skanpage - en to tr translation catalogue (91 entries)

en: New document
tr: Yeni belge

en: Nothing to print.
tr: Yazdırılacak bir şey yok.

en: Previous printing operation still in progress.
tr: Bir önceki yazdırma işlemi hâlâ sürüyor.

en: Document sent to printer.
tr: Belge, yazıcıya gönderildi.

en: No file path given.
tr: Dosya yolu verilmedi.

en: Nothing to save.
tr: Kaydedilecek bir şey yok.

[ctx: %1 is the error message]
en: An error ocurred while saving: %1.
tr: Kaydetme sırasında bir hata oluştu: %1.

en: Document saved as PDF.
tr: Belge, PDF olarak kaydedildi.

en: Document saved with OCR as PDF.
tr: Belge, OCR ile PDF olarak kaydedildi.

en: Document saved as image.
tr: Belge, görsel olarak kaydedildi.

en: Failed to save document as image.
tr: Belge, görsel olarak kaydedilemedi.

en: Failed to save image
tr: Görsel kaydedilemedi

en: Skanpage
tr: SayfaTara

en: Multi-page scanning application by KDE.
tr: KDE tarafından yapılmış çoklu sayfa tarama uygulaması.

en: developer
tr: geliştirici

en: Sane scanner device name. Use 'test' for test device.
tr: Sane tarayıcı aygıt adı. Sınama aygıtı için 'test' kullanın.

en: device
tr: aygıt

[ctx: @info]
en: No devices found.
tr: Aygıt bulunamadı.

en: Open selected device
tr: Seçili aygıtı aç

en: Reload devices list
tr: Aygıt Listesini Yeniden Yükle

[ctx: @info]
en: Searching for available devices.
tr: Kullanılabilir aygıtlar aranıyor.

en: Select previous page
tr: Önceki sayfayı seç

en: Select next page
tr: Sonraki sayfayı seç

en: Move selected page up
tr: Seçili sayfayı yukarı taşı

en: Move selected page down
tr: Seçili sayfayı aşağı taşı

[ctx: @info]
en: Processing page...
tr: Sayfa işleniyor...

[ctx: Page index]
en: Page %1
tr: Sayfa %1

en: Move Up
tr: Yukarı Taşı

en: Move Down
tr: Aşağı Taşı

en: Rotate Left
tr: Sola Döndür

en: Rotate Right
tr: Sağa Döndür

en: Flip
tr: Ters Çevir

en: Save Page
tr: Sayfayı Kaydet

en: Delete Page
tr: Sayfayı Sil

en: %1 page | %1 pages
tr[0]: %1 sayfa
tr[1]: %1 sayfa

en: Reorder Pages
tr: Sayfaları Yeniden Sırala

en: Reverse Order
tr: Sırayı Tersine Çevir

en: Show Preview
tr: Önizlemeyi Göster

[ctx: @info]
en: You do not have any images in this document.<nl/><nl/>Start scanning!
tr: Bu belgede hiç görsel yok.<nl/><nl/>Taramayı başlatın!

en: Discard this selection
tr: Bu seçimi at

en: Add Selection Area
tr: Seçim Alanı Ekle

en: Click and drag to select another area
tr: Başka bir alan seçmek için tıklayıp sürükle

en: Split Scan Vertically
tr: Taramayı Dikey Böl

en: Split Scan Horizontally
tr: Taramayı Yatay Böl

en: Zoom In
tr: Yakınlaştır

en: Zoom Out
tr: Uzaklaştır

en: Zoom Fit
tr: Sığdır

en: Zoom 100%
tr: %​100'e Yakınlaştır

en: Export PDF
tr: PDF Olarak Dışa Aktar

en: Title:
tr: Başlık:

en: File:
tr: Dosya:

en: Enable optical character recognition (OCR)
tr: Optik karakter tanımayı (OCR) etkinleştir

en: Languages:
tr: Diller:

en: If your required language is not listed, please install Tesseract's language file with your package manager.
tr: İstediğiniz dil listede yoksa paket yöneticiniz ile Tessaract'ın dil dosyalarını kurun.

en: Save
tr: Kaydet

en: Cancel
tr: İptal

[ctx: menu category]
en: File
tr: Dosya

[ctx: menu category]
en: Scan
tr: Tara

[ctx: menu category]
en: Help
tr: Yardım

[ctx: Countdown string with time given in seconds]
en: Next scan starts in<nl/>%1 s
tr: Sonraki taramanın başlama süresi:<nl/>%1 sn

[ctx: @info]
en: Scan in progress.
tr: Tarama sürüyor.

[ctx: document title: app title]
en: %1 ― Skanpage
tr: %1 ― SayfaTara

en: Discard All
tr: Tümünü At

en: Save All
tr: Tümünü Kaydet

en: Preview
tr: Önizleme

en: Scan
tr: Tara

en: Show Scanner Options
tr: Tarayıcı Seçeneklerini Göster

en: Share
tr: Paylaş

en: Print
tr: Yazdır

en: About Skanpage
tr: SayfaTara Hakkında

en: Configure Skanpage…
tr: SayfaTara'yı Yapılandır…

en: Configure Keyboard Shortcuts…
tr: Klavye Kısayollarını Yapılandır…

en: Quit
tr: Çık

[ctx: @option:check a noun, as in 'the default setting']
en: Default
tr: Öntanımlı

[ctx: %1 is a numeric value]
en: Brightness: %1
tr: Parlaklık: %1

[ctx: %1 is a numeric value]
en: Contrast: %1
tr: Karşıtlık: %1

[ctx: %1 is a numeric value]
en: Gamma: %1
tr: Gama: %1

[ctx: Unit suffix for second]
en: s
tr: sn

[ctx: Unit suffix for pixel]
en: px
tr: pks

en: Select options for quick access:
tr: Hızlı erişim için seçenekleri seçin:

en: Show More
tr: Daha Fazla Göster

en: Configure Visibility
tr: Görünürlüğü Yapılandır

en: Reselect Scanner
tr: Tarayıcıyı Yeniden Seç

en: Configure
tr: Yapılandır

en: Devices to show:
tr: Gösterilecek aygıtlar:

[ctx: @option:radio Devices to show for scanning]
en: Scanners only
tr: Yalnızca tarayıcılar

[ctx: @option:radio Devices to show for scanning]
en: Scanners, cameras, and virtual devices
tr: Tarayıcılar, kameralar ve sanal aygıtlar

en: Default file format:
tr: Öntanımlı dosya biçimi:

en: Default save location:
tr: Öntanımlı kaydetme konumu:

en: Close
tr: Kapat

en: Share as:
tr: Paylaş:
