wxWidgets 3.1 - en to eu translation catalogue (1782 entries)

en: 
    Please send this report to the program maintainer, thank you!
eu: 
    Mesedez bidali jakinarazpen hau programaren arduradunari, mila esker!

en:               Thank you and we're sorry for the inconvenience!
eu:              Mila esker eta barkatu eragozpenak!

en:  (copy %d of %d)
eu:  (kopiatu %d --> %d-tik

en:  (error %ld: %s)
eu:  (%ld akatsa: %s)

en:  (in module "%s")
eu:  ("%s" moduloan)

en:  Preview
eu:  Aurreikuspena

en:  bold
eu:  lodia

en:  italic
eu:  etzana

en:  light
eu:  arina

en:  strikethrough
eu: Marratuta

en: #10 Envelope, 4 1/8 x 9 1/2 in
eu: #10 Gutunazala, 4 1/8 x 9 1/2 in

en: #11 Envelope, 4 1/2 x 10 3/8 in
eu: #11 Gutunazala, 4 1/2 x 10 3/8 in

en: #12 Envelope, 4 3/4 x 11 in
eu: #12 Gutunazala, 4 3/4 x 11 in

en: #14 Envelope, 5 x 11 1/2 in
eu: #14 Gutunazala, 5 x 11 1/2 in

en: #9 Envelope, 3 7/8 x 8 7/8 in
eu: #9 Gutunazala, 3 7/8 x 8 7/8 in

en: %d of %lu
eu: %d %lu-tik

en: %i of %u
eu: %i -> %u-tik

en: %lu of %lu
eu: %lu -> %lu-tik

en: %s (or %s)
eu: %s (edo %s)

en: %s Error
eu: %s Akatsa

en: %s Information
eu: %s Argibideak

en: %s Preferences
eu: %s Hobespenak

en: %s Warning
eu: %s Oharra

en: %s did not fit the tar header for entry '%s'
eu: %s-k ez du finkatzen tar idazburua '%s' sarrerarentzat

en: %s files (%s)|%s
eu: %s agiri (%s)|%s

en: %u of %u
eu: %u -> %u-tik

en: &About
eu: &Honi buruz

en: &Actual Size
eu: &Oraingo Neurria

en: &After a paragraph:
eu: &Esaldi baten ondoren:

en: &Alignment
eu: &Lerrokapena

en: &Apply
eu: &Ezarri

en: &Apply Style
eu: &Ezarri Estiloa

en: &Arrange Icons
eu: &Alderatu Ikurrak

en: &Ascending
eu: &Gorantz

en: &Back
eu: &Atzera

en: &Based on:
eu: &Honetan ohinarrituta:

en: &Before a paragraph:
eu: &Esaldi baten aurretik:

en: &Bg colour:
eu: &Br margoa:

en: &Blur distance:
eu: &Lausotze hurruntasuna:

en: &Bold
eu: &Lodia

en: &Bottom
eu: &Behean

en: &Bottom:
eu: &Behean:

en: &Box
eu: &Kutxa

en: &Bullet style:
eu: &Buleta estiloa:

en: &Cancel
eu: E&zeztatu

en: &Cascade
eu: &Urjauzia

en: &Cell
eu: %Gelaxka

en: &Character code:
eu: &Hizki kodea:

en: &Clear
eu: &Garbitu

en: &Close
eu: It&xi

en: &Color
eu: &Margoa

en: &Colour:
eu: &Margoa:

en: &Convert
eu: &Bihurtu

en: &Copy
eu: &Kopiatu

en: &Copy URL
eu: &Kopiatu URL-a

en: &Customize...
eu: &Norbereratu...

en: &Debug report preview:
eu: &Garbiketa jakinarazpen aurreikuspena:

en: &Delete
eu: Ezabatu

en: &Delete Style...
eu: E&zabatu Estiloa...

en: &Descending
eu: &Beherantz

en: &Details
eu: &Xehetasunak

en: &Down
eu: &Behera

en: &Edit
eu: &Editatu

en: &Edit Style...
eu: &Editatu Estiloa...

en: &Execute
eu: &Ekin

en: &File
eu: &Agiria

en: &Find
eu: &Bilatu

en: &Finish
eu: &Amaitu

en: &First
eu: &Lehena

en: &Floating mode:
eu: &Gain modua:

en: &Floppy
eu: &Nasai

en: &Font
eu: &Hizkia

en: &Font family:
eu: &Hizki sendia:

en: &Font for Level...
eu: &Hizkia Mailarako...

en: &Font:
eu: &Hizkia:

en: &Forward
eu: &Aurrera

en: &From:
eu: &Hemendik:

en: &Harddisk
eu: &Diska gogorra

en: &Height:
eu: &Garaiera:

en: &Help
eu: &Laguntza

en: &Hide details
eu: E&zkutatu xehetasunak

en: &Home
eu: &Hasiera

en: &Horizontal offset:
eu: &Etzeneko oreka:

en: &Indentation (tenths of a mm)
eu: &Nortasuna (mm hamarrena)

en: &Indeterminate
eu: &Zehaztugabea

en: &Index
eu: &Aurkibidea

en: &Info
eu: &Argibideak

en: &Italic
eu: &Etzana

en: &Jump to
eu: &Jauzi hona

en: &Justified
eu: &Berdinduta

en: &Last
eu: &Azkena

en: &Left
eu: &Ezkerra

en: &Left:
eu: &Ezkerra:

en: &List level:
eu: &Zerrenda maila:

en: &Log
eu: &Oharra

en: &Move
eu: &Mugitu

en: &Move the object to:
eu: &Mugitu objetua hona:

en: &Network
eu: &Sarea

en: &New
eu: Berria

en: &Next
eu: &Hurrengoa

en: &Next >
eu: &Hurrengoa >

en: &Next Paragraph
eu: &Hurrengo Esaldia

en: &Next Tip
eu: &Hurrengo Idatzia

en: &Next style:
eu: &Hurrengo estiloa:

en: &No
eu: &Ez

en: &Notes:
eu: &Oharrak:

en: &Number:
eu: &Zenbakia:

en: &OK
eu: &Ongi

en: &Open...
eu: &Ireki...

en: &Outline level:
eu: &Inguru maila:

en: &Page Break
eu: &Orrialde Haustea

en: &Paste
eu: &Itsatsi

en: &Picture
eu: &Irudia

en: &Point size:
eu: &Puntu neurria:

en: &Position (tenths of a mm):
eu: &Kokapena (mm hamarrenak):

en: &Position mode:
eu: &Kokapen modua:

en: &Preferences
eu: &Hobespenak

en: &Previous
eu: &Aurrekoa

en: &Previous Paragraph
eu: A&urreko Esaldia

en: &Print...
eu: &Irarkitu...

en: &Properties
eu: &Ezaugarriak

en: &Quit
eu: &Utzi

en: &Redo
eu: &Berregin

en: &Redo
eu: &Berregin

en: &Rename Style...
eu: &Berrizendatu Estiloa...

en: &Replace
eu: &Ordeztu

en: &Restart numbering
eu: &Berrabiarazi zenbakiketa

en: &Restore
eu: &Berrezarri

en: &Right
eu: &Eskuina

en: &Right:
eu: &Eskuina:

en: &Save
eu: &Gorde

en: &Save as
eu: &Gorde honela

en: &See details
eu: &Ikusi xehetasunak

en: &Show tips at startup
eu: &Erakutsi idaztziak hasterakoan

en: &Size
eu: &Neurria

en: &Size:
eu: &Neurria:

en: &Skip
eu: &Ahaztu

en: &Spacing (tenths of a mm)
eu: &Tartekatzen (mm hamarrenak)

en: &Spell Check
eu: &Idaz Egiaztapena

en: &Stop
eu: &Gelditu

en: &Strikethrough
eu: &Tatxatuta

en: &Style:
eu: &Estiloa:

en: &Styles:
eu: &Estiloak:

en: &Subset:
eu: &Azpiezarpena:

en: &Symbol:
eu: &Ikurra:

en: &Synchronize values
eu: &Aldiberetu balioak

en: &Table
eu: &Taula

en: &Top
eu: &Goia

en: &Top:
eu: G&oian:

en: &Underline
eu: &Azpimarratuta

en: &Underlining:
eu: &Azpimarraketa:

en: &Undo
eu: &Desegin

en: &Undo
eu: &Desegin

en: &Unindent
eu: &Elkarmarratxo gabe

en: &Up
eu: &Igo

en: &Vertical alignment:
eu: Zutikako &lerrokapena:

en: &Vertical offset:
eu: Z&utikako oreka:

en: &View...
eu: &Ikusi...

en: &Weight:
eu: &Zabalera:

en: &Width:
eu: &Zabalera:

en: &Window
eu: &Leihoa

en: &Yes
eu: &Bai

en: '%s' contains illegal characters
eu: '%s' legezkanpoko hizkiak ditu

en: '%s' doesn't consist only of valid characters
eu: '%s' ez dago hizki baliogarriz osatuta bakarrik

en: '%s' has extra '..', ignored.
eu: '%s' estra '..', ezikusita.

en: '%s' is not a correct numeric value for option '%s'.
eu: '%s' ez da zenbaki balio zuzena '%s' aukerarako.

en: '%s' is not a valid message catalog.
eu: '%s' ez da mezu katalogo baliozkoa.

en: '%s' is not one of the valid strings
eu: '%s' ez da kate baliogarrietako bat

en: '%s' is one of the invalid strings
eu: '%s' kate baliogabeetako bat da

en: '%s' is probably a binary buffer.
eu: '%s' zihurrenik buffer binario bat da.

en: '%s' should be numeric.
eu: '%s' zenbakizkoa izan behar du.

en: '%s' should only contain ASCII characters.
eu: '%s' ASCII hizkiak bakarrik izan behar ditu.

en: '%s' should only contain alphabetic characters.
eu: '%s' alfabetoko hizkiak bakarrik izan behar ditu.

en: '%s' should only contain alphabetic or numeric characters.
eu: '%s' alfabetoko edo zenbakizko hizkiak bakarrik izan behar ditu.

en: '%s' should only contain digits.
eu: '%s' zenbakiak bakarrik izan behar ditu.

en: (Help)
eu: (Laguntza)

en: (None)
eu: (Bat ere ez)

en: (Normal text)
eu: (Idazki arrunta)

en: (bookmarks)
eu: (lastermarkak)

en: (none)
eu: (bat ere ez)

en: , 64-bit edition
eu: , 64-bit edizioa

en: 6 3/4 Envelope, 3 5/8 x 6 1/2 in
eu: 6 3/4 Gutunazala, 3 5/8 x 6 1/2 in

en: : file does not exist!
eu: : agiria ez dago!

en: : unknown charset
eu: : hizki-kode ezezaguna

en: : unknown encoding
eu: : kodeaketa ezezaguna

en: < &Back
eu: < &Atzera

en: <Any Decorative>
eu: <Edozein Apaingarria>

en: <Any Modern>
eu: <Edozein Modernoa>

en: <Any Roman>
eu: <Edozein Erromatar>

en: <Any Script>
eu: <Eskripten bat>

en: <Any Swiss>
eu: <Edozein Suitzar>

en: <Any Teletype>
eu: <Teletiporen bat>

en: <Any>
eu: <Edozein>

en: <DIR>
eu: <ZUZ>

en: <DRIVE>
eu: <GIDAG.>

en: <LINK>
eu: <LOTURA>

en: <b><i>Bold italic face.</i></b><br>
eu: <b><i>Alde etzan lodia.</i></b><br>

en: <b><i>bold italic <u>underlined</u></i></b><br>
eu: <b><i>lodi etzana <u>azpimarratuta</u></i></b><br>

en: <b>Bold face.</b>
eu: <b>Alde lodia..</b>

en: <i>Italic face.</i>
eu: <i>Alde etzana.</i>

en: A debug report has been generated in the directory
eu: Garbiketa jakinarazpena zuzenbidean sortu da

en: A debug report has been generated. It can be found in
eu: Garbiketa jakinarazpena sortu da. Aurkitu daiteke hemen

en: A non empty collection must consist of 'element' nodes
eu: Bilduma ez hutsa 'elementu' elkarguneak izan behar da

en: A standard bullet name.
eu: Buleta izen estandarra.

en: A0 sheet, 841 x 1189 mm
eu: A0 orria, 841 x 1189 mm

en: A1 sheet, 594 x 841 mm
eu: A1 orria, 594 x 841 mm

en: A3 Extra 322 x 445 mm
eu: A3 Estra 322 x 445 mm

en: A3 Extra Transverse 322 x 445 mm
eu: A3 Estra Zeharka 322 x 445 mm

en: A3 Rotated 420 x 297 mm
eu: A3 Itzulita 420 x 297 mm

en: A3 Transverse 297 x 420 mm
eu: A3 Zeharka 297 x 420 mm

en: A3 sheet, 297 x 420 mm
eu: A3 orria, 297 x 420 mm

en: A4 Extra 9.27 x 12.69 in
eu: A4 Estra 9.27 x 12.69 in

en: A4 Rotated 297 x 210 mm
eu: A4 Itzulita 297 x 210 mm

en: A4 Transverse 210 x 297 mm
eu: A4 Zeharka 210 x 297 mm

en: A4 sheet, 210 x 297 mm
eu: A4 orria, 210 x 297 mm

en: A4 small sheet, 210 x 297 mm
eu: A4 orri txikia, 210 x 297 mm

en: A5 Extra 174 x 235 mm
eu: A5 Estra 174 x 235 mm

en: A5 Rotated 210 x 148 mm
eu: A5 Itzulita 210 x 148 mm

en: A5 Transverse 148 x 210 mm
eu: A5 Zeharka 148 x 210 mm

en: A5 sheet, 148 x 210 mm
eu: A5 orria, 148 x 210 mm

en: A6 Rotated 148 x 105 mm
eu: A6 Itzulita 148 x 105 mm

en: About
eu: Honi buruz

en: About %s
eu: %s-ri buruz

en: About...
eu: Honi buruz...

en: Absolute
eu: Osoa

note: TRANSLATORS: Keyword of system colour
en: ActiveBorder
eu: Hertza-Gaituta

note: TRANSLATORS: Keyword of system colour
en: ActiveCaption
eu: Harpena-Gaituta

en: Actual Size
eu: Oraingo Neurria

note: TRANSLATORS: Name of keyboard key
en: Add
eu: Gehitu

en: Add Column
eu: Gehitu Zutabea

en: Add Row
eu: Gehitu Lerroa

en: Add current page to bookmarks
eu: Gehitu oraingo orrialdea lastermarketara

en: Add to custom colours
eu: Gehitu egile margoetara

en: AddToPropertyCollection called on a generic accessor
eu: AddToPropertyCollection deituta sarbideratzaile generiko batean

en: AddToPropertyCollection called w/o valid adder
eu: AddToPropertyCollection w/o baliozko gehitzailea deituta

en: Adding book %s
eu: %s liburua gehitzen

en: Advanced
eu: Aurreratua

en: After a paragraph:
eu: Esaldi baten ondoren:

en: Align Left
eu: Lerrokatu Ezkerrera

en: Align Right
eu: Lerrokatu Eskuinera

en: Alignment
eu: Lerrokapena

en: All
eu: Denak

en: All files (%s)|%s
eu: Agiri denak (%s)|%s

en: All files (*)|*
eu: Agiri denak (*)|*

en: All files (*.*)|*.*
eu: Agiri denak (*.*)|*.*

en: All styles
eu: Estilo guztiak

en: Alphabetic Mode
eu: Alfabeto Moduan

en: Already Registered Object passed to SetObjectClassInfo
eu: Jadanik Erregistraturiko Objetua SetObjectClassInfo-ra pasatuta

en: Already dialling ISP.
eu: Jadanik ISP-a deitzen.

en: An optional corner radius for adding rounded corners.
eu: Aukerazko bazterreko erradio bat inguru bazterrak gehitzeko.

en: And includes the following files:
eu: Eta hurrengo agiriak ditu:

en: Animation file is not of type %ld.
eu: Animazio agiria ez %ld motakoa.

note: TRANSLATORS: Keyword of system colour
en: AppWorkspace
eu: Aplik-Laningurua

en: Append log to file '%s' (choosing [No] will overwrite it)?
eu: Oharra eransten '%s' agiriari (hautatzen [Ez] gainidatziko da)?

en: Application
eu: Aplikazioa

en: Apply
eu: Ezarri

en: Aqua
eu: Ura

en: Arabic
eu: Arabiera

en: Arabic (ISO-8859-6)
eu: Arabiera (ISO-8859-6)

en: Argument %u not found.
eu: %u argumentoa ez da aurkitu.

note: TRANSLATORS: System cursor name
en: Arrow
eu: Gezia

en: Artists
eu: Artistak

en: Ascending
eu: Gorantz

en: Attributes
eu: Ezaugarriak

en: Available fonts.
eu: Hizki eskuragarriak.

en: B4 (JIS) Rotated 364 x 257 mm
eu: B4 (JIS) Itzulita 364 x 257 mm

en: B4 Envelope, 250 x 353 mm
eu: B4 Gutunazala, 250 x 353 mm

en: B4 sheet, 250 x 354 mm
eu: B4 orria, 250 x 354 mm

en: B5 (ISO) Extra 201 x 276 mm
eu: B5 (ISO) Estra 201 x 276 mm

en: B5 (JIS) Rotated 257 x 182 mm
eu: B5 (JIS) Itzulita 257 x 182 mm

en: B5 (JIS) Transverse 182 x 257 mm
eu: B5 (JIS) Zeharka 182 x 257 mm

en: B5 Envelope, 176 x 250 mm
eu: B5 Gutunazala, 176 x 250 mm

en: B5 sheet, 182 x 257 millimeter
eu: B5 orria, 182 x 257 metromilaen

en: B6 (JIS) Rotated 182 x 128 mm
eu: B6 (JIS) Itzulita 182 x 128 mm

en: B6 Envelope, 176 x 125 mm
eu: B6 Gutunazala, 176 x 125 mm

en: BMP: Couldn't allocate memory.
eu: BMP: Ezinezkoa oroimena esleitzea.

en: BMP: Couldn't save invalid image.
eu: BMP: Ezinezkoa baliogabeko irudia gordetzea.

en: BMP: Couldn't write RGB color map.
eu: BMP: Ezinezkoa RGB margo mapa idaztea.

en: BMP: Couldn't write data.
eu: BMP: Ezinezkoa datuak idaztea.

en: BMP: Couldn't write the file (Bitmap) header.
eu: BMP: Ezinezkoa agiri idazburua (Bitmapa) idaztea.

