skrooge - en to sl translation catalogue (2331 entries)

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: Edit
sl: Uredi

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
sl: Glavna orodna vrstica

[ctx: Dashboard widget title]
en: Advices
sl: Nasveti

[ctx: Noun, a user action]
en: Activate all advice
sl: Aktiviraj vse nasvete

[ctx: Noun, a type of refresh for advice]
en: Automatic refresh
sl: Samodejna osvežitev

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Advice are very long to compute
sl: Nasveti so zelo dolgi za računanje

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: To improve performances, you should switch the widget in 'Manual refresh' (see contextual menu).
sl: Če želite pospešiti delovanje, morate v »Ročno osvežitev« preklopiti gradnik (glejte kontekstni meni).

en: <p><b>Priority %1:</b>%2</p>
sl: <p> <b>Prednost %1:</b>%2</p>

[ctx: Dismiss an advice provided]
en: Dismiss
sl: Opusti

[ctx: Dismiss an advice provided]
en: Dismiss during current month
sl: Zavrni v tekočem mesecu

[ctx: Dismiss an advice provided]
en: Dismiss this kind
sl: Zavrni to vrsto

[ctx: Dismiss an advice provided]
en: Dismiss this kind during current month
sl: Zavrni to vrsto v tekočem mesecu

[ctx: To recommend this action]
en:  (recommended)
sl:  (priporočeno)

[ctx: Information message]
en: Display all advices
sl: Prikaži vse nasvete

[ctx: Information message]
en: Display less advices
sl: Prikaži manj nasvetov

[ctx: Information message]
en: Refresh advices
sl: Osveži nasvete

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Apply all recommended corrections
sl: Uporabi vse priporočene popravke

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Activate all advice
sl: Aktiviraj vse nasvete

[ctx: Successful message after an user action]
en: Advice activated.
sl: Nasvet aktiviran.

[ctx: Error message]
en: Advice activation failed
sl: Aktiviranje nasvetov ni uspelo

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Dismiss advice
sl: Zavrni nasvet

[ctx: Successful message after an user action]
en: Advice dismissed.
sl: Nasvet zavrnjen.

[ctx: Error message]
en: Advice dismiss failed
sl: Zavrnitev nasvetov ni uspela

[ctx: Noun, a list of items]
en: Advice
sl: Nasvet

[ctx: Noun, a list of items]
en: Tip of the day
sl: Namig dneva

[ctx: The title]
en: Advice
sl: Nasvet

[ctx: The tool tip]
en: Advice
sl: Nasvet

[ctx: Description of a tip]
en: <p>... Skrooge can give you advice on how to manage your accounts. See the <a href="skg://dashboard_plugin">dashboard</a>.</p>
sl: <p>... Skrooge vam lahko svetuje, kako upravljati svoje račune. Oglejte si <a href="skg://dashboard_plugin">nadzorno ploščo</a>.</p>

[ctx: Description of a tip]
en: <p>... Skrooge can automatically apply recommended corrections. See the <a href="skg://dashboard_plugin">dashboard</a>.</p>
sl: <p>... Skrooge lahko samodejno uporabi priporočene popravke. Oglejte si <a href="skg://dashboard_plugin">nadzorno ploščo</a>.</p>

[ctx: Dashboard widget title]
en: Tip of the day
sl: Namig dneva

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Did you know ...?
sl: Ali ste vedeli, da ...?

note: i18n: ectx: Menu (file) i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: File
sl: Datoteka

note: i18n: ectx: Menu (import)
en: &Import
sl: &Uvozi

note: i18n: ectx: Menu (panels)
en: Panels
sl: Plošče

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: Go
sl: Pojdi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_pinhomebookmarks) i18n: ectx: label, entry (pinhomebookmarks), group (Bookmark)
en: Pin home bookmarks
sl: Pripni domače zaznamke

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (pinhomebookmarks), group (Bookmark)
en: If checked, the home bookmarks will be pinned.
sl: Če je potrjeno, bodo domači zaznamki pripeti.

[ctx: Verb]
en: Import standard bookmarks
sl: Uvozi standardne zaznamke

[ctx: Verb, action to display bookmarks]
en: Bookmarks
sl: Zaznamki

[ctx: Noun, a bookmark as in a webbrowser bookmark]
en: Bookmarks
sl: Zaznamki

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... some bookmarks can be opened automatically when the application is launched.</p>
sl: <p>... nekatere zaznamke se lahko samodejno odprejo, ko se program zažene.</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... bookmarks can be reorganized by drag & drop.</p>
sl: <p>... zaznamke lahko reorganizirate s povleci & spusti.</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... a double click on a folder of bookmarks will open all the bookmarks it contains.</p>
sl: <p>... dvojni klik na mapo zaznamkov bo odprl vse zaznamke, ki jih vsebuje.</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... you can <a href="skg://import_standard_bookmarks">import standard bookmarks</a>.</p>
sl: <p>... uvozite <a href="skg://import_standard_bookmarks">lahko standardne zaznamke</a>.</p>

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Import standard bookmarks
sl: Uvoz standardnih zaznamkov

[ctx: Noun, bookmark name]
en: Dashboard
sl: Nadzorna plošča

[ctx: Noun, bookmark name]
en: Report > Income vs Expenditure on 12 last months
sl: Poročilo > Prihodki proti odhodkom za zadnjih 12 mesecev

[ctx: Noun, bookmark name]
en: Report > Pie categories in 12 last months
sl: Poročilo > Tortne kategorije v zadnjih 12. mesecih

[ctx: Noun, bookmark name]
en: Report > History
sl: Poročilo > Zgodovina

[ctx: Successful message after an user action]
en: Standard bookmarks imported.
sl: Standardni zaznamki uvoženi.

[ctx: Error message]
en: Import standard bookmarks failed
sl: Uvoz standardnih zaznamkov ni uspel

[ctx: Successful message after an user action]
en: Bookmark created
sl: Zaznamek ustvarjen

[ctx: Action]
en: Open all
sl: Odpri vse

[ctx: Action]
en: Bookmark current page here
sl: Zaznamuj trenutno stran tukaj

[ctx: Noun, user action]
en: Expand all
sl: Razširi vse

[ctx: Noun, user action]
en: Collapse all
sl: Strni vse

[ctx: Verb]
en: Bookmark current page
sl: Zaznamek trenutne strani

[ctx: Verb]
en: Bookmark all pages
sl: Zaznamek vseh strani

[ctx: Verb]
en: Add bookmark group
sl: Dodaj skupino zaznamkov

[ctx: Verb, delete an item]
en: Delete
sl: Izbriši

[ctx: Verb, automatically load when the application is started]
en: Autostart
sl: Samodejno začni

[ctx: Verb]
en: Remove Autostart
sl: Odstrani samodejni zagon

[ctx: Verb, change the name of an item]
en: Rename
sl: Preimenuj

[ctx: Verb, change the icon of an item]
en: Change icon...
sl: Spremeni ikono ...

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Autostart bookmarks
sl: Zaznamki samodejnega zagona

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Do not Autostart bookmarks
sl: Samodejno ne zaženi zaznamke

[ctx: An information message]
en: The Autostart status of bookmark '%1' has been changed
sl: Stanje samodejnega zagona zaznamka '%1' je bilo spremenjeno

[ctx: Successful message after an user action]
en: Autostart bookmarks
sl: Zaznamki samodejnega zagona

[ctx: Successful message after an user action]
en: Do not Autostart bookmarks
sl: Samodejno ne zaganjaj zaznamkov

[ctx: Default name for bookmark]
en: New bookmark
sl: Nov zaznamek

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Bookmark folder creation '%1'
sl: Ustvarjanje mape zaznamkov »%1«

[ctx: An information message]
en: The bookmark folder '%1' has been added
sl: Dodana je mapa zaznamkov »%1«

[ctx: Successful message after an user action]
en: Bookmark group created
sl: Ustvarjena skupina zaznamkov

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Bookmarks creation
sl: Ustvarjanje zaznamkov

[ctx: An information message]
en: The bookmark '%1' has been added
sl: Dodan je zaznamek »%1«

[ctx: Successful message after an user action]
en: Bookmarks created
sl: Zaznamki ustvarjeni

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Bookmark creation '%1'
sl: Ustvarjanje zaznamka »%1«

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Bookmark icon change
sl: Sprememba ikone zaznamka

[ctx: An information message]
en: The icon of the bookmark '%1' has been changed
sl: Ikona zaznamka »%1« je bila spremenjena

[ctx: Successful message after an user action]
en: Bookmark icon changed
sl: Ikona zaznamka je bila spremenjena

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Bookmark delete
sl: Brisanje zaznamka

[ctx: Successful message after an user action]
en: Bookmark deleted
sl: Zaznamek izbrisan

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, kFilterEdit) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kQueryGrp) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kSearch) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, kFilterEdit)
en: Search
sl: Išči

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGTreeView, kBookmarksList)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "https://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">this list allows you to open bookmarked pages</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Ctrl</span> to open in a new page</p></body></html>
sl: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "https://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">ta seznam omogoča odpiranje zaznamovanih strani</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Ctrl,</span> da se odprejo na novi strani</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGTreeView, kBookmarksList)
en: this list allows you to open bookmarked pages
sl: ta seznam omogoča odpiranje strani z zaznamki

[ctx: Dashboard widget title]
en: Sub dashboard
sl: Pod nadzorna plošča

[ctx: Noun, the title of a section]
en: Sub dashboard
sl: Pod nadzorna plošča

[ctx: Noun, a summary of your financial situation]
en: Dashboard
sl: Nadzorna plošča

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... the <a href="skg://dashboard_plugin">dashboard</a> is there to give you a summary of your situation.</p>
sl: <p>... Nadzorna <a href="skg://dashboard_plugin">plošča</a> je zato, da vam da povzetek vašega položaja.</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... the <a href="skg://dashboard_plugin">dashboard</a> can be reorganized by drag and drop.</p>
sl: <p>... nadzorno <a href="skg://dashboard_plugin">ploščo</a> lahko ponovno organizirate z vlečenjem in spuščanjem.</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... some widgets of the <a href="skg://dashboard_plugin">dashboard</a> have parameters.</p>
sl: <p>... nekateri gradniki <a href="skg://dashboard_plugin">nadzorne plošče</a> imajo parametre.</p>

[ctx: Verb]
en: Configure the dashboard
sl: Prilagodi nadzorno ploščo

[ctx: Message]
en: Welcome to %1
sl: Dobrodošli v %1

[ctx: Verb]
en: Choose layout ...
sl: Izberite postavitev …

[ctx: Verb]
en: Flow
sl: Potek

[ctx: Verb]
en: 1 column
sl: 1 stolpec

[ctx: Verb]
en: 2 columns
sl: 2 stolpca

[ctx: Verb]
en: 3 columns
sl: 3 stolpci

[ctx: Verb]
en: 4 columns
sl: 4 stolpci

[ctx: Verb]
en: More ...
sl: Dodatno ...

note: i18n: ectx: Menu (tool)
en: Tools
sl: Orodja

[ctx: Restart the profiling, a method used for analysing performances]
en: Restart profiling
sl: Ponovno zaženi profiliranje

[ctx: Open the profiling, a method used for analysing performances]
en: Open profiling
sl: Odpri profiliranje

[ctx: Noun, a plugin allowing to access the SQLite database, useful to debug]
en: Debug
sl: Razhrošči

[ctx: A tool tip, explaining that the plugin is useful for debugging purposes]
en: Useful for debug
sl: Uporabno za odpravljanje napak

[ctx: Execute an SQL query]
en: Execute
sl: Izvedi

[ctx: Execute an SQL queries (one per line)]
en: Execute multi queries
sl: Izvedi večkratne poizvedbe

[ctx: Explain an SQL query]
en: Explain
sl: Pojasni

[ctx: Explain the SQL query plan]
en: Explain query plan
sl: Pojasni načrt poizvedbe

[ctx: Execute script]
en: Execute script [%1]
sl: Izvrši skript [%1]

[ctx: Display the execution time needed by an SQL query]
en: 
    Execution time: %1 ms
sl: 
    Čas izvršitve: %1 ms

[ctx: Display an SQL command from the debug plugin]
en: SQL command from debug plugin
sl: Ukaz SQL iz vtičnika za odpravljanje napak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kSQLInput) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kSQLInput)
en: SQL command to execute
sl: Ukaz SQL za izvršitev

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPlainTextEdit, kInput) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPlainTextEdit, kInput)
en: Script to execute
sl: Skript za izvedbo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kSQLPushButton) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kSQLPushButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kSQLPushButton) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, kApply)
en: Execute
sl: Izvedi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kSQLTransactionPushButton) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kSQLTransactionPushButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kSQLTransactionPushButton)
en: Execute in a transaction
sl: Izvrši v transakciji

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kRefreshViewsAndIndexes) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kRefreshViewsAndIndexes)
en: Refresh Database (views, indexes, triggers)
sl: Osveži zbirko podatkov (pogledi, indeksi, sprožilci)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kRefreshViewsAndIndexes)
en: Refresh Database
sl: Osveži zbirko podatkov

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KTextEdit, kSQLResult) i18n: ectx: property (statusTip), widget (KTextEdit, kSQLResult)
en: SQL output
sl: Izhod SQL

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kTraceLevelLbl)
en: &Trace level:
sl: Raven sledenja:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, kTraceLevel) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QSlider, kTraceLevel)
en: Select level of traces
sl: Izberite raven sledenja

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kEnableProfilingChk) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QCheckBox, kEnableProfilingChk)
en: Enable or disable profiling
sl: Omogočite ali onemogočite profiliranje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kEnableProfilingChk)
en: Enable profiling
sl: Omogoči profiliranje

[ctx: Question]
en: Do you want to force the deletion ?
sl: Ali želite vsiliti brisanje?

[ctx: Successful message after an user action]
en: Objects deleted.
sl: Izbrisani predmeti.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_openlastfile) i18n: ectx: label, entry (openlastfile), group (File)
en: Open last file on startup
sl: Odpri zadnjo datoteko ob zagonu

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (openlastfile), group (File)
en: If checked, the application will automatically start with the last file used.
sl: Če je potrjeno, se bo program samodejno zagnal z zadnjo uporabljeno datoteko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_saveonclose) i18n: ectx: label, entry (saveonclose), group (File)
en: Save on close
sl: Shrani in zapri

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (saveonclose), group (File)
en: If checked, the application will automatically save current document on close.
sl: Če je potrjeno, bo program samodejno shranil trenutni dokument ob zapiranju.

note: i18n: ectx: label, entry (storeInKdeWallet), group (File)
en: Store passwords in KDE Wallet
sl: Shranjuj gesla v Denarnici KDE

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (storeInKdeWallet), group (File)
en: If checked, the application will get/set passwords from KDE wallet.
sl: Če je potrjeno, bo program dobil/nastavil gesla iz denarnice KDE.

note: i18n: ectx: label, entry (selectedWallet), group (File)
en: Selected Wallet
sl: Izbrana denarnica

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (selectedWallet), group (File)
en: The Selected Wallet.
sl: Izbrana denarnica.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_backup_enabled) i18n: ectx: label, entry (backup_enabled), group (File)
en: Enable backup
sl: Omogoči varnostno kopiranje

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (backup_enabled), group (File)
en: If checked, the application will automatically create a backup.
sl: Če je potrjeno, bo program samodejno ustvaril varnostno kopijo.

note: i18n: ectx: label, entry (prefix), group (File)
en: Prefix
sl: Predpona

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (prefix), group (File)
en: The prefix for the backup file.
sl: Predpona varnostne kopije datoteke.

note: i18n: ectx: label, entry (suffix), group (File)
en: Suffix
sl: Pripona

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (suffix), group (File)
en: The suffix for the backup file.
sl: Pripona za varnostno kopijo datoteke.

[ctx: Action allowing the user to change his document password]
en: Change password...
sl: Spremeni geslo ...

[ctx: Splash screen message]
en: Opening file %1...
sl: Odpiranje datoteke %1 ...

[ctx: Error Message]
en: File %1 not found! Impossible to open it.
sl: Datoteke %1 ni bilo mogoče najti! Nemogoče jo je odpreti.

[ctx: Noun, a file as in a text file]
en: File
sl: Datoteka

[ctx: File Management, as in Save File, Save As...]
en: File management
sl: Upravljanje datotek

[ctx: Description of a tip]
en: <p>... the last opened file can be <a href="skg://tab_configure?page=File plugin">open automatically</a> when the application is launched.</p>
sl: <p>... zadnja odprta datoteka se lahko <a href="skg://tab_configure?page=File plugin">  odpre samodejno</a>, ko se program zažene.</p>

[ctx: Description of a tip]
en: <p>... you can secure your document with a <a href="skg://file_change_password">password</a>.</p>
sl: <p>... dokument lahko zavarujete z <a href="skg://file_change_password">geslom</a>.</p>

[ctx: Successful message after creating a document]
en: Document successfully created.
sl: Dokument je uspešno ustvarjen.

[ctx: Error message: Could not create a document]
en: Document creation failed.
sl: Ustvarjanje dokumenta ni uspelo.

[ctx: Successfully saved a file]
en: File successfully saved.
sl: Datoteka je bila uspešno shranjena.

[ctx: Error message: Could not save a file]
en: Cannot save file
sl: Datoteke ni mogoče shraniti

[ctx: Associated with the file extension : for example, .csv --> CSV document]
en: %1 document
sl: Dokument %1

[ctx: Successfully saved a file]
en: File '%1' saved.
sl: Datoteka »%1« je shranjena.

[ctx: Error message: Could not save a file]
en: Failed to save '%1'.
sl: Shranjevanje »%1« ni uspelo.

[ctx: Panel title]
en: Open file
sl: Odpri datoteko

[ctx: File format for open dialog panel]
en: %1 document
sl: Dokument %1

[ctx: Warning message]
en: Your document has been restored from its temporary file. You can decide to reopen the original document.
sl: Vaš dokument je bil obnovljen iz začasne datoteke. Odločite se lahko, da ponovno odprete izvirni dokument.

[ctx: Noun]
en: Reopen
sl: Ponovno odpri

[ctx: Question]
en: This file seems to be protected.
    Please enter the password.
sl: Ta datoteka je zaščitena.
    Vnesite geslo.

[ctx: The user did not provide the correct password]
en: <b>Wrong password.</b>
sl: <b>Napačno geslo.</b>

[ctx: Successfully opened a file]
en: File '%1' opened.
sl: Odprta je datoteka »%1«.

[ctx: Error message: Could not open a file]
en: Failed to open '%1'.
sl: Odpiranje »%1« ni uspelo.

[ctx: Noun]
en: Try a recovery
sl: Poskusite obnoviti

[ctx: Positive message]
en: Your document has been recovered here: %1
    Take care the recovery could be not perfect
sl: Vaš dokument je bil obnovljen tukaj: %1
    Pazite, morda obnovitev ne bo popolna

[ctx: Noun]
en: Open the recovered file
sl: Odprite obnovljeno datoteko

en: Take care, if you lose your <b>password</b> then it will be <u><b>impossible</b></u> to open your document. Warning, this action can not be undone excepted by changing the password again.
sl: Pazite, če izgubite <b>geslo,</b> potem bo  <u><b>nemogoče</b></u> odpreti dokument. Opozorilo, tega dejanja ni mogoče razveljaviti, razen če spet spremenite geslo.

[ctx: Successfully changed the document password]
en: Changing password was canceled.
sl: Spreminjanje gesla je bilo preklicano.

[ctx: Successfully changed the document password]
en: Password changed.
sl: Geslo je spremenjeno.

[ctx: Error message: Could not change the document password]
en: Failed to change password.
sl: Spreminjanje gesla ni uspelo.

[ctx: Advice to the user that he should backup his document]
en: Backup your document
sl: Naredite varnostno kopijo dokumenta

[ctx: Explain the user that he should backup his document]
en: Do not forget to backup your document on another device.
sl: Ne pozabite varnostno kopirati dokumenta na drugi napravi.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_storeInKdeWallet)
en: Store passwords in KDE Wallet:
sl: Shrani gesla v denarnici KDE:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Backup on save
sl: Varnostno kopiranje ob shranjevanju

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Prefix:
sl: Predpona:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Suffix:
sl: Pripona:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: <html><head/><body><p>The following key words can be used in prefix and suffix:<br/>&lt;DATE&gt;: to add the current date in the backuped file<br/>&lt;TIME&gt;: to add the current time in the backuped file</p><p>By default, the backup is stored in the same directory than the saved file.<br/>But, you can force the backup directory by setting an absolute path in the prefix.<br/>(example: /backup/)</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>V predponi in priponi se lahko uporabita naslednji ključni besedi:<br/>&lt;DATE&gt;: če želite dodati trenutni datum v varnostno kopijo datoteke<br/>&lt;TIME&gt;: če želite dodati trenutni čas v varnostno kopijo datoteke</p><p>Varnostna kopija je privzeto shranjena v istem imeniku kot shranjena datoteka.<br/>Lahko pa izsilite imenik varnostnega kopiranja tako, da v predponi nastavite absolutno pot.<br/>(primer: /backup/)</p></body></html>

[ctx: Verb]
en: Switch highlight
sl: Preklopi osvetlitev

[ctx: Verb]
en: Switch close
sl: Preklopi zapiranje

[ctx: The tool tip]
en: Highlight
sl: Poudari

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Close
sl: Zapri

[ctx: An information to the user]
en: The close status of '%1' has been changed
sl: Zaprto stanje '%1' je bilo spremenjeno

[ctx: Successful message after an user action]
en: Closed.
sl: Zaprto.

[ctx: Error message]
en: Closure failed
sl: Zaprtje ni uspelo

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Highlight
sl: Poudari

[ctx: An information to the user]
en: The highlight status of '%1' has been changed
sl: Stanje osvetlitve '%1' je bilo spremenjeno

[ctx: Successful message after an user action]
en: Highlighted.
sl: Osvetljeno.

[ctx: Error message]
en: Highlight failed
sl: Osvetljevanje ni uspelo

[ctx: Error message]
en: File %1/html/main.txt not found
sl: Datoteke %1/html/main.txt ni mogoče najti

[ctx: A tool tip]
en: Monthly report
sl: Mesečno poročilo

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... you can generate a <a href="skg://monthly_plugin">monthly report</a>.</p>
sl: <p>... lahko generirate <a href="skg://monthly_plugin">mesečno poročilo</a>.</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... you can download more monthly report <a href="skg://monthly_plugin">templates</a>.</p>
sl: <p>... prenesete lahko več predlog mesečnih <a href="skg://monthly_plugin">poročil</a>.</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... you can create and share your own <a href="skg://monthly_plugin">monthly report</a> template.</p>
sl: <p>... lahko ustvarite in z drugimi delite vašo predlogo <a href="skg://monthly_plugin">mesečnega poročila.</a></p>

en: Upload
sl: Prenesi na strežnik

[ctx: An error message]
en: Impossible to copy file from '%1' to '%2'
sl: Ni mogoče kopirati datoteke iz »%1« v »%2«

[ctx: Error message]
en: Deletion of '%1' failed
sl: Brisanje »%1« ni uspelo

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Compute monthly report for '%1'
sl: Izdelaj mesečno poročilo za »%1«

[ctx: Upload message]
en: The package is ready. You can find it here %1 and 3 screen capture there %2, %3 , %4. You can now upload it manually.
sl: Paket je pripravljen. Lahko ga najdete tukaj %1 in 3 posnetke zaslona tam %2, %3 , %4. Lahko ga prenesete ročno.

[ctx: Will be followed by a month on which the report will be built]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Report of:
sl: Poročilo za:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGSimplePeriodEdit, kMonth) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGSimplePeriodEdit, kMonth)
en: Month of the report
sl: Mesec poročila

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, kRefresh) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QToolButton, kRefresh)
en: Refresh the monthly report
sl: Osveži mesečno poročilo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Template:
sl: Pre&dloga:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGSimplePeriodEdit, kTemplate) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGSimplePeriodEdit, kTemplate)
en: The template to use
sl: Predloga za uporabo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, kDeleteTemplate) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QToolButton, kDeleteTemplate) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, kDeleteSource) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QToolButton, kDeleteSource)
en: Delete the selected source
sl: Izbrišite izbrani vir

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, kGetNewHotStuff) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QToolButton, kGetNewHotStuff)
en: Get more templates
sl: Dobi več predlog

[ctx: Verb, print in an html file]
en: Print into a html file
sl: Tiskanje v datoteko html

[ctx: Verb, action to use a printer]
en: print
sl: natisni

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... you can <a href="skg://file_print">print</a> all opened pages.</p>
sl: <p>... lahko <a href="skg://file_print">natisnete</a> vse odprte strani.</p>

[ctx: Successful message after an user action]
en: Print successfully done.
sl: Tiskanje uspešno opravljeno.

[ctx: Error message]
en: Print failed
sl: Tiskanje ni uspelo

[ctx: Allows user to add a user defined property on an object]
en: Add property
sl: Dodaj lastnost

[ctx: Create a user defined property]
en: Property creation
sl: Ustvarjanje lastnosti

[ctx: The user defined property was successfully created]
en: Property created
sl: Lastnost ustvarjena

[ctx: Error message]
en: The following command line failed with code %2:
    '%1'
sl: Naslednja ukazna vrstica ni uspela s kodo %2:
    »%1«

[ctx: Noun]
en: Bill
sl: Bankovec

[ctx: Add a property (attribute=value)]
en: Add %1=%2
sl: Dodaj %1=%2

[ctx: Help]
en: No property found. You must create a property from the dock first.
sl: Ni najdene lastnosti. Najprej morate ustvariti lastnost iz doka.

[ctx: Message]
en: Download list of available bills on going...
sl: Prenos seznama razpoložljivih računov poteka…

[ctx: Noun]
en: More...
sl: Dodatno ...

[ctx: Add a property (attribute=value)]
en: Download and add %1 (%2)
sl: Prenesi in dodaj %1 (%2)

[ctx: Noun, an item's properties]
en: Properties
sl: Lastnosti

[ctx: Description of a tip]
en: <p>... you can manage properties on all objects.</p>
sl: <p>... lahko upravljate lastnosti pri vseh predmetih.</p>

[ctx: Description of a tip]
en: <p>... you can add files or Internet links as property.</p>
sl: <p>... datoteke ali internetne povezave lahko dodate kot lastnost.</p>

[ctx: Description of a tip]
en: <p>... you can automatically download and add bills as properties by using %1.</p>
sl: <p>... lahko samodejno prenesete in dodate račune kot lastnosti z uporabo %1.</p>

en: Name
sl: Ime

en: Value
sl: Vrednost

en: Selection
sl: Izbor

en: All
sl: Vse

[ctx: Question]
en: Do you want copy or link the file?
sl: Ali želite kopirati ali povezati datoteko?

[ctx: Question]
en: Copy
sl: Kopiraj

[ctx: Question]
en: Link
sl: Povezava

[ctx: Error message: could not open the requested file]
en: Open file '%1' failed
sl: Odpiranje datoteke »%1« ni uspela

[ctx: Create a user defined property]
en: Rename property
sl: Preimenuj lastnost

[ctx: The user property was successfully renamed]
en: Property renamed
sl: Lastnost preimenovana

[ctx: Open panel caption]
en: Select a file
sl: Izberite datoteko

[ctx: The user defined property was successfully deleted]
en: Properties deleted.
sl: Lastnosti izbrisane.

[ctx: Error message: Could not delete an item]
en: Delete failed
sl: Brisanje ni uspelo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kAttribute) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kAttribute)
en: The property name
sl: Ime lastnosti

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kRename) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kRename)
en: Rename property
sl: Preimenuj lastnost

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kAdd) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kAdd)
en: Add property
sl: Dodaj lastnost

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kValue) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kValue)
en: The property value
sl: Vrednost lastnosti

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kSelectFile) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kSelectFile)
en: Select a file as property
sl: Izberite datoteko kot lastnost

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kRemove) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kRemove)
en: Remove property
sl: Odstrani lastnost

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kOpenBtn) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kOpenBtn)
en: Open file
sl: Odpri datoteko

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kOpenBtn)
en: Open...
sl: Odpri …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: For:
sl: Za:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGTableView, kView) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGTableView, kView)
en: List of properties
sl: Seznam lastnosti

[ctx: Select all objects in a list]
en: Select all
sl: Izberi vse

en: Selection: %1 lines for %2 (min: %3, average: %4, max: %5)
sl: Izbor: %1 vrstic za %2 (najm.: %3, povprečno: %4, najv.: %5)

en: Selection: %1 line for %2
sl: Izbor: %1 vrstica za %2

en: Selection: %1 line | Selection: %1 lines
sl[0]: Izbor: %1 vrstica
sl[1]: Izbor: %1 vrstici
sl[2]: Izbor: %1 vrstice
sl[3]: Izbor: %1 vrstic

[ctx: The title]
en: Statistic
sl: Statistika

note: i18n: ectx: label, entry (maxNumberOfUndo), group (skg_undoredo)
en: Maximum undo depth
sl: Največja globina razveljavitev

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_cleanHistoryOnSave) i18n: ectx: label, entry (cleanHistoryOnSave), group (skg_undoredo)
en: Clean history on save
sl: Ob shranjevanje počisti zgodovino

[ctx: Verb, action to cancel previous action]
en: Revert document
sl: Povrni dokument

[ctx: Verb, action to cancel previous action]
en: Undo
sl: Razveljavi

[ctx: Verb, action to redo previous cancelled action]
en: Redo
sl: Ponovi

[ctx: Verb, action to cancel previous action]
en: Clear history
sl: Počisti zgodovino

[ctx: Verb]
en: Undo operation '%1'.
sl: Razveljavi operacijo »%1«.

[ctx: Verb]
en: Redo operation '%1'.
sl: Ponovi operacijo »%1«.

[ctx: Noun]
en: History
sl: Zgodovina

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... you can undo and redo your modifications.</p>
sl: <p>... lahko razveljavite in ponovite svoje spremembe.</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... you can modify the maximum size of the undo/redo stack in the <a href="skg://tab_configure?page=Undo redo plugin">settings</a>.</p>
sl: <p>... lahko spremenite največjo velikost sklada za razveljavitev/ponovno uveljavitev v <a href="skg://tab_configure?page=Undo redo plugin">nastavitvah</a>.</p>

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: History is too large
sl: Zgodovina je prevelika

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: You can improve performances by reducing your history size in settings.
sl: Delovanje lahko pospešite tako, da zmanjšate velikost zgodovine v nastavitvah.

[ctx: Advice on making the best (action)]
en: Open settings panel
sl: Odprite ploščo z nastavitvami

[ctx: Message for successful user action]
en: Clear history successfully done.
sl: Čiščenje zgodovine uspešno opravljeno.

[ctx: Error message]
en: Clear history failed
sl: Čiščenje zgodovine ni uspelo

[ctx: Successful message after an user action]
en: Undo successfully done.
sl: Razveljavitev uspešno opravljena.

[ctx: Error message]
en: Undo failed
sl: Razveljavitev ni uspela

[ctx: Successful message after an user action]
en: Redo successfully done.
sl: Ponovitev uspešno opravljena.

[ctx: Error message]
en: Redo failed
sl: Ponovitev ni uspela

[ctx: Message for successful user action]
en: Undo successfully done.
sl: Razveljavitev uspešno opravljena.

[ctx: Message for successful user action]
en: Redo successfully done.
sl: Ponovitev uspešno opravljena.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGTableView, kTransactionList) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGTableView, kTransactionList)
en: History of modifications
sl: Zgodovina sprememb

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kClearHistoryBtn) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kClearHistoryBtn) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kClearHistoryBtn)
en: Clear history
sl: Počisti zgodovino

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Maximum undo depth:
sl: Največja globina razveljavitev:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_maxNumberOfUndo)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "https://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">The number of undoable actions to keep in the history. If you want to keep <span style=" font-weight:600;">all</span> actions in the history, set this to <span style=" font-weight:600;">-1</span>, but be warned that the file size will increase steeply.</p></body></html>
sl: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "https://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Število dejanj, ki jih ni mogoče razveljaviti, ki jih je treba obdržati v zgodovini. Če želite ohraniti <span style=" font-weight:600;"></span> vsa dejanja v zgodovini, nastavite to na <span style=" font-weight:600;">-1</span>, vendar bodite opozorjeni, da se bo velikost datoteke strmo povečavala.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QSpinBox, kcfg_maxNumberOfUndo)
en: -1 for no limit
sl: -1 za neomejeno

[ctx: Error message]
en: Invalid parameters
sl: Neveljavni parametri

[ctx: Import step]
en: Import %1 file
sl: Uvozi datoteko %1

[ctx: Error message]
en: Open file '%1' failed
sl: Odpiranje datoteke »%1« ni uspelo

[ctx: Import step]
en: Import operations
sl: Uvozne operacije

[ctx: An information message]
en: Using account '%1' for import
sl: Uporaba računa »%1« za uvoz

[ctx: An information message]
en: More than one possible account found.
sl: Najdenih je več možnih računov.

[ctx: An information message]
en: Default account '%1' created for import
sl: Privzeti račun »%1« ustvarjen za uvoz

[ctx: An information message]
en: The initial balance of '%1' has not been set because some operations are already existing
sl: Začetno stanje '%1' ni bilo nastavljeno, ker nekatere operacije že obstajajo

[ctx: An information message]
en: The initial balance of '%1' has been set with AFB120 file content
sl: Začetno stanje '%1 je bilo nastavljeno z vsebino datoteke AFB120

[ctx: A file format]
en: AFB120 file (cfomb)
sl: Datoteka AFB120 (cfomb)

[ctx: A warning message]
en: WARNING: The command %1 failed with code %2 (Retry %3)
sl: OPOZORILO: ukaz %1 ni uspel s kodo %2 (Ponovni poskus %3)

[ctx: A warning message]
en: WARNING: The command %1 failed due to a time out (Retry %2)
sl: OPOZORILO: ukaz %1 ni uspel zaradi preteka časa (Ponovni poskus %2)

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Import with %1
sl: Uvozi z %1

[ctx: Error message]
en: Impossible to find the account id with the regular expression '%1' in line '%2'
sl: ID računa z navadnim izrazom »%1« v vrstici »%2« ni mogoče najti

[ctx: Progress message]
en: Download operations
sl: Operacije prenosa

[ctx: Error message]
en: Your backend '%1' seems to be not well configure because no account has been found.
sl: Vaše zaledje »%1« očitno ni dobro prilagojeno, ker ni bil najden noben račun.

[ctx: Error message]
en: No accounts downloaded with the following command:
    %1
    Check your backend installation.
sl: Noben račun ni prenesen z naslednjim ukazom:
    %1
    Preverite svojo namestitev zaledja.

[ctx: Warning message]
en: Some accounts have not been downloaded. %1
sl: Nekateri računi niso bili preneseni. %1

[ctx: Progress message]
en: Import
sl: Uvoz

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Import one account with %1
sl: Uvozi en račun z %1

[ctx: This is a regular expression to find the column in a csv file. You should keep the ^ and translate the word]
en: ^date
sl: ^datum|^date

[ctx: This is a regular expression to find the column in a csv file. You should keep the ^ and translate the word]
en: ^account
sl: ^račun|^account

[ctx: This is a regular expression to find the column in a csv file. You should keep the ^ and | and translate the words]
en: ^number|^num?ro
sl: ^številka|^number|^num?ro

[ctx: This is a regular expression to find the column in a csv file. You should keep the ^ and | and translate the words]
en: ^mode|^type
sl: ^način|^tip|^model|^type

[ctx: This is a regular expression to find the column in a csv file. You should keep the ^ and | and translate the words]
en: ^payee|^tiers
sl: ^prejemnik|^povezave|^payee|^tiers

[ctx: This is a regular expression to find the column in a csv file. You should keep the ^ and | and translate the words]
en: ^comment|^libell?|^d?tail|^info
sl: ^komentar|^libell?| ^deta?l|^info|^comment

[ctx: This is a regular expression to find the column in a csv file. You should keep the ^ and | and translate the words]
en: ^status|^pointage
sl: ^stanje|^pointage|^status

[ctx: This is a regular expression to find the column in a csv file. You should keep the ^ and translate the word]
en: ^bookmarked
sl: ^zaznamovano|^bookmarked

[ctx: This is a regular expression to find the column in a csv file. You should keep the ^ and translate the word]
en: ^cat\w*gor\w*
sl: ^cat\w*gor\w*|^kategorij\w*

[ctx: This is a regular expression to find the column in a csv file. You should keep the ^ and | and translate the words]
en: ^value|^amount|^valeur|^montant|^credit|^debit
sl: ^vrednost|^znesek|^kredit|^debet|^value|^amount|^valeur|^montant

[ctx: This is a regular expression to find the column in a csv file. You should keep the ^ and translate the word]
en: ^quantity
sl: ^količina|^quantity

[ctx: This is a regular expression to find the column in a csv file. You should keep the ^ and translate the word]
en: ^unit
sl: ^enota|^unit

[ctx: This is a regular expression to find the column in a csv file. You should keep the ^ and | and translate the words]
en: ^sign|^sens
sl: ^predznak|^sens|^sign

[ctx: This is a regular expression to find the column in a csv file. You should keep the ^ and | and translate the words]
en: ^-|^debit|^withdrawal
sl: ^-|^v?breme|^breme|^dvig|^debit|^withdrawal

[ctx: This is a regular expression to find the column in a csv file. You should keep the ^ and translate the word]
en: ^idgroup
sl: ^idskupine|^idgroup

[ctx: This is a regular expression to find the column in a csv file. You should keep the ^ and translate the word]
en: ^idtransaction
sl: ^idtransakcije|^idtransaction

[ctx: Error message]
en: Columns payee and category not found. Set import parameters in settings (Configure Skrooge... / Import/Export / CSV / Edit regular expressions...).
sl: Stolpca prejemnikov plačila in kategorije nista najdena. Nastavite parametre uvoza v nastavitvah (Konfiguriraj Skrooge... / Uvoz/Izvoz / CSV / Uredi regularne izraze...).

[ctx: Error message]
en: Columns date and amount not found. Set import parameters in settings (Configure Skrooge... / Import/Export / CSV / Edit regular expressions...).
sl: Stolpca datuma in zneska nista bila najdena. Nastavite parametre uvoza v nastavitvah (Konfiguriraj Skrooge... / Uvoz/Izvoz / CSV / Uredi regularne izraze...).

[ctx: An information message]
en: Use automatic search of the columns
sl: Uporabi samodejno iskanje stolpcev

[ctx: An information message]
en: Mapping used: %1
sl: Uporabljena preslikava: %1

[ctx: Error message]
en: Header not found in CSV file
sl: Glava ni najdena v datoteki CSV

[ctx: Error message]
en: Date format not supported
sl: Oblika datuma ni podprta

[ctx: An information message]
en: Import of '%1' with code '%2' and date format '%3'
sl: Uvoz '%1' s kodo '%2' in obliko datuma '%3'

[ctx: Error message]
en: Invalid number of columns in line %1. Expected %2. Found %3.
sl: Neveljavno število stolpcev v vrstici %1. Pričakovano %2. Najdeno %3.

[ctx: An operation mode]
en: Transfer
sl: Prenos

[ctx: An operation mode]
en: Direct debit
sl: Neposredna obremenitev

[ctx: An operation mode]
en: Check
sl: Ček

[ctx: An operation mode]
en: Deposit
sl: Depozit

[ctx: An operation mode]
en: Payback
sl: Povratno plačilo

[ctx: An operation mode]
en: Withdrawal
sl: Dvig

[ctx: An operation mode]
en: Card
sl: Kartica

[ctx: An operation mode]
en: Loan payment
sl: Odplačilo posojila

[ctx: An operation mode]
en: Subscription
sl: Naročnina

[ctx: An operation mode]
en: Cash deposit
sl: Gotovinski depozit

[ctx: An operation mode]
en: Card summary
sl: Povzetek kartice

[ctx: An operation mode]
en: Deferred card
sl: Kartica z odloženim plačilom

[ctx: Noun]
en: Bank for import %1
sl: Banka za uvoz %1

[ctx: An information message]
en: Default bank '%1' created for import
sl: Privzeta banka »%1« ustvarjena za uvoz

[ctx: An information message]
en: The initial balance of '%1' has been set
sl: Začetno stanje »%1« je bilo nastavljeno

[ctx: An information message]
en: Only selected accounts and operations have been exported
sl: Izvoženi so bileisamo izbrani računi in operacije

[ctx: Error message]
en: Save file '%1' failed
sl: Shranjevanje datoteke »%1« ni uspelo

[ctx: A file format]
en: CSV file
sl: Datoteka CSV

[ctx: Import step]
en: Import units
sl: Uvozne enote

[ctx: An information message]
en: Import of '%1' with codec '%2' and date format '%3'
sl: Uvoz »%1« s kodekom »%2« in obliko datuma »%3«

[ctx: Import step]
en: Import rules
sl: Uvozna pravila

[ctx: An information message]
en: Import of '%1' with codec '%2'
sl: Uvoz »%1« s kodeki »%2«

[ctx: Error message]
en: %1-%2: '%3'
sl: %1-%2: »%3«

[ctx: Error message]
en: Invalid XML content in file '%1'
sl: Neveljavna vsebina XML v datoteki »%1«

[ctx: Import step]
en: Import banks and accounts
sl: Uvoz bank in računov

[ctx: Import step]
en: Import scheduled operations
sl: Uvoz načrtovanih operacij

[ctx: A file format]
en: GnuCash document
sl: Dokument GnuCash

[ctx: Error message]
en: Bad version of Grisbi document. Version must be >= 0.6.0
sl: Slaba različica Grisbi dokumenta. Različica mora biti >= 0.6.0

[ctx: Import step]
en: Import banks
sl: Uvoz bank

[ctx: Import step]
en: Import accounts
sl: Uvoz računov

[ctx: Import step]
en: Import payees
sl: Uvoz prejemnikov plačil

[ctx: Import step]
en: Import payment mode
sl: Uvoz načina plačila

[ctx: Import step]
en: Import categories
sl: Uvoz kategorij

[ctx: Noun]
en: Budgetary allocation
sl: Proračunska dodelitev

[ctx: Noun]
en: Fiscal year
sl: Fiskalno leto

[ctx: A file format]
en: Grisbi file
sl: Datoteka Grisbi

[ctx: Export step]
en: Export %1 file
sl: Izvoz %1 datoteke

[ctx: Export step]
en: Export accounts
sl: Izvoz računov

[ctx: Export step]
en: Export categories
sl: Izvoz kategorij

[ctx: Export step]
en: Export payees
sl: Izvoz prejemnikov plačila

[ctx: Export step]
en: Export operations
sl: Izvoz operacij

[ctx: A file format]
en: Intuit Interchange Format file
sl: Oblika izmenjevalne datoteke Intuit

[ctx: A file format]
en: JSON file
sl: Datoteka JSON

[ctx: Error message]
en: Account with identifier %1 not found
sl: Račun z določilnikom %1 ni bil najden

[ctx: Import step]
en: Import budgets
sl: Uvoz proračunov

[ctx: Export step]
en: Export units
sl: Izvoz enot

[ctx: Export step]
en: Export budgets
sl: Izvoz proračunov

[ctx: Export step]
en: Export scheduled operations
sl: Izvoz načrtovanih operacij

[ctx: Export step]
en: Export banks
sl: Izvoz bank

[ctx: A file format]
en: KMyMoney document
sl: Dokument KMyMoney

[ctx: The default category for the accounts for ledger export]
en: Account
sl: Račun

[ctx: Category not defined]
en: Not defined
sl: Ni določeno

[ctx: The default category for the categories for ledger export]
en: Category
sl: Kategorija

[ctx: Error message]
en: The execution of '%1' failed
sl: Izvršitev »%1« ni uspela

[ctx: Error message]
en: The ledger conversion in xml of '%1' failed
sl: Pretvorba glavne knjige v xml '%1' ni uspela

[ctx: A file format]
en: Ledger file
sl: Datoteka glavne knjige

[ctx: Import step]
en: Import stocks
sl: Uvoz vrednostnih papirjev

[ctx: Noun, a type of account]
en: Assets
sl: Sredstva

[ctx: Import step]
en: Import assets
sl: Uvoz sredstev

[ctx: A file format]
en: Money Manager Ex document
sl: Dokument Money Manager Ex

[ctx: Error message]
en: Error during parsing of '%1'
sl: Napaka med razčlenjevanjem »%1«.

[ctx: Error message]
en: The file %1 does not have read access rights
sl: Datoteka %1 nima dovoljenja za branje

[ctx: Error message]
en: The java application is not installed. You must manually install it.
sl: Aplikacija Java ni nameščena. Ročno jo morate namestiti.

[ctx: Error message]
en: The sunriise application is needed for Microsoft Money import but is not installed in '%1'
sl: Aplikacija sunriise je potrebna za uvoz Microsoft Money, vendar ni nameščena v '%1'

[ctx: Warning message]
en: The operation '%1' has been repaired because its amount was not equal to the sum of the amounts of its splits
sl: Operacija '%1' je bila popravljena, ker njen znesek ni bil enak vsoti zneskov njenih razcepov

[ctx: Error message]
en: Invalid password
sl: Neveljavno geslo

[ctx: Error message]
en: The extraction from the Microsoft Money document '%1' failed
sl: Izvleček iz dokumenta Microsoft Money '%1' ni uspel

[ctx: A file format]
en: Microsoft Money document
sl: Dokument Microsoft Money

[ctx: An information message]
en: The initial balance of '%1' has been set with MT940 file content
sl: Začetno stanje '%1' je bilo nastavljeno z vsebino datoteke MT940

[ctx: A file format]
en: MT940 file
sl: Datoteka MT940

[ctx: Error message]
en: OFX import failed
sl: Uvoz OFX ni uspel

[ctx: Adjective, an unknown item]
en: Unknown
sl: Neznano

[ctx: Noun, the title of an item]
en: Title
sl: Naslov

[ctx: Noun, type of OFX transaction]
en: Credit
sl: Dobroimetje

[ctx: Noun, type of OFX transaction]
en: Debit
sl: Debet

[ctx: Noun, type of OFX transaction]
en: Interest
sl: Obresti

[ctx: Noun, type of OFX transaction]
en: Dividend
sl: Dividende

[ctx: Noun, type of OFX transaction]
en: FI fee
sl: Pristojbina za FI

[ctx: Noun, type of OFX transaction]
en: Service charge
sl: Pristojbine za storitve

[ctx: Noun, type of OFX transaction]
en: Deposit
sl: Depozit

[ctx: Noun, type of OFX transaction]
en: ATM
sl: Bankomat

[ctx: Noun, type of OFX transaction]
en: Point of sale
sl: Prodajno mesto

[ctx: Noun, type of OFX transaction]
en: Electronic payment
sl: Elektronsko plačilo

[ctx: Noun, type of OFX transaction]
en: Repeating payment
sl: Ponavljajoče se plačilo

[ctx: Noun, a quantity of money taken by a financial institution to perform an operation]
en: Commission
sl: Provizija

[ctx: A file format]
en: OFX file
sl: Datoteka OFX

en: Invoice
sl: Račun

[ctx: An information message]
en: Invoice %1 has not been imported because it is not recognized (List of recognized extractors: %2).
sl: Faktura %1 ni bila uvožena, ker ni prepoznana (Seznam priznanih ekstraktorjev: %2).

[ctx: A file format]
en: PDF file (invoice)
sl: Datoteka PDF (račun)

[ctx: An information message]
en: Categories found and imported
sl: Najdene in uvožene kategorije

[ctx: An information message]
en: Units prices found and imported
sl: Cene enot, najdene in uvožene

[ctx: An information message]
en: Units found and imported
sl: Enote, najdene in uvožene

[ctx: An information message]
en: Trackers found and imported
sl: Najdeni in uvoženi sledilniki

[ctx: An information message]
en: Auto repaired operation
sl: Samodejno popravljena operacija

[ctx: An information message]
en: The total amount of the operation (%1) was different to the sum of the sub-operations (%2). The operation has been repaired.
sl: Skupni znesek operacije (%1) je bil drugačen od vsote pod-operacij (%2). Operacija je bila popravljena.

[ctx: A file format]
en: QIF file
sl: Datoteka QIF

[ctx: Import step]
en: Import trackers
sl: Uvoz sledilnikov

[ctx: Import step]
en: Import bookmarks
sl: Uvoz zaznamkov

en: Imported bookmarks
sl: Uvoženi zaznamki

[ctx: Import step]
en: Import interests
sl: Uvoz obresti

[ctx: An information message]
en: The sqlcipher database has been protected with the same password than your document
sl: Zbirka podatkov sqlcipher je zaščitena z enakim geslom kot vaš dokument

[ctx: An error message]
en: Creation file '%1' failed
sl: Ustvarjanje datoteke »%1« ni uspelo

[ctx: A file format]
en: Skrooge document
sl: Dokument Skrooge

[ctx: A file format]
en: SQLCipher document
sl: Dokument SQLCipher

[ctx: A file format]
en: SQLite document
sl: Dokument SQLite

[ctx: Noun: type of payement]
en: Credit card
sl: Kreditna kartica

[ctx: Noun: type of payement]
en: Check
sl: Ček

[ctx: Noun: type of payement]
en: Cash
sl: Gotovina

[ctx: Noun: type of payement]
en: Transfer
sl: Prenesi

[ctx: Noun: type of payement]
en: Other
sl: Drugo

[ctx: A file format]
en: Homebank document
sl: Dokument Homebank

[ctx: Error message]
en: Invalid XML content in %1
sl: Neveljavna vsebina XML v %1

[ctx: Error message]
en: Unknown XML format. Only Skrooge and ISO20022 XML formats are supported
sl: Naznani format XML. Podprta sta samo formata Skrooge in ISO20022 XML

[ctx: A file format]
en: XML file
sl: Datoteka XML

[ctx: default keyword for krunner plugin]
en: buy
sl: kupi

en: Add a new operation in skrooge
sl: Dodajte nove operacije v skrooge

[ctx: Example of krunner command]
en: %1 10 computer
sl: %1 10 računalnik

en: Add operation %1
sl: Dodaj operacijo %1

[ctx: Information message]
en: Operation created
sl: Ustvarjena operacija

[ctx: Error message: Could not create a file]
en: Creation of file %1 failed
sl: Ustvarjanje datoteke %1 ni uspelo

[ctx: Title of a dashboard widget]
en: Accounts
sl: Računi

[ctx: Display only favorite accounts]
en: Highlighted only
sl: Samo poudarjeno

[ctx: Noun, a type of account]
en: Only past operations
sl: Samo pretekle operacije

[ctx: Noun, a type of account]
en: Current
sl: Trenutno

[ctx: Noun, a type of account]
en: Credit card
sl: Kreditna kartica

[ctx: Noun, a type of account]
en: Saving
sl: Shranjevanje

[ctx: Noun, a type of account]
en: Investment
sl: Naložba

[ctx: Noun, a type of account]
en: Loan
sl: Posojilo

[ctx: Noun, a type of account]
en: Pension
sl: Pokojnina

[ctx: Noun, a type of account]
en: Wallet
sl: Denarnica

[ctx: Noun, a type of account]
en: Other
sl: Drugo

[ctx: Message, do not translate URL]
en: First, you have to create at least one account<br>from <a href="%1">"Bank and Account"</a> page or <a href="%2">import</a> operations.
sl: Najprej morate ustvariti vsaj en račun<br>na strani <a href="%1">"Banka in račun"</a> ali <a href="%2">operacije uvoza</a>.

[ctx: the numerical total of a sum of values]
en: Total of %1
sl: Skupaj %1

[ctx: Noun, the numerical total of a sum of values]
en: Total
sl: Skupaj

[ctx: Verb: Reconciliation is process through which you ensure compliance with your bank's statement]
en: Reconcile...
sl: Uskladi...

[ctx: Noun, a list of bank accounts]
en: Accounts (Medium)
sl: Računi (Srednje)

[ctx: Noun, a list of bank accounts]
en: Accounts (Full)
sl: Računi (Polno)

[ctx: Noun, a list of banks]
en: Banks (Light)
sl: Banke (Enostavno)

[ctx: Noun, a list of banks]
en: Banks (Full)
sl: Banke (polno)

[ctx: Noun, a list of bank accounts]
en: Accounts (Light)
sl: Računi (enostano)

[ctx: Verb]
en: Open report...
sl: Odpri poročilo ...

[ctx: Display a list of Accounts]
en: Accounts
sl: Računi

[ctx: This allows the user to manage his list of accounts]
en: Manage your accounts
sl: Upravljanje računov

[ctx: Description of a tip]
en: <p>... you can associate a logo with your <a href="skg://skrooge_bank_plugin">banks</a>.</p>
sl: <p>... logotip lahko povežete z vašimi <a href="skg://skrooge_bank_plugin">bankami</a>.</p>

[ctx: Description of a tip]
en: <p>... <a href="skg://skrooge_bank_plugin">accounts</a> can be merged by drag & drop.</p>
sl: <p>... <a href="skg://skrooge_bank_plugin">račune</a> lahko združite s povleci & spusti.</p>

[ctx: Description of a tip]
en: <p>... you can set a minimum and a maximum limit on your <a href="skg://skrooge_bank_plugin">accounts</a>. This will trigger an alarm.</p>
sl: <p>... nastavite lahko minimalno in maksimalno omejitev v <a href="skg://skrooge_bank_plugin">računih</a>. To bo sprožilo alarm.</p>

[ctx: A bank is in the list of used banks, but it doesn't have any account attached]
en: Bank '%1' has no account
sl: Banka »%1« nima računa

[ctx: User can delete banks with no accounts]
en: Do not forget to remove useless banks
sl: Ne pozabite odstraniti neuporabnih bank

[ctx: Action to delete a bank]
en: Delete '%1'
sl: Izbriši »%1«

[ctx: A account is closed but the amount is not equal to 0]
en: Closed account '%1' still has money
sl: Na zaprtem računu »%1« je še vedno denar

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: This is may be not normal
sl: To morda ni normalno

[ctx: Action to reopen the account]
en: Reopen '%1'
sl: Ponovno odpri »%1«

[ctx: Action to create a fake operation to set the amount of the account to 0]
en: Create fake operation
sl: Ustvari lažno operacijo

[ctx: Delete banks with no account]
en: Delete unused banks
sl: Izbriši neuporabljene banke

[ctx: Successfully deleted a bank with no account]
en: Unused bank deleted
sl: Neuporabljena banka izbrisana

[ctx: Could not delete a bank with no account]
en: Unused bank deletion failed
sl: Brisanje neuporabljenih bank ni uspelo

[ctx: Reopen a closed account]
en: Reopen account '%1'
sl: Ponovno odpri račun »%1«

[ctx: Successfully reopen account]
en: Account reopened
sl: Račun je bil ponovno odprt

[ctx: Failure]
en: reopening of the account failed
sl: ponovno odpiranje računa ni uspelo

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Create fake operation
sl: Ustvari lažno operacijo

[ctx: Noun, default comment for a fake operation]
en: Fake operation
sl: Lažna operacija

[ctx: An information to the user that something was added]
en: The operation '%1' has been added
sl: Operacija »%1« je bila dodana

[ctx: Successful message after an user action]
en: Fake operation created.
sl: Lažna operacija ustvarjena.

[ctx: Error message]
en: Creation failed
sl: Ustvarjanje ni uspelo

en: Opened
sl: Odprto

en: Closed
sl: Zaprto

en: Highlighted only
sl: Samo poudarjeno

en: Graph
sl: Grafikon

en: Display the account edit panel
sl: Prikaži ploščo za urejanje računa

[ctx: Other type of bank account]
en: Other...
sl: Drugo ...

[ctx: Noun, a list of items]
en: Operations of account
sl: Operacije na računu

en: '%1'
sl: »%1«

[ctx: Title of panel]
en: Select a bank icon
sl: Izberite ikono banke

[ctx: File format for open dialog panel]
en: Image files
sl: Slikovne datoteke

[ctx: Creating an account]
en: Account creation '%1'
sl: Ustvarjanje računa »%1«

[ctx: An information to the user that something was added]
en: The account '%1' has been added
sl: Račun »%1« je bil dodan

[ctx: Successfully created an account]
en: Account '%1' created
sl: Ustvarjen račun »%1«

[ctx: Error message : Could not create an account]
en: Account creation failed
sl: Ustvarjanje računa ni uspelo

[ctx: Updating an account]
en: Account update
sl: Posodobitev računa

[ctx: Information message]
en: You tried to modify names of selected accounts to an existing account. Accounts have been merged.
sl: Poskušali ste spremeniti imena izbranih računov v obstoječi račun. Računi so bili združeni.

[ctx: Information message]
en: You tried to modify all names of selected accounts. Accounts have been merged.
sl: Poskušali ste spremeniti vsa imena izbranih računov. Računi so bili združeni.

[ctx: An information message]
en: The account '%1' has been updated
sl: Račun »%1« je bil posodobljen

[ctx: Question]
en: You are trying to modify bank name of account named '%1'.
    Do you want to do this modification for all accounts of this bank ?
sl: Poskušate spremeniti bančno ime računa z imenom '%1'.
    Ali želite to spremembo narediti za vse račune te banke?

[ctx: Question]
en: Do you want to modify the account ?
sl: Ali želite spremeniti ta račun?

[ctx: Successfully updated an account]
en: Account updated.
sl: Račun posodobljen.

[ctx: Error message : Could not update an account]
en: Update failed
sl: Nadgradnja ni uspela

[ctx: Message]
en: Computing...
sl: Računanje ...

[ctx: Information on an account's status : Balance is the current amount of money on the account, Checked is the amount of money on your last bank's statement, To be Checked is the differences between these two values]
en: Today balance : %1     Balance : %2     Checked : %3     To be Checked : %4
sl: Današnje stanje : %1     Stanje : %2     Preverjeno : %3     V preverjanju : %4

[ctx: Information on an account's status : Balance is the current amount of money on the account, Checked is the amount of money on your last bank's statement, To be Checked is the differences between these two values]
en: <p>Today balance : %1 < / p > <p>Balance : %2 < / p > <p>Checked : %3 < / p > <p>To be Checked : %4 < / p >
sl: <p>Današnje stanje : %1 < / p > <p>Stanje : %2 < / p > <p>Preverjeno: %3 < / p > <p>V preverjanju: %4 < / p >

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kInfo)
en: Computing...
sl: Računanje ...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kAccountCreatorIcon) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kAccountCreatorIcon)
en: Icon of the bank
sl: Ikona banke

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGCalculatorEdit, kAmountEdit)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "https://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Bitstream Vera Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Amount of the operation.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">You can enter expressions here, such as <span style=" font-style:italic;">3+4*2</span>, skrooge will compute the result (<span style=" font-style:italic;">11</span>)</p></body></html>
sl: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "https://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Bitstream Vera Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Količina operacije.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Izraze lahko vnesete tukaj, na primer <span style=" font-style:italic;">3+4*2</span>, skrooge bo izračunal rezultat (<span style=" font-style:italic;">11</span>)</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGCalculatorEdit, kAmountEdit)
en: Initial balance of the account (A negative value for a loan account)
sl: Otvoritvena bilanca računa (negativna vrednost za posojilni račun)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGUnitComboBox, kUnitEdit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGUnitComboBox, kUnitEdit)
en: Unit of the initial balance of the account
sl: Enota otvoritvene bilance računa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kAccountCreatorAccount) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLineEdit, kAccountCreatorAccount)
en: Name of the account
sl: Ime računa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kAccountCreatorNumber) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLineEdit, kAccountCreatorNumber)
en: Number of the account
sl: Številka računa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGCalculatorEdit, kMaxLimitAmout) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGCalculatorEdit, kMaxLimitAmout)
en: Maximum amount of the account
sl: Najvišji znesek računa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kAccountCreatorAddress) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLineEdit, kAccountCreatorAddress)
en: Address of the agency
sl: Naslov agencije

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kAccountCreatorComment) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLineEdit, kAccountCreatorComment)
en: Comment of the account
sl: Pripomba računa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kAccountCreatorBank) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kAccountCreatorBank)
en: Name of the bank
sl: Ime banke

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGCalculatorEdit, kMinLimitAmout) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGCalculatorEdit, kMinLimitAmout)
en: Minimum amount of the account
sl: Minimalni znesek računa

[ctx: Noun, a numerical quantity]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kAmountLabel)
en: Initial &balance:
sl: Začetno &stanje:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kAccountCreatorType) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kAccountCreatorType)
en: Type of the account
sl: Vrsta računa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kAccountCreatorAgencyNumber) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLineEdit, kAccountCreatorAgencyNumber)
en: Number of the agency
sl: Številka agencije

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kAccountCreatorBankNumber) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLineEdit, kAccountCreatorBankNumber)
en: Number of the bank
sl: Številka banke

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kAccountCreatorAdd) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kAccountCreatorAdd)
en: Add a bank and an account (Ctrl+Enter)
sl: Dodaj banko in račun (krmilka+vnašalka)

[ctx: Verb, add an item to a list]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kAccountCreatorAdd) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kAddBtn) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kAddOperationBtn)
en: Add
sl: Dodaj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kAccountCreatorUpdate) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kAccountCreatorUpdate)
en: Update selected banks and accounts (Shift+Enter)
sl: Posodobi izbrane banke in račune (dvigalka+vnašalka)

[ctx: Verb, modify an item]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kAccountCreatorUpdate) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kModifyBtn) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kModifyCategoryButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kModifyOperationBtn)
en: Modify
sl: Spremeni

[ctx: Noun, a list of financial accounts]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kGroup)
en: Banks
sl: Banke

[ctx: Verb]
en: Process budget rules
sl: Obdelaj proračunska pravila

[ctx: The title]
en: Budget
sl: Proračun

[ctx: The tool tip]
en: Budget
sl: Proračun

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Budget alarm for '%1'
sl: Proračunski alarm za '%1'

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: Take care to your budget.<br> %1.<br>%2 / %3
sl: Pazite na svoj proračun.<br> %1.<br>%2 / %3

[ctx: Advice on making the best (action)]
en: Open operations corresponding to this budget
sl: Odprte operacije, ki ustrezajo temu proračunu

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Old budget treatment
sl: Stara proračunska obravnava

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: The budget has not been treated for at least one month.
sl: Proračun ni bil obravnavan vsaj en mesec.

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Process budget rules
sl: Obdelaj proračunska pravila

[ctx: Successful message after an user action]
en: Budget rules processed
sl: Proračunska pravila obdelana

[ctx: Error message]
en: Budget rules failed
sl: Proračunska pravila niso uspela

[ctx: Noun, how to define a budget period]
en: Monthly
sl: Mesečno

[ctx: Noun, how to define a budget period]
en: Yearly
sl: Letno

[ctx: Noun, how to define a budget period]
en: Individual
sl: Individualno

[ctx: Noun, budget items to display]
en: All
sl: Vse

[ctx: Noun, budget items to display]
en: None
sl: Brez

[ctx: Noun, budget items to display]
en: Current
sl: Tekoče

[ctx: Noun, budget items to display]
en: Current year
sl: Tekoče leto

[ctx: Noun, budget items to display]
en: Current month
sl: Tekoči mesec

[ctx: Noun, budget items to display]
en: Previous year
sl: Predhodno leto

[ctx: Noun, budget items to display]
en: Previous month
sl: Predhodni mesec

[ctx: Noun, condition item to a apply a transfer of budget]
en: All
sl: Vse

[ctx: Noun, condition item to a apply a transfer of budget]
en: Negative
sl: Negativno

[ctx: Noun, condition item to a apply a transfer of budget]
en: Positive
sl: Pozitivno

[ctx: Noun, mode item to a apply a transfer of budget]
en: Next
sl: Naslednji

[ctx: Noun, mode item to a apply a transfer of budget]
en: Current
sl: Trenuten

[ctx: Noun, mode item to a apply a transfer of budget]
en: Current year
sl: Tekoče leto

en: Manual
sl: Ročno

en: Display the edit panel for standard budget
sl: Prikaži plošče za urejanje standardnega proračuna

en: Auto
sl: Samodejno

en: Display the edit panel for automatic budgets
sl: Prikaži ploščo za urejanje samodejnih predračunov

en: Rules
sl: Pravila

en: Display the edit panel for rules
sl: Prikaži ploščo za urejanje pravil

[ctx: Option]
en: Remove existing budgets for %1
sl: Odstrani obstoječe proračune za %1

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Budget rule creation
sl: Ustvarjanje proračunskih pravil

[ctx: An information to the user]
en: The budget rule '%1' has been added
sl: Dodano je bilo proračunsko pravilo »%1«

[ctx: Successful message after an user action]
en: Budget rule created
sl: Proračunsko pravilo ustvarjeno

[ctx: Error message]
en: Budget rule creation failed
sl: Ustvarjanje proračunskega pravila ni uspelo

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Budget creation
sl: Ustvarjanje proračuna

[ctx: An information to the user]
en: The budget '%1' has been added
sl: Proračun »%1« je bil dodan

[ctx: Successful message after an user action]
en: Budget created
sl: Proračun ustvarjen

[ctx: Error message]
en: Budget creation failed
sl: Ustvarjanje proračuna ni uspelo

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Budget rule update
sl: Posodobitev proračunskega pravila

[ctx: An information to the user]
en: The budget rule '%1' has been updated
sl: Proračunsko pravilo »%1« je bilo posodobljeno

[ctx: Successful message after an user action]
en: Budget rule updated
sl: Proračunsko pavilo posodobljeno

[ctx: Error message]
en: Budget rule update failed
sl: Posodobitev proračunskega pravila ni uspela

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Budget update
sl: Posodobitev proračuna

[ctx: Successful message after an user action]
en: Budget updated
sl: Proračun posodobljen

[ctx: Error message]
en: Budget update failed
sl: Posodobitev proračuna ni uspela

en: Selection: %1 budget for %2 | Selection: %1 budgets for %2
sl[0]: Izbor: %1 proračun za %2
sl[1]: Izbor: %1 proračuna za %2
sl[2]: Izbor: %1 proračuni za %2
sl[3]: Izbor: %1 proračunov za %2

[ctx: Noun]
en: Selection: none
sl: Izbor: brez

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kPeriod) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kPeriod)
en: Period of the budget
sl: Obdobje proračuna

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kYear) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QSpinBox, kYear) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kYearAutoBase) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QSpinBox, kYearAutoBase) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kY
en: Year of the budget
sl: Leto proračuna

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kMonth) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QSpinBox, kMonth)
en: Month of the budget
sl: Mesec proračuna

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGCalculatorEdit, kAmountEdit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGCalculatorEdit, kAmountEdit)
en: Amount of the budget
sl: Znesek proračuna

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kCategoryEdit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kCategoryEdit)
en: Category of the budget
sl: Kategorija proračuna

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kIncludingSubCategories)
en: Including sub categories
sl: Vključno s podkategorijami

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QCheckBox, kAutoBudgetCheck) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kAutoBudgetCheck)
en: Enable automatic budget creation
sl: Omogoči samodejno ustvarjanje proračuna

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kAutoBudgetCheck)
en: Automatic creation based on the operations of:
sl: Samodejno ustvarjanje, ki temelji na operacijah:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kBalancingMonthly)
en: Balancing each monthly budget.
sl: Uravnoteženje vsakega mesečnega proračuna.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kBalancingAnnual)
en: Balancing the annual budget
sl: Uravnoteženje letnega proračuna

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: &Year:
sl: &Leto:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kUseScheduledOperation) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QCheckBox, kUseScheduledOperation)
en: Use the scheduled operations for a better automatic creation
sl: Uporabite načrtovane operacije za boljše samodejno ustvarjanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kUseScheduledOperation)
en: Use scheduled operations
sl: Uporabi načrtovane operacije

[ctx: Title]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: For budgets having
sl: Za proračune, ki imajo

[ctx: Title]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: When delta
sl: Ko delta

[ctx: Title]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Modify budget
sl: Spremeni proračun

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QCheckBox, kYearCheck) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kYearCheck)
en: Enable condition on the year
sl: Omogoči pogoj v letu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kYearRule) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QSpinBox, kYearRule)
en: Year of the condition
sl: Leto pogoja

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kConditionCmb) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kConditionCmb) i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kModeCmb) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kModeCmb)
en: Condition to transfer the delta
sl: Pogoj za prenos delte

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kMonthRule) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QSpinBox, kMonthRule)
en: Month of the condition
sl: Mesec pogoja

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGCalculatorEdit, kAmountEdit2) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGCalculatorEdit, kAmountEdit2)
en: Amount of the transfer
sl: Znesek prenosa

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QCheckBox, kCategoryCheck) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kCategoryCheck) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QCheckBox, kCategoryTransferCheck) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kCategoryTransferCheck)
en: Enable condition on the category
sl: Omogoči pogoj v kategoriji

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kCategoryRule) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kCategoryRule)
en: Category of the condition
sl: Kategorija pogoja

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kCategoryTransfer) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kCategoryTransfer)
en: Category of the transfer
sl: Kategorija prenosa

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QCheckBox, kMonthCheck) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kMonthCheck)
en: Enable condition on the month
sl: Omogoči stanje v mesecu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kAddBtn) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kAddBtn)
en: Create a new budget (Ctrl+Enter)
sl: Ustvari nov predračun (krmilka+vnašalka)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kModifyBtn) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kModifyBtn)
en: Update selected budget (Shift+Enter)
sl: Posodobi izbrani predračun (dvigalka+vnašalka)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kProcessBtn) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kProcessBtn)
en: Process rules
sl: Procesna pravila

[ctx: Verb, add an item to a list]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kProcessBtn)
en: Process
sl: Obdelaj

[ctx: The estimated amount of money earned through interests on a remunerated account]
en: Estimated interest
sl: Ocenjene obresti

[ctx: Compute financial simulations for various situations (interests...)]
en: Simulations
sl: Simulacije

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... you can use the <a href="skg://skrooge_calculator_plugin">calculator</a> for many things</p>
sl: <p>... lahko uporabite <a href="skg://skrooge_calculator_plugin">kalkulator</a> za veliko stvari</p>

[ctx: User did not define an interest rate on an investment account]
en: No interest rate defined for account '%1'
sl: Obrestna mera ni določena za račun '%1'

[ctx: User did not define an interest rate on an investment account]
en: Your investment account '%1' doesn't have interest rate defined
sl: Vaš investicijski račun '%1' nima določene obrestne mere

[ctx: Link allowing user to open a new tab for defining interests parameters]
en: Open interest page
sl: Odpri stran z obrestmi

[ctx: A period of 15 days]
en: Fifteen
sl: Petnajst

[ctx: Used for configurating when interests are paid on an account : %s days after being calculated]
en: Day +%1
sl: Dan +%1

[ctx: Used for configurating when interests are paid on an account : %s days after being calculated]
en: Day -%1
sl: Dan -%1

[ctx: 24 fifteen is the name of a financial method to compute interests on an account]
en: 24 fifteen
sl: 24 petnajst

