skrooge - en to ca@valencia translation catalogue (2328 entries)

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: Edit
ca@valencia: Edita

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ca@valencia: Barra d'eines principal

[ctx: Dashboard widget title]
en: Advices
ca@valencia: Consells

[ctx: Noun, a user action]
en: Activate all advice
ca@valencia: Activa tots els consells

[ctx: Noun, a type of refresh for advice]
en: Automatic refresh
ca@valencia: Actualització automàtica

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Advice are very long to compute
ca@valencia: Els consells tarden molt a calcular-se

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: To improve performances, you should switch the widget in 'Manual refresh' (see contextual menu).
ca@valencia: Per a millorar el rendiment, cal canviar el giny a «Actualització manual» (vegeu el menú contextual).

en: <p><b>Priority %1:</b>%2</p>
ca@valencia: <p><b>Prioritat %1:</b>%2</p>

[ctx: Dismiss an advice provided]
en: Dismiss
ca@valencia: Descarta

[ctx: Dismiss an advice provided]
en: Dismiss during current month
ca@valencia: Descarta durant el mes actual

[ctx: Dismiss an advice provided]
en: Dismiss this kind
ca@valencia: Descarta esta classe

[ctx: Dismiss an advice provided]
en: Dismiss this kind during current month
ca@valencia: Descarta esta classe durant el mes actual

[ctx: To recommend this action]
en:  (recommended)
ca@valencia:  (recomanat)

[ctx: Information message]
en: Display all advices
ca@valencia: Mostra tots els consells

[ctx: Information message]
en: Display less advices
ca@valencia: Mostra menys consells

[ctx: Information message]
en: Refresh advices
ca@valencia: Actualitza els consells

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Apply all recommended corrections
ca@valencia: Aplica totes les correccions recomanades

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Activate all advice
ca@valencia: Activa tots els consells

[ctx: Successful message after an user action]
en: Advice activated.
ca@valencia: S'han activat els consells.

[ctx: Error message]
en: Advice activation failed
ca@valencia: No s'ha pogut fer l'activació dels consells

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Dismiss advice
ca@valencia: Descarta els consells

[ctx: Successful message after an user action]
en: Advice dismissed.
ca@valencia: S'han descartat els consells.

[ctx: Error message]
en: Advice dismiss failed
ca@valencia: No s'han pogut descartar els consells

[ctx: Noun, a list of items]
en: Advice
ca@valencia: Consell

[ctx: Noun, a list of items]
en: Tip of the day
ca@valencia: Consell del dia

[ctx: The title]
en: Advice
ca@valencia: Consell

[ctx: The tool tip]
en: Advice
ca@valencia: Consell

[ctx: Description of a tip]
en: <p>... Skrooge can give you advice on how to manage your accounts. See the <a href="skg://dashboard_plugin">dashboard</a>.</p>
ca@valencia: <p>... Skrooge pot donar-vos consells quant a gestionar els vostres comptes. Vegeu el <a href="skg://dashboard_plugin">tauler</a>.</p>

[ctx: Description of a tip]
en: <p>... Skrooge can automatically apply recommended corrections. See the <a href="skg://dashboard_plugin">dashboard</a>.</p>
ca@valencia: <p>... Skrooge pot aplicar automàticament correccions recomanades. Vegeu el <a href="skg://dashboard_plugin">tauler</a>.</p>

[ctx: Dashboard widget title]
en: Tip of the day
ca@valencia: Consell del dia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Did you know ...?
ca@valencia: Sabíeu que...?

note: i18n: ectx: Menu (file) i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: File
ca@valencia: Fitxer

note: i18n: ectx: Menu (import)
en: &Import
ca@valencia: &Importa

note: i18n: ectx: Menu (panels)
en: Panels
ca@valencia: Quadros

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: Go
ca@valencia: Ves

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_pinhomebookmarks) i18n: ectx: label, entry (pinhomebookmarks), group (Bookmark)
en: Pin home bookmarks
ca@valencia: Fixa els punts inicials

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (pinhomebookmarks), group (Bookmark)
en: If checked, the home bookmarks will be pinned.
ca@valencia: Si se selecciona, es fixaran els punts inicials.

[ctx: Verb]
en: Import standard bookmarks
ca@valencia: Importa els punts estàndard

[ctx: Verb, action to display bookmarks]
en: Bookmarks
ca@valencia: Punts

[ctx: Noun, a bookmark as in a webbrowser bookmark]
en: Bookmarks
ca@valencia: Punts

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... some bookmarks can be opened automatically when the application is launched.</p>
ca@valencia: <p>... alguns punts es poden obrir automàticament quan s'inicia l'aplicació.</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... bookmarks can be reorganized by drag & drop.</p>
ca@valencia: <p>... els punts es poden reorganitzar arrossegant-los i deixant-los anar.</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... a double click on a folder of bookmarks will open all the bookmarks it contains.</p>
ca@valencia: <p>... un doble clic en una carpeta de punts obri tots els punts que continga.</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... you can <a href="skg://import_standard_bookmarks">import standard bookmarks</a>.</p>
ca@valencia: <p>... podeu <a href="skg://import_standard_bookmarks">importar alguns punts estàndard</a>.</p>

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Import standard bookmarks
ca@valencia: Importa els punts estàndard

[ctx: Noun, bookmark name]
en: Dashboard
ca@valencia: Tauler

[ctx: Noun, bookmark name]
en: Report > Income vs Expenditure on 12 last months
ca@valencia: Informe > ingressos contra despeses en els darrers 12 mesos

[ctx: Noun, bookmark name]
en: Report > Pie categories in 12 last months
ca@valencia: Informe > Diagrama de sectors amb categories en els darrers 12 mesos

[ctx: Noun, bookmark name]
en: Report > History
ca@valencia: Informe > Historial

[ctx: Successful message after an user action]
en: Standard bookmarks imported.
ca@valencia: S'han importat els punts estàndard.

[ctx: Error message]
en: Import standard bookmarks failed
ca@valencia: Ha fallat la importació de punts estàndard

[ctx: Successful message after an user action]
en: Bookmark created
ca@valencia: S'ha creat el punt

[ctx: Action]
en: Open all
ca@valencia: Obri-ho tot

[ctx: Action]
en: Bookmark current page here
ca@valencia: Apunta la pàgina actual ací

[ctx: Noun, user action]
en: Expand all
ca@valencia: Expandix-ho tot

[ctx: Noun, user action]
en: Collapse all
ca@valencia: Reduïx-ho tot

[ctx: Verb]
en: Bookmark current page
ca@valencia: Apunta la pàgina actual

[ctx: Verb]
en: Bookmark all pages
ca@valencia: Apunta totes les pàgines

[ctx: Verb]
en: Add bookmark group
ca@valencia: Afig un grup de punts

[ctx: Verb, delete an item]
en: Delete
ca@valencia: Suprimix

[ctx: Verb, automatically load when the application is started]
en: Autostart
ca@valencia: Inici automàtic

[ctx: Verb]
en: Remove Autostart
ca@valencia: Elimina l'inici automàtic

[ctx: Verb, change the name of an item]
en: Rename
ca@valencia: Canvia el nom

[ctx: Verb, change the icon of an item]
en: Change icon...
ca@valencia: Canvia la icona...

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Autostart bookmarks
ca@valencia: Inicia automàticament els punts

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Do not Autostart bookmarks
ca@valencia: No inicies automàticament els punts

[ctx: An information message]
en: The Autostart status of bookmark '%1' has been changed
ca@valencia: L'estat de l'inici automàtic del punt «%1» ha canviat

[ctx: Successful message after an user action]
en: Autostart bookmarks
ca@valencia: Inicia automàticament els punts

[ctx: Successful message after an user action]
en: Do not Autostart bookmarks
ca@valencia: No inicies automàticament els punts

[ctx: Default name for bookmark]
en: New bookmark
ca@valencia: Punt nou

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Bookmark folder creation '%1'
ca@valencia: Creació de carpeta de punts «%1»

[ctx: An information message]
en: The bookmark folder '%1' has been added
ca@valencia: S'ha afegit la carpeta de punts «%1»

[ctx: Successful message after an user action]
en: Bookmark group created
ca@valencia: S'ha creat el grup de punts

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Bookmarks creation
ca@valencia: Creació de punts

[ctx: An information message]
en: The bookmark '%1' has been added
ca@valencia: S'ha afegit el punt «%1»

[ctx: Successful message after an user action]
en: Bookmarks created
ca@valencia: S'han creat els punts

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Bookmark creation '%1'
ca@valencia: Creació de punt «%1»

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Bookmark icon change
ca@valencia: Canvi de la icona de punt

[ctx: An information message]
en: The icon of the bookmark '%1' has been changed
ca@valencia: La icona del punt «%1» ha canviat

[ctx: Successful message after an user action]
en: Bookmark icon changed
ca@valencia: La icona del punt ha canviat

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Bookmark delete
ca@valencia: Supressió de punt

[ctx: Successful message after an user action]
en: Bookmark deleted
ca@valencia: S'ha suprimit el punt

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, kFilterEdit) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kQueryGrp) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kSearch) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, kFilterEdit)
en: Search
ca@valencia: Busca

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGTreeView, kBookmarksList)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "https://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">this list allows you to open bookmarked pages</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Ctrl</span> to open in a new page</p></body></html>
ca@valencia: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "https://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">esta llista us permet obrir pàgines apuntades</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Ctrl</span> per a obrir en una pàgina nova</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGTreeView, kBookmarksList)
en: this list allows you to open bookmarked pages
ca@valencia: esta llista us permet obrir pàgines apuntades

[ctx: Dashboard widget title]
en: Sub dashboard
ca@valencia: Subtauler

[ctx: Noun, the title of a section]
en: Sub dashboard
ca@valencia: Subtauler

[ctx: Noun, a summary of your financial situation]
en: Dashboard
ca@valencia: Tauler

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... the <a href="skg://dashboard_plugin">dashboard</a> is there to give you a summary of your situation.</p>
ca@valencia: <p>... el <a href="skg://dashboard_plugin">tauler</a> servix per a donar-vos un resum de la situació.</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... the <a href="skg://dashboard_plugin">dashboard</a> can be reorganized by drag and drop.</p>
ca@valencia: <p>... el <a href="skg://dashboard_plugin">tauler</a> es pot reorganitzar arrossegant i deixant anar.</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... some widgets of the <a href="skg://dashboard_plugin">dashboard</a> have parameters.</p>
ca@valencia: <p>... alguns ginys del <a href="skg://dashboard_plugin">tauler</a> tenen paràmetres.</p>

[ctx: Verb]
en: Configure the dashboard
ca@valencia: Configura el tauler

[ctx: Message]
en: Welcome to %1
ca@valencia: Us donem la benvinguda a %1

[ctx: Verb]
en: Choose layout ...
ca@valencia: Seleccioneu la disposició...

[ctx: Verb]
en: Flow
ca@valencia: Flux

[ctx: Verb]
en: 1 column
ca@valencia: 1 columna

[ctx: Verb]
en: 2 columns
ca@valencia: 2 columnes

[ctx: Verb]
en: 3 columns
ca@valencia: 3 columnes

[ctx: Verb]
en: 4 columns
ca@valencia: 4 columnes

[ctx: Verb]
en: More ...
ca@valencia: Més...

note: i18n: ectx: Menu (tool)
en: Tools
ca@valencia: Eines

[ctx: Restart the profiling, a method used for analysing performances]
en: Restart profiling
ca@valencia: Reinicia l'anàlisi del rendiment

[ctx: Open the profiling, a method used for analysing performances]
en: Open profiling
ca@valencia: Obri l'anàlisi de rendiment

[ctx: Noun, a plugin allowing to access the SQLite database, useful to debug]
en: Debug
ca@valencia: Depuració

[ctx: A tool tip, explaining that the plugin is useful for debugging purposes]
en: Useful for debug
ca@valencia: Útil per a la depuració

[ctx: Execute an SQL query]
en: Execute
ca@valencia: Executa

[ctx: Execute an SQL queries (one per line)]
en: Execute multi queries
ca@valencia: Executa consultes múltiples

[ctx: Explain an SQL query]
en: Explain
ca@valencia: Explica

[ctx: Explain the SQL query plan]
en: Explain query plan
ca@valencia: Explica el pla de la consulta

[ctx: Execute script]
en: Execute script [%1]
ca@valencia: Executa script [%1]

[ctx: Display the execution time needed by an SQL query]
en: 
    Execution time: %1 ms
ca@valencia: 
    Temps d'execució: %1 ms

[ctx: Display an SQL command from the debug plugin]
en: SQL command from debug plugin
ca@valencia: Ordre SQL des del connector de depuració

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kSQLInput) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kSQLInput)
en: SQL command to execute
ca@valencia: Ordre SQL que s'ha d'executar

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPlainTextEdit, kInput) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPlainTextEdit, kInput)
en: Script to execute
ca@valencia: Script que s'ha d'executar

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kSQLPushButton) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kSQLPushButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kSQLPushButton) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, kApply)
en: Execute
ca@valencia: Executa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kSQLTransactionPushButton) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kSQLTransactionPushButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kSQLTransactionPushButton)
en: Execute in a transaction
ca@valencia: Executa en una operació

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kRefreshViewsAndIndexes) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kRefreshViewsAndIndexes)
en: Refresh Database (views, indexes, triggers)
ca@valencia: Actualitza la base de dades (vistes, índexs, activadors)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kRefreshViewsAndIndexes)
en: Refresh Database
ca@valencia: Actualitza la base de dades

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KTextEdit, kSQLResult) i18n: ectx: property (statusTip), widget (KTextEdit, kSQLResult)
en: SQL output
ca@valencia: Eixida SQL

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kTraceLevelLbl)
en: &Trace level:
ca@valencia: Nivell de &traça:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, kTraceLevel) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QSlider, kTraceLevel)
en: Select level of traces
ca@valencia: Seleccioneu el nivell de les traces

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kEnableProfilingChk) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QCheckBox, kEnableProfilingChk)
en: Enable or disable profiling
ca@valencia: Activa o desactiva l'anàlisi del rendiment

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kEnableProfilingChk)
en: Enable profiling
ca@valencia: Activa l'anàlisi del rendiment

[ctx: Question]
en: Do you want to force the deletion ?
ca@valencia: Voleu forçar la supressió?

[ctx: Successful message after an user action]
en: Objects deleted.
ca@valencia: S'han suprimit els objectes.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_openlastfile) i18n: ectx: label, entry (openlastfile), group (File)
en: Open last file on startup
ca@valencia: Obri l'últim fitxer en iniciar

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (openlastfile), group (File)
en: If checked, the application will automatically start with the last file used.
ca@valencia: Si se selecciona, l'aplicació s'iniciarà automàticament amb l'últim fitxer utilitzat.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_saveonclose) i18n: ectx: label, entry (saveonclose), group (File)
en: Save on close
ca@valencia: Guarda en tancar

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (saveonclose), group (File)
en: If checked, the application will automatically save current document on close.
ca@valencia: Si se selecciona, l'aplicació guardarà automàticament el document actual en tancar.

note: i18n: ectx: label, entry (storeInKdeWallet), group (File)
en: Store passwords in KDE Wallet
ca@valencia: Guarda les contrasenyes en la cartera de KDE

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (storeInKdeWallet), group (File)
en: If checked, the application will get/set passwords from KDE wallet.
ca@valencia: Si se selecciona, l'aplicació recuperarà/guardarà les contrasenyes en la cartera de KDE.

note: i18n: ectx: label, entry (selectedWallet), group (File)
en: Selected Wallet
ca@valencia: Cartera seleccionada

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (selectedWallet), group (File)
en: The Selected Wallet.
ca@valencia: La cartera seleccionada.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_backup_enabled) i18n: ectx: label, entry (backup_enabled), group (File)
en: Enable backup
ca@valencia: Activa la còpia de seguretat

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (backup_enabled), group (File)
en: If checked, the application will automatically create a backup.
ca@valencia: Si se selecciona, l'aplicació crearà automàticament una còpia de seguretat.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (prefix), group (File)
en: The prefix for the backup file.
ca@valencia: El prefix per al fitxer de còpia de seguretat.

note: i18n: ectx: label, entry (suffix), group (File)
en: Suffix
ca@valencia: Sufix

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (suffix), group (File)
en: The suffix for the backup file.
ca@valencia: El sufix per al fitxer de còpia de seguretat.

[ctx: Action allowing the user to change his document password]
en: Change password...
ca@valencia: Canvia la contrasenya...

[ctx: Splash screen message]
en: Opening file %1...
ca@valencia: S'està obrint el fitxer %1...

[ctx: Error Message]
en: File %1 not found! Impossible to open it.
ca@valencia: No s'ha trobat el fitxer %1. És impossible obrir-lo.

[ctx: Noun, a file as in a text file]
en: File
ca@valencia: Fitxer

[ctx: File Management, as in Save File, Save As...]
en: File management
ca@valencia: Gestió de fitxers

[ctx: Description of a tip]
en: <p>... the last opened file can be <a href="skg://tab_configure?page=File plugin">open automatically</a> when the application is launched.</p>
ca@valencia: <p>... l'últim fitxer obert es pot <a href="skg://tab_configure?page=File plugin">obrir automàticament</a> quan s'inicia l'aplicació.</p>

[ctx: Description of a tip]
en: <p>... you can secure your document with a <a href="skg://file_change_password">password</a>.</p>
ca@valencia: <p>... podeu assegurar el vostre document amb una <a href="skg://file_change_password">contrasenya</a>.</p>

[ctx: Successful message after creating a document]
en: Document successfully created.
ca@valencia: El document s'ha creat correctament.

[ctx: Error message: Could not create a document]
en: Document creation failed.
ca@valencia: No s'ha pogut crear el document.

[ctx: Successfully saved a file]
en: File successfully saved.
ca@valencia: El fitxer s'ha guardat correctament.

[ctx: Error message: Could not save a file]
en: Cannot save file
ca@valencia: No s'ha pogut guardar el fitxer

[ctx: Associated with the file extension : for example, .csv --> CSV document]
en: %1 document
ca@valencia: Document %1

[ctx: Successfully saved a file]
en: File '%1' saved.
ca@valencia: S'ha guardat el fitxer «%1».

[ctx: Error message: Could not save a file]
en: Failed to save '%1'.
ca@valencia: No s'ha pogut guardar «%1».

[ctx: Panel title]
en: Open file
ca@valencia: Obri fitxer

[ctx: File format for open dialog panel]
en: %1 document
ca@valencia: Document %1

[ctx: Warning message]
en: Your document has been restored from its temporary file. You can decide to reopen the original document.
ca@valencia: El document s'ha restaurat des del fitxer temporal. Podeu decidir si reobriu el document original.

[ctx: Noun]
en: Reopen
ca@valencia: Torne a obrir

[ctx: Question]
en: This file seems to be protected.
    Please enter the password.
ca@valencia: Este fitxer pareix estar protegit.
    Introduïu la contrasenya.

[ctx: The user did not provide the correct password]
en: <b>Wrong password.</b>
ca@valencia: <b>Contrasenya incorrecta.</b>

[ctx: Successfully opened a file]
en: File '%1' opened.
ca@valencia: S'ha obert el fitxer «%1».

[ctx: Error message: Could not open a file]
en: Failed to open '%1'.
ca@valencia: No s'ha pogut obrir «%1».

[ctx: Noun]
en: Try a recovery
ca@valencia: Intenta una recuperació

[ctx: Positive message]
en: Your document has been recovered here: %1
    Take care the recovery could be not perfect
ca@valencia: El document s'ha recuperat ací: %1
    Cal tindre en compte que la recuperació podria no ser perfecta

[ctx: Noun]
en: Open the recovered file
ca@valencia: Obri el fitxer recuperat

en: Take care, if you lose your <b>password</b> then it will be <u><b>impossible</b></u> to open your document. Warning, this action can not be undone excepted by changing the password again.
ca@valencia: Cal tindre en compte que serà <u><b>impossible</b></u> obrir el document si perdeu la <b>contrasenya</b>. Avís: Esta acció no es podrà desfer, excepte si es torna a canviar una altra vegada la contrasenya.

[ctx: Successfully changed the document password]
en: Changing password was canceled.
ca@valencia: S'ha cancel·lat el canvi de contrasenya.

[ctx: Successfully changed the document password]
en: Password changed.
ca@valencia: S'ha canviat la contrasenya.

[ctx: Error message: Could not change the document password]
en: Failed to change password.
ca@valencia: No s'ha pogut canviar la contrasenya.

[ctx: Advice to the user that he should backup his document]
en: Backup your document
ca@valencia: Feu una còpia de seguretat del document

[ctx: Explain the user that he should backup his document]
en: Do not forget to backup your document on another device.
ca@valencia: No oblideu fer una còpia de seguretat del document en un altre dispositiu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_storeInKdeWallet)
en: Store passwords in KDE Wallet:
ca@valencia: Guarda les contrasenyes en la cartera de KDE:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Backup on save
ca@valencia: Còpia de seguretat en guardar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Suffix:
ca@valencia: Sufix:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: <html><head/><body><p>The following key words can be used in prefix and suffix:<br/>&lt;DATE&gt;: to add the current date in the backuped file<br/>&lt;TIME&gt;: to add the current time in the backuped file</p><p>By default, the backup is stored in the same directory than the saved file.<br/>But, you can force the backup directory by setting an absolute path in the prefix.<br/>(example: /backup/)</p></body></html>
ca@valencia: <html><head/><body><p>Les paraules clau següents es poden utilitzar en el prefix i el sufix:<br/>&lt;DATE&gt;: per a afegir la data actual en el fitxer de còpia de seguretat<br/>&lt;TIME&gt;: per a afegir l'hora actual en el fitxer de còpia de seguretat</p><p>De manera predeterminada, la còpia de seguretat s'emmagatzema a la mateixa carpeta que el fitxer guardat.<br/>Però podeu forçar la carpeta per a la còpia de seguretat definint un camí absolut en el prefix.<br/>(exemple: /backup/)</p></body></html>

[ctx: Verb]
en: Switch highlight
ca@valencia: Canvia el ressaltat

[ctx: Verb]
en: Switch close
ca@valencia: Canvia el tancament

[ctx: The tool tip]
en: Highlight
ca@valencia: Ressaltat

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Close
ca@valencia: Tancament

[ctx: An information to the user]
en: The close status of '%1' has been changed
ca@valencia: L'estat del tancament de «%1» ha canviat

[ctx: Successful message after an user action]
en: Closed.
ca@valencia: Tancat.

[ctx: Error message]
en: Closure failed
ca@valencia: Ha fallat el tancament

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Highlight
ca@valencia: Ressaltat

[ctx: An information to the user]
en: The highlight status of '%1' has been changed
ca@valencia: L'estat del ressaltat de «%1» ha canviat

[ctx: Successful message after an user action]
en: Highlighted.
ca@valencia: Ressaltat.

[ctx: Error message]
en: Highlight failed
ca@valencia: Ha fallat el ressaltat

[ctx: Error message]
en: File %1/html/main.txt not found
ca@valencia: No s'ha trobat el fitxer %1/html/main.txt

[ctx: A tool tip]
en: Monthly report
ca@valencia: Informe mensual

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... you can generate a <a href="skg://monthly_plugin">monthly report</a>.</p>
ca@valencia: <p>... podeu generar un <a href="skg://monthly_plugin">informe mensual</a>.</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... you can download more monthly report <a href="skg://monthly_plugin">templates</a>.</p>
ca@valencia: <p>... podeu baixar més <a href="skg://monthly_plugin">plantilles</a> d'informes mensuals.</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... you can create and share your own <a href="skg://monthly_plugin">monthly report</a> template.</p>
ca@valencia: <p>... podeu crear i compartir les vostres plantilles d'<a href="skg://monthly_plugin">informes mensuals</a>.</p>

en: Upload
ca@valencia: Puja

[ctx: An error message]
en: Impossible to copy file from '%1' to '%2'
ca@valencia: Impossible copiar el fitxer des de «%1» a «%2»

[ctx: Error message]
en: Deletion of '%1' failed
ca@valencia: No s'ha pogut suprimir «%1»

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Compute monthly report for '%1'
ca@valencia: Calcula l'informe mensual per a «%1»

[ctx: Upload message]
en: The package is ready. You can find it here %1 and 3 screen capture there %2, %3 , %4. You can now upload it manually.
ca@valencia: El paquet està preparat. El trobareu ací %1 i 3 captures de pantalla ací %2, %3, %4. Ara el podeu pujar manualment.

[ctx: Will be followed by a month on which the report will be built]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Report of:
ca@valencia: Informe de:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGSimplePeriodEdit, kMonth) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGSimplePeriodEdit, kMonth)
en: Month of the report
ca@valencia: Mes de l'informe

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, kRefresh) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QToolButton, kRefresh)
en: Refresh the monthly report
ca@valencia: Actualitza l'informe mensual

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Template:
ca@valencia: Plan&tilla:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGSimplePeriodEdit, kTemplate) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGSimplePeriodEdit, kTemplate)
en: The template to use
ca@valencia: La plantilla que s'ha d'utilitzar

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, kDeleteTemplate) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QToolButton, kDeleteTemplate) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, kDeleteSource) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QToolButton, kDeleteSource)
en: Delete the selected source
ca@valencia: Suprimix la font seleccionada

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, kGetNewHotStuff) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QToolButton, kGetNewHotStuff)
en: Get more templates
ca@valencia: Obtín més plantilles

[ctx: Verb, print in an html file]
en: Print into a html file
ca@valencia: Imprimix a un fitxer HTML

[ctx: Verb, action to use a printer]
en: print
ca@valencia: imprimix

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... you can <a href="skg://file_print">print</a> all opened pages.</p>
ca@valencia: <p>... podeu <a href="skg://file_print">imprimir</a> totes les pàgines obertes.</p>

[ctx: Successful message after an user action]
en: Print successfully done.
ca@valencia: S'ha imprés correctament.

[ctx: Error message]
en: Print failed
ca@valencia: No s'ha pogut imprimir

[ctx: Allows user to add a user defined property on an object]
en: Add property
ca@valencia: Afig una propietat

[ctx: Create a user defined property]
en: Property creation
ca@valencia: Creació de propietat

[ctx: The user defined property was successfully created]
en: Property created
ca@valencia: S'ha creat la propietat

[ctx: Error message]
en: The following command line failed with code %2:
    '%1'
ca@valencia: La línia d'ordres següent ha fallat amb el codi %2:
    «%1»

[ctx: Noun]
en: Bill
ca@valencia: Factura

[ctx: Add a property (attribute=value)]
en: Add %1=%2
ca@valencia: Afig %1=%2

[ctx: Help]
en: No property found. You must create a property from the dock first.
ca@valencia: No s'ha trobat cap propietat. Primer cal crear una propietat des de l'acoblador.

[ctx: Message]
en: Download list of available bills on going...
ca@valencia: Baixa la llista de totes les factures disponibles en curs...

[ctx: Noun]
en: More...
ca@valencia: Més...

[ctx: Add a property (attribute=value)]
en: Download and add %1 (%2)
ca@valencia: Baixa i afig %1 (%2)

[ctx: Noun, an item's properties]
en: Properties
ca@valencia: Propietats

[ctx: Description of a tip]
en: <p>... you can manage properties on all objects.</p>
ca@valencia: <p>... podeu gestionar les propietats de tots els objectes.</p>

[ctx: Description of a tip]
en: <p>... you can add files or Internet links as property.</p>
ca@valencia: <p>... podeu afegir fitxers o enllaços d'Internet com a propietats.</p>

[ctx: Description of a tip]
en: <p>... you can automatically download and add bills as properties by using %1.</p>
ca@valencia: <p>... podeu baixar automàticament i afegir factures com a propietats utilitzant %1.</p>

en: Name
ca@valencia: Nom

en: Value
ca@valencia: Valor

en: Selection
ca@valencia: Selecció

en: All
ca@valencia: Tot

[ctx: Question]
en: Do you want copy or link the file?
ca@valencia: Voleu copiar o enllaçar el fitxer?

[ctx: Question]
en: Copy
ca@valencia: Copia

[ctx: Question]
en: Link
ca@valencia: Enllaça

[ctx: Error message: could not open the requested file]
en: Open file '%1' failed
ca@valencia: No s'ha pogut obrir el fitxer «%1»

[ctx: Create a user defined property]
en: Rename property
ca@valencia: Canvia el nom de la propietat

[ctx: The user property was successfully renamed]
en: Property renamed
ca@valencia: S'ha canviat el nom la propietat

[ctx: Open panel caption]
en: Select a file
ca@valencia: Seleccioneu un fitxer

[ctx: The user defined property was successfully deleted]
en: Properties deleted.
ca@valencia: S'han suprimit les propietats.

[ctx: Error message: Could not delete an item]
en: Delete failed
ca@valencia: No s'ha pogut suprimir

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kAttribute) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kAttribute)
en: The property name
ca@valencia: El nom de la propietat

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kRename) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kRename)
en: Rename property
ca@valencia: Canvia el nom de la propietat

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kAdd) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kAdd)
en: Add property
ca@valencia: Afig una propietat

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kValue) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kValue)
en: The property value
ca@valencia: El valor de la propietat

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kSelectFile) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kSelectFile)
en: Select a file as property
ca@valencia: Seleccioneu un fitxer com a propietat

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kRemove) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kRemove)
en: Remove property
ca@valencia: Elimina la propietat

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kOpenBtn) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kOpenBtn)
en: Open file
ca@valencia: Obri fitxer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kOpenBtn)
en: Open...
ca@valencia: Obri...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: For:
ca@valencia: Per:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGTableView, kView) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGTableView, kView)
en: List of properties
ca@valencia: Llista de les propietats

[ctx: Select all objects in a list]
en: Select all
ca@valencia: Selecciona-ho tot

en: Selection: %1 lines for %2 (min: %3, average: %4, max: %5)
ca@valencia: Selecció: %1 línia per a %2 (mín.: %3, mitjana: %4, màx.: %5)

en: Selection: %1 line for %2
ca@valencia: Selecció: %1 línia per a %2

en: Selection: %1 line | Selection: %1 lines
ca@valencia[0]: Selecció: %1 línia
ca@valencia[1]: Selecció: %1 línies

[ctx: The title]
en: Statistic
ca@valencia: Estadístiques

note: i18n: ectx: label, entry (maxNumberOfUndo), group (skg_undoredo)
en: Maximum undo depth
ca@valencia: Profunditat màxima de desfer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_cleanHistoryOnSave) i18n: ectx: label, entry (cleanHistoryOnSave), group (skg_undoredo)
en: Clean history on save
ca@valencia: Neteja l'historial en guardar

[ctx: Verb, action to cancel previous action]
en: Revert document
ca@valencia: Revertix el document

[ctx: Verb, action to cancel previous action]
en: Undo
ca@valencia: Desfés

[ctx: Verb, action to redo previous cancelled action]
en: Redo
ca@valencia: Refés

[ctx: Verb, action to cancel previous action]
en: Clear history
ca@valencia: Neteja l'historial

[ctx: Verb]
en: Undo operation '%1'.
ca@valencia: Desfés l'operació «%1».

[ctx: Verb]
en: Redo operation '%1'.
ca@valencia: Refés l'operació «%1».

[ctx: Noun]
en: History
ca@valencia: Historial

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... you can undo and redo your modifications.</p>
ca@valencia: <p>... podeu desfer i refer les vostres modificacions.</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... you can modify the maximum size of the undo/redo stack in the <a href="skg://tab_configure?page=Undo redo plugin">settings</a>.</p>
ca@valencia: <p>... podeu modificar la mida màxima de la pila de desfer/refer en la <a href="skg://tab_configure?page=Undo redo plugin">configuració</a>.</p>

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: History is too large
ca@valencia: L'historial és massa gran

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: You can improve performances by reducing your history size in settings.
ca@valencia: Podeu millorar el rendiment reduint la mida de l'historial en la configuració.

[ctx: Advice on making the best (action)]
en: Open settings panel
ca@valencia: Obri el quadro de la configuració

[ctx: Message for successful user action]
en: Clear history successfully done.
ca@valencia: La neteja de l'historial s'ha fet correctament.

[ctx: Error message]
en: Clear history failed
ca@valencia: No s'ha pogut netejar l'historial

[ctx: Successful message after an user action]
en: Undo successfully done.
ca@valencia: S'ha desfet correctament.

[ctx: Error message]
en: Undo failed
ca@valencia: No s'ha pogut desfer

[ctx: Successful message after an user action]
en: Redo successfully done.
ca@valencia: S'ha refet correctament.

[ctx: Error message]
en: Redo failed
ca@valencia: No s'ha pogut refer

[ctx: Message for successful user action]
en: Undo successfully done.
ca@valencia: S'ha desfet correctament.

[ctx: Message for successful user action]
en: Redo successfully done.
ca@valencia: S'ha refet correctament.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGTableView, kTransactionList) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGTableView, kTransactionList)
en: History of modifications
ca@valencia: Historial de les modificacions

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kClearHistoryBtn) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kClearHistoryBtn) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kClearHistoryBtn)
en: Clear history
ca@valencia: Neteja l'historial

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Maximum undo depth:
ca@valencia: Profunditat màxima de desfer:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_maxNumberOfUndo)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "https://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">The number of undoable actions to keep in the history. If you want to keep <span style=" font-weight:600;">all</span> actions in the history, set this to <span style=" font-weight:600;">-1</span>, but be warned that the file size will increase steeply.</p></body></html>
ca@valencia: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "https://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">El nombre d'accions que es poden desfer que es mantindran a l'historial. Si voleu mantindre <span style=" font-weight:600;">totes</span> les accions en l'historial, establiu este a <span style="font-weight:600;">-1</span>, però cal tindre en compte que la mida del fitxer s'incrementarà abruptament.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QSpinBox, kcfg_maxNumberOfUndo)
en: -1 for no limit
ca@valencia: -1 per a sense límit

[ctx: Error message]
en: Invalid parameters
ca@valencia: Paràmetres no vàlids

[ctx: Import step]
en: Import %1 file
ca@valencia: Importa un fitxer %1

[ctx: Error message]
en: Open file '%1' failed
ca@valencia: No s'ha pogut obrir el fitxer «%1»

[ctx: Import step]
en: Import operations
ca@valencia: Importa algunes operacions

[ctx: An information message]
en: Using account '%1' for import
ca@valencia: S'està utilitzant el compte «%1» per a importar

[ctx: An information message]
en: More than one possible account found.
ca@valencia: S'ha trobat més d'un compte possible.

[ctx: An information message]
en: Default account '%1' created for import
ca@valencia: S'ha creat el compte predeterminat «%1» per a importar

[ctx: An information message]
en: The initial balance of '%1' has not been set because some operations are already existing
ca@valencia: El saldo inicial de «%1» no s'ha establit perquè algunes operacions ja existixen

[ctx: An information message]
en: The initial balance of '%1' has been set with AFB120 file content
ca@valencia: El saldo inicial de «%1» s'ha establit amb el contingut del fitxer AFB120

[ctx: A file format]
en: AFB120 file (cfomb)
ca@valencia: Fitxer AFB120 (cfomb)

[ctx: A warning message]
en: WARNING: The command %1 failed with code %2 (Retry %3)
ca@valencia: AVÍS: L'ordre %1 ha fallat amb el codi d'eixida %2 (reintent %3)

[ctx: A warning message]
en: WARNING: The command %1 failed due to a time out (Retry %2)
ca@valencia: AVÍS: L'ordre %1 ha fallat perquè ha excedit el temps límit (reintent %2)

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Import with %1
ca@valencia: Importa amb %1

[ctx: Error message]
en: Impossible to find the account id with the regular expression '%1' in line '%2'
ca@valencia: És impossible trobar l'ID del compte amb l'expressió regular «%1» en la línia «%2»

[ctx: Progress message]
en: Download operations
ca@valencia: Baixa operacions

[ctx: Error message]
en: Your backend '%1' seems to be not well configure because no account has been found.
ca@valencia: El dorsal «%1» pareix que no està ben configurat perquè no s'ha trobat cap compte.

[ctx: Error message]
en: No accounts downloaded with the following command:
    %1
    Check your backend installation.
ca@valencia: No s'ha baixat cap compte amb l'ordre següent:
    %1
    Verifiqueu la instal·lació del dorsal.