en: BMP: Couldn't write the file (BitmapInfo) header.
eu: BMP: Ezinezkoa agiri idazburua (BitmapaArgib.) idaztea.

en: BMP: wxImage doesn't have own wxPalette.
eu: BMP: wxImagek ez du ber wxPalette.

note: TRANSLATORS: Name of keyboard key
en: Back
eu: Atzera

en: Background
eu: Barrena

en: Background &colour:
eu: Barren &margoa:

en: Background colour
eu: Barren margoa

note: TRANSLATORS: Name of keyboard key
en: Backspace
eu: Atzera

en: Baltic (ISO-8859-13)
eu: Baltikoa (ISO-8859-13)

en: Baltic (old) (ISO-8859-4)
eu: Baltikoa (old) (ISO-8859-4)

en: Before a paragraph:
eu: Esaldi baten aurretik:

en: Bitmap
eu: Bitmapa

en: Black
eu: Beltza

note: TRANSLATORS: System cursor name
en: Blank
eu: Hutsik

en: Blue
eu: Urdina

en: Bold
eu: Lodia

en: Border
eu: Hertza

en: Borders
eu: Hertzak

en: Bottom
eu: Behean

en: Bottom margin (mm):
eu: Beheko bazterra (mm):

en: Box Properties
eu: Kutxaren Ezaugarriak

en: Box styles
eu: Kutxaren estiloak

en: Brown
eu: Marroia

en: Browse
eu: Bilatu

en: Bullet &Alignment:
eu: Buleta &Lerrokapena:

en: Bullet style
eu: Buleta estiloa

en: Bullets
eu: Buletak

note: TRANSLATORS: System cursor name
en: Bullseye
eu: Idibegia

note: TRANSLATORS: Keyword of system colour
en: ButtonFace
eu: Botoi-Aldea

note: TRANSLATORS: Keyword of system colour
en: ButtonHighlight
eu: Botoi-Nabarmentzea

note: TRANSLATORS: Keyword of system colour
en: ButtonShadow
eu: Botoi-Itzala

note: TRANSLATORS: Keyword of system colour
en: ButtonText
eu: Botoi-Idazkia

en: C sheet, 17 x 22 in
eu: C orria, 17 x 22 in

en: C&lear
eu: &Garbitu

en: C&olour:
eu: &Margoa:

en: C3 Envelope, 324 x 458 mm
eu: C3 Gutunazala, 324 x 458 mm

en: C4 Envelope, 229 x 324 mm
eu: C4 Gutunazala, 229 x 324 mm

en: C5 Envelope, 162 x 229 mm
eu: C5 Gutunazala, 162 x 229 mm

en: C6 Envelope, 114 x 162 mm
eu: C6 Gutunazala, 114 x 162 mm

en: C65 Envelope, 114 x 229 mm
eu: C65 Gutunazala, 114 x 229 mm

en: CHM handler currently supports only local files!
eu: CHM kudeatzaileak orain tokiko agiriak bakarrik sostengatzen ditu!

en: Ca&pitals
eu: &Larriak

en: Can't &Undo
eu: Ezin da De&segin

en: Can't automatically determine the image format for non-seekable input.
eu: Ezin da berezgaitasunez zehaztu irudi heuskarria sarrera ez-bilagarriarentzat.

en: Can't close registry key '%s'
eu: Ezin da '%s' erregistro giltza itxi

en: Can't copy values of unsupported type %d.
eu: Ezin dira %d hizkimota sostengatugabearen balioak kopiatu

en: Can't create registry key '%s'
eu: Ezin da '%s' erregistro giltza sortu

en: Can't create thread
eu: Ezin da haria sortu

en: Can't create window of class %s
eu: Ezin da %s klasearen leihoa sortu

en: Can't delete key '%s'
eu: Ezin da '%s' giltza ezabatu

en: Can't delete the INI file '%s'
eu: Ezin da '%s' INI agiria ezabatu

en: Can't delete value '%s' from key '%s'
eu: Ezin da '%s' balioa '%s' giltzatik ezabatu

en: Can't enumerate subkeys of key '%s'
eu: Ezin '%s' gitzaren azpigiltzak zenbakitu

en: Can't enumerate values of key '%s'
eu: Ezin dira '%s' giltzaren balioak zenbakitu

en: Can't export value of unsupported type %d.
eu: Ezin da %d hizkimota sostengugabetik balioa esportatu.

en: Can't find current position in file '%s'
eu: Ezin da aurkitu oraingo kokapena '%s' agirian

en: Can't get info about registry key '%s'
eu: Ezin da lortu '%s' giltzari buruzko argibiderik

en: Can't initialize zlib deflate stream.
eu: Ezin da zlib hustutako jarioa abiatu.

en: Can't initialize zlib inflate stream.
eu: Ezin da zlib puztutako jarioa abiatu.

en: Can't monitor non-existent directory "%s" for changes.
eu: Ezin da monitorizatu ez-dagoen "%s" zuzenbidea aldaketetarako.

en: Can't open registry key '%s'
eu: Ezin da '%s' erregistro giltza ireki

en: Can't read from inflate stream: %s
eu: Ezin da irakurri puztutako jariotik: %s

en: Can't read inflate stream: unexpected EOF in underlying stream.
eu: Ezin da jario puztua irakurri: ustekabeko EOF erdietsitako jarioan.

en: Can't read value of '%s'
eu: Ezin da '%s'-ren balioa irakurri

en: Can't read value of key '%s'
eu: Ezin da '%s' giltzaren balioa irakurri

en: Can't save image to file '%s': unknown extension.
eu: Ezin da irudia '%s' agirian gorde: luzepen ezezaguna.

en: Can't save log contents to file.
eu: Ezin dira ohar edukiak agirian gorde.

en: Can't set thread priority
eu: Ezin da hari lehentasuna ezarri

en: Can't set value of '%s'
eu: Ezin da '%s'-ren balioa ezarri

en: Can't write to child process's stdin
eu: Ezin da child prozesuaren stdin idatzi

en: Can't write to deflate stream: %s
eu: Ezin da deflate jariora idatzi : %s

note: TRANSLATORS: Name of keyboard key
en: Cancel
eu: E&zeztatu

en: Cannot enumerate files '%s'
eu: Ezin dira '%s' agiriak zenbakitu

en: Cannot enumerate files in directory '%s'
eu: Ezin dira '%s' zuzenbidean agirak zenbakitu

en: Cannot find active dialup connection: %s
eu: Ezin da aurkitu urrutizkin elkarketa eragindua: %s

en: Cannot find the location of address book file
eu: Ezin da aurkitu helbide liburu agiriaren kokalekua

en: Cannot get an active instance of "%s"
eu: Ezinezkoa "%s"-ren eskabide aktibo bat lortzea

en: Cannot get priority range for scheduling policy %d.
eu: Ezin da lortu lehentasun maila %d egitarautzaile itunerako.

en: Cannot get the hostname
eu: Ezin da lortu hostalari-izena

en: Cannot get the official hostname
eu: Ezin da lortu hostalari-izen ofiziala

en: Cannot hang up - no active dialup connection.
eu: Ezinezkoa eskegitzea - ez dago dei elkarketarik lanean.

en: Cannot initialize OLE
eu: Ezin da abiatu OLE

en: Cannot initialize sockets
eu: Ezinezkoa ahoak abiaraztea

en: Cannot load icon from '%s'.
eu: Ezin da gertatu ikurra '%s'-tik.

en: Cannot load resources from '%s'.
eu: Ezin dira gertatu baliabideak '%s'-tik.

en: Cannot load resources from file '%s'.
eu: Ezin dira gertatu baliabideak '%s' agiritik.

en: Cannot open HTML document: %s
eu: Ezin da ireki HTML agiria: %s

en: Cannot open HTML help book: %s
eu: Ezin da ireki HTML laguntza libuura: %s

en: Cannot open contents file: %s
eu: Ezin da ireki eduki agiria: %s

en: Cannot open file for PostScript printing!
eu: Ezin da ireki agiria PostScript irarketarako!

en: Cannot open index file: %s
eu: Ezin da ireki aurkibide agiria: %s

en: Cannot open resources file '%s'.
eu: Ezinezkoa '%s' baliabide agiria irekitzea.

en: Cannot print empty page.
eu: Ezin da irarkitu orrialde hutsa.

en: Cannot read typename from '%s'!
eu: Ezinezkoa mota-izena '%s'-tik irakurtzea

en: Cannot resume thread %lx
eu: Ezin da %lx haria kendu

en: Cannot retrieve thread scheduling policy.
eu: Ezinezkoa hari egitaraupen araudia berreskuratzea.

en: Cannot set locale to language "%s".
eu: Ezin da ezarri tokikoa "%s" hizkuntzari.

en: Cannot start thread: error writing TLS.
eu: Ezin da haria hasi: akatsa TLS idazterakoan.

en: Cannot suspend thread %lx
eu: Ezin da %lx haria utzi

en: Cannot wait for thread termination
eu: Ezin da hari amaiera itxaron

note: TRANSLATORS: Name of keyboard key
en: Capital
eu: Larria

note: TRANSLATORS: Keyword of system colour
en: CaptionText
eu: Idazki Larria

en: Case sensitive
eu: Hizki larri-xeheak

en: Categorized Mode
eu: Kategoriatutako Modua

en: Cell Properties
eu: Gelaxka Ezaugarriak

en: Celtic (ISO-8859-14)
eu: Zeltiera (ISO-8859-14)

en: Cen&tred
eu: Er&diratuta

en: Centered
eu: Erdiratuta

en: Central European (ISO-8859-2)
eu: Europa Erdialdea (ISO-8859-2)

en: Centre
eu: Erdian

en: Centre text.
eu: Erdiratu idazkia.

en: Centred
eu: Erdiratuta

en: Ch&oose...
eu: &Hautatu...

en: Change List Style
eu: Aldatu Zerrenda Estiloa

en: Change Object Style
eu: Aldatu Objetu Estiloa

en: Change Properties
eu: Aldatu Ezaugarriak

en: Change Style
eu: Aldatu Estiloa

en: Changes won't be saved to avoid overwriting the existing file "%s"
eu: Aldaketak ez dira gordeko badagoen "%s" agiria gainidaztea saihesteko

en: Changing current directory to "%s" failed
eu: Hutsegita oraingo zuzenbidea "%s"-ra aldatzerakoan

note: TRANSLATORS: System cursor name
en: Character
eu: Hizkia

en: Character styles
eu: Hizki-kode estiloak

en: Check to add a period after the bullet.
eu: Hautatu aldi bat gehitzeko buletaren ondoren.

en: Check to add a right parenthesis.
eu: Hautatu eskuin hitzarte bat gehitzeko

en: Check to edit all borders simultaneously.
eu: Hautatu hertz guztiak aldiberean editatzeko

en: Check to enclose the bullet in parentheses.
eu: Hautatu buletak hitzartean jartzeko.

en: Check to indicate right-to-left text layout.
eu: Hautatu eskuin-ezker idazketa antolakuntza adierazteko.

en: Check to make the font bold.
eu: Hautatu hizkia lodi egiteko.

en: Check to make the font italic.
eu: Hautatu hizkia etzana egiteko.

en: Check to make the font underlined.
eu: Hautatu hizkia azpimarratua egiteko.

en: Check to restart numbering.
eu: Hautatu zenbaketa birrabiarazteko.

en: Check to show a line through the text.
eu: Hautatu erakusteko lerro bat idazkian zehar.

en: Check to show the text in capitals.
eu: Hautatu idazkia hizki larritan erakusteko

en: Check to show the text in small capitals.
eu: Hautatu idazkia hizki larrietan erakusteko.

en: Check to show the text in subscript.
eu: Hautatu erakusteko idazkia azpieskriptean.

en: Check to show the text in superscript.
eu: Hautatu erakusteko idazkia gaineskriptean.

en: Check to suppress hyphenation.
eu: Hautatu elkarmarratzea kentzeko.

en: Choose ISP to dial
eu: Hautatu dialerako ISP-a

en: Choose a directory:
eu: Hautatu zuzenbide bat:

en: Choose a file
eu: Hautatu agiri bat

en: Choose colour
eu: Hautatu margoa

en: Choose font
eu: Hautatu hizkia

en: Circular dependency involving module "%s" detected.
eu: "%s" moduloa inguratzen duen elkartoki zirkularra atzeman da.

en: Cl&ose
eu: I&txi

en: Class not registered.
eu: Klase erregistratu gabe.

note: TRANSLATORS: Name of keyboard key
en: Clear
eu: Garbitu

en: Clear the log contents
eu: Garbitu ohar edukiak

en: Click to apply the selected style.
eu: Klikatu hautatutako estiloa ezartzeko.

en: Click to browse for a symbol.
eu: Klikatu ikur bat bilatzeko.

en: Click to cancel changes to the font.
eu: Klikatu hizkian aldaketak ezeztatzeko.

en: Click to cancel the font selection.
eu: Klikatu hizki hautapena ezeztatzeko.

en: Click to change the font colour.
eu: Klikatu hizki margoa aldatzeko.

en: Click to change the text background colour.
eu: Klikatu idazki barren margoa aldatzeko.

en: Click to change the text colour.
eu: Klikatu idazki margoa aldatzeko.

en: Click to choose the font for this level.
eu: Klikatu maila honentzako hizkia hautatzeko.

en: Click to close this window.
eu: Klikatu leiho hau isteko.

en: Click to confirm changes to the font.
eu: Klikatu hizkian aldaketak baieztatzeko.

en: Click to confirm the font selection.
eu: Klikatu hizki hautapena baieztatzeko.

en: Click to create a new box style.
eu: Klikatu kutxa estilo berria sortzeko.

en: Click to create a new character style.
eu: Klikatu hizki-kode estilo berria sortzeko.

en: Click to create a new list style.
eu: Klikatu zerrenda estilo berria sortzeko.

en: Click to create a new paragraph style.
eu: Klikatu esaldi estilo berria sortzeko.

en: Click to create a new tab position.
eu: Klikatu tab guztien kokapena sortzeko.

en: Click to delete all tab positions.
eu: Klikatu tab guztien kokapena ezabatzeko.

en: Click to delete the selected style.
eu: Klikatu hautaturiko estiloa ezabatzeko.

en: Click to delete the selected tab position.
eu: Klikatu hautatutako tab kokopena ezabatzeko.

en: Click to edit the selected style.
eu: Klikatu hautatutako estiloa editatzeko.

en: Click to rename the selected style.
eu: Klikatu hautatutako estiloa berrizendatzeko.

en: Close
eu: It&xi

en: Close All
eu: Itxi Denak

en: Close current document
eu: Itxi oraingo agiria

en: Close this window
eu: Itxi leiho hau

en: Color
eu: Margoa

en: Colour
eu: Margoa

en: Colour selection dialog failed with error %0lx.
eu: Margo hautapen elkarrizketa hutsegitea %0lx akatsarekin.

en: Colour:
eu: Margoa:

note: TRANSLATORS: Name of keyboard key
en: Command
eu: Agindua

en: Command line argument %d couldn't be converted to Unicode and will be ignored.
eu: %d agindu lerro argumentua ezin da Unicodera bihurtu eta ezikusi egingo da.

en: Common dialog failed with error code %0lx.
eu: Elkarrizketa arrunt hutsegitea %0lx akats kodearekin.

en: Compositing not supported by this system, please enable it in your Window Manager.
eu: Osaketa ez dago sostengaturik sistema honetan, mesedez gaitu ezazu zure Leiho Kudeatzailean.

en: Compressed HTML Help file (*.chm)|*.chm|
eu: Konprimitutako HTML Laguntza agiria (*.chm)|*.chm|

en: Computer
eu: Ordenagailua

en: Config entry name cannot start with '%c'.
eu: Itxurap sarrera izean ezin da '%c'-rekin hasi.

en: Confirm
eu: Baieztatu

en: Connecting...
eu: Elkarketatzen...

en: Contents
eu: Edukiak

note: TRANSLATORS: Keyword of system colour
en: ControlDark
eu: Aginte-Iluna

note: TRANSLATORS: Keyword of system colour
en: ControlLight
eu: Aginte-Argia

en: Conversion to charset '%s' doesn't work.
eu: '%s' hizki-kodera bihurtzeak ez du lanik egiten.

en: Convert
eu: Bihurtu

en: Copied to clipboard:"%s"
eu: Gakora kopiatuta:"%s"

en: Copies:
eu: Kopiak:

en: Copy
eu: Kopiatu

en: Copy selection
eu: Kopiatu hautapena

en: Corner
eu: Bazterrra

en: Corner &radius:
eu: Bazter er&radioa:

en: Could not create temporary file '%s'
eu: Ezin da '%s' aldibaterako agiria sortu

en: Could not extract %s into %s: %s
eu: Ezin da %s atera %s-n: %s

en: Could not find tab for id
eu: Ezin da id-arentzako tab aurkitu

en: Could not locate file '%s'.
eu: Ezin da '%s' agiria kokatu.

en: Could not set current working directory
eu: Ezinezkoa oraingo lan zuzenbidea ezartzea

en: Could not start document preview.
eu: Ezin da agiriaren aurreikuspena hasi.

en: Could not start printing.
eu: Ezin da irarketa hasi

en: Could not transfer data to window
eu: Ezinezkoa datuak leihora eskualdatzea

en: Couldn't add an image to the image list.
eu: Ezinezkoa irudia gehitzea irudi zerrendara.

en: Couldn't create a timer
eu: Ezinezkoa denboragailu bat sortzea

en: Couldn't create the overlay window
eu: Ezinezkoa leiho gainjarria sortzea

en: Couldn't enumerate translations
eu: Ezinezkoa itzulpenak zenbatzea

en: Couldn't find symbol '%s' in a dynamic library
eu: Ezinezkoa '%s' ikurra aurkitzea liburutegi dinamikoan

en: Couldn't get the current thread pointer
eu: Ezinezkoa oraingo hari puntua lortzea

en: Couldn't init the context on the overlay window
eu: Ezinezkoa hastea hitzingurua gainjarritako leihoan

en: Couldn't initialize GIF hash table.
eu: Ezinezkoa GIF hash taula abiaraztea.

en: Couldn't load a PNG image - file is corrupted or not enough memory.
eu: Ezinezkoa PNG irudia gertatzea - agiria hondatuta dago edo ez dago nahikoa oroimen.

en: Couldn't load sound data from '%s'.
eu: Ezinezkoa '%s'-tik soinu datua gertatzea.

