skrooge - en to sk translation catalogue (2302 entries)

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: Edit
sk: Upraviť

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
sk: Hlavný panel nástrojov

[ctx: Dashboard widget title]
en: Advices
sk: Rady

[ctx: Noun, a user action]
en: Activate all advice
sk: Aktivovať všetky rady

[ctx: Noun, a type of refresh for advice]
en: Automatic refresh
sk: Automatické obnovenie

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Advice are very long to compute
sk: Rady sú veľmi dlhé na výpočet

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: To improve performances, you should switch the widget in 'Manual refresh' (see contextual menu).
sk: Ak chcete zlepšiť výkon, mali by ste prepnúť ovládací prvok v 'Ručnom obnovení' (nájdete v kontextovom menu).

en: <p><b>Priority %1:</b>%2</p>
sk: <p><b>Priorita %1:</b>%2</p>

[ctx: Dismiss an advice provided]
en: Dismiss
sk: Zamietnuť

[ctx: Dismiss an advice provided]
en: Dismiss during current month
sk: Zamietnuť počas aktuálneho mesiaca

[ctx: Dismiss an advice provided]
en: Dismiss this kind
sk: Zamietnuť tento druh

[ctx: Dismiss an advice provided]
en: Dismiss this kind during current month
sk: Zamietnuť tento druh počas aktuálneho mesiaca

[ctx: To recommend this action]
en:  (recommended)
sk:  (odporúčané)

[ctx: Information message]
en: Display all advices
sk: Zobraziť všetky rady

[ctx: Information message]
en: Display less advices
sk: Zobraziť menej rád

[ctx: Information message]
en: Refresh advices
sk: Obnoviť rady

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Apply all recommended corrections
sk: Aplikácia všetkých odporúčaných opráv

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Activate all advice
sk: Aktivovať všetky rady

[ctx: Successful message after an user action]
en: Advice activated.
sk: Rady aktivované

[ctx: Error message]
en: Advice activation failed
sk: Aktivácia rád zlyhala

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Dismiss advice
sk: Zamietnuť rady

[ctx: Successful message after an user action]
en: Advice dismissed.
sk: Rady zamietnuté.

[ctx: Error message]
en: Advice dismiss failed
sk: Zamietnutie rád zlyhalo

[ctx: Noun, a list of items]
en: Advice
sk: Rady

[ctx: Noun, a list of items]
en: Tip of the day
sk: Tip dňa

[ctx: The title]
en: Advice
sk: Rady

[ctx: The tool tip]
en: Advice
sk: Rady

[ctx: Description of a tip]
en: <p>... Skrooge can give you advice on how to manage your accounts. See the <a href="skg://dashboard_plugin">dashboard</a>.</p>
sk: <p>... Skrooge vám môže poskytnúť rady, ako spravovať svoje účty. Pozrite si <a href="skg://dashboard_plugin">nástenku</a>.</p>

[ctx: Description of a tip]
en: <p>... Skrooge can automatically apply recommended corrections. See the <a href="skg://dashboard_plugin">dashboard</a>.</p>
sk: <p>... Skrooge môže automaticky uplatňovať odporúčané opravy. Pozrite si <a href="skg://dashboard_plugin">nástenku</a>.</p>

[ctx: Dashboard widget title]
en: Tip of the day
sk: Tip dňa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Did you know ...?
sk: Vedeli ste, že...?

note: i18n: ectx: Menu (file) i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: File
sk: Súbor

note: i18n: ectx: Menu (import)
en: &Import
sk: &Importovať

note: i18n: ectx: Menu (panels)
en: Panels
sk: Panely

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: Go
sk: Prejsť

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_pinhomebookmarks) i18n: ectx: label, entry (pinhomebookmarks), group (Bookmark)
en: Pin home bookmarks
sk: Pripnúť domovské záložky

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (pinhomebookmarks), group (Bookmark)
en: If checked, the home bookmarks will be pinned.
sk: Ak je zaškrtnuté, domovské záložky budú pripnuté.

[ctx: Verb]
en: Import standard bookmarks
sk: Importovať štandardné záložky

[ctx: Verb, action to display bookmarks]
en: Bookmarks
sk: Záložky

[ctx: Noun, a bookmark as in a webbrowser bookmark]
en: Bookmarks
sk: Záložky

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... some bookmarks can be opened automatically when the application is launched.</p>
sk: <p>... niektoré záložky sa môžu otvoriť automaticky pri spustení aplikácie.</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... bookmarks can be reorganized by drag & drop.</p>
sk: <p>... záložky je možné reorganizovať pretiahnutím.</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... a double click on a folder of bookmarks will open all the bookmarks it contains.</p>
sk: <p>... dvojitým kliknutím na priečinok záložiek sa otvoria všetky záložky, ktoré obsahuje.</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... you can <a href="skg://import_standard_bookmarks">import standard bookmarks</a>.</p>
sk: <p>... môžete <a href="skg://import_standard_bookmarks">importovať štandardné záložky</a>.</p>

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Import standard bookmarks
sk: Import štandardných záložiek

[ctx: Noun, bookmark name]
en: Dashboard
sk: Nástenka

[ctx: Noun, bookmark name]
en: Report > Income vs Expenditure on 12 last months
sk: Výkaz > Príjmy vs Výdavky za posledných 12 mesiacov

[ctx: Noun, bookmark name]
en: Report > Pie categories in 12 last months
sk: Výkaz > Kategórie koláča za posledných 12 mesiacov

[ctx: Noun, bookmark name]
en: Report > History
sk: Výkaz > História

[ctx: Successful message after an user action]
en: Standard bookmarks imported.
sk: Štandardné záložky importované.

[ctx: Error message]
en: Import standard bookmarks failed
sk: Import štandardných záložiek zlyhal

[ctx: Successful message after an user action]
en: Bookmark created
sk: Záložka vytvorená

[ctx: Action]
en: Open all
sk: Otvoriť všetky

[ctx: Action]
en: Bookmark current page here
sk: Pridať aktuálnu stránku do záložiek tu

[ctx: Noun, user action]
en: Expand all
sk: Rozbaliť všetko

[ctx: Noun, user action]
en: Collapse all
sk: Zbaliť všetko

[ctx: Verb]
en: Bookmark current page
sk: Aktuálna stránka do záložiek

[ctx: Verb]
en: Bookmark all pages
sk: Pridať všetky stránky do záložiek

[ctx: Verb]
en: Add bookmark group
sk: Pridať skupinu záložiek

[ctx: Verb, delete an item]
en: Delete
sk: Vymazať

[ctx: Verb, automatically load when the application is started]
en: Autostart
sk: Automatické spustenie

[ctx: Verb]
en: Remove Autostart
sk: Odstrániť automatické spustenie

[ctx: Verb, change the name of an item]
en: Rename
sk: Premenovať

[ctx: Verb, change the icon of an item]
en: Change icon...
sk: Zmeniť ikonu...

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Autostart bookmarks
sk: Automatické spustenie záložiek

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Do not Autostart bookmarks
sk: Automatické nespustenie záložiek

[ctx: An information message]
en: The Autostart status of bookmark '%1' has been changed
sk: Stav automatického spustenia záložky '%1' sa zmenil

[ctx: Successful message after an user action]
en: Autostart bookmarks
sk: Automatické spustenie záložiek

[ctx: Successful message after an user action]
en: Do not Autostart bookmarks
sk: Automatické nespustenie záložiek

[ctx: Default name for bookmark]
en: New bookmark
sk: Nová záložka

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Bookmark folder creation '%1'
sk: Vytvorenie priečinka záložiek '%1'

[ctx: An information message]
en: The bookmark folder '%1' has been added
sk: Priečinok záložiek '%1' bol pridaný

[ctx: Successful message after an user action]
en: Bookmark group created
sk: Skupina záložiek vytvorená

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Bookmarks creation
sk: Vytvorenie záložky

[ctx: An information message]
en: The bookmark '%1' has been added
sk: Záložka '%1' bola pridaná

[ctx: Successful message after an user action]
en: Bookmarks created
sk: Záložky vytvorené

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Bookmark creation '%1'
sk: Vytvorenie záložky '%1'

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Bookmark icon change
sk: Zmena ikony záložky

[ctx: An information message]
en: The icon of the bookmark '%1' has been changed
sk: Ikona záložky '%1' bola zmenená

[ctx: Successful message after an user action]
en: Bookmark icon changed
sk: Ikona záložky zmenená

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Bookmark delete
sk: Vymazať záložku

[ctx: Successful message after an user action]
en: Bookmark deleted
sk: Záložka vymazaná

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, kFilterEdit) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kQueryGrp) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kSearch) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, kFilterEdit)
en: Search
sk: Hľadať

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGTreeView, kBookmarksList)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "https://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">this list allows you to open bookmarked pages</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Ctrl</span> to open in a new page</p></body></html>
sk: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "https://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">tento zoznam vám umožňuje otvárať stránky pridané do záložiek</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Ctrl</span>na otvorenie novej stránky</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGTreeView, kBookmarksList)
en: this list allows you to open bookmarked pages
sk: tento zoznam umožňuje otvárať stránky pridané do záložiek

[ctx: Dashboard widget title]
en: Sub dashboard
sk: Vedľajšia nástenka

[ctx: Noun, the title of a section]
en: Sub dashboard
sk: Vedľajšia nástenka

[ctx: Noun, a summary of your financial situation]
en: Dashboard
sk: Nástenka

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... the <a href="skg://dashboard_plugin">dashboard</a> is there to give you a summary of your situation.</p>
sk: <p>... <a href="skg://dashboard_plugin">nástenka</a> je tu na to, aby vám poskytla zhrnutie vašej situácie.</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... the <a href="skg://dashboard_plugin">dashboard</a> can be reorganized by drag and drop.</p>
sk: <p>... <a href="skg://dashboard_plugin">nástenku</a> je možné reorganizovať pretiahnutím.</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... some widgets of the <a href="skg://dashboard_plugin">dashboard</a> have parameters.</p>
sk: <p>... niektoré ovládacie prvky na <a href="skg://dashboard_plugin">nástenke</a> majú parametre.</p>

[ctx: Verb]
en: Configure the dashboard
sk: Konfigurovať nástenku

[ctx: Message]
en: Welcome to %1
sk: Vitajte v %1

[ctx: Verb]
en: Choose layout ...
sk: Vybrať rozloženie ...

[ctx: Verb]
en: Flow
sk: Kolovať

[ctx: Verb]
en: 1 column
sk: 1 stĺpec

[ctx: Verb]
en: 2 columns
sk: 2 stĺpce

[ctx: Verb]
en: 3 columns
sk: 3 stĺpce

[ctx: Verb]
en: 4 columns
sk: 4 stĺpce

[ctx: Verb]
en: More ...
sk: Viac ...

note: i18n: ectx: Menu (tool)
en: Tools
sk: Nástroje

[ctx: Restart the profiling, a method used for analysing performances]
en: Restart profiling
sk: Znovu spustiť profilovanie

[ctx: Open the profiling, a method used for analysing performances]
en: Open profiling
sk: Otvoriť profilovanie

[ctx: Noun, a plugin allowing to access the SQLite database, useful to debug]
en: Debug
sk: Ladenie

[ctx: A tool tip, explaining that the plugin is useful for debugging purposes]
en: Useful for debug
sk: Užitočné pre ladenie

[ctx: Execute an SQL query]
en: Execute
sk: Spustiť

[ctx: Execute an SQL queries (one per line)]
en: Execute multi queries
sk: Vykonať viacnásobné dopyty

[ctx: Explain an SQL query]
en: Explain
sk: Vysvetliť

[ctx: Explain the SQL query plan]
en: Explain query plan
sk: Vysvetlite plán dopytu

[ctx: Execute script]
en: Execute script [%1]
sk: Spustiť skript [%1]

[ctx: Display the execution time needed by an SQL query]
en: 
    Execution time: %1 ms
sk: 
    Čas vykonania: %1 ms

[ctx: Display an SQL command from the debug plugin]
en: SQL command from debug plugin
sk: Príkaz SQL z ladiaceho zásuvného modulu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kSQLInput) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kSQLInput)
en: SQL command to execute
sk: Príkaz SQL, ktorý sa má vykonať

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPlainTextEdit, kInput) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPlainTextEdit, kInput)
en: Script to execute
sk: Skript na spustenie

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kSQLPushButton) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kSQLPushButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kSQLPushButton) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, kApply)
en: Execute
sk: Spustiť

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kSQLTransactionPushButton) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kSQLTransactionPushButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kSQLTransactionPushButton)
en: Execute in a transaction
sk: Vykonať v transakcii

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kRefreshViewsAndIndexes) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kRefreshViewsAndIndexes)
en: Refresh Database (views, indexes, triggers)
sk: Obnoviť databázu (zobrazenia, indexy, spúšťače)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kRefreshViewsAndIndexes)
en: Refresh Database
sk: Obnoviť databázu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KTextEdit, kSQLResult) i18n: ectx: property (statusTip), widget (KTextEdit, kSQLResult)
en: SQL output
sk: SQL výstup

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kTraceLevelLbl)
en: &Trace level:
sk: Ú&roveň sledovania:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, kTraceLevel) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QSlider, kTraceLevel)
en: Select level of traces
sk: Vybrať úroveň sledovaní

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kEnableProfilingChk) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QCheckBox, kEnableProfilingChk)
en: Enable or disable profiling
sk: Povoliť alebo zakázať profilovanie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kEnableProfilingChk)
en: Enable profiling
sk: Povoliť profilovanie

[ctx: Question]
en: Do you want to force the deletion ?
sk: Chcete vynútiť vymazanie?

[ctx: Successful message after an user action]
en: Objects deleted.
sk: Objekty vymazané.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_openlastfile) i18n: ectx: label, entry (openlastfile), group (File)
en: Open last file on startup
sk: Otvoriť posledný súbor pri spustení

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (openlastfile), group (File)
en: If checked, the application will automatically start with the last file used.
sk: Ak je zaškrtnuté, aplikácia sa automaticky spustí s posledným použitým súborom.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_saveonclose) i18n: ectx: label, entry (saveonclose), group (File)
en: Save on close
sk: Uložiť pri zatvorení

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (saveonclose), group (File)
en: If checked, the application will automatically save current document on close.
sk: Ak je zaškrtnuté, aplikácia pri zatvorení automaticky uloží aktuálny dokument.

note: i18n: ectx: label, entry (storeInKdeWallet), group (File)
en: Store passwords in KDE Wallet
sk: Uložiť heslá v KDE Wallet

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (storeInKdeWallet), group (File)
en: If checked, the application will get/set passwords from KDE wallet.
sk: Ak je zaškrtnuté, aplikácia bude získavať/nastavovať heslá z KDE wallet.

note: i18n: ectx: label, entry (selectedWallet), group (File)
en: Selected Wallet
sk: Vybraná peňaženka

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (selectedWallet), group (File)
en: The Selected Wallet.
sk: Vybraná peňaženka.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_backup_enabled) i18n: ectx: label, entry (backup_enabled), group (File)
en: Enable backup
sk: Povoliť zálohu

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (backup_enabled), group (File)
en: If checked, the application will automatically create a backup.
sk: Ak je zaškrtnuté, aplikácia automaticky vytvorí zálohu.

note: i18n: ectx: label, entry (prefix), group (File)
en: Prefix
sk: Predpona

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (prefix), group (File)
en: The prefix for the backup file.
sk: Predpona záložného súboru.

note: i18n: ectx: label, entry (suffix), group (File)
en: Suffix
sk: Prípona

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (suffix), group (File)
en: The suffix for the backup file.
sk: Prípona záložného súboru.

[ctx: Action allowing the user to change his document password]
en: Change password...
sk: Zmena hesla...

[ctx: Splash screen message]
en: Opening file %1...
sk: Otvára sa súbor %1...

[ctx: Error Message]
en: File %1 not found! Impossible to open it.
sk: Súbor %1 nebol nájdený! Nie je možné ho otvoriť.

[ctx: Noun, a file as in a text file]
en: File
sk: Súbor

[ctx: File Management, as in Save File, Save As...]
en: File management
sk: Správa súborov

[ctx: Description of a tip]
en: <p>... the last opened file can be <a href="skg://tab_configure?page=File plugin">open automatically</a> when the application is launched.</p>
sk: <p>... posledný otvorený súbor môže byť <a href="skg://tab_configure?page=File plugin">otvorený automaticky</a> pri spustení aplikácie.</p>

[ctx: Description of a tip]
en: <p>... you can secure your document with a <a href="skg://file_change_password">password</a>.</p>
sk: <p>... môžete svoj dokument zabezpečiť <a href="skg://file_change_password">heslom</a>.</p>

[ctx: Successful message after creating a document]
en: Document successfully created.
sk: Dokument úspešne vytvorený.

[ctx: Error message: Could not create a document]
en: Document creation failed.
sk: Vytvorenie dokumentu zlyhalo.

[ctx: Successfully saved a file]
en: File successfully saved.
sk: Súbor bol úspešne uložený.

[ctx: Error message: Could not save a file]
en: Cannot save file
sk: Nedá sa uložiť súbor

[ctx: Associated with the file extension : for example, .csv --> CSV document]
en: %1 document
sk: dokument %1

[ctx: Successfully saved a file]
en: File '%1' saved.
sk: Súbor '%1' uložený.

[ctx: Error message: Could not save a file]
en: Failed to save '%1'.
sk: Zlyhalo uloženie '%1'.

[ctx: Panel title]
en: Open file
sk: Otvoriť súbor

[ctx: File format for open dialog panel]
en: %1 document
sk: dokument %1

[ctx: Warning message]
en: Your document has been restored from its temporary file. You can decide to reopen the original document.
sk: Váš dokument bol obnovený z dočasného súboru. Môžete sa rozhodnúť znovu otvoriť pôvodný dokument.

[ctx: Noun]
en: Reopen
sk: Znovu otvoriť

[ctx: Question]
en: This file seems to be protected.
    Please enter the password.
sk: Zdá sa, že tento súbor je chránený.
    Prosím, zadajte heslo.

[ctx: The user did not provide the correct password]
en: <b>Wrong password.</b>
sk: <b>Zlé heslo.</b>

[ctx: Successfully opened a file]
en: File '%1' opened.
sk: Súbor '%1' otvorený.

[ctx: Error message: Could not open a file]
en: Failed to open '%1'.
sk: Zlyhalo otvorenie '%1'.

[ctx: Noun]
en: Try a recovery
sk: Pokus o obnovu

[ctx: Positive message]
en: Your document has been recovered here: %1
    Take care the recovery could be not perfect
sk: Váš dokument bol obnovený tu: %1
    Dajte si pozor obnovenie by nemuselo byť dokonalé

[ctx: Noun]
en: Open the recovered file
sk: Otvorenie obnoveného súboru

en: Take care, if you lose your <b>password</b> then it will be <u><b>impossible</b></u> to open your document. Warning, this action can not be undone excepted by changing the password again.
sk: Dávajte si pozor, ak stratíte vaše <b>heslo</b>, váš dokument bude <u><b>nemožné</b></u> otvoriť. Varovanie: túto akciu nie je možné vrátiť späť, okrem opätovnej zmeny hesla.

[ctx: Successfully changed the document password]
en: Changing password was canceled.
sk: Zmena hesla bola zrušená.

[ctx: Successfully changed the document password]
en: Password changed.
sk: Heslo zmenené.

[ctx: Error message: Could not change the document password]
en: Failed to change password.
sk: Zlyhala zmena hesla.

[ctx: Advice to the user that he should backup his document]
en: Backup your document
sk: Zálohovať váš dokument

[ctx: Explain the user that he should backup his document]
en: Do not forget to backup your document on another device.
sk: Nezabudnite si dokument zálohovať na inom zariadení.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Backup on save
sk: Záloha pri ukladaní

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Prefix:
sk: Predpona:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Suffix:
sk: Prípona:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: <html><head/><body><p>The following key words can be used in prefix and suffix:<br/>&lt;DATE&gt;: to add the current date in the backuped file<br/>&lt;TIME&gt;: to add the current time in the backuped file</p><p>By default, the backup is stored in the same directory than the saved file.<br/>But, you can force the backup directory by setting an absolute path in the prefix.<br/>(example: /backup/)</p></body></html>
sk: <html><head/><body><p>Nasledujúce kľúčové slová môžu byť použité v predpone a prípone:<br/>&lt;DATE&gt;: na pridanie aktuálneho dátumu do zálohovaného súboru<br/>&lt;TIME&gt;: na pridanie aktuálneho času do zálohovaného súboru</p><p>V predvolenom nastavení je záloha uložená v rovnakom adresári ako uložený súbor.<br/>Zálohovací adresár však môžete vynútiť nastavením absolútnej cesty v predpone.<br/>(príklad: /backup/)</p></body></html>

[ctx: Verb]
en: Switch highlight
sk: Prepnúť zvýraznenie

[ctx: Verb]
en: Switch close
sk: Prepnúť zatvorenie

[ctx: The tool tip]
en: Highlight
sk: Zvýraznenie

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Close
sk: Zavrieť

[ctx: An information to the user]
en: The close status of '%1' has been changed
sk: Stav zatvorenia '%1' bol zmenený

[ctx: Successful message after an user action]
en: Closed.
sk: Uzavreté

[ctx: Error message]
en: Closure failed
sk: Uzavretie zlyhalo

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Highlight
sk: Zvýraznenie

[ctx: An information to the user]
en: The highlight status of '%1' has been changed
sk: Stav zvýraznenia '%1' bol zmenený

[ctx: Successful message after an user action]
en: Highlighted.
sk: Zvýraznené.

[ctx: Error message]
en: Highlight failed
sk: Zvýraznenie zlyhalo

[ctx: Error message]
en: File %1/html/main.txt not found
sk: Súbor %1/html/main.txt sa nenašiel.

[ctx: A tool tip]
en: Monthly report
sk: Mesačný výkaz

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... you can generate a <a href="skg://monthly_plugin">monthly report</a>.</p>
sk: <p>... môžete vytvoriť <a href="skg://monthly_plugin">mesačný výkaz</a>.</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... you can download more monthly report <a href="skg://monthly_plugin">templates</a>.</p>
sk: <p>... môžete si stiahnuť ďalšie <a href="skg://monthly_plugin">šablóny</a> mesačných výkazov.</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... you can create and share your own <a href="skg://monthly_plugin">monthly report</a> template.</p>
sk: <p>... môžete si vytvoriť a zdieľať vlastnú šablónu <a href="skg://monthly_plugin">mesačného výkazu</a>.</p>

en: Upload
sk: Odoslať

[ctx: An error message]
en: Impossible to copy file from '%1' to '%2'
sk: Nie je možné kopírovať súbor z '%1' do '%2'

[ctx: Error message]
en: Deletion of '%1' failed
sk: Vymazanie '%1' zlyhalo

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Compute monthly report for '%1'
sk: Výpočet mesačného výkazu pre '%1'

[ctx: Will be followed by a month on which the report will be built]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Report of:
sk: Výkaz z:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGSimplePeriodEdit, kMonth) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGSimplePeriodEdit, kMonth)
en: Month of the report
sk: Mesiac výkazu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, kRefresh) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QToolButton, kRefresh)
en: Refresh the monthly report
sk: Aktualizovať mesačný výkaz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Template:
sk: Š&ablóna:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGSimplePeriodEdit, kTemplate) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGSimplePeriodEdit, kTemplate)
en: The template to use
sk: Šablóna, ktorá sa použije

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, kDeleteTemplate) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QToolButton, kDeleteTemplate) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, kDeleteSource) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QToolButton, kDeleteSource)
en: Delete the selected source
sk: Vymazať vybraný zdroj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, kGetNewHotStuff) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QToolButton, kGetNewHotStuff)
en: Get more templates
sk: Získať viac šablón

[ctx: Verb, print in an html file]
en: Print into a html file
sk: Vytlačiť do súboru html

[ctx: Verb, action to use a printer]
en: print
sk: tlačiť

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... you can <a href="skg://file_print">print</a> all opened pages.</p>
sk: <p>... môžete <a href="skg://file_print">vytlačiť</a> všetky otvorené stránky.</p>

[ctx: Successful message after an user action]
en: Print successfully done.
sk: Tlač bola úspešne dokončená.

[ctx: Error message]
en: Print failed
sk: Tlač zlyhala

[ctx: Allows user to add a user defined property on an object]
en: Add property
sk: Pridať vlastnosť

[ctx: Create a user defined property]
en: Property creation
sk: Vytvorenie vlastnosti

[ctx: The user defined property was successfully created]
en: Property created
sk: Vlastnosť vytvorená

[ctx: Error message]
en: The following command line failed with code %2:
    '%1'
sk: Nasledujúci príkazový riadok zlyhal s kódom %2:
    '%1'

[ctx: Noun]
en: Bill
sk: Účet

[ctx: Add a property (attribute=value)]
en: Add %1=%2
sk: Pridať %1=%2

[ctx: Help]
en: No property found. You must create a property from the dock first.
sk: Nenašla sa žiadna vlastnosť. Najprv musíte vytvoriť vlastnosť z doku.

[ctx: Message]
en: Download list of available bills on going...
sk: Stiahnuť zoznam dostupných účtov pokračujúcich...

[ctx: Noun]
en: More...
sk: Viac...

[ctx: Add a property (attribute=value)]
en: Download and add %1 (%2)
sk: Stiahnuť a pridať %1 (%2)

[ctx: Noun, an item's properties]
en: Properties
sk: Vlastnosti

[ctx: Description of a tip]
en: <p>... you can manage properties on all objects.</p>
sk: <p>... môžete spravovať vlastnosti všetkých objektov.</p>

[ctx: Description of a tip]
en: <p>... you can add files or Internet links as property.</p>
sk: <p>... môžete pridať súbory alebo internetové odkazy ako vlastnosť.</p>

[ctx: Description of a tip]
en: <p>... you can automatically download and add bills as properties by using %1.</p>
sk: <p>... môžete automaticky sťahovať a pridávať účty ako vlastnosti pomocou %1.</p>

en: Name
sk: Názov

en: Value
sk: Hodnota

en: Selection
sk: Výber

en: All
sk: Všetko

[ctx: Question]
en: Do you want copy or link the file?
sk: Chcete súbor skopírovať alebo prepojiť?

[ctx: Question]
en: Copy
sk: Kopírovať

[ctx: Question]
en: Link
sk: Odkaz

[ctx: Error message: could not open the requested file]
en: Open file '%1' failed
sk: Otvorenie súboru '%1' zlyhalo

[ctx: Create a user defined property]
en: Rename property
sk: Premenovať vlastnosť

[ctx: The user property was successfully renamed]
en: Property renamed
sk: Vlastnosť premenná

[ctx: Open panel caption]
en: Select a file
sk: Vybrať súbor

[ctx: The user defined property was successfully deleted]
en: Properties deleted.
sk: Vlastnosti vymazané.

[ctx: Error message: Could not delete an item]
en: Delete failed
sk: Mazanie zlyhalo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kAttribute) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kAttribute)
en: The property name
sk: Názov vlastnosti

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kRename) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kRename)
en: Rename property
sk: Premenovať vlastnosť

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kAdd) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kAdd)
en: Add property
sk: Pridať vlastnosť

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kValue) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kValue)
en: The property value
sk: Hodnota vlastnosti

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kSelectFile) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kSelectFile)
en: Select a file as property
sk: Vybrať súbor ako vlastnosť

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kRemove) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kRemove)
en: Remove property
sk: Odstrániť vlastnosť

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kOpenBtn) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kOpenBtn)
en: Open file
sk: Otvoriť súbor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kOpenBtn)
en: Open...
sk: Otvoriť...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: For:
sk: Pre:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGTableView, kView) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGTableView, kView)
en: List of properties
sk: Zoznam vlastností

[ctx: Select all objects in a list]
en: Select all
sk: Vybrať všetko

en: Selection: %1 lines for %2 (min: %3, average: %4, max: %5)
sk: Výber: %1 riadkov pre %2 (min: %3, priemer: %4, max: %5)

en: Selection: %1 line for %2
sk: Výber: %1 riadok pre %2

en: Selection: %1 line | Selection: %1 lines
sk[0]: Výber: %1 riadok
sk[1]: Výber: %1 riadky
sk[2]: Výber: %1 riadkov

[ctx: The title]
en: Statistic
sk: Štatistika

note: i18n: ectx: label, entry (maxNumberOfUndo), group (skg_undoredo)
en: Maximum undo depth
sk: Maximálna hĺbka pre späť

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_cleanHistoryOnSave) i18n: ectx: label, entry (cleanHistoryOnSave), group (skg_undoredo)
en: Clean history on save
sk: Vyčistiť históriu pri uložení

[ctx: Verb, action to cancel previous action]
en: Revert document
sk: Vrátiť dokument späť

[ctx: Verb, action to cancel previous action]
en: Undo
sk: Späť

[ctx: Verb, action to redo previous cancelled action]
en: Redo
sk: Znovu

[ctx: Verb, action to cancel previous action]
en: Clear history
sk: Vyčistiť históriu

[ctx: Verb]
en: Undo operation '%1'.
sk: Vrátiť operáciu '%1'.

[ctx: Verb]
en: Redo operation '%1'.
sk: Znovu vykonať operáciu '%1'.

[ctx: Noun]
en: History
sk: História

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... you can undo and redo your modifications.</p>
sk: <p>... môžete vrátiť späť a znovu vykonať svoje zmeny.</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... you can modify the maximum size of the undo/redo stack in the <a href="skg://tab_configure?page=Undo redo plugin">settings</a>.</p>
sk: <p>... môžete zmeniť maximálnu veľkosť zásobníka späť/znovu v <a href="skg://tab_configure?page=Undo redo plugin">nastaveniach</a>.</p>

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: History is too large
sk: História je príliš veľká.

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: You can improve performances by reducing your history size in settings.
sk: Výkon môžete zlepšiť zmenšením veľkosti histórie v nastaveniach.

[ctx: Advice on making the best (action)]
en: Open settings panel
sk: Otvoriť panel nastavení

[ctx: Message for successful user action]
en: Clear history successfully done.
sk: Vyčistenie histórie bolo úspešne vykonané.

[ctx: Error message]
en: Clear history failed
sk: Vyčistenie histórie zlyhalo

[ctx: Successful message after an user action]
en: Undo successfully done.
sk: Vrátenie vykonania úspešne realizované.

[ctx: Error message]
en: Undo failed
sk: Vrátenie vykonania zlyhalo

[ctx: Successful message after an user action]
en: Redo successfully done.
sk: Znovu vykonanie úspešne realizované.

[ctx: Error message]
en: Redo failed
sk: Znovu vykonanie zlyhalo

[ctx: Message for successful user action]
en: Undo successfully done.
sk: Vrátenie vykonania úspešne realizované.

[ctx: Message for successful user action]
en: Redo successfully done.
sk: Znovu vykonanie úspešne realizované.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGTableView, kTransactionList) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGTableView, kTransactionList)
en: History of modifications
sk: História zmien

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kClearHistoryBtn) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kClearHistoryBtn) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kClearHistoryBtn)
en: Clear history
sk: Vyčistiť históriu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Maximum undo depth:
sk: Maximálna hĺbka pre späť:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_maxNumberOfUndo)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "https://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">The number of undoable actions to keep in the history. If you want to keep <span style=" font-weight:600;">all</span> actions in the history, set this to <span style=" font-weight:600;">-1</span>, but be warned that the file size will increase steeply.</p></body></html>
sk: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "https://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Počet akcií vrátených späť, ktoré sa majú uchovávať v histórii. Ak chcete v histórii ponechať  <span style=" font-weight:600;">všetky</span> akcie, nastavte tu <span style=" font-weight:600;">-1</span>, ale upozorňujeme, že veľkosť súboru sa prudko zvýši.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QSpinBox, kcfg_maxNumberOfUndo)
en: -1 for no limit
sk: -1 pre žiadny limit

[ctx: Error message]
en: Invalid parameters
sk: Neplatné parametre

[ctx: Import step]
en: Import %1 file
sk: Importovať súbor %1

[ctx: Error message]
en: Open file '%1' failed
sk: Otvorenie súboru '%1' zlyhalo

[ctx: Import step]
en: Import operations
sk: Importovať operácie

[ctx: An information message]
en: Using account '%1' for import
sk: Použitie účtu '%1' na import

[ctx: An information message]
en: More than one possible account found.
sk: Našlo sa viac ako jeden možný účet.

[ctx: An information message]
en: Default account '%1' created for import
sk: Predvolený účet '%1' vytvorený pre import

[ctx: An information message]
en: The initial balance of '%1' has not been set because some operations are already existing
sk: Počiatočný zostatok "%1" nebol nastavený, pretože niektoré operácie už existujú

[ctx: An information message]
en: The initial balance of '%1' has been set with AFB120 file content
sk: Počiatočný zostatok '%1' bol nastavený pomocou obsahu súboru AFB120

[ctx: A file format]
en: AFB120 file (cfomb)
sk: AFB120 súbor (cfomb)

[ctx: A warning message]
en: WARNING: The command %1 failed with code %2 (Retry %3)
sk: VAROVANIE: Príkaz %1 zlyhal s kódom %2 (Skúsiť znovu %3)

[ctx: A warning message]
en: WARNING: The command %1 failed due to a time out (Retry %2)
sk: VAROVANIE: Príkaz %1 zlyhal z dôvodu vypršania času (Skúsiť znovu %2)

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Import with %1
sk: Import pomocou %1

[ctx: Error message]
en: Impossible to find the account id with the regular expression '%1' in line '%2'
sk: Nie je možné nájsť id účtu s regulárnym výrazom '%1' v riadku '%2'

[ctx: Progress message]
en: Download operations
sk: Stiahnutie operácií

[ctx: Error message]
en: Your backend '%1' seems to be not well configure because no account has been found.
sk: Vaša výkonná časť '%1' zrejme nie je dobre nakonfigurovaná, pretože nebol nájdený žiadny účet.

[ctx: Error message]
en: No accounts downloaded with the following command:
    %1
    Check your backend installation.
sk: Žiadne účty neboli stiahnuté pomocou nasledujúceho príkazu:
    %1
    Skontrolujte svoju inštaláciu výkonnej časti.