[ctx: A period of 360 days]
en: 360 days
sl: 360 dni

[ctx: A period of 365 days]
en: 365 days
sl: 365 dni

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, kAmortizationTable)
en: Interest
sl: Obresti

en: Interests calculator
sl: Kalkulator obresti

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, kAmortizationTableTitle) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTableWidget, kAmortizationTable) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QTableWidget, kAmortizationTable)
en: Amortization Table
sl: Tabela amortizacije

en: Loan amortization table calculator
sl: Kalkulator tabele za amortizacijo posojil

[ctx: The Annual interest is the amount of money gained in one year on a remunerated account]
en: Annual interest=%1
sl: Letne obresti=%1

[ctx: Lets the user create parameters for computing interests on an account]
en: Interest parameter creation for account '%1'
sl: Ustvarjanje parametrov obresti za račun '%1'

[ctx: An information to the user]
en: The interest parameter '%1' has been added
sl: Dodan je bil parameter obresti '%1'

[ctx: User defined parameters for computing interests were successfully created]
en: Interest parameter created
sl: Ustvarjen parameter obresti

[ctx: Error message: User defined parameters for computing interests could not be created]
en: Interest parameter creation failed
sl: Ustvarjanje parametra obresti ni uspelo

[ctx: Lets the user update parameters for computing interests on an account]
en: Interest parameter update for account '%1'
sl: Posodobitev parametra obresti za račun '%1'

[ctx: An information to the user]
en: The interest parameter '%1' has been updated
sl: Parameter obresti '%1' je bil posodobljen

[ctx: User defined parameters for computing interests were successfully updated]
en: Interest parameter updated
sl: Parameter obresti posodobljen

[ctx: Error message: User defined parameters for computing interests could not be updated]
en: Interest parameter update failed
sl: Posodobitev parametra obresti ni uspela

en: Number of payments:	%1
    Monthly payment: 	%2
    Monthly insurance: 	%3
    Total principal paid: 	%4
    Total interest paid: 	%5
    Total insurance paid: 	%6
    Total paid: 		%7
sl: Število plačil: 	%1
    Mesečno plačilo: 	%2
    Mesečno zavarovanje: 	%3
    Skupaj plačana glavnica: 	%4
    Skupaj plačanih obresti: 	%5
    Skupno plačano zavarovanje: 	%6
    Skupaj plačano: 		%7

[ctx: Noun, an account as in a bank account]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kAccountLabel)
en: Account:
sl: Račun:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kDisplayAccountCombo) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kDisplayAccountCombo)
en: Displayed account
sl: Prikazan račun

[ctx: Noun, a year]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kYearLabel)
en: &Year:
sl: &Leto:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, KYearEdit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, KYearEdit)
en: Year of computation
sl: Leto izračuna

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, kInterestResultsTitle)
en: Interest Results
sl: Rezultati obresti

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGTableView, kInterestResultTable) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGTableView, kInterestResultTable)
en: Result of interest computation
sl: Rezultat izračuna obresti

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, kInterestValuesTitle)
en: Interest Values
sl: Vrednosti obresti

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, kDefineValueTitle)
en: Define Value
sl: Določi vrednost

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGTableView, kInterestView) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGTableView, kInterestView)
en: Parameters for interest computation
sl: Parametri za izračun obresti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kDateLabel)
en: Da&te:
sl: Da&tum:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGDateEdit, kDateEdit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGDateEdit, kDateEdit)
en: Date of the interest's quote
sl: Datum ponudbe obresti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kRateLabel)
en: Rate (%):
sl: Mera (%):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kCreditValueDateLbl)
en: Credit value date:
sl: Datum kreditne vrednosti:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kCreditValueDate) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kCreditValueDate)
en: The credit value date computation mode.
sl: Način izračunavanja datuma kreditne vrednosti.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kDebitValueDateLbl)
en: Debit value date:
sl: Datum vrednosti bremenitve:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kDebitValueDate) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kDebitValueDate)
en: The debit value date computation mode.
sl: Način izračunavanja datuma bremenitve.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kModeLbl)
en: &Base computation:
sl: Osnovna vrednost:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kMode) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kMode)
en: The base of the computation.
sl: Osnova izračuna.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kRateEdit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QDoubleSpinBox, kRateEdit)
en: Rate of the interest
sl: Obrestna mera

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kAnnualRateLabel)
en: Annual interest rate (%):
sl: Letna obrestna mera (%):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kLoanLabel)
en: Loan amount (principal):
sl: Znesek posojila (glavnica):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kLength)
en: Length (years):
sl: Trajanje (leta):

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGCalculatorEdit, kLoanEdit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGCalculatorEdit, kLoanEdit)
en: Amount of the loan
sl: Znesek posojila

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGUnitComboBox, kUnitEdit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGUnitComboBox, kUnitEdit)
en: Unit of the loan
sl: Enota posojila

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, kPaymentSummaryTitle)
en: Payment Summary
sl: Povzetek plačila

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, kLoadSummaryTitle)
en: Loan Summary
sl: Povzetek posojila

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kInsuranceRateLbl)
en: Insurance rate(%):
sl: Stopnja zavarovanja (%):

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kLenghtEdit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QSpinBox, kLenghtEdit)
en: Length of the loan in years
sl: Trajanje posojila v letih

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kAnnualRateEdit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QDoubleSpinBox, kAnnualRateEdit)
en: Annual rate of the loan
sl: Letna stopnja posojila

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kInsuranceRateEdit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QDoubleSpinBox, kInsuranceRateEdit)
en: Insurance rate of the loan
sl: Stopnja zavarovanja posojila

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, kAmortizationTable) i18n: ectx: label, entry (mapping_amount), group (skrooge_importexport)
en: Amount
sl: Znesek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, kAmortizationTable)
en: Principal
sl: Glavnica

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, kAmortizationTable)
en: Insurance
sl: Zavarovanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, kAmortizationTable)
en: Balance
sl: Stanje

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kAdd) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kAdd)
en: Create a new interest parameter (Ctrl+Enter)
sl: Ustvari nov obrestni parameter (krmilka+vnašalka)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kAdd) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kAddButton) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, kLineAdd) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QToolButton, kLineAdd) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kUni
en: Add
sl: Dodaj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kUpdate) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kUpdate)
en: Update interest parameters (Shift+Enter)
sl: Posodobi parametre obresti (dvigalka+vnašalka)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kUpdate) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kModifyButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kModifyBtn) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kUnitUpdate)
en: Modify
sl: Spremeni

[ctx: Verb]
en: Import categories
sl: Uvozi kategorije

[ctx: Verb]
en: Import standard categories
sl: Uvozi standardne kategorije

[ctx: Verb]
en: Import categories [%1]
sl: Uvozi kategorije [%1]

[ctx: Verb]
en: Delete unused categories
sl: Izbriši neuporabljene kategorije

[ctx: Verb]
en: Open similar categories...
sl: Odpri podobne kategorije ...

[ctx: Noun, a list of items]
en: Similar categories
sl: Podobne kategorije

[ctx: Report header]
en: 5 main categories of expenditure
sl: 5 glavnih kategorij izdatkov

[ctx: Report header]
en: 5 main variations
sl: 5 glavnih sprememb

[ctx: Report header]
en: Budget
sl: Proračun

[ctx: Report header]
en: 5 main variations (issues)
sl: 5 glavnih sprememb (vprašanja)

[ctx: Successful message after an user action]
en: Categories imported.
sl: Kategorije uvožene.

[ctx: Error message]
en: Importing categories failed.
sl: Uvoz kategorij ni uspel.

[ctx: List of categories. It is not needed to translate each item. You can set the list you want. ';' must be used to separate categories. ' > ' must be used to separate category and sub category (no limit of level).]
en: Alimony;Auto;Auto > Fuel;Auto > Insurance;Auto > Lease;Auto > Loan;Auto > Registration;Auto > Service;Bank Charges;Bank Charges > Interest Paid;Bank Charges > Service Charge;Bills;Bills > Electricity;Bills > Fuel Oil;Bills > Local Taxes;Bills > Mortgage;Bills > Natural Gas;Bills > Rent;Bills > TV;Bills > Telephone;Bills > Water & Sewage;Bonus;Business;Business > Auto;Business > Capital Goods;Business > Legal Expenses;Business > Office Rent;Business > Office Supplies;Business > Other;Business > Revenue;Business > Taxes;Business > Travel;Business > Utilities;Business > Wages & Salary;Car;Car > Fuel;Car > Insurance;Car > Lease;Car > Loan;Car > Registration;Car > Service;Cash Withdrawal;Charity;Charity > Donations;Child Care;Child Support;Clothing;Disability;Div Income;Div Income > Ord dividend;Div Income > Stock dividend;Education;Education > Board;Education > Books;Education > Fees;Education > Loans;Education > Tuition;Employment;Employment > Benefits;Employment > Foreign;Employment > Lump sums;Employment > Other employ;Employment > Salary & wages;Food;Food > Dining Out;Food > Groceries;Gardening;Gift Received;Gifts;Healthcare;Healthcare > Dental;Healthcare > Doctor;Healthcare > Hospital;Healthcare > Optician;Healthcare > Prescriptions;Holidays;Holidays > Accomodation;Holidays > Travel;Household;Household > Furnishings;Household > Repairs;Insurance;Insurance > Auto;Insurance > Disability;Insurance > Home and Contents;Insurance > Life;Insurance > Medical;Int Inc;Int Inc > Bank Interest;Int Inc > Gross;Int Inc > Net;Int Inc > Other savings;Invest. income;Invest. income > 1st option;Invest. income > Dividend;Invest. income > Foreign;Invest. income > Other savings;Invest. income > Other trusts;Invest. income > Other trusts#Capital;Invest. income > Other trusts#Dist. rec'd;Invest. income > Other trusts#Estate;Investment Income;Investment Income > Dividends;Investment Income > Interest;Investment Income > Long-Term Capital Gains;Investment Income > Short-Term Capital Gains;Investment Income > Tax-Exempt Interest;Job Expense;Job Expense > Non-Reimbursed;Job Expense > Reimbursed;Legal Fees;Leisure;Leisure > Books & Magazines;Leisure > Entertaining;Leisure > Films & Video Rentals;Leisure > Hobbies;Leisure > Sporting Events;Leisure > Sports Goods;Leisure > Tapes & CDs;Leisure > Theatre & Concerts etc;Leisure > Toys & Games;Loan;Loan > Loan Interest;Long-Term Capital gains;Mortgage;Mortgage > Interest;Mortgage > PMI;Mortgage > Principle;Motor;Motor > Fuel;Motor > Loan;Motor > Service;Other Expense;Other Expense > Unknown;Other Income;Other Income > Child Support;Other Income > Employee Share Option;Other Income > Gifts Received;Other Income > Loan Principal Received;Other Income > Lottery or Premium Bond Prizes;Other Income > Student loan;Other Income > Tax Refund;Other Income > Unemployment Benefit;Pension;Pension > Employer;Personal Care;Pet Care;Pet Care > Food;Pet Care > Supplies;Pet Care > Vet's Bills;Recreation;Retirement Accounts;Retirement Accounts > 401(k)403(b) Plan Contributions;Retirement Accounts > 529 Plan Contributions;Retirement Accounts > IRA Contributions;Retirement Income;Retirement Income > 401(k);Retirement Income > 401(k) > 403(b) Distributions;Retirement Income > IRA Distributions;Retirement Income > Pensions & Annuities;Retirement Income > State Pension Benefits;Short-Term Capital gains;Social Security Benefits;Taxes;Taxes > AMT;Taxes > Federal Tax;Taxes > Federal Taxes;Taxes > Local Tax;Taxes > Local Taxes;Taxes > Other Invest;Taxes > Other Tax;Taxes > Property Taxes;Taxes > Social Security;Taxes > State Tax;Taxes > State Taxes;Travel;Travel > Accomodations;Travel > Car Rental;Travel > Fares;Utilities;Utilities > Electricity;Utilities > Garbage & Recycling;Utilities > Gas;Utilities > Sewer;Utilities > Telephone;Utilities > Water;Wages & Salary;Wages & Salary > Benefits;Wages & Salary > Bonus;Wages & Salary > Commission;Wages & Salary > Employer Pension Contributions;Wages & Salary > Gross Pay;Wages & Salary > Net Pay;Wages & Salary > Overtime;Wages & Salary > Workman's Comp
sl: Preživnina;Avto;Avto > Gorivo;Avto > Zavarovanje;Avto > Najem;Auto > Posojilo;Avto > Registracija;Avto > Servis;Bančni stroški;Bančni stroški > Plačane obresti;Bančni stroški> Stroški storitve;Računi;Računi > Električna energija;Računi > Kurilno olje; računi > Lokalni davki; Računi > Hipoteka; Računi > Zemeljski plin; Računi > Najemnina; Računi > TV; Računi > Telefon; Računi > Voda in kanalizacija; Bonus; Posel; Poslovanje > Avto; Poslovanje > Kapitalsko blago; Posel > Pravni stroški;Posel > Najem pisarne;Posel > Pisarniški material;Posel > Drugo;Posel > Prihodki;Posel > Davki;Posel > Potovanja;Posel > Javne storitve;Posel > Plače in plačila;Avto;Avto > Gorivo;Avto > Zavarovanje; Avto > Najem; Avto > Posojilo; Avto > Registracija; Avto > Storitev; Dvig gotovine; Dobrodelnost; Dobrodelnost > Donacije; Otroško varstvo; Otroško varstvo; Oblačila; Invalidnost; Dohodek od dividende; Dohodek od dividende > Dividenda od dividende; Dohodek od delnic > Dividenda od delnic; Izobraževanje;Izobraževanje > Odbor;Izobraževanje > Knjige;Izobraževanje > Stroški;Izobraževanje > Posojila;Izobraževanje > Šolnina;Zaposlitev;Zaposlitev > Ugodnosti;Zaposlitev > Tujina;Zaposlitev > Lu mp vsote;Zaposlitev > Druge zaposlitve;Zaposlitev > Plača in plače;Hrana;Hrana > Restavracija;Hrana > Živila;Vrtnarjenje;Prejeto darilo;Darila;Zdravstvo;Zdravstvo > Zobozdravstvo;Zdravstvo > Zdravnik;Zdravstvena bolnišnica > Bolnišnica; Zdravstvo > Recepti; Počitnice; Počitnice > Namestitev; Počitnice > Potovanja; Gospodinjstvo; Gospodinjstvo > Oprema; Gospodinjstvo > Popravila; Zavarovanje; Zavarovanje > Avto; Zavarovanje > Invalidnost; Zavarovanje > Dom in vsebine; Zavarovanje > Življenjsko; Zavarovanje > Medicinsko; ;Int Inc > Bančne obresti;Int Inc > Gross;Int Inc > Net;Int Inc > Drugi prihranki;Invest. dohodek; Invest. dohodek > 1. možnost; Invest. prihodki > dividende; naložbe. prihodki > Tuji; Invest. prihodki > Drugi prihranki; Invest. prihodki > Drugi skladi; Invest. prihodki > Drugi skladi#Capital;Invest. prihodki > Drugi skladi#Dist. rec'd; Investirajte. dohodek > Drugi skladi#Nepremičnine;Prihodki od naložb;Prihodki od naložb > Dividende;Prihodki od naložb > Obresti;Prihodki od naložb > Dolgoročni kapitalski dobički;Prihodki od naložb > Kratkoročni kapitalski dobički;Prihodki od naložb >Oproščene obresti;Odhodki za delo; Stroški > Nepovrnjeni; Stroški dela > Povrnjeni; Pravni stroški; Prosti čas; Prosti čas > Knjige in revije; Prosti čas > Zabava; Prosti čas > Izposoja filmov in videoposnetkov; Prosti čas > Hobiji; Prosti čas > Športni dogodki; Prosti čas > Športni izdelki; Prosti čas > Kasete & CD-ji;Prosti čas > Gledališče in koncerti itd.;Prosti čas > Igrače & igre; Posojilo; Posojilo > Obresti posojila; Dolgoročni kapitalski dobički; Hipoteka; Hipoteka > Obresti; Hipoteka > PMI; Hipoteka > Princip; Motor; Motor > Gorivo; Motor > Posojilo; Motor > Storitve;Drugi odhodki;Drugi odhodki > Neznano;Drugi dohodki;Drugi dohodki > Preživnina za otroke;Drugi dohodki > Možnost deleža zaposlenih;Drugi dohodki > Prejeta darila;Drugi dohodki > Prejeta glavnica posojila;Drugi dohodki > Loterija ali premija Nagrade za obveznice;Drugi dohodki > Študentsko posojilo;Drugi dohodki > Vračilo davka;Drugo er Dohodek > Nadomestilo za brezposelnost; Pokojnina; Pokojnina > Delodajalec; Osebna nega; Nega hišnih ljubljenčkov; Nega hišnih ljubljenčkov > Hrana; Nega hišnih ljubljenčkov > Zaloge; Nega hišnih ljubljenčkov > Veterinarski računi; Rekreacija; Računi za upokojitev; Računi za upokojitev > 401(k)403(b) Prispevki za načrt; Računi za upokojitev > 529 Prispevki za načrt; Računi za upokojitev > Prispevki IRA; Upokojitveni dohodki; Upokojitveni dohodki > 401 (k); Upokojitveni dohodki > 401 (k) > 403 (b) Porazdelitve; Pokojnine in rente; Upokojitveni dohodek > Državne pokojninske dajatve; Kratkoročni kapitalski dobički; Prejemki socialne varnosti; Davki; Davki > AMT; Davki > Zvezni davki; Davki > Zvezni davki; Davki > Lokalni davki; Davki > Lokalni davki; Davki > Drugo Investicije;Davki > Drugi davki;Davki > Davki na nepremičnine;Davki > Socialna varnost;Davki > Državni davki;Davki > Državni davki;Potovanja;Potovanja > Prenočišča;Potovanja > Najem avtomobila;Potovanja > Cene;Komunalne storitve;Komunalne storitve > Električna energija;Komunalne storitve > Smeti in recikliranje; Pripomočki > Plin; Pripomočki > Kanalizacija; Pripomočki > Telefon; Pripomočki > Voda;Plače in plače;Plače in plačila > Prejemki;Plače in plačila > Bonus;Plače in plačila > Provizija;Plače in plačila > Pokojninski prispevki delodajalca;Plače in plačila > Bruto plača;Plače in plačila > Neto plača;Plače in plačila > Nadure; Plače in plače > Delavske kompenzacije

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Import standard categories
sl: Uvoz standardnih kategorij

[ctx: Noun, categories of items]
en: Categories
sl: Kategorije

[ctx: A tool tip]
en: Categories management
sl: Upravljanje kategorij

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... <a href="skg://skrooge_categories_plugin">categories</a> can be reorganized by drag & drop.</p>
sl: <p>... <a href="skg://skrooge_categories_plugin">kategorije </a> se lahko reorganizirajo s povleci & spusti.</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... if you delete a <a href="skg://skrooge_categories_plugin">category</a>, all operations affected by this category will be associated to its parent category.</p>
sl: <p>... če izbrišete <a href="skg://skrooge_categories_plugin">kategorijo</a>, bodo vse operacije te kategorije povezane z njeno nadrejeno kategorijo.</p>

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Many unused categories
sl: Številne neuporabljene kategorije

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: You can improve performances by removing categories that have no operations.
sl: Uspešnost lahko izboljšate tako, da odstranite kategorije, ki nimajo nobenih operacij.

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Important variation for '%1'
sl: Pomembna različica za '%1'

[ctx: Advice on making the best (action)]
en: Open sub operations with category containing '%1'
sl: Odpri pod operacije z kategorijo, ki vsebuje '%1'

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Some categories seem to be identical
sl: Zdi se, da so nekatere kategorije enake

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: Some categories seem to be identical but with different syntax. They could be merged.
sl: Zdi se, da so nekatere kategorije enake, vendar z drugačno sintakso. Lahko bi jih združili.

[ctx: Noun, a list of items]
en: Sub operations with category containing '%1'
sl: Pod operacije s kategorijo, ki vsebuje '%1'

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Delete unused categories
sl: Brisanje neuporabljenih kategorij

[ctx: Successful message after an user action]
en: Unused categories deleted
sl: Neuporabljene kategorije izbrisane

[ctx: Error message]
en: Unused categories deletion failed
sl: Brisanje neuporabljenih kategorij ni uspelo

[ctx: Verb]
en: Add category
sl: Dodaj kategorijo

en: Income
sl: Prihodki

en: Expenditure
sl: Izdatek

en: Highlighted
sl: Poudarjeno

[ctx: An help]
en: Add a sub category to the selected one
sl: Dodajanje podkategorije k izbrani kategoriji

[ctx: Noun, default name for a new category]
en: New category
sl: Nova kategorija

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Category creation '%1'
sl: Ustvarjanje kategorije '%1'

[ctx: An information message]
en: The category '%1' has been created
sl: Kategorija '%1' je bila ustvarjena

[ctx: Successful message after an user action]
en: Category '%1' created
sl: Ustvarjena kategorija '%1'

[ctx: Error message]
en: Category creation failed
sl: Ustvarjanje kategorije ni uspelo

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Category update
sl: Posodobitev kategorije

[ctx: Information message]
en: You tried to modify all names of selected categories. Categories have been merged.
sl: Poskušali ste spremeniti vsa imena izbranih kategorij. Kategorije so bile združene.

[ctx: An information message]
en: The category '%1' has been merged with category '%2'
sl: Kategorija »%1« je bila združena z kategorijo »%2«

[ctx: An information message]
en: The category '%1' has been updated
sl: Kategorija »%1« je bila posodobljena

[ctx: Successful message after an user action]
en: Category updated
sl: Kategorija posodobljena

[ctx: Error message]
en: Category update failed
sl: Posodobitev kategorije ni uspela

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, skgcategoriesplugin_base)
en: Categories
sl: Kategorije

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kNameInput1)
en: The category to modify
sl: Kategorija, ki naj bo zamenjana

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kNameInput2)
en: The sub category to add
sl: Podkategorija za dodati

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kModifyCategoryButton) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kModifyCategoryButton)
en: Update selected categories (Shift+Enter)
sl: Posodobi izbrane kategorije (dvigalka+vnašalka)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kDeleteUnusedButton) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kDeleteUnusedButton)
en: Delete unused categories
sl: Izbriši neuporabljene kategorije

[ctx: Verb, delete unused categories]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kDeleteUnusedButton)
en: Delete unused
sl: Izbriši neuporabljene

note: i18n: ectx: Menu (import)
en: Import
sl: Uvozi

note: i18n: ectx: Menu (other)
en: Other
sl: Drugo

note: i18n: ectx: label, entry (automatic_validation), group (skrooge_importexport)
en: Automatic validation after import
sl: Samodejno preverjanje veljavnosti po uvozu

note: i18n: ectx: label, entry (apply_rules), group (skrooge_importexport)
en: Apply rules on to imported operations
sl: Uporaba pravil za uvožene operacije

note: i18n: ectx: label, entry (open_after_import_or_processing), group (skrooge_importexport)
en: Open operations after import or processing
sl: Odprte operacije po uvozu ali obdelavi

note: i18n: ectx: label, entry (since_last_import), group (skrooge_importexport)
en: Import only operations since the last imported one
sl: Uvozite samo operacije od zadnje uvožene naprej

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_automatic_search_header) i18n: ectx: label, entry (automatic_search_header), group (skrooge_importexport)
en: Automatic search of the header
sl: Samodejno iskanje glave

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_automatic_search_columns) i18n: ectx: label, entry (automatic_search_columns), group (skrooge_importexport)
en: Automatic search of the columns
sl: Samodejno iskanje stolpcev

note: i18n: ectx: label, entry (header_position), group (skrooge_importexport)
en: Header position
sl: Položaj glave

note: i18n: ectx: label, entry (columns_positions), group (skrooge_importexport)
en: Column positions
sl: Položaji stolpcev

note: i18n: ectx: label, entry (mapping_number), group (skrooge_importexport)
en: Number
sl: Številka

note: i18n: ectx: label, entry (mapping_mode), group (skrooge_importexport)
en: Mode
sl: Način

note: i18n: ectx: label, entry (mapping_payee), group (skrooge_importexport)
en: Payee
sl: Prejemnik plačila

note: i18n: ectx: label, entry (mapping_comment), group (skrooge_importexport)
en: Comment
sl: Komentar

note: i18n: ectx: label, entry (mapping_status), group (skrooge_importexport)
en: Status
sl: Stanje

note: i18n: ectx: label, entry (mapping_bookmarked), group (skrooge_importexport)
en: Bookmarked
sl: Zaznamovane

note: i18n: ectx: label, entry (mapping_account), group (skrooge_importexport)
en: Account
sl: Račun

note: i18n: ectx: label, entry (mapping_category), group (skrooge_importexport)
en: Category
sl: Kategorija

note: i18n: ectx: label, entry (mapping_quantity), group (skrooge_importexport)
en: Quantity
sl: Količina

note: i18n: ectx: label, entry (mapping_sign), group (skrooge_importexport)
en: Sign
sl: Predznak

note: i18n: ectx: label, entry (mapping_debit), group (skrooge_importexport)
en: Debit
sl: Debet

note: i18n: ectx: label, entry (mapping_unit), group (skrooge_importexport)
en: Unit
sl: Enota

note: i18n: ectx: label, entry (mapping_property), group (skrooge_importexport)
en: Property
sl: Lastnost

note: i18n: ectx: label, entry (backends), group (skrooge_importexport)
en: List of backends used
sl: Seznam uporabljenih zaledij

note: i18n: ectx: label, entry (csv_date_format), group (skrooge_importexport)
en: CSV date format
sl: Oblika datuma CSV

note: i18n: ectx: label, entry (ledger_account_identification), group (skrooge_importexport)
en: Ledger account identification
sl: Identifikacija glavne knjige

note: i18n: ectx: label, entry (qif_date_format), group (skrooge_importexport)
en: QIF date format
sl: Oblika datuma QIF

note: i18n: ectx: label, entry (download_on_open), group (skrooge_importexport) i18n: ectx: label, entry (download_on_open), group (skrooge_unit)
en: Download all values on open
sl: Prenos vseh vrednosti na odprtem

note: i18n: ectx: label, entry (download_frequency), group (skrooge_importexport) i18n: ectx: label, entry (download_frequency), group (skrooge_unit)
en: Frequency of the automatic download
sl: Pogostost samodejnega prenosa

[ctx: Verb, action to import items from another format]
en: Import
sl: Uvozi

[ctx: Verb, action to import items from another format]
en: Import...
sl: Uvozi …

[ctx: Verb, action to import items from another format]
en: Import with backends
sl: Uvažanje z zaledji

[ctx: Verb, action to import]
en: Import currency values...
sl: Uvozk vrednosti valute ...

[ctx: Verb, action to import]
en: Import rules...
sl: Uvozi pravila ...

[ctx: Verb, action to export items in another format]
en: Export
sl: Izvozi

[ctx: Verb, action to export items to another format]
en: Export...
sl: Izvozi ...

[ctx: Noun, apply some kind of transformation on an item]
en: Processing
sl: V obdelavi

[ctx: Verb, action to find and group transfers]
en: Find and group transfers
sl: Iskanje in združevanje prenosov

[ctx: Verb, action to anonymize a document]
en: Anonymize
sl: Anonimiziraj

[ctx: Verb, action to clean an import]
en: Clean bank's imports
sl: Čisti uvoze banke

[ctx: Verb, action to validate imported operations]
en: Switch validation of imported operations
sl: Zamenjava veljavnosti uvoženih operacij

[ctx: Verb, action to merge]
en: Validate operations that do not require further action
sl: Potrdi operacije, ki ne zahtevajo nadaljnjih ukrepov

[ctx: Verb, action to open]
en: Open imported operations not yet validated...
sl: Odpri uvožene operacije, ki še niso preverjene...

[ctx: Noun, a list of items]
en: Operations imported and not yet validated
sl: Operacije, uvožene in še ne preverjene

[ctx: Verb, action to merge]
en: Merge imported operations
sl: Združi uvožene operacije

[ctx: Noun]
en: Force the merge
sl: Prisilite združevanje

[ctx: Information message]
en: You have some krunner's operations to import
sl: Nekaj operacij krunner je potrebno uvoziti

[ctx: Question]
en: Do you really want to import %1 into the current document ?
sl: Ali želite res uvoziti %1 v trenutni dokument?

[ctx: Question]
en: Import confirmation
sl: Potrditev uvoza

[ctx: Information]
en: You must enter the list of backends to use separated by a ';'.
    A backend can have parameters. You can pass the parameters in parenthesis separated by comma.
    
    Example: backendA;backendB(parameter1,parameter2).
    
    Here is the list of known backends: %1.
sl: Vnesti morate seznam zalednih programov, ki jih želite uporabiti ločeno s ';'.
    Zaledni program ima lahko parametre. Parametre lahko podajate v oklepaju, ločenih z vejico.
    
    Primer: backendA;backendB(parameter1,parameter2).
    
    Tukaj je seznam znanih zalednih programov: %1.

[ctx: Format date]
en: Automatic detection
sl: Samodejno zaznavanje

[ctx: Noun]
en: Import / Export
sl: Uvoz / izvoz

[ctx: Noun]
en: Import / Export management
sl: Upravljanje uvoza / izvoza

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... skrooge is able to detect <a href="skg://tab_configure?page=Skrooge import and export plugin">automatically</a> transfers after an import.</p>
sl: <p>... skrooge lahko zazna<a href="skg://tab_configure?page=Skrooge import and export plugin"> samodejno </a> prenose po uvozu.</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... you can automatically import operation with <a href="skg://tab_configure?page=Skrooge import and export plugin">backend</a>.</p>
sl: <p>... lahko samodejno uvozite operacijo z <a href="skg://tab_configure?page=Skrooge import and export plugin">zalednim programom</a>.</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... you can <a href="skg://import_operation">import</a> many files in one shot.</p>
sl: <p>... lahko <a href="skg://import_operation">uvozite </a> veliko datotek v enem koraku.</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... unit amounts can be imported through a CSV file.</p>
sl: <p>... enote zneskov lahko uvozite prek datoteke CSV.</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... you can customize your CSV import with regular expressions defined in <a href="skg://tab_configure?page=Skrooge import and export plugin">setting</a> panel.</p>
sl: <p>... uvoz CSV lahko prilagodite z običajnimi izrazi, določenimi na <a href="skg://tab_configure?page=Skrooge import and export plugin">nastavitveni</a> plošči.</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... you can export the full content of your document into a XML file.</p>
sl: <p>... celotno vsebino dokumenta lahko izvozite v datoteko XML.</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... you can export some accounts or operations just be selecting them before to launch the <a href="skg://export">export_operation</a>.</p>
sl: <p>... lahko izvozite nekatere račune ali operacije samo jih izberete, preden zaženete <a href="skg://export">izvedbo izvoza</a>.</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... you can apply <a href="skg://skrooge_search_plugin">automatic rules</a> after an import to set the right categories.</p>
sl: <p>... uporabite lahko <a href="skg://skrooge_search_plugin">samodejna pravila po</a> uvozu, da nastavite pravo kategorijo.</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... you can convert file by using the batch tool '%1'.</p>
sl: <p>... datoteko lahko pretvorite s paketnim orodjem '%1'.</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... skrooge uses the name of the imported file to find the target account.</p>
sl: <p>... skrooge uporablja ime uvožene datoteke za iskanje ciljnega računa.</p>

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Import with backends
sl: Uvažanje z zalednimi programi

[ctx: Error message]
en: Syntax error in backend "%1"
sl: Napaka skladnje v zalednem programu "%1"

[ctx: Question]
en: The backend '%1' needs a password.
    Please enter the password.
sl: Zaledni program "%1" zahteva geslo.
    Vnesite geslo.

[ctx: A file format]
en: CSV Files
sl: Datoteke CSV

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Import with codec %1
sl: Uvoz s kodekom %1

[ctx: Error message]
en: Import of file named '%1' failed
sl: Uvoz datoteke z imenom »%1« ni uspel

[ctx: Error message]
en: Import canceled by user
sl: Uvoz je preklical uporabnik

en: %1 file successfully imported. | %1 files successfully imported.
sl[0]: %1 datoteka uspešno uvožena.
sl[1]: %1 datoteki uspešno uvoženi.
sl[2]: %1 datoteke uspešno uvožene.
sl[3]: %1 datotek uspešno uvoženih.

[ctx: Noun]
en: Install %1
sl: Namesti %1

[ctx: Information message]
en: The installation will be done during the next import
sl: Namestitev bo opravljena med naslednjim uvozom

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Export
sl: Izvoz

[ctx: Successful message after an user action]
en: File '%1' successfully exported.
sl: Datoteka '%1' je uspešno izvožena.

[ctx: Error message]
en: Export of '%1' failed
sl: Izvoz '%1' ni uspel

[ctx: Question]
en: The file can be made anonymous in two ways.<br/><b>Reversibly:</b> enter a key and memorize it, it will be used to go back.<br/><b>Irreversibly (recommended):</b> do not enter a key.<br/><br/>To reverse an anonymous file, simply try to anonymize it with the same key.
sl: Datoteka lahko anonimizirate na dva načina.<br/><b>Reverzibilno: vnesite</b> ključ in ga zapomnite, bo uporabljen za pomik nazaj.<br/><b>Nepopravno (priporočeno):</b> ne vnesite ključa.<br/><br/>Če želite anonimizirano datoteko obrniti, jo preprosto poskusite anonimizirati z istim ključem.

[ctx: An anonymized document is a document where all private data has been removed]
en: Document anonymized.
sl: Dokument anonimiziran.

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Find and group transfers
sl: Iskanje in združevanje prenosov

en: Document successfully processed. %1 transfer created. | Document successfully processed. %1 transfers created.
sl[0]: Dokument uspešno obdelan. %1 prenos je bil ustvarjen.
sl[1]: Dokument uspešno obdelan. %1 prenosa sta bila ustvarjena.
sl[2]: Dokument uspešno obdelan. %1 prenosi so bili ustvarjeni.
sl[3]: Dokument uspešno obdelan. %1 prenosov je bilo ustvarjenih.

[ctx: Information message]
en: No transfers found
sl: Nobenih prenosov ni bilo mogoče najti

[ctx: Error message]
en: Processing failed.
sl: Obdelovanje je spodletelo.

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Clean bank's imports
sl: Počisti uvoze banke

[ctx: Successful message after an user action]
en: Document successfully cleaned.
sl: Dokument je uspešno očiščen.

[ctx: Error message]
en: Clean failed.
sl: Čiščenje ni uspelo.

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Switch validation of imported operations
sl: Preklopi veljavnosti uvoženih operacij

[ctx: Successful message after an user action]
en: Imported operations validated.
sl: Potrjene so uvozne operacije.

[ctx: Error message]
en: Validation failed
sl: Potrjevanje ni uspelo

[ctx: Error message]
en: Invalid selection, you must select one imported operation and one manual operation with same amounts
sl: Neveljaven izbor, izbrati morate eno uvoženo operacijo in eno ročno operacijo z enakimi zneski

[ctx: Question]
en: Amounts are not equals. Do you want to force the merge ?
sl: Zneski niso enaki. Želite prisiliti združitev?

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Merge imported operations
sl: Združi uvožene operacije

[ctx: Error message]
en: Merge failed
sl: Spajanje ni uspelo

[ctx: Successful message after an user action]
en: Imported operations merged.
sl: Uvožene operacije so se združile.

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Validate all operations
sl: Preverjanje veljavnosti vseh operacij

[ctx: Message for successful user action]
en: Operations validated.
sl: Operacije potrjene.

