skrooge - en to gl translation catalogue (2353 entries)

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: Edit
gl: Editar

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
gl: Barra de ferramentas principal

[ctx: Noun, a user action]
en: Activate all advice
gl: Activar todos os consellos

[ctx: Noun, a type of refresh for advice]
en: Automatic refresh
gl: Actualizar automaticamente

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Advice are very long to compute
gl: Xerar os consellos leva moito tempo.

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: To improve performances, you should switch the widget in 'Manual refresh' (see contextual menu).
gl: Para mellorar o rendemento, debería cambiar o trebello a «actualización manual» (vexa o menú contextual).

en: <p><b>Priority %1:</b>%2</p>
gl: <p><b>Prioridade %1:</b>%2</p>

[ctx: Dismiss an advice provided]
en: Dismiss
gl: Descartar

[ctx: Dismiss an advice provided]
en: Dismiss during current month
gl: Descartar este mes

[ctx: Dismiss an advice provided]
en: Dismiss this kind
gl: Descartar deste tipo

[ctx: Dismiss an advice provided]
en: Dismiss this kind during current month
gl: Descartar deste tipo este mes

[ctx: To recommend this action]
en:  (recommended)
gl:  (recomendado)

[ctx: Information message]
en: Display all advices
gl: Amosar todos os consellos

[ctx: Information message]
en: Display less advices
gl: Amosar menos consellos

[ctx: Information message]
en: Refresh advices
gl: Actualizar os consellos

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Apply all recommended corrections
gl: Aplicar todas as correccións recomendadas

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Activate all advice
gl: Activar todos os consellos.

[ctx: Successful message after an user action]
en: Advice activated.
gl: Activáronse os consellos.

[ctx: Error message]
en: Advice activation failed
gl: A activación do consello fallou.

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Dismiss advice
gl: Descartar o consello

[ctx: Successful message after an user action]
en: Advice dismissed.
gl: Descartouse o consello.

[ctx: Error message]
en: Advice dismiss failed
gl: O descarte do consello fallou.

[ctx: Noun, a list of items]
en: Advice
gl: Consellos

[ctx: Noun, a list of items]
en: Tip of the day
gl: Consello do día

[ctx: The title]
en: Advice
gl: Consellos

[ctx: The tool tip]
en: Advice
gl: Consellos

[ctx: Description of a tip]
en: <p>… Skrooge can give you advice on how to manage your accounts. See the <a href="skg://dashboard_plugin">dashboard</a>.</p>
gl: <p>…Skrooge pode aconsellar sobre como xestionar as contas? Consulte o <a href="skg://dashboard_plugin">panel de control</a>.</p>

[ctx: Description of a tip]
en: <p>… Skrooge can automatically apply recommended corrections. See the <a href="skg://dashboard_plugin">dashboard</a>.</p>
gl: <p>…Skrooge pode aplicar automaticamente as correccións recomendadas? Consulte o <a href="skg://dashboard_plugin">panel de control</a>.</p>

[ctx: Dashboard widget title]
en: Tip of the day
gl: Consello do día

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Did you know …?
gl: Sabía que…?

note: i18n: ectx: Menu (file) i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: File
gl: Ficheiro

note: i18n: ectx: Menu (import)
en: &Import
gl: &Importar

note: i18n: ectx: Menu (panels)
en: Panels
gl: Paneis

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: Go
gl: Ir a

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_pinhomebookmarks) i18n: ectx: label, entry (pinhomebookmarks), group (Bookmark)
en: Pin home bookmarks
gl: Fixar os marcadores de inicio.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (pinhomebookmarks), group (Bookmark)
en: If checked, the home bookmarks will be pinned.
gl: Marque a opción para fixar os marcadores de inicio.

[ctx: Verb]
en: Import standard bookmarks
gl: Importar os marcadores estándar

[ctx: Verb, action to display bookmarks]
en: Bookmarks
gl: Marcadores

[ctx: Noun, a bookmark as in a webbrowser bookmark]
en: Bookmarks
gl: Marcadores

[ctx: Description of a tips]
en: <p>… some bookmarks can be opened automatically when the application is launched.</p>
gl: <p>…algúns marcadores poden abrirse automaticamente ao iniciar a aplicación?</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>… bookmarks can be reorganized by drag & drop.</p>
gl: <p>…os marcadores pódense reorganizar arrastrándoos e soltándoos?</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>… a double click on a folder of bookmarks will open all the bookmarks it contains.</p>
gl: <p>…ao premer dúas veces un cartafol de marcadores ábrense todos os marcadores que contén?</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>… you can <a href="skg://import_standard_bookmarks">import standard bookmarks</a>.</p>
gl: <p>…pode <a href="skg://import_standard_bookmarks">importar marcadores estándar</a>?</p>

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Import standard bookmarks
gl: Importar os marcadores estándar

[ctx: Noun, bookmark name]
en: Dashboard
gl: Panel de control

[ctx: Noun, bookmark name]
en: Report > Income vs Expenditure on 12 last months
gl: Informes > Gastos e ingresos dos últimos 12 meses

[ctx: Noun, bookmark name]
en: Report > Pie categories in 12 last months
gl: Informes > Sectores de categorías dos últimos 12 meses

[ctx: Noun, bookmark name]
en: Report > History
gl: Informes > Historial

[ctx: Successful message after an user action]
en: Standard bookmarks imported.
gl: Importáronse os marcadores estándar.

[ctx: Error message]
en: Import standard bookmarks failed
gl: A importación dos marcadores estándar fallou.

[ctx: Successful message after an user action]
en: Bookmark created
gl: Creouse o marcador.

[ctx: Action]
en: Open all
gl: Abrilo todo

[ctx: Action]
en: Bookmark current page here
gl: Marcar aquí a páxina actual

[ctx: Noun, user action]
en: Expand all
gl: Expandilas todas

[ctx: Noun, user action]
en: Collapse all
gl: Pregalas todas

[ctx: Verb]
en: Bookmark current page
gl: Marcar esta páxina

[ctx: Verb]
en: Bookmark all pages
gl: Marcar todas as páxinas

[ctx: Verb]
en: Add bookmark group
gl: Engadir un grupo de marcadores

[ctx: Verb, delete an item]
en: Delete
gl: Eliminar

[ctx: Verb, automatically load when the application is started]
en: Autostart
gl: Iniciar automaticamente

[ctx: Verb]
en: Remove Autostart
gl: Retirar o inicio automático.

[ctx: Verb, change the name of an item]
en: Rename
gl: Renomear

[ctx: Verb, change the icon of an item]
en: Change icon…
gl: Cambiar a icona…

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Autostart bookmarks
gl: Iniciar automaticamente os marcadores

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Do not Autostart bookmarks
gl: Non iniciar automaticamente os marcadores

[ctx: An information message]
en: The Autostart status of bookmark '%1' has been changed
gl: O estado de inicio automático do marcado «%1» cambiou.

[ctx: Successful message after an user action]
en: Autostart bookmarks
gl: Iniciar automaticamente os marcadores

[ctx: Successful message after an user action]
en: Do not Autostart bookmarks
gl: Non iniciar automaticamente os marcadores

[ctx: Default name for bookmark]
en: New bookmark
gl: Novo marcador

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Bookmark folder creation '%1'
gl: Creación do cartafol de marcadores «%1».

[ctx: An information message]
en: The bookmark folder '%1' has been added
gl: Engadiuse o marcador de cartafol «%1».

[ctx: Successful message after an user action]
en: Bookmark group created
gl: Creouse o grupo de marcadores.

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Bookmarks creation
gl: Creación de marcadores.

[ctx: An information message]
en: The bookmark '%1' has been added
gl: Engadiuse o marcador «%1».

[ctx: Successful message after an user action]
en: Bookmarks created
gl: Creouse o marcador.

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Bookmark creation '%1'
gl: Creación do marcador «%1».

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Bookmark icon change
gl: Cambio da icona do marcador.

[ctx: An information message]
en: The icon of the bookmark '%1' has been changed
gl: Cambiouse a icona do marcador «%1».

[ctx: Successful message after an user action]
en: Bookmark icon changed
gl: Cambiouse a icona do marcador.

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Bookmark delete
gl: Eliminación do marcador.

[ctx: Successful message after an user action]
en: Bookmark deleted
gl: Eliminouse o marcador.

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, kFilterEdit) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kQueryGrp) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kSearch) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, kFilterEdit)
en: Search
gl: Buscar

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGTreeView, kBookmarksList)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "https://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">this list allows you to open bookmarked pages</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Ctrl</span> to open in a new page</p></body></html>
gl: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "https://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">esta lista permite abrir as páxinas marcadas.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Ctrl</span>para abrir nunha páxina nova.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGTreeView, kBookmarksList)
en: this list allows you to open bookmarked pages
gl: esta lista permite abrir as páxinas marcadas

[ctx: Dashboard widget title]
en: Sub dashboard
gl: Panel de control aniñado

[ctx: Noun, the title of a section]
en: Sub dashboard
gl: Panel de control aniñado

[ctx: Noun, a summary of your financial situation]
en: Dashboard
gl: Panel de control

[ctx: Description of a tips]
en: <p>… the <a href="skg://dashboard_plugin">dashboard</a> is there to give you a summary of your situation.</p>
gl: <p>…o <a href="skg://dashboard_plugin">panel de control</a> está pensado para fornecerlle un resumo da súa situación financeira?</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>… the <a href="skg://dashboard_plugin">dashboard</a> can be reorganized by drag and drop.</p>
gl: <p>…o <a href="skg://dashboard_plugin">panel de control</a> pódese reorganizar arrastrando e soltando?</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>… some widgets of the <a href="skg://dashboard_plugin">dashboard</a> have parameters.</p>
gl: <p>…algúns trebellos do <a href="skg://dashboard_plugin">panel de control</a> teñen parámetros.</p>

[ctx: Verb]
en: Configure the dashboard
gl: Configurar o panel de control

[ctx: Message]
en: Welcome to %1
gl: Benvido a %1

[ctx: Verb]
en: Choose layout …
gl: Escoller unha disposición…

[ctx: Verb]
en: Flow
gl: Fluxo

[ctx: Verb]
en: 1 column
gl: 1 columna

[ctx: Verb]
en: 2 columns
gl: 2 columnas

[ctx: Verb]
en: 3 columns
gl: 3 columnas

[ctx: Verb]
en: 4 columns
gl: 4 columnas

[ctx: Verb]
en: More …
gl: Máis…

note: i18n: ectx: Menu (tool)
en: Tools
gl: Ferramentas

[ctx: Restart the profiling, a method used for analysing performances]
en: Restart profiling
gl: Reiniciar a análise de rendemento

[ctx: Open the profiling, a method used for analysing performances]
en: Open profiling
gl: Abrir a análise de rendemento

[ctx: Noun, a plugin allowing to access the SQLite database, useful to debug]
en: Debug
gl: Depuración

[ctx: A tool tip, explaining that the plugin is useful for debugging purposes]
en: Useful for debug
gl: Útil para a depuración.

[ctx: Execute an SQL query]
en: Execute
gl: Executar

[ctx: Execute an SQL queries (one per line)]
en: Execute multi queries
gl: Executar consultas múltiples

[ctx: Explain an SQL query]
en: Explain
gl: Explicar

[ctx: Explain the SQL query plan]
en: Explain query plan
gl: Explicar o plan da consulta.

[ctx: Execute script]
en: Execute script [%1]
gl: Executar o guión [%1]

[ctx: Display the execution time needed by an SQL query]
en: 
    Execution time: %1 ms
gl: 
    Tempo de execución: %1 ms.

[ctx: Display an SQL command from the debug plugin]
en: SQL command from debug plugin
gl: Orde SQL do complemento de depuración.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kSQLInput) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kSQLInput)
en: SQL command to execute
gl: Orde SQL a executar.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPlainTextEdit, kInput) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPlainTextEdit, kInput)
en: Script to execute
gl: Guión a executar.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kSQLPushButton) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kSQLPushButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kSQLPushButton) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, kApply)
en: Execute
gl: Executar

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kSQLTransactionPushButton) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kSQLTransactionPushButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kSQLTransactionPushButton)
en: Execute in a transaction
gl: Executar nunha transacción

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kRefreshViewsAndIndexes) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kRefreshViewsAndIndexes)
en: Refresh Database (views, indexes, triggers)
gl: Actualizar a base de datos (vistas, índices, disparadores).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kRefreshViewsAndIndexes)
en: Refresh Database
gl: Actualizar a base de datos

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTextEdit, kSQLResult) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QTextEdit, kSQLResult)
en: SQL output
gl: Saída do SQL.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kTraceLevelLbl)
en: &Trace level:
gl: Nivel de &trazas:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, kTraceLevel) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QSlider, kTraceLevel)
en: Select level of traces
gl: Escoller o nivel das trazas.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kEnableProfilingChk) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QCheckBox, kEnableProfilingChk)
en: Enable or disable profiling
gl: Activar ou desactivar a análise de rendemento.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kEnableProfilingChk)
en: Enable profiling
gl: Activar a análise de rendemento.

[ctx: Question]
en: Do you want to force the deletion ?
gl: Quere forzar a eliminación?

[ctx: Successful message after an user action]
en: Objects deleted.
gl: Elimináronse os obxectos.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_openlastfile) i18n: ectx: label, entry (openlastfile), group (File)
en: Open last file on startup
gl: Abrir o último ficheiro no inicio.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (openlastfile), group (File)
en: If checked, the application will automatically start with the last file used.
gl: Se marca esta opción, ao iniciar a aplicación abrirase automaticamente o último ficheiro que se empregase.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_saveonclose) i18n: ectx: label, entry (saveonclose), group (File)
en: Save on close
gl: Gardar ao pechar.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (saveonclose), group (File)
en: If checked, the application will automatically save current document on close.
gl: Se marca esta opción, a aplicación gardará automaticamente o documento actual ao pechalo.

note: i18n: ectx: label, entry (storeInKdeWallet), group (File)
en: Store passwords in KDE Wallet
gl: Gardar os contrasinais no xestor de carteiras de KDE.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (storeInKdeWallet), group (File)
en: If checked, the application will get/set passwords from KDE wallet.
gl: Se marca esta opción, a aplicación obterá e definirá os contrasinais mediante o xestor de carteiras de KDE.

note: i18n: ectx: label, entry (selectedWallet), group (File)
en: Selected Wallet
gl: Carteira seleccionada.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (selectedWallet), group (File)
en: The Selected Wallet.
gl: A carteira seleccionada.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_backup_enabled) i18n: ectx: label, entry (backup_enabled), group (File)
en: Enable backup
gl: Activar as salvagardas.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (backup_enabled), group (File)
en: If checked, the application will automatically create a backup.
gl: Se marca esta opción, a aplicación creará unha salvagarda automaticamente.

note: i18n: ectx: label, entry (prefix), group (File)
en: Prefix
gl: Prefixo

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (prefix), group (File)
en: The prefix for the backup file.
gl: O prefixo do ficheiro de salvagarda.

note: i18n: ectx: label, entry (suffix), group (File)
en: Suffix
gl: Sufixo

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (suffix), group (File)
en: The suffix for the backup file.
gl: O sufixo do ficheiro de salvagarda.

[ctx: Action allowing the user to change his document password]
en: Change password…
gl: Cambiar o contrasinal…

[ctx: Splash screen message]
en: Opening file %1…
gl: Abrindo o ficheiro %1…

[ctx: Error Message]
en: File %1 not found! Impossible to open it.
gl: Non se atopou o ficheiro %1! Non se pode abrir.

[ctx: Noun, a file as in a text file]
en: File
gl: Ficheiro

[ctx: File Management, as in Save File, Save As…]
en: File management
gl: Xestión de ficheiros

[ctx: Description of a tip]
en: <p>… the last opened file can be <a href="skg://tab_configure?page=File plugin">open automatically</a> when the application is launched.</p>
gl: <p>…o último ficheiro aberto pode <a href="skg://tab_configure?page=File plugin">abrirse automaticamente</a> ao iniciar a aplicación?</p>

[ctx: Description of a tip]
en: <p>… you can secure your document with a <a href="skg://file_change_password">password</a>.</p>
gl: <p>…pode protexer os documentos cun <a href="skg://file_change_password">contrasinal</a>?</p>

[ctx: Successful message after creating a document]
en: Document successfully created.
gl: Creouse o documento.

[ctx: Error message: Could not create a document]
en: Document creation failed.
gl: A creación do documento fallou.

[ctx: Successfully saved a file]
en: File successfully saved.
gl: Gardouse o ficheiro.

[ctx: Error message: Could not save a file]
en: Cannot save file
gl: Non é posíbel gardar o ficheiro.

[ctx: Associated with the file extension : for example, .csv --> CSV document]
en: %1 document
gl: Documento %1

[ctx: Successfully saved a file]
en: File '%1' saved.
gl: Gardouse o ficheiro «%1».

[ctx: Error message: Could not save a file]
en: Failed to save '%1'.
gl: Non foi posíbel gardar «%1».

[ctx: Panel title]
en: Open file
gl: Abrir un ficheiro

[ctx: File format for open dialog panel]
en: %1 document
gl: %1 documento

[ctx: Warning message]
en: Your document has been restored from its temporary file. You can decide to reopen the original document.
gl: O documento restaurouse a partir do ficheiro temporal. Pode decidir abrir de novo o documento orixinal.

[ctx: Noun]
en: Reopen
gl: Reabrir

[ctx: Question]
en: This file seems to be protected.
    Please enter the password.
gl: O ficheiro parece estar protexido.
    Insira o contrasinal.

[ctx: The user did not provide the correct password]
en: <b>Wrong password.</b>
gl: O contrasinal é <b>incorrecto</b>.

[ctx: Successfully opened a file]
en: File '%1' opened.
gl: Abriuse o ficheiro «%1».

[ctx: Error message: Could not open a file]
en: Failed to open '%1'.
gl: Non foi posíbel abrir «%1».

[ctx: Noun]
en: Try a recovery
gl: Intentar a recuperación

[ctx: Positive message]
en: Your document has been recovered here: %1
    Take care the recovery could be not perfect
gl: O documento recuperouse aquí: %1
    Coide porque a recuperación pode non ser perfecta

[ctx: Noun]
en: Open the recovered file
gl: Abrir o ficheiros recuperado

en: Take care, if you lose your <b>password</b> then it will be <u><b>impossible</b></u> to open your document. Warning, this action can not be undone excepted by changing the password again.
gl: Sexa coidadoso, se perde o <b>contrasinal</b> resultará <u><b>imposíbel</b></u> abrir o documento. Aviso: esta acción non pode desfacerse salvo que cambie de novo o contrasinal.

[ctx: Successfully changed the document password]
en: Changing password was canceled.
gl: Cancelouse o cambio de contrasinal.

[ctx: Successfully changed the document password]
en: Password changed.
gl: Cambiouse o contrasinal.

[ctx: Error message: Could not change the document password]
en: Failed to change password.
gl: Non foi posíbel cambiar o contrasinal.

[ctx: Advice to the user that he should backup his document]
en: Backup your document
gl: Faga unha salvagarda do seu documento.

[ctx: Explain the user that he should backup his document]
en: Do not forget to backup your document on another device.
gl: Non esqueza gardar unha salvagarda do seu documento noutro dispositivo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_storeInKdeWallet)
en: Store passwords in KDE Wallet:
gl: Gardar os contrasinais no xestor de carteiras de KDE:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Backup on save
gl: Salvagardas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Prefix:
gl: Prefixo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Suffix:
gl: Sufixo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: <html><head/><body><p>The following key words can be used in prefix and suffix:<br/>&lt;DATE&gt;: to add the current date in the backuped file<br/>&lt;TIME&gt;: to add the current time in the backuped file</p><p>By default, the backup is stored in the same directory than the saved file.<br/>But, you can force the backup directory by setting an absolute path in the prefix.<br/>(example: /backup/)</p></body></html>
gl: <html><head/><body> <p>Pode usar as seguintes palabras clave en prefixos e sufixos:<br/> &lt;DATE&gt;: para engadir a data actual ao ficheiro de salvagarda.<br/> &lt;TIME&gt;: para engadir a hora actual ao ficheiro de salvagardas.</p> <p>De maneira predeterminada, os ficheiros de salvagarda gárdanse no mesmo directorio que o ficheiro orixinal.<br/> Para forzar a ruta do ficheiro da salvagarda, defina unha ruta absoluta como prefixo do ficheiro da salvagarda.<br/>(por exemplo: /copias/)</p> </body></html>

[ctx: Verb]
en: Switch highlight
gl: Realzar

[ctx: Verb]
en: Switch close
gl: Pechar

[ctx: The tool tip]
en: Highlight
gl: Realzar

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Close
gl: Pechado

[ctx: An information to the user]
en: The close status of '%1' has been changed
gl: Cambiouse o estado de pechado de «%1».

[ctx: Successful message after an user action]
en: Closed.
gl: Pechado.

[ctx: Error message]
en: Closure failed
gl: O peche fallou.

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Highlight
gl: Realce

[ctx: An information to the user]
en: The highlight status of '%1' has been changed
gl: Cambiouse o estado de realce de «%1».

[ctx: Successful message after an user action]
en: Highlighted.
gl: Realzouse.

[ctx: Error message]
en: Highlight failed
gl: O realce fallou.

[ctx: Error message]
en: File %1/html/main.txt not found
gl: Non se atopou o ficheiro «%1/html/main.txt».

[ctx: A tool tip]
en: Monthly report
gl: Informe mensual

[ctx: Description of a tips]
en: <p>… you can generate a <a href="skg://monthly_plugin">monthly report</a>.</p>
gl: <p>…pode xerar un <a href="skg://monthly_plugin">informe mensual</a>?</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>… you can download more monthly report <a href="skg://monthly_plugin">templates</a>.</p>
gl: <p>…pode descargar máis <a href="skg://monthly_plugin">modelos</a> de informes mensuais?</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>… you can create and share your own <a href="skg://monthly_plugin">monthly report</a> template.</p>
gl: <p>…pode crear e compartir os seus propios modelos de <a href="skg://monthly_plugin">informes mensuais</a>?</p>

en: Upload
gl: Subir

[ctx: An error message]
en: Impossible to copy file from '%1' to '%2'
gl: Non é posíbel copiar o ficheiro «%1» a «%2».

[ctx: Error message]
en: Deletion of '%1' failed
gl: A eliminación de «%1» fallou.

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Compute monthly report for '%1'
gl: Computar o informe mensual de «%1»

[ctx: Upload message]
en: The package is ready. You can find it here %1 and 3 screen capture there %2, %3 , %4. You can now upload it manually.
gl: O paquete está listo. Pode atopalo en %1 e 3 capturas de pantalla en %2, %3 e %4. Xa pode subilo -manualmente.

[ctx: Will be followed by a month on which the report will be built]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Report of:
gl: Informe de:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGSimplePeriodEdit, kMonth) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGSimplePeriodEdit, kMonth)
en: Month of the report
gl: Mes do informe.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, kRefresh) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QToolButton, kRefresh)
en: Refresh the monthly report
gl: Actualizar o informe mensual.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Template:
gl: &Modelo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGSimplePeriodEdit, kTemplate) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGSimplePeriodEdit, kTemplate)
en: The template to use
gl: Modelo a usar.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, kDeleteTemplate) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QToolButton, kDeleteTemplate) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, kDeleteSource) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QToolButton, kDeleteSource)
en: Delete the selected source
gl: Eliminar a fonte seleccionada.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, kGetNewHotStuff) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QToolButton, kGetNewHotStuff)
en: Get more templates
gl: Obter máis modelos.

[ctx: Verb, print in an html file]
en: Print into a html file
gl: Imprimir nun ficheiro HTML.

[ctx: Verb, action to use a printer]
en: print
gl: imprimir

[ctx: Description of a tips]
en: <p>… you can <a href="skg://file_print">print</a> all opened pages.</p>
gl: <p>…pode <a href="skg://file_print">imprimir</a> todas as páxinas abertas?</p>

[ctx: Successful message after an user action]
en: Print successfully done.
gl: Realizouse a impresión.

[ctx: Error message]
en: Print failed
gl: A impresión fallou.

[ctx: Allows user to add a user defined property on an object]
en: Add property
gl: Engadir unha propiedade

[ctx: Create a user defined property]
en: Property creation
gl: Creación de propiedades.

[ctx: The user defined property was successfully created]
en: Property created
gl: Creouse a propiedade.

[ctx: Error message]
en: The following command line failed with code %2:
    '%1'
gl: A seguinte liña de ordes fallou co código %2:
    «%1»

[ctx: Noun]
en: Bill
gl: Recibo

[ctx: Add a property (attribute=value)]
en: Add %1=%2
gl: Engadir %1=%2

[ctx: Help]
en: No property found. You must create a property from the dock first.
gl: Non se atopou ningunha propiedade. Primeiro debe crear unha propiedade desde a doca.

[ctx: Message]
en: Download list of available bills on going…
gl: Descargar unha lista dos recibos dispoñíbeis ao ir…

[ctx: Noun]
en: More…
gl: Máis…

[ctx: Add a property (attribute=value)]
en: Download and add %1 (%2)
gl: Descargar e engadir %1 (%2)

[ctx: Noun, an item's properties]
en: Properties
gl: Propiedades

[ctx: Description of a tip]
en: <p>… you can manage properties on all objects.</p>
gl: <p>…pode xestionar as propiedades de todos os obxectos?</p>

[ctx: Description of a tip]
en: <p>… you can add files or Internet links as property.</p>
gl: <p>…pode engadir ficheiros ou ligazóns como propiedades?</p>

[ctx: Description of a tip]
en: <p>… you can automatically download and add bills as properties by using %1.</p>
gl: <p>…pode descargar e engadir automaticamente recibos como propiedades usando %1?</p>

en: Name
gl: Nome

en: Value
gl: Valor

en: Selection
gl: Selección

en: All
gl: Todo

[ctx: Question]
en: Do you want copy or link the file?
gl: Quere copiar ou ligar o ficheiro?

[ctx: Question]
en: Copy
gl: Copiar

[ctx: Question]
en: Link
gl: Ligar

[ctx: Error message: could not open the requested file]
en: Open file '%1' failed
gl: A apertura do ficheiro «%1» fallou.

[ctx: Create a user defined property]
en: Rename property
gl: Renomear a propiedade

[ctx: The user property was successfully renamed]
en: Property renamed
gl: Renomeouse a propiedade.

[ctx: Open panel caption]
en: Select a file
gl: Escolla un ficheiro.

[ctx: The user defined property was successfully deleted]
en: Properties deleted.
gl: Elimináronse as propiedades.

[ctx: Error message: Could not delete an item]
en: Delete failed
gl: A eliminación fallou.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kAttribute) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kAttribute)
en: The property name
gl: O nome da propiedade.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kRename) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kRename)
en: Rename property
gl: Renomear a propiedade.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kAdd) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kAdd)
en: Add property
gl: Engadir unha propiedade.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kValue) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kValue)
en: The property value
gl: O valor da propiedade.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kSelectFile) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kSelectFile)
en: Select a file as property
gl: Escoller un ficheiro como propiedade.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kRemove) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kRemove)
en: Remove property
gl: Retirar a propiedade.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kOpenBtn) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kOpenBtn)
en: Open file
gl: Abrir un ficheiro.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kOpenBtn)
en: Open…
gl: Abrir…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: For:
gl: Para:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGTableView, kView) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGTableView, kView)
en: List of properties
gl: Lista de propiedades.

[ctx: Select all objects in a list]
en: Select all
gl: Seleccionar todo

en: Selection: %1 lines for %2 (min: %3, average: %4, max: %5)
gl: Selección: %1 liñas para %2 (mín.: %3; media: %4; máx.: %5)

en: Selection: %1 line for %2
gl: Selección: %1 liña para %2.

en: Selection: %1 line | Selection: %1 lines
gl[0]: Selección: %1 liña
gl[1]: Selección: %1

[ctx: The title]
en: Statistic
gl: Estatístico

note: i18n: ectx: label, entry (maxNumberOfUndo), group (skg_undoredo)
en: Maximum undo depth
gl: Cantidade de veces que se pode desfacer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_cleanHistoryOnSave) i18n: ectx: label, entry (cleanHistoryOnSave), group (skg_undoredo)
en: Clean history on save
gl: Limpar o historial ao gardar.

[ctx: Verb, action to cancel previous action]
en: Revert document
gl: Desfacer no documento

[ctx: Verb, action to cancel previous action]
en: Undo
gl: Desfacer

[ctx: Verb, action to redo previous cancelled action]
en: Redo
gl: Refacer

[ctx: Verb, action to cancel previous action]
en: Clear history
gl: Eliminar o historial

[ctx: Verb]
en: Undo transaction '%1'.
gl: Desfacer a transacción «%1».

[ctx: Verb]
en: Redo transaction '%1'.
gl: Refacer a transacción «%1».

[ctx: Noun]
en: History
gl: Historial

[ctx: Description of a tips]
en: <p>… you can undo and redo your modifications.</p>
gl: <p>…pode desfacer e refacer as modificacións?</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>… you can modify the maximum size of the undo/redo stack in the <a href="skg://tab_configure?page=Undo redo plugin">settings</a>.</p>
gl: <p>…pode modificar o número máximo de operacións de refacer e desfacer na <a href="skg://tab_configure?page=Undo redo plugin">configuración</a>?</p>

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: History is too large
gl: O historial é demasiado extenso.

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: You can improve performances by reducing your history size in settings.
gl: Pode mellorar o rendemento reducindo o tamaño do historial desde o diálogo de configuración.

[ctx: Advice on making the best (action)]
en: Open settings panel
gl: Abrir o diálogo de configuración

[ctx: Message for successful user action]
en: Clear history successfully done.
gl: Eliminouse o historial.

[ctx: Error message]
en: Clear history failed
gl: Baleirar o historial fallou.

[ctx: Successful message after an user action]
en: Undo successfully done.
gl: Desfíxose a acción.

[ctx: Error message]
en: Undo failed
gl: Desfacer fallou.

[ctx: Successful message after an user action]
en: Redo successfully done.
gl: Refíxose a acción.

[ctx: Error message]
en: Redo failed
gl: Refacer fallou.

[ctx: Message for successful user action]
en: Undo successfully done.
gl: Desfíxose a acción.

[ctx: Message for successful user action]
en: Redo successfully done.
gl: Refíxose a acción.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGTableView, kTransactionList) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGTableView, kTransactionList)
en: History of modifications
gl: Historial de modificacións.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kClearHistoryBtn) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kClearHistoryBtn) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kClearHistoryBtn)
en: Clear history
gl: Eliminar o historial

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Maximum undo depth:
gl: Cantidade de veces que se pode desfacer:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_maxNumberOfUndo)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "https://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">The number of undoable actions to keep in the history. If you want to keep <span style=" font-weight:600;">all</span> actions in the history, set this to <span style=" font-weight:600;">-1</span>, but be warned that the file size will increase steeply.</p></body></html>
gl: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "https://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">O número de accións que gardar no historial para podelas desfacer. Se quere gardar <span style=" font-weight:600;">todas</span> as accións no historial, use o valor <span style=" font-weight:600;">-1</span>, pero saiba que o tamaño do ficheiro aumentará de xeito considerábel.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QSpinBox, kcfg_maxNumberOfUndo)
en: -1 for no limit
gl: -1 para non ter límite.

[ctx: Error message]
en: Invalid parameters
gl: Parámetros incorrectos.

[ctx: Import step]
en: Import %1 file
gl: Importar o ficheiro %1

[ctx: Error message]
en: Open file '%1' failed
gl: A apertura do ficheiro «%1» fallou.

[ctx: Import step]
en: Import transactions
gl: Importar as transaccións

[ctx: An information message]
en: Using account '%1' for import
gl: Usarase a conta «%1» para a importación.

[ctx: An information message]
en: More than one possible account found.
gl: Atopáronse varias contas posíbeis.

[ctx: An information message]
en: Default account '%1' created for import
gl: Creouse a conta predeterminada «%1» para a importación.

[ctx: An information message]
en: The initial balance of '%1' has not been set because some transactions are already existing
gl: Non se estabeleceu un saldo inicial para «%1» porque xa ten transaccións.

[ctx: An information message]
en: The initial balance of '%1' has been set with AFB120 file content
gl: Estabeleceuse o saldo inicial de «%1» a partir do contido do ficheiro AFB120.

[ctx: A file format]
en: AFB120 file (cfomb)
gl: Ficheiro ABF120 (cfomb)

[ctx: A warning message]
en: WARNING: The command %1 failed with code %2 (Retry %3)
gl: Aviso: A orde %1 fallou co código %2 (reintento %3).

[ctx: A warning message]
en: WARNING: The command %1 failed due to a time out (Retry %2)
gl: Aviso: A orde %1 fallou por exceder o límite de tempo (reintento %2)

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Import with %1
gl: Importar con %1

[ctx: Error message]
en: Impossible to find the account id with the regular expression '%1' in line '%2'
gl: Non foi posíbel atopar o identificador da conta coa expresión regular «%1» na liña «%2»

[ctx: Progress message]
en: Download transactions
gl: Transaccións de descarga

[ctx: Error message]
en: Your backend '%1' seems to be not well configure because no account has been found.
gl: A súa infraestrutura «%1» parece estar mal configurada porque non se atopou ningunha conta.