[ctx: Warning message]
en: Some accounts have not been downloaded. %1
ca@valencia: Alguns comptes no s'han baixat. %1

[ctx: Progress message]
en: Import
ca@valencia: Importa

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Import one account with %1
ca@valencia: Importa un compte amb %1

[ctx: This is a regular expression to find the column in a csv file. You should keep the ^ and translate the word]
en: ^date
ca@valencia: ^data

[ctx: This is a regular expression to find the column in a csv file. You should keep the ^ and translate the word]
en: ^account
ca@valencia: ^compte

[ctx: This is a regular expression to find the column in a csv file. You should keep the ^ and | and translate the words]
en: ^number|^num?ro
ca@valencia: ^número|^n?mero

[ctx: This is a regular expression to find the column in a csv file. You should keep the ^ and | and translate the words]
en: ^mode|^type
ca@valencia: ^mode|^tipus

[ctx: This is a regular expression to find the column in a csv file. You should keep the ^ and | and translate the words]
en: ^payee|^tiers
ca@valencia: ^beneficiari|^destinatari

[ctx: This is a regular expression to find the column in a csv file. You should keep the ^ and | and translate the words]
en: ^comment|^libell?|^d?tail|^info
ca@valencia: ^comentari|^observaci?|^detall|^info

[ctx: This is a regular expression to find the column in a csv file. You should keep the ^ and | and translate the words]
en: ^status|^pointage
ca@valencia: ^estat|^conciliaci?

[ctx: This is a regular expression to find the column in a csv file. You should keep the ^ and translate the word]
en: ^bookmarked
ca@valencia: ^apuntat

[ctx: This is a regular expression to find the column in a csv file. You should keep the ^ and | and translate the words]
en: ^value|^amount|^valeur|^montant|^credit|^debit
ca@valencia: ^valor|^quantitat|^import|^cr?dit|^d?bit

[ctx: This is a regular expression to find the column in a csv file. You should keep the ^ and translate the word]
en: ^quantity
ca@valencia: ^quantitat

[ctx: This is a regular expression to find the column in a csv file. You should keep the ^ and translate the word]
en: ^unit
ca@valencia: ^unitat

[ctx: This is a regular expression to find the column in a csv file. You should keep the ^ and | and translate the words]
en: ^sign|^sens
ca@valencia: ^signe|^menys

[ctx: This is a regular expression to find the column in a csv file. You should keep the ^ and | and translate the words]
en: ^-|^debit|^withdrawal
ca@valencia: ^-|^d?bit|^reintegrament

[ctx: Error message]
en: Columns payee and category not found. Set import parameters in settings (Configure Skrooge... / Import/Export / CSV / Edit regular expressions...).
ca@valencia: No s'han trobat les columnes de beneficiari i categoria. Establiu els paràmetres d'importació en la configuració (Configura Skrooge... -> Importa / Exporta -> CSV -> Edita les expressions regulars...).

[ctx: Error message]
en: Columns date and amount not found. Set import parameters in settings (Configure Skrooge... / Import/Export / CSV / Edit regular expressions...).
ca@valencia: No s'han trobat les columnes de data i import. Establiu els paràmetres d'importació en la configuració (Configura Skrooge... -> Importa / Exporta -> CSV -> Edita les expressions regulars...).

[ctx: An information message]
en: Use automatic search of the columns
ca@valencia: Utilitza la busca automàtica de les columnes

[ctx: An information message]
en: Mapping used: %1
ca@valencia: Vincle utilitzat: %1

[ctx: Error message]
en: Header not found in CSV file
ca@valencia: No s'ha trobat la capçalera en el fitxer CSV

[ctx: Error message]
en: Date format not supported
ca@valencia: El format de la data no està acceptat

[ctx: An information message]
en: Import of '%1' with code '%2' and date format '%3'
ca@valencia: Importació de «%1» amb codi «%2» i format de data «%3»

[ctx: Error message]
en: Invalid number of columns in line %1. Expected %2. Found %3.
ca@valencia: Nombre no vàlid de columnes en la línia %1. S'esperava %2. S'ha trobat %3.

[ctx: An operation mode]
en: Transfer
ca@valencia: Transferència

[ctx: An operation mode]
en: Direct debit
ca@valencia: Càrrec en compte

[ctx: An operation mode]
en: Check
ca@valencia: Xec

[ctx: An operation mode]
en: Deposit
ca@valencia: Ingrés

[ctx: An operation mode]
en: Payback
ca@valencia: Amortització

[ctx: An operation mode]
en: Withdrawal
ca@valencia: Reintegrament

[ctx: An operation mode]
en: Card
ca@valencia: Targeta

[ctx: An operation mode]
en: Loan payment
ca@valencia: Pagament del préstec

[ctx: An operation mode]
en: Subscription
ca@valencia: Subscripció

[ctx: An operation mode]
en: Cash deposit
ca@valencia: Ingrés en efectiu

[ctx: An operation mode]
en: Card summary
ca@valencia: Resum de targetes

[ctx: An operation mode]
en: Deferred card
ca@valencia: Targeta diferida

[ctx: Noun]
en: Bank for import %1
ca@valencia: Banc per a importar %1

[ctx: An information message]
en: Default bank '%1' created for import
ca@valencia: S'ha creat el banc predeterminat «%1» per a importar

[ctx: An information message]
en: The initial balance of '%1' has been set
ca@valencia: S'ha establit el saldo inicial de «%1»

[ctx: An information message]
en: Only selected accounts and operations have been exported
ca@valencia: Només s'han exportat els comptes i les operacions seleccionades

[ctx: Error message]
en: Save file '%1' failed
ca@valencia: No s'ha pogut guardar el fitxer «%1»

[ctx: A file format]
en: CSV file
ca@valencia: Fitxer CSV

[ctx: Import step]
en: Import units
ca@valencia: Importa algunes unitats

[ctx: An information message]
en: Import of '%1' with codec '%2' and date format '%3'
ca@valencia: Importació de «%1» amb el còdec «%2» i format de data «%3»

[ctx: Import step]
en: Import rules
ca@valencia: Importa algunes regles

[ctx: An information message]
en: Import of '%1' with codec '%2'
ca@valencia: Importació de «%1» amb el còdec «%2»

[ctx: Error message]
en: %1-%2: '%3'
ca@valencia: «%1-%2: %3»

[ctx: Error message]
en: Invalid XML content in file '%1'
ca@valencia: Contingut XML no vàlid en el fitxer «%1»

[ctx: Import step]
en: Import banks and accounts
ca@valencia: Importa alguns bancs i comptes

[ctx: Import step]
en: Import scheduled operations
ca@valencia: Importa algunes operacions planificades

[ctx: A file format]
en: GnuCash document
ca@valencia: Document de GnuCash

[ctx: Error message]
en: Bad version of Grisbi document. Version must be >= 0.6.0
ca@valencia: Versió incorrecta del document Grisbi. La versió cal que siga >= 0.6.0

[ctx: Import step]
en: Import banks
ca@valencia: Importa alguns bancs

[ctx: Import step]
en: Import accounts
ca@valencia: Importa alguns comptes

[ctx: Import step]
en: Import payees
ca@valencia: Importa alguns beneficiaris

[ctx: Import step]
en: Import payment mode
ca@valencia: Importa alguns modes de pagament

[ctx: Import step]
en: Import categories
ca@valencia: Importa les categories

[ctx: Noun]
en: Budgetary allocation
ca@valencia: Assignació pressupostària

[ctx: Noun]
en: Fiscal year
ca@valencia: Any fiscal

[ctx: A file format]
en: Grisbi file
ca@valencia: Fitxer Grisbi

[ctx: Export step]
en: Export %1 file
ca@valencia: Exporta el fitxer %1

[ctx: Export step]
en: Export accounts
ca@valencia: Exporta els comptes

[ctx: Export step]
en: Export categories
ca@valencia: Exporta les categories

[ctx: Export step]
en: Export payees
ca@valencia: Exporta els beneficiaris

[ctx: Export step]
en: Export operations
ca@valencia: Exporta les operacions

[ctx: A file format]
en: Intuit Interchange Format file
ca@valencia: Fitxer de format d'intercanvi Intuit

[ctx: A file format]
en: JSON file
ca@valencia: Fitxer JSON

[ctx: Error message]
en: Account with identifier %1 not found
ca@valencia: No s'ha trobat el compte amb l'identificador %1

[ctx: Import step]
en: Import budgets
ca@valencia: Importa alguns pressupostos

[ctx: Export step]
en: Export units
ca@valencia: Exporta les unitats

[ctx: Export step]
en: Export budgets
ca@valencia: Exporta els pressupostos

[ctx: Export step]
en: Export scheduled operations
ca@valencia: Exporta les operacions planificades

[ctx: Export step]
en: Export banks
ca@valencia: Exporta els bancs

[ctx: A file format]
en: KMyMoney document
ca@valencia: Document de KMyMoney

[ctx: The default category for the accounts for ledger export]
en: Account
ca@valencia: Compte

[ctx: Category not defined]
en: Not defined
ca@valencia: Sense definir

[ctx: The default category for the categories for ledger export]
en: Category
ca@valencia: Categoria

[ctx: Error message]
en: The execution of '%1' failed
ca@valencia: No s'ha pogut executar «%1»

[ctx: Error message]
en: The ledger conversion in xml of '%1' failed
ca@valencia: Ha fallat la conversió a XML del llibre major «%1»

[ctx: A file format]
en: Ledger file
ca@valencia: Fitxers de llibre major

[ctx: Import step]
en: Import stocks
ca@valencia: Importa alguns valors

[ctx: Noun, a type of account]
en: Assets
ca@valencia: Actius

[ctx: Import step]
en: Import assets
ca@valencia: Importa alguns actius

[ctx: A file format]
en: Money Manager Ex document
ca@valencia: Document del Money Manager Ex

[ctx: Error message]
en: Error during parsing of '%1'
ca@valencia: Error durant l'anàlisi de «%1»

[ctx: Error message]
en: The file %1 does not have read access rights
ca@valencia: El fitxer %1 no té drets d'accés de lectura

[ctx: Error message]
en: The java application is not installed. You must manually install it.
ca@valencia: L'aplicació Java no està instal·lada. Cal instal·lar-la manualment.

[ctx: Error message]
en: The sunriise application is needed for Microsoft Money import but is not installed in '%1'
ca@valencia: Cal l'aplicació «sunriise» per a la importació des de Microsoft Money, però no està instal·lada a «%1»

[ctx: Warning message]
en: The operation '%1' has been repaired because its amount was not equal to the sum of the amounts of its splits
ca@valencia: L'operació «%1» s'ha reparat perquè el seu import no era igual que la suma dels imports dels seus desglossaments

[ctx: Error message]
en: Invalid password
ca@valencia: Contrasenya no vàlida

[ctx: Error message]
en: The extraction from the Microsoft Money document '%1' failed
ca@valencia: No s'ha pogut fer l'extracció des del document «%1» de Microsoft Money

[ctx: A file format]
en: Microsoft Money document
ca@valencia: Document de Microsoft Money

[ctx: An information message]
en: The initial balance of '%1' has been set with MT940 file content
ca@valencia: El saldo inicial de «%1» s'ha establit amb el contingut del fitxer MT940

[ctx: A file format]
en: MT940 file
ca@valencia: Fitxer MT940

[ctx: Error message]
en: OFX import failed
ca@valencia: No s'ha pogut importar un OFX

[ctx: Adjective, an unknown item]
en: Unknown
ca@valencia: Desconegut

[ctx: Noun, the title of an item]
en: Title
ca@valencia: Títol

[ctx: Noun, type of OFX transaction]
en: Credit
ca@valencia: Crèdit

[ctx: Noun, type of OFX transaction]
en: Debit
ca@valencia: Dèbit

[ctx: Noun, type of OFX transaction]
en: Interest
ca@valencia: Interés

[ctx: Noun, type of OFX transaction]
en: FI fee
ca@valencia: Despesa de FI

[ctx: Noun, type of OFX transaction]
en: Service charge
ca@valencia: Càrrec de servei

[ctx: Noun, type of OFX transaction]
en: Deposit
ca@valencia: Ingrés

[ctx: Noun, type of OFX transaction]
en: ATM
ca@valencia: Caixer automàtic

[ctx: Noun, type of OFX transaction]
en: Point of sale
ca@valencia: Punt de venda

[ctx: Noun, type of OFX transaction]
en: Electronic payment
ca@valencia: Pagament electrònic

[ctx: Noun, type of OFX transaction]
en: Repeating payment
ca@valencia: Pagament periòdic

[ctx: Noun, a quantity of money taken by a financial institution to perform an operation]
en: Commission
ca@valencia: Comissió

[ctx: A file format]
en: OFX file
ca@valencia: Fitxer OFX

en: Invoice
ca@valencia: Factura

[ctx: An information message]
en: Invoice %1 has not been imported because it is not recognized (List of recognized extractors: %2).
ca@valencia: La factura %1 no s'ha importat perquè no ha sigut reconeguda (llista d'extractors reconeguts: %2).

[ctx: A file format]
en: PDF file (invoice)
ca@valencia: Fitxer PDF (factura)

[ctx: An information message]
en: Categories found and imported
ca@valencia: S'han trobat i importat les categories

[ctx: An information message]
en: Units prices found and imported
ca@valencia: S'han trobat i importat els preus de les unitats

[ctx: An information message]
en: Units found and imported
ca@valencia: S'han trobat i importat les unitats

[ctx: An information message]
en: Trackers found and imported
ca@valencia: S'han trobat i importat els seguiments

[ctx: An information message]
en: Auto repaired operation
ca@valencia: Operació reparada automàticament

[ctx: An information message]
en: The total amount of the operation (%1) was different to the sum of the sub-operations (%2). The operation has been repaired.
ca@valencia: L'import total de l'operació (%1) és diferent de la suma de les suboperacions (%2). L'operació s'ha reparat.

[ctx: A file format]
en: QIF file
ca@valencia: Fitxer QIF

[ctx: Import step]
en: Import trackers
ca@valencia: Importa alguns seguiments

[ctx: Import step]
en: Import bookmarks
ca@valencia: Importa alguns punts

en: Imported bookmarks
ca@valencia: Els punts s'han importat

[ctx: Import step]
en: Import interests
ca@valencia: Importa alguns interessos

[ctx: An information message]
en: The sqlcipher database has been protected with the same password than your document
ca@valencia: La base de dades «sqlcipher» s'ha protegit amb la mateixa contrasenya que el vostre document

[ctx: An error message]
en: Creation file '%1' failed
ca@valencia: No s'ha pogut crear el fitxer «%1»

[ctx: A file format]
en: Skrooge document
ca@valencia: Document de Skrooge

[ctx: A file format]
en: SQLCipher document
ca@valencia: Document del SQLCipher

[ctx: A file format]
en: SQLite document
ca@valencia: Document de SQLite

[ctx: Noun: type of payement]
en: Credit card
ca@valencia: Targeta de crèdit

[ctx: Noun: type of payement]
en: Check
ca@valencia: Xec

[ctx: Noun: type of payement]
en: Cash
ca@valencia: Efectiu

[ctx: Noun: type of payement]
en: Transfer
ca@valencia: Transferència

[ctx: Noun: type of payement]
en: Other
ca@valencia: Altres

[ctx: A file format]
en: Homebank document
ca@valencia: Document del Homebank

[ctx: Error message]
en: Invalid XML content in %1
ca@valencia: Contingut XML no vàlid en %1

[ctx: Error message]
en: Unknown XML format. Only Skrooge and ISO20022 XML formats are supported
ca@valencia: Format XML desconegut. Només s'admeten els formats XML de Skrooge i la ISO20022

[ctx: A file format]
en: XML file
ca@valencia: Fitxer XML

[ctx: default keyword for krunner plugin]
en: buy
ca@valencia: compra

en: Add a new operation in skrooge
ca@valencia: Afig una operació nova en Skrooge

[ctx: Example of krunner command]
en: %1 10 computer
ca@valencia: %1 10 ordinador

en: Add operation %1
ca@valencia: Afig operació %1

[ctx: Information message]
en: Operation created
ca@valencia: S'ha creat l'operació

[ctx: Error message: Could not create a file]
en: Creation of file %1 failed
ca@valencia: No s'ha pogut crear el fitxer «%1»

[ctx: Title of a dashboard widget]
en: Accounts
ca@valencia: Comptes

[ctx: Display only favorite accounts]
en: Highlighted only
ca@valencia: Només els ressaltats

[ctx: Noun, a type of account]
en: Only past operations
ca@valencia: Només les operacions passades

[ctx: Noun, a type of account]
en: Current
ca@valencia: Corrent

[ctx: Noun, a type of account]
en: Credit card
ca@valencia: Targeta de crèdit

[ctx: Noun, a type of account]
en: Saving
ca@valencia: Estalvi

[ctx: Noun, a type of account]
en: Investment
ca@valencia: Inversió

[ctx: Noun, a type of account]
en: Loan
ca@valencia: Préstec

[ctx: Noun, a type of account]
en: Pension
ca@valencia: Pensió

[ctx: Noun, a type of account]
en: Wallet
ca@valencia: Cartera

[ctx: Noun, a type of account]
en: Other
ca@valencia: Altres

[ctx: Message, do not translate URL]
en: First, you have to create at least one account<br>from <a href="%1">"Bank and Account"</a> page or <a href="%2">import</a> operations.
ca@valencia: Primer, heu de crear almenys un compte<br>des de la pàgina <a href="%1">«Banc i compte»</a> o <a href="%2">importar</a> operacions.

[ctx: the numerical total of a sum of values]
en: Total of %1
ca@valencia: Total de %1

[ctx: Verb: Reconciliation is process through which you ensure compliance with your bank's statement]
en: Reconcile...
ca@valencia: Concilia...

[ctx: Noun, a list of bank accounts]
en: Accounts (Medium)
ca@valencia: Comptes (mitjana)

[ctx: Noun, a list of bank accounts]
en: Accounts (Full)
ca@valencia: Comptes (completa)

[ctx: Noun, a list of banks]
en: Banks (Light)
ca@valencia: Bancs (resumida)

[ctx: Noun, a list of banks]
en: Banks (Full)
ca@valencia: Bancs (completa)

[ctx: Noun, a list of bank accounts]
en: Accounts (Light)
ca@valencia: Comptes (resumida)

[ctx: Verb]
en: Open report...
ca@valencia: Obri l'informe...

[ctx: Display a list of Accounts]
en: Accounts
ca@valencia: Comptes

[ctx: This allows the user to manage his list of accounts]
en: Manage your accounts
ca@valencia: Gestioneu els vostres comptes

[ctx: Description of a tip]
en: <p>... you can associate a logo with your <a href="skg://skrooge_bank_plugin">banks</a>.</p>
ca@valencia: <p>... podeu associar un logotip als <a href="skg://skrooge_bank_plugin">bancs</a>.</p>

[ctx: Description of a tip]
en: <p>... <a href="skg://skrooge_bank_plugin">accounts</a> can be merged by drag & drop.</p>
ca@valencia: <p>... els <a href="skg://skrooge_bank_plugin">comptes</a> es poden reorganitzar arrossegant-los i deixant-los anar.</p>

[ctx: Description of a tip]
en: <p>... you can set a minimum and a maximum limit on your <a href="skg://skrooge_bank_plugin">accounts</a>. This will trigger an alarm.</p>
ca@valencia: <p>... podeu definir un límit mínim i màxim en els <a href="skg://skrooge_bank_plugin">comptes</a>. Açò activarà una alarma.</p>

[ctx: A bank is in the list of used banks, but it doesn't have any account attached]
en: Bank '%1' has no account
ca@valencia: El banc «%1» no té cap compte

[ctx: User can delete banks with no accounts]
en: Do not forget to remove useless banks
ca@valencia: No oblideu eliminar els bancs no utilitzats

[ctx: Action to delete a bank]
en: Delete '%1'
ca@valencia: Suprimix «%1»

[ctx: A account is closed but the amount is not equal to 0]
en: Closed account '%1' still has money
ca@valencia: El compte tancat «%1» encara té diners

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: This is may be not normal
ca@valencia: Açò potser no és normal

[ctx: Action to reopen the account]
en: Reopen '%1'
ca@valencia: Torne a obrir «%1»

[ctx: Action to create a fake operation to set the amount of the account to 0]
en: Create fake operation
ca@valencia: Crea una operació fictícia

[ctx: Delete banks with no account]
en: Delete unused banks
ca@valencia: Suprimix els bancs no utilitzats

[ctx: Successfully deleted a bank with no account]
en: Unused bank deleted
ca@valencia: S'ha suprimit un banc no utilitzat

[ctx: Could not delete a bank with no account]
en: Unused bank deletion failed
ca@valencia: No s'han pogut suprimir els bancs no utilitzats

[ctx: Reopen a closed account]
en: Reopen account '%1'
ca@valencia: Torne a obrir el compte «%1»

[ctx: Successfully reopen account]
en: Account reopened
ca@valencia: S'ha reobert el compte

[ctx: Failure]
en: reopening of the account failed
ca@valencia: Ha fallat la reobertura del compte

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Create fake operation
ca@valencia: Crea una operació fictícia

[ctx: Noun, default comment for a fake operation]
en: Fake operation
ca@valencia: Operació fictícia

[ctx: An information to the user that something was added]
en: The operation '%1' has been added
ca@valencia: S'ha afegit l'operació «%1»

[ctx: Successful message after an user action]
en: Fake operation created.
ca@valencia: S'ha creat l'operació fictícia.

[ctx: Error message]
en: Creation failed
ca@valencia: No s'ha pogut crear

en: Opened
ca@valencia: Obert

en: Closed
ca@valencia: Tancat

en: Highlighted only
ca@valencia: Només els ressaltats

en: Graph
ca@valencia: Gràfic

en: Display the account edit panel
ca@valencia: Mostra el quadro d'edició de comptes

[ctx: Other type of bank account]
en: Other...
ca@valencia: Altres...

[ctx: Noun, a list of items]
en: Operations of account
ca@valencia: Operacions del compte

en: '%1'
ca@valencia: «%1»

[ctx: Title of panel]
en: Select a bank icon
ca@valencia: Seleccioneu una icona del banc

[ctx: File format for open dialog panel]
en: Image files
ca@valencia: Fitxers d'imatge

[ctx: Creating an account]
en: Account creation '%1'
ca@valencia: Creació de compte «%1»

[ctx: An information to the user that something was added]
en: The account '%1' has been added
ca@valencia: S'ha afegit el banc «%1»

[ctx: Successfully created an account]
en: Account '%1' created
ca@valencia: S'ha creat el compte «%1»

[ctx: Error message : Could not create an account]
en: Account creation failed
ca@valencia: No s'ha pogut crear el compte

[ctx: Updating an account]
en: Account update
ca@valencia: Actualització del compte

[ctx: Information message]
en: You tried to modify names of selected accounts to an existing account. Accounts have been merged.
ca@valencia: Heu intentat modificar els noms dels comptes seleccionats a un compte existent. Els comptes s'han fusionat.

[ctx: Information message]
en: You tried to modify all names of selected accounts. Accounts have been merged.
ca@valencia: Heu intentat modificar tots els noms dels comptes seleccionats. Els comptes s'han fusionat.

[ctx: An information message]
en: The account '%1' has been updated
ca@valencia: S'ha actualitzat el compte «%1»

[ctx: Question]
en: You are trying to modify bank name of account named '%1'.
    Do you want to do this modification for all accounts of this bank ?
ca@valencia: Esteu intentant modificar el nom del banc del compte anomenat «%1».
    Voleu fer esta modificació per a tots els comptes d'este banc?

[ctx: Question]
en: Do you want to modify the account ?
ca@valencia: Voleu modificar el compte?

[ctx: Successfully updated an account]
en: Account updated.
ca@valencia: S'ha actualitzat el compte.

[ctx: Error message : Could not update an account]
en: Update failed
ca@valencia: No s'ha pogut fer l'actualització

[ctx: Message]
en: Computing...
ca@valencia: S'està calculant...

[ctx: Information on an account's status : Balance is the current amount of money on the account, Checked is the amount of money on your last bank's statement, To be Checked is the differences between these two values]
en: Today balance : %1     Balance : %2     Checked : %3     To be Checked : %4
ca@valencia: Saldo d'hui: %1     Saldo: %2     Comprovat: %3     Per a comprovar: %4

[ctx: Information on an account's status : Balance is the current amount of money on the account, Checked is the amount of money on your last bank's statement, To be Checked is the differences between these two values]
en: <p>Today balance : %1 < / p > <p>Balance : %2 < / p > <p>Checked : %3 < / p > <p>To be Checked : %4 < / p >
ca@valencia: <p>Saldo d'hui: %1 < / p > <p>Saldo: %2 < / p > <p>Comprovat: %3 < / p > <p>Per a comprovar: %4 < / p >

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kInfo)
en: Computing...
ca@valencia: S'està calculant...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kAccountCreatorIcon) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kAccountCreatorIcon)
en: Icon of the bank
ca@valencia: Icona del banc

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGCalculatorEdit, kAmountEdit)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "https://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Bitstream Vera Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Amount of the operation.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">You can enter expressions here, such as <span style=" font-style:italic;">3+4*2</span>, skrooge will compute the result (<span style=" font-style:italic;">11</span>)</p></body></html>
ca@valencia: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "https://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Bitstream Vera Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Import de l'operació.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Ací podeu introduir expressions, com ara <span style=" font-style:italic;">3+4*2</span>, Skrooge calcularà el resultat (<span style=" font-style:italic;">11</span>)</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGCalculatorEdit, kAmountEdit)
en: Initial balance of the account (A negative value for a loan account)
ca@valencia: Saldo inicial del compte (un valor negatiu per a un compte de préstec)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGUnitComboBox, kUnitEdit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGUnitComboBox, kUnitEdit)
en: Unit of the initial balance of the account
ca@valencia: Unitat del saldo inicial del compte

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kAccountCreatorAccount) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLineEdit, kAccountCreatorAccount)
en: Name of the account
ca@valencia: Nom del compte

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kAccountCreatorNumber) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLineEdit, kAccountCreatorNumber)
en: Number of the account
ca@valencia: Número del compte

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGCalculatorEdit, kMaxLimitAmout) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGCalculatorEdit, kMaxLimitAmout)
en: Maximum amount of the account
ca@valencia: Import màxim del compte

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kAccountCreatorAddress) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLineEdit, kAccountCreatorAddress)
en: Address of the agency
ca@valencia: Adreça de l'agència

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kAccountCreatorComment) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLineEdit, kAccountCreatorComment)
en: Comment of the account
ca@valencia: Comentari del compte

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kAccountCreatorBank) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kAccountCreatorBank)
en: Name of the bank
ca@valencia: Nom del banc

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGCalculatorEdit, kMinLimitAmout) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGCalculatorEdit, kMinLimitAmout)
en: Minimum amount of the account
ca@valencia: Import mínim del compte

[ctx: Noun, a numerical quantity]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kAmountLabel)
en: Initial &balance:
ca@valencia: &Saldo inicial:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kAccountCreatorType) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kAccountCreatorType)
en: Type of the account
ca@valencia: Tipus de compte

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kAccountCreatorAgencyNumber) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLineEdit, kAccountCreatorAgencyNumber)
en: Number of the agency
ca@valencia: Número de l'agència

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kAccountCreatorBankNumber) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLineEdit, kAccountCreatorBankNumber)
en: Number of the bank
ca@valencia: Número del banc

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kAccountCreatorAdd) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kAccountCreatorAdd)
en: Add a bank and an account (Ctrl+Enter)
ca@valencia: Afig un banc i un compte («Ctrl+Retorn»)

[ctx: Verb, add an item to a list]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kAccountCreatorAdd) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kAddBtn) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kAddOperationBtn)
en: Add
ca@valencia: Afig

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kAccountCreatorUpdate) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kAccountCreatorUpdate)
en: Update selected banks and accounts (Shift+Enter)
ca@valencia: Actualitza els bancs i comptes seleccionats («Maj+Retorn»)

[ctx: Verb, modify an item]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kAccountCreatorUpdate) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kModifyBtn) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kModifyCategoryButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kModifyOperationBtn)
en: Modify
ca@valencia: Modifica

[ctx: Noun, a list of financial accounts]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kGroup)
en: Banks
ca@valencia: Bancs

[ctx: Verb]
en: Process budget rules
ca@valencia: Processa les regles del pressupost

[ctx: The title]
en: Budget
ca@valencia: Pressupost

[ctx: The tool tip]
en: Budget
ca@valencia: Pressupost

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Budget alarm for '%1'
ca@valencia: Alarma de pressupost per a «%1»

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: Take care to your budget.<br> %1.<br>%2 / %3
ca@valencia: Aneu amb compte amb el pressupost.<br> %1.<br>%2 / %3

[ctx: Advice on making the best (action)]
en: Open operations corresponding to this budget
ca@valencia: Operacions obertes corresponents a este pressupost

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Old budget treatment
ca@valencia: Tractament antic del pressupost

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: The budget has not been treated for at least one month.
ca@valencia: El pressupost no s'ha tractat des de fa un més com a mínim.

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Process budget rules
ca@valencia: Processa les regles del pressupost

[ctx: Successful message after an user action]
en: Budget rules processed
ca@valencia: S'han processat les regles del pressupost

[ctx: Error message]
en: Budget rules failed
ca@valencia: Han fallat les regles del pressupost

[ctx: Noun, how to define a budget period]
en: Monthly
ca@valencia: Mensualment

[ctx: Noun, how to define a budget period]
en: Yearly
ca@valencia: Anualment

[ctx: Noun, budget items to display]
en: All
ca@valencia: Tots

[ctx: Noun, budget items to display]
en: None
ca@valencia: Cap

[ctx: Noun, budget items to display]
en: Current
ca@valencia: Actual

[ctx: Noun, budget items to display]
en: Current year
ca@valencia: Any actual

[ctx: Noun, budget items to display]
en: Current month
ca@valencia: Mes actual

[ctx: Noun, budget items to display]
en: Previous year
ca@valencia: Any anterior

[ctx: Noun, budget items to display]
en: Previous month
ca@valencia: Mes anterior

[ctx: Noun, condition item to a apply a transfer of budget]
en: All
ca@valencia: Totes

[ctx: Noun, condition item to a apply a transfer of budget]
en: Negative
ca@valencia: Negatiu

[ctx: Noun, condition item to a apply a transfer of budget]
en: Positive
ca@valencia: Positiu

[ctx: Noun, mode item to a apply a transfer of budget]
en: Next
ca@valencia: Següent

[ctx: Noun, mode item to a apply a transfer of budget]
en: Current
ca@valencia: Actual

[ctx: Noun, mode item to a apply a transfer of budget]
en: Current year
ca@valencia: Any actual

en: Display the edit panel for standard budget
ca@valencia: Mostra el quadro d'edició per als pressupostos estàndard

en: Auto
ca@valencia: Automàtic

en: Display the edit panel for automatic budgets
ca@valencia: Mostra el quadro d'edició per als pressupostos automàtics

en: Rules
ca@valencia: Regles

en: Display the edit panel for rules
ca@valencia: Mostra el quadro d'edició per a les regles

[ctx: Option]
en: Remove existing budgets for %1
ca@valencia: Elimina els pressupostos existents de %1

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Budget rule creation
ca@valencia: Crea regla de pressupost

[ctx: An information to the user]
en: The budget rule '%1' has been added
ca@valencia: S'ha afegit la regla de pressupost «%1»

[ctx: Successful message after an user action]
en: Budget rule created
ca@valencia: S'ha creat la regla de pressupost

[ctx: Error message]
en: Budget rule creation failed
ca@valencia: No s'ha pogut crear la regla de pressupost

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Budget creation
ca@valencia: Creació de pressupost

[ctx: An information to the user]
en: The budget '%1' has been added
ca@valencia: S'ha afegit el pressupost «%1»

[ctx: Successful message after an user action]
en: Budget created
ca@valencia: S'ha creat el pressupost

[ctx: Error message]
en: Budget creation failed
ca@valencia: No s'ha pogut crear el pressupost

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Budget rule update
ca@valencia: Actualització de la regla de pressupost

[ctx: An information to the user]
en: The budget rule '%1' has been updated
ca@valencia: S'ha actualitzat la regla de pressupost «%1»

[ctx: Successful message after an user action]
en: Budget rule updated
ca@valencia: S'ha actualitzat la regla de pressupost

[ctx: Error message]
en: Budget rule update failed
ca@valencia: No s'ha pogut actualitzar la regla de pressupost

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Budget update
ca@valencia: Actualització de pressupost

[ctx: Successful message after an user action]
en: Budget updated
ca@valencia: S'ha actualitzat el pressupost

[ctx: Error message]
en: Budget update failed
ca@valencia: No s'ha pogut fer l'actualització del pressupost

en: Selection: %1 budget for %2 | Selection: %1 budgets for %2
ca@valencia[0]: Selecció: %1 pressupost per a %2
ca@valencia[1]: Selecció: %1 pressupostos per a %2

[ctx: Noun]
en: Selection: none
ca@valencia: Selecció: res

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kPeriod) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kPeriod)
en: Period of the budget
ca@valencia: Període del pressupost

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kYear) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QSpinBox, kYear) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kYearAutoBase) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QSpinBox, kYearAutoBase) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kY
en: Year of the budget
ca@valencia: Any del pressupost

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kMonth) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QSpinBox, kMonth)
en: Month of the budget
ca@valencia: Mes del pressupost

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGCalculatorEdit, kAmountEdit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGCalculatorEdit, kAmountEdit)
en: Amount of the budget
ca@valencia: Import del pressupost

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kCategoryEdit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kCategoryEdit)
en: Category of the budget
ca@valencia: Categoria del pressupost

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kIncludingSubCategories)
en: Including sub categories
ca@valencia: Incloses les subcategories

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QCheckBox, kAutoBudgetCheck) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kAutoBudgetCheck)
en: Enable automatic budget creation
ca@valencia: Activa la creació automàtica de pressupost

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kAutoBudgetCheck)
en: Automatic creation based on the operations of:
ca@valencia: Creació automàtica basada en les operacions de:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kBalancingMonthly)
en: Balancing each monthly budget.
ca@valencia: S'està saldant el pressupost de cada mes.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kBalancingAnnual)
en: Balancing the annual budget
ca@valencia: S'està saldant el pressupost anual

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: &Year:
ca@valencia: An&y:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kUseScheduledOperation) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QCheckBox, kUseScheduledOperation)
en: Use the scheduled operations for a better automatic creation
ca@valencia: Utilitza les operacions planificades per a una creació automàtica millor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kUseScheduledOperation)
en: Use scheduled operations
ca@valencia: Utilitza les operacions planificades

[ctx: Title]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: For budgets having
ca@valencia: Per als pressupostos que tinguen

[ctx: Title]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: When delta
ca@valencia: Quan la delta

[ctx: Title]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Modify budget
ca@valencia: Modifica el pressupost

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QCheckBox, kYearCheck) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kYearCheck)
en: Enable condition on the year
ca@valencia: Activa la condició en l'any

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kYearRule) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QSpinBox, kYearRule)
en: Year of the condition
ca@valencia: Any de la condició

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kConditionCmb) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kConditionCmb) i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kModeCmb) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kModeCmb)
en: Condition to transfer the delta
ca@valencia: Condició per a transferir la delta

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kMonthRule) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QSpinBox, kMonthRule)
en: Month of the condition
ca@valencia: Mes de la condició

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGCalculatorEdit, kAmountEdit2) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGCalculatorEdit, kAmountEdit2)
en: Amount of the transfer
ca@valencia: Import de la transferència

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QCheckBox, kCategoryCheck) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kCategoryCheck) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QCheckBox, kCategoryTransferCheck) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kCategoryTransferCheck)
en: Enable condition on the category
ca@valencia: Activa la condició en la categoria

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kCategoryRule) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kCategoryRule)
en: Category of the condition
ca@valencia: Categoria de la condició

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kCategoryTransfer) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kCategoryTransfer)
en: Category of the transfer
ca@valencia: Categoria de la transferència

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QCheckBox, kMonthCheck) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kMonthCheck)
en: Enable condition on the month
ca@valencia: Activa la condició en el mes

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kAddBtn) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kAddBtn)
en: Create a new budget (Ctrl+Enter)
ca@valencia: Crea un pressupost nou («Ctrl+Retorn»)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kModifyBtn) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kModifyBtn)
en: Update selected budget (Shift+Enter)
ca@valencia: Actualitza el pressupost seleccionat («Maj+Retorn»)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kProcessBtn) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kProcessBtn)
en: Process rules
ca@valencia: Processa les regles

[ctx: Verb, add an item to a list]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kProcessBtn)
en: Process
ca@valencia: Processa

[ctx: The estimated amount of money earned through interests on a remunerated account]
en: Estimated interest
ca@valencia: Interés estimat

[ctx: Compute financial simulations for various situations (interests...)]
en: Simulations
ca@valencia: Simulacions

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... you can use the <a href="skg://skrooge_calculator_plugin">calculator</a> for many things</p>
ca@valencia: <p>... podeu utilitzar la <a href="skg://skrooge_calculator_plugin">calculadora</a> per a moltes coses</p>

[ctx: User did not define an interest rate on an investment account]
en: No interest rate defined for account '%1'
ca@valencia: No s'ha definit el tipus d'interés per al compte «%1»