[ctx: Warning message]
en: Some accounts have not been downloaded. %1
sk: Niektoré účty neboli stiahnuté. %1

[ctx: Progress message]
en: Import
sk: Importovať

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Import one account with %1
sk: Import jedného účtu s %1

[ctx: This is a regular expression to find the column in a csv file. You should keep the ^ and translate the word]
en: ^date
sk: ^dátum

[ctx: This is a regular expression to find the column in a csv file. You should keep the ^ and translate the word]
en: ^account
sk: ^účet

[ctx: This is a regular expression to find the column in a csv file. You should keep the ^ and | and translate the words]
en: ^number|^num?ro
sk: ^číslo|^num?ro

[ctx: This is a regular expression to find the column in a csv file. You should keep the ^ and | and translate the words]
en: ^mode|^type
sk: ^režim|^typ

[ctx: This is a regular expression to find the column in a csv file. You should keep the ^ and | and translate the words]
en: ^payee|^tiers
sk: ^príjemca|^stupne

[ctx: This is a regular expression to find the column in a csv file. You should keep the ^ and | and translate the words]
en: ^comment|^libell?|^d?tail|^info
sk: ^komentár|^libell?|^d?tail|^info

[ctx: This is a regular expression to find the column in a csv file. You should keep the ^ and | and translate the words]
en: ^status|^pointage
sk: ^stav|^pointage

[ctx: This is a regular expression to find the column in a csv file. You should keep the ^ and translate the word]
en: ^bookmarked
sk: ^Pridané do záložiek

[ctx: This is a regular expression to find the column in a csv file. You should keep the ^ and | and translate the words]
en: ^value|^amount|^valeur|^montant|^credit|^debit
sk: ^hodnota|^suma|^valeur|^montant|^kredit|^debet

[ctx: This is a regular expression to find the column in a csv file. You should keep the ^ and translate the word]
en: ^quantity
sk: ^množstvo

[ctx: This is a regular expression to find the column in a csv file. You should keep the ^ and translate the word]
en: ^unit
sk: ^jednotka

[ctx: This is a regular expression to find the column in a csv file. You should keep the ^ and | and translate the words]
en: ^sign|^sens
sk: ^znamienko|^sens

[ctx: This is a regular expression to find the column in a csv file. You should keep the ^ and | and translate the words]
en: ^-|^debit|^withdrawal
sk: ^-|^debet|^stiahnutie

[ctx: This is a regular expression to find the column in a csv file. You should keep the ^ and translate the word]
en: ^idgroup
sk: ^idskupiny

[ctx: This is a regular expression to find the column in a csv file. You should keep the ^ and translate the word]
en: ^idtransaction
sk: ^idtransakcie

[ctx: Error message]
en: Columns payee and category not found. Set import parameters in settings (Configure Skrooge... / Import/Export / CSV / Edit regular expressions...).
sk: Nenašli sa stĺpce príjemca a kategória. Nastavte parametre importu v nastaveniach (Konfigurovať Skrooge... / Import/Export / CSV / Upraviť regulárne výrazy...).

[ctx: Error message]
en: Columns date and amount not found. Set import parameters in settings (Configure Skrooge... / Import/Export / CSV / Edit regular expressions...).
sk: Nenašli sa stĺpce dátum a suma. Nastavte parametre importu v nastaveniach (Konfigurovať Skrooge... / Import/Export / CSV / Upraviť regulárne výrazy...).

[ctx: An information message]
en: Use automatic search of the columns
sk: Použitie automatického hľadanie v stĺpcoch

[ctx: An information message]
en: Mapping used: %1
sk: Použité mapovanie: %1

[ctx: Error message]
en: Header not found in CSV file
sk: V súbore CSV sa nenašla hlavička

[ctx: Error message]
en: Date format not supported
sk: Formát dátumu nie je podporovaný

[ctx: An information message]
en: Import of '%1' with code '%2' and date format '%3'
sk: Import '%1' s kódom '%2' a formátom dátumu '%3'

[ctx: Error message]
en: Invalid number of columns in line %1. Expected %2. Found %3.
sk: Neplatný počet stĺpcov v riadku %1. Očakávané %2. Nájdené %3.

[ctx: An operation mode]
en: Transfer
sk: Prevod

[ctx: An operation mode]
en: Direct debit
sk: Priamy debetPriamy dlh

[ctx: An operation mode]
en: Check
sk: Zaúčtovať

[ctx: An operation mode]
en: Deposit
sk: Vklad

[ctx: An operation mode]
en: Payback
sk: Splatenie

[ctx: An operation mode]
en: Withdrawal
sk: Stiahnutie

[ctx: An operation mode]
en: Card
sk: Karta

[ctx: An operation mode]
en: Loan payment
sk: Splátka úveru

[ctx: An operation mode]
en: Subscription
sk: Prihlásenie

[ctx: An operation mode]
en: Cash deposit
sk: Hotovostný vklad

[ctx: An operation mode]
en: Card summary
sk: Súhrn kariet

[ctx: An operation mode]
en: Deferred card
sk: Karta s odloženou platbou

[ctx: Noun]
en: Bank for import %1
sk: Banka pre import %1

[ctx: An information message]
en: Default bank '%1' created for import
sk: Predvolená banka '%1' vytvorená pre import

[ctx: An information message]
en: The initial balance of '%1' has been set
sk: Počiatočný zostatok '%1' bol nastavený

[ctx: An information message]
en: Only selected accounts and operations have been exported
sk: Exportovali sa len vybrané účty a operácie

[ctx: Error message]
en: Save file '%1' failed
sk: Uloženie súboru '%1' zlyhalo

[ctx: A file format]
en: CSV file
sk: CSV súbor

[ctx: Import step]
en: Import units
sk: Importovať jednotky

[ctx: An information message]
en: Import of '%1' with codec '%2' and date format '%3'
sk: Import '%1' s kodekom '%2' a formátom dátumu '%3'

[ctx: Import step]
en: Import rules
sk: Pravidlá importu

[ctx: An information message]
en: Import of '%1' with codec '%2'
sk: Import '%1' s kodekom '%2'

[ctx: Error message]
en: Invalid XML content in file '%1'
sk: Neplatný obsah XML v súbore '%1'

[ctx: Import step]
en: Import banks and accounts
sk: Import bánk a účtov

[ctx: Import step]
en: Import scheduled operations
sk: Import naplánovaných operácií

[ctx: A file format]
en: GnuCash document
sk: Dokument GnuCash

[ctx: Error message]
en: Bad version of Grisbi document. Version must be >= 0.6.0
sk: Zlá verzia dokumentu Grisbi. Verzia musí byť >= 0.6.0

[ctx: Import step]
en: Import banks
sk: Importovať banky

[ctx: Import step]
en: Import accounts
sk: Import účtov

[ctx: Import step]
en: Import payees
sk: Importovať príjemcov

[ctx: Import step]
en: Import payment mode
sk: Režim platby importu

[ctx: Import step]
en: Import categories
sk: Import kategórií

[ctx: Noun]
en: Budgetary allocation
sk: Pridelenie rozpočtových prostriedkov

[ctx: Noun]
en: Fiscal year
sk: Fiškálny rok

[ctx: A file format]
en: Grisbi file
sk: Grisbi súbor

[ctx: Export step]
en: Export %1 file
sk: Exportovať súbor %1

[ctx: Export step]
en: Export accounts
sk: Export účtov

[ctx: Export step]
en: Export categories
sk: Export kategórií

[ctx: Export step]
en: Export payees
sk: Exportovať príjemcov

[ctx: Export step]
en: Export operations
sk: Export operácií

[ctx: A file format]
en: Intuit Interchange Format file
sk: Súbor Intuit Interchange Format

[ctx: A file format]
en: JSON file
sk: Súbor JSON

[ctx: Error message]
en: Account with identifier %1 not found
sk: Účet s identifikátorom %1 sa nenašiel

[ctx: Import step]
en: Import budgets
sk: Importovať rozpočty

[ctx: Export step]
en: Export units
sk: Exportovať jednotky

[ctx: Export step]
en: Export budgets
sk: Exportovať rozpočty

[ctx: Export step]
en: Export scheduled operations
sk: Export naplánovaných operácií

[ctx: Export step]
en: Export banks
sk: Exportovať banky

[ctx: A file format]
en: KMyMoney document
sk: Dokument KMyMoney

[ctx: The default category for the accounts for ledger export]
en: Account
sk: Účet

[ctx: Category not defined]
en: Not defined
sk: Nedefinované

[ctx: The default category for the categories for ledger export]
en: Category
sk: Kategória

[ctx: Error message]
en: The execution of '%1' failed
sk: Vykonanie '%1' zlyhalo

[ctx: Error message]
en: The ledger conversion in xml of '%1' failed
sk: Konverzia účtovnej knihy v xml '%1' zlyhala

[ctx: A file format]
en: Ledger file
sk: Súbor účtovnej knihy

[ctx: Import step]
en: Import stocks
sk: Import akcií

[ctx: Noun, a type of account]
en: Assets
sk: Aktíva

[ctx: Import step]
en: Import assets
sk: Import aktív

[ctx: A file format]
en: Money Manager Ex document
sk: Dokument Money Manager Ex

[ctx: Error message]
en: Error during parsing of '%1'
sk: Chyba pri analyzovaní '%1'

[ctx: Error message]
en: The file %1 does not have read access rights
sk: Súbor %1 nemá prístupové práva na čítanie

[ctx: Error message]
en: The java application is not installed. You must manually install it.
sk: Aplikácia java nie je nainštalovaná. Musíte ju nainštalovať ručne.

[ctx: Error message]
en: The sunriise application is needed for Microsoft Money import but is not installed in '%1'
sk: Aplikácia sunriise je potrebná na import Microsoft Money, ale nie je nainštalovaná v '%1'

[ctx: Warning message]
en: The operation '%1' has been repaired because its amount was not equal to the sum of the amounts of its splits
sk: Operácia "%1" bola opravená, pretože jej suma sa nerovnala súčtu súm jej rozdelení

[ctx: Error message]
en: Invalid password
sk: Neplatné heslo

[ctx: Error message]
en: The extraction from the Microsoft Money document '%1' failed
sk: Extrakcia z dokumentu Microsoft Money '%1' zlyhala

[ctx: A file format]
en: Microsoft Money document
sk: Dokument Microsoft Money

[ctx: An information message]
en: The initial balance of '%1' has been set with MT940 file content
sk: Počiatočný zostatok '%1' bol nastavený pomocou obsahu súboru MT940

[ctx: A file format]
en: MT940 file
sk: MT940 súbor

[ctx: Error message]
en: OFX import failed
sk: Import OFX zlyhal

[ctx: Adjective, an unknown item]
en: Unknown
sk: Neznáme

[ctx: Noun, the title of an item]
en: Title
sk: Titul

[ctx: Noun, type of OFX transaction]
en: Credit
sk: Kredit

[ctx: Noun, type of OFX transaction]
en: Debit
sk: Debet

[ctx: Noun, type of OFX transaction]
en: Interest
sk: Úrok

[ctx: Noun, type of OFX transaction]
en: Dividend
sk: Dividenda

[ctx: Noun, type of OFX transaction]
en: FI fee
sk: FI poplatok

[ctx: Noun, type of OFX transaction]
en: Service charge
sk: Poplatok za služby

[ctx: Noun, type of OFX transaction]
en: Deposit
sk: Vklad

[ctx: Noun, type of OFX transaction]
en: Point of sale
sk: Miesto predaja

[ctx: Noun, type of OFX transaction]
en: Electronic payment
sk: Elektronická platba

[ctx: Noun, type of OFX transaction]
en: Repeating payment
sk: Opakovaná platba

[ctx: Noun, a quantity of money taken by a financial institution to perform an operation]
en: Commission
sk: Poplatok

[ctx: A file format]
en: OFX file
sk: OFX súbor

en: Invoice
sk: Faktúra

[ctx: An information message]
en: Invoice %1 has not been imported because it is not recognized (List of recognized extractors: %2).
sk: Faktúra %1 nebola importovaná, pretože nie je rozpoznaná (Zoznam rozpoznaných extraktorov: %2).

[ctx: A file format]
en: PDF file (invoice)
sk: PDF súbor (faktúra)

[ctx: An information message]
en: Categories found and imported
sk: Kategórie nájdené a importované

[ctx: An information message]
en: Units prices found and imported
sk: Zistené a importované ceny jednotiek

[ctx: An information message]
en: Units found and imported
sk: Jednotky nájdené a importované

[ctx: An information message]
en: Trackers found and imported
sk: Sledovače nájdené a importované

[ctx: An information message]
en: Auto repaired operation
sk: Automaticky opravená operácia

[ctx: An information message]
en: The total amount of the operation (%1) was different to the sum of the sub-operations (%2). The operation has been repaired.
sk: Celková suma operácie (%1) sa líšila od súčtu čiastkových operácií (%2). Operácia bola opravená.

[ctx: A file format]
en: QIF file
sk: QIF súbor

[ctx: Import step]
en: Import trackers
sk: Import sledovačov

[ctx: Import step]
en: Import bookmarks
sk: Import záložiek

en: Imported bookmarks
sk: Importované záložky

[ctx: Import step]
en: Import interests
sk: Import úrokov

[ctx: An information message]
en: The sqlcipher database has been protected with the same password than your document
sk: Databáza sqlcipher bola chránená rovnakým heslom ako ako váš dokument

[ctx: An error message]
en: Creation file '%1' failed
sk: Vytvorenie súboru '%1' zlyhalo

[ctx: A file format]
en: Skrooge document
sk: Dokument Skrooge

[ctx: A file format]
en: SQLCipher document
sk: Dokument SQLCipher

[ctx: A file format]
en: SQLite document
sk: Dokument SQLite

[ctx: Noun: type of payement]
en: Credit card
sk: Kreditná karta

[ctx: Noun: type of payement]
en: Check
sk: Šek

[ctx: Noun: type of payement]
en: Cash
sk: Hotovosť

[ctx: Noun: type of payement]
en: Transfer
sk: Prevod

[ctx: Noun: type of payement]
en: Other
sk: Ostatné

[ctx: A file format]
en: Homebank document
sk: Dokument Homebank

[ctx: A file format]
en: XML file
sk: XML súbor

[ctx: default keyword for krunner plugin]
en: buy
sk: kúpiť

en: Add a new operation in skrooge
sk: Pridať novú operáciu do skrooge

[ctx: Example of krunner command]
en: %1 10 computer
sk: %1 10 počítač

en: Add operation %1
sk: Pridaj operáciu %1

[ctx: Information message]
en: Operation created
sk: Operácia vytvorená

[ctx: Error message: Could not create a file]
en: Creation of file %1 failed
sk: Vytvorenie súboru %1 zlyhalo

[ctx: Title of a dashboard widget]
en: Accounts
sk: Účty

[ctx: Display only favorite accounts]
en: Highlighted only
sk: Iba zvýraznené

[ctx: Noun, a type of account]
en: Only past operations
sk: Iba minulé operácie

[ctx: Noun, a type of account]
en: Current
sk: Aktuálne

[ctx: Noun, a type of account]
en: Credit card
sk: Kreditná karta

[ctx: Noun, a type of account]
en: Saving
sk: Úspora

[ctx: Noun, a type of account]
en: Investment
sk: Investícia

[ctx: Noun, a type of account]
en: Loan
sk: Úver

[ctx: Noun, a type of account]
en: Pension
sk: Dôchodok

[ctx: Noun, a type of account]
en: Wallet
sk: Peňaženka

[ctx: Noun, a type of account]
en: Other
sk: Ostatné

[ctx: Message, do not translate URL]
en: First, you have to create at least one account<br>from <a href="%1">"Bank and Account"</a> page or <a href="%2">import</a> operations.
sk: Najprv si musíte vytvoriť aspoň jeden účet<br>na stránke <a href="%1">"Banka a účet"</a>, alebo <a href="%2">importujte</a> operácie.

[ctx: the numerical total of a sum of values]
en: Total of %1
sk: Súčet %1

[ctx: Noun, the numerical total of a sum of values]
en: Total
sk: Súčet

[ctx: Verb: Reconciliation is process through which you ensure compliance with your bank's statement]
en: Reconcile...
sk: Zosúladiť...

[ctx: Noun, a list of bank accounts]
en: Accounts (Full)
sk: Účty (Úplné)

[ctx: Noun, a list of banks]
en: Banks (Light)
sk: Banky (odľahčené)

[ctx: Noun, a list of banks]
en: Banks (Full)
sk: Banky (Úplné)

[ctx: Noun, a list of bank accounts]
en: Accounts (Light)
sk: Účty (Odľahčené)

[ctx: Verb]
en: Open report...
sk: Otvoriť výkaz...

[ctx: Display a list of Accounts]
en: Accounts
sk: Účty

[ctx: This allows the user to manage his list of accounts]
en: Manage your accounts
sk: Spravujte svoje účty

[ctx: Description of a tip]
en: <p>... you can associate a logo with your <a href="skg://skrooge_bank_plugin">banks</a>.</p>
sk: <p>... môžete priradiť logo k svojim <a href="skg://skrooge_bank_plugin">bankám</a>.</p>

[ctx: Description of a tip]
en: <p>... <a href="skg://skrooge_bank_plugin">accounts</a> can be merged by drag & drop.</p>
sk: <p>... <a href="skg://skrooge_bank_plugin">účty</a> je možné zlúčiť pretiahnutím.</p>

[ctx: Description of a tip]
en: <p>... you can set a minimum and a maximum limit on your <a href="skg://skrooge_bank_plugin">accounts</a>. This will trigger an alarm.</p>
sk: <p>... môžete nastaviť minimálny a maximálny limit na svojich <a href="skg://skrooge_bank_plugin">účtoch</a>. Tým sa spustí alarm.</p>

[ctx: A bank is in the list of used banks, but it doesn't have any account attached]
en: Bank '%1' has no account
sk: Banka '%1' nemá žiadny účet

[ctx: User can delete banks with no accounts]
en: Do not forget to remove useless banks
sk: Nezabudnite odstrániť nepotrebné banky

[ctx: Action to delete a bank]
en: Delete '%1'
sk: Vymazať '%1'

[ctx: A account is closed but the amount is not equal to 0]
en: Closed account '%1' still has money
sk: Na zatvorenom účte '%1' sú stále peniaze

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: This is may be not normal
sk: To nemusí byť normálne

[ctx: Action to reopen the account]
en: Reopen '%1'
sk: Znovu otvoriť '%1'

[ctx: Action to create a fake operation to set the amount of the account to 0]
en: Create fake operation
sk: Vytvoriť fiktívnu operáciu

[ctx: Delete banks with no account]
en: Delete unused banks
sk: Vymazať nepoužívané banky

[ctx: Successfully deleted a bank with no account]
en: Unused bank deleted
sk: Nepoužívaná banka vymazaná

[ctx: Could not delete a bank with no account]
en: Unused bank deletion failed
sk: Vymazanie nepoužívanej banky zlyhalo

[ctx: Reopen a closed account]
en: Reopen account '%1'
sk: Znovu otvoriť účet '%1'

[ctx: Successfully reopen account]
en: Account reopened
sk: Účet bol znovu otvorený

[ctx: Failure]
en: reopening of the account failed
sk: znovuotvorenie účtu zlyhalo

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Create fake operation
sk: Vytvorenie fiktívnej operácie

[ctx: Noun, default comment for a fake operation]
en: Fake operation
sk: Fiktívna operácia

[ctx: An information to the user that something was added]
en: The operation '%1' has been added
sk: Bola pridaná operácia '%1'

[ctx: Successful message after an user action]
en: Fake operation created.
sk: Fiktívna operácia vytvorená.

[ctx: Error message]
en: Creation failed
sk: Vytvorenie zlyhalo

en: Opened
sk: Otvorené

en: Closed
sk: Uzavreté

en: Highlighted only
sk: Iba zvýraznené

en: Graph
sk: Graf

en: Display the account edit panel
sk: Zobraziť panel úprav účtu

[ctx: Other type of bank account]
en: Other...
sk: Iné...

[ctx: Noun, a list of items]
en: Operations of account
sk: Operácie na účte

[ctx: Title of panel]
en: Select a bank icon
sk: Výber ikony banky

[ctx: File format for open dialog panel]
en: Image files
sk: Súbory obrázkov

[ctx: Creating an account]
en: Account creation '%1'
sk: Vytvorenie účtu '%1'

[ctx: An information to the user that something was added]
en: The account '%1' has been added
sk: Účet '%1' bol pridaný

[ctx: Successfully created an account]
en: Account '%1' created
sk: Účet '%1' vytvorený

[ctx: Error message : Could not create an account]
en: Account creation failed
sk: Vytvorenie účtu zlyhalo

[ctx: Updating an account]
en: Account update
sk: Aktualizácia účtu

[ctx: Information message]
en: You tried to modify names of selected accounts to an existing account. Accounts have been merged.
sk: Pokúsili ste sa zmeniť názvy vybraných účtov na existujúci účet. Účty boli zlúčené.

[ctx: Information message]
en: You tried to modify all names of selected accounts. Accounts have been merged.
sk: Pokúsili ste sa zmeniť všetky názvy vybraných účtov. Účty boli zlúčené.

[ctx: An information message]
en: The account '%1' has been updated
sk: Účet '%1' bol aktualizovaný

[ctx: Question]
en: You are trying to modify bank name of account named '%1'.
    Do you want to do this modification for all accounts of this bank ?
sk: Pokúšate sa zmeniť názov banky účtu s názvom '%1'.
    Chcete túto zmenu vykonať pre všetky účty tejto banky ?

[ctx: Successfully updated an account]
en: Account updated.
sk: Účet bol aktualizovaný.

[ctx: Error message : Could not update an account]
en: Update failed
sk: Obnova zlyhala

[ctx: Message]
en: Computing...
sk: Vypočítava sa...

[ctx: Information on an account's status : Balance is the current amount of money on the account, Checked is the amount of money on your last bank's statement, To be Checked is the differences between these two values]
en: Today balance : %1     Balance : %2     Checked : %3     To be Checked : %4
sk: Dnešný zostatok : %1     Zostatok : %2     Zaúčtované : %3     Na zaúčtovanie : %4

[ctx: Information on an account's status : Balance is the current amount of money on the account, Checked is the amount of money on your last bank's statement, To be Checked is the differences between these two values]
en: <p>Today balance : %1 < / p > <p>Balance : %2 < / p > <p>Checked : %3 < / p > <p>To be Checked : %4 < / p >
sk: <p>Dnešný zostatok : %1 < / p > <p>Zostatok : %2 < / p > <p>Zaúčtované : %3 < / p > <p>Na zaúčtovanie : %4 < / p >

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kInfo)
en: Computing...
sk: Vypočítava sa...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kAccountCreatorIcon) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kAccountCreatorIcon)
en: Icon of the bank
sk: Ikona banky

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGCalculatorEdit, kAmountEdit)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "https://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Bitstream Vera Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Amount of the operation.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">You can enter expressions here, such as <span style=" font-style:italic;">3+4*2</span>, skrooge will compute the result (<span style=" font-style:italic;">11</span>)</p></body></html>
sk: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "https://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Bitstream Vera Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Suma operácie.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Môžete tu zadať výrazy, ako napríklad <span style=" font-style:italic;">3+4*2</span>, skrooge vypočíta výsledok (<span style=" font-style:italic;">11</span>)</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGUnitComboBox, kUnitEdit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGUnitComboBox, kUnitEdit)
en: Unit of the initial balance of the account
sk: Jednotka počiatočného zostatku účtu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kAccountCreatorAccount) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLineEdit, kAccountCreatorAccount)
en: Name of the account
sk: Názov účtu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kAccountCreatorNumber) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLineEdit, kAccountCreatorNumber)
en: Number of the account
sk: Číslo účtu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGCalculatorEdit, kMaxLimitAmout) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGCalculatorEdit, kMaxLimitAmout)
en: Maximum amount of the account
sk: Maximálna výška účtu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kAccountCreatorAddress) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLineEdit, kAccountCreatorAddress)
en: Address of the agency
sk: Adresa agentúry

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kAccountCreatorComment) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLineEdit, kAccountCreatorComment)
en: Comment of the account
sk: Komentár účtu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kAccountCreatorBank) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kAccountCreatorBank)
en: Name of the bank
sk: Názov banky

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGCalculatorEdit, kMinLimitAmout) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGCalculatorEdit, kMinLimitAmout)
en: Minimum amount of the account
sk: Minimálna výška účtu

[ctx: Noun, a numerical quantity]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kAmountLabel)
en: Initial &balance:
sk: &Počiatočný zostatok:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kAccountCreatorType) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kAccountCreatorType)
en: Type of the account
sk: Typ účtu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kAccountCreatorAgencyNumber) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLineEdit, kAccountCreatorAgencyNumber)
en: Number of the agency
sk: Číslo agentúry

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kAccountCreatorBankNumber) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLineEdit, kAccountCreatorBankNumber)
en: Number of the bank
sk: Číslo banky

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kAccountCreatorAdd) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kAccountCreatorAdd)
en: Add a bank and an account (Ctrl+Enter)
sk: Pridať banku a účet (Ctrl+Enter)

[ctx: Verb, add an item to a list]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kAccountCreatorAdd) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kAddBtn) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kAddOperationBtn)
en: Add
sk: Pridať

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kAccountCreatorUpdate) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kAccountCreatorUpdate)
en: Update selected banks and accounts (Shift+Enter)
sk: Aktualizovať vybrané banky a účty (Shift+Enter)

[ctx: Verb, modify an item]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kAccountCreatorUpdate) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kModifyBtn) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kModifyCategoryButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kModifyOperationBtn)
en: Modify
sk: Zmeniť

[ctx: Noun, a list of financial accounts]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kGroup)
en: Banks
sk: Banky

[ctx: Verb]
en: Process budget rules
sk: Spracovať rozpočtové pravidlá

[ctx: The title]
en: Budget
sk: Rozpočet

[ctx: The tool tip]
en: Budget
sk: Rozpočet

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Budget alarm for '%1'
sk: Rozpočtový alarm pre '%1'

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: Take care to your budget.<br> %1.<br>%2 / %3
sk: Venujte pozornosť svojmu rozpočtu.<br> %1.<br>%2 / %3

[ctx: Advice on making the best (action)]
en: Open operations corresponding to this budget
sk: Otvoriť operácie zodpovedajúce tomuto rozpočtu

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Old budget treatment
sk: Spracovanie starého rozpočtu

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: The budget has not been treated for at least one month.
sk: Rozpočet nebol spracovávaný najmenej jeden mesiac.

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Process budget rules
sk: Spracovanie rozpočtových pravidiel

[ctx: Successful message after an user action]
en: Budget rules processed
sk: Rozpočtové pravidlá spracované

[ctx: Error message]
en: Budget rules failed
sk: Rozpočtové pravidlá zlyhali

[ctx: Noun, how to define a budget period]
en: Monthly
sk: Mesačne

[ctx: Noun, how to define a budget period]
en: Yearly
sk: Ročne

[ctx: Noun, how to define a budget period]
en: Individual
sk: Individuálne

[ctx: Noun, budget items to display]
en: All
sk: Všetko

[ctx: Noun, budget items to display]
en: None
sk: Žiadne

[ctx: Noun, budget items to display]
en: Current
sk: Aktuálne

[ctx: Noun, budget items to display]
en: Current year
sk: Aktuálny rok

[ctx: Noun, budget items to display]
en: Current month
sk: Aktuálny mesiac

[ctx: Noun, budget items to display]
en: Previous year
sk: Predchádzajúci rok

[ctx: Noun, budget items to display]
en: Previous month
sk: Predchádzajúci mesiac

[ctx: Noun, condition item to a apply a transfer of budget]
en: All
sk: Všetko

[ctx: Noun, condition item to a apply a transfer of budget]
en: Negative
sk: Negatív

[ctx: Noun, condition item to a apply a transfer of budget]
en: Positive
sk: Pozitívny

[ctx: Noun, mode item to a apply a transfer of budget]
en: Next
sk: Nasledujúci

[ctx: Noun, mode item to a apply a transfer of budget]
en: Current
sk: Aktuálne

[ctx: Noun, mode item to a apply a transfer of budget]
en: Current year
sk: Aktuálny rok

en: Manual
sk: Ručne

en: Display the edit panel for standard budget
sk: Zobraziť panel úprav pre štandardný rozpočet

en: Display the edit panel for automatic budgets
sk: Zobraziť panel úprav pre automatické rozpočty

en: Rules
sk: Pravidlá

en: Display the edit panel for rules
sk: Zobraziť panel úprav pre pravidlá

[ctx: Option]
en: Remove existing budgets for %1
sk: Odstrániť existujúce rozpočty pre %1

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Budget rule creation
sk: Vytvorenie rozpočtového pravidla

[ctx: An information to the user]
en: The budget rule '%1' has been added
sk: Bolo pridané rozpočtové pravidlo '%1'

[ctx: Successful message after an user action]
en: Budget rule created
sk: Rozpočtové pravidlo vytvorené

[ctx: Error message]
en: Budget rule creation failed
sk: Vytvorenie rozpočtového pravidla zlyhalo

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Budget creation
sk: Vytvorenie rozpočtu

[ctx: An information to the user]
en: The budget '%1' has been added
sk: Rozpočet '%1' bol pridaný

[ctx: Successful message after an user action]
en: Budget created
sk: Rozpočet vytvorený

[ctx: Error message]
en: Budget creation failed
sk: Vytvorenie rozpočtu zlyhalo

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Budget rule update
sk: Aktualizácia rozpočtového pravidla

[ctx: An information to the user]
en: The budget rule '%1' has been updated
sk: Rozpočtové pravidlo '%1' bolo aktualizované

[ctx: Successful message after an user action]
en: Budget rule updated
sk: Rozpočtové pravidlo aktualizované

[ctx: Error message]
en: Budget rule update failed
sk: Aktualizácia rozpočtových pravidiel zlyhala

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Budget update
sk: Aktualizácia rozpočtu

[ctx: Successful message after an user action]
en: Budget updated
sk: Rozpočet aktualizovaný

[ctx: Error message]
en: Budget update failed
sk: Aktualizácia rozpočtu zlyhala

en: Selection: %1 budget for %2 | Selection: %1 budgets for %2
sk[0]: Výber: %1 rozpočet pre %2
sk[1]: Výber: %1 rozpočty pre %2
sk[2]: Výber: %1 rozpočtov pre %2

[ctx: Noun]
en: Selection: none
sk: Výber: žiadne

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kPeriod) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kPeriod)
en: Period of the budget
sk: Obdobie rozpočtu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kYear) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QSpinBox, kYear) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kYearAutoBase) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QSpinBox, kYearAutoBase) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kY
en: Year of the budget
sk: Rok rozpočtu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kMonth) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QSpinBox, kMonth)
en: Month of the budget
sk: Mesiac rozpočtu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGCalculatorEdit, kAmountEdit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGCalculatorEdit, kAmountEdit)
en: Amount of the budget
sk: Suma rozpočtu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kCategoryEdit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kCategoryEdit)
en: Category of the budget
sk: Kategória rozpočtu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kIncludingSubCategories)
en: Including sub categories
sk: Vrátane podkategórií

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QCheckBox, kAutoBudgetCheck) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kAutoBudgetCheck)
en: Enable automatic budget creation
sk: Povoliť automatické vytváranie rozpočtu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kAutoBudgetCheck)
en: Automatic creation based on the operations of:
sk: Automatické vytvorenie na základe operácií:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kBalancingMonthly)
en: Balancing each monthly budget.
sk: Bilancovanie každého mesačného rozpočtu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kBalancingAnnual)
en: Balancing the annual budget
sk: Bilancovanie ročného rozpočtu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: &Year:
sk: &Rok:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kUseScheduledOperation) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QCheckBox, kUseScheduledOperation)
en: Use the scheduled operations for a better automatic creation
sk: Použiť naplánované operácie na lepšie automatické vytváranie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kUseScheduledOperation)
en: Use scheduled operations
sk: Použiť naplánované operácie

[ctx: Title]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: For budgets having
sk: Pre rozpočty, ktoré majú

[ctx: Title]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: When delta
sk: Keď rozdiel

[ctx: Title]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Modify budget
sk: Zmeniť rozpočet

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QCheckBox, kYearCheck) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kYearCheck)
en: Enable condition on the year
sk: Povoliť podmienku na rok

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kYearRule) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QSpinBox, kYearRule)
en: Year of the condition
sk: Rok podmienky

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kConditionCmb) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kConditionCmb) i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kModeCmb) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kModeCmb)
en: Condition to transfer the delta
sk: Podmienka prevodu rozdielu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kMonthRule) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QSpinBox, kMonthRule)
en: Month of the condition
sk: Mesiac podmienky

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGCalculatorEdit, kAmountEdit2) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGCalculatorEdit, kAmountEdit2)
en: Amount of the transfer
sk: Suma prevodu

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QCheckBox, kCategoryCheck) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kCategoryCheck) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QCheckBox, kCategoryTransferCheck) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kCategoryTransferCheck)
en: Enable condition on the category
sk: Povoliť podmienku v kategórii

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kCategoryRule) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kCategoryRule)
en: Category of the condition
sk: Kategória podmienky

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kCategoryTransfer) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kCategoryTransfer)
en: Category of the transfer
sk: Kategória prevodu

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QCheckBox, kMonthCheck) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kMonthCheck)
en: Enable condition on the month
sk: Povoliť podmienku na mesiac

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kAddBtn) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kAddBtn)
en: Create a new budget (Ctrl+Enter)
sk: Vytvoriť nový rozpočet (Ctrl+Enter)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kModifyBtn) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kModifyBtn)
en: Update selected budget (Shift+Enter)
sk: Aktualizovať vybraný rozpočet (Shift+Enter)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kProcessBtn) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kProcessBtn)
en: Process rules
sk: Pravidlá procesov

[ctx: Verb, add an item to a list]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kProcessBtn)
en: Process
sk: Proces

[ctx: The estimated amount of money earned through interests on a remunerated account]
en: Estimated interest
sk: Odhadovaný úrok

[ctx: Compute financial simulations for various situations (interests...)]
en: Simulations
sk: Simulácie

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... you can use the <a href="skg://skrooge_calculator_plugin">calculator</a> for many things</p>
sk: <p>... môžete <a href="skg://skrooge_calculator_plugin">kalkulačku</a> použiť na mnoho vecí</p>

[ctx: User did not define an interest rate on an investment account]
en: No interest rate defined for account '%1'
sk: Pre účet '%1' nie je definovaná žiadna úroková sadzba

[ctx: User did not define an interest rate on an investment account]
en: Your investment account '%1' doesn't have interest rate defined
sk: Váš investičný účet '%1' nemá definovanú úrokovú sadzbu

[ctx: Link allowing user to open a new tab for defining interests parameters]
en: Open interest page
sk: Otvoriť stránku úrokov

[ctx: A period of 15 days]
en: Fifteen
sk: Pätnásť

[ctx: Used for configurating when interests are paid on an account : %s days after being calculated]
en: Day +%1
sk: Deň +%1

[ctx: Used for configurating when interests are paid on an account : %s days after being calculated]
en: Day -%1
sk: Deň -%1

[ctx: 24 fifteen is the name of a financial method to compute interests on an account]
en: 24 fifteen
sk: 24 pätnásť

[ctx: A period of 360 days]
en: 360 days
sk: 360 dní

[ctx: A period of 365 days]
en: 365 days
sk: 365 dní

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, kAmortizationTable)
en: Interest
sk: Úrok

en: Interests calculator
sk: Kalkulačka úrokov

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, kAmortizationTableTitle) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTableWidget, kAmortizationTable) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QTableWidget, kAmortizationTable)
en: Amortization Table
sk: Amortizačná tabuľka

en: Loan amortization table calculator
sk: Kalkulačka amortizačnej tabuľky úveru

[ctx: The Annual interest is the amount of money gained in one year on a remunerated account]
en: Annual interest=%1
sk: Ročný úrok=%1

[ctx: Lets the user create parameters for computing interests on an account]
en: Interest parameter creation for account '%1'
sk: Vytvorenie úrokového parametra pre účet '%1'

[ctx: An information to the user]
en: The interest parameter '%1' has been added
sk: Bol pridaný parameter úroku '%1'

[ctx: User defined parameters for computing interests were successfully created]
en: Interest parameter created
sk: Parameter úroku vytvorený

[ctx: Error message: User defined parameters for computing interests could not be created]
en: Interest parameter creation failed
sk: Vytvorenie parametra úroku zlyhalo

[ctx: Lets the user update parameters for computing interests on an account]
en: Interest parameter update for account '%1'
sk: Aktualizácia úrokového parametra pre účet '%1'

[ctx: An information to the user]
en: The interest parameter '%1' has been updated
sk: Parameter úroku '%1' bol aktualizovaný

[ctx: User defined parameters for computing interests were successfully updated]
en: Interest parameter updated
sk: Parameter úroku aktualizovaný

[ctx: Error message: User defined parameters for computing interests could not be updated]
en: Interest parameter update failed
sk: Aktualizácia parametra úroku zlyhala

en: Number of payments:	%1
    Monthly payment: 	%2
    Monthly insurance: 	%3
    Total principal paid: 	%4
    Total interest paid: 	%5
    Total insurance paid: 	%6
    Total paid: 		%7
sk: Počet platieb:	%1
    Mesačná platba: 	%2
    Mesačné poistenie: 	%3
    Celková zaplatená istina: 	%4
    Celkové zaplatené úroky: 	%5
    Celkové zaplatené poistenie: 	%6
    Celkovo zaplatené: 		%7

[ctx: Noun, an account as in a bank account]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kAccountLabel)
en: Account:
sk: Účet:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kDisplayAccountCombo) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kDisplayAccountCombo)
en: Displayed account
sk: Zobrazený účet

[ctx: Noun, a year]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kYearLabel)
en: &Year:
sk: &Rok:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, KYearEdit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, KYearEdit)
en: Year of computation
sk: Rok výpočtu

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, kInterestResultsTitle)
en: Interest Results
sk: Výsledky úrokov

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGTableView, kInterestResultTable) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGTableView, kInterestResultTable)
en: Result of interest computation
sk: Výsledok výpočtu úroku

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, kInterestValuesTitle)
en: Interest Values
sk: Hodnoty úrokov

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, kDefineValueTitle)
en: Define Value
sk: Definovať hodnotu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGTableView, kInterestView) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGTableView, kInterestView)
en: Parameters for interest computation
sk: Parametre pre výpočet úroku

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kDateLabel)
en: Da&te:
sk: Dá&tum:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGDateEdit, kDateEdit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGDateEdit, kDateEdit)
en: Date of the interest's quote
sk: Dátum cenovej ponuky úroku

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kRateLabel)
en: Rate (%):
sk: Sadzba (%):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kCreditValueDateLbl)
en: Credit value date:
sk: Dátum kreditnej hodnoty:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kCreditValueDate) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kCreditValueDate)
en: The credit value date computation mode.
sk: Režim výpočtu dátumu kreditnej hodnoty.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kDebitValueDateLbl)
en: Debit value date:
sk: Dátum debetnej hodnoty:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kDebitValueDate) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kDebitValueDate)
en: The debit value date computation mode.
sk: Režim výpočtu dátumu debetnej hodnoty.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kModeLbl)
en: &Base computation:
sk: &Základ výpočtu:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kMode) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kMode)
en: The base of the computation.
sk: Základ výpočtu.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kRateEdit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QDoubleSpinBox, kRateEdit)
en: Rate of the interest
sk: Úroková sadzba

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kAnnualRateLabel)
en: Annual interest rate (%):
sk: Ročná úroková sadzba (%):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kLoanLabel)
en: Loan amount (principal):
sk: Výška úveru (istina):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kLength)
en: Length (years):
sk: Dĺžka (roky):

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGCalculatorEdit, kLoanEdit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGCalculatorEdit, kLoanEdit)
en: Amount of the loan
sk: Suma úveru

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGUnitComboBox, kUnitEdit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGUnitComboBox, kUnitEdit)
en: Unit of the loan
sk: Jednotka úveru

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, kPaymentSummaryTitle)
en: Payment Summary
sk: Súhrn platieb

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, kLoadSummaryTitle)
en: Loan Summary
sk: Súhrn pôžičky

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kInsuranceRateLbl)
en: Insurance rate(%):
sk: Poistná sadzba(%):

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kLenghtEdit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QSpinBox, kLenghtEdit)
en: Length of the loan in years
sk: Dĺžka úveru v rokoch

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kAnnualRateEdit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QDoubleSpinBox, kAnnualRateEdit)
en: Annual rate of the loan
sk: Ročná sadzba úveru

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kInsuranceRateEdit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QDoubleSpinBox, kInsuranceRateEdit)
en: Insurance rate of the loan
sk: Poistná sadzba úveru

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, kAmortizationTable) i18n: ectx: label, entry (mapping_amount), group (skrooge_importexport)
en: Amount
sk: Suma

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, kAmortizationTable)
en: Principal
sk: Istina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, kAmortizationTable)
en: Insurance
sk: Poistenie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, kAmortizationTable)
en: Balance
sk: Bilancia

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kAdd) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kAdd)
en: Create a new interest parameter (Ctrl+Enter)
sk: Vytvoriť nový úrokový parameter (Ctrl+Enter)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kAdd) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kAddButton) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, kLineAdd) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QToolButton, kLineAdd) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kUni
en: Add
sk: Pridať

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kUpdate) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kUpdate)
en: Update interest parameters (Shift+Enter)
sk: Aktualizovať úrokové parametre (Shift+Enter)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kUpdate) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kModifyButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kModifyBtn) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kUnitUpdate)
en: Modify
sk: Zmeniť

[ctx: Verb]
en: Import categories
sk: Importovať kategórie

[ctx: Verb]
en: Import standard categories
sk: Importovať štandardné kategórie

[ctx: Verb]
en: Import categories [%1]
sk: Importovať kategórie [%1]

[ctx: Verb]
en: Delete unused categories
sk: Vymazať nepoužívané kategórie

[ctx: Verb]
en: Open similar categories...
sk: Otvoriť podobné kategórie...