[ctx: Error message]
en: No accounts downloaded with the following command:
    %1
    Check your backend installation.
gl: Non se descargou ningunha conta coa seguinte orde:
    %1
    Comprobe que a infraestrutura está correctamente instalada.

[ctx: Warning message]
en: Some accounts have not been downloaded. %1
gl: Non se descargaron algunhas das contas. %1

[ctx: Progress message]
en: Import
gl: Importar

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Import one account with %1
gl: Importar unha conta con %1

[ctx: This is a regular expression to find the column in a csv file. You should keep the ^ and translate the word]
en: ^date
gl: ^(data|date|fecha)

[ctx: This is a regular expression to find the column in a csv file. You should keep the ^ and translate the word]
en: ^account
gl: ^conta

[ctx: This is a regular expression to find the column in a csv file. You should keep the ^ and | and translate the words]
en: ^number|^num?ro
gl: ^(número|núm\.?|number|num?ro)

[ctx: This is a regular expression to find the column in a csv file. You should keep the ^ and | and translate the words]
en: ^mode|^type
gl: ^(modo|tipo|mode|type)

[ctx: This is a regular expression to find the column in a csv file. You should keep the ^ and | and translate the words]
en: ^payee|^tiers
gl: ^(parte|payee|nivel|niveis|tiers)

[ctx: This is a regular expression to find the column in a csv file. You should keep the ^ and | and translate the words]
en: ^comment|^libell?|^d?tail|^info
gl: ^(comentarios?|detalles?|información|notas?|comment|libell?|d?tail|info)

[ctx: This is a regular expression to find the column in a csv file. You should keep the ^ and | and translate the words]
en: ^status|^pointage
gl: ^(estado|status|pointage)

[ctx: This is a regular expression to find the column in a csv file. You should keep the ^ and translate the word]
en: ^bookmarked
gl: ^(marcad[ao]s?|(en|nos)[-_ ]marcadores|en[-_ ]los[-_ ]marcadores|bookmarked)

[ctx: This is a regular expression to find the column in a csv file. You should keep the ^ and translate the word]
en: ^cat\w*gor\w*
gl: ^(categor[ií]as?|cat\w*gor\w*)

[ctx: This is a regular expression to find the column in a csv file. You should keep the ^ and | and translate the words]
en: ^value|^amount|^valeur|^montant|^credit|^debit
gl: ^(cantidade?|crédito|débito|valor|value|amount|valeur|montant|credit|debit)

[ctx: This is a regular expression to find the column in a csv file. You should keep the ^ and translate the word]
en: ^quantity
gl: ^(cantidade?|quantity)

[ctx: This is a regular expression to find the column in a csv file. You should keep the ^ and translate the word]
en: ^unit
gl: ^(unidade?|unit)

[ctx: This is a regular expression to find the column in a csv file. You should keep the ^ and | and translate the words]
en: ^sign|^sens
gl: ^(signo|sign|sens)

[ctx: This is a regular expression to find the column in a csv file. You should keep the ^ and | and translate the words]
en: ^-|^debit|^withdrawal
gl: ^(débito|retirada|-|debit|withdrawal)

[ctx: This is a regular expression to find the column in a csv file. You should keep the ^ and translate the word]
en: ^idgroup
gl: ^(id(entifica(ción|dor))?[-_ ]d[eo][-_ ]grupo|idgroup)

[ctx: This is a regular expression to find the column in a csv file. You should keep the ^ and translate the word]
en: ^idtransaction
gl: ^(id(entifica(ción|dor))?[-_ ]d[ea][-_ ]transacción|idtransaction)

[ctx: Error message]
en: Columns payee and category not found. Set import parameters in settings (Configure Skrooge… / Import/Export / CSV / Edit regular expressions…).
gl: Non se atoparon as columnas da parte contraria nin da categoría. Consulte os parámetros de importación no diálogo de configuración (Configurar Skrooge… → Importar ou exportar → CSV → Editar as expresións regulares…).

[ctx: Error message]
en: Columns date and amount not found. Set import parameters in settings (Configure Skrooge… / Import/Export / CSV / Edit regular expressions…).
gl: Non se atoparon as columnas da data nin da cantidade. Consulte os parámetros de importación no diálogo de configuración (Configurar Skrooge… → Importar ou exportar → CSV → Editar as expresións regulares…).

[ctx: An information message]
en: Use automatic search of the columns
gl: Usar a busca automática das columnas.

[ctx: An information message]
en: Mapping used: %1
gl: Asociación empregada: %1

[ctx: Error message]
en: Header not found in CSV file
gl: Non se atopou a cabeceira no ficheiro CSV.

[ctx: Error message]
en: Date format not supported
gl: O formato da data é incompatíbel.

[ctx: An information message]
en: Import of '%1' with code '%2' and date format '%3'
gl: Importación de «%1» co código «%2» e o formato de data «%3».

[ctx: Error message]
en: Invalid number of columns in line %1. Expected %2. Found %3.
gl: Número de columnas incorrecto na liña %1: esperábanse %2, atopáronse %3.

[ctx: An transaction mode]
en: Transfer
gl: Transferencia

[ctx: An transaction mode]
en: Direct debit
gl: Cargo en conta

[ctx: An transaction mode]
en: Check
gl: Cheque

[ctx: An transaction mode]
en: Deposit
gl: Imposición

[ctx: An transaction mode]
en: Payback
gl: Devolución

[ctx: An transaction mode]
en: Withdrawal
gl: Reintegro

[ctx: An transaction mode]
en: Card
gl: Tarxeta

[ctx: An transaction mode]
en: Loan payment
gl: Pagamento de empréstito

[ctx: An transaction mode]
en: Subscription
gl: Subscrición

[ctx: An transaction mode]
en: Cash deposit
gl: Imposición de efectivo

[ctx: An transaction mode]
en: Card summary
gl: Resumo da tarxeta

[ctx: An transaction mode]
en: Deferred card
gl: Tarxeta adiada

[ctx: Noun]
en: Bank for import %1
gl: O banco %1 usarase para a importación.

[ctx: An information message]
en: Default bank '%1' created for import
gl: Creouse o banco predeterminado «%1» para a importación.

[ctx: An information message]
en: The initial balance of '%1' has been set
gl: Estabeleceuse o saldo inicial de «%1».

[ctx: An information message]
en: Only selected accounts and transactions have been exported
gl: Só se exportaron as contas e transaccións seleccionadas.

[ctx: Error message]
en: Save file '%1' failed
gl: A garda do ficheiro «%1» fallou.

[ctx: A file format]
en: CSV file
gl: Ficheiro CSV

[ctx: Import step]
en: Import units
gl: Importar as unidades

[ctx: An information message]
en: Import of '%1' with codec '%2' and date format '%3'
gl: Importación de «%1» co códec «%2» e o formato de data «%3».

[ctx: Import step]
en: Import rules
gl: Importar as regras

[ctx: An information message]
en: Import of '%1' with codec '%2'
gl: Importación de «%1» co códec «%2»

[ctx: Error message]
en: %1-%2: '%3'
gl: %1-%2: «%3»

[ctx: Error message]
en: Invalid XML content in file '%1'
gl: O ficheiro «%1» contén código XML incorrecto.

[ctx: Import step]
en: Import banks and accounts
gl: Importar os bancos e contas

[ctx: Import step]
en: Import scheduled transactions
gl: Importar as transaccións planificadas

[ctx: A file format]
en: GnuCash document
gl: Documento de GnuCash

[ctx: Error message]
en: Bad version of Grisbi document. Version must be >= 0.6.0
gl: Versión incorrecta dun documento de Grisbi. A versión debe ser igual ou posterior á 0.6.0.

[ctx: Import step]
en: Import banks
gl: Importar os bancos

[ctx: Import step]
en: Import accounts
gl: Importar as contas

[ctx: Import step]
en: Import payees
gl: Importar as partes

[ctx: Import step]
en: Import payment mode
gl: Importar os métodos de pagamento

[ctx: Import step]
en: Import categories
gl: Importar as categorías

[ctx: Noun]
en: Budgetary allocation
gl: Dotación orzamentaria

[ctx: Noun]
en: Fiscal year
gl: Ano fiscal

[ctx: A file format]
en: Grisbi file
gl: Ficheiro de Grisbi

[ctx: Export step]
en: Export %1 file
gl: Exportar o ficheiro %1

[ctx: Export step]
en: Export accounts
gl: Exportar as contas

[ctx: Export step]
en: Export categories
gl: Exportar as categorías

[ctx: Export step]
en: Export payees
gl: Exportar as partes

[ctx: Export step]
en: Export transactions
gl: Exportar as transaccións

[ctx: A file format]
en: Intuit Interchange Format file
gl: Ficheiro no formato de intercambio de Intuit

[ctx: A file format]
en: JSON file
gl: Ficheiro JSON

[ctx: Error message]
en: Account with identifier %1 not found
gl: Non se atopou ningunha conta co identificador %1.

[ctx: Import step]
en: Import budgets
gl: Importar os orzamentos

[ctx: Export step]
en: Export units
gl: Exportar as unidades

[ctx: Export step]
en: Export budgets
gl: Exportar os orzamentos

[ctx: Export step]
en: Export scheduled transactions
gl: Exportar as transaccións planificadas

[ctx: Export step]
en: Export banks
gl: Exportar os bancos

[ctx: A file format]
en: KMyMoney document
gl: Documento de KMyMoney

[ctx: The default category for the accounts for ledger export]
en: Account
gl: Conta

[ctx: Category not defined]
en: Not defined
gl: Non definida

[ctx: The default category for the categories for ledger export]
en: Category
gl: Categoría

[ctx: Error message]
en: The execution of '%1' failed
gl: Fallou a execución de «%1».

[ctx: Error message]
en: The ledger conversion in xml of '%1' failed
gl: Fallou a conversión do libro maior de «%1» a XML.

[ctx: A file format]
en: Ledger file
gl: Ficheiro de libro maior

[ctx: Import step]
en: Import stocks
gl: Importar os recursos

[ctx: Noun, a type of account]
en: Assets
gl: Activos

[ctx: Import step]
en: Import assets
gl: Importar os activos

[ctx: A file format]
en: Money Manager Ex document
gl: Documento de Money Manager Ex

[ctx: Error message]
en: Error during parsing of '%1'
gl: Erro durante a análise de «%1»

[ctx: Error message]
en: The file %1 does not have read access rights
gl: O ficheiro %1 non ten permisos de lectura

[ctx: Error message]
en: The java application is not installed. You must manually install it.
gl: A aplicación java non está instalada. Instáleo manualmente.

[ctx: Error message]
en: The sunriise application is needed for Microsoft Money import but is not installed in '%1'
gl: Precísase da aplicación sunriise para a importación de Microsoft Money, pero non está instalada en «%1»

[ctx: Warning message]
en: The transaction '%1' has been repaired because its amount was not equal to the sum of the amounts of its splits
gl: A transacción «%1» reparouse porque o seu importe non era igual á suma dos importes das súas partidas

[ctx: Error message]
en: Invalid password
gl: O contrasinal é incorrecto

[ctx: Error message]
en: The extraction from the Microsoft Money document '%1' failed
gl: Fallou a extracción do documento de Microsoft Money «%1»

[ctx: A file format]
en: Microsoft Money document
gl: Documento de Microsoft Money

[ctx: An information message]
en: The initial balance of '%1' has been set with MT940 file content
gl: Estabeleceuse o saldo inicial de «%1» a partir do contido do ficheiro MT940.

[ctx: A file format]
en: MT940 file
gl: Ficheiro MT940

[ctx: Import step]
en: Import OFX file
gl: Importar un ficheiro OFX

[ctx: Error message]
en: OFX import failed
gl: A importación de OFX fallou.

[ctx: Adjective, an unknown item]
en: Unknown
gl: Descoñecido

[ctx: Noun, the title of an item]
en: Title
gl: Título

[ctx: Noun, type of OFX transaction]
en: Credit
gl: Crédito

[ctx: Noun, type of OFX transaction]
en: Debit
gl: Débito

[ctx: Noun, type of OFX transaction]
en: Interest
gl: Xuros

[ctx: Noun, type of OFX transaction]
en: Dividend
gl: Dividendo

[ctx: Noun, type of OFX transaction]
en: FI fee
gl: Comisión da institución financeira

[ctx: Noun, type of OFX transaction]
en: Service charge
gl: Comisión de servizo

[ctx: Noun, type of OFX transaction]
en: Deposit
gl: Imposición

[ctx: Noun, type of OFX transaction]
en: ATM
gl: Caixeiro automático

[ctx: Noun, type of OFX transaction]
en: Point of sale
gl: Punto de venta

[ctx: Noun, type of OFX transaction]
en: Electronic payment
gl: Pagamento electrónico

[ctx: Noun, type of OFX transaction]
en: Repeating payment
gl: Pagamento periódico

[ctx: Noun, a quantity of money taken by a financial institution to perform an operation]
en: Commission
gl: Comisión

[ctx: A file format]
en: OFX file
gl: Ficheiro OFX

en: Invoice
gl: Factura

[ctx: An information message]
en: Invoice %1 has not been imported because it is not recognized (List of recognized extractors: %2).
gl: A factura %1 non se importou porque non se recoñece (lista de extractores recoñecidos: %2).

[ctx: A file format]
en: PDF file (invoice)
gl: Ficheiro PDF (factura)

[ctx: An information message]
en: Categories found and imported
gl: Atopáronse categorías, e importáronse

[ctx: An information message]
en: Units prices found and imported
gl: Atopáronse as unidades dos prezos, e importáronse

[ctx: An information message]
en: Units found and imported
gl: Atopáronse unidades e importáronse

[ctx: An information message]
en: Trackers found and imported
gl: Atopáronse rastrexadores e importáronse

[ctx: An information message]
en: Auto repaired transaction
gl: Transacción reparada automaticamente.

[ctx: An information message]
en: The total amount of the transaction (%1) was different to the sum of the sub-transactions (%2). The transaction has been repaired.
gl: O importe total da transacción (%1) é distinto da suma das transaccións que a compoñen (%2). Reparouse a transacción.

[ctx: A file format]
en: QIF file
gl: Ficheiro QIF

[ctx: Import step]
en: Import trackers
gl: Importar rastrexadores

[ctx: Import step]
en: Import bookmarks
gl: Importar os marcadores

en: Imported bookmarks
gl: Marcadores importados

[ctx: Import step]
en: Import interests
gl: Importar os xuros

[ctx: An information message]
en: The sqlcipher database has been protected with the same password than your document
gl: A base de datos de sqlcipher está protexida co mesmo contrasinal que o documento.

[ctx: An error message]
en: Creation file '%1' failed
gl: A creación do ficheiro «%1» fallou.

[ctx: A file format]
en: Skrooge document
gl: Documento de Skrooge

[ctx: A file format]
en: SQLCipher document
gl: Documento de SQLCipher

[ctx: A file format]
en: SQLite document
gl: Documento SQLite

[ctx: A file format]
en: Homebank document
gl: Documento de Homebank

[ctx: Error message]
en: The conversion in xml of '%1' failed
gl: Fallou a conversión de «%1» a XML.

[ctx: Error message]
en: Unknown XML format. Only Skrooge and ISO20022 XML formats are supported
gl: Formato XML descoñecido. Só se permiten os formatos XML de Skrooge e ISO20022.

[ctx: A file format]
en: XML file
gl: Ficheiro XML

[ctx: default keyword for krunner plugin]
en: buy
gl: mercar

[ctx: Example of krunner command]
en: %1 10 shop
gl: %1 10 tenda

en: Add a new transaction in skrooge
gl: Engadir unha nova transacción en Skrooge.

en: Add transaction %1
gl: Engadir a transacción %1

[ctx: Information message]
en: Transaction created
gl: Creouse a transacción.

[ctx: Error message: Could not create a file]
en: Creation of file %1 failed
gl: A creación do ficheiro %1 fallou.

[ctx: Title of a dashboard widget]
en: Accounts
gl: Contas

[ctx: Display only favorite accounts]
en: Highlighted only
gl: Só as realzadas

[ctx: Noun, a type of account]
en: Only past transactions
gl: Só as pasadas

[ctx: Noun, a type of account]
en: Current
gl: Corrente

[ctx: Noun, a type of account]
en: Credit card
gl: Tarxeta de crédito

[ctx: Noun, a type of account]
en: Saving
gl: Aforros

[ctx: Noun, a type of account]
en: Investment
gl: Investimento

[ctx: Noun, a type of account]
en: Loan
gl: Empréstito

[ctx: Noun, a type of account]
en: Pension
gl: Pensión

[ctx: Noun, a type of account]
en: Wallet
gl: Carteira

[ctx: Noun, a type of account]
en: Other
gl: Outras

[ctx: Message, do not translate URL]
en: First, you have to create at least one account<br>from <a href="%1">"Bank and Account"</a> page or <a href="%2">import</a> transactions.
gl: Primeiro ten que crear polo menos unha conta<br>desde a <a href="%1">páxina de bancos e contas</a> ou <a href="%2">importar</a> transaccións.

[ctx: the numerical total of a sum of values]
en: Total of %1
gl: Total de %1

[ctx: Verb: Reconciliation is process through which you ensure compliance with your bank's statement]
en: Reconcile…
gl: Conciliar…

[ctx: Noun, a list of bank accounts]
en: Accounts (Medium)
gl: Contas (medio)

[ctx: Noun, a list of bank accounts]
en: Accounts (Full)
gl: Contas (completo)

[ctx: Noun, a list of banks]
en: Banks (Light)
gl: Bancos (incompleto)

[ctx: Noun, a list of banks]
en: Banks (Full)
gl: Bancos (completo)

[ctx: Noun, a list of bank accounts]
en: Accounts (Light)
gl: Contas (incompleto)

[ctx: Verb]
en: Open report…
gl: Abrir o informe…

[ctx: Display a list of Accounts]
en: Accounts
gl: Contas

[ctx: This allows the user to manage his list of accounts]
en: Manage your accounts
gl: Xestionar as contas

[ctx: Description of a tip]
en: <p>… you can associate a logo with your <a href="skg://skrooge_bank_plugin">banks</a>.</p>
gl: <p>…pode asociar un logotipo a cada <a href="skg://skrooge_bank_plugin">banco</a>?</p>

[ctx: Description of a tip]
en: <p>… <a href="skg://skrooge_bank_plugin">accounts</a> can be merged by drag & drop.</p>
gl: <p>…as <a href="skg://skrooge_bank_plugin">contas</a> se poden fusionar arrastrándoas e soltándoas?</p>

[ctx: Description of a tip]
en: <p>… you can set a minimum and a maximum limit on your <a href="skg://skrooge_bank_plugin">accounts</a>. This will trigger an alarm.</p>
gl: <p>…pode definir límites mínimo e máximo nas súas <a href="skg://skrooge_bank_plugin">contas</a>? Acadalos iniciará unha alarma.</p>

[ctx: A bank is in the list of used banks, but it doesn't have any account attached]
en: Bank '%1' has no account
gl: O banco «%1» carece de contas.

[ctx: User can delete banks with no accounts]
en: Do not forget to remove useless banks
gl: Non esqueza retirar os bancos sen usar.

[ctx: Action to delete a bank]
en: Delete '%1'
gl: Eliminar «%1»

[ctx: A account is closed but the amount is not equal to 0]
en: Closed account '%1' still has money
gl: A conta pechada «%1» aínda ten cartos.

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: This is may be not normal
gl: Non sempre se trata de algo normal.

[ctx: Action to reopen the account]
en: Reopen '%1'
gl: Reabrir «%1».

[ctx: Action to create a fake transaction to set the amount of the account to 0]
en: Create fake transaction
gl: Crear unha transacción falsa

[ctx: Delete banks with no account]
en: Delete unused banks
gl: Eliminar os bancos sen usar

[ctx: Successfully deleted a bank with no account]
en: Unused bank deleted
gl: Elimináronse os bancos sen usar.

[ctx: Could not delete a bank with no account]
en: Unused bank deletion failed
gl: A eliminación dos bancos sen usar fallou.

[ctx: Reopen a closed account]
en: Reopen account '%1'
gl: Reabrir a conta «%1».

[ctx: Successfully reopen account]
en: Account reopened
gl: Reabriuse a conta.

[ctx: Failure]
en: reopening of the account failed
gl: A reapertura da conta fallou.

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Create fake transaction
gl: Crear unha transacción falsa

[ctx: Noun, default comment for a fake transaction]
en: fake transaction
gl: transacción falsa

[ctx: An information to the user that something was added]
en: The transaction '%1' has been added
gl: Engadiuse a transacción «%1».

[ctx: Successful message after an user action]
en: Fake transaction created.
gl: Creouse a transacción falsa.

[ctx: Error message]
en: Creation failed
gl: A creación fallou.

en: Opened
gl: Aberto

en: Closed
gl: Pechado

en: Highlighted only
gl: Só as realzadas

en: Graph
gl: Gráfico

en: Display the account edit panel
gl: Amosar o panel de edición das contas

[ctx: Other type of bank account]
en: Other…
gl: Outras…

[ctx: Noun, a list of items]
en: Transactions of account
gl: Transaccións da conta

en: '%1'
gl: «%1»

[ctx: Title of panel]
en: Select a bank icon
gl: Escolla unha icona de banco

[ctx: File format for open dialog panel]
en: Image files
gl: Ficheiros de imaxe

[ctx: Creating an account]
en: Account creation '%1'
gl: Creación da conta «%1».

[ctx: An information to the user that something was added]
en: The account '%1' has been added
gl: Engadiuse a conta «%1».

[ctx: Successfully created an account]
en: Account '%1' created
gl: Creouse a conta «%1».

[ctx: Error message : Could not create an account]
en: Account creation failed
gl: A creación da conta fallou.

[ctx: Updating an account]
en: Account update
gl: Actualización da conta.

[ctx: Information message]
en: You tried to modify names of selected accounts to an existing account. Accounts have been merged.
gl: Intentou modificar o nome das contas seleccionadas ao dunha conta existente, así que se fusionaron nunha única conta.

[ctx: Information message]
en: You tried to modify all names of selected accounts. Accounts have been merged.
gl: Intentou modificar o nome das contas seleccionadas, así que se fusionaron nunha única conta.

[ctx: An information message]
en: The account '%1' has been updated
gl: Actualizouse a conta «%1».

[ctx: Question]
en: You are trying to modify bank name of account named '%1'.
    Do you want to do this modification for all accounts of this bank ?
gl: Está intentando modificar o nome do banco da conta «%1».
    Quere aplicar a modificación ao resto de contas desa entidade?

[ctx: Question]
en: Do you want to modify the account ?
gl: Quere modificar a conta?

[ctx: Successfully updated an account]
en: Account updated.
gl: Actualizouse a conta.

[ctx: Error message : Could not update an account]
en: Update failed
gl: A actualización fallou.

[ctx: Message]
en: Computing…
gl: Calculando…

[ctx: Information on an account's status : Balance is the current amount of money on the account, Checked is the amount of money on your last bank's statement, To be Checked is the differences between these two values]
en: Today balance : %1     Balance : %2     Checked : %3     To be Checked : %4
gl: Saldo hoxe: %1. Saldo: %2. Comprobado: %3. Por comprobar: %4.

[ctx: Information on an account's status : Balance is the current amount of money on the account, Checked is the amount of money on your last bank's statement, To be Checked is the differences between these two values]
en: <p>Today balance : %1 < / p > <p>Balance : %2 < / p > <p>Checked : %3 < / p > <p>To be Checked : %4 < / p >
gl: <p>Saldo hoxe: %1</p><p>Saldo: %2</p><p>Comprobado: %3</p><p>Por comprobar: %4</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kInfo)
en: Computing…
gl: Calculando…

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kAccountCreatorIcon) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kAccountCreatorIcon)
en: Icon of the bank
gl: Icona do banco.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGCalculatorEdit, kAmountEdit)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "https://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Bitstream Vera Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Amount of the transaction.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">You can enter expressions here, such as <span style=" font-style:italic;">3+4*2</span>, skrooge will compute the result (<span style=" font-style:italic;">11</span>)</p></body></html>
gl: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "https://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Bitstream Vera Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Importe da transacción.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Pode inserir expresións, como <span style=" font-style:italic;">3+4*2</span>, e o resultado calcularase automaticamente (<span style=" font-style:italic;">11</span>).</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGCalculatorEdit, kAmountEdit)
en: Initial balance of the account (A negative value for a loan account)
gl: Saldo inicial da conta (un valor negativo para unha conta de empréstito).

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGUnitComboBox, kUnitEdit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGUnitComboBox, kUnitEdit)
en: Unit of the initial balance of the account
gl: Unidade do saldo inicial da conta.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kAccountCreatorAccount) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLineEdit, kAccountCreatorAccount)
en: Name of the account
gl: Nome da conta.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kAccountCreatorNumber) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLineEdit, kAccountCreatorNumber)
en: Number of the account
gl: Número da conta.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGCalculatorEdit, kMaxLimitAmout) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGCalculatorEdit, kMaxLimitAmout)
en: Maximum amount of the account
gl: Importe máximo da conta.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kAccountCreatorAddress) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLineEdit, kAccountCreatorAddress)
en: Address of the agency
gl: Enderezo da axencia.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kAccountCreatorComment) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLineEdit, kAccountCreatorComment)
en: Comment of the account
gl: Comentario sobre a conta.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kAccountCreatorBank) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kAccountCreatorBank)
en: Name of the bank
gl: Nome do banco.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGCalculatorEdit, kMinLimitAmout) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGCalculatorEdit, kMinLimitAmout)
en: Minimum amount of the account
gl: Importe mínimo da conta.

[ctx: Noun, a numerical quantity]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kAmountLabel)
en: Initial &balance:
gl: &Saldo inicial:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kAccountCreatorType) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kAccountCreatorType)
en: Type of the account
gl: Tipo de conta.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kAccountCreatorAgencyNumber) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLineEdit, kAccountCreatorAgencyNumber)
en: Number of the agency
gl: Número da axencia.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kAccountCreatorBankNumber) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLineEdit, kAccountCreatorBankNumber)
en: Number of the bank
gl: Número do banco.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kAccountCreatorAdd) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kAccountCreatorAdd)
en: Add a bank and an account (Ctrl+Enter)
gl: Engadir un banco e unha conta (Ctrl+Intro).

[ctx: Verb, add an item to a list]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kAccountCreatorAdd) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kAddBtn) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kAddOperationBtn)
en: Add
gl: Engadir

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kAccountCreatorUpdate) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kAccountCreatorUpdate)
en: Update selected banks and accounts (Shift+Enter)
gl: Actualizar os bancos e as contas seleccionados (Maiús+Intro).

[ctx: Verb, modify an item]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kAccountCreatorUpdate) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kModifyBtn) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kModifyCategoryButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kModifyOperationBtn)
en: Modify
gl: Modificar

[ctx: Noun, a list of financial accounts]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kGroup)
en: Banks
gl: Bancos

[ctx: Verb]
en: Process budget rules
gl: Procesar as regras do orzamento

[ctx: The title]
en: Budget
gl: Orzamento

[ctx: The tool tip]
en: Budget
gl: Orzamento

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Budget alarm for '%1'
gl: Alarma para o orzamento «%1».

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: Take care to your budget.<br> %1.<br>%2 / %3
gl: Facerse cargo do orzamento.<br> %1.<br>%2 / %3

[ctx: Advice on making the best (action)]
en: Open transactions corresponding to this budget
gl: Abrir as transaccións correspondentes ao orzamento

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Old budget treatment
gl: Uso dun orzamento vello

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: The budget has not been treated for at least one month.
gl: O orzamento non se tocou polo menos desde hai un mes.

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Process budget rules
gl: Procesar as regras do orzamento

[ctx: Successful message after an user action]
en: Budget rules processed
gl: Procesáronse as regras do orzamento.

[ctx: Error message]
en: Budget rules failed
gl: As regras do orzamento fallaron.

[ctx: Noun, how to define a budget period]
en: Monthly
gl: Mensual

[ctx: Noun, how to define a budget period]
en: Yearly
gl: Anual

[ctx: Noun, budget items to display]
en: All
gl: Todos

[ctx: Noun, budget items to display]
en: None
gl: Ningún

[ctx: Noun, budget items to display]
en: Current
gl: Actuais

[ctx: Noun, budget items to display]
en: Current year
gl: Ano actual

[ctx: Noun, budget items to display]
en: Current month
gl: Mes actual

[ctx: Noun, budget items to display]
en: Previous year
gl: Ano anterior

[ctx: Noun, budget items to display]
en: Previous month
gl: Mes anterior

[ctx: Noun, condition item to a apply a transfer of budget]
en: All
gl: Calquera

[ctx: Noun, condition item to a apply a transfer of budget]
en: Negative
gl: Negativo

[ctx: Noun, condition item to a apply a transfer of budget]
en: Positive
gl: Positivo

[ctx: Noun, mode item to a apply a transfer of budget]
en: Next
gl: Vindeiro

[ctx: Noun, mode item to a apply a transfer of budget]
en: Current
gl: Actual

[ctx: Noun, mode item to a apply a transfer of budget]
en: Current year
gl: Ano actual

en: Display the edit panel for standard budget
gl: Amosar o panel de edición para orzamentos estándar

en: Auto
gl: Automático

en: Display the edit panel for automatic budgets
gl: Amosar o panel de edición para orzamentos automáticos

en: Rules
gl: Regras

en: Display the edit panel for rules
gl: Amosar o panel de edición das regras

[ctx: Option]
en: Remove existing budgets for %1
gl: Retirar os orzamentos para %1.

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Budget rule creation
gl: Creación de regras para orzamentos

[ctx: An information to the user]
en: The budget rule '%1' has been added
gl: Engadiuse a regra de orzamento «%1».

[ctx: Successful message after an user action]
en: Budget rule created
gl: Creouse a regra para o orzamento.

[ctx: Error message]
en: Budget rule creation failed
gl: A creación da regra para o orzamento fallou.

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Budget creation
gl: Creación do orzamento

[ctx: An information to the user]
en: The budget '%1' has been added
gl: Engadiuse o orzamento «%1»

[ctx: Successful message after an user action]
en: Budget created
gl: Creouse o orzamento.

[ctx: Error message]
en: Budget creation failed
gl: A creación do orzamento fallou.

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Budget rule update
gl: Actualización da regra do orzamento.

[ctx: An information to the user]
en: The budget rule '%1' has been updated
gl: Actualizouse a regra de orzamento «%1».

[ctx: Successful message after an user action]
en: Budget rule updated
gl: Actualizouse a regra do orzamento.

[ctx: Error message]
en: Budget rule update failed
gl: A actualización da regra do orzamento fallou.

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Budget update
gl: Actualización do orzamento.

[ctx: Successful message after an user action]
en: Budget updated
gl: Actualizouse o orzamento.

[ctx: Error message]
en: Budget update failed
gl: A actualización do orzamento fallou.

en: Selection: %1 budget for %2 | Selection: %1 budgets for %2
gl[0]: Selección: un orzamento para %2.
gl[1]: Selección: %1 orzamentos para %2.

[ctx: Noun]
en: Selection: none
gl: Selección: nada.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kPeriod) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kPeriod)
en: Period of the budget
gl: Período do orzamento.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kYear) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QSpinBox, kYear) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kYearAutoBase) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QSpinBox, kYearAutoBase) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kY
en: Year of the budget
gl: Ano do orzamento.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kMonth) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QSpinBox, kMonth)
en: Month of the budget
gl: Mes do orzamento.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGCalculatorEdit, kAmountEdit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGCalculatorEdit, kAmountEdit)
en: Amount of the budget
gl: Importe do orzamento.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kCategoryEdit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kCategoryEdit)
en: Category of the budget
gl: Categoría do orzamento.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kIncludingSubCategories)
en: Including sub categories
gl: Incluír as categorías descendentes.

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QCheckBox, kAutoBudgetCheck) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kAutoBudgetCheck)
en: Enable automatic budget creation
gl: Activar a creación automática de orzamentos.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kAutoBudgetCheck)
en: Automatic creation based on the transactions of:
gl: Creación automática baseada nas transaccións de:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kBalancingMonthly)
en: Balancing each monthly budget.
gl: Equilibrar os orzamentos mensuais.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kBalancingAnnual)
en: Balancing the annual budget
gl: Equilibrar o orzamento anual.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: &Year:
gl: &Ano:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kUseScheduledOperation) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QCheckBox, kUseScheduledOperation)
en: Use the scheduled transactions for a better automatic creation
gl: Usar as transaccións planificadas para mellorar a creación automática.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kUseScheduledOperation)
en: Use scheduled transactions
gl: Usar as transaccións planificadas.

[ctx: Title]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: For budgets having
gl: Para os orzamentos cos seguintes datos:

[ctx: Title]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: When delta
gl: Cando a diferenza

[ctx: Title]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Modify budget
gl: Modificar o orzamento.

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QCheckBox, kYearCheck) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kYearCheck)
en: Enable condition on the year
gl: Activar a condición do ano.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kYearRule) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QSpinBox, kYearRule)
en: Year of the condition
gl: Ano da condición.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kConditionCmb) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kConditionCmb) i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kModeCmb) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kModeCmb)
en: Condition to transfer the delta
gl: Condición para transferir a diferenza.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kMonthRule) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QSpinBox, kMonthRule)
en: Month of the condition
gl: Mes da condición.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGCalculatorEdit, kAmountEdit2) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGCalculatorEdit, kAmountEdit2)
en: Amount of the transfer
gl: Importe da transferencia.