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Many operations imported and not yet validated
sl: Številne operacije uvožene in še niso potrjene

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: After importing operations, you should review them, make corrections on, for instance, category, payee. Once done, you should mark the imported operation as validated, so that you know the operation has been fully processed.
sl: Po uvažanju operacij jih morate pregledati, popraviti na primer kategorijo prejemnika plačila. Ko končate, morate uvoženo operacijo označiti kot potrjeno, tako da veste, da je bila operacija v celoti obdelana.

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Krunner's operation ongoing [%1 %2 %3]
sl: Operacija Krunnerja je v teku [%1 %2 %3]

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: Operations created through krunner have to be fully created in skrooge.
sl: Operacije, ustvarjene prek krunnerja, morajo biti v celoti ustvarjene v skrooge.

[ctx: Advice on making the best (action)]
en: Import operation in %1
sl: Operacija uvoza v %1

[ctx: Advice on making the best (action)]
en: Remove operation
sl: Odstrani operacijo

[ctx: An erro message]
en: Open file '%1' failed
sl: Odpiranje datoteke '%1' ni uspelo

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Import krunner's operation
sl: Uvažanje operacije Krunnerja

[ctx: An information to the user]
en: The operation '%1' has been added
sl: Operacija '%1' je bila dodana

[ctx: Message for successful user action]
en: Operations imported.
sl: Uvožene operacije.

[ctx: Error message]
en: Import failed
sl: Uvoz ni uspel

[ctx: Message for successful user action]
en: Operations removed.
sl: Operacije odstranjene.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, kGeneral)
en: General
sl: Splošno

note: i18n: ectx: attribute (toolTip), widget (QWidget, kGeneral)
en: General import settings
sl: Splošne nastavitve uvoza

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: After import
sl: Po uvozu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_apply_rules)
en: This option allows to apply all rules defined in "Search and process" on all imported operations
sl: Ta možnost omogoča uporabo vseh pravil opredeljenih v "Iskanje in postopek" za vse uvožene operacije

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_apply_rules)
en: Apply rules on imported operations
sl: Uveljavi pravila o uvoženih operacijah

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_automatic_validation)
en: This option allows to validate all imported operations
sl: Ta možnost omogoča preverjanje veljavnosti vseh uvoženih operacij

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_automatic_validation)
en: Automatic validation
sl: Samodejno preverjanje veljavnosti

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_open_after_import_or_processing)
en: This option allows to open all imported operations at the end of the import
sl: Ta možnost omogoča odpiranje vseh uvoženih operacij na koncu uvoza

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_open_after_import_or_processing)
en: Open operations
sl: Odpri operacije

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_since_last_import)
en: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600; color:#ff0000;">WARNING: </span>In some conditions, this option can cause missing operations. </p><p>This option is mainly interesting with OFX import when your bank is not able to generate real unique identifier for operations.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600; color:#ff0000;">OPOZORILO: </span>Pri nekaterih pogojih lahko ta možnost povzroči manjkajoče operacije. </p><p>Ta možnost je zanimiva predvsem z OFX uvozom, ko vaša banka ne more ustvariti realnega edinstvenega določilnika za operacije.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_since_last_import)
en: Import only operations since the last imported one (not recommended)
sl: Uvozite samo operacije od zadnjega uvoženega (ni priporočljivo)

note: i18n: ectx: attribute (toolTip), widget (QWidget, kCsv)
en: Settings for CSV import
sl: Nastavitve za uvoz CSV

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Header position:
sl: Položaj glave:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: 0 if CSV file does not have header
sl: 0, če datoteka CSV nima glave

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, kDateLbl) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLabel, kDateLbl) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGDateEdit, kDateEdit)
en: Date of the operation
sl: Datum operacije

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kDateLbl)
en: Date:
sl: Datum:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, kNumberLbl) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kNumberEdit)
en: Number of the operation, for example the Check number, or a Transfer reference.
sl: Številka operacije, na primer številka čeka ali sklic prenosa.

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLabel, kNumberLbl) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLineEdit, kNumberEdit)
en: Number of the operation
sl: Število operacij

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kNumberLbl)
en: Number:
sl: Številka:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, kTypeLabel)
en: Operation mode (how you made the operation).
    Examples: Credit Card, Check, Transfer...
sl: Način delovanja (način delovanja).
    Primeri: kreditna kartica, ček, prenos...

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLabel, kTypeLabel) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kTypeEdit)
en: Operation mode
sl: Način delovanja

[ctx: Noun, the mode used for payment of the operation (Credit Card, Cheque, Transfer...)]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kTypeLabel)
en: Mode:
sl: Način:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, kPayeeLabel) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLabel, kPayeeLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kPayeeEdit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kPayeeEdit)
en: Payee of the operation
sl: Prejemnik operacije

[ctx: Noun, a person or institution receiving a payment, or paying the operation]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kPayeeLabel)
en: Pa&yee:
sl: Prejemnik &plačila:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, kCommentLabel) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLabel, kCommentLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kCommentEdit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kCommentEdit)
en: Comment of the operation
sl: Komentar operacije

[ctx: Noun, a user comment on an item]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kCommentLabel)
en: Comment:
sl: Komentar:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, kStatusLbl)
en: Status of the operation (reconciled or not)
sl: Stanje operacije (usklajena ali ne)

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLabel, kStatusLbl)
en: Status of the operation
sl: Stanje operacije

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kStatusLbl)
en: Status:
sl: Stanje:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, kBookmarkedLbl) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLabel, kBookmarkedLbl)
en: Bookmark of the operation
sl: Zaznamek operacije

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kBookmarkedLbl)
en: Boo&kmarked:
sl: &Zaznamovano:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, kAccountLabel) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLabel, kAccountLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kAccountEdit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kAccountEdit)
en: Account of the operation
sl: Račun operacije

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, kCategoryLabel) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLabel, kCategoryLabel) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kCategoryEdit)
en: Category of the operation
sl: Kategorija operacije

[ctx: Noun, the category of an item]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kCategoryLabel)
en: Category:
sl: Kategorije:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, kAmountLabel) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLabel, kAmountLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, kQuantityLbl) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLabel, kQuantityLbl) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGCal
en: Amount of the operation
sl: Znesek operacije

[ctx: Noun, a numerical quantity]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kAmountLabel)
en: Amount:
sl: Znesek:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kQuantityLbl)
en: Quantity:
sl: Količina:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, kSignLbl) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLabel, kSignLbl)
en: Sign of the operation
sl: Predznak operacije

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kSignLbl)
en: Sign:
sl: Predznak:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, kUnitLbl) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLabel, kUnitLbl) i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGUnitComboBox, kUnitEdit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGUnitComboBox, kUnitEdit)
en: Unit of the operation
sl: Enota operacije

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kUnitLbl)
en: Unit:
sl: Enota:

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLabel, kidtransaction) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, kidtransaction)
en: Id to join all operations as a split operation
sl: ID da se zlivanje vsem operacijam kot razdelitvi operacije

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_8)
en: Id to join all operations as a transfer
sl: ID, da se pridruži vsem operacijam kot prenos

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLabel, label_9) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_9)
en: To identify column to import as properties
sl: Prepoznavanje stolpca za uvoz kot lastnosti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Property:
sl: Lastnost:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "https://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">You have to define <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Regular_expression"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">regular expression</span></a> allowing to automatically map each attribute.</p></body></html>
sl: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "https://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Določiti morate <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Regular_expression"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">regularni izraz</span></a>, ki omogoča samodejno preslikavo vsakega atributa.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Column positions:
sl: Položaji stolpcev:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kLabelColumns)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "https://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">  Must be a string containing following key words separated by <span style=" font-weight:600;">|</span>:</p></body></html>
sl: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "https://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
     <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Mora biti niz, ki vsebuje naslednje ključne besede, ločene <span style=" font-weight:600;">z | </span>:</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "https://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:9pt;">  </span><span style=" font-size:9pt;">or nothing to ignore the column</span><span style=" font-size:9pt;"> </span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:9pt;">  or anything else to import the column as a property.</span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:9pt;">  </span><span style=" font-size:9pt; text-decoration: underline;">Example:</span></p></body></html>
sl: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "https://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:9pt;">  </span><span style=" font-size:9pt;">ali ničesar za prezreti stolpec</span> <span style=" font-size:9pt;"> </span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:9pt;">  ali karkoli drugega za uvoz stolpca kot lastnost.</span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:9pt;">  </span><span style=" font-size:9pt; text-decoration: underline;">Primer:</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, More)
en: Edit regular expressions...
sl: Uredi regularni izraz ...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, kSignLbl_2) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLabel, kSignLbl_2)
en: How to identify a debit
sl: Kako prepoznati obremenitev

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kSignLbl_2)
en: Debit values of "sign" column:
sl: Vrednosti bremenitve stolpca "podpis":

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Date format:
sl: Oblika datuma:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, kLedger)
en: Ledger
sl: Glavna knjiga

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Account identification:
sl: Identifikacija računa:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_ledger_account_identification)
en: <html><head/><body><p>In ledger file, there is not difference between an account and a category. During import, we need to be able to do this difference. For that, you must enter here some words that will identify accounts.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>V datoteki glavne knjigo ni razlike med računom in kategorijo. Med uvozom moramo biti sposobni narediti to razliko. Za to morate vnesti nekaj besed, ki bodo identificirale račune.</p></body></html>

note: i18n: ectx: attribute (toolTip), widget (QWidget, kQif)
en: Settings for QIF import
sl: Nastavitve za uvoz QIF

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, kBackends)
en: Backends
sl: Zaledja

note: i18n: ectx: attribute (toolTip), widget (QWidget, kBackends)
en: Settings for import by backends
sl: Nastavitve za uvoz z zaledji

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_download_on_open)
en: Download on open
sl: Prenesi ob odprtju

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_download_frequency)
en: Once a day
sl: Enkrat dnevno

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_download_frequency)
en: Once a week
sl: Enkrat tedensko

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_download_frequency)
en: Once a month
sl: Enkrat mesečno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: List of bac&kends used:
sl: Seznam uporabljenih o&zadij:

note: i18n: ectx: label, entry (fontFutureColor), group (skrooge_operation)
en: Color of font for future operations
sl: Barva pisave za prihodnje operacije

note: i18n: ectx: label, entry (fontNotValidatedColor), group (skrooge_operation)
en: Color of font for non-validated operations
sl: Barva pisave za nepotrjene operacije

note: i18n: ectx: label, entry (fontSubOperationColor), group (skrooge_operation)
en: Color of font for sub operations
sl: Barva pisave za pod operacije

note: i18n: ectx: label, entry (fasteditmode), group (skrooge_operation)
en: Fast edit mode
sl: Način hitrega urejanja

note: i18n: ectx: label, entry (broken_reconciliation), group (skrooge_operation)
en: What to do, if an action breaks a reconciliation:
sl: Kaj storiti, če dejanje prekini usklajevanje:

note: i18n: ectx: label, entry (broken_import), group (skrooge_operation)
en: What to do, if an action breaks an import:
sl: Kaj storiti, če dejanje prekine uvoz:

note: i18n: ectx: label, entry (computeBalances), group (skrooge_operation)
en: Compute balances
sl: Računaj salde

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_oncurrentaccountonly) i18n: ectx: label, entry (oncurrentaccountonly), group (skrooge_operation)
en: On current account only
sl: Samo na trenutnem računu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_setCategoryForPayee) i18n: ectx: label, entry (setCategoryForPayee), group (skrooge_operation)
en: Set the most used category when the payee is modified
sl: Nastavi največkrat uporabljeno uporabljeno kategorijo, kadar je prejemnik plačila spremenjen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_automaticPointInReconciliation) i18n: ectx: label, entry (automaticPointInReconciliation), group (skrooge_operation)
en: Automatic point operations created during reconciliation
sl: Samodejne točkovne operacije ustvarjene med usklajevanjem

note: i18n: ectx: label, entry (commentFakeOperation), group (skrooge_operation)
en: Default comment for fake operation
sl: Privzeti komentar za lažno operacijo

note: i18n: ectx: label, entry (payeeFakeOperation), group (skrooge_operation)
en: Default payee for fake operation
sl: Privzeti prejemnik plačila za lažno operacijo

note: i18n: ectx: label, entry (categoryFakeOperation), group (skrooge_operation)
en: Default category for fake operation
sl: Privzeta kategorija za lažno operacijo

note: i18n: ectx: label, entry (commentCommissionOperation), group (skrooge_operation)
en: Default comment for commission operation
sl: Privzeti komentar za operacijo provizije

note: i18n: ectx: label, entry (categoryCommissionOperation), group (skrooge_operation)
en: Default category for commission operation
sl: Privzeta kategorija za operacijo provizije

note: i18n: ectx: label, entry (commentTaxOperation), group (skrooge_operation)
en: Default comment for tax operation
sl: Privzeti komentar za davčno operacijo

note: i18n: ectx: label, entry (categoryTaxOperation), group (skrooge_operation)
en: Default category for tax operation
sl: Privzeta kategorija za davčno operacijo

[ctx: Dashboard widget title]
en: Income & Expenditure
sl: Prihodki in odhodki

[ctx: Noun, a type of operations]
en: Grouped
sl: Združeno

[ctx: Noun, a type of operations]
en: Transfers
sl: Prenosi

[ctx: Noun, a type of operations]
en: Tracked
sl: Sledeno

[ctx: Noun, a type of operations]
en: On suboperations
sl: O pod-operacijah

[ctx: Noun, the title of a section]
en: Income & Expenditure
sl: Prihodki in odhodki

[ctx: Verb, duplicate an object]
en: Duplicate
sl: Podvoji

[ctx: Verb]
en: Create template
sl: Ustvari predlogo

[ctx: Verb, mark an object]
en: Point
sl: Točka

[ctx: Verb]
en: Fast edit
sl: Hitro urejanje

[ctx: Verb]
en: Open operations...
sl: Odpri operacije...

[ctx: Verb]
en: Open operations with ...
sl: Odpri operacije z ...

[ctx: Verb]
en: Open sub operations with ...
sl: Odpri pod operacije z ...

[ctx: Verb]
en: Open highlights...
sl: Odpri vrhunce...

[ctx: Noun, a list of items]
en: Highlighted operations
sl: Poudarjene operacije

[ctx: Verb]
en: Open last modified...
sl: Odpri nazadnje spremenjeno ...

[ctx: Noun, a list of items]
en: Operations modified or created during last action
sl: Operacije, spremenjene ali ustvarjene med zadnjim dejanjem

[ctx: Verb]
en: Open operations modified by this transaction...
sl: Odprte operacije, spremenjene s to transakcijo ...

[ctx: Noun, a list of items]
en: Operations modified or created during the action '%1'
sl: Operacije, spremenjene ali ustvarjene med dejanjem »%1«

[ctx: Verb]
en: Open sub operations...
sl: Odpri podoperacije ...

[ctx: Noun, a list of items]
en: Sub operations
sl: Podoperacije

[ctx: Verb]
en: Open potential duplicates...
sl: Odpri potencialne dvojnike …

[ctx: Noun, a list of items]
en: Operations potentially duplicated
sl: Operacije, ki so potencialno podvojene

[ctx: Verb]
en: Open transfers without payee...
sl: Odprite nakazila brez prejemnika ...

[ctx: Noun, a list of items]
en: Transfers without payee
sl: Transferji brez prejemnika

[ctx: Verb]
en: Open operations without payee...
sl: Odpri operacije brez prejemnika ...

[ctx: Noun, a list of items]
en: Operations without payee
sl: Operacije brez prejemnika

[ctx: Verb]
en: Open transfers without category...
sl: Odpri prenose brez kategorije ...

[ctx: Noun, a list of items]
en: Transfers without category
sl: Prenosi brez kategorije

[ctx: Verb]
en: Open operations without category...
sl: Odpri operacije brez kategorije ...

[ctx: Noun, a list of items]
en: Operations without category
sl: Operacije brez kategorije

[ctx: Verb]
en: Open operations without mode...
sl: Odpri operacije brez načina ...

[ctx: Noun, a list of items]
en: Operations without mode
sl: Operacije brez načina

[ctx: Verb]
en: Open operations with comments not aligned...
sl: Odpri operacije s pripombami, ki niso usklajene...

[ctx: Noun, a list of items]
en: Operations with comments not aligned
sl: Operacije s pripombami, ki niso usklajene

[ctx: Verb]
en: Open operations with dates not aligned...
sl: Odprte operacije z datumi, ki niso usklajeni...

[ctx: Noun, a list of items]
en: Operations with dates not aligned
sl: Operacije z datumi, ki niso usklajeni

[ctx: Verb]
en: Open operations without payees category...
sl: Odpri operacije brez kategorije prejemnikov...

[ctx: Noun, a list of items]
en: Sub-operations without payees category
sl: Podoperacije brez kategorije prejemnikov

[ctx: Verb]
en: Align comment of suboperations of all single operations
sl: Poravnaj komentar o podoperacijah vseh enotnih operacij

[ctx: Verb]
en: Align comment of operations of all single operations
sl: Poravnaj pripombo o operacijah vseh enotnih operacij

[ctx: Verb]
en: Align date of suboperations of all operations
sl: Poravnaj datum podoperacij vseh operacij

[ctx: Verb]
en: Align the category of all single operations with the category of their payee
sl: Poravnaj kategorije vseh posamičnih operacij s kategorijo njihovih prejemnikov

[ctx: Verb]
en: Open operations in groups with only one operation...
sl: Odpri operacije v skupinah z eno samo operacijo...

[ctx: Noun, a list of items]
en: Operations in groups with only one operation
sl: Operacije v skupinah z samo eno operacijo

[ctx: Verb]
en: Remove groups with only one operation of all operations
sl: Odstrani skupine z eno samo operacijo vseh operacij

[ctx: Verb]
en: Group operations
sl: Operacije na skupinah

[ctx: Verb]
en: Ungroup operations
sl: Razdruži operacije

[ctx: Verb, action to merge]
en: Merge sub operations
sl: Združi podoperacije

[ctx: Verb, action to apply a template]
en: Apply template
sl: Uveljavi predlogo

[ctx: More items in a menu]
en: More
sl: Dodatno

[ctx: Verb]
en: Align date of suboperations of selected single operations
sl: Poravnaj datum podoperacij izbranih enotnih operacij

[ctx: Verb]
en: Align date of suboperations of all single operations
sl: Poravnaj datum podoperacij vseh enotnih operacij

[ctx: Verb]
en: Align comment of operations of selected single operations
sl: Poravnaj komentar operacij izbranih enotnih operacij

[ctx: Verb]
en: Align the category of all selected single operations with the category of their payee
sl: Poravnaj kategorije vseh izbranih posamičnih operacij s kategorijo njihovega prejemnika

[ctx: Verb]
en: Align comment of suboperations of selected single operations
sl: Poravnaj komentar podoperacij izbranih enotnih operacij

[ctx: Verb]
en: Remove groups with only one operation of selected operations
sl: Odstrani skupine z samo eno operacijo izbranih operacij

[ctx: Warning message]
en: The previous reconciliation of '%1' has been broken by this action or a previous one.
sl: Prejšnje usklajevanje '%1' je bilo pokvarjeno s to ali prejšnjo dejavnostjo.

[ctx: Warning message]
en: This action would break the previous reconciliation of '%1', so it is cancelled.
sl: To dejanje bi prekinilo prejšnjo uskladitev '%1', zato je preklicano.

[ctx: Warning message]
en: The previous import in '%1' has been broken by this action or a previous one.
sl: Prejšnji uvoz v '%1' je bil pokvarjen s to ali prejšnjo dejavnostjo.

[ctx: Warning message]
en: This action would break the previous import in '%1', so it is cancelled.
sl: To dejanje bi pokvarilo prejšnji uvoz v '%1', zato je preklicano.

[ctx: Noun, the title of a section]
en: Income && Expenditure
sl: Prihodki && odhodki

[ctx: Noun, the title of a section]
en: Highlighted operations
sl: Označene operacije

[ctx: Noun]
en: Operations
sl: Operacije

[ctx: Noun]
en: Operation management
sl: Upravljanje operacij

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... you can press +, -, CTRL + or CTRL - to quickly change dates.</p>
sl: <p>...lahko pritisnete +, -, CTRL + ali CTRL - za hitro spreminjanje datumov.</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... you can update many <a href="skg://skrooge_operation_plugin">operations</a> in one shot.</p>
sl: <p>... lahko posodobite številne <a href="skg://skrooge_operation_plugin">operacije v</a> enem koraku.</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... you can double click on an <a href="skg://skrooge_operation_plugin">operation</a> to show or edit sub operations.</p>
sl: <p>... lahko dvokliknete na <a href="skg://skrooge_operation_plugin">operacijo, da</a> prikažete ali uredite pod operacije.</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... you can duplicate an <a href="skg://skrooge_operation_plugin">operation</a> including complex operations (split, grouped, ...).</p>
sl: <p>... lahko podvojite operacijo, vključno z zapletenimi operacijami (razdeljene, združene, ...). <a href="skg://skrooge_operation_plugin"></a></p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... you can create template of <a href="skg://skrooge_operation_plugin">operations</a>.</p>
sl: <p>... lahko ustvarite predlogo <a href="skg://skrooge_operation_plugin">operacij</a>.</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... you can group and ungroup <a href="skg://skrooge_operation_plugin">operations</a>.</p>
sl: <p>... lahko združite in razdružite <a href="skg://skrooge_operation_plugin">operacije</a>.</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... you have to indicate the sign of an <a href="skg://skrooge_operation_plugin">operation</a> only if you want to force it, else it will be determined automatically with the <a href="skg://skrooge_category_plugin">category</a>.</p>
sl: <p>... navesti morate predznak operacije <a href="skg://skrooge_operation_plugin"></a> samo če jo želite prisiliti, sicer bo samodejno določena s <a href="skg://skrooge_category_plugin">kategorijo</a>.</p>

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Apply template
sl: Uveljavi predlogo

[ctx: Successful message after an user action]
en: Template applied.
sl: Predloga uveljavljena.

[ctx: Error message]
en: Apply of template failed
sl: Uveljavitev predloge ni uspela

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Group operations
sl: Skupinske operacije

[ctx: An information to the user]
en: The operation '%1' has been grouped with '%2'
sl: Operacija '%1' je bila združena z '%2'

[ctx: Successful message after an user action]
en: Operations grouped.
sl: Operacije združene.

[ctx: Error message]
en: Group creation failed
sl: Ustvarjanje skupine ni uspelo

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Ungroup operation
sl: Razdruževanje operacij

[ctx: An information to the user]
en: The operation '%1' has been ungrouped
sl: Operacija '%1' je bila razdružena

[ctx: Successful message after an user action]
en: Operation ungrouped.
sl: Operacija razdružena.

[ctx: Error message]
en: Group deletion failed
sl: Brisanje skupine ni uspelo

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Switch to pointed
sl: Preklopi na pokazano

[ctx: An information to the user]
en: The status of the operation '%1' has been changed
sl: Stanje operacije '%1' je bilo spremenjeno

[ctx: Successful message after an user action]
en: Operation pointed.
sl: Operacija pokazana.

[ctx: Error message]
en: Switch failed
sl: Preklop ni uspel

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Duplicate operation
sl: Podvoji operacijo

[ctx: An information to the user]
en: The duplicate operation '%1' has been added
sl: Dodana je bila podvojena operacija '%1'

[ctx: Successful message after an user action]
en: Operation duplicated.
sl: Operacija je podvojena.

[ctx: Error message]
en: Duplicate operation failed
sl: Podvojena operacija ni uspela

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Create template
sl: Ustvari predlogo

[ctx: An information to the user]
en: The template '%1' has been added
sl: Predloga »%1« je bila dodana

[ctx: Successful message after an user action]
en: Template created.
sl: Predloga ustvarjena.

[ctx: Error message]
en: Creation template failed
sl: Ustvarjanje predloge ni uspelo

[ctx: Noun, a list of items]
en: Operations of account:
sl: Operacije računa:

[ctx: Noun, a list of items]
en: Operations with unit:
sl: Operacije z enoto:

[ctx: Noun, a list of items]
en: Sub operations with category:
sl: Podoperacije s kategorijo:

[ctx: Noun, a list of items]
en: Sub operations followed by tracker:
sl: Podoperacije, ki jim sledi sledilnik:

[ctx: Noun, a list of items]
en: Operations assigned to payee:
sl: Operacije dodeljene prejemnikom:

[ctx: Noun, a list of items]
en: Operations assigned to budget:
sl: Operacije dodeljene proračunu:

[ctx: Noun, a list of items]
en: Scheduled operations:
sl: Načrtovane operacije:

[ctx: Noun, a list of items]
en: Sub operations corresponding to rule:
sl: Podoperacije, ki ustrezajo pravilu:

[ctx: Noun, a list of items]
en: Sub operations grouped or split of:
sl: Podoperacije, združene ali razdeljene na:

[ctx: Noun, a list of items]
en: Operations grouped with:
sl: Operacije združene z:

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Duplicate number %1 in account '%2'
sl: Podvojena številka %1 v računu '%2'

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: Your account '%1' contains more than one operation with number %2.The operation number should be unique (check number, transaction reference...)
sl: Vaš račun '%1' vsebuje več kot eno operacijo s številko %2. Številka operacije mora biti unikatna (številka čeka, sklic na transakcijo...)

[ctx: Advice on making the best (action)]
en: Edit operations with duplicate number
sl: Urejanje operacij s podvojeno številko

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Many operations of '%1' not reconciled
sl: Številne operacije '%1' niso usklajene

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: Do not forget to reconcile your accounts. By doing so, you acknowledge that your bank has indeed processed these operations on your account. This is how you enforce compliance with your bank's statements. See online help for more details
sl: Ne pozabite uskladiti vaših računov. S tem priznavate, da je vaša banka te operacije res obdelala na vašem računu. Tako uveljavljate skladnost z izkazi vaše banke. Za več podrobnosti si oglejte spletno pomoč

[ctx: Advice on making the best (action)]
en: Open account '%1' for reconciliation
sl: Odpri račun '%1' za usklajevanje

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Not enough money in your account '%1'
sl: Na računu ni dovolj denarja '%1'

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: The amount of this account is below the minimum limit. You should replenish it.
sl: Znesek tega računa je pod minimalno mejo. Morali bi ga dopolniti.

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Balance in account '%1' exceeds the maximum limit
sl: Stanje na računu '%1' presega najvišjo mejo

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: The balance of this account exceeds the maximum limit.
sl: Saldo tega računa presega največjo omejitev.

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Your account '%1' is close to the minimum limit
sl: Vaš račun '%1' je blizu minimalne omejitve

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: The amount of this account is close to the minimum limit. You should take care of it.
sl: Znesek tega računa je blizu minimalne omejitve. Moral bi poskrbeti za to.

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Too much money in your account '%1'
sl: Preveč denarja na računu '%1'

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: You could save money on an account with a better rate. Example: '%1' (%2%)
sl: Lahko prihranite denar na računu z boljšo stopnjo. Primer: '%1' (%2%)

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Many operations do not have mode
sl: Številne operacije nimajo načina

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: Do not forget to set a mode for each operation. This will allow you to generate better reports.
sl: Ne pozabite nastaviti načina za vsako operacijo. Tako boste lahko ustvarili boljša poročila.

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Many operations do not have category
sl: Veliko operacij nima kategorije

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: Do not forget to associate a category for each operation. This will allow you to generate better reports.
sl: Ne pozabite povezati kategorije za vsako operacijo. Tako boste lahko ustvarili boljša poročila.

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Many transfers do not have category
sl: Veliko prenosov nima kategorije

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: Do not forget to associate a category for each transfer.
sl: Ne pozabite povezati kategorije za vsak prenos.

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Many operations do not have payee
sl: Veliko operacij nima prejemnika

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: Do not forget to associate a payee for each operation. This will allow you to generate better reports.
sl: Ne pozabite povezati prejemnika plačila za vsako operacijo. Tako boste lahko ustvarili boljša poročila.

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Many transfers do not have payee
sl: Veliko nakazil nima prejemnika

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: Do not forget to associate a payee for each transfer.
sl: Ne pozabite povezati prejemnika za vsako nakazilo.

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Some operations are in groups with only one operation
sl: Nekatere operacije v skupinah so samo z eno operacijo

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: When a transfer is created and when only one part of this transfer is removed, the second part is in a group of only one operation. This makes no sense.
sl: Ko ustvarite prenos in odstranite en del tega prenosa, je drugi del v skupini s samo eno operacijo. To nima smisla.

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Some simple operations do not have their comments aligned
sl: Nekatere preproste operacije niso poravnane s svojimi pripombami

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: The comment of the operation is not aligned with the comment of the suboperation.
sl: Pripomba operacije ni poravnana s pripombo podoperacije.

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Some operations do not have their dates aligned
sl: Nekatere operacije nimajo poravnanih datumov

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: The date of the operation is not aligned with the date of the suboperation. This case seems to be abnormal.
sl: Datum operacije ni poravnan z datumom podoperacije. Ta primer zgleda nenormalen.

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Category not aligned with payee's category
sl: Kategorija ni poravnana s kategorijo prejemnika

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: Some operations don't have the category aligned with the category of the payee.
sl: Nekatere operacije nimajo poravnanih kategorij s kategorijo njihovega prejemnika.

[ctx: Noun, a list of items]
en: Operations of '%1' with duplicate number %2
sl: Operacije '%1' s podvojeno številko %2

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Remove groups with only one operation
sl: Odstrani skupine s samo eno operacijo

[ctx: Message for successful user action]
en: Remove groups done.
sl: Odstranitve skupine opravljene.

[ctx: Error message]
en: Remove groups failed
sl: Odstranjevanje skupin ni uspelo

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Align comment of suboperations
sl: Poravnaj komentar podoperacij

[ctx: Message for successful user action]
en: Comments aligned.
sl: Komentarji poravnani.

[ctx: Error message]
en: Comments alignment failed
sl: Poravnava komentarjev ni uspela

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Align comment of operations
sl: Poravnaj komentar operacij

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Align date of suboperations
sl: Poravnaj datum podoperacij

[ctx: Message for successful user action]
en: Dates aligned.
sl: Datumi poravnani.

[ctx: Error message]
en: Dates alignment failed
sl: Poravnava datumov ni uspela

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Align the category of all single operations with the category of their payee
sl: Poravnaj kategorije vseh posamičnih operacij s kategorijo njihovega prejemnika

[ctx: Message for successful user action]
en: Categories aligned.
sl: Kategorije poravnane.

[ctx: Error message]
en: Categories alignment failed
sl: Poravnava kategorij ni uspela

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Merge sub operations
sl: Združi podoperacije

[ctx: An information to the user]
en: The sub operations of '%1' have been merged in the operation '%2'
sl: Podoperacije '%1' so bile združene v operaciji '%2'

[ctx: Successful message after an user action]
en: Operations merged.
sl: Operacije združene.

en: Standard
sl: Navadno

en: Display the edit panel for standard operations
sl: Prikaz plošče za urejanje standardnih operacij

en: Split
sl: Razdeli

en: Display the edit panel for split operations
sl: Prikaz plošče urejanja za razdeljene operacije

en: Transfer
sl: Prenesi

en: Display the edit panel for transfers between accounts
sl: Prikaz plošče za urejanje prenosov med računi

en: Shares
sl: Delnice

en: Display the edit panel for purchasing or selling shares
sl: Prikaz plošče za urejanje za nakup ali prodajo delnic

[ctx: A tool tip]
en: This field is frozen (it will not be affected by Fast Edition). Double click to unfreeze it
sl: To polje je zamrznjeno (na to ne bo vplivala hitra izdaja). Dvokliknite, da ga odmrznete

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Operation update
sl: Posodobitev operacije

[ctx: Successful message after an user action]
en: Operation updated
sl: Operacija posodobljena

[ctx: Error message]
en: Operation update failed
sl: Posodobitev operacije ni uspela

[ctx: An information message]
en: You modified one part of a transfer
sl: Spremenili ste en del prenosa

[ctx: Error message]
en: Cannot update a split operation
sl: Ni mogoče posodobiti razdeljene operacije

[ctx: An information message]
en: Absolute value has been used for transfer creation.
sl: Absolutna vrednost je bila uporabljena za ustvarjanje prenosa.

[ctx: Question]
en: Confirmation
sl: Potrditev

[ctx: Question]
en: The operation's unit is not compatible with the target account.
    Click Cancel if you want to continue anyway; otherwise, enter the value in the target account's unit (%1):
sl: Enota operacije ni združljiva s ciljnim računom.
    Kliknite Prekliči, če kljub temu želite nadaljevati; sicer vnesite vrednost v enoto ciljnega računa (%1):

[ctx: Question]
en: Some operation's units are not compatible with the target account.
    The first selected operation is:%1
    Click Cancel if you want to continue anyway; otherwise, enter the value in the target account's unit (%2):
    The same rate will be applied to all operations.
sl: Nekatere enote operacije niso združljive s ciljnim računom.
    Prva izbrana operacija je:%1
    Kliknite Prekliči, če kljub temu želite nadaljevati; sicer vnesite vrednost v enoto ciljnega računa (%2):
    Enaka stopnja se bo uporabljala za vse operacije.

[ctx: Warning message]
en: You created an operation in %1 in an account in %2.
sl: Operacijo v %1 ste ustvarili v računu v %2.

[ctx: An information message]
en: The operation '%1' has been updated
sl: Operacija '%1' je bila posodobljena

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Operation creation
sl: Ustvarjanje operacije

[ctx: Error message]
en: Impossible to create an operation with one attribute valuated with %1
sl: Ni mogoče ustvariti operacije z enim atributom ocenjenim z %1

[ctx: Question]
en: The payment's unit (%1) is not compatible with the target account (%2).
    Click Cancel if you want to continue anyway; otherwise, enter the value in the target account's unit (%3):
sl: Enota plačila (%1) ni združljiva s ciljnim računom (%2).
    Kliknite Prekliči, če kljub temu želite nadaljevati; sicer vnesite vrednost v enoto ciljnega računa (%3):

[ctx: Noun]
en: Shares
sl: Delnice

[ctx: Successful message after an user action]
en: Operation created
sl: Ustvarjena operacija

[ctx: Error message]
en: Operation creation failed
sl: Ustvarjanje operacije ni uspelo

[ctx: Option to for display of operations]
en: All
sl: Vse

[ctx: Information]
en: %1 + its credit cards
sl: %1 + njegove kreditne kartice

[ctx: Option to for display of operations]
en: Operations
sl: Operacije

[ctx: Option to for display of operations]
en: Templates
sl: Predloge

[ctx: Option to for display of operations]
en: Hide pointed operations
sl: Skrij pokazane operacije

[ctx: Option to for display of operations]
en: Hide checked operations
sl: Skrij odkljukane operacije

[ctx: Message]
en: First, you have to create an account.
sl: Najprej morate ustvariti račun.

[ctx: Message]
en: Balance: %1     Checked: %2     To be Checked: %3
sl: Saldo: %1     Preverjeno : %2      Za preveriti: %3

[ctx: Message]
en: <p>Balance: %1</p><p>Checked: %2</p><p>To be Checked: %3</p>
sl: <p>Saldo: %1</p><p>Preverjeno: %2</p><p>Za preveriti: %3</p>

[ctx: A title]
en: Total amount:
sl: Skupni znesek:

[ctx: A title]
en: Final balance:
sl: Končni saldo:

[ctx: Description]
en: You must select only one account to use reconciliation.
sl: Izbrati morate le en račun za usklajevanje.

