wxWidgets 3.1 - en to nb translation catalogue (1150 entries)

en: 
    Please send this report to the program maintainer, thank you!
nb: 
    Send denne rapporten til vedlikeholderen av programmet. På forhånd takk.

en:               Thank you and we're sorry for the inconvenience!
nb:               Takk skal du ha og vi beklager bryet!

en:  (error %ld: %s)
nb: (feil %ld: %s)

en:  Preview
nb: Forhåndsvisning

en:  strikethrough
nb: streke over

en: #10 Envelope, 4 1/8 x 9 1/2 in
nb: #10 konvolutt, 4 1/8 x 9 1/2 tommer

en: #11 Envelope, 4 1/2 x 10 3/8 in
nb: #11 konvolutt, 4 1/2 x 10 3/8 tommer

en: #12 Envelope, 4 3/4 x 11 in
nb: #12 konvolutt, 4 3/3 x 11 tommer

en: #14 Envelope, 5 x 11 1/2 in
nb: #14 konvolutt, 5 x 11 1/2 tommer

en: #9 Envelope, 3 7/8 x 8 7/8 in
nb: #9 konvolutt, 3 7/8 x 8 7/8 tommer

en: %s (or %s)
nb: %s (eller %s)

en: %s Error
nb: %s Feil

en: %s Information
nb: %s Informasjon

en: %s Warning
nb: %s Advarsel

en: %s did not fit the tar header for entry '%s'
nb: %s passet ikke med tar- hodet for innslag '%s'

en: %s files (%s)|%s
nb: %s filer (%s)|%s

en: &About
nb: %Om

en: &Actual Size
nb: &Faktisk størrelse

en: &After a paragraph:
nb: &Etter et avsnitt:

en: &Apply
nb: &Bruk

en: &Arrange Icons
nb: &Still opp ikoner

en: &Ascending
nb: &Stigende

en: &Back
nb: &Tilbake

en: &Based on:
nb: &Basert på:

en: &Before a paragraph:
nb: &Før avsnitt:

en: &Bold
nb: &Fet

en: &Bottom
nb: &Bunn

en: &Bottom:
nb: &Bunn:

en: &Bullet style:
nb: &Punktstil:

en: &Cancel
nb: &Avbryt

en: &Cascade
nb: &Kaskade

en: &Character code:
nb: &Tegnkode:

en: &Clear
nb: &Fjern

en: &Close
nb: &Lukk

en: &Copy
nb: &Kopier

en: &Debug report preview:
nb: &Forhåndsvisning av feilsøkingsrapport

en: &Delete
nb: &Slett

en: &Descending
nb: &Synkende

en: &Details
nb: &detaljer

en: &Down
nb: &ned

en: &Edit
nb: &Rediger

en: &Execute
nb: &Utfør

en: &File
nb: &Fil

en: &Find
nb: &Finn

en: &Finish
nb: &Fullfør

en: &Floating mode:
nb: &Flytende modus:

en: &Font family:
nb: &Skriftfamilie:

en: &Font for Level...
nb: &Font for nivå...

en: &Forward
nb: &Fremover

en: &Help
nb: &Hjelp

en: &Home
nb: &Hjem

en: &Horizontal offset:
nb: &Horisontal offset:

en: &Indentation (tenths of a mm)
nb: &Innrykk (1/10 mm)

en: &Index
nb: &Indeks

en: &Italic
nb: &Kursiv

en: &Jump to
nb: &Hopp til

en: &Left
nb: &Venstre

en: &Left:
nb: &Venstre:

en: &List level:
nb: &Listenivå:

en: &Log
nb: &Logg

en: &Move
nb: &Flytt

en: &Move the object to:
nb: &Flytt objekt til:

en: &New
nb: &Ny

en: &Next
nb: &Neste

en: &Next >
nb: &Neste >

en: &Next Paragraph
nb: &Neste avsnitt

en: &Next Tip
nb: &Neste tips

en: &No
nb: &Nei

en: &Notes:
nb: &Notater:

en: &Number:
nb: &Tall:

en: &Open...
nb: &Åpne...

en: &Outline level:
nb: &Disposisjonsnivå

en: &Page Break
nb: &Ny side

en: &Paste
nb: &Lim inn

en: &Picture
nb: &Bilde

en: &Point size:
nb: &Punktstørrelse

en: &Position (tenths of a mm):
nb: &Posisjon(1/10 mm)

en: &Preferences
nb: &Innstillinger

en: &Previous
nb: &Forrige

en: &Print...
nb: &Skriv ut...

en: &Properties
nb: &Egenskaper

en: &Quit
nb: &Slutt

en: &Redo
nb: &Gjenta

en: &Redo
nb: &Gjenta

en: &Rename Style...
nb: &Døp om Stil...

en: &Replace
nb: &Erstatt

en: &Restart numbering
nb: &Gjenstart nummerering

en: &Restore
nb: &Gjenopprett

en: &Save
nb: &Lagre

en: &Show tips at startup
nb: &Vis tips ved oppstart

en: &Size
nb: &Størrelse

en: &Spacing (tenths of a mm)
nb: &Avstand (1/10 mm)

en: &Spell Check
nb: &Stavekontroll

en: &Stop
nb: &Stopp

en: &Strikethrough
nb: &Streke over

en: &Style:
nb: &Stil:

en: &Subset:
nb: &Undergruppe:

en: &Synchronize values
nb: &Synkroniser verdier

en: &Table
nb: &Tabell

en: &Underline
nb: &Strek under

en: &Undo
nb: &Angre

en: &Undo
nb: &Angre

en: &Unindent
nb: &Fjern innrykk

en: &Up
nb: &Opp

en: &Weight:
nb: &Vekt:

en: &Window
nb: &Vindu

en: &Yes
nb: &Ja

en: '%s' has extra '..', ignored.
nb: «%s» har ekstra «..», ignorert.

en: '%s' is not a correct numeric value for option '%s'.
nb: «%s» er ikke en gyldig numerisk verdi for valg «%s».

en: '%s' is not a valid message catalog.
nb: «%s» er ikke en gyldig meldingskatalog.

en: '%s' is probably a binary buffer.
nb: «%s» er sannsynligvis en binær buffer.

en: '%s' should be numeric.
nb: «%s» skal være numerisk.

en: '%s' should only contain ASCII characters.
nb: «%s» må kun inneholde ASCII-tegn.

en: '%s' should only contain alphabetic characters.
nb: «%s» må kun inneholde bokstaver.

en: '%s' should only contain alphabetic or numeric characters.
nb: «%s» må kun inneholde bokstaver eller tall.

en: (Help)
nb: (Hjelp)

en: (None)
nb: (Ingen)

en: (bookmarks)
nb: (bokmerker)

en: 10 x 14 in
nb: 10 x 14 tommer

en: 11 x 17 in
nb: 11 x 17 tommer

en: 6 3/4 Envelope, 3 5/8 x 6 1/2 in
nb: 6 3/4 konvolutt, 3 5/8 x 6 1/2 tommer

en: : file does not exist!
nb: : filen eksisterer ikke!

en: : unknown charset
nb: : ukjent tegnsett

en: : unknown encoding
nb: : ukjent koding

en: < &Back
nb: < &Tilbake

en: <DIR>
nb: <MAPPE>

en: <DRIVE>
nb: <LAGERENHET>

en: <LINK>
nb: <LENKE>

en: <b><i>Bold italic face.</i></b><br>
nb: <b><i>Fet kursiv skrift.</i></b><br>

en: <b><i>bold italic <u>underlined</u></i></b><br>
nb: <b><i>fet kursiv <u>understreket</u></i></b><br>

en: <b>Bold face.</b>
nb: <b>Fet skrift.</b>

en: <i>Italic face.</i>
nb: <i>Kursiv skrift.</i>

en: A debug report has been generated in the directory
nb: En feilsøkingsrapport har generert i mappen

en: A non empty collection must consist of 'element' nodes
nb: En ikke-tom mengde må bestå av «element»-noder

en: A standard bullet name.
nb: Et standard punktnavn.