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QCheckBox, kCategoryCheck) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kCategoryCheck) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QCheckBox, kCategoryTransferCheck) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kCategoryTransferCheck)
en: Enable condition on the category
gl: Activar a condición da categoría.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kCategoryRule) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kCategoryRule)
en: Category of the condition
gl: Categoría da condición.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kCategoryTransfer) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kCategoryTransfer)
en: Category of the transfer
gl: Categoría da transferencia.

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QCheckBox, kMonthCheck) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kMonthCheck)
en: Enable condition on the month
gl: Activar a condición do mes.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kAddBtn) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kAddBtn)
en: Create a new budget (Ctrl+Enter)
gl: Crear un novo orzamento (Ctrl+Intro).

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kModifyBtn) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kModifyBtn)
en: Update selected budget (Shift+Enter)
gl: Actualizar o orzamento seleccionado (Maiús+Intro).

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kProcessBtn) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kProcessBtn)
en: Process rules
gl: Procesar as regras.

[ctx: Verb, add an item to a list]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kProcessBtn)
en: Process
gl: Procesar

[ctx: The estimated amount of money earned through interests on a remunerated account]
en: Estimated interest
gl: Xuros estimados

[ctx: Compute financial simulations for various situations (interests…)]
en: Simulations
gl: Simulacións

[ctx: Description of a tips]
en: <p>… you can use the <a href="skg://skrooge_calculator_plugin">calculator</a> for many things</p>
gl: <p>…pode usar a  <a href="skg://skrooge_calculator_plugin">calculadora</a> para unha morea de cousas?</p>

[ctx: User did not define an interest rate on an investment account]
en: No interest rate defined for account '%1'
gl: Non se definiu unha taxa de xuro para a conta «%1».

[ctx: User did not define an interest rate on an investment account]
en: Your investment account '%1' doesn't have interest rate defined
gl: A conta de investimento «%1» non ten taxa de xuro definida.

[ctx: Link allowing user to open a new tab for defining interests parameters]
en: Open interest page
gl: Abrir a páxina dos xuros

[ctx: A period of 15 days]
en: Fifteen
gl: Quince

[ctx: Used for configurating when interests are paid on an account : %s days after being calculated]
en: Day +%1
gl: Día +%1

[ctx: Used for configurating when interests are paid on an account : %s days after being calculated]
en: Day -%1
gl: Día -%1

[ctx: 24 fifteen is the name of a financial method to compute interests on an account]
en: 24 fifteen
gl: 24 quince

[ctx: A period of 360 days]
en: 360 days
gl: 360 días

[ctx: A period of 365 days]
en: 365 days
gl: 365 días

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, kAmortizationTable)
en: Interest
gl: Xuros

en: Interests calculator
gl: Calculadora dos xuros

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, kAmortizationTableTitle) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTableWidget, kAmortizationTable) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QTableWidget, kAmortizationTable)
en: Amortization Table
gl: Táboa de amortización

en: Loan amortization table calculator
gl: Calculadora da táboa de amortización do empréstito

[ctx: The Annual interest is the amount of money gained in one year on a remunerated account]
en: Annual interest=%1
gl: Xuro anual=%1

[ctx: Lets the user create parameters for computing interests on an account]
en: Interest parameter creation for account '%1'
gl: Creación dun parámetro de xuros para a conta «%1».

[ctx: An information to the user]
en: The interest parameter '%1' has been added
gl: Engadiuse o parámetro de xuros «%1».

[ctx: User defined parameters for computing interests were successfully created]
en: Interest parameter created
gl: Creouse o parámetro de xuros.

[ctx: Error message: User defined parameters for computing interests could not be created]
en: Interest parameter creation failed
gl: A creación do parámetro de xuros fallou.

[ctx: Lets the user update parameters for computing interests on an account]
en: Interest parameter update for account '%1'
gl: Actualización dun parámetro de xuros para a conta «%1».

[ctx: An information to the user]
en: The interest parameter '%1' has been updated
gl: Actualizouse o parámetro de xuros «%1».

[ctx: User defined parameters for computing interests were successfully updated]
en: Interest parameter updated
gl: Actualizouse o parámetro de xuros.

[ctx: Error message: User defined parameters for computing interests could not be updated]
en: Interest parameter update failed
gl: A actualización do parámetro de xuros fallou.

en: Number of payments:	%1
    Monthly payment: 	%2
    Monthly insurance: 	%3
    Total principal paid: 	%4
    Total interest paid: 	%5
    Total insurance paid: 	%6
    Total paid: 		%7
gl: Número de pagos:	%1
    Pago mensual: 	%2
    Seguro mensual: 	%3
    Pago principal total: 	%4
    Pago de xuros total: 	%5
    Pago de seguro total: 	%6
    Pago total: 		%7

[ctx: Noun, an account as in a bank account]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kAccountLabel)
en: Account:
gl: Conta:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kDisplayAccountCombo) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kDisplayAccountCombo)
en: Displayed account
gl: Conta amosada.

[ctx: Noun, a year]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kYearLabel)
en: &Year:
gl: &Ano:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, KYearEdit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, KYearEdit)
en: Year of computation
gl: Ano do cómputo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, kInterestResultsTitle)
en: Interest Results
gl: Resultados dos xuros

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGTableView, kInterestResultTable) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGTableView, kInterestResultTable)
en: Result of interest computation
gl: Resultado do cálculo dos xuros.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, kInterestValuesTitle)
en: Interest Values
gl: Valores dos xuros

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, kDefineValueTitle)
en: Define Value
gl: Definir o valor

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGTableView, kInterestView) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGTableView, kInterestView)
en: Parameters for interest computation
gl: Parámetros para o cálculo dos xuros.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kDateLabel)
en: Da&te:
gl: Da&ta:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGDateEdit, kDateEdit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGDateEdit, kDateEdit)
en: Date of the interest's quote
gl: Data de cotización dos xuros.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kRateLabel)
en: Rate (%):
gl: Taxa (%):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kCreditValueDateLbl)
en: Credit value date:
gl: Data do valor de crédito:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kCreditValueDate) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kCreditValueDate)
en: The credit value date computation mode.
gl: O método de cómputo da data do valor de crédito.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kDebitValueDateLbl)
en: Debit value date:
gl: Data do valor de débito:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kDebitValueDate) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kDebitValueDate)
en: The debit value date computation mode.
gl: O método de cómputo da data do valor de débito.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kModeLbl)
en: &Base computation:
gl: Cómputo &base:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kMode) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kMode)
en: The base of the computation.
gl: Base do cómputo.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kRateEdit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QDoubleSpinBox, kRateEdit)
en: Rate of the interest
gl: Taxa de xuro.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kAnnualRateLabel)
en: Annual interest rate (%):
gl: Taxa de xuro anual (%):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kLoanLabel)
en: Loan amount (principal):
gl: Importe do empréstito (principal):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kLength)
en: Length (years):
gl: Duración (en anos):

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGCalculatorEdit, kLoanEdit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGCalculatorEdit, kLoanEdit)
en: Amount of the loan
gl: Importe do empréstito.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGUnitComboBox, kUnitEdit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGUnitComboBox, kUnitEdit)
en: Unit of the loan
gl: Unidade do empréstito.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, kPaymentSummaryTitle)
en: Payment Summary
gl: Resumo do pagamento

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, kLoadSummaryTitle)
en: Loan Summary
gl: Resumo do empréstito

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kInsuranceRateLbl)
en: Insurance rate(%):
gl: Prima de seguro (%):

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kLenghtEdit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QSpinBox, kLenghtEdit)
en: Length of the loan in years
gl: Duración en anos do empréstito.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kAnnualRateEdit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QDoubleSpinBox, kAnnualRateEdit)
en: Annual rate of the loan
gl: Taxa anual do empréstito.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kInsuranceRateEdit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QDoubleSpinBox, kInsuranceRateEdit)
en: Insurance rate of the loan
gl: Prima de seguro do empréstito.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, kAmortizationTable) i18n: ectx: label, entry (mapping_amount), group (skrooge_importexport)
en: Amount
gl: Importe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, kAmortizationTable)
en: Insurance
gl: Seguro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, kAmortizationTable)
en: Balance
gl: Saldo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kAdd) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kAdd)
en: Create a new interest parameter (Ctrl+Enter)
gl: Crear un novo parámetro de xuros (Ctrl+Intro).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kAdd) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kAddButton) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, kLineAdd) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QToolButton, kLineAdd) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kUni
en: Add
gl: Engadir.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kUpdate) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kUpdate)
en: Update interest parameters (Shift+Enter)
gl: Actualizar os parámetros de xuro (Maiús+Intro).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kUpdate) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kModifyButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kModifyBtn) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kUnitUpdate)
en: Modify
gl: Modificar

[ctx: Verb]
en: Import categories
gl: Importar as categorías

[ctx: Verb]
en: Import standard categories
gl: Importar categorías estándar

[ctx: Verb]
en: Import categories [%1]
gl: Importar as categorías [%1]

[ctx: Verb]
en: Delete unused categories
gl: Eliminar as categorías sen usar

[ctx: Verb]
en: Open similar categories…
gl: Abrir categorías similares…

[ctx: Noun, a list of items]
en: Similar categories
gl: Categorías similares

[ctx: Report header]
en: 5 main categories of expenditure
gl: 5 categorías principais de gastos

[ctx: Report header]
en: 5 main variations
gl: 5 variacións principais

[ctx: Report header]
en: Budget
gl: Orzamento

[ctx: Report header]
en: 5 main variations (issues)
gl: 5 variacións principais (problemas)

[ctx: Successful message after an user action]
en: Categories imported.
gl: Importáronse as categorías.

[ctx: Error message]
en: Importing categories failed.
gl: Fallou a importación das categorías.

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Import standard categories
gl: Importar categorías estándar

[ctx: Noun, categories of items]
en: Categories
gl: Categorías

[ctx: A tool tip]
en: Categories management
gl: Xestión das categorías

[ctx: Description of a tips]
en: <p>… <a href="skg://skrooge_categories_plugin">categories</a> can be reorganized by drag & drop.</p>
gl: <p>…pode reorganizar as <a href="skg://skrooge_categories_plugin">categorías</a> arrastrándoas e soltándoas?</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>… if you delete a <a href="skg://skrooge_categories_plugin">category</a>, all transactions affected by this category will be associated to its parent category.</p>
gl: <p>…se elimina unha <a href="skg://skrooge_categories_plugin">categoría</a>, todas as transaccións afectadas por ela hanse asociar á categoría pai?</p>

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Many unused categories
gl: Hai moitas categorías sen usar.

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: You can improve performances by removing categories that have no transactions.
gl: Pode mellorar o rendemento retirando categorías que non se estean a usar en ningunha das transaccións.

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Important variation for '%1'
gl: Variación importante para «%1»

[ctx: Advice on making the best (action)]
en: Open sub transactions with category containing '%1'
gl: Abrir as transaccións descendentes con «%1» na categoría.

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Some categories seem to be identical
gl: Algunhas das categorías semellan idénticas.

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: Some categories seem to be identical but with different syntax. They could be merged.
gl: Algunhas das categorías semellan idénticas pero usan unha sintaxe distinta. Pode fusionalas.

[ctx: Noun, a list of items]
en: Sub transactions with category containing '%1'
gl: Transaccións descendentes con «%1» na categoría.

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Delete unused categories
gl: Eliminar as categorías sen usar

[ctx: Successful message after an user action]
en: Unused categories deleted
gl: Elimináronse as categorías sen usar.

[ctx: Error message]
en: Unused categories deletion failed
gl: A eliminación das categorías sen usar fallou.

[ctx: Verb]
en: Add category
gl: Engadir unha categoría

en: Income
gl: Ingresos

en: Expenditure
gl: Gastos

en: Highlighted
gl: Realzada

[ctx: An help]
en: Add a sub category to the selected one
gl: Engadir unha categoría subordinada á seleccionada

[ctx: Noun, default name for a new category]
en: New category
gl: Nova categoría

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Category creation '%1'
gl: Creación da categoría «%1».

[ctx: An information message]
en: The category '%1' has been created
gl: Creouse a categoría «%1».

[ctx: Successful message after an user action]
en: Category '%1' created
gl: Creouse a categoría «%1».

[ctx: Error message]
en: Category creation failed
gl: A creación da categoría fallou.

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Category update
gl: Actualización da categoría.

[ctx: Information message]
en: You tried to modify all names of selected categories. Categories have been merged.
gl: Intentou modificar o nome das categorías seleccionadas, así que se fusionaron nunha única categoría.

[ctx: An information message]
en: The category '%1' has been merged with category '%2'
gl: Fusionáronse as categorías «%1» e «%2».

[ctx: An information message]
en: The category '%1' has been updated
gl: Actualizouse a categoría «%1».

[ctx: Successful message after an user action]
en: Category updated
gl: Actualizouse a categoría.

[ctx: Error message]
en: Category update failed
gl: A actualización da categoría fallou.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, skgcategoriesplugin_base)
en: Categories
gl: Categorías

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kNameInput1)
en: The category to modify
gl: A categoría para modificar.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kNameInput2)
en: The sub category to add
gl: A subcategoría para engadir

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kModifyCategoryButton) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kModifyCategoryButton)
en: Update selected categories (Shift+Enter)
gl: Actualizar as categorías seleccionadas (Maiús+Intro).

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kDeleteUnusedButton) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kDeleteUnusedButton)
en: Delete unused categories
gl: Eliminar as categorías sen usar.

[ctx: Verb, delete unused categories]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kDeleteUnusedButton)
en: Delete unused
gl: Eliminar o que non se estea a usar

note: i18n: ectx: Menu (import)
en: Import
gl: Importar

note: i18n: ectx: Menu (other)
en: Other
gl: Outras

note: i18n: ectx: label, entry (automatic_validation), group (skrooge_importexport)
en: Automatic validation after import
gl: Validación automática despois da importación.

note: i18n: ectx: label, entry (apply_rules), group (skrooge_importexport)
en: Apply rules on to imported transactions
gl: Aplicar as regras sobre as transaccións importadas.

note: i18n: ectx: label, entry (open_after_import_or_processing), group (skrooge_importexport)
en: Open transactions after import or processing
gl: Abrir as transaccións despois de importalas ou procesalas.

note: i18n: ectx: label, entry (since_last_import), group (skrooge_importexport)
en: Import only transactions since the last imported one
gl: Importar só as transaccións posteriores á última importada.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_automatic_search_header) i18n: ectx: label, entry (automatic_search_header), group (skrooge_importexport)
en: Automatic search of the header
gl: Busca automática da cabeceira.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_automatic_search_columns) i18n: ectx: label, entry (automatic_search_columns), group (skrooge_importexport)
en: Automatic search of the columns
gl: Busca automática das columnas.

note: i18n: ectx: label, entry (header_position), group (skrooge_importexport)
en: Header position
gl: Posición da cabeceira

note: i18n: ectx: label, entry (columns_positions), group (skrooge_importexport)
en: Column positions
gl: Posición das columnas

note: i18n: ectx: label, entry (mapping_date), group (skrooge_importexport)
en: Date
gl: Data

note: i18n: ectx: label, entry (mapping_number), group (skrooge_importexport)
en: Number
gl: Número

note: i18n: ectx: label, entry (mapping_mode), group (skrooge_importexport)
en: Mode
gl: Método

note: i18n: ectx: label, entry (mapping_payee), group (skrooge_importexport)
en: Payee
gl: Parte

note: i18n: ectx: label, entry (mapping_comment), group (skrooge_importexport)
en: Comment
gl: Comentario

note: i18n: ectx: label, entry (mapping_status), group (skrooge_importexport)
en: Status
gl: Estado

note: i18n: ectx: label, entry (mapping_bookmarked), group (skrooge_importexport)
en: Bookmarked
gl: Marcada

note: i18n: ectx: label, entry (mapping_account), group (skrooge_importexport)
en: Account
gl: Conta

note: i18n: ectx: label, entry (mapping_category), group (skrooge_importexport)
en: Category
gl: Categoría

note: i18n: ectx: label, entry (mapping_quantity), group (skrooge_importexport)
en: Quantity
gl: Cantidade

note: i18n: ectx: label, entry (mapping_sign), group (skrooge_importexport)
en: Sign
gl: Signo

note: i18n: ectx: label, entry (mapping_debit), group (skrooge_importexport)
en: Debit
gl: Débito

note: i18n: ectx: label, entry (mapping_unit), group (skrooge_importexport)
en: Unit
gl: Unidade

note: i18n: ectx: label, entry (mapping_idtransaction), group (skrooge_importexport)
en: Idtransaction
gl: Identificador da transacción

note: i18n: ectx: label, entry (mapping_idgroup), group (skrooge_importexport)
en: Idgroup
gl: Identificador do grupo

note: i18n: ectx: label, entry (mapping_property), group (skrooge_importexport)
en: Property
gl: Propiedade

note: i18n: ectx: label, entry (backends), group (skrooge_importexport)
en: List of backends used
gl: Lista de infraestruturas usadas

note: i18n: ectx: label, entry (csv_date_format), group (skrooge_importexport)
en: CSV date format
gl: Formato da data CSV

note: i18n: ectx: label, entry (ledger_account_identification), group (skrooge_importexport)
en: Ledger account identification
gl: Identificación da conta do libro maior

note: i18n: ectx: label, entry (qif_date_format), group (skrooge_importexport)
en: QIF date format
gl: Formato da data QIF

note: i18n: ectx: label, entry (download_on_open), group (skrooge_importexport) i18n: ectx: label, entry (download_on_open), group (skrooge_unit)
en: Download all values on open
gl: Descargar todos os valores ao abrir.

note: i18n: ectx: label, entry (download_frequency), group (skrooge_importexport) i18n: ectx: label, entry (download_frequency), group (skrooge_unit)
en: Frequency of the automatic download
gl: Frecuencia da descarga automática.

[ctx: Verb, action to import items from another format]
en: Import
gl: Importar

[ctx: Verb, action to import items from another format]
en: Import…
gl: Importar…

[ctx: Verb, action to import items from another format]
en: Import with backends
gl: Importar con infraestruturas

[ctx: Verb, action to import]
en: Import currency values…
gl: Importar os valores das divisas…

[ctx: Verb, action to import]
en: Import rules…
gl: Importar as regras…

[ctx: Verb, action to export items in another format]
en: Export
gl: Exportar

[ctx: Verb, action to export items to another format]
en: Export…
gl: Exportar…

[ctx: Noun, apply some kind of transformation on an item]
en: Processing
gl: Procesando

[ctx: Verb, action to find and group transfers]
en: Find and group transfers
gl: Atopar e agrupar transferencias

[ctx: Verb, action to anonymize a document]
en: Anonymize
gl: Facer anónimo

[ctx: Verb, action to clean an import]
en: Clean bank's imports
gl: Limpar as importacións do banco

[ctx: Verb, action to validate imported transactions]
en: Switch validation of imported transactions
gl: Cambiar a validación das transaccións importadas

[ctx: Verb, action to merge]
en: Validate transactions that do not require further action
gl: Verificar as transaccións que non requiran máis modificacións.

[ctx: Verb, action to open]
en: Open imported transactions not yet validated…
gl: Abrir as transaccións importadas sen validar…

[ctx: Noun, a list of items]
en: Transactions imported and not yet validated
gl: Transaccións importadas á espera de validarse.

[ctx: Verb, action to merge]
en: Merge imported transactions
gl: Fusionar as transaccións importadas

[ctx: Noun]
en: Force the merge
gl: Forzar a fusión

[ctx: Information message]
en: You have some krunner's transactions to import
gl: Hai transaccións de KRunner por importar.

[ctx: Question]
en: Do you really want to import %1 into the current document ?
gl: Seguro que quere importar %1 neste documento?

[ctx: Question]
en: Import confirmation
gl: Confirmación de importación

[ctx: Information]
en: You must enter the list of backends to use separated by a ';'.
    A backend can have parameters. You can pass the parameters in parenthesis separated by comma.
    
    Example: backendA;backendB(parameter1,parameter2).
    
    Here is the list of known backends: %1.
gl: Debe inserir a lista de infraestruturas para usar, separadas as unhas das outras por un punto e coma («;»).
    Unha infraestrutura pode ter parámetros. Pode pasar os parámetros entre parénteses separados por comas.
    
    Por exemplo: «infraestruturaA;infraestruturaB(parámetro1,parámetro2)».
    
    A seguinte é a lista de infraestruturas coñecidas: %1.

[ctx: Format date]
en: Automatic detection
gl: Detección automática

[ctx: Noun]
en: Import / Export
gl: Importar / Exportar

[ctx: Noun]
en: Import / Export management
gl: Xestión da importación / exportación

[ctx: Description of a tips]
en: <p>… skrooge is able to detect <a href="skg://tab_configure?page=Skrooge import and export plugin">automatically</a> transfers after an import.</p>
gl: <p>…despois dunha importación poden detectarse <a href="skg://tab_configure?page=Skrooge import and export plugin">automaticamente</a> as transferencias?</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>… you can automatically import transaction with <a href="skg://tab_configure?page=Skrooge import and export plugin">backend</a>.</p>
gl: <p>…pode importar transaccións automaticamente unha <a href="skg://tab_configure?page=Skrooge import and export plugin">infraestrutura</a>?</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>… you can <a href="skg://import_operation">import</a> many files in one shot.</p>
gl: <p>…pode <a href="skg://import_operation">importar</a> moitos ficheiros dunha soa vez?</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>… unit amounts can be imported through a CSV file.</p>
gl: <p>…o importe das unidades pode importarse mediante un ficheiro CSV?</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>… you can customize your CSV import with regular expressions defined in <a href="skg://tab_configure?page=Skrooge import and export plugin">setting</a> panel.</p>
gl: <p>…pode personalizar as importacións de CSV mediante expresións regulares definidas no diálogo de <a href="skg://tab_configure?page=Skrooge import and export plugin">configuración</a>?</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>… you can export the full content of your document into a XML file.</p>
gl: <p>…pode exportar o contido completo dun documento a un ficheiro XML?</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>… you can export some accounts or transactions just be selecting them before to launch the <a href="skg://export">export_operation</a>.</p>
gl: <p>…pode exportar algunhas contas ou transaccións seleccionándoas antes de iniciar a <a href="skg://export">operación de exportación</a>?</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>… you can apply <a href="skg://skrooge_search_plugin">automatic rules</a> after an import to set the right categories.</p>
gl: <p>…pode aplicar <a href="skg://skrooge_search_plugin">regras automáticas</a> tras unha importación para corrixir as categorías?</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>… you can convert file by using the batch tool '%1'.</p>
gl: <p>…pode converter o ficheiro usando a utilidade de lotes «%1»?</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>… skrooge uses the name of the imported file to find the target account.</p>
gl: <p>… skrooge usa o nome o ficheiro importado para atopar a conta obxectivo.</p>

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Import with backends
gl: Importar con infraestruturas

[ctx: Error message]
en: Syntax error in backend "%1"
gl: Erro de sintaxe na infraestrutura «%1»

[ctx: Question]
en: The backend '%1' needs a password.
    Please enter the password.
gl: A infraestrutura «%1» necesita un contrasinal.
    Escriba o contrasinal.

[ctx: A file format]
en: CSV Files
gl: Ficheiros CSV

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Import with codec %1
gl: Importar co códec %1

[ctx: Error message]
en: Import of file named '%1' failed
gl: A importación do ficheiro chamado «%1» fallou.

[ctx: Error message]
en: Import canceled by user
gl: Cancelou a importación.

en: %1 file successfully imported. | %1 files successfully imported.
gl[0]: Importouse un ficheiro.
gl[1]: Importáronse %1 ficheiros.

[ctx: Noun]
en: Install %1
gl: Instalar %1

[ctx: Information message]
en: The installation will be done during the next import
gl: A instalación vaise facer durante a seguinte importación

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Export
gl: Exportar

[ctx: Successful message after an user action]
en: File '%1' successfully exported.
gl: Exportouse o ficheiro «%1».

[ctx: Error message]
en: Export of '%1' failed
gl: A exportación de «%1» fallou.

[ctx: Question]
en: The file can be made anonymous in two ways.<br/><b>Reversibly:</b> enter a key and memorize it, it will be used to go back.<br/><b>Irreversibly (recommended):</b> do not enter a key.<br/><br/>To reverse an anonymous file, simply try to anonymize it with the same key.
gl: Hai dous xeitos de facer anónimo un ficheiro.<br/><b>De maneira reversíbel:</b> escriba unha clave e memorícea, usarase para recuperalo.<br/><b>De maneira irreversíbel (recomendado):</b> non escribir unha clave.<br/><br/>Para reverter un ficheiro anónimo, simplemente intente anonimizalo coa mesma clave.

[ctx: An anonymized document is a document where all private data has been removed]
en: Document anonymized.
gl: O documento fíxose anónimo.

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Find and group transfers
gl: Atopar e agrupar transferencias

en: Document successfully processed. %1 transfer created. | Document successfully processed. %1 transfers created.
gl[0]: O documento procesouse correctamente. Creouse %1 transferencia.
gl[1]: O documento procesouse correctamente. Creáronse %1 transferencias.

[ctx: Information message]
en: No transfers found
gl: Non se atopou ningunha transferencia

[ctx: Error message]
en: Processing failed.
gl: O procesamento fallou.

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Clean bank's imports
gl: Limpar as importacións do banco

[ctx: Successful message after an user action]
en: Document successfully cleaned.
gl: Limpouse o documento.

[ctx: Error message]
en: Clean failed.
gl: A limpeza fallou.

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Switch validation of imported transactions
gl: Cambiar a validación das transaccións importadas

[ctx: Successful message after an user action]
en: Imported transactions validated.
gl: Validáronse as transaccións importadas.

[ctx: Error message]
en: Validation failed
gl: A validación fallou.

[ctx: Error message]
en: Invalid selection, you must select one imported transaction and one manual transaction with same amounts
gl: Selección incorrecta, ten que seleccionar unha transacción importada e outra manual con importes idénticos.

[ctx: Question]
en: Amounts are not equals. Do you want to force the merge ?
gl: Os importes son distintos. Quere forzar a fusión?

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Merge imported transactions
gl: Fusionar as transaccións importadas

[ctx: Error message]
en: Merge failed
gl: A fusión fallou.

[ctx: Successful message after an user action]
en: Imported transactions merged.
gl: Fusionáronse as transaccións importadas.

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Validate all transactions
gl: Verificar todas as transaccións

[ctx: Message for successful user action]
en: Transactions validated.
gl: Validáronse as transaccións.

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Many transactions imported and not yet validated
gl: Hai moitas transaccións importadas á espera de validarse.

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: After importing transactions, you should review them, make corrections on, for instance, category, payee. Once done, you should mark the imported transaction as validated, so that you know the transaction has been fully processed.
gl: Tras importar transaccións, debería revisalas e facer as correccións oportunas, por exemplo nos campos de categoría ou parte contraria. Cando acabe cunha transacción, márquea como validada, para saber así que esa transacción xa se revisou completamente.

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Krunner's transaction ongoing [%1 %2 %3]
gl: Estase executando unha transacción de KRunner [%1 %2 %3].

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: Transactions created through krunner have to be fully created in skrooge.
gl: As transaccións creadas mediante KRunner teñen que completarse en Skrooge.

[ctx: Advice on making the best (action)]
en: Import transaction in %1
gl: Importar a transacción en %1

[ctx: Advice on making the best (action)]
en: Remove transaction
gl: Retirar a transacción

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Import krunner's transaction
gl: Importar a transacción de KRunner

[ctx: An information to the user]
en: The transaction '%1' has been added
gl: Engadiuse a transacción «%1».

[ctx: Message for successful user action]
en: Transactions imported.
gl: Importáronse as transaccións.

[ctx: Error message]
en: Import failed
gl: A importación fallou.

[ctx: Message for successful user action]
en: Transactions removed.
gl: Retiráronse as transaccións.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, kGeneral)
en: General
gl: Xeral

note: i18n: ectx: attribute (toolTip), widget (QWidget, kGeneral)
en: General import settings
gl: Configuración xeral de importación.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: After import
gl: Despois da importación

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_apply_rules)
en: This option allows to apply all rules defined in "Search and process" on all imported transactions
gl: Esta opción permite aplicar todas as regras definidas en «Buscar e procesar» a todas as transaccións importadas.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_apply_rules)
en: Apply rules on imported transactions
gl: Aplicar as regras sobre as transaccións importadas.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_automatic_validation)
en: This option allows to validate all imported transactions
gl: Esta opción permite validar todas as transaccións importadas.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_automatic_validation)
en: Automatic validation
gl: Validación automática.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_open_after_import_or_processing)
en: This option allows to open all imported transactions at the end of the import
gl: Esta opción permite abrir todas as transaccións importadas ao rematar a importación.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_open_after_import_or_processing)
en: Open transactions
gl: Abrir as transaccións.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_since_last_import)
en: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600; color:#ff0000;">WARNING: </span>In some conditions, this option can cause missing transactions. </p><p>This option is mainly interesting with OFX import when your bank is not able to generate real unique identifier for transactions.</p></body></html>
gl: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600; color:#ff0000;">AVISO: </span>Nalgunhas condicións, esta opción pode provocar que falten transaccións.</p><p>Esta opción é interesante principalmente para a importación de OFX cando o banco non pode xerar un identificador único real para as transaccións.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_since_last_import)
en: Import only transactions since the last imported one (not recommended)
gl: Importar só as transaccións posteriores á última importada (non recomendado).

note: i18n: ectx: attribute (toolTip), widget (QWidget, kCsv)
en: Settings for CSV import
gl: Configuración da importación de CSV.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Header position:
gl: Posición da cabeceira:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: 0 if CSV file does not have header
gl: 0 se o ficheiro CSV non ten cabeceira.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, kDateLbl) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLabel, kDateLbl) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGDateEdit, kDateEdit)
en: Date of the transaction
gl: Data da transacción.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kDateLbl)
en: Date:
gl: Data:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, kNumberLbl) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kNumberEdit)
en: Number of the transaction, for example the Check number, or a Transfer reference.
gl: Número da transacción, como pode ser o código do cheque ou o número de referencia da transferencia.

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLabel, kNumberLbl) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLineEdit, kNumberEdit)
en: Number of the transaction
gl: Número da transacción

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kNumberLbl)
en: Number:
gl: Número:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, kTypeLabel)
en: Transaction mode (how you made the operation).
    Examples: Credit Card, Check, Transfer…
gl: Método de pagamento.
    Exemplos: tarxeta de crédito, cheque, transferencia, etc.

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLabel, kTypeLabel) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kTypeEdit)
en: Transaction mode
gl: Método de pagamento

[ctx: Noun, the mode used for payment of the transaction (Credit Card, Cheque, Transfer…)]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kTypeLabel)
en: Mode:
gl: Modo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, kPayeeLabel) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLabel, kPayeeLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kPayeeEdit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kPayeeEdit)
en: Payee of the transaction
gl: Parte contraria da transacción

[ctx: Noun, a person or institution receiving a payment, or paying the operation]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kPayeeLabel)
en: Pa&yee:
gl: Par&te:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, kCommentLabel) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLabel, kCommentLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kCommentEdit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kCommentEdit)
en: Comment of the transaction
gl: Comentario da transacción

[ctx: Noun, a user comment on an item]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kCommentLabel)
en: Comment:
gl: Comentario:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, kStatusLbl)
en: Status of the transaction (reconciled or not)
gl: Estado da transacción (conciliada ou non).

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLabel, kStatusLbl)
en: Status of the transaction
gl: Estado da transacción

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kStatusLbl)
en: Status:
gl: Estado:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, kBookmarkedLbl) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLabel, kBookmarkedLbl)
en: Bookmark of the transaction
gl: Marcador da transacción.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kBookmarkedLbl)
en: Boo&kmarked:
gl: Mar&cada:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, kAccountLabel) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLabel, kAccountLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kAccountEdit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kAccountEdit)
en: Account of the transaction
gl: Conta da transacción.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, kCategoryLabel) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLabel, kCategoryLabel) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kCategoryEdit)
en: Category of the transaction
gl: Categoría da transacción.

[ctx: Noun, the category of an item]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kCategoryLabel)
en: Category:
gl: Categoría:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, kAmountLabel) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLabel, kAmountLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, kQuantityLbl) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLabel, kQuantityLbl) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGCal
en: Amount of the transaction
gl: Importe da transacción.