en: Couldn't obtain folder name
eu: Ezinezkoa agiritegi izena lortzea

en: Couldn't open audio: %s
eu: Ezinezkoa audioa irekitzea: %s

en: Couldn't register clipboard format '%s'.
eu: Ezinezkoa '%s' gako heuskarrri erregistratzea.

en: Couldn't retrieve information about list control item %d.
eu: Ezinezkoa %d zerrenda aginte gaiari buruzko argibideak berreskuratzea.

en: Couldn't save PNG image.
eu: Ezinezkoa PNG irudia gordetzea.

en: Couldn't terminate thread
eu: Ezinezkoa haria amaitzea

en: Create Parameter %s not found in declared RTTI Parameters
eu: %s Sortu Paremetroa ez da aurkitu aitorturiko RTTI Parametroetan

en: Create directory
eu: Sortu zuzenbidea

en: Create new directory
eu: Sortu zuzenbide berria

en: Creating %s "%s" failed.
eu: Hutsegitea %s "%s" sortzerakoan.

note: TRANSLATORS: System cursor name
en: Cross
eu: Zeharka

en: Ctrl+
eu: Ktrl+

en: Cu&t
eu: Eba&ki

en: Current directory:
eu: Oraingo zuzenbidea:

note: TRANSLATORS: Custom colour choice entry
en: Custom
eu: Norberea

en: Custom size
eu: Norbere neurria

en: Customize Columns
eu: Norbereraratu Zutabeak

en: Cut
eu: Ebaki

en: Cut selection
eu: Ebaki hautapena

en: Cyrillic (ISO-8859-5)
eu: Zirilikoa (ISO-8859-5)

en: D sheet, 22 x 34 in
eu: D orria, 22 x 34 in

en: DDE poke request failed
eu: DDE eskabideak huts egin du

en: DIB Header: Encoding doesn't match bitdepth.
eu: DIB Idazburua: Kodeaketak ez du bitsakonera.

en: DIB Header: Image height > 32767 pixels for file.
eu: DIB Idazburua: Irudi garaiera > 32767 pixel agiriko.

en: DIB Header: Image width > 32767 pixels for file.
eu: DIB Idazburua: Irudi zabalera > 32767 pixel agiriko.

en: DIB Header: Unknown bitdepth in file.
eu: DIB Idazburua: Bit-sakonera ezezaguna agirian.

en: DIB Header: Unknown encoding in file.
eu: DIB Idazburua: Kodeaketa ezezaguna agirian.

en: DL Envelope, 110 x 220 mm
eu: DL Gutunazala, 110 x 220 mm

en: Dashed
eu: elkar-marratuta

en: Debug report "%s"
eu:  "%s" garbikea jakinarazpena

en: Debug report couldn't be created.
eu: Garbiketa jakinarazpena ezin da sortu.

en: Debug report generation has failed.
eu: Garbiketa jakinarazpena sortzeak huts egin du.

note: TRANSLATORS: Name of keyboard key
en: Decimal
eu: Hamarrena

en: Decorative
eu: Edergarria

note: TRANSLATORS: System cursor name
en: Default
eu: Berezkoa

en: Default encoding
eu: Berezko kodeaketa

en: Default font
eu: Berezko hizkia

en: Default printer
eu: Berezko irarkailua

note: TRANSLATORS: Name of keyboard key
en: Del
eu: Ezab

note: TRANSLATORS: Name of keyboard key
en: Delete
eu: Ezabatu

en: Delete A&ll
eu: Ezabatu &Denak

en: Delete Column
eu: Ezabatu Zutabea

en: Delete Row
eu: Ezabatu Lerroa

en: Delete Style
eu: Ezabatu Estiloa

en: Delete Text
eu: Ezabatu Idazkia

en: Delete item
eu: Ezabatu gaia

en: Delete selection
eu: Ezabatu hautapena

en: Delete style %s?
eu: %s estiloa ezabatu?

en: Deleted stale lock file '%s'.
eu: Ezabatuta hondatutako blokeo agiria '%s'.

en: Dependency "%s" of module "%s" doesn't exist.
eu: Elkargunea "%s" Moduloa "%s" ez dago.

en: Descending
eu: Beherantz

note: TRANSLATORS: Keyword of system colour
en: Desktop
eu: Mahigaina

en: Developed by
eu: Garatzaileak

en: Developers
eu: Garatzaileak

en: Dial up functions are unavailable because the remote access service (RAS) is not installed on this machine. Please install it.
eu: Dei eginkizunak ez daude eskuragarri hurreneko sarbide zerbitzua (RAS) ez dagoelako ezarrita makina honetan. Mesedez ezarri ezazu.

en: Did you know...
eu: Esanahi duzu...

en: DirectFB error %d occurred.
eu: DirectFB %d akatsa gertatu da.

en: Directories
eu: Zuzenbideak

en: Directory '%s' couldn't be created
eu: '%s' zuzenbidea ezin da sortu

en: Directory '%s' couldn't be deleted
eu: %s' zuzenbidea ezin da ezabatu

en: Directory does not exist
eu: Zuzenbidea ez dago

en: Directory doesn't exist.
eu: Zuzenbidea ez dago.

en: Discard changes and reload the last saved version?
eu: Baztertu aldaketak eta gertatu gordetako azken bertsioa?

en: Display all index items that contain given substring. Search is case insensitive.
eu: Erakutsi emandako azpikatea duten aurkibideko gai guztiak. Bilaketak hizki xehe-larriak bereizten ditu.

en: Display options dialog
eu: Erakutsi aukeren elkarrizketa

en: Displays help as you browse the books on the left.
eu: Laguntza erakusten du ezkerreko liburuetan nabigatzean.

note: TRANSLATORS: Name of keyboard key
en: Divide
eu: Zatiketa

en: Do you want to save changes to %s?
eu: Nahi duzu %s-ri aldaketak gordetzea?

en: Document:
eu: Agiria:

en: Documentation by
eu: Agirigilea

en: Documentation writers
eu: Agiri idazleak

en: Don't Save
eu: Ez Gorde

en: Done
eu: Eginda

en: Done.
eu: Eginda.

en: Dotted
eu: Puntukatuta

en: Double
eu: Bikoitza

en: Double Japanese Postcard Rotated 148 x 200 mm
eu: Japoniar Bidaitxartel Bikoitza Itzulita 148 x 200 mm

en: Doubly used id : %d
eu: id bikoiztua : %d

note: TRANSLATORS: Name of keyboard key
en: Down
eu: Behera

en: Drag
eu: Harrastatu

en: E sheet, 34 x 44 in
eu: E orria, 34 x 44 in

en: EOF while reading from inotify descriptor
eu: EOF inotify azaltzailetik irakurtzean

en: Edit
eu: Editatu

en: Edit item
eu: Editatu gaia

en: Elapsed time:
eu: Igarotako denbora:

en: Enable the height value.
eu: Gaitu garaiera balioa.

en: Enable the maximum width value.
eu: Gaitu gehienezko zabalera balioa.

en: Enable the minimum height value.
eu: Gaitu gutxienezko garaiera balioa.

en: Enable the minimum width value.
eu: Gaitu gutxieneko zabalera balioa.

en: Enable the width value.
eu: Gaitu zabalera balioa.

en: Enable vertical alignment.
eu: Gaitu zutikako lerrokapena.

en: Enables a background colour.
eu: Gaitu barren margoa.

en: Enables a shadow.
eu: Itzal bat gaitzen du.

en: Enables the blur distance.
eu: Lausotze hurruntasuna gaitzen du.

en: Enables the shadow colour.
eu: Itzal margoa gaitzen du.

en: Enables the shadow opacity.
eu: Itzal argikaiztasuna gaitzen du.

en: Enables the shadow spread.
eu: Itzal barreiapena gaitzen du.

note: TRANSLATORS: Name of keyboard key
en: End
eu: Amaiera

note: TRANSLATORS: Name of keyboard key
en: Enter
eu: Sartu

en: Enter a box style name
eu: Sartu kutxa estilo izen bat

en: Enter a character style name
eu: Sartu hizki estilo izen bat

en: Enter a list style name
eu: Sartu zerrenda estilo izen bat

en: Enter a new style name
eu: Sartu estilo izen berri bat

en: Enter a paragraph style name
eu: Sartu esaldi estilo izena

en: Enter command to open file "%s":
eu: Sartu komandoa "%s" agiria irekitzeko:

en: Entries found
eu: Aurkitutako sarrerak

en: Envelope Invite 220 x 220 mm
eu: Gonbidapen Gutunazala 220 x 220 mm

en: Environment variables expansion failed: missing '%c' at position %u in '%s'.
eu: Ingurugiro aldaera hedapen hutsegitea: ez dago '%c'  %u kokapenean, hemen: '%s'.

en: Error
eu: Akatsa

en: Error closing epoll descriptor
eu: Akatsa epoll azaltzailea istean

en: Error closing kqueue instance
eu: Akats kqueue eskabidea istean

en: Error creating directory
eu: Akatsa zuzenbidea irakurtzean

en: Error in reading image DIB.
eu: Akatsa DIB irudia irakurtzean.

en: Error in resource: %s
eu: Akatsa baliabidean: %s

en: Error reading config options.
eu: Akatsa itxurap aukerak irakurtzean.

en: Error saving user configuration data.
eu: Akatsa erabiltzaile itxurapen datuak gordetzean.

en: Error while printing:
eu: Akatsa irarkitzerakoan:

en: Error:
eu: Akatsa:

note: TRANSLATORS: Name of keyboard key
en: Esc
eu: Irt

note: TRANSLATORS: Name of keyboard key
en: Escape
eu: Irten

en: Esperanto (ISO-8859-3)
eu: Esperantoera (ISO-8859-3)

en: Estimated time:
eu: Ustezko denbora:

en: Executable files (*.exe)|*.exe|
eu: Agiri exekutagarriak (*.exe)|*.exe|

note: TRANSLATORS: Name of keyboard key
en: Execute
eu: Exekutatu

en: Execution of command '%s' failed
eu: Hutsegitea '%s' komandoa exekutatzerakoan

en: Executive, 7 1/4 x 10 1/2 in
eu: Exekutiboa, 7 1/4 x 10 1/2 in

en: Exporting registry key: file "%s" already exists and won't be overwritten.
eu: Esportatzen erregistro giltza: "%s" agiria jadanik badago eta ezin da gainidatzi.

en: Extended Unix Codepage for Japanese (EUC-JP)
eu: Unix Kodeorrialde Hedatua Japonierarako (EUC-JP)

en: Extraction of '%s' into '%s' failed.
eu: Hutsegitea '%s' '%s'-ra ateratzerakoan.

note: TRANSLATORS: Label of font face name
en: Face Name
eu: Aurpegi Izena

en: Failed to access lock file.
eu: Hutsegitea blokeo agirira sartzerakoan.

en: Failed to add descriptor %d to epoll descriptor %d
eu: Hutsegitea %d azaltzailea %d epoll azaltzailera gehitzerakoan

en: Failed to allocate %luKb of memory for bitmap data.
eu: Hutsegitea bitmaparako oroimenaren %luKb-a esleitzerakoan.

en: Failed to allocate colour for OpenGL
eu: Hutsegitea OpenGL-rako margoa esleitzerakoan

en: Failed to change video mode
eu: Hutsegitea bideo modua aldatzerakoan

en: Failed to check format of image file "%s".
eu: Hutsegitea "%s" irudi agiriaren heuskarria egiaztatzerakoan

en: Failed to clean up debug report directory "%s"
eu: Hutsegitea "%s" garbiketa jakinarazpen zuzenbidea garbitzerakoan

en: Failed to close file handle
eu: Hutsegitea agiri kudeatzailea isterakoan

en: Failed to close lock file '%s'
eu: Hutsegitea '%s' blokeo agiria isterakoan

en: Failed to close the clipboard.
eu: Hutsegitea gakoa isterakoan.

en: Failed to close the display "%s"
eu: Hutsegitea "%s" erakuspena isterakoan

en: Failed to connect: missing username/password.
eu: Hutsegitea elkarketatzerakoan: ez dago erabiltzaile-izen/sar-hitzik.

en: Failed to connect: no ISP to dial.
eu: Hutsegitea elkarketatzerakoan:: ez dago ISP deitzeko.

en: Failed to convert file "%s" to Unicode.
eu: Hutsegitea "%s" agiria Unicodera bihurtzerakoan.

en: Failed to copy dialog contents to the clipboard.
eu: Hutsegitea elkarrizketa edukiak gakora kopiatzerakoan.

en: Failed to copy registry value '%s'
eu: Hutsegitea '%s' erregistro balioa kopiatzerakoan

en: Failed to copy the contents of registry key '%s' to '%s'.
eu: Hutsegitea '%s' erregistro giltzako edukiak '%s'-ra kopiatzerakoan.

en: Failed to copy the file '%s' to '%s'
eu: Hutsegitea '%s' agiria '%s'-ra kopiatzerakoan

en: Failed to copy the registry subkey '%s' to '%s'.
eu: Hutsegitea '%s' erregistro azpigiltza '%s'-ra  kopiatzerakoan.

en: Failed to create DDE string
eu: Hutsegitea DDE katea sortzerakoan

en: Failed to create MDI parent frame.
eu: Hutsegitea MDI gaineko framea sortzerakoan.

en: Failed to create a temporary file name
eu: Hutsegitea aldibaterako agiri izena sortzerakoan

en: Failed to create an anonymous pipe
eu: Hutsegitea izengabeko hodia sortzerakoan

en: Failed to create an instance of "%s"
eu: Hutsegitea "%s" eskabidea sortzerakoan

en: Failed to create connection to server '%s' on topic '%s'
eu: Hutsegitea '%s' zerbitzariarekin '%s' gaian elkarketa sortzerakoan

en: Failed to create cursor.
eu: Hutsegitea kurtsorea sortzerakoan.

en: Failed to create directory "%s"
eu: Hutsegitea "%s" zuzenbidea sortzerakoan

en: Failed to create directory '%s'
    (Do you have the required permissions?)
eu: Hutsegitea '%s' zuzenbidea sortzerakoan
    (Badituzu beharrezko baimenak?)

en: Failed to create epoll descriptor
eu: Hutsegitea epoll azaltzailea sortzerakoan

en: Failed to create registry entry for '%s' files.
eu: Hutsegitea '%s' agirientzak sarrera erregistroa sortzerakoan.

en: Failed to create the standard find/replace dialog (error code %d)
eu: Hutsegitea bilaketa estandarra/ordeztu elkarrizketa sortzerakoan (akats kodea %d)

en: Failed to create wake up pipe used by event loop.
eu: Hutsegitea gertaera bigiztak erabilitako iratzarpen hodia sortzearakoan.

en: Failed to display HTML document in %s encoding
eu: Hutsegitea HTML agiria %s kodeaketan erakusterakoan

en: Failed to empty the clipboard.
eu: Hutsegitea gakoa husterakoan.

en: Failed to enumerate video modes
eu: Hutsegita bideo moduak zenbakitzerakoan

en: Failed to establish an advise loop with DDE server
eu: Hutsegitea DDE zerbitzariarekin ohar bigizta ezartzerakoan

en: Failed to establish dialup connection: %s
eu: Hutsegitea urrutizkin elkarketa ezartzerakoan: %s

en: Failed to execute '%s'
eu: Hutsegitea '%s' exekutatzerakoan

en: Failed to execute curl, please install it in PATH.
eu: Hutsegitea curl exekutatzerakoan, mesedez ezarri HELBURUAN.

en: Failed to find CLSID of "%s"
eu: Hutsegitea "%s"-ren CLSID bilatzerakoan.

en: Failed to find match for regular expression: %s
eu: Hutsegitea adierazpen arrunt honentzak bateragarririk aurkitzerakoan: %s

en: Failed to get ISP names: %s
eu: Hutsegitea ISP izenak lortzerakoan: %s

en: Failed to get OLE automation interface for "%s"
eu: Hutsegitea "%s"-rentzat OLE berezgaitasun interfazea lortzerakoan

en: Failed to get data from the clipboard
eu: Hutsegitea gakotik datuak lortzerakoan

en: Failed to get the local system time
eu: Hutsegitea tokiko sistema ordua lortzerakoan

en: Failed to get the working directory
eu: Hutsegitea lan zuzenbidea lortzerakoan

en: Failed to initialize GUI: no built-in themes found.
eu: Hutsegitea EIG abiatzerakoan: ez da barneko azalgairik aurkitu.

en: Failed to initialize MS HTML Help.
eu: Hutsegitea MS HTML Laguntza abiatzerakoan.

en: Failed to initialize OpenGL
eu: Hutsegitea OpenGL abiatzerakoan

en: Failed to initiate dialup connection: %s
eu: Hutsegitea urrutizkin elkarketa hasterakoan: %s

en: Failed to insert text in the control.
eu: Hutsegitea agintean idazkia sartzerakoan.

en: Failed to inspect the lock file '%s'
eu: Hutsegitea '%s' blokeo agiria ikertzerakoan

en: Failed to install signal handler
eu: Hutsegitea seinale kudeatzeilea ezartzerakoan

en: Failed to join a thread, potential memory leak detected - please restart the program
eu: Hutsegitea harira batzerakoan, oroimen galera potentziala atzeman da - mesedez berrabiarazi programa

en: Failed to kill process %d
eu: Hutsegitea %d garapena hiltzerakoan

en: Failed to load bitmap "%s" from resources.
eu: Hutsegitea "%s" bitmapa baliabideetatik gertatzerakoan.

en: Failed to load icon "%s" from resources.
eu: Hutsegitea "%s" ikurra baliabideetatik gertatzerakoan.

en: Failed to load image %%d from file '%s'.
eu: Hutsegitea %%d irudia '%s' agiritik gertatzerakoan.

en: Failed to load image %d from stream.
eu: Hutsegitea %d irudia jariotik gertatzerakoan.

en: Failed to load image from file "%s".
eu: Hutsegita irudia "%s" agiritik gertatzerakoan.

en: Failed to load metafile from file "%s".
eu: Hutsegita meta-agiria "%s" agiritik gertatzerakoan.

en: Failed to load mpr.dll.
eu: Hutsegitea mpr.dll gertatzerakoan.

en: Failed to load resource "%s".
eu: Hutsegitea "%s" baliabidea gertatzerakoan.

en: Failed to load shared library '%s'
eu: Hutsegitea '%s' partekatze agiria gertatzerakoan

en: Failed to load sound from "%s" (error %d).
eu: Hutsegitea soinua "%s"-tik gertatzerakoan (akatsa %d).

en: Failed to lock resource "%s".
eu: Hutsegitea "%s" baliabidea blokeatzerakoan.