[ctx: Noun, a list of items]
en: Similar categories
sk: Podobné kategórie

[ctx: Report header]
en: 5 main categories of expenditure
sk: 5 hlavných kategórií výdavkov

[ctx: Report header]
en: 5 main variations
sk: 5 hlavných odchýlok

[ctx: Report header]
en: Budget
sk: Rozpočet

[ctx: Report header]
en: 5 main variations (issues)
sk: 5 hlavných odchýlok (problémov)

[ctx: Successful message after an user action]
en: Categories imported.
sk: Kategórie boli importované.

[ctx: Error message]
en: Importing categories failed.
sk: Importovanie kategórií zlyhalo.

[ctx: List of categories. It is not needed to translate each item. You can set the list you want. ';' must be used to separate categories. ' > ' must be used to separate category and sub category (no limit of level).]
en: Alimony;Auto;Auto > Fuel;Auto > Insurance;Auto > Lease;Auto > Loan;Auto > Registration;Auto > Service;Bank Charges;Bank Charges > Interest Paid;Bank Charges > Service Charge;Bills;Bills > Electricity;Bills > Fuel Oil;Bills > Local Taxes;Bills > Mortgage;Bills > Natural Gas;Bills > Rent;Bills > TV;Bills > Telephone;Bills > Water & Sewage;Bonus;Business;Business > Auto;Business > Capital Goods;Business > Legal Expenses;Business > Office Rent;Business > Office Supplies;Business > Other;Business > Revenue;Business > Taxes;Business > Travel;Business > Utilities;Business > Wages & Salary;Car;Car > Fuel;Car > Insurance;Car > Lease;Car > Loan;Car > Registration;Car > Service;Cash Withdrawal;Charity;Charity > Donations;Child Care;Child Support;Clothing;Disability;Div Income;Div Income > Ord dividend;Div Income > Stock dividend;Education;Education > Board;Education > Books;Education > Fees;Education > Loans;Education > Tuition;Employment;Employment > Benefits;Employment > Foreign;Employment > Lump sums;Employment > Other employ;Employment > Salary & wages;Food;Food > Dining Out;Food > Groceries;Gardening;Gift Received;Gifts;Healthcare;Healthcare > Dental;Healthcare > Doctor;Healthcare > Hospital;Healthcare > Optician;Healthcare > Prescriptions;Holidays;Holidays > Accomodation;Holidays > Travel;Household;Household > Furnishings;Household > Repairs;Insurance;Insurance > Auto;Insurance > Disability;Insurance > Home and Contents;Insurance > Life;Insurance > Medical;Int Inc;Int Inc > Bank Interest;Int Inc > Gross;Int Inc > Net;Int Inc > Other savings;Invest. income;Invest. income > 1st option;Invest. income > Dividend;Invest. income > Foreign;Invest. income > Other savings;Invest. income > Other trusts;Invest. income > Other trusts#Capital;Invest. income > Other trusts#Dist. rec'd;Invest. income > Other trusts#Estate;Investment Income;Investment Income > Dividends;Investment Income > Interest;Investment Income > Long-Term Capital Gains;Investment Income > Short-Term Capital Gains;Investment Income > Tax-Exempt Interest;Job Expense;Job Expense > Non-Reimbursed;Job Expense > Reimbursed;Legal Fees;Leisure;Leisure > Books & Magazines;Leisure > Entertaining;Leisure > Films & Video Rentals;Leisure > Hobbies;Leisure > Sporting Events;Leisure > Sports Goods;Leisure > Tapes & CDs;Leisure > Theatre & Concerts etc;Leisure > Toys & Games;Loan;Loan > Loan Interest;Long-Term Capital gains;Mortgage;Mortgage > Interest;Mortgage > PMI;Mortgage > Principle;Motor;Motor > Fuel;Motor > Loan;Motor > Service;Other Expense;Other Expense > Unknown;Other Income;Other Income > Child Support;Other Income > Employee Share Option;Other Income > Gifts Received;Other Income > Loan Principal Received;Other Income > Lottery or Premium Bond Prizes;Other Income > Student loan;Other Income > Tax Refund;Other Income > Unemployment Benefit;Pension;Pension > Employer;Personal Care;Pet Care;Pet Care > Food;Pet Care > Supplies;Pet Care > Vet's Bills;Recreation;Retirement Accounts;Retirement Accounts > 401(k)403(b) Plan Contributions;Retirement Accounts > 529 Plan Contributions;Retirement Accounts > IRA Contributions;Retirement Income;Retirement Income > 401(k);Retirement Income > 401(k) > 403(b) Distributions;Retirement Income > IRA Distributions;Retirement Income > Pensions & Annuities;Retirement Income > State Pension Benefits;Short-Term Capital gains;Social Security Benefits;Taxes;Taxes > AMT;Taxes > Federal Tax;Taxes > Federal Taxes;Taxes > Local Tax;Taxes > Local Taxes;Taxes > Other Invest;Taxes > Other Tax;Taxes > Property Taxes;Taxes > Social Security;Taxes > State Tax;Taxes > State Taxes;Travel;Travel > Accomodations;Travel > Car Rental;Travel > Fares;Utilities;Utilities > Electricity;Utilities > Garbage & Recycling;Utilities > Gas;Utilities > Sewer;Utilities > Telephone;Utilities > Water;Wages & Salary;Wages & Salary > Benefits;Wages & Salary > Bonus;Wages & Salary > Commission;Wages & Salary > Employer Pension Contributions;Wages & Salary > Gross Pay;Wages & Salary > Net Pay;Wages & Salary > Overtime;Wages & Salary > Workman's Comp
sk: Výživné;Auto;Auto > Pohonné hmoty;Auto > Poistenie;Auto > Leasing;Auto > Pôžička;Auto > Registrácia;Auto > Servis;Bankové poplatky;Bankové poplatky > Zaplatené úroky;Bankové poplatky > Poplatok za služby;Účty;Účty > Elektrina;Účty > Pohonné hmoty;Účty > Miestne dane;Účty > Hypotéka;Účty > Zemný plyn;Účty > Nájomné;Účty > TV;Účty > Telefón;Účty > Vodné a stočné;Bonus;Podnikanie;Podnikanie > Auto;Podnikanie > Investičný tovar;Podnikanie > Právne výdavky;Podnikanie > Nájomné za kancelárie;Podnikanie > Kancelárske potreby;Podnikanie > Ostatné;Podnikanie > Príjmy;Podnikanie > Dane;Podnikanie > Cestovné;Podnikanie > Komunálne služby;Podnikanie > Mzdy a platy; Auto;Auto > Pohonné hmoty;Auto > Poistenie;Auto > Leasing;Auto > Úver;Auto > Registrácia;Auto > Servis;Výber hotovosti;Charita;Charita > Príspevky;Starostlivosť o deti;Výživné na deti;Oblečenie;Invalidita;Rozdielny príjem;Rozdielny príjem > Dividenda z príkazu;Rozdielny príjem > Dividenda z akcií;Vzdelávanie;Vzdelávanie > Stravné;Vzdelávanie > Knihy;Vzdelávanie > Poplatky;Vzdelávanie > Pôžičky;Vzdelávanie > Školné;Zamestnanie;Zamestnanie > Benefity;Zamestnanie > Zahraničné;Zamestnanie > Paušálne príspevky;Zamestnanie > Iné zamestnanie;Zamestnanie > Mzdy a platy;Potraviny;Potraviny > Stravovanie;Potraviny > Potraviny;Záhradkárstvo;Prijaté dary; Dary;Zdravotná starostlivosť;Zdravotná starostlivosť > Zubná starostlivosť;Zdravotná starostlivosť > Lekár;Zdravotná starostlivosť > Nemocnica;Zdravotná starostlivosť > Optik;Zdravotná starostlivosť > Recepty;Dovolenka;Dovolenka > Ubytovanie;Dovolenka > Cestovanie;Domácnosť;Domácnosť > Nábytok;Domácnosť > Opravy;Poistenie;Poistenie > Auto;Poistenie > Invalidita;Poistenie > Domov a majetok;Poistenie > Životné;Poistenie > Zdravotné; Interné príjmy;Interné príjmy > Bankové úroky;Interné príjmy > Hrubé;Interné príjmy > Čisté;Interné príjmy > Ostatné úspory;Invest. príjmy;Invest. príjmy > 1. možnosť;Invest. príjmy > Dividendy;Invest. príjmy > Zahraničné;Invest. príjmy > Ostatné úspory;Invest. príjmy > Ostatné fondy;Invest. príjmy > Ostatné fondy#Kapitál;Investičné príjmy > Ostatné fondy#Dist. rec'd;Investičné príjmy > Ostatné fondy#Majetok;Investičné príjmy;Investičné príjmy > Dividendy;Investičné príjmy > Úroky;Investičné príjmy > Dlhodobé kapitálové výnosy;Investičné príjmy > Krátkodobé kapitálové výnosy;Investičné príjmy > Úroky oslobodené od dane;Výdavky na pracovné miesta;Výdavky na pracovné miesta > Nepreplácané;Výdavky na pracovné miesta > Preplácané;Právne poplatky;Voľný čas;Voľný čas > Knihy a časopisy;Voľný čas > Zábava;Voľný čas > Filmy a videopožičovne;Voľný čas > Záľuby;Voľný čas > Športové podujatia;Voľný čas > Športový tovar;Voľný čas > Kazety a CD;Voľný čas > Divadlo a koncerty atď;Voľný čas > Hračky a hry;Úver;Úver > Úroky z úveru;Dlhodobé kapitálové zisky;Hypotéka;Hypotéka > Úroky;Hypotéka > PMI;Hypotéka > Istina;Motor;Motor > Palivo;Motor > Úver;Motor > Servis;Ostatné výdavky;Ostatné výdavky > Neznáme;Ostatné príjmy;Ostatné príjmy > Výživné na deti;Ostatné príjmy > Zamestnanecká opcia na akcie;Ostatné príjmy > Prijaté dary;Ostatné príjmy > Prijatá istina pôžičky;Ostatné príjmy > Výhry v lotérii alebo prémiové dlhopisy;Ostatné príjmy > Študentská pôžička;Ostatné príjmy > Vrátenie daní;Iné príjmy > Podpora v nezamestnanosti;Dôchodok;Dôchodok > Zamestnávateľ;Osobná starostlivosť;Starostlivosť o domáce zvieratá;Starostlivosť o domáce zvieratá > krmivo;Starostlivosť o domáce zvieratá > potreby;Starostlivosť o domáce zvieratá > účty za veterinárne ošetrenie;Rekreácia;Dôchodkové účty;Dôchodkové účty > príspevky do plánu 401(k)403(b);Dôchodkové účty > príspevky do plánu 529;Dôchodkové účty Účty > Príspevky na IRA;Dôchodkové príjmy;Dôchodkové príjmy > 401(k);Dôchodkové príjmy > 401(k) > 403(b) Distribúcie;Dôchodkové príjmy > IRA Distribúcie;Dôchodkové príjmy > Dôchodky a anuity;Dôchodkové príjmy > Štátne dôchodkové dávky;Krátkodobé kapitálové zisky;Dávky sociálneho zabezpečenia;Dane;Dane > AMT;Dane > Federálne dane;Dane > Federálne dane;Dane > Miestne dane;Dane > Miestne dane;Dane > Ostatné investície;Dane > Ostatné dane;Dane > Majetkové dane;Dane > Sociálne zabezpečenie;Dane > Štátne dane;Dane > Štátne dane;Cestovanie;Cestovanie > Ubytovanie;Cestovanie > Prenájom auta;Cestovanie > Cestovné;Komunálne služby;Komunálne služby > Elektrická energia;Komunálne služby > Odpadky a recyklácia;Komunálne služby > Plyn;Komunálne služby > Kanalizácia;Komunálne služby > Telefón;Komunálne služby > Voda;Mzdy a platy;Mzdy a platy > Výhody;Mzdy a platy > Prémie;Mzdy a platy > Provízie;Mzdy a platy > Príspevky zamestnávateľa na dôchodkové zabezpečenie;Mzdy a platy > Hrubá mzda;Mzdy a platy > Čistá mzda;Mzdy a platy > Nadčasy;Mzdy a platy > Kompenzácie zamestnancov

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Import standard categories
sk: Import štandardných kategórií

[ctx: Noun, categories of items]
en: Categories
sk: Kategórie

[ctx: A tool tip]
en: Categories management
sk: Správa kategórií

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... <a href="skg://skrooge_categories_plugin">categories</a> can be reorganized by drag & drop.</p>
sk: <p>... <a href="skg://skrooge_categories_plugin">kategórie</a> je možné reorganizovať pretiahnutím.</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... if you delete a <a href="skg://skrooge_categories_plugin">category</a>, all operations affected by this category will be associated to its parent category.</p>
sk: <p>... ak vymažete <a href="skg://skrooge_categories_plugin">kategóriu</a>, všetky operácie ovplyvnené touto kategóriou budú priradené k jej nadradenej kategórii.</p>

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Many unused categories
sk: Mnohé nepoužívané kategórie

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: You can improve performances by removing categories that have no operations.
sk: Výkon môžete zlepšiť odstránením kategórií, ktoré nemajú žiadne operácie.

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Important variation for '%1'
sk: Dôležitá odchýlka pre '%1'

[ctx: Advice on making the best (action)]
en: Open sub operations with category containing '%1'
sk: Otvoriť čiastkové operácie s kategóriou obsahujúcou '%1'

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Some categories seem to be identical
sk: Niektoré kategórie sa zdajú byť identické

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: Some categories seem to be identical but with different syntax. They could be merged.
sk: Niektoré kategórie sa zdajú byť identické, ale majú odlišnú syntax. Mohli by sa zlúčiť.

[ctx: Noun, a list of items]
en: Sub operations with category containing '%1'
sk: Čiastkové operácie s kategóriou obsahujúcou '%1'

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Delete unused categories
sk: Vymazanie nepoužívaných kategórií

[ctx: Successful message after an user action]
en: Unused categories deleted
sk: Nepoužívané kategórie vymazané

[ctx: Error message]
en: Unused categories deletion failed
sk: Vymazanie nepoužívanej kategórie zlyhalo

[ctx: Verb]
en: Add category
sk: Pridať kategóriu

en: Income
sk: Príjem

en: Expenditure
sk: Výdavky

en: Highlighted
sk: Zvýraznené

[ctx: An help]
en: Add a sub category to the selected one
sk: Pridať podkategóriu do vybranej kategórie

[ctx: Noun, default name for a new category]
en: New category
sk: Nová kategória

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Category creation '%1'
sk: Vytvorenie kategórie '%1'

[ctx: An information message]
en: The category '%1' has been created
sk: Bola vytvorená kategória '%1'

[ctx: Successful message after an user action]
en: Category '%1' created
sk: Kategória '%1' vytvorená

[ctx: Error message]
en: Category creation failed
sk: Vytvorenie kategórie zlyhalo

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Category update
sk: Aktualizácia kategórie

[ctx: Information message]
en: You tried to modify all names of selected categories. Categories have been merged.
sk: Pokúsili ste sa zmeniť všetky názvy vybraných kategórií. Kategórie boli zlúčené.

[ctx: An information message]
en: The category '%1' has been merged with category '%2'
sk: Kategória '%1' bola zlúčená s kategóriou '%2'

[ctx: An information message]
en: The category '%1' has been updated
sk: Kategória '%1' bola aktualizovaná

[ctx: Successful message after an user action]
en: Category updated
sk: Kategória aktualizovaná

[ctx: Error message]
en: Category update failed
sk: Aktualizácia kategórie zlyhala

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, skgcategoriesplugin_base)
en: Categories
sk: Kategórie

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kModifyCategoryButton) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kModifyCategoryButton)
en: Update selected categories (Shift+Enter)
sk: Aktualizovať vybrané kategórie (Shift+Enter)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kDeleteUnusedButton) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kDeleteUnusedButton)
en: Delete unused categories
sk: Vymazať nepoužívané kategórie

[ctx: Verb, delete unused categories]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kDeleteUnusedButton)
en: Delete unused
sk: Vymazať nepoužívané

note: i18n: ectx: Menu (import)
en: Import
sk: Importovať

note: i18n: ectx: Menu (other)
en: Other
sk: Ostatné

note: i18n: ectx: label, entry (automatic_validation), group (skrooge_importexport)
en: Automatic validation after import
sk: Automatická kontrola po importe

note: i18n: ectx: label, entry (apply_rules), group (skrooge_importexport)
en: Apply rules on to imported operations
sk: Použiť pravidlá na importované operácie

note: i18n: ectx: label, entry (open_after_import_or_processing), group (skrooge_importexport)
en: Open operations after import or processing
sk: Otvoriť operácie po importe alebo spracovaní

note: i18n: ectx: label, entry (since_last_import), group (skrooge_importexport)
en: Import only operations since the last imported one
sk: Importovať iba operácie od poslednej importovanej operácie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_automatic_search_header) i18n: ectx: label, entry (automatic_search_header), group (skrooge_importexport)
en: Automatic search of the header
sk: Automatické hľadanie v hlavičke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_automatic_search_columns) i18n: ectx: label, entry (automatic_search_columns), group (skrooge_importexport)
en: Automatic search of the columns
sk: Automatické hľadanie v stĺpcoch

note: i18n: ectx: label, entry (header_position), group (skrooge_importexport)
en: Header position
sk: Pozícia hlavičky

note: i18n: ectx: label, entry (columns_positions), group (skrooge_importexport)
en: Column positions
sk: Pozície stĺpcov

note: i18n: ectx: label, entry (mapping_date), group (skrooge_importexport)
en: Date
sk: Dátum

note: i18n: ectx: label, entry (mapping_number), group (skrooge_importexport)
en: Number
sk: Číslo

note: i18n: ectx: label, entry (mapping_mode), group (skrooge_importexport)
en: Mode
sk: Režim

note: i18n: ectx: label, entry (mapping_payee), group (skrooge_importexport)
en: Payee
sk: Príjemca

note: i18n: ectx: label, entry (mapping_comment), group (skrooge_importexport)
en: Comment
sk: Komentár

note: i18n: ectx: label, entry (mapping_status), group (skrooge_importexport)
en: Status
sk: Stav

note: i18n: ectx: label, entry (mapping_bookmarked), group (skrooge_importexport)
en: Bookmarked
sk: Pridané do záložiek

note: i18n: ectx: label, entry (mapping_account), group (skrooge_importexport)
en: Account
sk: Účet

note: i18n: ectx: label, entry (mapping_category), group (skrooge_importexport)
en: Category
sk: Kategória

note: i18n: ectx: label, entry (mapping_quantity), group (skrooge_importexport)
en: Quantity
sk: Množstvo

note: i18n: ectx: label, entry (mapping_sign), group (skrooge_importexport)
en: Sign
sk: Podpis

note: i18n: ectx: label, entry (mapping_debit), group (skrooge_importexport)
en: Debit
sk: Debet

note: i18n: ectx: label, entry (mapping_unit), group (skrooge_importexport)
en: Unit
sk: Jednotka

note: i18n: ectx: label, entry (mapping_idtransaction), group (skrooge_importexport)
en: Idtransaction
sk: Idtransakcie

note: i18n: ectx: label, entry (mapping_idgroup), group (skrooge_importexport)
en: Idgroup
sk: Idskupiny

note: i18n: ectx: label, entry (mapping_property), group (skrooge_importexport)
en: Property
sk: Vlastnosť

note: i18n: ectx: label, entry (backends), group (skrooge_importexport)
en: List of backends used
sk: Zoznam použitých výkonných častí

note: i18n: ectx: label, entry (csv_date_format), group (skrooge_importexport)
en: CSV date format
sk: Formát dátumu CSV

note: i18n: ectx: label, entry (ledger_account_identification), group (skrooge_importexport)
en: Ledger account identification
sk: Identifikácia účtu účtovnej knihy

note: i18n: ectx: label, entry (qif_date_format), group (skrooge_importexport)
en: QIF date format
sk: Formát dátumu QIF

note: i18n: ectx: label, entry (download_on_open), group (skrooge_importexport) i18n: ectx: label, entry (download_on_open), group (skrooge_unit)
en: Download all values on open
sk: Stiahnuť všetky hodnoty pri otvorení

note: i18n: ectx: label, entry (download_frequency), group (skrooge_importexport) i18n: ectx: label, entry (download_frequency), group (skrooge_unit)
en: Frequency of the automatic download
sk: Frekvencia automatického sťahovania

[ctx: Verb, action to import items from another format]
en: Import
sk: Importovať

[ctx: Verb, action to import items from another format]
en: Import...
sk: Importovať...

[ctx: Verb, action to import items from another format]
en: Import with backends
sk: Importovať pomocou výkonných častí

[ctx: Verb, action to import]
en: Import currency values...
sk: Importovať hodnoty mien...

[ctx: Verb, action to import]
en: Import rules...
sk: Importovať pravidlá...

[ctx: Verb, action to export items in another format]
en: Export
sk: Exportovať

[ctx: Verb, action to export items to another format]
en: Export...
sk: Exportovať...

[ctx: Noun, apply some kind of transformation on an item]
en: Processing
sk: Spracúva sa

[ctx: Verb, action to find and group transfers]
en: Find and group transfers
sk: Nájsť a zoskupiť prevody

[ctx: Verb, action to anonymize a document]
en: Anonymize
sk: Anonymizovať

[ctx: Verb, action to clean an import]
en: Clean bank's imports
sk: Vyčistiť bankové importy

[ctx: Verb, action to validate imported operations]
en: Switch validation of imported operations
sk: Prepnúť potvrdenie importovaných operácií

[ctx: Verb, action to merge]
en: Validate operations that do not require further action
sk: Potvrdiť operácie, ktoré si nevyžadujú ďalšie kroky

[ctx: Verb, action to open]
en: Open imported operations not yet validated...
sk: Otvoriť importované operácie, ktoré ešte neboli potvrdené...

[ctx: Noun, a list of items]
en: Operations imported and not yet validated
sk: Importované a zatiaľ nepotvrdené operácie

[ctx: Verb, action to merge]
en: Merge imported operations
sk: Zlúčiť importované operácie

[ctx: Noun]
en: Force the merge
sk: Vynútenie zlúčenia

[ctx: Information message]
en: You have some krunner's operations to import
sk: Máte niektoré operácie krunner na import

[ctx: Question]
en: Do you really want to import %1 into the current document ?
sk: Naozaj chcete importovať %1 do aktuálneho dokumentu?

[ctx: Question]
en: Import confirmation
sk: Potvrdenie importu

[ctx: Information]
en: You must enter the list of backends to use separated by a ';'.
    A backend can have parameters. You can pass the parameters in parenthesis separated by comma.
    
    Example: backendA;backendB(parameter1,parameter2).
    
    Here is the list of known backends: %1.
sk: Musíte zadať zoznam výkonných častí, ktoré chcete použiť, oddelených s ';'.
    Výkonná časť mať parametre. Parametre môžete zadať v zátvorkách oddelené čiarkou.
    
    Príklad: backendA;backendB(parameter1,parameter2).
    
    Tu je zoznam známych výkonných častí: %1.

[ctx: Format date]
en: Automatic detection
sk: Automatická detekcia

[ctx: Noun]
en: Import / Export management
sk: Správa importu / exportu

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... skrooge is able to detect <a href="skg://tab_configure?page=Skrooge import and export plugin">automatically</a> transfers after an import.</p>
sk: <p>... skrooge dokáže zistiť <a href="skg://tab_configure?page=Skrooge import and export plugin">automaticky</a> prevody po importe.</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... you can automatically import operation with <a href="skg://tab_configure?page=Skrooge import and export plugin">backend</a>.</p>
sk: <p>... môžete automaticky importovať operáciu pomocou <a href="skg://tab_configure?page=Skrooge import and export plugin">výkonnej časti</a>.</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... you can <a href="skg://import_operation">import</a> many files in one shot.</p>
sk: <p>... môžete <a href="skg://import_operation">importovať</a> viacero súborov na jedenkrát.</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... unit amounts can be imported through a CSV file.</p>
sk: <p>... jednotkové sumy je možné importovať prostredníctvom súboru CSV.</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... you can customize your CSV import with regular expressions defined in <a href="skg://tab_configure?page=Skrooge import and export plugin">setting</a> panel.</p>
sk: <p>... môžete si prispôsobiť import CSV pomocou regulárnych výrazov definovaných v paneli <a href="skg://tab_configure?page=Skrooge import and export plugin">nastavení</a>.</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... you can export the full content of your document into a XML file.</p>
sk: <p>... môžete exportovať celý obsah dokumentu do súboru XML.</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... you can export some accounts or operations just be selecting them before to launch the <a href="skg://export">export_operation</a>.</p>
sk: <p>... môžete exportovať niektoré účty alebo operácie tak, že ich vyberiete pred spustením <a href="skg://export">operácia_exportu</a>.</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... you can apply <a href="skg://skrooge_search_plugin">automatic rules</a> after an import to set the right categories.</p>
sk: <p>... môžete po importe použiť <a href="skg://skrooge_search_plugin">automatické pravidlá</a> na nastavenie správnych kategórií.</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... you can convert file by using the batch tool '%1'.</p>
sk: <p>... môžete previesť súbor pomocou dávkového nástroja '%1'.</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... skrooge uses the name of the imported file to find the target account.</p>
sk: <p>... skrooge použije názov importovaného súboru na vyhľadanie cieľového účtu.</p>

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Import with backends
sk: Importovať pomocou výkonných častí

[ctx: Error message]
en: Syntax error in backend "%1"
sk: Syntaktická chyba vo výkonnej časti "%1"

[ctx: Question]
en: The backend '%1' needs a password.
    Please enter the password.
sk: Výkonná časť '%1' vyžaduje heslo.
    Prosím, zadajte heslo.

[ctx: A file format]
en: CSV Files
sk: CSV súbory

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Import with codec %1
sk: Import s kodekom %1

[ctx: Error message]
en: Import of file named '%1' failed
sk: Import súboru s názvom '%1' zlyhal

[ctx: Error message]
en: Import canceled by user
sk: Import zrušený používateľom

en: %1 file successfully imported. | %1 files successfully imported.
sk[0]: %1 súbor úspešne importovaný.
sk[1]: %1 súbory úspešne importované.
sk[2]: %1 súborov úspešne importovaných.

[ctx: Noun]
en: Install %1
sk: Inštalovať %1

[ctx: Information message]
en: The installation will be done during the next import
sk: Inštalácia sa vykoná počas ďalšieho importu

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Export
sk: Exportovať

[ctx: Successful message after an user action]
en: File '%1' successfully exported.
sk: Súbor '%1' bol úspešne exportovaný.

[ctx: Error message]
en: Export of '%1' failed
sk: Export '%1' zlyhal

[ctx: Question]
en: The file can be made anonymous in two ways.<br/><b>Reversibly:</b> enter a key and memorize it, it will be used to go back.<br/><b>Irreversibly (recommended):</b> do not enter a key.<br/><br/>To reverse an anonymous file, simply try to anonymize it with the same key.
sk: Súbor je možné anonymizovať dvoma spôsobmi.<br/><b>Vratne:</b> zadajte kľúč a zapamätajte si ho, použije sa na vrátenie späť.<br/><b>Nevratne (odporúčané):</b>nezadávajte kľúč.<br/><br/>Ak chcete vrátiť späť anonymizovaný súbor, jednoducho sa ho pokúste anonymizovať s rovnakým kľúčom.

[ctx: An anonymized document is a document where all private data has been removed]
en: Document anonymized.
sk: Dokument anonymizovaný.

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Find and group transfers
sk: Nájdenie a zoskupenie prevodov

en: Document successfully processed. %1 transfer created. | Document successfully processed. %1 transfers created.
sk[0]: Dokument úspešne spracovaný. %1 prevod vytvorený.
sk[1]: Dokument úspešne spracovaný. %1 prevody vytvorené.
sk[2]: Dokument úspešne spracovaný. %1 prevodov vytvorených.

[ctx: Information message]
en: No transfers found
sk: Nenašli sa žiadne prevody

[ctx: Error message]
en: Processing failed.
sk: Spracovanie zlyhalo.

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Clean bank's imports
sk: Vyčistenie bankových importov

[ctx: Successful message after an user action]
en: Document successfully cleaned.
sk: Dokument bol úspešne prečistený.

[ctx: Error message]
en: Clean failed.
sk: Vyčistenie zlyhalo.

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Switch validation of imported operations
sk: Prepnutie overovania importovaných operácií

[ctx: Successful message after an user action]
en: Imported operations validated.
sk: Importované operácie boli potvrdené.

[ctx: Error message]
en: Validation failed
sk: Kontrola zlyhala

[ctx: Error message]
en: Invalid selection, you must select one imported operation and one manual operation with same amounts
sk: Neplatný výber, musíte vybrať jednu importovanú operáciu a jednu ručnú operáciu s rovnakou sumou

[ctx: Question]
en: Amounts are not equals. Do you want to force the merge ?
sk: Sumy sa nerovnajú. Chcete vynútiť zlúčenie?

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Merge imported operations
sk: Zlúčenie importovaných operácií

[ctx: Error message]
en: Merge failed
sk: Zlúčenie zlyhalo

[ctx: Successful message after an user action]
en: Imported operations merged.
sk: Importované operácie boli zlúčené.

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Validate all operations
sk: Potvrdiť všetky operácie

[ctx: Message for successful user action]
en: Operations validated.
sk: Operácie potvrdené.

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Many operations imported and not yet validated
sk: Mnoho importovaných a zatiaľ nepotvrdených operácií

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: After importing operations, you should review them, make corrections on, for instance, category, payee. Once done, you should mark the imported operation as validated, so that you know the operation has been fully processed.
sk: Po importovaní operácií by ste ich mali skontrolovať, vykonať opravy, napríklad kategórie, príjemcu. Po dokončení by ste mali importovanú operáciu označiť ako potvrdenú, aby ste vedeli, že operácia bola úplne spracovaná.

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Krunner's operation ongoing [%1 %2 %3]
sk: Prebiehajúca operácia Krunner [%1 %2 %3]

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: Operations created through krunner have to be fully created in skrooge.
sk: Operácie vytvorené cez krunner musia byť plne vytvorené v skrooge.