[ctx: Noun, a numerical quantity]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kAmountLabel)
en: Amount:
gl: Importe:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kQuantityLbl)
en: Quantity:
gl: Cantidade:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, kSignLbl) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLabel, kSignLbl)
en: Sign of the transaction
gl: Signo da transacción.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kSignLbl)
en: Sign:
gl: Signo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, kUnitLbl) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLabel, kUnitLbl) i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGUnitComboBox, kUnitEdit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGUnitComboBox, kUnitEdit)
en: Unit of the transaction
gl: Unidade da transacción.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kUnitLbl)
en: Unit:
gl: Unidade:

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLabel, kidtransaction) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, kidtransaction)
en: Id to join all transactions as a split transaction
gl: Identificador para unir as transaccións como unha transacción múltiple.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kidtransaction)
en: Idtransaction:
gl: Identificador da transacción:

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_8)
en: Id to join all transactions as a transfer
gl: Identificador para unir as transaccións como unha transferencia.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Idgroup:
gl: Identificador do grupo:

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLabel, label_9) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_9)
en: To identify column to import as properties
gl: Identificar a columna que importar como propiedade.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Property:
gl: Propiedade:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "https://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">You have to define <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Regular_expression"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">regular expression</span></a> allowing to automatically map each attribute.</p></body></html>
gl: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "https://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Ten que definir unha <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Regular_expression"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">expresión regular</span></a> para asociar automaticamente os atributos.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Column positions:
gl: Posición das columnas:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kLabelColumns)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "https://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">  Must be a string containing following key words separated by <span style=" font-weight:600;">|</span>:</p></body></html>
gl: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "https://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">  Debe ser unha cadea coas seguintes palabras clave separadas por unha barra vertical (<span style=" font-weight:600;">|</span>):</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "https://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:9pt;">  </span><span style=" font-size:9pt;">or nothing to ignore the column</span><span style=" font-size:9pt;"> </span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:9pt;">  or anything else to import the column as a property.</span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:9pt;">  </span><span style=" font-size:9pt; text-decoration: underline;">Example:</span></p></body></html>
gl: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "https://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:9pt;">  </span><span style=" font-size:9pt;">ou nada para ignorar a columna</span><span style=" font-size:9pt;"> </span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:9pt;">  ou calquera outra cousa para importar a columna como unha propiedade.</span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:9pt;">  </span><span style=" font-size:9pt; text-decoration: underline;">Exemplo:</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, More)
en: Edit regular expressions…
gl: Editar as expresións regulares…

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, kSignLbl_2) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLabel, kSignLbl_2)
en: How to identify a debit
gl: Como identificar un débito.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kSignLbl_2)
en: Debit values of "sign" column:
gl: Valores de débito da columna do «signo»:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Date format:
gl: Formato da data:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Account identification:
gl: Identificación da conta:

note: i18n: ectx: attribute (toolTip), widget (QWidget, kQif)
en: Settings for QIF import
gl: Configuración da importación de QIF.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, kBackends)
en: Backends
gl: Infraestruturas

note: i18n: ectx: attribute (toolTip), widget (QWidget, kBackends)
en: Settings for import by backends
gl: Configuración da importación por infraestruturas.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_download_on_open)
en: Download on open
gl: Descargar ao abrir.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_download_frequency)
en: Once a day
gl: Unha vez ao día

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_download_frequency)
en: Once a week
gl: Unha vez á semana

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_download_frequency)
en: Once a month
gl: Unha vez ao mes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: List of bac&kends used:
gl: Lista de &infraestruturas usadas:

note: i18n: ectx: label, entry (fontFutureColor), group (skrooge_operation)
en: Color of font for future transactions
gl: Cor da letra das transaccións futuras

note: i18n: ectx: label, entry (fontNotValidatedColor), group (skrooge_operation)
en: Color of font for non-validated transactions
gl: Cor da letra das transaccións sen validar

note: i18n: ectx: label, entry (fontSubOperationColor), group (skrooge_operation)
en: Color of font for sub transactions
gl: Cor da letra das transaccións descendentes

note: i18n: ectx: label, entry (fasteditmode), group (skrooge_operation)
en: Fast edit mode
gl: Modo de edición rápida

note: i18n: ectx: label, entry (broken_reconciliation), group (skrooge_operation)
en: What to do, if an action breaks a reconciliation:
gl: Que facer se unha acción rompe a conciliación:

note: i18n: ectx: label, entry (broken_import), group (skrooge_operation)
en: What to do, if an action breaks an import:
gl: Que facer se unha acción rompe unha importación:

note: i18n: ectx: label, entry (computeBalances), group (skrooge_operation)
en: Compute balances
gl: Calcular os saldos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_oncurrentaccountonly) i18n: ectx: label, entry (oncurrentaccountonly), group (skrooge_operation)
en: On current account only
gl: Só na conta actual.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_setCategoryForPayee) i18n: ectx: label, entry (setCategoryForPayee), group (skrooge_operation)
en: Set the most used category when the payee is modified
gl: Definir a categoría máis usada ao modificar a parte contraria.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_automaticPointInReconciliation) i18n: ectx: label, entry (automaticPointInReconciliation), group (skrooge_operation)
en: Automatic mark transactions created during reconciliation
gl: Marcar automaticamente as transaccións creadas durante a reconciliación.

note: i18n: ectx: label, entry (commentFakeOperation), group (skrooge_operation)
en: Default comment for fake transaction
gl: Comentario predeterminado para as transaccións falsas.

note: i18n: ectx: label, entry (payeeFakeOperation), group (skrooge_operation)
en: Default payee for fake transaction
gl: Parte contraria predeterminada para as transaccións falsas

note: i18n: ectx: label, entry (categoryFakeOperation), group (skrooge_operation)
en: Default category for fake transaction
gl: Categoría predeterminada para as transaccións falsas

note: i18n: ectx: label, entry (commentCommissionOperation), group (skrooge_operation)
en: Default comment for commission transaction
gl: Comentario predeterminado para as transaccións de comisións

note: i18n: ectx: label, entry (categoryCommissionOperation), group (skrooge_operation)
en: Default category for commission transaction
gl: Categoría predeterminada para as transaccións de comisións.

note: i18n: ectx: label, entry (commentTaxOperation), group (skrooge_operation)
en: Default comment for tax transaction
gl: Comentario predeterminado para as transaccións de impostos

note: i18n: ectx: label, entry (categoryTaxOperation), group (skrooge_operation)
en: Default category for tax transaction
gl: Categoría predeterminada para as transaccións de impostos.

[ctx: Dashboard widget title]
en: Income & Expenditure
gl: Ingresos e gastos

[ctx: Noun, a type of transactions]
en: Grouped
gl: Agrupadas

[ctx: Noun, a type of transactions]
en: Transfers
gl: Transferencias

[ctx: Noun, a type of transactions]
en: Tracked
gl: Con seguimento

[ctx: Noun, a type of transactions]
en: On subtransactions
gl: Nas transaccións aniñadas

[ctx: Noun, the title of a section]
en: Income & Expenditure
gl: Ingresos e gastos

[ctx: Verb, duplicate an object]
en: Duplicate
gl: &Duplicar

[ctx: Verb]
en: Create template
gl: Crear un modelo

[ctx: Verb, mark an object]
en: Mark
gl: Marcar

[ctx: Verb, mark an object]
en: Check
gl: Marcar

[ctx: Verb]
en: Fast edit
gl: Edición rápida

[ctx: Verb]
en: Open transactions…
gl: Abrir as transaccións…

[ctx: Verb]
en: Open transactions with …
gl: Abrir as transaccións con…

[ctx: Verb]
en: Open sub transactions with …
gl: Abrir as transaccións aniñadas con…

[ctx: Verb]
en: Open highlights…
gl: Abrir as realzadas…

[ctx: Noun, a list of items]
en: Highlighted transactions
gl: Transaccións realzadas

[ctx: Verb]
en: Open last modified…
gl: Abrir a última modificada…

[ctx: Noun, a list of items]
en: Transactions modified or created during last action
gl: Transaccións modificadas ou creadas na última acción

[ctx: Verb]
en: Open transactions modified by this action…
gl: Abrir as transaccións modificadas por esta acción…

[ctx: Noun, a list of items]
en: Transactions modified or created during the action '%1'
gl: Transaccións modificadas ou creadas na acción «%1»

[ctx: Verb]
en: Open sub transactions…
gl: Abrir as transaccións descendentes…

[ctx: Noun, a list of items]
en: Sub transactions
gl: Transaccións aniñadas

[ctx: Verb]
en: Open potential duplicates…
gl: Abrir os posíbeis duplicados…

[ctx: Noun, a list of items]
en: Transactions potentially duplicated
gl: Transaccións posibelmente duplicadas

[ctx: Verb]
en: Open transfers without payee…
gl: Abrir as transferencias sen parte contraria…

[ctx: Noun, a list of items]
en: Transfers without payee
gl: Transferencias sen parte contraria

[ctx: Verb]
en: Open transactions without payee…
gl: Abrir as transaccións sen parte contraria…

[ctx: Noun, a list of items]
en: Transactions without payee
gl: Transaccións sen parte contraria

[ctx: Verb]
en: Open transfers without category…
gl: Abrir as transferencias sen categoría…

[ctx: Noun, a list of items]
en: Transfers without category
gl: Transferencias sen categoría

[ctx: Verb]
en: Open transactions without category…
gl: Abrir as transaccións sen categoría…

[ctx: Noun, a list of items]
en: Transactions without category
gl: Transaccións sen categoría

[ctx: Verb]
en: Open transactions without mode…
gl: Abrir as transaccións sen modo…

[ctx: Noun, a list of items]
en: Transactions without mode
gl: Transaccións sen modo

[ctx: Verb]
en: Open transactions with comments not aligned…
gl: Abrir as transaccións con comentarios non aliñados…

[ctx: Noun, a list of items]
en: Transactions with comments not aligned
gl: Transaccións con comentarios non aliñados

[ctx: Verb]
en: Open transactions with dates not aligned…
gl: Abrir as transaccións con datas non aliñadas…

[ctx: Noun, a list of items]
en: Transactions with dates not aligned
gl: Transaccións con datas non aliñados

[ctx: Verb]
en: Open transactions without payees category…
gl: Abrir as transaccións sen categoría de parte contraria…

[ctx: Noun, a list of items]
en: Sub-transactions without payees category
gl: Transaccións descendentes sen categoría de parte contraria

[ctx: Verb]
en: Align comment of subtransactions of all single transactions
gl: Aliñar os comentarios das transaccións aniñadas de todas as transaccións individuais

[ctx: Verb]
en: Align comment of transactions of all single transactions
gl: Aliñar os comentarios das transaccións de todas as transaccións individuais

[ctx: Verb]
en: Align date of subtransactions of all transactions
gl: Aliñar as datas das transaccións aniñadas de todas as transaccións

[ctx: Verb]
en: Align the category of all single transactions with the category of their payee
gl: Aliñar a categoría de todas as transaccións individuais coa categoría da súa parte contraria

[ctx: Verb]
en: Open transactions in groups with only one transaction…
gl: Abrir as transaccións de grupos cunha única transacción…

[ctx: Noun, a list of items]
en: Transactions in groups with only one transaction
gl: Transaccións en grupos cunha única transacción

[ctx: Verb]
en: Remove groups with only one transaction of all transactions
gl: Retirar os grupos cunha única transacción de todas as transaccións

[ctx: Verb]
en: Group transactions
gl: Agrupar as transaccións

[ctx: Verb]
en: Ungroup transactions
gl: Separar as transaccións

[ctx: Verb, action to merge]
en: Merge sub transactions
gl: Fusionar as transaccións descendentes

[ctx: Verb, action to apply a template]
en: Apply template
gl: Aplicar un modelo

[ctx: More items in a menu]
en: More
gl: Máis

[ctx: Verb]
en: Align date of subtransactions of all single transactions
gl: Aliñar as datas das transaccións aniñadas de todas as transaccións individuais

[ctx: Verb]
en: Align comment of transactions of selected single transactions
gl: Aliñar os comentarios das transaccións das transaccións individuais seleccionadas

[ctx: Verb]
en: Align the category of all selected single transactions with the category of their payee
gl: Aliñar a categoría de todas as transaccións individuais seleccionadas coa categoría da súa parte contraria

[ctx: Verb]
en: Align comment of subtransactions of selected single transactions
gl: Aliñar os comentarios das transaccións aniñadas das transaccións individuais seleccionadas

[ctx: Verb]
en: Remove groups with only one transaction of selected transactions
gl: Retirar os grupos cunha única transacción das transaccións seleccionadas

[ctx: Warning message]
en: The previous reconciliation of '%1' has been broken by this action or a previous one.
gl: Esta acción ou unha anterior romperon a reconciliación anterior de «%1».

[ctx: Warning message]
en: This action would break the previous reconciliation of '%1', so it is cancelled.
gl: A acción rompería a reconciliación anterior de «%1», así que se cancelou.

[ctx: Warning message]
en: The previous import in '%1' has been broken by this action or a previous one.
gl: Esta importación ou unha anterior romperon a importación anterior de «%1».

[ctx: Warning message]
en: This action would break the previous import in '%1', so it is cancelled.
gl: A acción rompería a importación anterior de «%1», así que se cancelou.

[ctx: Noun, the title of a section]
en: Income && Expenditure
gl: Ingresos e gastos

[ctx: Noun, the title of a section]
en: Highlighted transactions
gl: Transaccións realzadas

[ctx: Noun]
en: Transactions
gl: Transaccións

[ctx: Noun]
en: Transaction management
gl: Xestión de transaccións

[ctx: Description of a tips]
en: <p>… you can press +, -, CTRL + or CTRL - to quickly change dates.</p>
gl: <p>…pode premer +, -, Ctrl++ ou Ctrl+- para cambiar a data rapidamente?</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>… you can update many <a href="skg://skrooge_operation_plugin">transactions</a> in one shot.</p>
gl: <p>…pode actualizar moitas <a href="skg://skrooge_operation_plugin">transaccións</a> dunha soa vez?</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>… you can double click on an <a href="skg://skrooge_operation_plugin">operation</a> to show or edit sub transactions.</p>
gl: <p>…pode premer dobre unha <a href="skg://skrooge_operation_plugin">operación</a> para amosar ou editar as transaccións descendentes.</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>… you can duplicate an <a href="skg://skrooge_operation_plugin">operation</a> including complex transactions (split, grouped, …).</p>
gl: <p>…pode duplicar unha <a href="skg://skrooge_operation_plugin">operación</a>, incluídas as transaccións complexas (múltiples, agrupadas, etc.)?</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>… you can create template of <a href="skg://skrooge_operation_plugin">transactions</a>.</p>
gl: <p>…pode crear modelos de <a href="skg://skrooge_operation_plugin">transaccións</a>?</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>… you can group and ungroup <a href="skg://skrooge_operation_plugin">transactions</a>.</p>
gl: <p>…pode agrupar e separar <a href="skg://skrooge_operation_plugin">transaccións</a>?</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>… you have to indicate the sign of an <a href="skg://skrooge_operation_plugin">operation</a> only if you want to force it, else it will be determined automatically with the <a href="skg://skrooge_category_plugin">category</a>.</p>
gl: <p>…ten que indicar o signo dunha <a href="skg://skrooge_operation_plugin">operación</a> só se quere forzala, xa que se determina automaticamente coa <a href="skg://skrooge_category_plugin">categoría</a>.</p>

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Apply template
gl: Aplicar un modelo

[ctx: Successful message after an user action]
en: Template applied.
gl: Aplicouse o modelo.

[ctx: Error message]
en: Apply of template failed
gl: A aplicación do modelo fallou.

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Group transactions
gl: Agrupar as transaccións

[ctx: An information to the user]
en: The transaction '%1' has been grouped with '%2'
gl: A transacción «%1» agrupouse con «%2».

[ctx: Successful message after an user action]
en: Transactions grouped.
gl: Agrupáronse as transaccións.

[ctx: Error message]
en: Group creation failed
gl: A creación de grupo fallou.

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Ungroup transaction
gl: Separación de transacción

[ctx: An information to the user]
en: The transaction '%1' has been ungrouped
gl: Desagrupouse a transacción «%1».

[ctx: Successful message after an user action]
en: Transaction ungrouped.
gl: Separouse a transacción.

[ctx: Error message]
en: Group deletion failed
gl: A eliminación de grupo fallou.

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Switch to marked
gl: Marcar

[ctx: An information to the user]
en: The status of the transaction '%1' has been changed
gl: Cambiouse o estado da transacción «%1».

[ctx: Successful message after an user action]
en: Transaction marked.
gl: Fusionáronse as transaccións.

[ctx: Error message]
en: Switch failed
gl: A conmutación fallou.

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Switch to checked
gl: Marcar como comprobada

[ctx: Successful message after an user action]
en: Transaction checked.
gl: Comprobouse a transacción.

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Duplicate transaction
gl: Transacción duplicada

[ctx: An information to the user]
en: The duplicate transaction '%1' has been added
gl: Engadiuse a transacción duplicada «%1».

[ctx: Successful message after an user action]
en: Transaction duplicated.
gl: Duplicouse a transacción.

[ctx: Error message]
en: Duplicate transaction failed
gl: A duplicación da transacción fallou.

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Create template
gl: Crear un modelo

[ctx: An information to the user]
en: The template '%1' has been added
gl: Engadiuse o modelo «%1».

[ctx: Successful message after an user action]
en: Template created.
gl: Creouse un modelo.

[ctx: Error message]
en: Creation template failed
gl: A creación do modelo fallou.

[ctx: Noun, a list of items]
en: Transactions of account:
gl: Transaccións da conta:

[ctx: Noun, a list of items]
en: Transactions with unit:
gl: Transaccións con unidade:

[ctx: Noun, a list of items]
en: Sub transactions with category:
gl: Transaccións descendentes con categoría:

[ctx: Noun, a list of items]
en: Sub transactions followed by tracker:
gl: Transaccións descendentes controladas polo rastrexador:

[ctx: Noun, a list of items]
en: Transactions assigned to payee:
gl: Transaccións asignadas á parte contraria:

[ctx: Noun, a list of items]
en: Transactions assigned to budget:
gl: Transaccións asignadas ao orzamento:

[ctx: Noun, a list of items]
en: Scheduled transactions:
gl: Transaccións planificadas:

[ctx: Noun, a list of items]
en: Sub transactions corresponding to rule:
gl: Transaccións descendentes que corresponden á regra:

[ctx: Noun, a list of items]
en: Sub transactions grouped or split of:
gl: Transaccións descendentes agrupadas ou separadas por:

[ctx: Noun, a list of items]
en: Transactions grouped with:
gl: Transaccións agrupadas con:

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Duplicate number %1 in account '%2'
gl: O número %1 na conta «%2» está duplicado.

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: Your account '%1' contains more than one transaction with number %2.The transaction number should be unique (check number, transaction reference…)
gl: A conta «%1» contén máis dunha transacción co número «%2». O número da transacción debería ser único (código do cheque, número de referencia da transacción, etc.).

[ctx: Advice on making the best (action)]
en: Edit transactions with duplicate number
gl: Editar as transaccións co número duplicado.

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Many transactions of '%1' not reconciled
gl: Hai moitas transaccións de «%1» sen conciliar.

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: Do not forget to reconcile your accounts. By doing so, you acknowledge that your bank has indeed processed these transactions on your account. This is how you enforce compliance with your bank's statements. See online help for more details
gl: Non esqueza conciliar as contas para confirmar que o banco procesou as transaccións. Así é como se asegura de que os extractos bancarios son correctos. Consulte a documentación en Internet para máis información.

[ctx: Advice on making the best (action)]
en: Open account '%1' for reconciliation
gl: Abrir a conta «%1» para conciliala.

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Not enough money in your account '%1'
gl: Non hai cartos de abondo na conta «%1».

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: The amount of this account is below the minimum limit. You should replenish it.
gl: O saldo desta conta está por baixo do límite mínimo. Debe repor a conta.

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Balance in account '%1' exceeds the maximum limit
gl: O saldo da conta «%1» supera o límite máximo

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: The balance of this account exceeds the maximum limit.
gl: O saldo desta conta supera o límite máximo.

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Your account '%1' is close to the minimum limit
gl: A conta «%1» está preto do límite mínimo

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: The amount of this account is close to the minimum limit. You should take care of it.
gl: O saldo desta conta está preto do límite mínimo. Debería solucionalo.

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Too much money in your account '%1'
gl: Hai cartos de máis na conta «%1».

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: You could save money on an account with a better rate. Example: '%1' (%2%)
gl: Podería aforrar cartos nunha conta cunha mellor taxa. Por exemplo: «%1» (%2).

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Many transactions do not have mode
gl: Hai moitas transaccións sen modo.

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: Do not forget to set a mode for each transaction. This will allow you to generate better reports.
gl: Non esqueza definir un modo en cada transacción. Así poderá xerar informes máis completos.

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Many transactions do not have category
gl: Hai moitas transaccións sen categoría.

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: Do not forget to associate a category for each transaction. This will allow you to generate better reports.
gl: Non esqueza asociarlle unha categoría a cada transacción. Así poderá xerar informes máis completos.

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Many transfers do not have category
gl: Hai moitas transferencias sen categoría.

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: Do not forget to associate a category for each transfer.
gl: Non esqueza asociarlle unha categoría a cada transferencia.

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Many transactions do not have payee
gl: Hai moitas transaccións sen parte contraria.

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: Do not forget to associate a payee for each transaction. This will allow you to generate better reports.
gl: Non esqueza asociar unha parte contraria a cada transacción. Así poderá xerar informes máis completos.

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Many transfers do not have payee
gl: Hai moitas transferencias sen parte contraria.

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: Do not forget to associate a payee for each transfer.
gl: Non esqueza asociar unha parte contraria a cada transferencia.

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Some transactions are in groups with only one transaction
gl: Algunhas transaccións están en grupos dunha única transacción.

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: When a transfer is created and when only one part of this transfer is removed, the second part is in a group of only one transaction. This makes no sense.
gl: Ao crear unha transferencia e retirar só unha parte dela, a outra está nun grupo cunha única transacción. Non ten sentido.

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Some simple transactions do not have their comments aligned
gl: Algunhas transaccións sinxelas non teñen os seus comentarios aliñados.

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: The comment of the transaction is not aligned with the comment of the subtransaction.
gl: O comentario da transacción non está aliñado co comentario da transacción subordinada.

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Some transactions do not have their dates aligned
gl: Algunhas transaccións non teñen as datas aliñadas.

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: The date of the transaction is not aligned with the date of the subtransaction. This case seems to be abnormal.
gl: A data da transacción non está aliñada coa da transacción subordinada. Este caso parece ser anormal.

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Category not aligned with payee's category
gl: A categoría non está aliñada coa categoría da parte contraria

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: Some transactions don't have the category aligned with the category of the payee.
gl: Algunhas transaccións non teñen a categoría aliñada coa categoría da parte contraria.

[ctx: Noun, a list of items]
en: Transactions of '%1' with duplicate number %2
gl: Transaccións de «%1» co número duplicado %2

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Remove groups with only one transaction
gl: Retirar os grupos cunha única transacción

[ctx: Message for successful user action]
en: Remove groups done.
gl: Retiráronse os grupos.

[ctx: Error message]
en: Remove groups failed
gl: O retiro dos grupos fallou.

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Align comment of subtransactions
gl: Aliñar o comentario das transaccións aniñadas

[ctx: Message for successful user action]
en: Comments aligned.
gl: Aliñáronse os comentarios.

[ctx: Error message]
en: Comments alignment failed
gl: O aliñamento dos comentarios fallou.

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Align comment of transactions
gl: Aliñar o comentario das transaccións

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Align date of subtransactions
gl: Aliñar a data das transaccións aniñadas

[ctx: Message for successful user action]
en: Dates aligned.
gl: Aliñáronse as datas.

[ctx: Error message]
en: Dates alignment failed
gl: Fallou o aliñamento das datas.

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Align the category of all single transactions with the category of their payee
gl: Aliñar a categoría de todas as transaccións individuais coa categoría da súa parte contraria

[ctx: Message for successful user action]
en: Categories aligned.
gl: Aliñáronse as categorías.

[ctx: Error message]
en: Categories alignment failed
gl: Fallou o aliñamento das categorías.

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Merge sub transactions
gl: Fusionar as transaccións descendentes

[ctx: An information to the user]
en: The sub transactions of '%1' have been merged in the transaction '%2'
gl: As transaccións descendentes de «%1» fusionáronse coa transacción «%2».

[ctx: Successful message after an user action]
en: Transactions merged.
gl: Fusionáronse as transaccións.

en: Standard
gl: Estándar

en: Display the edit panel for standard transactions
gl: Amosar o panel de edición das transaccións estándar.

en: Split
gl: Múltiple

en: Display the edit panel for split transactions
gl: Amosar o panel de edición das transaccións múltiples.

en: Transfer
gl: Transferencia

en: Display the edit panel for transfers between accounts
gl: Amosar o panel de edición das transferencias entre contas.

en: Shares
gl: Accións

en: Display the edit panel for purchasing or selling shares
gl: Amosar o panel de edición da compra e venda de accións.

[ctx: A tool tip]
en: This field is frozen (it will not be affected by Fast Edition). Double click to unfreeze it
gl: O campo está bloqueado (non lle afectarán as edicións rápidas). Prema dobre nel para desbloquealo.

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Transaction update
gl: Actualización da transacción

[ctx: Successful message after an user action]
en: Transaction updated
gl: Actualizouse a transacción.

[ctx: Error message]
en: Transaction update failed
gl: A actualización da transacción fallou.

[ctx: An information message]
en: You modified one part of a transfer
gl: Modificou unha transferencia parcialmente.

[ctx: Error message]
en: Cannot update a split transaction
gl: Non é posíbel actualizar as transaccións múltiples.

[ctx: An information message]
en: Absolute value has been used for transfer creation.
gl: Empregouse un valor absoluto para a creación da transferencia.

[ctx: Question]
en: Confirmation
gl: Confirmación

[ctx: Question]
en: The operation's unit is not compatible with the target account.
    Click Cancel if you want to continue anyway; otherwise, enter the value in the target account's unit (%1):
gl: A unidade da operación non é compatíbel coa conta de destino.
    Prema «Cancelar» se quere continuar igualmente; se non, insira o valor na unidade da conta de destino (%1):

[ctx: Question]
en: Some operation's units are not compatible with the target account.
    The first selected transaction is:%1
    Click Cancel if you want to continue anyway; otherwise, enter the value in the target account's unit (%2):
    The same rate will be applied to all transactions.
gl: As unidades dalgunha operación non son compatíbeis coa conta de destino.
    A primeira transacción seleccionada é:%1
    Prema «Cancelar» se quere continuar igualmente; se non, insira o valor na unidade da conta de destino (%2):
    Aplicarase a mesma taxa a todas as transaccións.

[ctx: Warning message]
en: You created a transaction in %1 in an account in %2.
gl: Creou unha transacción en %1 nunha conta en %2.

[ctx: An information message]
en: The transaction '%1' has been updated
gl: Actualizouse a transacción «%1».

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Transaction creation
gl: Creación dunha transacción

[ctx: Error message]
en: Impossible to create a transaction with one attribute valuated with %1
gl: Non é posíbel crear unha transacción cun atributo de valor %1.

[ctx: Question]
en: The payment's unit (%1) is not compatible with the target account (%2).
    Click Cancel if you want to continue anyway; otherwise, enter the value in the target account's unit (%3):
gl: A unidade do pago (%1) non é compatíbel coa conta de destino (%2).
    Prema «Cancelar» se quere continuar igualmente; se non, insira o valor na unidade da conta de destino (%3):

[ctx: Noun]
en: Shares
gl: Accións

[ctx: Successful message after an user action]
en: Transaction created
gl: Creouse a transacción.

[ctx: Error message]
en: Transaction creation failed
gl: A creación da transacción fallou.

[ctx: Option to for display of transactions]
en: All
gl: Todo

[ctx: Information]
en: %1 + its credit cards
gl: %1 + as súas tarxetas de crédito

[ctx: Option to for display of transactions]
en: Transactions
gl: Transaccións

[ctx: Option to for display of transactions]
en: Templates
gl: Modelos

[ctx: Option to for display of transactions]
en: Hide marked transactions
gl: Agochar as transaccións marcadas.

[ctx: Option to for display of transactions]
en: Hide checked transactions
gl: Agochar as transaccións comprobadas.

[ctx: Message]
en: First, you have to create an account.
gl: Primeiro ten que crear unha conta.

[ctx: Message]
en: Balance: %1     Checked: %2     To be Checked: %3
gl: Saldo: %1. Comprobado: %2. Por comprobar: %3.

[ctx: Message]
en: <p>Balance: %1</p><p>Checked: %2</p><p>To be Checked: %3</p>
gl: <p>Saldo: %1</p><p>Comprobado: %2</p><p>Por comprobar: %3</p>

[ctx: A title]
en: Total amount:
gl: Cantidade total:

[ctx: A title]
en: Final balance:
gl: Saldo final:

[ctx: Description]
en: You must select only one account to use reconciliation.
gl: Ten que escoller unha única conta para realizar unha conciliación.

[ctx: Message]
en: %1 - Delta: %2     Expenditure: %3     Income: %4
gl: %1. Diferenza: %2. Gastos: %3. Ingresos: %4.

[ctx: Message]
en: <p>Delta: %1</p><p>Expenditure: %2</p><p>Income: %3</p>
gl: <p>Diferenza: %1</p><p>Gastos: %2</p><p>Ingresos: %3</p>

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Auto mark account
gl: Marcar automaticamente a conta

[ctx: An information message]
en: The account '%1' has been auto marked
gl: Marcouse automaticamente a conta «%1».

[ctx: Successful message after an user action]
en: Account auto marked.
gl: Marcouse automaticamente a conta.

[ctx: An information message]
en: The account '%1' is reconciled
gl: Reconciliouse a conta «%1».

[ctx: An information message]
en: The transaction '%1' has been checked
gl: Comprobouse a transacción «%1».

[ctx: Error message]
en: No Transaction Selected
gl: Non se seleccionou ningunha transacción.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGFilteredTableView, kOperationView) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGFilteredTableView, kOperationView)
en: list of transactions
gl: Lista de transaccións.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGCalculatorEdit, kReconcilitorAmountEdit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGCalculatorEdit, kReconcilitorAmountEdit)
en: Last balance on your account record
gl: Saldo final da conta.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, kCreateFakeOperation) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QToolButton, kCreateFakeOperation)
en: Create fake transaction
gl: Crear unha transacción falsa.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kReconciliateAccount) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kReconciliateAccount)
en: Account linked to the card, where to transfer the marked transactions
gl: Conta ligada coa tarxeta, onde transferir as transaccións marcadas.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, kValidate) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QToolButton, kValidate)
en: Validate marked transactions
gl: Verificar as transaccións marcadas

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, kAutoPoint) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QToolButton, kAutoPoint)
en: Auto mark all imported transactions
gl: Marcar automaticamente as transaccións importadas.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, kReconciliatorButton) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QToolButton, kReconciliatorButton)
en: Switch information
gl: Intercambiar a información.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kTypeEdit)
en: Transaction mode (how you made the operation). 
    Examples: Credit Card, Check, Transfer…
gl: Método de pagamento.
    Exemplos: tarxeta de crédito, cheque, transferencia, etc.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kTargetAccountEdit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kTargetAccountEdit)
en: Target account for this transfer
gl: Conta de destino para esta transferencia.

[ctx: as in "make a money transfer from account A *to account* B"]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kTargetAccountLabel)
en: To Account:
gl: Á conta:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kCategoryEdit)
en: Category of the transaction.
    Use  " > " as a separator between a category and a subcategory.
gl: Categoría da transacción.
    Use « > » para separar unha categoría da súa ascendente.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kTrackerEdit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kTrackerEdit)
en: Tracker associated to this transaction
gl: Rastrexador asociado con esta transacción.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (SKGComboBox, kTrackerEdit)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "https://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Bitstream Vera Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">A <span style=" font-style:italic;">Tracker</span> is a way to group some transactions together. For example, you may use it to follow refunds.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">You will find more information on this in the documentation in the chapter "Trackers".</p></body></html>
gl: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "https://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Bitstream Vera Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Os <span style=" font-style:italic;">rastrexadores</span> son unha forma de agrupar transaccións. Por exemplo, pode usalos para seguir o estado da devolución dun empréstito.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Na documentación existe un capítulo sobre rastrexadores no que atopará información adicional.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kAccountLabel3_2)
en: Account for pa&yment:
gl: Conta para o pa&gamento:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kAmountSharesLabel)
en: A&mount of shares:
gl: Nú&mero de accións:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGCalculatorEdit, kAmountSharesEdit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGCalculatorEdit, kAmountSharesEdit)
en: Amount of shares
gl: Número de accións.

[ctx: Noun, a quantity of money taken by a financial institution to perform an operation]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kCommissionLabel)
en: + Commission:
gl: + Comisión:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGCalculatorEdit, kCommissionEdit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGCalculatorEdit, kCommissionEdit)
en: Amount of the commission
gl: Importe da comisión.

[ctx: Noun, Taxes applied on a financial operation]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kTaxLabel)
en: + Tax:
gl: + Impostos:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGCalculatorEdit, kTaxEdit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGCalculatorEdit, kTaxEdit)
en: Amount of the Tax
gl: Importe dos impostos.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kPaymentAccountEdit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kPaymentAccountEdit)
en: Payment account for bought share
gl: Conta de pagamento para acción comprada.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, kFreezeBtn) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QToolButton, kFreezeBtn)
en: Freeze / unfreeze fields
gl: Bloquear ou desbloquear os campos.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kCleanBtn) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kCleanBtn)
en: Clean editor
gl: Limpar o editor.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kFastEditBtn) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kFastEditBtn)
en: Fast edition
gl: Edición rápida.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGTableWidget, kSubOperationsTable) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGTableWidget, kSubOperationsTable)
en: List of splits
gl: Lista de operacións múltiples.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kAddOperationBtn) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kAddOperationBtn)
en: Create a new transaction (Ctrl+Enter)
gl: Crear unha transacción nova (Ctrl+Intro).