en: Failed to lock the lock file '%s'
eu: Hutsegitea '%s' blokeo agiria blokeatzerakoan

en: Failed to modify descriptor %d in epoll descriptor %d
eu: Hutsegitea %d azaltzailea %d epoll azaltzailean aldatzerakoan

en: Failed to modify file times for '%s'
eu: Hutsegitea '%s'-rako agiri denborak aldatzerakoan

en: Failed to monitor I/O channels
eu: Hutsegitea Sar/Irt bideak monitorizatzerakoan

en: Failed to open '%s' for reading
eu: Hutsegitea '%s' irakurtzeko irekitzerakoan

en: Failed to open '%s' for writing
eu: Hutsegitea '%s' idazteko irekitzerakoan

en: Failed to open CHM archive '%s'.
eu: Hutsegitea '%s' CHM agiria irekitzerakoan.

en: Failed to open URL "%s" in default browser.
eu: Hutsegitea "%s" URL-a berezko bilatzailean irekitzerakoan.

en: Failed to open directory "%s" for monitoring.
eu: Hutsegitea "%s" zuzenbidea monitorizatzeko irekitzerakoan.

en: Failed to open display "%s".
eu: Hutsegitea "%s" erakustea irekitzerakoan.

en: Failed to open temporary file.
eu: Hutsegitea aldibaterako agiria irekitzerakoan.

en: Failed to open the clipboard.
eu: Hutsegitea gakoa irekitzeakoan.

en: Failed to parse Plural-Forms: '%s'
eu: Hutsegitea Anitz-Erak aztertzerakoan: '%s'

en: Failed to prepare playing "%s".
eu: Hutsegitea "%s" irakurketa gertatzerakoan.

en: Failed to put data on the clipboard
eu: Hutsegitea datua gakoan jartzerakoan

en: Failed to read PID from lock file.
eu: Hutsegitea blokeo agiritik PID-a irakurtzerakoan.

en: Failed to read config options.
eu: Hutsegitea itxurap aukerak irakurtzerakoan.

en: Failed to read document from the file "%s".
eu: Hutsegitea "%s" agiritik agiria irakurtzerakoan.

en: Failed to read event from DirectFB pipe
eu: Hutsegitea DirectFB pipe-tik gertaera irakurtzerakoan

en: Failed to read from wake-up pipe
eu: Hutsegitea iratzar hoditik irakurtzerakoan

en: Failed to redirect child process input/output
eu: Hutsegitea child garapen sarrera/irteera berbideratzerakoan

en: Failed to redirect the child process IO
eu: Hutsegitea child garapen SI berbideratzerakoan

en: Failed to register DDE server '%s'
eu: Hutsegitea '%s' DDE zerbitzaria erregistratzerakoan

en: Failed to remember the encoding for the charset '%s'.
eu: Hutsegitea '%s' hizkikodea kodeatzeaz gogoratzerakoan.

en: Failed to remove debug report file "%s"
eu: Hutsegitea "%s" garbiketa jakinarazpen agiria kentzerakoan

en: Failed to remove lock file '%s'
eu: Hutsegitea '%s' blokeo agiria kentzerakoan

en: Failed to remove stale lock file '%s'.
eu: Hutsegitea '%s' blokeo agiri zaharra kentzerakoan.

en: Failed to rename registry value '%s' to '%s'.
eu: Hutsegitea '%s' erregistro balioa '%s'-ra birrizendatzerakoan.

en: Failed to rename the file '%s' to '%s' because the destination file already exists.
eu: Hutsegitea '%s' agiria '%s'-ra birrizendatzean zerezn helmuga agiria jadanik badago.

en: Failed to rename the registry key '%s' to '%s'.
eu: Hutsegitea '%s' erregistro giltza '%s'-ra birrizendatzerakoan.

en: Failed to retrieve file times for '%s'
eu: Hutsegitea '%s'-rako agiri denborak berreskuratzerakoan

en: Failed to retrieve text of RAS error message
eu: Hutsegitea RAS akats mezutik idazkia berreskuratzerakoan

en: Failed to retrieve the supported clipboard formats
eu: Hutsegitea gako heuskarri sostengatuak berreskuratzearakoan

en: Failed to save document to the file "%s".
eu: Hutsegitea agiria "%s" agirian gordetzerakoan.

en: Failed to save the bitmap image to file "%s".
eu: Hutsegitea bitmapa irudia "%s" agirian gordetzerakoan.

en: Failed to send DDE advise notification
eu: Hutsegitea DDE ohar jakinarazpena bildaltzerakoan

en: Failed to set FTP transfer mode to %s.
eu: Hutsegitea FTP eskualdaketa modua %s-ra ezartzerakoan.

en: Failed to set clipboard data.
eu: Hutsegitea gako datua ezartzerakoan.

en: Failed to set permissions on lock file '%s'
eu: Hutsegitea '%s' blokeo agirian baimenak ezartzerakoan

en: Failed to set process priority
eu: Hutsegitea prozesu lehentasuna ezartzerakoan

en: Failed to set temporary file permissions
eu: Hutsegitea aldibaterako agiri baimenak ezartzerakoan

en: Failed to set text in the text control.
eu: Hutsegitea idazki agintean idazkia ezartzerakoan.

en: Failed to set thread concurrency level to %lu
eu: Hutsegitea hari lehentasuna %lu ezartzerakoan.

en: Failed to set thread priority %d.
eu: Hutsegitea %d hari lehentasuna ezartzerakoan.

en: Failed to set up non-blocking pipe, the program might hang.
eu: Hutsegitea ez-blokeo hodia ezartzerakoan, programa blokeatu egin daiteke.

en: Failed to store image '%s' to memory VFS!
eu: Hutsegitea '%s' irudia VFS oroimenean biltegiratzerakoan!

en: Failed to switch DirectFB pipe to non-blocking mode
eu: Hutsegitea DirectFB hodia ez-blokeatzen modura aldatzerakoan

en: Failed to switch wake up pipe to non-blocking mode
eu: Hutsegitea iratzar hodia ez-blokeatzen modura aldatzerakoan

en: Failed to terminate a thread.
eu: Hutsegitea hari bat amaitzerakoan.

en: Failed to terminate the advise loop with DDE server
eu: Hutsegitea DDE zerbitzariarekin ohar bigizta amaitzerakoan

en: Failed to terminate the dialup connection: %s
eu: Hutsegitea urrutizkin elkarketa amaitzerakoan: %s

en: Failed to touch the file '%s'
eu: Hutsegitea '%s' agiria ikutzerakoan

en: Failed to unlock lock file '%s'
eu: Hutsegitea '%s' blokeo agiria desblokeatzerakoan

en: Failed to unregister DDE server '%s'
eu: Hutsegitea '%s' DDE zerbitzaria erregistratu gabetzerakoan

en: Failed to unregister descriptor %d from epoll descriptor %d
eu: Hutsegitea %d azaltzailea %d epoll azaltzailetik erregistratu gabetzerakoan

en: Failed to update user configuration file.
eu: Hutsegitea erabiltzaile itxurapen agiria eguneratzerakoan.

en: Failed to upload the debug report (error code %d).
eu: Hutsegitea garbiketa jakinarazpena igotzerakoan (akats kodea %d).

en: Failed to write to lock file '%s'
eu: Hutsegitea '%s' blokeo agiria idazterakoan

note: TRANSLATORS: Name of Boolean false value
en: False
eu: Faltsua

note: TRANSLATORS: Label of font family
en: Family
eu: Sendia

en: File
eu: Agiria

en: File "%s" could not be opened for reading.
eu: "%s" agiria ezin da irakurtzeko ireki.

en: File "%s" could not be opened for writing.
eu: "%s" agiria ezin da idazteko ireki.

en: File '%s' already exists, do you really want to overwrite it?
eu: '%s' agiria jadanik badago, egitan nahi duzu gainidaztea?

en: File '%s' couldn't be removed
eu: '%s' agiria ezin da kendu

en: File '%s' couldn't be renamed '%s'
eu: '%s' agiria ezin da berrizendatu '%s'

en: File couldn't be loaded.
eu: Agiria ezin da gertatu.

en: File dialog failed with error code %0lx.
eu: Agiri elkarrizketa hutsegitea %0lx akats kodearekin.

en: File error
eu: Agiri akatsa

en: File name exists already.
eu: Agiri izena badago jadanik.

en: Files
eu: Agiriak

en: Files (%s)
eu: Agiriak (%s)

en: Filter
eu: Iragazkia

en: Find
eu: Bilatu

en: First
eu: Lehena

en: First page
eu: Lehen orrialdea

en: Fixed
eu: Zuzenduta

en: Fixed font:
eu: Zuzendutako hizkia:

en: Fixed size face.<br> <b>bold</b> <i>italic</i>
eu: Zuzendutako neurri aldea.<br> <b>lodia</b> <i>etzana</i>

en: Floating
eu: Gain

en: Floppy
eu: Malgua

en: Font
eu: Hizkia

en: Font &weight:
eu: Hizki &zabalera:

en: Font size:
eu: Hizki neurria:

en: Font st&yle:
eu: Hizki es&tiloa:

en: Font:
eu: Hizkia:

en: Fonts index file %s disappeared while loading fonts.
eu: %s hizki agiria ezagertu egin da hizkiak gertatzerakoan.

en: Fork failed
eu: Adar hutsegitea

en: Forward
eu: Aurrera

en: Forward hrefs are not supported
eu: hrefs bidalketa ez dago sostengaturik

en: Found %i matches
eu: Aurkituta %i bat egite

en: From:
eu: Hemendik:

en: Fuchsia
eu: Fuksia

en: GIF: data stream seems to be truncated.
eu: GiF: datu jarioa etenda dagoela dirudi.

en: GIF: error in GIF image format.
eu: GIF: akats GIF irudi heuskarrian.

en: GIF: not enough memory.
eu: GIF: ez dago nahikoa oroimenik.

en: GTK+ installed on this machine is too old to support screen compositing, please install GTK+ 2.12 or later.
eu: Gailu honetan ezarritako GTK+ zaharregia da ikusleiho osaketa sostengatzeko, mesedez ezarri GTK+2.12 edo berriagoa.

en: GTK+ theme
eu: GTK+ azalgaia

en: General
eu: Orokorra

en: Generic PostScript
eu: PostScript Generikoa

en: GetProperty called w/o valid getter
eu: GetProperty w/o baliozko lortzailea deituta

en: GetPropertyCollection called on a generic accessor
eu: GetPropertyCollection sarbideratzaile generiko batean deituta

en: GetPropertyCollection called w/o valid collection getter
eu: GetPropertyCollection w/o baliozko bilduma lortzailea deituta

en: Go back
eu: Joan atzera

en: Go forward
eu: Joan aurrera

en: Go one level up in document hierarchy
eu: Joan maila bat gora agiri hierarkian

en: Go to home directory
eu: Joan hasierako zuzenbidera

en: Go to parent directory
eu: Joan gaineko zuzenbidera

en: Graphics art by
eu: Grafiko egilea

en: Gray
eu: Urdinabarra

note: TRANSLATORS: Keyword of system colour
en: GrayText
eu: Urdainabar-Idazkia

en: Greek (ISO-8859-7)
eu: Greziera (ISO-8859-7)

en: Green
eu: Orlegia

en: Gzip not supported by this version of zlib
eu: Gzip ez dago sostengaturik zlib bertsio honetarako

en: HTML Help Project (*.hhp)|*.hhp|
eu: HTML Laguntza Egitasmoa (*.hhp)|*.hhp|

en: HTML anchor %s does not exist.
eu: HTML %s aingura ez dago.

en: HTML files (*.html;*.htm)|*.html;*.htm|
eu: HTML agiriak (*.html;*.htm)|*.html;*.htm|

note: TRANSLATORS: System cursor name
en: Hand
eu: Eskua

en: Harddisk
eu: Diska-gogorra

en: Hebrew (ISO-8859-8)
eu: Hebraiera (ISO-8859-8)

note: TRANSLATORS: Name of keyboard key
en: Help
eu: Laguntza

en: Help Browser Options
eu: Laguntza Bilatzaile Aukerak

en: Help Index
eu: Laguntza Aurkibidea

en: Help Printing
eu: Laguntza Irarketa

en: Help Topics
eu: Laguntza Gaiak

en: Help books (*.htb)|*.htb|Help books (*.zip)|*.zip|
eu: Laguntza liburuak (*.htb)|*.htb|Laguntza liburuak (*.zip)|*.zip|

en: Help directory "%s" not found.
eu: "%s" laguntza zuzenbidea ez da aurkitu.

en: Help file "%s" not found.
eu: "%s" laguntza agiri ez da aurkitu.

en: Help: %s
eu: Laguntza: %s

en: Hide %s
eu: Ezkutatu %s

en: Hide Others
eu: Ezkutatu Besteak

en: Hide this notification message.
eu: Ezkutatu ohar mezu hau.

note: TRANSLATORS: Keyword of system colour
en: Highlight
eu: Nabarmendu

note: TRANSLATORS: Keyword of system colour
en: HighlightText
eu: Nabarmendu-Idazkia

note: TRANSLATORS: Name of keyboard key
en: Home
eu: Hasiera

en: Home directory
eu: Hasierako zuzenbidea

en: How the object will float relative to the text.
eu: Objetua idazkiarekiko nola gain ezarriko den.

en: ICO: Error in reading mask DIB.
eu: ICO: Akatsa DIB mozorroa irakurtzerakoan.

en: ICO: Error writing the image file!
eu: ICO: Akatsa irudi agiria idazterakoan!

en: ICO: Image too tall for an icon.
eu: ICO: Irudi garaiegia ikur batentzat.

en: ICO: Image too wide for an icon.
eu: ICO: Irudi zabalegia ikur batentzat.

en: ICO: Invalid icon index.
eu: ICO: ikur aurkibide baliogabea.

en: IFF: data stream seems to be truncated.
eu: IFF: datu jarioa etenda dagoela dirudi.

en: IFF: error in IFF image format.
eu: IFF: akatsa IFF irudi heuskarrian.

en: IFF: not enough memory.
eu: IFF: ez dago nahikoa oroimenik.

en: IFF: unknown error!!!
eu: IFF: akats ezezaguna!!!

en: If possible, try changing the layout parameters to make the printout more narrow.
eu: Ahal bada, saiatu antolakuntza parametroak aldatzen irarketa estuagoa egiteko.

en: If you have any additional information pertaining to this bug
    report, please enter it here and it will be joined to it:
eu: Akats honi buruzko argibide gehigarriren bat baduzu
    jakinarazi, mesedez sartu hemen eta berari batuko zaio:

en: If you wish to suppress this debug report completely, please choose the "Cancel" button,
    but be warned that it may hinder improving the program, so if
    at all possible please do continue with the report generation.
eu: Akats jakinarazpen hau erabat ezabatzea nahi baduzu, mesedez hautatu "Ezeztatu" botoia,
    baina kontuan izan programaren hobekuntza zaildu dezakeela, hortaz
    ahal bezain mesedez jarraitu jakinarazpenaren sortzearekin.

en: Ignoring value "%s" of the key "%s".
eu: "%s" giltzaren "%s" balioa ezikusten.

en: Illegal Object Class (Non-wxEvtHandler) as Event Source
eu: Legezkanpoko Objetu Klasea (Ez-wxEvtHandler) Gertaera Iturubur bezala

en: Illegal Parameter Count for ConstructObject Method
eu: Legezkanpoko Zenbaketa Parametroa Eraiki-Objetua Metodoarentzat

en: Illegal Parameter Count for Create Method
eu: Legezkanpoko Zenbaketa Parametroa Sortu Metodoarentzat

en: Illegal directory name.
eu: Legezkanpoko zuzenbide izena.

en: Illegal file specification.
eu: Legezkanpoko agiri zehaztapena

en: Image and mask have different sizes.
eu: Irudia eta mozorroak neurri ezberdinak dituzte.

en: Image file is not of type %d.
eu: Irudi agiria ez da %d motakoa.

en: Image is not of type %s.
eu: Irudia ez da %s motakoa.

en: Impossible to create a rich edit control, using simple text control instead. Please reinstall riched32.dll
eu: Ezinezkoa aberastu edizio aginte bat sortzea, idazki arrunt agintea erabiltzen ordez. Mesedez berrezarri riched32.dll

en: Impossible to get child process input
eu: Ezinezkoa child garapen sarrera lortu

en: Impossible to get permissions for file '%s'
eu: Ezinezkoa '%s' agiriarentzat baimenak lortzea

en: Impossible to overwrite the file '%s'
eu: Ezinezkoa '%s' agiria gainidaztea

en: Impossible to set permissions for the file '%s'
eu: Ezinezkoa '%s' agiriarentzako baimenak ezartzea

note: TRANSLATORS: Keyword of system colour
en: InactiveBorder
eu: Hertza-Ezgaituta

note: TRANSLATORS: Keyword of system colour
en: InactiveCaption
eu: Harpena-Ezgaituta

note: TRANSLATORS: Keyword of system colour
en: InactiveCaptionText
eu: Harpen-Idazkia-Ezgaituta

en: Incorrect GIF frame size (%u, %d) for the frame #%u
eu: GIF frame neurri okerra (%u, %d) #%u framean

en: Incorrect number of arguments.
eu: Argumentu zenbateko okerra.

en: Indent
eu: Elkarmarratxoa

en: Indents && Spacing
eu: Elkarmarratxoak eta Tarteak

en: Index
eu: Aurkibidea

en: Info
eu: Argibideak

en: Initialization failed in post init, aborting.
eu: Abiatzeak huts egin du abiostean, uzten.

note: TRANSLATORS: Name of keyboard key
en: Ins
eu: Txert

note: TRANSLATORS: Name of keyboard key
en: Insert
eu: Sartu

en: Insert Field
eu: Txertatu Eremua

en: Insert Image
eu: Sartu Irudia

en: Insert Object
eu: Sartu Objetua

en: Insert Text
eu: Sartu Idazkia

en: Inserts a page break before the paragraph.
eu: Orrialde hauste bat txertatzen dut esaldiaren aurretik.

en: Inset
eu: Sartu

en: Invalid GTK+ command line option, use "%s --help"
eu: GTK+ komando lerro aukera baliogabea, erabili "%s --help"

en: Invalid TIFF image index.
eu: TIFF irudi aurkibide baliogabea.

en: Invalid display mode specification '%s'.
eu: Erakus modu zehaztapen baliogabea '%s'.