[ctx: Message]
en: %1 - Delta: %2     Expenditure: %3     Income: %4
sl: %1 - Delta: %2     Strošek: %3     Dohodek: %4

[ctx: Message]
en: <p>Delta: %1</p><p>Expenditure: %2</p><p>Income: %3</p>
sl: <p>Delta: %1</p><p>Strošek: %2</p><p>Dohodek: %3</p>

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Auto point account
sl: Račun samodejne točke

[ctx: An information message]
en: The account '%1' has been auto pointed
sl: Račun '%1' je bil samodejno pokazan

[ctx: Successful message after an user action]
en: Account auto pointed.
sl: Samodejno pokazan račun.

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Switch to checked
sl: Preklopi na preverjeno

[ctx: An information message]
en: The account '%1' is reconciled
sl: Račun '%1 je usklajen

[ctx: An information message]
en: The operation '%1' has been checked
sl: Operacija '%1 je bila preverjena

[ctx: Successful message after an user action]
en: Operation checked.
sl: Operacija pregledana.

[ctx: Error message]
en: No Operation Selected
sl: Nobene operacije ni izbrane

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGFilteredTableView, kOperationView) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGFilteredTableView, kOperationView)
en: list of operations
sl: seznam operacij

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGCalculatorEdit, kReconcilitorAmountEdit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGCalculatorEdit, kReconcilitorAmountEdit)
en: Last balance on your account record
sl: Zadnji saldo v zapisu računa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, kCreateFakeOperation) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QToolButton, kCreateFakeOperation)
en: Create fake operation
sl: Ustvari lažno operacijo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kReconciliateAccount) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kReconciliateAccount)
en: Account linked to the card, where to transfer the pointed operations
sl: Račun, povezan s kartico, kamor je prenesti pokazane operacije

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, kValidate) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QToolButton, kValidate)
en: Validate pointed operations
sl: Preverjanje pokazane operacije

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, kAutoPoint) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QToolButton, kAutoPoint)
en: Auto point all imported operations
sl: Samodejna točka vseh uvoženih operacij

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, kReconciliatorButton) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QToolButton, kReconciliatorButton)
en: Switch information
sl: Preklop informacij

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kTypeEdit)
en: Operation mode (how you made the operation). 
    Examples: Credit Card, Check, Transfer...
sl: Način delovanja (kako ste izvedli operacijo).
    Primeri: kreditna kartica, ček, prenos...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kTargetAccountEdit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kTargetAccountEdit)
en: Target account for this transfer
sl: Ciljni račun za ta prenos

[ctx: as in "make a money transfer from account A *to account* B"]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kTargetAccountLabel)
en: To Account:
sl: Na račun:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kCategoryEdit)
en: Category of the operation.
    Use  " > " as a separator between a category and a subcategory.
sl: Kategorija operacije.
    Uporabite "> " kot ločilo med kategorijo in podkategorijo.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kTrackerEdit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kTrackerEdit)
en: Tracker associated to this operation
sl: Sledilnik, povezan s to operacijo

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (SKGComboBox, kTrackerEdit)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "https://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Bitstream Vera Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">A <span style=" font-style:italic;">Tracker</span> is a way to group some operations together. For example, you may use it to follow refunds.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">You will find more information on this in the documentation in the chapter "Trackers".</p></body></html>
sl: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "https://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Bitstream Vera Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Sledilnik <span style=" font-style:italic;">je</span> način, da združimo nekatere operacije skupaj. Uporabite ga lahko na primer za spremljanje nadomestil.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Več informacij o tem boste našli v dokumentaciji v poglavju "Sledilniki".</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kAccountLabel3_2)
en: Account for pa&yment:
sl: Račun za pla&čilo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kAmountSharesLabel)
en: A&mount of shares:
sl: &Število delnic:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGCalculatorEdit, kAmountSharesEdit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGCalculatorEdit, kAmountSharesEdit)
en: Amount of shares
sl: Število delnic

[ctx: Noun, a quantity of money taken by a financial institution to perform an operation]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kCommissionLabel)
en: + Commission:
sl: + provizija:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGCalculatorEdit, kCommissionEdit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGCalculatorEdit, kCommissionEdit)
en: Amount of the commission
sl: Znesek provizije

[ctx: Noun, Taxes applied on a financial operation]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kTaxLabel)
en: + Tax:
sl: + davek:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGCalculatorEdit, kTaxEdit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGCalculatorEdit, kTaxEdit)
en: Amount of the Tax
sl: Znesek davka

[ctx: Noun, the numerical total of a sum of values]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kTotalLabel)
en:  = Total:
sl:  = Skupaj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kUnitCommission) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kUnitTax) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, KTotal) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kAlarmUnit) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kUnitOfUnitLbl)
en: $
sl: €

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kPaymentAccountEdit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kPaymentAccountEdit)
en: Payment account for bought share
sl: Plačilni račun za kupljeni delež

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, kFreezeBtn) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QToolButton, kFreezeBtn)
en: Freeze / unfreeze fields
sl: Zamrzni / odmrzni polja

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kCleanBtn) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kCleanBtn)
en: Clean editor
sl: Čisti urejevalnik

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kFastEditBtn) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kFastEditBtn)
en: Fast edition
sl: Hitra izdaja

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGTableWidget, kSubOperationsTable) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGTableWidget, kSubOperationsTable)
en: List of splits
sl: Seznam razcepov

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kAddOperationBtn) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kAddOperationBtn)
en: Create a new operation (Ctrl+Enter)
sl: Ustvari novo operacijo (Ctrl+Enter)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kModifyOperationBtn) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kModifyOperationBtn) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kModifyBtn) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kModifyBtn)
en: Update selected operations (Shift+Enter)
sl: Posodobi izbrane operacije (Shift+Enter)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: &What to do, if an action breaks a reconciliation:
sl: Kaj storiti, če dejanje prekini usklajevanje:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_broken_reconciliation) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_broken_import)
en: Nothing
sl: Nič

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_broken_reconciliation) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_broken_import)
en: Display a warning message
sl: Prikaži opozorilno sporočilo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_broken_reconciliation) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_broken_import)
en: Display an error message and cancel the current action
sl: Prikaži sporočilo o napaki in prekliči trenutno dejanje

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Default values for special operations
sl: Privzete vrednosti za posebne operacije

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Fake
sl: Ponaredek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kCategoryFakeLbl) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kCategoryTaxLbl)
en: TextLabel
sl: BesedilnaOznaka

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Commission / Tax
sl: Provizija / Davek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Commission
sl: Provizija

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Tax
sl: Davek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_computeBalances)
en: Compute balances (uncheck to improve performances)
sl: Računanje saldov (odstranite kljukice za izboljšanje učinkovitosti)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, fontBox)
en: Fonts
sl: Pisave

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fontFutureLbl)
en: Font fo&r future operations:
sl: Pisave za bodoče operacije:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fontNotValidatedLbl)
en: Font for non-&validated operations:
sl: Pisava za nepotrjene operacije:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fontSubOperationLbl)
en: Font for sub operations:
sl: Pisava za pod-operacije:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fasteditmodelbl)
en: Fast edit &mode:
sl: Način hitrega urejanja:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_fasteditmode)
en: Search in templates only
sl: Išči samo med predlogami

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_fasteditmode)
en: Search first in templates and after in operations
sl: Najprej išči med predlogami, potem med operacijami

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_fasteditmode)
en: Search in operations only
sl: Išči samo med operacijami

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_fasteditmode)
en: Search first in operations and after in templates
sl: Najprej išči med operacijami, potem med predlogami

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: W&hat to do, if an action breaks an import:
sl: Kaj storiti, če dejanje prekine uvoz:

[ctx: Verb]
en: Delete unused payees
sl: Pobriši neuporabljene prejemnike

[ctx: Verb]
en: Open similar payees...
sl: Odpri podobne prejemnike …

[ctx: Noun, a list of items]
en: Similar payees
sl: Podobni prejemniki

[ctx: Noun, something that is used to track items]
en: Payees
sl: Prejemniki

[ctx: A tool tip]
en: Payees management
sl: Upravljanje prejemnikov

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... <a href="skg://skrooge_payee_plugin">payees</a> can be merged by drag & drop.</p>
sl: <p>... <a href="skg://skrooge_payee_plugin">prejemnike</a> lahko združite z metodo potegni in spusti.</p>

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Many unused payees
sl: Mnogo neuporabljenih prejemnikov

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: You can improve performances by removing payees for which no operation is registered.
sl: Učinkovitost lahko izboljšate tako, da odstranite prejemnike, za katere ni registrirana nobena operacija.

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Some payees seem to be identical
sl: Nekateri prejemniki se zdijo identični

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: Some payee seem to be identical but with different syntax. They could be merged.
sl: Nekaj prejemnikov se zdi enakih z različno skladnjo. Lahko bi bili združeni.

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Delete unused payees
sl: Brisanje neuporabljenih prejemnikov

[ctx: Successful message after an user action]
en: Unused payees deleted
sl: Neuporabljeni prejemniki izbrisani

[ctx: Error message]
en: Unused payees deletion failed
sl: Brisanje neuporabljenih prejemnikov ni uspelo

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Payee creation '%1'
sl: Ustvarjanje prejemnika »%1«

[ctx: An information message]
en: The payee '%1' has been added
sl: Prejemnik »%1« je bil dodan

[ctx: Successful message after an user action]
en: Payee '%1' created
sl: Ustvarjen je prejemnik »%1«

[ctx: Error message]
en: Payee creation failed
sl: Ustvarjanje prejemnika ni uspelo

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Payee update
sl: Posodobitev prejemnika

[ctx: Information message]
en: You tried to modify names of selected payees to an existing payee. Payees have been merged.
sl: Poskušali ste spremeniti imena izbranih prejemnikov v že obstoječega prejemnika. Prejemniki so bil združeni.

[ctx: Information message]
en: You tried to modify all names of selected payees. Payees have been merged.
sl: Poskušali ste spremeniti vsa imena izbranih prejemnikov. Prejemniki so združeni.

[ctx: An information message]
en: The payee '%1' has been merged with payee '%2'
sl: Prejemnik »%1« je bil združen s prejemnikom »%2«

[ctx: An information message]
en: The payee '%1' has been updated
sl: Prejemnik »%1« je bil posodobljen

[ctx: Successful message after an user action]
en: Payee updated
sl: Prejemnik posodobljen

[ctx: Error message]
en: Payee update failed
sl: Posodobitev prejemnika ni uspela

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kNameInput) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLineEdit, kNameInput)
en: Name of the payee
sl: Ime prejemnika

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kAddressEdit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLineEdit, kAddressEdit)
en: Address of the payee
sl: Naslov prejemnika

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kAddButton) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kAddButton)
en: Create a payee (Ctrl+Enter)
sl: Ustvari prejemnika (krmilka+vnašalka)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kModifyButton) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kModifyButton)
en: Modify selected payee (Shift+Enter)
sl: Spremeni izbranega prejemnika (dvigalka+vnašalka)

note: i18n: ectx: label, entry (backgroundColor), group (skrooge_report)
en: Background color
sl: Barva ozadja

note: i18n: ectx: label, entry (textColor), group (skrooge_report)
en: Text color
sl: Barva besedila

note: i18n: ectx: label, entry (outlineColor), group (skrooge_report)
en: Outline color
sl: Barva orisa

note: i18n: ectx: label, entry (axisColor), group (skrooge_report)
en: Axis color
sl: Barva osi

note: i18n: ectx: label, entry (gridColor), group (skrooge_report)
en: Grid color
sl: Barva mreže

note: i18n: ectx: label, entry (minColor), group (skrooge_report)
en: Minimum color
sl: Minimum barve

note: i18n: ectx: label, entry (maxColor), group (skrooge_report)
en: Maximum color
sl: Maksimum barve

note: i18n: ectx: label, entry (averageColor), group (skrooge_report)
en: Average color
sl: Povprečna barva

note: i18n: ectx: label, entry (tendencyColor), group (skrooge_report)
en: Tendency color
sl: Barva nagnjenosti

note: i18n: ectx: label, entry (paretoColor), group (skrooge_report)
en: Pareto color
sl: Barva pareta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_antialiasing) i18n: ectx: label, entry (antialiasing), group (skrooge_report)
en: Antialiasing
sl: Glajenje robov

note: i18n: ectx: label, entry (maxForecasts), group (skrooge_report)
en: Maximum duration of forecasts on scheduled operations (years)
sl: Najdaljše trajanje napovedi za načrtovane operacije (leta)

[ctx: Dashboard widget title]
en: Report
sl: Poročilo

[ctx: Verb]
en: Open very old operations...
sl: Odpri zelo stare operacije ...

[ctx: Noun, a list of items]
en: Very old operations
sl: Zelo stare operacije

[ctx: Verb]
en: Open very far operations in the future...
sl: Odpri zelo daljne operacije v prihodnosti...

[ctx: Noun, a list of items]
en: Very far operations in the future
sl: Zelo daljne operacije v prihodnosti

[ctx: Noun, the title of a section]
en: Report
sl: Poročilo

[ctx: Noun, the title of a section]
en: Personal Financial Score
sl: Osebni finančni rezultat

[ctx: Noun, the title of a section]
en: Report bookmarked named "%1"
sl: Poročilo z zaznamki z imenom "%1"

[ctx: Noun]
en: Report
sl: Poročilo

[ctx: Noun]
en: Generate report
sl: Ustvari poročilo

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... you can double click on a value in <a href="skg://skrooge_report_plugin">reports</a> to show corresponding operations.</p>
sl: <p>... dvokliknite na vrednost v <a href="skg://skrooge_report_plugin">poročilih,</a> da prikažete ustrezne operacije.</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... you can open <a href="skg://skrooge_report_plugin">reports</a> for selections made in other pages.</p>
sl: <p>... lahko odprete <a href="skg://skrooge_report_plugin">poročila</a> za izbore, narejene na drugih straneh.</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... you can export <a href="skg://skrooge_report_plugin">reports</a> in many formats.</p>
sl: <p>... izvozite lahko<a href="skg://skrooge_report_plugin">poročila</a> v številnih oblikah.</p>

[ctx: Noun, a list of items]
en: Operations with Unit equal to
sl: Operacije z enoto, enako

[ctx: Noun, a list of items]
en: Operations with Category equal to
sl: Operacije s kategorijo, enako kot

[ctx: Noun, a list of items]
en: Operations followed by
sl: Operacije, ki jim sledi

[ctx: Noun, a list of items]
en: Operations assigned to
sl: Operacije, dodeljene

[ctx: Noun, a list of items]
en: Selected operations
sl: Izbrane operacije

[ctx: Noun, a list of items]
en: Selected sub operations
sl: Izbrane pod operacije

[ctx: Noun, a list of items]
en: Operations corresponding to rule
sl: Operacije, ki ustrezajo pravilu

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Some operations are very old
sl: Nekatere operacije so zelo stare

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: For performances reasons, very old operations are not taken into account in graph report. Check if these operations are normal.
sl: Zaradi učinkovitosti se zelo stare operacije ne upoštevajo v grafikonu poročila. Preverite, če so te operacije normalne.

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Some operations are very far in the future
sl: Nekatere operacije so zelo daleč v prihodnosti

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: For performances reasons, operations very far in the future are not taken into account in graph report. Check if these operations are normal.
sl: Zaradi učinkovitosti se operacije v zelo daljni bodočnosti ne upoštevajo v grafikonu poročila. Preverite, če so te operacije normalne.

[ctx: Display graph values as the sum of operations amount]
en: Sum of operations
sl: Vsota operacij

[ctx: Display graph values as the cumulated sum of operations amount]
en: Cumulated sum of operations
sl: Kumulativna vsota operacij

[ctx: Display graph values in base 100]
en: Base 100
sl: Osnova 100

[ctx: Display graph values in base 100]
en: Cumulated sum in base 100
sl: Kumulativna vsota z osnovo 100

[ctx: Display graph values in percentage]
en: Percent of columns
sl: Odstotek stolpcev

[ctx: Display graph values in percentage]
en: Absolute percent of columns
sl: Absolutni odstotek stolpcev

[ctx: Display graph values in percentage]
en: Percent of lines
sl: Odstotek vrstic

[ctx: Display graph values in percentage]
en: Absolute percent of lines
sl: Absolutni odstotek vrstic

[ctx: Display graph values as a number of operations (or transaction)]
en: Count number of operations
sl: Število operacij

[ctx: Noun]
en: None
sl: Brez

[ctx: Noun]
en: Moving average
sl: Drseče povprečje

[ctx: Noun]
en: Weighted moving average
sl: Uteženo drseče povprečje

[ctx: Noun]
note: i18nc("Noun", "Interest rate") , 5);
en: Schedule
sl: Razpored

[ctx: Noun]
en: Budget
sl: Proračun

en: Setup Report
sl: Poročilo o nastavitvi

en: Display the edit panel for report
sl: Prikaži ploščo za urejanje poročila

[ctx: Verb]
en: Open...
sl: Odpri …

[ctx: Noun]
en: All
sl: Vse

[ctx: Noun]
en:  with
sl:  z

[ctx: Noun]
en: '%1' with '%2'
sl: '%1' z '%2'

[ctx: Noun]
en:  and
sl:  in

[ctx: Noun]
en: '%1' are empty
sl: '%1' je prazno

[ctx: Noun]
en: incomes
sl: dohodki

[ctx: Noun]
en: expenses
sl: stroški

[ctx: Noun]
en: transfers
sl: prenosi

[ctx: Noun]
en: grouped
sl: v skupini

[ctx: Noun]
en: tracked
sl: sledeno

[ctx: Noun]
en: during '%1' for '%2'
sl: med  '%1' za '%2'

en: (%1) or (%2)
sl: (%1) ali (%2)

[ctx: Progression step]
en: Create scheduled operations
sl: Ustvari načrtovane operacije

[ctx: Progression step]
en: Create budgeted operations
sl: Ustvari proračunske operacije

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Other filters
sl: Drugi filtri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Operation Types
sl: Vrste operacij

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kColumnsLabel)
en: Columns:
sl: Stolpci:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kCorrectedByMode) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kCorrectedByMode)
en: Select how you want to correct values
sl: Izberite način, kako želite popraviti vrednosti

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, kColDown) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QToolButton, kColDown)
en: Reduce level
sl: Zmanjšaj raven

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, kLineDown) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QToolButton, kLineDown)
en: Collapse
sl: Strni

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, kLineRemove) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QToolButton, kLineRemove)
en: Remove
sl: Odstrani

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kGrouped) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QCheckBox, kGrouped)
en: Include grouped operations or not in report
sl: Vključi združene operacije ali jih ne v poročilo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kGrouped)
en: Grouped
sl: Združeno

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kMode) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kMode)
en: Select what you want to do with values
sl: Izberite, kaj želite storiti z vrednostmi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kTracked) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QCheckBox, kTracked)
en: Include tracked operations or not in report
sl: Vključi sledene operacije ali ne v poročilo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kTracked)
en: Tracked
sl: Sledeno

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kIncomes) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QCheckBox, kIncomes)
en: Include incomes or not in report
sl: Vključi dohodke ali ne v poročilo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kIncomes)
en: Incomes
sl: Dohodki

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kLinesLabel)
en: Lines:
sl: Vrstice:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Corrected &by:
sl: Popravil:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Data
sl: Podatki

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kLines) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kLines)
en: Select what you want to see in the rows
sl: Izberi, kar želite videti v vrsticah

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kExpenses) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QCheckBox, kExpenses)
en: Include expenses or not in report
sl: Vključi stroške ali ne v poročilo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kExpenses)
en: Expenses
sl: Stroški

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, kLineUp) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QToolButton, kLineUp)
en: Expand
sl: Razširi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Dates
sl: Datumi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kModeLabel)
en: Mode:
sl: Način:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Forecast:
sl: Napoved:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kForecastCmb)
en: Choose forecast method:
    - Schedule: Use the scheduled operations in forecast.
    - Average: Use average of the three previous months in forecast
sl: Izberi način napovedi:
    - Časovnica: uporabite načrtovane operacije v napovedi.
    - Povprečje: Uporabi povprečje preteklih treh mesecev v napovedi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGUnitComboBox, kCorrectedBy) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGUnitComboBox, kCorrectedBy)
en: Select the index to correct the values
sl: Izberite kazalo za popravke vrednosti

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, kColUp) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QToolButton, kColUp)
en: Increase level
sl: Povečaj raven

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kTransfers) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QCheckBox, kTransfers)
en: Include transfers or not in report
sl: Vključi prenose ali ne v poročilo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kTransfers)
en: Transfers
sl: Prenosi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kColumns) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kColumns)
en: Select what you want to see in the columns
sl: Izberite tisto, kar želite videti v stolpcih

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, kOtherFilters)
en: The list of additional filters from other open pages that can be added
sl: Seznam dodatnih filtrov z drugih odprtih strani, ki jih je mogoče dodati

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Colors
sl: Barve

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label6_2)
en: Outline color:
sl: Barva orisa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1_2)
en: &Background color:
sl: &Barva ozadja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label5)
en: Tendenc&y color:
sl: Barva trenda:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label2)
en: Minimum color:
sl: Barva minuma:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label3)
en: Maximum color:
sl: Barva maksimuma:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label4)
en: A&verage color:
sl: Barva po&vprečja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label6)
en: Grid color:
sl: Barva mreže:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1)
en: Axis color:
sl: Barva osi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1_3)
en: Text color:
sl: Barva besedila:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label6_3)
en: Pareto color:
sl: Barva pareta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Maximum duration of forecasts on scheduled operations (years):
sl: Najdaljše trajanje napovedi za načrtovane operacije (leta):

note: i18n: ectx: label, entry (check_on_open), group (skrooge_scheduled)
en: Check on open
sl: Preveri ob odpiranju

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_create_template) i18n: ectx: label, entry (create_template), group (skrooge_scheduled)
en: Create a template when an operation is scheduled
sl: Ustvari predlogo, ko je operacija načrtovana

note: i18n: ectx: label, entry (remind_me), group (skrooge_scheduled) i18n: ectx: label, entry (remind_me_days), group (skrooge_scheduled)
en: Remind Me
sl: Opomni me

note: i18n: ectx: label, entry (auto_write), group (skrooge_scheduled) i18n: ectx: label, entry (auto_write_days), group (skrooge_scheduled)
en: Automatically Write
sl: Samodejno zapiši

note: i18n: ectx: label, entry (once_every), group (skrooge_scheduled) i18n: ectx: label, entry (once_every_unit), group (skrooge_scheduled)
en: Periodicity
sl: Periodičnost

note: i18n: ectx: label, entry (nb_times), group (skrooge_scheduled) i18n: ectx: label, entry (nb_times_val), group (skrooge_scheduled)
en: Number of times
sl: Število ponovitev

note: i18n: ectx: label, entry (fontDisabledColor), group (skrooge_scheduled)
en: Color of font for disabled schedule
sl: Barva pisave za onemogočeno časovnico

[ctx: Noun, the title of a section]
en: Scheduled operations
sl: Načrtovane operacije

[ctx: Item in a combo box]
en: For 5 next days
sl: Za naslednjih 5 dni

[ctx: Item in a combo box]
en: For 10 next days
sl: Za naslednjih 10 dni

[ctx: Item in a combo box]
en: For 15 next days
sl: Za naslednjih 15 dni

[ctx: Item in a combo box]
en: For 30 next days
sl: Za naslednjih 30 dni

[ctx: Item in a combo box]
en: For 60 next days
sl: Za naslednjih 60 dni

[ctx: Item in a combo box]
en: For 90 next days
sl: Za naslednjih 90 dni

[ctx: Verb, create a scheduled operation]
en: Schedule
sl: Razpored

[ctx: Verb, skip scheduled operations]
en: Skip
sl: Preskoči

[ctx: Verb, action to assign a schedule]
en: Assign schedule
sl: Dodeli časovni razpored

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Assign schedule
sl: Dodeli časovni razpored

[ctx: Successful message after an user action]
en: Schedule assigned.
sl: Časovni načrt dodeljen.

[ctx: Error message]
en: Schedule assignment failed
sl: Dodeljevanje časovnega načrta ni uspelo

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Insert recurrent operations
sl: Vstavi ponavljajoče se operacije

[ctx: Noun]
en: Scheduled operations
sl: Načrtovane operacije

[ctx: Noun]
en: Operations scheduled management
sl: Načrtovano upravljanje operacij

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... you can <a href="skg://skrooge_scheduled_plugin">schedule</a> operations or templates.</p>
sl: <p>... lahko <a href="skg://skrooge_scheduled_plugin">razporedite</a> operacije ali predloge.</p>

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Conversion schedule
sl: Časovni razpored konverzij

[ctx: An information message]
en: All scheduled operations have been converted in template
sl: Vse načrtovane operacije so bile pretvorjene v predlogo

[ctx: An information message]
en: A template has been created
sl: Predloga je bila ustvarjena

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Operation schedule
sl: Časovni načrt operacije

[ctx: An information to the user]
en: The operation '%1' has been scheduled
sl: Operacija '%1' je bila načrtovana

[ctx: Successful message after an user action]
en: Operation scheduled.
sl: Operacija načrtovana.

[ctx: Error message]
en: Operation schedule failed
sl: Časovni načrt operacije ni uspel

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Skip scheduled operations
sl: Preskoči načrtovane operacije

[ctx: Successful message after an user action]
en: Scheduled operations skipped.
sl: Načrtovane operacije preskočene.

[ctx: Error message]
en: Skip of scheduled operation failed
sl: Preskok načrtovane operacije ni uspel

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Scheduled operation '%1' not uptodate
sl: Načrtovana operacija '%1' ni posodobljena

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: The scheduled operation '%1' does not have the amount of the last inserted operation (%2)
sl: Načrtovana operacija '%1' nima zneska zadnje vstavljene operacije (%2)

[ctx: Advice on making the best (action)]
en: Update the next scheduled operation amount (%1)
sl: Posodobi naslednji načrtovani znesek operacije (%1)

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: The scheduled operation '%1' does not have the date aligned with the last inserted operation (%2)
sl: Načrtovana operacija '%1' nima datuma poravnanega z zadnjo vstavljeno operacijo (%2)

[ctx: Advice on making the best (action)]
en: Update the next scheduled operation date (%1)
sl: Posodobi datum naslednje načrtovane operacije (%1)

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Possible schedule '%1'
sl: Možni časovni načrt '%1'

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: The operation '%1' seems to be regularly created and could be scheduled
sl: Zdi se, da je operacija '%1' redno ustvarjena in bi lahko bila načrtovana

[ctx: Advice on making the best (action)]
en: Monthly schedule the operation '%1'
sl: Mesečni časovni razpored operacije '%1'

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Update scheduled operation
sl: Posodobi načrtovano operacijo

[ctx: An information to the user]
en: The amount of the scheduled operation of '%1' have been updated
sl: Znesek načrtovane operacije '%1' je bil posodobljen

[ctx: Successful message after an user action]
en: Scheduled operation updated.
sl: Načrtovana operacija posodobljena.

[ctx: Error message]
en: Update failed
sl: Nadgradnja ni uspela

[ctx: An information to the user]
en: The date of the scheduled operation of '%1' have been updated
sl: Datum načrtovane operacije '%1' je bil posodobljen

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Scheduled operation
sl: Načrtovana operacija

[ctx: An information to the user]
en: The scheduled operation of '%1' have been added
sl: Načrtovana operacija '%1' je bilo dodana

[ctx: Error message]
en: Schedule failed
sl: Časovni načrt ni uspel

en: Ongoing
sl: V teku

en: Complete
sl: Dokončano

[ctx: User action]
en: Process immediately
sl: Nemudoma obdelaj

[ctx: Noun, a list of items]
en: Operations of the schedule
sl: Operacije časovnega načrta

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Recurrent operation update
sl: Posodabljanje ponavljajoče se operacije

[ctx: An information to the user]
en: The recurrent operation '%1' has been updated
sl: Ponavljajo se operacije '%1' so bile posodobljene

[ctx: Successful message after an user action]
en: Recurrent operation updated.
sl: Ponavljajoče se operacije posodobljene.

[ctx: Successful message after an user action]
en: Recurrent operation inserted.
sl: Ponavljajoče se operacije vstavljene.

[ctx: Error message]
en: Insertion failed
sl: Vstavljanje ni uspelo

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, kTitle)
en: First, you have to schedule an operation or a template from the operations page.
sl: Najprej morate razporediti operacijo ali predlogo s strani operacij.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kRemindMe)
en: Remind me:
sl: Spomni me:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: days &before term
sl: dni pred obdobjem

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Once ever&y:
sl: Enkrat na:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kOnceEveryUnit) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_once_every_unit)
en: day(s)
sl: dni

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kOnceEveryUnit) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_once_every_unit)
en: week(s)
sl: tednov

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kOnceEveryUnit) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_once_every_unit)
en: month(s)
sl: mesecev

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kOnceEveryUnit) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_once_every_unit)
en: year(s)
sl: let

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kAutoWrite)
en: Automatically write:
sl: Samodejno zapiši:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: days before &term
sl: dni pred ročnostjo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kNbTimes)
en: Number of occurrences:
sl: Število pojavitev:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, kProcessBtn) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QToolButton, kProcessBtn)
en: Insert scheduled operations
sl: Vstavi načrtovane operacije

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, kProcessBtn) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kActionGrp)
en: Process
sl: Obdelovanje

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kJumpBtn) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kJumpBtn)
en: Open the operation page with the selected scheduled operations
sl: Odpri stran operacije z izbranimi načrtovanimi operacijami

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kJumpBtn)
en: Jump to the operation
sl: Skoči na operacijo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Next occurrence:
sl: Naslednja pojavitev:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_check_on_open)
en: If checked, Skrooge will insert relevant occurrences when starting.
sl: Če je potrjeno, bo Skrooge vstavil ustrezne dogodke ob zagonu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_check_on_open)
en: Check scheduled operations on open
sl: Preveri načrtovane operacije ob odpiranju

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fontdisable)
en: Font for disabled schedule:
sl: Pisava za onemogočen časovni načrt:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Default parameters
sl: Privzeti parametri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_remind_me)
en: Remind me
sl: Opomni me

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_auto_write)
en: Automatically write
sl: Samodejno zapiši

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_nb_times)
en: Number of occurrences
sl: Število pojavitev

[ctx: Noun, alarms]
en: Alarms
sl: Alarmi

[ctx: Verb, action to execute]
en: Execute on all operations
sl: Izvedi na vseh operacijah

[ctx: Verb, action to execute]
en: Execute on not checked operations
sl: Izvedi na nepotrjenih operacijah

[ctx: Verb, action to execute]
en: Execute on imported operations
sl: Izvedi na uvoženih operacijah

[ctx: Verb, action to execute]
en: Execute on not validated operations
sl: Izvedi na ne validiranih operacijah

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Process execution
sl: Izvedba procesa

[ctx: Successful message after an user action]
en: Process executed
sl: Proces se je izvedel

[ctx: Error message]
en: Process execution failed
sl: Izvedba procesa se ni izvedla

[ctx: Noun]
en: Search and process
sl: Iskanje in proces

[ctx: Noun]
en: Search and process management
sl: Upravljanje iskanja in procesov

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... skrooge can <a href="skg://skrooge_search_plugin">search</a> and automatically process some operations.</p>
sl: <p>... skrooge lahko<a href="skg://skrooge_search_plugin">poišče</a> in samodejno obdela nekatere operacije.</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... you can create alarms based on <a href="skg://skrooge_search_plugin">searches</a>.</p>
sl: <p>... lahko ustvarite alarme na podlagi <a href="skg://skrooge_search_plugin">iskanj</a>.</p>

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: Take care to your alarms.<br> %1.
sl: Pazite na alarme.<br> %1.

[ctx: Advice on making the best (action)]
en: Open operations corresponding to this alarm
sl: Odpri operacije, ki se nanašajo na ta alarm

[ctx: Message template]
en: Message to display when alarm is triggered (%1 is the total amount, %2 is the alarm amount, %3 the difference)
sl: Sporočilo, ki se prikaže ob sprožitvi alarma (%1 je skupni znesek, %2 je znesek alarma, %3 razlika)

[ctx: Noun, a search]
en: Search
sl: Išči

[ctx: Noun, a modification]
en: Update
sl: Posodobi

[ctx: Noun, a modification by applying a template]
en: Template
sl: Predloga

[ctx: Adjective, an highlighted item]
en: Highlighted
sl: Poudarjeno

en: Display the edit panel for searches
sl: Prikaz podokna za urejanje iskanj

en: Update
sl: Posodobi

en: Display the edit panel for updates
sl: Prikaži ploščo urejanja za posodobitve

en: Display the edit panel for alarm
sl: Prikaži ploščo urejanja za alarm

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kTemplateFrm)
en: Template
sl: Predloga

en: Display the edit panel for updates by templates
sl: Prikaži ploščo za urejanje posodobitev s predlogami

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Search and process creation
sl: Iskanje in ustvarjanje procesov

[ctx: An information to the user]
en: The search rule '%1' have been added
sl: Iskalno pravilo "%1" je bilo dodano

[ctx: Successful message after an user action]
en: Search and process created
sl: Iskanje in proces, ustvarjena

[ctx: Error message]
en: Search and process creation failed
sl: Iskanje in ustvarjanje procesov ni uspelo

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Search and process update
sl: Posodobitev iskanja in procesa

[ctx: An information to the user]
en: The search rule '%1' have been updated
sl: Iskalno pravilo '%1' je bilo posodobljeno

[ctx: Successful message after an user action]
en: Search and process updated
sl: Iskanje in proces posodobljen

[ctx: Error message]
en: Search and process update failed
sl: Iskanja in osveževanje procesa nista uspela

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Search update
sl: Posodobitev iskanja

[ctx: An information to the user]
en: The search '%1' has been updated
sl: Iskanje '%1' je bilo posodobljeno

[ctx: Successful message after an user action]
en: Search updated
sl: Iskanje posodobljeno

[ctx: Error message]
en: Search update failed
sl: Posodobitev iskanja ni uspela

[ctx: Noun, a list of items]
en: Sub operations corresponding to rule '%1'
sl: Pod operacije, ki ustrezajo pravilu '%1'

en: %1 operation found (%2 imported, %3 not yet validated, %4 not checked). | %1 operations found (%2 imported, %3 not yet validated, %4 not checked).
sl[0]: %1 operacija najdena (%2 uvoženo, %3 še ne validirano, %4 ne preverjeno).
sl[1]: %1 operaciji najdeni (%2 uvoženo, %3 še ne validirano, %4 ne preverjeno).
sl[2]: %1 operacije najdene (%2 uvoženo, %3 še ne validirano, %4 ne preverjeno).
sl[3]: %1 operacij najdeno (%2 uvoženo, %3 še ne validirano, %4 ne preverjeno).