[ctx: User did not define an interest rate on an investment account]
en: Your investment account '%1' doesn't have interest rate defined
ca@valencia: No s'ha definit el tipus d'interés del compte d'inversió «%1»

[ctx: Link allowing user to open a new tab for defining interests parameters]
en: Open interest page
ca@valencia: Obri la pàgina d'interés

[ctx: A period of 15 days]
en: Fifteen
ca@valencia: Quinzena

[ctx: Used for configurating when interests are paid on an account : %s days after being calculated]
en: Day +%1
ca@valencia: Dia +%1

[ctx: Used for configurating when interests are paid on an account : %s days after being calculated]
en: Day -%1
ca@valencia: Dia -%1

[ctx: 24 fifteen is the name of a financial method to compute interests on an account]
en: 24 fifteen
ca@valencia: 24 quinzenes

[ctx: A period of 360 days]
en: 360 days
ca@valencia: 360 dies

[ctx: A period of 365 days]
en: 365 days
ca@valencia: 365 dies

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, kAmortizationTable)
en: Interest
ca@valencia: Interés

en: Interests calculator
ca@valencia: Calculadora d'interés

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, kAmortizationTableTitle) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTableWidget, kAmortizationTable) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QTableWidget, kAmortizationTable)
en: Amortization Table
ca@valencia: Taula d'amortització

en: Loan amortization table calculator
ca@valencia: Calculadora de taula d'amortització de préstecs

[ctx: The Annual interest is the amount of money gained in one year on a remunerated account]
en: Annual interest=%1
ca@valencia: Interés anual=%1

[ctx: Lets the user create parameters for computing interests on an account]
en: Interest parameter creation for account '%1'
ca@valencia: Creació de paràmetre d'interés per al compte «%1»

[ctx: An information to the user]
en: The interest parameter '%1' has been added
ca@valencia: S'ha afegit el paràmetre d'interés «%1»

[ctx: User defined parameters for computing interests were successfully created]
en: Interest parameter created
ca@valencia: S'ha creat el paràmetre d'interés

[ctx: Error message: User defined parameters for computing interests could not be created]
en: Interest parameter creation failed
ca@valencia: No s'ha pogut crear el paràmetre d'interés

[ctx: Lets the user update parameters for computing interests on an account]
en: Interest parameter update for account '%1'
ca@valencia: Actualització del paràmetre d'interés per al compte «%1»

[ctx: An information to the user]
en: The interest parameter '%1' has been updated
ca@valencia: S'ha actualitzat el paràmetre d'interés «%1»

[ctx: User defined parameters for computing interests were successfully updated]
en: Interest parameter updated
ca@valencia: S'ha actualitzat el paràmetre d'interés

[ctx: Error message: User defined parameters for computing interests could not be updated]
en: Interest parameter update failed
ca@valencia: No s'ha pogut fer l'actualització del paràmetre d'interés

en: Number of payments:	%1
    Monthly payment: 	%2
    Monthly insurance: 	%3
    Total principal paid: 	%4
    Total interest paid: 	%5
    Total insurance paid: 	%6
    Total paid: 		%7
ca@valencia: Nombre de pagaments:	%1
    Pagament mensual: 	%2
    Assegurança mensual: 	%3
    Total principal pagat: 	%4
    Total interés pagat: 	%5
    Total assegurança pagada: 	%6
    Total pagat: 		%7

[ctx: Noun, an account as in a bank account]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kAccountLabel)
en: Account:
ca@valencia: Compte:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kDisplayAccountCombo) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kDisplayAccountCombo)
en: Displayed account
ca@valencia: Compte mostrat

[ctx: Noun, a year]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kYearLabel)
en: &Year:
ca@valencia: An&y:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, KYearEdit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, KYearEdit)
en: Year of computation
ca@valencia: Any de càlcul

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, kInterestResultsTitle)
en: Interest Results
ca@valencia: Resultat dels interessos

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGTableView, kInterestResultTable) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGTableView, kInterestResultTable)
en: Result of interest computation
ca@valencia: Resultat del càlcul dels interessos

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, kInterestValuesTitle)
en: Interest Values
ca@valencia: Valors de l'interés

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, kDefineValueTitle)
en: Define Value
ca@valencia: Definix valor

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGTableView, kInterestView) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGTableView, kInterestView)
en: Parameters for interest computation
ca@valencia: Paràmetres per al càlcul de l'interés

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kDateLabel)
en: Da&te:
ca@valencia: Da&ta:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGDateEdit, kDateEdit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGDateEdit, kDateEdit)
en: Date of the interest's quote
ca@valencia: Data de la cotització de l'interés

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kRateLabel)
en: Rate (%):
ca@valencia: Tipus (%):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kCreditValueDateLbl)
en: Credit value date:
ca@valencia: Data valor del crèdit:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kCreditValueDate) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kCreditValueDate)
en: The credit value date computation mode.
ca@valencia: La data valor del crèdit del mode de càlcul.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kDebitValueDateLbl)
en: Debit value date:
ca@valencia: Data valor del dèbit:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kDebitValueDate) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kDebitValueDate)
en: The debit value date computation mode.
ca@valencia: La data valor del dèbit del mode de càlcul.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kModeLbl)
en: &Base computation:
ca@valencia: &Base de càlcul:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kMode) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kMode)
en: The base of the computation.
ca@valencia: La base del càlcul.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kRateEdit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QDoubleSpinBox, kRateEdit)
en: Rate of the interest
ca@valencia: Tipus de l'interés

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kAnnualRateLabel)
en: Annual interest rate (%):
ca@valencia: Tipus d'interés anual (%):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kLoanLabel)
en: Loan amount (principal):
ca@valencia: Import del préstec (principal):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kLength)
en: Length (years):
ca@valencia: Duració (anys):

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGCalculatorEdit, kLoanEdit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGCalculatorEdit, kLoanEdit)
en: Amount of the loan
ca@valencia: Import del préstec

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGUnitComboBox, kUnitEdit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGUnitComboBox, kUnitEdit)
en: Unit of the loan
ca@valencia: Unitat del préstec

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, kPaymentSummaryTitle)
en: Payment Summary
ca@valencia: Resum del pagament

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, kLoadSummaryTitle)
en: Loan Summary
ca@valencia: Resum del préstec

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kInsuranceRateLbl)
en: Insurance rate(%):
ca@valencia: Tipus de l'assegurança (%):

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kLenghtEdit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QSpinBox, kLenghtEdit)
en: Length of the loan in years
ca@valencia: Duració del préstec en anys

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kAnnualRateEdit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QDoubleSpinBox, kAnnualRateEdit)
en: Annual rate of the loan
ca@valencia: Tipus anual del préstec

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kInsuranceRateEdit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QDoubleSpinBox, kInsuranceRateEdit)
en: Insurance rate of the loan
ca@valencia: Tipus de l'assegurança del préstec

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, kAmortizationTable) i18n: ectx: label, entry (mapping_amount), group (skrooge_importexport)
en: Amount
ca@valencia: Total

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, kAmortizationTable)
en: Insurance
ca@valencia: Assegurança

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, kAmortizationTable)
en: Balance
ca@valencia: Saldo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kAdd) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kAdd)
en: Create a new interest parameter (Ctrl+Enter)
ca@valencia: Crea un paràmetre d'interés nou («Ctrl+Retorn»)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kAdd) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kAddButton) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, kLineAdd) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QToolButton, kLineAdd) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kUni
en: Add
ca@valencia: Afig

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kUpdate) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kUpdate)
en: Update interest parameters (Shift+Enter)
ca@valencia: Actualitza els paràmetres d'interés («Maj+Retorn»)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kUpdate) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kModifyButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kModifyBtn) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kUnitUpdate)
en: Modify
ca@valencia: Modifica

[ctx: Verb]
en: Import categories
ca@valencia: Importa les categories

[ctx: Verb]
en: Import standard categories
ca@valencia: Importa algunes categories estàndard

[ctx: Verb]
en: Import categories [%1]
ca@valencia: Importa les categories [%1]

[ctx: Verb]
en: Delete unused categories
ca@valencia: Suprimix les categories no utilitzades

[ctx: Verb]
en: Open similar categories...
ca@valencia: Obri les categories similars...

[ctx: Noun, a list of items]
en: Similar categories
ca@valencia: Categories similars

[ctx: Report header]
en: 5 main categories of expenditure
ca@valencia: 5 categories principals de despesa

[ctx: Report header]
en: 5 main variations
ca@valencia: 5 variacions principals

[ctx: Report header]
en: Budget
ca@valencia: Pressupost

[ctx: Report header]
en: 5 main variations (issues)
ca@valencia: 5 variacions principals (problemes)

[ctx: Successful message after an user action]
en: Categories imported.
ca@valencia: S'han importat les categories.

[ctx: Error message]
en: Importing categories failed.
ca@valencia: Ha fallat la importació de les categories.

[ctx: List of categories. It is not needed to translate each item. You can set the list you want. ';' must be used to separate categories. ' > ' must be used to separate category and sub category (no limit of level).]
en: Alimony;Auto;Auto > Fuel;Auto > Insurance;Auto > Lease;Auto > Loan;Auto > Registration;Auto > Service;Bank Charges;Bank Charges > Interest Paid;Bank Charges > Service Charge;Bills;Bills > Electricity;Bills > Fuel Oil;Bills > Local Taxes;Bills > Mortgage;Bills > Natural Gas;Bills > Rent;Bills > TV;Bills > Telephone;Bills > Water & Sewage;Bonus;Business;Business > Auto;Business > Capital Goods;Business > Legal Expenses;Business > Office Rent;Business > Office Supplies;Business > Other;Business > Revenue;Business > Taxes;Business > Travel;Business > Utilities;Business > Wages & Salary;Car;Car > Fuel;Car > Insurance;Car > Lease;Car > Loan;Car > Registration;Car > Service;Cash Withdrawal;Charity;Charity > Donations;Child Care;Child Support;Clothing;Disability;Div Income;Div Income > Ord dividend;Div Income > Stock dividend;Education;Education > Board;Education > Books;Education > Fees;Education > Loans;Education > Tuition;Employment;Employment > Benefits;Employment > Foreign;Employment > Lump sums;Employment > Other employ;Employment > Salary & wages;Food;Food > Dining Out;Food > Groceries;Gardening;Gift Received;Gifts;Healthcare;Healthcare > Dental;Healthcare > Doctor;Healthcare > Hospital;Healthcare > Optician;Healthcare > Prescriptions;Holidays;Holidays > Accomodation;Holidays > Travel;Household;Household > Furnishings;Household > Repairs;Insurance;Insurance > Auto;Insurance > Disability;Insurance > Home and Contents;Insurance > Life;Insurance > Medical;Int Inc;Int Inc > Bank Interest;Int Inc > Gross;Int Inc > Net;Int Inc > Other savings;Invest. income;Invest. income > 1st option;Invest. income > Dividend;Invest. income > Foreign;Invest. income > Other savings;Invest. income > Other trusts;Invest. income > Other trusts#Capital;Invest. income > Other trusts#Dist. rec'd;Invest. income > Other trusts#Estate;Investment Income;Investment Income > Dividends;Investment Income > Interest;Investment Income > Long-Term Capital Gains;Investment Income > Short-Term Capital Gains;Investment Income > Tax-Exempt Interest;Job Expense;Job Expense > Non-Reimbursed;Job Expense > Reimbursed;Legal Fees;Leisure;Leisure > Books & Magazines;Leisure > Entertaining;Leisure > Films & Video Rentals;Leisure > Hobbies;Leisure > Sporting Events;Leisure > Sports Goods;Leisure > Tapes & CDs;Leisure > Theatre & Concerts etc;Leisure > Toys & Games;Loan;Loan > Loan Interest;Long-Term Capital gains;Mortgage;Mortgage > Interest;Mortgage > PMI;Mortgage > Principle;Motor;Motor > Fuel;Motor > Loan;Motor > Service;Other Expense;Other Expense > Unknown;Other Income;Other Income > Child Support;Other Income > Employee Share Option;Other Income > Gifts Received;Other Income > Loan Principal Received;Other Income > Lottery or Premium Bond Prizes;Other Income > Student loan;Other Income > Tax Refund;Other Income > Unemployment Benefit;Pension;Pension > Employer;Personal Care;Pet Care;Pet Care > Food;Pet Care > Supplies;Pet Care > Vet's Bills;Recreation;Retirement Accounts;Retirement Accounts > 401(k)403(b) Plan Contributions;Retirement Accounts > 529 Plan Contributions;Retirement Accounts > IRA Contributions;Retirement Income;Retirement Income > 401(k);Retirement Income > 401(k) > 403(b) Distributions;Retirement Income > IRA Distributions;Retirement Income > Pensions & Annuities;Retirement Income > State Pension Benefits;Short-Term Capital gains;Social Security Benefits;Taxes;Taxes > AMT;Taxes > Federal Tax;Taxes > Federal Taxes;Taxes > Local Tax;Taxes > Local Taxes;Taxes > Other Invest;Taxes > Other Tax;Taxes > Property Taxes;Taxes > Social Security;Taxes > State Tax;Taxes > State Taxes;Travel;Travel > Accomodations;Travel > Car Rental;Travel > Fares;Utilities;Utilities > Electricity;Utilities > Garbage & Recycling;Utilities > Gas;Utilities > Sewer;Utilities > Telephone;Utilities > Water;Wages & Salary;Wages & Salary > Benefits;Wages & Salary > Bonus;Wages & Salary > Commission;Wages & Salary > Employer Pension Contributions;Wages & Salary > Gross Pay;Wages & Salary > Net Pay;Wages & Salary > Overtime;Wages & Salary > Workman's Comp
ca@valencia: Pensió alimentària;Vehicle;Vehicle -> Combustible;Vehicle > Assegurança;Vehicle > Arrendament;Vehicle > Lloguer;Vehicle > Registre;Vehicle > Servei;Càrrecs bancaris;Càrrecs bancaris > Interessos pagats;Càrrecs bancaris > Càrrecs de serveis;Rebut;Rebut > Electricitat:Rebut > Gasoil;Rebut > Impost de l'ajuntament;Rebut > Assegurança de via;Rebut > Gas de ciutat;Rebut > Lloguer;Rebut > Servei TV;Rebut > Telèfon;Rebut > Aigua;Rebut > Internet;Bonificació;Negocis;Negocis > Vehicle;Negocis > Béns de capital;Negocis > Despeses legals;Negocis > Lloguer de l'oficina;Negocis > Material d'oficina;Negocis > Altres;Negocis > Ingressos;Negocis > Impostos;Negocis > Viatges;Negocis > Eines;Negocis > Salaris;Cotxe;Cotxe > Combustible;Cotxe > Assegurança;Cotxe > Arrendament;Cotxe > Lloguer;Cotxe > Registre;Cotxe > Servei;Retirada d'efectiu;Caritat;Caritat > Donatius;Cura dels xiquets;Ajuda als xiquets;Roba;Discapacitat;Entrada de dividends;Entrada de dividends > Dividend ordinari;Entrada de dividends > Estoc;Educació:Educació > Material;Educació > Llibres;Educació > Préstecs;Educació > Matrícula;Contractació;Contractació > Beneficis;Contractació > Externs;Contractació > Altres;Contractació > Salari;Contractació > Pagues dobles;Menjar;Menjar > Dietes;Menjar > Queviures;Jardineria;Regals;Regals rebuts;Salut;Salut > Dental;Salut > Metge;Salut > Podòleg;Salut > Òptica;Salut > Medicaments;Vacances;Vacances > Allotjament;Vacances > Viatge;Casa;Casa > Mobiliari;Casa > Reparació;Assegurança;Assegurança > Cotxe; Assegurança > Vida;Assegurança > Casa;Assegurança > Salut;Augment d'interessos;Augment d'interessos > Banc;Augment d'interessos > Hipoteca;Pensions;Pensions > Alimentària;Pensions > Compensatòria;Pensions > Estatal;Atur;Ajuntament;Ajuntament > IBI;Ajuntament > Impost de circulació;Ajuntament > Arreplegada de brossa;Hipoteca;Hipoteca > Previsió de fons;Hipoteca > Notari;Comunitat de veïns;Comunitat de veïns > Derrama

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Import standard categories
ca@valencia: Importa algunes categories estàndard

[ctx: A tool tip]
en: Categories management
ca@valencia: Gestió de categories

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... <a href="skg://skrooge_categories_plugin">categories</a> can be reorganized by drag & drop.</p>
ca@valencia: <p>... les <a href="skg://skrooge_categories_plugin">categories</a> es poden reorganitzar arrossegant-les i deixant-les anar.</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... if you delete a <a href="skg://skrooge_categories_plugin">category</a>, all operations affected by this category will be associated to its parent category.</p>
ca@valencia: <p>... si suprimiu una <a href="skg://skrooge_categories_plugin">categoria</a>, totes les operacions afectades per esta categoria s'associaran a la seua categoria superior.</p>

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Many unused categories
ca@valencia: Moltes categories no utilitzades

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: You can improve performances by removing categories that have no operations.
ca@valencia: Podeu millorar el rendiment eliminant les categories que no tenen operacions.

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Important variation for '%1'
ca@valencia: Variació important per a «%1»

[ctx: Advice on making the best (action)]
en: Open sub operations with category containing '%1'
ca@valencia: Obri les suboperacions amb categoria contenint «%1»

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Some categories seem to be identical
ca@valencia: Pareix que algunes categories són idèntiques

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: Some categories seem to be identical but with different syntax. They could be merged.
ca@valencia: Pareix que algunes categories són idèntiques però amb sintaxi diferent. Es poden fusionar.

[ctx: Noun, a list of items]
en: Sub operations with category containing '%1'
ca@valencia: Suboperacions amb categoria contenint «%1»

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Delete unused categories
ca@valencia: Suprimix les categories no utilitzades

[ctx: Successful message after an user action]
en: Unused categories deleted
ca@valencia: S'han suprimit les categories no utilitzades

[ctx: Error message]
en: Unused categories deletion failed
ca@valencia: No s'han pogut suprimir les categories no utilitzades

[ctx: Verb]
en: Add category
ca@valencia: Afig categoria

en: Income
ca@valencia: Ingressos

en: Expenditure
ca@valencia: Despeses

en: Highlighted
ca@valencia: Ressaltat

[ctx: An help]
en: Add a sub category to the selected one
ca@valencia: Afig una subcategoria a la seleccionada

[ctx: Noun, default name for a new category]
en: New category
ca@valencia: Categoria nova

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Category creation '%1'
ca@valencia: Creació de categoria «%1»

[ctx: An information message]
en: The category '%1' has been created
ca@valencia: S'ha creat la categoria «%1»

[ctx: Successful message after an user action]
en: Category '%1' created
ca@valencia: S'ha creat la categoria «%1»

[ctx: Error message]
en: Category creation failed
ca@valencia: No s'ha pogut crear la categoria

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Category update
ca@valencia: Actualització de categoria

[ctx: Information message]
en: You tried to modify all names of selected categories. Categories have been merged.
ca@valencia: Heu intentat modificar tots els noms de les categories seleccionades. S'han fusionat les categories.

[ctx: An information message]
en: The category '%1' has been merged with category '%2'
ca@valencia: La categoria «%1» s'ha fusionat amb la categoria «%2»

[ctx: An information message]
en: The category '%1' has been updated
ca@valencia: S'ha actualitzat la categoria «%1»

[ctx: Successful message after an user action]
en: Category updated
ca@valencia: S'ha actualitzat la categoria

[ctx: Error message]
en: Category update failed
ca@valencia: No s'ha pogut fer l'actualització de la categoria

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kNameInput1)
en: The category to modify
ca@valencia: La categoria que s'ha de modificar

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kNameInput2)
en: The sub category to add
ca@valencia: La subcategoria que s'ha d'afegir

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kModifyCategoryButton) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kModifyCategoryButton)
en: Update selected categories (Shift+Enter)
ca@valencia: Actualitza les categories seleccionades («Maj+Retorn»)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kDeleteUnusedButton) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kDeleteUnusedButton)
en: Delete unused categories
ca@valencia: Suprimix les categories no utilitzades

[ctx: Verb, delete unused categories]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kDeleteUnusedButton)
en: Delete unused
ca@valencia: Suprimix les no utilitzades

note: i18n: ectx: Menu (import)
en: Import
ca@valencia: Importa

note: i18n: ectx: Menu (other)
en: Other
ca@valencia: Altres

note: i18n: ectx: label, entry (automatic_validation), group (skrooge_importexport)
en: Automatic validation after import
ca@valencia: Validació automàtica després d'importar

note: i18n: ectx: label, entry (apply_rules), group (skrooge_importexport)
en: Apply rules on to imported operations
ca@valencia: Aplica les regles a les operacions importades

note: i18n: ectx: label, entry (open_after_import_or_processing), group (skrooge_importexport)
en: Open operations after import or processing
ca@valencia: Obri operacions després d'importar o processar

note: i18n: ectx: label, entry (since_last_import), group (skrooge_importexport)
en: Import only operations since the last imported one
ca@valencia: Importa només les operacions des de l'última importada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_automatic_search_header) i18n: ectx: label, entry (automatic_search_header), group (skrooge_importexport)
en: Automatic search of the header
ca@valencia: Busca automàtica de la capçalera

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_automatic_search_columns) i18n: ectx: label, entry (automatic_search_columns), group (skrooge_importexport)
en: Automatic search of the columns
ca@valencia: Busca automàtica de les columnes

note: i18n: ectx: label, entry (header_position), group (skrooge_importexport)
en: Header position
ca@valencia: Posició de la capçalera

note: i18n: ectx: label, entry (columns_positions), group (skrooge_importexport)
en: Column positions
ca@valencia: Posicions de la columna

note: i18n: ectx: label, entry (mapping_date), group (skrooge_importexport)
en: Date
ca@valencia: Data

note: i18n: ectx: label, entry (mapping_number), group (skrooge_importexport)
en: Number
ca@valencia: Número

note: i18n: ectx: label, entry (mapping_payee), group (skrooge_importexport)
en: Payee
ca@valencia: Beneficiari

note: i18n: ectx: label, entry (mapping_comment), group (skrooge_importexport)
en: Comment
ca@valencia: Comentari

note: i18n: ectx: label, entry (mapping_status), group (skrooge_importexport)
en: Status
ca@valencia: Estat

note: i18n: ectx: label, entry (mapping_bookmarked), group (skrooge_importexport)
en: Bookmarked
ca@valencia: Punt

note: i18n: ectx: label, entry (mapping_account), group (skrooge_importexport)
en: Account
ca@valencia: Compte

note: i18n: ectx: label, entry (mapping_category), group (skrooge_importexport)
en: Category
ca@valencia: Categoria

note: i18n: ectx: label, entry (mapping_quantity), group (skrooge_importexport)
en: Quantity
ca@valencia: Quantitat

note: i18n: ectx: label, entry (mapping_sign), group (skrooge_importexport)
en: Sign
ca@valencia: Signe

note: i18n: ectx: label, entry (mapping_debit), group (skrooge_importexport)
en: Debit
ca@valencia: Dèbit

note: i18n: ectx: label, entry (mapping_unit), group (skrooge_importexport)
en: Unit
ca@valencia: Unitat

note: i18n: ectx: label, entry (mapping_idtransaction), group (skrooge_importexport)
en: Idtransaction
ca@valencia: IdTransacció

note: i18n: ectx: label, entry (mapping_idgroup), group (skrooge_importexport)
en: Idgroup
ca@valencia: IdGrup

note: i18n: ectx: label, entry (mapping_property), group (skrooge_importexport)
en: Property
ca@valencia: Propietat

note: i18n: ectx: label, entry (backends), group (skrooge_importexport)
en: List of backends used
ca@valencia: Llista dels dorsals utilitzats

note: i18n: ectx: label, entry (csv_date_format), group (skrooge_importexport)
en: CSV date format
ca@valencia: Format de data CSV

note: i18n: ectx: label, entry (ledger_account_identification), group (skrooge_importexport)
en: Ledger account identification
ca@valencia: Identificació del compte del llibre major

note: i18n: ectx: label, entry (qif_date_format), group (skrooge_importexport)
en: QIF date format
ca@valencia: Format de data QIF

note: i18n: ectx: label, entry (download_on_open), group (skrooge_importexport) i18n: ectx: label, entry (download_on_open), group (skrooge_unit)
en: Download all values on open
ca@valencia: Baixa tots els valors en obrir

note: i18n: ectx: label, entry (download_frequency), group (skrooge_importexport) i18n: ectx: label, entry (download_frequency), group (skrooge_unit)
en: Frequency of the automatic download
ca@valencia: Freqüència de la baixada automàtica

[ctx: Verb, action to import items from another format]
en: Import
ca@valencia: Importa

[ctx: Verb, action to import items from another format]
en: Import...
ca@valencia: Importa...

[ctx: Verb, action to import items from another format]
en: Import with backends
ca@valencia: Importa amb els dorsals

[ctx: Verb, action to import]
en: Import currency values...
ca@valencia: Importa els valors de les divises...

[ctx: Verb, action to import]
en: Import rules...
ca@valencia: Importa algunes regles...

[ctx: Verb, action to export items in another format]
en: Export
ca@valencia: Exporta

[ctx: Verb, action to export items to another format]
en: Export...
ca@valencia: Exporta...

[ctx: Noun, apply some kind of transformation on an item]
en: Processing
ca@valencia: S'està processant

[ctx: Verb, action to find and group transfers]
en: Find and group transfers
ca@valencia: Busca i agrupa les transferències

[ctx: Verb, action to anonymize a document]
en: Anonymize
ca@valencia: Fes anònim

[ctx: Verb, action to clean an import]
en: Clean bank's imports
ca@valencia: Neteja les importacions del banc

[ctx: Verb, action to validate imported operations]
en: Switch validation of imported operations
ca@valencia: Canvia la validació de les operacions importades

[ctx: Verb, action to merge]
en: Validate operations that do not require further action
ca@valencia: Valida les operacions que no requerixen accions addicionals

[ctx: Verb, action to open]
en: Open imported operations not yet validated...
ca@valencia: Obri les operacions importades que encara no s'han validat...

[ctx: Noun, a list of items]
en: Operations imported and not yet validated
ca@valencia: S'han importat les operacions i encara no s'han validat

[ctx: Verb, action to merge]
en: Merge imported operations
ca@valencia: Fusiona les operacions importades

[ctx: Noun]
en: Force the merge
ca@valencia: Força la fusió

[ctx: Information message]
en: You have some krunner's operations to import
ca@valencia: Teniu algunes operacions de KRunner que s'han d'importar

[ctx: Question]
en: Do you really want to import %1 into the current document ?
ca@valencia: Segur que voleu importar %1 en el document actual?

[ctx: Question]
en: Import confirmation
ca@valencia: Confirmació de la importació

[ctx: Information]
en: You must enter the list of backends to use separated by a ';'.
    A backend can have parameters. You can pass the parameters in parenthesis separated by comma.
    
    Example: backendA;backendB(parameter1,parameter2).
    
    Here is the list of known backends: %1.
ca@valencia: Cal introduir la llista de dorsals que s'utilitzaran separats per un «;».
    Un dorsal pot tindre paràmetres. Els paràmetres es poden passar entre parèntesis separats per comes.
    
    Exemple: dorsalA;dorsalB(paràmetre1,paràmetres2).
    
    Ací hi ha la llista dels dorsals coneguts: %1.

[ctx: Format date]
en: Automatic detection
ca@valencia: Detecció automàtica

[ctx: Noun]
en: Import / Export
ca@valencia: Importa / exporta

[ctx: Noun]
en: Import / Export management
ca@valencia: Gestioneu la importació / exportació

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... skrooge is able to detect <a href="skg://tab_configure?page=Skrooge import and export plugin">automatically</a> transfers after an import.</p>
ca@valencia: <p>... Skrooge és capaç de detectar <a href="skg://tab_configure?page=Skrooge import and export plugin">automàticament</a> les transferències després d'una importació.</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... you can automatically import operation with <a href="skg://tab_configure?page=Skrooge import and export plugin">backend</a>.</p>
ca@valencia: <p>... podeu importar automàticament operacions amb el <a href="skg://tab_configure?page=Skrooge import and export plugin">dorsal</a>.</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... you can <a href="skg://import_operation">import</a> many files in one shot.</p>
ca@valencia: <p>... podeu <a href="skg://import_operation">importar</a> molts fitxers d'una sola vegada.</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... unit amounts can be imported through a CSV file.</p>
ca@valencia: <p>... els imports de les unitats es poden importar a través d'un fitxer CSV.</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... you can customize your CSV import with regular expressions defined in <a href="skg://tab_configure?page=Skrooge import and export plugin">setting</a> panel.</p>
ca@valencia: <p>... podeu personalitzar la importació de CSV amb expressions regulars definides en el quadro de la <a href="skg://tab_configure?page=Skrooge import and export plugin">configuració</a>.</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... you can export the full content of your document into a XML file.</p>
ca@valencia: <p>... podeu exportar el contingut complet del vostre document a un fitxer XML.</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... you can export some accounts or operations just be selecting them before to launch the <a href="skg://export">export_operation</a>.</p>
ca@valencia: <p>... podeu exportar diversos comptes o operacions seleccionant-les abans d'iniciar l'<a href="skg://export">operació d'exportació</a>.</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... you can apply <a href="skg://skrooge_search_plugin">automatic rules</a> after an import to set the right categories.</p>
ca@valencia: <p>... podeu aplicar <a href="skg://skrooge_search_plugin">regles automàtiques</a> després d'una importació per a definir les categories correctes.</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... you can convert file by using the batch tool '%1'.</p>
ca@valencia: <p>... podeu convertir fitxers utilitzant l'eina per lots «%1».</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... skrooge uses the name of the imported file to find the target account.</p>
ca@valencia: <p>... Skrooge utilitza el nom del fitxer importat per a buscar el compte de destinació.</p>

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Import with backends
ca@valencia: Importa amb els dorsals

[ctx: Error message]
en: Syntax error in backend "%1"
ca@valencia: S'ha produït un error de sintaxi en el dorsal «%1»

[ctx: Question]
en: The backend '%1' needs a password.
    Please enter the password.
ca@valencia: El dorsal «%1» necessita una contrasenya.
    Introduïu la contrasenya.

[ctx: A file format]
en: CSV Files
ca@valencia: Fitxers CSV

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Import with codec %1
ca@valencia: Importa amb el còdec %1

[ctx: Error message]
en: Import of file named '%1' failed
ca@valencia: Ha fallat la importació del fitxer anomenat «%1»

[ctx: Error message]
en: Import canceled by user
ca@valencia: Importació cancel·lada per l'usuari

en: %1 file successfully imported. | %1 files successfully imported.
ca@valencia[0]: %1 fitxer importat amb èxit.
ca@valencia[1]: %1 fitxers importats amb èxit.

[ctx: Noun]
en: Install %1
ca@valencia: Instal·la %1

[ctx: Information message]
en: The installation will be done during the next import
ca@valencia: La instal·lació es farà durant la importació següent

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Export
ca@valencia: Exportació

[ctx: Successful message after an user action]
en: File '%1' successfully exported.
ca@valencia: El fitxer «%1» s'ha exportat amb èxit.

[ctx: Error message]
en: Export of '%1' failed
ca@valencia: No s'ha pogut fer l'exportació de «%1»

[ctx: Question]
en: The file can be made anonymous in two ways.<br/><b>Reversibly:</b> enter a key and memorize it, it will be used to go back.<br/><b>Irreversibly (recommended):</b> do not enter a key.<br/><br/>To reverse an anonymous file, simply try to anonymize it with the same key.
ca@valencia: El fitxer es pot fer anònim de dues maneres.<br/><b>Reversiblement:</b> introduïu una clau i memoritzeu-la, s'utilitzarà per a retornar-lo.<br/><b>Irreversiblement (recomanat):</b> no introduïu cap clau.<br/><br/>Per a revertir un fitxer anònim, només cal provar de fer-lo anònim amb la mateixa clau.

[ctx: An anonymized document is a document where all private data has been removed]
en: Document anonymized.
ca@valencia: El document s'ha fet anònim.

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Find and group transfers
ca@valencia: Busca i agrupa les transferències

en: Document successfully processed. %1 transfer created. | Document successfully processed. %1 transfers created.
ca@valencia[0]: El document s'ha processat correctament. %1 transferència creada.
ca@valencia[1]: El document s'ha processat correctament. %1 transferències creades.

[ctx: Information message]
en: No transfers found
ca@valencia: No s'ha trobat cap transferència

[ctx: Error message]
en: Processing failed.
ca@valencia: Ha fallat el processament.

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Clean bank's imports
ca@valencia: Neteja les importacions del banc

[ctx: Successful message after an user action]
en: Document successfully cleaned.
ca@valencia: El document s'ha netejat correctament.

[ctx: Error message]
en: Clean failed.
ca@valencia: No s'ha pogut netejar.

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Switch validation of imported operations
ca@valencia: Canvi de la validació de les operacions importades

[ctx: Successful message after an user action]
en: Imported operations validated.
ca@valencia: S'han validat les operacions importades.

[ctx: Error message]
en: Validation failed
ca@valencia: No s'ha pogut validar

[ctx: Error message]
en: Invalid selection, you must select one imported operation and one manual operation with same amounts
ca@valencia: Selecció no vàlida, heu de seleccionar una operació importada i una operació manual amb els mateixos imports

[ctx: Question]
en: Amounts are not equals. Do you want to force the merge ?
ca@valencia: Els imports no són iguals. Voleu forçar la fusió?

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Merge imported operations
ca@valencia: Fusionat de les operacions importades

[ctx: Error message]
en: Merge failed
ca@valencia: No s'ha pogut fusionar

[ctx: Successful message after an user action]
en: Imported operations merged.
ca@valencia: S'han fusionat les operacions importades.

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Validate all operations
ca@valencia: Valida totes les operacions

[ctx: Message for successful user action]
en: Operations validated.
ca@valencia: Operacions validades.

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Many operations imported and not yet validated
ca@valencia: S'han importat moltes operacions i encara no s'han validat

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: After importing operations, you should review them, make corrections on, for instance, category, payee. Once done, you should mark the imported operation as validated, so that you know the operation has been fully processed.
ca@valencia: Després d'importar les operacions, caldria revisar-les, fer correccions a, per exemple, la categoria o el beneficiari. Una vegada fet, cal marcar les operacions importades com a validades, de manera que tindreu coneixement que les operacions s'han processat completament.

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Krunner's operation ongoing [%1 %2 %3]
ca@valencia: Operació en curs de KRunner [%1 %2 %3]

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: Operations created through krunner have to be fully created in skrooge.
ca@valencia: Les operacions creades amb KRunner s'han de crear completament en Skrooge.

[ctx: Advice on making the best (action)]
en: Import operation in %1
ca@valencia: Importa una operació a %1

[ctx: Advice on making the best (action)]
en: Remove operation
ca@valencia: Elimina l'operació

[ctx: An erro message]
en: Open file '%1' failed
ca@valencia: No s'ha pogut obrir el fitxer «%1»

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Import krunner's operation
ca@valencia: Importa una operació de KRunner

[ctx: An information to the user]
en: The operation '%1' has been added
ca@valencia: S'ha afegit l'operació «%1»

[ctx: Message for successful user action]
en: Operations imported.
ca@valencia: Operacions importades.

[ctx: Error message]
en: Import failed
ca@valencia: No s'ha pogut importar

[ctx: Message for successful user action]
en: Operations removed.
ca@valencia: Operacions eliminades.

note: i18n: ectx: attribute (toolTip), widget (QWidget, kGeneral)
en: General import settings
ca@valencia: Configuració general de la importació

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: After import
ca@valencia: Després d'importar

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_apply_rules)
en: This option allows to apply all rules defined in "Search and process" on all imported operations
ca@valencia: Esta opció permet aplicar totes les regles definides a «Busca i processa» a totes les operacions importades

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_apply_rules)
en: Apply rules on imported operations
ca@valencia: Aplica les regles a les operacions importades

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_automatic_validation)
en: This option allows to validate all imported operations
ca@valencia: Esta opció permet validar totes les operacions importades

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_automatic_validation)
en: Automatic validation
ca@valencia: Validació automàtica

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_open_after_import_or_processing)
en: This option allows to open all imported operations at the end of the import
ca@valencia: Esta opció permet obrir totes les operacions importades al final de la importació

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_open_after_import_or_processing)
en: Open operations
ca@valencia: Obri les operacions

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_since_last_import)
en: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600; color:#ff0000;">WARNING: </span>In some conditions, this option can cause missing operations. </p><p>This option is mainly interesting with OFX import when your bank is not able to generate real unique identifier for operations.</p></body></html>
ca@valencia: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600; color:#ff0000;">AVÍS: </span>Davall certes condicions, esta opció pot provocar la pèrdua d'operacions. </p><p>Esta opció és especialment interessant amb la importació OFX quan el banc no pot generar identificadors únics reals per a les operacions.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_since_last_import)
en: Import only operations since the last imported one (not recommended)
ca@valencia: Importa només les operacions des de l'última importada (no recomanat)

note: i18n: ectx: attribute (toolTip), widget (QWidget, kCsv)
en: Settings for CSV import
ca@valencia: Configuració per a la importació de CSV

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Header position:
ca@valencia: Posició de la capçalera:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: 0 if CSV file does not have header
ca@valencia: 0 si el fitxer CSV no té capçalera

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, kDateLbl) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLabel, kDateLbl) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGDateEdit, kDateEdit)
en: Date of the operation
ca@valencia: Data de l'operació

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kDateLbl)
en: Date:
ca@valencia: Data:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, kNumberLbl) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kNumberEdit)
en: Number of the operation, for example the Check number, or a Transfer reference.
ca@valencia: Número de l'operació, per exemple el número de xec, o una referència d'una transferència.

