skrooge - en to eu translation catalogue (1572 entries)

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: Edit
eu: Editatu

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
eu: Tresna-barra nagusia

[ctx: Dashboard widget title]
en: Advices
eu: Aholkuak

[ctx: Noun, a user action]
en: Activate all advice
eu: Aktibatu aholku guztiak

[ctx: Noun, a type of refresh for advice]
en: Automatic refresh
eu: Automatikoki freskatu

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Advice are very long to compute
eu: Aholkua luzeegia da prozesatzeko

en: <p><b>Priority %1:</b>%2</p>
eu: <p><b>Lehentasuna %1:</b>%2</p>

[ctx: Dismiss an advice provided]
en: Dismiss
eu: Baztertu

[ctx: Dismiss an advice provided]
en: Dismiss during current month
eu: Baztertu uneko hilabetean

[ctx: Dismiss an advice provided]
en: Dismiss this kind
eu: Baztertu mota honetakoak

[ctx: Dismiss an advice provided]
en: Dismiss this kind during current month
eu: Baztertu mota honetakoak uneko hilabetean

[ctx: To recommend this action]
en:  (recommended)
eu:  (gomendatuta)

[ctx: Information message]
en: Display all advices
eu: Erakutsi aholku guztiak

[ctx: Information message]
en: Display less advices
eu: Erakutsi aholku gutxiago

[ctx: Information message]
en: Refresh advices
eu: Freskatu aholkuak

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Apply all recommended corrections
eu: Ezarri gomendatutako zuzenketa guztiak

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Activate all advice
eu: Aktibatu aholku guztiak

[ctx: Successful message after an user action]
en: Advice activated.
eu: Aholkuak aktibatuta.

[ctx: Error message]
en: Advice activation failed
eu: Aholkua aktibatzeak huts egin du

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Dismiss advice
eu: Baztertu aholkua

[ctx: Successful message after an user action]
en: Advice dismissed.
eu: Aholkua baztertuta.

[ctx: Error message]
en: Advice dismiss failed
eu: Aholkua baztertzeak huts egin du

[ctx: Noun, a list of items]
en: Advice
eu: Aholkua

[ctx: Noun, a list of items]
en: Tip of the day
eu: Eguneko iradokizuna

[ctx: The title]
en: Advice
eu: Aholkua

[ctx: The tool tip]
en: Advice
eu: Aholkua

[ctx: Description of a tip]
en: <p>... Skrooge can give you advice on how to manage your accounts. See the <a href="skg://dashboard_plugin">dashboard</a>.</p>
eu: <p>... Skroogek zure kontuak nola kudeatu aholkatu zaitzake. Ikus <a href="skg://dashboard_plugin">aginte-mahaia</a>.</p>

[ctx: Description of a tip]
en: <p>... Skrooge can automatically apply recommended corrections. See the <a href="skg://dashboard_plugin">dashboard</a>.</p>
eu: <p>... Skroogek automatikoki aplika ditzake gomendatutako zuzenketak. Ikus <a href="skg://dashboard_plugin">aginte-mahaia</a>.</p>

[ctx: Dashboard widget title]
en: Tip of the day
eu: Eguneko iradokizuna

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Did you know ...?
eu: Bazenekien ...?

note: i18n: ectx: Menu (file) i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: File
eu: Fitxategia

note: i18n: ectx: Menu (import)
en: &Import
eu: &Inportatu

note: i18n: ectx: Menu (panels)
en: Panels
eu: Panelak

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: Go
eu: Joan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_pinhomebookmarks) i18n: ectx: label, entry (pinhomebookmarks), group (Bookmark)
en: Pin home bookmarks
eu: Ainguratu hasierako laster-markak

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (pinhomebookmarks), group (Bookmark)
en: If checked, the home bookmarks will be pinned.
eu: Hautatzen bada, hasierako laster-markak ainguratuko dira.

[ctx: Verb]
en: Import standard bookmarks
eu: Inportatu ohiko laster-markak

[ctx: Verb, action to display bookmarks]
en: Bookmarks
eu: Laster-markak

[ctx: Noun, a bookmark as in a webbrowser bookmark]
en: Bookmarks
eu: Laster-markak

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... some bookmarks can be opened automatically when the application is launched.</p>
eu: <p>... hainbat laster-marka automatikoki ireki daitezke aplikazioa abiaraztean.</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... bookmarks can be reorganized by drag & drop.</p>
eu: <p>...laster-markak arrastatu eta jareginda antolatu daitezke.</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... a double click on a folder of bookmarks will open all the bookmarks it contains.</p>
eu: <p>... klik bikoitza karpetan bertan dituen laster-marka guztiak irekiko ditu.</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... you can <a href="skg://import_standard_bookmarks">import standard bookmarks</a>.</p>
eu: <p>... zuk <a href="skg://import_standard_bookmarks">ohiko laster-markak inportatu</a> ditzakezu.</p>

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Import standard bookmarks
eu: Inportatu ohiko laster-markak

[ctx: Noun, bookmark name]
en: Dashboard
eu: Aginte-mahaia

[ctx: Noun, bookmark name]
en: Report > Income vs Expenditure on 12 last months
eu: Txostena>Diru-sarrerak Vs Gastuak azken 12 hilabetekoak

[ctx: Noun, bookmark name]
en: Report > Pie categories in 12 last months
eu: Txostena>Kategoriako tarta azken 12 hilabetekoa

[ctx: Noun, bookmark name]
en: Report > History
eu: Txostena>historia

[ctx: Successful message after an user action]
en: Standard bookmarks imported.
eu: Ohiko laster-markak inportatuak.

[ctx: Error message]
en: Import standard bookmarks failed
eu: Ohiko laster-markak inportatzeak huts egin du

[ctx: Successful message after an user action]
en: Bookmark created
eu: Laster-marka sortua

[ctx: Action]
en: Open all
eu: Ireki guztiak

[ctx: Action]
en: Bookmark current page here
eu: Laster-marka uneko orriari hemen

[ctx: Noun, user action]
en: Expand all
eu: Zabaldu guztiak

[ctx: Noun, user action]
en: Collapse all
eu: Tolestu guztia

[ctx: Verb]
en: Bookmark current page
eu: Gorde uneko orria laster-marka gisa

[ctx: Verb]
en: Bookmark all pages
eu: Gorde orri guztiak laster-marka gisa

[ctx: Verb]
en: Add bookmark group
eu: Gehitu laster-marka taldea

[ctx: Verb, delete an item]
en: Delete
eu: Ezabatu

[ctx: Verb, automatically load when the application is started]
en: Autostart
eu: Abio automatikoa

[ctx: Verb]
en: Remove Autostart
eu: Ezabatu Abio automatikoa

[ctx: Verb, change the name of an item]
en: Rename
eu: Aldatu izena

[ctx: Verb, change the icon of an item]
en: Change icon...
eu: Aldatu ikonoa...

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Autostart bookmarks
eu: Abiatu automatikoki laster-markak

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Do not Autostart bookmarks
eu: Ez abiatu automatikoki laster-markak

[ctx: An information message]
en: The Autostart status of bookmark '%1' has been changed
eu: '%1' laster-markaren abiatze automatiko egoera aldatu da

[ctx: Successful message after an user action]
en: Autostart bookmarks
eu: Abiarazi automatikoki laster-markak

[ctx: Successful message after an user action]
en: Do not Autostart bookmarks
eu: Ez abiarazi automatikoki laster-markak

[ctx: Default name for bookmark]
en: New bookmark
eu: Laster-marka Berria

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Bookmark folder creation '%1'
eu: '%1' laster-marka karpeta sorrera

[ctx: An information message]
en: The bookmark folder '%1' has been added
eu: '%1' laster-marka karpeta sortu da

[ctx: Successful message after an user action]
en: Bookmark group created
eu: Laster-marka taldea sortu da

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Bookmarks creation
eu: Laster-marken sorrera

[ctx: An information message]
en: The bookmark '%1' has been added
eu: '%1' laster-marka gehitu da

[ctx: Successful message after an user action]
en: Bookmarks created
eu: Laster-markak sortuak

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Bookmark creation '%1'
eu: '%1' laster-marka sorrera

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Bookmark icon change
eu: Laster-marka ikono aldaketa

[ctx: An information message]
en: The icon of the bookmark '%1' has been changed
eu: '%1' laster-markaren ikonoa aldatu da

[ctx: Successful message after an user action]
en: Bookmark icon changed
eu: Laster-marka ikonoa aldatuta

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Bookmark delete
eu: Laster-marka ezabatzea

[ctx: Successful message after an user action]
en: Bookmark deleted
eu: Laster-marka ezabatua

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, kFilterEdit) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kQueryGrp) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kSearch) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, kFilterEdit)
en: Search
eu: Bilatu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGTreeView, kBookmarksList)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "https://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">this list allows you to open bookmarked pages</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Ctrl</span> to open in a new page</p></body></html>
eu: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "https://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">zerrenda honek laster-markaorriak irekitzea ahalbidetzen dizu</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Ctrl</span> orri berrian irekitzeko</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGTreeView, kBookmarksList)
en: this list allows you to open bookmarked pages
eu: Zerrenda honek laster-marka duten orriak irekitzea uzten dizu

[ctx: Dashboard widget title]
en: Sub dashboard
eu: Azpi-aginte-mahaia

[ctx: Noun, the title of a section]
en: Sub dashboard
eu: Azpi-aginte-mahaia

[ctx: Noun, a summary of your financial situation]
en: Dashboard
eu: Aginte-mahaia

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... the <a href="skg://dashboard_plugin">dashboard</a> is there to give you a summary of your situation.</p>
eu: <p>...  <a href="skg://dashboard_plugin">aginte-mahaia</a> zure egoeraren laburpena erakusteko dago.</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... the <a href="skg://dashboard_plugin">dashboard</a> can be reorganized by drag and drop.</p>
eu: <p>...  <a href="skg://dashboard_plugin">aginte-mahaia</a> arrastatu eta jareginez berrantola daiteke.</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... some widgets of the <a href="skg://dashboard_plugin">dashboard</a> have parameters.</p>
eu: <p>...  <a href="skg://dashboard_plugin">aginte-mahaiko</a>hainbat trepetek parametroak dituzte.</p>

[ctx: Verb]
en: Configure the dashboard
eu: Konfiguratu aginte-mahaia

[ctx: Message]
en: Welcome to %1
eu: Ongi etorri %1ra

[ctx: Verb]
en: Choose layout ...
eu: Aukeratu diseinua...

[ctx: Verb]
en: Flow
eu: Fluxua

[ctx: Verb]
en: 1 column
eu: Zutabe 1

[ctx: Verb]
en: 2 columns
eu: 2 zutabe

[ctx: Verb]
en: 3 columns
eu: 3 zutabe

[ctx: Verb]
en: 4 columns
eu: 4 zutabe

[ctx: Verb]
en: More ...
eu: Gehiago ...

note: i18n: ectx: Menu (tool)
en: Tools
eu: Tresnak

[ctx: Restart the profiling, a method used for analysing performances]
en: Restart profiling
eu: Berrabiarazi profilatzea

[ctx: Open the profiling, a method used for analysing performances]
en: Open profiling
eu: Ireki profilatzea

[ctx: Noun, a plugin allowing to access the SQLite database, useful to debug]
en: Debug
eu: Araztu

[ctx: A tool tip, explaining that the plugin is useful for debugging purposes]
en: Useful for debug
eu: Baliagarria arazteko

[ctx: Execute an SQL query]
en: Execute
eu: Exekutatu

[ctx: Execute an SQL queries (one per line)]
en: Execute multi queries
eu: Exekutatu kontsulta anizkoitzak

[ctx: Explain an SQL query]
en: Explain
eu: Azaldu

[ctx: Explain the SQL query plan]
en: Explain query plan
eu: Azaldu kontsulta plana

[ctx: Execute script]
en: Execute script [%1]
eu: Exekutatu script [%1]

[ctx: Display the execution time needed by an SQL query]
en: 
    Execution time: %1 ms
eu: 
    Exekuzio denbora: %1 ms

[ctx: Display an SQL command from the debug plugin]
en: SQL command from debug plugin
eu: Arazte plugineko SQL komandoa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kSQLInput) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kSQLInput)
en: SQL command to execute
eu: Exekutatu beharreko SQL komandoa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPlainTextEdit, kInput) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPlainTextEdit, kInput)
en: Script to execute
eu: Exekutatu beharreko scripta

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kSQLPushButton) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kSQLPushButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kSQLPushButton) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, kApply)
en: Execute
eu: Exekutatu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kSQLTransactionPushButton) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kSQLTransactionPushButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kSQLTransactionPushButton)
en: Execute in a transaction
eu: Exekutatu transakzio batean

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kRefreshViewsAndIndexes) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kRefreshViewsAndIndexes)
en: Refresh Database (views, indexes, triggers)
eu: Freskatu datu-basea (ikuspegia, indizeak, abiarazleak)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kRefreshViewsAndIndexes)
en: Refresh Database
eu: Freskatu datu-basea

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KTextEdit, kSQLResult) i18n: ectx: property (statusTip), widget (KTextEdit, kSQLResult)
en: SQL output
eu: SQL datuen irteera

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kTraceLevelLbl)
en: &Trace level:
eu: &Jarraipen maila:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, kTraceLevel) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QSlider, kTraceLevel)
en: Select level of traces
eu: Hautatu jarraipenaren maila

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kEnableProfilingChk) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QCheckBox, kEnableProfilingChk)
en: Enable or disable profiling
eu: Gaitu edo ezgaitu profilatzea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kEnableProfilingChk)
en: Enable profiling
eu: Gaitu profilatzea

[ctx: Question]
en: Do you want to force the deletion ?
eu: Ezabatzea behartu nahi duzu?

[ctx: Successful message after an user action]
en: Objects deleted.
eu: Objektuak ezabatuak.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_openlastfile) i18n: ectx: label, entry (openlastfile), group (File)
en: Open last file on startup
eu: Ireki azken fitxategia abioan

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (openlastfile), group (File)
en: If checked, the application will automatically start with the last file used.
eu: Hautatua badago, automatikoki abiatuko da erabilitako azken fitxategiaz.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_saveonclose) i18n: ectx: label, entry (saveonclose), group (File)
en: Save on close
eu: Gorde ixtean

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (saveonclose), group (File)
en: If checked, the application will automatically save current document on close.
eu: Hautatua badago, automatikoki gordeko da uneko dokumentua ixtean.

note: i18n: ectx: label, entry (storeInKdeWallet), group (File)
en: Store passwords in KDE Wallet
eu: Biltegiratu pasahitzak KDE zorroan

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (storeInKdeWallet), group (File)
en: If checked, the application will get/set passwords from KDE wallet.
eu: Hautatua badago, aplikazioak KDE zorrotik/zorroan hartu/ezarriko ditu pasahitzak.

note: i18n: ectx: label, entry (selectedWallet), group (File)
en: Selected Wallet
eu: Hautatutako zorroa

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (selectedWallet), group (File)
en: The Selected Wallet.
eu: Hautatutako zorroa.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_backup_enabled) i18n: ectx: label, entry (backup_enabled), group (File)
en: Enable backup
eu: Gaitu babes-kopia

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (backup_enabled), group (File)
en: If checked, the application will automatically create a backup.
eu: Hautatua badago, aplikazioak automatikoki sortuko du babes-kopia.

note: i18n: ectx: label, entry (prefix), group (File)
en: Prefix
eu: Aurrizkia

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (prefix), group (File)
en: The prefix for the backup file.
eu: Babes-kopia fitxategiaren aurrizkia.

note: i18n: ectx: label, entry (suffix), group (File)
en: Suffix
eu: Atzizkia

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (suffix), group (File)
en: The suffix for the backup file.
eu: Babes-kopia fitxategiaren atzizkia.

[ctx: Action allowing the user to change his document password]
en: Change password...
eu: Aldatu pasahitza...

[ctx: Splash screen message]
en: Opening file %1...
eu: %1 Fitxategia irekitzen...

[ctx: Error Message]
en: File %1 not found! Impossible to open it.
eu: Ez da %1 fitxategia aurkitu. Ezin ireki.

[ctx: Noun, a file as in a text file]
en: File
eu: Fitxategia

[ctx: File Management, as in Save File, Save As...]
en: File management
eu: Fitxategi-kudeaketa

[ctx: Description of a tip]
en: <p>... the last opened file can be <a href="skg://tab_configure?page=File plugin">open automatically</a> when the application is launched.</p>
eu: <p>... erabilitako azken fitxategia <a href="skg://tab_configure?page=File plugin">automatikoki ireki</a> ahal da aplikazioa abiaraztean.</p>

[ctx: Description of a tip]
en: <p>... you can secure your document with a <a href="skg://file_change_password">password</a>.</p>
eu: <p>... zure dokumentua babes dezakezu  <a href="skg://file_change_password">pasahitzaz</a>.</p>

[ctx: Successful message after creating a document]
en: Document successfully created.
eu: Ondo sortu da dokumentua.

[ctx: Error message: Could not create a document]
en: Document creation failed.
eu: Dokumentua sortzeak huts egin du.

[ctx: Successfully saved a file]
en: File successfully saved.
eu: Fitxategia ondo gorde da.

[ctx: Error message: Could not save a file]
en: Cannot save file
eu: Ezin da fitxategia gorde

[ctx: Associated with the file extension : for example, .csv --> CSV document]
en: %1 document
eu: %1 dokumentua

[ctx: Successfully saved a file]
en: File '%1' saved.
eu: '%1' fitxategia gordeta.

[ctx: Error message: Could not save a file]
en: Failed to save '%1'.
eu: '%1' gordetzeak huts egin du.

[ctx: Panel title]
en: Open file
eu: Ireki fitxategia

[ctx: File format for open dialog panel]
en: %1 document
eu: %1 dokumentua

[ctx: Warning message]
en: Your document has been restored from its temporary file. You can decide to reopen the original document.
eu: Zure dokumentua leheneratu da aldi baterako bere fitxategitik. Jatorrizko dokumentutik berrirekitzea erabaki dezakezu.

[ctx: Noun]
en: Reopen
eu: Berrireki

[ctx: Question]
en: This file seems to be protected.
    Please enter the password.
eu: Badirudi fitxategi hau babestua dagoela.
    Mesedez sartu pasahitza.

[ctx: The user did not provide the correct password]
en: <b>Wrong password.</b>
eu: <b>Pasahitz okerra.</b>

[ctx: Successfully opened a file]
en: File '%1' opened.
eu: '%1' fitxategia irekita.

[ctx: Error message: Could not open a file]
en: Failed to open '%1'.
eu: Huts egin du '%1 fitxategia irekitzean

[ctx: Noun]
en: Try a recovery
eu: Saiatu berreskuratzen

[ctx: Positive message]
en: Your document has been recovered here: %1
    Take care the recovery could be not perfect
eu: Zure dokumentua hemen berreskuratu da: %1
    Kontuz berreskuratutakoa litekeena da perfektua ez izatea

[ctx: Noun]
en: Open the recovered file
eu: Ireki berreskuratutako fitxategia

en: Take care, if you lose your <b>password</b> then it will be <u><b>impossible</b></u> to open your document. Warning, this action can not be undone excepted by changing the password again.
eu: Kontuz, zure<b>pasahitza</b> galduz gero <u><b>ezinezkoa</b></u> izango da zure dokumentua irekitzea.  Abisua, ekintza hau ezingo da desegin, berriz pasahitza aldatuta izan ezik.

[ctx: Successfully changed the document password]
en: Changing password was canceled.
eu: Pasahitza aldatuz bertan behera utziko da.

[ctx: Successfully changed the document password]
en: Password changed.
eu: Pasahitza aldatuta.

[ctx: Error message: Could not change the document password]
en: Failed to change password.
eu: Pasahitza aldatzeak huts egin du.

[ctx: Advice to the user that he should backup his document]
en: Backup your document
eu: Zure dokumentuaren Babes-kopia

[ctx: Explain the user that he should backup his document]
en: Do not forget to backup your document on another device.
eu: Ez ahaztu zure dokumentuaren babes-kopia egitea beste gailuren baten.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_storeInKdeWallet)
en: Store passwords in KDE Wallet:
eu: Biltegiratu pasahitzak KDE zorroan:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Backup on save
eu: Gordetzean egin babeskopia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Prefix:
eu: Aurrizkia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Suffix:
eu: Atzizkia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: <html><head/><body><p>The following key words can be used in prefix and suffix:<br/>&lt;DATE&gt;: to add the current date in the backuped file<br/>&lt;TIME&gt;: to add the current time in the backuped file</p><p>By default, the backup is stored in the same directory than the saved file.<br/>But, you can force the backup directory by setting an absolute path in the prefix.<br/>(example: /backup/)</p></body></html>
eu: <html><head/><body><p>Ondorengo gako hitzak erabil daitezke aurrizki eta atzizki:<br/>&lt;DATE&gt;: eguneko data txertatzeko babes-kopia fitxategian<br/>&lt;TIME&gt;: uneko ordua txertatzeko babes-kopia fitxategian</p><p> Lehenetsita, babes-kopia gordetako fitxategiaren karpeta berdinean gordeko da.<br/>Baina, aurrizkian fitxategi-bide absolutua aurrizkian idatzita behartu dezakezu aldaketa.<br/>(adibidez: /babeskopia/)</p></body></html>

[ctx: Verb]
en: Switch highlight
eu: Txandakatu nabarmentzea

[ctx: Verb]
en: Switch close
eu: Txandakatu ixtea

[ctx: The tool tip]
en: Highlight
eu: Nabarmentzea

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Close
eu: Itxi

[ctx: An information to the user]
en: The close status of '%1' has been changed
eu: '%1' -ren itxiera egoera aldatu da.

[ctx: Successful message after an user action]
en: Closed.
eu: Itxita.

[ctx: Error message]
en: Closure failed
eu: Huts egin du itxierak

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Highlight
eu: Nabarmentzea

[ctx: An information to the user]
en: The highlight status of '%1' has been changed
eu: '%1' -ren nabarmentze egoera aldatu da.

[ctx: Successful message after an user action]
en: Highlighted.
eu: Nabarmentzea.

[ctx: Error message]
en: Highlight failed
eu: Huts egin du nabarmentzea

[ctx: Error message]
en: File %1/html/main.txt not found
eu: %1/html/main.txt fitxategia ez da aurkitu

[ctx: A tool tip]
en: Monthly report
eu: Hileko txostena

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... you can generate a <a href="skg://monthly_plugin">monthly report</a>.</p>
eu: <p>...  <a href="skg://monthly_plugin">hileko txostena</a>sortu dezakezu.</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... you can download more monthly report <a href="skg://monthly_plugin">templates</a>.</p>
eu: <p>... eskuragarri dituzu jaisteko hileko txosten gehiagoren <a href="skg://monthly_plugin">txantiloiak</a>.</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... you can create and share your own <a href="skg://monthly_plugin">monthly report</a> template.</p>
eu: <p>... Zuk sortu eta partekatu dezakezu zure <a href="skg://monthly_plugin">hileko txosten</a> txantiloiak.</p>

en: Upload
eu: Zama-igo

[ctx: An error message]
en: Impossible to copy file from '%1' to '%2'
eu: Ezin da fitxategia kopiatu '%1'(e)tik '%2'ra

[ctx: Error message]
en: Deletion of '%1' failed
eu: '%1'  ezabatzea huts egin du

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Compute monthly report for '%1'
eu: Konputatu hileko txostena '%1'erako

[ctx: Upload message]
en: The package is ready. You can find it here %1 and 3 screen capture there %2, %3 , %4. You can now upload it manually.
eu: Paketea prest dago. Hemen aurki dezakezu %1 eta 3 pantaila-argazkian %2, %3, %4. Orain eskuz zama-igo dezakezu.