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, kApply) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QToolButton, kApply)
en: Apply processes
sl: Uporaba procesov

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGQueryCreator, kQueryCreator)
en: Allow search definition
sl: Dovoli definicijo iskanja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kAlarmLbl)
en: Ala&rm amount:
sl: Znesek za ala&rm:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kAlarmMessageLbl)
en: Alarm &message:
sl: &Sporočilo alarma:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGCalculatorEdit, kAlarmAmount) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGCalculatorEdit, kAlarmAmount)
en: Amount triggering the alarm
sl: Znesek, ki sproži alarm

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kTemplate) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kTemplate)
en: The template to apply on all operations matching the condition
sl: Predloga, ki jo je treba uporabiti za vse operacije, ki ustrezajo pogoju

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kAlarmLbl_2)
en: &Template to apply:
sl: &Predloga za uporabo:

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGQueryCreator, kActionCreator)
en: Allow process definition
sl: Dovoli definicijo procesa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kAdd) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kAdd)
en: Add a search or a process (Ctrl+Enter)
sl: Dodaj iskanje ali proces (kontrolka+vnašalka)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kUpdate) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kUpdate)
en: Update selected search or process (Shift+Enter)
sl: Posodobi izbrano iskanje ali proces (Shift+Enter)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kSearch) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kSearch)
en: Search without creating rule
sl: Iskanje brez ustvarjanja pravila

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kOpenReport) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kOpenReport)
en: Open report without creating rule
sl: Odpri poročilo brez ustvarjanja pravila

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kOpenReport)
en: Open report
sl: Odpri poročilo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Raise alarm every:
sl: Sproži alarm vsakih:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: minutes
sl: minut

[ctx: Noun, something that is used to track items]
en: Trackers
sl: Sledilniki

[ctx: A tool tip]
en: Trackers management
sl: Upravljanje sledilnikov

[ctx: Description of a tips]
en: <p>...you can follow your refunds by using a <a href="skg://skrooge_tracker_plugin">tracker</a>.</p>
sl: <p>...povračila lahko spremljate s <a href="skg://skrooge_tracker_plugin">sledilnikom</a>.</p>

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: '%1' is an old tracker
sl: »%1« je star sledilnik

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: This tracker does not contain recent operation. You may want to close it if you do not intend to add other operations
sl: Ta sledilnik ne vsebuje nedavne operacije. Morda ga želite zapreti, če ne nameravate dodati drugih operacij

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Tracker creation '%1'
sl: Ustvarjanje sledilnika »%1«

[ctx: An information to the user]
en: The tracker '%1' have been added
sl: Sledilnik »%1« je bil dodan

[ctx: Successful message after an user action]
en: Tracker '%1' created
sl: Sledilnik »%1« je bil ustvarjen

[ctx: Error message]
en: Tracker creation failed
sl: Ustvarjanje sledilnika ni uspelo

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Tracker update
sl: Posodobitev sledilnika

[ctx: An information to the user]
en: The tracker '%1' has been updated
sl: Sledilnik »%1« je bil posodobljen

[ctx: Successful message after an user action]
en: Tracker updated
sl: Sledilnik posodobljen

[ctx: Error message]
en: Tracker update failed
sl: Posodobitev sledilnika ni uspela

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kNameInput) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLineEdit, kNameInput)
en: Name of the tracker
sl: Ime sledilnika

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kCommentEdit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLineEdit, kCommentEdit)
en: Comment of the tracker
sl: Komentar sledilnika

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kAddButton) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kAddButton)
en: Create a tracker (Ctrl+Enter)
sl: Ustvari sledilnik (krmilka+vnašalka)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kModifyButton) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kModifyButton)
en: Modify selected tracker (Shift+Enter)
sl: Spremeni izbrani sledilnik (dvigalka+vnašalka)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, downloadmode) i18n: ectx: label, entry (last), group (skrooge_unit) i18n: ectx: label, entry (last_monthly), group (skrooge_unit) i18n: ectx: label, entry (last_weekly), group (skrooge_unit) i18n: ectx: label, entry (last_daily), group (skrooge_unit) 
en: Download mode
sl: Način prejema

note: i18n: ectx: label, entry (nb_loaded_values), group (skrooge_unit)
en: Maximum number of imported values:
sl: Največje število uvoženih vrednosti:

[ctx: Title of a dashboard widget]
en: Quotes
sl: Kotacije

[ctx: Noun, a country's currency]
en: Currencies
sl: Valute

[ctx: Financial indexes, used as an indicator of financial places' health. Examples : Dow Jones, CAC40, Nikkei...]
en: Indexes
sl: Indeksi

[ctx: Shares, as in financial shares: parts of a company that you can buy or sell on financial markets]
en: Shares
sl: Delnice

[ctx: Noun, a physical object like a house or a car]
en: Objects
sl: Premičnine

[ctx: Only show the list of Shares (financial shares) that you own]
en: Shares owned only
sl: Samo delnice v lasti

[ctx: A list of operations made on the specified unit]
en: Operations with unit equal to '%1'
sl: Operacije z enoto, ki je enaka »%1«

[ctx: Message about not having any financial Share or financial index in the document]
en: No share or index defined<br>on the <a href="%1">"Units"</a> page.
sl: Ni določenega deleža ali indeksa<br>na strani <a href="%1">"Enote"</a>.

[ctx: Verb]
en: Split share...
sl: Razdeli delnico ...

[ctx: Verb]
en: Delete unused units
sl: Pobriši neuporabljene enote

[ctx: Noun, the title of a section]
en: Quotes
sl: Kotacije

[ctx: Noun, the title of a section]
en: Stock portfolio
sl: Portfelj delnic

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Create default unit
sl: Ustvarjanje privzete enote

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Automatic download of units
sl: Samodejni prenos enot

[ctx: An information to the user]
en: The unit '%1' has been downloaded
sl: Enota »%1« je bila prenesena

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Save API keys
sl: Shrani ključe API

[ctx: Noun, units for operations, usually currencies or a shares]
en: Units
sl: Enote

[ctx: A tool tip]
en: Unit management
sl: Upravljanje enot

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... you can download <a href="skg://skrooge_unit_plugin">units</a>.</p>
sl: <p>... lahko prenesete <a href="skg://skrooge_unit_plugin">enote</a>.</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... <a href="skg://skrooge_unit_plugin">units</a> can be downloaded <a href="skg://tab_configure?page=Skrooge Unit Plugin">automatically</a> when a document is opened.</p>
sl: <p>... <a href="skg://skrooge_unit_plugin">enote</a> lahko prenesete<a href="skg://tab_configure?page=Skrooge Unit Plugin">samodejno,</a> ko odprete dokument.</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... you can split a <a href="skg://skrooge_unit_plugin">share</a>.</p>
sl: <p>... lahko razdelite <a href="skg://skrooge_unit_plugin">delež</a>.</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... <a href="skg://skrooge_unit_plugin">units</a> can be merged by drag & drop.</p>
sl: <p>... <a href="skg://skrooge_unit_plugin">enote</a> se lahko združujejo z povleci & spusti.</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... you can download more <a href="skg://skrooge_unit_plugin">sources</a> of quote.</p>
sl: <p>... lahko prenesete več <a href="skg://skrooge_unit_plugin">virov</a> ponudbe.</p>

[ctx: Description of a tips]
en: <p>... you can create and share your own source of quote.</p>
sl: <p>... ustvarite lahko in delite svoj vir ponudbe.</p>

[ctx: Question]
en: Split share
sl: Razdeli delnico

[ctx: Question]
en: Ratio (2 means 2-for-1, 0.5 means 1-for-2):
sl: Razmerje (2 pomeni 2-za-1, 0,5 pomeni 1-za-2):

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Split stock '%1' by '%2'
sl: Razdeli zalogo '%1' z '%2'

[ctx: Successful message after an user action]
en: Stock split.
sl: Delnice razdeljene.

[ctx: Error message]
en: Splitting stock failed.
sl: Delitev delnic ni uspela.

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Define a primary currency
sl: Določite primarno valuto

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: To avoid misunderstanding and conflicts between units at conversion time, you should define a primary currency. It is the currency against which all other will be converted
sl: Če se želite izogniti nesporazumom in sporom med enotami ob času konverzije, določite primarno valuto. Gre za valuto, v katero se bodo spremenile vse druge

[ctx: Advice on making the best (action)]
en: Set '%1' as primary currency
sl: Nastavite »%1« kot primarno valuto

[ctx: Advice on making the best (action)]
en: Edit units
sl: Urejanje enot

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Define a secondary currency
sl: Določite sekundarno valuto

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: When a secondary unit is defined, Skrooge will display it as an additional amount information.
sl: Ko je sekundarna enota določena, jo bo Skrooge prikazoval kot dodatne podatke o znesku.

[ctx: Advice on making the best (action)]
en: Set '%1' as secondary currency
sl: Nastavite »%1« kot sekundarno valuto

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Unit '%1' has not been downloaded for more than a month
sl: Enota »%1« ni bila prenesena več kot mesec dni

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: Do not forget download units to have a better view of your accounts
sl: Ne pozabite na prenos enot, da imate boljši pogled na vaše račune

[ctx: Advice on making the best (action)]
en: Download '%1'
sl: Prenesite '%1'

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Many unused units
sl: Številne neuporabljene enote

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: You can improve performances by removing units for which no operation is registered.
sl: Učinkovitost delovanja lahko izboljšate tako, da odstranite enote, za katere ni registrirana nobena operacija.

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: The amount of the unit '%1' is not defined
sl: Količina enote '%1' ni določena

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: '%1' has an amount defined at 1. Most of the time this is not normal and causes wrong computation. Check if this is normal.
sl: "%1" ima določen znesek na 1. Večinoma to ni normalno in povzroča napačno izračunavanje. Preveri, če je to normalno.

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: The definition of the unit '%1' is too complex
sl: Opredelitev enote »%1« je preveč zapletena

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: '%1' is defined relatively to another unit defined relatively to a third one. This is too complex and not supported by Skrooge.
sl: '%1' je opredeljeno sorazmerno z drugo enoto, ki je določena sorazmerno s tretjo enoto. To je preveč zapleteno in je Skrooge ne podpira.

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: Unit '%1' has very old values
sl: Enota '%1' ima zelo stare vrednosti

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: Unit '%1' has very old values. Check if this is normal.
sl: Enota '%1' ima zelo stare vrednosti. Preveri, če je to normalno.

[ctx: Advice on making the best (short)]
en: No decimal symbol defined
sl: Decimalni simbol ni določen

[ctx: Advice on making the best (long)]
en: In KDE localization settings, there is no decimal symbol defined for currencies. This could be confusing.
sl: V nastavitvah lokalizacije KDE ni decimalnih simbolov, opredeljenih za valute. To bi lahko bilo zavajajoče.

[ctx: Advice on making the best (action)]
en: Edit KDE settings
sl: Uredite nastavitev KDE

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Define primary currency
sl: Določi primarno valuto

[ctx: An information to the user]
en: The unit '%1' is now the primary unit
sl: Enota »%1« je zdaj primarna enota

[ctx: Message for successful user action]
en: Primary currency defined.
sl: Primarna valuta je določena.

[ctx: Error message]
en: Primary currency definition failed
sl: Definicija primarne valute ni uspela

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Define secondary currency
sl: Določi sekundarno valuto

[ctx: An information to the user]
en: The unit '%1' is now the secondary unit
sl: Enota '%1' je zdaj sekundarna enota

[ctx: Message for successful user action]
en: Secondary currency defined.
sl: Sekundarna valuta je določena.

[ctx: Error message]
en: Secondary currency definition failed
sl: Določanje sekundarne valute ni uspelo

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Delete unused units
sl: Briši neuporabljene enote

[ctx: Successful message after an user action]
en: Unused units deleted
sl: Neuporabljene enote izbrisane

[ctx: Error message]
en: Unused units deletion failed
sl: Brisanje neuporabljenih enot ni uspelo

[ctx: A mode of graph of unit values]
en: Unit values
sl: Vrednosti enot

[ctx: A mode of graph of unit values]
en: Amount owned
sl: Znesek v lasti

[ctx: Noun, items to display]
en: All
sl: Vse

[ctx: Noun, a country's currency]
en: Currency
sl: Valuta

[ctx: Noun, a financial share, as in a stock market]
en: Share
sl: Delnica

[ctx: Noun, a financial index like the Dow Jones, NASDAQ, CAC40...]
en: Index
sl: Indeks

[ctx: Noun, a physical object like a house or a car]
en: Object
sl: Predmet

en: download last value only
sl: prenesete samo zadnjo vrednost

en: download monthly values since last known value
sl: prenos mesečnih vrednosti od zadnje znane vrednosti

en: download weekly values since last known value
sl: prenos tedenskih vrednosti od zadnje znane vrednosti

en: download daily values since last known value
sl: prenos dnevnih vrednosti od zadnje znane vrednosti

en: download all monthly values
sl: prenos vseh mesečnih vrednosti

en: download all weekly values
sl: prenos vseh tedenskih vrednosti

en: download all daily values
sl: prenos vseh dnevnih vrednosti

en: simplify values
sl: poenostavi vrednosti

en: Display the edit panel for standard units
sl: Prikaži ploščo za urejanje standardnih enot

en: Manual / Share
sl: Ročna / Skupna raba

en: Display the edit panel for manual units
sl: Prikazi ploščo za urejanje za ročne enote

en: Values
sl: Vrednosti

en: Display the edit panel for values of units
sl: Prikaži ploščo za urejanje vrednosti enot

[ctx: Noun]
en: Primary currency
sl: Primarna valuta

[ctx: Noun]
en: Secondary currency
sl: Sekundarna valuta

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Unit creation '%1'
sl: Ustvarjanje enote '%1'

[ctx: Successful message after an user action]
en: Unit '%1' created
sl: Enota '%1' ustvarjena

[ctx: Error message]
en: Unit creation failed
sl: Ustvarjanje enote ni uspelo

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Unit value creation for '%1'
sl: Ustvarjanje vrednosti enote za »%1«

[ctx: Successful message after an user action]
en: Unit value created for '%1'
sl: Vrednost enote, ustvarjena za »%1«

[ctx: Error message]
en: Unit value creation failed
sl: Ustvarjanje vrednosti enote ni uspelo

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Unit update
sl: Posodobitev enote

[ctx: Information message]
en: You tried to modify names of selected units to an existing unit. Units have been merged.
sl: Poskušali ste spremeniti imena izbranih enot v obstoječo enoto. Enote so bile združene.

[ctx: Information message]
en: You tried to modify all names of selected units. Units have been merged.
sl: Poskušali ste spremeniti vsa imena izbranih enot. Enote so združene.

[ctx: An information to the user]
en: The unit '%1' has been updated
sl: Enota '%1' je bila posodobljena

[ctx: Message for successful user action]
en: Unit updated
sl: Enota posodobljena

[ctx: Error message]
en: Unit update failed
sl: Posodobitev enote ni uspela

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Download values for [%1 (%2)]
sl: Prenesi vrednosti za [%1 (%2)]

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Download values
sl: Prenos vrednosti

[ctx: Successful message after an user action]
en: Download done
sl: Prenos opravljen

[ctx: Error message]
en: Download failed
sl: Prenos ni uspel

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Simplify unit values
sl: Poenostavitev vrednosti enot

[ctx: An information to the user]
en: The unit '%1' has been simplified
sl: Enota '%1' je bila poenostavljena

[ctx: Successful message after an user action]
en: Simplification done
sl: Poenostavitev opravljena

[ctx: Error message]
en: Simplification failed
sl: Poenostavitev ni uspela

[ctx: Help meeage in tooltip]
en: Here is the help for the selected source '%1':<br/>%2
sl: Tukaj je pomoč za izbrani vir '%1':<br/>%2

[ctx: Upload message]
en: The package is ready. You can find it here %1. You can now upload it manually.
sl: Paket je pripravljen. Lahko ga najdete tukaj %1. Lahko ga prenesete ročno.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGTableView, kUnitValueTableViewEdition) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGTableView, kUnitValueTableViewEdition)
en: List of quotes for selected unit
sl: Seznam ponudb za izbrano enoto

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kNbDecimal) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QSpinBox, kNbDecimal)
en: The number of decimal to display of the unit.
sl: Število decimalnih števil za prikaz enote.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kCountryCreatorUnit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLineEdit, kCountryCreatorUnit)
en: The country of the unit.
sl: Država enote.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGUnitComboBox, kUnitCreatorUnit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGUnitComboBox, kUnitCreatorUnit)
en: The unit of the unit.
sl: Enota enote.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kNameCreatorUnit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLineEdit, kNameCreatorUnit)
en: The name of the unit.
sl: Ime enote.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kSymbolCreatorUnit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLineEdit, kSymbolCreatorUnit)
en: The symbol of the unit.
sl: Simbol enote.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kTypeCreatorUnit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kTypeCreatorUnit)
en: The type of the unit.
sl: Tip enote.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kDownloadSource) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kDownloadSource)
en: The download source for the unit
sl: Vir prenosa za enoto

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kInternetCreatorUnit)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "https://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Ubuntu'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:10pt;">The Internet code of the unit.</span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:'DejaVu Sans'; font-size:10pt;"><br /></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:10pt;">You can add &quot; /&quot; if you are not able to download the expected quote but you are able to download the inverse.</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:10pt; text-decoration: underline;">Example:</span><span style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:10pt;"> EURUSD=X is the symbol to download EURO in USD.</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:10pt;">If you want USD in EURO, you have to create a unit USD with &quot;EURUSD=X /&quot; as the Internet code.</span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:'DejaVu Sans'; font-size:10pt;"><br /></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:10pt;">This field can also be set with a yearly rate. The values are computed by clicking on download.<br />Example:</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:10pt;">=-25 means -25% per year.</span></p></body></html>
sl: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "https://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Ubuntu'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:10pt;">Internetna koda enote.</span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:'DejaVu Sans'; font-size:10pt;"><br /></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:10pt;">Lahko dodate &quot; /&quot; če ne morete prenesti pričakovano ponudbo, vendar ste sposobni prenesti inverzno.</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Primer: <span style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:10pt; text-decoration: underline;"></span> <span style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:10pt;"> EURUSD=X je simbol</span> za prenos EURA in USD.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:10pt;">Če želite USD v EUR, morate ustvariti enoto USD z &quot;EURUSD=X /&quot;  kot internetno kodo.</span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:'DejaVu Sans'; font-size:10pt;"><br /></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:10pt;">To polje lahko nastavite tudi z letno obrestno mero. Vrednosti se izračunajo s klikom na prenos.<br />Primer:</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:10pt;">=-25 pomeni -25 % na leto.</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLineEdit, kInternetCreatorUnit)
en: The Internet code of the unit.
sl: Internetna koda enote.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGComboBox, kCurrencyList) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGComboBox, kCurrencyList)
en: List of known units
sl: Seznam znanih enot

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kObsolete) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QCheckBox, kObsolete)
en: To include suspended and obsolete currencies
sl: Za vključitev prekinjenih in zastarelih valut

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kObsolete)
en: Obsolete currencies
sl: Opuščene valute

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGDateEdit, kDateEdit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGDateEdit, kDateEdit)
en: Date of the unit's quote
sl: Datum ponudbe enote

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGCalculatorEdit, kAmountEdit) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGCalculatorEdit, kAmountEdit)
en: Amount of the unit's quote
sl: Znesek ponudbe enote

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kUnitAdd) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kUnitAdd)
en: Create a new unit (Ctrl+Enter)
sl: Ustvari novo enoto (Ctrl+Enter)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kUnitUpdate) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kUnitUpdate)
en: Update the selected unit (Shift+Enter)
sl: Posodobi izbrano enoto (Shift+Enter)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, kUnitValueDownload)
en: Download quotes for the selected unit.
    See options to modify download frequency.
sl: Prenesite ponudbe za izbrano enoto.
    Oglejte si možnosti za spreminjanje pogostosti prenosa.

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QToolButton, kUnitValueDownload)
en: Download quotes for the selected unit.
sl: Prenesite ponudbe za izbrano enoto.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, kUnitValueDownload)
en: Download
sl: Prejmi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kUnitOpen) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kUnitOpen)
en: Open the url of the source
sl: Odpri url vira

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_last)
en: Last &value found only
sl: Najdena samo zadnja &vrednost

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_last_monthly)
en: &Monthly values since last download
sl: &Mesečne vrednosti od zadnjega prenosa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_last_weekly)
en: Wee&kly values since last download
sl: Tedenske vrednosti od zadnjega prenosa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_last_daily)
en: Dail&y values since last download
sl: Dnevne vrednosti od zadnjega prenosa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_all_monthly)
en: Monthly values for all dates
sl: Mesečne vrednosti za vse datume

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_all_weekly)
en: Weekly values for all dates
sl: Tedenske vrednosti za vse datume

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_all_daily)
en: Daily values for all dates
sl: Dnevne vrednosti za vse datume

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Maximum num&ber of imported values:
sl: Največja število uvoženih vrednosti:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, apikeysBox)
en: API Keys
sl: Ključi API

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, apikeys_label)
en: <html><head/><body><p>The following download sources need an API key. So you need to request one from the source site web and enter it here:</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Naslednji viri prenosa potrebujejo API ključ. Zato morate zahtevati enega od spletnega mesta vira in ga vnesite tukaj:</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kSave)
en: For security reasons, these keys are not saved in setting file but in your document.
sl: Iz varnostnih razlogov ti ključi niso shranjeni v nastavitvi datoteke, temveč v dokumentu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kSave)
en: Save in document
sl: Shrani v dokument

en: Yes
sl: Da

en: No
sl: Ne

en: None
sl: Brez

en: Pointed
sl: Pokazano

en: Checked
sl: Preverjeno

[ctx: Noun]
en: Day -0
sl: Dan -0

[ctx: Noun]
en: Day -1
sl: Dan -1

[ctx: Noun]
en: Day -2
sl: Dan -2

[ctx: Noun]
en: Day -3
sl: Dan -3

[ctx: Noun]
en: Day -4
sl: Dan -4

[ctx: Noun]
en: Day -5
sl: Dan -5

[ctx: Noun]
en: Fifteen
sl: Petnajst

[ctx: Noun]
en: Never
sl: Nikoli

[ctx: Noun]
en: Day +0
sl: Dan +0

[ctx: Noun]
en: Day +1
sl: Dan +1

[ctx: Noun]
en: Day +2
sl: Dan +2

[ctx: Noun]
en: Day +3
sl: Dan +3

[ctx: Noun]
en: Day +4
sl: Dan +4

[ctx: Noun]
en: Day +5
sl: Dan +5

en: Auto: %1
sl: Samodejno: %1

[ctx: Noun]
en: Original amount=%1 (%2 = %3 / year)
sl: Izvirni znesek=%1 (%2 = %3 / leto)

[ctx: Noun]
en: Amount at creation date=%1 (%2 = %3 / year)
sl: Znesek ob dnevu nastanka=%1 (%2 = %3 / leto)

[ctx: Noun]
en: Account balance=%1
sl: Saldo računa=%1

[ctx: Noun]
en: Original delta=%1
sl: Izvirna delta=%1

[ctx: Noun]
en: Variation on the last year = %1
sl: Variacija v zadnjem letu = %1

[ctx: Noun]
en: Variation on the last 6 months = %1 = %2 / year
sl: Variacija v zadnjih 6 mesecih = %1 = %2 / leto

[ctx: Noun]
en: Variation on the last month = %1 = %2 / year
sl: Variacija v zadnjem mesecu = %1 = %2 / leto

[ctx: Information]
en: Address= %1
sl: Naslov= %1

[ctx: Information]
en: Category= %1
sl: Kategorija= %1

[ctx: Information]
en: Agency number= %1
sl: Številka agencije= %1

[ctx: Information]
en: Number= %1
sl: Število= %1

[ctx: Information]
en: Comment= %1
sl: Komentar= %1

[ctx: A tool tip]
en: This operation is pointed but not checked yet.
sl: Ta operacija je pokazana, vendar še ni pregledana.

[ctx: A tool tip]
en: You can use the reconciliation mode to validate pointed operations.
sl: Lahko uporabite način usklajevanja za validacijo pokazanih operacij.

[ctx: A tool tip]
en: Click in this column to switch back status.
sl: Kliknite v ta stolpec, če želite preklopiti v stanje nazaj.

[ctx: A tool tip]
en: Click in the Status (checkmark) column to switch back status.
sl: Kliknite v stolpec Stanje (potrditveni znak) za preklop v stanje nazaj.

[ctx: A tool tip]
en: Ctrl+click to force checked status.
sl: Ctrl+klik, če za prisililo v preverjeno stanje.

[ctx: A tool tip]
en: This operation is already checked.
sl: Ta operacija je že preverjena.

[ctx: A tool tip]
en: This operation is not pointed yet.
sl: Ta operacija še ni pokazana..

[ctx: A tool tip]
en: Click to set pointed status.
sl: Klik za nastavitev pozanega stanja.

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Close account '%1'
sl: Zapri račun '%1'

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Open account '%1'
sl: Odpri račun '%1'

[ctx: An information message]
en: Warning, you closed an account with money
sl: Opozorilo, zaprli ste račun z denarjem

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Close tracker '%1'
sl: Zapri sledilnik »%1«

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Open tracker '%1'
sl: Odpri sledilnik »%1«

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Close category '%1'
sl: Zapri kategorijo »%1«

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Open category '%1'
sl: Odpri kategorijo »%1«

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Close payee '%1'
sl: Zapri prejemnika »%1«

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Open payee '%1'
sl: Odpri prejemnika »%1«

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Change operation status
sl: Spremeni stanje operacije

[ctx: An information to the user]
en: The budget '%1' have been updated
sl: Proračun '%1' je bil posodobljen

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Move category
sl: Premakni kategorijo

[ctx: An information to the user]
en: The category '%1' has been moved to '%2'
sl: Kategorija '%1' je bila premaknjena na '%2'

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Merge payees
sl: Spoji prejemnike

[ctx: An information to the user]
en: The payee '%1' has been merged with payee '%2'
sl: Prejemnik »%1« je bilo združen s prejemnikom »%2«

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Merge accounts
sl: Spoji račune

[ctx: An information to the user]
en: The account '%1' has been merged with account '%2'
sl: Račun '%1' je bil združen z računom '%2'

[ctx: Warning message]
en: The initial balance of the target account '%1' has been change to %2.
    If you want to do the merge without changing the initial balance, you must keep the Ctrl key pressed.
sl: Začetni saldo ciljnega računa '%1' se je spremenil v %2.
    Če želite združiti, ne da bi spremenili začetni saldo, morate držati kontrolko pritisnjeno.

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Merge units
sl: Združi enote

[ctx: An information to the user]
en: The unit '%1' has been merged with unit '%2'
sl: Enota '%1' je bila združena z enoto '%2'

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Merge trackers
sl: Spajanje sledilnikov

[ctx: An information to the user]
en: The tracker '%1' has been merged with tracker '%2'
sl: Sledilnik '%1' je bil združen s sledilnikom '%2'

[ctx: Noun, an item's attribute]
en: attribute
sl: atribut

[ctx: A tool tip]
en: Switch in advanced mode
sl: Preklopite v napredni način

[ctx: Tooltip]
en: <html><head/><body><p>Searching is case-insensitive. So table, Table, and TABLE are all the same.<br/>If you just put a word or series of words in the search box, the application will filter the table to keep all lines having these words (logical operator AND). <br/>If you want to add (logical operator OR) some lines, you must prefix your word by '+'.<br/>If you want to remove (logical operator NOT) some lines, you must prefix your word by '-'.<br/>If you want to search only on some columns, you must prefix your word by the beginning of column name like: col1:word.<br/>If you want to search only on one column, you must prefix your word by the column name and a dot like: col1.:word.<br/>If you want to use the character ':' in value, you must specify the column name like this: col1:value:rest.<br/>If you want to search for a phrase or something that contains spaces, you must put it in quotes, like: 'yes, this is a phrase'.</p><p>You can also use operators '&lt;', '&gt;', '&lt;=', '&gt;=', '=' and '#' (for regular expression).</p><p><span style="font-weight:600; text-decoration: underline;">Examples:</span><br/>+val1 +val2 =&gt; Keep lines containing val1 OR val2<br/>+val1 -val2 =&gt; Keep lines containing val1 but NOT val2<br/>'abc def' =&gt; Keep lines containing the sentence 'abc def' <br/>'-att:abc def' =&gt; Remove lines having a column name starting by abc and containing 'abc def' <br/>abc:def =&gt; Keep lines having a column name starting by abc and containing def<br/>:abc:def =&gt; Keep lines containing 'abc:def'<br/>Date&gt;2015-03-01 =&gt; Keep lines where at least one attribute starting by Date is greater than 2015-03-01<br/>Date.&gt;2015-03-01 =&gt; Keep lines where at the Date attribute is greater than 2015-03-01<br/>Amount&lt;10 =&gt;Keep lines where at least one attribute starting by Amount is less than 10<br/>Amount=10 =&gt;Keep lines where at least one attribute starting by Amount is equal to 10<br/>Amount&lt;=10 =&gt;Keep lines where at least one attribute starting by Amount is less or equal to 10<br/>abc#^d.*f$ =&gt; Keep lines having a column name starting by abc and matching the regular expression ^d.*f$</p><span style="font-weight:600; text-decoration: underline;">Your filter is understood like this:</span><br/>%1</body></html>
sl: <html><head/><body><p>Iskanje je neodvisno od malih/velikih črk. Tako so Tabela, tabela in TABELA obravnavane enako.<br/>Če v iskalno polje samo postavite besedo ali vrsto besed, bo aplikacija filtrirala tabelo, da bodo vse vrstice, ki imajo te besede (logični operator AND).<br/>Če želite dodati (logični operator OR) nekatere vrstice, morate pred besedo predpono postaviti predpono '+'.<br/>Če želite odstraniti (logični operator NOT) nekatere vrstice, morate pred besedo postaviti predpono "-".<br/>Če želite iskati samo v nekaterih stolpcih, morate besedo s predpono določiti na začetku imena stolpca, kot je: col1:word.<br/>Če želite iskati samo v enem stolpcu, morate besedo s predpono določiti z imenom stolpca in s piko, kot je: col1.:word.<br/>Če želite uporabiti znak ":" v vrednosti, morate navesti ime stolpca takole: col1:value:rest.<br/>Če želite iskati besedno zvezo ali nekaj, kar vsebuje presledke, ga morate dati v narekovaje, na primer: "Ja, to je fraza".</p> <p>Lahko uporabite operatorje '&lt;', '&gt;', '&lt;=', '&gt;=', '=' and '#' (for regular expression).</p><p><span style="font-weight:600; text-decoration: underline;">Primeri: </span><br/>+val1 +val2 =&gt; Ohrani vrstice, ki vsebujejo val1 ALI val2 <br/>+val1 -val2 =&gt; Ohrani vrstice, ki vsebujejo val1 a NE val2 <br/>'abc def' =&gt;  Ohrani Vrstice, ki vsebujejo stavek 'abc def'<br/>"-att:abc def" =&gt; Odstrani črte z imenom stolpca, ki se začne z abc in vsebujejo 'abc def'<br/>abc:def =&gt; Ohrani vrstice, ki imajo ime stolpca, ki se začne z abc in vsebujejo def <br/>:abc:def =&gt; Vrstice, ki vsebujejo "abc:def" <br/>Date&gt;2015-03-01 =&gt; Ohrani vrstice, kjer je vsaj en atribut, ki se začne z datumom, kasnejšim od 2015-03-01 <br/>Date.&gt;2015-03-01 =&gt; Ohrani vrstice, kjer je atribut Date večji od 2015-03-01 <br/>Amount&lt;10 =&gt;Kožne vrstice, kjer je vsaj en atribut, ki se začne z zneskom Amount, manjšim od 10 <br/>Amount=10 =&gt;Ohrani vrstice, kjer je vsaj en atribut, ki se začne z Amount, enak 10 <br/>Amount&lt;=10 =&gt;Ohrani vrstice, kjer je vsaj en atribut, ki se začne z Amount, manjši ali enak 10 <br/>abc#^d.*f$ =&gt; Vrstice, ki imajo ime stolpca, ki se začne z abc in se ujemajo z regularnim izrazom ^d.*f$</p> <span style="font-weight:600; text-decoration: underline;">Vaš filter se razume takole:</span><br/>%1</body></html>

[ctx: A tool tip]
en: Switch in simple mode
sl: Preklopite v enostavni način

[ctx: Operator contains]
en: or
sl: ali

[ctx: Operator contains]
en: but not
sl: vendar ne

[ctx: Operator contains]
en: Contains
sl: Vsebuje

[ctx: Noun]
en: Regular expression
sl: Regularni izraz

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGTableWidget, kList)
en: Double click on items in the list on the left to add them to the query definition
sl: Dvokliknite elemente na seznamu na levi strani, da jih dodate definiciji poizvedbe

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (SKGTableWidget, kList)
en: Define your query here. Double click on items in the list on the left to add them to the query as defined in the table.
    
    There is a "And" relationship between columns, and a "Or" relationship between lines.
    
    Read the Skrooge documentation for more details.
sl: Tukaj določite poizvedbo. Dvokliknite elemente na seznamu na levi strani, da jih dodate v poizvedbo, kot je določeno v tabeli.
    
    Obstaja relacija "And" Med stolpci in "Or" med vrsticami.
    
    Preberite dokumentacijo Skrooge za več podrobnosti.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, kToolHelp)
en: This menu can help you to build your query
sl: Ta meni vam lahko pomaga zgraditi poizvedbo

[ctx: An information message]
en: Unit '%1' has been created
sl: Enota »%1« je bila ustvarjena

[ctx: Error message]
en: %1 failed because linked object is not yet saved in the database.
sl: %1 ni uspela, ker povezani predmet še ni shranjen v zbirki podatkov.

[ctx: Noun]
en: Relative to operation '%1'
sl: Glede na operacijo '%1'

[ctx: Noun]
en: Rate change
sl: Hitrost spremembe

[ctx: An information message]
en: More than one solution is possible for this auto reconciliation.
sl: Več kot ena rešitev je možna za to samodejno usklajevanje.

[ctx: Error message]
en: Can not find the imported operations for obtaining the expected final balance
sl: Ni mogoče najti uvoženih operacij za pridobitev pričakovanega končnega salda

[ctx: Noun, a list of items]
en: Operations of account "%1" used for auto reconciliation
sl: Operacije računa '%1' uporabljene za samodejno usklajevanje

[ctx: Progression step]
en: Apply budget rules
sl: Uporaba proračunskih pravil

[ctx: Message]
en: Transfer of %1 from '%2' to '%3' due to the rule '%4'
sl: Prenos %1 od '%2' do '%3' zaradi pravila '%4'

en: Impossible to apply the rule '%1' for budget '%2' because the impacted budget does not exist
sl: Ni mogoče uporabiti pravila '%1' za proračun '%2', ker vplivni proračun ne obstaja

[ctx: Progression step]
en: Create automatic budget
sl: Ustvarjanje samodejnega predračuna

[ctx: Progression step]
en: Balance budgets
sl: Saldi proračunov

[ctx: Progression step]
en: Apply rules
sl: Uveljavi pravila

[ctx: Error message]
en: Invalid name '%1' because of the name cannot contain '%2'
sl: Neveljavno ime »%1« zaradi imena ne more vsebovati »%2«

[ctx: Information message]
en: The category '%1' has been created
sl: Kategorija »%1« je bila ustvarjena

[ctx: Error message]
en: You cannot create a loop.
sl: Zanke ne morete ustvariti.