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLabel, kNumberLbl) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLineEdit, kNumberEdit)
en: Number of the operation
ca@valencia: Número de l'operació

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kNumberLbl)
en: Number:
ca@valencia: Número:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, kTypeLabel)
en: Operation mode (how you made the operation).
    Examples: Credit Card, Check, Transfer...
ca@valencia: Mode de l'operació (com heu fet l'operació).
    Exemples: targeta de crèdit, xec, transferència...

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLabel, kTypeLabel) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kTypeEdit)
en: Operation mode
ca@valencia: Mode de l'operació

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, kPayeeLabel) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLabel, kPayeeLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kPayeeEdit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kPayeeEdit)
en: Payee of the operation
ca@valencia: Beneficiari de l'operació

[ctx: Noun, a person or institution receiving a payment, or paying the operation]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kPayeeLabel)
en: Pa&yee:
ca@valencia: Bene&ficiari:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, kCommentLabel) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLabel, kCommentLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kCommentEdit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kCommentEdit)
en: Comment of the operation
ca@valencia: Comentari de l'operació

[ctx: Noun, a user comment on an item]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kCommentLabel)
en: Comment:
ca@valencia: Comentari:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, kStatusLbl)
en: Status of the operation (reconciled or not)
ca@valencia: Estat de l'operació (conciliada o no)

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLabel, kStatusLbl)
en: Status of the operation
ca@valencia: Estat de l'operació

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kStatusLbl)
en: Status:
ca@valencia: Estat:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, kBookmarkedLbl) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLabel, kBookmarkedLbl)
en: Bookmark of the operation
ca@valencia: Punt de l'operació

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kBookmarkedLbl)
en: Boo&kmarked:
ca@valencia: Apun&tada:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, kAccountLabel) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLabel, kAccountLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kAccountEdit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kAccountEdit)
en: Account of the operation
ca@valencia: Compte de l'operació

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, kCategoryLabel) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLabel, kCategoryLabel) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kCategoryEdit)
en: Category of the operation
ca@valencia: Categoria de l'operació

[ctx: Noun, the category of an item]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kCategoryLabel)
en: Category:
ca@valencia: Categoria:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, kAmountLabel) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLabel, kAmountLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, kQuantityLbl) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLabel, kQuantityLbl) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGCal
en: Amount of the operation
ca@valencia: Import de l'operació

[ctx: Noun, a numerical quantity]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kAmountLabel)
en: Amount:
ca@valencia: Import:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kQuantityLbl)
en: Quantity:
ca@valencia: Quantitat:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, kSignLbl) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLabel, kSignLbl)
en: Sign of the operation
ca@valencia: Signe de l'operació

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kSignLbl)
en: Sign:
ca@valencia: Signe:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, kUnitLbl) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLabel, kUnitLbl) i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGUnitComboBox, kUnitEdit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGUnitComboBox, kUnitEdit)
en: Unit of the operation
ca@valencia: Unitat de l'operació

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kUnitLbl)
en: Unit:
ca@valencia: Unitat:

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLabel, kidtransaction) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, kidtransaction)
en: Id to join all operations as a split operation
ca@valencia: ID per a unir totes les operacions com una operació desglossada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kidtransaction)
en: Idtransaction:
ca@valencia: IdTransacció:

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_8)
en: Id to join all operations as a transfer
ca@valencia: ID per a unir totes les operacions com una transferència

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Idgroup:
ca@valencia: IdGrup:

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLabel, label_9) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_9)
en: To identify column to import as properties
ca@valencia: Per a identificar una columna que s'ha d'importar com a propietats

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Property:
ca@valencia: Propietat:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "https://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">You have to define <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Regular_expression"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">regular expression</span></a> allowing to automatically map each attribute.</p></body></html>
ca@valencia: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "https://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Cal definir una <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Regular_expression"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">expressió regular</span></a> que permeta vincular cada atribut automàticament.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Column positions:
ca@valencia: Posicions de la columna:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kLabelColumns)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "https://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">  Must be a string containing following key words separated by <span style=" font-weight:600;">|</span>:</p></body></html>
ca@valencia: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "https://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">  Ha de ser una cadena contenint les paraules clau següents separades per <span style=" font-weight:600;">|</span>:</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "https://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:9pt;">  </span><span style=" font-size:9pt;">or nothing to ignore the column</span><span style=" font-size:9pt;"> </span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:9pt;">  or anything else to import the column as a property.</span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:9pt;">  </span><span style=" font-size:9pt; text-decoration: underline;">Example:</span></p></body></html>
ca@valencia: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "https://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:9pt;">  </span><span style=" font-size:9pt;">o res per ignorar a la columna</span><span style=" font-size:9pt;"> </span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:9pt;"> o res més per a importar la columna com una propietat.</span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:9pt;">  </span><span style=" font-size:9pt; text-decoration: underline;">Exemple:</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, More)
en: Edit regular expressions...
ca@valencia: Edita les expressions regulars...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, kSignLbl_2) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLabel, kSignLbl_2)
en: How to identify a debit
ca@valencia: Com identificar un dèbit

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kSignLbl_2)
en: Debit values of "sign" column:
ca@valencia: Valors de dèbit de la columna «signe»:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Date format:
ca@valencia: Format de la data:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, kLedger)
en: Ledger
ca@valencia: Llibre major

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Account identification:
ca@valencia: Identificació del compte:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_ledger_account_identification)
en: <html><head/><body><p>In ledger file, there is not difference between an account and a category. During import, we need to be able to do this difference. For that, you must enter here some words that will identify accounts.</p></body></html>
ca@valencia: <html><head/><body><p>En el fitxer del llibre major, no hi ha cap diferència entre un compte i una categoria. Durant la importació, és necessari poder fer esta diferència. Per açò, cal introduir ací diverses paraules que identificaran els comptes.</p></body></html>

note: i18n: ectx: attribute (toolTip), widget (QWidget, kQif)
en: Settings for QIF import
ca@valencia: Configuració per a la importació de QIF

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, kBackends)
en: Backends
ca@valencia: Dorsals

note: i18n: ectx: attribute (toolTip), widget (QWidget, kBackends)
en: Settings for import by backends
ca@valencia: Configuració per a la importació amb dorsals

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_download_on_open)
en: Download on open
ca@valencia: Baixa en obrir

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_download_frequency)
en: Once a day
ca@valencia: Una al dia

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_download_frequency)
en: Once a week
ca@valencia: Una a la setmana

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_download_frequency)
en: Once a month
ca@valencia: Una al mes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: List of bac&kends used:
ca@valencia: Llista dels &dorsals utilitzats:

note: i18n: ectx: label, entry (fontFutureColor), group (skrooge_operation)
en: Color of font for future operations
ca@valencia: Color del tipus de lletra per a les operacions futures

note: i18n: ectx: label, entry (fontNotValidatedColor), group (skrooge_operation)
en: Color of font for non-validated operations
ca@valencia: Color del tipus de lletra per a les operacions no validades

note: i18n: ectx: label, entry (fontSubOperationColor), group (skrooge_operation)
en: Color of font for sub operations
ca@valencia: Color del tipus de lletra per a les suboperacions

note: i18n: ectx: label, entry (fasteditmode), group (skrooge_operation)
en: Fast edit mode
ca@valencia: Mode d'edició ràpida

note: i18n: ectx: label, entry (broken_reconciliation), group (skrooge_operation)
en: What to do, if an action breaks a reconciliation:
ca@valencia: Què fer, si una acció trenca una conciliació:

note: i18n: ectx: label, entry (broken_import), group (skrooge_operation)
en: What to do, if an action breaks an import:
ca@valencia: Què fer, si una acció trenca un import:

note: i18n: ectx: label, entry (computeBalances), group (skrooge_operation)
en: Compute balances
ca@valencia: Calcula els saldos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_oncurrentaccountonly) i18n: ectx: label, entry (oncurrentaccountonly), group (skrooge_operation)
en: On current account only
ca@valencia: Només en el compte actual

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_setCategoryForPayee) i18n: ectx: label, entry (setCategoryForPayee), group (skrooge_operation)
en: Set the most used category when the payee is modified
ca@valencia: Establix la categoria més utilitzada quan es modifique el beneficiari

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_automaticPointInReconciliation) i18n: ectx: label, entry (automaticPointInReconciliation), group (skrooge_operation)
en: Automatic point operations created during reconciliation
ca@valencia: Apuntar automàticament les operacions durant la conciliació

note: i18n: ectx: label, entry (commentFakeOperation), group (skrooge_operation)
en: Default comment for fake operation
ca@valencia: Comentari predeterminat per a les operacions fictícies

note: i18n: ectx: label, entry (payeeFakeOperation), group (skrooge_operation)
en: Default payee for fake operation
ca@valencia: Beneficiari predeterminat per a les operacions fictícies

note: i18n: ectx: label, entry (categoryFakeOperation), group (skrooge_operation)
en: Default category for fake operation
ca@valencia: Categoria predeterminada per a les operacions fictícies

note: i18n: ectx: label, entry (commentCommissionOperation), group (skrooge_operation)
en: Default comment for commission operation
ca@valencia: Comentari predeterminat per a les operacions de comissió

note: i18n: ectx: label, entry (categoryCommissionOperation), group (skrooge_operation)
en: Default category for commission operation
ca@valencia: Categoria predeterminada per a les operacions de comissió

note: i18n: ectx: label, entry (commentTaxOperation), group (skrooge_operation)
en: Default comment for tax operation
ca@valencia: Comentari predeterminat per a les operacions d'impostos

note: i18n: ectx: label, entry (categoryTaxOperation), group (skrooge_operation)
en: Default category for tax operation
ca@valencia: Categoria predeterminada per a les operacions d'impostos

[ctx: Dashboard widget title]
en: Income & Expenditure
ca@valencia: Ingressos i despeses

[ctx: Noun, a type of operations]
en: Grouped
ca@valencia: Agrupat

[ctx: Noun, a type of operations]
en: Transfers
ca@valencia: Transferències

[ctx: Noun, a type of operations]
en: Tracked
ca@valencia: Seguides

[ctx: Noun, a type of operations]
en: On suboperations
ca@valencia: En suboperacions

[ctx: Noun, the title of a section]
en: Income & Expenditure
ca@valencia: Ingressos i despeses

[ctx: Verb, duplicate an object]
en: Duplicate
ca@valencia: Duplica

[ctx: Verb]
en: Create template
ca@valencia: Crea una plantilla

[ctx: Verb, mark an object]
en: Point
ca@valencia: Apunta

[ctx: Verb]
en: Fast edit
ca@valencia: Edició ràpida

[ctx: Verb]
en: Open operations...
ca@valencia: Obri les operacions...

[ctx: Verb]
en: Open operations with ...
ca@valencia: Obri les operacions amb...

[ctx: Verb]
en: Open sub operations with ...
ca@valencia: Obri les suboperacions amb...

[ctx: Verb]
en: Open highlights...
ca@valencia: Obri les ressaltades...

[ctx: Noun, a list of items]
en: Highlighted operations
ca@valencia: Operacions ressaltades

[ctx: Verb]
en: Open last modified...
ca@valencia: Obri l'última modificada...

[ctx: Noun, a list of items]
en: Operations modified or created during last action
ca@valencia: Operacions modificades o creades durant l'última acció

[ctx: Verb]
en: Open operations modified by this transaction...
ca@valencia: Obri les operacions modificades o creades per esta operació...

[ctx: Noun, a list of items]
en: Operations modified or created during the action '%1'
ca@valencia: Operacions modificades o creades durant l'acció «%1»

[ctx: Verb]
en: Open sub operations...
ca@valencia: Obri les suboperacions...

[ctx: Noun, a list of items]
en: Sub operations
ca@valencia: Suboperacions

[ctx: Verb]
en: Open potential duplicates...
ca@valencia: Obri els duplicats potencials...

[ctx: Noun, a list of items]
en: Operations potentially duplicated
ca@valencia: Operacions duplicades potencialment

[ctx: Verb]
en: Open transfers without payee...
ca@valencia: Obri les transferències sense beneficiari...

[ctx: Noun, a list of items]
en: Transfers without payee
ca@valencia: Transferències sense beneficiari

[ctx: Verb]
en: Open operations without payee...
ca@valencia: Obri les operacions sense beneficiari...

[ctx: Noun, a list of items]
en: Operations without payee
ca@valencia: Operacions sense beneficiari

[ctx: Verb]
en: Open transfers without category...
ca@valencia: Obri les transferències sense categoria...

[ctx: Noun, a list of items]
en: Transfers without category
ca@valencia: Transferències sense categoria

[ctx: Verb]
en: Open operations without category...
ca@valencia: Obri les operacions sense categoria...

[ctx: Noun, a list of items]
en: Operations without category
ca@valencia: Operacions sense categoria

[ctx: Verb]
en: Open operations without mode...
ca@valencia: Obri les operacions sense mode...

[ctx: Noun, a list of items]
en: Operations without mode
ca@valencia: Operacions sense mode

[ctx: Verb]
en: Open operations with comments not aligned...
ca@valencia: Obri les operacions amb comentaris no alineats...

[ctx: Noun, a list of items]
en: Operations with comments not aligned
ca@valencia: Operacions amb comentaris no alineats

[ctx: Verb]
en: Open operations with dates not aligned...
ca@valencia: Obri les operacions amb dates no alineades...

[ctx: Noun, a list of items]
en: Operations with dates not aligned
ca@valencia: Operacions amb dates no alineades

[ctx: Verb]
en: Open operations without payees category...
ca@valencia: Obri les operacions sense categoria de beneficiaris...

[ctx: Noun, a list of items]
en: Sub-operations without payees category
ca@valencia: Suboperacions sense categoria de beneficiaris

[ctx: Verb]
en: Align comment of suboperations of all single operations
ca@valencia: Alinea els comentaris de les suboperacions de totes les operacions individuals

[ctx: Verb]
en: Align comment of operations of all single operations
ca@valencia: Alinea els comentaris de les operacions de totes les operacions individuals

[ctx: Verb]
en: Align date of suboperations of all operations
ca@valencia: Alinea la data de les suboperacions de totes les operacions

[ctx: Verb]
en: Align the category of all single operations with the category of their payee
ca@valencia: Alinea la categoria de totes les operacions individuals amb la categoria del seu beneficiari

[ctx: Verb]
en: Open operations in groups with only one operation...
ca@valencia: Obri les operacions amb grups amb només una operació...

[ctx: Noun, a list of items]
en: Operations in groups with only one operation
ca@valencia: Operacions amb grups amb només una operació

[ctx: Verb]
en: Remove groups with only one operation of all operations
ca@valencia: Elimina els grups amb només una operació de totes les operacions

[ctx: Verb]
en: Group operations
ca@valencia: Agrupa les operacions

[ctx: Verb]
en: Ungroup operations
ca@valencia: Desagrupa les operacions

[ctx: Verb, action to merge]
en: Merge sub operations
ca@valencia: Fusiona les suboperacions

[ctx: Verb, action to apply a template]
en: Apply template
ca@valencia: Aplica una plantilla

[ctx: More items in a menu]
en: More
ca@valencia: Més

[ctx: Verb]
en: Align date of suboperations of selected single operations
ca@valencia: Alinea la data de les suboperacions de les operacions individuals seleccionades

[ctx: Verb]
en: Align date of suboperations of all single operations
ca@valencia: Alinea la data de les suboperacions de totes les operacions individuals

[ctx: Verb]
en: Align comment of operations of selected single operations
ca@valencia: Alinea els comentaris de les operacions de les operacions individuals seleccionades

[ctx: Verb]
en: Align the category of all selected single operations with the category of their payee
ca@valencia: Alinea la categoria de totes les operacions individuals seleccionades amb la categoria del seu beneficiari

[ctx: Verb]
en: Align comment of suboperations of selected single operations
ca@valencia: Alinea els comentaris de les suboperacions de les operacions individuals seleccionades

[ctx: Verb]
en: Remove groups with only one operation of selected operations
ca@valencia: Elimina els grups amb només una operació de les operacions seleccionades

[ctx: Warning message]
en: The previous reconciliation of '%1' has been broken by this action or a previous one.
ca@valencia: L'última conciliació de «%1» s'ha trencat per esta acció o una d'anterior.

[ctx: Warning message]
en: This action would break the previous reconciliation of '%1', so it is cancelled.
ca@valencia: Esta acció podria trencar l'última conciliació de «%1», així que es cancel·la.

[ctx: Warning message]
en: The previous import in '%1' has been broken by this action or a previous one.
ca@valencia: L'import previ de «%1» s'ha trencat per esta acció o una d'anterior.

[ctx: Warning message]
en: This action would break the previous import in '%1', so it is cancelled.
ca@valencia: Esta acció podria trencar l'import previ de «%1», així que es cancel·la.

[ctx: Noun, the title of a section]
en: Income && Expenditure
ca@valencia: Ingressos i despeses

[ctx: Noun, the title of a section]
en: Highlighted operations
ca@valencia: Operacions ressaltades

[ctx: Noun]
en: Operations
ca@valencia: Operacions

[ctx: Noun]
en: Operation management
ca@valencia: Gestioneu les operacions

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... you can press +, -, CTRL + or CTRL - to quickly change dates.</p>
ca@valencia: <p>... podeu prémer +, -, CTRL + o CTRL - per a canviar dates ràpidament.</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... you can update many <a href="skg://skrooge_operation_plugin">operations</a> in one shot.</p>
ca@valencia: <p>... podeu actualitzar moltes <a href="skg://skrooge_operation_plugin">operacions</a> d'una sola vegada.</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... you can double click on an <a href="skg://skrooge_operation_plugin">operation</a> to show or edit sub operations.</p>
ca@valencia: <p>... podeu fer doble clic en una <a href="skg://skrooge_operation_plugin">operació</a> per a mostrar o editar les suboperacions.</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... you can duplicate an <a href="skg://skrooge_operation_plugin">operation</a> including complex operations (split, grouped, ...).</p>
ca@valencia: <p>... podeu duplicar una <a href="skg://skrooge_operation_plugin">operació</a> incloent les complexes (desglossades, agrupades...).</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... you can create template of <a href="skg://skrooge_operation_plugin">operations</a>.</p>
ca@valencia: <p>... podeu crear plantilles d'<a href="skg://skrooge_operation_plugin">operacions</a>.</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... you can group and ungroup <a href="skg://skrooge_operation_plugin">operations</a>.</p>
ca@valencia: <p>... podeu agrupar i desagrupar <a href="skg://skrooge_operation_plugin">operacions</a>.</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... you have to indicate the sign of an <a href="skg://skrooge_operation_plugin">operation</a> only if you want to force it, else it will be determined automatically with the <a href="skg://skrooge_category_plugin">category</a>.</p>
ca@valencia: <p>... podeu indicar el signe d'una <a href="skg://skrooge_operation_plugin">operació</a> només si el voleu forçar, en cas contrari es determinarà automàticament amb la <a href="skg://skrooge_category_plugin">categoria</a>.</p>

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Apply template
ca@valencia: Aplicació de la plantilla

[ctx: Successful message after an user action]
en: Template applied.
ca@valencia: S'ha aplicat la plantilla.

[ctx: Error message]
en: Apply of template failed
ca@valencia: No s'ha pogut fer l'aplicació de la plantilla

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Group operations
ca@valencia: Agrupa les operacions

[ctx: An information to the user]
en: The operation '%1' has been grouped with '%2'
ca@valencia: L'operació «%1» s'ha agrupat amb «%2»

[ctx: Successful message after an user action]
en: Operations grouped.
ca@valencia: Operacions agrupades.

[ctx: Error message]
en: Group creation failed
ca@valencia: No s'ha pogut crear el grup

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Ungroup operation
ca@valencia: Desagrupa l'operació

[ctx: An information to the user]
en: The operation '%1' has been ungrouped
ca@valencia: L'operació «%1» s'ha desagrupat

[ctx: Successful message after an user action]
en: Operation ungrouped.
ca@valencia: S'ha desagrupat l'operació.

[ctx: Error message]
en: Group deletion failed
ca@valencia: No s'ha pogut suprimir el grup

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Switch to pointed
ca@valencia: Canvia a apuntada

[ctx: An information to the user]
en: The status of the operation '%1' has been changed
ca@valencia: L'estat de l'operació «%1» ha canviat

[ctx: Successful message after an user action]
en: Operation pointed.
ca@valencia: S'ha apuntat l'operació.

[ctx: Error message]
en: Switch failed
ca@valencia: No s'ha pogut canviar

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Duplicate operation
ca@valencia: Operació duplicada

[ctx: An information to the user]
en: The duplicate operation '%1' has been added
ca@valencia: S'ha afegit l'operació duplicada «%1»

[ctx: Successful message after an user action]
en: Operation duplicated.
ca@valencia: S'ha duplicat l'operació.

[ctx: Error message]
en: Duplicate operation failed
ca@valencia: No s'ha pogut duplicar l'operació

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Create template
ca@valencia: Crea una plantilla

[ctx: An information to the user]
en: The template '%1' has been added
ca@valencia: S'ha afegit la plantilla «%1»

[ctx: Successful message after an user action]
en: Template created.
ca@valencia: S'ha creat la plantilla.

[ctx: Error message]
en: Creation template failed
ca@valencia: No s'ha pogut crear la plantilla

[ctx: Noun, a list of items]
en: Operations of account:
ca@valencia: Operacions del compte:

[ctx: Noun, a list of items]
en: Operations with unit:
ca@valencia: Operacions sense unitat:

[ctx: Noun, a list of items]
en: Sub operations with category:
ca@valencia: Suboperacions amb categoria:

[ctx: Noun, a list of items]
en: Sub operations followed by tracker:
ca@valencia: Suboperacions controlades per un seguiment:

[ctx: Noun, a list of items]
en: Operations assigned to payee:
ca@valencia: Operacions assignades a beneficiari:

[ctx: Noun, a list of items]
en: Operations assigned to budget:
ca@valencia: Operacions assignades a pressupost:

[ctx: Noun, a list of items]
en: Scheduled operations:
ca@valencia: Operacions planificades:

[ctx: Noun, a list of items]
en: Sub operations corresponding to rule:
ca@valencia: Suboperacions corresponents a una regla:

[ctx: Noun, a list of items]
en: Sub operations grouped or split of:
ca@valencia: Suboperacions agrupades o desglossades:

[ctx: Noun, a list of items]
en: Operations grouped with:
ca@valencia: Operacions agrupades amb:

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Duplicate number %1 in account '%2'
ca@valencia: Número duplicat «%1» en el compte «%2»

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: Your account '%1' contains more than one operation with number %2.The operation number should be unique (check number, transaction reference...)
ca@valencia: El compte «%1» conté més d'una operació amb el número %2. El número d'operació cal que siga únic (número de xec, referència de l'operació...)

[ctx: Advice on making the best (action)]
en: Edit operations with duplicate number
ca@valencia: Edita les operacions amb número duplicat

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Many operations of '%1' not reconciled
ca@valencia: Moltes operacions de «%1» no s'han conciliat

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: Do not forget to reconcile your accounts. By doing so, you acknowledge that your bank has indeed processed these operations on your account. This is how you enforce compliance with your bank's statements. See online help for more details
ca@valencia: No oblideu conciliar els comptes. Fen açò, reconeixereu que el vostre banc ja ha processat estes operacions en el compte. D'esta manera validareu la conformitat dels extractes del banc. Vegeu l'ajuda en línia per a més detalls

[ctx: Advice on making the best (action)]
en: Open account '%1' for reconciliation
ca@valencia: Obri el compte «%1» per a conciliar

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Not enough money in your account '%1'
ca@valencia: No hi ha prou diners en el compte «%1»

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: The amount of this account is below the minimum limit. You should replenish it.
ca@valencia: L'import d'este compte és inferior al límit mínim. S'ha d'aprovisionar de nou.

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Balance in account '%1' exceeds the maximum limit
ca@valencia: El saldo del compte «%1» excedix el límit màxim

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: The balance of this account exceeds the maximum limit.
ca@valencia: El saldo d'este compte excedix el límit màxim.

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Your account '%1' is close to the minimum limit
ca@valencia: El compte «%1» és proper al límit mínim

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: The amount of this account is close to the minimum limit. You should take care of it.
ca@valencia: L'import d'este compte és proper al límit mínim. Cal tindre-ho en compte.

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Too much money in your account '%1'
ca@valencia: Hi ha massa diners en el compte «%1»

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: You could save money on an account with a better rate. Example: '%1' (%2%)
ca@valencia: Podeu estalviar diners en un compte amb un tipus d'interés millor. Exemple: «%1» (%2%)

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Many operations do not have mode
ca@valencia: Moltes operacions sense mode

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: Do not forget to set a mode for each operation. This will allow you to generate better reports.
ca@valencia: No oblideu definir un mode per a cada operació. Açò permet generar informes millors.

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Many operations do not have category
ca@valencia: Moltes operacions sense categoria

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: Do not forget to associate a category for each operation. This will allow you to generate better reports.
ca@valencia: No oblideu associar una categoria per a cada operació. Açò permet generar informes millors.

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Many transfers do not have category
ca@valencia: Moltes transferències sense categoria

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: Do not forget to associate a category for each transfer.
ca@valencia: No oblideu associar una categoria per a cada transferència.

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Many operations do not have payee
ca@valencia: Moltes operacions sense beneficiari

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: Do not forget to associate a payee for each operation. This will allow you to generate better reports.
ca@valencia: No oblideu associar un beneficiari per a cada operació. Açò permet generar informes millors.

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Many transfers do not have payee
ca@valencia: Moltes transferències sense beneficiari

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: Do not forget to associate a payee for each transfer.
ca@valencia: No oblideu associar un beneficiari per a cada transferència.

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Some operations are in groups with only one operation
ca@valencia: Algunes operacions estan en un grup amb només una operació

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: When a transfer is created and when only one part of this transfer is removed, the second part is in a group of only one operation. This makes no sense.
ca@valencia: Quan es crea una transferència i quan només s'elimina una part de la transferència, la segona part és en un grup de només una operació. Açò no té sentit.

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Some simple operations do not have their comments aligned
ca@valencia: Algunes operacions simples no tenen les dates alineades

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: The comment of the operation is not aligned with the comment of the suboperation.
ca@valencia: El comentari de l'operació no està alineat amb el comentari de la suboperació.

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Some operations do not have their dates aligned
ca@valencia: Algunes operacions no tenen les seues dates alineades

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: The date of the operation is not aligned with the date of the suboperation. This case seems to be abnormal.
ca@valencia: La data de l'operació no està alineada amb la data de la suboperació. Este cas pareix que no és normal.

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Category not aligned with payee's category
ca@valencia: Categoria no alineada amb la categoria del beneficiari

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: Some operations don't have the category aligned with the category of the payee.
ca@valencia: Algunes operacions no tenen la categoria alineada amb la categoria del beneficiari.

[ctx: Noun, a list of items]
en: Operations of '%1' with duplicate number %2
ca@valencia: Operacions de «%1» amb número duplicat %2

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Remove groups with only one operation
ca@valencia: Elimina els grups amb només una operació

[ctx: Message for successful user action]
en: Remove groups done.
ca@valencia: S'ha fet l'eliminació dels grups.

[ctx: Error message]
en: Remove groups failed
ca@valencia: No s'ha pogut fer l'eliminació dels grups

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Align comment of suboperations
ca@valencia: Alinea els comentaris de les suboperacions

[ctx: Message for successful user action]
en: Comments aligned.
ca@valencia: S'han alineat els comentaris.

[ctx: Error message]
en: Comments alignment failed
ca@valencia: No s'ha pogut fer l'alineació dels comentaris

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Align comment of operations
ca@valencia: Alinea els comentaris de les operacions

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Align date of suboperations
ca@valencia: Alinea la data de les suboperacions

[ctx: Message for successful user action]
en: Dates aligned.
ca@valencia: Les dates s'han alineat.

[ctx: Error message]
en: Dates alignment failed
ca@valencia: No s'ha pogut fer l'alineació de les dates

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Align the category of all single operations with the category of their payee
ca@valencia: Alinea la categoria de totes les operacions individuals amb la categoria del seu beneficiari

[ctx: Message for successful user action]
en: Categories aligned.
ca@valencia: Les categories s'han alineat.

[ctx: Error message]
en: Categories alignment failed
ca@valencia: No s'ha pogut fer l'alineació de les categories

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Merge sub operations
ca@valencia: Fusionat de les suboperacions

[ctx: An information to the user]
en: The sub operations of '%1' have been merged in the operation '%2'
ca@valencia: Les suboperacions de «%1» s'han fusionat en l'operació «%2»

[ctx: Successful message after an user action]
en: Operations merged.
ca@valencia: Operacions fusionades.

en: Standard
ca@valencia: Estàndard

en: Display the edit panel for standard operations
ca@valencia: Mostra el quadro d'edició per a les operacions estàndard

en: Split
ca@valencia: Desglossa

en: Display the edit panel for split operations
ca@valencia: Mostra el quadro d'edició per a les operacions desglossades

en: Transfer
ca@valencia: Transferència

en: Display the edit panel for transfers between accounts
ca@valencia: Mostra el quadro d'edició per a les transferències entre comptes

en: Shares
ca@valencia: Accions

en: Display the edit panel for purchasing or selling shares
ca@valencia: Mostra el quadro d'edició per a la compra o venda d'accions

[ctx: A tool tip]
en: This field is frozen (it will not be affected by Fast Edition). Double click to unfreeze it
ca@valencia: Este camp està congelat (no es veurà afectat per l'edició ràpida). Doble clic per a descongelar-lo

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Operation update
ca@valencia: Actualització d'operació

[ctx: Successful message after an user action]
en: Operation updated
ca@valencia: S'ha actualitzat l'operació

[ctx: Error message]
en: Operation update failed
ca@valencia: No s'ha pogut fer l'actualització de l'operació

[ctx: An information message]
en: You modified one part of a transfer
ca@valencia: Heu modificat una part d'una transferència

[ctx: Error message]
en: Cannot update a split operation
ca@valencia: No es pot actualitzar una operació desglossada

[ctx: An information message]
en: Absolute value has been used for transfer creation.
ca@valencia: S'ha utilitzat un valor absolut per a la creació de la transferència.

[ctx: Question]
en: Confirmation
ca@valencia: Confirmació

[ctx: Question]
en: The operation's unit is not compatible with the target account.
    Click Cancel if you want to continue anyway; otherwise, enter the value in the target account's unit (%1):
ca@valencia: La unitat de l'operació no és compatible amb el compte de destinació.
    Cliqueu «cancel·la» si voleu continuar igualment; en cas contrari, introduïu el valor en la unitat del compte de destinació (%1):

[ctx: Question]
en: Some operation's units are not compatible with the target account.
    The first selected operation is:%1
    Click Cancel if you want to continue anyway; otherwise, enter the value in the target account's unit (%2):
    The same rate will be applied to all operations.
ca@valencia: Diverses unitats de l'operació no són compatibles amb el compte de destinació.
    La primera operació seleccionada és: %1
    Cliqueu «cancel·la» si voleu continuar igualment; en cas contrari, introduïu el valor en la unitat del compte de destinació (%2):
    S'aplicarà el mateix tipus a totes les operacions.

[ctx: Warning message]
en: You created an operation in %1 in an account in %2.
ca@valencia: Heu creat una operació a %1 en un compte a %2.

[ctx: An information message]
en: The operation '%1' has been updated
ca@valencia: L'operació «%1» s'ha actualitzat

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Operation creation
ca@valencia: Creeu una operació

[ctx: Error message]
en: Impossible to create an operation with one attribute valuated with %1
ca@valencia: És impossible crear una operació amb un atribut igual que %1

[ctx: Question]
en: The payment's unit (%1) is not compatible with the target account (%2).
    Click Cancel if you want to continue anyway; otherwise, enter the value in the target account's unit (%3):
ca@valencia: La unitat del pagament (%1) no és compatible amb el compte de destinació (%2).
    Cliqueu «cancel·la» si voleu continuar igualment; en cas contrari, introduïu el valor en la unitat del compte de destinació (%3):

[ctx: Noun]
en: Shares
ca@valencia: Accions

[ctx: Successful message after an user action]
en: Operation created
ca@valencia: S'ha creat l'operació

[ctx: Error message]
en: Operation creation failed
ca@valencia: No s'ha pogut crear l'operació

[ctx: Option to for display of operations]
en: All
ca@valencia: Totes

[ctx: Information]
en: %1 + its credit cards
ca@valencia: %1 + les seues targetes de crèdit

[ctx: Option to for display of operations]
en: Operations
ca@valencia: Operacions

[ctx: Option to for display of operations]
en: Templates
ca@valencia: Plantilles

[ctx: Option to for display of operations]
en: Hide pointed operations
ca@valencia: Oculta les operacions apuntades

[ctx: Option to for display of operations]
en: Hide checked operations
ca@valencia: Oculta les operacions comprovades

[ctx: Message]
en: First, you have to create an account.
ca@valencia: Primer, heu de crear un compte.

[ctx: Message]
en: Balance: %1     Checked: %2     To be Checked: %3
ca@valencia: Saldo: %1     Comprovat: %2     Per a comprovar: %3

[ctx: Message]
en: <p>Balance: %1</p><p>Checked: %2</p><p>To be Checked: %3</p>
ca@valencia: <p>Saldo: %1</p><p>Comprovat: %2</p><p>Per a comprovar: %3</p>

[ctx: A title]
en: Total amount:
ca@valencia: Import total:

[ctx: A title]
en: Final balance:
ca@valencia: Saldo final:

[ctx: Description]
en: You must select only one account to use reconciliation.
ca@valencia: Heu de seleccionar només un compte per a utilitzar la conciliació.

[ctx: Message]
en: %1 - Delta: %2     Expenditure: %3     Income: %4
ca@valencia: %1 - Delta: %2     Despesa: %3     Ingrés: %4

[ctx: Message]
en: <p>Delta: %1</p><p>Expenditure: %2</p><p>Income: %3</p>
ca@valencia: <p>Delta: %1</p><p>Despesa: %2</p><p>Ingrés: %3</p>

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Auto point account
ca@valencia: Apuntar automàticament en compte

[ctx: An information message]
en: The account '%1' has been auto pointed
ca@valencia: El compte «%1» s'ha apuntat automàticament

[ctx: Successful message after an user action]
en: Account auto pointed.
ca@valencia: El compte s'ha apuntat automàticament.

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Switch to checked
ca@valencia: Canvia a comprovada

[ctx: An information message]
en: The account '%1' is reconciled
ca@valencia: El compte «%1» està conciliat

[ctx: An information message]
en: The operation '%1' has been checked
ca@valencia: L'operació «%1» s'ha comprovat

[ctx: Successful message after an user action]
en: Operation checked.
ca@valencia: S'ha comprovat l'operació.