[ctx: Will be followed by a month on which the report will be built]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Report of:
eu: Honen txostena:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGSimplePeriodEdit, kMonth) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGSimplePeriodEdit, kMonth)
en: Month of the report
eu: Txostenaren hilabetea

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, kRefresh) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QToolButton, kRefresh)
en: Refresh the monthly report
eu: Hileko txostena freskatu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Template:
eu: Txantiloia:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGSimplePeriodEdit, kTemplate) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGSimplePeriodEdit, kTemplate)
en: The template to use
eu: Erabili beharreko txantiloia

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, kDeleteTemplate) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QToolButton, kDeleteTemplate) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, kDeleteSource) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QToolButton, kDeleteSource)
en: Delete the selected source
eu: Ezabatu hautatutako sorburua

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, kGetNewHotStuff) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QToolButton, kGetNewHotStuff)
en: Get more templates
eu: Lortu txantiloi gehiago

[ctx: Verb, print in an html file]
en: Print into a html file
eu: Inprimatu html fitxategian

[ctx: Verb, action to use a printer]
en: print
eu: Inprimatu

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... you can <a href="skg://file_print">print</a> all opened pages.</p>
eu: <p>...Irekitako orri guztiak <a href="skg://file_print">inprimatu</a> ditzakezu.</p>

[ctx: Successful message after an user action]
en: Print successfully done.
eu: Inprimatze guztiak ondo egin dira.

[ctx: Error message]
en: Print failed
eu: Inprimaketak huts egin du

[ctx: Allows user to add a user defined property on an object]
en: Add property
eu: Gehitu propietatea

[ctx: Create a user defined property]
en: Property creation
eu: Sortu propietatea

[ctx: The user defined property was successfully created]
en: Property created
eu: Propietatea sortu da

[ctx: Error message]
en: The following command line failed with code %2:
    '%1'
eu: Ondorengo komando lerroak huts egin du %2 kodeaz:
    '%1'

[ctx: Noun]
en: Bill
eu: Faktura

[ctx: Add a property (attribute=value)]
en: Add %1=%2
eu: Gehitu %1=%2

[ctx: Help]
en: No property found. You must create a property from the dock first.
eu: Ez da propietatea aurkitu. Lehenik propietatea panelean sortu beharko zenuke.

[ctx: Message]
en: Download list of available bills on going...
eu: Deskargatu faktura erabilgarrien zerrenda...

[ctx: Noun]
en: More...
eu: Gehiago ...

[ctx: Add a property (attribute=value)]
en: Download and add %1 (%2)
eu: Jaitsi eta gehitu %1 (%2)

[ctx: Noun, an item's properties]
en: Properties
eu: Propietateak

[ctx: Description of a tip]
en: <p>... you can manage properties on all objects.</p>
eu: <p>...Objektu guztien propietateak kudeatu ditzakezu.</p>

[ctx: Description of a tip]
en: <p>... you can add files or Internet links as property.</p>
eu: <p>... Fitxategiak edo Internet estekak gehitu dezakezu propietate gisa.</p>

[ctx: Description of a tip]
en: <p>... you can automatically download and add bills as properties by using %1.</p>
eu: <p>...Automatikoki fakturak jaitsi eta gehitu dezakezu propietate gisa %1 erabiliz.</p>

en: Name
eu: Izena

en: Value
eu: Balioa

en: Selection
eu: Hautapena

en: All
eu: Guztiak

[ctx: Question]
en: Do you want copy or link the file?
eu: Fitxategia kopiatu edo estekatu nahi duzu?

[ctx: Question]
en: Copy
eu: Kopiatu

[ctx: Question]
en: Link
eu: Lotura egin

[ctx: Error message: could not open the requested file]
en: Open file '%1' failed
eu: '%1' fitxategia irekitzeak huts egin du

[ctx: Create a user defined property]
en: Rename property
eu: Propietatea berrizendatu

[ctx: The user property was successfully renamed]
en: Property renamed
eu: Propietatea berrizendatua

[ctx: Open panel caption]
en: Select a file
eu: Hautatu fitxategia

[ctx: The user defined property was successfully deleted]
en: Properties deleted.
eu: Propietateak ezabatuak

[ctx: Error message: Could not delete an item]
en: Delete failed
eu: Huts egin du ezabatzean

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kAttribute) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kAttribute)
en: The property name
eu: Propietatearen izena

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kRename) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kRename)
en: Rename property
eu: Propietatea berrizendatu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kAdd) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kAdd)
en: Add property
eu: Gehitu propietatea

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kValue) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kValue)
en: The property value
eu: Propietatearen balioa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kSelectFile) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kSelectFile)
en: Select a file as property
eu: Hautatu fitxategia propietate gisa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kRemove) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kRemove)
en: Remove property
eu: Kendu propietatea

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kOpenBtn) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kOpenBtn)
en: Open file
eu: Ireki fitxategia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kOpenBtn)
en: Open...
eu: Ireki...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGTableView, kView) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGTableView, kView)
en: List of properties
eu: Propietateen zerrenda

[ctx: Select all objects in a list]
en: Select all
eu: Hautatu dena

en: Selection: %1 lines for %2 (min: %3, average: %4, max: %5)
eu: Hautapena: %1 lerro %2(e)tik (min: %3, bb: %4, max: %5)

en: Selection: %1 line for %2
eu: Hautapena: %2rako %1 lerro

en: Selection: %1 line | Selection: %1 lines
eu[0]: Hautapena: %1 lerro
eu[1]: Hautapena: %1 lerro

[ctx: The title]
en: Statistic
eu: Estatistika

note: i18n: ectx: label, entry (maxNumberOfUndo), group (skg_undoredo)
en: Maximum undo depth
eu: Gehienezko sakonera desegiterakoan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_cleanHistoryOnSave) i18n: ectx: label, entry (cleanHistoryOnSave), group (skg_undoredo)
en: Clean history on save
eu: Garbitu historia ixterakoan

[ctx: Verb, action to cancel previous action]
en: Revert document
eu: Lehengoratu dokumentua

[ctx: Verb, action to cancel previous action]
en: Undo
eu: Desegin

[ctx: Verb, action to redo previous cancelled action]
en: Redo
eu: Berregin

[ctx: Verb, action to cancel previous action]
en: Clear history
eu: Garbitu historia

[ctx: Verb]
en: Undo operation '%1'.
eu: Desegin eragiketa '%1'.

[ctx: Verb]
en: Redo operation '%1'.
eu: Berregin eragiketa '%1'.

[ctx: Noun]
en: History
eu: Historia

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... you can undo and redo your modifications.</p>
eu: <p>... zure aldaketak desegin eta berregin ditzakezu.</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... you can modify the maximum size of the undo/redo stack in the <a href="skg://tab_configure?page=Undo redo plugin">settings</a>.</p>
eu: <p>...Desegin/berregin gehienezko eragiketa kopurua alda dezakezu  <a href="skg://tab_configure?page=Undo redo plugin">ezarpenak</a> atalean.</p>

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: History is too large
eu: Historia handiegia da

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: You can improve performances by reducing your history size in settings.
eu: Errendimendua hobetu dezakezu zure historiako tamaina murriztuz.

[ctx: Advice on making the best (action)]
en: Open settings panel
eu: Ireki ezarpenen panela

[ctx: Message for successful user action]
en: Clear history successfully done.
eu: Historia garbitzea ondo egin da.

[ctx: Error message]
en: Clear history failed
eu: Historia garbitzea huts egin du.

[ctx: Successful message after an user action]
en: Undo successfully done.
eu: Desegitea ondo egin da.

[ctx: Error message]
en: Undo failed
eu: Desegiteak huts egin du

[ctx: Successful message after an user action]
en: Redo successfully done.
eu: Berregitea ondo egin da.

[ctx: Error message]
en: Redo failed
eu: Berregiteak huts egin du

[ctx: Message for successful user action]
en: Undo successfully done.
eu: Desegitea ondo egin da.

[ctx: Message for successful user action]
en: Redo successfully done.
eu: Berregitea ondo egin da.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGTableView, kTransactionList) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGTableView, kTransactionList)
en: History of modifications
eu: Aldaketen historia

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kClearHistoryBtn) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kClearHistoryBtn) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kClearHistoryBtn)
en: Clear history
eu: Garbitu historia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Maximum undo depth:
eu: Gehienezko sakonera desegiterakoan :

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_maxNumberOfUndo)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "https://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">The number of undoable actions to keep in the history. If you want to keep <span style=" font-weight:600;">all</span> actions in the history, set this to <span style=" font-weight:600;">-1</span>, but be warned that the file size will increase steeply.</p></body></html>
eu: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "https://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Historian gorde ezin diren ekintzen kopurua. Historiako ekintza <span style=" font-weight:600;">guztiei</span> eutsi nahi badiezu, jar ezazu hau, <span style=" font-weight:600;">-1</span>, baina ohartaraz iezaiozu fitxategiaren tamaina etengabe handituko dela..</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QSpinBox, kcfg_maxNumberOfUndo)
en: -1 for no limit
eu: -1 mugarik gabe

[ctx: Error message]
en: Invalid parameters
eu: Parametro baliogabeak

[ctx: Import step]
en: Import %1 file
eu: Inportatu %1 fitxategia

[ctx: Error message]
en: Open file '%1' failed
eu: '%1' fitxategia irekitzeak huts egin du

[ctx: Import step]
en: Import operations
eu: Inportatu eragiketak

[ctx: An information message]
en: Using account '%1' for import
eu: '%1' kontua erabiltzen inportatzeko

[ctx: An information message]
en: More than one possible account found.
eu: Kontu bat baino gehiago dago aukeran.

[ctx: An information message]
en: Default account '%1' created for import
eu: Lehenetsitako '%1' kontua sortu da  inportatzeko

[ctx: An information message]
en: The initial balance of '%1' has not been set because some operations are already existing
eu: '%1' kontuko hasierako saldoa ez da ezarri zeren eragiketa batzuk jadanik existitzen dira.

[ctx: An information message]
en: The initial balance of '%1' has been set with AFB120 file content
eu: '%1' kontuko hasierako saldoa AFB120 fitxategiko edukiaz ezarri da

[ctx: A file format]
en: AFB120 file (cfomb)
eu: AFB120 fitxategia (cfomb)

[ctx: A warning message]
en: WARNING: The command %1 failed with code %2 (Retry %3)
eu: ABISUA: %1 komandoak huts egin du %2 kodeaz (saiatu berriz %3)

[ctx: A warning message]
en: WARNING: The command %1 failed due to a time out (Retry %2)
eu: ABISUA: %1 komandoak huts egin du denbora gaindituta (saiatu berriz %2)

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Import with %1
eu: %1(e)kin inportatu

[ctx: Error message]
en: Impossible to find the account id with the regular expression '%1' in line '%2'
eu: Ezin da '%1' adierazpen erregularreko kontuaren id '%2' lerroan

[ctx: Progress message]
en: Download operations
eu: Jaitsi eragiketak

[ctx: Error message]
en: Your backend '%1' seems to be not well configure because no account has been found.
eu: Zure '%1' backend badirudi ez dagoela ondo konfiguratua ez baita konturik aurkitu.

[ctx: Error message]
en: No accounts downloaded with the following command:
    %1
    Check your backend installation.
eu: Ez da konturik jaitsi ondorengo komandoaz:
    %1
    Egiaztatu zure backend instalazioa.

[ctx: Warning message]
en: Some accounts have not been downloaded. %1
eu: Hainbat kontu ez dira jaitsi: %1

[ctx: Progress message]
en: Import
eu: Inportazioa

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Import one account with %1
eu: Inportatu kontu bat %1(e)kin

[ctx: Error message]
en: Columns payee and category not found. Set import parameters in settings (Configure Skrooge... / Import/Export / CSV / Edit regular expressions...).
eu: Onuradun eta kategoria zutabea ez da aurkitu. Ezarri inportazio parametroak ezarpenetan (Konfiguratu Skrooge.../Inportatu/Esportatu/CSV/editatu adierazpen erregularrak...)

[ctx: Error message]
en: Columns date and amount not found. Set import parameters in settings (Configure Skrooge... / Import/Export / CSV / Edit regular expressions...).
eu: Data eta kopuru zutabea ez da aurkitu. Ezarri inportazio parametroak ezarpenetan (Konfiguratu Skrooge.../Inportatu/Esportatu/CSV/editatu adierazpen erregularrak...)

[ctx: An information message]
en: Use automatic search of the columns
eu: Erabili zutabeen bilaketa automatikoa

[ctx: An information message]
en: Mapping used: %1
eu: Erabilitako mapaketa: %1

[ctx: Error message]
en: Header not found in CSV file
eu: Ez da aurkitu CSV fitxategiaren goiburua

[ctx: Error message]
en: Date format not supported
eu: Data formatua ez da onartzen

[ctx: An information message]
en: Import of '%1' with code '%2' and date format '%3'
eu: Inportatu '%1'(e)tik '%2' kodeaz eta '%3' data formatuaz

[ctx: Error message]
en: Invalid number of columns in line %1. Expected %2. Found %3.
eu: Zutabe kopuru baliogabea %1 lerroan. %2 behar ziren eta %3 aurkitu dira.

[ctx: An operation mode]
en: Transfer
eu: Transferentzia

[ctx: An operation mode]
en: Direct debit
eu: Zordunketa zuzena

[ctx: An operation mode]
en: Check
eu: Txekea

[ctx: An operation mode]
en: Deposit
eu: Gordailua

[ctx: An operation mode]
en: Payback
eu: Itzulketa

[ctx: An operation mode]
en: Withdrawal
eu: diru-ateratzea

[ctx: An operation mode]
en: Card
eu: Txartela

[ctx: An operation mode]
en: Loan payment
eu: Mailegu-ordainketak

[ctx: An operation mode]
en: Subscription
eu: Harpidetza

[ctx: An operation mode]
en: Cash deposit
eu: Gordailua esku-dirutan

[ctx: An operation mode]
en: Card summary
eu: Txartelaren laburpena

[ctx: An operation mode]
en: Deferred card
eu: Geroratutako txartela

[ctx: Noun]
en: Bank for import %1
eu: %1 inportatzeko bankua

[ctx: An information message]
en: Default bank '%1' created for import
eu:  '%1' lehenetsitako bankua sortu da inportatzeko

[ctx: An information message]
en: The initial balance of '%1' has been set
eu: '%1'ren hasierako saldoa ezarri da

[ctx: An information message]
en: Only selected accounts and operations have been exported
eu: Hautatutako kontuak eta eragiketak bakarrik esportatu dira

[ctx: Error message]
en: Save file '%1' failed
eu: '%1' fitxategia gordetzea huts egin du

[ctx: A file format]
en: CSV file
eu: CSV fitxategia

[ctx: Import step]
en: Import units
eu: Inportatu unitateak

[ctx: An information message]
en: Import of '%1' with codec '%2' and date format '%3'
eu: Inportatu '%1' '%2' kodeaz eta '%3' data formatuaz

[ctx: Import step]
en: Import rules
eu: Inportatu arauak

[ctx: An information message]
en: Import of '%1' with codec '%2'
eu: Inportatu '%1' '%2' kodeaz

[ctx: Error message]
en: Invalid XML content in file '%1'
eu: XML eduki baliogabea fitxategian: '%1'

[ctx: Import step]
en: Import banks and accounts
eu: Inportatu bankuak eta kontuak

[ctx: Import step]
en: Import scheduled operations
eu: Inportatu programatutako eragiketak

[ctx: A file format]
en: GnuCash document
eu: GnuCash dokumentua

[ctx: Error message]
en: Bad version of Grisbi document. Version must be >= 0.6.0
eu: Grisbi dokumentu bertsio okerra. Bertsioa >= 0.6.0 izan behar du

[ctx: Import step]
en: Import banks
eu: Inportatu bankuak

[ctx: Import step]
en: Import accounts
eu: Inportatu kontuak

[ctx: Import step]
en: Import payees
eu: Inportatu onuradunak

[ctx: Import step]
en: Import payment mode
eu: Inportatu ordainketa motak

[ctx: Import step]
en: Import categories
eu: Inportatu kategoriak

[ctx: Noun]
en: Budgetary allocation
eu: Aurrekontu-zuzkidura

[ctx: Noun]
en: Fiscal year
eu: Ekitaldia

[ctx: A file format]
en: Grisbi file
eu: Grisbi fitxategia

[ctx: Export step]
en: Export %1 file
eu: Esportatu %1 fitxategia

[ctx: Export step]
en: Export accounts
eu: Esportatu kontuak

[ctx: Export step]
en: Export categories
eu: Esportatu kategoriak

[ctx: Export step]
en: Export payees
eu: Esportatu onuradunak

[ctx: Export step]
en: Export operations
eu: Esportatu eragiketak

[ctx: A file format]
en: Intuit Interchange Format file
eu: Intuit Interchange Formatuko fitxategia

[ctx: A file format]
en: JSON file
eu: JSON fitxategia

[ctx: Error message]
en: Account with identifier %1 not found
eu: %1 identifikatzailedun kontua ez da aurkitu

[ctx: Import step]
en: Import budgets
eu: Aurrekontuak inportatu

[ctx: Export step]
en: Export units
eu: Esportatu unitateak

[ctx: Export step]
en: Export budgets
eu: Aurrekontuak esportatu

[ctx: Export step]
en: Export scheduled operations
eu: Esportatu programatutako eragiketak

[ctx: Export step]
en: Export banks
eu: Esportatu bankuak

[ctx: A file format]
en: KMyMoney document
eu: KMyMoney dokumentua

[ctx: The default category for the accounts for ledger export]
en: Account
eu: Kontua

[ctx: Category not defined]
en: Not defined
eu: Definitu gabe

[ctx: The default category for the categories for ledger export]
en: Category
eu: Kategoria

[ctx: Error message]
en: The execution of '%1' failed
eu: Huts egin du '%1 exekutatzeak

[ctx: Error message]
en: The ledger conversion in xml of '%1' failed
eu: '%1' kontabilitate-liburuaren xml bihurketak huts egin du

[ctx: A file format]
en: Ledger file
eu: Kontabilitate-liburu fitxategia

[ctx: Import step]
en: Import stocks
eu: Inportatu akzioak

[ctx: Noun, a type of account]
en: Assets
eu: Aktiboak

[ctx: Import step]
en: Import assets
eu: Inportatu aktiboak

[ctx: A file format]
en: Money Manager Ex document
eu: Money Manager Ex dokumentua

[ctx: Error message]
en: Error during parsing of '%1'
eu: '%1'ren azterketa sintaktikoan akatsa

[ctx: Error message]
en: The file %1 does not have read access rights
eu: %1 fitxategiak ez dauka irakurketa baimenak zuzen

[ctx: Error message]
en: The java application is not installed. You must manually install it.
eu: Java aplikazioa ez dago instalatuta. Eskuz instalatu behar duzu.

[ctx: Error message]
en: The sunriise application is needed for Microsoft Money import but is not installed in '%1'
eu: The sunriise aplikazioa beharrezkoa da Microsoft Money inportatzeko bainaez dago instalatua '%1'(e)n

[ctx: Warning message]
en: The operation '%1' has been repaired because its amount was not equal to the sum of the amounts of its splits
eu: '%1' eragiketa zuzendu da bere kopurua bere azpi-eragiketen kopuruen baturarekin ez zetorrelako bat

[ctx: Error message]
en: Invalid password
eu: Pasahitz baliogabea

[ctx: Error message]
en: The extraction from the Microsoft Money document '%1' failed
eu: '%1' Microsoft Money dokumentuko erauzteak huts egin du

[ctx: A file format]
en: Microsoft Money document
eu: Microsoft Money dokumentua

[ctx: An information message]
en: The initial balance of '%1' has been set with MT940 file content
eu: '%1' kontuko hasierako saldoa MT940 fitxategiko edukiaz ezarri da

[ctx: A file format]
en: MT940 file
eu: MT940 fitxategia

[ctx: Error message]
en: OFX import failed
eu: OFX Inportatzea huts egin du

[ctx: Adjective, an unknown item]
en: Unknown
eu: Ezezaguna

[ctx: Noun, the title of an item]
en: Title
eu: Titulua

[ctx: Noun, type of OFX transaction]
en: Credit
eu: Hartzekoa

[ctx: Noun, type of OFX transaction]
en: Debit
eu: Zorra

[ctx: Noun, type of OFX transaction]
en: Interest
eu: Interesa

[ctx: Noun, type of OFX transaction]
en: Dividend
eu: Dibidendua

[ctx: Noun, type of OFX transaction]
en: FI fee
eu: FI kuota

[ctx: Noun, type of OFX transaction]
en: Service charge
eu: Zerbitzu-kargua

[ctx: Noun, type of OFX transaction]
en: Deposit
eu: Gordailua

[ctx: Noun, type of OFX transaction]
en: ATM
eu: kutxazaina

[ctx: Noun, type of OFX transaction]
en: Point of sale
eu: Saltokia

[ctx: Noun, type of OFX transaction]
en: Electronic payment
eu: ordainketa elektronikoa

[ctx: Noun, type of OFX transaction]
en: Repeating payment
eu: Ordainketa errepikakorra

[ctx: Noun, a quantity of money taken by a financial institution to perform an operation]
en: Commission
eu: Komisioa

[ctx: A file format]
en: OFX file
eu: OFX fitxategia

en: Invoice
eu: Faktura

[ctx: An information message]
en: Invoice %1 has not been imported because it is not recognized (List of recognized extractors: %2).
eu: %1 faktura ez da inportatu ez delako ezagutzen (Erauzle ezagunen zerrenda: %2).

[ctx: A file format]
en: PDF file (invoice)
eu: PDF fitxategia (Faktura)

[ctx: An information message]
en: Categories found and imported
eu: Kategoria aurkitu eta inportatuak

[ctx: An information message]
en: Units prices found and imported
eu: Aurkitutako eta inportatutako unitate prezioak

[ctx: An information message]
en: Units found and imported
eu: Aurkitutako eta inportatutako unitateak

[ctx: An information message]
en: Trackers found and imported
eu: Burtsan Kotizatutako Funtsak aurkitu eta inportatuak

[ctx: An information message]
en: Auto repaired operation
eu: Auto-konpondutako eragiketa

[ctx: An information message]
en: The total amount of the operation (%1) was different to the sum of the sub-operations (%2). The operation has been repaired.
eu: Eragiketaren kopuru totala (%1) azpi-eragiketen eragiketen baturaren (%2) ezberdina zen. Eragiketa konpondu da.

[ctx: A file format]
en: QIF file
eu: QIF fitxategia

[ctx: Import step]
en: Import trackers
eu: Inportatu burtsan kotizatutako funtsak

[ctx: Import step]
en: Import bookmarks
eu: Inportatu Laster-markak

en: Imported bookmarks
eu: Laster-markak inportatuak

[ctx: Import step]
en: Import interests
eu: Inportatu interesak

[ctx: An information message]
en: The sqlcipher database has been protected with the same password than your document
eu: sqlcipher datu-basea zure dokumentuaren pasahitz berdinaz babestu da

[ctx: An error message]
en: Creation file '%1' failed
eu: '%1' fitxategia sortzean huts egin du

[ctx: A file format]
en: Skrooge document
eu: Skrooge dokumentua

[ctx: A file format]
en: SQLCipher document
eu: SQLCipher dokumentua

[ctx: A file format]
en: SQLite document
eu: SQLite dokumentua

[ctx: Noun: type of payement]
en: Credit card
eu: Kreditu-txartela

[ctx: Noun: type of payement]
en: Check
eu: Txekea

[ctx: Noun: type of payement]
en: Cash
eu: Eskudirua

[ctx: Noun: type of payement]
en: Transfer
eu: Transferentzia

[ctx: Noun: type of payement]
en: Other
eu: Bestelakoa

[ctx: A file format]
en: Homebank document
eu: Homebank dokumentua

[ctx: Error message]
en: Invalid XML content in %1
eu: XML eduki baliogabea %1n

[ctx: Error message]
en: Unknown XML format. Only Skrooge and ISO20022 XML formats are supported
eu: XML formatu ezezaguna. Bakarrik Skrooge eta ISO20022 XML formatuak onartzen dira

[ctx: A file format]
en: XML file
eu: XML fitxategia

[ctx: default keyword for krunner plugin]
en: buy
eu: erosi

en: Add a new operation in skrooge
eu: Gehitu eragiketa berria skroogen

[ctx: Example of krunner command]
en: %1 10 computer
eu: %1 10 ordenagailua

en: Add operation %1
eu: Gehitu %1 eragiketa

[ctx: Information message]
en: Operation created
eu: Eragiketa sortua

[ctx: Error message: Could not create a file]
en: Creation of file %1 failed
eu: %1 fitxategiaren sorrerak huts egin du

[ctx: Title of a dashboard widget]
en: Accounts
eu: Kontuak

[ctx: Display only favorite accounts]
en: Highlighted only
eu: Nabarmenduak bakarrik

[ctx: Noun, a type of account]
en: Only past operations
eu: Iraganeko eragiketak bakarrik

[ctx: Noun, a type of account]
en: Current
eu: Unekoa

[ctx: Noun, a type of account]
en: Credit card
eu: Kreditu-txartela

[ctx: Noun, a type of account]
en: Saving
eu: Gordetzen

[ctx: Noun, a type of account]
en: Investment
eu: Inbertsioa

[ctx: Noun, a type of account]
en: Loan
eu: Mailegua

[ctx: Noun, a type of account]
en: Pension
eu: Pentsioa

[ctx: Noun, a type of account]
en: Wallet
eu: Zorroa

[ctx: Noun, a type of account]
en: Other
eu: Bestelakoa

[ctx: Message, do not translate URL]
en: First, you have to create at least one account<br>from <a href="%1">"Bank and Account"</a> page or <a href="%2">import</a> operations.
eu: Lehenik, gutxienez kontu bat sortu behar duzu <br> <a href="%1">"Banku eta kontuak"</a> orrian edo <a href="%2">inportatu</a> eragiketak eginez.