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kModifyOperationBtn) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kModifyOperationBtn) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kModifyBtn) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kModifyBtn)
en: Update selected transactions (Shift+Enter)
gl: Actualizar as transaccións seleccionadas (Maiús+Intro).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: &What to do, if an action breaks a reconciliation:
gl: &Que facer se unha acción rompe a conciliación:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_broken_reconciliation) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_broken_import)
en: Nothing
gl: Nada

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_broken_reconciliation) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_broken_import)
en: Display a warning message
gl: Amosar unha mensaxe de aviso

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_broken_reconciliation) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_broken_import)
en: Display an error message and cancel the current action
gl: Amosar unha mensaxe de erro e cancelar a acción actual

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Default values for special transactions
gl: Valores predeterminados para as transaccións especiais.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Fake
gl: Falsa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kPayeeFakeLbl) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kCategoryCommissionLbl)
en: Te&xtLabel
gl: Etiqueta de te&xto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kCategoryFakeLbl) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kCategoryTaxLbl)
en: TextLabel
gl: Etiqueta de texto

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Commission / Tax
gl: Comisións / Impostos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Commission
gl: Comisión

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Tax
gl: Impostos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_computeBalances)
en: Compute balances (uncheck to improve performances)
gl: Calcular os saldos (desmárquese para mellorar o rendemento).

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, fontBox)
en: Fonts
gl: Fontes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fontFutureLbl)
en: Font fo&r future transactions:
gl: Tipo de letra das transaccións futu&ras:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fontNotValidatedLbl)
en: Font for non-&validated transactions:
gl: Tipo de letra das transaccións sen &validar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fontSubOperationLbl)
en: Font for sub transactions:
gl: Tipo de letra das transaccións descendentes:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fasteditmodelbl)
en: Fast edit &mode:
gl: &Modo de edición rápida:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_fasteditmode)
en: Search in templates only
gl: Buscar só nos modelos

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_fasteditmode)
en: Search first in templates and after in transactions
gl: Buscar primeiro nos modelos e logo nas transaccións

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_fasteditmode)
en: Search in transactions only
gl: Buscar só nas transaccións

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_fasteditmode)
en: Search first in transactions and after in templates
gl: Buscar primeiro nas transaccións e logo nos modelos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: W&hat to do, if an action breaks an import:
gl: Que facer se un&ha acción rompe unha importación:

[ctx: Verb]
en: Delete unused payees
gl: Eliminar as partes sen usar

[ctx: Verb]
en: Open similar payees…
gl: Abrir as partes contrarias similares…

[ctx: Noun, a list of items]
en: Similar payees
gl: Partes contrarias similares

[ctx: Noun, something that is used to track items]
en: Payees
gl: Partes

[ctx: A tool tip]
en: Payees management
gl: Xestión das partes

[ctx: Description of a tips]
en: <p>… <a href="skg://skrooge_payee_plugin">payees</a> can be merged by drag & drop.</p>
gl: <p>…as <a href="skg://skrooge_payee_plugin">partes</a> poden fusionarse arrastrando e soltando?</p>

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Many unused payees
gl: Hai moitas partes sen usar.

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: You can improve performances by removing payees for which no transaction is registered.
gl: Pode mellorar o rendemento retirando as partes que non se estean a usar en ningunha das transaccións.

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Some payees seem to be identical
gl: Algunhas das partes semellan idénticas.

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: Some payee seem to be identical but with different syntax. They could be merged.
gl: Algunhas das partes semellan idénticas pero usan unha sintaxe distinta. Pode fusionalas.

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Delete unused payees
gl: Eliminar as partes sen usar

[ctx: Successful message after an user action]
en: Unused payees deleted
gl: Elimináronse as partes sen usar.

[ctx: Error message]
en: Unused payees deletion failed
gl: A eliminación das partes sen usar fallou.

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Payee creation '%1'
gl: Creación da parte «%1».

[ctx: An information message]
en: The payee '%1' has been added
gl: Engadiuse a parte contraria «%1».

[ctx: Successful message after an user action]
en: Payee '%1' created
gl: Creouse a parte «%1».

[ctx: Error message]
en: Payee creation failed
gl: A creación da parte fallou.

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Payee update
gl: Actualización da parte.

[ctx: Information message]
en: You tried to modify names of selected payees to an existing payee. Payees have been merged.
gl: Intentou modificar o nome das partes seleccionadas ao dunha parte existente, así que se fusionaron nunha única parte.

[ctx: Information message]
en: You tried to modify all names of selected payees. Payees have been merged.
gl: Intentou modificar o nome das partes seleccionadas, así que se fusionaron nunha única parte.

[ctx: An information message]
en: The payee '%1' has been merged with payee '%2'
gl: A parte contraria «%1» fusionouse coa parte contraria «%2».

[ctx: An information message]
en: The payee '%1' has been updated
gl: Actualizouse a parte contraria «%1».

[ctx: Successful message after an user action]
en: Payee updated
gl: Actualizouse a parte.

[ctx: Error message]
en: Payee update failed
gl: A actualización da parte fallou.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kNameInput) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLineEdit, kNameInput)
en: Name of the payee
gl: Nome da parte.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kAddressEdit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLineEdit, kAddressEdit)
en: Address of the payee
gl: Enderezo da parte.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kAddButton) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kAddButton)
en: Create a payee (Ctrl+Enter)
gl: Crear unha parte (Ctrl+Intro).

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kModifyButton) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kModifyButton)
en: Modify selected payee (Shift+Enter)
gl: Modificar a parte seleccionada (Maiús+Intro).

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kDeleteUnusedButton) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kDeleteUnusedButton)
en: Delete unused tiers
gl: Eliminar os niveis sen usar.

[ctx: Verb, delete unused tiers]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kDeleteUnusedButton)
en: Delete unused
gl: Eliminar os non usados

note: i18n: ectx: label, entry (backgroundColor), group (skrooge_report)
en: Background color
gl: Cor de fondo

note: i18n: ectx: label, entry (textColor), group (skrooge_report)
en: Text color
gl: Cor do texto

note: i18n: ectx: label, entry (outlineColor), group (skrooge_report)
en: Outline color
gl: Cor dos límites

note: i18n: ectx: label, entry (axisColor), group (skrooge_report)
en: Axis color
gl: Cor do eixe

note: i18n: ectx: label, entry (gridColor), group (skrooge_report)
en: Grid color
gl: Cor da grade

note: i18n: ectx: label, entry (minColor), group (skrooge_report)
en: Minimum color
gl: Cor mínima

note: i18n: ectx: label, entry (maxColor), group (skrooge_report)
en: Maximum color
gl: Cor máxima

note: i18n: ectx: label, entry (averageColor), group (skrooge_report)
en: Average color
gl: Cor media

note: i18n: ectx: label, entry (tendencyColor), group (skrooge_report)
en: Tendency color
gl: Tendencia da cor

note: i18n: ectx: label, entry (paretoColor), group (skrooge_report)
en: Pareto color
gl: Cor de Pareto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_antialiasing) i18n: ectx: label, entry (antialiasing), group (skrooge_report)
en: Antialiasing
gl: Suavizado.

note: i18n: ectx: label, entry (maxForecasts), group (skrooge_report)
en: Maximum duration of forecasts on scheduled transactions (years)
gl: Duración máxima das previsións nas transaccións planificadas (anos)

[ctx: Dashboard widget title]
en: Report
gl: Informe

[ctx: Verb]
en: Open very old transactions…
gl: Abrir transaccións moi vellas…

[ctx: Noun, a list of items]
en: Very old transactions
gl: Transaccións moi vellas

[ctx: Verb]
en: Open very far transactions in the future…
gl: Abrir transaccións dun futuro moi afastado…

[ctx: Noun, a list of items]
en: Very far transactions in the future
gl: Transaccións dun futuro moi afastado

[ctx: Noun, the title of a section]
en: Report
gl: Informe

[ctx: Noun, the title of a section]
en: Personal Financial Score
gl: Puntuación financeira persoal

[ctx: Noun, the title of a section]
en: Report bookmarked named "%1"
gl: Informe marcado como «%1»

[ctx: Noun]
en: Report
gl: Informe

[ctx: Noun]
en: Generate report
gl: Xerar o informe

[ctx: Description of a tips]
en: <p>… you can double click on a value in <a href="skg://skrooge_report_plugin">reports</a> to show corresponding transactions.</p>
gl: <p>…pode premer dobre un valor en <a href="skg://skrooge_report_plugin">informes</a> para amosar as transaccións correspondentes?</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>… you can open <a href="skg://skrooge_report_plugin">reports</a> for selections made in other pages.</p>
gl: <p>…pode abrir os <a href="skg://skrooge_report_plugin">informes</a> correspondentes ao que seleccionase noutras páxinas?</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>… you can export <a href="skg://skrooge_report_plugin">reports</a> in many formats.</p>
gl: <p>…pode exportar os <a href="skg://skrooge_report_plugin">informes</a> en diversos formatos?</p>

[ctx: Noun, a list of items]
en: Transactions with Unit equal to
gl: Transaccións coa unidade

[ctx: Noun, a list of items]
en: Transactions with Category equal to
gl: Transaccións coa categoría

[ctx: Noun, a list of items]
en: Transactions followed by
gl: Transaccións controladas por

[ctx: Noun, a list of items]
en: Transactions assigned to
gl: Transaccións asignadas a

[ctx: Noun, a list of items]
en: Selected transactions
gl: Transaccións seleccionadas

[ctx: Noun, a list of items]
en: Selected sub transactions
gl: Transaccións descendentes seleccionadas

[ctx: Noun, a list of items]
en: Transactions corresponding to rule
gl: Transaccións que corresponden á regra

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Some transactions are very old
gl: Algunhas transaccións son moi vellas.

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: For performances reasons, very old transactions are not taken into account in graph report. Check if these transactions are normal.
gl: Por cuestións de rendemento, as transaccións moi vellas non se teñen en conta para a gráfica do informe. Comprobe se estas transaccións son normais.

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Some transactions are very far in the future
gl: Algunhas transaccións corresponden a un futuro moi afastado.

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: For performances reasons, transactions very far in the future are not taken into account in graph report. Check if these transactions are normal.
gl: Por cuestións de rendemento, as transaccións correspondentes a un futuro moi afastado non se teñen en conta para a gráfica do informe. Comprobe se estas transaccións son normais.

[ctx: Display graph values as the sum of transactions amount]
en: Sum of transactions
gl: Suma das transaccións

[ctx: Display graph values as the cumulated sum of transactions amount]
en: Cumulated sum of transactions
gl: Suma acumulada das transaccións

[ctx: Display graph values in base 100]
en: Cumulated sum in base 100
gl: Suma acumulada en base 100

[ctx: Display graph values in percentage]
en: Percent of columns
gl: Porcentaxe das columnas

[ctx: Display graph values in percentage]
en: Absolute percent of columns
gl: Porcentaxe absoluta das columnas

[ctx: Display graph values in percentage]
en: Percent of lines
gl: Porcentaxe das liñas

[ctx: Display graph values in percentage]
en: Absolute percent of lines
gl: Porcentaxe absoluta das liñas

[ctx: Display graph values as a number of transactions (or transaction)]
en: Count number of transactions
gl: Número de transaccións

[ctx: Noun]
en: None
gl: Ningún

[ctx: Noun]
en: Moving average
gl: Media móbil

[ctx: Noun]
en: Weighted moving average
gl: Media móbil ponderada

[ctx: Noun]
note: i18nc("Noun", "Interest rate") , 5);
en: Schedule
gl: Planificación

[ctx: Noun]
en: Budget
gl: Orzamento

en: Setup Report
gl: Configurar o informe

en: Display the edit panel for report
gl: Amosar o panel de edición do informe

[ctx: Verb]
en: Open…
gl: Abrir…

[ctx: Noun]
en: All
gl: Todo

[ctx: Noun]
en:  with
gl: con

[ctx: Noun]
en: '%1' with '%2'
gl: «%1» con «%2»

[ctx: Noun]
en:  and
gl:  e

[ctx: Noun]
en: '%1' are empty
gl: «%1» están baleiros

[ctx: Noun]
en: incomes
gl: ingresos

[ctx: Noun]
en: expenses
gl: gastos

[ctx: Noun]
en: transfers
gl: transferencias

[ctx: Noun]
en: grouped
gl: agrupado

[ctx: Noun]
en: tracked
gl: seguimento

[ctx: Noun]
en: during '%1' for '%2'
gl: durante «%1» para «%2»

en: (%1) or (%2)
gl: (%1) ou (%2)

[ctx: Progression step]
en: Create scheduled transactions
gl: Crear transaccións planificadas

[ctx: Progression step]
en: Create budgeted transactions
gl: Crear transaccións orzadas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Other filters
gl: Outros filtros

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Transaction Types
gl: Tipos de transaccións

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kColumnsLabel)
en: Columns:
gl: Columnas:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kCorrectedByMode) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kCorrectedByMode)
en: Select how you want to correct values
gl: Escolla como quere corrixir cos valores.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, kColDown) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QToolButton, kColDown)
en: Reduce level
gl: Reducir un nivel.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, kLineDown) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QToolButton, kLineDown)
en: Collapse
gl: Pregar.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, kLineRemove) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QToolButton, kLineRemove)
en: Remove
gl: Retirar.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kGrouped) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QCheckBox, kGrouped)
en: Include grouped transactions or not in report
gl: Inclúe no informe ou non as transaccións agrupadas.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kGrouped)
en: Grouped
gl: Agrupado.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kMode) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kMode)
en: Select what you want to do with values
gl: Escolla o que queira facer cos valores.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kTracked) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QCheckBox, kTracked)
en: Include tracked transactions or not in report
gl: Incluír ou non as transaccións seguidas no informe.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kTracked)
en: Tracked
gl: Seguimento.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kIncomes) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QCheckBox, kIncomes)
en: Include incomes or not in report
gl: Incluír ou non os ingresos no informe.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kIncomes)
en: Incomes
gl: Ingresos.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kLinesLabel)
en: Lines:
gl: Filas:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Corrected &by:
gl: Corrixido &por:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Data
gl: Datos

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kLines) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kLines)
en: Select what you want to see in the rows
gl: Seleccione o que quere ver nas filas.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kExpenses) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QCheckBox, kExpenses)
en: Include expenses or not in report
gl: Incluír ou non os gastos no informe.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kExpenses)
en: Expenses
gl: Gastos.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, kLineUp) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QToolButton, kLineUp)
en: Expand
gl: Expandir.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Dates
gl: Datas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kModeLabel)
en: Mode:
gl: Modo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Forecast:
gl: Prognóstico:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kForecastCmb)
en: Choose forecast method:
    - Schedule: Use the scheduled transactions in forecast.
    - Average: Use average of the three previous months in forecast
gl: Escolla o método de prognóstico:
    - Planificación: usar as transaccións planificadas para a previsión.
    - Media: usar a media dos tres últimos meses para a previsión.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGUnitComboBox, kCorrectedBy) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGUnitComboBox, kCorrectedBy)
en: Select the index to correct the values
gl: Escolle o índice para corrixir os valores.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, kColUp) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QToolButton, kColUp)
en: Increase level
gl: Aumentar un nivel.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kTransfers) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QCheckBox, kTransfers)
en: Include transfers or not in report
gl: Inclúe no informe, ou non, as transferencias.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kTransfers)
en: Transfers
gl: Transferencias.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kColumns) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kColumns)
en: Select what you want to see in the columns
gl: Seleccione o que quere ver nas columnas.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, kOtherFilters)
en: The list of additional filters from other open pages that can be added
gl: A lista de filtros adicionais doutras páxinas abertas que pode engadir.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Colors
gl: Cores

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label6_2)
en: Outline color:
gl: Cor dos límites:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1_2)
en: &Background color:
gl: Cor de &fondo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label5)
en: Tendenc&y color:
gl: Cor da tendenc&ia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label2)
en: Minimum color:
gl: Cor mínima:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label3)
en: Maximum color:
gl: Cor máxima:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label4)
en: A&verage color:
gl: Cor da &media:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label6)
en: Grid color:
gl: Cor da grade:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1)
en: Axis color:
gl: Cor do eixe:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1_3)
en: Text color:
gl: Cor do texto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label6_3)
en: Pareto color:
gl: Cor de Pareto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Maximum duration of forecasts on scheduled transactions (years):
gl: Duración máxima das previsións nas transaccións planificadas (anos):

note: i18n: ectx: label, entry (check_on_open), group (skrooge_scheduled)
en: Check on open
gl: Comprobar ao abrir.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_create_template) i18n: ectx: label, entry (create_template), group (skrooge_scheduled)
en: Create a template when a transaction is scheduled
gl: Crear un modelo ao planificar unha transacción.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_convert_to_from_template) i18n: ectx: label, entry (convert_to_from_template), group (skrooge_scheduled)
en: Convert all existing scheduled transactions to/from template
gl: Converter entre as transaccións programadas e un modelo

note: i18n: ectx: label, entry (remind_me), group (skrooge_scheduled) i18n: ectx: label, entry (remind_me_days), group (skrooge_scheduled)
en: Remind Me
gl: Recordatorio

note: i18n: ectx: label, entry (auto_write), group (skrooge_scheduled) i18n: ectx: label, entry (auto_write_days), group (skrooge_scheduled)
en: Automatically Write
gl: Escribir automaticamente

note: i18n: ectx: label, entry (once_every), group (skrooge_scheduled) i18n: ectx: label, entry (once_every_unit), group (skrooge_scheduled)
en: Periodicity
gl: Periodicidade

note: i18n: ectx: label, entry (nb_times), group (skrooge_scheduled) i18n: ectx: label, entry (nb_times_val), group (skrooge_scheduled)
en: Number of times
gl: Número de veces

note: i18n: ectx: label, entry (fontDisabledColor), group (skrooge_scheduled)
en: Color of font for disabled schedule
gl: Cor da letra das planificacións desactivadas

[ctx: Noun, the title of a section]
en: Scheduled transactions
gl: Transaccións planificadas

[ctx: Item in a combo box]
en: For 5 next days
gl: Durante os vindeiros 5 días

[ctx: Item in a combo box]
en: For 10 next days
gl: Durante os vindeiros 10 días

[ctx: Item in a combo box]
en: For 15 next days
gl: Durante os vindeiros 15 días

[ctx: Item in a combo box]
en: For 30 next days
gl: Durante os vindeiros 30 días

[ctx: Item in a combo box]
en: For 60 next days
gl: Durante os vindeiros 60 días

[ctx: Item in a combo box]
en: For 90 next days
gl: Durante os vindeiros 90 días

[ctx: Verb, create a scheduled transaction]
en: Schedule
gl: Planificar

[ctx: Verb, skip scheduled transactions]
en: Skip
gl: Omitir

[ctx: Verb, action to assign a schedule]
en: Assign schedule
gl: Asignar unha planificación

[ctx: Noun, item to unassign a schedule]
en: None
gl: Ningún

[ctx: Adjective, a header for active schedule items that should follow]
en: active
gl: activo

[ctx: Adjective, a header for non-active schedule items that should follow]
en: inactive
gl: inactivo

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Assign schedule
gl: Asignación de planificación

[ctx: Successful message after an user action]
en: Schedule assigned.
gl: Asignouse unha planificación.

[ctx: Error message]
en: Schedule assignment failed
gl: A asignación de planificación fallou.

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Insert recurrent transactions
gl: Inserir transaccións recorrentes

[ctx: Noun]
en: Scheduled transactions
gl: Transaccións planificadas

[ctx: Noun]
en: Transactions scheduled management
gl: Planificación das transaccións

[ctx: Description of a tips]
en: <p>… you can <a href="skg://skrooge_scheduled_plugin">schedule</a> transactions or templates.</p>
gl: <p>…pode <a href="skg://skrooge_scheduled_plugin">planificar</a> transaccións ou modelos?</p>

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Conversion schedule
gl: Conversión da planificación

[ctx: An information message]
en: All scheduled transactions have been converted in template
gl: Todas as transaccións planificadas convertéronse en modelos.

[ctx: An information message]
en: A template has been created
gl: Creouse un modelo.

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Transaction schedule
gl: Planificación dunha transacción

[ctx: An information to the user]
en: The transaction '%1' has been scheduled
gl: Planificouse a transacción «%1».

[ctx: Successful message after an user action]
en: Transaction scheduled.
gl: Planificouse a transacción.

[ctx: Error message]
en: Transaction schedule failed
gl: A planificación da transacción fallou.

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Skip scheduled transactions
gl: Omitir as transaccións planificadas

[ctx: Successful message after an user action]
en: Scheduled transactions skipped.
gl: Omitíronse as transaccións planificadas.

[ctx: Error message]
en: Skip of scheduled transaction failed
gl: Fallou a omisión das transaccións planificadas

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Scheduled transaction '%1' not uptodate
gl: A transacción planificada «%1» está obsoleta.

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: The scheduled transaction '%1' does not have the amount of the last inserted transaction (%2)
gl: Á transacción planificada «%1» fáltalle o importe da última transacción inserida (%2).

[ctx: Advice on making the best (action)]
en: Update the next scheduled transaction amount (%1)
gl: Actualice o importe da seguinte transacción planificada (%1).

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: The scheduled transaction '%1' does not have the date aligned with the last inserted transaction (%2)
gl: A data da transacción planificada «%1» non está aliñada coa última transacción inserida (%2).

[ctx: Advice on making the best (action)]
en: Update the next scheduled transaction date (%1)
gl: Actualice a data da seguinte transacción planificada (%1)

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Possible schedule '%1'
gl: Posíbel planificación de «%1»

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: The transaction '%1' seems to be regularly created and could be scheduled
gl: A transacción «%1» parece crearse con regularidade, e podería planificarse.

[ctx: Advice on making the best (action)]
en: Monthly schedule the transaction '%1'
gl: Aplicar unha planificación mensual á transacción «%1».

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Update scheduled transaction
gl: Actualización da transacción planificada

[ctx: An information to the user]
en: The amount of the scheduled transaction of '%1' have been updated
gl: Actualizouse o importe da transacción planificada de «%1».

[ctx: Successful message after an user action]
en: Scheduled transaction updated.
gl: Actualizouse a transacción planificada.

[ctx: Error message]
en: Update failed
gl: A actualización fallou.

[ctx: An information to the user]
en: The date of the scheduled transaction of '%1' have been updated
gl: Actualizouse a data da transacción planificada de «%1».

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Scheduled transaction
gl: Transacción planificada

[ctx: An information to the user]
en: The scheduled transaction of '%1' have been added
gl: Engadiuse a transacción planificada de «%1».

[ctx: Error message]
en: Schedule failed
gl: A planificación fallou.

en: None
gl: Ningún

en: Ongoing
gl: En curso

en: Complete
gl: Completado

[ctx: User action]
en: Process immediately
gl: Procesar agora

[ctx: Noun, a list of items]
en: Transactions of the schedule
gl: Transacción da planificación

[ctx: Information message]
en: A non-template schedule requires at least one transaction
gl: Un programa non modelo require polo menos unha transacción

[ctx: Information message]
en: Convert to a non-template schedule
gl: Converter nun programa non modelo

[ctx: Information message]
en: Convert to a template schedule
gl: Converter nun programa modelo

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Recurrent transaction update
gl: Actualización das transacción recorrentes.

[ctx: An information to the user]
en: The recurrent transaction '%1' has been updated
gl: Actualizouse a transacción recorrente «%1».

[ctx: Successful message after an user action]
en: Recurrent transaction updated.
gl: Actualizouse a transacción recorrente.

[ctx: Successful message after an user action]
en: Recurrent transaction inserted.
gl: Inseriuse a transacción recorrente.

[ctx: Error message]
en: Insertion failed
gl: A inserción fallou.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: days before &term
gl: días antes da &fin.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Next occurrence:
gl: Seguinte aparición:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kIsTemplate) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kTemplateFrm)
en: Template
gl: Modelo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Once ever&y:
gl: Unha ve&z cada:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kAutoWrite)
en: Automatically write:
gl: Escribir automaticamente:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kRemindMe)
en: Remind me:
gl: Recordatorio:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: days &before term
gl: días &antes da fin.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, kProcessBtn) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QToolButton, kProcessBtn)
en: Insert scheduled transactions
gl: Inserir as transaccións planificadas.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, kProcessBtn) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kActionGrp)
en: Process
gl: Procesar

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kJumpBtn) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kJumpBtn)
en: Open the transaction page with the selected scheduled transactions
gl: Abrir a páxina de transaccións coas transaccións planificadas seleccionadas.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kJumpBtn)
en: Jump to the operation
gl: Ir á operación

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kOnceEveryUnit) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_once_every_unit)
en: day(s)
gl: día(s)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kOnceEveryUnit) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_once_every_unit)
en: week(s)
gl: semana(s)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kOnceEveryUnit) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_once_every_unit)
en: month(s)
gl: mes(es)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kOnceEveryUnit) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_once_every_unit)
en: year(s)
gl: ano(s)

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, kTitle)
en: First, you have to schedule a transaction or a template from the transactions page.
gl: Primeiro ten que planificar unha transacción ou modelo desde a páxina de transaccións.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kNbTimes)
en: Number of occurrences:
gl: Número de aparicións:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_check_on_open)
en: If checked, Skrooge will insert relevant occurrences when starting.
gl: Se marca esta opción, ao iniciar Skrooge inseriranse as aparicións relevantes.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_check_on_open)
en: Check scheduled transactions on open
gl: Comprobar as transaccións planificadas ao abrir.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fontdisable)
en: Font for disabled schedule:
gl: Tipo de letra das planificacións desactivadas:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Default parameters
gl: Parámetros predeterminado

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_remind_me)
en: Remind me
gl: Recordatorio.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_auto_write)
en: Automatically write
gl: Escribir automaticamente.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_nb_times)
en: Number of occurrences
gl: Número de aparicións.

[ctx: Noun, alarms]
en: Alarms
gl: Alarmas

[ctx: Verb, action to execute]
en: Execute on all transactions
gl: Executar en todas as transaccións

[ctx: Verb, action to execute]
en: Execute on not checked transactions
gl: Executar sobre as transaccións non comprobadas.

[ctx: Verb, action to execute]
en: Execute on imported transactions
gl: Executar sobre as transaccións importadas.

[ctx: Verb, action to execute]
en: Execute on not validated transactions
gl: Executar sobre as transaccións sen validar.

[ctx: Noun, a list of items]
en: Sub transactions corresponding to rule '%1'
gl: Transaccións descendentes que corresponden á regra «%1»

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Process execution
gl: Execución do proceso.

[ctx: Successful message after an user action]
en: Process executed
gl: Executouse o proceso.

[ctx: Error message]
en: Process execution failed
gl: A execución do proceso fallou.

[ctx: Noun]
en: Search and process
gl: Busca e proceso

[ctx: Noun]
en: Search and process management
gl: Xestión de busca e proceso

[ctx: Description of a tips]
en: <p>… skrooge can <a href="skg://skrooge_search_plugin">search</a> and automatically process some transactions.</p>
gl: <p>…poden <a href="skg://skrooge_search_plugin">buscarse</a> transaccións e procesalas automaticamente?</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>… you can create alarms based on <a href="skg://skrooge_search_plugin">searches</a>.</p>
gl: <p>…pode crear alarmas baseadas en <a href="skg://skrooge_search_plugin">buscas</a>?</p>

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: Take care to your alarms.<br> %1.
gl: Coide das alarmas.<br> %1.

[ctx: Advice on making the best (action)]
en: Open transactions corresponding to this alarm
gl: Abrir as transaccións correspondentes á alarma

[ctx: Message template]
en: Message to display when alarm is triggered (%1 is the total amount, %2 is the alarm amount, %3 the difference)
gl: Mensaxe para amosar cando se dispare a alarma (%1 é o importe total, %2 é o importe da alarma, %3 é a diferenza).

[ctx: Noun, a search]
en: Search
gl: Buscar

[ctx: Noun, a modification]
en: Update
gl: Actualizar

[ctx: Noun, an alarm]
en: Alarm
gl: Alarma

[ctx: Noun, a modification by applying a template]
en: Template
gl: Modelo

[ctx: Adjective, an highlighted item]
en: Highlighted
gl: Realzada

en: Display the edit panel for searches
gl: Amosar o panel de edición das buscas

en: Update
gl: Actualizar

en: Display the edit panel for updates
gl: Amosar o panel de edición das actualizacións

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kAlarmFrm)
en: Alarm
gl: Alarma

en: Display the edit panel for alarm
gl: Amosar o panel de edición das alarmas

en: Display the edit panel for updates by templates
gl: Amosar o panel de edición das actualizacións por modelo.

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Search and process creation
gl: Creación dunha busca e proceso.

[ctx: An information to the user]
en: The search rule '%1' have been added
gl: Engadiuse a regra de busca «%1».

[ctx: Successful message after an user action]
en: Search and process created
gl: Creouse a busca e proceso.

[ctx: Error message]
en: Search and process creation failed
gl: A creación da busca e procesamento fallou.

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Search and process update
gl: Actualización da busca e proceso.

[ctx: An information to the user]
en: The search rule '%1' have been updated
gl: Actualizouse a regra de busca «%1».

[ctx: Successful message after an user action]
en: Search and process updated
gl: Actualizouse a busca e proceso.

[ctx: Error message]
en: Search and process update failed
gl: A actualización da busca e procesamento fallou.

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Search update
gl: Actualización da busca.

[ctx: An information to the user]
en: The search '%1' has been updated
gl: Actualizouse a busca «%1».

[ctx: Successful message after an user action]
en: Search updated
gl: Actualizouse a busca.

[ctx: Error message]
en: Search update failed
gl: A actualización da busca fallou.

en: %1 transaction found (%2 imported, %3 not yet validated, %4 not checked). | %1 transactions found (%2 imported, %3 not yet validated, %4 not checked).
gl[0]: Atopouse unha transacción (%2 importadas, %3 sen validar, %4 sen comprobar).
gl[1]: Atopáronse %1 transaccións (%2 importadas, %3 sen validar, %4 sen comprobar).

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, kApply) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QToolButton, kApply)
en: Apply processes
gl: Aplicar os procesos.

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGQueryCreator, kQueryCreator)
en: Allow search definition
gl: Permitir a definición da busca

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kAlarmLbl)
en: Ala&rm amount:
gl: Importe da ala&rma:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kAlarmMessageLbl)
en: Alarm &message:
gl: &Mensaxe de alarma:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGCalculatorEdit, kAlarmAmount) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGCalculatorEdit, kAlarmAmount)
en: Amount triggering the alarm
gl: Importe que disparará a alarma.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kTemplate) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kTemplate)
en: The template to apply on all transactions matching the condition
gl: O modelo para aplicar en todas as transaccións que cumpran coa condición.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kAlarmLbl_2)
en: &Template to apply:
gl: &Modelo para aplicar:

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGQueryCreator, kActionCreator)
en: Allow process definition
gl: Permitir a definición do proceso

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kAdd) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kAdd)
en: Add a search or a process (Ctrl+Enter)
gl: Engadir unha busca ou proceso (Ctrl+Intro).

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kUpdate) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kUpdate)
en: Update selected search or process (Shift+Enter)
gl: Actualizar as buscas ou procesos seleccionados (Maiús+Intro).

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kSearch) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kSearch)
en: Search without creating rule
gl: Buscar sen crear unha regra.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kOpenReport) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kOpenReport)
en: Open report without creating rule
gl: Abrir o informe sen crear unha regra.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kOpenReport)
en: Open report
gl: Abrir o informe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Raise alarm every:
gl: Disparar a alarma cada:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: minutes
gl: minutos.

note: i18n: ectx: ToolBar (searchToolBar)
en: Search Toolbar
gl: Barra de busca

[ctx: Noun, something that is used to track items]
en: Trackers
gl: Rastrexadores

[ctx: A tool tip]
en: Trackers management
gl: Xestión dos rastrexadores

[ctx: Description of a tips]
en: <p>…you can follow your refunds by using a <a href="skg://skrooge_tracker_plugin">tracker</a>.</p>
gl: <p>…pode controlar as devolucións de débedas cos <a href="skg://skrooge_tracker_plugin">rastrexadores</a>?</p>

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: '%1' is an old tracker
gl: O rastrexador «%1» está vello.

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: This tracker does not contain recent transaction. You may want to close it if you do not intend to add other transactions
gl: O rastrexador carece de transaccións recentes. Se non pensa engadirlle ningunha outra transacción, quizais debería pechalo.

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Tracker creation '%1'
gl: Creación do rastrexador «%1».

[ctx: An information to the user]
en: The tracker '%1' have been added
gl: Engadiuse o rastrexador «%1».

[ctx: Successful message after an user action]
en: Tracker '%1' created
gl: Creouse o rastrexador «%1».

[ctx: Error message]
en: Tracker creation failed
gl: A creación do rastrexador fallou.

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Tracker update
gl: Actualización do rastrexador

[ctx: An information to the user]
en: The tracker '%1' has been updated
gl: Actualizouse o rastrexador «%1».

[ctx: Successful message after an user action]
en: Tracker updated
gl: Actualizouse o rastrexador.

[ctx: Error message]
en: Tracker update failed
gl: A actualización do rastrexador fallou.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kNameInput) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLineEdit, kNameInput)
en: Name of the tracker
gl: Nome do rastrexador.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kCommentEdit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLineEdit, kCommentEdit)
en: Comment of the tracker
gl: Comentario do rastrexador.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kAddButton) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kAddButton)
en: Create a tracker (Ctrl+Enter)
gl: Crear un rastrexador (Ctrl+Intro).