en: A3 sheet, 297 x 420 mm
nb: A3-ark, 297 x 420 mm

en: A4 sheet, 210 x 297 mm
nb: A4-ark, 210 x 297 mm

en: A4 small sheet, 210 x 297 mm
nb: A4-ark (små), 210 x 297 mm

en: A5 Rotated 210 x 148 mm
nb: A5 Rotert 210 x 148 mm

en: A5 sheet, 148 x 210 mm
nb: A5-ark, 148 x 210 mm

en: Absolute
nb: Absolutt

note: TRANSLATORS: Name of keyboard key
en: Add
nb: Legg till

en: Add Column
nb: Legg til Kolonne

en: Add Row
nb: Legg til Rad

en: Add current page to bookmarks
nb: Legg til gjeldende side til bokmerkene

en: Add to custom colours
nb: Legg til selvvalgte farge

en: AddToPropertyCollection called on a generic accessor
nb: AddToPropertyCollection kalt på generisk aksessor

en: AddToPropertyCollection called w/o valid adder
nb: AddToPropertyCollection kalt uten gyldig tillegger

en: Adding book %s
nb: Legger til bok %s

en: Advanced
nb: Avansert

en: After a paragraph:
nb: Etter et avsnitt:

en: Align Left
nb: Venstrejustering

en: Align Right
nb: Høyrejustering

en: All
nb: Alle

en: All files (%s)|%s
nb: Alle filer (%s)|%s

en: All files (*)|*
nb: Alle filer (*)|*

en: All files (*.*)|*.*
nb: Alle filer (*.*)|*.*

en: All styles
nb: Alle stiler

en: Alphabetic Mode
nb: Alfabetisk Modus

en: Already Registered Object passed to SetObjectClassInfo
nb: Allerede registrert objekt sendt til SetObjectClassInfo

en: Already dialling ISP.
nb: Ringer allerede ISP.

en: An optional corner radius for adding rounded corners.
nb: En valgfri radius for avrundede hjørner.

en: Append log to file '%s' (choosing [No] will overwrite it)?
nb: Tilføy logg til fil «%s» (velger du [Nei] overskrives filen)?

en: Arabic
nb: Arabisk

en: Arabic (ISO-8859-6)
nb: Arabisk (ISO-8859-6)

en: Artists
nb: Artister

en: Attributes
nb: Atributter

en: Available fonts.
nb: Tilgjengelige fonter.

en: B4 (JIS) Rotated 364 x 257 mm
nb: B4 (JIS) Rotert 364 x 257 mm

en: B4 Envelope, 250 x 353 mm
nb: B4-konvolutt, 2500 x 353 mm

en: B4 sheet, 250 x 354 mm
nb: B4-ark, 250 x 354 mm

en: B5 (JIS) Rotated 257 x 182 mm
nb: B5 (JIS) Rotert 257 x 182 mm

en: B5 Envelope, 176 x 250 mm
nb: B5-konvolutt, 176 x 250 mm

en: B5 sheet, 182 x 257 millimeter
nb: B5-ark, 182 x 257 mm

en: B6 (JIS) Rotated 182 x 128 mm
nb: B6 (JIS) Rotert 182 x 128 mm

en: B6 Envelope, 176 x 125 mm
nb: B6-konvolutt, 176 x 125 mm

en: BMP: Couldn't allocate memory.
nb: BMP: Klarte ikke reservere minne.

en: BMP: Couldn't save invalid image.
nb: BMP: Klarte ikke lagre ugyldig bilde.

en: BMP: Couldn't write RGB color map.
nb: BMP: Klarte ikke skrive RGB-fargekart.

en: BMP: Couldn't write data.
nb: BMP: Klarte ikke skrive data.

en: BMP: Couldn't write the file (Bitmap) header.
nb: BMP: Klarte ikke skrive filhodet (Bitmap).

en: BMP: Couldn't write the file (BitmapInfo) header.
nb: BMP: Klarte ikke skrive filehodet (BitmapInfo).

en: BMP: wxImage doesn't have own wxPalette.
nb: BMP: wxImage har ikke egen wxPalette.

en: Background
nb: Bakgrunn

en: Background &colour:
nb: &Bakgrunnsfarge

en: Background colour
nb: Bakgrunnsfarge

en: Baltic (ISO-8859-13)
nb: Baltisk (ISO-8859-13)

en: Baltic (old) (ISO-8859-4)
nb: Baltisk (gammel) (ISO-8859-4)

en: Before a paragraph:
nb: Før et avsnitt:

en: Black
nb: Svart

en: Blue
nb: Blå

en: Bold
nb: Fet

en: Bottom
nb: Bunn

en: Bottom margin (mm):
nb: Marg nede (mm):

en: Brown
nb: Brun

en: Browse
nb: Bla gjennom

en: Bullet &Alignment:
nb: &Punktlisteplassering

en: Bullet style
nb: Punktlistestil

en: Bullets
nb: Punkter

en: C sheet, 17 x 22 in
nb: C-ark, 17 x 22 tommer

en: C&lear
nb: &Nullstill

en: C&olour:
nb: &Farge

en: C3 Envelope, 324 x 458 mm
nb: C3-konvolutt, 324 x 458 mm

en: C4 Envelope, 229 x 324 mm
nb: C4-konvolutt, 229 x 324 mm

en: C5 Envelope, 162 x 229 mm
nb: C5-konvolutt, 162 x 229 mm

en: C6 Envelope, 114 x 162 mm
nb: C6-konvoluttm 114 x 162 mm

en: C65 Envelope, 114 x 229 mm
nb: C65-konvolutt, 114 x 229 mm

en: CHM handler currently supports only local files!
nb: CHM-behandleren støtter for øyeblikket bare lokale filer!

en: Ca&pitals
nb: &Store bokstaver

en: Can't &Undo
nb: Klarte ikke &angre

en: Can't automatically determine the image format for non-seekable input.
nb: Kan ikke automatisk bestemme bildeformatet.

en: Can't close registry key '%s'
nb: Klarte ikke lukke registernøkkel «%s»

en: Can't copy values of unsupported type %d.
nb: Klarte ikke kopiere verdier av ikke-støttet type %d.

en: Can't create registry key '%s'
nb: Klarte ikke opprette registernøkkel «%s»

en: Can't create thread
nb: Klarte ikke opprette tråd

en: Can't create window of class %s
nb: Klarte ikke opprette vindu av klasse %s

en: Can't delete key '%s'
nb: Klarte ikke slette nøkkel «%s»

en: Can't delete the INI file '%s'
nb: Klarte ikke slette INI-filen «%s»

en: Can't delete value '%s' from key '%s'
nb: Klarte ikke slette verdien «%s» fra nøkkelen «%s»

en: Can't enumerate subkeys of key '%s'
nb: Klarte ikke telle opp undernøkler av nøkkel «%s»

en: Can't enumerate values of key '%s'
nb: Klarte ikke telle opp verdier for nøkkel «%s»

en: Can't export value of unsupported type %d.
nb: Klarte ikke eksportere verdi av ikke-støttet type %d.

en: Can't find current position in file '%s'
nb: Klarte ikke finne gjeldende posisjon i filen «%s»

en: Can't get info about registry key '%s'
nb: Klarte ikke finne informasjon om registernøkkel «%s»

en: Can't initialize zlib deflate stream.
nb: Klarte ikke klargjøre zlib-strøm for nedpakking.

en: Can't initialize zlib inflate stream.
nb: Klarte ikke klargjøre zlib-strøm for utpakking.

en: Can't monitor non-existent directory "%s" for changes.
nb: Kan ikke overvåke ikkeeksisterende katalog "%s" for endringer

en: Can't open registry key '%s'
nb: Kan ikke åpne registernøkkel «%s»

en: Can't read from inflate stream: %s
nb: Klarte ikke lese fra utpakkingsstrøm: %s

en: Can't read inflate stream: unexpected EOF in underlying stream.
nb: Klarte ikke lese utpakkingsstrøm: uventet EOF i underliggende strøm.

en: Can't read value of '%s'
nb: Klarte ikke lese verdien til «%s»

en: Can't read value of key '%s'
nb: Klarte ikke lese verdien av nøkkel «%s»

en: Can't save image to file '%s': unknown extension.
nb: Klarte ikke lagre bilde til filen «%s»: Ukjent filtype

en: Can't save log contents to file.
nb: Klarte ikke lagre logginnholdet til fil.

en: Can't set thread priority
nb: Klarte ikke sette trådprioritet

en: Can't set value of '%s'
nb: Klarte ikke sette verdien for «%s»

en: Can't write to deflate stream: %s
nb: Klarte ikke skrive til nedpakkingsstrøm: %s

note: TRANSLATORS: Name of keyboard key
en: Cancel
nb: Avbryt

en: Cannot enumerate files '%s'
nb: Klarte ikke telle opp filer «%s»

en: Cannot enumerate files in directory '%s'
nb: Klarte ikke telle opp filer i mappen «%s»

en: Cannot find active dialup connection: %s
nb: Klarte ikke finne aktiv oppringingsforbindelse: %s

en: Cannot find the location of address book file
nb: Klarte ikke plasseringen til adressebokfilen

en: Cannot get priority range for scheduling policy %d.
nb: Klarte ikke finne prioritetsområde for planleggingspolitikk %d.