[ctx: the numerical total of a sum of values]
en: Total of %1
eu: %1 guztira

[ctx: Noun, the numerical total of a sum of values]
en: Total
eu: Guztira

[ctx: Verb: Reconciliation is process through which you ensure compliance with your bank's statement]
en: Reconcile...
eu: Berdinkatu...

[ctx: Noun, a list of bank accounts]
en: Accounts (Medium)
eu: Kontuak (argia)

[ctx: Noun, a list of bank accounts]
en: Accounts (Full)
eu: Kontuak (osoa)

[ctx: Noun, a list of banks]
en: Banks (Light)
eu: Bankuak (argia)

[ctx: Noun, a list of banks]
en: Banks (Full)
eu: Bankuak (osoa)

[ctx: Verb]
en: Open report...
eu: Zabaldu txostena...

[ctx: Display a list of Accounts]
en: Accounts
eu: Kontuak

[ctx: This allows the user to manage his list of accounts]
en: Manage your accounts
eu: Kudeatu zure kontuak

[ctx: Description of a tip]
en: <p>... you can associate a logo with your <a href="skg://skrooge_bank_plugin">banks</a>.</p>
eu: <p>... Logo batekin lotu dezakezu zure <a href="skg://skrooge_bank_plugin">bankuak</a>.</p>

[ctx: Description of a tip]
en: <p>... <a href="skg://skrooge_bank_plugin">accounts</a> can be merged by drag & drop.</p>
eu: <p>... <a href="skg://skrooge_bank_plugin">Kontuak</a> bateratzekoarrastatu eta jaregin.</p>

[ctx: Description of a tip]
en: <p>... you can set a minimum and a maximum limit on your <a href="skg://skrooge_bank_plugin">accounts</a>. This will trigger an alarm.</p>
eu: <p>... Gutxienezko eta gehienezko limiteak ezar diezaiekezu zure<a href="skg://skrooge_bank_plugin">kontuei</a>. Honek alarma piztuko du..</p>

[ctx: A bank is in the list of used banks, but it doesn't have any account attached]
en: Bank '%1' has no account
eu: '%1' bankuak ez du konturik

[ctx: User can delete banks with no accounts]
en: Do not forget to remove useless banks
eu: Ez ahaztu erabili gabeko bankuak kentzea

[ctx: Action to delete a bank]
en: Delete '%1'
eu: '%1' ezabatu

[ctx: A account is closed but the amount is not equal to 0]
en: Closed account '%1' still has money
eu: '%1' itxitako kontuak oraindik dirua dauka

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: This is may be not normal
eu: Baliteke hau ez izatea normala.

[ctx: Action to reopen the account]
en: Reopen '%1'
eu: Berrireki '%1'

[ctx: Action to create a fake operation to set the amount of the account to 0]
en: Create fake operation
eu: Sortu eragiketa faltsua

[ctx: Delete banks with no account]
en: Delete unused banks
eu: Ezabatu erabili gabeko bankuak

[ctx: Successfully deleted a bank with no account]
en: Unused bank deleted
eu: Erabili gabeko bakua ezabatua

[ctx: Could not delete a bank with no account]
en: Unused bank deletion failed
eu: Erabili gabeko bankua ezabatzea huts egin du

[ctx: Reopen a closed account]
en: Reopen account '%1'
eu: Ireki berriro  '%1' kontua

[ctx: Successfully reopen account]
en: Account reopened
eu: Kontua berrirekita

[ctx: Failure]
en: reopening of the account failed
eu: Kontua berrirekitzea huts egin du

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Create fake operation
eu: Sortu eragiketa faltsua

[ctx: Noun, default comment for a fake operation]
en: Fake operation
eu: Eragiketa faltsua

[ctx: An information to the user that something was added]
en: The operation '%1' has been added
eu: '%1' eragiketa gehitu da

[ctx: Successful message after an user action]
en: Fake operation created.
eu: Eragiketa faltsua sortua.

[ctx: Error message]
en: Creation failed
eu: Sorrerak huts egin du

en: Opened
eu: Irekita

en: Closed
eu: Itxita

en: Highlighted only
eu: Nabarmenduak bakarrik

en: Graph
eu: Grafikoa

en: Display the account edit panel
eu: Erakutsi kontuak editatzeko panela

[ctx: Other type of bank account]
en: Other...
eu: Bestelakoa...

[ctx: Noun, a list of items]
en: Operations of account
eu: Kontuaren eragiketak

[ctx: Title of panel]
en: Select a bank icon
eu: Hautatu banku ikonoa

[ctx: File format for open dialog panel]
en: Image files
eu: Irudi fitxategiak

[ctx: Creating an account]
en: Account creation '%1'
eu: Kontu sorrera '%1'

[ctx: An information to the user that something was added]
en: The account '%1' has been added
eu: '%1' kontua gehitu da

[ctx: Successfully created an account]
en: Account '%1' created
eu: '%1' kontua sortua

[ctx: Error message : Could not create an account]
en: Account creation failed
eu: Kontu sorrerak huts egin du

[ctx: Updating an account]
en: Account update
eu: Kontua eguneratu

[ctx: Information message]
en: You tried to modify names of selected accounts to an existing account. Accounts have been merged.
eu: Hautatutako kontuen izenak aldatzen saiatu zara badagoen kontu batera. Kontuak bateratu dira.

[ctx: Information message]
en: You tried to modify all names of selected accounts. Accounts have been merged.
eu: Hautatutako kontuen guztien izenak aldatzen saiatu zara.Kontuak bateratu dira.

[ctx: An information message]
en: The account '%1' has been updated
eu: '%1 kontua eguneratu da

[ctx: Question]
en: You are trying to modify bank name of account named '%1'.
    Do you want to do this modification for all accounts of this bank ?
eu: '%1' izeneko kontuaren banku izena aldatzen saiatu zara./n Aldaketa hau banku honen kontu guztietan egin nahi duzu?

[ctx: Question]
en: Do you want to modify the account ?
eu: Kontua aldatu nahi duzu?

[ctx: Successfully updated an account]
en: Account updated.
eu: kontua eguneratu da.

[ctx: Error message : Could not update an account]
en: Update failed
eu: Eguneratzea huts egin du

[ctx: Message]
en: Computing...
eu: Kalkulatzen...

[ctx: Information on an account's status : Balance is the current amount of money on the account, Checked is the amount of money on your last bank's statement, To be Checked is the differences between these two values]
en: Today balance : %1     Balance : %2     Checked : %3     To be Checked : %4
eu: Eguneko saldoa : %1    saldoa : %2     Egiaztatua : %3     Egiaztatzeke : %4

[ctx: Information on an account's status : Balance is the current amount of money on the account, Checked is the amount of money on your last bank's statement, To be Checked is the differences between these two values]
en: <p>Today balance : %1 < / p > <p>Balance : %2 < / p > <p>Checked : %3 < / p > <p>To be Checked : %4 < / p >
eu: <p>Eguneko saldoa : %1 < / p > <p>Saldoa : %2 < / p > <p>Egiaztatua : %3 < / p > <p>Egiaztatzeke : %4 < / p >

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kInfo)
en: Computing...
eu: Kalkulatzen...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kAccountCreatorIcon) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kAccountCreatorIcon)
en: Icon of the bank
eu: Bankuaren ikonoa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGCalculatorEdit, kAmountEdit)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "https://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Bitstream Vera Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Amount of the operation.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">You can enter expressions here, such as <span style=" font-style:italic;">3+4*2</span>, skrooge will compute the result (<span style=" font-style:italic;">11</span>)</p></body></html>
eu: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "https://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Bitstream Vera Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Eragiketaren kopurua.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">  <span style=" font-style:italic;">3+4*2</span>, bezalako esamoldeak sar ditzakezu hemen. Skroogek emaitza kalkulatuko du. (<span style=" font-style:italic;">11</span>)</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGCalculatorEdit, kAmountEdit)
en: Initial balance of the account (A negative value for a loan account)
eu: Kontuaren hasierako saldoa (balio negatiboa mailegu kontu baterako)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGUnitComboBox, kUnitEdit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGUnitComboBox, kUnitEdit)
en: Unit of the initial balance of the account
eu: Kontuaren hasierako saldoaren unitatea

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kAccountCreatorAccount) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLineEdit, kAccountCreatorAccount)
en: Name of the account
eu: Kontuaren izena

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kAccountCreatorNumber) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLineEdit, kAccountCreatorNumber)
en: Number of the account
eu: Kontu-zenbakia

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGCalculatorEdit, kMaxLimitAmout) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGCalculatorEdit, kMaxLimitAmout)
en: Maximum amount of the account
eu: Kontuaren gehienezko zenbatekoa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kAccountCreatorAddress) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLineEdit, kAccountCreatorAddress)
en: Address of the agency
eu: Agentziaren helbidea

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kAccountCreatorComment) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLineEdit, kAccountCreatorComment)
en: Comment of the account
eu: Kontuaren Azalpena

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kAccountCreatorBank) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kAccountCreatorBank)
en: Name of the bank
eu: Bankuaren izena

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGCalculatorEdit, kMinLimitAmout) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGCalculatorEdit, kMinLimitAmout)
en: Minimum amount of the account
eu: Kontuaren gutxienezko zenbatekoa

[ctx: Noun, a numerical quantity]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kAmountLabel)
en: Initial &balance:
eu: Hasierako &saldoa:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kAccountCreatorType) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kAccountCreatorType)
en: Type of the account
eu: Kontu mota

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kAccountCreatorAgencyNumber) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLineEdit, kAccountCreatorAgencyNumber)
en: Number of the agency
eu: Agentziaren zenbakia

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kAccountCreatorBankNumber) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLineEdit, kAccountCreatorBankNumber)
en: Number of the bank
eu: Bankuaren zenbakia

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kAccountCreatorAdd) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kAccountCreatorAdd)
en: Add a bank and an account (Ctrl+Enter)
eu: Gehitu banku bat eta kontu bat. (Ktrl+sartu)

[ctx: Verb, add an item to a list]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kAccountCreatorAdd) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kAddBtn) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kAddOperationBtn)
en: Add
eu: Gehitu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kAccountCreatorUpdate) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kAccountCreatorUpdate)
en: Update selected banks and accounts (Shift+Enter)
eu: Eguneratu hautatutako banku eta kontuak (Maius+sartu)

[ctx: Verb, modify an item]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kAccountCreatorUpdate) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kModifyBtn) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kModifyCategoryButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kModifyOperationBtn)
en: Modify
eu: Aldatu

[ctx: Noun, a list of financial accounts]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kGroup)
en: Banks
eu: Bankuak

[ctx: Verb]
en: Process budget rules
eu: Prozesatu aurrekontu arauak

[ctx: The title]
en: Budget
eu: Aurrekontua

[ctx: The tool tip]
en: Budget
eu: Aurrekontua

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Budget alarm for '%1'
eu: Aurrekontu alarma '%1'(e)rako

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: Take care to your budget.<br> %1.<br>%2 / %3
eu: Kontuz zure aurrekontuaz.<br> %1.<br>%2 / %3

[ctx: Advice on making the best (action)]
en: Open operations corresponding to this budget
eu: Ireki aurrekontu honi dagozkion eragiketak.

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Old budget treatment
eu: Aurrekontu zahar tratamendua.

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: The budget has not been treated for at least one month.
eu: Aurrekontua ez da tratatu gutxienez hilabete batez.

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Process budget rules
eu: Prozesatu aurrekontu arauak

[ctx: Successful message after an user action]
en: Budget rules processed
eu: Aurrekontu arauak prozesatuta

[ctx: Error message]
en: Budget rules failed
eu: Aurrekontu arauek huts egin dute

[ctx: Noun, how to define a budget period]
en: Monthly
eu: Hilero

[ctx: Noun, how to define a budget period]
en: Yearly
eu: Urtero

[ctx: Noun, how to define a budget period]
en: Individual
eu: Banakakoa

[ctx: Noun, budget items to display]
en: All
eu: Guztiak

[ctx: Noun, budget items to display]
en: None
eu: Bat ere ez

[ctx: Noun, budget items to display]
en: Current
eu: Unekoa

[ctx: Noun, budget items to display]
en: Current year
eu: Uneko urtea

[ctx: Noun, budget items to display]
en: Current month
eu: Uneko hilabetea

[ctx: Noun, budget items to display]
en: Previous year
eu: Aurreko urtea

[ctx: Noun, budget items to display]
en: Previous month
eu: Aurreko hilabetea

[ctx: Noun, condition item to a apply a transfer of budget]
en: All
eu: Guztiak

[ctx: Noun, condition item to a apply a transfer of budget]
en: Negative
eu: Negatiboa

[ctx: Noun, condition item to a apply a transfer of budget]
en: Positive
eu: Positiboa

[ctx: Noun, mode item to a apply a transfer of budget]
en: Next
eu: Hurrengoa

[ctx: Noun, mode item to a apply a transfer of budget]
en: Current
eu: Unekoa

[ctx: Noun, mode item to a apply a transfer of budget]
en: Current year
eu: Uneko urtea

en: Manual
eu: Eskuz

en: Display the edit panel for standard budget
eu: Erakutsi ohiko aurrekontuen edizio panela

en: Display the edit panel for automatic budgets
eu: Erakutsi aurrekontu automatikoen edizio panela

en: Rules
eu: Arauak

en: Display the edit panel for rules
eu: Erakutsi arauen edizio panela

[ctx: Option]
en: Remove existing budgets for %1
eu: Kendu badauden %1(e)n aurrekontuak

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Budget rule creation
eu: Aurrekontu arauen sorrera

[ctx: An information to the user]
en: The budget rule '%1' has been added
eu: '%1' aurrekontu araua gehitu da

[ctx: Successful message after an user action]
en: Budget rule created
eu: Aurrekontu araua sortua

[ctx: Error message]
en: Budget rule creation failed
eu: Aurrekontu arauen sorrerak huts egin du

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Budget creation
eu: Aurrekontu sorrera

[ctx: An information to the user]
en: The budget '%1' has been added
eu: '%1' aurrekontua gehitu da

[ctx: Successful message after an user action]
en: Budget created
eu: Aurrekontu sortua

[ctx: Error message]
en: Budget creation failed
eu: Aurrekontu sorrerak huts egin du

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Budget rule update
eu: Aurrekontu araua eguneratu

[ctx: An information to the user]
en: The budget rule '%1' has been updated
eu: '%1' aurrekontu araua eguneratu da

[ctx: Successful message after an user action]
en: Budget rule updated
eu: Aurrekontu araua eguneratua

[ctx: Error message]
en: Budget rule update failed
eu: Aurrekontu araua eguneratu huts egin du

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Budget update
eu: Aurrekontu eguneraketa

[ctx: Successful message after an user action]
en: Budget updated
eu: Aurrekontu eguneratua

[ctx: Error message]
en: Budget update failed
eu: Aurrekontu eguneratzea huts egin du

en: Selection: %1 budget for %2 | Selection: %1 budgets for %2
eu[0]: Hautapena: %2rako %1 aurrekontu
eu[1]: Hautapena: %2rako %1 aurrekontu

[ctx: Noun]
en: Selection: none
eu: Hautapena: bat ere ez

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kPeriod) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kPeriod)
en: Period of the budget
eu: Aurrekontuaren aldia

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kYear) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QSpinBox, kYear) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kYearAutoBase) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QSpinBox, kYearAutoBase) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kY
en: Year of the budget
eu: Aurrekontuaren urtea

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kMonth) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QSpinBox, kMonth)
en: Month of the budget
eu: Aurrekontuaren hilabetea

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGCalculatorEdit, kAmountEdit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGCalculatorEdit, kAmountEdit)
en: Amount of the budget
eu: Aurrekontuaren zenbatekoa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kCategoryEdit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kCategoryEdit)
en: Category of the budget
eu: Aurrekontuaren kategoria

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kIncludingSubCategories)
en: Including sub categories
eu: Azpi-kategoriak barne

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QCheckBox, kAutoBudgetCheck) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kAutoBudgetCheck)
en: Enable automatic budget creation
eu: Gaitu automatikoki aurrekontu sorrera

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kAutoBudgetCheck)
en: Automatic creation based on the operations of:
eu: Sorrera automatikoa eragiketa hauetan oinarritua:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kBalancingMonthly)
en: Balancing each monthly budget.
eu: Orekatu hilabete bakoitzeko aurrekontua.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kBalancingAnnual)
en: Balancing the annual budget
eu: Orekatu urteko aurrekontua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: &Year:
eu: &Urtea:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kUseScheduledOperation) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QCheckBox, kUseScheduledOperation)
en: Use the scheduled operations for a better automatic creation
eu: Erabili programatutako eragiketak sorrera automatiko hobe baterako

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kUseScheduledOperation)
en: Use scheduled operations
eu: Erabili programatutako eragiketak

[ctx: Title]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Modify budget
eu: Aurrekontua aldatu

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QCheckBox, kYearCheck) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kYearCheck)
en: Enable condition on the year
eu: Gaitu baldintza urtean

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kYearRule) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QSpinBox, kYearRule)
en: Year of the condition
eu: Baldintzaren urtea

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kMonthRule) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QSpinBox, kMonthRule)
en: Month of the condition
eu: Baldintzaren hilabetea

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGCalculatorEdit, kAmountEdit2) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGCalculatorEdit, kAmountEdit2)
en: Amount of the transfer
eu: Transferentziaren zenbatekoa

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QCheckBox, kCategoryCheck) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kCategoryCheck) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QCheckBox, kCategoryTransferCheck) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kCategoryTransferCheck)
en: Enable condition on the category
eu: Gaitu baldintza kategorian

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kCategoryRule) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kCategoryRule)
en: Category of the condition
eu: Baldintzaren kategoria

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kCategoryTransfer) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kCategoryTransfer)
en: Category of the transfer
eu: Transferentziaren kategoria

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QCheckBox, kMonthCheck) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kMonthCheck)
en: Enable condition on the month
eu: Gaitu baldintza hilabetean

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kAddBtn) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kAddBtn)
en: Create a new budget (Ctrl+Enter)
eu: Sortu aurrekontu berria (Ktrl+Sartu))

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kModifyBtn) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kModifyBtn)
en: Update selected budget (Shift+Enter)
eu: Eguneratu hautatutako aurrekontua (Maius+sartu)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kProcessBtn) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kProcessBtn)
en: Process rules
eu: Prozesatu arauak

[ctx: Verb, add an item to a list]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kProcessBtn)
en: Process
eu: Prozesatu

[ctx: The estimated amount of money earned through interests on a remunerated account]
en: Estimated interest
eu: Interes estimatua

[ctx: Compute financial simulations for various situations (interests...)]
en: Simulations
eu: Simulazioak

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... you can use the <a href="skg://skrooge_calculator_plugin">calculator</a> for many things</p>
eu: <p>... gauza askotarako <a href="skg://skrooge_calculator_plugin">kalkulagailua</a> erabil dezakezu</p>

[ctx: User did not define an interest rate on an investment account]
en: No interest rate defined for account '%1'
eu: Ez da interes-tasarik ezarri '%1' konturako

[ctx: User did not define an interest rate on an investment account]
en: Your investment account '%1' doesn't have interest rate defined
eu: Zure '%1' inbertsio kontuak ez du interes-tasarik definituta

[ctx: Link allowing user to open a new tab for defining interests parameters]
en: Open interest page
eu: Ireki interesen orria

[ctx: A period of 15 days]
en: Fifteen
eu: Hamabostaldia

[ctx: Used for configurating when interests are paid on an account : %s days after being calculated]
en: Day +%1
eu: Eguna +%1

[ctx: Used for configurating when interests are paid on an account : %s days after being calculated]
en: Day -%1
eu: Eguna -%1

[ctx: 24 fifteen is the name of a financial method to compute interests on an account]
en: 24 fifteen
eu: 24 hamabostaldi

[ctx: A period of 360 days]
en: 360 days
eu: 360 egun

[ctx: A period of 365 days]
en: 365 days
eu: 365 egun

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, kAmortizationTable)
en: Interest
eu: Interesa

en: Interests calculator
eu: Interes kalkulagailua

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, kAmortizationTableTitle) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTableWidget, kAmortizationTable) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QTableWidget, kAmortizationTable)
en: Amortization Table
eu: Amortizazio taula

en: Loan amortization table calculator
eu: Mailegu amortizazio taula kalkulagailua

[ctx: The Annual interest is the amount of money gained in one year on a remunerated account]
en: Annual interest=%1
eu: Urteko interesa=%1

[ctx: Lets the user create parameters for computing interests on an account]
en: Interest parameter creation for account '%1'
eu: '%1' konturako interes parametroen sorrera

[ctx: An information to the user]
en: The interest parameter '%1' has been added
eu: '%1' interes parametroa gehitu da

[ctx: User defined parameters for computing interests were successfully created]
en: Interest parameter created
eu: Interes parametroa sortu da

[ctx: Error message: User defined parameters for computing interests could not be created]
en: Interest parameter creation failed
eu: Interes parametroa sorrerak huts egin du

[ctx: Lets the user update parameters for computing interests on an account]
en: Interest parameter update for account '%1'
eu: '%1' kontuko interes parametroa eguneratu

[ctx: An information to the user]
en: The interest parameter '%1' has been updated
eu: '%1' kontuko interes parametroa eguneratua

[ctx: User defined parameters for computing interests were successfully updated]
en: Interest parameter updated
eu: Interes parametroa eguneratua

[ctx: Error message: User defined parameters for computing interests could not be updated]
en: Interest parameter update failed
eu: Interes parametroa eguneratzeak huts egin du

en: Number of payments:	%1
    Monthly payment: 	%2
    Monthly insurance: 	%3
    Total principal paid: 	%4
    Total interest paid: 	%5
    Total insurance paid: 	%6
    Total paid: 		%7
eu: Ordainketa kopurua:	%1
    Hileko ordainketa: 	%2
    Hilean aseguratua: 	%3
    Ordaindutako nagusia guztira: 	%4
    Ordaindutako interesak guztira: 	%5
    Ordaindutako aseguruak guztira: 	%6
    Ordaindua guztira: 		%7

[ctx: Noun, an account as in a bank account]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kAccountLabel)
en: Account:
eu: Kontua:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kDisplayAccountCombo) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kDisplayAccountCombo)
en: Displayed account
eu: Erakutsitako kontua

[ctx: Noun, a year]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kYearLabel)
en: &Year:
eu: &Urtea:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, KYearEdit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, KYearEdit)
en: Year of computation
eu: Kalkulatzeko urtea