[ctx: Advice on making the best (action)]
en: Import operation in %1
sk: Importovať operáciu v %1

[ctx: Advice on making the best (action)]
en: Remove operation
sk: Odstrániť operáciu

[ctx: An erro message]
en: Open file '%1' failed
sk: Otvorenie súboru '%1' zlyhalo

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Import krunner's operation
sk: Importovanie operácie krunner

[ctx: An information to the user]
en: The operation '%1' has been added
sk: Bola pridaná operácia '%1'

[ctx: Message for successful user action]
en: Operations imported.
sk: Operácie boli importované.

[ctx: Error message]
en: Import failed
sk: Import zlyhal

[ctx: Message for successful user action]
en: Operations removed.
sk: Operácie odstránené

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, kGeneral)
en: General
sk: Všeobecné

note: i18n: ectx: attribute (toolTip), widget (QWidget, kGeneral)
en: General import settings
sk: Všeobecné nastavenia importu

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: After import
sk: Po importe

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_apply_rules)
en: This option allows to apply all rules defined in "Search and process" on all imported operations
sk: Táto možnosť umožňuje použiť všetky pravidlá definované vo "Vyhľadávanie a spracovanie" na všetky importované operácie.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_apply_rules)
en: Apply rules on imported operations
sk: Použiť pravidlá na importované operácie

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_automatic_validation)
en: This option allows to validate all imported operations
sk: Táto možnosť umožňuje potvrdiť všetky importované operácie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_automatic_validation)
en: Automatic validation
sk: Automatická kontrola

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_open_after_import_or_processing)
en: This option allows to open all imported operations at the end of the import
sk: Táto možnosť umožňuje otvoriť všetky importované operácie na konci importu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_open_after_import_or_processing)
en: Open operations
sk: Otvoriť operácie

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_since_last_import)
en: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600; color:#ff0000;">WARNING: </span>In some conditions, this option can cause missing operations. </p><p>This option is mainly interesting with OFX import when your bank is not able to generate real unique identifier for operations.</p></body></html>
sk: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600; color:#ff0000;">UPOZORNENIE: </span>Za určitých podmienok môže táto možnosť spôsobiť chýbajúce operácie. </p><p>Táto možnosť je zaujímavá hlavne pri importe OFX, keď vaša banka nie je schopná generovať skutočný jedinečný identifikátor pre operácie.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_since_last_import)
en: Import only operations since the last imported one (not recommended)
sk: Importovať iba operácie od poslednej importovanej operácie (neodporúča sa)

note: i18n: ectx: attribute (toolTip), widget (QWidget, kCsv)
en: Settings for CSV import
sk: Nastavenia pre import CSV

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Header position:
sk: Pozícia hlavičky:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: 0 if CSV file does not have header
sk: 0, ak súbor CSV nemá hlavičku

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, kDateLbl) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLabel, kDateLbl) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGDateEdit, kDateEdit)
en: Date of the operation
sk: Dátum operácie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kDateLbl)
en: Date:
sk: Dátum:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, kNumberLbl) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kNumberEdit)
en: Number of the operation, for example the Check number, or a Transfer reference.
sk: Číslo operácie, napríklad číslo šeku alebo odkaz na prevod.

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLabel, kNumberLbl) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLineEdit, kNumberEdit)
en: Number of the operation
sk: Číslo operácie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kNumberLbl)
en: Number:
sk: Číslo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, kTypeLabel)
en: Operation mode (how you made the operation).
    Examples: Credit Card, Check, Transfer...
sk: Režim operácií (ako ste vykonali operáciu).
    Príklady: Kreditná karta, šek, prevod...

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLabel, kTypeLabel) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kTypeEdit)
en: Operation mode
sk: Režim operácií

[ctx: Noun, the mode used for payment of the operation (Credit Card, Cheque, Transfer...)]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kTypeLabel)
en: Mode:
sk: Režim:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, kPayeeLabel) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLabel, kPayeeLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kPayeeEdit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kPayeeEdit)
en: Payee of the operation
sk: Príjemca operácie

[ctx: Noun, a person or institution receiving a payment, or paying the operation]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kPayeeLabel)
en: Pa&yee:
sk: &Príjemca:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, kCommentLabel) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLabel, kCommentLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kCommentEdit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kCommentEdit)
en: Comment of the operation
sk: Komentár operácie

[ctx: Noun, a user comment on an item]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kCommentLabel)
en: Comment:
sk: Komentár:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, kStatusLbl)
en: Status of the operation (reconciled or not)
sk: Stav operácie (zosúladená alebo nie)

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLabel, kStatusLbl)
en: Status of the operation
sk: Stav operácie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kStatusLbl)
en: Status:
sk: Stav:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, kBookmarkedLbl) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLabel, kBookmarkedLbl)
en: Bookmark of the operation
sk: Záložka operácie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kBookmarkedLbl)
en: Boo&kmarked:
sk: Pridané do záložie&k:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, kAccountLabel) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLabel, kAccountLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kAccountEdit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kAccountEdit)
en: Account of the operation
sk: Suma operácie

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, kCategoryLabel) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLabel, kCategoryLabel) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kCategoryEdit)
en: Category of the operation
sk: Kategória operácie

[ctx: Noun, the category of an item]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kCategoryLabel)
en: Category:
sk: Kategória:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, kAmountLabel) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLabel, kAmountLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, kQuantityLbl) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLabel, kQuantityLbl) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGCal
en: Amount of the operation
sk: Suma operácie

[ctx: Noun, a numerical quantity]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kAmountLabel)
en: Amount:
sk: Suma:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kQuantityLbl)
en: Quantity:
sk: Množstvo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, kSignLbl) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLabel, kSignLbl)
en: Sign of the operation
sk: Značka operácie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kSignLbl)
en: Sign:
sk: Podpis:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, kUnitLbl) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLabel, kUnitLbl) i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGUnitComboBox, kUnitEdit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGUnitComboBox, kUnitEdit)
en: Unit of the operation
sk: Jednotka operácie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kUnitLbl)
en: Unit:
sk: Jednotka:

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLabel, kidtransaction) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, kidtransaction)
en: Id to join all operations as a split operation
sk: Id na pripojenie všetkých operácií ako operácie rozdelenia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kidtransaction)
en: Idtransaction:
sk: Idtransakcie:

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_8)
en: Id to join all operations as a transfer
sk: Id na pripojenie všetkých operácií ako operácie prevodu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Idgroup:
sk: Idskupiny:

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLabel, label_9) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_9)
en: To identify column to import as properties
sk: Identifikovanie stĺpca, ktorý sa má importovať ako vlastnosti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Property:
sk: Vlastnosť:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "https://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">You have to define <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Regular_expression"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">regular expression</span></a> allowing to automatically map each attribute.</p></body></html>
sk: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "https://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Musíte zadefinovať <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Regular_expression"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">regulárny výraz</span></a> umožňujúci automatické mapovanie každého atribútu.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Column positions:
sk: Pozície stĺpcov:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kLabelColumns)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "https://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">  Must be a string containing following key words separated by <span style=" font-weight:600;">|</span>:</p></body></html>
sk: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "https://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">  Musí to byť reťazec obsahujúci nasledujúce kľúčové slová oddelené s <span style=" font-weight:600;">|</span>:</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "https://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:9pt;">  </span><span style=" font-size:9pt;">or nothing to ignore the column</span><span style=" font-size:9pt;"> </span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:9pt;">  or anything else to import the column as a property.</span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:9pt;">  </span><span style=" font-size:9pt; text-decoration: underline;">Example:</span></p></body></html>
sk: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "https://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:9pt;">  </span><span style=" font-size:9pt;">alebo nič na ignorovanie stĺpca</span><span style=" font-size:9pt;"> </span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:9pt;">  alebo čokoľvek iné na importovanie stĺpca ako vlastnosti.</span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:9pt;">  </span><span style=" font-size:9pt; text-decoration: underline;">Príklad:</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, More)
en: Edit regular expressions...
sk: Upraviť regulárne výrazy...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, kSignLbl_2) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLabel, kSignLbl_2)
en: How to identify a debit
sk: Ako identifikovať debet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kSignLbl_2)
en: Debit values of "sign" column:
sk: Debetné hodnoty stĺpca "znamienko":

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Date format:
sk: Formát dátumu:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, kLedger)
en: Ledger
sk: Účtovná kniha

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Account identification:
sk: Identifikácia účtu:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_ledger_account_identification)
en: <html><head/><body><p>In ledger file, there is not difference between an account and a category. During import, we need to be able to do this difference. For that, you must enter here some words that will identify accounts.</p></body></html>
sk: <html><head/><body><p>V súbore účtovnej knihy nie je rozdiel medzi účtom a kategóriou. Počas importu musíme byť schopní urobiť tento rozdiel. Na tento účel tu musíte zadať niekoľko slov, ktoré budú identifikovať účty.</p></body></html>

note: i18n: ectx: attribute (toolTip), widget (QWidget, kQif)
en: Settings for QIF import
sk: Nastavenia pre import QIF

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, kBackends)
en: Backends
sk: Výkonné časti

note: i18n: ectx: attribute (toolTip), widget (QWidget, kBackends)
en: Settings for import by backends
sk: Nastavenia pre import pomocou výkonných častí

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_download_on_open)
en: Download on open
sk: Stiahnuť pri otvorení

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_download_frequency)
en: Once a day
sk: Raz za deň

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_download_frequency)
en: Once a week
sk: Raz za týždeň

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_download_frequency)
en: Once a month
sk: Raz za mesiac

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: List of bac&kends used:
sk: Zoznam použitých vý&konných častí:

note: i18n: ectx: label, entry (fontFutureColor), group (skrooge_operation)
en: Color of font for future operations
sk: Farba písma pre budúce operácie

note: i18n: ectx: label, entry (fontNotValidatedColor), group (skrooge_operation)
en: Color of font for non-validated operations
sk: Farba písma pre nepotvrdené operácie

note: i18n: ectx: label, entry (fontSubOperationColor), group (skrooge_operation)
en: Color of font for sub operations
sk: Farba písma pre čiastkové operácie

note: i18n: ectx: label, entry (fasteditmode), group (skrooge_operation)
en: Fast edit mode
sk: Režim rýchlych úprav

note: i18n: ectx: label, entry (broken_reconciliation), group (skrooge_operation)
en: What to do, if an action breaks a reconciliation:
sk: Čo robiť, ak akcia preruší zosúladenie:

note: i18n: ectx: label, entry (broken_import), group (skrooge_operation)
en: What to do, if an action breaks an import:
sk: Čo robiť, ak akcia preruší import:

note: i18n: ectx: label, entry (computeBalances), group (skrooge_operation)
en: Compute balances
sk: Vypočítať zostatky

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_oncurrentaccountonly) i18n: ectx: label, entry (oncurrentaccountonly), group (skrooge_operation)
en: On current account only
sk: Len na bežnom účte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_setCategoryForPayee) i18n: ectx: label, entry (setCategoryForPayee), group (skrooge_operation)
en: Set the most used category when the payee is modified
sk: Nastaviť najpoužívanejšiu kategóriu pri zmene príjemcu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_automaticPointInReconciliation) i18n: ectx: label, entry (automaticPointInReconciliation), group (skrooge_operation)
en: Automatic point operations created during reconciliation
sk: Automatické označené operácie vytvorené počas zosúladenia

note: i18n: ectx: label, entry (commentFakeOperation), group (skrooge_operation)
en: Default comment for fake operation
sk: Predvolený komentár pre fiktívnu operáciu

note: i18n: ectx: label, entry (payeeFakeOperation), group (skrooge_operation)
en: Default payee for fake operation
sk: Predvolený príjemca pre fiktívnu operáciu

note: i18n: ectx: label, entry (categoryFakeOperation), group (skrooge_operation)
en: Default category for fake operation
sk: Predvolená kategória pre fiktívnu operáciu

note: i18n: ectx: label, entry (commentCommissionOperation), group (skrooge_operation)
en: Default comment for commission operation
sk: Predvolený komentár pre operáciu poplatku

note: i18n: ectx: label, entry (categoryCommissionOperation), group (skrooge_operation)
en: Default category for commission operation
sk: Predvolená kategória pre operáciu poplatku

note: i18n: ectx: label, entry (commentTaxOperation), group (skrooge_operation)
en: Default comment for tax operation
sk: Predvolený komentár pre daňovú operáciu

note: i18n: ectx: label, entry (categoryTaxOperation), group (skrooge_operation)
en: Default category for tax operation
sk: Predvolená kategória pre daňovú operáciu

[ctx: Dashboard widget title]
en: Income & Expenditure
sk: Príjmy & výdavky

[ctx: Noun, a type of operations]
en: Grouped
sk: Zoskupené

[ctx: Noun, a type of operations]
en: Transfers
sk: Prevody

[ctx: Noun, a type of operations]
en: Tracked
sk: Trasované

[ctx: Noun, a type of operations]
en: On suboperations
sk: Na čiastkových operáciách

[ctx: Noun, the title of a section]
en: Income & Expenditure
sk: Príjmy & výdavky

[ctx: Verb, duplicate an object]
en: Duplicate
sk: Duplikovať

[ctx: Verb]
en: Create template
sk: Vytvoriť šablónu

[ctx: Verb, mark an object]
en: Point
sk: Označiť

[ctx: Verb]
en: Fast edit
sk: Rýchlo upraviť

[ctx: Verb]
en: Open operations...
sk: Otvoriť operácie...

[ctx: Verb]
en: Open operations with ...
sk: Otvoriť operácie s ...

[ctx: Verb]
en: Open sub operations with ...
sk: Otvoriť čiastkové operácie s ...

[ctx: Verb]
en: Open highlights...
sk: Otvoriť zvýraznenia...

[ctx: Noun, a list of items]
en: Highlighted operations
sk: Zvýraznené operácie

[ctx: Verb]
en: Open last modified...
sk: Otvoriť naposledy zmenené...

[ctx: Noun, a list of items]
en: Operations modified or created during last action
sk: Operácie zmenené alebo vytvorené počas poslednej akcie

[ctx: Verb]
en: Open operations modified by this transaction...
sk: Otvoriť operácie zmenené touto transakciou...

[ctx: Noun, a list of items]
en: Operations modified or created during the action '%1'
sk: Operácie zmenené alebo vytvorené počas akcie '%1'

[ctx: Verb]
en: Open sub operations...
sk: Otvoriť čiastkové operácie...

[ctx: Noun, a list of items]
en: Sub operations
sk: Čiastkové operácie

[ctx: Verb]
en: Open potential duplicates...
sk: Otvoriť potenciálne duplikáty...

[ctx: Noun, a list of items]
en: Operations potentially duplicated
sk: Potenciálne duplicitné operácie

[ctx: Verb]
en: Open transfers without payee...
sk: Otvoriť prevody bez príjemcu...

[ctx: Noun, a list of items]
en: Transfers without payee
sk: Prevody bez príjemcu

[ctx: Verb]
en: Open operations without payee...
sk: Otvoriť operácie bez príjemcu...

[ctx: Noun, a list of items]
en: Operations without payee
sk: Operácie bez príjemcu

[ctx: Verb]
en: Open transfers without category...
sk: Otvoriť prevody bez kategórie...

[ctx: Noun, a list of items]
en: Transfers without category
sk: Prevody bez kategórie

[ctx: Verb]
en: Open operations without category...
sk: Otvoriť operácie bez kategórie...

[ctx: Noun, a list of items]
en: Operations without category
sk: Operácie bez kategórie

[ctx: Verb]
en: Open operations without mode...
sk: Otvoriť operácie bez režimu...

[ctx: Noun, a list of items]
en: Operations without mode
sk: Operácie bez režimu

[ctx: Verb]
en: Open operations with comments not aligned...
sk: Otvoriť operácie s nezosúladenými komentármi...

[ctx: Noun, a list of items]
en: Operations with comments not aligned
sk: Operácie s nezosúladenými poznámkami

[ctx: Verb]
en: Open operations with dates not aligned...
sk: Otvoriť operácie s nezosúladenými dátumami...

[ctx: Noun, a list of items]
en: Operations with dates not aligned
sk: Operácie s nezosúladenými dátumami

[ctx: Verb]
en: Align comment of suboperations of all single operations
sk: Zosúladiť komentár čiastkových operácií všetkých jednotlivých operácií

[ctx: Verb]
en: Align comment of operations of all single operations
sk: Zosúladiť komentár operácií všetkých jednotlivých operácií

[ctx: Verb]
en: Align date of suboperations of all operations
sk: Zosúladiť dátum čiastkových operácií všetkých operácií

[ctx: Verb]
en: Open operations in groups with only one operation...
sk: Otvoriť operácie v skupinách len s jednou operáciou...

[ctx: Noun, a list of items]
en: Operations in groups with only one operation
sk: Operácie v skupinách len s jednou operáciou

[ctx: Verb]
en: Remove groups with only one operation of all operations
sk: Odstrániť skupiny len s jednou operáciou zo všetkých operácií

[ctx: Verb]
en: Group operations
sk: Zoskupiť operácie

[ctx: Verb]
en: Ungroup operations
sk: Zrušiť zoskupenie operácií

[ctx: Verb, action to merge]
en: Merge sub operations
sk: Zlúčiť čiastkové operácie

[ctx: Verb, action to apply a template]
en: Apply template
sk: Použiť šablónu

[ctx: More items in a menu]
en: More
sk: Viac

[ctx: Verb]
en: Align date of suboperations of selected single operations
sk: Zosúladiť dátum čiastkových operácií vybraných jednotlivých operácií

[ctx: Verb]
en: Align date of suboperations of all single operations
sk: Zosúladiť dátum čiastkových operácií všetkých jednotlivých operácií

[ctx: Verb]
en: Align comment of operations of selected single operations
sk: Zosúladiť komentár operácií vybraných jednotlivých operácií

[ctx: Verb]
en: Align comment of suboperations of selected single operations
sk: Zosúladiť komentár čiastkových operácií vybraných jednotlivých operácií

[ctx: Verb]
en: Remove groups with only one operation of selected operations
sk: Odstrániť skupiny len s jednou operáciou z vybraných operácií

[ctx: Warning message]
en: The previous reconciliation of '%1' has been broken by this action or a previous one.
sk: Predchádzajúce zosúladenie '%1' bolo porušené touto alebo predchádzajúcou akciou

[ctx: Warning message]
en: This action would break the previous reconciliation of '%1', so it is cancelled.
sk: Táto akcia by prerušila predchádzajúce zosúladenie '%1', preto je zrušená.

[ctx: Warning message]
en: The previous import in '%1' has been broken by this action or a previous one.
sk: Predchádzajúci import v '%1' bol touto alebo predchádzajúcou akciou prerušený.

[ctx: Warning message]
en: This action would break the previous import in '%1', so it is cancelled.
sk: Táto akcia by prerušila predchádzajúci import v '%1', preto je zrušená.

[ctx: Noun, the title of a section]
en: Income && Expenditure
sk: Príjmy && výdavky

[ctx: Noun, the title of a section]
en: Highlighted operations
sk: Zvýraznené operácie

[ctx: Noun]
en: Operations
sk: Operácie

[ctx: Noun]
en: Operation management
sk: Správa operácií

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... you can press +, -, CTRL + or CTRL - to quickly change dates.</p>
sk: <p>... stlačením +, -, CTRL + alebo CTRL - môžete rýchlo meniť dátumy.</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... you can update many <a href="skg://skrooge_operation_plugin">operations</a> in one shot.</p>
sk: <p>... môžete aktualizovať veľa <a href="skg://skrooge_operation_plugin">operácií</a> na jedenkrát.</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... you can double click on an <a href="skg://skrooge_operation_plugin">operation</a> to show or edit sub operations.</p>
sk: <p>... môžete dvakrát kliknúť na <a href="skg://skrooge_operation_plugin">operáciu</a>, aby ste zobrazili alebo upravili čiastkové operácie.</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... you can duplicate an <a href="skg://skrooge_operation_plugin">operation</a> including complex operations (split, grouped, ...).</p>
sk: <p>... môžete duplikovať <a href="skg://skrooge_operation_plugin">operáciu</a> vrátane zložitých operácií (rozdelené, zoskupené, ...).</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... you can create template of <a href="skg://skrooge_operation_plugin">operations</a>.</p>
sk: <p>... môžete vytvoriť šablónu <a href="skg://skrooge_operation_plugin">operácií</a>.</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... you can group and ungroup <a href="skg://skrooge_operation_plugin">operations</a>.</p>
sk: <p>... môžete zoskupiť a zrušiť zoskupenie <a href="skg://skrooge_operation_plugin">operácií</a>.</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... you have to indicate the sign of an <a href="skg://skrooge_operation_plugin">operation</a> only if you want to force it, else it will be determined automatically with the <a href="skg://skrooge_category_plugin">category</a>.</p>
sk: <p>... značku <a href="skg://skrooge_operation_plugin">operácie</a> musíte uviesť len vtedy, ak ju chcete vynútiť, inak sa určí automaticky pomocou <a href="skg://skrooge_category_plugin">kategórie</a>.</p>

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Apply template
sk: Použiť šablónu

[ctx: Successful message after an user action]
en: Template applied.
sk: Šablóna použitá.

[ctx: Error message]
en: Apply of template failed
sk: Použitie šablóny zlyhalo

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Group operations
sk: Zoskupiť operácie

[ctx: An information to the user]
en: The operation '%1' has been grouped with '%2'
sk: Operácia '%1' bola zoskupená s operáciou '%2'

[ctx: Successful message after an user action]
en: Operations grouped.
sk: Operácie boli zoskupené.

[ctx: Error message]
en: Group creation failed
sk: Vytvorenie skupiny zlyhalo

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Ungroup operation
sk: Zrušenie zoskupenia operácie

[ctx: An information to the user]
en: The operation '%1' has been ungrouped
sk: Operácii '%1' bolo zrušené zoskupenie

[ctx: Successful message after an user action]
en: Operation ungrouped.
sk: Operácii bolo zrušené zoskupenie.

[ctx: Error message]
en: Group deletion failed
sk: Vymazanie skupiny zlyhalo

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Switch to pointed
sk: Prepnúť na označené

[ctx: An information to the user]
en: The status of the operation '%1' has been changed
sk: Stav operácie '%1' bol zmenený

[ctx: Successful message after an user action]
en: Operation pointed.
sk: Operácia označená

[ctx: Error message]
en: Switch failed
sk: Prepnutie zlyhalo

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Duplicate operation
sk: Duplikovanie operácie

[ctx: An information to the user]
en: The duplicate operation '%1' has been added
sk: Bola pridaná duplicitná operácia '%1'

[ctx: Successful message after an user action]
en: Operation duplicated.
sk: Operácia bola duplikovaná.

[ctx: Error message]
en: Duplicate operation failed
sk: Duplicitná operácia zlyhala

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Create template
sk: Vytvoriť šablónu

[ctx: An information to the user]
en: The template '%1' has been added
sk: Bola pridaná šablóna '%1'

[ctx: Successful message after an user action]
en: Template created.
sk: Šablóna bola vytvorená.

[ctx: Error message]
en: Creation template failed
sk: Vytvorenie šablóny zlyhalo

[ctx: Noun, a list of items]
en: Operations of account:
sk: Operácie na účte:

[ctx: Noun, a list of items]
en: Operations with unit:
sk: Operácie s jednotkou:

[ctx: Noun, a list of items]
en: Sub operations with category:
sk: Čiastkové operácie s kategóriou:

[ctx: Noun, a list of items]
en: Sub operations followed by tracker:
sk: Čiastkové operácie, ktoré sleduje sledovač:

[ctx: Noun, a list of items]
en: Operations assigned to payee:
sk: Operácie priradené príjemcovi:

[ctx: Noun, a list of items]
en: Operations assigned to budget:
sk: Operácie priradené k rozpočtu:

[ctx: Noun, a list of items]
en: Scheduled operations:
sk: Plánované operácie:

[ctx: Noun, a list of items]
en: Sub operations corresponding to rule:
sk: Čiastkové operácie zodpovedajúce pravidlu:

[ctx: Noun, a list of items]
en: Sub operations grouped or split of:
sk: Čiastkové operácie zoskupené alebo rozdelené:

[ctx: Noun, a list of items]
en: Operations grouped with:
sk: Operácie zoskupené s:

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Duplicate number %1 in account '%2'
sk: Duplicitné číslo %1 na účte '%2'

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: Your account '%1' contains more than one operation with number %2.The operation number should be unique (check number, transaction reference...)
sk: Váš účet '%1' obsahuje viac ako jednu operáciu s číslom %2. Číslo operácie by malo byť jedinečné (číslo šeku, referencia transakcie...)

[ctx: Advice on making the best (action)]
en: Edit operations with duplicate number
sk: Operácie úprav s duplicitným číslom

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Many operations of '%1' not reconciled
sk: Mnoho operácií '%1' nie je zosúladených

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: Do not forget to reconcile your accounts. By doing so, you acknowledge that your bank has indeed processed these operations on your account. This is how you enforce compliance with your bank's statements. See online help for more details
sk: Nezabudnite zosúladiť svoje účty. Týmto potvrdzujete, že vaša banka skutočne vykonala tieto operácie na vašom účte. Takto si zabezpečíte súlad s výpismi vašej banky. Viac informácií nájdete v online pomocníkovi

[ctx: Advice on making the best (action)]
en: Open account '%1' for reconciliation
sk: Otvoriť účet '%1' na zosúladenie

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Not enough money in your account '%1'
sk: Na vašom účte '%1' nie je dostatok peňazí

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: The amount of this account is below the minimum limit. You should replenish it.
sk: Výška tohto účtu je nižšia ako minimálny limit. Mali by ste ho doplniť.

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Balance in account '%1' exceeds the maximum limit
sk: Zostatok na účte '%1' prekračuje maximálny limit

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: The balance of this account exceeds the maximum limit.
sk: Zostatok na tomto účte presahuje maximálny limit.

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Your account '%1' is close to the minimum limit
sk: Váš účet '%1' je blízko minimálneho limitu

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: The amount of this account is close to the minimum limit. You should take care of it.
sk: Výška tohto účtu sa blíži k minimálnemu limitu. Mali by ste sa o to postarať.

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Too much money in your account '%1'
sk: Príliš veľa peňazí na vašom účte '%1'

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: You could save money on an account with a better rate. Example: '%1' (%2%)
sk: Mohli by ste ušetriť peniaze na účte s lepšou sadzbou. Príklad: '%1' (%2%)

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Many operations do not have mode
sk: Mnohé operácie nemajú režim

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: Do not forget to set a mode for each operation. This will allow you to generate better reports.
sk: Nezabudnite nastaviť režim pre každú operáciu. To vám umožní vytvárať lepšie výkazy.

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Many operations do not have category
sk: Mnohé operácie nemajú kategórie

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: Do not forget to associate a category for each operation. This will allow you to generate better reports.
sk: Nezabudnite ku každej operácii priradiť kategóriu. To vám umožní vytvárať lepšie výkazy.

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Many transfers do not have category
sk: Mnohé prevody nemajú kategóriu

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: Do not forget to associate a category for each transfer.
sk: Nezabudnite priradiť kategóriu pre každý prevod.

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Many operations do not have payee
sk: Mnohé operácie nemajú príjemcu

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: Do not forget to associate a payee for each operation. This will allow you to generate better reports.
sk: Nezabudnite priradiť príjemcu ku každej operácii. To vám umožní vytvárať lepšie výkazy.

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Many transfers do not have payee
sk: Mnohé prevody nemajú príjemcu

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: Do not forget to associate a payee for each transfer.
sk: Nezabudnite priradiť príjemcu pre každý prevod.

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Some operations are in groups with only one operation
sk: Niektoré operácie sú v skupinách len s jednou operáciou

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: When a transfer is created and when only one part of this transfer is removed, the second part is in a group of only one operation. This makes no sense.
sk: Keď sa vytvorí prevod a keď sa odstráni len jedna časť tohto prevodu, druhá časť je v skupine len jednej operácie. Toto nedáva žiadny zmysel.

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Some simple operations do not have their comments aligned
sk: Niektoré jednoduché operácie nemajú zarovnané komentáre

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: The comment of the operation is not aligned with the comment of the suboperation.
sk: Komentár operácie nie je v súlade s komentárom čiastkovej operácie.

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Some operations do not have their dates aligned
sk: Niektoré operácie nemajú zarovnané dátumy

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: The date of the operation is not aligned with the date of the suboperation. This case seems to be abnormal.
sk: Dátum operácie nie je zosúladený s dátumom čiastkovej operácie. Tento prípad sa zdá byť neobvyklý.

[ctx: Noun, a list of items]
en: Operations of '%1' with duplicate number %2
sk: Operácie '%1' s duplicitným číslom %2

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Remove groups with only one operation
sk: Odstránenie skupín len jednou operáciou

[ctx: Message for successful user action]
en: Remove groups done.
sk: Odstránenie skupín je hotové.

[ctx: Error message]
en: Remove groups failed
sk: Odstránenie skupín zlyhalo

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Align comment of suboperations
sk: Zosúladenie komentára čiastkových operácií

[ctx: Message for successful user action]
en: Comments aligned.
sk: Komentáre sú zosúladené.

[ctx: Error message]
en: Comments alignment failed
sk: Zlyhalo zosúladenie komentárov

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Align comment of operations
sk: Zosúladenie komentára operácií

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Align date of suboperations
sk: Zosúladiť dátum čiastkových operácií

[ctx: Message for successful user action]
en: Dates aligned.
sk: Dátumy sú zosúladené.

[ctx: Error message]
en: Dates alignment failed
sk: Zlyhalo zosúladenie dátumov

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Merge sub operations
sk: Zlúčenie čiastkových operácií

[ctx: An information to the user]
en: The sub operations of '%1' have been merged in the operation '%2'
sk: Čiastkové operácie '%1' boli zlúčené do operácie '%2'

[ctx: Successful message after an user action]
en: Operations merged.
sk: Operácie boli zlúčené.

en: Standard
sk: Štandardné

en: Display the edit panel for standard operations
sk: Zobraziť panel úprav pre štandardné operácie

en: Split
sk: Rozdelené

en: Display the edit panel for split operations
sk: Zobraziť panel úprav pre operácie rozdelenia

en: Transfer
sk: Prevod

en: Display the edit panel for transfers between accounts
sk: Zobraziť panel úprav pre prevody medzi účtami

en: Shares
sk: Akcie

en: Display the edit panel for purchasing or selling shares
sk: Zobraziť panel úprav pre nákup alebo predaj akcií

[ctx: A tool tip]
en: This field is frozen (it will not be affected by Fast Edition). Double click to unfreeze it
sk: Toto pole je zmrazené (nebude ovplyvnené Rýchlou úpravou). Dvojitým kliknutím ho odmrazíte

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Operation update
sk: Aktualizácia operácie

[ctx: Successful message after an user action]
en: Operation updated
sk: Operácia aktualizovaná

[ctx: Error message]
en: Operation update failed
sk: Aktualizácia operácie zlyhala

[ctx: An information message]
en: You modified one part of a transfer
sk: Zmenili ste jednu časť prevodu

[ctx: Error message]
en: Cannot update a split operation
sk: Nie je možné aktualizovať operáciu rozdelenia

[ctx: An information message]
en: Absolute value has been used for transfer creation.
sk: Na vytvorenie prevodu sa použila absolútna hodnota.

[ctx: Question]
en: Confirmation
sk: Potvrdenie

[ctx: Question]
en: The operation's unit is not compatible with the target account.
    Click Cancel if you want to continue anyway; otherwise, enter the value in the target account's unit (%1):
sk: Jednotka operácie nie je kompatibilná s cieľovým účtom.
    Ak aj tak chcete pokračovať, kliknite na Zrušiť; v opačnom prípade zadajte hodnotu v jednotke cieľového účtu (%1):

[ctx: Question]
en: Some operation's units are not compatible with the target account.
    The first selected operation is:%1
    Click Cancel if you want to continue anyway; otherwise, enter the value in the target account's unit (%2):
    The same rate will be applied to all operations.
sk: Niektoré jednotky operácie nie sú kompatibilné s cieľovým účtom.
    Prvá vybraná operácia je:%1
    Ak aj tak chcete pokračovať, kliknite na Zrušiť; v opačnom prípade zadajte hodnotu v jednotke cieľového účtu (%2):
    Rovnaká sadzba bude použitá na všetky operácie.

[ctx: Warning message]
en: You created an operation in %1 in an account in %2.
sk: Vytvorili ste operáciu v %1 na účte v %2.

[ctx: An information message]
en: The operation '%1' has been updated
sk: Operácia '%1' bola aktualizovaná

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Operation creation
sk: Vytvorenie operácie

[ctx: Error message]
en: Impossible to create an operation with one attribute valuated with %1
sk: Nie je možné vytvoriť operáciu s jedným atribútom s hodnotou %1

[ctx: Question]
en: The payment's unit (%1) is not compatible with the target account (%2).
    Click Cancel if you want to continue anyway; otherwise, enter the value in the target account's unit (%3):
sk: Jednotka platby (%1) nie je kompatibilná s cieľovým účtom (%2).
    Ak aj tak chcete pokračovať, kliknite na Zrušiť; v opačnom prípade zadajte hodnotu v jednotke cieľového účtu (%3):

[ctx: Noun]
en: Shares
sk: Akcie

[ctx: Successful message after an user action]
en: Operation created
sk: Operácia bola vytvorená

[ctx: Error message]
en: Operation creation failed
sk: Vytvorenie operácie zlyhalo

[ctx: Option to for display of operations]
en: All
sk: Všetko

[ctx: Information]
en: %1 + its credit cards
sk: %1 + jeho kreditné karty

[ctx: Option to for display of operations]
en: Operations
sk: Operácie

[ctx: Option to for display of operations]
en: Templates
sk: Šablóny

[ctx: Option to for display of operations]
en: Hide pointed operations
sk: Skryť označené operácie

[ctx: Option to for display of operations]
en: Hide checked operations
sk: Skryť zaúčtované operácie

[ctx: Message]
en: First, you have to create an account.
sk: Najprv si musíte vytvoriť účet.

[ctx: Message]
en: Balance: %1     Checked: %2     To be Checked: %3
sk: Zostatok: %1     Zaúčtované: %2     Na zaúčtovanie: %3

[ctx: Message]
en: <p>Balance: %1</p><p>Checked: %2</p><p>To be Checked: %3</p>
sk: <p>Zostatok: %1</p><p>Zaúčtované: %2</p><p>Na zaúčtovanie: %3</p>

[ctx: A title]
en: Total amount:
sk: Celková suma:

[ctx: A title]
en: Final balance:
sk: Konečný zostatok:

[ctx: Description]
en: You must select only one account to use reconciliation.
sk: Musíte vybrať len jeden účet, ktorý chcete použiť na zosúladenie.

[ctx: Message]
en: %1 - Delta: %2     Expenditure: %3     Income: %4
sk: %1 - Rozdiel: %2     Výdavky: %3     Príjem: %4

[ctx: Message]
en: <p>Delta: %1</p><p>Expenditure: %2</p><p>Income: %3</p>
sk: <p>Rozdiel: %1</p><p>Výdavky: %2</p><p>Príjem: %3</p>

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Auto point account
sk: Automatické označenie účtu

[ctx: An information message]
en: The account '%1' has been auto pointed
sk: Účet '%1' bol automaticky označený

[ctx: Successful message after an user action]
en: Account auto pointed.
sk: Účet automaticky označený.

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Switch to checked
sk: Prepnutie na zaúčtované

[ctx: An information message]
en: The account '%1' is reconciled
sk: Účet '%1' je zosúladený

[ctx: An information message]
en: The operation '%1' has been checked
sk: Operácia '%1' bola zaúčtovaná.