[ctx: Error message]
en: No Operation Selected
ca@valencia: No s'ha seleccionat cap operació

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGFilteredTableView, kOperationView) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGFilteredTableView, kOperationView)
en: list of operations
ca@valencia: llista de les operacions

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGCalculatorEdit, kReconcilitorAmountEdit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGCalculatorEdit, kReconcilitorAmountEdit)
en: Last balance on your account record
ca@valencia: Últim saldo del registre del compte

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, kCreateFakeOperation) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QToolButton, kCreateFakeOperation)
en: Create fake operation
ca@valencia: Crea una operació fictícia

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kReconciliateAccount) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kReconciliateAccount)
en: Account linked to the card, where to transfer the pointed operations
ca@valencia: Compte enllaçat amb la targeta, cap a on s'han de transferir les operacions apuntades

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, kValidate) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QToolButton, kValidate)
en: Validate pointed operations
ca@valencia: Valida les operacions apuntades

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, kAutoPoint) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QToolButton, kAutoPoint)
en: Auto point all imported operations
ca@valencia: Apunta automàticament totes les operacions importades

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, kReconciliatorButton) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QToolButton, kReconciliatorButton)
en: Switch information
ca@valencia: Canvia la informació

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kTypeEdit)
en: Operation mode (how you made the operation). 
    Examples: Credit Card, Check, Transfer...
ca@valencia: Mode de l'operació (com heu fet l'operació).
    Exemples: targeta de crèdit, xec, transferència...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kTargetAccountEdit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kTargetAccountEdit)
en: Target account for this transfer
ca@valencia: Compte de destinació d'esta transferència

[ctx: as in "make a money transfer from account A *to account* B"]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kTargetAccountLabel)
en: To Account:
ca@valencia: Al compte:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kCategoryEdit)
en: Category of the operation.
    Use  " > " as a separator between a category and a subcategory.
ca@valencia: Categoria de l'operació.
    Utilitzeu «>» com a separador entre una categoria i una subcategoria.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kTrackerEdit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kTrackerEdit)
en: Tracker associated to this operation
ca@valencia: Seguidor associat a esta operació

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (SKGComboBox, kTrackerEdit)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "https://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Bitstream Vera Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">A <span style=" font-style:italic;">Tracker</span> is a way to group some operations together. For example, you may use it to follow refunds.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">You will find more information on this in the documentation in the chapter "Trackers".</p></body></html>
ca@valencia: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "https://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Bitstream Vera Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Un <span style=" font-style:italic;">Seguidor</span> és una manera d'agrupar algunes operacions. Per exemple, els podeu utilitzar per a fer el seguiment de les restitucions.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Trobareu més informació d'açò en el capítol «Seguidors» de la documentació.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kAccountLabel3_2)
en: Account for pa&yment:
ca@valencia: Compte per al pa&gament:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kAmountSharesLabel)
en: A&mount of shares:
ca@valencia: I&mport de les accions:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGCalculatorEdit, kAmountSharesEdit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGCalculatorEdit, kAmountSharesEdit)
en: Amount of shares
ca@valencia: Import de les accions

[ctx: Noun, a quantity of money taken by a financial institution to perform an operation]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kCommissionLabel)
en: + Commission:
ca@valencia: + comissió:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGCalculatorEdit, kCommissionEdit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGCalculatorEdit, kCommissionEdit)
en: Amount of the commission
ca@valencia: Import de la comissió

[ctx: Noun, Taxes applied on a financial operation]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kTaxLabel)
en: + Tax:
ca@valencia: + impostos:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGCalculatorEdit, kTaxEdit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGCalculatorEdit, kTaxEdit)
en: Amount of the Tax
ca@valencia: Import dels impostos

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kPaymentAccountEdit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kPaymentAccountEdit)
en: Payment account for bought share
ca@valencia: Compte de pagament per a la compra d'accions

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, kFreezeBtn) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QToolButton, kFreezeBtn)
en: Freeze / unfreeze fields
ca@valencia: Congela/descongela els camps

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kCleanBtn) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kCleanBtn)
en: Clean editor
ca@valencia: Neteja l'editor

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kFastEditBtn) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kFastEditBtn)
en: Fast edition
ca@valencia: Edició ràpida

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGTableWidget, kSubOperationsTable) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGTableWidget, kSubOperationsTable)
en: List of splits
ca@valencia: Llista de desglossaments

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kAddOperationBtn) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kAddOperationBtn)
en: Create a new operation (Ctrl+Enter)
ca@valencia: Crea una operació nova («Ctrl+Retorn»)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kModifyOperationBtn) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kModifyOperationBtn) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kModifyBtn) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kModifyBtn)
en: Update selected operations (Shift+Enter)
ca@valencia: Actualitza les operacions seleccionades («Maj+Retorn»)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: &What to do, if an action breaks a reconciliation:
ca@valencia: &Què fer, si una acció trenca una conciliació:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_broken_reconciliation) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_broken_import)
en: Nothing
ca@valencia: Res

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_broken_reconciliation) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_broken_import)
en: Display a warning message
ca@valencia: Mostra un missatge d'avís

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_broken_reconciliation) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_broken_import)
en: Display an error message and cancel the current action
ca@valencia: Mostra un missatge d'error i cancel·la l'acció actual

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Default values for special operations
ca@valencia: Valors predeterminats per a les operacions especials

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Fake
ca@valencia: Fictícia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kPayeeFakeLbl) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kCategoryCommissionLbl)
en: Te&xtLabel
ca@valencia: EtiquetaDeTe&xt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kCategoryFakeLbl) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kCategoryTaxLbl)
en: TextLabel
ca@valencia: EtiquetaDeText

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Commission / Tax
ca@valencia: Comissió / impostos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Commission
ca@valencia: Comissió

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Tax
ca@valencia: Impostos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_computeBalances)
en: Compute balances (uncheck to improve performances)
ca@valencia: Calcula els saldos (desmarqueu per a millorar el rendiment)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, fontBox)
en: Fonts
ca@valencia: Tipus de lletra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fontFutureLbl)
en: Font fo&r future operations:
ca@valencia: Tipus de lletra pe&r a operacions futures:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fontNotValidatedLbl)
en: Font for non-&validated operations:
ca@valencia: Tipus de lletra per a les operacions no &validades:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fontSubOperationLbl)
en: Font for sub operations:
ca@valencia: Tipus de lletra per a les suboperacions:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fasteditmodelbl)
en: Fast edit &mode:
ca@valencia: &Mode d'edició ràpida:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_fasteditmode)
en: Search in templates only
ca@valencia: Busca només en les plantilles

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_fasteditmode)
en: Search first in templates and after in operations
ca@valencia: Busca primer en les plantilles i després en les operacions

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_fasteditmode)
en: Search in operations only
ca@valencia: Busca només en les operacions

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_fasteditmode)
en: Search first in operations and after in templates
ca@valencia: Busca primer en les operacions i després en les plantilles

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: W&hat to do, if an action breaks an import:
ca@valencia: Q&uè fer, si una acció trenca un import:

[ctx: Verb]
en: Delete unused payees
ca@valencia: Suprimix els beneficiaris no utilitzats

[ctx: Verb]
en: Open similar payees...
ca@valencia: Obri els beneficiaris similars...

[ctx: Noun, a list of items]
en: Similar payees
ca@valencia: Beneficiaris similars

[ctx: Noun, something that is used to track items]
en: Payees
ca@valencia: Beneficiaris

[ctx: A tool tip]
en: Payees management
ca@valencia: Gestió de beneficiaris

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... <a href="skg://skrooge_payee_plugin">payees</a> can be merged by drag & drop.</p>
ca@valencia: <p>... els <a href="skg://skrooge_payee_plugin">beneficiaris</a> es poden fusionar arrossegant-los i deixant-los anar.</p>

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Many unused payees
ca@valencia: Molts beneficiaris no utilitzats

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: You can improve performances by removing payees for which no operation is registered.
ca@valencia: Podeu millorar el rendiment eliminant els beneficiaris que no tenen operacions enregistrades.

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Some payees seem to be identical
ca@valencia: Pareix que alguns beneficiaris són idèntics

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: Some payee seem to be identical but with different syntax. They could be merged.
ca@valencia: Pareix que alguns beneficiaris són idèntics però amb sintaxi diferent. Es poden fusionar.

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Delete unused payees
ca@valencia: Suprimix els beneficiaris no utilitzats

[ctx: Successful message after an user action]
en: Unused payees deleted
ca@valencia: S'han suprimit els beneficiaris no utilitzats

[ctx: Error message]
en: Unused payees deletion failed
ca@valencia: No s'han pogut suprimir els beneficiaris no utilitzats

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Payee creation '%1'
ca@valencia: Creació de beneficiari «%1»

[ctx: An information message]
en: The payee '%1' has been added
ca@valencia: S'ha afegit el beneficiari «%1»

[ctx: Successful message after an user action]
en: Payee '%1' created
ca@valencia: S'ha creat el beneficiari «%1»

[ctx: Error message]
en: Payee creation failed
ca@valencia: No s'ha pogut crear el beneficiari

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Payee update
ca@valencia: Actualització del beneficiari

[ctx: Information message]
en: You tried to modify names of selected payees to an existing payee. Payees have been merged.
ca@valencia: Heu intentat modificar els noms dels beneficiaris seleccionats a un beneficiari existent. S'han fusionat els beneficiaris.

[ctx: Information message]
en: You tried to modify all names of selected payees. Payees have been merged.
ca@valencia: Heu intentat modificar tots els noms dels beneficiaris seleccionats. S'han fusionat els beneficiaris.

[ctx: An information message]
en: The payee '%1' has been merged with payee '%2'
ca@valencia: El beneficiari «%1» s'ha fusionat amb el beneficiari «%2»

[ctx: An information message]
en: The payee '%1' has been updated
ca@valencia: S'ha actualitzat el beneficiari «%1»

[ctx: Successful message after an user action]
en: Payee updated
ca@valencia: S'ha actualitzat el beneficiari

[ctx: Error message]
en: Payee update failed
ca@valencia: No s'ha pogut fer l'actualització del beneficiari

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kNameInput) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLineEdit, kNameInput)
en: Name of the payee
ca@valencia: Nom del beneficiari

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kAddressEdit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLineEdit, kAddressEdit)
en: Address of the payee
ca@valencia: Adreça del beneficiari

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kAddButton) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kAddButton)
en: Create a payee (Ctrl+Enter)
ca@valencia: Crea un beneficiari («Ctrl+Retorn»)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kModifyButton) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kModifyButton)
en: Modify selected payee (Shift+Enter)
ca@valencia: Modifica el beneficiari seleccionat («Maj+Retorn»)

note: i18n: ectx: label, entry (backgroundColor), group (skrooge_report)
en: Background color
ca@valencia: Color de fons

note: i18n: ectx: label, entry (textColor), group (skrooge_report)
en: Text color
ca@valencia: Color del text

note: i18n: ectx: label, entry (outlineColor), group (skrooge_report)
en: Outline color
ca@valencia: Color del contorn

note: i18n: ectx: label, entry (axisColor), group (skrooge_report)
en: Axis color
ca@valencia: Color dels eixos

note: i18n: ectx: label, entry (gridColor), group (skrooge_report)
en: Grid color
ca@valencia: Color de la quadrícula

note: i18n: ectx: label, entry (minColor), group (skrooge_report)
en: Minimum color
ca@valencia: Color del mínim

note: i18n: ectx: label, entry (maxColor), group (skrooge_report)
en: Maximum color
ca@valencia: Color del màxim

note: i18n: ectx: label, entry (averageColor), group (skrooge_report)
en: Average color
ca@valencia: Color del mitjà

note: i18n: ectx: label, entry (tendencyColor), group (skrooge_report)
en: Tendency color
ca@valencia: Color de la tendència

note: i18n: ectx: label, entry (paretoColor), group (skrooge_report)
en: Pareto color
ca@valencia: Color de Pareto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_antialiasing) i18n: ectx: label, entry (antialiasing), group (skrooge_report)
en: Antialiasing
ca@valencia: Antialiàsing

note: i18n: ectx: label, entry (maxForecasts), group (skrooge_report)
en: Maximum duration of forecasts on scheduled operations (years)
ca@valencia: Duració màxima de les previsions de les operacions planificades (anys)

[ctx: Dashboard widget title]
en: Report
ca@valencia: Informe

[ctx: Verb]
en: Open very old operations...
ca@valencia: Obri les operacions molt antigues...

[ctx: Noun, a list of items]
en: Very old operations
ca@valencia: Operacions molt antigues

[ctx: Verb]
en: Open very far operations in the future...
ca@valencia: Obri les operacions molt llunyanes en el futur...

[ctx: Noun, a list of items]
en: Very far operations in the future
ca@valencia: Operacions molt llunyanes en el futur

[ctx: Noun, the title of a section]
en: Report
ca@valencia: Informe

[ctx: Noun, the title of a section]
en: Personal Financial Score
ca@valencia: Valoració financera personal

[ctx: Noun, the title of a section]
en: Report bookmarked named "%1"
ca@valencia: Informe apuntat anomenat «%1»

[ctx: Noun]
en: Report
ca@valencia: Informe

[ctx: Noun]
en: Generate report
ca@valencia: Genera informe

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... you can double click on a value in <a href="skg://skrooge_report_plugin">reports</a> to show corresponding operations.</p>
ca@valencia: <p>... podeu fer doble clic damunt d'un valor en els <a href="skg://skrooge_report_plugin">informes</a> per a mostrar les operacions corresponents.</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... you can open <a href="skg://skrooge_report_plugin">reports</a> for selections made in other pages.</p>
ca@valencia: <p>... podeu obrir <a href="skg://skrooge_report_plugin">informes</a> per a les seleccions fetes en altres pàgines.</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... you can export <a href="skg://skrooge_report_plugin">reports</a> in many formats.</p>
ca@valencia: <p>... podeu exportar <a href="skg://skrooge_report_plugin">informes</a> en molts formats.</p>

[ctx: Noun, a list of items]
en: Operations with Unit equal to
ca@valencia: Operacions amb unitats iguals a

[ctx: Noun, a list of items]
en: Operations with Category equal to
ca@valencia: Operacions amb categoria igual que

[ctx: Noun, a list of items]
en: Operations followed by
ca@valencia: Operacions seguides per

[ctx: Noun, a list of items]
en: Operations assigned to
ca@valencia: Operacions assignades a

[ctx: Noun, a list of items]
en: Selected operations
ca@valencia: Operacions seleccionades

[ctx: Noun, a list of items]
en: Selected sub operations
ca@valencia: Suboperacions seleccionades

[ctx: Noun, a list of items]
en: Operations corresponding to rule
ca@valencia: Operacions corresponents a la regla

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Some operations are very old
ca@valencia: Algunes operacions són molt antigues

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: For performances reasons, very old operations are not taken into account in graph report. Check if these operations are normal.
ca@valencia: Per motius de rendiment, les operacions molt antigues no es tenen en compte en l'informe gràfic. Verifiqueu si estes operacions són normals.

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Some operations are very far in the future
ca@valencia: Algunes operacions són molt llunyanes en el futur

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: For performances reasons, operations very far in the future are not taken into account in graph report. Check if these operations are normal.
ca@valencia: Per motius de rendiment, les operacions molt llunyanes en el futur no es tenen en compte en l'informe gràfic. Verifiqueu si estes operacions són normals.

[ctx: Display graph values as the sum of operations amount]
en: Sum of operations
ca@valencia: Suma d'operacions

[ctx: Display graph values as the cumulated sum of operations amount]
en: Cumulated sum of operations
ca@valencia: Suma acumulada d'operacions

[ctx: Display graph values in base 100]
en: Cumulated sum in base 100
ca@valencia: Suma acumulada d'operacions en base 100

[ctx: Display graph values in percentage]
en: Percent of columns
ca@valencia: Percentatge de columnes

[ctx: Display graph values in percentage]
en: Absolute percent of columns
ca@valencia: Percentatge absolut de columnes

[ctx: Display graph values in percentage]
en: Percent of lines
ca@valencia: Percentatge de línies

[ctx: Display graph values in percentage]
en: Absolute percent of lines
ca@valencia: Percentatge absolut de línies

[ctx: Display graph values as a number of operations (or transaction)]
en: Count number of operations
ca@valencia: Comptador del nombre d'operacions

[ctx: Noun]
en: None
ca@valencia: Cap

[ctx: Noun]
en: Moving average
ca@valencia: Mitjana mòbil

[ctx: Noun]
en: Weighted moving average
ca@valencia: Mitjana mòbil ponderada

[ctx: Noun]
note: i18nc("Noun", "Interest rate") , 5);
en: Schedule
ca@valencia: Planificació

[ctx: Noun]
en: Budget
ca@valencia: Pressupost

en: Setup Report
ca@valencia: Configura l'informe

en: Display the edit panel for report
ca@valencia: Mostra el quadro d'edició per als informes

[ctx: Verb]
en: Open...
ca@valencia: Obri...

[ctx: Noun]
en: All
ca@valencia: Tot

[ctx: Noun]
en:  with
ca@valencia:  amb

[ctx: Noun]
en: '%1' with '%2'
ca@valencia: «%1» amb «%2»

[ctx: Noun]
en:  and
ca@valencia:  i

[ctx: Noun]
en: '%1' are empty
ca@valencia: «%1» està buit

[ctx: Noun]
en: incomes
ca@valencia: ingressos

[ctx: Noun]
en: expenses
ca@valencia: despeses

[ctx: Noun]
en: transfers
ca@valencia: transferències

[ctx: Noun]
en: grouped
ca@valencia: agrupat

[ctx: Noun]
en: tracked
ca@valencia: seguit

[ctx: Noun]
en: during '%1' for '%2'
ca@valencia: durant «%1» per «%2»

en: (%1) or (%2)
ca@valencia: (%1) o (%2)

[ctx: Progression step]
en: Create scheduled operations
ca@valencia: Crea les operacions planificades

[ctx: Progression step]
en: Create budgeted operations
ca@valencia: Crea les operacions pressupostades

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Other filters
ca@valencia: Altres filtres

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Operation Types
ca@valencia: Tipus d'operacions

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kColumnsLabel)
en: Columns:
ca@valencia: Columnes:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kCorrectedByMode) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kCorrectedByMode)
en: Select how you want to correct values
ca@valencia: Seleccioneu com voleu corregir els valors

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, kColDown) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QToolButton, kColDown)
en: Reduce level
ca@valencia: Reduïx el nivell

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, kLineDown) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QToolButton, kLineDown)
en: Collapse
ca@valencia: Reduïx

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, kLineRemove) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QToolButton, kLineRemove)
en: Remove
ca@valencia: Elimina

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kGrouped) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QCheckBox, kGrouped)
en: Include grouped operations or not in report
ca@valencia: Inclou o no les operacions agrupades en l'informe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kGrouped)
en: Grouped
ca@valencia: Agrupat

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kMode) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kMode)
en: Select what you want to do with values
ca@valencia: Seleccioneu el que voleu fer amb els valors

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kTracked) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QCheckBox, kTracked)
en: Include tracked operations or not in report
ca@valencia: Inclou o no les operacions seguides en l'informe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kTracked)
en: Tracked
ca@valencia: Seguides

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kIncomes) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QCheckBox, kIncomes)
en: Include incomes or not in report
ca@valencia: Inclou o no els ingressos en l'informe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kIncomes)
en: Incomes
ca@valencia: Ingressos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kLinesLabel)
en: Lines:
ca@valencia: Línies:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Corrected &by:
ca@valencia: Corregits &per:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Data
ca@valencia: Dades

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kLines) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kLines)
en: Select what you want to see in the rows
ca@valencia: Seleccioneu el que voleu veure en les files

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kExpenses) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QCheckBox, kExpenses)
en: Include expenses or not in report
ca@valencia: Inclou o no les despeses en l'informe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kExpenses)
en: Expenses
ca@valencia: Despeses

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, kLineUp) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QToolButton, kLineUp)
en: Expand
ca@valencia: Expandix

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Forecast:
ca@valencia: Previsió:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kForecastCmb)
en: Choose forecast method:
    - Schedule: Use the scheduled operations in forecast.
    - Average: Use average of the three previous months in forecast
ca@valencia: Seleccioneu el mètode de previsió:
    - Planificació: Utilitza les operacions planificades a la previsió.
    - Mitjana: Utilitza la mitjana dels tres mesos anteriors a la previsió

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGUnitComboBox, kCorrectedBy) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGUnitComboBox, kCorrectedBy)
en: Select the index to correct the values
ca@valencia: Seleccioneu l'índex per a corregir els valors

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, kColUp) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QToolButton, kColUp)
en: Increase level
ca@valencia: Incrementa el nivell

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kTransfers) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QCheckBox, kTransfers)
en: Include transfers or not in report
ca@valencia: Inclou o no les transferències en l'informe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kTransfers)
en: Transfers
ca@valencia: Transferències

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kColumns) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kColumns)
en: Select what you want to see in the columns
ca@valencia: Seleccioneu el que voleu veure en les columnes

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, kOtherFilters)
en: The list of additional filters from other open pages that can be added
ca@valencia: La llista de filtres addicionals des d'altres pàgines obertes que es poden afegir

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label6_2)
en: Outline color:
ca@valencia: Color del contorn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1_2)
en: &Background color:
ca@valencia: Color de &fons:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label5)
en: Tendenc&y color:
ca@valencia: Color de la tendènc&ia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label2)
en: Minimum color:
ca@valencia: Color del mínim:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label3)
en: Maximum color:
ca@valencia: Color del màxim:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label4)
en: A&verage color:
ca@valencia: Color de la mit&jana:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label6)
en: Grid color:
ca@valencia: Color de la quadrícula:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1)
en: Axis color:
ca@valencia: Color dels eixos:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1_3)
en: Text color:
ca@valencia: Color del text:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label6_3)
en: Pareto color:
ca@valencia: Color de Pareto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Maximum duration of forecasts on scheduled operations (years):
ca@valencia: Duració màxima de les previsions de les operacions planificades (anys):

note: i18n: ectx: label, entry (check_on_open), group (skrooge_scheduled)
en: Check on open
ca@valencia: Comprova en obrir

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_create_template) i18n: ectx: label, entry (create_template), group (skrooge_scheduled)
en: Create a template when an operation is scheduled
ca@valencia: Crea una plantilla en planificar una operació

note: i18n: ectx: label, entry (remind_me), group (skrooge_scheduled) i18n: ectx: label, entry (remind_me_days), group (skrooge_scheduled)
en: Remind Me
ca@valencia: Recorda-m'ho

note: i18n: ectx: label, entry (auto_write), group (skrooge_scheduled) i18n: ectx: label, entry (auto_write_days), group (skrooge_scheduled)
en: Automatically Write
ca@valencia: Escriu automàticament

note: i18n: ectx: label, entry (once_every), group (skrooge_scheduled) i18n: ectx: label, entry (once_every_unit), group (skrooge_scheduled)
en: Periodicity
ca@valencia: Periodicitat

note: i18n: ectx: label, entry (nb_times), group (skrooge_scheduled) i18n: ectx: label, entry (nb_times_val), group (skrooge_scheduled)
en: Number of times
ca@valencia: Nombre de vegades

note: i18n: ectx: label, entry (fontDisabledColor), group (skrooge_scheduled)
en: Color of font for disabled schedule
ca@valencia: Color del tipus de lletra per a les planificacions inactivades

[ctx: Noun, the title of a section]
en: Scheduled operations
ca@valencia: Operacions planificades

[ctx: Item in a combo box]
en: For 5 next days
ca@valencia: Durant els pròxims 5 dies

[ctx: Item in a combo box]
en: For 10 next days
ca@valencia: Durant els pròxims 10 dies

[ctx: Item in a combo box]
en: For 15 next days
ca@valencia: Durant els pròxims 15 dies

[ctx: Item in a combo box]
en: For 30 next days
ca@valencia: Durant els pròxims 30 dies

[ctx: Item in a combo box]
en: For 60 next days
ca@valencia: Durant els pròxims 60 dies

[ctx: Item in a combo box]
en: For 90 next days
ca@valencia: Durant els pròxims 90 dies

[ctx: Verb, create a scheduled operation]
en: Schedule
ca@valencia: Planificació

[ctx: Verb, skip scheduled operations]
en: Skip
ca@valencia: Omet

[ctx: Verb, action to assign a schedule]
en: Assign schedule
ca@valencia: Assigna una planificació

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Assign schedule
ca@valencia: Assignació de planificació

[ctx: Successful message after an user action]
en: Schedule assigned.
ca@valencia: Planificació assignada.

[ctx: Error message]
en: Schedule assignment failed
ca@valencia: No s'ha pogut fer l'assignació de la planificació

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Insert recurrent operations
ca@valencia: Introduïu les operacions recurrents

[ctx: Noun]
en: Scheduled operations
ca@valencia: Operacions planificades

[ctx: Noun]
en: Operations scheduled management
ca@valencia: Gestioneu les operacions planificades

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... you can <a href="skg://skrooge_scheduled_plugin">schedule</a> operations or templates.</p>
ca@valencia: <p>... podeu <a href="skg://skrooge_scheduled_plugin">planificar</a> operacions o plantilles.</p>

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Conversion schedule
ca@valencia: Planificació de conversió

[ctx: An information message]
en: All scheduled operations have been converted in template
ca@valencia: Totes les operacions planificades s'han convertit en plantilla

[ctx: An information message]
en: A template has been created
ca@valencia: S'ha creat una plantilla

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Operation schedule
ca@valencia: Planificació d'operació

[ctx: An information to the user]
en: The operation '%1' has been scheduled
ca@valencia: S'ha planificat l'operació «%1»

[ctx: Successful message after an user action]
en: Operation scheduled.
ca@valencia: Operació planificada.

[ctx: Error message]
en: Operation schedule failed
ca@valencia: No s'ha pogut planificar l'operació

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Skip scheduled operations
ca@valencia: Omet les operacions planificades

[ctx: Successful message after an user action]
en: Scheduled operations skipped.
ca@valencia: S'han omés operacions planificades.

[ctx: Error message]
en: Skip of scheduled operation failed
ca@valencia: No s'ha pogut fer l'omissió de les operacions planificades

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Scheduled operation '%1' not uptodate
ca@valencia: L'operació planificada «%1» no està actualitzada

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: The scheduled operation '%1' does not have the amount of the last inserted operation (%2)
ca@valencia: L'operació planificada «%1» no té l'import de l'última operació inserida (%2)

[ctx: Advice on making the best (action)]
en: Update the next scheduled operation amount (%1)
ca@valencia: Actualitza l'import de la pròxima operació planificada (%1)

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: The scheduled operation '%1' does not have the date aligned with the last inserted operation (%2)
ca@valencia: L'operació planificada «%1» no té la data alineada amb l'última operació inserida (%2)

[ctx: Advice on making the best (action)]
en: Update the next scheduled operation date (%1)
ca@valencia: Actualitza la data de la pròxima operació planificada (%1)

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Possible schedule '%1'
ca@valencia: Possible planificació «%1»

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: The operation '%1' seems to be regularly created and could be scheduled
ca@valencia: L'operació «%1» pareix que es crea amb regularitat i es podria planificar

[ctx: Advice on making the best (action)]
en: Monthly schedule the operation '%1'
ca@valencia: Planifica mensualment l'operació «%1»

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Update scheduled operation
ca@valencia: Actualitza l'operació planificada

[ctx: An information to the user]
en: The amount of the scheduled operation of '%1' have been updated
ca@valencia: S'ha actualitzat l'import de l'operació planificada de «%1»

[ctx: Successful message after an user action]
en: Scheduled operation updated.
ca@valencia: S'ha actualitzat l'operació planificada.

[ctx: Error message]
en: Update failed
ca@valencia: No s'ha pogut fer l'actualització

[ctx: An information to the user]
en: The date of the scheduled operation of '%1' have been updated
ca@valencia: S'ha actualitzat la data de l'operació planificada de «%1»

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Scheduled operation
ca@valencia: Operació planificada

[ctx: An information to the user]
en: The scheduled operation of '%1' have been added
ca@valencia: S'ha afegit l'operació planificada de «%1»

[ctx: Error message]
en: Schedule failed
ca@valencia: No s'ha pogut planificar

en: Ongoing
ca@valencia: En curs

en: Complete
ca@valencia: Completada

[ctx: User action]
en: Process immediately
ca@valencia: Processa immediatament

[ctx: Noun, a list of items]
en: Operations of the schedule
ca@valencia: Operacions de la planificació

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Recurrent operation update
ca@valencia: Actualització d'operació recurrent

[ctx: An information to the user]
en: The recurrent operation '%1' has been updated
ca@valencia: L'operació recurrent «%1» s'ha actualitzat

[ctx: Successful message after an user action]
en: Recurrent operation updated.
ca@valencia: S'ha actualitzat l'operació recurrent.

[ctx: Successful message after an user action]
en: Recurrent operation inserted.
ca@valencia: S'ha inserit l'operació recurrent.

[ctx: Error message]
en: Insertion failed
ca@valencia: No s'ha pogut inserir

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, kTitle)
en: First, you have to schedule an operation or a template from the operations page.
ca@valencia: Primer, heu de planificar una operació o una plantilla des de la pàgina d'operacions.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kRemindMe)
en: Remind me:
ca@valencia: Recorda-m'ho:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: days &before term
ca@valencia: dies a&bans del termini

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Once ever&y:
ca@valencia: Ca&da:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kOnceEveryUnit) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_once_every_unit)
en: day(s)
ca@valencia: dies

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kOnceEveryUnit) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_once_every_unit)
en: week(s)
ca@valencia: setmanes

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kOnceEveryUnit) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_once_every_unit)
en: month(s)
ca@valencia: mesos

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kOnceEveryUnit) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_once_every_unit)
en: year(s)
ca@valencia: anys

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kAutoWrite)
en: Automatically write:
ca@valencia: Escriu automàticament:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: days before &term
ca@valencia: dies abans del &termini

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kNbTimes)
en: Number of occurrences:
ca@valencia: Nombre d'ocurrències:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, kProcessBtn) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QToolButton, kProcessBtn)
en: Insert scheduled operations
ca@valencia: Inserix operacions planificades

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, kProcessBtn) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kActionGrp)
en: Process
ca@valencia: Procés

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kJumpBtn) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kJumpBtn)
en: Open the operation page with the selected scheduled operations
ca@valencia: Obri la pàgina d'operacions amb les operacions planificades seleccionades

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kJumpBtn)
en: Jump to the operation
ca@valencia: Ves a l'operació

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Next occurrence:
ca@valencia: Ocurrència següent:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_check_on_open)
en: If checked, Skrooge will insert relevant occurrences when starting.
ca@valencia: Si se selecciona, Skrooge inserirà les ocurrències apropiades en iniciar.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_check_on_open)
en: Check scheduled operations on open
ca@valencia: Verifica les operacions planificades en obrir

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fontdisable)
en: Font for disabled schedule:
ca@valencia: Tipus de lletra per a les planificacions inactivades:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Default parameters
ca@valencia: Paràmetres predeterminats

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_remind_me)
en: Remind me
ca@valencia: Recorda-m'ho

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_auto_write)
en: Automatically write
ca@valencia: Escriu automàticament

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_nb_times)
en: Number of occurrences
ca@valencia: Nombre d'ocurrències

[ctx: Noun, alarms]
en: Alarms
ca@valencia: Alarmes

[ctx: Verb, action to execute]
en: Execute on all operations
ca@valencia: Executa en totes les operacions

[ctx: Verb, action to execute]
en: Execute on not checked operations
ca@valencia: Executa en les operacions no comprovades

[ctx: Verb, action to execute]
en: Execute on imported operations
ca@valencia: Executa en les operacions importades

[ctx: Verb, action to execute]
en: Execute on not validated operations
ca@valencia: Executa en operacions no validades

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Process execution
ca@valencia: Execució del procés

[ctx: Successful message after an user action]
en: Process executed
ca@valencia: S'ha executat el procés

[ctx: Error message]
en: Process execution failed
ca@valencia: No s'ha pogut executar el procés

[ctx: Noun]
en: Search and process
ca@valencia: Busca i processa

[ctx: Noun]
en: Search and process management
ca@valencia: Gestioneu la busca i processament

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... skrooge can <a href="skg://skrooge_search_plugin">search</a> and automatically process some operations.</p>
ca@valencia: <p>... Skrooge pot <a href="skg://skrooge_search_plugin">buscar</a> i processar automàticament algunes operacions.</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... you can create alarms based on <a href="skg://skrooge_search_plugin">searches</a>.</p>
ca@valencia: <p>... podeu crear alarmes basades en <a href="skg://skrooge_search_plugin">busques</a>.</p>

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: Take care to your alarms.<br> %1.
ca@valencia: Cal tindre cura de les alarmes.<br> %1.

[ctx: Advice on making the best (action)]
en: Open operations corresponding to this alarm
ca@valencia: Obri les operacions corresponents a esta alarma

[ctx: Message template]
en: Message to display when alarm is triggered (%1 is the total amount, %2 is the alarm amount, %3 the difference)
ca@valencia: Missatge que es mostrarà quan s'activa una alarma (%1 és l'import total, %2 és l'import de l'alarma, %3 és la diferència)

[ctx: Noun, a search]
en: Search
ca@valencia: Busca

[ctx: Noun, a modification]
en: Update
ca@valencia: Actualització

[ctx: Noun, an alarm]
en: Alarm
ca@valencia: Alarma

[ctx: Noun, a modification by applying a template]
en: Template
ca@valencia: Plantilla

[ctx: Adjective, an highlighted item]
en: Highlighted
ca@valencia: Ressaltat

en: Display the edit panel for searches
ca@valencia: Mostra el quadro d'edició per a les busques

en: Update
ca@valencia: Actualitza

en: Display the edit panel for updates
ca@valencia: Mostra el quadro d'edició per a les actualitzacions

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kAlarmFrm)
en: Alarm
ca@valencia: Alarma

en: Display the edit panel for alarm
ca@valencia: Mostra el quadro d'edició per a les alarmes

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kTemplateFrm)
en: Template
ca@valencia: Plantilla

en: Display the edit panel for updates by templates
ca@valencia: Mostra el quadro d'edició per a les actualitzacions de plantilles

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Search and process creation
ca@valencia: Creació de busca i processat

[ctx: An information to the user]
en: The search rule '%1' have been added
ca@valencia: S'ha afegit la regla de busca «%1»

[ctx: Successful message after an user action]
en: Search and process created
ca@valencia: S'ha creat la busca i processat

[ctx: Error message]
en: Search and process creation failed
ca@valencia: No s'ha pogut crear la busca i processat

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Search and process update
ca@valencia: Actualització de busca i processat

[ctx: An information to the user]
en: The search rule '%1' have been updated
ca@valencia: S'ha actualitzat la regla de busca «%1»

[ctx: Successful message after an user action]
en: Search and process updated
ca@valencia: S'ha actualitzat la busca i processat

[ctx: Error message]
en: Search and process update failed
ca@valencia: No s'ha pogut fer l'actualització de la busca i processat

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Search update
ca@valencia: Actualització de la busca

[ctx: An information to the user]
en: The search '%1' has been updated
ca@valencia: S'ha actualitzat la busca «%1»

[ctx: Successful message after an user action]
en: Search updated
ca@valencia: S'ha actualitzat la busca

[ctx: Error message]
en: Search update failed
ca@valencia: No s'ha pogut actualitzar la busca

[ctx: Noun, a list of items]
en: Sub operations corresponding to rule '%1'
ca@valencia: Suboperacions corresponents a la regla «%1»

en: %1 operation found (%2 imported, %3 not yet validated, %4 not checked). | %1 operations found (%2 imported, %3 not yet validated, %4 not checked).
ca@valencia[0]: S'ha trobat %1 operació (%2 importades, %3 encara no validades, %4 no comprovades).
ca@valencia[1]: S'han trobat %1 operacions (%2 importades, %3 encara no validades, %4 no comprovades).