en: Invalid geometry specification '%s'
eu: Geometria zehaztapen baliogabea '%s'

en: Invalid inotify event for "%s"
eu: Inotify gertaera baliogabea "%s"

en: Invalid lock file '%s'.
eu:  '%s' blokeo agiri baliogabea

en: Invalid message catalog.
eu: Mezu katalogo baliogabea.

en: Invalid or Null Object ID passed to GetObjectClassInfo
eu: Baliogabeko edo Nulloa Objetu ID-a igaro da GetObjectClassInfo-ra

en: Invalid or Null Object ID passed to HasObjectClassInfo
eu: Baliogabeko edo Nuloa den Objetu ID-a igaro da HasObjectClassInfo-ra

en: Invalid regular expression '%s': %s
eu: Adierazpen arrunt baliogabea '%s': %s

en: Invalid value %ld for a boolean key "%s" in config file.
eu: Balio baliogabea %ld boolean giltzarakon "%s" itxurapen agirian.

en: Italic
eu: Etzana

en: Italy Envelope, 110 x 230 mm
eu: Italiar Gutunazala, 110 x 230 mm

en: JPEG: Couldn't load - file is probably corrupted.
eu: JPEG: Ezinezkoa gertatzea - agiria zihurrenik hondatuta dago.

en: JPEG: Couldn't save image.
eu: JPEG: Ezinezkoa irudia gordetzea.

en: Japanese Double Postcard 200 x 148 mm
eu: Japoniar Bidaitxartel Bikoitza 200 x 148 mm

en: Japanese Envelope Chou #3
eu: Japoniar Gutunazala Chou #3

en: Japanese Envelope Chou #3 Rotated
eu: Japoniar Gutunazala Chou #3 Itzulita

en: Japanese Envelope Chou #4
eu: Japoniar Gutunazala Chou #4

en: Japanese Envelope Chou #4 Rotated
eu: Japoniar Gutunazala Chou #4 Itzulita

en: Japanese Envelope Kaku #2
eu: Japoniar Gutunazala Kaku #2

en: Japanese Envelope Kaku #2 Rotated
eu: Japoniar Gutunazala Kaku #2 Itzulita

en: Japanese Envelope Kaku #3
eu: Japoniar Gutunazala Kaku #3

en: Japanese Envelope Kaku #3 Rotated
eu: Japoniar Gutunazala Kaku #3 Itzulita

en: Japanese Envelope You #4
eu: Japoniar Gutunazala You #4

en: Japanese Envelope You #4 Rotated
eu: Japoniar Gutunazala You #4 Itzulita

en: Japanese Postcard 100 x 148 mm
eu: Japoniar Bidaitxartela 100 x 148 mm

en: Japanese Postcard Rotated 148 x 100 mm
eu: Japoniar Bidaitxartela Itzulita 148 x 100 mm

en: Jump to
eu: Jauzi hona

en: Justified
eu: Berdinduta

en: Justify text left and right.
eu: Berdindu idazkia ezker eta eskuin.

en: KP_
eu: ZP_

note: TRANSLATORS: Name of keyboard key
en: KP_Add
eu: ZP_Gehiketa

note: TRANSLATORS: Name of keyboard key
en: KP_Begin
eu: ZP_Hasi

note: TRANSLATORS: Name of keyboard key
en: KP_Decimal
eu: ZP_Hamarrena

note: TRANSLATORS: Name of keyboard key
en: KP_Delete
eu: ZP_Ezabatu

note: TRANSLATORS: Name of keyboard key
en: KP_Divide
eu: ZP_Zatiketa

note: TRANSLATORS: Name of keyboard key
en: KP_Down
eu: ZP_Behera

note: TRANSLATORS: Name of keyboard key
en: KP_End
eu: ZP_Amaiera

note: TRANSLATORS: Name of keyboard key
en: KP_Enter
eu: ZP_Sartu

note: TRANSLATORS: Name of keyboard key
en: KP_Equal
eu: ZP_Berdin

note: TRANSLATORS: Name of keyboard key
en: KP_Home
eu: ZP_Hasiera

note: TRANSLATORS: Name of keyboard key
en: KP_Insert
eu: ZP_Txertatu

note: TRANSLATORS: Name of keyboard key
en: KP_Left
eu: ZP_Ezker

note: TRANSLATORS: Name of keyboard key
en: KP_Multiply
eu: ZP_Biderketa

note: TRANSLATORS: Name of keyboard key
en: KP_Next
eu: ZP_Hurrengoa

note: TRANSLATORS: Name of keyboard key
en: KP_PageDown
eu: ZP_OrrBehera

note: TRANSLATORS: Name of keyboard key
en: KP_PageUp
eu: ZP_OrrGora

note: TRANSLATORS: Name of keyboard key
en: KP_Prior
eu: ZP_Prior

note: TRANSLATORS: Name of keyboard key
en: KP_Right
eu: ZP_Eskuin

note: TRANSLATORS: Name of keyboard key
en: KP_Separator
eu: ZP_Banantzailea

note: TRANSLATORS: Name of keyboard key
en: KP_Space
eu: ZP_Tartea

note: TRANSLATORS: Name of keyboard key
en: KP_Subtract
eu: ZP_Kenketa

note: TRANSLATORS: Name of keyboard key
en: KP_Tab
eu: ZP_Tab

note: TRANSLATORS: Name of keyboard key
en: KP_Up
eu: ZP_Gora

en: L&ine spacing:
eu: L&erro tartea:

en: Landscape
eu: Etzana

en: Last
eu: Azkena

en: Last page
eu: Azken orrialdea

en: Last repeated message ("%s", %u time) wasn't output | Last repeated message ("%s", %u times) wasn't output
eu[0]: Berregindako azken mezua ("%s", %u aldiz) ez zen irteera
eu[1]: Berregindako azken mezua ("%s", %u aldiz) ez zen irteera

en: Ledger, 17 x 11 in
eu: Liburu nagusia, 17 x 11 in

note: TRANSLATORS: Keystroke for manipulating a tree control TRANSLATORS: Name of keyboard key
en: Left
eu: Ezker

en: Left (&first line):
eu: Ezkerra (&lehen lerroa):

note: TRANSLATORS: System cursor name
en: Left Button
eu: Ezker Botoia

en: Left margin (mm):
eu: Ezker bazterra (mm):

en: Left-align text.
eu: Idazkiaren ezkerrera lerrokatu.

en: Legal Extra 9 1/2 x 15 in
eu: Legezkoa Estra 9 1/2 x 15 in

en: Legal, 8 1/2 x 14 in
eu: Legezkoa, 8 1/2 x 14 in

en: Letter Extra 9 1/2 x 12 in
eu: Gutuna Estra 9 1/2 x 12 in

en: Letter Extra Transverse 9.275 x 12 in
eu: Gutuna Estra Zeharka 9.275 x 12 in

en: Letter Plus 8 1/2 x 12.69 in
eu: Gutuna Plus 8 1/2 x 12.69 in

en: Letter Rotated 11 x 8 1/2 in
eu: Gutuna Itzulita 11 x 8 1/2 in

en: Letter Small, 8 1/2 x 11 in
eu: Gutun Txikia, 8 1/2 x 11 in

en: Letter Transverse 8 1/2 x 11 in
eu: Gutuna Zeharka 8 1/2 x 11 in

en: Letter, 8 1/2 x 11 in
eu: Gutuna, 8 1/2 x 11 in

en: License
eu: Baimena

en: Light
eu: Arina

en: Lime
eu: Lima

en: Line %lu of map file "%s" has invalid syntax, skipped.
eu: %lu lerroa "%s" mapa agirian joskera baliogabea du, ahaztuta.

en: Line spacing:
eu: Lerro tartea:

en: Link contained '//', converted to absolute link.
eu: Loturak  '//' du, lotura osoan bihurtuta.

en: List Style
eu: Zerrenda Estiloa

en: List styles
eu: Zerrenda estiloak

en: Lists font sizes in points.
eu: Hizki neurriak puntutan zerrenda.

en: Lists the available fonts.
eu: Hizki eskuragarrien zerrenda

en: Load %s file
eu: Gertatu %s agiria

en: Loading :
eu: Gertatzen :

en: Lock file '%s' has incorrect owner.
eu: '%s' blokeo agiriak jabe okerra du.

en: Lock file '%s' has incorrect permissions.
eu: '%s' blokeo agiriak baimen okerrak ditu.

en: Log saved to the file '%s'.
eu: Oharra '%s' agirian gordeta.

en: Lower case letters
eu: Hizki xeheak

en: Lower case roman numerals
eu: Zenbaki erromatarrak hizki xehetan

en: MS HTML Help functions are unavailable because the MS HTML Help library is not installed on this machine. Please install it.
eu: MS HTML Laguntza eginkizunak ez daude eskuragarri MS HTML Laguntza liburutegia ez delako ezarri gailu honetan. Mesedez ezarri ezazu.

en: Ma&ximize
eu: Han&ditu

en: MacArabic
eu: MacArabiera

en: MacArmenian
eu: MacArmeniera

en: MacBengali
eu: MacBengaliera

en: MacBurmese
eu: MacBurmesera

en: MacCeltic
eu: MacZeltiera

en: MacCentralEurRoman
eu: MacEurErdErrom

en: MacChineseSimp
eu: MacTxineraArrun

en: MacChineseTrad
eu: MacTxineraTrad

en: MacCroatian
eu: MacKroaziera

en: MacCyrillic
eu: MacZirilikoa

en: MacDevanagari
eu: MacDevanagariera

en: MacDingbats
eu: MacDingbatsera

en: MacEthiopic
eu: MacEtiopiera

en: MacExtArabic
eu: MacExtArabiera

en: MacGaelic
eu: MacGaeliera

en: MacGeorgian
eu: MacGeorgiera

en: MacGreek
eu: MacGreziera

en: MacGujarati
eu: MacGujaratiera

en: MacGurmukhi
eu: MacGurmukhiera

en: MacHebrew
eu: MacHebraiera

en: MacIcelandic
eu: MacIslandiera

en: MacJapanese
eu: MacJaponiera

en: MacKannada
eu: MacKannadera

en: MacKeyboardGlyphs
eu: MacTeklatuaGlyphs

en: MacKhmer
eu: MacKhmerrera

en: MacKorean
eu: MacKoreaera

en: MacLaotian
eu: MacLaotiera

en: MacMalayalam
eu: MacMalayalera

en: MacMongolian
eu: MacMongoliera

en: MacOriya
eu: MacOriyera

en: MacRoman
eu: MacErromatarra

en: MacRomanian
eu: MacErrumaniera

en: MacSinhalese
eu: MacSinhalera

en: MacTamil
eu: MacTamilera

en: MacTelugu
eu: MacTeluguera

en: MacThai
eu: MacThailandiera

en: MacTibetan
eu: MacTibetera

en: MacTurkish
eu: MacTurkiera

en: MacVietnamese
eu: MacVietnamera

note: TRANSLATORS: System cursor name
en: Magnifier
eu: Handitzailea

en: Make a selection:
eu: Egin hautapen bat:

en: Margins
eu: Bazterrak

en: Maroon
eu: Gorriluna

en: Match case
eu: Hizki xehe-larriak

en: Max height:
eu: Geh. garaiera:

en: Max width:
eu: Geh. zabalera:

en: Media playback error: %s
eu: Multimedia irakurketa akatsa: %s

en: Memory VFS already contains file '%s'!
eu: VFS oroimenak jadanik badu '%s' agiria!

note: TRANSLATORS: Name of keyboard key TRANSLATORS: Keyword of system colour
en: Menu
eu: Menua

en: Message
eu: Mezua

en: Metal theme
eu: Metal azalgaia

en: Method or property not found.
eu: Metodoa edo ezaugarria ez da aurkitu.

en: Mi&nimize
eu: I&kurtu

note: TRANSLATORS: System cursor name
en: Middle Button
eu: Erdiko Botoia

en: Min height:
eu: Gutx. garaiera:

en: Min width:
eu: Gutx. zabalera:

en: Missing a required parameter.
eu: Beharrezko parametroa ez dago:

en: Modern
eu: Modernoa

en: Modified
eu: Aldatuta

en: Module "%s" initialization failed
eu: "%s" moduloa abiatzeak huts egin du

en: Monarch Envelope, 3 7/8 x 7 1/2 in
eu: Errege Gutunazala, 3 7/8 x 7 1/2 in

en: Monitoring individual files for changes is not supported currently.
eu: Banakako agiriak aldatzeko monitorizatzea orain ez dago sostengaturik.

en: Move down
eu: Mugitu behera

en: Move up
eu: Mugitu gora

en: Moves the object to the next paragraph.
eu: Objetua hurrengo esaldira mugitzen du.

en: Moves the object to the previous paragraph.
eu: Objetuak aurreko esaldira mugitzen ditu.

en: Multiple Cell Properties
eu: Gelaxka Anitz Ezaugarriak

en: Name
eu: Izena

en: Navy
eu: Itsas-urdina

en: Network
eu: Sarea

en: New
eu: Berria

en: New &Box Style...
eu: Kutxa E&stilo Berria...

en: New &Character Style...
eu: Hizki Estilo &Berria...

en: New &List Style...
eu: Zerrenda E&stilo Berria...

en: New &Paragraph Style...
eu: Esaldi &Estilo Berria...

en: New Style
eu: Estilo Berria

en: New item
eu: Gai berria

en: NewName
eu: Izen Berria

en: Next page
eu: Hurrengo orrialdea

en: No
eu: EZ

note: TRANSLATORS: System cursor name
en: No Entry
eu: Sarrerarik Ez

en: No animation handler for type %ld defined.
eu: Ez da animazio kudeatzailerik adierazi %ld motarako.

en: No bitmap handler for type %d defined.
eu: Ez da bitmap kudeatzailerik adierazi %d motarako.

en: No default application configured for HTML files.
eu: Ez dago berezko aplikaziorik itxuratuta HTML agirientzat.

en: No entries found.
eu: Ez da sarrerarik aurkitu.

en: No font for displaying text in encoding '%s' found,
    but an alternative encoding '%s' is available.
    Do you want to use this encoding (otherwise you will have to choose another one)?
eu: Ez da aurkitu hizkirik idazkia erakusteko '%s' kodeaketan.
    baina '%s' kodeaketa aukera eskuragarri dago.
    Nahi duzu kodeaketa hau erabiltzea (bestela beste bat hautatu beharko duzu)?

en: No font for displaying text in encoding '%s' found.
    Would you like to select a font to be used for this encoding
    (otherwise the text in this encoding will not be shown correctly)?
eu: Ez da aurkitu hizkirik idazkia erakusteko '%s' kodeaketan.
    Nahi duzu hautatzea hizki bat kodeaketa honetarako erabitzeko
    (bestela idazkia kodeaketa honetan ez da zuzen erakutsiko)?

en: No handler found for animation type.
eu: Ez da kudeatzailerik aurkitu animazio motarentzat.

en: No handler found for image type.
eu: Ez da kudeatzailerik aurkitu irudi motarentzat.

en: No image handler for type %d defined.
eu: Ez da irudi kudeatzailerik adierazi %d motarako.

en: No image handler for type %s defined.
eu: Ez da irudi kudeatzailerik adierazi %s motarako.

en: No matching page found yet
eu: Ez da bat datorren orrialderik aurkitu oraindik

en: No sound
eu: Soinu gabe

en: No unused colour in image being masked.
eu: Ez dago erabiligabeko margorik mozorrotzen den irudian.

en: No unused colour in image.
eu: Ez dago erabiligabeko margorik irudian.

en: No valid mappings found in the file "%s".
eu: Ez da baliozko mapaketarik aurkitu "%s" agirian.

en: None
eu: Bat ere ez

en: Nordic (ISO-8859-10)
eu: Nordikoa (ISO-8859-10)

en: Normal
eu: Normala

en: Normal face<br>and <u>underlined</u>.
eu: Alde arrunta<br>eta <u>azpimarratua</u>.

en: Normal font:
eu: Hizki arrunta:

en: Not %s
eu: Ez %s

en: Not available
eu: Eskuraezina

en: Not underlined
eu: Ez azpimarratua

en: Note, 8 1/2 x 11 in
eu: Oharra, 8 1/2 x 11 in

en: Notice
eu: Albistea

note: TRANSLATORS: Name of keyboard key
en: Num *
eu: Zbk *

note: TRANSLATORS: Name of keyboard key
en: Num +
eu: Zbk +

note: TRANSLATORS: Name of keyboard key
en: Num ,
eu: Zbk ,

note: TRANSLATORS: Name of keyboard key
en: Num -
eu: Zbk -

note: TRANSLATORS: Name of keyboard key
en: Num .
eu: Zbk .

note: TRANSLATORS: Name of keyboard key
en: Num /
eu: Zbk /

note: TRANSLATORS: Name of keyboard key
en: Num =
eu: Zbk =

note: TRANSLATORS: Name of keyboard key
en: Num Begin
eu: Zbk Hasi

note: TRANSLATORS: Name of keyboard key
en: Num Delete
eu: Zbk Ezabatu

note: TRANSLATORS: Name of keyboard key
en: Num Down
eu: Zbk Behera

note: TRANSLATORS: Name of keyboard key
en: Num End
eu: Zbk Amaiera

note: TRANSLATORS: Name of keyboard key
en: Num Enter
eu: Zbk Sartu

note: TRANSLATORS: Name of keyboard key
en: Num Home
eu: Zbk Hasiera

note: TRANSLATORS: Name of keyboard key
en: Num Insert
eu: Zbk Txertatu

note: TRANSLATORS: Name of keyboard key
en: Num Lock
eu: Zbk Blokeoa

note: TRANSLATORS: Name of keyboard key
en: Num Page Down
eu: Zbk Orrian Behera

note: TRANSLATORS: Name of keyboard key
en: Num Page Up
eu: Zbk Orrian Gora

note: TRANSLATORS: Name of keyboard key
en: Num Right
eu: Zbk Eskuin

note: TRANSLATORS: Name of keyboard key
en: Num Space
eu: Zbk Tartea

note: TRANSLATORS: Name of keyboard key
en: Num Tab
eu: Zbk Tab

note: TRANSLATORS: Name of keyboard key
en: Num Up
eu: Zbk Gora

note: TRANSLATORS: Name of keyboard key
en: Num left
eu: Zbk ezker

note: TRANSLATORS: Name of keyboard key
en: Num_lock
eu: Zbk_blokeoa

en: Numbered outline
eu: Zenbakituriko ingurua

en: OK
eu: &Ongi

en: OLE Automation error in %s: %s
eu: OLE Berezgaitasun akatsa %s: %s

en: Object Properties
eu: Objetu Ezaugarriak

en: Object implementation does not support named arguments.
eu: Objetu inplementazioak ez du argumendu izendunik sostengatzen.