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, kInterestResultsTitle)
en: Interest Results
eu: Interesen emaitzak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGTableView, kInterestResultTable) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGTableView, kInterestResultTable)
en: Result of interest computation
eu: Interesen emaitzen kalkulua

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, kInterestValuesTitle)
en: Interest Values
eu: Interes balioak

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, kDefineValueTitle)
en: Define Value
eu: Definitu balioa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGTableView, kInterestView) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGTableView, kInterestView)
en: Parameters for interest computation
eu: Parametroak interesen kalkulurako

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kDateLabel)
en: Da&te:
eu: Da&ta:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGDateEdit, kDateEdit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGDateEdit, kDateEdit)
en: Date of the interest's quote
eu: Interesen kotizazioaren data

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kRateLabel)
en: Rate (%):
eu: Tasa (%):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kCreditValueDateLbl)
en: Credit value date:
eu: Kredituaren balio data:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kCreditValueDate) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kCreditValueDate)
en: The credit value date computation mode.
eu: Kredituaren balio data kalkulatzeko modua.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kDebitValueDateLbl)
en: Debit value date:
eu: Zordunketa-data:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kDebitValueDate) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kDebitValueDate)
en: The debit value date computation mode.
eu: Zordunketa-data kalkulatzeko modua.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kModeLbl)
en: &Base computation:
eu: &Oinarrizko kalkulua:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kMode) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kMode)
en: The base of the computation.
eu: Kalkuluaren oinarria

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kRateEdit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QDoubleSpinBox, kRateEdit)
en: Rate of the interest
eu: Interes tasa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kAnnualRateLabel)
en: Annual interest rate (%):
eu: Urteko interes tasa (%):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kLoanLabel)
en: Loan amount (principal):
eu: Maileguaren zenbatekoa (nagusia):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kLength)
en: Length (years):
eu: Iraupena (urteak):

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGCalculatorEdit, kLoanEdit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGCalculatorEdit, kLoanEdit)
en: Amount of the loan
eu: Maileguaren zenbatekoa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGUnitComboBox, kUnitEdit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGUnitComboBox, kUnitEdit)
en: Unit of the loan
eu: Maileguaren unitatea

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, kPaymentSummaryTitle)
en: Payment Summary
eu: Ordainketen laburpena

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, kLoadSummaryTitle)
en: Loan Summary
eu: Maileguaren laburpena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kInsuranceRateLbl)
en: Insurance rate(%):
eu: Aseguruen tasa ( %):

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kLenghtEdit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QSpinBox, kLenghtEdit)
en: Length of the loan in years
eu: Maileguaren iraupena urtetan

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kAnnualRateEdit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QDoubleSpinBox, kAnnualRateEdit)
en: Annual rate of the loan
eu: Maileguaren urteko tasa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kInsuranceRateEdit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QDoubleSpinBox, kInsuranceRateEdit)
en: Insurance rate of the loan
eu: Maileguaren aseguru tasa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, kAmortizationTable) i18n: ectx: label, entry (mapping_amount), group (skrooge_importexport)
en: Amount
eu: Zenbatekoa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, kAmortizationTable)
en: Principal
eu: Nagusia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, kAmortizationTable)
en: Insurance
eu: Asegurua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, kAmortizationTable)
en: Balance
eu: Saldoa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kAdd) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kAdd)
en: Create a new interest parameter (Ctrl+Enter)
eu: Sortu interesen parametro berria (Krtl+Sartu)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kAdd) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kAddButton) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, kLineAdd) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QToolButton, kLineAdd) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kUni
en: Add
eu: Gehitu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kUpdate) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kUpdate)
en: Update interest parameters (Shift+Enter)
eu: Eguneratu interesen parametroa (Maius+Sartu)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kUpdate) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kModifyButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kModifyBtn) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kUnitUpdate)
en: Modify
eu: Aldatu

[ctx: Verb]
en: Import categories
eu: Inportatu kategoriak

[ctx: Verb]
en: Import standard categories
eu: Inportatu ohiko kategoriak

[ctx: Verb]
en: Import categories [%1]
eu: Inportatu kategoriak [%1]

[ctx: Verb]
en: Delete unused categories
eu: Ezabatu kategoria erabili-gabeak

[ctx: Verb]
en: Open similar categories...
eu: Ireki antzerako kategoriak...

[ctx: Noun, a list of items]
en: Similar categories
eu: Antzerako kategoriak

[ctx: Report header]
en: 5 main categories of expenditure
eu: Gastuen 5 kategoria nagusiak

[ctx: Report header]
en: 5 main variations
eu: 5 aldaera nagusiak

[ctx: Report header]
en: Budget
eu: Aurrekontua

[ctx: Report header]
en: 5 main variations (issues)
eu: 5 aldaera nagusiak (gaiak)

[ctx: Successful message after an user action]
en: Categories imported.
eu: Kategoriak inportatuak.

[ctx: Error message]
en: Importing categories failed.
eu: Kategoriak inportatzea huts egin du.

[ctx: List of categories. It is not needed to translate each item. You can set the list you want. ';' must be used to separate categories. ' > ' must be used to separate category and sub category (no limit of level).]
en: Alimony;Auto;Auto > Fuel;Auto > Insurance;Auto > Lease;Auto > Loan;Auto > Registration;Auto > Service;Bank Charges;Bank Charges > Interest Paid;Bank Charges > Service Charge;Bills;Bills > Electricity;Bills > Fuel Oil;Bills > Local Taxes;Bills > Mortgage;Bills > Natural Gas;Bills > Rent;Bills > TV;Bills > Telephone;Bills > Water & Sewage;Bonus;Business;Business > Auto;Business > Capital Goods;Business > Legal Expenses;Business > Office Rent;Business > Office Supplies;Business > Other;Business > Revenue;Business > Taxes;Business > Travel;Business > Utilities;Business > Wages & Salary;Car;Car > Fuel;Car > Insurance;Car > Lease;Car > Loan;Car > Registration;Car > Service;Cash Withdrawal;Charity;Charity > Donations;Child Care;Child Support;Clothing;Disability;Div Income;Div Income > Ord dividend;Div Income > Stock dividend;Education;Education > Board;Education > Books;Education > Fees;Education > Loans;Education > Tuition;Employment;Employment > Benefits;Employment > Foreign;Employment > Lump sums;Employment > Other employ;Employment > Salary & wages;Food;Food > Dining Out;Food > Groceries;Gardening;Gift Received;Gifts;Healthcare;Healthcare > Dental;Healthcare > Doctor;Healthcare > Hospital;Healthcare > Optician;Healthcare > Prescriptions;Holidays;Holidays > Accomodation;Holidays > Travel;Household;Household > Furnishings;Household > Repairs;Insurance;Insurance > Auto;Insurance > Disability;Insurance > Home and Contents;Insurance > Life;Insurance > Medical;Int Inc;Int Inc > Bank Interest;Int Inc > Gross;Int Inc > Net;Int Inc > Other savings;Invest. income;Invest. income > 1st option;Invest. income > Dividend;Invest. income > Foreign;Invest. income > Other savings;Invest. income > Other trusts;Invest. income > Other trusts#Capital;Invest. income > Other trusts#Dist. rec'd;Invest. income > Other trusts#Estate;Investment Income;Investment Income > Dividends;Investment Income > Interest;Investment Income > Long-Term Capital Gains;Investment Income > Short-Term Capital Gains;Investment Income > Tax-Exempt Interest;Job Expense;Job Expense > Non-Reimbursed;Job Expense > Reimbursed;Legal Fees;Leisure;Leisure > Books & Magazines;Leisure > Entertaining;Leisure > Films & Video Rentals;Leisure > Hobbies;Leisure > Sporting Events;Leisure > Sports Goods;Leisure > Tapes & CDs;Leisure > Theatre & Concerts etc;Leisure > Toys & Games;Loan;Loan > Loan Interest;Long-Term Capital gains;Mortgage;Mortgage > Interest;Mortgage > PMI;Mortgage > Principle;Motor;Motor > Fuel;Motor > Loan;Motor > Service;Other Expense;Other Expense > Unknown;Other Income;Other Income > Child Support;Other Income > Employee Share Option;Other Income > Gifts Received;Other Income > Loan Principal Received;Other Income > Lottery or Premium Bond Prizes;Other Income > Student loan;Other Income > Tax Refund;Other Income > Unemployment Benefit;Pension;Pension > Employer;Personal Care;Pet Care;Pet Care > Food;Pet Care > Supplies;Pet Care > Vet's Bills;Recreation;Retirement Accounts;Retirement Accounts > 401(k)403(b) Plan Contributions;Retirement Accounts > 529 Plan Contributions;Retirement Accounts > IRA Contributions;Retirement Income;Retirement Income > 401(k);Retirement Income > 401(k) > 403(b) Distributions;Retirement Income > IRA Distributions;Retirement Income > Pensions & Annuities;Retirement Income > State Pension Benefits;Short-Term Capital gains;Social Security Benefits;Taxes;Taxes > AMT;Taxes > Federal Tax;Taxes > Federal Taxes;Taxes > Local Tax;Taxes > Local Taxes;Taxes > Other Invest;Taxes > Other Tax;Taxes > Property Taxes;Taxes > Social Security;Taxes > State Tax;Taxes > State Taxes;Travel;Travel > Accomodations;Travel > Car Rental;Travel > Fares;Utilities;Utilities > Electricity;Utilities > Garbage & Recycling;Utilities > Gas;Utilities > Sewer;Utilities > Telephone;Utilities > Water;Wages & Salary;Wages & Salary > Benefits;Wages & Salary > Bonus;Wages & Salary > Commission;Wages & Salary > Employer Pension Contributions;Wages & Salary > Gross Pay;Wages & Salary > Net Pay;Wages & Salary > Overtime;Wages & Salary > Workman's Comp
eu: Mantenu-pentsioa;Ibilgailua;Ibilgailua > Erregaia;Ibilgailua > Asegurua;Ibilgailua >Alokairua;Ibilgailua > Mailegua;Ibilgailua > Mantenua;Banku-karguak;Banku-karguak > Interesak; Banku-karguak > Komisioak; Etxebizitza;Etxebizitza > Elektrizitatea;Etxebizitza > Gas Naturala;Etxebizitza > Erregaia;Etxebizitza > Udal zergak;Etxebizitza > Alokairua;Etxebizitza > Ura;Etxebizitza > Zaborra;Etxebizitza > Komunikazioak;Etxebizitza > TV;Etxebizitza > Altzariak;Bonoak;Enpresa;Enpresa > Ibilgailua;Enpresa > Kapital sarrerak;Enpresa > Gastu legalak;Enpresa > Bulego errenta;Enpresa > Bulego gastuak;Enpresa > Bestelako gastuak; Enpresa > Sarrerak; Enpresa > Zergak;Enpresa > Bidai gastuak;Enpresa > Soldatak;Enpresa > Zerbitzuak; Enpresa > Mantenu gastuak;Eskudirutan ateratzea;Karitatea;Dohaintzak;Haurren zaintza;Arropa;Errentak;Errentak > Dibidenduak; Errentak > Akzioak;Hezkuntza; Hezkuntza > Ikasketa ofizialak; Hezkuntza > eskolaz kanpokoak; Hezkuntza > Materiala;Hezkuntza > Mailegua;Hezkuntza > Matrikulak;Lan-sarrerak;Lan-sarrerak > Soldata;Lan-sarrerak > ordu-extrak;Lan-sarrerak > Interesak;Lan-sarrerak > Bestelako irabaziak;Lan-sarrerak > Atzerriko sarrerak;Lan-sarrerak > Aparteko lanak;Janaria;Janaria > Janaria > jatetxeak;Lorategia;Opariak;Jasotako opariak;Osasuna;Osasuna > Dentista;Osasuna > Farmazia gastuak;Osasuna > Fisioterapia;Osasuna > Asegurua; Osasuna > Optikak; Osasuna > Medikuak;Oporrak;Oporrak > Ostatu hartzea;Oporrak > Bidaiak;Etxebizitza > Asegurua;Inbertsio sarrerak; Banku interesak;Aurrezkiak; Inbertsio sarrerak > Dibidenduak;Inbertsio sarrerak > atzerrikoak;Inbertsio sarrerak > Epe motzeko kapital inbertsioak;Inbertsio sarrerak > Epe luzeko kapital inbertsioak;Inbertsio sarrerak > Bestelakoak; Aisialdia;Aisialdia > Zinea; Aisialdia > Antzerkia; Aisialdia > Bideo jokoak;Aisialdia > Musika;Aisialdia > Dantza;Aisialdia > Kirol ekitaldiak;Aisialdia > Kontzertuak;Aisialdia > Jolasak; Aisialdia > Liburuak; Aisialdia > Komikiak;Mailegua; Mailegua > Mailegu interesak;Pentsioa;Pentsioa > pentsio publikoa;Pentsioa > pentsio plana;Kalte-ordainak;Zergak; Zergak > udal zergak; Zergak >  PFEZ; Zergak > BEZ

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Import standard categories
eu: Inportatu ohiko kategoriak

[ctx: Noun, categories of items]
en: Categories
eu: Kategoriak

[ctx: A tool tip]
en: Categories management
eu: Kategorien kudeaketa

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... <a href="skg://skrooge_categories_plugin">categories</a> can be reorganized by drag & drop.</p>
eu: <p>... <a href="skg://skrooge_categories_plugin">Kategoriak</a> arrastatu eta jareginez antola daitezke.</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... if you delete a <a href="skg://skrooge_categories_plugin">category</a>, all operations affected by this category will be associated to its parent category.</p>
eu: <p>...  <a href="skg://skrooge_categories_plugin">kategoria</a>, ezabatzen baduzu bere eragiketa guztiei bere kategoria gurasoa esleituko zaie.</p>

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Many unused categories
eu: Erabili gabeko kategoria asko

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: You can improve performances by removing categories that have no operations.
eu: Errendimendua hobetu dezakezu erabiltzen ez diren kategoriak ezabatuz.

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Important variation for '%1'
eu: '%1'(e)n aldaera garrantzitsua

[ctx: Advice on making the best (action)]
en: Open sub operations with category containing '%1'
eu: '%1' kategoria duten azpi eragiketak ireki

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Some categories seem to be identical
eu: Badirudi hainbat kategoria berdinak direla

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: Some categories seem to be identical but with different syntax. They could be merged.
eu: Kategoria batzuk berdinak dirudite baina sintaxi ezberdinaz. Bateratu beharko lirateke.

[ctx: Noun, a list of items]
en: Sub operations with category containing '%1'
eu: '%1' kategoria duten azpi eragiketak

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Delete unused categories
eu: Ezabatu kategoria erabili-gabeak

[ctx: Successful message after an user action]
en: Unused categories deleted
eu: Erabili gabeko kategoriak ezabatuak

[ctx: Error message]
en: Unused categories deletion failed
eu: Erabili gabeko kategoria ezabatzea huts egin du

[ctx: Verb]
en: Add category
eu: Gehitu kategoria

en: Income
eu: Diru-sarrera

en: Expenditure
eu: Gastua

en: Highlighted
eu: Nabarmendua

[ctx: An help]
en: Add a sub category to the selected one
eu: Gehitu azpi-kategoria hautatuari

[ctx: Noun, default name for a new category]
en: New category
eu: Kategoria berria

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Category creation '%1'
eu: '%1' Kategoria sortzea

[ctx: An information message]
en: The category '%1' has been created
eu: '%1' Kategoria sortu da

[ctx: Successful message after an user action]
en: Category '%1' created
eu: '%1' Kategoria sortuta

[ctx: Error message]
en: Category creation failed
eu: Kategoria sorrerak huts egin du

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Category update
eu: Kategoria eguneratu

[ctx: Information message]
en: You tried to modify all names of selected categories. Categories have been merged.
eu: Hautatutako kategoria guztien izenak aldatzen saiatu zaraKategoriak bateratu dira.

[ctx: An information message]
en: The category '%1' has been merged with category '%2'
eu: '%1' kategoria '%2' kategoriaz bateratu da

[ctx: An information message]
en: The category '%1' has been updated
eu: '%1' Kategoria eguneratu da

[ctx: Successful message after an user action]
en: Category updated
eu: Kategoria eguneratua

[ctx: Error message]
en: Category update failed
eu: Kategoria eguneratzeak huts egin du

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, skgcategoriesplugin_base)
en: Categories
eu: Kategoriak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kNameInput1)
en: The category to modify
eu: Aldatzeko kategoria

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kNameInput2)
en: The sub category to add
eu: Gehitzeko azpi-kategoria

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kModifyCategoryButton) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kModifyCategoryButton)
en: Update selected categories (Shift+Enter)
eu: Eguneratu hautatutako kategoria (Maius+sartu)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kDeleteUnusedButton) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kDeleteUnusedButton)
en: Delete unused categories
eu: Ezabatu kategoria erabili-gabeak

[ctx: Verb, delete unused categories]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kDeleteUnusedButton)
en: Delete unused
eu: Ezabatu erabili gabekoak

note: i18n: ectx: Menu (import)
en: Import
eu: Inportatu

note: i18n: ectx: Menu (other)
en: Other
eu: Bestelakoa

note: i18n: ectx: label, entry (automatic_validation), group (skrooge_importexport)
en: Automatic validation after import
eu: Balioztapen automatikoa inportatu ondoren

note: i18n: ectx: label, entry (apply_rules), group (skrooge_importexport)
en: Apply rules on to imported operations
eu: Ezarri arauak inportatutako eragiketei

note: i18n: ectx: label, entry (open_after_import_or_processing), group (skrooge_importexport)
en: Open operations after import or processing
eu: Ireki eragiketak inportatu edo kalkulatu ondoren

note: i18n: ectx: label, entry (since_last_import), group (skrooge_importexport)
en: Import only operations since the last imported one
eu: Inportatu eragiketak bakarrik inportatutako azken inportaziotik.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_automatic_search_header) i18n: ectx: label, entry (automatic_search_header), group (skrooge_importexport)
en: Automatic search of the header
eu: Goiburuaren bilaketa automatikoa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_automatic_search_columns) i18n: ectx: label, entry (automatic_search_columns), group (skrooge_importexport)
en: Automatic search of the columns
eu: Zutabeen bilaketa automatikoa

note: i18n: ectx: label, entry (header_position), group (skrooge_importexport)
en: Header position
eu: Goiburu kokapena

note: i18n: ectx: label, entry (columns_positions), group (skrooge_importexport)
en: Column positions
eu: Zutabe kokapena

note: i18n: ectx: label, entry (mapping_date), group (skrooge_importexport)
en: Date
eu: Data

note: i18n: ectx: label, entry (mapping_number), group (skrooge_importexport)
en: Number
eu: Zenbakia

note: i18n: ectx: label, entry (mapping_mode), group (skrooge_importexport)
en: Mode
eu: Mota

note: i18n: ectx: label, entry (mapping_payee), group (skrooge_importexport)
en: Payee
eu: Onuraduna

note: i18n: ectx: label, entry (mapping_comment), group (skrooge_importexport)
en: Comment
eu: Azalpena

note: i18n: ectx: label, entry (mapping_status), group (skrooge_importexport)
en: Status
eu: Egoera

note: i18n: ectx: label, entry (mapping_bookmarked), group (skrooge_importexport)
en: Bookmarked
eu: Laster-markaduna

note: i18n: ectx: label, entry (mapping_account), group (skrooge_importexport)
en: Account
eu: Kontua

note: i18n: ectx: label, entry (mapping_category), group (skrooge_importexport)
en: Category
eu: Kategoria

note: i18n: ectx: label, entry (mapping_quantity), group (skrooge_importexport)
en: Quantity
eu: Kopurua

note: i18n: ectx: label, entry (mapping_sign), group (skrooge_importexport)
en: Sign
eu: Zeinua

note: i18n: ectx: label, entry (mapping_debit), group (skrooge_importexport)
en: Debit
eu: Zorra

note: i18n: ectx: label, entry (mapping_unit), group (skrooge_importexport)
en: Unit
eu: Unitatea

note: i18n: ectx: label, entry (mapping_property), group (skrooge_importexport)
en: Property
eu: Propietatea

note: i18n: ectx: label, entry (backends), group (skrooge_importexport)
en: List of backends used
eu: Erabilitako backend zerrenda

note: i18n: ectx: label, entry (csv_date_format), group (skrooge_importexport)
en: CSV date format
eu: CSV data formatua

note: i18n: ectx: label, entry (ledger_account_identification), group (skrooge_importexport)
en: Ledger account identification
eu: Kontu nagusiaren identifikazioa

note: i18n: ectx: label, entry (qif_date_format), group (skrooge_importexport)
en: QIF date format
eu: QIF data formatua

note: i18n: ectx: label, entry (download_on_open), group (skrooge_importexport) i18n: ectx: label, entry (download_on_open), group (skrooge_unit)
en: Download all values on open
eu: Jaitsi balio guztiak irekitzean

note: i18n: ectx: label, entry (download_frequency), group (skrooge_importexport) i18n: ectx: label, entry (download_frequency), group (skrooge_unit)
en: Frequency of the automatic download
eu: Jaitsiera automatikoen maiztasuna

[ctx: Verb, action to import items from another format]
en: Import
eu: Inportatu

[ctx: Verb, action to import items from another format]
en: Import...
eu: Inportatu...

[ctx: Verb, action to import items from another format]
en: Import with backends
eu: Inportatu backend-ekin

[ctx: Verb, action to import]
en: Import currency values...
eu: Inportatu dibisen balioak...

[ctx: Verb, action to import]
en: Import rules...
eu: Inportatu arauak...

[ctx: Verb, action to export items in another format]
en: Export
eu: Esportatu

[ctx: Verb, action to export items to another format]
en: Export...
eu: Esportatu...

[ctx: Noun, apply some kind of transformation on an item]
en: Processing
eu: Kalkulatzen

[ctx: Verb, action to find and group transfers]
en: Find and group transfers
eu: Bilatu eta taldekatu transferentziak

[ctx: Verb, action to anonymize a document]
en: Anonymize
eu: Anonimatu

[ctx: Verb, action to clean an import]
en: Clean bank's imports
eu: Garbitu bankuen inportatzeak

[ctx: Verb, action to validate imported operations]
en: Switch validation of imported operations
eu: Inportatutako eragiketen balidazioa aldatzea

[ctx: Verb, action to merge]
en: Validate operations that do not require further action
eu: Ekintza gehiagorik behar ez duten eragiketak balioztatzea

[ctx: Verb, action to open]
en: Open imported operations not yet validated...
eu: Ireki oraindik balioztatu gabe dauden eragiketa inportatuak...

[ctx: Noun, a list of items]
en: Operations imported and not yet validated
eu: Inportatutako eta balioztatzeko dauden eragiketak

[ctx: Verb, action to merge]
en: Merge imported operations
eu: Bateratu inportatutako eragiketak

[ctx: Noun]
en: Force the merge
eu: Behartu bateratzea

[ctx: Information message]
en: You have some krunner's operations to import
eu: Krunner eragiketak dituzu inportatzeko

[ctx: Question]
en: Do you really want to import %1 into the current document ?
eu: Benetan %1 inportatu nahi duzu uneko dokumentuan?

[ctx: Question]
en: Import confirmation
eu: Inportazio berrespena

[ctx: Information]
en: You must enter the list of backends to use separated by a ';'.
    A backend can have parameters. You can pass the parameters in parenthesis separated by comma.
    
    Example: backendA;backendB(parameter1,parameter2).
    
    Here is the list of known backends: %1.
eu: Backend zerrenda sartu beharko duzu ';' batez bereiztuz.
    Backend parametroak izan ditzake. Parametroak pasa ditzakezu parentesi artean koma bidez bereiziz.
    
    Adibidez: backendA;backendB(1parametroa,2parametroa).
    
    Hau da backend ezagunen zerrenda: %1.