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, kApply) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QToolButton, kApply)
en: Apply processes
ca@valencia: Aplica els processos

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGQueryCreator, kQueryCreator)
en: Allow search definition
ca@valencia: Permet la definició de la busca

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kAlarmLbl)
en: Ala&rm amount:
ca@valencia: Alar&ma d'import:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kAlarmMessageLbl)
en: Alarm &message:
ca@valencia: &Missatge d'alarma:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGCalculatorEdit, kAlarmAmount) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGCalculatorEdit, kAlarmAmount)
en: Amount triggering the alarm
ca@valencia: Import que activa l'alarma

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kTemplate) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kTemplate)
en: The template to apply on all operations matching the condition
ca@valencia: La plantilla que s'ha d'aplicar a totes les operacions que coincidisquen amb la condició

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kAlarmLbl_2)
en: &Template to apply:
ca@valencia: Plan&tilla que s'ha d'aplicar:

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGQueryCreator, kActionCreator)
en: Allow process definition
ca@valencia: Permet la definició dels processos

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kAdd) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kAdd)
en: Add a search or a process (Ctrl+Enter)
ca@valencia: Afig una busca o un procés («Ctrl+Retorn»)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kUpdate) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kUpdate)
en: Update selected search or process (Shift+Enter)
ca@valencia: Actualitza la busca o procés seleccionat («Maj+Retorn»)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kSearch) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kSearch)
en: Search without creating rule
ca@valencia: Busca sense regle de creació

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kOpenReport) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kOpenReport)
en: Open report without creating rule
ca@valencia: Obri l'informe sense regle de creació

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kOpenReport)
en: Open report
ca@valencia: Obri l'informe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Raise alarm every:
ca@valencia: Eleva l'alarma cada:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: minutes
ca@valencia:  minuts

[ctx: Noun, something that is used to track items]
en: Trackers
ca@valencia: Seguidors

[ctx: A tool tip]
en: Trackers management
ca@valencia: Gestioneu els seguiments

[ctx: Description of a tips]
en: <p>...you can follow your refunds by using a <a href="skg://skrooge_tracker_plugin">tracker</a>.</p>
ca@valencia: <p>... podeu fer un seguiment de les restitucions utilitzant un <a href="skg://skrooge_tracker_plugin">seguiment</a>.</p>

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: '%1' is an old tracker
ca@valencia: «%1» és un seguiment antic

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: This tracker does not contain recent operation. You may want to close it if you do not intend to add other operations
ca@valencia: Este seguiment no conté cap operació recent. Potser el voleu tancar si no teniu la intenció d'afegir altres operacions

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Tracker creation '%1'
ca@valencia: Creació de seguiment «%1»

[ctx: An information to the user]
en: The tracker '%1' have been added
ca@valencia: S'ha afegit el seguiment «%1»

[ctx: Successful message after an user action]
en: Tracker '%1' created
ca@valencia: S'ha creat el seguiment «%1»

[ctx: Error message]
en: Tracker creation failed
ca@valencia: No s'ha pogut crear el seguiment

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Tracker update
ca@valencia: Actualització del seguiment

[ctx: An information to the user]
en: The tracker '%1' has been updated
ca@valencia: S'ha actualitzat el seguiment «%1»

[ctx: Successful message after an user action]
en: Tracker updated
ca@valencia: S'ha actualitzat el seguiment

[ctx: Error message]
en: Tracker update failed
ca@valencia: No s'ha pogut fer l'actualització del seguiment

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kNameInput) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLineEdit, kNameInput)
en: Name of the tracker
ca@valencia: Nom del seguiment

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kCommentEdit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLineEdit, kCommentEdit)
en: Comment of the tracker
ca@valencia: Comentari del seguiment

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kAddButton) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kAddButton)
en: Create a tracker (Ctrl+Enter)
ca@valencia: Crea un seguiment («Ctrl+Retorn»)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kModifyButton) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kModifyButton)
en: Modify selected tracker (Shift+Enter)
ca@valencia: Modifica el seguiment seleccionat («Maj+Retorn»)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, downloadmode) i18n: ectx: label, entry (last), group (skrooge_unit) i18n: ectx: label, entry (last_monthly), group (skrooge_unit) i18n: ectx: label, entry (last_weekly), group (skrooge_unit) i18n: ectx: label, entry (last_daily), group (skrooge_unit) 
en: Download mode
ca@valencia: Mode de baixada

note: i18n: ectx: label, entry (nb_loaded_values), group (skrooge_unit)
en: Maximum number of imported values:
ca@valencia: Nombre màxim de valors importats:

[ctx: Title of a dashboard widget]
en: Quotes
ca@valencia: Cotitzacions

[ctx: Noun, a country's currency]
en: Currencies
ca@valencia: Divises

[ctx: Financial indexes, used as an indicator of financial places' health. Examples : Dow Jones, CAC40, Nikkei...]
en: Indexes
ca@valencia: Índexs

[ctx: Shares, as in financial shares: parts of a company that you can buy or sell on financial markets]
en: Shares
ca@valencia: Accions

[ctx: Noun, a physical object like a house or a car]
en: Objects
ca@valencia: Objectes

[ctx: Only show the list of Shares (financial shares) that you own]
en: Shares owned only
ca@valencia: Només les accions pròpies

[ctx: A list of operations made on the specified unit]
en: Operations with unit equal to '%1'
ca@valencia: Operacions amb unitat igual que «%1»

[ctx: Message about not having any financial Share or financial index in the document]
en: No share or index defined<br>on the <a href="%1">"Units"</a> page.
ca@valencia: No s'ha definit cap acció o índex<br>a la pàgina <a href="%1">«Unitats»</a>.

[ctx: Verb]
en: Split share...
ca@valencia: Desglossa les accions...

[ctx: Verb]
en: Delete unused units
ca@valencia: Suprimix les unitats no utilitzades

[ctx: Noun, the title of a section]
en: Quotes
ca@valencia: Cotitzacions

[ctx: Noun, the title of a section]
en: Stock portfolio
ca@valencia: Cartera de valors

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Create default unit
ca@valencia: Crea una unitat predeterminada

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Automatic download of units
ca@valencia: Baixada automàtica d'unitats

[ctx: An information to the user]
en: The unit '%1' has been downloaded
ca@valencia: La unitat «%1» s'ha baixat

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Save API keys
ca@valencia: Guarda les claus de l'API

[ctx: Noun, units for operations, usually currencies or a shares]
en: Units
ca@valencia: Unitats

[ctx: A tool tip]
en: Unit management
ca@valencia: Gestioneu les unitats

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... you can download <a href="skg://skrooge_unit_plugin">units</a>.</p>
ca@valencia: <p>... podeu baixar <a href="skg://skrooge_unit_plugin">unitats</a>.</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... <a href="skg://skrooge_unit_plugin">units</a> can be downloaded <a href="skg://tab_configure?page=Skrooge Unit Plugin">automatically</a> when a document is opened.</p>
ca@valencia: <p>... les <a href="skg://skrooge_unit_plugin">unitats</a> es poden baixar <a href="skg://tab_configure?page=Skrooge Unit Plugin">automàticament</a> en obrir un document.</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... you can split a <a href="skg://skrooge_unit_plugin">share</a>.</p>
ca@valencia: <p>... podeu desglossar una <a href="skg://skrooge_unit_plugin">acció</a>.</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... <a href="skg://skrooge_unit_plugin">units</a> can be merged by drag & drop.</p>
ca@valencia: <p>... les <a href="skg://skrooge_unit_plugin">unitats</a> es poden fusionar arrossegant-les i deixant-les anar.</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... you can download more <a href="skg://skrooge_unit_plugin">sources</a> of quote.</p>
ca@valencia: <p>... podeu baixar més <a href="skg://skrooge_unit_plugin">fonts</a> de cotitzacions.</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... you can create and share your own source of quote.</p>
ca@valencia: <p>... podeu crear i compartir la vostra pròpia font de cotitzacions.</p>

[ctx: Question]
en: Split share
ca@valencia: Desglossa les accions

[ctx: Question]
en: Ratio (2 means 2-for-1, 0.5 means 1-for-2):
ca@valencia: Relació (2 per a 2-per-1, 0,5 per a 1-per-2):

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Split stock '%1' by '%2'
ca@valencia: Desglossa els valors «%1» per a «%2»

[ctx: Successful message after an user action]
en: Stock split.
ca@valencia: Desglossa els valors.

[ctx: Error message]
en: Splitting stock failed.
ca@valencia: No s'han pogut desglossar els valors.

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Define a primary currency
ca@valencia: Definix una divisa principal

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: To avoid misunderstanding and conflicts between units at conversion time, you should define a primary currency. It is the currency against which all other will be converted
ca@valencia: Per a evitar interpretacions incorrectes i conflictes entre unitats en temps de conversió, cal definir una divisa principal. És la divisa contra la qual es convertiran totes les altres

[ctx: Advice on making the best (action)]
en: Set '%1' as primary currency
ca@valencia: Es definix «%1» com a divisa principal

[ctx: Advice on making the best (action)]
en: Edit units
ca@valencia: Edita unitats

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Define a secondary currency
ca@valencia: Definix una divisa secundària

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: When a secondary unit is defined, Skrooge will display it as an additional amount information.
ca@valencia: Quan es definix una unitat secundària, Skrooge la mostrarà com una informació d'import addicional.

[ctx: Advice on making the best (action)]
en: Set '%1' as secondary currency
ca@valencia: Es definix «%1» com a divisa secundària

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Unit '%1' has not been downloaded for more than a month
ca@valencia: La unitat «%1» no s'ha baixat durant més d'un mes

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: Do not forget download units to have a better view of your accounts
ca@valencia: No oblideu baixar les unitats per a tindre una visió millor dels comptes

[ctx: Advice on making the best (action)]
en: Download '%1'
ca@valencia: Baixa «%1»

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Many unused units
ca@valencia: Moltes unitats no utilitzades

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: You can improve performances by removing units for which no operation is registered.
ca@valencia: Podeu millorar el rendiment eliminant les unitats que no tenen operacions enregistrades.

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: The amount of the unit '%1' is not defined
ca@valencia: No s'ha definit l'import de la unitat «%1»

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: '%1' has an amount defined at 1. Most of the time this is not normal and causes wrong computation. Check if this is normal.
ca@valencia: «%1» té un import definit a 1. La majoria de les vegades açò no és normal i provoca càlculs incorrectes. Verifiqueu si açò és normal.

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: The definition of the unit '%1' is too complex
ca@valencia: La definició de la unitat «%1» és massa complexa

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: '%1' is defined relatively to another unit defined relatively to a third one. This is too complex and not supported by Skrooge.
ca@valencia: «%1» s'ha definit relativament a una altra unitat definida relativament a una tercera. Açò és massa complex i no està acceptat a Skrooge.

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Unit '%1' has very old values
ca@valencia: La unitat «%1» té uns valors molt antics

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: Unit '%1' has very old values. Check if this is normal.
ca@valencia: La unitat «%1» té uns valors molt antics. Verifiqueu si açò és normal.

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: No decimal symbol defined
ca@valencia: No s'ha definit cap símbol decimal

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: In KDE localization settings, there is no decimal symbol defined for currencies. This could be confusing.
ca@valencia: En la configuració regional de KDE no s'ha definit cap símbol decimal per a la divisa. Açò pot ser confús.

[ctx: Advice on making the best (action)]
en: Edit KDE settings
ca@valencia: Edita la configuració de KDE

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Define primary currency
ca@valencia: Definició de la divisa principal

[ctx: An information to the user]
en: The unit '%1' is now the primary unit
ca@valencia: La unitat «%1» és ara la unitat principal

[ctx: Message for successful user action]
en: Primary currency defined.
ca@valencia: S'ha definit la divisa principal.

[ctx: Error message]
en: Primary currency definition failed
ca@valencia: No s'ha pogut definir la divisa principal

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Define secondary currency
ca@valencia: Definició de la divisa secundària

[ctx: An information to the user]
en: The unit '%1' is now the secondary unit
ca@valencia: La unitat «%1» és ara la unitat secundària

[ctx: Message for successful user action]
en: Secondary currency defined.
ca@valencia: S'ha definit la divisa secundària.

[ctx: Error message]
en: Secondary currency definition failed
ca@valencia: No s'ha pogut definir la divisa secundària

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Delete unused units
ca@valencia: Suprimix les unitats no utilitzades

[ctx: Successful message after an user action]
en: Unused units deleted
ca@valencia: S'han suprimit les unitats no utilitzades

[ctx: Error message]
en: Unused units deletion failed
ca@valencia: No s'han pogut suprimir les unitats no utilitzades

[ctx: A mode of graph of unit values]
en: Unit values
ca@valencia: Valors de les unitats

[ctx: A mode of graph of unit values]
en: Amount owned
ca@valencia: Import propi

[ctx: Noun, items to display]
en: All
ca@valencia: Totes

[ctx: Noun, a country's currency]
en: Currency
ca@valencia: Divisa

[ctx: Noun, a financial share, as in a stock market]
en: Share
ca@valencia: Acció

[ctx: Noun, a financial index like the Dow Jones, NASDAQ, CAC40...]
en: Index
ca@valencia: Índex

[ctx: Noun, a physical object like a house or a car]
en: Object
ca@valencia: Objecte

en: download last value only
ca@valencia: baixa només l'últim valor

en: download monthly values since last known value
ca@valencia: baixa els valors mensualment des de l'últim valor conegut

en: download weekly values since last known value
ca@valencia: baixa els valors setmanalment des de l'últim valor conegut

en: download daily values since last known value
ca@valencia: baixa els valors diàriament des de l'últim valor conegut

en: download all monthly values
ca@valencia: baixa tots els valors mensualment

en: download all weekly values
ca@valencia: baixa tots els valors setmanalment

en: download all daily values
ca@valencia: baixa tots els valors diàriament

en: simplify values
ca@valencia: simplifica els valors

en: Display the edit panel for standard units
ca@valencia: Mostra el quadro d'edició per a les unitats estàndard

en: Manual / Share
ca@valencia: Manual/Acció

en: Display the edit panel for manual units
ca@valencia: Mostra el quadro d'edició per a les unitats manuals

en: Values
ca@valencia: Valors

en: Display the edit panel for values of units
ca@valencia: Mostra el quadro d'edició per als valors de les unitats

[ctx: Noun]
en: Primary currency
ca@valencia: Divisa principal

[ctx: Noun]
en: Secondary currency
ca@valencia: Divisa secundària

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Unit creation '%1'
ca@valencia: Creeu la unitat «%1»

[ctx: Successful message after an user action]
en: Unit '%1' created
ca@valencia: S'ha creat la unitat «%1»

[ctx: Error message]
en: Unit creation failed
ca@valencia: No s'ha pogut crear la unitat

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Unit value creation for '%1'
ca@valencia: Creació de valor d'unitat per a «%1»

[ctx: Successful message after an user action]
en: Unit value created for '%1'
ca@valencia: S'ha creat el valor d'unitat per a «%1»

[ctx: Error message]
en: Unit value creation failed
ca@valencia: No s'ha pogut crear el valor d'unitat

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Unit update
ca@valencia: Actualització de la unitat

[ctx: Information message]
en: You tried to modify names of selected units to an existing unit. Units have been merged.
ca@valencia: Heu intentat modificar els noms de les unitats seleccionades a una unitat existent. S'han fusionat les unitats.

[ctx: Information message]
en: You tried to modify all names of selected units. Units have been merged.
ca@valencia: Heu intentat modificar tots els noms de les unitats seleccionades. S'han fusionat les unitats.

[ctx: An information to the user]
en: The unit '%1' has been updated
ca@valencia: S'ha actualitzat la unitat «%1»

[ctx: Message for successful user action]
en: Unit updated
ca@valencia: S'han actualitzat la unitat

[ctx: Error message]
en: Unit update failed
ca@valencia: No s'ha pogut fer l'actualització de la unitat

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Download values for [%1 (%2)]
ca@valencia: Baixa els valors per a [%1 (%2)]

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Download values
ca@valencia: Baixada de valors

[ctx: Successful message after an user action]
en: Download done
ca@valencia: La baixada ha finalitzat

[ctx: Error message]
en: Download failed
ca@valencia: La baixada ha fallat

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Simplify unit values
ca@valencia: Simplifica els valors de les unitats

[ctx: An information to the user]
en: The unit '%1' has been simplified
ca@valencia: S'ha simplificat la unitat «%1»

[ctx: Successful message after an user action]
en: Simplification done
ca@valencia: La simplificació ha finalitzat

[ctx: Error message]
en: Simplification failed
ca@valencia: No s'ha pogut simplificar

[ctx: Help meeage in tooltip]
en: Here is the help for the selected source '%1':<br/>%2
ca@valencia: Ací hi ha l'ajuda per a la font «%1» seleccionada:<br/>%2

[ctx: Upload message]
en: The package is ready. You can find it here %1. You can now upload it manually.
ca@valencia: El paquet està preparat. El trobareu ací %1. Ara el podeu pujar manualment.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGTableView, kUnitValueTableViewEdition) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGTableView, kUnitValueTableViewEdition)
en: List of quotes for selected unit
ca@valencia: Llista de les cotitzacions per a la unitat seleccionada

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kNbDecimal) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QSpinBox, kNbDecimal)
en: The number of decimal to display of the unit.
ca@valencia: El nombre de decimals que es mostren de la unitat.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kCountryCreatorUnit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLineEdit, kCountryCreatorUnit)
en: The country of the unit.
ca@valencia: El país de la unitat.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGUnitComboBox, kUnitCreatorUnit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGUnitComboBox, kUnitCreatorUnit)
en: The unit of the unit.
ca@valencia: La unitat de la unitat.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kNameCreatorUnit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLineEdit, kNameCreatorUnit)
en: The name of the unit.
ca@valencia: El nom de la unitat.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kSymbolCreatorUnit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLineEdit, kSymbolCreatorUnit)
en: The symbol of the unit.
ca@valencia: El símbol de la unitat.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kTypeCreatorUnit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kTypeCreatorUnit)
en: The type of the unit.
ca@valencia: El tipus de la unitat.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kDownloadSource) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kDownloadSource)
en: The download source for the unit
ca@valencia: La font de baixada per a la unitat

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kInternetCreatorUnit)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "https://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Ubuntu'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:10pt;">The Internet code of the unit.</span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:'DejaVu Sans'; font-size:10pt;"><br /></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:10pt;">You can add &quot; /&quot; if you are not able to download the expected quote but you are able to download the inverse.</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:10pt; text-decoration: underline;">Example:</span><span style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:10pt;"> EURUSD=X is the symbol to download EURO in USD.</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:10pt;">If you want USD in EURO, you have to create a unit USD with &quot;EURUSD=X /&quot; as the Internet code.</span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:'DejaVu Sans'; font-size:10pt;"><br /></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:10pt;">This field can also be set with a yearly rate. The values are computed by clicking on download.<br />Example:</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:10pt;">=-25 means -25% per year.</span></p></body></html>
ca@valencia: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "https://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Ubuntu'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:10pt;">El codi d'Internet de la unitat.</span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:'DejaVu Sans'; font-size:10pt;"><br /></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:10pt;">Podeu afegir &quot; /&quot; si no podeu baixar la cotització desitjada però podeu baixar la inversa.</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:10pt; text-decoration: underline;">Exemple:</span><span style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:10pt;"> EURUSD=X és el símbol per a baixar EUROS en USD.</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:10pt;">Si voleu USD en EUROS, heu de crear una unitat USD amb &quot;EURUSD=X /&quot; com a codi d'Internet.</span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:'DejaVu Sans'; font-size:10pt;"><br /></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:10pt;">Este camp també es pot definir amb un tipus anual. Els valors es calculen clicant en baixada.<br />Exemple:</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:10pt;">=-25 vol dir -25% per any.</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLineEdit, kInternetCreatorUnit)
en: The Internet code of the unit.
ca@valencia: El codi Internet de la unitat.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kCurrencyList) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kCurrencyList)
en: List of known units
ca@valencia: Llista de les unitats conegudes

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kObsolete) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QCheckBox, kObsolete)
en: To include suspended and obsolete currencies
ca@valencia: Per a incloure divises suspeses i obsoletes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kObsolete)
en: Obsolete currencies
ca@valencia: Divises obsoletes

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGDateEdit, kDateEdit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGDateEdit, kDateEdit)
en: Date of the unit's quote
ca@valencia: Data de la cotització de la unitat

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGCalculatorEdit, kAmountEdit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGCalculatorEdit, kAmountEdit)
en: Amount of the unit's quote
ca@valencia: Import de la cotització de la unitat

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kUnitAdd) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kUnitAdd)
en: Create a new unit (Ctrl+Enter)
ca@valencia: Crea una unitat nova («Ctrl+Retorn»)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kUnitUpdate) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kUnitUpdate)
en: Update the selected unit (Shift+Enter)
ca@valencia: Actualitza la unitat seleccionada («Maj+Retorn»)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, kUnitValueDownload)
en: Download quotes for the selected unit.
    See options to modify download frequency.
ca@valencia: Baixa les cotitzacions per a les unitats seleccionades.
    Mireu les opcions per a modificar la freqüència de baixada.

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QToolButton, kUnitValueDownload)
en: Download quotes for the selected unit.
ca@valencia: Baixa les cotitzacions per a la unitat seleccionada.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, kUnitValueDownload)
en: Download
ca@valencia: Baixa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kUnitOpen) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kUnitOpen)
en: Open the url of the source
ca@valencia: Obri l'URL de la font

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_last)
en: Last &value found only
ca@valencia: Només l'últim &valor trobat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_last_monthly)
en: &Monthly values since last download
ca@valencia: Els valors &mensuals des de l'última baixada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_last_weekly)
en: Wee&kly values since last download
ca@valencia: Els &valors setmanals des de l'última baixada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_last_daily)
en: Dail&y values since last download
ca@valencia: Els valors d&iaris des de l'última baixada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_all_monthly)
en: Monthly values for all dates
ca@valencia: Els valors mensuals per a totes les dates

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_all_weekly)
en: Weekly values for all dates
ca@valencia: Els valors setmanals per a totes les dates

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_all_daily)
en: Daily values for all dates
ca@valencia: Els valors diaris per a totes les dates

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Maximum num&ber of imported values:
ca@valencia: Nom&bre màxim de valors importats:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, apikeysBox)
en: API Keys
ca@valencia: Claus de l'API

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, apikeys_label)
en: <html><head/><body><p>The following download sources need an API key. So you need to request one from the source site web and enter it here:</p></body></html>
ca@valencia: <html><head/><body><p>Les fonts de baixada necessiten una clau de l'API. De manera que cal sol·licitar-la a la font i introduir-la ací:</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kSave)
en: For security reasons, these keys are not saved in setting file but in your document.
ca@valencia: Per motius de seguretat estes claus no es guarden en el fitxer de configuració sinó al vostre document.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kSave)
en: Save in document
ca@valencia: Guarda en el document

en: Yes
ca@valencia: Sí

en: None
ca@valencia: Cap

en: Pointed
ca@valencia: Apuntat

en: Checked
ca@valencia: Comprovat

[ctx: Noun]
en: Day -0
ca@valencia: Dia -0

[ctx: Noun]
en: Day -1
ca@valencia: Dia -1

[ctx: Noun]
en: Day -2
ca@valencia: Dia -2

[ctx: Noun]
en: Day -3
ca@valencia: Dia -3

[ctx: Noun]
en: Day -4
ca@valencia: Dia -4

[ctx: Noun]
en: Day -5
ca@valencia: Dia -5

[ctx: Noun]
en: Fifteen
ca@valencia: Quinzena

[ctx: Noun]
en: Never
ca@valencia: Mai

[ctx: Noun]
en: Day +0
ca@valencia: Dia +0

[ctx: Noun]
en: Day +1
ca@valencia: Dia +1

[ctx: Noun]
en: Day +2
ca@valencia: Dia +2

[ctx: Noun]
en: Day +3
ca@valencia: Dia +3

[ctx: Noun]
en: Day +4
ca@valencia: Dia +4

[ctx: Noun]
en: Day +5
ca@valencia: Dia +5

en: Auto: %1
ca@valencia: Automàtic: %1

[ctx: Noun]
en: Original amount=%1 (%2 = %3 / year)
ca@valencia: Import original= %1 (%2 = %3/any)

[ctx: Noun]
en: Amount at creation date=%1 (%2 = %3 / year)
ca@valencia: Import en la data de creació= %1 (%2 = %3/any)

[ctx: Noun]
en: Account balance=%1
ca@valencia: Saldo del compte= %1

[ctx: Noun]
en: Original delta=%1
ca@valencia: Delta original= %1

[ctx: Noun]
en: Variation on the last year = %1
ca@valencia: Variació en l'últim any = %1

[ctx: Noun]
en: Variation on the last 6 months = %1 = %2 / year
ca@valencia: Variació en els darrers 6 mesos = %1 = %2 / any

[ctx: Noun]
en: Variation on the last month = %1 = %2 / year
ca@valencia: Variació en l'últim mes = %1 = %2 / any

[ctx: Information]
en: Address= %1
ca@valencia: Adreça= %1

[ctx: Information]
en: Category= %1
ca@valencia: Categoria= %1

[ctx: Information]
en: Agency number= %1
ca@valencia: Número d'agència= %1

[ctx: Information]
en: Number= %1
ca@valencia: Número= %1

[ctx: Information]
en: Comment= %1
ca@valencia: Comentari= %1

[ctx: A tool tip]
en: This operation is pointed but not checked yet.
ca@valencia: Esta operació està apuntada, però encara no s'ha comprovat.

[ctx: A tool tip]
en: You can use the reconciliation mode to validate pointed operations.
ca@valencia: Podeu utilitzar el mode de conciliació per a validar les operacions apuntades.

[ctx: A tool tip]
en: Click in this column to switch back status.
ca@valencia: Cliqueu en esta columna per a canviar a l'estat anterior.

[ctx: A tool tip]
en: Click in the Status (checkmark) column to switch back status.
ca@valencia: Cliqueu en la columna d'estat (marca de selecció) per a canviar a l'estat anterior.

[ctx: A tool tip]
en: Ctrl+click to force checked status.
ca@valencia: Ctrl+clic per a forçar l'estat de comprovat.

[ctx: A tool tip]
en: This operation is already checked.
ca@valencia: Esta operació ja s'ha comprovat.

[ctx: A tool tip]
en: This operation is not pointed yet.
ca@valencia: Esta operació encara no està apuntada.

[ctx: A tool tip]
en: Click to set pointed status.
ca@valencia: Cliqueu per a establir l'estat d'apuntada.

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Close account '%1'
ca@valencia: Tanca el compte «%1»

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Open account '%1'
ca@valencia: Obri el compte «%1»

[ctx: An information message]
en: Warning, you closed an account with money
ca@valencia: Avís, heu tancat un compte amb diners

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Close tracker '%1'
ca@valencia: Tanca el seguiment «%1»

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Open tracker '%1'
ca@valencia: Obri el seguiment «%1»

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Close category '%1'
ca@valencia: Tanca la categoria «%1»

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Open category '%1'
ca@valencia: Obri la categoria «%1»

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Close payee '%1'
ca@valencia: Tanca el beneficiari «%1»

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Open payee '%1'
ca@valencia: Obri el beneficiari «%1»

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Change operation status
ca@valencia: Canvia l'estat de l'operació

[ctx: An information to the user]
en: The budget '%1' have been updated
ca@valencia: S'ha actualitzat el pressupost «%1»

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Move category
ca@valencia: Categoria del moviment

[ctx: An information to the user]
en: The category '%1' has been moved to '%2'
ca@valencia: La categoria «%1» s'ha mogut a la categoria «%2»

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Merge payees
ca@valencia: Fusió de beneficiaris

[ctx: An information to the user]
en: The payee '%1' has been merged with payee '%2'
ca@valencia: El beneficiari «%1» s'ha fusionat amb el beneficiari «%2»

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Merge accounts
ca@valencia: Fusió de comptes

[ctx: An information to the user]
en: The account '%1' has been merged with account '%2'
ca@valencia: El compte «%1» s'ha fusionat amb el compte «%2»

[ctx: Warning message]
en: The initial balance of the target account '%1' has been change to %2.
    If you want to do the merge without changing the initial balance, you must keep the Ctrl key pressed.
ca@valencia: El saldo inicial del compte de destinació «%1» ha canviat a %2.
    Si voleu fer la fusió sense canviar el saldo inicial, cal mantindre premuda la tecla «Ctrl».

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Merge units
ca@valencia: Fusió d'unitats

[ctx: An information to the user]
en: The unit '%1' has been merged with unit '%2'
ca@valencia: La unitat «%1» s'ha fusionat amb la unitat «%2»

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Merge trackers
ca@valencia: Fusió de seguiments

[ctx: An information to the user]
en: The tracker '%1' has been merged with tracker '%2'
ca@valencia: El seguiment «%1» s'ha fusionat amb el seguiment «%2»

[ctx: Noun, an item's attribute]
en: attribute
ca@valencia: atribut

[ctx: A tool tip]
en: Switch in advanced mode
ca@valencia: Canvia al mode avançat

[ctx: Tooltip]
en: <html><head/><body><p>Searching is case-insensitive. So table, Table, and TABLE are all the same.<br/>If you just put a word or series of words in the search box, the application will filter the table to keep all lines having these words (logical operator AND). <br/>If you want to add (logical operator OR) some lines, you must prefix your word by '+'.<br/>If you want to remove (logical operator NOT) some lines, you must prefix your word by '-'.<br/>If you want to search only on some columns, you must prefix your word by the beginning of column name like: col1:word.<br/>If you want to search only on one column, you must prefix your word by the column name and a dot like: col1.:word.<br/>If you want to use the character ':' in value, you must specify the column name like this: col1:value:rest.<br/>If you want to search for a phrase or something that contains spaces, you must put it in quotes, like: 'yes, this is a phrase'.</p><p>You can also use operators '&lt;', '&gt;', '&lt;=', '&gt;=', '=' and '#' (for regular expression).</p><p><span style="font-weight:600; text-decoration: underline;">Examples:</span><br/>+val1 +val2 =&gt; Keep lines containing val1 OR val2<br/>+val1 -val2 =&gt; Keep lines containing val1 but NOT val2<br/>'abc def' =&gt; Keep lines containing the sentence 'abc def' <br/>'-att:abc def' =&gt; Remove lines having a column name starting by abc and containing 'abc def' <br/>abc:def =&gt; Keep lines having a column name starting by abc and containing def<br/>:abc:def =&gt; Keep lines containing 'abc:def'<br/>Date&gt;2015-03-01 =&gt; Keep lines where at least one attribute starting by Date is greater than 2015-03-01<br/>Date.&gt;2015-03-01 =&gt; Keep lines where at the Date attribute is greater than 2015-03-01<br/>Amount&lt;10 =&gt;Keep lines where at least one attribute starting by Amount is less than 10<br/>Amount=10 =&gt;Keep lines where at least one attribute starting by Amount is equal to 10<br/>Amount&lt;=10 =&gt;Keep lines where at least one attribute starting by Amount is less or equal to 10<br/>abc#^d.*f$ =&gt; Keep lines having a column name starting by abc and matching the regular expression ^d.*f$</p><span style="font-weight:600; text-decoration: underline;">Your filter is understood like this:</span><br/>%1</body></html>
ca@valencia: <html><head/><body><p>La busca no distingix majúscules/minúscules. Per tant, taula, Taula i TAULA són el mateix.<br/>Si només indiqueu una paraula o una sèrie de paraules al quadro de busca, l'aplicació filtrarà la taula per a mantindre totes les línies que tinguen estes paraules (operador lògic I).<br/>Si voleu afegir (operador lògic O) alguna línia, cal prefixar la paraula amb «+».<br/>Si voleu eliminar (operador lògic NO) alguna línia, cal prefixar la paraula amb «-».<br/>Si voleu buscar només en una columna, cal prefixar la paraula amb el nom de la columna i un punt, com: col1.:paraula.<br/>Si voleu utilitzar el caràcter «:» en el valor, cal especificar el nom de la columna, com: col1:valor:resta.<br/>Si voleu buscar una frase o alguna cosa que continga espais, cal posar-ho entre cometes rectes simples, com: 'sí, açò és una frase'.</p><p>També podeu utilitzar els operadors «&lt;», «&gt;», «&lt;=», «&gt;=», «=» i «#» (per a les expressions regulars).</p><p><span style="font-weight:600; text-decoration: underline;">Exemples:</span><br/>+val1 +val2 =&gt; Manté les línies que contenen val1 O val2<br/>+val1 -val2 =&gt; Manté les línies que contenen val1, però NO val2<br/>'abc def' =&gt; Manté les línies que contenen la frase «abc def»<br/>'-att:abc def' =&gt; Suprimix les línies que tenen un nom de columna que comença per abc i contenen «abc def»<br/>abc:def =&gt; Manté les línies que tenen un nom de columna que comença per abc i que conté def<br/>:abc:def =&gt; Manté les línies que contenen «abc:def»<br/>Data&gt;2015-03-01 =&gt; Manté les línies que l'atribut Data és més gran que 2015-03-01<br/>Data&gt;.2015-03-01 =&gt; Manté les línies que almenys l'atribut Data és més gran que 2015-03-01<br/>Import&lt;10 =&gt; Manté les línies en què almenys un atribut Import és inferior que 10<br/>Import=10 =&gt; Manté les línies en què almenys un atribut Import és igual que 10<br/>Import&lt;=10 =&gt;Manté les línies en què almenys un atribut Import és inferior o igual que 10<br/>abc#^d.*f$ =&gt; Manté les línies que tenen un nom de columna que comença per «abc» i coincidix amb l'expressió regular «^d.*f$»</p><span style="font-weight:600; text-decoration: underline;">El vostre filtre s'interpreta així:</span><br/>%1</body></html>

[ctx: A tool tip]
en: Switch in simple mode
ca@valencia: Canvia al mode senzill

[ctx: Operator contains]
en: or
ca@valencia: o

[ctx: Operator contains]
en: but not
ca@valencia: però no

[ctx: Operator contains]
en: Contains
ca@valencia: Conté

[ctx: Noun]
en: Regular expression
ca@valencia: Expressió regular

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGTableWidget, kList)
en: Double click on items in the list on the left to add them to the query definition
ca@valencia: Feu doble clic en els elements de la llista de l'esquerra per a afegir-los a la definició de la consulta

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (SKGTableWidget, kList)
en: Define your query here. Double click on items in the list on the left to add them to the query as defined in the table.
    
    There is a "And" relationship between columns, and a "Or" relationship between lines.
    
    Read the Skrooge documentation for more details.
ca@valencia: Definiu ací la consulta. Feu doble clic en els elements de la llista de l'esquerra per a afegir-los a la definició de la consulta com s'ha definit a la taula.
    
    Hi ha una relació «I» entre les columnes, i una relació «o» entre les línies.
    
    Per a més detalls, llegiu la documentació de Skrooge.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, kToolHelp)
en: This menu can help you to build your query
ca@valencia: Este menú vos pot ajudar a construir la consulta

[ctx: An information message]
en: Unit '%1' has been created
ca@valencia: S'ha creat la unitat «%1»

[ctx: Error message]
en: %1 failed because linked object is not yet saved in the database.
ca@valencia: %1 ha fallat perquè l'objecte enllaçat encara no està guardat en la base de dades.

[ctx: Noun]
en: Relative to operation '%1'
ca@valencia: Relatiu a l'operació «%1»

[ctx: Noun]
en: Rate change
ca@valencia: Taxa de canvi

[ctx: An information message]
en: More than one solution is possible for this auto reconciliation.
ca@valencia: S'ha trobat més d'una possible solució per a esta conciliació automàtica.

[ctx: Error message]
en: Can not find the imported operations for obtaining the expected final balance
ca@valencia: No s'han pogut trobar les operacions importades per a obtindre el saldo final esperat

[ctx: Noun, a list of items]
en: Operations of account "%1" used for auto reconciliation
ca@valencia: Operacions del compte «%1» utilitzades per a la conciliació automàtica

[ctx: Progression step]
en: Apply budget rules
ca@valencia: Aplica les regles del pressupost

[ctx: Message]
en: Transfer of %1 from '%2' to '%3' due to the rule '%4'
ca@valencia: Transferència de %1 des de «%2» a «%3» per a la regla «%4»

en: Impossible to apply the rule '%1' for budget '%2' because the impacted budget does not exist
ca@valencia: És impossible aplicar la regla «%1» per al pressupost «%2» perquè el pressupost afectat no existix

[ctx: Progression step]
en: Create automatic budget
ca@valencia: Creació automàtica de pressupost

[ctx: Progression step]
en: Balance budgets
ca@valencia: Equilibra els pressupostos

[ctx: Progression step]
en: Apply rules
ca@valencia: Aplica les regles

[ctx: Error message]
en: Invalid name '%1' because of the name cannot contain '%2'
ca@valencia: Nom «%1» no vàlid perquè el nom no pot contindre «%2»

[ctx: Information message]
en: The category '%1' has been created
ca@valencia: S'ha creat la categoria «%1»

[ctx: Error message]
en: You cannot create a loop.
ca@valencia: No podeu crear un bucle.