[ctx: Successful message after an user action]
en: Operation checked.
sk: Operácia zaúčtovaná.

[ctx: Error message]
en: No Operation Selected
sk: Žiadna operácia nie je vybraná

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGFilteredTableView, kOperationView) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGFilteredTableView, kOperationView)
en: list of operations
sk: zoznam operácií

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGCalculatorEdit, kReconcilitorAmountEdit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGCalculatorEdit, kReconcilitorAmountEdit)
en: Last balance on your account record
sk: Posledný zostatok na vašom zázname účtu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, kCreateFakeOperation) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QToolButton, kCreateFakeOperation)
en: Create fake operation
sk: Vytvoriť fiktívnu operáciu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kReconciliateAccount) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kReconciliateAccount)
en: Account linked to the card, where to transfer the pointed operations
sk: Účet prepojený s kartou, na ktorý sa majú previesť označené operácie

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, kValidate) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QToolButton, kValidate)
en: Validate pointed operations
sk: Potvrdiť označené operácie

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, kAutoPoint) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QToolButton, kAutoPoint)
en: Auto point all imported operations
sk: Automaticky označiť všetky importované operácie

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, kReconciliatorButton) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QToolButton, kReconciliatorButton)
en: Switch information
sk: Prepnúť informácie

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kTypeEdit)
en: Operation mode (how you made the operation). 
    Examples: Credit Card, Check, Transfer...
sk: Režim operácií (ako ste vykonali operáciu). 
    Príklady: Kreditná karta, šek, prevod...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kTargetAccountEdit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kTargetAccountEdit)
en: Target account for this transfer
sk: Cieľový účet pre tento prevod

[ctx: as in "make a money transfer from account A *to account* B"]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kTargetAccountLabel)
en: To Account:
sk: Na účet:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kCategoryEdit)
en: Category of the operation.
    Use  " > " as a separator between a category and a subcategory.
sk: Kategória operácie.
    Ako oddeľovač medzi kategóriou a podkategóriou použite " > ".

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kTrackerEdit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kTrackerEdit)
en: Tracker associated to this operation
sk: Sledovač spojený s touto operáciou

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (SKGComboBox, kTrackerEdit)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "https://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Bitstream Vera Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">A <span style=" font-style:italic;">Tracker</span> is a way to group some operations together. For example, you may use it to follow refunds.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">You will find more information on this in the documentation in the chapter "Trackers".</p></body></html>
sk: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "https://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Bitstream Vera Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">A <span style=" font-style:italic;">Sledovač</span> je spôsob, ako zoskupiť dohromady niektoré operácie. Môžete ho napríklad použiť na sledovanie náhrad.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Viac informácií o tom nájdete v dokumentácii v kapitole "Sledovače".</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kAccountLabel3_2)
en: Account for pa&yment:
sk: Účet pre &platbu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kAmountSharesLabel)
en: A&mount of shares:
sk: &Množstvo akcií:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGCalculatorEdit, kAmountSharesEdit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGCalculatorEdit, kAmountSharesEdit)
en: Amount of shares
sk: Množstvo akcií

[ctx: Noun, a quantity of money taken by a financial institution to perform an operation]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kCommissionLabel)
en: + Commission:
sk: + Poplatok:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGCalculatorEdit, kCommissionEdit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGCalculatorEdit, kCommissionEdit)
en: Amount of the commission
sk: Výška poplatku

[ctx: Noun, Taxes applied on a financial operation]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kTaxLabel)
en: + Tax:
sk: + Daň:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGCalculatorEdit, kTaxEdit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGCalculatorEdit, kTaxEdit)
en: Amount of the Tax
sk: Výška dane

[ctx: Noun, the numerical total of a sum of values]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kTotalLabel)
en:  = Total:
sk:  = Celkom:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kPaymentAccountEdit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kPaymentAccountEdit)
en: Payment account for bought share
sk: Platobný účet pre kúpené akcie

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, kFreezeBtn) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QToolButton, kFreezeBtn)
en: Freeze / unfreeze fields
sk: Zmraziť / odmraziť polia

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kCleanBtn) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kCleanBtn)
en: Clean editor
sk: Vyčistiť editor

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kFastEditBtn) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kFastEditBtn)
en: Fast edition
sk: Rýchla úprava

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGTableWidget, kSubOperationsTable) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGTableWidget, kSubOperationsTable)
en: List of splits
sk: Zoznam rozdelení

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kAddOperationBtn) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kAddOperationBtn)
en: Create a new operation (Ctrl+Enter)
sk: Vytvoriť novú operáciu (Ctrl+Enter)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kModifyOperationBtn) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kModifyOperationBtn) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kModifyBtn) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kModifyBtn)
en: Update selected operations (Shift+Enter)
sk: Aktualizovať vybrané operácie (Shift+Enter)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: &What to do, if an action breaks a reconciliation:
sk: Čo &robiť, ak akcia preruší zosúladenie:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_broken_reconciliation) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_broken_import)
en: Nothing
sk: Nič

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_broken_reconciliation) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_broken_import)
en: Display a warning message
sk: Zobraziť výstražnú správu

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_broken_reconciliation) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_broken_import)
en: Display an error message and cancel the current action
sk: Zobraziť chybovú správu a zrušiť aktuálnu akciu

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Default values for special operations
sk: Predvolené hodnoty pre špeciálne operácie

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Fake
sk: Fiktívne

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kPayeeFakeLbl) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kCategoryCommissionLbl)
en: Te&xtLabel
sk: Te&xtovéOznačenie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kCategoryFakeLbl) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kCategoryTaxLbl)
en: TextLabel
sk: TextovéOznačenie

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Commission / Tax
sk: Poplatok / Daň

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Commission
sk: Poplatok

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Tax
sk: Daň

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_computeBalances)
en: Compute balances (uncheck to improve performances)
sk: Vypočítať zostatky (zrušiť zaškrtnutie, aby sa zlepšil výkon)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, fontBox)
en: Fonts
sk: Písma

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fontFutureLbl)
en: Font fo&r future operations:
sk: Písmo p&re budúce operácie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fontNotValidatedLbl)
en: Font for non-&validated operations:
sk: Písmo pre nepot&vrdené operácie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fontSubOperationLbl)
en: Font for sub operations:
sk: Písmo pre čiastkové operácie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fasteditmodelbl)
en: Fast edit &mode:
sk: Reži&m rýchlych úprav:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_fasteditmode)
en: Search in templates only
sk: Hľadať len v šablónach

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_fasteditmode)
en: Search first in templates and after in operations
sk: Hľadať najprv v šablónach a potom v operáciách

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_fasteditmode)
en: Search in operations only
sk: Hľadať len v operáciách

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_fasteditmode)
en: Search first in operations and after in templates
sk: Hľadať najprv v operáciách a potom v šablónach

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: W&hat to do, if an action breaks an import:
sk: Čo r&obiť, ak akcia preruší import:

[ctx: Verb]
en: Delete unused payees
sk: Vymazať nepoužívaných príjemcov

[ctx: Verb]
en: Open similar payees...
sk: Otvoriť podobných príjemcov...

[ctx: Noun, a list of items]
en: Similar payees
sk: Podobní príjemcovia

[ctx: Noun, something that is used to track items]
en: Payees
sk: Príjemcovia

[ctx: A tool tip]
en: Payees management
sk: Správa príjemcov

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... <a href="skg://skrooge_payee_plugin">payees</a> can be merged by drag & drop.</p>
sk: <p>... <a href="skg://skrooge_payee_plugin">príjemcov</a> je možné zlúčiť pretiahnutím.</p>

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Many unused payees
sk: Mnohí nepoužívaní príjemcovia

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: You can improve performances by removing payees for which no operation is registered.
sk: Výkon môžete zlepšiť odstránením príjemcov, pre ktorých nie je zaregistrovaná žiadna operácia.

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Some payees seem to be identical
sk: Niektorí príjemcovia sa zdajú byť identickí

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: Some payee seem to be identical but with different syntax. They could be merged.
sk: Niektorí príjemcovia sa zdajú byť identickí, ale majú odlišnú syntax. Mohli by sa zlúčiť.

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Delete unused payees
sk: Vymazanie nepoužívaných príjemcov

[ctx: Successful message after an user action]
en: Unused payees deleted
sk: Nepoužívaní príjemcovia vymazaní

[ctx: Error message]
en: Unused payees deletion failed
sk: Vymazanie nepoužívaných príjemcov zlyhalo

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Payee creation '%1'
sk: Vytvorenie príjemcu '%1'

[ctx: An information message]
en: The payee '%1' has been added
sk: Príjemca '%1' bol pridaný

[ctx: Successful message after an user action]
en: Payee '%1' created
sk: Príjemca '%1' vytvorený

[ctx: Error message]
en: Payee creation failed
sk: Vytvorenie príjemcu zlyhalo

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Payee update
sk: Aktualizácia príjemcu

[ctx: Information message]
en: You tried to modify names of selected payees to an existing payee. Payees have been merged.
sk: Pokúsili ste sa zmeniť mená vybraných príjemcov na existujúceho príjemcu. Príjemcovia boli zlúčení.

[ctx: Information message]
en: You tried to modify all names of selected payees. Payees have been merged.
sk: Pokúsili ste sa zmeniť všetky mená vybraných príjemcov. Príjemcovia boli zlúčení.

[ctx: An information message]
en: The payee '%1' has been merged with payee '%2'
sk: Príjemca '%1' bol zlúčený s príjemcom '%2'

[ctx: An information message]
en: The payee '%1' has been updated
sk: Príjemca '%1' bol aktualizovaný

[ctx: Successful message after an user action]
en: Payee updated
sk: Príjemca aktualizovaný

[ctx: Error message]
en: Payee update failed
sk: Aktualizácia príjemcu zlyhala

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kNameInput) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLineEdit, kNameInput)
en: Name of the payee
sk: Meno príjemcu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kAddressEdit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLineEdit, kAddressEdit)
en: Address of the payee
sk: Adresa príjemcu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kAddButton) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kAddButton)
en: Create a payee (Ctrl+Enter)
sk: Vytvoriť príjemcu (Ctrl+Enter)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kModifyButton) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kModifyButton)
en: Modify selected payee (Shift+Enter)
sk: Zmeniť  vybraného príjemcu (Shift+Enter)

note: i18n: ectx: label, entry (backgroundColor), group (skrooge_report)
en: Background color
sk: Farba pozadia

note: i18n: ectx: label, entry (textColor), group (skrooge_report)
en: Text color
sk: Farba textu

note: i18n: ectx: label, entry (outlineColor), group (skrooge_report)
en: Outline color
sk: Farba obrysu

note: i18n: ectx: label, entry (axisColor), group (skrooge_report)
en: Axis color
sk: Farba osi

note: i18n: ectx: label, entry (gridColor), group (skrooge_report)
en: Grid color
sk: Farba mriežky

note: i18n: ectx: label, entry (minColor), group (skrooge_report)
en: Minimum color
sk: Farba minima

note: i18n: ectx: label, entry (maxColor), group (skrooge_report)
en: Maximum color
sk: Farba maxima

note: i18n: ectx: label, entry (averageColor), group (skrooge_report)
en: Average color
sk: Farba priemeru

note: i18n: ectx: label, entry (tendencyColor), group (skrooge_report)
en: Tendency color
sk: Farba trendu

note: i18n: ectx: label, entry (paretoColor), group (skrooge_report)
en: Pareto color
sk: Farba pre Pareto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_antialiasing) i18n: ectx: label, entry (antialiasing), group (skrooge_report)
en: Antialiasing
sk: Vyhladzovanie

note: i18n: ectx: label, entry (maxForecasts), group (skrooge_report)
en: Maximum duration of forecasts on scheduled operations (years)
sk: Maximálna trvanie predpovedí plánovaných operácií (roky)

[ctx: Dashboard widget title]
en: Report
sk: Výkaz

[ctx: Verb]
en: Open very old operations...
sk: Otvoriť veľmi staré operácie...

[ctx: Noun, a list of items]
en: Very old operations
sk: Veľmi staré operácie

[ctx: Verb]
en: Open very far operations in the future...
sk: Otvoriť veľmi vzdialené operácie v budúcnosti...

[ctx: Noun, a list of items]
en: Very far operations in the future
sk: Veľmi vzdialené operácie v budúcnosti

[ctx: Noun, the title of a section]
en: Report
sk: Výkaz

[ctx: Noun, the title of a section]
en: Personal Financial Score
sk: Osobné finančné skóre

[ctx: Noun, the title of a section]
en: Report bookmarked named "%1"
sk: Výkaz pridaný do záložiek nazvaný "%1"

[ctx: Noun]
en: Report
sk: Výkaz

[ctx: Noun]
en: Generate report
sk: Vytvoriť výkaz

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... you can double click on a value in <a href="skg://skrooge_report_plugin">reports</a> to show corresponding operations.</p>
sk: <p>... môžete dvakrát kliknúť na hodnotu vo <a href="skg://skrooge_report_plugin">výkaze</a> pre zobrazenie príslušných operácií.</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... you can open <a href="skg://skrooge_report_plugin">reports</a> for selections made in other pages.</p>
sk: <p>... môžete otvoriť <a href="skg://skrooge_report_plugin">výkazy</a> pre výbery vykonané na iných stránkach.</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... you can export <a href="skg://skrooge_report_plugin">reports</a> in many formats.</p>
sk: <p>... môžete exportovať <a href="skg://skrooge_report_plugin">výkazy</a> v mnohých formátoch.</p>

[ctx: Noun, a list of items]
en: Operations with Unit equal to
sk: Operácie s jednotkou rovnajúce sa

[ctx: Noun, a list of items]
en: Operations with Category equal to
sk: Operácie s kategóriou rovnajúce sa

[ctx: Noun, a list of items]
en: Operations followed by
sk: Operácie, po ktorých nasleduje

[ctx: Noun, a list of items]
en: Operations assigned to
sk: Operácie priradené

[ctx: Noun, a list of items]
en: Selected operations
sk: Vybrané operácie

[ctx: Noun, a list of items]
en: Selected sub operations
sk: Vybrané čiastkové operácie

[ctx: Noun, a list of items]
en: Operations corresponding to rule
sk: Operácie zodpovedajúce pravidlu

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Some operations are very old
sk: Niektoré operácie sú veľmi staré

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: For performances reasons, very old operations are not taken into account in graph report. Check if these operations are normal.
sk: Z dôvodov výkonnosti nie sú v grafickom výkaze zohľadnené veľmi staré operácie. Skontrolujte, či sú tieto operácie normálne.

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Some operations are very far in the future
sk: Niektoré operácie sú veľmi vzdialené v budúcnosti

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: For performances reasons, operations very far in the future are not taken into account in graph report. Check if these operations are normal.
sk: Z dôvodov výkonnosti sa v grafickom výkaze nezohľadnia operácie vo veľmi vzdialenej budúcnosti. Skontrolujte, či sú tieto operácie normálne.

[ctx: Display graph values as the sum of operations amount]
en: Sum of operations
sk: Suma operácií

[ctx: Display graph values as the cumulated sum of operations amount]
en: Cumulated sum of operations
sk: Kumulovaná suma operácií

[ctx: Display graph values in base 100]
en: Cumulated sum in base 100
sk: Kumulovaná suma v základe 100

[ctx: Display graph values in percentage]
en: Percent of columns
sk: Percento stĺpcov

[ctx: Display graph values in percentage]
en: Absolute percent of columns
sk: Absolútne percento stĺpcov

[ctx: Display graph values in percentage]
en: Percent of lines
sk: Percento riadkov

[ctx: Display graph values in percentage]
en: Absolute percent of lines
sk: Absolútne percento riadkov

[ctx: Display graph values as a number of operations (or transaction)]
en: Count number of operations
sk: Počet operácií

[ctx: Noun]
en: None
sk: Žiadne

[ctx: Noun]
en: Moving average
sk: Pohyblivý priemer

[ctx: Noun]
en: Weighted moving average
sk: Vážený kĺzavý priemer

[ctx: Noun]
note: i18nc("Noun", "Interest rate") , 5);
en: Schedule
sk: Rozvrh

[ctx: Noun]
en: Budget
sk: Rozpočet

en: Setup Report
sk: Nastaviť výkaz

en: Display the edit panel for report
sk: Zobraziť panel úprav pre výkaz

[ctx: Verb]
en: Open...
sk: Otvoriť...

[ctx: Noun]
en: All
sk: Všetko

[ctx: Noun]
en:  with
sk:  s

[ctx: Noun]
en: '%1' with '%2'
sk: '%1' s '%2'

[ctx: Noun]
en:  and
sk:  a

[ctx: Noun]
en: '%1' are empty
sk: '%1' sú prázdne

[ctx: Noun]
en: incomes
sk: príjmy

[ctx: Noun]
en: expenses
sk: výdavky

[ctx: Noun]
en: transfers
sk: prevody

[ctx: Noun]
en: grouped
sk: zoskupené

[ctx: Noun]
en: tracked
sk: trasované

[ctx: Noun]
en: during '%1' for '%2'
sk: počas '%1' pre '%2'

en: (%1) or (%2)
sk: (%1) alebo (%2)

[ctx: Progression step]
en: Create scheduled operations
sk: Vytvorenie plánovaných operácií

[ctx: Progression step]
en: Create budgeted operations
sk: Vytvorenie rozpočtovaných operácií

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Other filters
sk: Ďalšie filtre

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Operation Types
sk: Typy operácií

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kColumnsLabel)
en: Columns:
sk: Stĺpce:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kCorrectedByMode) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kCorrectedByMode)
en: Select how you want to correct values
sk: Vyberte, ako chcete opraviť hodnoty

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, kColDown) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QToolButton, kColDown)
en: Reduce level
sk: Znížiť úroveň

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, kLineDown) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QToolButton, kLineDown)
en: Collapse
sk: Zvinúť

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, kLineRemove) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QToolButton, kLineRemove)
en: Remove
sk: Odstrániť

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kGrouped) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QCheckBox, kGrouped)
en: Include grouped operations or not in report
sk: Zahrnúť alebo nezahrnúť zoskupené operácie do výkazu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kGrouped)
en: Grouped
sk: Zoskupené

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kMode) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kMode)
en: Select what you want to do with values
sk: Vyberte, čo chcete robiť s hodnotami

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kTracked) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QCheckBox, kTracked)
en: Include tracked operations or not in report
sk: Zahrnúť alebo nezahrnúť trasované operácie do výkazu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kTracked)
en: Tracked
sk: Trasované

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kIncomes) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QCheckBox, kIncomes)
en: Include incomes or not in report
sk: Zahrnúť alebo nezahrnúť príjmy do výkazu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kIncomes)
en: Incomes
sk: Príjmy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kLinesLabel)
en: Lines:
sk: Riadky:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Corrected &by:
sk: &Opravené podľa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Data
sk: Dáta

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kLines) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kLines)
en: Select what you want to see in the rows
sk: Vyberte, čo chcete zobraziť v riadkoch

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kExpenses) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QCheckBox, kExpenses)
en: Include expenses or not in report
sk: Zahrnúť alebo nezahrnúť výdavky do výkazu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kExpenses)
en: Expenses
sk: Výdavky

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, kLineUp) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QToolButton, kLineUp)
en: Expand
sk: Rozvinúť

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Dates
sk: Dátumy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kModeLabel)
en: Mode:
sk: Režim:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Forecast:
sk: Predpoveď:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kForecastCmb)
en: Choose forecast method:
    - Schedule: Use the scheduled operations in forecast.
    - Average: Use average of the three previous months in forecast
sk: Zvoliť metódu predpovede:
    - Plán: Použiť naplánované operácie v predpovedi.
    - Priemer: Použiť priemer troch predchádzajúcich mesiacov v predpovedi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGUnitComboBox, kCorrectedBy) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGUnitComboBox, kCorrectedBy)
en: Select the index to correct the values
sk: Vybrať index na opravu hodnôt

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, kColUp) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QToolButton, kColUp)
en: Increase level
sk: Zvýšiť úroveň

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kTransfers) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QCheckBox, kTransfers)
en: Include transfers or not in report
sk: Zahrnúť alebo nezahrnúť prevody do výkazu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kTransfers)
en: Transfers
sk: Prevody

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kColumns) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kColumns)
en: Select what you want to see in the columns
sk: Vyberte, čo chcete zobraziť v stĺpcoch

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, kOtherFilters)
en: The list of additional filters from other open pages that can be added
sk: Zoznam ďalších filtrov z iných otvorených stránok, ktoré je možné pridať

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Colors
sk: Farby

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label6_2)
en: Outline color:
sk: Farba obrysu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1_2)
en: &Background color:
sk: &Farba pozadia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label5)
en: Tendenc&y color:
sk: &Farba trendu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label2)
en: Minimum color:
sk: Farba minima:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label3)
en: Maximum color:
sk: Farba maxima:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label4)
en: A&verage color:
sk: &Farba priemeru:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label6)
en: Grid color:
sk: Farba mriežky:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1)
en: Axis color:
sk: Farba osi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1_3)
en: Text color:
sk: Farba textu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label6_3)
en: Pareto color:
sk: Farba pre Pareto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Maximum duration of forecasts on scheduled operations (years):
sk: Maximálna trvanie predpovedí plánovaných operácií (roky):

note: i18n: ectx: label, entry (check_on_open), group (skrooge_scheduled)
en: Check on open
sk: Skontrolovať otvorené

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_create_template) i18n: ectx: label, entry (create_template), group (skrooge_scheduled)
en: Create a template when an operation is scheduled
sk: Vytvoriť šablónu pri naplánovaní operácie

note: i18n: ectx: label, entry (remind_me), group (skrooge_scheduled) i18n: ectx: label, entry (remind_me_days), group (skrooge_scheduled)
en: Remind Me
sk: Pripomenúť mi

note: i18n: ectx: label, entry (auto_write), group (skrooge_scheduled) i18n: ectx: label, entry (auto_write_days), group (skrooge_scheduled)
en: Automatically Write
sk: Automaticky zapísať

note: i18n: ectx: label, entry (once_every), group (skrooge_scheduled) i18n: ectx: label, entry (once_every_unit), group (skrooge_scheduled)
en: Periodicity
sk: Periodicita

note: i18n: ectx: label, entry (nb_times), group (skrooge_scheduled) i18n: ectx: label, entry (nb_times_val), group (skrooge_scheduled)
en: Number of times
sk: Počet opakovaní

note: i18n: ectx: label, entry (fontDisabledColor), group (skrooge_scheduled)
en: Color of font for disabled schedule
sk: Farba písma pre zakázaný plán

[ctx: Noun, the title of a section]
en: Scheduled operations
sk: Plánované operácie

[ctx: Item in a combo box]
en: For 5 next days
sk: Na nasledujúcich 5 dní

[ctx: Item in a combo box]
en: For 10 next days
sk: Na nasledujúcich 10 dní

[ctx: Item in a combo box]
en: For 15 next days
sk: Na nasledujúcich 15 dní

[ctx: Item in a combo box]
en: For 30 next days
sk: Na nasledujúcich 30 dní

[ctx: Item in a combo box]
en: For 60 next days
sk: Na nasledujúcich 60 dní

[ctx: Item in a combo box]
en: For 90 next days
sk: Na nasledujúcich 90 dní

[ctx: Verb, create a scheduled operation]
en: Schedule
sk: Naplánovať

[ctx: Verb, skip scheduled operations]
en: Skip
sk: Preskočiť

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Insert recurrent operations
sk: Vložiť opakované operácie

[ctx: Noun]
en: Scheduled operations
sk: Plánované operácie

[ctx: Noun]
en: Operations scheduled management
sk: Plánovaná správa operácií

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... you can <a href="skg://skrooge_scheduled_plugin">schedule</a> operations or templates.</p>
sk: <p>... môžete <a href="skg://skrooge_scheduled_plugin">naplánovať</a> operácie alebo šablóny.</p>

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Conversion schedule
sk: Plán konverzie

[ctx: An information message]
en: All scheduled operations have been converted in template
sk: Všetky plánované operácie boli prevedené do šablóny

[ctx: An information message]
en: A template has been created
sk: Bola vytvorená šablóna

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Operation schedule
sk: Plán operácií

[ctx: An information to the user]
en: The operation '%1' has been scheduled
sk: Operácia '%1' bola naplánovaná

[ctx: Successful message after an user action]
en: Operation scheduled.
sk: Operácia bola naplánovaná.

[ctx: Error message]
en: Operation schedule failed
sk: Plán operácií zlyhal

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Skip scheduled operations
sk: Preskočenie plánovaných operácií

[ctx: Successful message after an user action]
en: Scheduled operations skipped.
sk: Plánované operácie boli preskočené.

[ctx: Error message]
en: Skip of scheduled operation failed
sk: Preskočenie plánovanej operácie zlyhalo

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Scheduled operation '%1' not uptodate
sk: Plánovaná operácia '%1' nie je aktuálna

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: The scheduled operation '%1' does not have the amount of the last inserted operation (%2)
sk: Plánovaná operácia "%1" nemá sumu poslednej vloženej operácie (%2)

[ctx: Advice on making the best (action)]
en: Update the next scheduled operation amount (%1)
sk: Aktualizácia sumy nasledujúcej plánovanej operácie (%1)

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: The scheduled operation '%1' does not have the date aligned with the last inserted operation (%2)
sk: Naplánovaná operácia '%1' nemá dátum zosúladený s poslednou vloženou operáciou (%2)

[ctx: Advice on making the best (action)]
en: Update the next scheduled operation date (%1)
sk: Aktualizovať dátum nasledujúcej plánovanej operácie (%1)

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Possible schedule '%1'
sk: Možný plán '%1'

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: The operation '%1' seems to be regularly created and could be scheduled
sk: Operácia '%1' sa zdá byť pravidelne vytváraná a mohla by byť naplánovaná

[ctx: Advice on making the best (action)]
en: Monthly schedule the operation '%1'
sk: Mesačný plán operácie '%1'

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Update scheduled operation
sk: Aktualizácia plánovanej operácie

[ctx: An information to the user]
en: The amount of the scheduled operation of '%1' have been updated
sk: Suma plánovanej operácie '%1' bola aktualizovaná

[ctx: Successful message after an user action]
en: Scheduled operation updated.
sk: Plánovaná operácia bola aktualizovaná.

[ctx: Error message]
en: Update failed
sk: Obnova zlyhala

[ctx: An information to the user]
en: The date of the scheduled operation of '%1' have been updated
sk: Dátum plánovanej operácie '%1' bol aktualizovaný

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Scheduled operation
sk: Plánovaná operácia

[ctx: An information to the user]
en: The scheduled operation of '%1' have been added
sk: Plánovaná operácia '%1' bola pridaná

[ctx: Error message]
en: Schedule failed
sk: Plán zlyhal

en: Ongoing
sk: Prebiehajúce

en: Complete
sk: Hotovo

[ctx: User action]
en: Process immediately
sk: Okamžite spracovať

[ctx: Noun, a list of items]
en: Operations of the schedule
sk: Operácie plánu

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Recurrent operation update
sk: Aktualizácia opakovanej operácie

[ctx: An information to the user]
en: The recurrent operation '%1' has been updated
sk: Opakovaná operácia '%1' bola aktualizovaná

[ctx: Successful message after an user action]
en: Recurrent operation updated.
sk: Opakovaná operácia bola aktualizovaná.

[ctx: Successful message after an user action]
en: Recurrent operation inserted.
sk: Opakovaná operácia bola vložená.

[ctx: Error message]
en: Insertion failed
sk: Vloženie zlyhalo

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, kTitle)
en: First, you have to schedule an operation or a template from the operations page.
sk: Najskôr musíte naplánovať operáciu alebo šablónu na stránke operácií.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kRemindMe)
en: Remind me:
sk: Pripomenúť mi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: days &before term
sk: dní &pred termínom

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Once ever&y:
sk: Jedenkrát za:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kOnceEveryUnit) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_once_every_unit)
en: day(s)
sk: dňa/í

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kOnceEveryUnit) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_once_every_unit)
en: week(s)
sk: týždňov

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kOnceEveryUnit) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_once_every_unit)
en: month(s)
sk: mesiac(ov)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kOnceEveryUnit) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_once_every_unit)
en: year(s)
sk: rok(y)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kAutoWrite)
en: Automatically write:
sk: Automaticky zapísať:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: days before &term
sk: dní pred &termínom

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kNbTimes)
en: Number of occurrences:
sk: Počet výskytov:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, kProcessBtn) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QToolButton, kProcessBtn)
en: Insert scheduled operations
sk: Vložiť plánované operácie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, kProcessBtn) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kActionGrp)
en: Process
sk: Proces

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kJumpBtn) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kJumpBtn)
en: Open the operation page with the selected scheduled operations
sk: Otvoriť stránku operácie s vybranými naplánovanými operáciami

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kJumpBtn)
en: Jump to the operation
sk: Preskočiť na operáciu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Next occurrence:
sk: Nasledujúci výskyt:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_check_on_open)
en: If checked, Skrooge will insert relevant occurrences when starting.
sk: Ak je zaškrtnuté, Skrooge pri spustení vloží príslušné výskyty.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_check_on_open)
en: Check scheduled operations on open
sk: Skontrolovať plánované operácie pri otvorení

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fontdisable)
en: Font for disabled schedule:
sk: Písmo pre zakázaný program:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Default parameters
sk: Predvolené parametre

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_remind_me)
en: Remind me
sk: Pripomenúť mi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_auto_write)
en: Automatically write
sk: Automaticky zapísať

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_nb_times)
en: Number of occurrences
sk: Počet výskytov

[ctx: Noun, alarms]
en: Alarms
sk: Alarmy

[ctx: Verb, action to execute]
en: Execute on all operations
sk: Vykonať na všetkých operáciách

[ctx: Verb, action to execute]
en: Execute on not checked operations
sk: Vykonať na nezaúčtovaných operáciách

[ctx: Verb, action to execute]
en: Execute on imported operations
sk: Vykonať na importovaných operáciách

[ctx: Verb, action to execute]
en: Execute on not validated operations
sk: Vykonať na nepotvrdených operáciách

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Process execution
sk: Vykonanie procesu

[ctx: Successful message after an user action]
en: Process executed
sk: Proces vykonaný

[ctx: Error message]
en: Process execution failed
sk: Vykonanie procesu zlyhalo

[ctx: Noun]
en: Search and process
sk: Vyhľadávanie a spracovanie

[ctx: Noun]
en: Search and process management
sk: Správa vyhľadávania a spracovania

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... skrooge can <a href="skg://skrooge_search_plugin">search</a> and automatically process some operations.</p>
sk: <p>... skrooge dokáže <a href="skg://skrooge_search_plugin">vyhľadávať</a> a automaticky spracovávať niektoré operácie.</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... you can create alarms based on <a href="skg://skrooge_search_plugin">searches</a>.</p>
sk: <p>... môžete vytvárať alarmy založené na <a href="skg://skrooge_search_plugin">vyhľadávaniach</a>.</p>

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: Take care to your alarms.<br> %1.
sk: Venujte pozornosť svojim alarmom.<br> %1.

[ctx: Advice on making the best (action)]
en: Open operations corresponding to this alarm
sk: Otvoriť operácie zodpovedajúce tomuto alarmu

[ctx: Message template]
en: Message to display when alarm is triggered (%1 is the total amount, %2 is the alarm amount, %3 the difference)
sk: Správa, ktorá sa zobrazí pri spustení alarmu (%1 je celková suma, %2 je suma alarmu, %3 je rozdiel)

[ctx: Noun, a search]
en: Search
sk: Hľadať

[ctx: Noun, a modification]
en: Update
sk: Aktualizovať

[ctx: Noun, an alarm]
en: Alarm
sk: Poplach

[ctx: Noun, a modification by applying a template]
en: Template
sk: Šablóna

[ctx: Adjective, an highlighted item]
en: Highlighted
sk: Zvýraznené

en: Display the edit panel for searches
sk: Zobraziť panel úprav pre vyhľadávania

en: Update
sk: Aktualizovať

en: Display the edit panel for updates
sk: Zobraziť panel úprav pre aktualizácie

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kAlarmFrm)
en: Alarm
sk: Poplach

en: Display the edit panel for alarm
sk: Zobraziť panel úprav pre alarm

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kTemplateFrm)
en: Template
sk: Šablóna

en: Display the edit panel for updates by templates
sk: Zobraziť panel úprav pre aktualizácie podľa šablón

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Search and process creation
sk: Vytvorenie vyhľadávania a spracovania

[ctx: An information to the user]
en: The search rule '%1' have been added
sk: Bolo pridané pravidlo vyhľadávania '%1'

[ctx: Successful message after an user action]
en: Search and process created
sk: Vytvorené vyhľadávanie a spracovanie

[ctx: Error message]
en: Search and process creation failed
sk: Zlyhalo vytvorenie vyhľadávania a spracovania

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Search and process update
sk: Aktualizácia vyhľadávania a spracovania

[ctx: An information to the user]
en: The search rule '%1' have been updated
sk: Pravidlo vyhľadávania '%1' bolo aktualizované

[ctx: Successful message after an user action]
en: Search and process updated
sk: Aktualizované vyhľadávanie a spracovanie

[ctx: Error message]
en: Search and process update failed
sk: Zlyhala aktualizácia vyhľadávania a spracovania

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Search update
sk: Aktualizácia vyhľadávania

[ctx: An information to the user]
en: The search '%1' has been updated
sk: Vyhľadávanie '%1' bolo aktualizované

[ctx: Successful message after an user action]
en: Search updated
sk: Vyhľadávanie aktualizované

[ctx: Error message]
en: Search update failed
sk: Aktualizácia vyhľadávania zlyhala

[ctx: Noun, a list of items]
en: Sub operations corresponding to rule '%1'
sk: Čiastkové operácie zodpovedajúce pravidlu '%1'

en: %1 operation found (%2 imported, %3 not yet validated, %4 not checked). | %1 operations found (%2 imported, %3 not yet validated, %4 not checked).
sk[0]: %1 operácia nájdená (%2 importovaná, %3 zatiaľ nepotvrdená, %4 nezaúčtovaná).
sk[1]: %1 operácie nájdené (%2 importované, %3 zatiaľ nepotvrdené, %4 nezaúčtované).
sk[2]: %1 operácií nájdených (%2 importovaných, %3 zatiaľ nepotvrdených, %4 nezaúčtovaných).