[ctx: Format date]
en: Automatic detection
eu: Detekzio automatikoa

[ctx: Noun]
en: Import / Export
eu: Inportatu/esportatu

[ctx: Noun]
en: Import / Export management
eu: Inportatu/esportatu kudeaketa

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... skrooge is able to detect <a href="skg://tab_configure?page=Skrooge import and export plugin">automatically</a> transfers after an import.</p>
eu: <p>... skrooge gai da detektatzeko <a href="skg://tab_configure?page=Skrooge import and export plugin">automatikoki</a>transferentziak inportatu ondoren.</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... you can automatically import operation with <a href="skg://tab_configure?page=Skrooge import and export plugin">backend</a>.</p>
eu: <p>...  <a href="skg://tab_configure?page=Skrooge import and export plugin">backend</a>erabiliz automatikoki inportatu ditzakezu eragiketak.</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... you can <a href="skg://import_operation">import</a> many files in one shot.</p>
eu: <p>... Hainbat fitxategi <a href="skg://import_operation">inportatu</a> ditzakezu bat-batean.</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... unit amounts can be imported through a CSV file.</p>
eu: <p>... Unitate-kopuruak CSV fitxategi baten bidez inporta daitezke.</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... you can customize your CSV import with regular expressions defined in <a href="skg://tab_configure?page=Skrooge import and export plugin">setting</a> panel.</p>
eu: <p>... zure CSV inportazioa pertsonalizatu dezakezu, esamolde erregularrak definituz<a href="skg://tab_configure?page=Skrooge import and export plugin">ezarpenak</a> panelean.</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... you can export the full content of your document into a XML file.</p>
eu: <p>... Zure dokumentuaren eduki osoa XML fitxategi batera esporta dezakezu.</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... you can export some accounts or operations just be selecting them before to launch the <a href="skg://export">export_operation</a>.</p>
eu: <p>... hainbat kontu edo eragiketa esportatu ditzakezu hautatuz eta ondoren  <a href="skg://export">esportazio_eragiketa</a>abiaraziz.</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... you can apply <a href="skg://skrooge_search_plugin">automatic rules</a> after an import to set the right categories.</p>
eu: <p>...  <a href="skg://skrooge_search_plugin">arau automatikoak</a> ezarri ditzakezu inportatu ondoren kategoriak zuzenak ezartzeko.</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... you can convert file by using the batch tool '%1'.</p>
eu: <p>... fitxategia bihurtu daiteke '%1' agindu-sorta tresna erabiliz.</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... skrooge uses the name of the imported file to find the target account.</p>
eu: <p>... skrooge inportatutako fitxategiaren izena erabiltzen du helburu kontua bilatzeko.</p>

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Import with backends
eu: Inportatu backend-ekin

[ctx: Error message]
en: Syntax error in backend "%1"
eu: Sintaxi errorea "%1" backend-ean

[ctx: Question]
en: The backend '%1' needs a password.
    Please enter the password.
eu: '%1' backend pasahitza eskatzen du.
    Mesedez sartu pasahitza.

[ctx: A file format]
en: CSV Files
eu: CSV fitxategiak

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Import with codec %1
eu: Inportatu %1 kodekaz

[ctx: Error message]
en: Import of file named '%1' failed
eu: '%1' izendun fitxategiaren inportazioak huts egin du

[ctx: Error message]
en: Import canceled by user
eu: Inportazioa erabiltzaileak bertan behera utzita

en: %1 file successfully imported. | %1 files successfully imported.
eu[0]: %1 fitxategia ongi inportatu da.
eu[1]: %1 fitxategiak ongi inportatu dira.

[ctx: Noun]
en: Install %1
eu: Instalatu %1

[ctx: Information message]
en: The installation will be done during the next import
eu: Instalazioa hurrengo inportazioan burutuko da

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Export
eu: Esportatu

[ctx: Successful message after an user action]
en: File '%1' successfully exported.
eu: '%1' fitxategia ongi esportatu da.

[ctx: Error message]
en: Export of '%1' failed
eu: '%1' esportatzeak huts egin du

[ctx: Question]
en: The file can be made anonymous in two ways.<br/><b>Reversibly:</b> enter a key and memorize it, it will be used to go back.<br/><b>Irreversibly (recommended):</b> do not enter a key.<br/><br/>To reverse an anonymous file, simply try to anonymize it with the same key.
eu: Fitxategia anonimo egin ahal da bi eratara<br/><b>Alderantziz:</b> sartu  gako bat eta oroitu, iraultzeko erabiliko da..<br/><b>Atzera buelta gabe (gomendatua):</b> ez sartu gako bat.<br/><br/>Artxibo anonimo bat iraultzeko, saiatu anonimizatzen gako berarekin.

[ctx: An anonymized document is a document where all private data has been removed]
en: Document anonymized.
eu: Dokumentua anonimizatua.

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Find and group transfers
eu: Bilatu eta taldekatu transferentziak

en: Document successfully processed. %1 transfer created. | Document successfully processed. %1 transfers created.
eu[0]: Dokumentua zuzen prozesatuta. Transferentzia %1 sortua.
eu[1]: Dokumentua zuzen prozesatuta. %1 transferentzia sortuak.

[ctx: Information message]
en: No transfers found
eu: Ez dira transferentziak aurkitu

[ctx: Error message]
en: Processing failed.
eu: Prozesatzea huts egin du.

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Clean bank's imports
eu: Garbitu bankuen inportatzeak

[ctx: Successful message after an user action]
en: Document successfully cleaned.
eu: Ondo garbitu da dokumentua.

[ctx: Error message]
en: Clean failed.
eu: Garbiketak huts egin du.

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Switch validation of imported operations
eu: Inportatutako eragiketen balidazioa aldatzea

[ctx: Successful message after an user action]
en: Imported operations validated.
eu: Inportatutako eragiketak balioztatuta.

[ctx: Error message]
en: Validation failed
eu: Balioztapenak huts egin du

[ctx: Error message]
en: Invalid selection, you must select one imported operation and one manual operation with same amounts
eu: Hautapen baliogabea, inportatutako eragiketa bat hautatu behar duzu eta eskuzko eragiketa bat kopuru berdinarekin

[ctx: Question]
en: Amounts are not equals. Do you want to force the merge ?
eu: Kopuruak ez dira berdinak. Bateratzea behartu nahi duzu?

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Merge imported operations
eu: Bateratu inportatutako eragiketak

[ctx: Error message]
en: Merge failed
eu: Bateratzeak huts egin du

[ctx: Successful message after an user action]
en: Imported operations merged.
eu: Inportatutako eragiketak bateratuta.

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Validate all operations
eu: Balioztatu eragiketa guztiak

[ctx: Message for successful user action]
en: Operations validated.
eu: Eragiketak balioztatuta.

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Many operations imported and not yet validated
eu: Inportatutako eragiketa asko eta oraindik balioztatu gabe.

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: After importing operations, you should review them, make corrections on, for instance, category, payee. Once done, you should mark the imported operation as validated, so that you know the operation has been fully processed.
eu: Eragiketak inportatu ondoren, berrikusi egin beharko zenituzke, zuzenketak egin, adibidez, kategoriari buruz, ordaintzaileari buruz. Behin hori eginda, inportatutako eragiketa balidatutzat markatu beharko zenuke, eragiketa erabat prozesatu dela jakin dezazun.

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Krunner's operation ongoing [%1 %2 %3]
eu: Krunnerren operazioa martxan dago. [%1 %2 %3]

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: Operations created through krunner have to be fully created in skrooge.
eu: Krunner bidez sortutako operazioak skroogen sortu behar dira.

[ctx: Advice on making the best (action)]
en: Import operation in %1
eu: Inportatu %1 eragiketa

[ctx: Advice on making the best (action)]
en: Remove operation
eu: Kendu eragiketa

[ctx: An erro message]
en: Open file '%1' failed
eu: '%1' fitxategia irekitzeak huts egin du

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Import krunner's operation
eu: Inportatu  krunner eragiketa

[ctx: An information to the user]
en: The operation '%1' has been added
eu: '%1' eragiketa gehitu da

[ctx: Message for successful user action]
en: Operations imported.
eu: Eragiketak inportatuta.

[ctx: Error message]
en: Import failed
eu: Inportatzea huts egin du

[ctx: Message for successful user action]
en: Operations removed.
eu: Eragiketak kenduta.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, kGeneral)
en: General
eu: Orokorra

note: i18n: ectx: attribute (toolTip), widget (QWidget, kGeneral)
en: General import settings
eu: Inportazio ezarpen orokorrak

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: After import
eu: Inportatu ondoren

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_apply_rules)
en: This option allows to apply all rules defined in "Search and process" on all imported operations
eu: Aukera honek inportatutako eragiketa guztietan "Bilaketa eta prozesua" atalean definitutako arau guztiak aplikatzeko aukera ematen du

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_apply_rules)
en: Apply rules on imported operations
eu: Ezarri arauak inportatutako eragiketei

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_automatic_validation)
en: This option allows to validate all imported operations
eu: Aukera honek inportatutako eragiketa guztiak balioztatzeko aukera ematen du.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_automatic_validation)
en: Automatic validation
eu: Balidazio automatikoa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_open_after_import_or_processing)
en: This option allows to open all imported operations at the end of the import
eu: Aukera honek inportatutako eragiketa guztiak irekitzeko aukera ematen du inportazioaren amaieran.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_open_after_import_or_processing)
en: Open operations
eu: Ireki eragiketak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_since_last_import)
en: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600; color:#ff0000;">WARNING: </span>In some conditions, this option can cause missing operations. </p><p>This option is mainly interesting with OFX import when your bank is not able to generate real unique identifier for operations.</p></body></html>
eu: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600; color:#ff0000;">ABISUA: </span>Baldintza batzuetan, aukera honek desagertutako operazioak eragin ditzake.  </p><p>Aukera hau bereziki interesgarria da OFX inportazioarekin zure bankua eragiketetarako benetako identifikatzaile bakarra sortzeko gai ez denean..</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_since_last_import)
en: Import only operations since the last imported one (not recommended)
eu: Inportatu eragiketak bakarrik inportatu azken eragiketatik (ez gomendatua)

note: i18n: ectx: attribute (toolTip), widget (QWidget, kCsv)
en: Settings for CSV import
eu: CSV inportaziorako ezarpenak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Header position:
eu: Goiburu kokapena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: 0 if CSV file does not have header
eu: 0  CSV fitxategiak ez badu goiburua

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, kDateLbl) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLabel, kDateLbl) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGDateEdit, kDateEdit)
en: Date of the operation
eu: Eragiketaren data

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kDateLbl)
en: Date:
eu: Data:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, kNumberLbl) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kNumberEdit)
en: Number of the operation, for example the Check number, or a Transfer reference.
eu: Eragiketaren zenbakia, adibidez txekearen zenbakia, edo Transferentziaren erreferentzia.

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLabel, kNumberLbl) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLineEdit, kNumberEdit)
en: Number of the operation
eu: Eragiketaren zenbakia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kNumberLbl)
en: Number:
eu: Zenbakia:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, kTypeLabel)
en: Operation mode (how you made the operation).
    Examples: Credit Card, Check, Transfer...
eu: Eragiketa mota (Nola egiten duzu eragiketa).
    Adibidez: Kreditu txartela, txekea, Transferentzia...

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLabel, kTypeLabel) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kTypeEdit)
en: Operation mode
eu: Eragiketa mota

[ctx: Noun, the mode used for payment of the operation (Credit Card, Cheque, Transfer...)]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kTypeLabel)
en: Mode:
eu: Mota:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, kPayeeLabel) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLabel, kPayeeLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kPayeeEdit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kPayeeEdit)
en: Payee of the operation
eu: Eragiketaren onuraduna

[ctx: Noun, a person or institution receiving a payment, or paying the operation]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kPayeeLabel)
en: Pa&yee:
eu: &Onuradun:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, kCommentLabel) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLabel, kCommentLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kCommentEdit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kCommentEdit)
en: Comment of the operation
eu: Eragiketaren azalpena:

[ctx: Noun, a user comment on an item]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kCommentLabel)
en: Comment:
eu: Azalpena:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, kStatusLbl)
en: Status of the operation (reconciled or not)
eu: Eragiketaren egoera (berdinkatuta edo ez)

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLabel, kStatusLbl)
en: Status of the operation
eu: Eragiketaren egoera

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kStatusLbl)
en: Status:
eu: Egoera:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, kBookmarkedLbl) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLabel, kBookmarkedLbl)
en: Bookmark of the operation
eu: Eragiketaren laster-marka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kBookmarkedLbl)
en: Boo&kmarked:
eu: Laster-&markaduna:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, kAccountLabel) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLabel, kAccountLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kAccountEdit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kAccountEdit)
en: Account of the operation
eu: Eragiketaren zenbatekoa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, kCategoryLabel) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLabel, kCategoryLabel) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kCategoryEdit)
en: Category of the operation
eu: Eragiketaren kategoria

[ctx: Noun, the category of an item]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kCategoryLabel)
en: Category:
eu: Kategoria:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, kAmountLabel) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLabel, kAmountLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, kQuantityLbl) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLabel, kQuantityLbl) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGCal
en: Amount of the operation
eu: Eragiketaren zenbatekoa

[ctx: Noun, a numerical quantity]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kAmountLabel)
en: Amount:
eu: Zenbatekoa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kQuantityLbl)
en: Quantity:
eu: Kopurua:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, kSignLbl) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLabel, kSignLbl)
en: Sign of the operation
eu: Eragiketaren zeinua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kSignLbl)
en: Sign:
eu: Zeinua:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, kUnitLbl) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLabel, kUnitLbl) i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGUnitComboBox, kUnitEdit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGUnitComboBox, kUnitEdit)
en: Unit of the operation
eu: Eragiketaren unitatea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kUnitLbl)
en: Unit:
eu: Unitatea:

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLabel, kidtransaction) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, kidtransaction)
en: Id to join all operations as a split operation
eu: Zatikatutako eragiketa baten, azpi-eragiketa guztiak elkartzeko Id

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_8)
en: Id to join all operations as a transfer
eu: Eragiketa guztiak transferentzia bezala elkartzeko Id

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLabel, label_9) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_9)
en: To identify column to import as properties
eu: Propietate bezala inportatzeko zutabea identifikatzeko

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Property:
eu: Propietatea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "https://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">You have to define <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Regular_expression"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">regular expression</span></a> allowing to automatically map each attribute.</p></body></html>
eu: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "https://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Zuk <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Regular_expression"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">adierazpen erregularra</span></a> definitu behar duzu automatikoki ezaugarri bakoitza mapatzeko aukera emateko.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Column positions:
eu: Zutabeen kokapenak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kLabelColumns)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "https://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">  Must be a string containing following key words separated by <span style=" font-weight:600;">|</span>:</p></body></html>
eu: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "https://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">  ondorengo gako hitzak dituen katea izan behar du, banatzaile hau erabiliz  <span style=" font-weight:600;">|</span>:</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "https://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:9pt;">  </span><span style=" font-size:9pt;">or nothing to ignore the column</span><span style=" font-size:9pt;"> </span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:9pt;">  or anything else to import the column as a property.</span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:9pt;">  </span><span style=" font-size:9pt; text-decoration: underline;">Example:</span></p></body></html>
eu: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "https://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:9pt;">  </span><span style=" font-size:9pt;">edo ezer ez zutabeari ez-ikusia egiteko</span><span style=" font-size:9pt;"> </span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:9pt;">  edo beste zerbait zutabea propietate bezala inportatzeko.</span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:9pt;">  </span><span style=" font-size:9pt; text-decoration: underline;">Adibidez:</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, More)
en: Edit regular expressions...
eu: Editatu adierazpen erregularrak...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, kSignLbl_2) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLabel, kSignLbl_2)
en: How to identify a debit
eu: Nola identifikatu zordunketa bat?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kSignLbl_2)
en: Debit values of "sign" column:
eu: Zordunketa balioak "zeinu"  zutabekoak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Date format:
eu: Data formatua:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, kLedger)
en: Ledger
eu: Liburu nagusia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Account identification:
eu: Kontu identifikazioa:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_ledger_account_identification)
en: <html><head/><body><p>In ledger file, there is not difference between an account and a category. During import, we need to be able to do this difference. For that, you must enter here some words that will identify accounts.</p></body></html>
eu: <html><head/><body><p>Kontabilitate liburu fitxategian, ez dago alderik kontu eta  kategoria artean. Inportazioan zehar, gu bereizketa hau egiteko beharra daukagu.  Horretarako, hemen hitz batzuk sartu beharko dituzu kontuak identifikatzeko.</p></body></html>

note: i18n: ectx: attribute (toolTip), widget (QWidget, kQif)
en: Settings for QIF import
eu: Ezarpenak QIF inportaziorako

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, kBackends)
en: Backends
eu: Backend

note: i18n: ectx: attribute (toolTip), widget (QWidget, kBackends)
en: Settings for import by backends
eu: Ezarpenak backend bidez inportatzeko

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_download_on_open)
en: Download on open
eu: Jaitsi irekitzeko

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_download_frequency)
en: Once a day
eu: Egunean behin

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_download_frequency)
en: Once a week
eu: Astean behin

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_download_frequency)
en: Once a month
eu: Hilean behin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: List of bac&kends used:
eu: Erabilitako bac&kend zerrenda:

note: i18n: ectx: label, entry (fontFutureColor), group (skrooge_operation)
en: Color of font for future operations
eu: Letra-tipoaren kolorea etorkizuneko eragiketetarako

note: i18n: ectx: label, entry (fontNotValidatedColor), group (skrooge_operation)
en: Color of font for non-validated operations
eu: Letra-tipoaren kolorea balioztatu gabeko eragiketetarako

note: i18n: ectx: label, entry (fontSubOperationColor), group (skrooge_operation)
en: Color of font for sub operations
eu: Letra-tipoaren kolorea azpi-eragiketetarako

note: i18n: ectx: label, entry (fasteditmode), group (skrooge_operation)
en: Fast edit mode
eu: Azkar editatzeko modua

note: i18n: ectx: label, entry (broken_reconciliation), group (skrooge_operation)
en: What to do, if an action breaks a reconciliation:
eu: Zer egin, ekintza batek berdinkatzea apurtzen badu:

note: i18n: ectx: label, entry (broken_import), group (skrooge_operation)
en: What to do, if an action breaks an import:
eu: Zer egin, ekintza batek inportazioa apurtzen badu:

note: i18n: ectx: label, entry (computeBalances), group (skrooge_operation)
en: Compute balances
eu: Kalkulatu saldoak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_oncurrentaccountonly) i18n: ectx: label, entry (oncurrentaccountonly), group (skrooge_operation)
en: On current account only
eu: Uneko kontuan bakarrik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_setCategoryForPayee) i18n: ectx: label, entry (setCategoryForPayee), group (skrooge_operation)
en: Set the most used category when the payee is modified
eu: Ezarri gehien erabilitako kategoria onuraduna aldatzen denean

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_automaticPointInReconciliation) i18n: ectx: label, entry (automaticPointInReconciliation), group (skrooge_operation)
en: Automatic point operations created during reconciliation
eu: Automatikoki seinalatu eragiketak berdinkatzea egitean

note: i18n: ectx: label, entry (commentFakeOperation), group (skrooge_operation)
en: Default comment for fake operation
eu: Azalpen lehenetsia eragiketa faltsuetan

note: i18n: ectx: label, entry (payeeFakeOperation), group (skrooge_operation)
en: Default payee for fake operation
eu: Onuradun lehenetsia eragiketa faltsuetan

note: i18n: ectx: label, entry (categoryFakeOperation), group (skrooge_operation)
en: Default category for fake operation
eu: Kategoria lehenetsia eragiketa faltsuetan

note: i18n: ectx: label, entry (commentCommissionOperation), group (skrooge_operation)
en: Default comment for commission operation
eu: Azalpen lehenetsia komisio eragiketetan

note: i18n: ectx: label, entry (categoryCommissionOperation), group (skrooge_operation)
en: Default category for commission operation
eu: Kategoria lehenetsia komisio eragiketetan

note: i18n: ectx: label, entry (commentTaxOperation), group (skrooge_operation)
en: Default comment for tax operation
eu: Azalpen lehenetsia zerga eragiketetan

note: i18n: ectx: label, entry (categoryTaxOperation), group (skrooge_operation)
en: Default category for tax operation
eu: Kategoria lehenetsia zerga eragiketetan

[ctx: Dashboard widget title]
en: Income & Expenditure
eu: Sarrerak eta Gastuak

[ctx: Noun, a type of operations]
en: Grouped
eu: Taldekatuak

[ctx: Noun, a type of operations]
en: Transfers
eu: Transferentziak

[ctx: Noun, a type of operations]
en: Tracked
eu: Aztarnadunak

[ctx: Noun, a type of operations]
en: On suboperations
eu: Azpi-eragiketetan

[ctx: Noun, the title of a section]
en: Income & Expenditure
eu: Sarrerak eta Gastuak

[ctx: Verb, duplicate an object]
en: Duplicate
eu: Bikoiztu

[ctx: Verb]
en: Create template
eu: Sortu txantiloia

[ctx: Verb, mark an object]
en: Point
eu: Seinalatu

[ctx: Verb]
en: Fast edit
eu: Edizio azkarra

[ctx: Verb]
en: Open operations...
eu: Ireki eragiketak...

[ctx: Verb]
en: Open operations with ...
eu: Ireki eragiketak honekin...

[ctx: Verb]
en: Open sub operations with ...
eu: Ireki azpi-eragiketak honekin...

[ctx: Verb]
en: Open highlights...
eu: Ireki nabarmenduak...

[ctx: Noun, a list of items]
en: Highlighted operations
eu: Eragiketa nabarmenduak

[ctx: Verb]
en: Open last modified...
eu: Ireki azken aldaketa...

[ctx: Noun, a list of items]
en: Operations modified or created during last action
eu: Azken ekintzatik aldatutako edo sortutako eragiketak

[ctx: Verb]
en: Open operations modified by this transaction...
eu: Ireki transakzio honek aldatutako eragiketak...

[ctx: Noun, a list of items]
en: Operations modified or created during the action '%1'
eu: '%1' eragiketan zehar sortutako edo aldatutako eragiketak

[ctx: Verb]
en: Open sub operations...
eu: Ireki azpi-eragiketak...

[ctx: Noun, a list of items]
en: Sub operations
eu: Azpi-eragiketak

[ctx: Verb]
en: Open potential duplicates...
eu: Ireki balizko bikoiztuak...

[ctx: Noun, a list of items]
en: Operations potentially duplicated
eu: Balizko eragiketa bikoiztuak

[ctx: Verb]
en: Open transfers without payee...
eu: Ireki onuradun gabeko transferentziak...

[ctx: Noun, a list of items]
en: Transfers without payee
eu: Onuradun gabeko transferentziak

[ctx: Verb]
en: Open operations without payee...
eu: Ireki onuradun gabeko eragiketak...

[ctx: Noun, a list of items]
en: Operations without payee
eu: Onuradun gabeko eragiketak

[ctx: Verb]
en: Open transfers without category...
eu: Ireki kategoria gabeko transferentziak...

[ctx: Noun, a list of items]
en: Transfers without category
eu: Kategoria gabeko transferentziak

[ctx: Verb]
en: Open operations without category...
eu: Ireki kategoria gabeko eragiketak...

[ctx: Noun, a list of items]
en: Operations without category
eu: Kategoria gabeko eragiketak

[ctx: Verb]
en: Open operations without mode...
eu: Ireki mota gabeko eragiketak...

[ctx: Noun, a list of items]
en: Operations without mode
eu: Mota gabeko eragiketak

[ctx: Verb]
en: Open operations with comments not aligned...
eu: Ireki lerrokatu gabeko azalpenen eragiketak...

[ctx: Noun, a list of items]
en: Operations with comments not aligned
eu: Lerrokatu gabeko azalpenen eragiketak

[ctx: Verb]
en: Open operations with dates not aligned...
eu: Ireki lerrokatu gabeko data duten eragiketak...

[ctx: Noun, a list of items]
en: Operations with dates not aligned
eu: Lerrokatu gabeko data duten eragiketak

[ctx: Verb]
en: Open operations without payees category...
eu: Ireki onuradunen kategoria gabeko eragiketak...