[ctx: Noun]
en: Wallets
ca@valencia: Carteres

[ctx: Error message]
en: You are not authorized to delete this operation because in "checked" status
ca@valencia: No esteu autoritzat a suprimir esta operació perquè està en estat «comprovada»

[ctx: Adjective, a current account]
en: Current
ca@valencia: Compte corrent

[ctx: Noun]
en: Credit card
ca@valencia: Targeta de crèdit

[ctx: Noun, the type of an account]
en: Assets
ca@valencia: Actiu

[ctx: Noun, a type of account WHERE you invest money]
en: Investment
ca@valencia: Inversió

[ctx: Noun, as in other type of item]
en: Other
ca@valencia: Altre

[ctx: Error message]
en: You are not authorized to delete this account because it contains some checked operations
ca@valencia: No esteu autoritzat a suprimir este compte perquè conté algunes operacions comprovades

[ctx: Noun]
en: year(s)
ca@valencia: anys

[ctx: Noun]
en: month(s)
ca@valencia: mes(sos)

[ctx: Noun]
en: week(s)
ca@valencia: setmanes

[ctx: Noun]
en: day(s)
ca@valencia: dies

[ctx: Noun, financial operations with a negative amount]
en: Expenditure
ca@valencia: Despesa

[ctx: Noun, financial operations with a positive amount]
en: Income
ca@valencia: Ingrés

[ctx: Error message]
en: You are not authorized to delete this tracker because used by some checked operations
ca@valencia: No esteu autoritzat a suprimir este seguiment perquè conté algunes operacions comprovades

[ctx: Error message]
en: You are not authorized to delete this payee because used by some checked operations
ca@valencia: No esteu autoritzat a suprimir este beneficiari perquè conté algunes operacions comprovades

[ctx: Error message]
en: You are not authorized to delete this category because used by some checked operations
ca@valencia: No esteu autoritzat a suprimir esta categoria perquè conté algunes operacions comprovades

[ctx: Noun]
en: Negative
ca@valencia: Negatiu

[ctx: Noun]
en: Positive
ca@valencia: Positiu

[ctx: Noun]
en: Next
ca@valencia: Següent

[ctx: Noun]
en: Current
ca@valencia: Actual

[ctx: Noun]
en: Year
ca@valencia: Any

[ctx: Progression step]
en: Migrate document
ca@valencia: Migració de document

[ctx: Error message]
en: Impossible to load a document generated by a more recent version
ca@valencia: És impossible carregar un document generat per una versió més recent

[ctx: Progression step]
en: Refresh views
ca@valencia: Actualitza les vistes

[ctx: Progression step]
en: Computation of balances
ca@valencia: Càlcul de saldos

[ctx: Progression step]
en: Computation of budgets
ca@valencia: Càlcul de pressupostos

[ctx: Error message: Could not perform database migration]
en: Database migration from version %1 to version %2 failed
ca@valencia: No s'ha pogut migrar la base de dades des de la versió %1 a la %2

[ctx: Error message]
en: Operation '%1' on '%2' failed
ca@valencia: No s'ha pogut fer l'operació «%1» a «%2»

[ctx: Noun, the default value of an item]
en: Default
ca@valencia: Predeterminat

[ctx: Noun, the minimum value of an item]
en: Minimum
ca@valencia: Mínim

[ctx: Noun]
en: Amount in 2 columns
ca@valencia: Import en 2 columnes

[ctx: Noun]
en: Amount entered
ca@valencia: Import introduït

[ctx: Noun]
en: Amount entered in 2 columns
ca@valencia: Import introduït en 2 columnes

[ctx: Noun, an intermediate value between two extremums]
en: Intermediate
ca@valencia: Intermedi

[ctx: Noun]
en: With operations
ca@valencia: Amb operacions

[ctx: Noun]
en: With cumulative operations
ca@valencia: Amb operacions acumulades

[ctx: Noun, an account as in a bank account]
en: Account
ca@valencia: Compte

[ctx: Noun, an account as in a bank account]
en: Account's type
ca@valencia: Tipus del compte

[ctx: Noun, a financial operation]
en: Operation
ca@valencia: Operació

[ctx: Noun, the name of an item]
en: Name
ca@valencia: Nom

[ctx: Noun, as in commercial balance]
en: Balance
ca@valencia: Saldo

[ctx: Noun, as in commercial balance]
en: Balance entered
ca@valencia: Saldo entrat

[ctx: Name, the numerical amount of a financial operation]
en: Amount
ca@valencia: Import

[ctx: Name, the numerical amount of a financial operation]
en: Today amount
ca@valencia: Import d'hui

[ctx: Noun]
en: Income entered
ca@valencia: Ingressos entrats

[ctx: Noun]
en: Expenditure entered
ca@valencia: Despeses entrades

[ctx: Noun]
en: Quantity owned
ca@valencia: Quantitat pròpia

[ctx: Noun]
en: Amount owned
ca@valencia: Import propi

[ctx: Noun]
en: Account number
ca@valencia: Número de compte

[ctx: Noun, a number identifying an item]
en: Number
ca@valencia: Número

[ctx: Noun]
en: Bank number
ca@valencia: Número de banc

[ctx: Noun]
en: Agency number
ca@valencia: Número d'agència

[ctx: Noun]
en: Agency address
ca@valencia: Adreça de l'agència

[ctx: Noun]
en: Address
ca@valencia: Adreça

[ctx: A person or institution receiving a payment, or paying the operation]
en: Payee
ca@valencia: Beneficiari

[ctx: Noun, a user comment on an item]
en: Comment
ca@valencia: Comentari

[ctx: Noun, a user comment on an item]
en: Sub comment
ca@valencia: Subcomentari

[ctx: Noun]
en: Next occurrence
ca@valencia: Ocurrència següent

[ctx: Noun, the date of an item]
en: Date
ca@valencia: Data

[ctx: Noun, the date of creation of an item]
en: Creation date
ca@valencia: Data de creació

[ctx: Noun, 7 days]
en: Week
ca@valencia: Setmana

[ctx: Noun, the months in a year]
en: Month
ca@valencia: Mes

[ctx: Noun, 3 months]
en: Quarter
ca@valencia: Trimestre

[ctx: Noun, 6 months]
en: Semester
ca@valencia: Semestre

[ctx: Noun, the years in a century]
en: Year
ca@valencia: Any

[ctx: Noun, the date of an item]
en: First date
ca@valencia: Primera data

[ctx: Noun, the date of an item]
en: Last date
ca@valencia: Última data

[ctx: Noun, the date of the last download]
en: Download date
ca@valencia: Data de baixada

[ctx: Noun, the date of the last reconciliation]
en: Reconciliation date
ca@valencia: Data de conciliació

[ctx: Noun, the category of an item]
en: Category
ca@valencia: Categoria

[ctx: Noun, a financial institution]
en: Bank
ca@valencia: Banc

[ctx: Noun, the unit of an operation, usually a currency or a share]
en: Unit
ca@valencia: Unitat

[ctx: Noun, the unit of an operation, usually a currency or a share]
en: Unit's type
ca@valencia: Tipus d'unitat

[ctx: Adjective, has an item been checked or not]
en: Checked
ca@valencia: Comprovat

[ctx: Adjective, a foreseen value]
en: To be Checked
ca@valencia: Per a comprovar

[ctx: Noun, ahe unit symbol, something in the line of $, €, £...]
en: Symbol
ca@valencia: Símbol

[ctx: Noun, a country in the world (France, China...)]
en: Country
ca@valencia: País

[ctx: Noun, the type of an item]
en: Type
ca@valencia: Tipus

[ctx: Noun]
en: Internet code
ca@valencia: Codi d'Internet

[ctx: Noun]
en: Number of operations
ca@valencia: Nombre d'operacions

[ctx: Noun, how frequently something occurs]
en: Periodicity
ca@valencia: Periodicitat

[ctx: Automatically write something]
en: Auto write
ca@valencia: Escriptura automàtica

[ctx: Noun]
en: Nb of occurrences
ca@valencia: Nb d'ocurrències

[ctx: Verb, warn the user about an event]
en: Warn
ca@valencia: Advertix

[ctx: Adjective, a closed item]
en: Closed
ca@valencia: Tancat

[ctx: Noun, the status of an item]
en: Status
ca@valencia: Estat

[ctx: Adjective, an item scheduled to happen on a regular basis]
en: Scheduled
ca@valencia: Planificat

[ctx: Noun]
en: Number of operations (cumulative)
ca@valencia: Nombre d'operacions (acumulatiu)

[ctx: Noun]
en: Amount (cumulative)
ca@valencia: Import (acumulatiu)

[ctx: Noun]
en: Search description
ca@valencia: Descripció de la busca

[ctx: Noun]
en: Process description
ca@valencia: Descripció del procés

[ctx: Noun, the type of action]
en: Action type
ca@valencia: Tipus d'acció

[ctx: Noun, something that is used to track items]
en: Tracker
ca@valencia: Seguidor

[ctx: Noun]
en: Import status
ca@valencia: Estat de la importació

[ctx: Noun, for a share]
en: Rate
ca@valencia: Taxa

[ctx: Noun]
en: Value date
ca@valencia: Data del valor

[ctx: Noun]
en: Coef
ca@valencia: Coeficient

[ctx: Noun]
en: Annual Interest
ca@valencia: Interés anual

[ctx: Noun]
en: Accrued Interest
ca@valencia: Interés meritat

[ctx: Noun]
en: Value date for credit
ca@valencia: Data del valor per a crèdit

[ctx: Noun]
en: Value date for debit
ca@valencia: Data del valor per a dèbit

[ctx: Noun]
en: Base computation
ca@valencia: Base de càlcul

[ctx: Noun]
en: Month
ca@valencia: Mes

[ctx: Noun]
en: Period
ca@valencia: Període

[ctx: Noun, sort order]
en: Order
ca@valencia: Ordre

[ctx: Noun]
en: When
ca@valencia: Quan

[ctx: Noun]
en: What
ca@valencia: Què

[ctx: Noun]
en: Impacted budget
ca@valencia: Pressupost afectat

[ctx: Noun]
en: Rules
ca@valencia: Regles

[ctx: Noun]
en: Entered Budget
ca@valencia: Pressupost entrat

[ctx: Noun]
en: Corrected budget
ca@valencia: Pressupost corregit

[ctx: Noun]
en: Delta after rules
ca@valencia: Delta després de les regles

[ctx: Noun]
en: Download source
ca@valencia: Font de baixada

[ctx: Noun]
en: Transfer
ca@valencia: Transferència

[ctx: Noun, a target account of a transfer]
en: To account
ca@valencia: Al compte

[ctx: Noun, a maximum limit]
en: Maximum limit
ca@valencia: Límit màxim

[ctx: Noun, a minimum limit]
en: Minimum limit
ca@valencia: Límit mínim

[ctx: Noun, the id of an operation]
en: Operation id
ca@valencia: ID de l'operació

[ctx: Noun, the absence of anything]
en: -- Nothing --
ca@valencia: -- Res --

[ctx: Noun]
en: Balance import
ca@valencia: Importació de saldo

[ctx: Noun]
en: Balance reconciliation
ca@valencia: Conciliació de saldo

[ctx: Noun, the date of the last import]
en: Import date
ca@valencia: Importa la data

[ctx: Noun]
en: Number of split
ca@valencia: Nombre de desglossaments

[ctx: an other category]
en: Others
ca@valencia: Altres

en: Expenses in category <b>'%1'</b> increased by <b>%2</b> for a total of <b>%3</b>.
ca@valencia: Les despeses en la categoria <b>«%1»</b> han augmentat en <b>%2</b> amb un total de <b>%3</b>.

en: Expenses in category <b>'%1'</b> decreased by <b>%2</b> for a total of <b>%3</b>.
ca@valencia: Les despeses en la categoria <b>«%1»</b> han disminuït en <b>%2</b> amb un total de <b>%3</b>.

en: Incomes in category <b>'%1'</b> increased by <b>%2</b> for a total of <b>%3</b>.
ca@valencia: Els ingressos en la categoria <b>«%1»</b> han augmentat en <b>%2</b> amb un total de <b>%3</b>.

en: Incomes in category <b>'%1'</b> decreased by <b>%2</b> for a total of <b>%3</b>.
ca@valencia: Els ingressos en la categoria <b>«%1»</b> han disminuït en <b>%2</b> amb un total de <b>%3</b>.

[ctx: Noun]
en: Unit for import
ca@valencia: Unitat per a importar

[ctx: An information message]
en: Default unit '%1' created for import
ca@valencia: S'ha creat la unitat predeterminada «%1» per a importar

en: One operation not imported because it already exists | %1 operations not imported because they already exist
ca@valencia[0]: Una operació no s'ha importat perquè ja existix
ca@valencia[1]: %1 operacions no s'han importat perquè ja existixen

en: One operation was not imported because it was dated before the last imported one, you can uncheck the option to avoid this. | %1 operations were not imported because they were dated before the last imported one, you can uncheck the option to avoid this.
ca@valencia[0]: No s'ha importat una operació perquè estava datada abans de l'última importada. Podeu desmarcar l'opció per a evitar açò.
ca@valencia[1]: No s'han importat %1 operacions perquè estaven datades abans de l'última importada. Podeu desmarcar l'opció per a evitar açò.

[ctx: Progression step]
en: Finalize import
ca@valencia: Finalitza la importació

[ctx: Warning message]
en: Error during execution of rules:
    %1
ca@valencia: Error durant l'execució de les regles:
    %1

en: %1 operation imported | %1 operations imported
ca@valencia[0]: %1 operació importada
ca@valencia[1]: %1 operacions importades

[ctx: Information message]
en: The balance of account '%1' is not aligned with import balance %2
ca@valencia: El saldo del compte «%1» no està alineat amb el saldo importat %2

[ctx: Information message]
en: The balance of account '%1' is aligned with import balance %2
ca@valencia: El saldo del compte «%1» està alineat amb el saldo importat %2

[ctx: A file format]
en: All supported formats
ca@valencia: Tots els formats acceptats

[ctx: Error message]
en: The import mode %1 is not yet implemented
ca@valencia: El mode d'importació %1 encara no està implementat

[ctx: Error message]
en: This export mode is not yet implemented
ca@valencia: Este mode d'exportació encara no està implementat

[ctx: Progression step]
en: Clean import
ca@valencia: Neteja la importació

[ctx: An information message]
en: The document must be saved to be anonymized.
ca@valencia: Cal guardar el document per a fer-lo anònim.

[ctx: Progression step]
en: Anonymize
ca@valencia: Fes anònim

[ctx: An information message]
en: The document has been made anonymous with an irreversible mode.
ca@valencia: El document s'ha fet anònim d'un mode irreversible.

[ctx: An information message]
en: The document has been made anonymous with a reversible mode. Don't forget the key if you want to reverse it.
ca@valencia: El document s'ha fet anònim d'un mode reversible. No oblideu la clau si voleu revertir-lo.

[ctx: Progression step]
en: Find and group transfers
ca@valencia: Busca i agrupa les transferències

[ctx: Import step]
en: Import %1
ca@valencia: Importa %1

[ctx: Error message]
en: Impossible to add an operation in a closed account
ca@valencia: És impossible afegir una operació en un compte tancat

[ctx: Error message]
en: Operation impossible because the document is missing
ca@valencia: L'operació no és possible perquè falta el document

[ctx: An information message]
en: Amount has been changed to be aligned with the imported operation
ca@valencia: S'ha canviat l'import per a alinear-lo amb l'operació importada

[ctx: Information message]
en: Payee '%1' has been created
ca@valencia: S'ha creat el beneficiari «%1»

[ctx: An information message]
en: Operation '%1' has been inserted
ca@valencia: S'ha inserit l'operació «%1»

en: Operation '%2' will be inserted in one day | Operation '%2' will be inserted in %1 days
ca@valencia[0]: S'inserirà l'operació «%2» en un dia
ca@valencia[1]: S'inserirà l'operació «%2» en %1 dies

[ctx: Title]
en: Account
ca@valencia: Compte

[ctx: Column table title]
en: Quantity
ca@valencia: Quantitat

[ctx: Column table title]
en: Purchase amount
ca@valencia: Import de la compra

[ctx: Column table title]
en: Initial amount
ca@valencia: Import inicial

[ctx: Column table title]
en: Variation
ca@valencia: Variació

[ctx: Column table title]
en: Variation %
ca@valencia: Variació %

[ctx: Noun]
en: Total of %1
ca@valencia: Total de %1

[ctx: An advice]
en: You must try to get out of debt.
ca@valencia: Cal intentar eliminar el deute.

[ctx: An advice]
en: Congratulations, you are now financially independent.
ca@valencia: Felicitats! Ara sou independent financerament.

[ctx: An advice]
en: Congratulations, You saved up ten year’s worth of expenses.
ca@valencia: Felicitats Heu estalviat el valor de deu anys de despeses.

[ctx: An advice]
en: You saved up %1 year’s worth of expenses. You should continue your effort.
ca@valencia: Heu estalviat el valor de %1 anys de despeses. Cal continuar amb este esforç.

[ctx: An advice]
en: You saved up one year’s worth of expenses. You should maintain your effort.
ca@valencia: Heu estalviat el valor d'un any de despeses. Cal mantindre este esforç.

[ctx: An advice]
en: You do not have debt but you have no margin. You must maintain your effort.
ca@valencia: No teniu deutes, però tampoc teniu marge. Cal mantindre l'esforç.

[ctx: Noun]
en: Savings possible
ca@valencia: Possibles estalvis

[ctx: Noun]
en: Max
ca@valencia: Màx.

[ctx: The main text of skrooge]
en: Skrooge allows you to keep a hold on your expenses, by tracking and budgeting them.<br/>What should you do now ?<br/><ul><li>Create at least one <a href="%1">account</a></li><li>Add some operations, using <a href="%3">import</a> or <a href="%2">manual input</a></li><li>Categorize them</li></ul><p>You may come back to this page any time by closing all tabs.<br/>For more information about using Skrooge, check the <a href="https://skrooge.org">Skrooge website</a>.</p><p>We hope that you will enjoy Skrooge</p>    The Skrooge Team
ca@valencia: Skrooge permet mantindre el control de les despeses, fent seguiment i pressupostant-les.<br/>Què hauríeu de fer ara?<br/><ul><li>Com a mínim, creeu un <a href="%1">compte</a></li><li>Afegiu algunes operacions, utilitzant <a href="%3">importació</a> o <a href="%2">entrada manual</a></li><li>Categoritzeu-les</li></ul><p>Podeu retornar a esta pàgina en qualsevol moment tancant totes les pestanyes.<br/>Per a més informació quant a l'ús de Skrooge, reviseu el <a href="https://skrooge.org">lloc web de Skrooge</a>.</p><p>Desitgem que gaudiu de Skrooge</p>L'equip de Skrooge

[ctx: A monthly report title]
en: Report for %1
ca@valencia: Informe per a %1

[ctx: A monthly report title]
en: Budget
ca@valencia: Pressupost

[ctx: A monthly report title]
en: 5 main categories of expenditure
ca@valencia: 5 categories principals de despesa

[ctx: A monthly report title]
en: 5 main variations
ca@valencia: 5 variacions principals

[ctx: A monthly report title]
en: Amounts in accounts
ca@valencia: Imports en els comptes

[ctx: A monthly report title]
en: Amounts of units
ca@valencia: Imports de les unitats

[ctx: A monthly report title]
en: Advice
ca@valencia: Consell

[ctx: A monthly report title]
en: Stock portfolio
ca@valencia: Cartera de valors

[ctx: A monthly report title]
en: Estimated interests
ca@valencia: Interessos estimats

[ctx: A monthly report title]
en: Alarms
ca@valencia: Alarmes

[ctx: A monthly report title]
en: Highlighted operations
ca@valencia: Operacions ressaltades

[ctx: A monthly report title]
en: Net Worth
ca@valencia: Valor net

[ctx: A monthly report title]
en: Annual Spending
ca@valencia: Despesa anual

[ctx: A monthly report title]
en: Personal Finance Score
ca@valencia: Valoració de les finances personals

[ctx: A monthly report message]
en: No variation found.
ca@valencia: No s'ha trobat cap variació.

[ctx: A monthly report message]
en: No scheduled operations defined on the "<a href="%1">Scheduled operations</a>" page.
ca@valencia: No s'ha definit cap operació planificada en la pàgina «<a href="%1">Operacions planificades</a>».

[ctx: A monthly report message]
en: No highlighted operations defined on the "<a href="%1">Operations</a>" page.
ca@valencia: No s'ha definit cap operació ressaltada en la pàgina «<a href="%1">Operacions</a>».

[ctx: A monthly report message]
en: No budget defined on the "<a href="%1">Budget</a>" page.
ca@valencia: No s'ha definit cap pressupost a la pàgina «<a href="%1">Pressupost</a>».

[ctx: A monthly report message]
en: No share defined on the "<a href="%1">Unit</a>" page.
ca@valencia: No s'ha definit cap acció a la pàgina «<a href="%1">Unitat</a>».

[ctx: A monthly report message]
en: All amounts are calculated using the unit rates of the last day of the corresponding period.
ca@valencia: Tots els imports es calculen utilitzant les cotitzacions d'unitats de l'últim dia del període corresponent.

[ctx: Progression step]
en: Apply rule
ca@valencia: Aplica una regla

en: 1 operation modified by %2 | %1 operations modified by %2
ca@valencia[0]: 1 operació modificada per %2
ca@valencia[1]: %1 operacions modificades per %2

[ctx: Error message]
en: Rule %1 failed
ca@valencia: La regla %1 ha fallat

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, ...)]
en: contains '#V1S#'
ca@valencia: conté «#V1S#»

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, ...)]
en: does not contain '#V1S#'
ca@valencia: no conté «#V1S#»

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, ...)]
en: starts with '#V1S#'
ca@valencia: comença amb «#V1S#»

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, ...)]
en: does not start with '#V1S#'
ca@valencia: no comença amb «#V1S#»

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, ...)]
en: ends with '#V1S#'
ca@valencia: acaba amb «#V1S#»

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, ...)]
en: does not end with '#V1S#'
ca@valencia: no acaba amb «#V1S#»

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, ...)]
en: is empty
ca@valencia: està buida

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, ...)]
en: is not empty
ca@valencia: no està buida

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, ...)]
en: regexp '#V1S#'
ca@valencia: exp.reg. «#V1S#»

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, ...)]
en: not regexp '#V1S#'
ca@valencia: no exp.reg. «#V1S#»

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, ...)]
en: wildcard '#V1S#'
ca@valencia: comodí «#V1S#»

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, ...)]
en: not wildcard '#V1S#'
ca@valencia: no comodí «#V1S#»

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, ...)]
en: ='#V1S#'
ca@valencia: =«#V1S#»

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, ...)]
en: !='#V1S#'
ca@valencia: !=«#V1S#»

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, ...)]
en: >'#V1S#'
ca@valencia: >«#V1S#»

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, ...)]
en: <'#V1S#'
ca@valencia: <«#V1S#»

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, ...)]
en: >='#V1S#'
ca@valencia: >=«#V1S#»

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, ...)]
en: <='#V1S#'
ca@valencia: <=«#V1S#»

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, ...)]
en: is between #V1# and #V2#
ca@valencia: és entre #V1# i #V2#

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, ...)]
en: is between '#V1S#' and '#V2S#'
ca@valencia: és entre «#V1S#» i «#V2S#»

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, ...)]
en: is set to lower
ca@valencia: està establit a minúscules

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, ...)]
en: is set to upper
ca@valencia: està establit a majúscules

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, ...)]
en: is set to capitalize
ca@valencia: està establit a escriure en majúscula

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, ...)]
en: is not lower
ca@valencia: no és minúscules

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, ...)]
en: is not upper
ca@valencia: no és majúscules

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, ...)]
en: is not capitalize
ca@valencia: no està establit a escriure en majúscula

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, ...)]
en: is lower
ca@valencia: és minúscules

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, ...)]
en: is upper
ca@valencia: és majúscules

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, ...)]
en: is capitalize
ca@valencia: és escriure en majúscula

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, ...)]
en: =#ATT2# with '#V1S#' replaced by '#V2S#'
ca@valencia: =#ATT2# amb «#V1S#» substituït per «#V2S#»

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, ...)]
en: =substring of #ATT2# from #V1# to #V2#
ca@valencia: =subcadena de #ATT2# des de #V1# a #V2#

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, ...)]
en: =word(#ATT2#,#V1S#)
ca@valencia: =paraula(#ATT2#,#V1S#)

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, ...)]
en: =#ATT2# as date with format #DF#
ca@valencia: =#ATT2# com a data amb el format #DF#

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, ...)]
en: =word(#ATT2#,#V1S#) as date with format #DF#
ca@valencia: =paraula(#ATT2#,#V1S#) com a data amb el format #DF#

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, ...)]
en: is in current month
ca@valencia: és en el mes actual

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, ...)]
en: is in previous month
ca@valencia: és en el mes anterior

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, ...)]
en: is in current year
ca@valencia: és en l'any actual

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, ...)]
en: is in previous year
ca@valencia: és en l'any anterior

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, ...)]
en: is in last 30 days
ca@valencia: és en els darrers 30 dies

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, ...)]
en: is in last 3 months
ca@valencia: és en els darrers 3 mesos

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, ...)]
en: is in last 6 months
ca@valencia: és en els darrers 6 mesos

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, ...)]
en: is in last 12 months
ca@valencia: és en els darrers 12 mesos

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, ...)]
en: is in last 2 years
ca@valencia: és en els darrers 2 anys

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, ...)]
en: is in last 3 years
ca@valencia: és en els darrers 3 anys

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, ...)]
en: is in last 5 years
ca@valencia: és en els darrers 5 anys

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, ...)]
en: If total(#ATT#)#OP##V1# then send '#V2S#'
ca@valencia: si total(#ATT#)#OP##V1# llavors envia «#V2S#»

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, ...)]
en: Apply the template '#V2S#'
ca@valencia: Aplica la plantilla «#V2S#»

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the attribute contains a given string
ca@valencia: Per a buscar si l'atribut conté una cadena donada

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the attribute doesn't contain a given string
ca@valencia: Per a buscar si l'atribut no conté una cadena donada

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the attribute is starting by a given string
ca@valencia: Per a buscar si l'atribut comença amb una cadena donada

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the attribute is not starting by a given string
ca@valencia: Per a buscar si l'atribut no comença amb una cadena donada

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the attribute is ending by a given string
ca@valencia: Per a buscar si l'atribut acaba amb una cadena donada

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the attribute is not ending by a given string
ca@valencia: Per a buscar si l'atribut no acaba amb una cadena donada

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the attribute is empty
ca@valencia: Per a buscar si l'atribut està buit

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the attribute is not empty
ca@valencia: Per a buscar si l'atribut no està buit

[ctx: Help for a condition]
en: To get a captured value by a given regular expression (eg. "(\d+)(\s*)(cm|inch(es)?)")
ca@valencia: Per a obtindre un valor capturat indicant una expressió regular (p. ex., "(\d+)(\s*)(cm|inch(es)?)")

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the attribute is matching a given regular expression (eg. "^[H,h]ello$")
ca@valencia: Per a buscar si l'atribut coincidix amb una expressió regular donada (p. ex., «^[H,h]ello$»)

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the attribute is not matching a given regular expression (eg. "^[H,h]ello$")
ca@valencia: Per a buscar si l'atribut no coincidix amb una expressió regular donada (p. ex., «^[H,h]ello$»)

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the attribute is matching a given wildcard expression (eg. "_ello")
ca@valencia: Per a buscar si l'atribut coincidix amb una expressió donada de comodins (p. ex., «_ello»)

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the attribute is not matching a given wildcard expression (eg. "_ello")
ca@valencia: Per a buscar si l'atribut no coincidix amb una expressió donada de comodins (p. ex., «_ello»)

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the attribute is equal to a given value
ca@valencia: Per a buscar si l'atribut és igual que un valor donat

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the attribute is not equal to a given value
ca@valencia: Per a buscar si l'atribut no és igual que un valor donat

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the attribute is greater than a given value
ca@valencia: Per a buscar si l'atribut és més gran que un valor donat

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the attribute is smaller than a given value
ca@valencia: Per a buscar si l'atribut és més xicotet que un valor donat

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the attribute is greater or equal to a given value
ca@valencia: Per a buscar si l'atribut és més gran o igual que un valor donat

[ctx: Help for a condition]
en: To set the attribute with a given value
ca@valencia: Per a definir l'atribut amb un valor donat

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the attribute is equal to a given string
ca@valencia: Per a buscar si l'atribut és igual que una cadena donada

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the attribute is not equal to a given string
ca@valencia: Per a buscar si l'atribut no és igual que una cadena donada

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the attribute is greater than a given string
ca@valencia: Per a buscar si l'atribut és més gran que una cadena donada

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the attribute is smaller than a given string
ca@valencia: Per a buscar si l'atribut és més xicotet que una cadena donada

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the attribute is greater or equal to a given string
ca@valencia: Per a buscar si l'atribut és més gran o igual que una cadena donada

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the attribute is smaller or equal to a given string
ca@valencia: Per a buscar si l'atribut és més xicotet o igual que una cadena donada

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the attribute is between two given values
ca@valencia: Per a buscar si l'atribut és entre dos valors donats

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the attribute is between two given strings
ca@valencia: Per a buscar si l'atribut és entre dues cadenes donades

[ctx: Help for a condition]
en: To set the attribute in lower case (eg. hello)
ca@valencia: Per a definir l'atribut en minúscules (p. ex., hola)

[ctx: Help for a condition]
en: To set the attribute in upper case (eg. HELLO)
ca@valencia: Per a definir l'atribut en majúscules (p. ex., HOLA)

[ctx: Help for a condition]
en: To set the attribute in capitalized case (eg. Hello)
ca@valencia: Per a definir l'atribut en majúscula inicial (p. ex., Hola)

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the attribute is not in lower case (eg. hello)
ca@valencia: Per a buscar si l'atribut no està en minúscules (p. ex., hola)

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the attribute is not in upper case (eg. HELLO)
ca@valencia: Per a buscar si l'atribut no està en majúscules (p. ex., HOLA)

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the attribute is not in capitalized case (eg. Hello)
ca@valencia: Per a buscar si l'atribut està en majúscula inicial (p. ex., Hola)

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the attribute is in lower case (eg. hello)
ca@valencia: Per a buscar si l'atribut està en minúscules (p. ex., hola)

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the attribute is in upper case (eg. HELLO)
ca@valencia: Per a buscar si l'atribut està en majúscules (p. ex., HOLA)

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the attribute is in capitalized case (eg. Hello)
ca@valencia: Per a buscar si l'atribut està en majúscula inicial (p. ex., Hola)

[ctx: Help for a condition]
en: To set the attribute with the value of another attribute where a value is replaced by another one
ca@valencia: Per a definir l'atribut amb el valor d'un altre atribut quan un valor se substituïx per un altre

[ctx: Help for a condition]
en: To set the attribute with a part of the value of another attribute
ca@valencia: Per a definir l'atribut amb una part del valor d'un altre atribut

[ctx: Help for a condition]
en: To set the attribute with the value of another attribute
ca@valencia: Per a definir l'atribut amb el valor d'un altre atribut

[ctx: Help for a condition]
en: To set the attribute with a word of the value of another attribute converted in date format
ca@valencia: Per a definir l'atribut amb una paraula del valor d'un altre atribut convertit al format de data

[ctx: Help for a condition]
en: To set the date attribute with the value of another attribute
ca@valencia: Per a definir l'atribut de data amb el valor d'un altre atribut

[ctx: Help for a condition]
en: To set the date attribute with a word of another attribute converted in date format
ca@valencia: Per a definir l'atribut de data amb una paraula d'un altre atribut convertit al format de data

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the date of the operation is today
ca@valencia: Per a buscar si la data de l'operació és hui

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the date of the operation is in previous month
ca@valencia: Per a buscar si la data de l'operació és en el mes anterior

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the date of the operation is in current year
ca@valencia: Per a buscar si la data de l'operació és en l'any actual

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the date of the operation is in previous year
ca@valencia: Per a buscar si la data de l'operació és en l'any anterior

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the date of the operation is in last 30 days
ca@valencia: Per a buscar si la data de l'operació és en els darrers 30 dies

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the date of the operation is in last 3 months
ca@valencia: Per a buscar si la data de l'operació és en els darrers 3 mesos

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the date of the operation is in last 6 months
ca@valencia: Per a buscar si la data de l'operació és en els darrers 6 mesos

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the date of the operation is in last 12 months
ca@valencia: Per a buscar si la data de l'operació és en els darrers 12 mesos

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the date of the operation is in last 2 years
ca@valencia: Per a buscar si la data de l'operació és en els darrers 2 anys

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the date of the operation is in last 3 years
ca@valencia: Per a buscar si la data de l'operació és en els darrers 3 anys

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the date of the operation is in last 5 years
ca@valencia: Per a buscar si la data de l'operació és en els darrers 5 anys

[ctx: logical operator in a search query]
en:  and
ca@valencia:  i

[ctx: logical operator in a search query]
en:  or
ca@valencia:  o

[ctx: Error message]
en: Impossible to remove an operation from a closed tracker
ca@valencia: És impossible eliminar una operació des d'un seguiment tancat

[ctx: Error message]
en: Impossible to add an operation in a closed tracker
ca@valencia: És impossible afegir una operació en un seguiment tancat

[ctx: Information message]
en: Tracker '%1' has been created
ca@valencia: S'ha creat el seguiment «%1»

[ctx: Noun, a country]
en: France
ca@valencia: França

[ctx: Noun, a country]
en: United States
ca@valencia: Estats Units

[ctx: Noun, a country]
en: England
ca@valencia: Anglaterra

[ctx: Noun, a country]
en: Germany
ca@valencia: Alemanya

[ctx: Noun, a country]
en: Japan
ca@valencia: Japó

[ctx: Noun, a country]
en: China
ca@valencia: Xina

[ctx: Noun, a country]
en: Singapore
ca@valencia: Singapur

[ctx: Noun, a cryptocurrency]
en: Bitcoin Cash
ca@valencia: Bitcoin en efectiu

[ctx: Noun, a cryptocurrency]
en: Experience Points
ca@valencia: Punts Experience

[ctx: Noun, a cryptocurrency]
en: Kyber Network
ca@valencia: Xarxa Kyber

[ctx: Noun, a cryptocurrency]
en: Request Network
ca@valencia: Xarxa Request

[ctx: Error message]
en: Unknown unit '%1'
ca@valencia: Unitat desconeguda «%1»

[ctx: Error message]
en: Reference unit of a unit cannot be itself.
ca@valencia: La unitat de referència d'una unitat no pot ser ella mateixa.

[ctx: Progression step]
en: Simplify unit
ca@valencia: Simplifica la unitat

[ctx: Progression step]
en: Analyze unit
ca@valencia: Analitza la unitat

[ctx: Progression step]
en: Remove useless values
ca@valencia: Elimina els valors no utilitzats

[ctx: Error message]
en: Invalid ratio. Ratio must be greater than 0.
ca@valencia: Relació incorrecta. La relació ha de ser més gran que 0.

[ctx: Description test for a text file used to define a source of download]
en: The URL or the SCRIPT of the source. %1 will be replaced by the internet code of the unit
ca@valencia: L'URL o l'SCRIPT de la font. %1 se substituirà pel codi d'Internet de la unitat

[ctx: Description test for a text file used to define a source of download]
en: %1 will be replaced by the current day in format yyyy-MM-dd
ca@valencia: %1 serà substituït pel dia actual en el format aaaa-MM-dd

[ctx: Description test for a text file used to define a source of download]
en: %1 will be replaced by the previous date in format yyyy-MM-dd
ca@valencia: %1 serà substituït per la data anterior en el format aaaa-MM-dd

[ctx: Description test for a text file used to define a source of download]
en: The mode (HTML or CSV or CSVR). In HTML mode, only one value will be extracted from downloaded page. In CSV mode, a value per line will be extracted. CSVR means CSV in reverse mode.
ca@valencia: El mode (HTML o CSV o CSVR). En el mode HTML, només s'extraurà un valor de la pàgina baixada. En el mode CSV, s'extraurà un valor per línia. CSVR vol dir CSV en mode invers.

[ctx: Description test for a text file used to define a source of download]
en: The regular expression for the price (see %1)
ca@valencia: L'expressió regular per al preu (vegeu %1)

[ctx: Description test for a text file used to define a source of download]
en: The regular expression for the date (see %1)
ca@valencia: L'expressió regular per a la data (vegeu %1)

[ctx: Description test for a text file used to define a source of download]
en: The format of the date (see %1) or "UNIX" for unix time
ca@valencia: El format de la data (vegeu %1) o «UNIX» per al temps Unix

[ctx: Error message]
en: Source of download %1 is not installed.
ca@valencia: No s'ha instal·lat la font de baixada %1.

[ctx: An information message]
en: Open url '%1' failed
ca@valencia: No s'ha pogut obrir l'URL «%1»

[ctx: Information message]
en: Price not found for '%1' with regular expression '%2' in line '%3'
ca@valencia: No s'ha trobat el preu per a «%1» amb l'expressió regular «%2» en la línia «%3»

[ctx: Error message]
en: Impossible to download unit %1 with Internet code %2 on the source %3.
ca@valencia: Impossible baixar la unitat %1 amb codi d'Internet %2 des de la font %3.

[ctx: Error message]
en: Impossible to open unit %1 with Internet code %2.
ca@valencia: Impossible obrir la unitat %1 amb codi d'Internet %2.