en: Objects must have an id attribute
eu: Objetuek id ezaugarria izan behar dute

en: Olive
eu: Oliba

en: Opaci&ty:
eu: A&rgikazitasuna:

en: Open File
eu: Ireki Agiria

en: Open HTML document
eu: Ireki HTML agiria

en: Open file "%s"
eu: Ireki "%s" agiria

en: Open...
eu: Ireki...

en: Operation not permitted.
eu: Eragiketa baimengabea.

en: Option '%s' can't be negated
eu: '%s' aukera ezin da ukatua izan

en: Option '%s' requires a value.
eu: '%s' aukerak balio bat behar du.

en: Option '%s': '%s' cannot be converted to a date.
eu: '%s' aukera: '%s' ezin du bihurtu data batera.

en: Options
eu: Aukerak

en: Orange
eu: Laranja

en: Orientation
eu: Norantza

en: Out of window IDs.  Recommend shutting down application.
eu: Leiho ID-tik kanpo. Aplikazioa itzaltzea gomendatzen da.

en: Outline
eu: Ingurua

en: Outset
eu: Hasiera

en: Overflow while coercing argument values.
eu: Gainezkatzea argumentu balioak behartzean.

en: PCX: couldn't allocate memory
eu: PCX: ezinezkoa oroimena esleitzea

en: PCX: image format unsupported
eu: PCX: irudi heuskarri sostengatu gabea

en: PCX: invalid image
eu: PCX: irudi baliogabea

en: PCX: this is not a PCX file.
eu: PCX: hau ez da PCX agiri bat.

en: PCX: unknown error !!!
eu: PCX: akats ezezaguna!!!

en: PCX: version number too low
eu: PCX: bertsio zenbaki txikiegia

en: PNM: Couldn't allocate memory.
eu: PNM: Ezinezkoa oroimena esleitzea.

en: PNM: File format is not recognized.
eu: PNM: Agiri heuskarria ezezaguna da.

en: PNM: File seems truncated.
eu: PNM: Agiriak trunkatua dirudi.

en: PRC 16K Rotated
eu: PRC 16K Itzulita

en: PRC 32K Rotated
eu: PRC 32K Itzulita

en: PRC 32K(Big) 97 x 151 mm
eu: PRC 32K(Handia) 97 x 151 mm

en: PRC 32K(Big) Rotated
eu: PRC 32K(Handia) Itzulita

en: PRC Envelope #1 102 x 165 mm
eu: PRC Gutunazala #1 102 x 165 mm

en: PRC Envelope #1 Rotated 165 x 102 mm
eu: PRC Gutunazala #1 Itzulita 165 x 102 mm

en: PRC Envelope #10 324 x 458 mm
eu: PRC Gutunazala #10 324 x 458 mm

en: PRC Envelope #10 Rotated 458 x 324 mm
eu: PRC Gutunazala #10 Itzulita 458 x 324 mm

en: PRC Envelope #2 102 x 176 mm
eu: PRC Gutunazala #2 102 x 176 mm

en: PRC Envelope #2 Rotated 176 x 102 mm
eu: PRC Gutunazala #2 Itzulita 176 x 102 mm

en: PRC Envelope #3 125 x 176 mm
eu: PRC Gutunazala #3 125 x 176 mm

en: PRC Envelope #3 Rotated 176 x 125 mm
eu: PRC Gutunazala #3 Itzulita 176 x 125 mm

en: PRC Envelope #4 110 x 208 mm
eu: PRC Gutunazala #4 110 x 208 mm

en: PRC Envelope #4 Rotated 208 x 110 mm
eu: PRC Gutunazala #4 Itzulita 208 x 110 mm

en: PRC Envelope #5 110 x 220 mm
eu: PRC Gutunazala #5 110 x 220 mm

en: PRC Envelope #5 Rotated 220 x 110 mm
eu: PRC Gutunazala #5 Itzulita 220 x 110 mm

en: PRC Envelope #6 120 x 230 mm
eu: PRC Gutunazala #6 120 x 230 mm

en: PRC Envelope #6 Rotated 230 x 120 mm
eu: PRC Gutunazala #6 Itzulita 230 x 120 mm

en: PRC Envelope #7 160 x 230 mm
eu: PRC Gutunazala #7 160 x 230 mm

en: PRC Envelope #7 Rotated 230 x 160 mm
eu: PRC Gutunazala #7 Itzulita 230 x 160 mm

en: PRC Envelope #8 120 x 309 mm
eu: PRC Gutunazala #8 120 x 309 mm

en: PRC Envelope #8 Rotated 309 x 120 mm
eu: PRC Gutunazala #8 Itzulita 309 x 120 mm

en: PRC Envelope #9 229 x 324 mm
eu: PRC Gutunazala #9 229 x 324 mm

en: PRC Envelope #9 Rotated 324 x 229 mm
eu: PRC Gutunazala #9 Itzulita 324 x 229 mm

en: Padding
eu: Betegarria

en: Page %d
eu: %d orrialde

en: Page %d of %d
eu: %d orrialde %d-tik

note: TRANSLATORS: Name of keyboard key
en: Page Down
eu: Orrialdean Behera

en: Page Setup
eu: Orrialde Ezarpena

note: TRANSLATORS: Name of keyboard key
en: Page Up
eu: Orrialdean Gora

en: Page setup
eu: Orrialde ezarpena

note: TRANSLATORS: Name of keyboard key
en: PageDown
eu: OrrBeh

note: TRANSLATORS: Name of keyboard key
en: PageUp
eu: OrrGora

en: Pages
eu: Orrialdeak

note: TRANSLATORS: System cursor name
en: Paint Brush
eu: Margoketa Brotxa

en: Paper size
eu: Paper neurria

en: Paragraph styles
eu: Esaldi estiloak

en: Passing a already registered object to SetObject
eu: Jadanik erregistraturiko objetua SetObject-ra pasatzen

en: Passing an unknown object to GetObject
eu: Objetu ezezaguna igaro da GetObjectClassInfo-ra

en: Paste
eu: Itsatsi

en: Paste selection
eu: Itsati hautapena

note: TRANSLATORS: Name of keyboard key
en: Pause
eu: Pausatu

note: TRANSLATORS: System cursor name
en: Pencil
eu: Bolaluma

en: Peri&od
eu: Al&dia

en: Permissions
eu: Baimenak

note: TRANSLATORS: Name of keyboard key
en: PgDn
eu: OrrBeh

note: TRANSLATORS: Name of keyboard key
en: PgUp
eu: OrrGor

en: Picture Properties
eu: Irudiaren Ezaugarriak

en: Pipe creation failed
eu: Hutsegitea hodia sortzean

en: Please choose a valid font.
eu: Mesedez hautatu baliozko hizki bat.

en: Please choose an existing file.
eu: Mesedez hautatu dagoen agiri bat.

en: Please choose the page to display:
eu: Mesedez hautatu erakusteko orrialdea:

en: Please choose which ISP do you want to connect to
eu: Mesedez zein IZH-ra nahi duzun elkarketatzea

en: Please select the columns to show and define their order:
eu: Mesedez hautatu erakusteko zutabeak eta zehaztu beren ordena:

en: Please wait while printing...
eu: Mesedez itxaron irarkitzen den bitartean...

note: TRANSLATORS: System cursor name
en: Point Left
eu: Ezker Puntua

note: TRANSLATORS: System cursor name
en: Point Right
eu: Eskuin Puntua

note: TRANSLATORS: Label of font point size
en: Point Size
eu: Puntu Neurria

en: Portrait
eu: Argazkia

en: Position
eu: Kokapena

en: PostScript file
eu: PostScript agiria

en: Preferences
eu: Hobespenak

en: Preferences...
eu: Hobespenak...

en: Preparing
eu: Gertatzen

en: Preview:
eu: Aurreikuspena:

en: Previous page
eu: Aurreko orrialdea

note: TRANSLATORS: Name of keyboard key
en: Print
eu: Irarkitu

en: Print Preview
eu: Irarketa Aurreikuspena

en: Print Preview Failure
eu: Aurreikuspen Irarketa Hutsegitea

en: Print Range
eu: Irarketa Maila

en: Print Setup
eu: Irarketa Ezarpena

en: Print in colour
eu: Irarkitu margoekin

en: Print previe&w...
eu: Irarketa aur&reikuspena...

en: Print preview creation failed.
eu: Irarketa aurreikuspena sortzeak huts egin du.

en: Print preview...
eu: Irarketa aurreikuspena...

en: Print spooling
eu: Irarketa lerrokapena

en: Print this page
eu: Irarkitu orrialde hau

en: Print to File
eu: Irarkitu Agirira

en: Print...
eu: Irarkitu...

en: Printer
eu: Irarkailua

en: Printer command:
eu: Irarkailu komandoa:

en: Printer options
eu: Irarkailu aukerak

en: Printer options:
eu: Irarkailu aukerak:

en: Printer...
eu: Irarkailua...

en: Printer:
eu: Irarkailua:

en: Printing
eu: Irarkitzen

en: Printing
eu: Irarkitzen

en: Printing Error
eu: Irarketa Akatsa

en: Printing page %d
eu: Orrialdea irarkitzen %d

en: Printing page %d of %d
eu: %d orrialdea irarkitzen %d-tik...

en: Printing page %d...
eu: %d orrialdea irarkitzen...

en: Printing...
eu: Irarkitzen...

en: Printout
eu: Irarketa

en: Processing debug report has failed, leaving the files in "%s" directory.
eu: Garbiketa jakinarazpen prozesapenak huts egin du, agiria "%s" zuzenbidean uzten.

en: Progress:
eu: Garapena:

en: Properties
eu: Ezaugarriak

en: Property
eu: Ezaugarria

note: TRANSLATORS: Caption of message box displaying any property error
en: Property Error
eu: Ezaugarri Akatsa

en: Purple
eu: Purpura

en: Question
eu: Galdera

note: TRANSLATORS: System cursor name
en: Question Arrow
eu: Galdera Gezia

en: Quit
eu: Utzi

en: Quit %s
eu: Utzi %s

en: Quit this program
eu: Utzi programa hau

en: RawCtrl+
eu: RawKtrl+

en: Read error on file '%s'
eu: Irakurri akatsa '%s' agirian

en: Ready
eu: Gertu

en: Red
eu: Gorria

en: Redo
eu: Berregin

en: Redo last action
eu: Berregin azken ekintza

en: Refresh
eu: Berritu

en: Registry key '%s' already exists.
eu: '%s' erregistro giltza jadanik badago.

en: Registry key '%s' does not exist, cannot rename it.
eu: '%s' erregistro giltza ez dago, ezin da birrizendatu.

en: Registry key '%s' is needed for normal system operation,
    deleting it will leave your system in unusable state:
    operation aborted.
eu: '%s' erregistro giltza beharrezkoa da sistemaren eragiketa normalerako,
    ezabatzen bada zure sistema erabiltezin geldituko da:
    eragiketa utzita.

en: Registry value '%s' already exists.
eu: '%s' erregistro balioa badago jadanik.

en: Regular
eu: Arrunta

en: Relative
eu: Erlatiboa

en: Relevant entries:
eu: Sarrera nabarmenak:

en: Remaining time:
eu: Gelditzen den denbora:

en: Remove
eu: Kendu

en: Remove Bullet
eu: Kendu Buleta

en: Remove current page from bookmarks
eu: Kendu oraingo orrialdea lastermarketatik

en: Renderer "%s" has incompatible version %d.%d and couldn't be loaded.
eu: "%s" aurkezlea bateraezina da %d bertsioarekin.%d ezinezkoa gertatzea.

en: Renumber List
eu: Birzenbakitu Zerrenda

en: Rep&lace
eu: Or&deztu

en: Replace
eu: Ordeztu

en: Replace &all
eu: Ordeztu &denak

en: Replace selection
eu: Ordeztu hautapena

en: Replace with:
eu: Ordeztu honekin:

en: Required information entry is empty.
eu: Beharrezko argibide sarrera hutsik dago.

en: Resource '%s' is not a valid message catalog.
eu: '%s' baliabidea ez da baliozko mezu katalogoa.

note: TRANSLATORS: Name of keyboard key
en: Return
eu: Sartu

en: Revert to Saved
eu: Itzuli Gordetakora

en: Ridge
eu: Haria

en: Rig&ht-to-left
eu: E&skuin-ezker

note: TRANSLATORS: Keystroke for manipulating a tree control TRANSLATORS: Name of keyboard key
en: Right
eu: Eskuin

note: TRANSLATORS: System cursor name
en: Right Arrow
eu: Eskuin Gezia

note: TRANSLATORS: System cursor name
en: Right Button
eu: Eskuin Botoia

en: Right margin (mm):
eu: Eskuin bazterra (mm):

en: Right-align text.
eu: Eskuin-lerrokatze idazkia.

en: Roman
eu: Erromatarra

en: S&tandard bullet name:
eu: B&uleta izen estandarra:

en: SPECIAL
eu: BEREZIA

en: Save
eu: Gorde

en: Save %s file
eu: Gorde %s agiria

en: Save &As...
eu: Gorde &Honela...

en: Save As
eu: Gorde Honela

en: Save as
eu: Gorde honela

en: Save current document
eu: Gorde oraingo agiria

en: Save current document with a different filename
eu: Gorde oraingo agiria agirizen ezberdinarekin

en: Save log contents to file
eu: Gorde ohar edukiak agirian

en: Script
eu: Eskripta

note: TRANSLATORS: Name of keyboard key
en: Scroll Lock
eu: Irristari Blokeoa

note: TRANSLATORS: Name of keyboard key
en: Scroll_lock
eu: Irristari_blokeoa

note: TRANSLATORS: Keyword of system colour
en: Scrollbar
eu: Irristabarra

en: Search
eu: Bilatu

en: Search contents of help book(s) for all occurrences of the text you typed above
eu: Bilatu edukiak laguntza liburuan gainean idatzi duzun idazkiaren gertaera guztientzat

en: Search direction
eu: Bilatu helbidea

en: Search for:
eu: Bilatu hau:

en: Search in all books
eu: Bilatu liburu guztietan

en: Searching...
eu: Bilatzen....

en: Sections
eu: Atalak

en: Seek error on file '%s'
eu: Bilatu akatsak '%s' agirian

en: Seek error on file '%s' (large files not supported by stdio)
eu: Bilatu akatsak '%s' agirian (stdiok ez du agiri handiagorik sostengatzen)

note: TRANSLATORS: Name of keyboard key
en: Select
eu: Hautatu

en: Select &All
eu: Hautatu &Denak

en: Select All
eu: Hautatu Denak

en: Select a document template
eu: Hautatu agiri eredu bat

en: Select a document view
eu: Hautatu agiri ikuspena

en: Select regular or bold.
eu: Hautatu arrunt edo lodi.

en: Select regular or italic style.
eu: Hautatu arrunt edo etzan estiloa.

en: Select underlining or no underlining.
eu: Hautatu azpimarratuta edo ez azpimarratuta.

en: Selection
eu: Hautapena

en: Selects the list level to edit.
eu: Editatzeko zerrenda maila hautatzen du.

note: TRANSLATORS: Name of keyboard key
en: Separator
eu: Banantzailea

en: Separator expected after the option '%s'.
eu: Banantzailea '%s' aukeraren ondoren itxaroten da.

en: Services
eu: Zerbitzuak

en: Set Cell Style
eu: Ezarri Gelaxka estiloa

en: SetProperty called w/o valid setter
eu: SetProperty w/o baliozko ezartzailea deituta

en: Setup...
eu: Ezarpena...

en: Several active dialup connections found, choosing one randomly.
eu: Dei elkarketa ugari aurkitu dira lanean, zorizko bat hautatzen.

en: Sh&adow spread:
eu: Itzal &barreiapena:

en: Shadow
eu: Itzala

en: Shadow c&olour:
eu: Itzal &margoa:

en: Show &hidden directories
eu: Erakutsi e&zkutuko zuzenbideak

en: Show &hidden files
eu: Erakutsi &ezkutuko agiriak

en: Show All
eu: Erakutsi Denak

en: Show about dialog
eu: Erakutsi elkarrizketari buruz

en: Show all
eu: Erakutsi denak

en: Show all items in index
eu: Erakutsi gai guzitak aurkibidean

en: Show/hide navigation panel
eu: Erakusi/ezkutatu nabigazio panela

en: Shows a Unicode subset.
eu: Unicode azpiezarpena erakusten du.

en: Shows a preview of the bullet settings.
eu: Buleta ezarpenen aurreikuspen bat erakusten du.

en: Shows a preview of the font settings.
eu: Hizki ezarpenen aurreikuspen bat erakusten du.

en: Shows a preview of the font.
eu: Hizkiaren aurreikuspen bat erakusten du.

en: Shows a preview of the paragraph settings.
eu: Esaldi ezarpenen aurreikuspen bat erakusten du.

en: Shows the font preview.
eu: Hizki aurreikuspen bat erakusten du.

en: Silver
eu: Zilarra

en: Simple monochrome theme
eu: Azalgai margobakar arrunta

en: Single
eu: Bakarra

en: Size
eu: Neurria

en: Size:
eu: Neurria:

note: TRANSLATORS: System cursor name
en: Sizing
eu: Neurritzen

note: TRANSLATORS: System cursor name
en: Sizing N-S
eu: Neurritzen I-H

note: TRANSLATORS: System cursor name
en: Sizing NE-SW
eu: Neurritzen IE-HM

note: TRANSLATORS: System cursor name
en: Sizing NW-SE
eu: Neurritzen IM-HE

note: TRANSLATORS: System cursor name
en: Sizing W-E
eu: Neurritzen M-E

en: Skip
eu: Jauzi

en: Slant
eu: Oker

en: Small C&apitals
eu: &Larri Txikiak

note: TRANSLATORS: Name of keyboard key
en: Snapshot
eu: Berehalakoa

en: Solid
eu: Solidoa

en: Sorry, could not open this file.
eu: Barkatu, ezin da agiria hau ireki.

en: Sorry, not enough memory to create a preview.
eu: Barkatu, ez dago nahikoa oroimenik aurreikuspen bat sortzeko.

en: Sorry, that name is taken. Please choose another.
eu: Barkatu, izena hartuta dago. Mesedez hautatu beste bat.

en: Sorry, the format for this file is unknown.
eu: Barkatu, agiri honentzako heuskarria ezezaguna da.

en: Sound data are in unsupported format.
eu: Soinu datua heuskarri sostengatu gabean dago.