[ctx: Noun, a list of items]
en: Sub-operations without payees category
eu: Azpi-eragiketak onuradunen kategoria gabe

[ctx: Verb]
en: Align comment of suboperations of all single operations
eu: Lerrokatu eragiketa bakun guztietako azpi-eragiketen azalpenak

[ctx: Verb]
en: Align comment of operations of all single operations
eu: Lerrokatu eragiketa bakun guztietako eragiketen azalpenak

[ctx: Verb]
en: Align date of suboperations of all operations
eu: Lerrokatu eragiketa guztien azpi-eragiketen datak

[ctx: Verb]
en: Align the category of all single operations with the category of their payee
eu: Lerrokatu bere onuradunen kategoriako eragiketa bakun guztien kategoriak

[ctx: Verb]
en: Open operations in groups with only one operation...
eu: Ireki eragiketa taldeak eragiketa bakarrarekin...

[ctx: Noun, a list of items]
en: Operations in groups with only one operation
eu: Eragiketa taldeak eragiketa bakarrarekin

[ctx: Verb]
en: Remove groups with only one operation of all operations
eu: Ezabatu taldeak eragiketa bakarrarekin eragiketa guztietan

[ctx: Verb]
en: Group operations
eu: Eragiketa taldea

[ctx: Verb]
en: Ungroup operations
eu: Taldea desegin eragiketetan

[ctx: Verb, action to merge]
en: Merge sub operations
eu: Bateratu azpi-eragiketak

[ctx: Verb, action to apply a template]
en: Apply template
eu: Aplikatu txantiloia

[ctx: More items in a menu]
en: More
eu: Gehiago

[ctx: Verb]
en: Align date of suboperations of selected single operations
eu: Lerrokatu hautatutako eragiketa bakarren azpi-eragiketen data

[ctx: Verb]
en: Align date of suboperations of all single operations
eu: Lerrokatu eragiketa guztien eragiketen datak

[ctx: Verb]
en: Align comment of operations of selected single operations
eu: Lerrokatu hautatutako eragiketa bakunen eragiketen azalpenak

[ctx: Verb]
en: Align the category of all selected single operations with the category of their payee
eu: Lerrokatu bere onuradunen kategoriako eragiketa bakun hautatuen kategoriak

[ctx: Verb]
en: Align comment of suboperations of selected single operations
eu: Lerrokatu hautatutako eragiketa bakun azpi-eragiketen azalpena

[ctx: Verb]
en: Remove groups with only one operation of selected operations
eu: Ezabatu taldeak eragiketa bakarrarekin hautatutako eragiketetan

[ctx: Warning message]
en: The previous reconciliation of '%1' has been broken by this action or a previous one.
eu: '%1'ren aurreko berdinkatzeak ekintza hau apurtu du edo aurreko bat.

[ctx: Warning message]
en: This action would break the previous reconciliation of '%1', so it is cancelled.
eu: Ekintza honek aurreko '%1'ren berdinkatzea apurtuko du, horregatik bertan behera utzi da.

[ctx: Warning message]
en: The previous import in '%1' has been broken by this action or a previous one.
eu: Ekintza honegatik edo aurreko bategatik aurreko '%1' inportazioa apurtu da.

[ctx: Warning message]
en: This action would break the previous import in '%1', so it is cancelled.
eu: Ekintza honek aurreko '%1' inportazioa apurtuko du, horregatik bertan behera utzi da.

[ctx: Noun, the title of a section]
en: Income && Expenditure
eu: Diru-sarrerak eta gastuak

[ctx: Noun, the title of a section]
en: Highlighted operations
eu: Eragiketa nabarmenduak

[ctx: Noun]
en: Operations
eu: Eragiketak

[ctx: Noun]
en: Operation management
eu: Eragiketen kudeaketa

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... you can press +, -, CTRL + or CTRL - to quickly change dates.</p>
eu: <p>... Data azkar aldatu dezakezu +, -, KTRL + edo KTRL - sakatuz.</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... you can update many <a href="skg://skrooge_operation_plugin">operations</a> in one shot.</p>
eu: <p>... hainbat <a href="skg://skrooge_operation_plugin">eragiketa</a> klik bakarrean eguneratu ditzakezu.</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... you can double click on an <a href="skg://skrooge_operation_plugin">operation</a> to show or edit sub operations.</p>
eu: <p>... klik bikoitza eginez <a href="skg://skrooge_operation_plugin">eragiketan</a>azpi-eragiketak ikusi edo editatzeko.</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... you can duplicate an <a href="skg://skrooge_operation_plugin">operation</a> including complex operations (split, grouped, ...).</p>
eu: <p>... Zuk <a href="skg://skrooge_operation_plugin">eragiketak</a> bikoiztu ditzakezu konplexuak barne (zatikatuak, taldekatuak...).</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... you can create template of <a href="skg://skrooge_operation_plugin">operations</a>.</p>
eu: <p>... zuk <a href="skg://skrooge_operation_plugin">eragiketen</a> txantiloiak sor ditzakezu.</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... you can group and ungroup <a href="skg://skrooge_operation_plugin">operations</a>.</p>
eu: <p>... zuk <a href="skg://skrooge_operation_plugin">eragiketak</a> taldekatu eta banatu ditzakezu.</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... you have to indicate the sign of an <a href="skg://skrooge_operation_plugin">operation</a> only if you want to force it, else it will be determined automatically with the <a href="skg://skrooge_category_plugin">category</a>.</p>
eu: <p>... Zeinua adierazi beharra dago <a href="skg://skrooge_operation_plugin">eragiketan</a> bakarrik behartu nahi duzunean, bestela automatikoki ezarriko zaio <a href="skg://skrooge_category_plugin">kategoriaren</a>arabera.</p>

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Apply template
eu: Aplikatu txantiloia

[ctx: Successful message after an user action]
en: Template applied.
eu: Aplikatutako txantiloia.

[ctx: Error message]
en: Apply of template failed
eu: Txantiloia aplikatzeak huts egin du

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Group operations
eu: Eragiketa taldeak

[ctx: An information to the user]
en: The operation '%1' has been grouped with '%2'
eu: '%1' eragiketa '%2' eragiketaz taldekatu da

[ctx: Successful message after an user action]
en: Operations grouped.
eu: Eragiketak taldekatuak.

[ctx: Error message]
en: Group creation failed
eu: Taldea sortzeak huts egin du

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Ungroup operation
eu: Eragiketa taldekatzea desegin

[ctx: An information to the user]
en: The operation '%1' has been ungrouped
eu: '%1' eragiketa taldetik atera da

[ctx: Successful message after an user action]
en: Operation ungrouped.
eu: Eragiketa taldekatzea deseginda

[ctx: Error message]
en: Group deletion failed
eu: Taldekatzea desegiteak huts egin du

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Switch to pointed
eu: Aldatu seinalatuari

[ctx: An information to the user]
en: The status of the operation '%1' has been changed
eu: '%1' eragiketaren egoera egoera aldatu da

[ctx: Successful message after an user action]
en: Operation pointed.
eu: Eragiketa seinalatua.

[ctx: Error message]
en: Switch failed
eu: Aldaketak huts egin du

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Duplicate operation
eu: Bikoiztu eragiketa

[ctx: An information to the user]
en: The duplicate operation '%1' has been added
eu: Bikoiztutako '%1' eragiketa gehitu da

[ctx: Successful message after an user action]
en: Operation duplicated.
eu: Eragiketa bikoiztuta.

[ctx: Error message]
en: Duplicate operation failed
eu: Eragiketaren Bikoizketak huts egin du

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Create template
eu: Sortu txantiloia

[ctx: An information to the user]
en: The template '%1' has been added
eu: '%1' txantiloia gehitu da

[ctx: Successful message after an user action]
en: Template created.
eu: Txantiloia sortua.

[ctx: Error message]
en: Creation template failed
eu: Txantiloi sorrerak huts egin du

[ctx: Noun, a list of items]
en: Operations of account:
eu: Kontuaren eragiketak:

[ctx: Noun, a list of items]
en: Operations with unit:
eu: Eragiketak unitateaz:

[ctx: Noun, a list of items]
en: Sub operations with category:
eu: Azpi eragiketak kategoriaz:

[ctx: Noun, a list of items]
en: Sub operations followed by tracker:
eu: Burtsan kotizatutako funtsek jarraitutako azpi eragiketak:

[ctx: Noun, a list of items]
en: Operations assigned to payee:
eu: Onuradunak esleitutako eragiketak:

[ctx: Noun, a list of items]
en: Operations assigned to budget:
eu: Aurrekontu bati esleitutako eragiketak:

[ctx: Noun, a list of items]
en: Scheduled operations:
eu: Programatutako eragiketak:

[ctx: Noun, a list of items]
en: Sub operations corresponding to rule:
eu: Arau bati dagozkion azpi eragiketak:

[ctx: Noun, a list of items]
en: Sub operations grouped or split of:
eu: Azpi-eragiketak taldekatuak edo honen zatiketa:

[ctx: Noun, a list of items]
en: Operations grouped with:
eu: Eragiketa taldekatuak honekin:

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Duplicate number %1 in account '%2'
eu: Bikoiztu %1 zenbakia '%2' kontuan

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: Your account '%1' contains more than one operation with number %2.The operation number should be unique (check number, transaction reference...)
eu: Zure '%1' kontuak eragiketa bat baino gehiago ditu %2 zenbakiaz. Eragiketa zenbakia bakarra izan behar du (egiaztatu zenbakia, transakzio erreferentzia...)

[ctx: Advice on making the best (action)]
en: Edit operations with duplicate number
eu: Editatu zenbaki bikoiztuak duten eragiketak

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Many operations of '%1' not reconciled
eu: '%1'(e)n hainbat eragiketa berdinkatu gabe

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: Do not forget to reconcile your accounts. By doing so, you acknowledge that your bank has indeed processed these operations on your account. This is how you enforce compliance with your bank's statements. See online help for more details
eu: Ez ahaztu zure kontuak berdinkatzea. Hori eginez, aitortzen duzu zure bankuak zure kontuan prozesatu dituela eragiketa horiek. Horrela betearaziko dituzu zure bankuaren laburpenak. Ikusi online laguntza xehetasun gehiagorako

[ctx: Advice on making the best (action)]
en: Open account '%1' for reconciliation
eu: Ireki '%1' kontua berdinkatzeko

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Not enough money in your account '%1'
eu: Ez dago nahikoa diru zure '%1' kontuan

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: The amount of this account is below the minimum limit. You should replenish it.
eu: Kontu honen zenbatekoa gutxieneko mugatik behera dago. Berrezarri beharko zenuke.

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Balance in account '%1' exceeds the maximum limit
eu: '%1' kontuaren saldoa gehieneko muga gainditzen du

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: The balance of this account exceeds the maximum limit.
eu: Kontuaren saldoak gehieneko muga gainditzen du.

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Your account '%1' is close to the minimum limit
eu: Zure '%1' kontua gutxienezko mugatik gertu dago

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: The amount of this account is close to the minimum limit. You should take care of it.
eu: Kontu honen zenbatekoa gutxieneko mugatik gertu dago. Kontua zaindu beharko zenuke.

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Too much money in your account '%1'
eu: Diru gehiegi zure '%1' kontuan

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: You could save money on an account with a better rate. Example: '%1' (%2%)
eu: Dirua aurreztu dezakezu interes-tasa hobea duen kontu batean. Adibidez: '%1' (%%2)

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Many operations do not have mode
eu: Eragiketa askok ez dute modurik

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: Do not forget to set a mode for each operation. This will allow you to generate better reports.
eu: Ez ahaztu modua ezartzen eragiketa bakoitzari. Honek txosten hobeak sortzen ahalbidetuko dizu.

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Many operations do not have category
eu: Eragiketa askok ez dute kategoriarik

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: Do not forget to associate a category for each operation. This will allow you to generate better reports.
eu: Ez ahaztu kategoria ezartzen eragiketa bakoitzari. Honek txosten hobeak sortzen ahalbidetuko dizu.

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Many transfers do not have category
eu: Transferentzia askok ez dute kategoriarik

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: Do not forget to associate a category for each transfer.
eu: Ez ahaztu kategoria ezartzen transferentzia bakoitzari.

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Many operations do not have payee
eu: Eragiketa askok ez dute onuradunik

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: Do not forget to associate a payee for each operation. This will allow you to generate better reports.
eu: Ez ahaztu onuraduna ezartzen eragiketa bakoitzari. Honek txosten hobeak sortzen ahalbidetuko dizu.

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Many transfers do not have payee
eu: Transferentzia askok ez dute onuradunik

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: Do not forget to associate a payee for each transfer.
eu: Ez ahaztu onuraduna ezartzen transferentzia bakoitzari.

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Some operations are in groups with only one operation
eu: Eragiketa asko taldekatuak daude eragiketa bakarraz

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: When a transfer is created and when only one part of this transfer is removed, the second part is in a group of only one operation. This makes no sense.
eu: Transferentzia bat sortzen denean eta transferentzia horren zati bat bakarrik kentzen denean, bigarren zatia eragiketa bakarreko taldean dago. Honek ez du zentzurik.

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Some simple operations do not have their comments aligned
eu: Eragiketa sinple askok ez dute bere azalpenak lerrokatuak

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: The comment of the operation is not aligned with the comment of the suboperation.
eu: Eragiketaren azalpena ez dago lerrokatua azpi-eragiketaren azalpenaz

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Some operations do not have their dates aligned
eu: Eragiketa askok ez dute bere datak lerrokatuak

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: The date of the operation is not aligned with the date of the suboperation. This case seems to be abnormal.
eu: Eragiketaren data ez dago lerrokatua azpi-eragiketaren dataz. Kasu hau anormala da.

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Category not aligned with payee's category
eu: Kategoria ez dago lerrokatua onuradunen kategoriarekin

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: Some operations don't have the category aligned with the category of the payee.
eu: Hainbat eragiketetan Kategoria ez dago lerrokatua onuradunen kategoriarekin.

[ctx: Noun, a list of items]
en: Operations of '%1' with duplicate number %2
eu: '%1'(e)ko eragiketak %2 zenbakiaz bikoiztua

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Remove groups with only one operation
eu: Ezabatu taldeak eragiketa bakarrarekin

[ctx: Message for successful user action]
en: Remove groups done.
eu: Taldeak kentzea eginda.

[ctx: Error message]
en: Remove groups failed
eu: Taldeak kentzeak huts egin du

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Align comment of suboperations
eu: Azpi-eragiketen azalpenak lerrokatu

[ctx: Message for successful user action]
en: Comments aligned.
eu: Azalpenak lerrokatuta.

[ctx: Error message]
en: Comments alignment failed
eu: Azalpenak lerrokatzeak huts egin du

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Align comment of operations
eu: Eragiketen azalpenak lerrokatu

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Align date of suboperations
eu: Azpi-eragiketen datak lerrokatu

[ctx: Message for successful user action]
en: Dates aligned.
eu: Data lerrokatuak.

[ctx: Error message]
en: Dates alignment failed
eu: Data lerrokatzeak huts egin du

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Align the category of all single operations with the category of their payee
eu: Lerrokatu bere onuradunen kategoriako eragiketa bakun guztien kategoriak

[ctx: Message for successful user action]
en: Categories aligned.
eu: Kategoriak lerrokatuta.

[ctx: Error message]
en: Categories alignment failed
eu: Kategoria lerrokatzeak huts egin du

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Merge sub operations
eu: Bateratu azpi-eragiketak

[ctx: An information to the user]
en: The sub operations of '%1' have been merged in the operation '%2'
eu: '%1'(e)n azpi-eragiketak '%2' eragiketan bateratu dira

[ctx: Successful message after an user action]
en: Operations merged.
eu: Eragiketak bateratuta.

en: Standard
eu: Ohikoa

en: Display the edit panel for standard operations
eu: Erakutsi ohiko eragiketen edizio panela

en: Split
eu: Zatitua

en: Display the edit panel for split operations
eu: Erakutsi eragiketa zatituen edizio panela

en: Transfer
eu: Transferentzia

en: Display the edit panel for transfers between accounts
eu: Erakutsi kontuen arteko transferentzien edizio panela

en: Shares
eu: Akzioak

en: Display the edit panel for purchasing or selling shares
eu: Erakutsi akzioak erosi edo saltzeko edizio panela

[ctx: A tool tip]
en: This field is frozen (it will not be affected by Fast Edition). Double click to unfreeze it
eu: Eremu hau izoztuta dago (ez du eraginik izango edizio azkarrean). Klik bikoitza askatzeko.

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Operation update
eu: Eragiketa eguneraketa

[ctx: Successful message after an user action]
en: Operation updated
eu: Eragiketa eguneratua

[ctx: Error message]
en: Operation update failed
eu: Eragiketa eguneraketak huts egin du

[ctx: An information message]
en: You modified one part of a transfer
eu: Transferentziaren atal bat alatu duzu

[ctx: Error message]
en: Cannot update a split operation
eu: Ezin eguneratu eragiketa zatikatua

[ctx: An information message]
en: Absolute value has been used for transfer creation.
eu: Balio absolutua erabili da transferentzia sortzeko.

[ctx: Question]
en: Confirmation
eu: Berrespena

[ctx: Question]
en: The operation's unit is not compatible with the target account.
    Click Cancel if you want to continue anyway; otherwise, enter the value in the target account's unit (%1):
eu: Eragiketa honen unitatea ez da bateragarria helburu kontuaz.
    Egin klik utzin horrela jarraitu nahi baduzu; bestela, sartu balioa helburu kontuaren unitatetan (%1):

[ctx: Question]
en: Some operation's units are not compatible with the target account.
    The first selected operation is:%1
    Click Cancel if you want to continue anyway; otherwise, enter the value in the target account's unit (%2):
    The same rate will be applied to all operations.
eu: Eragiketaren hainbat unitate ez dira bateragarriak helburu kontuarekin.
    Aukeratutako lehen eragiketa: %1
    Egin klik utzin horrela jarraitu nahi baduzu; bestela, sartu balioa helburu kontuaren unitatetan (%2):
    Tasa berdina aplikatuko zaio eragiketa guztiei.

[ctx: Warning message]
en: You created an operation in %1 in an account in %2.
eu: %1(e)n eragiketa bat sortu duzu %2 kontuan.

[ctx: An information message]
en: The operation '%1' has been updated
eu: '%1' eragiketa eguneratu da

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Operation creation
eu: Eragiketa sorrera

[ctx: Error message]
en: Impossible to create an operation with one attribute valuated with %1
eu: Ezin da sortu eragiketa atributu batek %1 balioa badu

[ctx: Question]
en: The payment's unit (%1) is not compatible with the target account (%2).
    Click Cancel if you want to continue anyway; otherwise, enter the value in the target account's unit (%3):
eu: (%1) ordainketa unitatea ez da bateragarria (%2) helburu kontuaz.
    Egin klik utzin horrela jarraitu nahi baduzu; bestela, sartu balioa helburu kontuaren unitatetan (%3):

[ctx: Noun]
en: Shares
eu: Akzioak

[ctx: Successful message after an user action]
en: Operation created
eu: Eragiketa sortua

[ctx: Error message]
en: Operation creation failed
eu: Eragiketa sorrerak huts egin du

[ctx: Option to for display of operations]
en: All
eu: Guztiak

[ctx: Information]
en: %1 + its credit cards
eu: %1 + bere kreditu txartelak

[ctx: Option to for display of operations]
en: Operations
eu: Eragiketak

[ctx: Option to for display of operations]
en: Templates
eu: Txantiloiak

[ctx: Option to for display of operations]
en: Hide pointed operations
eu: Ezkutatu seinalatutako eragiketak

[ctx: Option to for display of operations]
en: Hide checked operations
eu: Ezkutatu egiaztatutako eragiketak

[ctx: Message]
en: First, you have to create an account.
eu: Lehenik, kontu bat sortu behar duzu.

[ctx: Message]
en: Balance: %1     Checked: %2     To be Checked: %3
eu: Saldoa: %1    Egiaztatuak: %2     Egiaztatzeko: %3

[ctx: Message]
en: <p>Balance: %1</p><p>Checked: %2</p><p>To be Checked: %3</p>
eu: <p>Saldoa: %1</p><p>Egiaztatuak: %2</p><p>Egiaztatzeko: %3</p>

[ctx: A title]
en: Total amount:
eu: Kopurua guztira:

[ctx: A title]
en: Final balance:
eu: Azken saldoa:

[ctx: Description]
en: You must select only one account to use reconciliation.
eu: Kontu bakarra aukeratu behar duzu berdinkatzea erabiltzeko.

[ctx: Message]
en: %1 - Delta: %2     Expenditure: %3     Income: %4
eu: %1 - Delta: %2     Gastua: %3     Sarrera: %4

[ctx: Message]
en: <p>Delta: %1</p><p>Expenditure: %2</p><p>Income: %3</p>
eu: <p>Delta: %1</p><p>Gastua: %2</p><p>Sarrera: %3</p>

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Auto point account
eu: Auto seinalatu kontua

[ctx: An information message]
en: The account '%1' has been auto pointed
eu: '%1' kontua auto-seinalatu da

[ctx: Successful message after an user action]
en: Account auto pointed.
eu: kontu auto-seinalatua

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Switch to checked
eu: Aldatu egiaztatura

[ctx: An information message]
en: The account '%1' is reconciled
eu: '%1' kontua berdinkatu da

[ctx: An information message]
en: The operation '%1' has been checked
eu: '%1' eragiketa egiaztatu da

[ctx: Successful message after an user action]
en: Operation checked.
eu: Eragiketa egiaztatua.