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kModifyButton) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kModifyButton)
en: Modify selected tracker (Shift+Enter)
gl: Modificar o rastrexador seleccionado (Maiús+Intro).

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, downloadmode) i18n: ectx: label, entry (last), group (skrooge_unit) i18n: ectx: label, entry (last_monthly), group (skrooge_unit) i18n: ectx: label, entry (last_weekly), group (skrooge_unit) i18n: ectx: label, entry (last_daily), group (skrooge_unit) 
en: Download mode
gl: Modo de descarga

note: i18n: ectx: label, entry (nb_loaded_values), group (skrooge_unit)
en: Maximum number of imported values:
gl: Número máximo de valores importados:

[ctx: Title of a dashboard widget]
en: Quotes
gl: Cotizacións

[ctx: Noun, a country's currency]
en: Currencies
gl: Divisas

[ctx: Financial indexes, used as an indicator of financial places' health. Examples : Dow Jones, CAC40, Nikkei…]
en: Indexes
gl: Índices

[ctx: Shares, as in financial shares: parts of a company that you can buy or sell on financial markets]
en: Shares
gl: Accións

[ctx: Noun, a physical object like a house or a car]
en: Objects
gl: Obxectos

[ctx: Only show the list of Shares (financial shares) that you own]
en: Shares owned only
gl: Só as accións posuídas

[ctx: A list of transactions made on the specified unit]
en: Transactions with unit equal to '%1'
gl: Transaccións con «%1» como unidade

[ctx: Message about not having any financial Share or financial index in the document]
en: No share or index defined<br>on the <a href="%1">"Units"</a> page.
gl: Non se definiu ningunha acción nin índice<br> na <a href="%1">páxina de unidades</a>.

[ctx: Verb]
en: Split share…
gl: Dividir a acción…

[ctx: Verb]
en: Delete unused units
gl: Eliminar as unidades sen usar

[ctx: Noun, the title of a section]
en: Quotes
gl: Cotizacións

[ctx: Noun, the title of a section]
en: Stock portfolio
gl: Carteira de accións

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Create default unit
gl: Crear unha unidade predeterminada

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Automatic download of units
gl: Descarga automática de unidades

[ctx: An information to the user]
en: The unit '%1' has been downloaded
gl: Descargouse a unidade «%1».

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Save API keys
gl: Garda de chaves de API

[ctx: Noun, units for transactions, usually currencies or a shares]
en: Units
gl: Unidades

[ctx: A tool tip]
en: Unit management
gl: Xestión das unidades

[ctx: Description of a tips]
en: <p>… you can download <a href="skg://skrooge_unit_plugin">units</a>.</p>
gl: <p>…pode descargar <a href="skg://skrooge_unit_plugin">unidades</a>?</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>… <a href="skg://skrooge_unit_plugin">units</a> can be downloaded <a href="skg://tab_configure?page=Skrooge Unit Plugin">automatically</a> when a document is opened.</p>
gl: <p>…as <a href="skg://skrooge_unit_plugin">unidades</a> poden descargarse <a href="skg://tab_configure?page=Skrooge Unit Plugin">automaticamente</a> ao abrir un documento?</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>… you can split a <a href="skg://skrooge_unit_plugin">share</a>.</p>
gl: <p>…pode dividir unha <a href="skg://skrooge_unit_plugin">acción</a>?</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>… <a href="skg://skrooge_unit_plugin">units</a> can be merged by drag & drop.</p>
gl: <p>…as <a href="skg://skrooge_unit_plugin">unidades</a> poden fusionarse arrastrándoas e soltándoas?</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>… you can download more <a href="skg://skrooge_unit_plugin">sources</a> of quote.</p>
gl: <p>…pode descargar máis <a href="skg://skrooge_unit_plugin">fontes</a> de cotización?</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>… you can create and share your own source of quote.</p>
gl: <p>…pode crear e compartir as súas propias fontes de cotización?</p>

[ctx: Question]
en: Split share
gl: Dividir a acción

[ctx: Question]
en: Ratio (2 means 2-for-1, 0.5 means 1-for-2):
gl: Proporción (2 significa 2-por-1, 0,5 significa 1-por-2):

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Split stock '%1' by '%2'
gl: Dividir o recurso «%1» entre %2.

[ctx: Successful message after an user action]
en: Stock split.
gl: Dividiuse o recurso.

[ctx: Error message]
en: Splitting stock failed.
gl: A división do recurso fallou.

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Define a primary currency
gl: Definir unha divisa principal.

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: To avoid misunderstanding and conflicts between units at conversion time, you should define a primary currency. It is the currency against which all other will be converted
gl: Para evitar confusións e conflitos entre unidades durante as conversións, debería definir unha divisa principal. Será aquela de referencia durante ás conversións, é dicir, o resto de divisas converteranse sempre a ela.

[ctx: Advice on making the best (action)]
en: Set '%1' as primary currency
gl: Defina «%1» como a divisa principal.

[ctx: Advice on making the best (action)]
en: Edit units
gl: Editar as unidades

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Define a secondary currency
gl: Defina unha divisa secundaria.

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: When a secondary unit is defined, Skrooge will display it as an additional amount information.
gl: Ao definir unha unidade secundaria, esta amosarase como información adicional do importe.

[ctx: Advice on making the best (action)]
en: Set '%1' as secondary currency
gl: Defina «%1» como a divisa secundaria.

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Unit '%1' has not been downloaded for more than a month
gl: Hai máis dun mes que non se descarga a cotización da unidade «%1».

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: Do not forget download units to have a better view of your accounts
gl: Non esqueza descargar unidades para ter unha visión máis completa das contas.

[ctx: Advice on making the best (action)]
en: Download '%1'
gl: Descargar «%1»

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Many unused units
gl: Hai moitas unidades sen usar.

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: You can improve performances by removing units for which no transaction is registered.
gl: Pode mellorar o rendemento retirando as unidades que non se estean a usar en ningunha das transaccións.

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: The amount of the unit '%1' is not defined
gl: O importe da unidade «%1» non está definido.

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: '%1' has an amount defined at 1. Most of the time this is not normal and causes wrong computation. Check if this is normal.
gl: A cantidade definida para «%1» é 1. Isto non é o normal, e dá lugar a cómputos incorrectos. Comprobe que o valor é correcto.

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: The definition of the unit '%1' is too complex
gl: A definición da unidade «%1» é complexa de máis.

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: '%1' is defined relatively to another unit defined relatively to a third one. This is too complex and not supported by Skrooge.
gl: «%1» está definida en base a outra unidade, que á súa vez está definida en base a unha terceira unidade. Skrooge non permite este tipo de complexidade na definición das unidades.

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Unit '%1' has very old values
gl: A unidade «%1» ten valores moi vellos.

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: Unit '%1' has very old values. Check if this is normal.
gl: A unidade «%1» ten valores moi vellos. Comprobe que é algo normal.

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: No decimal symbol defined
gl: Non se definiu ningún símbolo dos decimais.

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: In KDE localization settings, there is no decimal symbol defined for currencies. This could be confusing.
gl: Na configuración rexional de KDE non hai ningún símbolo decimal definido para as divisas. Isto podería resultar confuso.

[ctx: Advice on making the best (action)]
en: Edit KDE settings
gl: Editar a configuración de KDE

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Define primary currency
gl: Definir a divisa principal

[ctx: An information to the user]
en: The unit '%1' is now the primary unit
gl: A unidade «%1» pasou a ser a unidade principal.

[ctx: Message for successful user action]
en: Primary currency defined.
gl: Definiuse a divisa principal.

[ctx: Error message]
en: Primary currency definition failed
gl: A definición da divisa principal fallou.

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Define secondary currency
gl: Definir a divisa secundaria

[ctx: An information to the user]
en: The unit '%1' is now the secondary unit
gl: A unidade «%1» pasou a ser a unidade secundaria.

[ctx: Message for successful user action]
en: Secondary currency defined.
gl: Definiuse a divisa secundaria.

[ctx: Error message]
en: Secondary currency definition failed
gl: A definición da divisa secundaria fallou.

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Delete unused units
gl: Eliminar as unidades sen usar

[ctx: Successful message after an user action]
en: Unused units deleted
gl: Elimináronse as unidades sen usar.

[ctx: Error message]
en: Unused units deletion failed
gl: A eliminación das unidades sen usar fallou.

[ctx: A mode of graph of unit values]
en: Unit values
gl: Valores das unidades

[ctx: A mode of graph of unit values]
en: Amount owned
gl: Importe propio

[ctx: Noun, items to display]
en: All
gl: Todo

[ctx: Noun, a country's currency]
en: Currency
gl: Divisa

[ctx: Noun, a financial share, as in a stock market]
en: Share
gl: Acción

[ctx: Noun, a financial index like the Dow Jones, NASDAQ, CAC40…]
en: Index
gl: Índice

[ctx: Noun, a physical object like a house or a car]
en: Object
gl: Obxecto

en: download last value only
gl: descargar só o último valor

en: download monthly values since last known value
gl: descargar todos os valores mensuais desde o último coñecido

en: download weekly values since last known value
gl: descargar todos os valores semanais desde o último coñecido

en: download daily values since last known value
gl: descargar todos os valores diarios desde o último coñecido

en: download all monthly values
gl: descargar todos os valores mensuais

en: download all weekly values
gl: descargar todos os valores semanais

en: download all daily values
gl: descargar todos os valores diarios

en: simplify values
gl: simplificar os valores

en: Display the edit panel for standard units
gl: Amosar o panel de edición das unidades estándar

en: Manual / Share
gl: Manual / Acción

en: Display the edit panel for manual units
gl: Amosar o panel de edición das unidades manuais

en: Values
gl: Valores

en: Display the edit panel for values of units
gl: Amosar o panel de edición dos valores das unidades

[ctx: Noun]
en: Primary currency
gl: Divisa principal

[ctx: Noun]
en: Secondary currency
gl: Divisa secundaria

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Unit creation '%1'
gl: Creación da unidade «%1».

[ctx: Successful message after an user action]
en: Unit '%1' created
gl: Creouse a unidade «%1».

[ctx: Error message]
en: Unit creation failed
gl: A creación da unidade fallou.

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Unit value creation for '%1'
gl: Creación do valor da unidade «%1».

[ctx: Successful message after an user action]
en: Unit value created for '%1'
gl: Creouse o valor da unidade «%1».

[ctx: Error message]
en: Unit value creation failed
gl: A creación do valor da unidade fallou.

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Unit update
gl: Actualización da unidade.

[ctx: Information message]
en: You tried to modify names of selected units to an existing unit. Units have been merged.
gl: Intentou modificar o nome das unidades seleccionadas ao dunha unidade existente, así que se fusionaron nunha única unidade.

[ctx: Information message]
en: You tried to modify all names of selected units. Units have been merged.
gl: Intentou modificar o nome das unidades seleccionadas, así que se fusionaron nunha única unidade.

[ctx: An information to the user]
en: The unit '%1' has been updated
gl: Actualizouse a unidade «%1».

[ctx: Message for successful user action]
en: Unit updated
gl: Actualizouse a unidade.

[ctx: Error message]
en: Unit update failed
gl: A actualización da unidade fallou.

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Download values for [%1 (%2)]
gl: Descargar os valores de [%1 (%2)]

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Download values
gl: Descargar os valores

[ctx: Successful message after an user action]
en: Download done
gl: Rematou a descarga.

[ctx: Error message]
en: Download failed
gl: A descarga fallou.

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Simplify unit values
gl: Simplificar os valores das unidades.

[ctx: An information to the user]
en: The unit '%1' has been simplified
gl: Simplificouse a unidade «%1».

[ctx: Successful message after an user action]
en: Simplification done
gl: Rematou a simplificación.

[ctx: Error message]
en: Simplification failed
gl: A simplificación fallou.

[ctx: Help meeage in tooltip]
en: Here is the help for the selected source '%1':<br/>%2
gl: Esta é a axuda da fonte seleccionada, «%1»:<br/>%2

[ctx: Upload message]
en: The package is ready. You can find it here %1. You can now upload it manually.
gl: O paquete está listo. Pode atopalo en %1. Xa pode subilo manualmente.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGTableView, kUnitValueTableViewEdition) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGTableView, kUnitValueTableViewEdition)
en: List of quotes for selected unit
gl: Lista de cotizacións da unidade seleccionada.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kNbDecimal) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QSpinBox, kNbDecimal)
en: The number of decimal to display of the unit.
gl: Número de decimais que amosar para a unidade.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kCountryCreatorUnit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLineEdit, kCountryCreatorUnit)
en: The country of the unit.
gl: País da unidade.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGUnitComboBox, kUnitCreatorUnit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGUnitComboBox, kUnitCreatorUnit)
en: The unit of the unit.
gl: Unidade da unidade.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kNameCreatorUnit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLineEdit, kNameCreatorUnit)
en: The name of the unit.
gl: Nome da unidade.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kSymbolCreatorUnit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLineEdit, kSymbolCreatorUnit)
en: The symbol of the unit.
gl: Símbolo da unidade.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kTypeCreatorUnit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kTypeCreatorUnit)
en: The type of the unit.
gl: Tipo de unidade.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kDownloadSource) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kDownloadSource)
en: The download source for the unit
gl: Fonte de descarga da unidade.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kInternetCreatorUnit)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "https://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Ubuntu'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:10pt;">The Internet code of the unit.</span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:'DejaVu Sans'; font-size:10pt;"><br /></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:10pt;">You can add &quot; /&quot; if you are not able to download the expected quote but you are able to download the inverse.</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:10pt; text-decoration: underline;">Example:</span><span style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:10pt;"> EURUSD=X is the symbol to download EURO in USD.</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:10pt;">If you want USD in EURO, you have to create a unit USD with &quot;EURUSD=X /&quot; as the Internet code.</span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:'DejaVu Sans'; font-size:10pt;"><br /></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:10pt;">This field can also be set with a yearly rate. The values are computed by clicking on download.<br />Example:</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:10pt;">=-25 means -25% per year.</span></p></body></html>
gl: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "https://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Ubuntu'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:10pt;">O código de Internet da unidade.</span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:'DejaVu Sans'; font-size:10pt;"><br /></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:10pt;">Pode engadir unha barra, «/», se non pode descargar a cotización esperada pero pode descargar a inversa.</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:10pt; text-decoration: underline;">Por exemplo:</span><span style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:10pt;"> EURUSD=X é o símbolo para descargar EURO en USD.</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:10pt;">Se quere USD en EURO, ten que crear unha unidade USD co código de Internet «EURUSD=X /».</span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:'DejaVu Sans'; font-size:10pt;"><br /></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:10pt;">O campo pode definirse tamén cunha taxa anual. Os valores calcúlanse ao premer a descarga.<br />Por exemplo:</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:10pt;">=-25 significa -25% anual.</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLineEdit, kInternetCreatorUnit)
en: The Internet code of the unit.
gl: O código de Internet da unidade.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kCurrencyList) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kCurrencyList)
en: List of known units
gl: Lista das unidades coñecidas.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kObsolete) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QCheckBox, kObsolete)
en: To include suspended and obsolete currencies
gl: Incluír divisas canceladas e obsoletas.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kObsolete)
en: Obsolete currencies
gl: Divisas obsoletas.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGDateEdit, kDateEdit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGDateEdit, kDateEdit)
en: Date of the unit's quote
gl: Data da cotización da unidade.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGCalculatorEdit, kAmountEdit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGCalculatorEdit, kAmountEdit)
en: Amount of the unit's quote
gl: Importe da cotización da unidade.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kUnitAdd) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kUnitAdd)
en: Create a new unit (Ctrl+Enter)
gl: Crear unha unidade nova (ctrl+Intro).

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kUnitUpdate) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kUnitUpdate)
en: Update the selected unit (Shift+Enter)
gl: Actualizar a unidade seleccionada (Maiús+Intro).

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, kUnitValueDownload)
en: Download quotes for the selected unit.
    See options to modify download frequency.
gl: Descargar as cotizacións da unidade seleccionada.
    Vexa as opcións para modificar a frecuencia das obtencións.

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QToolButton, kUnitValueDownload)
en: Download quotes for the selected unit.
gl: Descargar as cotizacións da unidade seleccionada.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, kUnitValueDownload)
en: Download
gl: Descargar

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kUnitOpen) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kUnitOpen)
en: Open the url of the source
gl: Abrir o URL da fonte.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_last)
en: Last &value found only
gl: Só o derradeiro &valor que se atope.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_last_monthly)
en: &Monthly values since last download
gl: Valores &mensuais desde a última descarga.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_last_weekly)
en: Wee&kly values since last download
gl: Valores &semanais desde a última descarga.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_last_daily)
en: Dail&y values since last download
gl: Valores d&iarios desde a última descarga.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_all_monthly)
en: Monthly values for all dates
gl: Valores mensuais para todas as datas.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_all_weekly)
en: Weekly values for all dates
gl: Valores semanais para todas as datas.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_all_daily)
en: Daily values for all dates
gl: Valores diarios para todas as datas.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Maximum num&ber of imported values:
gl: &Número máximo de valores importados:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, apikeysBox)
en: API Keys
gl: Chaves de API

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, apikeys_label)
en: <html><head/><body><p>The following download sources need an API key. So you need to request one from the source site web and enter it here:</p></body></html>
gl: <html><head/><body><p>As seguintes fontes de descarga necesitan unha chave de API. Así que ten que solicitar unha na web do sitio da fonte e inserila aquí:</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kSave)
en: For security reasons, these keys are not saved in setting file but in your document.
gl: Por motivos de seguridade, as chaves non se gardan no ficheiro de configuración senón no documento.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kSave)
en: Save in document
gl: Gardar no documento

en: Yes
gl: Si

en: No
gl: Non

en: Marked
gl: Marcada

en: Checked
gl: Comprobada

[ctx: Noun]
en: Day -0
gl: Día -0

[ctx: Noun]
en: Day -1
gl: Día -1

[ctx: Noun]
en: Day -2
gl: Día -2

[ctx: Noun]
en: Day -3
gl: Día -3

[ctx: Noun]
en: Day -4
gl: Día -4

[ctx: Noun]
en: Day -5
gl: Día -5

[ctx: Noun]
en: Fifteen
gl: Quince

[ctx: Noun]
en: Never
gl: Nunca

[ctx: Noun]
en: Day +0
gl: Día +0

[ctx: Noun]
en: Day +1
gl: Día +1

[ctx: Noun]
en: Day +2
gl: Día +2

[ctx: Noun]
en: Day +3
gl: Día +3

[ctx: Noun]
en: Day +4
gl: Día +4

[ctx: Noun]
en: Day +5
gl: Día +5

en: Auto: %1
gl: Automático: %1

[ctx: Noun]
en: Original amount=%1 (%2 = %3 / year)
gl: Importe orixinal=%1 (%2 = %3 / ano)

[ctx: Noun]
en: Amount at creation date=%1 (%2 = %3 / year)
gl: Cantidade na data de creación=%1 (%2 = %3 / ano)

[ctx: Noun]
en: Account balance=%1
gl: Saldo da conta=%1

[ctx: Noun]
en: Original delta=%1
gl: Diferenza orixinal=%1

[ctx: Noun]
en: Variation on the last year = %1
gl: Variación do último ano = %1

[ctx: Noun]
en: Variation on the last 6 months = %1 = %2 / year
gl: Variación dos últimos 6 meses = %1 = %2 / ano

[ctx: Noun]
en: Variation on the last month = %1 = %2 / year
gl: Variación do último mes = %1 = %2 / ano

[ctx: Information]
en: Address= %1
gl: Enderezo= %1

[ctx: Information]
en: Category= %1
gl: Categoría= %1

[ctx: Information]
en: Agency number= %1
gl: Número da axencia= %1

[ctx: Information]
en: Number= %1
gl: Número= %1

[ctx: Information]
en: Comment= %1
gl: Comentario= %1

[ctx: A tool tip]
en: This transaction is marked but not checked yet.
gl: Esta transacción está marcada pero aínda non se comprobou.

[ctx: A tool tip]
en: You can use the reconciliation mode to validate marked transactions.
gl: Pode usar o modo de conciliación para verificar transaccións marcadas.

[ctx: A tool tip]
en: Click in this column to switch back status.
gl: Prema esta columna para volver ao estado anterior.

[ctx: A tool tip]
en: Click in the Status (checkmark) column to switch back status.
gl: Prema a (caixa para marcar da) columna de estado para volver ao estado anterior.

[ctx: A tool tip]
en: Ctrl+click to force checked status.
gl: Prema Ctrl e aquí para forzar a comprobación.

[ctx: A tool tip]
en: This transaction is already checked.
gl: A transacción xa está comprobada.

[ctx: A tool tip]
en: This transaction is not marked yet.
gl: A transacción aínda non está marcada.

[ctx: A tool tip]
en: Click to set marked status.
gl: Prema para definir o estado marcado.

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Close account '%1'
gl: Pechar a conta «%1».

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Open account '%1'
gl: Abrir a conta «%1».

[ctx: An information message]
en: Warning, you closed an account with money
gl: Aviso, pechou unha conta con cartos.

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Close tracker '%1'
gl: Pechar o rastrexador «%1».

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Open tracker '%1'
gl: Abrir o rastrexador «%1».

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Close category '%1'
gl: Pechar a categoría «%1».

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Open category '%1'
gl: Abrir a categoría «%1».

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Close payee '%1'
gl: Pechar a parte «%1».

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Open payee '%1'
gl: Abrir a parte «%1».

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Change transaction status
gl: Cambiar o estado da transacción.

[ctx: An information to the user]
en: The budget '%1' have been updated
gl: Actualizouse o orzamento «%1».

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Move category
gl: Mover a categoría

[ctx: An information to the user]
en: The category '%1' has been moved to '%2'
gl: A categoría «%1» moveuse a «%2».

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Merge payees
gl: Fusionar as partes

[ctx: An information to the user]
en: The payee '%1' has been merged with payee '%2'
gl: A parte contraria «%1» fusionouse coa parte contraria «%2».

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Merge accounts
gl: Fusionar as contas

[ctx: An information to the user]
en: The account '%1' has been merged with account '%2'
gl: Fusionáronse as contas «%1» e «%2».

[ctx: Warning message]
en: The initial balance of the target account '%1' has been change to %2.
    If you want to do the merge without changing the initial balance, you must keep the Ctrl key pressed.
gl: O saldo inicial da conta de destino «%1» cambiou a %2.
    Se quere realizar a fusión sen cambiar o saldo inicial, debe manter premida a tecla Ctrl.

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Merge units
gl: Fusionar as unidades

[ctx: An information to the user]
en: The unit '%1' has been merged with unit '%2'
gl: Fusionáronse as unidades «%1» e «%2».

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Merge trackers
gl: Fusionar os rastrexadores

[ctx: An information to the user]
en: The tracker '%1' has been merged with tracker '%2'
gl: O rastrexador «%1» fusionouse co rastrexador «%2».

[ctx: Noun, an item's attribute]
en: attribute
gl: atributo

[ctx: A tool tip]
en: Switch in advanced mode
gl: Cambiar ao modo avanzado.

[ctx: Tooltip]
en: <html><head/><body><p>Searching is case-insensitive. So table, Table, and TABLE are all the same.<br/>If you just put a word or series of words in the search box, the application will filter the table to keep all lines having these words (logical operator AND). <br/>If you want to add (logical operator OR) some lines, you must prefix your word by '+'.<br/>If you want to remove (logical operator NOT) some lines, you must prefix your word by '-'.<br/>If you want to search only on some columns, you must prefix your word by the beginning of column name like: col1:word.<br/>If you want to search only on one column, you must prefix your word by the column name and a dot like: col1.:word.<br/>If you want to use the character ':' in value, you must specify the column name like this: col1:value:rest.<br/>If you want to search for a phrase or something that contains spaces, you must put it in quotes, like: 'yes, this is a phrase'.</p><p>You can also use operators '&lt;', '&gt;', '&lt;=', '&gt;=', '=' and '#' (for regular expression).</p><p><span style="font-weight:600; text-decoration: underline;">Examples:</span><br/>+val1 +val2 =&gt; Keep lines containing val1 OR val2<br/>+val1 -val2 =&gt; Keep lines containing val1 but NOT val2<br/>'abc def' =&gt; Keep lines containing the sentence 'abc def' <br/>'-att:abc def' =&gt; Remove lines having a column name starting by abc and containing 'abc def' <br/>abc:def =&gt; Keep lines having a column name starting by abc and containing def<br/>:abc:def =&gt; Keep lines containing 'abc:def'<br/>Date&gt;2015-03-01 =&gt; Keep lines where at least one attribute starting by Date is greater than 2015-03-01<br/>Date.&gt;2015-03-01 =&gt; Keep lines where at the Date attribute is greater than 2015-03-01<br/>Amount&lt;10 =&gt;Keep lines where at least one attribute starting by Amount is less than 10<br/>Amount=10 =&gt;Keep lines where at least one attribute starting by Amount is equal to 10<br/>Amount&lt;=10 =&gt;Keep lines where at least one attribute starting by Amount is less or equal to 10<br/>abc#^d.*f$ =&gt; Keep lines having a column name starting by abc and matching the regular expression ^d.*f$</p><span style="font-weight:600; text-decoration: underline;">Your filter is understood like this:</span><br/>%1</body></html>
gl: <html><head/><body> <p>A busca non distingue entre maiúsculas e minúsculas. É dicir, «táboa», «Táboa» e «TÁBOA» son equivalentes.<br/> Se só pon unha palabra ou unha serie de palabras na caixa de busca, a aplicación filtra a táboa para amosar só aquelas liñas que conteñan todas as palabras indicadas (operador lóxico «e»).<br/> Se quere engadir liñas (operador lóxico «ou»), prefixe as palabras con «+».<br/> Se quere retirar liñas (operador lóxico «non»), prefixe as palabras con «-».<br/> Se só quere buscar nunha das columnas, prefixe as palabras co nome da columna seguido de dous puntos: columna:palabra.<br/> Se quere buscar unha palabra ou palabras que conteñan o carácter de dous puntos («:»), ten que indicar o nome da columna no que quere buscar a palabra seguido dun punto: columna:valor:resto.<br/> Se quere buscar un texto con espazos, use comiñas simples: 'texto con espazos'.</p> <p>Tamén pode usar os operadores «&lt;» e «&gt;», «&lt;=», «&gt;=», «=» e «#» (para expresións regulares).</p> <p><span style=" font-weight:600; text-decoration: underline;">Exemplos:</span><br/> +valor1 +valor2 → Amosar as liñas que conteñan valor1 ou valor2.<br/> +valor1 -valor2 → Amosar as liñas que conteñan valor1 pero non valor2.<br/> 'abc def' → Amosar as liñas que conteñan «abc def».<br/> '-att:abc def' → Retirar as liñas que teñan un nome de columna que comece por «abc» e conteña «abc def».<br/> abc:def → Amosar as liñas que teñan un nome de columna que comece por «abc» e conteña «def».<br/> :abc:def → Amosar as liñas que conteñan «abc:def».<br/> Data&gt;2015-03-01 → Amosar as liñas nas que polo menos un atributo que comeza por «Data» é superior a 2015-03-01.<br/> Date.&gt;2015-03-01 → Amosar as liñas nas que o atributo «Data» é superior a 2015-03-01.<br/> Cantidade&lt;10 → Amosar as liñas nas que polo menos un atributo que comece por «Cantidade» sexa inferior a 10.<br/> Cantidade=10 → Amosar as liñas nas que polo menos un atributo que comece por «Cantidade» sexa igual a 10.<br/> Cantidade&lt;=10 → Amosar as liñas nas que polo menos un atributo que comece por «Cantidade» sexa inferior ou igual a 10.<br/> abc#^d.*f$ → Amosar as liñas cun nome de columna que comece por abc e cadre coa expresión regular ^d.*f$</p><span style="font-weight:600; text-decoration: underline;">O seu filtro enténdese así:</span><br/>%1</body></html>

[ctx: A tool tip]
en: Switch in simple mode
gl: Cambiar ao modo simple.

[ctx: Operator contains]
en: or
gl: ou

[ctx: Operator contains]
en: but not
gl: pero non

[ctx: Operator contains]
en: Contains
gl: Contén

[ctx: Noun]
en: Regular expression
gl: Expresión regular

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGTableWidget, kList)
en: Double click on items in the list on the left to add them to the query definition
gl: Engadir elementos da lista da esquerda á consulta premendo dobre neles.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (SKGTableWidget, kList)
en: Define your query here. Double click on items in the list on the left to add them to the query as defined in the table.
    
    There is a "And" relationship between columns, and a "Or" relationship between lines.
    
    Read the Skrooge documentation for more details.
gl: Defina aquí a súa consulta. Prema dobre os elementos da lista da esquerda para engadilos á consulta.
    
    Existe unha relación «e» entre as columnas, e unha relación «ou» entre as liñas.
    
    Para máis información consulte a documentación.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, kToolHelp)
en: This menu can help you to build your query
gl: Este menú pode axudalo a construír a súa consulta.

[ctx: An information message]
en: Unit '%1' has been created
gl: Creouse a unidade «%1».

[ctx: Error message]
en: %1 failed because linked object is not yet saved in the database.
gl: %1 fallou porque o obxecto ligado aínda non se gardou na base de datos.

[ctx: Noun]
en: Relative to transaction '%1'
gl: Relativo á transacción «%1».

[ctx: Noun]
en: Rate change
gl: Cambio da taxa

[ctx: An information message]
en: More than one solution is possible for this auto reconciliation.
gl: Hai varias solucións posíbeis para esta conciliación automática.

[ctx: Error message]
en: Can not find the imported transactions for obtaining the expected final balance
gl: Non é posíbel atopar a transaccións importadas para calcular a previsión do saldo final.

[ctx: Noun, a list of items]
en: Transactions of account "%1" used for auto reconciliation
gl: Transaccións da conta «%1» usadas para a reconciliación automática.

[ctx: Progression step]
en: Apply budget rules
gl: Aplicar as regras do orzamento

[ctx: Message]
en: Transfer of %1 from '%2' to '%3' due to the rule '%4'
gl: Transferencia de %1 de «%2» a «%3» a causa da regra «%4».

en: Impossible to apply the rule '%1' for budget '%2' because the impacted budget does not exist
gl: Non é posíbel aplicar a regra «%1» ao orzamento «%2» porque o orzamento afectado non existe

[ctx: Progression step]
en: Create automatic budget
gl: Crear un orzamento automático

[ctx: Progression step]
en: Balance budgets
gl: Equilibrar os orzamentos

[ctx: Progression step]
en: Apply rules
gl: Aplicar as regras

[ctx: Error message]
en: Invalid name '%1' because of the name cannot contain '%2'
gl: O nome «%1» é incorrecto porque non pode conter «%2».

[ctx: Information message]
en: The category '%1' has been created
gl: Creouse a categoría «%1».

[ctx: Error message]
en: You cannot create a loop.
gl: Non pode crear un bucle.

[ctx: Noun]
en: Wallets
gl: Carteiras

[ctx: Error message]
en: You are not authorized to delete this transaction because in "checked" status
gl: Non ten autorización para eliminar a transacción porque está comprobada.

[ctx: Adjective, a current account]
en: Current
gl: Corrente

[ctx: Noun]
en: Credit card
gl: Tarxeta de crédito

[ctx: Noun, the type of an account]
en: Assets
gl: Activos

[ctx: Noun, a type of account WHERE you invest money]
en: Investment
gl: Investimento

[ctx: Noun, as in other type of item]
en: Other
gl: Outra

[ctx: Error message]
en: You are not authorized to delete this account because it contains some checked transactions
gl: Non ten autorización para eliminar a conta porque contén transaccións comprobadas.

[ctx: Noun]
en: year(s)
gl: anos

[ctx: Noun]
en: month(s)
gl: meses

[ctx: Noun]
en: week(s)
gl: semanas

[ctx: Noun]
en: day(s)
gl: días

[ctx: Noun, financial transactions with a negative amount]
en: Expenditure
gl: Gastos

[ctx: Noun, financial transactions with a positive amount]
en: Income
gl: Ingresos

[ctx: Error message]
en: You are not authorized to delete this tracker because used by some checked transactions
gl: Non ten autorización para eliminar este rastrexador porque está presente nalgunhas transaccións comprobadas.

[ctx: Error message]
en: You are not authorized to delete this payee because used by some checked transactions
gl: Non ten autorización para eliminar esta parte porque está presente nalgunhas transaccións comprobadas.

[ctx: Error message]
en: You are not authorized to delete this category because used by some checked transactions
gl: Non ten autorización para eliminar esta categoría porque está presente nalgunhas transaccións comprobadas.

[ctx: Noun]
en: Negative
gl: Negativo

[ctx: Noun]
en: Positive
gl: Positivo

[ctx: Noun]
en: Next
gl: Seguinte

[ctx: Noun]
en: Current
gl: Actual

[ctx: Noun]
en: Year
gl: Ano

[ctx: Progression step]
en: Migrate document
gl: Migrar o documento

[ctx: Error message]
en: Impossible to load a document generated by a more recent version
gl: Non é posíbel cargar documentos xerados cunha versión posterior

[ctx: Progression step]
en: Refresh views
gl: Actualizar as vistas

[ctx: Progression step]
en: Computation of balances
gl: Cálculo dos saldos

[ctx: Progression step]
en: Computation of budgets
gl: Cálculo dos orzamentos

[ctx: Error message: Could not perform database migration]
en: Database migration from version %1 to version %2 failed
gl: A migración da base de datos da versión %1 á %2 fallou.