[ctx: the day after today]
en: tomorrow
ca@valencia: demà

[ctx: this day]
en: today
ca@valencia: hui

[ctx: the day before today]
en: yesterday
ca@valencia: ahir

[ctx: the week after this week]
en: next week
ca@valencia: setmana següent

[ctx: the month after this month]
en: next month
ca@valencia: mes següent

[ctx: @option yesterday]
en: &Yesterday
ca@valencia: A&hir

[ctx: @option today]
en: &Today
ca@valencia: H&ui

[ctx: @option tomorrow]
en: To&morrow
ca@valencia: De&mà

[ctx: @option next week]
en: Next &Week
ca@valencia: &Setmana següent

[ctx: @option next month]
en: Next M&onth
ca@valencia: &Mes següent

[ctx: @option do not specify a date]
en: No Date
ca@valencia: Sense data

note: i18n: ectx: label, entry (show_splash_screen), group (Main Panel) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_show_splash_screen)
en: Show splash screen
ca@valencia: Mostra la pantalla de presentació

note: i18n: ectx: label, entry (update_modified_bookmarks), group (Main Panel)
en: Update modified bookmarks on close
ca@valencia: Actualitza els punts modificats en tancar

note: i18n: ectx: label, entry (update_modified_contexts), group (Main Panel)
en: Update modified pages on close
ca@valencia: Actualitza les pàgines modificades en tancar

note: i18n: ectx: label, entry (main_tabs_position), group (Main Panel)
en: Main tabs position
ca@valencia: Posició de les pestanyes principals

note: i18n: ectx: label, entry (date_format), group (Main Panel)
en: Date format
ca@valencia: Format de data

note: i18n: ectx: label, entry (icon_in_system_tray), group (Main Panel)
en: Icon in system tray
ca@valencia: Icona a la safata del sistema

[ctx: Move tooltip]
en: Move first
ca@valencia: Mou al primer

[ctx: Move tooltip]
en: Move before
ca@valencia: Mou abans

[ctx: Move tooltip]
en: Delete
ca@valencia: Suprimix

[ctx: Move tooltip]
en: Move after
ca@valencia: Mou després

[ctx: Move tooltip]
en: Move last
ca@valencia: Mou al final

[ctx: Question]
en: Title
ca@valencia: Títol

[ctx: Question]
en: New title (Empty to retrieve the default title):
ca@valencia: Títol nou (buit per a recuperar el títol predeterminat):

en: Date of the operation
    up or down to add or remove one day
    CTRL + up or CTRL + down to add or remove one month
ca@valencia: Data de l'operació
    amunt o avall per a afegir o eliminar un dia
    CTRL + amunt o CTRL + avall per a afegir o eliminar un mes

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, kResetInternalFilter) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QToolButton, kResetInternalFilter)
en: Reset the internal filter
ca@valencia: Reinicia el filtre intern

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, kConfigure) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QToolButton, kConfigure)
en: To configure the table
ca@valencia: Per a configurar la taula

[ctx: Noun, user action]
en: Show tool bar
ca@valencia: Mostra la barra d'eines

[ctx: Noun, user action]
en: Export...
ca@valencia: Exporta...

[ctx: Title of the content SVG export]
en: Skrooge SVG export
ca@valencia: Exporteu cap a SVG de Skrooge

[ctx: Description of the content SVG export]
en: A SVG drawing created by the Skrooge.
ca@valencia: Una imatge SVG creada per Skrooge.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, kPrint) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QToolButton, kPrint)
en: Print the graph
ca@valencia: Imprimix el gràfic

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, kCopy) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QToolButton, kCopy)
en: Copy picture
ca@valencia: Copia la imatge

[ctx: A place holder for a filter field]
en: Filter
ca@valencia: Filtre

[ctx: The current month]
en: Current month
ca@valencia: Mes actual

[ctx: The month before the current month]
en: Last month
ca@valencia: Mes anterior

[ctx: Splash screen message]
en: Loading plugins...
ca@valencia: S'estan carregant els connectors...

[ctx: Splash screen message]
en: Loading plugin %1/%2: %3...
ca@valencia: S'està carregant el connector %1/%2: %3...

en: Developer of plugin '%1'
ca@valencia: Desenvolupador del connector «%1»

en: , '%1'
ca@valencia: , «%1»

[ctx: Noun]
en: Pages
ca@valencia: Pàgines

[ctx: Widget description]
en: Progress of the current action
ca@valencia: Progrés de l'acció actual

[ctx: Widget description]
en: Cancel the current action
ca@valencia: Cancel·la l'acció actual

[ctx: Verb]
en: Hide
ca@valencia: Oculta

[ctx: Verb]
en: Show all
ca@valencia: Mostra-ho tot

[ctx: Noun, user action]
en: New Tab
ca@valencia: Pestanya nova

[ctx: Verb]
en: Lock panels
ca@valencia: Bloqueja els quadros

[ctx: Verb]
en: Unlock panels
ca@valencia: Desbloqueja els quadros

[ctx: Noun, user action]
en: Pin this page
ca@valencia: Fixa esta pàgina

[ctx: Noun, user action]
en: Close All
ca@valencia: Tanca-ho tot

[ctx: Noun, user action]
en: Close All Other
ca@valencia: Tanca totes les altres

[ctx: Noun, user action]
en: Save page state
ca@valencia: Guarda l'estat de la pàgina

[ctx: Noun, user action]
en: Reset page state
ca@valencia: Reinicia l'estat de la pàgina

[ctx: Noun, user action]
en: Reopen last page closed
ca@valencia: Torna a obrir l'última pàgina tancada

[ctx: Noun, user action]
en: Overwrite bookmark state
ca@valencia: Sobreescriu l'estat del punt

[ctx: Noun, user action]
en: Configure...
ca@valencia: Configura...

[ctx: Noun, user action]
en: Menu
ca@valencia: Menú

[ctx: Noun, user action]
en: Previous
ca@valencia: Anterior

[ctx: Noun, user action]
en: Next
ca@valencia: Següent

[ctx: Noun, user action]
en: Enable editor
ca@valencia: Activa l'editor

[ctx: Noun, user action]
en: Migrate to SQLCipher format
ca@valencia: Migra al format SQLCipher

[ctx: Information message]
en: You can exit full screen mode with %1 or with the contextual menu
ca@valencia: Podeu eixir del mode de pantalla completa amb %1 o amb el menú contextual

[ctx: Information message]
en: At least one page must be opened to enable full screen mode
ca@valencia: Cal obrir com a mínim una pàgina per a activar el mode de pantalla completa

[ctx: skgtestimportskg]
en: The application cannot be closed when an operation is running.
ca@valencia: L'aplicació no es pot tancar quan una operació és en execució.

[ctx: Question]
en: The document has been modified.
    Do you want to save it before closing?
ca@valencia: El document s'ha modificat.
    Voleu guardar-lo abans de tancar-lo?

[ctx: Question]
en: Save as
ca@valencia: Anomena i guarda

[ctx: Question]
en: Save
ca@valencia: Guarda

[ctx: Question]
en: Do not save
ca@valencia: No guardes

[ctx: Question]
en: Current modifications will not be saved.
    Do you want to continue?
ca@valencia: No es guardaran les modificacions actuals.
    Voleu continuar?

[ctx: Question]
en: Close confirmation
ca@valencia: Confirmació de tancament

[ctx: Date format]
en: Short date (%1, %2)
ca@valencia: Data curta (%1, %2)

[ctx: Date format]
en: Long date (%1, %2)
ca@valencia: Data llarga (%1, %2)

[ctx: Date format]
en: Fancy short date (%1, %2)
ca@valencia: Data curta imaginativa (%1, %2)

[ctx: Date format]
en: Fancy long date (%1, %2)
ca@valencia: Data llarga imaginativa (%1, %2)

[ctx: Date format]
en: ISO date (%1, %2)
ca@valencia: Data ISO (%1, %2)

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Save settings
ca@valencia: Guarda la configuració

[ctx: Noun, user action]
en: Unpin this page
ca@valencia: Desprén esta pàgina

[ctx: Noun, indicate that current document is modified]
en:  [modified]
ca@valencia:  [modificat]

[ctx: Noun, indicate that current document is loaded in read only]
en:  [read only]
ca@valencia:  [només de lectura]

[ctx: Noun, default name for a new document]
en: Untitled
ca@valencia: Sense títol

[ctx: An information message]
en: Impossible to open the page because the plugin was not found
ca@valencia: No és possible obrir la pàgina perquè no s'ha trobat el connector

[ctx: Error message]
en: Unknown plugin or action [%1] in url [%2]
ca@valencia: Connector o acció [%1] en l'URL [%2] desconeguts

[ctx: Information message]
en: A page cannot be closed when an operation is running.
ca@valencia: No es pot tancar cap pàgina quan una operació és en execució.

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Reset default state
ca@valencia: Reinicia l'estat predeterminat

[ctx: Successful message after an user action]
en: Default state has been reset
ca@valencia: L'estat predeterminat s'ha reiniciat

[ctx: Warning header]
en: Warning: %1
ca@valencia: Atenció: %1

[ctx: Error header]
en: Error: %1
ca@valencia: S'ha produït un error: %1

[ctx: Information header]
en: Information: %1
ca@valencia: Informació: %1

[ctx: Done header]
en: Done: %1
ca@valencia: Fet: %1

[ctx: Noun]
en: Notification
ca@valencia: Notificació

[ctx: Verb]
en: Open ...
ca@valencia: Obri...

[ctx: Question]
en: File <b>%1</b> already exists. Do you really want to overwrite it?
ca@valencia: El fitxer <b>%1</b> ja existix. Segur que voleu sobreescriure'l?

[ctx: Question]
en: Warning
ca@valencia: Avís

[ctx: Verb]
en: Save
ca@valencia: Guarda

[ctx: Key word to modify a string into a field]
en: capitalize
ca@valencia: escriu en majúscula

[ctx: Key word to modify a string into a field]
en: capwords
ca@valencia: majúscules

[ctx: Key word to modify a string into a field]
en: lower
ca@valencia: minúscules

[ctx: Key word to modify a string into a field]
en: trim
ca@valencia: elimina espais

[ctx: Key word to modify a string into a field]
en: upper
ca@valencia: majúscules

[ctx: An information message]
en: The document must be saved to be migrated.
ca@valencia: Cal guardar el document per a fer la migració.

[ctx: Positive message]
en: You document has been migrated.
    Here is the new file:
    %1
ca@valencia: El vostre document ha sigut migrat.
    Ací es troba el fitxer nou:
    %1

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: View
ca@valencia: Vista

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDockWidget, kDockContext) i18n: ectx: ToolBar (context)
en: Pages
ca@valencia: Pàgines

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, kContextList)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "https://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">this list allows you to open new pages</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Ctrl</span> to open in a new page</p></body></html>
ca@valencia: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "https://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">esta llista us permet obrir noves pàgines</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Ctrl</span> per a obrir en una nova pàgina</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QListWidget, kContextList)
en: this list allows you to open new pages
ca@valencia: esta llista us permet obrir noves pàgines

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDockWidget, kDockMessages)
en: &Messages
ca@valencia: &Missatges

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kClearMessageBtn) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kClearMessageBtn)
en: Clear all messages
ca@valencia: Neteja tots els missatges

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kClearMessageBtn)
en: Clear messages
ca@valencia: Neteja els missatges

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_icon_in_system_tray)
en: Show icon in system tray
ca@valencia: Mostra la icona en la safata del sistema

[ctx: Verb, ask something to the user]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_update_modified_contexts)
en: Ask
ca@valencia: Pregunta

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_update_modified_contexts) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_update_modified_bookmarks)
en: Always
ca@valencia: Sempre

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_update_modified_contexts) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_update_modified_bookmarks)
en: Never
ca@valencia: Mai

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_main_tabs_position)
en: North
ca@valencia: Nord

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_main_tabs_position)
en: South
ca@valencia: Sud

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_main_tabs_position)
en: West
ca@valencia: Oest

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_main_tabs_position)
en: East
ca@valencia: Est

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_update_modified_bookmarks)
en: Ask
ca@valencia: Pregunta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Update modified &bookmarks on close:
ca@valencia: Actualitza els &punts modificats en tancar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Main tabs position:
ca@valencia: Posició de les pestanyes &principals:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Update modified pages on close:
ca@valencia: Actualitza les pàgines modificades en tancar:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Display
ca@valencia: Visualització

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Date fo&rmat:
ca@valencia: Fo&rmat de la data:

[ctx: A group name for grouping by date attibute]
en: Today
ca@valencia: Hui

[ctx: A group name for grouping by date attibute]
en: Next 7 days
ca@valencia: Pròxims 7 dies

[ctx: A group name for grouping by date attibute]
en: Next 15 days
ca@valencia: Pròxims 15 dies

[ctx: A group name for grouping by date attibute]
en: Next month
ca@valencia: Mes següent

[ctx: A group name for grouping by date attibute]
en: Next 3 months
ca@valencia: 3 mesos següents

[ctx: A group name for grouping by date attibute]
en: Next 6 months
ca@valencia: 6 mesos següents

[ctx: A group name for grouping by date attibute]
en: Next year
ca@valencia: Any següent

[ctx: A group name for grouping by date attibute]
en: Next 3 years
ca@valencia: 3 anys següents

[ctx: A group name for grouping by date attibute]
en: Far away in the future
ca@valencia: Futur molt llunyà

[ctx: A group name for grouping by date attibute]
en: Last 7 days
ca@valencia: Darrers 7 dies

[ctx: A group name for grouping by date attibute]
en: Last 15 days
ca@valencia: Darrers 15 dies

[ctx: A group name for grouping by date attibute]
en: Last month
ca@valencia: Mes anterior

[ctx: A group name for grouping by date attibute]
en: Last 3 months
ca@valencia: 3 darrers mesos

[ctx: A group name for grouping by date attibute]
en: Last 6 months
ca@valencia: 6 darrers mesos

[ctx: A group name for grouping by date attibute]
en: Last year
ca@valencia: Últim any

[ctx: A group name for grouping by date attibute]
en: Last 3 years
ca@valencia: 3 anys darrers

[ctx: A group name for grouping by date attibute]
en: Far away in the past
ca@valencia: Passat molt llunyà

[ctx: How to display a grouping title. Here "title (count) Sum= [min , average , max]"]
en: %1: %2 (%3) Sum=%4 [%5 , %6 , %7]
ca@valencia: %1: %2 (%3) Suma=%4 [%5, %6, %7]

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Bookmark update '%1'
ca@valencia: Actualització de punt «%1»

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Update object
ca@valencia: Actualització d'objecte

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Property creation
ca@valencia: Creació de propietat

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Move bookmark
ca@valencia: Apunta el moviment

[ctx: An information to the user]
en: The bookmark '%1' has been moved to '%2'
ca@valencia: El punt «%1» s'ha mogut a «%2»

[ctx: Period mode]
en: All Dates
ca@valencia: Totes les dates

[ctx: Period mode]
en: Current...
ca@valencia: Actual...

[ctx: Period mode]
en: Previous...
ca@valencia: Anterior...

[ctx: Period mode]
en: Last...
ca@valencia: Últim...

[ctx: Period mode]
en: Custom...
ca@valencia: Personalitzat...

[ctx: Period mode]
en: Timeline...
ca@valencia: Línia de temps...

[ctx: Period interval]
en: day(s)
ca@valencia: dies

[ctx: Period interval]
en: week(s)
ca@valencia: setmanes

[ctx: Period interval]
en: month(s)
ca@valencia: mes/os

[ctx: Period interval]
en: quarter(s)
ca@valencia: trimestres

[ctx: Period interval]
en: semester(s)
ca@valencia: semestres

[ctx: Period interval]
en: year(s)
ca@valencia: any/s

[ctx: A period]
en: From %1 to %2
ca@valencia: Des de %1 a %2

[ctx: A period]
en: Previous day | %1 previous days
ca@valencia[0]: Dia anterior
ca@valencia[1]: %1 dies anteriors

[ctx: A period]
en: Previous week | %1 previous weeks
ca@valencia[0]: Setmana anterior
ca@valencia[1]: %1 setmanes anteriors

[ctx: A period]
en: Previous month | %1 previous months
ca@valencia[0]: Mes anterior
ca@valencia[1]: %1 mesos anteriors

[ctx: A period]
en: Previous year | %1 previous years
ca@valencia[0]: Any anterior
ca@valencia[1]: %1 anys anteriors

[ctx: A period]
en: Previous quarter | %1 previous quarters
ca@valencia[0]: Trimestre anterior
ca@valencia[1]: %1 trimestres anteriors

[ctx: A period]
en: Previous semester | %1 previous semesters
ca@valencia[0]: Semestre anterior
ca@valencia[1]: %1 semestres anteriors

[ctx: A period]
en: Last day | %1 last days
ca@valencia[0]: Últim dia
ca@valencia[1]: Darrers %1 dies

[ctx: A period]
en: Last week | %1 last weeks
ca@valencia[0]: Última setmana
ca@valencia[1]: %1 últimes setmanes

[ctx: A period]
en: Last month | %1 last months
ca@valencia[0]: Últim mes
ca@valencia[1]: %1 darrers mesos

[ctx: A period]
en: Last year | %1 last years
ca@valencia[0]: Últim any
ca@valencia[1]: %1 darrers anys

[ctx: A period]
en: Last quarter | %1 last quarters
ca@valencia[0]: Últim trimestre
ca@valencia[1]: %1 darrers trimestres

[ctx: A period]
en: Last semester | %1 last semesters
ca@valencia[0]: Últim semestre
ca@valencia[1]: %1 darrers semestres

[ctx: A period]
en: Current day
ca@valencia: Dia actual

[ctx: A period]
en: Current week
ca@valencia: Setmana actual

[ctx: A period]
en: Current month
ca@valencia: Mes actual

[ctx: A period]
en: Current year
ca@valencia: Any actual

[ctx: A period]
en: Current quarter
ca@valencia: Trimestre actual

[ctx: A period]
en: Current semester
ca@valencia: Semestre actual

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kFuture)
en: including future
ca@valencia: inclòs el futur

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, kDateBeginLabel) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLabel, kDateBeginLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGDateEdit, kDateBegin) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGDateEdit, kDateBegin)
en: Begin date
ca@valencia: Data d'inici

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kDateBeginLabel)
en: from
ca@valencia: des de

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, kDateEndLabel) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLabel, kDateEndLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGDateEdit, kDateEnd) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGDateEdit, kDateEnd)
en: End date
ca@valencia: Data final

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kDateEndLabel)
en: to
ca@valencia: a

en: Show: %1
ca@valencia: Mostra: %1

en: Show
ca@valencia: Mostra

[ctx: A period including all dates]
en: All dates
ca@valencia: Totes les dates

[ctx: The current quarter]
en: Current quarter
ca@valencia: Trimestre actual

[ctx: The current semester]
en: Current semester
ca@valencia: Semestre actual

[ctx: The current year]
en: Current year
ca@valencia: Any actual

[ctx: The quarter before the current quarter]
en: Last quarter
ca@valencia: Últim trimestre

[ctx: The semester before the current semester]
en: Last semester
ca@valencia: Últim semestre

[ctx: The year before the current year]
en: Last year
ca@valencia: Últim any

[ctx: Noun, a type of graph, with bars stacked upon each other]
en: Stack of lines
ca@valencia: Pila de línies

[ctx: Noun, a type of graph, with bars stacked upon each other]
en: Stack of columns
ca@valencia: Pila de columnes

[ctx: Noun, a type of graph, with bars placed besides each other]
en: Histogram
ca@valencia: Histograma

[ctx: Noun, a type of graph with only points]
en: Point
ca@valencia: Punts

[ctx: Noun, a type of graph with only lines]
en: Line
ca@valencia: Línies

[ctx: Noun, a type of graph, with lines stacked upon each other]
en: Stacked area
ca@valencia: Àrees apilades

[ctx: Noun, a type of graph, with bubbles]
en: Bubble
ca@valencia: Bambolles

[ctx: Noun, a type of graph that looks like a sliced pie]
en: Pie
ca@valencia: Sectors

[ctx: Noun, a type of graph that looks like concentric slices of a pie (a la filelight)]
en: Concentric pie
ca@valencia: Sectors concèntrics

[ctx: Noun, a type of graph that looks treemap]
en: Treemap
ca@valencia: Mapa en arbre

en: Table
ca@valencia: Taula

[ctx: Noun, user action]
en: Reset default colors
ca@valencia: Restaura els colors predeterminats

[ctx: Noun, user action]
en: All values in positive
ca@valencia: Tots els valors en positiu

[ctx: Noun, user action]
en: Show limits
ca@valencia: Mostra els límits

[ctx: Noun, user action]
en: Show average
ca@valencia: Mostra la mitjana

[ctx: Noun, user action]
en: Show tendency line
ca@valencia: Mostra la línia de tendència

[ctx: Noun, user action]
en: Show Pareto curve
ca@valencia: Mostra la corba de Pareto

[ctx: Noun, user action]
en: Show legend
ca@valencia: Mostra la llegenda

[ctx: Noun, user action]
en: Show origin
ca@valencia: Mostra l'origen

[ctx: Noun, user action]
en: Show decimals
ca@valencia: Mostra els decimals

en: %1 (raw)
ca@valencia: %1 (en brut)

[ctx: Noun, the numerical sum of a list of values]
en: Sum
ca@valencia: Suma

[ctx: Noun, the numerical average of a list of values]
en: Average
ca@valencia: Mitjana

[ctx: Noun, the maximum value of a list of values]
en: Max
ca@valencia: Màx

[ctx: Noun]
en: Tendency line
ca@valencia: Línia de tendència

[ctx: Noun, the numerical sum of a list of values]
en: Sum of '%1'
ca@valencia: Suma de «%1»

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kFilterEdit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLineEdit, kFilterEdit)
en: Filter
ca@valencia: Filtra

[ctx: Question]
en: Do you really want to close this pinned page?
ca@valencia: Segur que voleu tancar esta pàgina fixada?

[ctx: Question]
en: Pinned page
ca@valencia: Pàgina fixada

[ctx: Question]
en: Bookmark '%1' has been modified. Do you want to update it with the current state?
ca@valencia: S'ha modificat el punt «%1». Voleu actualitzar-lo amb l'estat actual?

[ctx: Question]
en: Bookmark has been modified
ca@valencia: S'ha modificat el punt

[ctx: Successful message after an user action]
en: Bookmark updated
ca@valencia: S'ha actualitzat el punt

[ctx: Question]
en: Page has been modified. Do you want to update it with the current state?
ca@valencia: La pàgina ha sigut modificada. Voleu actualitzar-la amb l'estat actual?

[ctx: Question]
en: Page has been modified
ca@valencia: S'ha modificat la pàgina

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Save default state
ca@valencia: Guarda l'estat predeterminat

[ctx: Successful message after an user action]
en: Default state saved
ca@valencia: S'ha guardat l'estat predeterminat

[ctx: Verb]
en: Save this tab
ca@valencia: Guarda esta pestanya

[ctx: Noun, Menu name]
en: Columns
ca@valencia: Columnes

[ctx: Noun, Menu name]
en: Group by
ca@valencia: Agrupa per

[ctx: Noun, grouping option]
en: None
ca@valencia: Sense

[ctx: Noun, grouping option]
en: Sorted column
ca@valencia: Columna ordenada

[ctx: Noun, user action]
en: View appearance
ca@valencia: Aparença de la vista

[ctx: Noun, user action]
en: Resize to content
ca@valencia: Redimensiona al contingut

[ctx: Noun, user action]
en: Auto resize
ca@valencia: Redimensiona automàticament

[ctx: Noun, user action]
en: Alternate row colors
ca@valencia: Colors alternatius de les files

[ctx: Noun, user action]
en: Save parameters
ca@valencia: Guarda els paràmetres

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Save default parameters
ca@valencia: Guarda els paràmetres predeterminats

[ctx: Action]
en: Print...
ca@valencia: Imprimix...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, kZoomOriginal) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QToolButton, kZoomOriginal)
en: Fit zoom
ca@valencia: Ajusta el zoom

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, kZoomOut) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QToolButton, kZoomOut)
en: Zoom out
ca@valencia: Allunya

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, kZoomSlider) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QSlider, kZoomSlider)
en: Custom zoom
ca@valencia: Zoom personalitzat

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, kZoomIn) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QToolButton, kZoomIn)
en: Zoom in
ca@valencia: Acosta

[ctx: Error message]
en: Impossible to insert object (%1 is used by %2).
    Constraint name: %3
ca@valencia: No és possible inserir l'objecte (%1 és utilitzat per %2).
    Nom de restricció: %3

[ctx: Error message]
en: Impossible to update object (%1 is used by %2).
    Constraint name: %3
ca@valencia: No és possible actualitzar l'objecte (%1 és utilitzat per %2).
    Nom de restricció: %3

[ctx: Error message]
en: Impossible to delete used object (%1 is used by %2).
    Constraint name: %3
ca@valencia: No és possible suprimir l'objecte (%1 és utilitzat per %2).
    Nom de restricció: %3

[ctx: User interrupted something that Skrooge was performing]
en: The current operation has been interrupted
ca@valencia: L'operació actual s'ha interromput

[ctx: Something went wrong with SQL transactions]
en: A transaction cannot be started during execution of another one
ca@valencia: No es pot iniciar una operació durant l'execució d'una altra

[ctx: Something went wrong with SQL transactions]
en: A transaction must be opened to do this action
ca@valencia: S'ha d'obrir una operació per a dur a terme esta acció

[ctx: Something went wrong with SQL transactions]
en: Closing transaction failed because too many transactions ended
ca@valencia: No s'ha pogut tancar l'operació perquè han finalitzat massa transaccions

[ctx: Something went wrong with SQL transactions]
en: Remove of transactions is forbidden inside a transaction
ca@valencia: Està prohibit eliminar transaccions dins d'una operació

[ctx: Something went wrong with SQL transactions]
en: Creation of a group of transactions is forbidden inside a transaction
ca@valencia: Està prohibit crear un grup de transaccions dins d'una operació

[ctx: Something went wrong with SQL transactions]
en: Undo / Redo is forbidden inside a transaction
ca@valencia: Està prohibit desfer/refer dins d'una operació

[ctx: Something went wrong with SQL transactions]
en: Change password is forbidden inside a transaction
ca@valencia: Està prohibit canviar la contrasenya dins d'una operació

[ctx: Inform the user that the password protection was removed]
en: The document password has been removed.
ca@valencia: S'ha eliminat la contrasenya del document.

[ctx: Inform the user that the password was successfully changed]
en: The document password has been modified.
ca@valencia: S'ha modificat la contrasenya del document.

[ctx: Noun]
en: Recovery
ca@valencia: Recuperació

[ctx: Error message]
en: Impossible to recover this file
ca@valencia: És impossible recuperar este fitxer

[ctx: Error message]
en: Wrong installation
ca@valencia: Instal·lació errònia

[ctx: Error message]
en: Wrong password
ca@valencia: Contrasenya errònia

[ctx: Error message]
en: Oups, this file seems to be corrupted
ca@valencia: Este fitxer pareix estar corrupte

[ctx: Information message]
en: This document is protected by a password but the database is still in SQLite mode.
    Do you know that the SQLCipher mode is more secured because even the temporary file is encrypted?
ca@valencia: Este document està protegit per una contrasenya, però la base de dades encara està en el mode SQLite.
    Sabíeu que el mode SQLCipher és més segur perquè inclús el fitxer temporal està encriptat?

[ctx: Information message]
en: A security hole has been detected and corrected on this version of the application. We strongly encourage you to change your password.
ca@valencia: S'ha detectat un forat de seguretat i s'ha corregit en esta versió de l'aplicació. Recomanem fermament que canvieu la contrasenya.

[ctx: Popup message]
en: The migration failed but the document has been loaded without error because debug mode is activated
ca@valencia: La migració ha fallat, però el document s'ha carregat sense cap error perquè el mode de depuració està activat

[ctx: The document has been upgraded to the latest Skrooge version format]
en: The document has been migrated
ca@valencia: S'ha migrat el document

[ctx: Error message]
en: This application can not run correctly because the %3 version of the system (%1) is not aligned with the %4 version embedded in Qt (%2). You should rebuild Qt with the option -system-sqlite.
ca@valencia: Esta aplicació no es pot executar correctament perquè la versió del %3 del sistema (%1) no està alineada amb la versió del %4 incrustada en les Qt (%2). Cal reconstruir les Qt amb l'opció -system-sqlite.

[ctx: Error message: Can not save a file if it has no name yet]
en: Save not authorized because the file name is not yet defined
ca@valencia: Guardada no autoritzat perquè el nom de fitxers encara no està definit

[ctx: Cannot save the file while the application is still performing an SQL transaction]
en: Save is forbidden if a transaction is still opened
ca@valencia: Està prohibit guardar si l'operació continua oberta

[ctx: There is already a file with the same name]
en: File '%1' already exist
ca@valencia: El fitxer «%1» ja existix

[ctx: Error message: Could not create a backup file]
en: Creation of backup file %1 failed
ca@valencia: No s'ha pogut crear el fitxer de còpia de seguretat «%1»

[ctx: Error message: writing a file failed]
en: Write file '%1' failed
ca@valencia: No s'ha pogut fer l'escriptura del fitxer «%1»

[ctx: Verb, automatically load when the application is started]
en: autostart
ca@valencia: inici automàtic

[ctx: Progression step]
en: Update materialized views
ca@valencia: Actualitza les vistes materialitzades

[ctx: Error message: Could not open a file]
en: Open file '%1' failed
ca@valencia: No s'ha pogut obrir el fitxer «%1»

[ctx: Error message]
en: No database defined
ca@valencia: No s'ha definit cap base de dades

[ctx: Verb, save a document]
en: Save
ca@valencia: Guarda

[ctx: Noun, the value of an item]
en: Value
ca@valencia: Valor

[ctx: Noun, date of last modification]
en: Last modification
ca@valencia: Última modificació

[ctx: Error message: We expected only one object in the result, but got more]
en: More than one object returned in '%1' for '%2'
ca@valencia: Més d'un objecte retornat a «%1» per a «%2»

[ctx: Error message: We expected at least one object in the result, but got none]
en: No object returned in '%1' for '%2'
ca@valencia: No s'ha retornat cap objecte a «%1» per a «%2»

[ctx: Error message: an invalid character was found]
en: The name '%1' is invalid : the '%2' character is forbidden
ca@valencia: El nom «%1» no és vàlid: el caràcter «%2» està prohibit

[ctx: Error message: Something failed because of a database issue]
en: %1 failed because linked object is not yet saved in the database.
ca@valencia: %1 ha fallat perquè l'objecte enllaçat encara no està guardat en la base de dades.

[ctx: Error message: Loops are forbidden in Skrooge data structures]
en: You cannot create a loop, ie parent and child with the same name. For example, A > A is a loop. A > B > A is another kind of loop
ca@valencia: No podeu crear cap bucle, açò és, un pare i un fill amb el mateix nom. Per exemple, A > A és un bucle. A > B > A és una altra classe de bucle

[ctx: Error message: Could not load something because it is not in the database]
en: Load of '%1' with '%2' failed because it was not found in the database
ca@valencia: La càrrega de «%1» amb «%2» ha fallat perquè no s'ha trobat en la base de dades

en: Load of '%2' with '%3' failed because of bad size of result (found one object) | Load of '%2' with '%3' failed because of bad size of result (found %1 objects)
ca@valencia[0]: La càrrega de «%2» amb «%3» ha fallat perquè el resultat té una mida errònia (s'ha trobat un objecte)
ca@valencia[1]: La càrrega de «%2» amb «%3» ha fallat perquè el resultat té una mida errònia (s'han trobat %1 objectes)

[ctx: Error message for an object]
en: '%1': %2
ca@valencia: «%1»: %2

[ctx: An information to the user that something was deleted]
en: '%1' has been deleted
ca@valencia: S'ha suprimit «%1»

[ctx: An information to the user]
en: The property '%1=%2' has been added on '%3'
ca@valencia: S'ha afegit la propietat «%1=%2» s'ha afegit a «%3»

[ctx: Welcome message]
en: Welcome to %1
ca@valencia: Us donem la benvinguda a %1

[ctx: Title for tips of the day]
en: Did you know ...?
ca@valencia: Sabíeu que...?

[ctx: Logical condition]
en: %1 or %2
ca@valencia: %1 o %2

[ctx: Logical condition]
en: (%1) and (%2)
ca@valencia: (%1) i (%2)

[ctx: Logical condition]
en: not (%1)
ca@valencia: no (%1)

[ctx: Logical condition]
en: (%1) and not (%2)
ca@valencia: (%1) i no (%2)

[ctx: An information message]
en: Open file '%1' failed
ca@valencia: No s'ha pogut obrir el fitxer «%1»

[ctx: Error message]
en: Impossible to copy '%1' to '%2'
ca@valencia: Impossible copiar «%1» a «%2»

[ctx: An error message about encryption]
en: AES128 encryption is not supported (%1). Please install qca-ossl.
ca@valencia: L'encriptació AES128 no està implementat (%1), Instal·leu «qca-ossl».

[ctx: Error message about encrypting a file]
en: Encryption failed
ca@valencia: L'encriptació ha fallat

[ctx: An error message: creating a file failed]
en: Creation file '%1' failed
ca@valencia: No s'ha pogut crear el fitxer «%1»

[ctx: Error message: something failed]
en: %1 failed
ca@valencia: No s'ha pogut %1

[ctx: Error message]
en: Creation failed. The object already exists.
ca@valencia: No s'ha pogut crear. L'objecte ja existix.

[ctx: The description of the application]
en: Personal finances management made simple
ca@valencia: La gestió de les finances personals feta simple

[ctx: A job description]
en: Architect & Developer
ca@valencia: Arquitecte i desenvolupador

[ctx: A job description]
en: Developer
ca@valencia: Desenvolupador

[ctx: A job description]
en: Developer - Google Summer Of Code 2010
ca@valencia: Desenvolupador - Google Summer Of Code 2010

[ctx: The description of the application]
note: i18nc("Fullname", "Priscilla DU PREEZ"), i18nc("A job description", "Splash screen photographer"), QLatin1String(""), QLatin1String("") , QStringLiteral("") );
en: The application name is inspired by Charles Dicken's tale <i>A Christmas Carol</i>, where the main character, Ebenezer Scrooge, a grumpy old narrow man, gets visited by three ghosts who change the way he sees the world, in a good way.
ca@valencia: El nom de l'aplicació està inspirat en el conte de Charles Dickens <i>Cançó de Nadal</i>, on el personatge principal, Ebenezer Scrooge, un home vell prim i malhumorat, és visitat per tres fantasmes que canvien la seua forma de veure el món a millor.

[ctx: Reason of the about/credit]
en: Users helping us to improve this application
ca@valencia: Els usuaris ens ajuden a millorar esta aplicació

[ctx: Application argument]
en: Document to open
ca@valencia: Document que s'ha d'obrir

[ctx: Application argument]
en: Display environment variables used by this application.
ca@valencia: Mostra les variables d'entorn utilitzades per esta aplicació.

[ctx: Help]
en: Environment variables:
ca@valencia: Variables d'entorn:

[ctx: Help, do not translate x]
en:   %1: To enable traces. x is the level of traces expected. This enables the debug mode too.
ca@valencia:   %1: Per a activar les traces. x és el nivell esperat de les traces. Açò també activa el mode de depuració.

[ctx: Help]
en:   %1: To enable the profiling. This enables the debug mode too.
ca@valencia:   %1: Per a activar l'anàlisi de rendiment. Açò també activa el mode de depuració.

[ctx: Help do not translate x]
en:   %1: To dump sql order taking more than x ms.
ca@valencia:   %1: Per a bolcar l'ordre SQL que tarde més de x ms.

[ctx: Help]
en:   %1: To enable the high DPI mode.
ca@valencia:   %1: Per a activar el mode ppp alt.

[ctx: Splash screen message]
en: Loading ...
ca@valencia: S'està carregant...

[ctx: The name of the application]
en: Skrooge Convert
ca@valencia: Convert de Skrooge

[ctx: The description of the application]
en: A conversion tool for financial files (KMyMoney, GnuCash, Skrooge, ...)
ca@valencia: Una eina de conversió per a fitxers financers (KMyMoney, GnuCash, Skrooge...)

[ctx: Application argument]
en: Input file. Supported formats:
    %1
ca@valencia: Fitxer d'entrada. Formats acceptats:
    %1

[ctx: Application argument]
en: Output file. Supported formats:
    %1
ca@valencia: Fitxer d'eixida. Formats acceptats:
    %1

[ctx: Application argument]
en: Name of a parameter
ca@valencia: Nom d'un paràmetre

[ctx: Application argument]
en: Value of a parameter
ca@valencia: Valor d'un paràmetre

[ctx: Application argument]
en: Name of a parameter for export
ca@valencia: Nom d'un paràmetre per a l'exportació

[ctx: Application argument]
en: Value of a parameter for export
ca@valencia: Valor d'un paràmetre per a l'exportació

[ctx: Error message]
en: Missing -in option
ca@valencia: Falta l'opció «-in»

[ctx: Error message]
en: Missing -out option
ca@valencia: Falta l'opció «-out»

[ctx: Title of a console trace section]
en:  Import parameters
ca@valencia:  Importa alguns paràmetres

[ctx: Title of a console trace section]
en:  Imported file:
ca@valencia:  Fitxer importat:

[ctx: Title of a console trace section]
en:  Export parameters
ca@valencia:  Paràmetres d'exportació

[ctx: Title of a console trace section]
en:  Exported file:
ca@valencia:  Fitxer exportat:

[ctx: Title of a console trace section]
en:  FAILED
ca@valencia:  HA FALLAT

[ctx: Title of a console trace section]
en:  SUCCESSFUL
ca@valencia:  CORRECTE