en: Cannot get the hostname
nb: Klarte ikke finne tjenernavn

en: Cannot get the official hostname
nb: Klarte ikke finne det offisielle tjenernavnet

en: Cannot hang up - no active dialup connection.
nb: Klarte ikke legge på - ingen aktiv oppringingsforbindelse.

en: Cannot initialize OLE
nb: Klarte ikke initialisere OLE

en: Cannot load icon from '%s'.
nb: Klarte ikke laste ikon fra «%s».

en: Cannot load resources from file '%s'.
nb: Klarte ikke laste ressurs fra filen «%s».

en: Cannot open HTML document: %s
nb: Klarte ikke åpne HTML-dokument: %s

en: Cannot open HTML help book: %s
nb: Klarte ikke åpne HTML-hjelpebok: %s

en: Cannot open contents file: %s
nb: Klarte ikke åpne innholdsfil: %s

en: Cannot open file for PostScript printing!
nb: Klarte ikke åpne fil for PostScript-utskrift!

en: Cannot open index file: %s
nb: Klarte ikke åpne indeksfile: %s

en: Cannot print empty page.
nb: Klarte ikke skrive ut tom side.

en: Cannot read typename from '%s'!
nb: Klarte ikke lese typenavn fra «%s»!

en: Cannot retrieve thread scheduling policy.
nb: Klarte ikke hente trådplanleggingspolitikk.

en: Cannot set locale to language "%s".
nb: Kan ikke sette språket til "%s".

en: Cannot start thread: error writing TLS.
nb: Klarte ikke starte tråden: feil ved skriving til TLS.

en: Cannot wait for thread termination
nb: Klarte ikke vente på trådens avslutning

en: Case sensitive
nb: Skill mellom små og store bokstaver

en: Categorized Mode
nb: Kategorisert Modus

en: Celtic (ISO-8859-14)
nb: Keltisk (ISO-8859-14)

en: Centered
nb: Sentrert

en: Central European (ISO-8859-2)
nb: Sentraleuropeisk (ISO-8859-2)

en: Centre text.
nb: Sentrer tekst.

en: Change List Style
nb: Endre liststilen

en: Change Object Style
nb: Endre objektstilen

en: Change Style
nb: Endre stil

en: Changes won't be saved to avoid overwriting the existing file "%s"
nb: Endringer vil ikke bli lagret for å unngå å overskrive eksisterende fil "%s"

en: Character styles
nb: Bokstavstiler

en: Check to add a period after the bullet.
nb: Klikk for å legge til punktun etter punktet.

en: Check to add a right parenthesis.
nb: Klikk for å legge til en høyreparentes.

en: Check to edit all borders simultaneously.
nb: Klikk for å legge til endre alle marger samtidig.

en: Check to enclose the bullet in parentheses.
nb: Klikk for å sette punktet i parentes.

en: Check to indicate right-to-left text layout.
nb: Klikk for å indikere høyre-mot-venstre skrift.

en: Check to make the font bold.
nb: Klikk for lage fet skrift.

en: Check to make the font italic.
nb: Klikk for å lage kursiv skrift.

en: Check to restart numbering.
nb: Klikk for å gjenstarte nummereringen.

en: Check to show a line through the text.
nb: Klikk for å vise strek gjennom tekst.

en: Check to show the text in capitals.
nb: Klikk for å vise tekst i store bokstaver.

en: Check to show the text in small capitals.
nb: Klikk for å vise tekst i små bokstaver.

en: Check to show the text in subscript.
nb: Klikk for å vise tekst i subskript.

en: Check to show the text in superscript.
nb: Klikk for å vise tekst i superskript.

en: Check to suppress hyphenation.
nb: Klikk for å unngå gåseøyne.

en: Choose ISP to dial
nb: Velg ISP for oppringing

en: Choose colour
nb: Velg farge

en: Choose font
nb: Velg skrift

en: Circular dependency involving module "%s" detected.
nb: Sirkulær avhengighet i modulen "%s" er oppdaget.

en: Cl&ose
nb: &Lukk

en: Clear the log contents
nb: Tøm loggen for innhold

en: Click to apply the selected style.
nb: Klikk for å bruke valgt stil.

en: Click to browse for a symbol.
nb: Klikk for å bla gjennom etter symbol.

en: Click to cancel changes to the font.
nb: Klikk for å avbryte endringer på fonten.

en: Click to cancel the font selection.
nb: Klikk for å avbrytevalg av font.

en: Click to change the font colour.
nb: Klikk for å endre farge på skrift.

en: Click to change the text background colour.
nb: Klikk for å endre farge på tekstbakgrunn.

en: Click to change the text colour.
nb: Klikk for å endre tekstfarge.

en: Click to choose the font for this level.
nb: Klikk for å velge for for dette nivået.

en: Click to confirm the font selection.
nb: Klikk for å bekrefte skriftvalg

en: Click to create a new box style.
nb: Klikk for å lage en ny boksstil.

en: Click to create a new character style.
nb: Klikk for å lage en ny bokstavstil.

en: Click to create a new paragraph style.
nb: Klikk for å lage en ny stil for avsnitt.

en: Click to create a new tab position.
nb: Klikk for å lage ny tab-posisjon.

en: Click to delete all tab positions.
nb: Klikk for å fjerne alle tab-posisjoner.

en: Click to delete the selected style.
nb: Klikk for å fjerne valgt stil..

en: Click to delete the selected tab position.
nb: Klikk for å fjerne valgt tab-posisjon.

en: Click to edit the selected style.
nb: Klikk for å endre valgt stil.

en: Click to rename the selected style.
nb: Klikk for å døpe om valgt stil.

en: Close
nb: Lukk

en: Close All
nb: Lukk alle

en: Close current document
nb: Lukk dette dokumentet

en: Close this window
nb: Lukk dette vinduet

en: Compressed HTML Help file (*.chm)|*.chm|
nb: Komprimert HTML-hjelpfil (*.chm)|*.chm|

en: Computer
nb: Datamaskin

en: Config entry name cannot start with '%c'.
nb: Konfigurasjonsoppføring kan ikke starte med «%c».

en: Confirm
nb: Bekreft

en: Connecting...
nb: Kobler til...

en: Contents
nb: Innhold

en: Conversion to charset '%s' doesn't work.
nb: Klarte ikke konvertere til tegnsett «%s».

en: Copied to clipboard:"%s"
nb: Kopiert til utklippstavle: «%s»

en: Copies:
nb: Kopier;

en: Corner
nb: Hjørne

en: Corner &radius:
nb: Hjørne&radius:

en: Could not create temporary file '%s'
nb: Klarte ikke opprette midlertidig fil «%s»

en: Could not extract %s into %s: %s
nb: Klarte ikke å trekke ut %s inni %s: %s

en: Could not find tab for id
nb: Klarte ikke finne tab for id

en: Could not locate file '%s'.
nb: Klarte ikke å finne fil «%s».

en: Could not start document preview.
nb: Klarte ikke starte dokumentforhåndsvisning.

en: Could not start printing.
nb: Klarte ikke starte utskrift.

en: Could not transfer data to window
nb: Klarte ikke overføre data til vindu

en: Couldn't add an image to the image list.
nb: Klarte ikke legge til et bilde i bildelisten.

en: Couldn't create a timer
nb: Klarte ikke opprette en timer

en: Couldn't find symbol '%s' in a dynamic library
nb: Klarte ikke finne symbol «%s» i et dynamisk bibliotek

en: Couldn't get the current thread pointer
nb: Klarte ikke finne gjeldende trådpeker

en: Couldn't load a PNG image - file is corrupted or not enough memory.
nb: Klarte ikke laste PNG-bilde - filen er ødelagt er det er for lite minne.

en: Couldn't load sound data from '%s'.
nb: Klarte ikke laste lyddata fra «%s».

en: Couldn't open audio: %s
nb: Klarte ikke åpne lyd: %s

en: Couldn't register clipboard format '%s'.
nb: Klarte ikke registrere utklippstavleformat «%s».

en: Couldn't retrieve information about list control item %d.
nb: Klarte ikke hente informasjon om listekontrolelement %d.

en: Couldn't save PNG image.
nb: Klarte ikke lagre PNG-bilde.

en: Couldn't terminate thread
nb: Klarte ikke avslutte tråden.

