skrooge - en to ms translation catalogue (6 entries)

[ctx: Noun, a file as in a text file]
en: File
ms: Fail

[ctx: Noun, the numerical total of a sum of values]
en: Total
ms: Jumlah

[ctx: Noun, units for operations, usually currencies or a shares]
en: Units
ms: Unit

[ctx: Noun, a country's currency]
en: Currency
ms: Matawang

[ctx: Noun, a financial share, as in a stock market]
en: Share
ms: Kongsi

[ctx: Noun, a financial index like the Dow Jones, NASDAQ, CAC40...]
en: Index
ms: Indeks