[ctx: Error message]
en: Transaction '%1' on '%2' failed
gl: A transacción «%1» sobre «%2» fallou.

[ctx: Noun, the default value of an item]
en: Default
gl: Predeterminado

[ctx: Noun, the minimum value of an item]
en: Minimum
gl: Mínimo

[ctx: Noun]
en: Amount in 2 columns
gl: Importe en dúas columnas

[ctx: Noun]
en: Amount entered
gl: Importe inserido

[ctx: Noun]
en: Amount entered in 2 columns
gl: Importe inserido en dúas columnas

[ctx: Noun, an intermediate value between two extremums]
en: Intermediate
gl: Intermedio

[ctx: Noun]
en: With transactions
gl: Con transaccións

[ctx: Noun]
en: With cumulative transactions
gl: Con transaccións acumulativas

[ctx: Noun, an account as in a bank account]
en: Account
gl: Conta

[ctx: Noun, an account as in a bank account]
en: Account's type
gl: Tipo de conta

[ctx: Noun, a financial operation]
en: Transaction
gl: Transacción

[ctx: Noun, the name of an item]
en: Name
gl: Nome

[ctx: Noun, as in commercial balance]
en: Balance
gl: Saldo

[ctx: Noun, as in commercial balance]
en: Balance entered
gl: Saldo inserido

[ctx: Name, the numerical amount of a financial operation]
en: Amount
gl: Importe

[ctx: Name, the numerical amount of a financial operation]
en: Today amount
gl: Importe de hoxe

[ctx: Noun]
en: Income entered
gl: Ingresos inseridos

[ctx: Noun]
en: Expenditure entered
gl: Gastos inseridos

[ctx: Noun]
en: Quantity owned
gl: Cantidade en posesión

[ctx: Noun]
en: Amount owned
gl: Importe propio

[ctx: Noun]
en: Account number
gl: Número de conta

[ctx: Noun, a number identifying an item]
en: Number
gl: Número

[ctx: Noun]
en: Bank number
gl: Número do banco

[ctx: Noun]
en: Agency number
gl: Número da axencia

[ctx: Noun]
en: Agency address
gl: Enderezo da axencia

[ctx: Noun]
en: Address
gl: Enderezo

[ctx: A person or institution receiving a payment, or paying the operation]
en: Payee
gl: Parte

[ctx: Noun, a user comment on an item]
en: Comment
gl: Comentario

[ctx: Noun, a user comment on an item]
en: Sub comment
gl: Comentario secundario

[ctx: Noun, the mode used for payment of the transaction (Credit Card, Cheque, Transfer…)]
en: Mode
gl: Método

[ctx: Noun]
en: Next occurrence
gl: Seguinte aparición

[ctx: Noun, the date of an item]
en: Date
gl: Data

[ctx: Noun, the date of creation of an item]
en: Creation date
gl: Data de creación

[ctx: Noun, 7 days]
en: Week
gl: Semana

[ctx: Noun, the months in a year]
en: Month
gl: Mes

[ctx: Noun, 3 months]
en: Quarter
gl: Trimestre

[ctx: Noun, 6 months]
en: Semester
gl: Semestre

[ctx: Noun, the years in a century]
en: Year
gl: Ano

[ctx: Noun, the date of an item]
en: First date
gl: Data inicial

[ctx: Noun, the date of an item]
en: Last date
gl: Data final

[ctx: Noun, the date of the last download]
en: Download date
gl: Data de descarga

[ctx: Noun, the date of the last reconciliation]
en: Reconciliation date
gl: Data de conciliación

[ctx: Noun, the category of an item]
en: Category
gl: Categoría

[ctx: Noun, a financial institution]
en: Bank
gl: Banco

[ctx: Noun, the unit of an operation, usually a currency or a share]
en: Unit
gl: Unidade

[ctx: Noun, the unit of an operation, usually a currency or a share]
en: Unit's type
gl: Tipo de unidade

[ctx: Adjective, has an item been checked or not]
en: Checked
gl: Comprobada

[ctx: Adjective, a foreseen value]
en: To be Checked
gl: Por comprobar

[ctx: Noun, ahe unit symbol, something in the line of $, €, £…]
en: Symbol
gl: Símbolo

[ctx: Noun, a country in the world (France, China…)]
en: Country
gl: País

[ctx: Noun, the type of an item]
en: Type
gl: Tipo

[ctx: Noun]
en: Internet code
gl: Código de Internet

[ctx: Noun]
en: Number of transactions
gl: Número de transaccións

[ctx: Noun, how frequently something occurs]
en: Periodicity
gl: Periodicidade

[ctx: Automatically write something]
en: Auto write
gl: Escribir automaticamente

[ctx: Noun]
en: Nb of occurrences
gl: Número de aparicións

[ctx: Verb, warn the user about an event]
en: Warn
gl: Aviso

[ctx: Adjective, a closed item]
en: Closed
gl: Pechada

[ctx: Noun, the status of an item]
en: Status
gl: Estado

[ctx: Adjective, an item scheduled to happen on a regular basis]
en: Scheduled
gl: Planificada

[ctx: Noun]
en: Number of transactions (cumulative)
gl: Número de transaccións (acumulativo)

[ctx: Noun]
en: Amount (cumulative)
gl: Importe (acumulativo)

[ctx: Noun]
en: Search description
gl: Buscar na descrición

[ctx: Noun]
en: Process description
gl: Procesar a descrición

[ctx: Noun, the type of action]
en: Action type
gl: Tipo de acción

[ctx: Noun, something that is used to track items]
en: Tracker
gl: Rastrexador

[ctx: Noun]
en: Import status
gl: Estado da importación

[ctx: Noun, after the dot]
en: Nb decimal
gl: Número de decimais

[ctx: Noun, for a share]
en: Rate
gl: Taxa

[ctx: Noun]
en: Value date
gl: Data do valor

[ctx: Noun]
en: Coef
gl: Coeficiente

[ctx: Noun]
en: Annual Interest
gl: Xuros anuais

[ctx: Noun]
en: Accrued Interest
gl: Xuros acumulados

[ctx: Noun]
en: Value date for credit
gl: Data do valor de crédito

[ctx: Noun]
en: Value date for debit
gl: Data do valor de débito

[ctx: Noun]
en: Base computation
gl: Cómputo base

[ctx: Noun]
en: Month
gl: Mes

[ctx: Noun]
en: Period
gl: Período

[ctx: Noun, sort order]
en: Order
gl: Orde

[ctx: Noun]
en: When
gl: Cando

[ctx: Noun]
en: What
gl: Que

[ctx: Noun]
en: Impacted budget
gl: Orzamento afectado

[ctx: Noun]
en: Rules
gl: Regras

[ctx: Noun]
en: Entered Budget
gl: Orzamento inserido

[ctx: Noun]
en: Corrected budget
gl: Orzamento corrixido

[ctx: Noun]
en: Delta after rules
gl: Diferenza tras as regras

[ctx: Noun]
en: Delta
gl: Diferenza

[ctx: Noun]
en: Download source
gl: Fonte de descarga

[ctx: Noun]
en: Transfer
gl: Transferencia

[ctx: Noun, a target account of a transfer]
en: To account
gl: Á conta

[ctx: Noun, a maximum limit]
en: Maximum limit
gl: Límite máximo

[ctx: Noun, a minimum limit]
en: Minimum limit
gl: Límite mínimo

[ctx: Noun, the id of an operation]
en: Transaction id
gl: Identificador da transacción

[ctx: Noun, the absence of anything]
en: -- Nothing --
gl: — Nada —

[ctx: Noun]
en: Balance import
gl: Importación de saldo

[ctx: Noun]
en: Balance reconciliation
gl: Equilibrar a reconciliación

[ctx: Noun, the date of the last import]
en: Import date
gl: Importar a data

[ctx: Noun]
en: Number of split
gl: Número de división

[ctx: an other category]
en: Others
gl: Outros

en: Expenses in category <b>'%1'</b> increased by <b>%2</b> for a total of <b>%3</b>.
gl: Os gastos na categoría «<b>%1</b>» aumentaron un <b>%2</b> ata chegar a <b>%3</b>.

en: Expenses in category <b>'%1'</b> decreased by <b>%2</b> for a total of <b>%3</b>.
gl: Os gastos na categoría «<b>%1</b>» diminuíron un <b>%2</b> ata chegar a <b>%3</b>.

en: Incomes in category <b>'%1'</b> increased by <b>%2</b> for a total of <b>%3</b>.
gl: Os ingresos na categoría «<b>%1</b>» aumentaron un <b>%2</b> ata chegar a <b>%3</b>.

en: Incomes in category <b>'%1'</b> decreased by <b>%2</b> for a total of <b>%3</b>.
gl: Os ingresos na categoría «<b>%1</b>» diminuíron un <b>%2</b> ata chegar a <b>%3</b>.

[ctx: Noun]
en: Unit for import
gl: Unidade para a importación.

[ctx: An information message]
en: Default unit '%1' created for import
gl: Creouse a unidade predeterminada «%1» para a importación.

en: One transaction not imported because it already exists | %1 transactions not imported because they already exist
gl[0]: Unha das transaccións non se importou porque xa existía
gl[1]: %1 das transaccións non se importaron porque xa existían

en: One transaction was not imported because it was dated before the last imported one, you can uncheck the option to avoid this. | %1 transactions were not imported because they were dated before the last imported one, you can uncheck the option to avoid this.
gl[0]: Unha das transaccións non se importou porque é anterior á última importada. Pode desmarcar a opción para evitar isto.
gl[1]: %1 transaccións non se importaron porque eran anteriores á última importada. Pode desmarcar a opción para evitar isto.

[ctx: Progression step]
en: Finalize import
gl: Rematar a importación

[ctx: Warning message]
en: Error during execution of rules:
    %1
gl: Erro durante a execución das regras:
    %1

en: %1 transaction imported | %1 transactions imported
gl[0]: Importouse %1 transacción
gl[1]: Importáronse %1 transaccións

[ctx: Information message]
en: The balance of account '%1' is not aligned with import balance %2
gl: O saldo da conta «%1» non está aliñado co saldo importado «%2».

[ctx: Information message]
en: The balance of account '%1' is aligned with import balance %2
gl: O saldo da conta «%1» está aliñado co saldo importado «%2».

[ctx: A file format]
en: All supported formats
gl: Todos os formatos compatíbeis

[ctx: Error message]
en: The import mode %1 is not yet implemented
gl: O método de importación %1 aínda non está dispoñíbel.

[ctx: Error message]
en: This export mode is not yet implemented
gl: Ese método de exportación aínda non está dispoñíbel.

[ctx: Progression step]
en: Clean import
gl: Limpar a importación

[ctx: An information message]
en: The document must be saved to be anonymized.
gl: Hai que gardar o documento para facelo anónimo.

[ctx: Progression step]
en: Anonymize
gl: Facer anónimo

[ctx: An information message]
en: The document has been made anonymous with an irreversible mode.
gl: O documento anonimizouse de maneira irreversíbel.

[ctx: An information message]
en: The document has been made anonymous with a reversible mode. Don't forget the key if you want to reverse it.
gl: O documento anonimizouse de maneira reversíbel. Non esqueza a clave se quere recuperalo.

[ctx: Progression step]
en: Find and group transfers
gl: Atopar e agrupar transferencias

[ctx: Import step]
en: Import %1
gl: Importar %1

[ctx: Error message]
en: Impossible to add a transaction in a closed account
gl: Non é posíbel engadir unha transacción a unha conta pechada.

[ctx: Error message]
en: Transaction impossible because the document is missing
gl: Non é posíbel realizar a transacción porque falta o documento

[ctx: Error message]
en: Trying to set the same recurrent transaction with id=%1.
gl: Intentando definir a mesma transacción recorrente con identificador=%1.

[ctx: Error message]
en: Cannot set a recurrent for a template operation.
gl: Non é posíbel definir repeticións para unha operación modelo.

[ctx: An information message]
en: Amount has been changed to be aligned with the imported transaction
gl: O importe cambiouse para estar aliñado coa transacción importada.

[ctx: Information message]
en: Payee '%1' has been created
gl: Creouse a parte «%1».

[ctx: Error message]
en: Trying to set the same template status "%1" to a recurrent operation
gl: Intentando definir o mesmo estado de modelo «%1» a unha operación recorrente

[ctx: Error message]
en: Need at least one transaction to convert a schedule to a non-template one
gl: Necesita polo menos unha transacción para converter un programa nun non modelo

[ctx: An information message]
en: Transaction '%1' has been inserted
gl: Inseriuse a transacción «%1».

en: Transaction '%2' will be inserted in one day | Transaction '%2' will be inserted in %1 days
gl[0]: A transacción «%2» inserirase nun día.
gl[1]: A transacción «%2» inserirase en %1 días.

[ctx: Title]
en: Account
gl: Conta

[ctx: Column table title]
en: Quantity
gl: Cantidade

[ctx: Column table title]
en: Purchase amount
gl: Prezo de compra

[ctx: Column table title]
en: Initial amount
gl: Cantidade inicial

[ctx: Column table title]
en: Variation
gl: Variación

[ctx: Column table title]
en: Variation %
gl: Variación (%)

[ctx: Noun]
en: Total of %1
gl: Total de %1

[ctx: An advice]
en: You must try to get out of debt.
gl: Ten que intentar pagar as débedas.

[ctx: An advice]
en: Congratulations, you are now financially independent.
gl: Parabéns, acadou a independencia financeira.

[ctx: An advice]
en: Congratulations, You saved up ten year’s worth of expenses.
gl: Parabéns, aforrou cartos dabondo para cubrir os gastos de dez anos.

[ctx: An advice]
en: You saved up %1 year’s worth of expenses. You should continue your effort.
gl: Aforrou cartos dabondo para cubrir os gastos de %1 anos. Debería continuar por ese camiño.

[ctx: An advice]
en: You saved up one year’s worth of expenses. You should maintain your effort.
gl: Aforrou cartos dabondo para cubrir os gastos dun ano. Debería manter o ritmo.

[ctx: An advice]
en: You do not have debt but you have no margin. You must maintain your effort.
gl: Non ten débeda pero tampouco ten marxe de beneficio. Debería continuar co esforzo.

[ctx: Noun]
en: Savings possible
gl: Aforros posíbeis

[ctx: Noun]
en: Max
gl: Máximo

[ctx: The main text of skrooge]
en: Skrooge allows you to keep a hold on your expenses, by tracking and budgeting them.<br/>What should you do now ?<br/><ul><li>Create at least one <a href="%1">account</a></li><li>Add some transactions, using <a href="%3">import</a> or <a href="%2">manual input</a></li><li>Categorize them</li></ul><p>You may come back to this page any time by closing all tabs.<br/>For more information about using Skrooge, check the <a href="https://skrooge.org">Skrooge website</a>.</p><p>We hope that you will enjoy Skrooge</p>    The Skrooge Team
gl: Skrooge permítelle levar conta dos seus gastos, mediante seguimentos e orzamentos.<br/> Agora debería:<br/> <ul> <li>Crear polo menos unha <a href="%1">conta</a>.</li> <li>Engadir algunhas transaccións, usando <a href="%3">importar</a> ou <a href="%2">entrada manual</a>.</li> <li>Categorizalas.</li> </ul> <p>Pode volver a esta páxina en calquera momento pechando todos os separadores.<br/> Para máis información sobre Skrooge, revise o <a href="https://skrooge.org">sitio web oficial</a>.</p> <p>Esperamos que goce de Skrooge.</p> Equipo de Skrooge

[ctx: A monthly report title]
en: Report for %1
gl: Informe de %1

[ctx: A monthly report title]
en: Budget
gl: Orzamento

[ctx: A monthly report title]
en: 5 main categories of expenditure
gl: 5 categorías principais de gastos

[ctx: A monthly report title]
en: 5 main variations
gl: 5 variacións principais

[ctx: A monthly report title]
en: Amounts in accounts
gl: Importe nas contas

[ctx: A monthly report title]
en: Amounts of units
gl: Número de unidades

[ctx: A monthly report title]
en: Advice
gl: Consellos

[ctx: A monthly report title]
en: Stock portfolio
gl: Carteira de accións

[ctx: A monthly report title]
en: Estimated interests
gl: Xuros estimados

[ctx: A monthly report title]
en: Alarms
gl: Alarmas

[ctx: A monthly report title]
en: Highlighted transactions
gl: Transaccións realzadas

[ctx: A monthly report title]
en: Net Worth
gl: Valor neto

[ctx: A monthly report title]
en: Annual Spending
gl: Gasto anual

[ctx: A monthly report title]
en: Personal Finance Score
gl: Puntuación das finanzas persoais

[ctx: Title of incomes]
en: Incomes:
gl: Ingresos:

[ctx: Title of expenditures]
en: Expenditures:
gl: Gastos:

[ctx: Title of savings]
en: Savings:
gl: Aforros:

[ctx: A monthly report message]
en: No variation found.
gl: Non se atopou variación ningunha.

[ctx: A monthly report message]
en: No scheduled transactions defined on the "<a href="%1">Scheduled transactions</a>" page.
gl: Non se definiu ningunha transacción planificada na <a href="%1">páxina de transaccións planificadas</a>.

[ctx: A monthly report message]
en: No highlighted transactions defined on the "<a href="%1">Transactions</a>" page.
gl: Non se definiu ningunha transacción realzada na <a href="%1">páxina de transaccións</a>.

[ctx: A monthly report message]
en: No budget defined on the "<a href="%1">Budget</a>" page.
gl: Non se definiu ningún orzamento na <a href="%1">páxina de orzamentos</a>.

[ctx: A monthly report message]
en: No share defined on the "<a href="%1">Unit</a>" page.
gl: Non se definiu ningunha acción na <a href="%1">páxina de unidades</a>.

[ctx: A monthly report message]
en: All amounts are calculated using the unit rates of the last day of the corresponding period.
gl: Todos os importes calcúlanse usando as taxas unitarias do último día do período correspondente.

[ctx: Progression step]
en: Apply rule
gl: Aplicar a regra

en: 1 transaction modified by %2 | %1 transactions modified by %2
gl[0]: %2 modificou unha transacción.
gl[1]: %2 modificou %1 transaccións.

[ctx: Error message]
en: Rule %1 failed
gl: A regra %1 fallou.

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, …)]
en: contains '#V1S#'
gl: contén «#V1S#».

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, …)]
en: does not contain '#V1S#'
gl: non contén «#V1S#».

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, …)]
en: starts with '#V1S#'
gl: comeza por «#V1S#».

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, …)]
en: does not start with '#V1S#'
gl: non comeza por «#V1S#».

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, …)]
en: ends with '#V1S#'
gl: remata por «#V1S#».

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, …)]
en: does not end with '#V1S#'
gl: non remata por «#V1S#».

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, …)]
en: is empty
gl: está baleira.

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, …)]
en: is not empty
gl: non está baleira.

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, …)]
en: =regexpcapture(#ATT2#, '#V1S#', #V2#)
gl: =capturaDeExpresiónRegular(#ATT2#, '#V1S#', #V2#)

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, …)]
en: regexp '#V1S#'
gl: expresión regular «#V1S#»

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, …)]
en: not regexp '#V1S#'
gl: non expresión regular «#V1S#»

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, …)]
en: wildcard '#V1S#'
gl: carácter de substitución «#V1S#»

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, …)]
en: not wildcard '#V1S#'
gl: non carácter de substitución «#V1S#»

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, …)]
en: =#V1#
gl: =#V1#.

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, …)]
en: !=#V1#
gl: ≠#V1#.

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, …)]
en: >#V1#
gl: >#V1#.

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, …)]
en: <#V1#
gl: <#V1#.

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, …)]
en: >=#V1#
gl: ≥#V1#.

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, …)]
en: <=#V1#
gl: ≤#V1#.

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, …)]
en: ='#V1S#'
gl: =«#V1S#».

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, …)]
en: !='#V1S#'
gl: ≠«#V1S#».

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, …)]
en: >'#V1S#'
gl: >«#V1S#».

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, …)]
en: <'#V1S#'
gl: <«#V1S#».

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, …)]
en: >='#V1S#'
gl: ≥«#V1S#».

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, …)]
en: <='#V1S#'
gl: ≤«#V1S#».

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, …)]
en: is between #V1# and #V2#
gl: está entre #V1# e #V2#.

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, …)]
en: is between '#V1S#' and '#V2S#'
gl: está entre «#V1S#» e «#V2S#».

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, …)]
en: is set to lower
gl: é inferior.

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, …)]
en: is set to upper
gl: é superior.

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, …)]
en: is set to capitalize
gl: é para capitalizar.

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, …)]
en: is not lower
gl: non é inferior.

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, …)]
en: is not upper
gl: non é superior.

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, …)]
en: is not capitalize
gl: non é para capitalizar

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, …)]
en: is lower
gl: é inferior.

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, …)]
en: is upper
gl: é superior.

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, …)]
en: is capitalize
gl: é para capitalizar

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, …)]
en: =#ATT2# with '#V1S#' replaced by '#V2S#'
gl: =#ATT2# con «#V1S#» substituído por «#V2S#».

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, …)]
en: =substring of #ATT2# from #V1# to #V2#
gl: =fracción de #ATT2# de #V1# a #V2#.

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, …)]
en: =#ATT2#
gl: =#ATT2#.

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, …)]
en: =word(#ATT2#,#V1S#)
gl: =palabra(#ATT2#,#V1S#)

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, …)]
en: =#ATT2# as date with format #DF#
gl: =#ATT2# como data co formato #DF#

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, …)]
en: =word(#ATT2#,#V1S#) as date with format #DF#
gl: =palabra(#ATT2#,#V1S#) como data co formato #DF#

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, …)]
en: is in current month
gl: está no mes actual.

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, …)]
en: is in previous month
gl: está no mes anterior.

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, …)]
en: is in current year
gl: está no ano actual.

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, …)]
en: is in previous year
gl: está no ano anterior.

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, …)]
en: is in last 30 days
gl: está nos últimos 30 días.

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, …)]
en: is in last 3 months
gl: está nos últimos 3 meses.

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, …)]
en: is in last 6 months
gl: está nos últimos 6 meses.

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, …)]
en: is in last 12 months
gl: está nos últimos 12 meses.

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, …)]
en: is in last 2 years
gl: está nos últimos 2 anos.

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, …)]
en: is in last 3 years
gl: está nos últimos 3 anos.

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, …)]
en: is in last 5 years
gl: está nos últimos 5 anos.

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, …)]
en: If total(#ATT#)#OP##V1# then send '#V2S#'
gl: Se total(#ATT#)#OP##V1#, devolve «#V2S#».

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, …)]
en: Apply the template '#V2S#'
gl: Aplicar o modelo «#V2S#».

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the attribute contains a given string
gl: Descubrir se o atributo contén a cadea indicada.

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the attribute doesn't contain a given string
gl: Descubrir se o atributo non contén a cadea indicada.

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the attribute is starting by a given string
gl: Descubrir se o atributo comeza pola cadea indicada.

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the attribute is not starting by a given string
gl: Descubrir se o atributo non comeza pola cadea indicada.

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the attribute is ending by a given string
gl: Descubrir se o atributo remata pola cadea indicada.

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the attribute is not ending by a given string
gl: Descubrir se o atributo non remata pola cadea indicada.

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the attribute is empty
gl: Descubrir se o atributo está baleiro.

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the attribute is not empty
gl: Descubrir se o atributo non está baleiro.

[ctx: Help for a condition]
en: To get a captured value by a given regular expression (eg. "(\d+)(\s*)(cm|inch(es)?)")
gl: Para obter un valor capturado por unha certa expresión regular (p. ex. «(\d+)(\s*)(cm|polgadas?)»)

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the attribute is matching a given regular expression (eg. "^[H,h]ello$")
gl: Descubrir se o atributo coincide coa expresión regular indicada (por exemplo: «^[Oo]la$»).

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the attribute is not matching a given regular expression (eg. "^[H,h]ello$")
gl: Descubrir se o atributo non coincide coa expresión regular indicada (por exemplo: «^[Oo]la$»).

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the attribute is matching a given wildcard expression (eg. "_ello")
gl: Descubrir se o atributo coincide coa expresión de caracteres de substitución indicada (por exemplo: «_la»).

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the attribute is not matching a given wildcard expression (eg. "_ello")
gl: Descubrir se o atributo non coincide coa expresión de caracteres de substitución indicada (por exemplo: «_la»).

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the attribute is equal to a given value
gl: Descubrir se o atributo é igual a un valor indicado.

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the attribute is not equal to a given value
gl: Descubrir se o atributo non é igual a un valor indicado.

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the attribute is greater than a given value
gl: Descubrir se o atributo é maior que un valor indicado.

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the attribute is smaller than a given value
gl: Descubrir se o atributo é menor que un valor indicado.

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the attribute is greater or equal to a given value
gl: Descubrir se o atributo é maior ou igual a un valor indicado.

[ctx: Help for a condition]
en: To set the attribute with a given value
gl: Definir o atributo cun valor indicado

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the attribute is equal to a given string
gl: Descubrir se o atributo é igual a unha cadea indicada.

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the attribute is not equal to a given string
gl: Descubrir se o atributo non é igual a unha cadea indicada.

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the attribute is greater than a given string
gl: Descubrir se o atributo é maior que unha cadea indicada.

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the attribute is smaller than a given string
gl: Descubrir se o atributo é menor que unha cadea indicada.

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the attribute is greater or equal to a given string
gl: Descubrir se o atributo é maior ou igual a unha cadea indicada.

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the attribute is smaller or equal to a given string
gl: Descubrir se o atributo é menor ou igual a unha cadea indicada.

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the attribute is between two given values
gl: Descubrir se o atributo está entre dous valores indicados.

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the attribute is between two given strings
gl: Descubrir se o atributo está entre dúas cadeas indicadas.

[ctx: Help for a condition]
en: To set the attribute in lower case (eg. hello)
gl: Converter o atributo a minúsculas (por exemplo, «ola»).

[ctx: Help for a condition]
en: To set the attribute in upper case (eg. HELLO)
gl: Converter o atributo a maiúsculas (por exemplo, «OLA»).

[ctx: Help for a condition]
en: To set the attribute in capitalized case (eg. Hello)
gl: Converter o atributo a minúsculas con maiúscula inicial (por exemplo, «Ola»).

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the attribute is not in lower case (eg. hello)
gl: Descubrir se o atributo non está en minúsculas (por exemplo, «ola»).

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the attribute is not in upper case (eg. HELLO)
gl: Descubrir se o atributo non está en maiúsculas (por exemplo, «OLA»).

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the attribute is not in capitalized case (eg. Hello)
gl: Descubrir se o atributo non está en minúsculas con maiúscula inicial (por exemplo, «Ola»).

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the attribute is in lower case (eg. hello)
gl: Descubrir se o atributo está en minúsculas (por exemplo, «ola»).

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the attribute is in upper case (eg. HELLO)
gl: Descubrir se o atributo está en maiúsculas (por exemplo, «OLA»).

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the attribute is in capitalized case (eg. Hello)
gl: Descubrir se o atributo está en minúsculas con maiúscula inicial (por exemplo, «Ola»).

[ctx: Help for a condition]
en: To set the attribute with the value of another attribute where a value is replaced by another one
gl: Definir o atributo co valor doutro atributo no que un valor se substitúe por outro

[ctx: Help for a condition]
en: To set the attribute with a part of the value of another attribute
gl: Definir o atributo cunha parte dun valor doutro atributo

[ctx: Help for a condition]
en: To set the attribute with the value of another attribute
gl: Definir o atributo cun valor doutro atributo

[ctx: Help for a condition]
en: To set the attribute with a word of the value of another attribute converted in date format
gl: Definir o atributo unha palabra cun valor doutro atributo convertida a formato de data

[ctx: Help for a condition]
en: To set the date attribute with the value of another attribute
gl: Definir o atributo de data cun valor doutro atributo

[ctx: Help for a condition]
en: To set the date attribute with a word of another attribute converted in date format
gl: Definir o atributo de data cunha palabra doutro atributo convertida a formato de data

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the date of the transaction is today
gl: Descubrir se a data da transacción é hoxe.

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the date of the transaction is in previous month
gl: Descubrir se a data da transacción está no mes pasado.

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the date of the transaction is in current year
gl: Descubrir se a data da transacción está no ano actual.

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the date of the transaction is in previous year
gl: Descubrir se a data da transacción está no ano pasado.

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the date of the transaction is in last 30 days
gl: Descubrir se a data da transacción está nos últimos 30 días.

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the date of the transaction is in last 3 months
gl: Descubrir se a data da transacción está nos últimos 3 meses.

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the date of the transaction is in last 6 months
gl: Descubrir se a data da transacción está nos últimos 6 meses.

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the date of the transaction is in last 12 months
gl: Descubrir se a data da transacción está nos últimos 12 meses.

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the date of the transaction is in last 2 years
gl: Descubrir se a data da transacción está nos últimos 2 anos.

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the date of the transaction is in last 3 years
gl: Descubrir se a data da transacción está nos últimos 3 anos.

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the date of the transaction is in last 5 years
gl: Descubrir se a data da transacción está nos últimos 5 anos.

[ctx: logical operator in a search query]
en:  and
gl:  e

[ctx: logical operator in a search query]
en:  or
gl:  ou

[ctx: Error message]
en: Impossible to remove a transaction from a closed tracker
gl: Non é posíbel retirar unha transacción dun rastrexador pechado.

[ctx: Error message]
en: Impossible to add a transaction in a closed tracker
gl: Non é posíbel engadir unha transacción a un rastrexador pechado.

[ctx: Information message]
en: Tracker '%1' has been created
gl: Creouse o rastrexador «%1».

[ctx: Noun, a country]
en: France
gl: Francia

[ctx: Noun, a country]
en: United States
gl: Estados Unidos de América

[ctx: Noun, a country]
en: England
gl: Reino Unido

[ctx: Noun, a country]
en: Germany
gl: Alemaña

[ctx: Noun, a country]
en: Japan
gl: Xapón

[ctx: Noun, a country]
en: Singapore
gl: Singapur

[ctx: Noun, a cryptocurrency]
en: Dash
gl: Riscos

[ctx: Noun, a cryptocurrency]
en: NEO
gl: Obxecto próximo á terra

[ctx: Noun, a cryptocurrency]
en: Status
gl: Estado

[ctx: Noun, a cryptocurrency]
en: Waves
gl: Ondas

[ctx: Error message]
en: Unknown unit '%1'
gl: Non se coñece a unidade «%1».

[ctx: Error message]
en: Reference unit of a unit cannot be itself.
gl: Una unidade non pode ser a unidade de referencia de si mesma.

[ctx: Progression step]
en: Simplify unit
gl: Simplificar a unidade

[ctx: Progression step]
en: Analyze unit
gl: Analizar a unidade

[ctx: Progression step]
en: Remove useless values
gl: Retirar os valores irrelevantes

[ctx: Error message]
en: Invalid ratio. Ratio must be greater than 0.
gl: Razón incorrecta. A razón debe ser maior que «0».

[ctx: Description test for a text file used to define a source of download]
en: The URL or the SCRIPT of the source. %1 will be replaced by the internet code of the unit
gl: O enderezo URL ou o guión da fonte. %1 substituirase polo código en Internet da unidade.

[ctx: Description test for a text file used to define a source of download]
en: %1 will be replaced by the current day in format yyyy-MM-dd
gl: %1 substituirase polo día actual no formato «yyyy-MM-dd».

[ctx: Description test for a text file used to define a source of download]
en: %1 will be replaced by the previous date in format yyyy-MM-dd
gl: %1 substituirase pola data anterior no formato «yyyy-MM-dd».

[ctx: Description test for a text file used to define a source of download]
en: The mode (HTML or CSV or CSVR). In HTML mode, only one value will be extracted from downloaded page. In CSV mode, a value per line will be extracted. CSVR means CSV in reverse mode.
gl: O modo (HTML, CSV ou CSVR). No modo HTML, só se extraerá un valor da páxina descargada. No modo CSV, extraerase un valor por liña. CSVR significa CSV invertido.

[ctx: Description test for a text file used to define a source of download]
en: The regular expression for the price (see %1)
gl: A expresión regular para o prezo (véxase %1).

[ctx: Description test for a text file used to define a source of download]
en: The regular expression for the date (see %1)
gl: A expresión regular para a data (véxase %1).

[ctx: Description test for a text file used to define a source of download]
en: The format of the date (see %1) or "UNIX" for unix time
gl: O formato da data (véxase %1) ou «UNIX» para o tempo unix

[ctx: Error message]
en: Source of download %1 is not installed.
gl: A fonte da descarga %1 non está instalada.

[ctx: An information message]
en: Open url '%1' failed
gl: A apertura do URL «%1» fallou.

[ctx: Information message]
en: Price not found for '%1' with regular expression '%2' in line '%3'
gl: Non se atopou o prezo de «%1» coa expresión regular «%2» na liña «%3»

[ctx: Error message]
en: Impossible to download unit %1 with Internet code %2 on the source %3.
gl: Non é posíbel descargar a unidade %1 co código de Internet %2 da fonte %3.

[ctx: Error message]
en: Impossible to open unit %1 with Internet code %2.
gl: Non é posíbel abrir a unidade %1 co código de Internet %2.