en: Create directory
nb: Opprett mappe

en: Create new directory
nb: Opprett ny mappe

en: Cu&t
nb: Klipp u&t

en: Current directory:
nb: Gjeldende mappe:

en: Custom size
nb: Selvvalgt størrelse

en: Customize Columns
nb: Selvvalgte kolonner

en: Cut
nb: Klipp u&t

en: Cut selection
nb: Klipp ut Seksjoner

en: Cyrillic (ISO-8859-5)
nb: Kyrillisk (ISO-8859-5)

en: D sheet, 22 x 34 in
nb: D-ark, 22 x 34 tommer

en: DDE poke request failed
nb: DDE-«snuse» forespørsel feilet

en: DIB Header: Encoding doesn't match bitdepth.
nb: DIB-hode: Koding stemmer ikke med bitdybde.

en: DIB Header: Image height > 32767 pixels for file.
nb: DIB-hode: Bildehøyde > 32767 piksler for filen.

en: DIB Header: Image width > 32767 pixels for file.
nb: DIB-hode: Bildebredde > 32767 piksler for filen.

en: DIB Header: Unknown bitdepth in file.
nb: DIB-hode: Ukjent bitdybde i filen.

en: DIB Header: Unknown encoding in file.
nb: DIB-hode: Ukjent koding i filen.

en: DL Envelope, 110 x 220 mm
nb: DL-konvolutt, 11 x 220 mm

en: Debug report "%s"
nb: Feilsøkingsrapport «%s»

en: Debug report couldn't be created.
nb: Feilsøkingsrapport kunne ikke opprettes.

en: Debug report generation has failed.
nb: Generering av feilsøkingsrapport feilet.

en: Decorative
nb: Dekorativ

en: Default encoding
nb: Standardkoding

en: Default printer
nb: Standard skriver

en: Delete item
nb: Slett element

en: Deleted stale lock file '%s'.
nb: Slettet forslitt låsefil «%s».

note: TRANSLATORS: Keyword of system colour
en: Desktop
nb: Skrivebord

en: Developed by
nb: Utviklet av

en: Developers
nb: Utviklere

en: Dial up functions are unavailable because the remote access service (RAS) is not installed on this machine. Please install it.
nb: Oppringingsfunskjonene er utilgjengelig fordi Remote Access Service (RAS) ikke er installert på denne maskinene.

en: Did you know...
nb: Visste du at...

en: Directories
nb: Mapper

en: Directory '%s' couldn't be created
nb: Mappe «%s» kunne ikke opprettes

en: Directory does not exist
nb: Mappen eksisterer ikke

en: Directory doesn't exist.
nb: Mappen eksisterer ikke.

en: Discard changes and reload the last saved version?
nb: Forkast endringene og last opp den forrige versjonen?

en: Display all index items that contain given substring. Search is case insensitive.
nb: Vis alle indekselementer som inneholder den oppgitte delstrengen. Søket er uavhengig av liten eller stor bokstav.

en: Display options dialog
nb: Vis innstillingsvindu

en: Displays help as you browse the books on the left.
nb: Viser hjelp mens du blar gjennom bøkene til venstre.

en: Document:
nb: Dokument:

en: Documentation by
nb: Dokumentert av

en: Documentation writers
nb: Dokumentforfattere

en: Don't Save
nb: Ikke lagre

en: Done
nb: Ferdig

en: Done.
nb: ferdig.

en: Dotted
nb: Prikket

en: Doubly used id : %d
nb: Dobbel bruker-ID: %d

note: TRANSLATORS: Name of keyboard key
en: Down
nb: Ned

en: Drag
nb: Dra

en: E sheet, 34 x 44 in
nb: E-ark, 34 x 44 tommer

en: Edit item
nb: Redigere element

en: Enable the height value.
nb: Bruk høydeinnstilling.

en: Enable the maximum width value.
nb: Bruk maksimumsbredde.

en: Enable the minimum height value.
nb: Bruk minimumshøyde.

en: Enable the minimum width value.
nb: Bruk  minimumsbredde.

en: Enable the width value.
nb: Bruk bredde.

en: Enable vertical alignment.
nb: Bruk vertikal justering.

en: Enables a background colour.
nb: Bruk bakgrunnsfarge.

en: Enables a shadow.
nb: Bruk skygge.

en: Enables the shadow colour.
nb: Bruk farge på skygge.

en: Enables the shadow opacity.
nb: Bruk dekkevne for skyggen.

en: Enables the shadow spread.
nb: Bruk skyggespredning.

en: Enter a box style name
nb: Navn på boksstil

en: Enter a character style name
nb: Navn på bokstavstil

en: Enter a list style name
nb: Navn på stilen

en: Enter a new style name
nb: Navn på skriftstil

en: Enter a paragraph style name
nb: Navn på avsnittstil

en: Enter command to open file "%s":
nb: Skriv inn kommando for å åpne fil «%s»:

en: Entries found
nb: Oppføringer funnet

en: Environment variables expansion failed: missing '%c' at position %u in '%s'.
nb: Utvidelse av miljøvariabel feilet: manglende «%c» i posisjon %u i «%s».

en: Error
nb: Feil

en: Error creating directory
nb: Feil ved opprettelse av mappe

en: Error reading config options.
nb: Feil ved lesing av konfigurasjonsvalg.

en: Error saving user configuration data.
nb: Feil ved lagring av brukerkonfigurasjonsdata.

en: Error:
nb: Feil:

en: Execution of command '%s' failed
nb: Utførelse av kommandoen «%s» feilet

en: Executive, 7 1/4 x 10 1/2 in
nb: Executive, 7 1/4 x 10 1/2 tommer

en: Exporting registry key: file "%s" already exists and won't be overwritten.
nb: Eksporterer registernøkkel: file «%s» eksisterer allerede og kan ikke overskrives

en: Extended Unix Codepage for Japanese (EUC-JP)
nb: Utvidet Unix tegntabell for japansk (EUC-JP)

en: Extraction of '%s' into '%s' failed.
nb: Utpakking av «%s» inni «%s» feilet.

en: Failed to access lock file.
nb: Klarte ikke få fatt i låsefil.

en: Failed to change video mode
nb: Klarte ikke skifte videomodus

en: Failed to clean up debug report directory "%s"
nb: Klarte ikke rydde opp i feilsøkingsrapportmappe «%s»

en: Failed to close file handle
nb: Klarte ikke lukke filreferanse

en: Failed to close lock file '%s'
nb: Klarte ikke lukke låsefil «%s»

en: Failed to close the clipboard.
nb: Klarte ikke lukke utklippstavlen.

en: Failed to connect: missing username/password.
nb: Klarte ikke opprette forbindelse: manglende brukernavn/passord.

en: Failed to connect: no ISP to dial.
nb: Klarte ikke opprette forbindelse: ingen ISP å ringe til.

en: Failed to copy registry value '%s'
nb: Klarte ikke kopiere registerverdir «%s».

en: Failed to copy the contents of registry key '%s' to '%s'.
nb: Klarte ikke kopiere innholdet av registernøkkel «%s» til «%s».

en: Failed to copy the file '%s' to '%s'
nb: Klarte ikke kopiere file «%s» til «%s».

en: Failed to copy the registry subkey '%s' to '%s'.
nb: Klarte ikke kopiere registerundernøkkel «%s» til «%s».

en: Failed to create DDE string
nb: Klarte ikke opprette DDE-streng

en: Failed to create MDI parent frame.
nb: Klarte ikke opprette MDI foreldreramme.

en: Failed to create a temporary file name
nb: Klarte ikke opprette et midlertidig filnavn

en: Failed to create an anonymous pipe
nb: Klarte ikke opprette et anonym rør

en: Failed to create connection to server '%s' on topic '%s'
nb: Klarte ikke opprette forbindelse til tjener «%s» med budskap «%s»

en: Failed to create cursor.
nb: Klarte ikke opprette peker.

en: Failed to create directory "%s"
nb: Klarte ikke opprette mappe «%s»

en: Failed to create directory '%s'
    (Do you have the required permissions?)
nb: Klarte ikke opprette mappen «%s»
    (Har du tilgangsrettighet?)

en: Failed to create registry entry for '%s' files.
nb: Klarte ikke opprette registeroppføring for «%s»-filer.

en: Failed to create the standard find/replace dialog (error code %d)
nb: Klarte ikke opprette standard finn/erstattvindu (feilkode %d)

en: Failed to display HTML document in %s encoding
nb: Klarte ikke vise HTML-dokument med %s koding

en: Failed to empty the clipboard.
nb: Klarte ikke tømme utklippstavlen.

en: Failed to enumerate video modes
nb: Klarte ikke telle opp videomoder

en: Failed to establish an advise loop with DDE server
nb: Klarte ikke opprette en rådgivningsløkke med DDE-tjeneren

en: Failed to establish dialup connection: %s
nb: Klarte ikke opprette oppringingsforbindelse: %s

en: Failed to execute '%s'
nb: Klarte ikke utføre «%s»

en: Failed to execute curl, please install it in PATH.
nb: Klarte ikke kjøre curl, installere den i stien (PATH).