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, kApply) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QToolButton, kApply)
en: Apply processes
sk: Aplikovať procesy

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGQueryCreator, kQueryCreator)
en: Allow search definition
sk: Umožniť definíciu vyhľadávania

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kAlarmLbl)
en: Ala&rm amount:
sk: Suma ala&rmu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kAlarmMessageLbl)
en: Alarm &message:
sk: Správa o alar&me:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGCalculatorEdit, kAlarmAmount) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGCalculatorEdit, kAlarmAmount)
en: Amount triggering the alarm
sk: Suma, ktorá spúšťa alarm

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kTemplate) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kTemplate)
en: The template to apply on all operations matching the condition
sk: Šablóna, ktorá sa použije na všetky operácie vyhovujúce podmienke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kAlarmLbl_2)
en: &Template to apply:
sk: Š&ablóna, ktorá sa použije:

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGQueryCreator, kActionCreator)
en: Allow process definition
sk: Umožniť definíciu procesu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kAdd) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kAdd)
en: Add a search or a process (Ctrl+Enter)
sk: Pridať vyhľadávanie alebo spracovanie (Ctrl+Enter)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kUpdate) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kUpdate)
en: Update selected search or process (Shift+Enter)
sk: Aktualizovať vybrané vyhľadávanie alebo spracovanie (Shift+Enter)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kSearch) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kSearch)
en: Search without creating rule
sk: Hľadať bez vytvorenia pravidla

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kOpenReport) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kOpenReport)
en: Open report without creating rule
sk: Otvoriť výkaz bez vytvorenia pravidla

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kOpenReport)
en: Open report
sk: Otvoriť výkaz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Raise alarm every:
sk: Vyvolať alarm každých:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: minutes
sk: minúty

[ctx: Noun, something that is used to track items]
en: Trackers
sk: Sledovače

[ctx: A tool tip]
en: Trackers management
sk: Správa sledovačov

[ctx: Description of a tips]
en: <p>...you can follow your refunds by using a <a href="skg://skrooge_tracker_plugin">tracker</a>.</p>
sk: <p>...môžete sledovať svoje náhrady pomocou <a href="skg://skrooge_tracker_plugin">sledovača</a>.</p>

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: '%1' is an old tracker
sk: '%1' je starý sledovač

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: This tracker does not contain recent operation. You may want to close it if you do not intend to add other operations
sk: Tento sledovač neobsahuje nedávnu operáciu. Ak nemáte v úmysle pridávať ďalšie operácie, možno ho budete chcieť zatvoriť

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Tracker creation '%1'
sk: Vytvorenie sledovača '%1'

[ctx: An information to the user]
en: The tracker '%1' have been added
sk: Sledovač '%1' bol pridaný

[ctx: Successful message after an user action]
en: Tracker '%1' created
sk: Sledovač '%1' vytvorený

[ctx: Error message]
en: Tracker creation failed
sk: Vytvorenie sledovača zlyhalo

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Tracker update
sk: Aktualizácia sledovača

[ctx: An information to the user]
en: The tracker '%1' has been updated
sk: Sledovač '%1' bol aktualizovaný

[ctx: Successful message after an user action]
en: Tracker updated
sk: Sledovač aktualizovaný

[ctx: Error message]
en: Tracker update failed
sk: Aktualizácia sledovača zlyhala

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kNameInput) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLineEdit, kNameInput)
en: Name of the tracker
sk: Názov sledovača

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kCommentEdit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLineEdit, kCommentEdit)
en: Comment of the tracker
sk: Komentár sledovača

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kAddButton) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kAddButton)
en: Create a tracker (Ctrl+Enter)
sk: Vytvoriť sledovač (Ctrl+Enter)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kModifyButton) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kModifyButton)
en: Modify selected tracker (Shift+Enter)
sk: Zmeniť  vybraný sledovač (Shift+Enter)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, downloadmode) i18n: ectx: label, entry (last), group (skrooge_unit) i18n: ectx: label, entry (last_monthly), group (skrooge_unit) i18n: ectx: label, entry (last_weekly), group (skrooge_unit) i18n: ectx: label, entry (last_daily), group (skrooge_unit) 
en: Download mode
sk: Režim sťahovania

note: i18n: ectx: label, entry (nb_loaded_values), group (skrooge_unit)
en: Maximum number of imported values:
sk: Maximálny počet importovaných hodnôt:

[ctx: Title of a dashboard widget]
en: Quotes
sk: Cenové ponuky

[ctx: Noun, a country's currency]
en: Currencies
sk: Meny

[ctx: Financial indexes, used as an indicator of financial places' health. Examples : Dow Jones, CAC40, Nikkei...]
en: Indexes
sk: Indexy

[ctx: Shares, as in financial shares: parts of a company that you can buy or sell on financial markets]
en: Shares
sk: Akcie

[ctx: Noun, a physical object like a house or a car]
en: Objects
sk: Objekty

[ctx: Only show the list of Shares (financial shares) that you own]
en: Shares owned only
sk: Iba vlastnené akcie

[ctx: A list of operations made on the specified unit]
en: Operations with unit equal to '%1'
sk: Operácie s jednotkou rovnajúce sa '%1'

[ctx: Message about not having any financial Share or financial index in the document]
en: No share or index defined<br>on the <a href="%1">"Units"</a> page.
sk: Žiadna akcia alebo index definované<br>na stránke <a href="%1">"Jednotky"</a>.

[ctx: Verb]
en: Split share...
sk: Rozdeliť podiel...

[ctx: Verb]
en: Delete unused units
sk: Vymazať nepoužívané jednotky

[ctx: Noun, the title of a section]
en: Quotes
sk: Cenové ponuky

[ctx: Noun, the title of a section]
en: Stock portfolio
sk: Akciové portfólio

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Create default unit
sk: Vytvoriť predvolenú jednotku

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Automatic download of units
sk: Automatické sťahovanie jednotiek

[ctx: An information to the user]
en: The unit '%1' has been downloaded
sk: Jednotka '%1' bola stiahnutá

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Save API keys
sk: Uloženie API kľúčov

[ctx: Noun, units for operations, usually currencies or a shares]
en: Units
sk: Jednotky

[ctx: A tool tip]
en: Unit management
sk: Správa jednotiek

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... you can download <a href="skg://skrooge_unit_plugin">units</a>.</p>
sk: <p>... môžete stiahnuť <a href="skg://skrooge_unit_plugin">jednotky</a>.</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... <a href="skg://skrooge_unit_plugin">units</a> can be downloaded <a href="skg://tab_configure?page=Skrooge Unit Plugin">automatically</a> when a document is opened.</p>
sk: <p>... <a href="skg://skrooge_unit_plugin">jednotky</a> sa môžu sťahovať <a href="skg://tab_configure?page=Skrooge Unit Plugin">automaticky</a> pri otvorení dokumentu.</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... you can split a <a href="skg://skrooge_unit_plugin">share</a>.</p>
sk: <p>... môžete rozdeliť <a href="skg://skrooge_unit_plugin">podiel</a>.</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... <a href="skg://skrooge_unit_plugin">units</a> can be merged by drag & drop.</p>
sk: <p>... <a href="skg://skrooge_unit_plugin">jednotky</a> je možné zlúčiť pretiahnutím.</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... you can download more <a href="skg://skrooge_unit_plugin">sources</a> of quote.</p>
sk: <p>... môžete si stiahnuť ďalšie <a href="skg://skrooge_unit_plugin">zdroje</a> cenovej ponuky.</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... you can create and share your own source of quote.</p>
sk: <p>... môžete vytvoriť a zdieľať vlastný zdroj cenovej ponuky.</p>

[ctx: Question]
en: Split share
sk: Rozdeliť podiel

[ctx: Question]
en: Ratio (2 means 2-for-1, 0.5 means 1-for-2):
sk: Pomer (2 znamená 2 ku 1, 0.5 znamená 1 ku 2):

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Split stock '%1' by '%2'
sk: Rozdelenie akcií '%1' podľa '%2'

[ctx: Successful message after an user action]
en: Stock split.
sk: Akcie rozdelené.

[ctx: Error message]
en: Splitting stock failed.
sk: Rozdelenie akcií zlyhalo.

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Define a primary currency
sk: Definovať primárnu menu

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: To avoid misunderstanding and conflicts between units at conversion time, you should define a primary currency. It is the currency against which all other will be converted
sk: Aby ste sa vyhli nedorozumeniam a konfliktom medzi jednotkami v čase konverzie, mali by ste definovať primárnu menu. Je to mena, voči ktorej sa budú prepočítavať všetky ostatné meny

[ctx: Advice on making the best (action)]
en: Set '%1' as primary currency
sk: Nastaviť '%1' ako primárnu menu

[ctx: Advice on making the best (action)]
en: Edit units
sk: Upraviť Jednotky

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Define a secondary currency
sk: Definovať sekundárnu menu

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: When a secondary unit is defined, Skrooge will display it as an additional amount information.
sk: Ak je definovaná sekundárna jednotka, Skrooge ju zobrazí ako dodatočnú informáciu o sume.

[ctx: Advice on making the best (action)]
en: Set '%1' as secondary currency
sk: Nastaviť '%1' ako sekundárnu menu

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Unit '%1' has not been downloaded for more than a month
sk: Jednotka '%1' nebola stiahnutá viac ako mesiac

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: Do not forget download units to have a better view of your accounts
sk: Nezabudnite si stiahnuť jednotky, aby ste mali lepší prehľad o svojich účtoch

[ctx: Advice on making the best (action)]
en: Download '%1'
sk: Stiahnuť '%1'

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Many unused units
sk: Mnohé nepoužívané jednotky

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: You can improve performances by removing units for which no operation is registered.
sk: Výkon môžete zlepšiť odstránením jednotiek, pre ktoré nie je zaregistrovaná žiadna operácia.

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: The amount of the unit '%1' is not defined
sk: Suma jednotky '%1' nie je definovaná

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: '%1' has an amount defined at 1. Most of the time this is not normal and causes wrong computation. Check if this is normal.
sk: '%1' má sumu definovanú na 1. Väčšinou to nie je normálne a spôsobuje to nesprávny výpočet. Skontrolujte, či je to normálne.

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: The definition of the unit '%1' is too complex
sk: Definícia jednotky "%1" je príliš zložitá

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: '%1' is defined relatively to another unit defined relatively to a third one. This is too complex and not supported by Skrooge.
sk: '%1' je definovaná relatívne k inej jednotke definovanej relatívne k tretej jednotke. Je to príliš zložité a Skrooge to nepodporuje.

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Unit '%1' has very old values
sk: Jednotka '%1' má veľmi staré hodnoty

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: Unit '%1' has very old values. Check if this is normal.
sk: Jednotka '%1' má veľmi staré hodnoty. Skontrolujte, či je to normálne.

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: No decimal symbol defined
sk: Nedefinovaný žiadny desatinný symbol

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: In KDE localization settings, there is no decimal symbol defined for currencies. This could be confusing.
sk: V nastaveniach lokalizácie KDE nie je pre meny definovaný desatinný symbol. To môže byť mätúce.

[ctx: Advice on making the best (action)]
en: Edit KDE settings
sk: Úprava nastavení KDE

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Define primary currency
sk: Definovanie primárnej meny

[ctx: An information to the user]
en: The unit '%1' is now the primary unit
sk: Jednotka '%1' je teraz primárna jednotka

[ctx: Message for successful user action]
en: Primary currency defined.
sk: Primárna mena bola definovaná.

[ctx: Error message]
en: Primary currency definition failed
sk: Definícia primárnej meny zlyhala

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Define secondary currency
sk: Definícia sekundárnej meny

[ctx: An information to the user]
en: The unit '%1' is now the secondary unit
sk: Jednotka '%1' je teraz sekundárna jednotka

[ctx: Message for successful user action]
en: Secondary currency defined.
sk: Sekundárna mena bola definovaná.

[ctx: Error message]
en: Secondary currency definition failed
sk: Definícia sekundárnej meny zlyhala

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Delete unused units
sk: Vymazať nepoužívané jednotky

[ctx: Successful message after an user action]
en: Unused units deleted
sk: Nepoužívané jednotky vymazané

[ctx: Error message]
en: Unused units deletion failed
sk: Vymazanie nepoužívaných jednotiek zlyhalo

[ctx: A mode of graph of unit values]
en: Unit values
sk: Hodnoty jednotiek

[ctx: A mode of graph of unit values]
en: Amount owned
sk: Vlastnená suma

[ctx: Noun, items to display]
en: All
sk: Všetko

[ctx: Noun, a country's currency]
en: Currency
sk: Mena

[ctx: Noun, a financial share, as in a stock market]
en: Share
sk: Akcia

[ctx: Noun, a physical object like a house or a car]
en: Object
sk: Objekt

en: download last value only
sk: stiahnuť iba poslednú hodnotu

en: download monthly values since last known value
sk: stiahnuť mesačné hodnoty od poslednej známej hodnoty

en: download weekly values since last known value
sk: stiahnuť týždenné hodnoty od poslednej známej hodnoty

en: download daily values since last known value
sk: stiahnuť denné hodnoty od poslednej známej hodnoty

en: download all monthly values
sk: stiahnuť všetky mesačné hodnoty

en: download all weekly values
sk: stiahnuť všetky týždenné hodnoty

en: download all daily values
sk: stiahnuť všetky denné hodnoty

en: simplify values
sk: zjednodušiť hodnoty

en: Display the edit panel for standard units
sk: Zobraziť panel úprav pre štandardné jednotky

en: Manual / Share
sk: Ručne / Akcia

en: Display the edit panel for manual units
sk: Zobraziť panel úprav pre ručné jednotky

en: Values
sk: Hodnoty

en: Display the edit panel for values of units
sk: Zobraziť panel úprav pre hodnoty jednotiek

[ctx: Noun]
en: Primary currency
sk: Primárna mena

[ctx: Noun]
en: Secondary currency
sk: Sekundárna mena

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Unit creation '%1'
sk: Vytvorenie jednotky '%1'

[ctx: Successful message after an user action]
en: Unit '%1' created
sk: Jednotka '%1' vytvorená

[ctx: Error message]
en: Unit creation failed
sk: Vytvorenie jednotky zlyhalo

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Unit value creation for '%1'
sk: Vytvorenie hodnoty jednotky pre '%1'

[ctx: Successful message after an user action]
en: Unit value created for '%1'
sk: Hodnota jednotky vytvorená pre '%1'

[ctx: Error message]
en: Unit value creation failed
sk: Vytvorenie hodnoty jednotky zlyhalo

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Unit update
sk: Aktualizácia jednotky

[ctx: Information message]
en: You tried to modify names of selected units to an existing unit. Units have been merged.
sk: Pokúsili ste sa zmeniť názvy vybraných jednotiek na existujúceho jednotku. Jednotky boli zlúčené.

[ctx: Information message]
en: You tried to modify all names of selected units. Units have been merged.
sk: Pokúsili ste sa zmeniť všetky názvy vybraných jednotiek. Jednotky boli zlúčené.

[ctx: An information to the user]
en: The unit '%1' has been updated
sk: Jednotka '%1' bola aktualizovaná

[ctx: Message for successful user action]
en: Unit updated
sk: Jednotka aktualizovaná

[ctx: Error message]
en: Unit update failed
sk: Aktualizácia jednotky zlyhala

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Download values for [%1 (%2)]
sk: Stiahnuť hodnoty pre [%1 (%2)]

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Download values
sk: Stiahnuť hodnoty

[ctx: Successful message after an user action]
en: Download done
sk: Stiahnutie dokončené

[ctx: Error message]
en: Download failed
sk: Sťahovanie zlyhalo

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Simplify unit values
sk: Zjednodušenie hodnôt jednotiek

[ctx: An information to the user]
en: The unit '%1' has been simplified
sk: Jednotka '%1' bola zjednodušená

[ctx: Successful message after an user action]
en: Simplification done
sk: Zjednodušenie dokončené

[ctx: Error message]
en: Simplification failed
sk: Zjednodušenie zlyhalo

[ctx: Help meeage in tooltip]
en: Here is the help for the selected source '%1':<br/>%2
sk: Tu je pomocník pre vybraný zdroj '%1':<br/>%2

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGTableView, kUnitValueTableViewEdition) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGTableView, kUnitValueTableViewEdition)
en: List of quotes for selected unit
sk: Zoznam cenových ponúk pre vybranú jednotku

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kNbDecimal) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QSpinBox, kNbDecimal)
en: The number of decimal to display of the unit.
sk: Počet desatinných miest pri zobrazení jednotky.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kCountryCreatorUnit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLineEdit, kCountryCreatorUnit)
en: The country of the unit.
sk: Krajina jednotky.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGUnitComboBox, kUnitCreatorUnit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGUnitComboBox, kUnitCreatorUnit)
en: The unit of the unit.
sk: Jednotka jednotky.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kNameCreatorUnit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLineEdit, kNameCreatorUnit)
en: The name of the unit.
sk: Názov jednotky.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kSymbolCreatorUnit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLineEdit, kSymbolCreatorUnit)
en: The symbol of the unit.
sk: Symbol jednotky.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kTypeCreatorUnit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kTypeCreatorUnit)
en: The type of the unit.
sk: Typ jednotky.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kDownloadSource) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kDownloadSource)
en: The download source for the unit
sk: Zdroj sťahovania pre jednotku

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kInternetCreatorUnit)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "https://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Ubuntu'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:10pt;">The Internet code of the unit.</span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:'DejaVu Sans'; font-size:10pt;"><br /></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:10pt;">You can add &quot; /&quot; if you are not able to download the expected quote but you are able to download the inverse.</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:10pt; text-decoration: underline;">Example:</span><span style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:10pt;"> EURUSD=X is the symbol to download EURO in USD.</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:10pt;">If you want USD in EURO, you have to create a unit USD with &quot;EURUSD=X /&quot; as the Internet code.</span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:'DejaVu Sans'; font-size:10pt;"><br /></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:10pt;">This field can also be set with a yearly rate. The values are computed by clicking on download.<br />Example:</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:10pt;">=-25 means -25% per year.</span></p></body></html>
sk: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "https://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Ubuntu'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:10pt;">Internetový kód jednotky.</span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:'DejaVu Sans'; font-size:10pt;"><br /></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:10pt;">Môžete pridať &quot; /&quot; ak nemôžete stiahnuť očakávanú cenovú ponuku, ale môžete stiahnuť jej opak.</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:10pt; text-decoration: underline;">Príklad:</span><span style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:10pt;"> EURUSD=X je symbol na stiahnutie EURO v USD.</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:10pt;">Ak chcete USD v EURO, musíte vytvoriť jednotku USD s &quot;EURUSD=X /&quot; ako internetový kód.</span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:'DejaVu Sans'; font-size:10pt;"><br /></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:10pt;">Toto pole možno nastaviť aj s ročnou úrokovou sadzbou. Hodnoty sa vypočítajú po kliknutí na stiahnutie.<br />Príklad:</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:10pt;">=-25 znamená -25% za rok.</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLineEdit, kInternetCreatorUnit)
en: The Internet code of the unit.
sk: Internetový kód jednotky.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kCurrencyList) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kCurrencyList)
en: List of known units
sk: Zoznam známych jednotiek

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kObsolete) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QCheckBox, kObsolete)
en: To include suspended and obsolete currencies
sk: Zahrnúť pozastavené a zastarané meny

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kObsolete)
en: Obsolete currencies
sk: Zastarané meny

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGDateEdit, kDateEdit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGDateEdit, kDateEdit)
en: Date of the unit's quote
sk: Dátum cenovej ponuky jednotky

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGCalculatorEdit, kAmountEdit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGCalculatorEdit, kAmountEdit)
en: Amount of the unit's quote
sk: Suma cenovej ponuky jednotky

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kUnitAdd) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kUnitAdd)
en: Create a new unit (Ctrl+Enter)
sk: Vytvoriť novú jednotku (Ctrl+Enter)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kUnitUpdate) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kUnitUpdate)
en: Update the selected unit (Shift+Enter)
sk: Aktualizovať vybranú jednotku (Shift+Enter)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, kUnitValueDownload)
en: Download quotes for the selected unit.
    See options to modify download frequency.
sk: Stiahnuť cenové ponuky pre vybranú jednotku.
    Pozrite si možnosti na zmenu frekvencie sťahovania.

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QToolButton, kUnitValueDownload)
en: Download quotes for the selected unit.
sk: Stiahnuť cenové ponuky pre vybranú jednotku.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, kUnitValueDownload)
en: Download
sk: Stiahnuť

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kUnitOpen) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kUnitOpen)
en: Open the url of the source
sk: Otvoriť url zdroja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_last)
en: Last &value found only
sk: Nájdená iba posledná &hodnota

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_last_monthly)
en: &Monthly values since last download
sk: &Mesačné hodnoty od posledného stiahnutia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_last_weekly)
en: Wee&kly values since last download
sk: &Týždenné hodnoty od posledného stiahnutia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_last_daily)
en: Dail&y values since last download
sk: &Denné hodnoty od posledného stiahnutia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_all_monthly)
en: Monthly values for all dates
sk: Mesačné hodnoty pre všetky dátumy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_all_weekly)
en: Weekly values for all dates
sk: Týždenné hodnoty pre všetky dátumy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_all_daily)
en: Daily values for all dates
sk: Denné hodnoty pre všetky dátumy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Maximum num&ber of imported values:
sk: Maximálny &počet importovaných hodnôt:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, apikeysBox)
en: API Keys
sk: API kľúče

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, apikeys_label)
en: <html><head/><body><p>The following download sources need an API key. So you need to request one from the source site web and enter it here:</p></body></html>
sk: <html><head/><body><p>Nasledujúce zdroje sťahovania potrebujú API kľúč. Musíte si ho teda vyžiadať z webovej stránky zdroja a zadať ho tu:</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kSave)
en: For security reasons, these keys are not saved in setting file but in your document.
sk: Z bezpečnostných dôvodov sa tieto kľúče neukladajú do súboru nastavenia, ale do vášho dokumentu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kSave)
en: Save in document
sk: Uložiť do dokumentu

en: Yes
sk: Áno

en: No
sk: Nie

en: None
sk: Žiadne

en: Pointed
sk: Označené

en: Checked
sk: Zaúčtované

[ctx: Noun]
en: Day -0
sk: Deň -0

[ctx: Noun]
en: Day -1
sk: Deň -1

[ctx: Noun]
en: Day -2
sk: Deň -2

[ctx: Noun]
en: Day -3
sk: Deň -3

[ctx: Noun]
en: Day -4
sk: Deň -4

[ctx: Noun]
en: Day -5
sk: Deň -5

[ctx: Noun]
en: Fifteen
sk: Pätnásť

[ctx: Noun]
en: Never
sk: Nikdy

[ctx: Noun]
en: Day +0
sk: Deň +0

[ctx: Noun]
en: Day +1
sk: Deň +1

[ctx: Noun]
en: Day +2
sk: Deň +2

[ctx: Noun]
en: Day +3
sk: Deň +3

[ctx: Noun]
en: Day +4
sk: Deň +4

[ctx: Noun]
en: Day +5
sk: Deň +5

[ctx: Noun]
en: Original amount=%1 (%2 = %3 / year)
sk: Pôvodná suma=%1 (%2 = %3 / rok)

[ctx: Noun]
en: Amount at creation date=%1 (%2 = %3 / year)
sk: Suma ku dňu vytvorenia=%1 (%2 = %3 / rok)

[ctx: Noun]
en: Account balance=%1
sk: Zostatok účtu=%1

[ctx: Noun]
en: Original delta=%1
sk: Pôvodný rozdiel=%1

[ctx: Noun]
en: Variation on the last year = %1
sk: Odchýlka za posledný rok = %1

[ctx: Noun]
en: Variation on the last 6 months = %1 = %2 / year
sk: Odchýlka za posledných 6 mesiacov = %1 = %2 / rok

[ctx: Noun]
en: Variation on the last month = %1 = %2 / year
sk: Odchýlka za posledný mesiac = %1 = %2 / rok

[ctx: Information]
en: Address= %1
sk: Adresa= %1

[ctx: Information]
en: Category= %1
sk: Kategória= %1

[ctx: Information]
en: Agency number= %1
sk: Číslo agentúry= %1

[ctx: Information]
en: Number= %1
sk: Číslo= %1

[ctx: Information]
en: Comment= %1
sk: Komentár= %1

[ctx: A tool tip]
en: This operation is pointed but not checked yet.
sk: Táto operácia je označená, ale ešte nie je zaúčtovaná.

[ctx: A tool tip]
en: You can use the reconciliation mode to validate pointed operations.
sk: Na potvrdenie označených operácií môžete použiť režim zosúladenia.

[ctx: A tool tip]
en: Click in this column to switch back status.
sk: Kliknutím na tento stĺpec prepnete stav späť.

[ctx: A tool tip]
en: Click in the Status (checkmark) column to switch back status.
sk: Kliknutím na stĺpec Stav (zaškrtávacie políčko) prepnete stav späť.

[ctx: A tool tip]
en: Ctrl+click to force checked status.
sk: Ctrl+kliknutie na vynútenie zaúčtovaného stavu.

[ctx: A tool tip]
en: This operation is already checked.
sk: Táto operácia je už zaúčtovaná.

[ctx: A tool tip]
en: This operation is not pointed yet.
sk: Táto operácia ešte nie je označená.

[ctx: A tool tip]
en: Click to set pointed status.
sk: Kliknúť na nastavenie označeného stavu.

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Close account '%1'
sk: Uzavrieť účet '%1'

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Open account '%1'
sk: Otvorenie účtu '%1'

[ctx: An information message]
en: Warning, you closed an account with money
sk: Varovanie, zatvorili ste účet s peniazmi

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Close tracker '%1'
sk: Zatvorenie sledovača '%1'

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Open tracker '%1'
sk: Otvorenie sledovača '%1'

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Close category '%1'
sk: Zatvorenie kategórie '%1'

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Open category '%1'
sk: Otvorenie kategórie '%1'

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Close payee '%1'
sk: Zatvorenie príjemcu '%1'

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Open payee '%1'
sk: Otvorenie príjemcu '%1'

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Change operation status
sk: Zmena stavu operácie

[ctx: An information to the user]
en: The budget '%1' have been updated
sk: Rozpočet '%1' bol aktualizovaný

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Move category
sk: Presun kategórie

[ctx: An information to the user]
en: The category '%1' has been moved to '%2'
sk: Kategória '%1' bola presunutá do '%2'

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Merge payees
sk: Zlúčiť príjemcov

[ctx: An information to the user]
en: The payee '%1' has been merged with payee '%2'
sk: Príjemca '%1' bol zlúčený s príjemcom '%2'

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Merge accounts
sk: Zlúčenie účtov

[ctx: An information to the user]
en: The account '%1' has been merged with account '%2'
sk: Účet '%1' bol zlúčený s účtom '%2'

[ctx: Warning message]
en: The initial balance of the target account '%1' has been change to %2.
    If you want to do the merge without changing the initial balance, you must keep the Ctrl key pressed.
sk: Počiatočný zostatok cieľového účtu "%1" bol zmenený na %2.
    Ak chcete vykonať zlúčenie bez zmeny počiatočného zostatku, musíte držať stlačený kláves Ctrl.

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Merge units
sk: Zlúčenie jednotiek

[ctx: An information to the user]
en: The unit '%1' has been merged with unit '%2'
sk: Jednotka '%1' bola zlúčená s jednotkou '%2'

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Merge trackers
sk: Zlúčenie sledovačov

[ctx: An information to the user]
en: The tracker '%1' has been merged with tracker '%2'
sk: Sledovač '%1' bol zlúčený so sledovačom '%2'

[ctx: Noun, an item's attribute]
en: attribute
sk: atribút

[ctx: A tool tip]
en: Switch in advanced mode
sk: Prepnúť v pokročilom režime

[ctx: Tooltip]
en: <html><head/><body><p>Searching is case-insensitive. So table, Table, and TABLE are all the same.<br/>If you just put a word or series of words in the search box, the application will filter the table to keep all lines having these words (logical operator AND). <br/>If you want to add (logical operator OR) some lines, you must prefix your word by '+'.<br/>If you want to remove (logical operator NOT) some lines, you must prefix your word by '-'.<br/>If you want to search only on some columns, you must prefix your word by the beginning of column name like: col1:word.<br/>If you want to search only on one column, you must prefix your word by the column name and a dot like: col1.:word.<br/>If you want to use the character ':' in value, you must specify the column name like this: col1:value:rest.<br/>If you want to search for a phrase or something that contains spaces, you must put it in quotes, like: 'yes, this is a phrase'.</p><p>You can also use operators '&lt;', '&gt;', '&lt;=', '&gt;=', '=' and '#' (for regular expression).</p><p><span style="font-weight:600; text-decoration: underline;">Examples:</span><br/>+val1 +val2 =&gt; Keep lines containing val1 OR val2<br/>+val1 -val2 =&gt; Keep lines containing val1 but NOT val2<br/>'abc def' =&gt; Keep lines containing the sentence 'abc def' <br/>'-att:abc def' =&gt; Remove lines having a column name starting by abc and containing 'abc def' <br/>abc:def =&gt; Keep lines having a column name starting by abc and containing def<br/>:abc:def =&gt; Keep lines containing 'abc:def'<br/>Date&gt;2015-03-01 =&gt; Keep lines where at least one attribute starting by Date is greater than 2015-03-01<br/>Date.&gt;2015-03-01 =&gt; Keep lines where at the Date attribute is greater than 2015-03-01<br/>Amount&lt;10 =&gt;Keep lines where at least one attribute starting by Amount is less than 10<br/>Amount=10 =&gt;Keep lines where at least one attribute starting by Amount is equal to 10<br/>Amount&lt;=10 =&gt;Keep lines where at least one attribute starting by Amount is less or equal to 10<br/>abc#^d.*f$ =&gt; Keep lines having a column name starting by abc and matching the regular expression ^d.*f$</p><span style="font-weight:600; text-decoration: underline;">Your filter is understood like this:</span><br/>%1</body></html>
sk: <html><head/><body><p>Vyhľadávanie nerozlišuje veľké a malé písmená. Takže tabuľka, Tabuľka a TABUĽKA sú totožné.<br/>Ak do vyhľadávacieho poľa vložíte slovo alebo sériu slov, aplikácia vyfiltruje tabuľku tak, aby v nej zostali všetky riadky obsahujúce tieto slová (logický operátor AND). <br/>Ak chcete pridať (logický operátor OR) niektoré riadky, musíte pred slovo pridať znak '+'.<br/>Ak chcete odstrániť (logický operátor NOT) niektoré riadky, musíte pred slovo pridať znak '-'.<br/>Ak chcete vyhľadávať len v niektorých stĺpcoch, musíte pred slovo pridať začiatok názvu stĺpca, napríklad: col1:slovo.<br/>Ak chcete vyhľadávať len v jednom stĺpci, musíte pred slovo pridať názov stĺpca a bodku, napríklad: col1.:slovo.<br/>Ak chcete v hodnote použiť znak ':', musíte názov stĺpca zadať takto: col1:hodnota:zvyšok.<br/>Ak chcete vyhľadať frázu alebo niečo, čo obsahuje medzery, musíte to dať do úvodzoviek, napríklad: 'áno, toto je fráza'.</p><p>Môžete tiež použiť operátory '&lt;', '&gt;', '&lt;=', '&gt;=', '=' a '#' (pre regulárny výraz).</p><p><span style="font-weight:600; text-decoration: underline;">Príklady:</span><br/>+val1 +val2 =&gt; Ponechať riadky obsahujúce val1 ALEBO val2<br/>+val1 -val2 =&gt; Ponechať riadky obsahujúce val1, ale NIE val2<br/>'abc def' =&gt; Ponechať riadky obsahujúce vetu 'abc def' <br/>'-att:abc def' =&gt; Odstrániť riadky s názvom stĺpca začínajúcim abc a obsahujúcim 'abc def' <br/>abc:def =&gt; Ponechať riadky s názvom stĺpca začínajúcim abc a obsahujúcim def<br/>:abc:def =&gt; Ponechať riadky obsahujúce 'abc:def'<br/>Dátum&gt;2015-03-01 =&gt; Ponechať riadky, v ktorých je aspoň jeden atribút začínajúci Dátumom väčší ako 2015-03-01<br/>Dátum.&gt;2015-03-01 =&gt; Ponechať riadky, v ktorých je atribút Dátum väčší ako 2015-03-01<br/>Suma&lt;10 =&gt;Ponechať riadky, v ktorých je aspoň jeden atribút začínajúci Sumou menší ako 10<br/>Suma=10 =&gt;Ponechať riadky, v ktorých sa aspoň jeden atribút začínajúci Sumou rovná 10<br/>Suma&lt;=10 =&gt;Ponechať riadky, v ktorých je aspoň jeden atribút začínajúci Sumou menší alebo rovný 10<br/>abc#^d.*f$ =&gt; Ponechať riadky s názvom stĺpca začínajúcim abc a zodpovedajúcim regulárnemu výrazu ^d.*f$</p><span style="font-weight:600; text-decoration: underline;">Váš filter je chápaný takto:</span><br/>%1</body></html>

[ctx: A tool tip]
en: Switch in simple mode
sk: Prepnúť v jednoduchom režime

[ctx: Operator contains]
en: or
sk: alebo

[ctx: Operator contains]
en: but not
sk: ale nie

[ctx: Operator contains]
en: Contains
sk: Obsahuje

[ctx: Noun]
en: Regular expression
sk: Regulárny výraz

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGTableWidget, kList)
en: Double click on items in the list on the left to add them to the query definition
sk: Dvakrát kliknite na položky v zozname na ľavej strane, aby ste ich pridali do definície dopytu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (SKGTableWidget, kList)
en: Define your query here. Double click on items in the list on the left to add them to the query as defined in the table.
    
    There is a "And" relationship between columns, and a "Or" relationship between lines.
    
    Read the Skrooge documentation for more details.
sk: Tu definujte svoj dopyt. Dvakrát kliknite na položky v zozname na ľavej strane, aby ste ich pridali do dopytu podľa definície v tabuľke.
    
    Medzi stĺpcami existuje vzťah "A" a medzi riadkami vzťah "Alebo".
    
    Viac podrobností si prečítajte v dokumentácii Skrooge.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, kToolHelp)
en: This menu can help you to build your query
sk: Toto menu vám môže pomôcť pri zostavovaní vášho dopytu

[ctx: An information message]
en: Unit '%1' has been created
sk: Bola vytvorená jednotka '%1'

[ctx: Error message]
en: %1 failed because linked object is not yet saved in the database.
sk: %1 zlyhalo, pretože prepojený objekt ešte nie je uložený v databáze.

[ctx: Noun]
en: Relative to operation '%1'
sk: Relatívne k operácii '%1'

[ctx: Noun]
en: Rate change
sk: Zmena sadzby

[ctx: An information message]
en: More than one solution is possible for this auto reconciliation.
sk: Existuje viac ako jedno riešenie pre toto automatické zosúladenie.

[ctx: Error message]
en: Can not find the imported operations for obtaining the expected final balance
sk: Nie je možné nájsť importované operácie na získanie očakávaného konečného zostatku

[ctx: Noun, a list of items]
en: Operations of account "%1" used for auto reconciliation
sk: Operácie účtu "%1" použité na automatické zosúladenie

[ctx: Progression step]
en: Apply budget rules
sk: Použitie rozpočtových pravidiel

[ctx: Message]
en: Transfer of %1 from '%2' to '%3' due to the rule '%4'
sk: Prevod %1 z '%2' do '%3' na základe pravidla '%4'

en: Impossible to apply the rule '%1' for budget '%2' because the impacted budget does not exist
sk: Nie je možné použiť pravidlo '%1' pre rozpočet '%2', pretože ovplyvnený rozpočet neexistuje

[ctx: Progression step]
en: Create automatic budget
sk: Vytvorenie automatického rozpočtu

[ctx: Progression step]
en: Balance budgets
sk: Bilancia rozpočtov

[ctx: Progression step]
en: Apply rules
sk: Použitie pravidiel

[ctx: Error message]
en: Invalid name '%1' because of the name cannot contain '%2'
sk: Neplatný názov '%1', pretože názov nemôže obsahovať '%2'

[ctx: Information message]
en: The category '%1' has been created
sk: Bola vytvorená kategória '%1'

[ctx: Error message]
en: You cannot create a loop.
sk: Nemôžete vytvoriť slučku.

[ctx: Noun]
en: Wallets
sk: Peňaženky

[ctx: Error message]
en: You are not authorized to delete this operation because in "checked" status
sk: Nie ste oprávnení vymazať túto operáciu, keďže má stav "zaúčtované".