[ctx: Error message]
en: No Operation Selected
eu: Ez da eragiketarik hautatu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGFilteredTableView, kOperationView) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGFilteredTableView, kOperationView)
en: list of operations
eu: Eragiketen zerrenda

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGCalculatorEdit, kReconcilitorAmountEdit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGCalculatorEdit, kReconcilitorAmountEdit)
en: Last balance on your account record
eu: Zure kontuaren erregistroko azken saldoa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, kCreateFakeOperation) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QToolButton, kCreateFakeOperation)
en: Create fake operation
eu: Sortu eragiketa faltsua

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kReconciliateAccount) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kReconciliateAccount)
en: Account linked to the card, where to transfer the pointed operations
eu: Txartelera lotutako kontua, nora transferitu seinalatutako eragiketak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, kValidate) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QToolButton, kValidate)
en: Validate pointed operations
eu: Balioztatu seinalatutako eragiketak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, kAutoPoint) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QToolButton, kAutoPoint)
en: Auto point all imported operations
eu: Automatikoki seinalatu inportatutako eragiketak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, kReconciliatorButton) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QToolButton, kReconciliatorButton)
en: Switch information
eu: Aldatu informazioa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kTypeEdit)
en: Operation mode (how you made the operation). 
    Examples: Credit Card, Check, Transfer...
eu: Eragiketa mota (Nola egiten duzu eragiketa).
    Adibidez: Kreditu txartela, txekea, Transferentzia...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kTargetAccountEdit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kTargetAccountEdit)
en: Target account for this transfer
eu: Helburu kontua transferentzia honetarako

[ctx: as in "make a money transfer from account A *to account* B"]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kTargetAccountLabel)
en: To Account:
eu: Zein kontura:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kCategoryEdit)
en: Category of the operation.
    Use  " > " as a separator between a category and a subcategory.
eu: Eragiketaren kategoria.
    Erabili ">" kategoria eta azpikategoriak bereizteko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kAccountLabel3_2)
en: Account for pa&yment:
eu: &Ordainketentzako kontua:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kAmountSharesLabel)
en: A&mount of shares:
eu: Akzioen &kopurua:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGCalculatorEdit, kAmountSharesEdit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGCalculatorEdit, kAmountSharesEdit)
en: Amount of shares
eu: Akzioen kopurua

[ctx: Noun, a quantity of money taken by a financial institution to perform an operation]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kCommissionLabel)
en: + Commission:
eu: + Komisioa:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGCalculatorEdit, kCommissionEdit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGCalculatorEdit, kCommissionEdit)
en: Amount of the commission
eu: Komisioen kopurua

[ctx: Noun, Taxes applied on a financial operation]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kTaxLabel)
en: + Tax:
eu: + Zergak:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGCalculatorEdit, kTaxEdit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGCalculatorEdit, kTaxEdit)
en: Amount of the Tax
eu: Zergen kopurua

[ctx: Noun, the numerical total of a sum of values]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kTotalLabel)
en:  = Total:
eu:  = Guztira:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kPaymentAccountEdit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kPaymentAccountEdit)
en: Payment account for bought share
eu: Erositako akzioen ordainketa-kontua

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, kFreezeBtn) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QToolButton, kFreezeBtn)
en: Freeze / unfreeze fields
eu: Izoztu / askatu eremuak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kCleanBtn) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kCleanBtn)
en: Clean editor
eu: Garbitu editorea

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kFastEditBtn) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kFastEditBtn)
en: Fast edition
eu: Edizio azkarra

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGTableWidget, kSubOperationsTable) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGTableWidget, kSubOperationsTable)
en: List of splits
eu: Zatiketen zerrenda

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kAddOperationBtn) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kAddOperationBtn)
en: Create a new operation (Ctrl+Enter)
eu: Sortu eragiketa berria (Ktrl+Sartu)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kModifyOperationBtn) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kModifyOperationBtn) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kModifyBtn) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kModifyBtn)
en: Update selected operations (Shift+Enter)
eu: Eguneratu hautatutako eragiketak (Maius+sartu)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: &What to do, if an action breaks a reconciliation:
eu: &Zer egin, ekintza batek berdinkatzea apurtzen badu:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_broken_reconciliation) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_broken_import)
en: Nothing
eu: Ezer ez

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_broken_reconciliation) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_broken_import)
en: Display a warning message
eu: Abisu mezua erakutsi

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_broken_reconciliation) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_broken_import)
en: Display an error message and cancel the current action
eu: Erakutsi akats mezua eta uneko ekintza bertan behera utzi

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Default values for special operations
eu: Balio lehenetsiak eragiketa berezietan

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Fake
eu: Faltsua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kPayeeFakeLbl) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kCategoryCommissionLbl)
en: Te&xtLabel
eu: &Testu-etiketa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kCategoryFakeLbl) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kCategoryTaxLbl)
en: TextLabel
eu: Testu-etiketa

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Commission / Tax
eu: Komisioa/zergak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Commission
eu: Komisioa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Tax
eu: Zergak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_computeBalances)
en: Compute balances (uncheck to improve performances)
eu: Kalkulatu saldoak (desautatu errendimendua hobetzeko)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, fontBox)
en: Fonts
eu: Letra-tipoak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fontFutureLbl)
en: Font fo&r future operations:
eu: Eto&rkizuneko eragiketen Letra-tipoa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fontNotValidatedLbl)
en: Font for non-&validated operations:
eu: Balioztatu &gabeko eragiketen Letra-tipoa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fontSubOperationLbl)
en: Font for sub operations:
eu: Azpi-eragiketen Letra-tipoa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fasteditmodelbl)
en: Fast edit &mode:
eu: Edizio azkar &modua:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_fasteditmode)
en: Search in templates only
eu: Bilatu txantiloietan bakarrik

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_fasteditmode)
en: Search first in templates and after in operations
eu: Bilatu lehenengo txantiloietan eta gero eragiketetan

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_fasteditmode)
en: Search in operations only
eu: Bilatu eragiketetan bakarrik

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_fasteditmode)
en: Search first in operations and after in templates
eu: Bilatu lehenengo eragiketetan eta gero txantiloietan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: W&hat to do, if an action breaks an import:
eu: Zer &egin, ekintza batek inportazioa apurtzen badu:

[ctx: Verb]
en: Delete unused payees
eu: Ezabatu erabili gabeko onuradunak

[ctx: Verb]
en: Open similar payees...
eu: Ireki antzerako onuradunak...

[ctx: Noun, a list of items]
en: Similar payees
eu: Antzerako onuradunak

[ctx: Noun, something that is used to track items]
en: Payees
eu: Onuradunak

[ctx: A tool tip]
en: Payees management
eu: Onuradunen kudeaketa

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... <a href="skg://skrooge_payee_plugin">payees</a> can be merged by drag & drop.</p>
eu: <p>... <a href="skg://skrooge_payee_plugin">onuradunak</a> arrastatu eta jareginez bateratu daitezke.</p>

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Many unused payees
eu: Erabili gabeko onuradun asko

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: You can improve performances by removing payees for which no operation is registered.
eu: Errendimendua hobetu dezakezu eragiketarik ez duten onuradunak ezabatuz.

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Some payees seem to be identical
eu: Badirudi hainbat onuradun berdinak direla

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: Some payee seem to be identical but with different syntax. They could be merged.
eu: Onuradun batzuk berdinak dirudite baina sintaxi ezberdinaz. Bateratu beharko lirateke.

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Delete unused payees
eu: Ezabatu erabili gabeko onuradunak

[ctx: Successful message after an user action]
en: Unused payees deleted
eu: Erabili gabeko onuradunak ezabatuak

[ctx: Error message]
en: Unused payees deletion failed
eu: Erabili gabeko onuraduna ezabatzea huts egin du

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Payee creation '%1'
eu: Onuraduna sortzea: '%1'

[ctx: An information message]
en: The payee '%1' has been added
eu: '%1' onuraduna gehitu da

[ctx: Successful message after an user action]
en: Payee '%1' created
eu: '%1' Onuraduna sortua

[ctx: Error message]
en: Payee creation failed
eu: Onuradun sorrerak huts egin du

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Payee update
eu: Onuraduna eguneratu

[ctx: Information message]
en: You tried to modify names of selected payees to an existing payee. Payees have been merged.
eu: Aukeratutako onuradunen izenak, jada badauden onuradunen izenetara alatzen saiatu zara. Onuradunak bateratu dira.

[ctx: Information message]
en: You tried to modify all names of selected payees. Payees have been merged.
eu: Hautatutako onuradun guztien izenak aldatzen saiatu zara. Onuradunak bateratu dira.

[ctx: An information message]
en: The payee '%1' has been merged with payee '%2'
eu: '%1' onuraduna, '%2' onuradunaz bateratu da

[ctx: An information message]
en: The payee '%1' has been updated
eu: '%1' onuraduna eguneratu da

[ctx: Successful message after an user action]
en: Payee updated
eu: Onuraduna eguneratua

[ctx: Error message]
en: Payee update failed
eu: Onuraduna eguneratzea huts egin du

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kNameInput) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLineEdit, kNameInput)
en: Name of the payee
eu: Onuradunaren izena

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kAddressEdit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLineEdit, kAddressEdit)
en: Address of the payee
eu: Onuradunaren helbidea

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kAddButton) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kAddButton)
en: Create a payee (Ctrl+Enter)
eu: Sortu onuraduna (Ktrl+Sartu))

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kModifyButton) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kModifyButton)
en: Modify selected payee (Shift+Enter)
eu: Aldatu hautatutako onuraduna (Maius+Sartu)

note: i18n: ectx: label, entry (backgroundColor), group (skrooge_report)
en: Background color
eu: Atzeko planoaren kolorea

note: i18n: ectx: label, entry (textColor), group (skrooge_report)
en: Text color
eu: Testuaren kolorea

note: i18n: ectx: label, entry (outlineColor), group (skrooge_report)
en: Outline color
eu: Inguruko kolorea

note: i18n: ectx: label, entry (axisColor), group (skrooge_report)
en: Axis color
eu: Ardatz-lerroen kolorea

note: i18n: ectx: label, entry (gridColor), group (skrooge_report)
en: Grid color
eu: Sareta-kolorea

note: i18n: ectx: label, entry (minColor), group (skrooge_report)
en: Minimum color
eu: Gutxienekoaren kolorea

note: i18n: ectx: label, entry (maxColor), group (skrooge_report)
en: Maximum color
eu: Gehienekoaren kolorea

note: i18n: ectx: label, entry (averageColor), group (skrooge_report)
en: Average color
eu: Bataz-bestekoaren kolorea

note: i18n: ectx: label, entry (tendencyColor), group (skrooge_report)
en: Tendency color
eu: Joeraren kolorea

note: i18n: ectx: label, entry (paretoColor), group (skrooge_report)
en: Pareto color
eu: Pareto kolorea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_antialiasing) i18n: ectx: label, entry (antialiasing), group (skrooge_report)
en: Antialiasing
eu: Antialiasa

note: i18n: ectx: label, entry (maxForecasts), group (skrooge_report)
en: Maximum duration of forecasts on scheduled operations (years)
eu: Gehienezko iraupena iragarpenetan programatutako eragiketentzat (urteak)

[ctx: Dashboard widget title]
en: Report
eu: Txostena

[ctx: Verb]
en: Open very old operations...
eu: Ireki eragiketa oso zaharrak...

[ctx: Noun, a list of items]
en: Very old operations
eu: Eragiketa oso zaharrak

[ctx: Verb]
en: Open very far operations in the future...
eu: Ireki etorkizuneko oso urrutiko eragiketak...

[ctx: Noun, a list of items]
en: Very far operations in the future
eu: Etorkizuneko oso urrutiko eragiketak

[ctx: Noun, the title of a section]
en: Report
eu: Txostena

[ctx: Noun, the title of a section]
en: Personal Financial Score
eu: Egoera finantzario pertsonala

[ctx: Noun, the title of a section]
en: Report bookmarked named "%1"
eu: "%1" izena duen laster-markadun txostena

[ctx: Noun]
en: Report
eu: Txostena

[ctx: Noun]
en: Generate report
eu: Sortu txostena

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... you can double click on a value in <a href="skg://skrooge_report_plugin">reports</a> to show corresponding operations.</p>
eu: <p>...Balio baten klik egin dezakezu <a href="skg://skrooge_report_plugin"> txostenean</a> dagokion eragiketak ikusteko.</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... you can open <a href="skg://skrooge_report_plugin">reports</a> for selections made in other pages.</p>
eu: <p>...  <a href="skg://skrooge_report_plugin">Txostenak</a> ireki ditzakezu beste orrietan eginiko hautapenetatik.</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... you can export <a href="skg://skrooge_report_plugin">reports</a> in many formats.</p>
eu: <p>...<a href="skg://skrooge_report_plugin">txostenak</a> hainabt formatutan esportatu ditzakezu.</p>

[ctx: Noun, a list of items]
en: Operations with Unit equal to
eu: Unitate honen berdinak diren eragiketak

[ctx: Noun, a list of items]
en: Operations with Category equal to
eu: Kategoria honetako eragiketak

[ctx: Noun, a list of items]
en: Operations followed by
eu: Honek jarraitutako eragiketak

[ctx: Noun, a list of items]
en: Operations assigned to
eu: Honi esleitutako eragiketak

[ctx: Noun, a list of items]
en: Selected operations
eu: Hautatutako eragiketak

[ctx: Noun, a list of items]
en: Selected sub operations
eu: Hautatutako azpi-eragiketak

[ctx: Noun, a list of items]
en: Operations corresponding to rule
eu: Arau honi dagozkion azpi eragiketak

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Some operations are very old
eu: Operazio batzuk oso zaharrak dira.

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: For performances reasons, very old operations are not taken into account in graph report. Check if these operations are normal.
eu: Errendimendu arrazoiengatik, eragiketa oso zaharrak ez dira aintzat hartuko txosten grafikoan. Egiaztatu eragiketa hauek normalak diren.

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Some operations are very far in the future
eu: Etorkizuneko oso urrutiko eragiketak batzuk daude

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: For performances reasons, operations very far in the future are not taken into account in graph report. Check if these operations are normal.
eu: Errendimendu arrazoiengatik, etorkizunean oso urrutikoak diren eragiketak ez dira aintzat hartuko txosten grafikoan. Egiaztatu eragiketa hauek normalak diren.

[ctx: Display graph values as the sum of operations amount]
en: Sum of operations
eu: Eragiketen batura

[ctx: Display graph values as the cumulated sum of operations amount]
en: Cumulated sum of operations
eu: Eragiketen metatutako batura

[ctx: Display graph values in base 100]
en: Base 100
eu: Oinarria 100

[ctx: Display graph values in base 100]
en: Cumulated sum in base 100
eu: Metatutako batura 100 oinarrian

[ctx: Display graph values in percentage]
en: Percent of columns
eu: Zutabeen ehunekoa

[ctx: Display graph values in percentage]
en: Absolute percent of columns
eu: Zutabeen ehuneko absolutua

[ctx: Display graph values in percentage]
en: Percent of lines
eu: Lerroen ehunekoa

[ctx: Display graph values in percentage]
en: Absolute percent of lines
eu: Lerroen ehuneko absolutua

[ctx: Display graph values as a number of operations (or transaction)]
en: Count number of operations
eu: Zenbatu eragiketen kopurua

[ctx: Noun]
en: None
eu: Bat ere ez

[ctx: Noun]
en: Moving average
eu: Batezbesteko mugikorra

[ctx: Noun]
en: Weighted moving average
eu: Batezbesteko mugikor haztatua

[ctx: Noun]
note: i18nc("Noun", "Interest rate") , 5);
en: Schedule
eu: Antolaketa

[ctx: Noun]
en: Budget
eu: Aurrekontua

en: Setup Report
eu: Txosten ezarpenak

en: Display the edit panel for report
eu: Erakutsi txostenen edizio panela

[ctx: Verb]
en: Open...
eu: Ireki...

[ctx: Noun]
en: All
eu: Guztiak

[ctx: Noun]
en:  with
eu: Honekin

[ctx: Noun]
en: '%1' with '%2'
eu: '%1' Honekin '%2'

[ctx: Noun]
en:  and
eu: eta

[ctx: Noun]
en: '%1' are empty
eu: '%1'  hutsik dago

[ctx: Noun]
en: incomes
eu: Sarrerak

[ctx: Noun]
en: expenses
eu: Gastuak

[ctx: Noun]
en: transfers
eu: Transferentziak

[ctx: Noun]
en: grouped
eu: Taldekatuak

[ctx: Noun]
en: tracked
eu: Aztarnadunak

[ctx: Noun]
en: during '%1' for '%2'
eu: '%1' zehar '%2'(e)ntzat

en: (%1) or (%2)
eu: (%1) edo (%2)

[ctx: Progression step]
en: Create scheduled operations
eu: Sortu programatutako eragiketak

[ctx: Progression step]
en: Create budgeted operations
eu: Sortu aurrekontudun eragiketak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Other filters
eu: Beste iragazkiak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Operation Types
eu: Eragiketa motak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kColumnsLabel)
en: Columns:
eu: zutabeak:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kCorrectedByMode) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kCorrectedByMode)
en: Select how you want to correct values
eu: Hautatu nola zuzendu nahi dituzun balioak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, kColDown) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QToolButton, kColDown)
en: Reduce level
eu: Murriztu maila

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, kLineDown) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QToolButton, kLineDown)
en: Collapse
eu: Tolestu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, kLineRemove) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QToolButton, kLineRemove)
en: Remove
eu: Kendu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kGrouped) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QCheckBox, kGrouped)
en: Include grouped operations or not in report
eu: Sartu taldekatutako eragiketak edo ez txostenetan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kGrouped)
en: Grouped
eu: Taldekatuak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kMode) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kMode)
en: Select what you want to do with values
eu: Hautatu zer egin nahi duzun balioekin

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kTracked) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QCheckBox, kTracked)
en: Include tracked operations or not in report
eu: Sartu aztarnadun eragiketak edo ez txostenetan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kTracked)
en: Tracked
eu: Aztarnadunak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kIncomes) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QCheckBox, kIncomes)
en: Include incomes or not in report
eu: Sartu sarrerak edo ez txostenetan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kIncomes)
en: Incomes
eu: Sarrerak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kLinesLabel)
en: Lines:
eu: Lerroak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Corrected &by:
eu: &Honek zuzendua:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Data
eu: Datuak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kLines) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kLines)
en: Select what you want to see in the rows
eu: Hautatu zer ikusi nahi duzun zutabetan

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kExpenses) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QCheckBox, kExpenses)
en: Include expenses or not in report
eu: Sartu gastuak edo ez txostenetan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kExpenses)
en: Expenses
eu: Gastuak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, kLineUp) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QToolButton, kLineUp)
en: Expand
eu: Zabaldu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Dates
eu: Datak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kModeLabel)
en: Mode:
eu: Mota:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Forecast:
eu: Aurreikuspena:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kForecastCmb)
en: Choose forecast method:
    - Schedule: Use the scheduled operations in forecast.
    - Average: Use average of the three previous months in forecast
eu: Hautatu aurreikuspen metodoa::
    -Antolatua: Erabili eragiketa programatuak aurreikuspenerako
    -Bataz-bestekoa: Erabili aurreko hiru hilabeteko bataz-bestekoa aurreikuspenerako

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGUnitComboBox, kCorrectedBy) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGUnitComboBox, kCorrectedBy)
en: Select the index to correct the values
eu: Hautatu balioak zuzentzeko indizea

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, kColUp) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QToolButton, kColUp)
en: Increase level
eu: Handitu maila

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kTransfers) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QCheckBox, kTransfers)
en: Include transfers or not in report
eu: Sartu transferentziak edo ez txostenetan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kTransfers)
en: Transfers
eu: Transferentziak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kColumns) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kColumns)
en: Select what you want to see in the columns
eu: Hautatu zer ikusi nahi duzun zutabetan

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, kOtherFilters)
en: The list of additional filters from other open pages that can be added
eu: Beste orri batzuetatik gehitu daitezkeen iragazki gehigarrien zerrenda

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Colors
eu: Koloreak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label6_2)
en: Outline color:
eu: Inguruko kolorea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1_2)
en: &Background color:
eu: &Atzeko planoaren kolorea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label5)
en: Tendenc&y color:
eu: &Joeraren kolorea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label2)
en: Minimum color:
eu: Gutxienekoaren kolorea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label3)
en: Maximum color:
eu: Gehienekoaren kolorea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label4)
en: A&verage color:
eu: &Bataz-bestekoaren kolorea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label6)
en: Grid color:
eu: Sareta-kolorea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1)
en: Axis color:
eu: Ardatz-lerroen kolorea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1_3)
en: Text color:
eu: Testuaren kolorea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label6_3)
en: Pareto color:
eu: Pareto kolorea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Maximum duration of forecasts on scheduled operations (years):
eu: Gehienezko iraupena iragarpenetan programatutako eragiketentzat (urteak):

note: i18n: ectx: label, entry (check_on_open), group (skrooge_scheduled)
en: Check on open
eu: Egiaztatu irekitzean

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_create_template) i18n: ectx: label, entry (create_template), group (skrooge_scheduled)
en: Create a template when an operation is scheduled
eu: Sortu txantiloia eragiketa programatua sortzean

note: i18n: ectx: label, entry (remind_me), group (skrooge_scheduled) i18n: ectx: label, entry (remind_me_days), group (skrooge_scheduled)
en: Remind Me
eu: Gogora iezadazu

note: i18n: ectx: label, entry (auto_write), group (skrooge_scheduled) i18n: ectx: label, entry (auto_write_days), group (skrooge_scheduled)
en: Automatically Write
eu: Idatzi automatikoki

note: i18n: ectx: label, entry (once_every), group (skrooge_scheduled) i18n: ectx: label, entry (once_every_unit), group (skrooge_scheduled)
en: Periodicity
eu: Aldizkakotasuna

note: i18n: ectx: label, entry (nb_times), group (skrooge_scheduled) i18n: ectx: label, entry (nb_times_val), group (skrooge_scheduled)
en: Number of times
eu: Zenbat aldiz

note: i18n: ectx: label, entry (fontDisabledColor), group (skrooge_scheduled)
en: Color of font for disabled schedule
eu: Letra-tipo kolorea programatu desgaituentzat

[ctx: Noun, the title of a section]
en: Scheduled operations
eu: Programatutako eragiketak

[ctx: Item in a combo box]
en: For 5 next days
eu: Hurrengo 5 egunak

[ctx: Item in a combo box]
en: For 10 next days
eu: Hurrengo 10 egunak

[ctx: Item in a combo box]
en: For 15 next days
eu: Hurrengo 15 egunak

[ctx: Item in a combo box]
en: For 30 next days
eu: Hurrengo 30 egunak

[ctx: Item in a combo box]
en: For 60 next days
eu: Hurrengo 60 egunak

[ctx: Item in a combo box]
en: For 90 next days
eu: Hurrengo 90 egunak

[ctx: Verb, create a scheduled operation]
en: Schedule
eu: Programa

[ctx: Verb, skip scheduled operations]
en: Skip
eu: Saltatu

[ctx: Verb, action to assign a schedule]
en: Assign schedule
eu: Esleitu programa

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Assign schedule
eu: Esleitu programa

[ctx: Successful message after an user action]
en: Schedule assigned.
eu: Programa esleitua.

[ctx: Error message]
en: Schedule assignment failed
eu: Programa esleitzeak huts egin du

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Insert recurrent operations
eu: Txertatu eragiketa errepikariak

[ctx: Noun]
en: Scheduled operations
eu: Programatutako eragiketak

[ctx: Noun]
en: Operations scheduled management
eu: Programatutako eragiketen kudeaketa

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... you can <a href="skg://skrooge_scheduled_plugin">schedule</a> operations or templates.</p>
eu: <p>... Zuk eragiketak edo txantiloiak <a href="skg://skrooge_scheduled_plugin">programa</a> ditzakezu.</p>

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Conversion schedule
eu: Bihurketa programatua

[ctx: An information message]
en: All scheduled operations have been converted in template
eu: Programatutako eragiketa guztiak txantiloi bihurtu dira

[ctx: An information message]
en: A template has been created
eu: Txantiloi bat sortu da

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Operation schedule
eu: Eragiketa programatua

[ctx: An information to the user]
en: The operation '%1' has been scheduled
eu: '%1' eragiketa programatu da

[ctx: Successful message after an user action]
en: Operation scheduled.
eu: Eragiketa programatu da.

[ctx: Error message]
en: Operation schedule failed
eu: Eragiketa programatzea huts egin du

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Skip scheduled operations
eu: Saltatu programatutako eragiketak

[ctx: Successful message after an user action]
en: Scheduled operations skipped.
eu: Programatutako eragiketak saltatu dira.

[ctx: Error message]
en: Skip of scheduled operation failed
eu: Programatutako eragiketa saltatzeak huts egin du

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Scheduled operation '%1' not uptodate
eu: '%1' eragiketa programatua ez dago eguneratua

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: The scheduled operation '%1' does not have the amount of the last inserted operation (%2)
eu: '%1' programatutako eragiketak ez du sartutako azken eragiketaren zenbatekoa (%2)

[ctx: Advice on making the best (action)]
en: Update the next scheduled operation amount (%1)
eu: Eguneratu programatutako hurrengo eragiketan kopurua (%1)

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: The scheduled operation '%1' does not have the date aligned with the last inserted operation (%2)
eu: '%1' programatutako eragiketak ez dauka sartutako azken eragiketarekin data lerrokatua (%2)

[ctx: Advice on making the best (action)]
en: Update the next scheduled operation date (%1)
eu: Eguneratu programatutako hurrengo eragiketan data (%1)

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Possible schedule '%1'
eu: Antolaketa posiblea '%1'

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: The operation '%1' seems to be regularly created and could be scheduled
eu: '%1' eragiketa aldian-aldian sortzen dela dirudi, eta programatu daitekeela

[ctx: Advice on making the best (action)]
en: Monthly schedule the operation '%1'
eu: programatu hilero '%1' eragiketa

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Update scheduled operation
eu: Eguneratu programatutako eragiketa

[ctx: An information to the user]
en: The amount of the scheduled operation of '%1' have been updated
eu: programatutako '%1' eragiketaren kopurua eguneratu da

[ctx: Successful message after an user action]
en: Scheduled operation updated.
eu: programatutako eragiketa eguneratua.

