ksokoban - en to fi translation catalogue (35 entries)

en: Microban (easy)
fi: Microban (helppo)

en: The japanese warehouse keeper game
fi: Peli japanilaisesta varastomiehestä

en: (c) 1998 Anders Widell <awl@hem.passagen.se>
    (c) 2012 Lukasz Kalamlacki
fi: © 1998 Anders Widell <awl@hem.passagen.se>
    © 2012 Lukasz Kalamlacki

en: For porting to Qt5/KF5 and doing other cleanups
fi: Siirros Qt5/KF5:een ja muut siivoukset

en: For rewriting the original ksokoban game from kde3 to kde4
fi: Alkuperäisen ksokoban-pelin uudelleenkirjoitus KDE 3:sta KDE 4:ään

en: For writing the original ksokoban game
fi: Alkuperäisen ksokoban-pelin kirjoittamisesta

en: For contributing the Sokoban levels included in this game
fi: Lahjoittivat pelin mukana tulleita Sokoban-tasoja

en: Level collection file to load.
fi: Ladattava tasokokoelmatiedosto.

en: &Level Collection
fi: &Tasokokoelma

en: &Load Levels...
fi: &Lataa tasoja…

en: &Next Level
fi: &Seuraava taso

en: &Previous Level
fi: &Edellinen taso

en: Re&start Level
fi: &Aloita taso alusta

en: &Slow
fi: &Hidas

en: &Medium
fi: &Maltillinen

en: &Fast
fi: &Nopea

en: &Off
fi: &Ei käytössä

en: (unused)
fi: (käyttämätön)

en: (invalid)
fi: (virheellinen)

[ctx: @title:window]
en: Load Levels from a File
fi: Lataa tasot tiedostosta

en: No levels found in file
fi: Tiedostosta ei löydy tasoja

en: Level:
fi: Taso:

en: Steps:
fi: Askelia:

en: Pushes:
fi: Työntöjä:

en: Level completed
fi: Taso päästy loppuun

en: This is the last level in
    the current collection.
fi: Tämä on nykyisen kokoelman
    viimeinen taso.

en: You have not completed
    this level yet.
fi: Et ole päässyt vielä
    tason loppuun.

en: This is the first level in
    the current collection.
fi: Tämä on nykyisen kokoelman
    ensimmäinen taso.

en: Sorry, bookmarks for external levels
    is not implemented yet.
fi: Kirjanmerkkejä ulkoisiin tasoihin
    ei ole vielä toteutettu.

en: This level is broken
fi: Tämä taso on rikki

note: i18n: ectx: Menu (game)
en: &Game
fi: &Peli

note: i18n: ectx: Menu (animation_speed)
en: &Animation
fi: &Animointi

note: i18n: ectx: Menu (bookmarks_menu)
en: &Bookmarks
fi: &Kirjanmerkit

note: i18n: ectx: Menu (set_bookmarks)
en: &Set Bookmark
fi: &Aseta kirjanmerkki

note: i18n: ectx: Menu (goto_bookmarks)
en: &Go to Bookmark
fi: &Siirry kirjanmerkkiin