[ctx: Noun]
en: Wallets
sl: Denarnice

[ctx: Error message]
en: You are not authorized to delete this operation because in "checked" status
sl: Niste pooblaščeni za brisanje te operacije, ker v stanju "preverjeno"

[ctx: Adjective, a current account]
en: Current
sl: Trenutna

[ctx: Noun]
en: Credit card
sl: Kreditna kartica

[ctx: Noun, the type of an account]
en: Assets
sl: Imetja

[ctx: Noun, a type of account WHERE you invest money]
en: Investment
sl: Naložba

[ctx: Noun, as in other type of item]
en: Other
sl: Drugo

[ctx: Error message]
en: You are not authorized to delete this account because it contains some checked operations
sl: Niste pooblaščeni za brisanje tega računa, ker vsebuje nekatere preverjene operacije

[ctx: Noun]
en: year(s)
sl: let

[ctx: Noun]
en: month(s)
sl: mesecev

[ctx: Noun]
en: week(s)
sl: tednov

[ctx: Noun]
en: day(s)
sl: dni

[ctx: Noun, financial operations with a negative amount]
en: Expenditure
sl: Izdatek

[ctx: Noun, financial operations with a positive amount]
en: Income
sl: Prihodki

[ctx: Error message]
en: You are not authorized to delete this tracker because used by some checked operations
sl: Niste pooblaščeni za brisanje tega sledilnika, ker ga uporabljajo nekatere preverjene operacije

[ctx: Error message]
en: You are not authorized to delete this payee because used by some checked operations
sl: Niste pooblaščeni za brisanje tega prejemnika, ker ga uporabljajo nekatere preverjene operacije

[ctx: Error message]
en: You are not authorized to delete this category because used by some checked operations
sl: Niste pooblaščeni za brisanje te kategorije, ker jih uporabljajo nekatere preverjene operacije

[ctx: Noun]
en: Negative
sl: Negativno

[ctx: Noun]
en: Positive
sl: Pozitivno

[ctx: Noun]
en: Next
sl: Naslednje

[ctx: Noun]
en: Current
sl: Trenutna

[ctx: Noun]
en: Year
sl: Leto

[ctx: Progression step]
en: Migrate document
sl: Seli dokument

[ctx: Error message]
en: Impossible to load a document generated by a more recent version
sl: Ni mogoče naložiti dokumenta, ki ga je ustvarila novejša različica

[ctx: Progression step]
en: Refresh views
sl: Osveži poglede

[ctx: Progression step]
en: Computation of balances
sl: Računanje stanj

[ctx: Progression step]
en: Computation of budgets
sl: Računanje proračunov

[ctx: Error message: Could not perform database migration]
en: Database migration from version %1 to version %2 failed
sl: Selitev zbirke podatkov iz različice %1 v različico %2 ni uspela

[ctx: Error message]
en: Operation '%1' on '%2' failed
sl: Operacija »%1« na »%2« ni uspela

[ctx: Noun, the default value of an item]
en: Default
sl: Privzeto

[ctx: Noun, the minimum value of an item]
en: Minimum
sl: Najmanj

[ctx: Noun]
en: Amount in 2 columns
sl: Znesek v 2 stolpcih

[ctx: Noun]
en: Amount entered
sl: Vneseni znesek

[ctx: Noun]
en: Amount entered in 2 columns
sl: Znesek, vnesen v 2 stolpca

[ctx: Noun, an intermediate value between two extremums]
en: Intermediate
sl: Vmesni

[ctx: Noun]
en: With operations
sl: Z operacijami

[ctx: Noun]
en: With cumulative operations
sl: S kumulativnimi operacijami

[ctx: Noun, an account as in a bank account]
en: Account
sl: Račun

[ctx: Noun, an account as in a bank account]
en: Account's type
sl: Vrsta računa

[ctx: Noun, a financial operation]
en: Operation
sl: Opravilo

[ctx: Noun, the name of an item]
en: Name
sl: Ime

[ctx: Noun, as in commercial balance]
en: Balance
sl: Stanje

[ctx: Noun, as in commercial balance]
en: Balance entered
sl: Vneseno stanje

[ctx: Name, the numerical amount of a financial operation]
en: Amount
sl: Znesek

[ctx: Name, the numerical amount of a financial operation]
en: Today amount
sl: Današnji znesek

[ctx: Noun]
en: Income entered
sl: Vneseni dohodek

[ctx: Noun]
en: Expenditure entered
sl: Vneseni izdatki

[ctx: Noun]
en: Quantity owned
sl: Količina v lasti

[ctx: Noun]
en: Amount owned
sl: Znesek v lasti

[ctx: Noun]
en: Account number
sl: Številka računa

[ctx: Noun, a number identifying an item]
en: Number
sl: Številka

[ctx: Noun]
en: Bank number
sl: Številka banke

[ctx: Noun]
en: Agency number
sl: Številka agencije

[ctx: Noun]
en: Agency address
sl: Naslov agencije

[ctx: Noun]
en: Address
sl: Naslov

[ctx: A person or institution receiving a payment, or paying the operation]
en: Payee
sl: Prejemnik

[ctx: Noun, a user comment on an item]
en: Comment
sl: Komentar

[ctx: Noun, a user comment on an item]
en: Sub comment
sl: Pod-komentar

[ctx: Noun, the mode used for payment of the operation (Credit Card, Cheque, Transfer...)]
en: Mode
sl: Način

[ctx: Noun]
en: Next occurrence
sl: Naslednja pojavitev

[ctx: Noun, the date of creation of an item]
en: Creation date
sl: Datum izdelave

[ctx: Noun, 7 days]
en: Week
sl: Teden

[ctx: Noun, the months in a year]
en: Month
sl: Mesec

[ctx: Noun, 3 months]
en: Quarter
sl: Četrtletje

[ctx: Noun, 6 months]
en: Semester
sl: Polletje

[ctx: Noun, the years in a century]
en: Year
sl: Leto

[ctx: Noun, the date of an item]
en: First date
sl: Prvi datum

[ctx: Noun, the date of an item]
en: Last date
sl: Zadnji datum

[ctx: Noun, the date of the last download]
en: Download date
sl: Datum prenosa

[ctx: Noun, the date of the last reconciliation]
en: Reconciliation date
sl: Datum usklajevanja

[ctx: Noun, the category of an item]
en: Category
sl: Kategorija

[ctx: Noun, a financial institution]
en: Bank
sl: Banka

[ctx: Noun, the unit of an operation, usually a currency or a share]
en: Unit
sl: Enota

[ctx: Noun, the unit of an operation, usually a currency or a share]
en: Unit's type
sl: Vrsta enote

[ctx: Adjective, has an item been checked or not]
en: Checked
sl: Označeno

[ctx: Adjective, a foreseen value]
en: To be Checked
sl: Za preveriti

[ctx: Noun, ahe unit symbol, something in the line of $, €, £...]
en: Symbol
sl: Simbol

[ctx: Noun, a country in the world (France, China...)]
en: Country
sl: Država

[ctx: Noun, the type of an item]
en: Type
sl: Vrsta

[ctx: Noun]
en: Internet code
sl: Internetna koda

[ctx: Noun]
en: Number of operations
sl: Število operacij

[ctx: Noun, how frequently something occurs]
en: Periodicity
sl: Periodičnost

[ctx: Automatically write something]
en: Auto write
sl: Samodejno pisanje

[ctx: Noun]
en: Nb of occurrences
sl: Št. pojavitev

[ctx: Verb, warn the user about an event]
en: Warn
sl: Opozori

[ctx: Adjective, a closed item]
en: Closed
sl: Zaprto

[ctx: Noun, the status of an item]
en: Status
sl: Stanje

[ctx: Adjective, an item scheduled to happen on a regular basis]
en: Scheduled
sl: Načrtovano

[ctx: Noun]
en: Number of operations (cumulative)
sl: Število operacij (kumulativno)

[ctx: Noun]
en: Amount (cumulative)
sl: Znesek (kumulativni)

[ctx: Noun]
en: Search description
sl: Išči po opisu

[ctx: Noun]
en: Process description
sl: Opis procesa

[ctx: Noun, the type of action]
en: Action type
sl: Vrsta akcije

[ctx: Noun, something that is used to track items]
en: Tracker
sl: Sledilnik

[ctx: Noun]
en: Import status
sl: Stanje uvoza

[ctx: Noun, after the dot]
en: Nb decimal
sl: Nb decimalna

[ctx: Noun, for a share]
en: Rate
sl: Hitrost

[ctx: Noun]
en: Value date
sl: Datum valutacije

[ctx: Noun]
en: Coef
sl: Koef

[ctx: Noun]
en: Annual Interest
sl: Letne obresti

[ctx: Noun]
en: Accrued Interest
sl: Nabrane (nezapadle) obresti

[ctx: Noun]
en: Value date for credit
sl: Datum vrednosti za kredit

[ctx: Noun]
en: Value date for debit
sl: Datum vrednosti za bremenitev

[ctx: Noun]
en: Base computation
sl: Osnova izračuna

[ctx: Noun]
en: Month
sl: Mesec

[ctx: Noun]
en: Period
sl: Obdobje

[ctx: Noun, sort order]
en: Order
sl: Vrstni red

[ctx: Noun]
en: When
sl: Kdaj

[ctx: Noun]
en: What
sl: Kaj

[ctx: Noun]
en: Impacted budget
sl: Vpliv proračuna

[ctx: Noun]
en: Rules
sl: Pravila

[ctx: Noun]
en: Entered Budget
sl: Vneseni proračun

[ctx: Noun]
en: Corrected budget
sl: Popravljen proračun

[ctx: Noun]
en: Delta after rules
sl: Delta po pravilih

[ctx: Noun]
en: Download source
sl: Prenesi vir

[ctx: Noun]
en: Transfer
sl: Prenesi

[ctx: Noun, a target account of a transfer]
en: To account
sl: Na račun

[ctx: Noun, a maximum limit]
en: Maximum limit
sl: Največja omejitev

[ctx: Noun, a minimum limit]
en: Minimum limit
sl: Minimalna omejitev

[ctx: Noun, the id of an operation]
en: Operation id
sl: ID operacije

[ctx: Noun, the absence of anything]
en: -- Nothing --
sl: -- Nič --

[ctx: Noun]
en: Balance import
sl: Uvoz stanja

[ctx: Noun]
en: Balance reconciliation
sl: Usklajevanje ravnotežja

[ctx: Noun, the date of the last import]
en: Import date
sl: Datum uvoza

[ctx: Noun]
en: Number of split
sl: Število razdeljenih

[ctx: an other category]
en: Others
sl: Drugo

en: Expenses in category <b>'%1'</b> increased by <b>%2</b> for a total of <b>%3</b>.
sl: Stroški v kategoriji <b>'%1'</b> so se povečali za <b>%2</b> za <b>skupno %3</b>.

en: Expenses in category <b>'%1'</b> decreased by <b>%2</b> for a total of <b>%3</b>.
sl: Stroški v kategoriji <b>'%1'</b> so se skupaj zmanjšali za <b>%2</b> za <b>%3</b>.

en: Incomes in category <b>'%1'</b> increased by <b>%2</b> for a total of <b>%3</b>.
sl: Prihodki v kategoriji <b>'%1'</b> so se povečali za <b>%2</b> za <b>skupno %3</b>.

en: Incomes in category <b>'%1'</b> decreased by <b>%2</b> for a total of <b>%3</b>.
sl: Prihodki v kategoriji <b>'%1'</b> so se skupaj zmanjšali za <b>%2</b> za <b>%3</b>.

[ctx: Noun]
en: Unit for import
sl: Enota za uvoz

[ctx: An information message]
en: Default unit '%1' created for import
sl: Privzeta enota »%1« ustvarjena za uvoz

en: One operation not imported because it already exists | %1 operations not imported because they already exist
sl[0]: %1 operacija ni uvožena, ker že obstaja
sl[1]: %1 operaciji nista uvoženi, ker že obstajata
sl[2]: %1 operacije niso uvožene, ker že obstajajo
sl[3]: %1 operacij ni uvoženih, ker že obstajajo

en: One operation was not imported because it was dated before the last imported one, you can uncheck the option to avoid this. | %1 operations were not imported because they were dated before the last imported one, you can uncheck the option to avoid this.
sl[0]: %1 operacija ni bila uvožena, ker je bila datirana pred zadnjo uvoženo, lahko počistite možnost, da se temu izognete.
sl[1]: %1 operaciji nista bili uvoženi, ker sta bila datirani pred zadnjo uvoženo, lahko počistite možnost, da se temu izognete.
sl[2]: %1 operacije niso bile uvožene, ker so bile datirane pred zadnjo uvoženo, lahko počistite možnost, da se temu izognete.
sl[3]: %1 operacij ni bila uvoženo, ker so bile datirane pred zadnjo uvoženo, lahko počistite možnost, da se temu izognete.

[ctx: Progression step]
en: Finalize import
sl: Dokončanje uvoza

[ctx: Warning message]
en: Error during execution of rules:
    %1
sl: Napaka pri izvajanju pravil:
    %1

en: %1 operation imported | %1 operations imported
sl[0]: %1 operacija uvožena
sl[1]: %1 operaciji uvoženi
sl[2]: %1 operacije uvožene
sl[3]: %1 operacij uvoženih

[ctx: Information message]
en: The balance of account '%1' is not aligned with import balance %2
sl: Stanje računa »%1« ni skladno z uvozno bilanco %2

[ctx: Information message]
en: The balance of account '%1' is aligned with import balance %2
sl: Stanje računa »%1« je skladno z uvozno bilanco %2

[ctx: A file format]
en: All supported formats
sl: Vse podprte vrste datotek

[ctx: Error message]
en: The import mode %1 is not yet implemented
sl: Način uvoza %1 še ni implementiran

[ctx: Error message]
en: This export mode is not yet implemented
sl: Ta način izvoza še ni implementiran

[ctx: Progression step]
en: Clean import
sl: Čisti uvoz

[ctx: An information message]
en: The document must be saved to be anonymized.
sl: Dokument je treba shraniti, da bi bil anonimiziran.

[ctx: Progression step]
en: Anonymize
sl: Anonimiziraj

[ctx: An information message]
en: The document has been made anonymous with an irreversible mode.
sl: Dokument je bil anonimiziran v nepovratnem načinu.

[ctx: An information message]
en: The document has been made anonymous with a reversible mode. Don't forget the key if you want to reverse it.
sl: Dokument je bil anonimiziran v povratnem načinu. Ne pozabite ključa, če ga želite povrniti.

[ctx: Progression step]
en: Find and group transfers
sl: Iskanje in skupinski prenosi

[ctx: Import step]
en: Import %1
sl: Uvozi %1

[ctx: Error message]
en: Impossible to add an operation in a closed account
sl: Ni mogoče dodati operacije v zaprtem računu

[ctx: Error message]
en: Operation impossible because the document is missing
sl: Operacija ni mogoča, ker dokument manjka

[ctx: An information message]
en: Amount has been changed to be aligned with the imported operation
sl: Znesek je bil spremenjen, da je bil usklajen z uvoženo operacijo

[ctx: Information message]
en: Payee '%1' has been created
sl: Ustvarjen je prejemnik »%1«

[ctx: An information message]
en: Operation '%1' has been inserted
sl: Vstavljena je operacija »%1«

en: Operation '%2' will be inserted in one day | Operation '%2' will be inserted in %1 days
sl[0]: Operacija »%2« bo vstavljena v %1 dnevu
sl[1]: Operacija »%2« bo vstavljena v %1 dneh
sl[2]: Operacija »%2« bo vstavljena v %1 dneh
sl[3]: Operacija »%2« bo vstavljena v %1 dneh

[ctx: Title]
en: Account
sl: Račun

[ctx: Column table title]
en: Quantity
sl: Količina

[ctx: Column table title]
en: Purchase amount
sl: Znesek nakupa

[ctx: Column table title]
en: Initial amount
sl: Začetni znesek

[ctx: Column table title]
en: Variation
sl: Variacija

[ctx: Column table title]
en: Variation %
sl: % variacije

[ctx: Noun]
en: Total of %1
sl: Skupaj %1

[ctx: An advice]
en: You must try to get out of debt.
sl: Morate se izvleci iz dolga.

[ctx: An advice]
en: Congratulations, you are now financially independent.
sl: Čestitamo, zdaj ste finančno neodvisni.

[ctx: An advice]
en: Congratulations, You saved up ten year’s worth of expenses.
sl: Čestitamo, prihranili ste za deset let stroškov.

[ctx: An advice]
en: You saved up %1 year’s worth of expenses. You should continue your effort.
sl: Prihranili ste %1 letnih stroškov. Nadaljujte z vašim trudom.

[ctx: An advice]
en: You saved up one year’s worth of expenses. You should maintain your effort.
sl: Prihranili ste enoletne stroške. Nadaljujte z vašim trudom.

[ctx: An advice]
en: You do not have debt but you have no margin. You must maintain your effort.
sl: Nimate dolga a nimate niti marže. Nadaljujte z vašim trudom.

[ctx: Noun]
en: Savings possible
sl: Možni prihranki

[ctx: Noun]
en: Max
sl: Najv.

[ctx: The main text of skrooge]
en: Skrooge allows you to keep a hold on your expenses, by tracking and budgeting them.<br/>What should you do now ?<br/><ul><li>Create at least one <a href="%1">account</a></li><li>Add some operations, using <a href="%3">import</a> or <a href="%2">manual input</a></li><li>Categorize them</li></ul><p>You may come back to this page any time by closing all tabs.<br/>For more information about using Skrooge, check the <a href="https://skrooge.org">Skrooge website</a>.</p><p>We hope that you will enjoy Skrooge</p>    The Skrooge Team
sl: Skrooge vam omogoča, da nadzorujete svoje stroške, s sledenjem in proračunom.<br/>Kaj bi zdaj moral narediti?<br/><ul><li>Ustvarite vsaj en <a href="%1">račun</a></li><li>Dodajte nekaj operacij z uporabo <a href="%3">uvoza</a> <a href="%2">ali ročnega vnosa</a></li><li>Kategorizirajte jih</li></ul><p>Na to stran se lahko kadarkoli vrnete tako, da zaprete vse zavihke.<br/>Če želite več informacij o uporabi programa Skrooge, si oglejte <a href="https://skrooge.org">spletišče Skrooge</a>.</p><p>Upamo, da boste uživali v programu Skrooge</p>    Ekipa Skrooge

[ctx: A monthly report title]
en: Report for %1
sl: Poročilo za %1

[ctx: A monthly report title]
en: Budget
sl: Proračun

[ctx: A monthly report title]
en: 5 main categories of expenditure
sl: 5 glavnih kategorij izdatkov

[ctx: A monthly report title]
en: 5 main variations
sl: 5 glavnih variacij

[ctx: A monthly report title]
en: Amounts in accounts
sl: Zneski na računih

[ctx: A monthly report title]
en: Amounts of units
sl: Količine enot

[ctx: A monthly report title]
en: Advice
sl: Nasvet

[ctx: A monthly report title]
en: Stock portfolio
sl: Portfelj delnic

[ctx: A monthly report title]
en: Estimated interests
sl: Ocenjene obresti

[ctx: A monthly report title]
en: Alarms
sl: Alarmi

[ctx: A monthly report title]
en: Highlighted operations
sl: Poudarjene operacije

[ctx: A monthly report title]
en: Net Worth
sl: Neto premoženje

[ctx: A monthly report title]
en: Annual Spending
sl: Letna poraba

[ctx: A monthly report title]
en: Personal Finance Score
sl: Ocena osebnih financ

[ctx: A monthly report message]
en: No variation found.
sl: Ni najdenih variacij.

[ctx: A monthly report message]
en: No scheduled operations defined on the "<a href="%1">Scheduled operations</a>" page.
sl: Ni načrtovanih operacij na strani<a href="%1">Načrtovane operacije</a>.

[ctx: A monthly report message]
en: No highlighted operations defined on the "<a href="%1">Operations</a>" page.
sl: Ni določenih poudarjenih operacij na strani "<a href="%1">operacije"</a>.

[ctx: A monthly report message]
en: No budget defined on the "<a href="%1">Budget</a>" page.
sl: Ni določenega proračuna na strani "<a href="%1">Proračun"</a>.

[ctx: A monthly report message]
en: No share defined on the "<a href="%1">Unit</a>" page.
sl: Ni določena skupna raba na strani <a href="%1">Enota</a>.

[ctx: A monthly report message]
en: All amounts are calculated using the unit rates of the last day of the corresponding period.
sl: Vsi zneski se izračunajo z uporabo enotnih stopenj zadnjega dne ustreznega obdobja.

[ctx: Progression step]
en: Apply rule
sl: Uporabi pravilo

en: 1 operation modified by %2 | %1 operations modified by %2
sl[0]: %1 operacija spremenjena z %2
sl[1]: %1 operaciji spremenjeni z %2
sl[2]: %1 operacije spremenjene z %2
sl[3]: %1 operacije spremenjene z %2

[ctx: Error message]
en: Rule %1 failed
sl: Pravilo %1 ni uspelo

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, ...)]
en: contains '#V1S#'
sl: vsebuje »#V1S#«

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, ...)]
en: does not contain '#V1S#'
sl: ne vsebuje »#V1S#«

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, ...)]
en: starts with '#V1S#'
sl: se začne z »#V1S#«

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, ...)]
en: does not start with '#V1S#'
sl: se ne začne z »#V1S#«

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, ...)]
en: ends with '#V1S#'
sl: se konča z »#V1S#«

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, ...)]
en: does not end with '#V1S#'
sl: se ne konča z »#V1S#«

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, ...)]
en: is empty
sl: je prazen

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, ...)]
en: is not empty
sl: ni prazen

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, ...)]
en: regexp '#V1S#'
sl: regularni izraz '#V1S#'

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, ...)]
en: not regexp '#V1S#'
sl: ni regularni izraz '#V1S#'

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, ...)]
en: wildcard '#V1S#'
sl: nadomestni znak '#V1S#'

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, ...)]
en: not wildcard '#V1S#'
sl: ni nadomestni znak '#V1S#'

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, ...)]
en: =#V1#
sl: =#V#

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, ...)]
en: is between #V1# and #V2#
sl: je med #V1# in #V2#

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, ...)]
en: is between '#V1S#' and '#V2S#'
sl: je med »#V1S#« in »#V2S#«

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, ...)]
en: is set to lower
sl: je nastavljen na male

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, ...)]
en: is set to upper
sl: je nastavljen na velike

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, ...)]
en: is set to capitalize
sl: je nastavljena na veliko začetnico

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, ...)]
en: is not lower
sl: ni na male

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, ...)]
en: is not upper
sl: ni na velike

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, ...)]
en: is not capitalize
sl: ni na veliko začetnico

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, ...)]
en: is lower
sl: je mala

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, ...)]
en: is upper
sl: je velika

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, ...)]
en: is capitalize
sl: je velika začetnica

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, ...)]
en: =#ATT2# with '#V1S#' replaced by '#V2S#'
sl: =#ATT2# z '#V1S#' nadomeščeno z '#V2S#'

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, ...)]
en: =substring of #ATT2# from #V1# to #V2#
sl: =podniz #ATT2# od #V1# do #V2#

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, ...)]
en: =#ATT2# as date with format #DF#
sl: =#ATT2# kot datum z obliko #DF#

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, ...)]
en: =word(#ATT2#,#V1S#) as date with format #DF#
sl: =word (#ATT2#,#V1S#) kot datum z obliko #DF#

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, ...)]
en: is in current month
sl: je v tekočem mesecu

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, ...)]
en: is in previous month
sl: je v prejšnjem mesecu

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, ...)]
en: is in current year
sl: je v tekočem letu

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, ...)]
en: is in previous year
sl: je prejšnje leto

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, ...)]
en: is in last 30 days
sl: je v zadnjih 30 dneh

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, ...)]
en: is in last 3 months
sl: je v zadnjih 3 mesecih

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, ...)]
en: is in last 6 months
sl: je v zadnjih 6 mesecih

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, ...)]
en: is in last 12 months
sl: je v zadnjih 12 mesecih

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, ...)]
en: is in last 2 years
sl: je v zadnjih 2 letih

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, ...)]
en: is in last 3 years
sl: je v zadnjih 3 letih

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, ...)]
en: is in last 5 years
sl: je v zadnjih 5 letih

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, ...)]
en: If total(#ATT#)#OP##V1# then send '#V2S#'
sl: Če je skupaj (#ATT#)#OP##V1# potem pošlji '#V2S#'

[ctx: Description of a condition. Do not translate key words (#V1S#, #V1#, ...)]
en: Apply the template '#V2S#'
sl: Uporabi predlogo '#V2S#'

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the attribute contains a given string
sl: Če želite izvedeti, ali atribut vsebuje določen niz

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the attribute doesn't contain a given string
sl: Če želite izvedeti, ali atribut ne vsebuje danega niza

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the attribute is starting by a given string
sl: Če želite izvedeti, ali se atribut začne z določenim nizom

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the attribute is not starting by a given string
sl: Če želite izvedeti, ali se atribut ne začne z določenim nizom

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the attribute is ending by a given string
sl: Če želite izvedeti, ali se atribut konča z določenim nizom

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the attribute is not ending by a given string
sl: Če želite izvedeti, ali se atribut ne konča z določenim nizom

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the attribute is empty
sl: Če želite izvedeti, ali je atribut prazen

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the attribute is not empty
sl: Če želite izvedeti, ali atribut ni prazen

[ctx: Help for a condition]
en: To get a captured value by a given regular expression (eg. "(\d+)(\s*)(cm|inch(es)?)")
sl: Da bi dobili zajeto vrednost z določenim regularnim izrazom (npr. "(\d+)(\s*)(cm|inch(es)?)")

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the attribute is matching a given regular expression (eg. "^[H,h]ello$")
sl: Če želite izvedeti, ali se atribut ujema z določenim regularnim izrazom (npr. "^[H,h]ello$")

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the attribute is not matching a given regular expression (eg. "^[H,h]ello$")
sl: Če želite izvedeti, ali se atribut ne ujema z določenim regularnim izrazom (npr. "^[H,h]ello$")

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the attribute is matching a given wildcard expression (eg. "_ello")
sl: Če želite izvedeti, ali se atribut ujema z določenim nadomestnim izrazom (npr. "_ello")

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the attribute is not matching a given wildcard expression (eg. "_ello")
sl: Če želite izvedeti, ali se atribut ne ujema z določenim nadomestnim izrazom (npr. "_ello")

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the attribute is equal to a given value
sl: Če želite izvedeti, ali je atribut enak dani vrednosti

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the attribute is not equal to a given value
sl: Če želite izvedeti, ali atribut ni enak dani vrednosti

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the attribute is greater than a given value
sl: Če želite izvedeti, ali je atribut večji od dane vrednosti

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the attribute is smaller than a given value
sl: Če želite izvedeti, ali je atribut manjši od dane vrednosti

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the attribute is greater or equal to a given value
sl: Če želite izvedeti, ali je atribut večji ali enak določeni vrednosti

[ctx: Help for a condition]
en: To set the attribute with a given value
sl: Nastavitev atributa z dano vrednostjo

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the attribute is equal to a given string
sl: Če želite izvedeti, ali je atribut enak danem nizu

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the attribute is not equal to a given string
sl: Če želite izvedeti, ali atribut ni enak danem nizu

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the attribute is greater than a given string
sl: Če želite izvedeti, ali je atribut večji od danega niza

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the attribute is smaller than a given string
sl: Če želite izvedeti, ali je atribut manjši od danega niza

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the attribute is greater or equal to a given string
sl: Če želite izvedeti, ali je atribut večji ali enak danem nizu

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the attribute is smaller or equal to a given string
sl: Če želite izvedeti, ali je atribut manjši ali enak danem nizu

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the attribute is between two given values
sl: Če želite izvedeti, ali je atribut med dvema danima vrednostma

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the attribute is between two given strings
sl: Če želite izvedeti, ali je atribut med dvema danima nizoma

[ctx: Help for a condition]
en: To set the attribute in lower case (eg. hello)
sl: Nastavitev atributa v malih črkah (npr. pozdravljeni)

[ctx: Help for a condition]
en: To set the attribute in upper case (eg. HELLO)
sl: Če želite nastaviti atribut v velikih črkah (npr. POZDRAVLJENI)

[ctx: Help for a condition]
en: To set the attribute in capitalized case (eg. Hello)
sl: Če želite atribut nastaviti z veliko začetnico (npr. Pozdravljeni)

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the attribute is not in lower case (eg. hello)
sl: Če želite izvedeti, ali atribut ni v malih črkah (npr. pozdravljeni)

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the attribute is not in upper case (eg. HELLO)
sl: Če želite izvedeti, ali atribut ni v velikih črkah (npr. POZDRAVLJENI)

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the attribute is not in capitalized case (eg. Hello)
sl: Če želite izvedeti, ali atribut ni veliko začetnico (npr. Pozdravljeni)

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the attribute is in lower case (eg. hello)
sl: Če želite izvedeti, ali je atribut v malih črkah (npr. pozdravljeni)

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the attribute is in upper case (eg. HELLO)
sl: Če želite izvedeti, ali je atribut v velikih črkah (npr. POZDRAVLJENI)

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the attribute is in capitalized case (eg. Hello)
sl: Če želite izvedeti, ali je atribut z veliko začetnico (npr. Pozdravljeni)

[ctx: Help for a condition]
en: To set the attribute with the value of another attribute where a value is replaced by another one
sl: Nastavitev atributa z vrednostjo drugega atributa, kjer se vrednost nadomesti z drugo

[ctx: Help for a condition]
en: To set the attribute with a part of the value of another attribute
sl: Nastavitev atributa z delom vrednosti drugega atributa

[ctx: Help for a condition]
en: To set the attribute with the value of another attribute
sl: Nastavitev atributa z vrednostjo drugega atributa

[ctx: Help for a condition]
en: To set the attribute with a word of the value of another attribute converted in date format
sl: Nastavitev atributa z besedo v vrednosti drugega atributa, pretvorjenega v datumsko obliko

[ctx: Help for a condition]
en: To set the date attribute with the value of another attribute
sl: Nastavitev atributa datuma z vrednostjo drugega atributa

[ctx: Help for a condition]
en: To set the date attribute with a word of another attribute converted in date format
sl: Nastavitev atributa datuma z besedo drugega atributa, pretvori v obliko datuma

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the date of the operation is today
sl: Če želite izvedeti, ali je datum operacije danes

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the date of the operation is in previous month
sl: Če želite izvedeti, ali je datum operacije v prejšnjem mesecu

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the date of the operation is in current year
sl: Če želite izvedeti, ali je datum operacije v tekočem letu

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the date of the operation is in previous year
sl: Če želite izvedeti, ali je datum operacije v prejšnjem letu

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the date of the operation is in last 30 days
sl: Če želite izvedeti, ali je datum operacije v zadnjih 30 dneh

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the date of the operation is in last 3 months
sl: Če želite izvedeti, ali je datum operacije v zadnjih 3 mesecih

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the date of the operation is in last 6 months
sl: Če želite izvedeti, ali je datum operacije v zadnjih 6 mesecih

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the date of the operation is in last 12 months
sl: Če želite izvedeti, ali je datum operacije v zadnjih 12 mesecih

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the date of the operation is in last 2 years
sl: Če želite izvedeti, ali je datum operacije v zadnjih dveh letih

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the date of the operation is in last 3 years
sl: Če želite izvedeti, ali je datum operacije v zadnjih treh letih

[ctx: Help for a condition]
en: To find out if the date of the operation is in last 5 years
sl: Če želite izvedeti, ali je datum operacije v zadnjih 5 letih

[ctx: logical operator in a search query]
en:  and
sl:  in

[ctx: logical operator in a search query]
en:  or
sl:  ali

[ctx: Error message]
en: Impossible to remove an operation from a closed tracker
sl: Nemogoče odstraniti operacijo iz zaprtega sledilnika

[ctx: Error message]
en: Impossible to add an operation in a closed tracker
sl: Ni mogoče dodati operacije v zaprtem sledilniku

[ctx: Information message]
en: Tracker '%1' has been created
sl: Sledilnik '%1' je bil ustvarjen

[ctx: Noun, a country]
en: France
sl: Francija

[ctx: Noun, a country]
en: United States
sl: Združene države Amerike

[ctx: Noun, a country]
en: England
sl: Anglija

[ctx: Noun, a country]
en: Germany
sl: Nemčija

[ctx: Noun, a country]
en: Japan
sl: Japonska

[ctx: Noun, a country]
en: China
sl: Kitajska

[ctx: Noun, a country]
en: Singapore
sl: Singapur

[ctx: Error message]
en: Unknown unit '%1'
sl: Neznana enota »%1«

[ctx: Error message]
en: Reference unit of a unit cannot be itself.
sl: Referenčna enota enote ne more biti sama.

[ctx: Progression step]
en: Simplify unit
sl: Poenostavi enoto

[ctx: Progression step]
en: Analyze unit
sl: Analiziraj enoto

[ctx: Progression step]
en: Remove useless values
sl: Odstrani neuporabne vrednosti

[ctx: Error message]
en: Invalid ratio. Ratio must be greater than 0.
sl: Neveljavno razmerje. Razmerje mora biti večje od 0.

[ctx: Description test for a text file used to define a source of download]
en: The URL or the SCRIPT of the source. %1 will be replaced by the internet code of the unit
sl: URL ali skript vira. %1 se nadomesti z internetno kodo enote

[ctx: Description test for a text file used to define a source of download]
en: %1 will be replaced by the current day in format yyyy-MM-dd
sl: %1 bo zamenjan s trenutnim dnem v obliki yyyy-MM-dd

[ctx: Description test for a text file used to define a source of download]
en: %1 will be replaced by the previous date in format yyyy-MM-dd
sl: %1 bo zamenjan s prejšnjim datumom v obliki yyyy-MM-dd

[ctx: Description test for a text file used to define a source of download]
en: The mode (HTML or CSV or CSVR). In HTML mode, only one value will be extracted from downloaded page. In CSV mode, a value per line will be extracted. CSVR means CSV in reverse mode.
sl: Način (HTML ali CSV ali CSVR). V načinu HTML bo iz prenesene strani izvlečena samo ena vrednost. V načinu CSV bo izvlečena ena vrednost na vrstico. CSVR pomeni CSV v obratnem načinu.

[ctx: Description test for a text file used to define a source of download]
en: The regular expression for the price (see %1)
sl: Regularni izraz za ceno (glej %1)

[ctx: Description test for a text file used to define a source of download]
en: The regular expression for the date (see %1)
sl: Regularni izraz za datum (glej %1)

[ctx: Description test for a text file used to define a source of download]
en: The format of the date (see %1) or "UNIX" for unix time
sl: Oblika datuma (glej %1) ali "UNIX" za unix čas

[ctx: Error message]
en: Source of download %1 is not installed.
sl: Vir prenosa %1 ni nameščen.

[ctx: An information message]
en: Open url '%1' failed
sl: Odpiranje URL »%1« ni uspelo

[ctx: Information message]
en: Price not found for '%1' with regular expression '%2' in line '%3'
sl: Cena ni najdena za '%1' z regularnim izrazom '%2' v vrstici '%3'

[ctx: Error message]
en: Impossible to download unit %1 with Internet code %2 on the source %3.
sl: Ni mogoče prenesti enote %1 z internetno kodo %2 na viru %3.

[ctx: Error message]
en: Impossible to open unit %1 with Internet code %2.
sl: Ni mogoče odpreti enote %1 z internetno kodo %2.