en: Failed to get ISP names: %s
nb: Klarte ikke få ISP navn: %s

en: Failed to get data from the clipboard
nb: Klarte ikke hente data fra utklippstavlen.

en: Failed to get the local system time
nb: Klarte ikke finne lokal systemtid

en: Failed to get the working directory
nb: Klarte ikke finne gjeldende mappe

en: Failed to initialize GUI: no built-in themes found.
nb: Klarte ikke initialere GUI: ingen innebygde tema funnet.

en: Failed to initialize MS HTML Help.
nb: Klarte ikke initialisere MS HTML hjelp.

en: Failed to initialize OpenGL
nb: Klarte ikke initialisere OpenGL

en: Failed to inspect the lock file '%s'
nb: Klarte ikke inspisere låsefilen «%s»

en: Failed to join a thread, potential memory leak detected - please restart the program
nb: Klarte ikke bli med en tråd, potensiell minnelekkasje oppdaget - start programmet på nytt

en: Failed to kill process %d
nb: Klarte ikke drepe prosess %d

en: Failed to load metafile from file "%s".
nb: Klarte ikke laste metafil fra filen «%s».

en: Failed to load mpr.dll.
nb: Klarte ikke laste mpr.dll.

en: Failed to load shared library '%s'
nb: Klarte ikke laste delt bibliotek «%s»

en: Failed to lock the lock file '%s'
nb: Klarte ikke låse låsefilen «%s»

en: Failed to modify file times for '%s'
nb: Klarte ikke endre filtid for «%s»

en: Failed to monitor I/O channels
nb: Klarte ikke å overvåke I/O-kanalene

en: Failed to open CHM archive '%s'.
nb: Klarte ikke åpne CHM arkiv «%s».

en: Failed to open temporary file.
nb: Klarte ikke åpne midlertidig fil.

en: Failed to open the clipboard.
nb: Klarte ikke åpne utklippstavle.

en: Failed to put data on the clipboard
nb: Klarte ikke putte data på utklippstavlen.

en: Failed to read PID from lock file.
nb: Klarte ikke lses PID fra låsefil.

en: Failed to redirect child process input/output
nb: Klarte ikke videresende underprosessen inndata/utdata

en: Failed to redirect the child process IO
nb: Klarte ikke videresende underporsess IO

en: Failed to register DDE server '%s'
nb: Klarte ikke registrere DDE-tjener «%s»

en: Failed to remember the encoding for the charset '%s'.
nb: Klarte ikke huske kodingen for tegnsettet «%s».

en: Failed to remove debug report file "%s"
nb: Klarte ikke slette feilsøkingsrapportfil «%s»

en: Failed to remove lock file '%s'
nb: Klarte ikke slette låsefil «%s»

en: Failed to remove stale lock file '%s'.
nb: Klarte ikke slette forslitt låsefil «%s».

en: Failed to rename registry value '%s' to '%s'.
nb: Klarte ikke endre navn på registerverdi «%s» til «%s».

en: Failed to rename the file '%s' to '%s' because the destination file already exists.
nb: Klarte ikke å døpe om fil '%s' til '%s' fordi navnet allerede er i bruk.

en: Failed to rename the registry key '%s' to '%s'.
nb: Klarte ikke endre navn på registernøkkel «%s» til «%s».

en: Failed to retrieve file times for '%s'
nb: Klart ikke hente filtid for «%s»

en: Failed to retrieve text of RAS error message
nb: Klarte ikke hente tekst fra RAS feilmelding

en: Failed to retrieve the supported clipboard formats
nb: Klarte ikke hente støttede utklippstavleformat

en: Failed to save the bitmap image to file "%s".
nb: Klarte ikke lagre bitmap-bilde til filen «%s».

en: Failed to send DDE advise notification
nb: Klarte ikke send DDE-rådgivningsmelding

en: Failed to set FTP transfer mode to %s.
nb: Klarte ikke sette FTP-overføringsmodus til %s.

en: Failed to set clipboard data.
nb: Klarte ikke sette utklippstavledata.

en: Failed to set permissions on lock file '%s'
nb: Klarte ikke sette rettigheter på låsefile «%s»

en: Failed to set temporary file permissions
nb: Klarte ikke sette rettigheter for midlertidige filer

en: Failed to set thread priority %d.
nb: Klarte ikke sette trådprioritet %d

en: Failed to set up non-blocking pipe, the program might hang.
nb: Klarte ikke å sette opp ikke-blokkerende 'pipe', programmet kan bli hengende.

en: Failed to store image '%s' to memory VFS!
nb: Klarte ikke lagre bilde «%s» til minne VFS!

en: Failed to terminate a thread.
nb: Klarte ikke avslutte en tråd.

en: Failed to terminate the advise loop with DDE server
nb: Klarte ikke avslutte rådgivningsløkka med DDE-tjeneren

en: Failed to terminate the dialup connection: %s
nb: Klarte ikke avslutte oppringingskoblingen: %s

en: Failed to touch the file '%s'
nb: Klarte ikke rør filen «%s»

en: Failed to unlock lock file '%s'
nb: Klarte ikke låse opp låsefilen «%s»

en: Failed to unregister DDE server '%s'
nb: Klarte ikke avregistrere DDE-tjener «%s»

en: Failed to update user configuration file.
nb: Klarte ikke oppdatere bruker konfigurasjonsfil.

en: Failed to upload the debug report (error code %d).
nb: Klarte ikke laste opp feilsøkingsrapporten (feilkode %d)

en: Failed to write to lock file '%s'
nb: Klarte ikke skrive til låsefil «%s»

en: File
nb: Fil

en: File '%s' already exists, do you really want to overwrite it?
nb: Filen «%s» eksisterer allerede. Vil du virkelig overskrive filen?

en: File couldn't be loaded.
nb: Klarte ikke laste filen.

en: File error
nb: Filfeil

en: File name exists already.
nb: Filnavn eksisterer allerede.

en: Files
nb: Filer

en: Files (%s)
nb: Filer (%s)

en: Find
nb: Finn

en: First page
nb: Første side

en: Fixed font:
nb: Fast skrift:

en: Fixed size face.<br> <b>bold</b> <i>italic</i>
nb: Fast størrelse skrift.<br> <b>fet</b> <i>kursiv</i>

en: Folio, 8 1/2 x 13 in
nb: Folio, 8 1/2 x 13 tommer

en: Font
nb: Skrift

en: Font size:
nb: Skriftstørrelse:

en: Fonts index file %s disappeared while loading fonts.
nb: Skriftindeksfilen %s forsvant mens skrifttypene ble lastet opp.

en: Fork failed
nb: Forgrening feilet

en: Forward hrefs are not supported
nb: Fremover HREF-er er ikke støttet

en: Found %i matches
nb: Fant %i treff

en: From:
nb: Fra:

en: GIF: data stream seems to be truncated.
nb: GIF:Datastrømmen ser ut til å være trunkert.

en: GIF: error in GIF image format.
nb: GIF: Feil i GIF-bildeformat.

en: GIF: not enough memory.
nb: GIF: Ikke nok minne.

en: GTK+ theme
nb: GTK+ tema

en: General
nb: Generell

en: Generic PostScript
nb: Generisk PostScript

en: German Legal Fanfold, 8 1/2 x 13 in
nb: Tysk juridisk papir, 8 1/2 x 13 tommer

en: German Std Fanfold, 8 1/2 x 12 in
nb: Tysk vanlig papir, 8 1/2 x 12 tommer

en: GetProperty called w/o valid getter
nb: GetProperty kalt uten gyldig henter

en: GetPropertyCollection called on a generic accessor
nb: GetPropertyCollection kalt med generisk aksessor

en: GetPropertyCollection called w/o valid collection getter
nb: GetPropertyCollection kalt uten gyldig mengdehenter

en: Go back
nb: Gå tilbake

en: Go forward
nb: Gå frem

en: Go one level up in document hierarchy
nb: Gå et nivå opp i dokumenthierarkiet

en: Go to home directory
nb: Gå til hjemmemappe

en: Go to parent directory
nb: Gå til foreldremappe

en: Gray
nb: Grå

en: Greek (ISO-8859-7)
nb: Gresk (ISO-8859-7)

en: Green
nb: Grønn

en: Gzip not supported by this version of zlib
nb: Gzip er ikke støttet av denne versjonen av zlib

en: HTML Help Project (*.hhp)|*.hhp|
nb: HTML hjelpprosjekt (*.hhp)|*.hhp|

en: HTML anchor %s does not exist.
nb: HTML-anker %s finnes ikke.