en: Sound file '%s' is in unsupported format.
eu: '%s' soinu agiria heuskarri sostengatu gabean dago

note: TRANSLATORS: Name of keyboard key
en: Space
eu: Tartea

en: Spacing
eu: Tartea

en: Spell Check
eu: Idaz Egiaztapena

en: Standard
eu: Estandarra

en: Statement, 5 1/2 x 8 1/2 in
eu: Adierazpena, 5 1/2 x 8 1/2 in

en: Static
eu: Estatikoa

en: Status:
eu: Egoera:

en: Stop
eu: Gelditu

en: Strikethrough
eu: Marratuta

en: String To Colour : Incorrect colour specification : %s
eu: Margoarentzako Katea : margo zehaztapen okerra : %s

note: TRANSLATORS: Label of font style
en: Style
eu: Estiloa

en: Style Organiser
eu: Estilo Antolatzailea

en: Style:
eu: Estiloa:

en: Subscrip&t
eu: Azpieskrip&ta

note: TRANSLATORS: Name of keyboard key
en: Subtract
eu: Kenketa

en: Supe&rscript
eu: Gaine&skripta

en: Suppress hyphe&nation
eu: Kendu elkar&marratzea

en: Swiss
eu: Suitzarra

en: Symbol
eu: Ikurra

en: Symbol &font:
eu: Ikur &hizkia:

en: Symbols
eu: Sinboloak

en: TIFF: Couldn't allocate memory.
eu: TIFF: Ezinezkoa oroimena esleitzea.

en: TIFF: Error loading image.
eu: TIFF: Akatsa irudia gertatzen.

en: TIFF: Error reading image.
eu: TIFF: Akats irudia irakurtzen.

en: TIFF: Error saving image.
eu: TIFF: Akatsa irudia gordetzen.

en: TIFF: Error writing image.
eu: TIFF: Akatsa irudia idazterakoan.

en: TIFF: Image size is abnormally big.
eu: TIFF: Irudi neurria handiegia da.

en: Table Properties
eu: Taula Ezaugarriak

en: Tabloid Extra 11.69 x 18 in
eu: Tabloidea Estra 11.69 x 18 in

en: Tabloid, 11 x 17 in
eu: Tabloidea, 11 x 17 in

en: Tabs
eu: Hegatsak

en: Teal
eu: Zertzeta

en: Teletype
eu: Teletipoa

en: Templates
eu: Ereduak

en: Thai (ISO-8859-11)
eu: Thailandiera (ISO-8859-11)

en: The FTP server doesn't support passive mode.
eu: FTP zerbitzariak ez du modu pasiboa sostengatzen.

en: The FTP server doesn't support the PORT command.
eu: FTP zerbitzariak ez du ATAKA komandoa sostengatzen.

en: The available bullet styles.
eu: Bulet estilo eskuragarriak.

en: The available styles.
eu: Estilo eskuragarriak.

en: The background colour.
eu: Barren margoa.

en: The border line style.
eu: Hertzeko lerroaren estiloa.

en: The bottom margin size.
eu: Behe bazter neurria.

en: The bottom padding size.
eu: Beheko betegarri neurria.

en: The bottom position.
eu: Beheko kokapena.

en: The bullet character.
eu: Buleta ikurra.

en: The character code.
eu: Hizki kodea.

en: The charset '%s' is unknown. You may select
    another charset to replace it with or choose
    [Cancel] if it cannot be replaced
eu: '%s' hizkikodea ezezaguna da. Hautatu dezakezu
    beste hizkikode bat ordezteko edo hautatu
    [Ezeztatu] ezin bada ordeztu

en: The clipboard format '%d' doesn't exist.
eu: '%d' gako heuskarria ez dago.

en: The default style for the next paragraph.
eu: Berezko estiloa hurrengo esaldirako.

en: The directory '%s' does not exist
    Create it now?
eu: '%s' zuzenbidea ez dago
    Orain sortu?

en: The document "%s" doesn't fit on the page horizontally and will be truncated if printed.
    
    Would you like to proceed with printing it nevertheless?
eu: "%s" agiria ez da orrialdean etzanka finkatzen eta itzulikatu egingo da irarkitzerakoan.
    
    Horrela ere irarkitzea nahi duzu?

en: The file '%s' doesn't exist and couldn't be opened.
    It has been removed from the most recently used files list.
eu: '%s' agiria ez dago edo ezin da ireki.
    Kendua izanda berrikien erabilitako agiri zerrendatik.

en: The first line indent.
eu: Lehen lerro elkarmarratxoa.

en: The following standard GTK+ options are also supported:
eu: Hurrengo GTK+ estandar aukerak ere sostengatuak dira:

en: The font colour.
eu: Hizki margoa.

en: The font family.
eu: Hizki sendia.

en: The font from which to take the symbol.
eu: Sinboloa hartzeko hizki mota.

en: The font point size.
eu: Hizkiaren puntu neurria.

en: The font size in points.
eu: Hizki neurria puntutan.

en: The font size units, points or pixels.
eu: Hizki neurri batasuna, puntutak edo pixelak.

en: The font style.
eu: Hizki estiloa.

en: The font weight.
eu: Hizkiaren zabalera.

en: The format of file '%s' couldn't be determined.
eu: '%s' agiriaren heuskarria ezin da zehaztu.

en: The horizontal offset.
eu: Etzaneko oreka.

en: The left indent.
eu: Ezker elkarmarratxoa.

en: The left margin size.
eu: Ezker bazter neurria.

en: The left padding size.
eu: Ezkerreko betegarri neurria.

en: The left position.
eu: Ezker kokapena.

en: The line spacing.
eu: Lerro tartea.

en: The list item number.
eu: Zerrendaren gai zenbatekoa.

en: The locale ID is unknown.
eu: Tokiko ID-a ezezaguna da.

en: The object height.
eu: Objetuaren garaiera.

en: The object maximum height.
eu: Objetuaren gehienezko garaiera.

en: The object maximum width.
eu: Objetuaren gehienezko zabalera.

en: The object minimum height.
eu: Objetuaren gutxienezko garaiera.

en: The object minimum width.
eu: Objetuaren gutxienezko zabalera.

en: The object width.
eu: Objetuaren zabalera.

en: The outline level.
eu: Inguru maila.

en: The previous message repeated %u time. | The previous message repeated %u times.
eu[0]: Aurreko mezua %u aldiz errepikatuta.
eu[1]: Aurreko mezua %u aldiz errepikatuta.

en: The previous message repeated once.
eu: Aurreko mezua behin errepikatuta.

en: The range to show.
eu: Erakusteko maila.

en: The report contains the files listed below. If any of these files contain private information,
    please uncheck them and they will be removed from the report.
eu: Jakinarazpenak behean zerrendaturiko agiriak ditu. Agiri hauetakoren batek argibide pribatuak baditu,
    mesedez ez hautatu itzazu eta jakinarazpenetik kenduko dira.

en: The required parameter '%s' was not specified.
eu: '%s' beharrezko parametroa ez da adierazi.

en: The right indent.
eu: Eskuin elkarmarratxoa.

en: The right margin size.
eu: Eskuin bazter neurria.

en: The right padding size.
eu: Eskuineko betegarri neurria.

en: The right position.
eu: Eskuin kokapena.

en: The shadow blur distance.
eu: Itzal lausotze hurruntasuna.

en: The shadow colour.
eu: Itzal margoa.

en: The shadow opacity.
eu: Itzal argikaiztasuna

en: The shadow spread.
eu: Itzal barreiapena.

en: The spacing after the paragraph.
eu: Tartea esaldiaren ondoren.

en: The spacing before the paragraph.
eu: Tartea esaldiaren aurretik.

en: The style name.
eu: Estilo izena.

en: The style on which this style is based.
eu: Estilo hau ohinarrituta dagoen estiloa.

en: The style preview.
eu: Estiloaren aurreikuspena.

en: The system cannot find the file specified.
eu: Sistemak ezin du adierazitako agiria aurkitu.

en: The tab position.
eu: Hegats kokapena.

en: The tab positions.
eu: Hegats kokapenak.

en: The text couldn't be saved.
eu: Idazkia ezin da gorde.

en: The top margin size.
eu: Goi bazter neurria.

en: The top padding size.
eu: Goiko betegarri neurria.

en: The top position.
eu: Goiko kokapena.

en: The value for the option '%s' must be specified.
eu: '%s' aukerarentzako balioa adierazi behar da.

en: The value of the corner radius.
eu: Bazterreko erradioaren balioa.

en: The version of remote access service (RAS) installed on this machine is too old, please upgrade (the following required function is missing: %s).
eu: Gailu honetan ezarrita dagoen hurruneko sarbide zerbitzuaren (RAS) bertsioa oso zaharra da, mesedez eguneratu (ez dagoen beharrezkoa den eginkizuna: %s).

en: The vertical offset.
eu: Zutikako oreka.

en: There was a problem during page setup: you may need to set a default printer.
eu: Arazo bat egon da orrialde ezarpenean: badaiteke berezko irarkailu bat ezarri behar izatea.

en: This document doesn't fit on the page horizontally and will be truncated when it is printed.
eu: Agiri hau ez da orrialdean etzanka finkatzen eta itzulikatu egingo da irarkitzerakoan.

en: This is not a %s.
eu: Hau ez da %s bat.

en: This platform does not support background transparency.
eu: Plataforma honek ez dut barren gardentasuna sostengatzen.

en: This program was compiled with a too old version of GTK+, please rebuild with GTK+ 2.12 or newer.
eu: Plataforma hau GTK+ bertsio zahar batekin bildua da, mesedez berreraiki GTK+ 2.12 edo berriago batekin.

en: Thread module initialization failed: cannot store value in thread local storage
eu: Hari modulo abiarazpen hutsegitea: ezinezkoa biltegiratzea balioa hariaren tokiko biltegian

en: Thread module initialization failed: failed to create thread key
eu: Hari modulo abiarazpen hutsegitea: hutsegitea hari giltza sortzerakoan

en: Thread module initialization failed: impossible to allocate index in thread local storage
eu: Hari modulo abiarazpen hutsegitea: ezinezkoa aurkibidea esleitzea hariaren tokiko biltegian

en: Thread priority setting is ignored.
eu: Hari lehentasun ezarpena ezikusia da.

en: Tile &Horizontally
eu: Teila &Etzana

en: Tile &Vertically
eu: Teila &Zutia

en: Timeout while waiting for FTP server to connect, try passive mode.
eu: Denboraz kanpo FTP zerbitzariarekin elkarketatzeari itxaroten, saiatu modu pasiboarekin.

en: Tip of the Day
eu: Eguneko Gomendioa

en: Tips not available, sorry!
eu: Gomendioak ez daude eskuragarri, barkatu!

en: To:
eu: Hona:

en: Too many EndStyle calls!
eu: EndStyle dei gehiegi!

note: TRANSLATORS: Keyword of system colour
en: Tooltip
eu: Tresnaburu

note: TRANSLATORS: Keyword of system colour
en: TooltipText
eu: Tresnaburu Idazkia

en: Top
eu: Goia

en: Top margin (mm):
eu: Goiko bazterra (mm):

en: Translations by
eu: Itzultzailea

en: Translators
eu: Itzultzaileak

note: TRANSLATORS: Name of Boolean true value
en: True
eu: Egia

en: Trying to remove file '%s' from memory VFS, but it is not loaded!
eu: Saiatzen '%s' agiria VFS oroimenetik kentzen, baina ez dago gertatuta!

en: Turkish (ISO-8859-9)
eu: Turkiera (ISO-8859-9)

en: Type
eu: Idatzi

en: Type a font name.
eu: Idatzi hizki izen bat.

en: Type a size in points.
eu: Idatzi neurri bat puntutan.

en: Type mismatch in argument %u.
eu: Idaz bat ez etortzea %u argumentoan.

en: Type must have enum - long conversion
eu: Motak enum- long bihurketa izan behar du

en: Type operation "%s" failed: Property labeled "%s" is of type "%s", NOT "%s".
eu:  "%s" eragiketa hutsegitea:  "%s" ezaugarri etiketatua "%s" motakoa da, EZ "%s".

en: Unable to add inotify watch
eu: Ezinezkoa inotify behatza gehitzea

en: Unable to add kqueue watch
eu: Ezinezkoa kqueue behatzea gehitzea

en: Unable to associate handle with I/O completion port
eu: Ezinezkoa Sar/Irt osaketa atakarekin kudeaketa elkartzea

en: Unable to close I/O completion port handle
eu: Ezinezkoa Sar/Irt osaketa ataka kudeaketa istea

en: Unable to close inotify instance
eu: Ezinezkoa inotify eskabidea istea

en: Unable to close path '%s'
eu: Ezinezkoa '%s' helburua istea

en: Unable to close the handle for '%s'
eu: Ezinezkoa '%s'-rako kudeaketa istea

en: Unable to create I/O completion port
eu: Ezinezkoa Sar/Irt osaketa ataka sortzea

en: Unable to create IOCP worker thread
eu: Ezinezkoa IOCP langile haria sortzea

en: Unable to create inotify instance
eu: Ezinezkoa inotify eskabidea sortzea

en: Unable to create kqueue instance
eu: Ezinezkoa kqueue eskabidea sortzea

en: Unable to dequeue completion packet
eu: Ezinezkoa osaketa paketea deslerrotzea

en: Unable to get events from kqueue
eu: Ezinezkoa kqueue-tik gertaera lortzea

en: Unable to initialize GTK+, is DISPLAY set properly?
eu: Ezinezkoa GTK+ hastea, ERAKUTSI ongi ezarrita dago?

en: Unable to open path '%s'
eu: Ezinezkoa '%s' helburua irekitzea

en: Unable to open requested HTML document: %s
eu: Ezinezkoa eskaturiko HTML agira irekitzea: %s

en: Unable to play sound asynchronously.
eu: Ezinezkoa soinua ezaldiberean irakurtzea.

en: Unable to post completion status
eu: Ezinezkoa osaketa egoera aurkeztea

en: Unable to read from inotify descriptor
eu: Ezinezkoa inotify azaltzailetik irakurtzea

en: Unable to remove kqueue watch
eu: Ezinezkoa kqueue behaketa kentzea

en: Unable to set up watch for '%s'
eu: Ezinezkoa Unable to set up watch for '%s'

en: Unable to start IOCP worker thread
eu: Ezinezkoa hastea IOCP langile haria

en: Undelete
eu: Desezabatu

en: Underline
eu: Azpimarratua

note: TRANSLATORS: Label of underlined font
en: Underlined
eu: Azpimarratuta

en: Undo
eu: Desegin

en: Undo last action
eu: Desegin azken ekintza

en: Unexpected characters following option '%s'.
eu: Ustekabeko hizkiak '%s' aukeraren ondoren.

en: Unexpected event for "%s": no matching watch descriptor.
eu: Ustekabeko gertaera "%s": ez dator bat behaketa azaltzailea.

en: Unexpected parameter '%s'
eu: Ustekabeko parametroa '%s'

en: Unexpectedly new I/O completion port was created
eu: Ustekabeko S/I osaketa ataka berri bat sortu da

en: Ungraceful worker thread termination
eu: Langile hari amaiera zakartua

en: Unindent
eu: Hertzgabe

en: Units for the bottom border width.
eu: Beheko hertz zabalera unitateak.

en: Units for the bottom margin.
eu: Beheko bazter unitateak.

en: Units for the bottom outline width.
eu: Beheko inguru zabalera unitateak.

en: Units for the bottom padding.
eu: Beheko betegarriarentzako unitateak.

en: Units for the bottom position.
eu: Beheko kokapenerako unitateak.

en: Units for the corner radius.
eu: Bazterreko erradiorako unitateak.

en: Units for the left border width.
eu: Ezker hertz zabalera unitateak.

en: Units for the left margin.
eu: Ezker bazter unitateak.

en: Units for the left outline width.
eu: Ezkerreko inguru zabalera unitateak.

en: Units for the left padding.
eu: Ezkerreko betegarriarentzako unitateak.

en: Units for the left position.
eu: Ezker kokapenerako unitateak.

en: Units for the maximum object height.
eu: Objetuaren gehienezko garaiera unitateak.

en: Units for the maximum object width.
eu: Objetuaren gehienezko zabalera unitateak.

en: Units for the minimum object height.
eu: Objetuaren gutxienezko garaiera unitateak.

en: Units for the minimum object width.
eu: Objetuaren gutxienezko zabalera unitateak.

en: Units for the object height.
eu: Objetu garaiera unitateak.

en: Units for the object width.
eu: Objetu zabalera unitateak.

en: Units for the right border width.
eu: Eskuin hertz zabalera unitateak.

en: Units for the right margin.
eu: Eskuin bazter unitateak.

en: Units for the right outline width.
eu: Eskuin inguru zabalera unitateak.

en: Units for the right padding.
eu: Eskuin betegarriarentzako unitateak.

en: Units for the right position.
eu: Eskuin kokapenerako unitateak.

en: Units for the top border width.
eu: Goiko hertz zabalera unitateak.

en: Units for the top margin.
eu: Goiko bazter unitateak.

en: Units for the top outline width.
eu: Goiko inguru zabalera unitateak.

en: Units for the top padding.
eu: Goiko betegarriarentzako unitateak.

en: Units for the top position.
eu: Goiko kokapenerako unitateak.

en: Units for this value.
eu: Balio honentzako unitateak.

en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: Unknown DDE error %08x
eu: DDE akats %08x ezezaguna

en: Unknown Object passed to GetObjectClassInfo
eu: Objetu ezezaguna igaro da GetObjectClassInfo-ra

en: Unknown PNG resolution unit %d
eu: PNG bereizmen unitate ezezaguna %d

en: Unknown Property %s
eu: Ezaugarri %s ezezaguna

en: Unknown TIFF resolution unit %d ignored
eu: TIFF bereizmen unitate ezezaguna %d baztertuta

en: Unknown dynamic library error
eu: Liburutegi dinamiko akats ezezaguna

en: Unknown encoding (%d)
eu: Kodeaketa ezezaguna (%d)

en: Unknown error %08x
eu: Akats ezezaguna %08x

en: Unknown exception
eu: Salbuespen ezezaguna

en: Unknown image data format.
eu: Irudi datu heuskarri ezezaguna

en: Unknown long option '%s'
eu: Aukera luze ezezaguna '%s'

en: Unknown name or named argument.
eu: Izen edo izendapen argumentu ezezaguna

en: Unknown option '%s'
eu: Aukera ezezaguana '%s'

en: Unmatched '{' in an entry for mime type %s.
eu: Alderaezina  '{' mime motako %s sarrera batean.