[ctx: the day after today]
en: tomorrow
sl: jutri

[ctx: this day]
en: today
sl: danes

[ctx: the day before today]
en: yesterday
sl: včeraj

[ctx: the week after this week]
en: next week
sl: prihodnji teden

[ctx: the month after this month]
en: next month
sl: prihodnji mesec

[ctx: @option yesterday]
en: &Yesterday
sl: &Včeraj

[ctx: @option today]
en: &Today
sl: &Danes

[ctx: @option tomorrow]
en: To&morrow
sl: &Jutri

[ctx: @option next week]
en: Next &Week
sl: Naslednji &teden

[ctx: @option next month]
en: Next M&onth
sl: Naslednji mese&c

[ctx: @option do not specify a date]
en: No Date
sl: Brez datuma

note: i18n: ectx: label, entry (show_splash_screen), group (Main Panel) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_show_splash_screen)
en: Show splash screen
sl: Ne pokaži začetnega zaslona

note: i18n: ectx: label, entry (update_modified_bookmarks), group (Main Panel)
en: Update modified bookmarks on close
sl: Posodobi spremenjene zaznamke ob zaprtju

note: i18n: ectx: label, entry (update_modified_contexts), group (Main Panel)
en: Update modified pages on close
sl: Posodobi spremenjene strani ob zaprtju

note: i18n: ectx: label, entry (main_tabs_position), group (Main Panel)
en: Main tabs position
sl: Položaj glavnih zavihkov

note: i18n: ectx: label, entry (date_format), group (Main Panel)
en: Date format
sl: Oblika zapisa datuma

note: i18n: ectx: label, entry (icon_in_system_tray), group (Main Panel)
en: Icon in system tray
sl: Ikona v sistemskem pladnju

[ctx: Move tooltip]
en: Move first
sl: Najprej premakni

[ctx: Move tooltip]
en: Move before
sl: Premakni se pred

[ctx: Move tooltip]
en: Delete
sl: Izbriši

[ctx: Move tooltip]
en: Move after
sl: Premakni po

[ctx: Move tooltip]
en: Move last
sl: Premakni nazadnje

[ctx: Question]
en: Title
sl: Naslov

[ctx: Question]
en: New title (Empty to retrieve the default title):
sl: Nov naslov (Prazen za pridobitev privzetega naslova):

en: Date of the operation
    up or down to add or remove one day
    CTRL + up or CTRL + down to add or remove one month
sl: Datum operacije
    gor ali dol, da dodate ali odstranite en dan
    CTRL + navzgor ali CTRL + navzdol da dodate ali odstranite en mesec

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, kResetInternalFilter) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QToolButton, kResetInternalFilter)
en: Reset the internal filter
sl: Ponastavi notranji filter

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, kConfigure) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QToolButton, kConfigure)
en: To configure the table
sl: Konfiguriraj kazalo vsebine

[ctx: Noun, user action]
en: Show tool bar
sl: Pokaži orodno vrstico

[ctx: Noun, user action]
en: Export...
sl: Izvozi ...

[ctx: Title of the content SVG export]
en: Skrooge SVG export
sl: Izvoz Skrooge SVG

[ctx: Description of the content SVG export]
en: A SVG drawing created by the Skrooge.
sl: Risba SVG, ki jo je ustvaril Skrooge.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, kPrint) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QToolButton, kPrint)
en: Print the graph
sl: Natisni grafikon

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, kCopy) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QToolButton, kCopy)
en: Copy picture
sl: Kopiraj sliko

[ctx: The current month]
en: Current month
sl: Tekoči mesec

[ctx: The month before the current month]
en: Last month
sl: Pretekli mesec

[ctx: Splash screen message]
en: Loading plugins...
sl: Nalaganje vtičnikov ...

[ctx: Splash screen message]
en: Loading plugin %1/%2: %3...
sl: Nalaganje vtičnika %1/%2: %3 ...

en: Developer of plugin '%1'
sl: Razvijalec vtičnika »%1«

en: , '%1'
sl: , »%1«

[ctx: Noun]
en: Pages
sl: Strani

[ctx: Widget description]
en: Progress of the current action
sl: Napredek trenutnega dejanja

[ctx: Widget description]
en: Cancel the current action
sl: Prekliči trenutno dejanje

[ctx: Verb]
en: Hide
sl: Skrij

[ctx: Verb]
en: Show all
sl: Pokaži vse

[ctx: Noun, user action]
en: New Tab
sl: Nov zavihek

[ctx: Verb]
en: Lock panels
sl: Zakleni plošče

[ctx: Verb]
en: Unlock panels
sl: Odkleni plošče

[ctx: Noun, user action]
en: Pin this page
sl: Pripni to stran

[ctx: Noun, user action]
en: Close All
sl: Zapri vse

[ctx: Noun, user action]
en: Close All Other
sl: Zapri vse druge

[ctx: Noun, user action]
en: Save page state
sl: Shrani stanje strani

[ctx: Noun, user action]
en: Reset page state
sl: Ponastavi stanje strani

[ctx: Noun, user action]
en: Reopen last page closed
sl: Ponovno odpri zadnjo stran zaprto

[ctx: Noun, user action]
en: Overwrite bookmark state
sl: Prepiši stanje zaznamka

[ctx: Noun, user action]
en: Configure...
sl: Prilagodi ...

[ctx: Noun, user action]
en: Menu
sl: Meni

[ctx: Noun, user action]
en: Previous
sl: Nazaj

[ctx: Noun, user action]
en: Next
sl: Naprej

[ctx: Noun, user action]
en: Enable editor
sl: Omogoči urejevalnik

[ctx: Noun, user action]
en: Migrate to SQLCipher format
sl: Selitev v zapis SQLCipher

[ctx: Information message]
en: You can exit full screen mode with %1 or with the contextual menu
sl: Zaprite lahko celozaslonski način %1 o s kontekstnim menijem

[ctx: Information message]
en: At least one page must be opened to enable full screen mode
sl: Če želite omogočiti celozaslonski način, morate odpreti vsaj eno stran

[ctx: skgtestimportskg]
en: The application cannot be closed when an operation is running.
sl: Programa ni mogoče zapreti, ko se operacija še izvaja.

[ctx: Question]
en: The document has been modified.
    Do you want to save it before closing?
sl: Dokument je bil spremenjen.
    Ali ga želite shraniti pred zapiranjem?

[ctx: Question]
en: Save as
sl: Shrani kot

[ctx: Question]
en: Save
sl: Shrani

[ctx: Question]
en: Do not save
sl: Ne shrani

[ctx: Question]
en: Current modifications will not be saved.
    Do you want to continue?
sl: Trenutne spremembe ne bodo shranjene.
    Ali želite nadaljevati?

[ctx: Question]
en: Close confirmation
sl: Zapri potrditev

[ctx: Date format]
en: Short date (%1, %2)
sl: Kratek datum (%1, %2)

[ctx: Date format]
en: Long date (%1, %2)
sl: Dolg datum (%1, %2)

[ctx: Date format]
en: Fancy short date (%1, %2)
sl: Fancy kratek datum (%1, %2)

[ctx: Date format]
en: Fancy long date (%1, %2)
sl: Fancy dolg datum (%1, %2)

[ctx: Date format]
en: ISO date (%1, %2)
sl: ISO-datum (%1, %2)

[ctx: Noun]
en: General
sl: Splošno

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Save settings
sl: Shrani nastavitve

[ctx: Noun, user action]
en: Unpin this page
sl: Odpni to stran

[ctx: Noun, indicate that current document is modified]
en:  [modified]
sl:  [spremenjeno]

[ctx: Noun, indicate that current document is loaded in read only]
en:  [read only]
sl:  [samo za branje]

[ctx: Noun, default name for a new document]
en: Untitled
sl: Neimenovano

[ctx: An information message]
en: Impossible to open the page because the plugin was not found
sl: Strani ni mogoče odpreti, ker vtičnika ni bilo mogoče najti

[ctx: Error message]
en: Unknown plugin or action [%1] in url [%2]
sl: Neznan vtičnik ali dejanje [%1] v URL-ju [%2]

[ctx: Information message]
en: A page cannot be closed when an operation is running.
sl: Strani ni mogoče zapreti, ko se operacija izvaja.

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Reset default state
sl: Ponastavi privzeto stanje

[ctx: Successful message after an user action]
en: Default state has been reset
sl: Ponastavljeno je bilo privzeto stanje

[ctx: Warning header]
en: Warning: %1
sl: Opozorilo: %1

[ctx: Error header]
en: Error: %1
sl: Napaka: %1

[ctx: Information header]
en: Information: %1
sl: Informacije: %1

[ctx: Done header]
en: Done: %1
sl: Opravljeno: %1

[ctx: Noun]
en: Notification
sl: Obvestilo

[ctx: Verb]
en: Open ...
sl: Odpri ...

[ctx: Question]
en: File <b>%1</b> already exists. Do you really want to overwrite it?
sl: Datoteka <b>%1</b> že obstaja. Jo res želiš prepisati?

[ctx: Question]
en: Warning
sl: Opozorilo

[ctx: Verb]
en: Save
sl: Shrani

[ctx: Key word to modify a string into a field]
en: capitalize
sl: v velike začetnice

[ctx: Key word to modify a string into a field]
en: capwords
sl: kapitanke

[ctx: Key word to modify a string into a field]
en: lower
sl: spusti

[ctx: Key word to modify a string into a field]
en: trim
sl: poreži

[ctx: Key word to modify a string into a field]
en: upper
sl: _zgornja

[ctx: An information message]
en: The document must be saved to be migrated.
sl: Dokument je treba shraniti za selitev.

[ctx: Positive message]
en: You document has been migrated.
    Here is the new file:
    %1
sl: Dokument je bil preseljen.
    Tukaj je nova datoteka:
    %1

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: View
sl: Pogled

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDockWidget, kDockContext) i18n: ectx: ToolBar (context)
en: Pages
sl: Strani

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, kContextList)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "https://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">this list allows you to open new pages</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Ctrl</span> to open in a new page</p></body></html>
sl: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "https://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">ta seznam omogoča odpiranje novih strani</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Ctrl,</span> da se odpre na novi strani</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QListWidget, kContextList)
en: this list allows you to open new pages
sl: ta seznam omogoča odpiranje novih strani

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDockWidget, kDockMessages)
en: &Messages
sl: &Sporočila

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, kClearMessageBtn) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, kClearMessageBtn)
en: Clear all messages
sl: Počisti vsa sporočila

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, kClearMessageBtn)
en: Clear messages
sl: Počisti sporočila

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_icon_in_system_tray)
en: Show icon in system tray
sl: Pokaži ikono v sistemskem pladnju

[ctx: Verb, ask something to the user]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_update_modified_contexts)
en: Ask
sl: Vprašaj

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_update_modified_contexts) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_update_modified_bookmarks)
en: Always
sl: Vedno

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_update_modified_contexts) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_update_modified_bookmarks)
en: Never
sl: Nikoli

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_main_tabs_position)
en: North
sl: Sever

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_main_tabs_position)
en: South
sl: Jug

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_main_tabs_position)
en: West
sl: Zahod

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_main_tabs_position)
en: East
sl: Vzhod

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_update_modified_bookmarks)
en: Ask
sl: Vprašaj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Update modified &bookmarks on close:
sl: Posodobi spremenjene &zaznamke ob zaprtju:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Main tabs position:
sl: &Položaj glavnih zavihkov:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Update modified pages on close:
sl: Posodobi spremenjene strani ob zaprtju:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Display
sl: Prikaz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Date fo&rmat:
sl: &Oblika datuma:

[ctx: A group name for grouping by date attibute]
en: Today
sl: Danes

[ctx: A group name for grouping by date attibute]
en: Next 7 days
sl: Naslednjih 7 dni

[ctx: A group name for grouping by date attibute]
en: Next 15 days
sl: Naslednjih 15 dni

[ctx: A group name for grouping by date attibute]
en: Next month
sl: Prihodnji mesec

[ctx: A group name for grouping by date attibute]
en: Next 3 months
sl: Naslednje 3 mesece

[ctx: A group name for grouping by date attibute]
en: Next 6 months
sl: Naslednjih 6 mesecev

[ctx: A group name for grouping by date attibute]
en: Next year
sl: Prihodnje leto

[ctx: A group name for grouping by date attibute]
en: Next 3 years
sl: Naslednja 3 leta

[ctx: A group name for grouping by date attibute]
en: Far away in the future
sl: Daleč v prihodnosti

[ctx: A group name for grouping by date attibute]
en: Last 7 days
sl: Preteklih 7 dni

[ctx: A group name for grouping by date attibute]
en: Last 15 days
sl: Zadnjih 15 dni

[ctx: A group name for grouping by date attibute]
en: Last month
sl: Pretekli mesec

[ctx: A group name for grouping by date attibute]
en: Last 3 months
sl: Zadnje 3 meseci

[ctx: A group name for grouping by date attibute]
en: Last 6 months
sl: Zadnjih 6 mesecev

[ctx: A group name for grouping by date attibute]
en: Last year
sl: Lani

[ctx: A group name for grouping by date attibute]
en: Last 3 years
sl: Zadnja 3 leta

[ctx: A group name for grouping by date attibute]
en: Far away in the past
sl: Daleč v preteklosti

[ctx: How to display a grouping title. Here "title (count) Sum= [min , average , max]"]
en: %1: %2 (%3) Sum=%4 [%5 , %6 , %7]
sl: %1: %2 (%3) Vsota=%4 [%5 , %6 , %7]

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Bookmark update '%1'
sl: Posodobitev zaznamka »%1«

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Update object
sl: Posodabljanje predmeta

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Property creation
sl: Ustvarjanje nepremičnin

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Move bookmark
sl: Premakni zaznamek

[ctx: An information to the user]
en: The bookmark '%1' has been moved to '%2'
sl: Zaznamek »%1« je bil premaknjen na »%2«

[ctx: Period mode]
en: All Dates
sl: Vsi datumi

[ctx: Period mode]
en: Current...
sl: Trenutni...

[ctx: Period mode]
en: Previous...
sl: Prejšnji...

[ctx: Period mode]
en: Last...
sl: Zadnji...

[ctx: Period mode]
en: Custom...
sl: Po meri ...

[ctx: Period mode]
en: Timeline...
sl: Časovnica…

[ctx: Period interval]
en: day(s)
sl: dni

[ctx: Period interval]
en: week(s)
sl: tednov

[ctx: Period interval]
en: month(s)
sl: mesec(ev)

[ctx: Period interval]
en: quarter(s)
sl: četrtletja(-e)

[ctx: Period interval]
en: semester(s)
sl: semester(ov)

[ctx: Period interval]
en: year(s)
sl: let

[ctx: A period]
en: From %1 to %2
sl: Od %1 do %2

[ctx: A period]
en: Previous day | %1 previous days
sl[0]: %1 prejšnji dan
sl[1]: %1 prejšnja dneva
sl[2]: %1 prejšnje dni
sl[3]: %1 prejšnjih dni

[ctx: A period]
en: Previous week | %1 previous weeks
sl[0]: %1 prejšnji teden
sl[1]: %1 prejšnja tedna
sl[2]: %1 prejšnje tedne
sl[3]: %1 prejšnjih tednov

[ctx: A period]
en: Previous month | %1 previous months
sl[0]: %1 pretekli mesec
sl[1]: %1 pretekla meseca
sl[2]: %1 pretekle mesece
sl[3]: %1 preteklih mesecev

[ctx: A period]
en: Previous year | %1 previous years
sl[0]: %1 preteklo leto
sl[1]: %1 pretekli leti
sl[2]: %1 pretekla leta
sl[3]: %1 preteklih let

[ctx: A period]
en: Previous quarter | %1 previous quarters
sl[0]: %1 prejšnje četrtletje
sl[1]: %1 prejšnji četrtletji
sl[2]: %1 prejšnja četrtletja
sl[3]: %1 prejšnjih četrtletij

[ctx: A period]
en: Previous semester | %1 previous semesters
sl[0]: %1 prejšnje polletje
sl[1]: %1 prejšnji polletji
sl[2]: %1 prejšnja polletja
sl[3]: %1 prejšnjih polletij

[ctx: A period]
en: Last day | %1 last days
sl[0]: %1 zadnji dan
sl[1]: %1 zadnja dneva
sl[2]: %1 zadnje dni
sl[3]: %1 zadnjih dni

[ctx: A period]
en: Last week | %1 last weeks
sl[0]: %1 zadnji teden
sl[1]: %1 zadnja tedna
sl[2]: %1 zadnje tedne
sl[3]: %1 zadnjih tednov

[ctx: A period]
en: Last month | %1 last months
sl[0]: %1 zadnji mesec
sl[1]: %1 zadnja meseca
sl[2]: %1 zadnje mesece
sl[3]: %1 zadnjih mesecev

[ctx: A period]
en: Last year | %1 last years
sl[0]: %1 zadnje leto
sl[1]: %1 zadnji leti
sl[2]: %1 zadnja leta
sl[3]: %1 zadnjih let

[ctx: A period]
en: Last quarter | %1 last quarters
sl[0]: %1 zadnje četrtletje
sl[1]: %1 zadnji četrtletji
sl[2]: %1 zadnja četrtletja
sl[3]: %1 zadnjih četrtletij

[ctx: A period]
en: Last semester | %1 last semesters
sl[0]: %1 zadnje polletje
sl[1]: %1 zadnji polletji
sl[2]: %1 zadnja polletja
sl[3]: %1 zadnjih polletij

[ctx: A period]
en: Current day
sl: Trenutni dan

[ctx: A period]
en: Current week
sl: Tekoči teden

[ctx: A period]
en: Current month
sl: Tekoči mesec

[ctx: A period]
en: Current year
sl: Tekoče leto

[ctx: A period]
en: Current quarter
sl: Tekoče četrtletje

[ctx: A period]
en: Current semester
sl: Trenutni semester

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kFuture)
en: including future
sl: vključno s prihodnostjo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, kDateBeginLabel) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLabel, kDateBeginLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGDateEdit, kDateBegin) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGDateEdit, kDateBegin)
en: Begin date
sl: Datum začetka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kDateBeginLabel)
en: from
sl: od

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, kDateEndLabel) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLabel, kDateEndLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (SKGDateEdit, kDateEnd) i18n: ectx: property (statusTip), widget (SKGDateEdit, kDateEnd)
en: End date
sl: Končni datum

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kDateEndLabel)
en: to
sl: do

en: Show: %1
sl: Pokaži: %1

en: Show
sl: Pokaži

[ctx: A period including all dates]
en: All dates
sl: Vsi datumi

[ctx: The current quarter]
en: Current quarter
sl: Tekoče četrtletje

[ctx: The current semester]
en: Current semester
sl: Tekoči semester

[ctx: The current year]
en: Current year
sl: Tekoče leto

[ctx: The quarter before the current quarter]
en: Last quarter
sl: Zadnje četrtletje

[ctx: The semester before the current semester]
en: Last semester
sl: Zadnje polletje

[ctx: The year before the current year]
en: Last year
sl: Lani

[ctx: Noun, a type of graph, with bars stacked upon each other]
en: Stack of lines
sl: Kup vrstic

[ctx: Noun, a type of graph, with bars stacked upon each other]
en: Stack of columns
sl: Kup stolpcev

[ctx: Noun, a type of graph with only points]
en: Point
sl: Točkovni

[ctx: Noun, a type of graph with only lines]
en: Line
sl: Črtni

[ctx: Noun, a type of graph, with lines stacked upon each other]
en: Stacked area
sl: Naloženo območje

[ctx: Noun, a type of graph, with bubbles]
en: Bubble
sl: Mehurček

[ctx: Noun, a type of graph that looks like a sliced pie]
en: Pie
sl: Torta

[ctx: Noun, a type of graph that looks like concentric slices of a pie (a la filelight)]
en: Concentric pie
sl: Koncentrična torta

[ctx: Noun, a type of graph that looks treemap]
en: Treemap
sl: Zemljevid drevesa

en: Table
sl: Tabela

en: Text
sl: Besedilo

[ctx: Noun, user action]
en: Reset default colors
sl: Ponastavi privzete barve

[ctx: Noun, user action]
en: All values in positive
sl: Vse vrednosti pozitivne

[ctx: Noun, user action]
en: Show limits
sl: Pokaži omejitve

[ctx: Noun, user action]
en: Show average
sl: Pokaži povprečje

[ctx: Noun, user action]
en: Show tendency line
sl: Pokaži tendenco

[ctx: Noun, user action]
en: Show Pareto curve
sl: Pokaži krivuljo Pareta

[ctx: Noun, user action]
en: Show legend
sl: Pokaži legendo

[ctx: Noun, user action]
en: Show origin
sl: Pokaži izvor

[ctx: Noun, user action]
en: Show decimals
sl: Pokaži decimalke

en: %1 (raw)
sl: %1 (surovo)

[ctx: Noun, the numerical sum of a list of values]
en: Sum
sl: Vsota

[ctx: Noun, the numerical average of a list of values]
en: Average
sl: Povprečje

[ctx: Noun, the minimum value of a list of values]
en: Min
sl: Najm.

[ctx: Noun, the maximum value of a list of values]
en: Max
sl: Najv.

[ctx: Noun]
en: Tendency line
sl: Trendna črta

[ctx: Noun, the numerical sum of a list of values]
en: Sum of '%1'
sl: Vsota »%1«

[ctx: Question]
en: Do you really want to close this pinned page?
sl: Ali res želite zapreti to pripeto stran?

[ctx: Question]
en: Pinned page
sl: Pripeta stran

[ctx: Question]
en: Bookmark '%1' has been modified. Do you want to update it with the current state?
sl: Zaznamek '%1' je bil spremenjen. Ali ga želite posodobiti s trenutnim stanjem?

[ctx: Question]
en: Bookmark has been modified
sl: Zaznamek je bil spremenjen

[ctx: Successful message after an user action]
en: Bookmark updated
sl: Zaznamek posodobljen

[ctx: Question]
en: Page has been modified. Do you want to update it with the current state?
sl: Stran je bila spremenjena. Ali jo želite posodobiti s trenutnim stanjem?

[ctx: Question]
en: Page has been modified
sl: Stran je bila spremenjena

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Save default state
sl: Shrani privzeto stanje

[ctx: Successful message after an user action]
en: Default state saved
sl: Privzeto stanje shranjeno

[ctx: Verb]
en: Save this tab
sl: Shrani ta zavihek

[ctx: Noun, Menu name]
en: Columns
sl: Stolpci

[ctx: Noun, Menu name]
en: Group by
sl: Združi po

[ctx: Noun, grouping option]
en: None
sl: Brez

[ctx: Noun, grouping option]
en: Sorted column
sl: Razvrščen stolpec

[ctx: Noun, user action]
en: View appearance
sl: Ogled videza

[ctx: Noun, user action]
en: Resize to content
sl: Spreminjanje velikosti vsebine

[ctx: Noun, user action]
en: Auto resize
sl: Samodejno spremeni velikost

[ctx: Noun, user action]
en: Alternate row colors
sl: Alternativne barve vrstic

[ctx: Noun, user action]
en: Save parameters
sl: Shrani parametre

[ctx: Noun, name of the user action]
en: Save default parameters
sl: Shrani privzete parametre

[ctx: Action]
en: Print...
sl: Natisni...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, kZoomOriginal) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QToolButton, kZoomOriginal)
en: Fit zoom
sl: Prilagodi približanje

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, kZoomOut) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QToolButton, kZoomOut)
en: Zoom out
sl: Oddalji

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, kZoomSlider) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QSlider, kZoomSlider)
en: Custom zoom
sl: Nastavite faktor povečave po meri

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, kZoomIn) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QToolButton, kZoomIn)
en: Zoom in
sl: Oddalji

[ctx: Error message]
en: Impossible to insert object (%1 is used by %2).
    Constraint name: %3
sl: Predmeta ni mogoče vstaviti (%1 uporablja %2).
    Ime omejitve: %3

[ctx: Error message]
en: Impossible to update object (%1 is used by %2).
    Constraint name: %3
sl: Predmeta ni mogoče posodobiti (%1 uporablja %2).
    Ime omejitve: %3

[ctx: Error message]
en: Impossible to delete used object (%1 is used by %2).
    Constraint name: %3
sl: Uporabljeni predmet ni mogoče izbrisati (%1 uporablja %2).
    Ime omejitve: %3

[ctx: User interrupted something that Skrooge was performing]
en: The current operation has been interrupted
sl: Trenutna operacija je bila prekinjena

[ctx: Something went wrong with SQL transactions]
en: A transaction cannot be started during execution of another one
sl: Transakcije ni mogoče zagnati med izvršitev druge

[ctx: Something went wrong with SQL transactions]
en: A transaction must be opened to do this action
sl: Za to dejanje je treba odpreti transakcijo

[ctx: Something went wrong with SQL transactions]
en: Closing transaction failed because too many transactions ended
sl: Zapiranje transakcije ni uspelo, ker se je preveč transakcij končalo

[ctx: Something went wrong with SQL transactions]
en: Remove of transactions is forbidden inside a transaction
sl: Prepovedano je odstraniti transakcijo v transakciji

[ctx: Something went wrong with SQL transactions]
en: Creation of a group of transactions is forbidden inside a transaction
sl: Prepovedano je ustvarjanje skupine transakcij v transakciji

[ctx: Something went wrong with SQL transactions]
en: Undo / Redo is forbidden inside a transaction
sl: Razveljavitev / Uveljavitev je prepovedano v transakciji

[ctx: Something went wrong with SQL transactions]
en: Change password is forbidden inside a transaction
sl: Spreminjanje gesla je prepovedano v transakciji

[ctx: Inform the user that the password protection was removed]
en: The document password has been removed.
sl: Geslo dokumenta je bilo odstranjeno.

[ctx: Inform the user that the password was successfully changed]
en: The document password has been modified.
sl: Geslo dokumenta je bilo spremenjeno.

[ctx: Noun]
en: Recovery
sl: Obnova

[ctx: Error message]
en: Impossible to recover this file
sl: Te datoteke ni mogoče obnoviti

[ctx: Error message]
en: Wrong installation
sl: Napačna namestitev

[ctx: Error message]
en: Wrong password
sl: Napačno geslo

[ctx: Error message]
en: Oups, this file seems to be corrupted
sl: Zdi se, da je ta datoteka poškodovana

[ctx: Information message]
en: This document is protected by a password but the database is still in SQLite mode.
    Do you know that the SQLCipher mode is more secured because even the temporary file is encrypted?
sl: Ta dokument je zaščiten z geslom, vendar je zbirka podatkov še vedno v načinu SQLite.
    Ali veste, da je način SQLCipher bolj zavarovan, ker je celo začasna datoteka šifrirana?

[ctx: Information message]
en: A security hole has been detected and corrected on this version of the application. We strongly encourage you to change your password.
sl: V tej različici aplikacije je bila odkrita in popravljena varnostna luknja. Močno vas spodbujamo, da spremenite geslo.

[ctx: Popup message]
en: The migration failed but the document has been loaded without error because debug mode is activated
sl: Selitev ni uspela, vendar je bil dokument naložen brez napake, ker je aktiviran način odpravljanja napak

[ctx: The document has been upgraded to the latest Skrooge version format]
en: The document has been migrated
sl: Dokument je bil preseljen

[ctx: Error message]
en: This application can not run correctly because the %3 version of the system (%1) is not aligned with the %4 version embedded in Qt (%2). You should rebuild Qt with the option -system-sqlite.
sl: Ta program se ne more pravilno zagnati, ker %3 različica sistema (%1) ni usklajena z različico %4, vdelano v Qt (%2). Morate obnoviti Qt (%2) z možnostjo -sistem-sqlite.

[ctx: Error message: Can not save a file if it has no name yet]
en: Save not authorized because the file name is not yet defined
sl: Shranjevanje ni odobreno, ker ime datoteke še ni določeno

[ctx: Cannot save the file while the application is still performing an SQL transaction]
en: Save is forbidden if a transaction is still opened
sl: Shranjevanje je prepovedano, če je transakcija še vedno odprta

[ctx: There is already a file with the same name]
en: File '%1' already exist
sl: Datoteka '%1' že obstaja

[ctx: Error message: Could not create a backup file]
en: Creation of backup file %1 failed
sl: Ustvarjanje varnostne kopije datoteke %1 ni uspelo

[ctx: Error message: writing a file failed]
en: Write file '%1' failed
sl: Pisanje datoteke '%1' ni uspelo

[ctx: Verb, automatically load when the application is started]
en: autostart
sl: samodejni zagon

[ctx: Progression step]
en: Update materialized views
sl: Posodobi materializirane poglede

[ctx: Error message: Could not open a file]
en: Open file '%1' failed
sl: Odpiranje datoteke '%1' ni uspelo

[ctx: Error message]
en: No database defined
sl: Nobena zbirka podatkov ni določena

[ctx: Verb, save a document]
en: Save
sl: Shrani

[ctx: Noun, the value of an item]
en: Value
sl: Vrednost

[ctx: Noun, date of last modification]
en: Last modification
sl: Zadnja sprememba

[ctx: Error message: We expected only one object in the result, but got more]
en: More than one object returned in '%1' for '%2'
sl: Več predmetov vrnjenih v '%1' za '%2'

[ctx: Error message: We expected at least one object in the result, but got none]
en: No object returned in '%1' for '%2'
sl: Noben predmet ni vrnjen v '%1' za '%2'

[ctx: Error message: an invalid character was found]
en: The name '%1' is invalid : the '%2' character is forbidden
sl: Ime '%1' ni veljavno: znak '%2' je prepovedan

[ctx: Error message: Something failed because of a database issue]
en: %1 failed because linked object is not yet saved in the database.
sl: %1 ni uspel, ker povezani predmet še ni shranjen v zbirki podatkov.

[ctx: Error message: Loops are forbidden in Skrooge data structures]
en: You cannot create a loop, ie parent and child with the same name. For example, A > A is a loop. A > B > A is another kind of loop
sl: Ne morete ustvariti zanke, npr. starš in otrok z istim imenom. Na primer, A > A je zanka. A > B > A je druga vrsta zanke

[ctx: Error message: Could not load something because it is not in the database]
en: Load of '%1' with '%2' failed because it was not found in the database
sl: Nalaganje '%1' z '%2' ni uspelo, ker ga ni bilo mogoče najti v zbirki podatkov

en: Load of '%2' with '%3' failed because of bad size of result (found one object) | Load of '%2' with '%3' failed because of bad size of result (found %1 objects)
sl[0]: Nalaganje '%2' z '%3' ni uspelo zaradi slabe velikosti rezultata (najdene %1 predmet)
sl[1]: Nalaganje '%2' z '%3' ni uspelo zaradi slabe velikosti rezultata (najdena %1 predmeta)
sl[2]: Nalaganje '%2' z '%3' ni uspelo zaradi slabe velikosti rezultata (najdenih %1 predmetov)
sl[3]: Nalaganje '%2' z '%3' ni uspelo zaradi slabe velikosti rezultata (najdenih %1 predmetov)

[ctx: An information to the user that something was deleted]
en: '%1' has been deleted
sl: '%1' je bil izbrisan

[ctx: An information to the user]
en: The property '%1=%2' has been added on '%3'
sl: Lastnost '%1=%2' je bila dodana v '%3'

[ctx: Welcome message]
en: Welcome to %1
sl: Dobrodošli v %1

[ctx: Title for tips of the day]
en: Did you know ...?
sl: Ali ste vedeli, da ...?

[ctx: Logical condition]
en: %1 or %2
sl: %1 ali %2

[ctx: Logical condition]
en: (%1) and (%2)
sl: (%1) in (%2)

[ctx: Logical condition]
en: not (%1)
sl: ne (%1)

[ctx: Logical condition]
en: (%1) and not (%2)
sl: (%1) in ne (%2)

[ctx: An information message]
en: Open file '%1' failed
sl: Odpiranje datoteke »%1« ni uspelo

[ctx: Error message]
en: Impossible to copy '%1' to '%2'
sl: Nemogoče kopirati »%1« v »%2«

[ctx: An error message about encryption]
en: AES128 encryption is not supported (%1). Please install qca-ossl.
sl: Šifriranje AES128 ni podprto (%1). Namestite qca-ossl.

[ctx: Error message about encrypting a file]
en: Encryption failed
sl: Šifriranje ni uspelo

[ctx: An error message: creating a file failed]
en: Creation file '%1' failed
sl: Ustvarjanje datoteke »%1« ni uspelo

[ctx: Error message: something failed]
en: %1 failed
sl: %1 ni uspel

[ctx: Error message]
en: Creation failed. The object already exists.
sl: Ustvarjanje ni uspelo. Predmet že obstaja.

[ctx: The description of the application]
en: Personal finances management made simple
sl: Poenostavljeno upravljanje osebnih financ

[ctx: A job description]
en: Architect & Developer
sl: Arhitekt in razvijalec

[ctx: A job description]
en: Developer
sl: Razvijalec

[ctx: A job description]
en: Developer - Google Summer Of Code 2010
sl: Razvijalec - Google Summer Of Code 2010

[ctx: The description of the application]
note: i18nc("Fullname", "Priscilla DU PREEZ"), i18nc("A job description", "Splash screen photographer"), QLatin1String(""), QLatin1String("") , QStringLiteral("") );
en: The application name is inspired by Charles Dicken's tale <i>A Christmas Carol</i>, where the main character, Ebenezer Scrooge, a grumpy old narrow man, gets visited by three ghosts who change the way he sees the world, in a good way.
sl: Ime aplikacije navdihuje zgodba Charlesa Dickensa <i>A Christmas Carol - Božična pesem</i>, kjer glavnega junaka, Ebenezerja Scroogeja, godrnjavega starega ozkega človeka, obiščejo trije duhovi, ki na dober način spremenijo način, kako vidi svet.

[ctx: Reason of the about/credit]
en: Users helping us to improve this application
sl: Uporabniki, ki nam pomagajo izboljšati to aplikacijo

[ctx: Application argument]
en: Document to open
sl: Dokument za odprtje

[ctx: Application argument]
en: Display environment variables used by this application.
sl: Spremenljivke okolja za prikaz, ki jih uporablja ta aplikacija.

[ctx: Help]
en: Environment variables:
sl: Okoljske spremenljivke:

[ctx: Help, do not translate x]
en:   %1: To enable traces. x is the level of traces expected. This enables the debug mode too.
sl:   %1: Omogočanje sledi. x je raven pričakovanih sledi. To omogoča tudi način odpravljanja napak.

[ctx: Help]
en:   %1: To enable the profiling. This enables the debug mode too.
sl:   %1: Omogočanje profiliranja. To omogoča tudi način razhroščevanja.

[ctx: Help do not translate x]
en:   %1: To dump sql order taking more than x ms.
sl:   %1: Če želite odvreči vrstni red sql, ki vsebuje več kot x ms.

[ctx: Help]
en:   %1: To enable the high DPI mode.
sl:   %1: Omogoči način visokega dpi.

[ctx: Splash screen message]
en: Loading ...
sl: Nalaganje …

[ctx: The description of the application]
en: A conversion tool for financial files (KMyMoney, GnuCash, Skrooge, ...)
sl: Orodje za pretvorbo finančnih datotek (KMyMoney, GnuCash, Skrooge, ...)

[ctx: Application argument]
en: Input file. Supported formats:
    %1
sl: Vhodna datoteka. Podprte oblike zapisa:
    %1

[ctx: Application argument]
en: Output file. Supported formats:
    %1
sl: Izhodna datoteka. Podprte oblike zapisa:
    %1

[ctx: Application argument]
en: Name of a parameter
sl: Ime parametra

[ctx: Application argument]
en: Value of a parameter
sl: Vrednost parametra

[ctx: Application argument]
en: Name of a parameter for export
sl: Ime parametra za izvoz

[ctx: Application argument]
en: Value of a parameter for export
sl: Vrednost parametra za izvoz

[ctx: Error message]
en: Missing -in option
sl: Manjka možnost -in

[ctx: Error message]
en: Missing -out option
sl: Manjka možnost -out

[ctx: Title of a console trace section]
en:  Import parameters
sl:  Parametri uvoza

[ctx: Title of a console trace section]
en:  Imported file:
sl:  Uvožena datoteka:

[ctx: Title of a console trace section]
en:  Export parameters
sl:  Izvozni parametri

[ctx: Title of a console trace section]
en:  Exported file:
sl:  Izvožena datoteka:

[ctx: Title of a console trace section]
en:  FAILED
sl:  NI USPELO

[ctx: Title of a console trace section]
en:  SUCCESSFUL
sl:  USPEŠNO