en: HTML files (*.html;*.htm)|*.html;*.htm|
nb: HTML-filer  (*.html;*.htm)|*.html;*.htm|

en: Hebrew (ISO-8859-8)
nb: Hebraisk (ISO-8859-8)

note: TRANSLATORS: Name of keyboard key
en: Help
nb: Hjelp

en: Help Browser Options
nb: Innstillinger for hjelpleser

en: Help Index
nb: Indeks for hjelp

en: Help Printing
nb: Skriv ut hjelp

en: Help Topics
nb: Emner for hjelp

en: Help books (*.htb)|*.htb|Help books (*.zip)|*.zip|
nb: Hjelpebøker (*.htb)|*.htb|Hjelpebøker (*.zip)|*.zip|

en: Help directory "%s" not found.
nb: Hjelpemappe "%s" ble ikke funet.

en: Help: %s
nb: Hjelp: %s

en: Hide Others
nb: Skjul andre

en: Hide this notification message.
nb: Skjul denne meldingen.

note: TRANSLATORS: Name of keyboard key
en: Home
nb: Hjem

en: Home directory
nb: Hjemmemappe

en: How the object will float relative to the text.
nb: Hvordan objektet vil ligge relativt til teksten.

en: ICO: Error in reading mask DIB.
nb: ICO: Feil ved maskelesing DIB.

en: ICO: Error writing the image file!
nb: ICO: Feil ved skriving av bildefil!

en: ICO: Image too tall for an icon.
nb: ICO: Bilde er for høyt for et ikon.

en: ICO: Image too wide for an icon.
nb: ICO: Bilde er for bredt for et ikon.

en: ICO: Invalid icon index.
nb: ICO: Ugyldig ikonindeks

en: IFF: data stream seems to be truncated.
nb: IFF: Datastrøm ser ut til å være trunkert.

en: IFF: error in IFF image format.
nb: IFF: Feil i IFF-bildeformat.

en: IFF: not enough memory.
nb: IFF: Ikke nok minne.

en: IFF: unknown error!!!
nb: IFF: Ukjent feil!

en: If possible, try changing the layout parameters to make the printout more narrow.
nb: Om mulig forsøk å endre parametrene for å gjøre utskriften smalere.

en: If you have any additional information pertaining to this bug
    report, please enter it here and it will be joined to it:
nb: Hvis du har mer informasjon som hører til denne feilrapporten,
    skriv det inn her og det vil bli lagt til:

en: If you wish to suppress this debug report completely, please choose the "Cancel" button,
    but be warned that it may hinder improving the program, so if
    at all possible please do continue with the report generation.
nb: Hvis du vil stanse denne feilsøkingsrapporten, velg «Avbryt»-knappen.
    Vær klar over at det kan hindre forbedring av programmet så
    det er best hvis du fortsetter genereringen av rapporten.

en: Ignoring value "%s" of the key "%s".
nb: Ignorerer verdi «%s» for nøkkel «%s»

en: Illegal Object Class (Non-wxEvtHandler) as Event Source
nb: Ulovlig objektklasse (Ikke-wxEvtHandler) som hendelseskilde

en: Illegal Parameter Count for ConstructObject Method
nb: Ugyldig antall parametre for ConstructObject-metode

en: Illegal Parameter Count for Create Method
nb: Ugyldig antall parametre for Create-metode

en: Illegal directory name.
nb: Ugyldig mappenavn.

en: Illegal file specification.
nb: Ugyldig filspesifikasjon.

en: Image and mask have different sizes.
nb: Bilde og maske har forskjellig størrelse.

en: Impossible to create a rich edit control, using simple text control instead. Please reinstall riched32.dll
nb: Klarte ikke opprette rik redigeringskontroll, bruker enkel tekstkontroll i steden. Gjeninstaller riched32.dll.

en: Impossible to get child process input
nb: Klarte ikke få tak i inndata for underprosess

en: Impossible to get permissions for file '%s'
nb: Klarte ikke få tak i rettigheter for filen «%s»

en: Impossible to overwrite the file '%s'
nb: Klarte ikke overskrive filen «%s»

en: Impossible to set permissions for the file '%s'
nb: Klarte ikke sette rettigheter for filen «%s»

en: Indent
nb: Innrykk

en: Index
nb: Indeks

en: Indian (ISO-8859-12)
nb: Indisk (ISO-8859-12)

en: Insert Image
nb: Sett inn Bilde

en: Insert Object
nb: Sett inn Objekt

en: Insert Text
nb: Sett inn Tekst

en: Inserts a page break before the paragraph.
nb: Sett inn sideskift før neste avsnitt.

en: Invalid TIFF image index.
nb: Ugyldig TIFF bildeindeks.

en: Invalid display mode specification '%s'.
nb: Ugyldig spesifikasjon «%s» for skjermmodus.

en: Invalid geometry specification '%s'
nb: Ugyldig geometrispesifikasjon «%s».

en: Invalid lock file '%s'.
nb: Ugyldig låsefil «%s».

en: Invalid or Null Object ID passed to GetObjectClassInfo
nb: Ugyldig eller nullobjekt-ID sendt til GetObjectClassInfo

en: Invalid or Null Object ID passed to HasObjectClassInfo
nb: Ugyldig eller nullobjekt-ID sendt til HasObjectClassInfo

en: Invalid regular expression '%s': %s
nb: Ugyldig regulært uttrykk «%s»: %s

en: Italic
nb: Kursiv

en: Italy Envelope, 110 x 230 mm
nb: Italia-konvolutt, 110 x 230 mm

en: JPEG: Couldn't load - file is probably corrupted.
nb: JPEG: Klarte ikke laste filen - sannsynligvis ødelagt.

en: JPEG: Couldn't save image.
nb: JPEG: Klarte ikke lagre bilde.

en: Justified
nb: Justert

en: Justify text left and right.
nb: Juster teksten venstre og høyre.

en: L&ine spacing:
nb: L&injeavstand:

en: Landscape
nb: Liggende

en: Last
nb: Siste

en: Last page
nb: Siste side

en: Left (&first line):
nb: Venstre (&første linje)

en: Left margin (mm):
nb: Venstremarg (mm):

en: Letter Small, 8 1/2 x 11 in
nb: Letter (lite), 8 1/2 x 11 tommer

en: Letter, 8 1/2 x 11 in
nb: Letter, 8 1/2 x 11 tommer

en: License
nb: Lisens

en: Light
nb: Lett

en: Line spacing:
nb: Linjeavstand:

en: Link contained '//', converted to absolute link.
nb: Lenke inneholdt «//», konvertert til absolutt lenke.

en: List Style
nb: Listestil

en: List styles
nb: List opp stiler

en: Lists font sizes in points.
nb: Lister opp fonter i punkter.

en: Load %s file
nb: Laster %s fil

en: Loading :
nb: Laster:

en: Lock file '%s' has incorrect owner.
nb: Låsefil «%s» har feil eier.

en: Lock file '%s' has incorrect permissions.
nb: Låsefeil «%s» har feil rettigheter.

en: Log saved to the file '%s'.
nb: Logg lagret til filen «%s».

en: Lower case letters
nb: Små bokstaver

en: Lower case roman numerals
nb: Romerske tall med små bokstaver

en: MDI child
nb: MDI-barn

en: MS HTML Help functions are unavailable because the MS HTML Help library is not installed on this machine. Please install it.
nb: MS HTML hjelpefunksjoner er utilgjengelig fordi MS HTML hjelpebiblioteket ikke er installert på denne maskinen.

en: Ma&ximize
nb: Ma&ksimer

note: TRANSLATORS: System cursor name
en: Magnifier
nb: Forstørrelsesglass

en: Make a selection:
nb: SeksjonerGjør et valg:

en: Margins
nb: Marger

en: Maroon
nb: Rødbrun

en: Match case
nb: Skill mellom store og små bokstaver

en: Max height:
nb: Maks høyde:

en: Max width:
nb: Maks bredde:

en: Media playback error: %s
nb: Avspillingsfeil: %s

en: Memory VFS already contains file '%s'!
nb: Minne VFS inneholder allerede filen «%s»!

note: TRANSLATORS: Name of keyboard key TRANSLATORS: Keyword of system colour
en: Menu
nb: Meny

en: Message
nb: Melding

en: Metal theme
nb: Metaltema

en: Mi&nimize
nb: Mi&nimer

en: Min height:
nb: Min høyde:

en: Min width:
nb: Min bredde:

en: Missing a required parameter.
nb: En påkrevd parameter mangler.

en: Modern
nb: Moderne

en: Modified
nb: Modifisert

en: Monarch Envelope, 3 7/8 x 7 1/2 in
nb: Monark-konvolutt, 3 7/8 x 7 1/2 tommer

en: Monitoring individual files for changes is not supported currently.
nb: Overvåking av endringer av individuelle filer er ikke støttet.