[ctx: Error message]
en: Update failed
eu: Eguneratzea huts egin du

[ctx: An information to the user]
en: The date of the scheduled operation of '%1' have been updated
eu: programatutako '%1' eragiketaren data eguneratu da

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Scheduled operation
eu: Programatutako eragiketa

[ctx: An information to the user]
en: The scheduled operation of '%1' have been added
eu: programatutako '%1' eragiketa gehitu da

[ctx: Error message]
en: Schedule failed
eu: Programatzea huts egin du

en: Ongoing
eu: Abian

en: Complete
eu: Osatuta

[ctx: User action]
en: Process immediately
eu: Berehala prozesatu

[ctx: Noun, a list of items]
en: Operations of the schedule
eu: Programatutako eragiketak

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Recurrent operation update
eu: Eragiketa errepikaria eguneratzea

[ctx: An information to the user]
en: The recurrent operation '%1' has been updated
eu: '%1' eragiketa errepikaria eguneratu da

[ctx: Successful message after an user action]
en: Recurrent operation updated.
eu: Eragiketa errepikaria eguneratu da.

[ctx: Successful message after an user action]
en: Recurrent operation inserted.
eu: Eragiketa errepikaria txertatu da.

[ctx: Error message]
en: Insertion failed
eu: Txertatzea huts egin du

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, kTitle)
en: First, you have to schedule an operation or a template from the operations page.
eu: Lehenik, zuk eragiketa bat edo txantiloia programatu behar duzu eragiketa orrian.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kRemindMe)
en: Remind me:
eu: Gogora iezadazu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: days &before term
eu: Egunak &epe-amaiera aurretik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Once ever&y:
eu: Zenbatean &behin:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kOnceEveryUnit) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_once_every_unit)
en: day(s)
eu: Eguna(k)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kOnceEveryUnit) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_once_every_unit)
en: week(s)
eu: Astea(k)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kOnceEveryUnit) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_once_every_unit)
en: month(s)
eu: Hilabetea(k)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kOnceEveryUnit) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_once_every_unit)
en: year(s)
eu: Urtea(k)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kAutoWrite)
en: Automatically write:
eu: Idatzi automatikoki:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: days before &term
eu: Egunak &epe-amaiera aurretik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kNbTimes)
en: Number of occurrences:
eu: Errepikapen kopurua:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, kProcessBtn) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QToolButton, kProcessBtn)
en: Insert scheduled operations
eu: Txertatu programatutako eragiketak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, kProcessBtn) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kActionGrp)
en: Process
eu: Prozesatu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kJumpBtn) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kJumpBtn)
en: Open the operation page with the selected scheduled operations
eu: Ireki eragiketa orria hautatutako eragiketa programatuekin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kJumpBtn)
en: Jump to the operation
eu: Salto eragiketara

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Next occurrence:
eu: Hurrengo errepikapena:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_check_on_open)
en: If checked, Skrooge will insert relevant occurrences when starting.
eu: Egiaztatuz gero, Skroogek gertaera garrantzitsuak sartuko ditu hastean.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_check_on_open)
en: Check scheduled operations on open
eu: Egiaztatu programatutako eragiketak irekitzean

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fontdisable)
en: Font for disabled schedule:
eu: Letra-tipoa programatu desgaituentzat:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Default parameters
eu: Parametro lehenetsiak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_remind_me)
en: Remind me
eu: Gogora iezadazu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_auto_write)
en: Automatically write
eu: Idatzi automatikoki

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_nb_times)
en: Number of occurrences
eu: Errepikapen kopurua

[ctx: Noun, alarms]
en: Alarms
eu: Alarmak

[ctx: Verb, action to execute]
en: Execute on all operations
eu: Exekutatu eragiketa guztietan

[ctx: Verb, action to execute]
en: Execute on not checked operations
eu: Exekutatu egiaztatu gabeko eragiketetan

[ctx: Verb, action to execute]
en: Execute on imported operations
eu: Exekutatu inportatutako eragiketetan

[ctx: Verb, action to execute]
en: Execute on not validated operations
eu: Exekutatu balioztatu gabeko eragiketetan

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Process execution
eu: Prozesatu exekuzioa

[ctx: Successful message after an user action]
en: Process executed
eu: Prozesua exekutatu da

[ctx: Error message]
en: Process execution failed
eu: Prozesu exekuzioak huts egin du

[ctx: Noun]
en: Search and process
eu: Bilatu eta prozesatu

[ctx: Noun]
en: Search and process management
eu: Bilatu eta prozesatu kudeaketa

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... skrooge can <a href="skg://skrooge_search_plugin">search</a> and automatically process some operations.</p>
eu: <p>... skroogek <a href="skg://skrooge_search_plugin">bilatu</a> eta automatikoki prozesatu ditzake hainbat eragiketa.</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... you can create alarms based on <a href="skg://skrooge_search_plugin">searches</a>.</p>
eu: <p>... alarmak sor ditzakezu <a href="skg://skrooge_search_plugin">bilaketetan</a> oinarrituta.</p>

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: Take care to your alarms.<br> %1.
eu: Kontu zure alarmekin.<br> %1.

[ctx: Advice on making the best (action)]
en: Open operations corresponding to this alarm
eu: Alarma honi dagokion eragiketak ireki

[ctx: Message template]
en: Message to display when alarm is triggered (%1 is the total amount, %2 is the alarm amount, %3 the difference)
eu: Alarma pizten denean erakutsi beharreko mezua ( %1 guztizko kopurua da, %2 alarma-kopurua, %3 da aldea)

[ctx: Noun, a search]
en: Search
eu: Bilatu

[ctx: Noun, a modification]
en: Update
eu: Eguneratu

[ctx: Noun, an alarm]
en: Alarm
eu: Alarma

[ctx: Noun, a modification by applying a template]
en: Template
eu: Txantiloia

[ctx: Adjective, an highlighted item]
en: Highlighted
eu: Nabarmendua

en: Display the edit panel for searches
eu: Erakutsi bilaketen edizio panela

en: Update
eu: Eguneratu

en: Display the edit panel for updates
eu: Erakutsi eguneratzeen edizio panela

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kAlarmFrm)
en: Alarm
eu: Alarma

en: Display the edit panel for alarm
eu: Erakutsi alarmen edizio panela

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kTemplateFrm)
en: Template
eu: Txantiloia

en: Display the edit panel for updates by templates
eu: Erakutsi eguneratzeen edizio panela txantiloi bidez

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Search and process creation
eu: Bilatu eta prozesatu sorrera

[ctx: An information to the user]
en: The search rule '%1' have been added
eu: '%1' bilaketa araua gehitu da

[ctx: Successful message after an user action]
en: Search and process created
eu: Bilatu eta prozesatu sortu da

[ctx: Error message]
en: Search and process creation failed
eu: Bilatu eta prozesatu sorrerak huts egin du

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Search and process update
eu: Bilatu eta prozesatu eguneratzea

[ctx: An information to the user]
en: The search rule '%1' have been updated
eu: '%1' bilaketa araua eguneratu da

[ctx: Successful message after an user action]
en: Search and process updated
eu: Bilatu eta prozesatu eguneratua

[ctx: Error message]
en: Search and process update failed
eu: Bilatu eta prozesatu eguneratzea huts egin du

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Search update
eu: Bilatu eguneratzea

[ctx: An information to the user]
en: The search '%1' has been updated
eu: '%1' bilaketa eguneratu da

[ctx: Successful message after an user action]
en: Search updated
eu: Bilaketa eguneratua

[ctx: Error message]
en: Search update failed
eu: Bilaketa eguneratzea huts egin du

[ctx: Noun, a list of items]
en: Sub operations corresponding to rule '%1'
eu: '%1' arauari dagozkion azpi-eragiketak

en: %1 operation found (%2 imported, %3 not yet validated, %4 not checked). | %1 operations found (%2 imported, %3 not yet validated, %4 not checked).
eu[0]: Eragiketa %1 aurkitu da (%2 inportatu da, %3 oraindik balioztatzeke, %4 egiaztatzeke)
eu[1]: %1 eragiketa aurkitu dira (%2 inportatu d(ir)a, %3 oraindik balioztatzeke, %4 egiaztatzeke)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, kApply) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QToolButton, kApply)
en: Apply processes
eu: Prozesuak aplikatu

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGQueryCreator, kQueryCreator)
en: Allow search definition
eu: Baimendu bilaketa definizioa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kAlarmLbl)
en: Ala&rm amount:
eu: Alarma &kopurua:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kAlarmMessageLbl)
en: Alarm &message:
eu: Alarma-&mezua:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGCalculatorEdit, kAlarmAmount) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGCalculatorEdit, kAlarmAmount)
en: Amount triggering the alarm
eu: Alarma pizten duen kopurua

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kTemplate) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kTemplate)
en: The template to apply on all operations matching the condition
eu: Aplikatu beharreko txantiloia baldintza betetzen duten eragiketa guztiei

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kAlarmLbl_2)
en: &Template to apply:
eu: &Erabili beharreko txantiloia:

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGQueryCreator, kActionCreator)
en: Allow process definition
eu: Baimendu prozesu definizioa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kAdd) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kAdd)
en: Add a search or a process (Ctrl+Enter)
eu: Gehitu bilaketa edo prozesu bat (Ktrl+Sartu)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kUpdate) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kUpdate)
en: Update selected search or process (Shift+Enter)
eu: Eguneratu hautatutako bilaketa edo prozesua (Maius+Sartu)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kSearch) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kSearch)
en: Search without creating rule
eu: Bilatu araua sortu gabe

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kOpenReport) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kOpenReport)
en: Open report without creating rule
eu: Ireki txostena araua sortu gabe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kOpenReport)
en: Open report
eu: Ireki txostena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Raise alarm every:
eu: Alarma pizte aldia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: minutes
eu: minutuero

[ctx: Noun, something that is used to track items]
en: Trackers
eu: Arakatzaileak

[ctx: A tool tip]
en: Trackers management
eu: Arakatzaileen kudeaketa

[ctx: Description of a tips]
en: <p>...you can follow your refunds by using a <a href="skg://skrooge_tracker_plugin">tracker</a>.</p>
eu: <p>...zure itzulketak jarraitu ahal izango duzu <a href="skg://skrooge_tracker_plugin">arakatzaile</a>bat erabiliz.</p>

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: '%1' is an old tracker
eu: '%1' arakatzaile zahar bat da

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: This tracker does not contain recent operation. You may want to close it if you do not intend to add other operations
eu: Arakatzaile honek ez du operazio berririk. Itxi egin nahi duzu, beste eragiketa batzuk gehitu nahi ez badituzu.

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Tracker creation '%1'
eu: '%1' arakatzaile sorrera

[ctx: An information to the user]
en: The tracker '%1' have been added
eu: '%1' arakatzailea gehitu da

[ctx: Successful message after an user action]
en: Tracker '%1' created
eu: '%1' arakatzailea sortua

[ctx: Error message]
en: Tracker creation failed
eu: Arakatzaile sorrerak huts egin du

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Tracker update
eu: Arakatzaile eguneratzea

[ctx: An information to the user]
en: The tracker '%1' has been updated
eu: '%1' arakatzailea eguneratu da

[ctx: Successful message after an user action]
en: Tracker updated
eu: Arakatzailea eguneratua

[ctx: Error message]
en: Tracker update failed
eu: Arakatzaile eguneratzeak huts egin du

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kNameInput) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLineEdit, kNameInput)
en: Name of the tracker
eu: Arakatzailearen izena

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kCommentEdit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLineEdit, kCommentEdit)
en: Comment of the tracker
eu: Arakatzailearen azalpena

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kAddButton) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kAddButton)
en: Create a tracker (Ctrl+Enter)
eu: Sortu arakatzailea (Ktrl+Sartu))

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kModifyButton) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kModifyButton)
en: Modify selected tracker (Shift+Enter)
eu: Aldatu hautatutako arakatzailea (Maius+Sartu)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, downloadmode) i18n: ectx: label, entry (last), group (skrooge_unit) i18n: ectx: label, entry (last_monthly), group (skrooge_unit) i18n: ectx: label, entry (last_weekly), group (skrooge_unit) i18n: ectx: label, entry (last_daily), group (skrooge_unit) 
en: Download mode
eu: Zama-jaiste modua

note: i18n: ectx: label, entry (nb_loaded_values), group (skrooge_unit)
en: Maximum number of imported values:
eu: Inportatutako balioen kopuru maximoa:

[ctx: Title of a dashboard widget]
en: Quotes
eu: Kotizazioak

[ctx: Noun, a country's currency]
en: Currencies
eu: Dibisak

[ctx: Financial indexes, used as an indicator of financial places' health. Examples : Dow Jones, CAC40, Nikkei...]
en: Indexes
eu: Indizeak

[ctx: Shares, as in financial shares: parts of a company that you can buy or sell on financial markets]
en: Shares
eu: Akzioak

[ctx: Noun, a physical object like a house or a car]
en: Objects
eu: Objektuak

[ctx: Only show the list of Shares (financial shares) that you own]
en: Shares owned only
eu: Jabetzako akzioak bakarrik

[ctx: A list of operations made on the specified unit]
en: Operations with unit equal to '%1'
eu: Unitatea '%1' dutenen eragiketak

[ctx: Message about not having any financial Share or financial index in the document]
en: No share or index defined<br>on the <a href="%1">"Units"</a> page.
eu: Ez dago akzio edo unitaterik definituta<br> <a href="%1">"Unitate"</a> orrian.

[ctx: Verb]
en: Split share...
eu: Zatitu akzioa...

[ctx: Verb]
en: Delete unused units
eu: Ezabatu erabili gabeko unitateak

[ctx: Noun, the title of a section]
en: Quotes
eu: Kotizazioak

[ctx: Noun, the title of a section]
en: Stock portfolio
eu: Burtsa-zorroa

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Create default unit
eu: Sortu unitate lehenetsia:

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Automatic download of units
eu: Jaitsi unitateak automatikoki

[ctx: An information to the user]
en: The unit '%1' has been downloaded
eu: '%1' unitatea jaitsi da

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Save API keys
eu: Gorde API gakoak

[ctx: Noun, units for operations, usually currencies or a shares]
en: Units
eu: Unitateak

[ctx: A tool tip]
en: Unit management
eu: Unitate-kudeaketa

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... you can download <a href="skg://skrooge_unit_plugin">units</a>.</p>
eu: <p>...  <a href="skg://skrooge_unit_plugin">unitateak</a> jatsi ditzakezu.</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... <a href="skg://skrooge_unit_plugin">units</a> can be downloaded <a href="skg://tab_configure?page=Skrooge Unit Plugin">automatically</a> when a document is opened.</p>
eu: <p>... <a href="skg://skrooge_unit_plugin">unitateak</a> jaitsi daitezke <a href="skg://tab_configure?page=Skrooge Unit Plugin">automatikoki</a>  dokumentua irekitzean.</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... you can split a <a href="skg://skrooge_unit_plugin">share</a>.</p>
eu: <p>...zuk <a href="skg://skrooge_unit_plugin">akzio</a> bat zatitu dezakezu.</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... <a href="skg://skrooge_unit_plugin">units</a> can be merged by drag & drop.</p>
eu: <p>... <a href="skg://skrooge_unit_plugin">unitateak</a> bateratu daitezke arrastatu eta jareginez.</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... you can download more <a href="skg://skrooge_unit_plugin">sources</a> of quote.</p>
eu: <p>...zuk kotizazio <a href="skg://skrooge_unit_plugin">jatorri</a> gehiago jaitsi dezakezu.</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... you can create and share your own source of quote.</p>
eu: <p>... Zure kotizazio jatorria sortu eta partekatu dezakezu.</p>

[ctx: Question]
en: Split share
eu: Zatitu akzioa

[ctx: Noun, items to display]
en: All
eu: Denak

[ctx: Noun, a country's currency]
en: Currency
eu: Dibisa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, kUnitValueDownload)
en: Download
eu: Jaitsi

en: Yes
eu: Bai

en: No
eu: Ez

[ctx: Noun]
en: Day -0
eu:  -0 Eguna

[ctx: Noun]
en: Day -1
eu:  -1 Eguna

[ctx: Noun]
en: Day -2
eu:  -2 Eguna

[ctx: Noun]
en: Day -3
eu:  -3 Eguna

[ctx: Noun]
en: Day -4
eu:  -4 Eguna

[ctx: Noun]
en: Day -5
eu:  -5 Eguna

[ctx: Noun]
en: Fifteen
eu: hamabost

[ctx: Noun]
en: Never
eu: Inoiz ez

[ctx: Noun]
en: Day +0
eu: +0 Eguna

[ctx: Noun]
en: Day +1
eu: +1Eguna

[ctx: Noun]
en: Day +2
eu: +2 Eguna

[ctx: Noun]
en: Day +3
eu: +3 Eguna

[ctx: Noun]
en: Day +4
eu: +4 Eguna

[ctx: Noun]
en: Day +5
eu: +5 Eguna

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Merge payees
eu: Bateratu onuradunak

[ctx: Operator contains]
en: Contains
eu: Hau du:

[ctx: Noun, a type of account WHERE you invest money]
en: Investment
eu: Inbertsioa

[ctx: Noun, as in other type of item]
en: Other
eu: Beste bat

[ctx: Noun]
en: Negative
eu: Negatiboa

[ctx: Noun]
en: Positive
eu: Positiboa

[ctx: Noun]
en: Next
eu: Hurrengoa

[ctx: Noun]
en: Current
eu: Unekoa

[ctx: Noun]
en: Year
eu: Urtea

[ctx: Progression step]
en: Migrate document
eu: Migratu dokumentua

[ctx: Noun, the default value of an item]
en: Default
eu: Lehenetsia

[ctx: Noun, the minimum value of an item]
en: Minimum
eu: Gutxienezkoa

[ctx: Noun]
en: Amount entered
eu: Sartutako zenbatekoa

[ctx: Noun, the name of an item]
en: Name
eu: Izena

[ctx: Noun, as in commercial balance]
en: Balance
eu: Saldoa

[ctx: Noun]
en: Account number
eu: Kontu-zenbakia

[ctx: Noun, a number identifying an item]
en: Number
eu: Zenbakia

[ctx: Noun]
en: Address
eu: Helbidea

[ctx: A person or institution receiving a payment, or paying the operation]
en: Payee
eu: Onuraduna

[ctx: Noun, the date of an item]
en: Date
eu: Data

[ctx: Noun, the date of creation of an item]
en: Creation date
eu: Sorrera data

[ctx: Noun, 7 days]
en: Week
eu: Astea

[ctx: Noun, the months in a year]
en: Month
eu: Hilabetea

[ctx: Noun, 3 months]
en: Quarter
eu: Hiruhilekoa

[ctx: Noun, 6 months]
en: Semester
eu: Seihilekoa

[ctx: Noun, the years in a century]
en: Year
eu: Urtea

[ctx: Noun, the date of an item]
en: First date
eu: Lehen data

[ctx: Noun, the date of an item]
en: Last date
eu: Azken data

[ctx: Noun, the date of the last download]
en: Download date
eu: Jaitsi data

[ctx: Noun, the date of the last reconciliation]
en: Reconciliation date
eu: Berdinkatze data

[ctx: Noun, the category of an item]
en: Category
eu: Kategoria

[ctx: Noun, a financial institution]
en: Bank
eu: Bankua

[ctx: Noun, ahe unit symbol, something in the line of $, €, £...]
en: Symbol
eu: Ikurra

[ctx: Noun, the type of an item]
en: Type
eu: Mota

[ctx: Adjective, an item scheduled to happen on a regular basis]
en: Scheduled
eu: Antolatua

[ctx: Noun]
en: Month
eu: Hila

[ctx: Noun]
en: Period
eu: Denboraldia

[ctx: Noun]
en: Transfer
eu: Transferentzia

[ctx: Title]
en: Account
eu: Kontua

[ctx: A monthly report title]
en: Budget
eu: Aurrekontua

[ctx: A monthly report title]
en: Net Worth
eu: Kapital garbia

[ctx: logical operator in a search query]
en:  and
eu:  eta

[ctx: Noun, a country]
en: France
eu: Frantzia

[ctx: Noun, a country]
en: United States
eu: Amerikako Estatu Batuak

[ctx: Noun, a country]
en: England
eu: Ingalaterra

[ctx: Noun, a country]
en: Germany
eu: Alemania

[ctx: Noun, a country]
en: Japan
eu: Japonia

[ctx: Noun, a country]
en: China
eu: Txina

[ctx: Noun, a country]
en: Singapore
eu: Singapur

[ctx: Noun, a cryptocurrency]
en: Status
eu: Egoera

[ctx: Error message]
en: Unknown unit '%1'
eu: Unitate ezezaguna '%1'

note: i18n: ectx: label, entry (date_format), group (Main Panel)
en: Date format
eu: Data-formatua

[ctx: Move tooltip]
en: Delete
eu: Ezabatu

[ctx: Question]
en: Title
eu: Titulua

[ctx: Verb]
en: Hide
eu: Ezkutatu

[ctx: Verb]
en: Show all
eu: Erakutsi denak

[ctx: Noun, user action]
en: New Tab
eu: Fitxa berria

[ctx: Verb]
en: Lock panels
eu: Blokeatu panelak

[ctx: Verb]
en: Unlock panels
eu: Desblokeatu panelak

[ctx: Noun, user action]
en: Close All
eu: Itxi guztiak

[ctx: Noun, user action]
en: Close All Other
eu: Itxi besteak

[ctx: Noun, user action]
en: Configure...
eu: Konfiguratu...

[ctx: Noun, user action]
en: Next
eu: Hurrengoa

[ctx: Noun]
en: General
eu: Orokorra

[ctx: Noun, default name for a new document]
en: Untitled
eu: Izengabea

[ctx: Question]
en: Warning
eu: Abisua

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_update_modified_contexts) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_update_modified_bookmarks)
en: Never
eu: Inoiz ez

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_update_modified_bookmarks)
en: Ask
eu: Galdetu

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Display
eu: Bistaratzea

[ctx: A group name for grouping by date attibute]
en: Today
eu: Gaur

[ctx: A group name for grouping by date attibute]
en: Next 7 days
eu: Hurrengo 7 egunak

[ctx: A group name for grouping by date attibute]
en: Next month
eu: Hurrengo hila

[ctx: A group name for grouping by date attibute]
en: Next 3 months
eu: Hurrengo 3 hilabeteak

[ctx: A group name for grouping by date attibute]
en: Next 6 months
eu: Hurrengo 6 hilabeteak

[ctx: A group name for grouping by date attibute]
en: Last 7 days
eu: Azken 7 egunak

[ctx: A group name for grouping by date attibute]
en: Last 3 months
eu: Azken 3 hilabeteak

[ctx: A group name for grouping by date attibute]
en: Last 6 months
eu: Azken 6 hilabeteak

[ctx: A period]
en: Last week | %1 last weeks
eu[0]: Aurreko astea
eu[1]: Aurreko %1 asteak

[ctx: A period]
en: Last month | %1 last months
eu[0]: Azken hilabetea
eu[1]: Azken %1 hilabeteak

[ctx: A period]
en: Current month
eu: Uneko hila

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kDateBeginLabel)
en: from
eu: hemendik:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kDateEndLabel)
en: to
eu: hona

[ctx: A period including all dates]
en: All dates
eu: Data guztiak

[ctx: The current quarter]
en: Current quarter
eu: Uneko hiruhilekoa

[ctx: The current year]
en: Current year
eu: Uneko urtea

[ctx: The quarter before the current quarter]
en: Last quarter
eu: Azken hiruhilekoa

[ctx: The year before the current year]
en: Last year
eu: Azken urtea

[ctx: Noun, a type of graph with only lines]
en: Line
eu: Marra

[ctx: Noun, a type of graph that looks like a sliced pie]
en: Pie
eu: Zirkularra

en: Text
eu: Testua

[ctx: Noun, the numerical average of a list of values]
en: Average
eu: Batezbestekoa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kFilterEdit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLineEdit, kFilterEdit)
en: Filter
eu: Iragazkia

[ctx: Noun, grouping option]
en: None
eu: Bat ere ez

[ctx: A job description]
en: Developer
eu: Garatzailea