[ctx: Adjective, a current account]
en: Current
sk: Aktuálne

[ctx: Noun]
en: Credit card
sk: Kreditná karta

[ctx: Noun, the type of an account]
en: Assets
sk: Aktíva

[ctx: Noun, a type of account WHERE you invest money]
en: Investment
sk: Investícia

[ctx: Noun, as in other type of item]
en: Other
sk: Ostatné

[ctx: Error message]
en: You are not authorized to delete this account because it contains some checked operations
sk: Nie ste oprávnení vymazať tento účet, pretože obsahuje niektoré zaúčtované operácie

[ctx: Noun]
en: year(s)
sk: rok(y)

[ctx: Noun]
en: month(s)
sk: mesiac(ov)

[ctx: Noun]
en: week(s)
sk: týždňov

[ctx: Noun]
en: day(s)
sk: dňa/í

[ctx: Noun, financial operations with a negative amount]
en: Expenditure
sk: Výdavky

[ctx: Noun, financial operations with a positive amount]
en: Income
sk: Príjem

[ctx: Error message]
en: You are not authorized to delete this payee because used by some checked operations
sk: Nie ste oprávnení vymazať tohto príjemcu, pretože ho používajú niektoré zaúčtované operácie

[ctx: Error message]
en: You are not authorized to delete this category because used by some checked operations
sk: Nie ste oprávnení vymazať túto kategóriu, pretože ju používajú niektoré zaúčtované operácie

[ctx: Noun]
en: Negative
sk: Negatívne

[ctx: Noun]
en: Positive
sk: Pozitívne

[ctx: Noun]
en: Next
sk: Nasledujúci

[ctx: Noun]
en: Current
sk: Aktuálne

[ctx: Noun]
en: Year
sk: Rok

[ctx: Progression step]
en: Migrate document
sk: Migrácia dokumentu

[ctx: Error message]
en: Impossible to load a document generated by a more recent version
sk: Nie je možné načítať dokument vytvorený novšou verziou

[ctx: Progression step]
en: Refresh views
sk: Obnovenie zobrazení

[ctx: Progression step]
en: Computation of balances
sk: Výpočet zostatkov

[ctx: Progression step]
en: Computation of budgets
sk: Výpočet rozpočtov

[ctx: Error message: Could not perform database migration]
en: Database migration from version %1 to version %2 failed
sk: Migrácia databázy z verzie %1 na verziu %2 zlyhala

[ctx: Error message]
en: Operation '%1' on '%2' failed
sk: Operácia '%1' na '%2' zlyhala

[ctx: Noun, the default value of an item]
en: Default
sk: Predvolené

[ctx: Noun]
en: Amount in 2 columns
sk: Suma v 2 stĺpcoch

[ctx: Noun]
en: Amount entered
sk: Suma zadaná

[ctx: Noun]
en: Amount entered in 2 columns
sk: Suma zadaná v 2 stĺpcoch

[ctx: Noun, an intermediate value between two extremums]
en: Intermediate
sk: Stredná hodnota

[ctx: Noun]
en: With operations
sk: S operáciami

[ctx: Noun]
en: With cumulative operations
sk: S kumulatívnymi operáciami

[ctx: Noun, an account as in a bank account]
en: Account
sk: Účet

[ctx: Noun, an account as in a bank account]
en: Account's type
sk: Typ účtu

[ctx: Noun, a financial operation]
en: Operation
sk: Operácia

[ctx: Noun, the name of an item]
en: Name
sk: Názov

[ctx: Noun, as in commercial balance]
en: Balance
sk: Bilancia

[ctx: Noun, as in commercial balance]
en: Balance entered
sk: Bilancia zadaná

[ctx: Name, the numerical amount of a financial operation]
en: Amount
sk: Suma

[ctx: Name, the numerical amount of a financial operation]
en: Today amount
sk: Dnešná suma

[ctx: Noun]
en: Income entered
sk: Príjem zadaný

[ctx: Noun]
en: Expenditure entered
sk: Výdavky zadané

[ctx: Noun]
en: Quantity owned
sk: Vlastnené množstvo

[ctx: Noun]
en: Amount owned
sk: Vlastnená suma

[ctx: Noun]
en: Account number
sk: Číslo účtu

[ctx: Noun, a number identifying an item]
en: Number
sk: Číslo

[ctx: Noun]
en: Bank number
sk: Číslo banky

[ctx: Noun]
en: Agency number
sk: Číslo agentúry

[ctx: Noun]
en: Agency address
sk: Adresa agentúry

[ctx: Noun]
en: Address
sk: Adresa

[ctx: A person or institution receiving a payment, or paying the operation]
en: Payee
sk: Príjemca

[ctx: Noun, a user comment on an item]
en: Comment
sk: Komentár

[ctx: Noun, a user comment on an item]
en: Sub comment
sk: Vedľajší komentár

[ctx: Noun, the mode used for payment of the operation (Credit Card, Cheque, Transfer...)]
en: Mode
sk: Režim

[ctx: Noun]
en: Next occurrence
sk: Nasledujúci výskyt

[ctx: Noun, the date of an item]
en: Date
sk: Dátum

[ctx: Noun, the date of creation of an item]
en: Creation date
sk: Dátum vytvorenia

[ctx: Noun, 7 days]
en: Week
sk: Týždeň

[ctx: Noun, the months in a year]
en: Month
sk: Mesiac

[ctx: Noun, 3 months]
en: Quarter
sk: Štvrtina

[ctx: Noun, 6 months]
en: Semester
sk: Polrok

[ctx: Noun, the years in a century]
en: Year
sk: Rok

[ctx: Noun, the date of an item]
en: First date
sk: Prvý dátum

[ctx: Noun, the date of an item]
en: Last date
sk: Posledný dátum

[ctx: Noun, the date of the last download]
en: Download date
sk: Dátum stiahnutia

[ctx: Noun, the date of the last reconciliation]
en: Reconciliation date
sk: Dátum zosúhlasenia

[ctx: Noun, the category of an item]
en: Category
sk: Kategória

[ctx: Noun, a financial institution]
en: Bank
sk: Banka

[ctx: Noun, the unit of an operation, usually a currency or a share]
en: Unit
sk: Jednotka

[ctx: Noun, the unit of an operation, usually a currency or a share]
en: Unit's type
sk: Typ jednotky

[ctx: Adjective, has an item been checked or not]
en: Checked
sk: Zaúčtované

[ctx: Adjective, a foreseen value]
en: To be Checked
sk: Na zaúčtovanie

[ctx: Noun, a country in the world (France, China...)]
en: Country
sk: Krajina

[ctx: Noun, the type of an item]
en: Type
sk: Typ

[ctx: Noun]
en: Internet code
sk: Internetový kód

[ctx: Noun]
en: Number of operations
sk: Počet operácií

[ctx: Noun, how frequently something occurs]
en: Periodicity
sk: Periodicita

[ctx: Automatically write something]
en: Auto write
sk: Automatický zápis

[ctx: Noun]
en: Nb of occurrences
sk: Počet výskytov

[ctx: Verb, warn the user about an event]
en: Warn
sk: Upozornenie

[ctx: Adjective, a closed item]
en: Closed
sk: Uzavreté

[ctx: Noun, the status of an item]
en: Status
sk: Stav

[ctx: Adjective, an item scheduled to happen on a regular basis]
en: Scheduled
sk: Naplánované

[ctx: Noun]
en: Number of operations (cumulative)
sk: Počet operácií (kumulatívne)

[ctx: Noun]
en: Amount (cumulative)
sk: Suma (kumulatívna)

[ctx: Noun]
en: Search description
sk: Hľadanie popisu

[ctx: Noun]
en: Process description
sk: Spracovanie popisu

[ctx: Noun, the type of action]
en: Action type
sk: Typ akcie

[ctx: Noun, something that is used to track items]
en: Tracker
sk: Sledovač

[ctx: Noun]
en: Import status
sk: Stav importu

[ctx: Noun, after the dot]
en: Nb decimal
sk: Desatinné číslo

[ctx: Noun, for a share]
en: Rate
sk: Sadzba

[ctx: Noun]
en: Value date
sk: Dátum hodnoty

[ctx: Noun]
en: Coef
sk: Koef

[ctx: Noun]
en: Annual Interest
sk: Ročný úrok

[ctx: Noun]
en: Accrued Interest
sk: Narastajúci úrok

[ctx: Noun]
en: Value date for credit
sk: Dátum pripísania hodnoty na účet

[ctx: Noun]
en: Value date for debit
sk: Dátum pripísania hodnoty na ťarchu účtu

[ctx: Noun]
en: Base computation
sk: Výpočet základu

[ctx: Noun]
en: Month
sk: Mesiac

[ctx: Noun]
en: Period
sk: Obdobie

[ctx: Noun, sort order]
en: Order
sk: Poradie

[ctx: Noun]
en: When
sk: Kedy

[ctx: Noun]
en: What
sk: Čo

[ctx: Noun]
en: Impacted budget
sk: Ovplyvnený rozpočet

[ctx: Noun]
en: Rules
sk: Pravidlá

[ctx: Noun]
en: Entered Budget
sk: Zadaný rozpočet

[ctx: Noun]
en: Corrected budget
sk: Opravený rozpočet

[ctx: Noun]
en: Delta after rules
sk: Rozdiel po pravidlách

[ctx: Noun]
en: Delta
sk: Rozdiel

[ctx: Noun]
en: Download source
sk: Zdroj sťahovania

[ctx: Noun]
en: Transfer
sk: Prevod

[ctx: Noun, a target account of a transfer]
en: To account
sk: Na účet

[ctx: Noun, a maximum limit]
en: Maximum limit
sk: Maximálny limit

[ctx: Noun, a minimum limit]
en: Minimum limit
sk: Minimálny limit

[ctx: Noun, the id of an operation]
en: Operation id
sk: id operácie

[ctx: Noun, the absence of anything]
en: -- Nothing --
sk: -- Nič --

[ctx: Noun]
en: Balance import
sk: Import bilancie

[ctx: Noun]
en: Balance reconciliation
sk: Zosúladenie bilancie

[ctx: Noun, the date of the last import]
en: Import date
sk: Dátum importu

[ctx: Noun]
en: Number of split
sk: Počet rozdelení

[ctx: an other category]
en: Others
sk: Ostatné

en: Expenses in category <b>'%1'</b> increased by <b>%2</b> for a total of <b>%3</b>.
sk: Výdavky v kategórii <b>'%1'</b> sa zvýšili o <b>%2</b> v celkovej výške <b>%3</b>.

en: Expenses in category <b>'%1'</b> decreased by <b>%2</b> for a total of <b>%3</b>.
sk: Výdavky v kategórii <b>'%1'</b> sa znížili o <b>%2</b> v celkovej výške <b>%3</b>.

en: Incomes in category <b>'%1'</b> increased by <b>%2</b> for a total of <b>%3</b>.
sk: Príjmy v kategórii <b>'%1'</b> sa zvýšili o <b>%2</b> v celkovej výške <b>%3</b>.

en: Incomes in category <b>'%1'</b> decreased by <b>%2</b> for a total of <b>%3</b>.
sk: Príjmy v kategórii <b>'%1'</b> sa znížili o <b>%2</b> v celkovej výške <b>%3</b>.

[ctx: Noun]
en: Unit for import
sk: Jednotka pre import

[ctx: An information message]
en: Default unit '%1' created for import
sk: Predvolená jednotka '%1' vytvorená pre import

en: One operation not imported because it already exists | %1 operations not imported because they already exist
sk[0]: Jedna operácia nie je importovaná, pretože už existuje
sk[1]: %1 operácie nie sú importované, pretože už existujú
sk[2]: %1 operácií nie je importovaných, pretože už existujú

en: One operation was not imported because it was dated before the last imported one, you can uncheck the option to avoid this. | %1 operations were not imported because they were dated before the last imported one, you can uncheck the option to avoid this.
sk[0]: Jedna operácia nebola importovaná, pretože bola datovaná pred poslednou importovanou operáciou, môžete zrušiť zaškrtnutie tejto možnosti, aby ste tomu zabránili.
sk[1]: %1 operácie neboli importované, pretože boli datované pred poslednou importovanou operáciou, môžete zrušiť zaškrtnutie tejto možnosti, aby ste tomu zabránili.
sk[2]: %1 operácií nebolo importovaných, pretože boli datované pred poslednou importovanou operáciou, môžete zrušiť zaškrtnutie tejto možnosti, aby ste tomu zabránili.

[ctx: Progression step]
en: Finalize import
sk: Dokončenie importu

[ctx: Warning message]
en: Error during execution of rules:
    %1
sk: Chyba počas vykonávania pravidiel:
    %1

en: %1 operation imported | %1 operations imported
sk[0]: %1 importovaná operácia
sk[1]: %1 importované operácie
sk[2]: %1 importovaných operácií

[ctx: Information message]
en: The balance of account '%1' is not aligned with import balance %2
sk: Zostatok účtu '%1' nie je zosúladený so zostatkom importu %2

[ctx: Information message]
en: The balance of account '%1' is aligned with import balance %2
sk: Zostatok účtu '%1' je zosúladený so zostatkom importu %2

[ctx: A file format]
en: All supported formats
sk: Všetky podporované formáty

[ctx: Error message]
en: The import mode %1 is not yet implemented
sk: Režim importu %1 ešte nie je implementovaný

[ctx: Error message]
en: This export mode is not yet implemented
sk: Tento režim exportu ešte nie je implementovaný

[ctx: Progression step]
en: Clean import
sk: Vyčistenie importu

[ctx: An information message]
en: The document must be saved to be anonymized.
sk: Dokument musí byť uložený, aby bol anonymizovaný.

[ctx: Progression step]
en: Anonymize
sk: Anonymizácia

[ctx: An information message]
en: The document has been made anonymous with an irreversible mode.
sk: Dokument bol anonymizovaný s nevratným režimom.

[ctx: An information message]
en: The document has been made anonymous with a reversible mode. Don't forget the key if you want to reverse it.
sk: Dokument bol anonymizovaný s vratným režimom. Nezabudnite na kľúč, ak ho chcete vrátiť späť.

[ctx: Progression step]
en: Find and group transfers
sk: Nájdenie a zoskupenie prevodov

[ctx: Error message]
en: Impossible to add an operation in a closed account
sk: Nie je možné pridať operáciu v uzavretom účte

[ctx: Error message]
en: Operation impossible because the document is missing
sk: Operácia nie je možná, pretože dokument chýba

[ctx: An information message]
en: Amount has been changed to be aligned with the imported operation
sk: Suma bola zmenená tak, aby bola v súlade s importovanou operáciou

[ctx: Information message]
en: Payee '%1' has been created
sk: Príjemca '%1' bol vytvorený

[ctx: An information message]
en: Operation '%1' has been inserted
sk: Bola vložená operácia '%1'

en: Operation '%2' will be inserted in one day | Operation '%2' will be inserted in %1 days
sk[0]: Operácia "%2" bude vložená do jedného dňa
sk[1]: Operácia "%2" bude vložená do %1 dní
sk[2]: Operácia "%2" bude vložená do %1 dní

[ctx: Title]
en: Account
sk: Účet

[ctx: Column table title]
en: Quantity
sk: Množstvo

[ctx: Column table title]
en: Purchase amount
sk: Suma nákupu

[ctx: Column table title]
en: Initial amount
sk: Počiatočné suma

[ctx: Column table title]
en: Variation
sk: Odchýlka

[ctx: Column table title]
en: Variation %
sk: Odchýlka %

[ctx: Noun]
en: Total of %1
sk: Súčet %1

[ctx: An advice]
en: You must try to get out of debt.
sk: Musíte sa pokúsiť zbaviť dlhov.

[ctx: An advice]
en: Congratulations, you are now financially independent.
sk: Gratulujeme, teraz ste finančne nezávislí.

[ctx: An advice]
en: Congratulations, You saved up ten year’s worth of expenses.
sk: Gratulujeme, ušetrili ste výdavky za desať rokov.

[ctx: An advice]
en: You saved up %1 year’s worth of expenses. You should continue your effort.
sk: Ušetrili ste %1 ročných výdavkov. Mali by ste pokračovať vo svojom úsilí.

[ctx: An advice]
en: You saved up one year’s worth of expenses. You should maintain your effort.
sk: Ušetrili ste ročné výdavky. Mali by ste pokračovať vo svojom úsilí.

[ctx: An advice]
en: You do not have debt but you have no margin. You must maintain your effort.
sk: Nemáte dlh, ale nemáte ani maržu. Musíte pokračovať vo svojom úsilí.

[ctx: Noun]
en: Savings possible
sk: Možné úspory

[ctx: The main text of skrooge]
en: Skrooge allows you to keep a hold on your expenses, by tracking and budgeting them.<br/>What should you do now ?<br/><ul><li>Create at least one <a href="%1">account</a></li><li>Add some operations, using <a href="%3">import</a> or <a href="%2">manual input</a></li><li>Categorize them</li></ul><p>You may come back to this page any time by closing all tabs.<br/>For more information about using Skrooge, check the <a href="https://skrooge.org">Skrooge website</a>.</p><p>We hope that you will enjoy Skrooge</p>    The Skrooge Team
sk: Skrooge vám umožňuje mať prehľad o svojich výdavkoch prostredníctvom ich sledovania a rozpočtovania.<br/>Čo by ste mali teraz urobiť?<br/><ul><li>Vytvorte aspoň jeden <a href="%1">účet</a></li><li>Pridajte niektoré operácie pomocou <a href="%3">importu</a> alebo <a href="%2">ručného zadania</a></li><li>Rozdeľte ich do kategórií</li></ul><p>Na túto stránku sa môžete kedykoľvek vrátiť zatvorením všetkých kariet.<br/>Ďalšie informácie o používaní Skrooge nájdete na <a href="https://skrooge.org">webových stránkach Skrooge</a>.</p><p>Dúfame, že sa vám bude Skrooge páčiť</p>    Tím Skrooge

[ctx: A monthly report title]
en: Report for %1
sk: Výkaz pre %1

[ctx: A monthly report title]
en: Budget
sk: Rozpočet

[ctx: A monthly report title]
en: 5 main categories of expenditure
sk: 5 hlavných kategórií výdavkov

[ctx: A monthly report title]
en: 5 main variations
sk: 5 hlavných odchýlok

[ctx: A monthly report title]
en: Amounts in accounts
sk: Sumy na účtoch

[ctx: A monthly report title]
en: Amounts of units
sk: Sumy jednotiek

[ctx: A monthly report title]
en: Advice
sk: Rady

[ctx: A monthly report title]
en: Stock portfolio
sk: Akciové portfólio

[ctx: A monthly report title]
en: Estimated interests
sk: Odhadované úroky

[ctx: A monthly report title]
en: Alarms
sk: Alarmy

[ctx: A monthly report title]
en: Highlighted operations
sk: Zvýraznené operácie

[ctx: A monthly report title]
en: Net Worth
sk: Čisté výdavky

[ctx: A monthly report title]
en: Annual Spending
sk: Ročné výdavky

[ctx: A monthly report title]
en: Personal Finance Score
sk: Skóre osobných financií

[ctx: A monthly report message]
en: No variation found.
sk: Nenašla sa žiadna odchýlka.

[ctx: A monthly report message]
en: No scheduled operations defined on the "<a href="%1">Scheduled operations</a>" page.
sk: Žiadne plánované operácie definované na stránke "<a href="%1">Plánované operácie</a>".

[ctx: A monthly report message]
en: No highlighted operations defined on the "<a href="%1">Operations</a>" page.
sk: Žiadne zvýraznené operácie definované na stránke "<a href="%1">Operácie</a>".

[ctx: A monthly report message]
en: No budget defined on the "<a href="%1">Budget</a>" page.
sk: Žiadny rozpočet definovaný na stránke "<a href="%1">Rozpočet</a>".

[ctx: A monthly report message]
en: No share defined on the "<a href="%1">Unit</a>" page.
sk: Žiadna akcia definovaná na stránke "<a href="%1">Jednotka</a>".

[ctx: A monthly report message]
en: All amounts are calculated using the unit rates of the last day of the corresponding period.
sk: Všetky sumy sú vypočítané s použitím jednotkových sadzieb z posledného dňa príslušného obdobia.

[ctx: Progression step]
en: Apply rule
sk: Použitie pravidla

en: 1 operation modified by %2 | %1 operations modified by %2
sk[0]: 1 operácia zmenená %2
sk[1]: %1 operácie zmenené %2
sk[2]: %1 operácií zmenených %2

[ctx: Error message]
en: Rule %1 failed
sk: Pravidlo %1 zlyhalo

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, ...)]
en: contains '#V1S#'
sk: obsahuje '#V1S#'

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, ...)]
en: does not contain '#V1S#'
sk: neobsahuje '#V1S#'

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, ...)]
en: starts with '#V1S#'
sk: začína s '#V1S#'

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, ...)]
en: does not start with '#V1S#'
sk: nezačína s '#V1S#'

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, ...)]
en: ends with '#V1S#'
sk: končí s '#V1S#'

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, ...)]
en: does not end with '#V1S#'
sk: nekončí s '#V1S#'

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, ...)]
en: is empty
sk: je prázdne

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, ...)]
en: is not empty
sk: Nie je prázdne

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, ...)]
en: =regexpcapture(#ATT2#, '#V1S#', #V2#)
sk: =zachytenieregvyr(#ATT2#, '#V1S#', #V2#)

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, ...)]
en: regexp '#V1S#'
sk: regvyr '#V1S#'

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, ...)]
en: not regexp '#V1S#'
sk: nie regvyr '#V1S#'

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, ...)]
en: wildcard '#V1S#'
sk: zástupnýznak '#V1S#'

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, ...)]
en: not wildcard '#V1S#'
sk: nie zástupnýznak '#V1S#'

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, ...)]
en: is between #V1# and #V2#
sk: je medzi #V1# a #V2#

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, ...)]
en: is between '#V1S#' and '#V2S#'
sk: je medzi '#V1S#' a '#V2S#'

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, ...)]
en: is set to lower
sk: je nastavené na malé

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, ...)]
en: is set to upper
sk: je nastavené na veľké

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, ...)]
en: is set to capitalize
sk: je nastavené veľkým začiatočným písmenom

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, ...)]
en: is not lower
sk: nie je malé

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, ...)]
en: is not upper
sk: nie je veľké

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, ...)]
en: is not capitalize
sk: nie je s veľkým začiatočným písmenom

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, ...)]
en: is lower
sk: je malé

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, ...)]
en: is upper
sk: je veľké

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, ...)]
en: is capitalize
sk: je s veľkým začiatočným písmenom

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, ...)]
en: =#ATT2# with '#V1S#' replaced by '#V2S#'
sk: =#ATT2# s '#V1S#' nahradené '#V2S#'

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, ...)]
en: =substring of #ATT2# from #V1# to #V2#
sk: =podreťazec #ATT2# z #V1# do #V2#

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, ...)]
en: =word(#ATT2#,#V1S#)
sk: =slovo(#ATT2#,#V1S#)

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, ...)]
en: =#ATT2# as date with format #DF#
sk: =#ATT2# ako dátum s formátom #DF#

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, ...)]
en: =word(#ATT2#,#V1S#) as date with format #DF#
sk: =slovo(#ATT2#,#V1S#) ako dátum s formátom #DF#

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, ...)]
en: is in current month
sk: je v aktuálnom mesiaci

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, ...)]
en: is in previous month
sk: je v predchádzajúcom mesiaci

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, ...)]
en: is in current year
sk: je v aktuálnom roku

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, ...)]
en: is in previous year
sk: je v predchádzajúcom roku

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, ...)]
en: is in last 30 days
sk: je za posledných 30 dní

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, ...)]
en: is in last 3 months
sk: je v posledných 3 mesiacoch

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, ...)]
en: is in last 6 months
sk: je v posledných 6 mesiacoch

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, ...)]
en: is in last 12 months
sk: je v posledných 12 mesiacoch

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, ...)]
en: is in last 2 years
sk: je v posledných 2 rokoch

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, ...)]
en: is in last 3 years
sk: je v posledných 3 rokoch

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, ...)]
en: is in last 5 years
sk: je v posledných 5 rokoch

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, ...)]
en: If total(#ATT#)#OP##V1# then send '#V2S#'
sk: Ak súčet(#ATT#)#OP##V1#, potom pošli '#V2S#'

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, ...)]
en: Apply the template '#V2S#'
sk: Použiť šablónu '#V2S#'

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the attribute contains a given string
sk: Zistenie, či atribút obsahuje daný reťazec

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the attribute doesn't contain a given string
sk: Zistenie, či atribút neobsahuje daný reťazec

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the attribute is starting by a given string
sk: Zistenie, či atribút začína daným reťazcom

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the attribute is not starting by a given string
sk: Zistenie, či atribút nezačína daným reťazcom

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the attribute is ending by a given string
sk: Zistenie, či je atribút končí daným reťazcom

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the attribute is not ending by a given string
sk: Zistenie, či atribút nekončí daným reťazcom

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the attribute is empty
sk: Zistenie, či je atribút prázdny

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the attribute is not empty
sk: Zistenie, či atribút nie je prázdny

[ctx: Help for a condition]
en: To get a captured value by a given regular expression (eg. "(\d+)(\s*)(cm|inch(es)?)")
sk: Získanie zachytenej hodnoty pomocou daného regulárneho výrazu (napr. "(\d+)(\s*)(cm|palec(e)?)")

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the attribute is matching a given regular expression (eg. "^[H,h]ello$")
sk: Zistenie, či atribút zodpovedá danému regulárnemu výrazu (napr. "^[H,h]ello$")

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the attribute is not matching a given regular expression (eg. "^[H,h]ello$")
sk: Zistenie, či atribút nezodpovedá danému regulárnemu výrazu (napr. "^[H,h]ello$")

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the attribute is matching a given wildcard expression (eg. "_ello")
sk: Zistenie, či atribút zodpovedá danému regulárnemu výrazu výrazu so zástupným znakom (napr. "_ello")

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the attribute is not matching a given wildcard expression (eg. "_ello")
sk: Zistenie, či atribút nezodpovedá danému regulárnemu výrazu výrazu so zástupným znakom (napr. "_ello")

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the attribute is equal to a given value
sk: Zistenie, či sa atribút rovná danej hodnote

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the attribute is not equal to a given value
sk: Zistenie, či sa atribút nerovná danej hodnote

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the attribute is greater than a given value
sk: Zistenie, či je atribút väčší ako daná hodnota

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the attribute is smaller than a given value
sk: Zistenie, či je atribút menší ako daná hodnota

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the attribute is greater or equal to a given value
sk: Zistenie, či je atribút väčší alebo rovný danej hodnote

[ctx: Help for a condition]
en: To set the attribute with a given value
sk: Nastavenie atribútu s danou hodnotou

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the attribute is equal to a given string
sk: Zistenie, či sa atribút rovná danému reťazcu

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the attribute is not equal to a given string
sk: Zistenie, či sa atribút nerovná danému reťazcu

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the attribute is greater than a given string
sk: Zistenie, či je atribút väčší ako daný reťazec

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the attribute is smaller than a given string
sk: Zistenie, či je atribút menší ako daný reťazec

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the attribute is greater or equal to a given string
sk: Zistenie, či je atribút väčší alebo rovný danému reťazcu

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the attribute is smaller or equal to a given string
sk: Zistenie, či je atribút menší alebo rovný danému reťazcu

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the attribute is between two given values
sk: Zistenie, či sa atribút nachádza medzi dvoma danými hodnotami

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the attribute is between two given strings
sk: Zistenie, či sa atribút nachádza medzi dvoma danými reťazcami

[ctx: Help for a condition]
en: To set the attribute in lower case (eg. hello)
sk: Nastavenie atribútu s malými písmenami (napr. hello)

[ctx: Help for a condition]
en: To set the attribute in upper case (eg. HELLO)
sk: Nastavenie atribútu s veľkými písmenami (napr. HELLO)

[ctx: Help for a condition]
en: To set the attribute in capitalized case (eg. Hello)
sk: Nastavenie atribútu s veľkým začiatočným písmenom (napr. Hello)

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the attribute is not in lower case (eg. hello)
sk: Zistenie, či atribút nie je napísaný malými písmenami (napr. hello)

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the attribute is not in upper case (eg. HELLO)
sk: Zistenie, či atribút nie je napísaný veľkými písmenami (napr. HELLO)

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the attribute is not in capitalized case (eg. Hello)
sk: Zistenie, či atribút nie je napísaný s veľkým začiatočným písmenom (napr. Hello)

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the attribute is in lower case (eg. hello)
sk: Zistenie, či je atribút napísaný malými písmenami (napr. hello)

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the attribute is in upper case (eg. HELLO)
sk: Zistenie, či je atribút napísaný veľkými písmenami (napr. HELLO)

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the attribute is in capitalized case (eg. Hello)
sk: Zistenie, či je atribút napísaný s veľkým začiatočným písmenom (napr. Hello)

[ctx: Help for a condition]
en: To set the attribute with the value of another attribute where a value is replaced by another one
sk: Nastavenie atribútu s hodnotou iného atribútu, kde je hodnota nahradená inou hodnotou

[ctx: Help for a condition]
en: To set the attribute with a part of the value of another attribute
sk: Nastavenie atribútu s časťou hodnoty iného atribútu

[ctx: Help for a condition]
en: To set the attribute with the value of another attribute
sk: Nastavenie atribútu s hodnotou iného atribútu

[ctx: Help for a condition]
en: To set the attribute with a word of the value of another attribute converted in date format
sk: Nastavenie atribútu so slovom hodnoty iného atribútu prevedeného vo formáte dátumu

[ctx: Help for a condition]
en: To set the date attribute with the value of another attribute
sk: Nastavenie atribútu dátumu s hodnotou iného atribútu

[ctx: Help for a condition]
en: To set the date attribute with a word of another attribute converted in date format
sk: Nastavenie atribútu dátumu so slovom iného atribútu prevedeného vo formáte dátumu

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the date of the operation is today
sk: Zistenie, či je dátum operácie dnes

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the date of the operation is in previous month
sk: Zistenie, či je dátum operácie v predchádzajúcom mesiaci

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the date of the operation is in current year
sk: Zistenie, či je dátum operácie v aktuálnom roku

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the date of the operation is in previous year
sk: Zistenie, či je dátum operácie v predchádzajúcom roku

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the date of the operation is in last 30 days
sk: Zistenie, či dátum operácie patrí do obdobia posledných 30 dní

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the date of the operation is in last 3 months
sk: Zistenie, či dátum operácie patrí do obdobia posledných 3 mesiacov

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the date of the operation is in last 6 months
sk: Zistenie, či dátum operácie patrí do obdobia posledných 6 mesiacov

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the date of the operation is in last 12 months
sk: Zistenie, či dátum operácie patrí do obdobia posledných 12 mesiacov

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the date of the operation is in last 2 years
sk: Zistenie, či dátum operácie patrí do obdobia posledných 2 rokov

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the date of the operation is in last 3 years
sk: Zistenie, či dátum operácie patrí do obdobia posledných 3 rokov

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the date of the operation is in last 5 years
sk: Zistenie, či dátum operácie patrí do obdobia posledných 5 rokov

[ctx: logical operator in a search query]
en:  and
sk:  a

[ctx: logical operator in a search query]
en:  or
sk:  alebo

[ctx: Error message]
en: Impossible to remove an operation from a closed tracker
sk: Nie je možné odstrániť operáciu z uzavretého sledovača.

[ctx: Error message]
en: Impossible to add an operation in a closed tracker
sk: Nie je možné pridať operáciu do uzavretého sledovača.

[ctx: Information message]
en: Tracker '%1' has been created
sk: Sledovač '%1' bol vytvorený

[ctx: Noun, a country]
en: France
sk: Francúzsko

[ctx: Noun, a country]
en: United States
sk: Spojené štáty

[ctx: Noun, a country]
en: England
sk: Anglicko

[ctx: Noun, a country]
en: Germany
sk: Nemecko

[ctx: Noun, a country]
en: Japan
sk: Japonsko

[ctx: Noun, a country]
en: China
sk: Čína

[ctx: Noun, a country]
en: Singapore
sk: Singapur

[ctx: Noun, a cryptocurrency]
en: Status
sk: Stav

[ctx: Noun, a cryptocurrency]
en: Electroneum
sk:  Výber

[ctx: Noun, a cryptocurrency]
en: WAX
sk:  DAX

[ctx: Noun, a cryptocurrency]
en: Nxt
sk:  Nasledujúci

[ctx: Noun, a cryptocurrency]
en: BitcoinDark
sk:  Bitcoin

[ctx: Error message]
en: Unknown unit '%1'
sk: Neznáma jednotka '%1'

[ctx: Error message]
en: Reference unit of a unit cannot be itself.
sk: Referenčnou jednotkou jednotky nemôže byť ona sama.

[ctx: Progression step]
en: Simplify unit
sk: Zjednodušenie jednotky

[ctx: Progression step]
en: Analyze unit
sk: Analýza jednotky

[ctx: Progression step]
en: Remove useless values
sk: Odstránenie nepotrebných hodnôt

[ctx: Error message]
en: Invalid ratio. Ratio must be greater than 0.
sk: Neplatný pomer. Pomer musí byť väčší ako 0.

[ctx: Description test for a text file used to define a source of download]
en: The URL or the SCRIPT of the source. %1 will be replaced by the internet code of the unit
sk: URL alebo SKRIPT zdroja. %1 sa nahradí internetovým kódom jednotky

[ctx: Description test for a text file used to define a source of download]
en: %1 will be replaced by the current day in format yyyy-MM-dd
sk: %1 sa nahradí aktuálnym dátumom vo formáte rrrr-MM-dd

[ctx: Description test for a text file used to define a source of download]
en: %1 will be replaced by the previous date in format yyyy-MM-dd
sk: %1 sa nahradí predchádzajúcim dátumom vo formáte rrrr-MM-dd

[ctx: Description test for a text file used to define a source of download]
en: The mode (HTML or CSV or CSVR). In HTML mode, only one value will be extracted from downloaded page. In CSV mode, a value per line will be extracted. CSVR means CSV in reverse mode.
sk: Režim (HTML alebo CSV alebo CSVR). V režime HTML sa zo stiahnutej stránky vyberie len jedna hodnota. V režime CSV sa z každého riadku vyberie jedna hodnota. CSVR znamená CSV v reverznom režime.

[ctx: Description test for a text file used to define a source of download]
en: The regular expression for the price (see %1)
sk: Regulárny výraz pre cenu (pozrite si %1)

[ctx: Description test for a text file used to define a source of download]
en: The regular expression for the date (see %1)
sk: Regulárny výraz pre dátum (pozrite si %1)

[ctx: Description test for a text file used to define a source of download]
en: The format of the date (see %1) or "UNIX" for unix time
sk: Formát dátumu (pozrite si %1) alebo "UNIX" pre unixový čas

[ctx: Error message]
en: Source of download %1 is not installed.
sk: Zdroj sťahovania %1 nie je nainštalovaný.

[ctx: An information message]
en: Open url '%1' failed
sk: Otvorenie url '%1' zlyhalo

[ctx: Information message]
en: Price not found for '%1' with regular expression '%2' in line '%3'
sk: Cena nebola nájdená pre '%1' s regulárnym výrazom '%2' v riadku '%3'

[ctx: Error message]
en: Impossible to download unit %1 with Internet code %2 on the source %3.
sk: Nie je možné stiahnuť jednotku %1 s internetovým kódom %2 na zdroji %3.

[ctx: Error message]
en: Impossible to open unit %1 with Internet code %2.
sk: Nie je možné otvoriť jednotku %1 s internetovým kódom %2.