en: Move down
nb: Flytt ned

en: Move up
nb: Flytt opp

en: Moves the object to the next paragraph.
nb: Flytter objektet til neste avsnitt.

en: Moves the object to the previous paragraph.
nb: Flytter objektet til forige avsnitt.

en: Name
nb: Navn

en: Network
nb: Nettverk

en: New &Character Style...
nb: Ny &bokstavstil...

en: New &List Style...
nb: Ny &liststil...

en: New &Paragraph Style...
nb: Ny &avsnittstil...

en: New Style
nb: Nytt elementNy stil

en: New item
nb: Nytt element

en: NewName
nb: NyttNavn

en: Next page
nb: Neste side

en: No
nb: Nei

en: No default application configured for HTML files.
nb: Ingen applikasjon satt opp for HTML-filer.

en: No entries found.
nb: Ingen oppføringer funnet.

en: No font for displaying text in encoding '%s' found,
    but an alternative encoding '%s' is available.
    Do you want to use this encoding (otherwise you will have to choose another one)?
nb: Ingen skrift for visning i koding «%s» funnet,
    men en alternativ koding «%s» er tilgjengelig.
    Vil du bruke denne koding (hvis ikke må du velge en annen)?

en: No font for displaying text in encoding '%s' found.
    Would you like to select a font to be used for this encoding
    (otherwise the text in this encoding will not be shown correctly)?
nb: Ingen skrift for visning i koding «%s» funnet.
    Vil du velge en annen skrift for denne kodingen
    (hvis ikke vil teksten i denne kodingen bli vist feil)?

en: No handler found for image type.
nb: Ingen behandler funnet for bildetype.

en: No image handler for type %d defined.
nb: Ingen bildebehandler for type %d definert.

en: No image handler for type %s defined.
nb: Ingen bildebehandler for type %s definert.

en: No matching page found yet
nb: Ingen sider med treff funnet enda

en: No sound
nb: Ingen lyd

en: No unused colour in image being masked.
nb: Ingen ubrukte farger i bilde blir masket.

en: No unused colour in image.
nb: Ingen ubrukte farger i bildet.

en: Nordic (ISO-8859-10)
nb: Nordisk (ISO-8859-10)

en: Normal face<br>and <u>underlined</u>.
nb: Normal skrift<br>og <u>understreket</u>.

en: Normal font:
nb: Normal skrift:

en: Note, 8 1/2 x 11 in
nb: Notat, 8 1/2 x 11 tommer

en: Numbered outline
nb: Nummerert disposisjon

en: Objects must have an id attribute
nb: Objekter må ha en ID attributt

en: Olive
nb: Oliven

en: Opaci&ty:
nb: Dekkevne:

en: Open File
nb: Åpne Fil

en: Open HTML document
nb: Åpne HTML-dokument

en: Open file "%s"
nb: Åpne fil «%s»

en: Operation not permitted.
nb: Operasjon ikke tillatt.

en: Option '%s' requires a value.
nb: Opsjon «%s» må ha en verdi.

en: Option '%s': '%s' cannot be converted to a date.
nb: Opsjon «%s»: «%s» kan ikke konverteres til en dato.

en: Options
nb: Opsjoner

en: Orange
nb: Oransje

en: Orientation
nb: Orientering

en: Outline
nb: Disposisjon

en: PCX: couldn't allocate memory
nb: PCX: Klarte ikke reservere minne

en: PCX: image format unsupported
nb: PCX: Bildeformat ikke støttet

en: PCX: invalid image
nb: PCX: Ugyldig bilde

en: PCX: this is not a PCX file.
nb: PCX: Dette er ikke en PCX-fil

en: PCX: unknown error !!!
nb: PCX: Ukjent feil!

en: PCX: version number too low
nb: PCX: Versjonsnummer er for lavt

en: PNM: Couldn't allocate memory.
nb: PNM: Klarte ikke reservere minne.

en: PNM: File format is not recognized.
nb: PNM: Filformat ikke gjenkjent

en: PNM: File seems truncated.
nb: PNM: Filen ser ut til å være trunkert.

en: Page %d
nb: Side %d

en: Page %d of %d
nb: Side %d av %d

en: Page Setup
nb: Sideoppsett

en: Page setup
nb: Sideoppsett

en: Pages
nb: Sider

note: TRANSLATORS: System cursor name
en: Paint Brush
nb: Malepensel

en: Paper size
nb: Papirstørrelse

en: Paragraph styles
nb: Avsnittstil

en: Passing a already registered object to SetObject
nb: Allerede registrert objekt sendt til SetObject

note: TRANSLATORS: System cursor name
en: Pencil
nb: Blyant

en: Permissions
nb: Rettigheter

en: Pipe creation failed
nb: Røropprettelse feilet

en: Please choose a valid font.
nb: Velg en gyldig skrift.

en: Please choose an existing file.
nb: Velg en eksisterende fil.

en: Please choose the page to display:
nb: Velg siden som skal vises:

en: Please choose which ISP do you want to connect to
nb: Velg hvilken ISP du vil koble til

en: Portrait
nb: Portrett

en: Position
nb: Posisjon

en: PostScript file
nb: PostScript-fil

en: Preparing
nb: Forbereder

en: Preview:
nb: Forhåndsvisning:

en: Previous page
nb: Forrige side

note: TRANSLATORS: Name of keyboard key
en: Print
nb: Utskrift

en: Print Preview
nb: Forhåndsvisning av utskrift

en: Print Preview Failure
nb: Feil ved forhåndsvisning av utskrift

en: Print Range
nb: Utskriftsområde

en: Print Setup
nb: Oppsett av utskrift

en: Print in colour
nb: Utskrift med farger

en: Print spooling
nb: Utskriftskø

en: Print this page
nb: Skriv ut denne siden

en: Print to File
nb: Skriv til fil

en: Printer
nb: Skriver

en: Printer command:
nb: Skriverkommando:

en: Printer options
nb: Skriveropsjoner

en: Printer options:
nb: Skriveropsjoner:

en: Printer...
nb: Skriver...

en: Printer:
nb: Skriver:

en: Printing
nb: Skriver ut

en: Printing Error
nb: Feil ved utskrift

en: Printing page %d...
nb: Skriver ut side %d...

en: Printing...
nb: Skriver ut...

en: Processing debug report has failed, leaving the files in "%s" directory.
nb: Behandling av feilsøkingsrapporten feilet, etterlater filene i mappen «%s».

en: Progress:
nb: Framdrift:

en: Purple
nb: Purpur

en: Question
nb: Spørsmål

en: Read error on file '%s'
nb: Lesefeil i fil «%s»

en: Ready
nb: Klar

en: Redo last action
nb: Gjenta forrige

en: Refresh
nb: Oppdater

en: Registry key '%s' already exists.
nb: Registernøkkel «%s» eksisterer allerede.

en: Registry key '%s' does not exist, cannot rename it.
nb: Registernøkkel «%s» eksisterer ikke, kan ikke endre navn.

en: Registry key '%s' is needed for normal system operation,
    deleting it will leave your system in unusable state:
    operation aborted.
nb: Registernøkkel «%s» trengs for normal systemoperasjon,
    sletting vil etterlate system i en ubrukbar tilstand:
    operasjon avbrutt.

en: Registry value '%s' already exists.
nb: Registerverdi «%s» eksisterer allerede.

en: Regular
nb: Vanlig

en: Relevant entries:
nb: Relevante oppføringer:

en: Remove
nb: Slett

en: Remove current page from bookmarks
nb: Slett gjeldende side fra bokmerker

en: Renderer "%s" has incompatible version %d.%d and couldn't be loaded.
nb: Utfører «%s» har ikke-kompatibel versjon %d.%d og ble ikke lastet.

en: Renumber List
nb: Renummerer liste

en: Rep&lace
nb: Er&statt

en: Replace &all
nb: Erstatt &alle

en: Replace with:
nb: Erstatt med:

en: Revert to Saved
nb: Gå tilbake til lagret versjon

en: Rig&ht-to-left
nb: Høyre-til-venstre

note: TRANSLATORS: Keystroke for manipulating a tree control TRANSLATORS: Name of keyboard key
en: Right
nb: Høyre

note: TRANSLATORS: System cursor name
en: Right Arrow
nb: Høyrepil

note: TRANSLATORS: System cursor name
en: Right Button
nb: Høyreknapp

en: Right margin (mm):
nb: Høyremarg (mm):

en: Right-align text.
nb: Høyrejuster tekst.