en: Unnamed command
eu: Izengabeko agindua

note: TRANSLATORS: Text  displayed for unspecified value
en: Unspecified
eu: Zehaztugabea

en: Unsupported clipboard format.
eu: Gako heuskarri sostengatu gabea.

en: Unsupported theme '%s'.
eu: Azalgai sostengatu gabea'%s'

note: TRANSLATORS: Name of keyboard key
en: Up
eu: Gora

en: Upper case letters
eu: Hizki larriak

en: Upper case roman numerals
eu: Zenbaki erromatarrak hizki larrietan

en: Usage: %s
eu: Erabilia: %s

en: Use &shadow
eu: Erabili &Itzala

en: Use the current alignment setting.
eu: Erabili oraingo lerrokapen ezarpena.

en: Validation conflict
eu: Balioztapen gatazka

en: Value
eu: Balioa

en: Value must be %s or higher.
eu: Baliloa izan behar da %s edo handiagoa.

en: Value must be %s or less.
eu: Balioa izan behar da %s edo txikiagoa.

en: Value must be between %s and %s.
eu: Balioa izan behar da %s eta %s artekoa.

en: Version
eu: Bertsioa

en: Vertical alignment.
eu: Zutikako lerrokapena.

en: View files as a detailed view
eu: Ikusi agiriak xehetasunekin

en: View files as a list view
eu: Ikusi agiriak zerrenda bezala

en: Views
eu: Ikus

note: TRANSLATORS: System cursor name
en: Wait
eu: Itxaron

note: TRANSLATORS: System cursor name
en: Wait Arrow
eu: Itxaron Gezia

en: Waiting for IO on epoll descriptor %d failed
eu: Itxaroten IO epoll azaltzailean %d hutsegitea

en: Warning:
eu: Kontuz:

note: TRANSLATORS: System cursor name
en: Watch
eu: Behatu

note: TRANSLATORS: Label of font weight
en: Weight
eu: Pisua

en: Western European (ISO-8859-1)
eu: Europa Mendebaldea (ISO-8859-1)

en: Western European with Euro (ISO-8859-15)
eu: Europa Mendebaldea Euroarekin (ISO-8859-15)

en: Whether the font is underlined.
eu: Hizkia azpimarratuta badago.

en: White
eu: Zuria

en: Whole word
eu: Hitz osoa

en: Whole words only
eu: Hitz osoak bakarrik

en: Win32 theme
eu: Win32 azalgaia

note: TRANSLATORS: Keyword of system colour
en: Window
eu: Leihoa

note: TRANSLATORS: Keyword of system colour
en: WindowFrame
eu: Leiho-Uztaia

note: TRANSLATORS: Keyword of system colour
en: WindowText
eu: Leiho-Idazkia

en: Windows Arabic (CP 1256)
eu: Windows Arabiarra (CP 1256)

en: Windows Baltic (CP 1257)
eu: Windows Baltikoa (CP 1257)

en: Windows Central European (CP 1250)
eu: Windows Europa Erdialdea (CP 1250)

en: Windows Chinese Simplified (CP 936) or GB-2312
eu: Windows Txinera Arrundua (CP 936) edo GB-2312

en: Windows Chinese Traditional (CP 950) or Big-5
eu: Windows Txinera Tradizionala (CP 950) edo Big-5

en: Windows Cyrillic (CP 1251)
eu: Windows Zirilikoa (CP 1251)

en: Windows Greek (CP 1253)
eu: Windows Greziera (CP 1253)

en: Windows Hebrew (CP 1255)
eu: Windows Hebraiera (CP 1255)

en: Windows Japanese (CP 932) or Shift-JIS
eu: Windows Japoniera (CP 932) edo Shift-JIS

en: Windows Johab (CP 1361)
eu: Windows Joahb (CP 1356)

en: Windows Korean (CP 949)
eu: Windows Koreaera (CP 949)

en: Windows Thai (CP 874)
eu: Windows Thailandiera (CP 874)

en: Windows Turkish (CP 1254)
eu: Windows Turkiera (CP 1254)

en: Windows Vietnamese (CP 1258)
eu: Windows Vietnamiera (CP 1258)

en: Windows Western European (CP 1252)
eu: Windows Europa Mendebaldea (CP 1252)

en: Windows/DOS OEM Cyrillic (CP 866)
eu: Windows/DOS OEM Zirilikoa (CP 866)

note: TRANSLATORS: Name of keyboard key
en: Windows_Left
eu: Windows_Ezker

note: TRANSLATORS: Name of keyboard key
en: Windows_Menu
eu: Windows_Menua

note: TRANSLATORS: Name of keyboard key
en: Windows_Right
eu: Windows_Eskuin

en: Write error on file '%s'
eu: Idaz akatsa '%s' agirian

en: XML parsing error: '%s' at line %d
eu: XML azterketa akatsa : '%s' %d lerroan

en: XPM: Malformed pixel data!
eu: XPM: Pixel datu okerra!

en: XPM: incorrect colour description in line %d
eu: XPM: margo azalpen okerra %d lerroan

en: XPM: incorrect header format!
eu: XPM: idazburu heuskarri okerra!

en: XPM: malformed colour definition '%s' at line %d!
eu: XPM: margo bereizmen okerra '%s' %d lerroan!

en: XPM: no colors left to use for mask!
eu: XPM: ez duzu mozorro margoak erabiltzeari utzi!

en: XPM: truncated image data at line %d!
eu: XPM: irudi datuak trunkatuta %d lerroan!

en: Yellow
eu: Oria

en: Yes
eu: Bai

en: You cannot Clear an overlay that is not inited
eu: Ezin duzu Garbitu hasita ez dagoen gainjarpena

en: You cannot Init an overlay twice
eu: Ezin duzu Hasi bi aldiko gainjarpenean

en: You cannot add a new directory to this section.
eu: Ezin duzu zuzenbide berririk gehitu atal honetara.

en: You have entered invalid value. Press ESC to cancel editing.
eu: Balio okerra sartu duzu. Sakatu IRTEN edizioa ezeztatzeko.

en: Zoom &In
eu: Zooma &Handitu

en: Zoom &Out
eu: Zooma &Gutxitu

en: Zoom In
eu: Zooma Handitu

en: Zoom Out
eu: Zooma Gutxitu

en: Zoom to &Fit
eu: Zooma &Zehazteko

en: Zoom to Fit
eu: Zooma Zehazteko

en: a DDEML application has created a prolonged race condition.
eu: DDEML aplikazio batek lasterketa baldintza luzatu bat sortu du.

en: a DDEML function was called without first calling the DdeInitialize function,
    or an invalid instance identifier
    was passed to a DDEML function.
eu: DDEML eginkizun bat deitu da lehenik DdeInitialize eginkizuna deitu gabe,
    edo ekinbide ezagutarazle baliogabe bat
    pasatu da DDEML eginkizun batera.

en: a client's attempt to establish a conversation has failed.
eu: hutsegitea bezero baten elkarrizketa baten ezartze saiakeran

en: a memory allocation failed.
eu: oroimen esleipen hutsegitea.

en: a parameter failed to be validated by the DDEML.
eu: paremetro batek huts egin du DDEML-ak balidatzerakoan.

en: a request for a synchronous advise transaction has timed out.
eu: ohar eskualdaketa sinkrono baterako eskabidea denboraz-kanpo.

en: a request for a synchronous data transaction has timed out.
eu: datu eskualdaketa sinkrono baterako eskabidea denboraz-kanpo.

en: a request for a synchronous execute transaction has timed out.
eu: exekuzio eskualdaketa sinkrono baterako eskabidea denboraz-kanpo.

en: a request for a synchronous poke transaction has timed out.
eu: sarrera eskualdaketa sinkrono baterako eskabidea denboraz-kanpo.

en: a request to end an advise transaction has timed out.
eu: ohar eskualdaketa amaiera eskabidea denboraz-kanpo.

en: a server-side transaction was attempted on a conversation
    that was terminated by the client, or the server
    terminated before completing a transaction.
eu: zerbitzari-aldeko eskualdaketa elkarrizketa saiakera bat izan da
    bezeroak amaitu duena, edo zerbitzariak
    amaitu du eskualdaketa bat osatu aurretik.

en: a transaction failed.
eu: eskualdaketa hutsegitea.

en: an application initialized as APPCLASS_MONITOR has
    attempted to perform a DDE transaction,
    or an application initialized as APPCMD_CLIENTONLY has 
    attempted to perform server transactions.
eu: APPCLASS_MONITOR bezala abiatutako aplikazio bat
    DDE transakzio bat egiten saiatu da,
    edo APPCMD_CLIENTONLY bezala abiatutako aplikazio bat 
    zerbitzari transakzioak egiten saiatu da.

en: an internal call to the PostMessage function has failed.
eu: PostMessage eginkizunerako barne deiak huts egin du.

en: an internal error has occurred in the DDEML.
eu: barne akats bat gertatu da DDEML-an.

en: an invalid transaction identifier was passed to a DDEML function.
    Once the application has returned from an XTYP_XACT_COMPLETE callback,
    the transaction identifier for that callback is no longer valid.
eu: eskualdaketa ezagutarazle baliogabe bat pasatu da DDEML eginkizun batera.
    Behin aplikazioak XTYP_XACT_COMPLETE irizkizunetik erantzundakoan,
    irizkizun horretarako ezgutarazlea ez da baliogarria gehiago.

en: assuming this is a multi-part zip concatenated
eu: onartzen zip zati-anitz kateatutakoa dela

en: attempt to change immutable key '%s' ignored.
eu: '%s' tekla aldaezina aldatzeko saiakera baztertuta.

en: bad arguments to library function
eu: argumengu okerra liburutegi eginkizunerako

en: bad signature
eu: sinadura okerra

en: bad zipfile offset to entry
eu: zipagiri okerra orekatuta sarrerarako

en: binary
eu: binarioa

en: bold
eu: lodia

en: build %lu
eu: %lu eraiketa

en: can't close file '%s'
eu: ezin da itxi '%s' agiria

en: can't close file descriptor %d
eu: ezin da itxi %d agiri azaltzailea

en: can't commit changes to file '%s'
eu: ezin da aldaketarik egin '%s' agirian

en: can't create file '%s'
eu: ezin da '%s' agiria sortu

en: can't delete user configuration file '%s'
eu: ezin da ezabatu '%s' erabiltzailearen itxurapen agiria

en: can't determine if the end of file is reached on descriptor %d
eu: ezin da zehaztu agiriaren amaiera lortu den %d azaltzailean

en: can't find central directory in zip
eu: ezin da aurkitu zuzenbide nagusia zip-ean

en: can't find length of file on file descriptor %d
eu: ezin da aurkitu agiri luzera %d agiri azaltzailean

en: can't find user's HOME, using current directory.
eu: ezin da aurkitu erabiltzailearen HASIERA, oraingo zuzenbidea erabiltzen.

en: can't flush file descriptor %d
eu: ezin da jaso %d agiri azaltzailea

en: can't get seek position on file descriptor %d
eu: ezin da bilaketa kokapenik bilatu %d agiri azaltzailean

en: can't load any font, aborting
eu: ezin da gertatu hizkirik, uzten

en: can't open file '%s'
eu: ezin da ireki '%s' agiria

en: can't open global configuration file '%s'.
eu: ezin da ireki '%s'  itxurapen globaleko agiria

en: can't open user configuration file '%s'.
eu: ezin da ireki '%s' erabiltzailearen itxurapen agiria .

en: can't open user configuration file.
eu: ezin da ireki erabiltzailearen itxurapen agiria.

en: can't re-initialize zlib deflate stream
eu: ezin da birrabiarazi zlib deflate jarioa

en: can't re-initialize zlib inflate stream
eu: ezin da birrabiarazi zlib inflate jarioa

en: can't read from file descriptor %d
eu: ezin da irakurri %d agiri azaltzailetik

en: can't remove file '%s'
eu: ezin da kendu '%s' agiria

en: can't remove temporary file '%s'
eu: ezin da kendu '%s' aldibaterako agiria

en: can't seek on file descriptor %d
eu: ezin da bilatu %d agiri azaltzailean

en: can't write buffer '%s' to disk.
eu: ezin da idatzi '%s' bufferra diskara

en: can't write to file descriptor %d
eu: ezin da idatzi %d agiri azaltzailera

en: can't write user configuration file.
eu: ezin da idatzi erabiltzailearen itxurapen agiria.

en: checksum error
eu: Egiaztapen hutsegitea

en: checksum failure reading tar header block
eu: Egiaztapen hutsegitea tar idazburu blokea irakurtzean

en: cm
eu: me

en: compression error
eu: konpresio akatsa

en: conversion to 8-bit encoding failed
eu: hutsegitea 8-bitera bihurtzerakoan

en: ctrl
eu: ktrl

en: date
eu: eguna

en: decompression error
eu: deskonpresio akatsa

en: default
eu: berezkoa

en: double
eu: bikoitza

en: dump of the process state (binary)
eu: garapen egoeraren erauztea (binarioa)

en: eighteenth
eu: hemezortzigarren

en: eighth
eu: zortzigarren

en: eleventh
eu: hamaikagarren

en: entry '%s' appears more than once in group '%s'
eu: '%s' sarrera behin baino gehiagotan agertzen da '%s' taldean

en: error in data format
eu: akatsa datu heuskarrian

en: error opening file
eu: akatsa agira irakitzean

en: error reading zip central directory
eu: akatsa ziparen zuzenbide nagusia irakurtzean

en: error reading zip local header
eu: akatsa ziparen tokiko idazburua irakurtzen

en: error writing zip entry '%s': bad crc or length
eu: akatsa '%s' zip sarrera irakurtzean: crc okerra edo luzeegia

en: failed to flush the file '%s'
eu: hutsegitea '%s' agiria jalgitzean

en: fifteenth
eu: hamabostgarren

en: fifth
eu: bostgarren

en: files
eu: agiriak

en: first
eu: lehen

en: font size
eu: hizki neurria

en: fourteenth
eu: hamalaugarren

en: fourth
eu: laugarren

en: generate verbose log messages
eu: sortu ohar mezu berritsuak

en: image
eu: irudia

en: incomplete header block in tar
eu: idazburu bloke osatugabea tar-en

en: incorrect event handler string, missing dot
eu: gertaera kudeatzaile kate okerra, puntu gabe

en: incorrect size given for tar entry
eu: tar sarrereak neurri okerra eman du

en: invalid data in extended tar header
eu: datu baliogabea tar hedatu idazburuan

en: invalid message box return value
eu: mezu kutxa baliogabea balioa itzultzen

en: invalid zip file
eu: zip agiri baliogabea

en: italic
eu: etzana

en: light
eu: arina

en: locale '%s' cannot be set.
eu: tokiko '%s' ezin da ezarri.

en: midnight
eu: gauerdia

en: nineteenth
eu: hemeretzigarren

en: ninth
eu: bederatzigarren

en: no DDE error.
eu: no DDE akatsa.

en: no error
eu: no akatsa

en: no fonts found in %s, using builtin font
eu: ez da hizkirik aurkitu hemen: %s, barne hizikia erabiltzen

en: noname
eu: izengabe

en: noon
eu: eguerdia

en: normal
eu: arrunta

en: num
eu: zenb

en: objects cannot have XML Text Nodes
eu: objetuek ezin dute XML Testu Nodorik izan

en: out of memory
eu: oroimenetik kanpo

en: process context description
eu: garapen hitzinguru azalpena

en: rawctrl
eu: rawktrl

en: read error
eu: irakur akatsa

en: reading zip stream (entry %s): bad crc
eu: zip jario irakurtzen (sarrera %s): crc okerra

en: reading zip stream (entry %s): bad length
eu: zip jario irakurtzen (sarrera %s): luzera okerra

en: reentrancy problem.
eu: birsarrera arazoa.

en: second
eu: bigarren

en: seek error
eu: bilatu akatsa

en: seventeenth
eu: hemezazpigarren

en: seventh
eu: zazpigarren

en: shift
eu: aldatu

en: show this help message
eu: erakutsi laguntza mezu hau

en: sixteenth
eu: hamaseigarren

en: sixth
eu: seigarren

en: specify display mode to use (e.g. 640x480-16)
eu: adierazi erabiltzeko erakus modua (adib. 640x480-16)

en: specify the theme to use
eu: adierazi erabiltzeko azalgaia

en: standard/circle
eu: estandarra/borobila

en: standard/circle-outline
eu: estandarra/borobil-ingurua

en: standard/diamond
eu: estandarra/diamantea

en: standard/square
eu: estandarra/laukia

en: standard/triangle
eu: estandarra/hirukia

en: stored file length not in Zip header
eu: bildutako agiri zabalera ez dago Zip idazburuan

en: strikethrough
eu: Marratuta

en: tar entry not open
eu: tar sarrera ez dago irekita

en: tenth
eu: hamargarren

en: the response to the transaction caused the DDE_FBUSY bit to be set.
eu: eragiketaren erantzunak DDE_FBUSY bit zehaztea eragindu.

en: third
eu: hirugarren

en: thirteenth
eu: hamahirugarren

en: today
eu: gaur

en: tomorrow
eu: atzo

en: trailing backslash ignored in '%s'
eu: amaierako ezkerbarra '%s'-n baztertuta

en: twelfth
eu: hamabigarren

en: twentieth
eu: hogeigarren

en: underlined
eu: azpimarratua

en: unexpected " at position %d in '%s'.
eu: ustekabeko " kokapena %d '%s'.

en: unexpected end of file
eu: ustekabekoa agiri amaiera

en: unknown
eu: ezezaguna

en: unknown class %s
eu: klase ezezaguna %s

en: unknown error
eu: akats ezezaguna

en: unknown error (error code %08x).
eu: akats ezezaguana (kode akatsa %08x).

en: unknown-%d
eu: ezezaguna-%d

en: unnamed
eu: izengabea

en: unnamed%d
eu: izengabea%d

en: unsupported Zip compression method
eu: Zip konpresio metodo sostengatu gabea

en: using catalog '%s' from '%s'.
eu: '%s' katalogoa '%s' hemendik erabiltzen.

en: write error
eu: idaz akatsa

en: wxGetTimeOfDay failed.
eu: wxGetTimeOfDay hutsegitea.

en: wxWidgets could not open display for '%s': exiting.
eu: wxWidget-ek ezin du '%s' erakuspena ireki: irtetzen.

en: wxWidgets could not open display. Exiting.
eu: wxWidget-ek ezin du erakuspena ireki. Irtetzen.

en: yesterday
eu: atzo

en: zlib error %d
eu: zlib akatsa %d