[ctx: the day after today]
en: tomorrow
gl: mañá

[ctx: this day]
en: today
gl: hoxe

[ctx: the day before today]
en: yesterday
gl: onte

[ctx: the week after this week]
en: next week
gl: vindeira semana

[ctx: the month after this month]
en: next month
gl: vindeiro mes

[ctx: @option yesterday]
en: &Yesterday
gl: &Onte

[ctx: @option today]
en: &Today
gl: &Hoxe

[ctx: @option tomorrow]
en: To&morrow
gl: &Mañá

[ctx: @option next week]
en: Next &Week
gl: Vindeira &semana

[ctx: @option next month]
en: Next M&onth
gl: Vindeiro m&es

[ctx: @option do not specify a date]
en: No Date
gl: Sen data

note: i18n: ectx: label, entry (show_splash_screen), group (Main Panel) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_show_splash_screen)
en: Show splash screen
gl: Amosar unha imaxe de inicio.

note: i18n: ectx: label, entry (update_modified_bookmarks), group (Main Panel)
en: Update modified bookmarks on close
gl: Actualizar os marcadores modificados ao pechalos.

note: i18n: ectx: label, entry (update_modified_contexts), group (Main Panel)
en: Update modified pages on close
gl: Actualizar as páxinas modificadas ao pechalas.

note: i18n: ectx: label, entry (main_tabs_position), group (Main Panel)
en: Main tabs position
gl: Posición dos separadores principais

note: i18n: ectx: label, entry (date_format), group (Main Panel)
en: Date format
gl: Formato da data

note: i18n: ectx: label, entry (icon_in_system_tray), group (Main Panel)
en: Icon in system tray
gl: Icona na área de notificación.

[ctx: Move tooltip]
en: Move first
gl: Facer primeiro.

[ctx: Move tooltip]
en: Move before
gl: Adiantar.

[ctx: Move tooltip]
en: Delete
gl: Eliminar.

[ctx: Move tooltip]
en: Move after
gl: Atrasar.

[ctx: Move tooltip]
en: Move last
gl: Facer último.

[ctx: Question]
en: Title
gl: Título

[ctx: Question]
en: New title (Empty to retrieve the default title):
gl: Novo título (baleirar para obter o título predeterminado):

en: Date of the transaction
    up or down to add or remove one day
    CTRL + up or CTRL + down to add or remove one month
gl: Data da transacción.
    Arriba ou abaixo para engadir ou retirar un día.
    Ctrl+arriba ou Ctrl+abaixo para engadir ou retirar un mes.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, kResetInternalFilter) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QToolButton, kResetInternalFilter)
en: Reset the internal filter
gl: Restablecer o filtro interno.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, kConfigure) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QToolButton, kConfigure)
en: To configure the table
gl: Configurar a táboa.

[ctx: Noun, user action]
en: Show tool bar
gl: Amosar a barra de ferramentas

[ctx: Noun, user action]
en: Export…
gl: Exportar…

[ctx: Title of the content SVG export]
en: Skrooge SVG export
gl: Exportación SVG

[ctx: Description of the content SVG export]
en: A SVG drawing created by the Skrooge.
gl: Un debuxo SVG creado con Skrooge.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, kPrint) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QToolButton, kPrint)
en: Print the graph
gl: Imprimir a gráfica.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, kCopy) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QToolButton, kCopy)
en: Copy picture
gl: Copiar a imaxe.

[ctx: A place holder for a filter field]
en: Filter
gl: Filtro.

[ctx: The current month]
en: Current month
gl: Este mes

[ctx: The month before the current month]
en: Last month
gl: Último mes

[ctx: Splash screen message]
en: Loading plugins…
gl: Cargando os complementos…

[ctx: Splash screen message]
en: Loading plugin %1/%2: %3…
gl: Cargando o complemento %1 de %2: %3…

en: Developer of plugin '%1'
gl: Desenvolvedor do complemento «%1»

en: ,
     '%1'
gl: ,
    «%1»

[ctx: Noun]
en: Pages
gl: Páxinas

[ctx: Widget description]
en: Progress of the current action
gl: Progreso da acción actual.

[ctx: Widget description]
en: Cancel the current action
gl: Cancelar a acción actual.

[ctx: Verb]
en: Hide
gl: Agochar

[ctx: Verb]
en: Show all
gl: Amosalos todos

[ctx: Noun, user action]
en: New Tab
gl: Novo separador

[ctx: Verb]
en: Lock panels
gl: Bloquear os paneis

[ctx: Verb]
en: Unlock panels
gl: Desbloquear os paneis

[ctx: Noun, user action]
en: Pin this page
gl: Fixar

[ctx: Noun, user action]
en: Close All
gl: Pechalos todos

[ctx: Noun, user action]
en: Close All Other
gl: Pechar os demais

[ctx: Noun, user action]
en: Save page state
gl: Gardar o estado da páxina

[ctx: Noun, user action]
en: Reset page state
gl: Restablecer o estado da páxina

[ctx: Noun, user action]
en: Reopen last page closed
gl: Abrir e novo a última páxina pechada

[ctx: Noun, user action]
en: Overwrite bookmark state
gl: Sobrescribir o estado do marcador

[ctx: Noun, user action]
en: Configure…
gl: Configurar…

[ctx: Noun, user action]
en: Menu
gl: Menú

[ctx: Noun, user action]
en: Previous
gl: Anterior

[ctx: Noun, user action]
en: Next
gl: Seguinte

[ctx: Noun, user action]
en: Enable editor
gl: Activar o editor

[ctx: Noun, user action]
en: Migrate to SQLCipher format
gl: Migrar ao formato de SQLCipher

[ctx: Information message]
en: You can exit full screen mode with %1 or with the contextual menu
gl: Pode saír do modo de pantalla completa con %1 ou co menú contextual

[ctx: Information message]
en: At least one page must be opened to enable full screen mode
gl: Debe abrir polo menos unha páxina para activar o modo a pantalla completa.

[ctx: skgtestimportskg]
en: The application cannot be closed when a transaction is running.
gl: Non é posíbel pechar a aplicación mentres se executa unha transacción.

[ctx: Question]
en: The document has been modified.
    Do you want to save it before closing?
gl: Modificouse o documento.
    Quere gardalo antes de pechalo?

[ctx: Question]
en: Save as
gl: Gardar como

[ctx: Question]
en: Save
gl: Gardar

[ctx: Question]
en: Do not save
gl: Non gardar

[ctx: Question]
en: Current modifications will not be saved.
    Do you want to continue?
gl: Non se gardarán as modificacións actuais.
    Quere continuar?

[ctx: Question]
en: Close confirmation
gl: Confirmación de peche

[ctx: Date format]
en: Short date (%1, %2)
gl: Data curta (%1, %2)

[ctx: Date format]
en: Long date (%1, %2)
gl: Data longa (%1, %2)

[ctx: Date format]
en: Fancy short date (%1, %2)
gl: Data curta bonita (%1, %2)

[ctx: Date format]
en: Fancy long date (%1, %2)
gl: Data longa bonita (%1, %2)

[ctx: Date format]
en: ISO date (%1, %2)
gl: Data ISO (%1, %2)

[ctx: Noun]
en: General
gl: Xeral

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Save settings
gl: Gardar a configuración

[ctx: Noun, user action]
en: Unpin this page
gl: Soltar

[ctx: Noun, indicate that current document is modified]
en:  [modified]
gl: (modificado)

[ctx: Noun, indicate that current document is loaded in read only]
en:  [read only]
gl: (só lectura)

[ctx: Noun, default name for a new document]
en: Untitled
gl: Sen título

[ctx: An information message]
en: Impossible to open the page because the plugin was not found
gl: Foi imposíbel abrir a páxina porque non se atopou o complemento.

[ctx: Error message]
en: Unknown plugin or action [%1] in url [%2]
gl: Descoñécese a acción ou complemento %1 do URL %2.

[ctx: Information message]
en: A page cannot be closed when a transaction is running.
gl: Non é posíbel pechar a páxina mentres se executa unha transacción.

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Reset default state
gl: Restablecer o estado predeterminado

[ctx: Successful message after an user action]
en: Default state has been reset
gl: Restableceuse o estado predeterminado.

[ctx: Warning header]
en: Warning: %1
gl: Aviso: %1

[ctx: Error header]
en: Error: %1
gl: Erro: %1

[ctx: Information header]
en: Information: %1
gl: Información: %1

[ctx: Done header]
en: Done: %1
gl: Feito: %1

[ctx: Noun]
en: Notification
gl: Notificación

[ctx: Verb]
en: Open …
gl: Abrir…

[ctx: Question]
en: File <b>%1</b> already exists. Do you really want to overwrite it?
gl: O ficheiro <b>%1</b> xa existe. Seguro que quere substituílo?

[ctx: Question]
en: Warning
gl: Aviso

[ctx: Verb]
en: Save
gl: Gardar

[ctx: Key word to modify a string into a field]
en: capitalize
gl: maiúscula inicial

[ctx: Key word to modify a string into a field]
en: capwords
gl: maiúscula inicial en cada palabra

[ctx: Key word to modify a string into a field]
en: lower
gl: minúsculas

[ctx: Key word to modify a string into a field]
en: trim
gl: recortar

[ctx: Key word to modify a string into a field]
en: upper
gl: maiúsculas

[ctx: An information message]
en: The document must be saved to be migrated.
gl: Hai que gardar o documento para migralo.

[ctx: Positive message]
en: Your document has been migrated.
    Here is the new file:
    %1
gl: Migrouse o documento.
    O novo ficheiro é:
    %1

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: View
gl: Vista

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDockWidget, kDockContext) i18n: ectx: ToolBar (context)
en: Pages
gl: Páxinas

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, kContextList)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "https://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">this list allows you to open new pages</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Ctrl</span> to open in a new page</p></body></html>
gl: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "https://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">esta lista permite abrir páxinas novas.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Ctrl</span> para abrir nunha páxina nova.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QListWidget, kContextList)
en: this list allows you to open new pages
gl: esta lista permite abrir páxinas novas

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDockWidget, kDockMessages)
en: &Messages
gl: &Mensaxes

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kClearMessageBtn) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kClearMessageBtn)
en: Clear all messages
gl: Limpar todas as mensaxes.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kClearMessageBtn)
en: Clear messages
gl: Limpar as mensaxes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_icon_in_system_tray)
en: Show icon in system tray
gl: Amosar a icona na área de notificación.

[ctx: Verb, ask something to the user]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_update_modified_contexts)
en: Ask
gl: Preguntar

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_update_modified_contexts) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_update_modified_bookmarks)
en: Always
gl: Sempre

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_update_modified_contexts) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_update_modified_bookmarks)
en: Never
gl: Nunca

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_main_tabs_position)
en: North
gl: Arriba

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_main_tabs_position)
en: South
gl: Abaixo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_main_tabs_position)
en: West
gl: Esquerda

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_main_tabs_position)
en: East
gl: Leste

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_update_modified_bookmarks)
en: Ask
gl: Preguntar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Update modified &bookmarks on close:
gl: Actualizar os &marcadores modificados ao pechalos:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Main tabs position:
gl: &Posición dos separadores principais:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Update modified pages on close:
gl: Actualizar as páxinas modificadas ao pechalas:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Display
gl: Amosar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Date fo&rmat:
gl: Fo&rmato da data:

[ctx: How to display a grouping title. Here "title (count) Sum= [min , average , max]"]
en: %1: %2 (%3) Sum=%4 [%5 , %6 , %7]
gl: %1: %2 (%3) Suma=%4 [%5 , %6 , %7]

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Bookmark update '%1'
gl: Actualización do marcador «%1».

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Update object
gl: Actualizar o obxecto

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Property creation
gl: Creación dunha propiedade.

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Move bookmark
gl: Mover o marcador

[ctx: An information to the user]
en: The bookmark '%1' has been moved to '%2'
gl: O marcador «%1» moveuse a «%2».

[ctx: Period mode]
en: All Dates
gl: Todas as datas

[ctx: Period mode]
en: Current…
gl: Corrente…

[ctx: Period mode]
en: Previous…
gl: Anterior…

[ctx: Period mode]
en: Last…
gl: Último…

[ctx: Period mode]
en: Custom…
gl: Personalizado…

[ctx: Period mode]
en: Timeline…
gl: Cronoloxía…

[ctx: Period interval]
en: day(s)
gl: día(s)

[ctx: Period interval]
en: week(s)
gl: semana(s)

[ctx: Period interval]
en: month(s)
gl: mes(es)

[ctx: Period interval]
en: quarter(s)
gl: trimestre(s)

[ctx: Period interval]
en: semester(s)
gl: semestre(s)

[ctx: Period interval]
en: year(s)
gl: ano(s)

[ctx: A period]
en: From %1 to %2
gl: De %1 ata %2

[ctx: A period]
en: Previous day | %1 previous days
gl[0]: Día anterior
gl[1]: %1 días anteriores

[ctx: A period]
en: Previous week | %1 previous weeks
gl[0]: Semana anterior
gl[1]: %1 semanas anteriores

[ctx: A period]
en: Previous month | %1 previous months
gl[0]: Mes anterior
gl[1]: %1 meses anteriores

[ctx: A period]
en: Previous year | %1 previous years
gl[0]: Ano anterior
gl[1]: %1 anos anteriores

[ctx: A period]
en: Previous quarter | %1 previous quarters
gl[0]: Trimestre anterior
gl[1]: %1 trimestres anteriores

[ctx: A period]
en: Previous semester | %1 previous semesters
gl[0]: Semestre anterior
gl[1]: %1 semestres anteriores

[ctx: A period]
en: Last day | %1 last days
gl[0]: Último día
gl[1]: Últimos %1 días

[ctx: A period]
en: Last week | %1 last weeks
gl[0]: Última semana
gl[1]: Últimas %1 semanas

[ctx: A period]
en: Last month | %1 last months
gl[0]: Último mes
gl[1]: Últimos %1 meses

[ctx: A period]
en: Last year | %1 last years
gl[0]: Último ano
gl[1]: Últimos %1 anos

[ctx: A period]
en: Last quarter | %1 last quarters
gl[0]: Último trimestre
gl[1]: Últimos %1 trimestres

[ctx: A period]
en: Last semester | %1 last semesters
gl[0]: Último semestre
gl[1]: Últimos %1 semestres

[ctx: A period]
en: Current day
gl: Día actual

[ctx: A period]
en: Current week
gl: Semana actual

[ctx: A period]
en: Current month
gl: Mes actual

[ctx: A period]
en: Current year
gl: Ano actual

[ctx: A period]
en: Current quarter
gl: Este trimestre

[ctx: A period]
en: Current semester
gl: Este semestre

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kFuture)
en: including future
gl: incluíndo o futuro

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, kDateBeginLabel) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLabel, kDateBeginLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGDateEdit, kDateBegin) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGDateEdit, kDateBegin)
en: Begin date
gl: Data inicial.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kDateBeginLabel)
en: from
gl: Do

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, kDateEndLabel) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLabel, kDateEndLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGDateEdit, kDateEnd) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGDateEdit, kDateEnd)
en: End date
gl: Data final.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kDateEndLabel)
en: to
gl: ao

en: Show: %1
gl: Amosar: %1

en: Show
gl: Amosar

[ctx: A period including all dates]
en: All dates
gl: Todas as datas

[ctx: The current quarter]
en: Current quarter
gl: Este trimestre

[ctx: The current semester]
en: Current semester
gl: Este semestre

[ctx: The current year]
en: Current year
gl: Este ano

[ctx: The quarter before the current quarter]
en: Last quarter
gl: O trimestre pasado

[ctx: The semester before the current semester]
en: Last semester
gl: O semestre pasado

[ctx: The year before the current year]
en: Last year
gl: O ano pasado

[ctx: Noun, a type of graph, with bars stacked upon each other]
en: Stack of lines
gl: Columnas separadas

[ctx: Noun, a type of graph, with bars stacked upon each other]
en: Stack of columns
gl: Columnas xuntas

[ctx: Noun, a type of graph, with bars placed besides each other]
en: Histogram
gl: Histograma

[ctx: Noun, a type of graph with only points]
en: Point
gl: Puntos

[ctx: Noun, a type of graph with only lines]
en: Line
gl: Liñas

[ctx: Noun, a type of graph, with lines stacked upon each other]
en: Stacked area
gl: Áreas

[ctx: Noun, a type of graph, with bubbles]
en: Bubble
gl: Burbullas

[ctx: Noun, a type of graph that looks like a sliced pie]
en: Pie
gl: Sectores

[ctx: Noun, a type of graph that looks like concentric slices of a pie (a la filelight)]
en: Concentric pie
gl: Sectores concéntricos

[ctx: Noun, a type of graph that looks treemap]
en: Treemap
gl: Mapa de árbores

en: Table
gl: Táboa

en: Text
gl: Texto

[ctx: Noun, user action]
en: Reset default colors
gl: Restablecer as cores predeterminadas

[ctx: Noun, user action]
en: All values in positive
gl: Todos os valores en positivo

[ctx: Noun, user action]
en: Show limits
gl: Amosar os límites

[ctx: Noun, user action]
en: Show average
gl: Amosar a media

[ctx: Noun, user action]
en: Show tendency line
gl: Amosar a liña da tendencia

[ctx: Noun, user action]
en: Show Pareto curve
gl: Amosar a curva de Pareto

[ctx: Noun, user action]
en: Show legend
gl: Amosar a lenda

[ctx: Noun, user action]
en: Show origin
gl: Amosar a orixe

[ctx: Noun, user action]
en: Show decimals
gl: Amosar os decimais

en: %1 (raw)
gl: %1 (bruto)

[ctx: Noun, the numerical sum of a list of values]
en: Sum
gl: Suma

[ctx: Noun, the numerical average of a list of values]
en: Average
gl: Media

[ctx: Noun, the minimum value of a list of values]
en: Min
gl: Mínimo

[ctx: Noun, the maximum value of a list of values]
en: Max
gl: Máximo

[ctx: Noun]
en: Tendency line
gl: Liña da tendencia

[ctx: Noun, the numerical sum of a list of values]
en: Sum of '%1'
gl: Suma de «%1»

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kFilterEdit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLineEdit, kFilterEdit)
en: Filter
gl: Filtro.

[ctx: Question]
en: Do you really want to close this pinned page?
gl: Seguro que quere pechar esta páxina fixada?

[ctx: Question]
en: Pinned page
gl: Páxina fixada

[ctx: Question]
en: Bookmark '%1' has been modified. Do you want to update it with the current state?
gl: Modificouse o marcador «%1». Quere actualizalo co estado actual?

[ctx: Question]
en: Bookmark has been modified
gl: Modificouse o marcador.

[ctx: Successful message after an user action]
en: Bookmark updated
gl: Actualizouse o marcador.

[ctx: Question]
en: Page has been modified. Do you want to update it with the current state?
gl: Modificouse a páxina. Quere actualizala co estado actual?

[ctx: Question]
en: Page has been modified
gl: Modificouse a páxina.

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Save default state
gl: Gardar o estado predeterminado

[ctx: Successful message after an user action]
en: Default state saved
gl: Gardouse o estado predeterminado.

[ctx: Verb]
en: Save the state of this tab
gl: Gardar o estado do separador.

[ctx: Noun, Menu name]
en: Columns
gl: Columnas

[ctx: Noun, Menu name]
en: Group by
gl: Agrupar por

[ctx: Noun, grouping option]
en: None
gl: Nada

[ctx: Noun, grouping option]
en: Sorted column
gl: Columna ordenada

[ctx: Noun, user action]
en: View appearance
gl: Aparencia da vista

[ctx: Noun, user action]
en: Resize to content
gl: Adaptar ao contido

[ctx: Noun, user action]
en: Auto resize
gl: Adaptar automaticamente

[ctx: Noun, user action]
en: Alternate row colors
gl: Alternar a cor das filas

[ctx: Noun, user action]
en: Save parameters
gl: Gardar os parámetros

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Save default parameters
gl: Gardar os parámetros predeterminados

[ctx: Action]
en: Print…
gl: Imprimir…

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, kZoomOriginal) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QToolButton, kZoomOriginal)
en: Fit zoom
gl: Axustar a ampliación.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, kZoomOut) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QToolButton, kZoomOut)
en: Zoom out
gl: Afastar.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, kZoomSlider) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QSlider, kZoomSlider)
en: Custom zoom
gl: Ampliación personalizada.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, kZoomIn) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QToolButton, kZoomIn)
en: Zoom in
gl: Achegar.

[ctx: Error message]
en: Impossible to insert object (%1 is used by %2).
    Constraint name: %3
gl: Non foi posíbel inserir o obxecto (%1 úsao %2).
    Nome da restrición: %3.

[ctx: Error message]
en: Impossible to update object (%1 is used by %2).
    Constraint name: %3
gl: Non foi posíbel actualizar o obxecto (%1 úsao %2).
    Nome da restrición: %3.

[ctx: Error message]
en: Impossible to delete used object (%1 is used by %2).
    Constraint name: %3
gl: Non foi posíbel eliminar o obxecto (%1 úsao %2).
    Nome da restrición: %3.

[ctx: Error message]
en: Wrong installation
gl: Instalación incorrecta

[ctx: Error message]
en: Wrong password
gl: O contrasinal e incorrecto

[ctx: User interrupted something that Skrooge was performing]
en: The current transaction has been interrupted
gl: Interrompeuse a transacción actual.

[ctx: Something went wrong with SQL transactions]
en: A transaction cannot be started during execution of another one
gl: Non é posíbel iniciar unha transacción ata que remate a actual.

[ctx: Something went wrong with SQL transactions]
en: A transaction must be opened to do this action
gl: A acción require abrir unha transacción.

[ctx: Something went wrong with SQL transactions]
en: Closing transaction failed because too many transactions ended
gl: O peche da transacción fallou porque remataron demasiadas transaccións.

[ctx: Something went wrong with SQL transactions]
en: Remove of transactions is forbidden inside a transaction
gl: Non é posíbel retirar unha transacción desde unha transacción.

[ctx: Something went wrong with SQL transactions]
en: Creation of a group of transactions is forbidden inside a transaction
gl: Non é posíbel crear un grupo de transaccións desde unha transacción.

[ctx: Something went wrong with SQL transactions]
en: Undo / Redo is forbidden inside a transaction
gl: Non é posíbel desfacer ou refacer desde unha transacción.

[ctx: Something went wrong with SQL transactions]
en: Change password is forbidden inside a transaction
gl: Non é posíbel cambiar de contrasinal desde unha transacción.

[ctx: Inform the user that the password protection was removed]
en: The document password has been removed.
gl: Retirouse o contrasinal do documento.

[ctx: Inform the user that the password was successfully changed]
en: The document password has been modified.
gl: Modificouse o contrasinal do documento.

[ctx: Noun]
en: Recovery
gl: Recuperación

[ctx: Error message]
en: Impossible to recover this file
gl: Non é posíbel recuperar este ficheiro

[ctx: Error message]
en: Oups, this file seems to be corrupted
gl: Este ficheiro semella estar danado

[ctx: Information message]
en: This document is protected by a password but the database is still in SQLite mode.
    Do you know that the SQLCipher mode is more secured because even the temporary file is encrypted?
gl: Este documento está protexido por contrasinal pero a base de datos segue en modo SQLite.
    Sabía que o modo SQLCipher é máis seguro porque tamén cifra o ficheiro temporal?

[ctx: Information message]
en: A security hole has been detected and corrected on this version of the application. We strongly encourage you to change your password.
gl: Detectouse e corrixiuse un problema de seguridade nesta versión da aplicación. Recomendámoslle encarecidamente que cambie de contrasinal.

[ctx: Popup message]
en: The migration failed but the document has been loaded without error because debug mode is activated
gl: A migración fallou, pero o documento cargouse sen erros porque o modo de depuración está activado.

[ctx: The document has been upgraded to the latest Skrooge version format]
en: The document has been migrated
gl: Migrouse o documento.

[ctx: Error message]
en: This application can not run correctly because the %3 version of the system (%1) is not aligned with the %4 version embedded in Qt (%2). You should rebuild Qt with the option -system-sqlite.
gl: Esta aplicación non pode funcionar correctamente porque a versión de %3 do sistema (%1) non está aliñada coa versión de %4 incluída en Qt (%2). Debería reconstruír Qt coa opción «-system-sqlite».

[ctx: Error message: Can not save a file if it has no name yet]
en: Save not authorized because the file name is not yet defined
gl: Non ten autorización para gardar o ficheiro porque aínda non se definiu o seu nome.

[ctx: Cannot save the file while the application is still performing an SQL transaction]
en: Save is forbidden if a transaction is still opened
gl: Non é posíbel gardar mentres hai unha transacción aberta.

[ctx: There is already a file with the same name]
en: File '%1' already exist
gl: O ficheiro «%1» xa existe.

[ctx: Error message: Could not create a backup file]
en: Creation of backup file %1 failed
gl: A creación do ficheiro de salvagarda %1 fallou.

[ctx: Error message: writing a file failed]
en: Write file '%1' failed
gl: A escritura do ficheiro «%1» fallou.

[ctx: Verb, automatically load when the application is started]
en: autostart
gl: iniciar automaticamente

[ctx: Progression step]
en: Update materialized views
gl: Actualizar as vistas materializadas

[ctx: Error message: Could not open a file]
en: Open file '%1' failed
gl: A apertura do ficheiro «%1» fallou.

[ctx: Error message]
en: No database defined
gl: Non se definiu ningunha base de datos.

[ctx: Verb, save a document]
en: Save
gl: Gardar

[ctx: Noun, the value of an item]
en: Value
gl: Valor

[ctx: Noun, date of last modification]
en: Last modification
gl: Última modificación

[ctx: Error message: We expected only one object in the result, but got more]
en: More than one object returned in '%1' for '%2'
gl: En «%1» devolveuse máis dun valor para «%2».

[ctx: Error message: We expected at least one object in the result, but got none]
en: No object returned in '%1' for '%2'
gl: En «%1» non se devolveu ningún valor para «%2».

[ctx: Error message: an invalid character was found]
en: The name '%1' is invalid : the '%2' character is forbidden
gl: O nome «%1» é incorrecto, non se permite o carácter «%2».

[ctx: Error message: Something failed because of a database issue]
en: %1 failed because linked object is not yet saved in the database.
gl: %1 fallou porque o obxecto ligado aínda non se gardou na base de datos.

[ctx: Error message: Loops are forbidden in Skrooge data structures]
en: You cannot create a loop, ie parent and child with the same name. For example, A > A is a loop. A > B > A is another kind of loop
gl: Non pode crear un bucle, é dicir, ascendente e descendente co mesmo nome. «A > A» e «A > B > A» son exemplos de bucle.

[ctx: Error message: Could not load something because it is not in the database]
en: Load of '%1' with '%2' failed because it was not found in the database
gl: A carga de «%1» con «%2» fallou porque non se atopou na base de datos.

en: Load of '%2' with '%3' failed because of bad size of result (found one object) | Load of '%2' with '%3' failed because of bad size of result (found %1 objects)
gl[0]: A carda de «%2» con «%3» fallou porque o tamaño do resultado é incorrecto (atopouse un obxecto).
gl[1]: A carga de «%2» con «%3» fallou porque o tamaño do resultado é incorrecto (atopáronse %1 obxectos).

[ctx: Error message for an object]
en: '%1': %2
gl: «%1»: %2

[ctx: An information to the user that something was deleted]
en: '%1' has been deleted
gl: Eliminouse «%1».

[ctx: An information to the user]
en: The property '%1=%2' has been added on '%3'
gl: Engadiuse a propiedade «%1=%2» a «%3».

[ctx: Welcome message]
en: Welcome to %1
gl: Benvido a %1

[ctx: Title for tips of the day]
en: Did you know …?
gl: Sabía que…?

[ctx: Logical condition]
en: %1 or %2
gl: %1 ou %2

[ctx: Logical condition]
en: (%1) and (%2)
gl: (%1) e (%2)

[ctx: Logical condition]
en: (%1) or (%2)
gl: (%1) ou (%2)

[ctx: Logical condition]
en: not (%1)
gl: non (%1)

[ctx: Logical condition]
en: (%1) and not (%2)
gl: (%1) e non (%2)

[ctx: Percent value; %1 is the value, % is the sign. Use the appropriate percent sign and positioning for your locale.]
en: %1 %
gl: %1%

[ctx: An information message]
en: Open file '%1' failed
gl: A apertura do ficheiro «%1» fallou.

[ctx: Error message]
en: Impossible to copy '%1' to '%2'
gl: Non foi posíbel copiar «%1» a «%2».

[ctx: Error message about encrypting a file]
en: Old encrypted files are no more supported. You should use Skrooge <= 2.32.0 to remove the encryption.
gl: Xa non se permiten os vellos ficheiros cifrados. Use a versión 2.32.0 de Skrooge ou unha anterior para descifralos.

[ctx: An error message: creating a file failed]
en: Creation file '%1' failed
gl: A creación do ficheiro «%1» fallou.

[ctx: Error message: something failed]
en: %1 failed
gl: %1 fallou.

[ctx: Error message]
en: Creation failed. The object already exists.
gl: A creación fallou. O obxecto xa existe.

[ctx: The description of the application]
en: Personal finances management made simple
gl: Xestión simple das finanzas persoais

[ctx: Fullname]
en: (c) 2007-%1 Stephane MANKOWSKI & Guillaume DE BURE
gl: © 2007-%1 Stephane Mankowski e Guillaume de Bure

[ctx: Fullname]
en: Stephane MANKOWSKI
gl: Stephane Mankowski

[ctx: A job description]
en: Architect & Developer
gl: Arquitecto e desenvolvedor

[ctx: Fullname]
en: Guillaume DE BURE
gl: Guillaume de Bure

[ctx: A job description]
en: Developer
gl: Desenvolvedor

[ctx: Fullname]
en: Siddharth SHARMA
gl: Siddharth Sharma

[ctx: A job description]
en: Developer - Google Summer Of Code 2010
gl: Desenvolvedor — Google Summer of Code 2010

[ctx: A job description]
en: Splash screen photographer
gl: Fotografía para a pantalla de inicio.

[ctx: The description of the application]
en: The application name is inspired by Charles Dicken's tale <i>A Christmas Carol</i>, where the main character, Ebenezer Scrooge, a grumpy old narrow man, gets visited by three ghosts who change the way he sees the world, in a good way.
gl: O nome da aplicación inspirouse no conto de Charles Dicken, <i>A Christmas Carol</i>, na que a personaxe principal, Ebenezer Scrooge, un vello roñón, recibe a visita de tres pantasmas que cambian a súa visión do mundo para mellor.

[ctx: Reason of the about/credit]
en: Users helping us to improve this application
gl: Usuarios que nos axudan a melloras esta aplicación.

[ctx: Application argument]
en: Document to open
gl: Documento a abrir

[ctx: Application argument]
en: Display environment variables used by this application.
gl: Amosar as variábeis de contorno que usa a aplicación.

[ctx: Help]
en: Environment variables:
gl: Variábeis de contorno:

[ctx: Help, do not translate x]
en:   %1: To enable traces. x is the level of traces expected. This enables the debug mode too.
gl:   %1: Para activar trazas. x é o nivel das trazas esperadas. Isto activa tamén o modo de depuración.

[ctx: Help]
en:   %1: To enable the profiling. This enables the debug mode too.
gl:   %1: Para activar a análise de rendemento. Isto tamén activa o modo de depuración.

[ctx: Help do not translate x]
en:   %1: To dump sql order taking more than x ms.
gl:   %1: Para envorcar as ordes SQL que tarden máis de x ms.

[ctx: Help]
en:   %1: To enable the high DPI mode.
gl:   %1: Para activar o modo de alta DPI.

[ctx: Splash screen message]
en: Loading …
gl: Cargando…

[ctx: The name of the application]
en: Skrooge Convert
gl: Convertedor de Skrooge

[ctx: The description of the application]
en: A conversion tool for financial files (KMyMoney, GnuCash, Skrooge, …)
gl: Unha ferramenta de conversión para ficheiros de finanzas (KMyMoney, GnuCash, Skrooge, etc.).

[ctx: Application argument]
en: Input file. Supported formats:
    %1
gl: Ficheiro de entrada. Formatos compatíbeis:
    %1

[ctx: Application argument]
en: Output file. Supported formats:
    %1
gl: Ficheiro de saída. Formatos admitidos:
    %1

[ctx: Application argument]
en: Name of a parameter
gl: Nome do parámetro

[ctx: Application argument]
en: Value of a parameter
gl: Valor do parámetro

[ctx: Application argument]
en: Name of a parameter for export
gl: Nome dun parámetro para exportar

[ctx: Application argument]
en: Value of a parameter for export
gl: Valor dun parámetro para exportar

[ctx: Error message]
en: Missing -in option
gl: Falta a opción «-in».

[ctx: Error message]
en: Missing -out option
gl: Falta a opción «-out».

[ctx: Title of a console trace section]
en:  Import parameters
gl:  Parámetros da importación

[ctx: Title of a console trace section]
en:  Imported file:
gl:  Ficheiro importado:

[ctx: Title of a console trace section]
en:  Export parameters
gl: Exportar os parámetros

[ctx: Title of a console trace section]
en:  Exported file:
gl:  Ficheiro exportado:

[ctx: Title of a console trace section]
en:  FAILED
gl:  FALLOU

[ctx: Title of a console trace section]
en:  SUCCESSFUL
gl:  CON ÉXITO