[ctx: the day after today]
en: tomorrow
sk: zajtra

[ctx: this day]
en: today
sk: dnes

[ctx: the day before today]
en: yesterday
sk: včera

[ctx: the week after this week]
en: next week
sk: nasledujúci týždeň

[ctx: the month after this month]
en: next month
sk: nasledujúci mesiac

[ctx: @option yesterday]
en: &Yesterday
sk: Včera

[ctx: @option today]
en: &Today
sk: &Dnes

[ctx: @option tomorrow]
en: To&morrow
sk: Za&jtra

[ctx: @option next week]
en: Next &Week
sk: Nasledujúci &týždeň

[ctx: @option next month]
en: Next M&onth
sk: Nasledujúci mesiac

[ctx: @option do not specify a date]
en: No Date
sk: Žiadny dátum

note: i18n: ectx: label, entry (show_splash_screen), group (Main Panel) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_show_splash_screen)
en: Show splash screen
sk: Zobraziť úvodnú obrazovku

note: i18n: ectx: label, entry (update_modified_bookmarks), group (Main Panel)
en: Update modified bookmarks on close
sk: Aktualizovať zmenené záložky pri zatvorení

note: i18n: ectx: label, entry (update_modified_contexts), group (Main Panel)
en: Update modified pages on close
sk: Aktualizovať zmenené stránky pri zatvorení

note: i18n: ectx: label, entry (main_tabs_position), group (Main Panel)
en: Main tabs position
sk: Pozícia hlavných kariet

note: i18n: ectx: label, entry (date_format), group (Main Panel)
en: Date format
sk: Formát dátumu

note: i18n: ectx: label, entry (icon_in_system_tray), group (Main Panel)
en: Icon in system tray
sk: Ikona v systémovej lište

[ctx: Move tooltip]
en: Move first
sk: Presunúť ako prvé

[ctx: Move tooltip]
en: Move before
sk: Presunúť pred

[ctx: Move tooltip]
en: Delete
sk: Vymazať

[ctx: Move tooltip]
en: Move after
sk: Presunúť za

[ctx: Move tooltip]
en: Move last
sk: Presunúť ako posledné

[ctx: Question]
en: Title
sk: Titul

[ctx: Question]
en: New title (Empty to retrieve the default title):
sk: Nový názov ( Prázdny pre načítanie predvoleného názvu):

en: Date of the operation
    up or down to add or remove one day
    CTRL + up or CTRL + down to add or remove one month
sk: Dátum operácie
    hore alebo dole na pridanie alebo odobranie jedného dňa
    CTRL + hore alebo CTRL + dole na pridanie alebo odobranie jedného mesiaca

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, kResetInternalFilter) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QToolButton, kResetInternalFilter)
en: Reset the internal filter
sk: Obnoviť vnútorný filter

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, kConfigure) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QToolButton, kConfigure)
en: To configure the table
sk: Konfigurovanie tabuľky

[ctx: Noun, user action]
en: Show tool bar
sk: Zobrazenie panela nástrojov

[ctx: Noun, user action]
en: Export...
sk: Exportovať...

[ctx: Title of the content SVG export]
en: Skrooge SVG export
sk: Skrooge export SVG

[ctx: Description of the content SVG export]
en: A SVG drawing created by the Skrooge.
sk: Kresba SVG vytvorená Skrooge.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, kPrint) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QToolButton, kPrint)
en: Print the graph
sk: Vytlačiť graf

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, kCopy) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QToolButton, kCopy)
en: Copy picture
sk: Kopírovať obrázok

[ctx: The current month]
en: Current month
sk: Aktuálny mesiac

[ctx: The month before the current month]
en: Last month
sk: Posledný mesiac

[ctx: Splash screen message]
en: Loading plugins...
sk: Načítavanie zásuvných modulov...

[ctx: Splash screen message]
en: Loading plugin %1/%2: %3...
sk: Načítavanie zásuvného modulu %1/%2: %3...

en: Developer of plugin '%1'
sk: Vývojár zásuvného modulu '%1'

[ctx: Noun]
en: Pages
sk: Stránky

[ctx: Widget description]
en: Progress of the current action
sk: Priebeh aktuálnej akcie

[ctx: Widget description]
en: Cancel the current action
sk: Zrušiť aktuálnu akciu

[ctx: Verb]
en: Hide
sk: Skryť

[ctx: Verb]
en: Show all
sk: Zobraziť všetko

[ctx: Noun, user action]
en: New Tab
sk: Nová karta

[ctx: Verb]
en: Lock panels
sk: Zamknúť panely

[ctx: Verb]
en: Unlock panels
sk: Odomknúť panely

[ctx: Noun, user action]
en: Pin this page
sk: Pripnúť túto stránku

[ctx: Noun, user action]
en: Close All
sk: Zavrieť všetko

[ctx: Noun, user action]
en: Close All Other
sk: Zavrieť všetko ostatné

[ctx: Noun, user action]
en: Save page state
sk: Uloženie stavu stránky

[ctx: Noun, user action]
en: Reset page state
sk: Obnovenie stavu stránky

[ctx: Noun, user action]
en: Reopen last page closed
sk: Znovu otvoriť poslednú zatvorenú stránku

[ctx: Noun, user action]
en: Overwrite bookmark state
sk: Prepísať stav záložky

[ctx: Noun, user action]
en: Configure...
sk: Konfigurovať...

[ctx: Noun, user action]
en: Previous
sk: Predchádzajúci

[ctx: Noun, user action]
en: Next
sk: Nasledujúci

[ctx: Noun, user action]
en: Enable editor
sk: Povoliť editor

[ctx: Noun, user action]
en: Migrate to SQLCipher format
sk: Migrácia do formátu SQLCipher

[ctx: Information message]
en: You can exit full screen mode with %1 or with the contextual menu
sk: Režim celej obrazovky môžete ukončiť s %1 alebo pomocou kontextového menu

[ctx: Information message]
en: At least one page must be opened to enable full screen mode
sk: Na zapnutie režimu celej obrazovky musí byť otvorená aspoň jedna stránka

[ctx: skgtestimportskg]
en: The application cannot be closed when an operation is running.
sk: Aplikáciu nie je možné zatvoriť, keď prebieha operácia.

[ctx: Question]
en: The document has been modified.
    Do you want to save it before closing?
sk: Dokument bol zmenený.
    Chcete ho uložiť pred zatvorením?

[ctx: Question]
en: Save as
sk: Uložiť ako

[ctx: Question]
en: Save
sk: Uložiť

[ctx: Question]
en: Do not save
sk: Neukladať

[ctx: Question]
en: Current modifications will not be saved.
    Do you want to continue?
sk: Aktuálne zmeny nebudú uložené.
    Chcete pokračovať?

[ctx: Date format]
en: Short date (%1, %2)
sk: Krátky dátum (%1, %2)

[ctx: Date format]
en: Long date (%1, %2)
sk: Dlhý dátum (%1, %2)

[ctx: Date format]
en: Fancy short date (%1, %2)
sk: Efektný krátky dátum (%1, %2)

[ctx: Date format]
en: Fancy long date (%1, %2)
sk: Efektný dlhý dátum (%1, %2)

[ctx: Date format]
en: ISO date (%1, %2)
sk: ISO dátum (%1, %2)

[ctx: Noun]
en: General
sk: Všeobecné

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Save settings
sk: Uložiť nastavenie

[ctx: Noun, user action]
en: Unpin this page
sk: Zrušenie pripnutia tejto stránky

[ctx: Noun, indicate that current document is modified]
en:  [modified]
sk:  [zmenené]

[ctx: Noun, indicate that current document is loaded in read only]
en:  [read only]
sk:  [iba na čítanie]

[ctx: Noun, default name for a new document]
en: Untitled
sk: Bez názvu

[ctx: An information message]
en: Impossible to open the page because the plugin was not found
sk: Nie je možné otvoriť stránku, pretože zásuvný modul nebol nájdený

[ctx: Error message]
en: Unknown plugin or action [%1] in url [%2]
sk: Neznámy zásuvný modul alebo akcia [%1] v url [%2]

[ctx: Information message]
en: A page cannot be closed when an operation is running.
sk: Stránku nie je možné zatvoriť, keď prebieha operácia.

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Reset default state
sk: Obnovenie predvoleného stavu

[ctx: Successful message after an user action]
en: Default state has been reset
sk: Predvolený stav bol obnovený

[ctx: Warning header]
en: Warning: %1
sk: Upozornenie: %1

[ctx: Error header]
en: Error: %1
sk: Chyba: %1

[ctx: Information header]
en: Information: %1
sk: Informácia: %1

[ctx: Done header]
en: Done: %1
sk: Hotovo: %1

[ctx: Noun]
en: Notification
sk: Upozornenie

[ctx: Verb]
en: Open ...
sk: Otvoriť ...

[ctx: Question]
en: File <b>%1</b> already exists. Do you really want to overwrite it?
sk: Súbor <b>%1</b> už existuje. Skutočne ho chcete prepísať?

[ctx: Question]
en: Warning
sk: Varovanie

[ctx: Verb]
en: Save
sk: Uložiť

[ctx: Key word to modify a string into a field]
en: capitalize
sk: s veľkým začiatočným písmenom

[ctx: Key word to modify a string into a field]
en: capwords
sk: s veľkými písmenami

[ctx: Key word to modify a string into a field]
en: lower
sk: malé

[ctx: Key word to modify a string into a field]
en: trim
sk: orezanie

[ctx: Key word to modify a string into a field]
en: upper
sk: veľké

[ctx: An information message]
en: The document must be saved to be migrated.
sk: Dokument musí byť uložený, aby sa mohol migrovať.

[ctx: Positive message]
en: You document has been migrated.
    Here is the new file:
    %1
sk: Váš dokument bol migrovaný.
    Tu je nový súbor:
    %1

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: View
sk: Zobraziť

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDockWidget, kDockContext) i18n: ectx: ToolBar (context)
en: Pages
sk: Stránky

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, kContextList)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "https://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">this list allows you to open new pages</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Ctrl</span> to open in a new page</p></body></html>
sk: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "https://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">tento zoznam vám umožňuje otvárať nové stránky</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Ctrl</span>na otvorenie novej stránky</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QListWidget, kContextList)
en: this list allows you to open new pages
sk: tento zoznam vám umožňuje otvárať nové stránky

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDockWidget, kDockMessages)
en: &Messages
sk: &Správy

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kClearMessageBtn) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kClearMessageBtn)
en: Clear all messages
sk: Vyčistiť všetky správy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kClearMessageBtn)
en: Clear messages
sk: Vyčistiť správy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_icon_in_system_tray)
en: Show icon in system tray
sk: Zobraziť ikonu v systémovej lište

[ctx: Verb, ask something to the user]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_update_modified_contexts)
en: Ask
sk: Pýtať sa

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_update_modified_contexts) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_update_modified_bookmarks)
en: Always
sk: Vždy

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_update_modified_contexts) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_update_modified_bookmarks)
en: Never
sk: Nikdy

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_main_tabs_position)
en: North
sk: Sever

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_main_tabs_position)
en: South
sk: Juh

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_main_tabs_position)
en: West
sk: Západ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_main_tabs_position)
en: East
sk: Východ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_update_modified_bookmarks)
en: Ask
sk: Pýtať sa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Update modified &bookmarks on close:
sk: Aktualizovať zmenené &záložky pri zatvorení:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Main tabs position:
sk: &Pozícia hlavných kariet:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Update modified pages on close:
sk: Aktualizovať zmenené stránky pri zatvorení

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Display
sk: Obrazovka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Date fo&rmat:
sk: Fo&rmát dátumu:

[ctx: A group name for grouping by date attibute]
en: Today
sk: Dnes

[ctx: A group name for grouping by date attibute]
en: Next 7 days
sk: Nasledujúcich 7 dní

[ctx: A group name for grouping by date attibute]
en: Next 15 days
sk: Nasledujúcich 15 dní

[ctx: A group name for grouping by date attibute]
en: Next month
sk: Nasledujúci mesiac

[ctx: A group name for grouping by date attibute]
en: Next 3 months
sk: Ďalšie 3 mesiace

[ctx: A group name for grouping by date attibute]
en: Next 6 months
sk: Ďalších 6 mesiacov

[ctx: A group name for grouping by date attibute]
en: Next year
sk: Nasledujúci rok

[ctx: A group name for grouping by date attibute]
en: Next 3 years
sk: Nasledujúce 3 roky

[ctx: A group name for grouping by date attibute]
en: Far away in the future
sk: Ďaleko v budúcnosti

[ctx: A group name for grouping by date attibute]
en: Last 7 days
sk: Posledných 7 dní

[ctx: A group name for grouping by date attibute]
en: Last 15 days
sk: Posledných 15 dní

[ctx: A group name for grouping by date attibute]
en: Last month
sk: Posledný mesiac

[ctx: A group name for grouping by date attibute]
en: Last 3 months
sk: Posledné 3 mesiace

[ctx: A group name for grouping by date attibute]
en: Last 6 months
sk: Posledných 6 mesiacov

[ctx: A group name for grouping by date attibute]
en: Last year
sk: Posledný rok

[ctx: A group name for grouping by date attibute]
en: Last 3 years
sk: Posledné 3 roky

[ctx: A group name for grouping by date attibute]
en: Far away in the past
sk: Ďaleko v minulosti

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Bookmark update '%1'
sk: Aktualizácia záložky '%1'

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Update object
sk: Aktualizácia objektu

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Property creation
sk: Vytvorenie vlastnosti

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Move bookmark
sk: Presun záložky

[ctx: An information to the user]
en: The bookmark '%1' has been moved to '%2'
sk: Záložka '%1' bola presunutá do '%2'

[ctx: Period mode]
en: All Dates
sk: Všetky dátumy

[ctx: Period mode]
en: Current...
sk: Aktuálne...

[ctx: Period mode]
en: Previous...
sk: Predchádzajúci...

[ctx: Period mode]
en: Last...
sk: Posledný...

[ctx: Period mode]
en: Custom...
sk: Vlastné...

[ctx: Period mode]
en: Timeline...
sk: Časová os...

[ctx: Period interval]
en: day(s)
sk: dňa(í)

[ctx: Period interval]
en: week(s)
sk: týždeň(ne)

[ctx: Period interval]
en: month(s)
sk: mesiac(e)

[ctx: Period interval]
en: quarter(s)
sk: štvrťrok(y)

[ctx: Period interval]
en: semester(s)
sk: polrok(y)

[ctx: Period interval]
en: year(s)
sk: rok(y)

[ctx: A period]
en: From %1 to %2
sk: Od %1 do %2

[ctx: A period]
en: Previous day | %1 previous days
sk[0]: Predchádzajúci deň
sk[1]: %1 predchádzajúce dni
sk[2]: %1 predchádzajúcich dní

[ctx: A period]
en: Previous week | %1 previous weeks
sk[0]: Predchádzajúci týždeň
sk[1]: %1 predchádzajúce týždne
sk[2]: %1 predchádzajúcich týždňov

[ctx: A period]
en: Previous month | %1 previous months
sk[0]: Predchádzajúci mesiac
sk[1]: %1 predchádzajúce mesiace
sk[2]: %1 predchádzajúcich mesiacov

[ctx: A period]
en: Previous year | %1 previous years
sk[0]: Predchádzajúci rok
sk[1]: %1 predchádzajúce roky
sk[2]: %1 predchádzajúcich rokov

[ctx: A period]
en: Previous quarter | %1 previous quarters
sk[0]: Predchádzajúci štvrťrok
sk[1]: %1 predchádzajúce štvrťroky
sk[2]: %1 predchádzajúcich štvrťrokov

[ctx: A period]
en: Previous semester | %1 previous semesters
sk[0]: Predchádzajúci polrok
sk[1]: %1 predchádzajúce polroky
sk[2]: %1 predchádzajúcich polrokov

[ctx: A period]
en: Last day | %1 last days
sk[0]: Posledný deň
sk[1]: %1 posledné dni
sk[2]: %1 posledných dní

[ctx: A period]
en: Last week | %1 last weeks
sk[0]: Posledný týždeň
sk[1]: %1 posledné týždne
sk[2]: %1 posledných týždňov

[ctx: A period]
en: Last month | %1 last months
sk[0]: Posledný mesiac
sk[1]: %1 posledné mesiace
sk[2]: %1 posledných mesiacov

[ctx: A period]
en: Last year | %1 last years
sk[0]: Posledný rok
sk[1]: %1 posledné roky
sk[2]: %1 posledných rokov

[ctx: A period]
en: Last quarter | %1 last quarters
sk[0]: Posledný štvrťrok
sk[1]: %1 posledné štvrťroky
sk[2]: %1 posledných štvrťrokov

[ctx: A period]
en: Last semester | %1 last semesters
sk[0]: Posledný polrok
sk[1]: %1 posledné polroky
sk[2]: %1 posledných polrokov

[ctx: A period]
en: Current day
sk: Aktuálny deň

[ctx: A period]
en: Current week
sk: Aktuálny týždeň

[ctx: A period]
en: Current month
sk: Aktuálny mesiac

[ctx: A period]
en: Current year
sk: Aktuálny rok

[ctx: A period]
en: Current quarter
sk: Aktuálny štvrťrok

[ctx: A period]
en: Current semester
sk: Aktuálny polrok

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kFuture)
en: including future
sk: vrátane budúcnosti

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, kDateBeginLabel) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLabel, kDateBeginLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGDateEdit, kDateBegin) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGDateEdit, kDateBegin)
en: Begin date
sk: Začiatočný dátum

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kDateBeginLabel)
en: from
sk: od

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, kDateEndLabel) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLabel, kDateEndLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGDateEdit, kDateEnd) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGDateEdit, kDateEnd)
en: End date
sk: Koncový dátum

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kDateEndLabel)
en: to
sk: do

en: Show: %1
sk: Zobraziť %1

en: Show
sk: Zobraziť

[ctx: A period including all dates]
en: All dates
sk: Všetky dátumy

[ctx: The current quarter]
en: Current quarter
sk: Aktuálny štvrťrok

[ctx: The current semester]
en: Current semester
sk: Aktuálny polrok

[ctx: The current year]
en: Current year
sk: Aktuálny rok

[ctx: The quarter before the current quarter]
en: Last quarter
sk: Posledný štvrťrok

[ctx: The semester before the current semester]
en: Last semester
sk: Posledný polrok

[ctx: The year before the current year]
en: Last year
sk: Posledný rok

[ctx: Noun, a type of graph, with bars stacked upon each other]
en: Stack of lines
sk: Stoh riadkov

[ctx: Noun, a type of graph, with bars stacked upon each other]
en: Stack of columns
sk: Stoh stĺpcov

[ctx: Noun, a type of graph with only points]
en: Point
sk: Bod

[ctx: Noun, a type of graph with only lines]
en: Line
sk: Riadok

[ctx: Noun, a type of graph, with lines stacked upon each other]
en: Stacked area
sk: Stohovaná oblasť

[ctx: Noun, a type of graph, with bubbles]
en: Bubble
sk: Bublina

[ctx: Noun, a type of graph that looks like a sliced pie]
en: Pie
sk: Koláč

[ctx: Noun, a type of graph that looks like concentric slices of a pie (a la filelight)]
en: Concentric pie
sk: Koncentrický koláčový graf

[ctx: Noun, a type of graph that looks treemap]
en: Treemap
sk: Stromová mapa

en: Table
sk: Tabuľka

[ctx: Noun, user action]
en: Reset default colors
sk: Obnovenie predvolených farieb

[ctx: Noun, user action]
en: All values in positive
sk: Všetky hodnoty kladné

[ctx: Noun, user action]
en: Show limits
sk: Zobrazenie limitov

[ctx: Noun, user action]
en: Show average
sk: Zobrazenie priemeru

[ctx: Noun, user action]
en: Show tendency line
sk: Zobrazenie čiary trendu

[ctx: Noun, user action]
en: Show Pareto curve
sk: Zobrazenie Paretovej krivky

[ctx: Noun, user action]
en: Show legend
sk: Zobrazenie legendy

[ctx: Noun, user action]
en: Show origin
sk: Zobrazenie pôvodného

[ctx: Noun, user action]
en: Show decimals
sk: Zobrazenie desatinných miest

en: %1 (raw)
sk: %1 (nespracované)

[ctx: Noun, the numerical sum of a list of values]
en: Sum
sk: Suma

[ctx: Noun, the numerical average of a list of values]
en: Average
sk: Priemer

[ctx: Noun]
en: Tendency line
sk: Čiara trendu

[ctx: Noun, the numerical sum of a list of values]
en: Sum of '%1'
sk: Súčet '%1'

[ctx: Question]
en: Do you really want to close this pinned page?
sk: Naozaj chcete túto pripnutú stránku zatvoriť?

[ctx: Question]
en: Pinned page
sk: Pripnutá stránka

[ctx: Question]
en: Bookmark '%1' has been modified. Do you want to update it with the current state?
sk: Záložka '%1' bola zmenená. Chcete ju aktualizovať aktuálnym stavom?

[ctx: Question]
en: Bookmark has been modified
sk: Záložka bola zmenená

[ctx: Successful message after an user action]
en: Bookmark updated
sk: Záložka aktualizovaná

[ctx: Question]
en: Page has been modified. Do you want to update it with the current state?
sk: Stránka bola zmenená. Chcete ju aktualizovať aktuálnym stavom?

[ctx: Question]
en: Page has been modified
sk: Stránka bola zmenená

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Save default state
sk: Uloženie predvoleného stavu

[ctx: Successful message after an user action]
en: Default state saved
sk: Predvolený stav uložený

[ctx: Verb]
en: Save this tab
sk: Uložiť túto kartu

[ctx: Noun, Menu name]
en: Columns
sk: Stĺpce

[ctx: Noun, Menu name]
en: Group by
sk: Zoskupiť podľa

[ctx: Noun, grouping option]
en: None
sk: Žiadne

[ctx: Noun, grouping option]
en: Sorted column
sk: Zoradený stĺpec

[ctx: Noun, user action]
en: View appearance
sk: Vzhľad zobrazenia

[ctx: Noun, user action]
en: Resize to content
sk: Prispôsobiť veľkosť obsahu

[ctx: Noun, user action]
en: Auto resize
sk: Automatická zmena veľkosti

[ctx: Noun, user action]
en: Alternate row colors
sk: Striedavé farby riadkov

[ctx: Noun, user action]
en: Save parameters
sk: Uloženie parametrov

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Save default parameters
sk: Uloženie predvolených parametrov

[ctx: Action]
en: Print...
sk: Tlačiť...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, kZoomOriginal) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QToolButton, kZoomOriginal)
en: Fit zoom
sk: Prispôsobiť priblíženie

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, kZoomOut) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QToolButton, kZoomOut)
en: Zoom out
sk: Oddialiť

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, kZoomSlider) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QSlider, kZoomSlider)
en: Custom zoom
sk: Vlastné priblíženie

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, kZoomIn) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QToolButton, kZoomIn)
en: Zoom in
sk: Priblížiť

[ctx: Error message]
en: Impossible to insert object (%1 is used by %2).
    Constraint name: %3
sk: Nie je možné vložiť objekt (%1 je používaný %2).
    Názov obmedzenia: %3

[ctx: Error message]
en: Impossible to update object (%1 is used by %2).
    Constraint name: %3
sk: Nie je možné aktualizovať objekt (%1 je používaný %2).
    Názov obmedzenia: %3

[ctx: Error message]
en: Impossible to delete used object (%1 is used by %2).
    Constraint name: %3
sk: Nie je možné vymazať použitý objekt (%1 je používaný %2).
    Názov obmedzenia: %3

[ctx: User interrupted something that Skrooge was performing]
en: The current operation has been interrupted
sk: Aktuálna operácia bola prerušená

[ctx: Something went wrong with SQL transactions]
en: A transaction cannot be started during execution of another one
sk: Transakciu nemožno spustiť počas vykonávania inej transakcie

[ctx: Something went wrong with SQL transactions]
en: A transaction must be opened to do this action
sk: Na vykonanie tejto akcie je potrebné otvoriť transakciu

[ctx: Something went wrong with SQL transactions]
en: Closing transaction failed because too many transactions ended
sk: Uzavretie transakcie zlyhalo, pretože bolo ukončených príliš veľa transakcií

[ctx: Something went wrong with SQL transactions]
en: Remove of transactions is forbidden inside a transaction
sk: Odstránenie transakcií je vo vnútri transakcie zakázané

[ctx: Something went wrong with SQL transactions]
en: Creation of a group of transactions is forbidden inside a transaction
sk: Vytvorenie skupiny transakcií je vo vnútri transakcie zakázané

[ctx: Something went wrong with SQL transactions]
en: Undo / Redo is forbidden inside a transaction
sk: Späť / Znovu je v rámci transakcie zakázané

[ctx: Something went wrong with SQL transactions]
en: Change password is forbidden inside a transaction
sk: Zmena hesla je vo vnútri transakcie zakázaná

[ctx: Inform the user that the password protection was removed]
en: The document password has been removed.
sk: Heslo dokumentu bolo odstránené.

[ctx: Inform the user that the password was successfully changed]
en: The document password has been modified.
sk: Heslo dokumentu bolo zmenené.

[ctx: Noun]
en: Recovery
sk: Obnova

[ctx: Error message]
en: Impossible to recover this file
sk: Nie je možné obnoviť tento súbor

[ctx: Error message]
en: Wrong installation
sk: Chybná inštalácia

[ctx: Error message]
en: Wrong password
sk: Nesprávne heslo

[ctx: Error message]
en: Oups, this file seems to be corrupted
sk: Oups, tento súbor sa zdá byť poškodený

[ctx: Information message]
en: This document is protected by a password but the database is still in SQLite mode.
    Do you know that the SQLCipher mode is more secured because even the temporary file is encrypted?
sk: Tento dokument je chránený heslom, ale databáza je stále v režime SQLite.
    Viete, že režim SQLCipher je bezpečnejší, pretože aj dočasný súbor je šifrovaný?

[ctx: Information message]
en: A security hole has been detected and corrected on this version of the application. We strongly encourage you to change your password.
sk: V tejto verzii aplikácie bola zistená a opravená bezpečnostná chyba. Dôrazne vám odporúčame zmeniť si heslo.

[ctx: Popup message]
en: The migration failed but the document has been loaded without error because debug mode is activated
sk: Migrácia zlyhala, ale dokument bol načítaný bez chyby, pretože je aktivovaný režim ladenia

[ctx: The document has been upgraded to the latest Skrooge version format]
en: The document has been migrated
sk: Dokument bol migrovaný

[ctx: Error message]
en: This application can not run correctly because the %3 version of the system (%1) is not aligned with the %4 version embedded in Qt (%2). You should rebuild Qt with the option -system-sqlite.
sk: Táto aplikácia sa nedá správne spustiť, pretože %3 verzia systému (%1) nie je zosúladená s %4 verziou začlenenou do Qt (%2). Mali by ste znovu zostaviť Qt s voľbou -system-sqlite.

[ctx: Error message: Can not save a file if it has no name yet]
en: Save not authorized because the file name is not yet defined
sk: Uloženie nie je povolené, pretože názov súboru ešte nie je definovaný

[ctx: Cannot save the file while the application is still performing an SQL transaction]
en: Save is forbidden if a transaction is still opened
sk: Uloženie je zakázané, ak je transakcia stále otvorená

[ctx: There is already a file with the same name]
en: File '%1' already exist
sk: Súbor '%1' už existuje

[ctx: Error message: Could not create a backup file]
en: Creation of backup file %1 failed
sk: Vytvorenie záložného súboru %1 zlyhalo

[ctx: Error message: writing a file failed]
en: Write file '%1' failed
sk: Zápis súboru '%1' zlyhal

[ctx: Verb, automatically load when the application is started]
en: autostart
sk: automatické spustenie

[ctx: Progression step]
en: Update materialized views
sk: Aktualizácia zhmotnených zobrazení

[ctx: Error message: Could not open a file]
en: Open file '%1' failed
sk: Otvorenie súboru '%1' zlyhalo

[ctx: Error message]
en: No database defined
sk: Nie je definovaná žiadna databáza

[ctx: Verb, save a document]
en: Save
sk: Uložiť

[ctx: Noun, the value of an item]
en: Value
sk: Hodnota

[ctx: Noun, date of last modification]
en: Last modification
sk: Posledná zmena

[ctx: Error message: We expected only one object in the result, but got more]
en: More than one object returned in '%1' for '%2'
sk: Viac ako jeden objekt vrátený v '%1' pre '%2'

[ctx: Error message: We expected at least one object in the result, but got none]
en: No object returned in '%1' for '%2'
sk: Žiadny objekt vrátený v '%1' pre '%2'

[ctx: Error message: an invalid character was found]
en: The name '%1' is invalid : the '%2' character is forbidden
sk: Názov '%1' je neplatný : znak '%2' je zakázaný

[ctx: Error message: Something failed because of a database issue]
en: %1 failed because linked object is not yet saved in the database.
sk: %1 zlyhalo, pretože prepojený objekt ešte nie je uložený v databáze.

[ctx: Error message: Loops are forbidden in Skrooge data structures]
en: You cannot create a loop, ie parent and child with the same name. For example, A > A is a loop. A > B > A is another kind of loop
sk: Nemôžete vytvoriť slučku, t.j. rodiča a potomka s rovnakým názvom. Napríklad A > A je slučka. A > B > A je ďalší druh slučky

[ctx: Error message: Could not load something because it is not in the database]
en: Load of '%1' with '%2' failed because it was not found in the database
sk: Načítanie '%1' s '%2' zlyhalo, pretože to nebolo nájdené v databáze

en: Load of '%2' with '%3' failed because of bad size of result (found one object) | Load of '%2' with '%3' failed because of bad size of result (found %1 objects)
sk[0]: Načítanie '%2' s '%3' zlyhalo kvôli zlej veľkosti výsledku (nájdený jeden objekt)
sk[1]: Načítanie '%2' s '%3' zlyhalo kvôli zlej veľkosti výsledku (nájdené %1 objekty)
sk[2]: Načítanie '%2' s '%3' zlyhalo kvôli zlej veľkosti výsledku (nájdených %1 objektov)

[ctx: An information to the user that something was deleted]
en: '%1' has been deleted
sk: %1 vymazané

[ctx: An information to the user]
en: The property '%1=%2' has been added on '%3'
sk: Vlastnosť '%1=%2' bola pridaná na '%3'

[ctx: Welcome message]
en: Welcome to %1
sk: Vitajte v %1

[ctx: Title for tips of the day]
en: Did you know ...?
sk: Vedeli ste, že...?

[ctx: Logical condition]
en: %1 or %2
sk: %1 alebo %2

[ctx: Logical condition]
en: (%1) and (%2)
sk: (%1) a (%2)

[ctx: Logical condition]
en: not (%1)
sk: nie (%1)

[ctx: Logical condition]
en: (%1) and not (%2)
sk: (%1) a nie (%2)

[ctx: An information message]
en: Open file '%1' failed
sk: Otvorenie súboru '%1' zlyhalo

[ctx: Error message]
en: Impossible to copy '%1' to '%2'
sk: Nie je možné kopírovať '%1' do '%2'

[ctx: An error message about encryption]
en: AES128 encryption is not supported (%1). Please install qca-ossl.
sk: Šifrovanie AES128 nie je podporované (%1). Prosím, nainštalujte qca-ossl.

[ctx: Error message about encrypting a file]
en: Encryption failed
sk: Šifrovanie zlyhalo

[ctx: An error message: creating a file failed]
en: Creation file '%1' failed
sk: Vytvorenie súboru '%1' zlyhalo

[ctx: Error message: something failed]
en: %1 failed
sk: %1 zlyhalo

[ctx: Error message]
en: Creation failed. The object already exists.
sk: Vytvorenie zlyhalo. Objekt už existuje.

[ctx: The description of the application]
en: Personal finances management made simple
sk: Jednoduchá správa osobných financií

[ctx: A job description]
en: Architect & Developer
sk: Architekt a vývojár

[ctx: A job description]
en: Developer
sk: Vývojár

[ctx: A job description]
en: Developer - Google Summer Of Code 2010
sk: Vývojár - Google Summer Of Code 2010

[ctx: The description of the application]
note: i18nc("Fullname", "Priscilla DU PREEZ"), i18nc("A job description", "Splash screen photographer"), QLatin1String(""), QLatin1String("") , QStringLiteral("") );
en: The application name is inspired by Charles Dicken's tale <i>A Christmas Carol</i>, where the main character, Ebenezer Scrooge, a grumpy old narrow man, gets visited by three ghosts who change the way he sees the world, in a good way.
sk: Názov aplikácie je inšpirovaný príbehom Charlesa Dickena <i>Vianočná koleda</i>, kde hlavnú postavu Ebenezera Scroogea, nevrlého starého muža, navštívia traja duchovia, ktorí zmenia jeho pohľad na svet, a to v dobrom slova zmysle.

[ctx: Reason of the about/credit]
en: Users helping us to improve this application
sk: Používatelia nám pomáhajú zlepšovať túto aplikáciu

[ctx: Application argument]
en: Document to open
sk: Dokument na otvorenie

[ctx: Application argument]
en: Display environment variables used by this application.
sk: Zobrazovacie premenné prostredia používané touto aplikáciou.

[ctx: Help]
en: Environment variables:
sk: Premenné prostredia:

[ctx: Help, do not translate x]
en:   %1: To enable traces. x is the level of traces expected. This enables the debug mode too.
sk:   %1: Povolenie sledovaní. x je očakávaná úroveň sledovaní. Tým sa povolí aj režim ladenia.

[ctx: Help]
en:   %1: To enable the profiling. This enables the debug mode too.
sk:   %1: Povolenie profilovania. Tým sa povolí aj režim ladenia.

[ctx: Help do not translate x]
en:   %1: To dump sql order taking more than x ms.
sk:   %1: Vypísanie sql poradia, ktoré trvá dlhšie ako x ms.

[ctx: Help]
en:   %1: To enable the high DPI mode.
sk:   %1: Povolenie režimu vysokého DPI.

[ctx: Splash screen message]
en: Loading ...
sk: Načítava sa...

[ctx: The description of the application]
en: A conversion tool for financial files (KMyMoney, GnuCash, Skrooge, ...)
sk: Nástroj na konverziu finančných súborov (KMyMoney, GnuCash, Skrooge, ...)

[ctx: Application argument]
en: Input file. Supported formats:
    %1
sk: Vstupný súbor. Podporované formáty:
    %1

[ctx: Application argument]
en: Output file. Supported formats:
    %1
sk: Výstupný súbor. Podporované formáty:
    %1

[ctx: Application argument]
en: Name of a parameter
sk: Názov parametra

[ctx: Application argument]
en: Value of a parameter
sk: Hodnota parametra

[ctx: Application argument]
en: Name of a parameter for export
sk: Názov parametra pre export

[ctx: Application argument]
en: Value of a parameter for export
sk: Hodnota parametra pre export

[ctx: Error message]
en: Missing -in option
sk: Chýbajúca voľba -in

[ctx: Error message]
en: Missing -out option
sk: Chýbajúca voľba -out

[ctx: Title of a console trace section]
en:  Import parameters
sk: Parametre importu

[ctx: Title of a console trace section]
en:  Imported file:
sk:  Importovaný súbor:

[ctx: Title of a console trace section]
en:  Export parameters
sk: Parametre exportu

[ctx: Title of a console trace section]
en:  Exported file:
sk: Exportovaný súbor:

[ctx: Title of a console trace section]
en:  FAILED
sk: Zlyhalo

[ctx: Title of a console trace section]
en:  SUCCESSFUL
sk: Úspešné