en: S&tandard bullet name:
nb: S&tandard punktnavn:

en: Save
nb: &Lagre

en: Save %s file
nb: Lagre %s fil

en: Save &As...
nb: Lagre &som...

en: Save As
nb: Lagre Som

en: Save current document with a different filename
nb: Lagre dette dokumentet med et annet filnavn

en: Save log contents to file
nb: Lagre logginnhold til fil

en: Script
nb: Skript

en: Search
nb: Søk

en: Search direction
nb: Søkeretning

en: Search for:
nb: Søk etter:

en: Search in all books
nb: Søk i alle bøker

en: Searching...
nb: Søker...

en: Sections
nb: Seksjoner

en: Seek error on file '%s'
nb: Søkefeil i filen «%s»

en: Seek error on file '%s' (large files not supported by stdio)
nb: Søker etter feil i fil «%s» (store filer ikke støttet av stdio)

note: TRANSLATORS: Name of keyboard key
en: Select
nb: Velg

en: Select &All
nb: Velg &alle

en: Select a document template
nb: Velg en dokumentmal

en: Select a document view
nb: Velg en dokumentvisning

en: Select regular or bold.
nb: Velg vanlig eller fet.

en: Select regular or italic style.
nb: Velg vanlig eller kursiv stil.

en: Select underlining or no underlining.
nb: Velf understreking eller ikke.

en: Selection
nb: Valg

en: Selects the list level to edit.
nb: Velger listenivå som skal endres.

en: Separator expected after the option '%s'.
nb: Seperator forventet etter opsjonen «%s».

en: Services
nb: Tjenester

en: Set Cell Style
nb: Sett cellestil

en: SetProperty called w/o valid setter
nb: SetProperty kalt uten gyldig setter

en: Setup...
nb: Sett opp...

en: Several active dialup connections found, choosing one randomly.
nb: Flere aktive oppringingsforbindelser funnet, velger en tilfeldig.

en: Sh&adow spread:
nb: Skyggespredning:

en: Shadow
nb: Skygge

en: Shadow c&olour:
nb: Velg skyggefarge

en: Show all
nb: Vis alle

en: Show all items in index
nb: Vis alle elementer i indeksen

en: Show/hide navigation panel
nb: Vis/skjul navigasjonspanel

en: Shows a Unicode subset.
nb: Viser en undergruppe av Unicode.

en: Shows a preview of the bullet settings.
nb: Forhåndsvisning av punktinnstillingene.

en: Shows a preview of the font settings.
nb: Forhåndsvisning av  skriftinnstillingene.

en: Shows a preview of the font.
nb: Forhåndsvisning av skrifttypen.

en: Shows a preview of the paragraph settings.
nb: Forhåndsvisning av avsnittinnstillingene.

en: Shows the font preview.
nb: Viser skriftforhåndsvisning.

en: Silver
nb: Sølv

en: Simple monochrome theme
nb: Enkelt monokromt tema

en: Single
nb: Enkel

en: Size
nb: Størrelse

en: Skip
nb: Hopp over

en: Slant
nb: Skrå

en: Small C&apitals
nb: Små bokstaver

en: Sorry, could not open this file.
nb: Klarte ikke åpne denne filen.

en: Sorry, not enough memory to create a preview.
nb: Ikke nok minne til å lage en forhåndsvisning.

en: Sorry, that name is taken. Please choose another.
nb: Beklager, det navnet er opptatt. Velg et annet.

en: Sorry, the format for this file is unknown.
nb: Formatet for denne filen er ukjent.

en: Sound data are in unsupported format.
nb: Format for lyddata er ikke støttet.

en: Sound file '%s' is in unsupported format.
nb: Formatet på lydfilen «%s» er ikke støttet.

en: Spell Check
nb: Stavekontroll

note: TRANSLATORS: System cursor name
en: Spraycan
nb: Sprayboks

en: Statement, 5 1/2 x 8 1/2 in
nb: Statement, 5 1/2 x 8 1/2 tommer

en: Strikethrough
nb: Overstreke

en: String To Colour : Incorrect colour specification : %s
nb: Tekst til farge : Ugyldig fargespesifikasjon : %s

en: Style Organiser
nb: Stilorganiserer

note: TRANSLATORS: Name of keyboard key
en: Subtract
nb: Trekk fra

en: Symbols
nb: Symboler

en: TIFF: Couldn't allocate memory.
nb: TIFF: Klarte ikke reservere minne.

en: TIFF: Error loading image.
nb: TIFF: Feil ved bildelasting.

en: TIFF: Error reading image.
nb: TIFF: Feil ved bildelesing.

en: TIFF: Error saving image.
nb: TIFF: Feil ved lagring av bilde.

en: TIFF: Error writing image.
nb: TIFF: Feil ved skriving av bilde.

en: TIFF: Image size is abnormally big.
nb: TIFF: Bildet er unormalt stort.

en: Tabloid, 11 x 17 in
nb: Tabloid, 11 x 17 tommer

en: Templates
nb: Maler

en: The FTP server doesn't support passive mode.
nb: FTP-tjeneren støtter ikke passiv modus.

en: The FTP server doesn't support the PORT command.
nb: FTP-tjeneren støtter ikke PORT-kommandoen.

en: The available bullet styles.
nb: De tilgjengelige punktstilene.

en: The bullet character.
nb: Punktbokstaven.

en: The character code.
nb: Tegnkoden.

en: The charset '%s' is unknown. You may select
    another charset to replace it with or choose
    [Cancel] if it cannot be replaced
nb: Tegnsettet «%s» er ukjent. Velg et annet tegnsett
    eller velg [Avbryt] hvis det ikke kan byttes ut.

en: The clipboard format '%d' doesn't exist.
nb: Utklippstavleformatet «%d» finnes ikke.

en: The default style for the next paragraph.
nb: Standard stil for neste avsnitt.

en: The directory '%s' does not exist
    Create it now?
nb: Mappen «%s» finnes ikke.
    Opprett den nå?

en: The document "%s" doesn't fit on the page horizontally and will be truncated if printed.
    
    Would you like to proceed with printing it nevertheless?
nb: Dokumentet "%s" passer ikke horisontalt på siden ok vil kuttes når det skrives ut.
    
    Vil du fortsette likevel?

en: The file '%s' doesn't exist and couldn't be opened.
    It has been removed from the most recently used files list.
nb: Filen «%s» eksisterer ikke og kunne ikke åpnes.
    Den er fjernet fra listen over nylig brukte filer.

en: The font colour.
nb: Skriftfarge

en: The font family.
nb: Skriftfamilie

en: The font from which to take the symbol.
nb: Fonten som symbolet hentes fra.

en: The font point size.
nb: Skriftpunktstørrelse

en: The font style.
nb: Skriftstil

en: The font weight.
nb: Skriftvekt

en: The left indent.
nb: INnrykk fra venstre.

en: The left margin size.
nb: Størrelse på venstre marg.

en: The left padding size.
nb: Polstring til venstre.

en: The left position.
nb: Venstre posisjon.

en: The line spacing.
nb: Linjeavstanden.

en: The list item number.
nb: Nummer på listeinnslaget.

en: The locale ID is unknown.
nb: ID på din locale er ukjent.

en: The object height.
nb: Objekthøyde.

en: The object maximum height.
nb: Maksimum høyde på onjekt.

en: The object maximum width.
nb: Maksimum bredde på objekt.

en: The object minimum height.
nb: Minimum høyde på objekt.

en: The object minimum width.
nb: Minimum bredde på objekt.

en: The object width.
nb: Bredde på objekt.

en: The previous message repeated %u time. | The previous message repeated %u times.
nb[0]: Den forrige meldingen repetert %u gang.
nb[1]: Den forrige meldingen repetert %u ganger.

en: The previous message repeated once.
nb: Den forrige meldingen repetert en gang.

en: The range to show.
nb: Område som skal vises.

en: The report contains the files listed below. If any of these files contain private information,
    please uncheck them and they will be removed from the report.
nb: Rapporten inneholder filene listet nedenfor. Hvis noen av disse filene inneholder privat informasjon,
    så fjerner du bare markeringen foran dem og de vil bli fjernet fra rapporten.

en: The required parameter '%s' was not specified.
nb: Den nødvendige parameteren «%s» var ikke oppgitt.

en: The right indent.
nb: Innrykk fra høyre.

en: The right margin size.
nb: Størelsen på høyre marg.

en: The right padding size.
nb: Høyre polstring.

en: The right position.
nb: Høyre posisjon

en: The shadow colour.
nb: SkriftfargeFarge på skyggen.

en: The shadow opacity.
nb: Dekkevnen til skyggen.

en: The shadow spread.
nb: Spredning på skyggen.

en: The spacing after the paragraph.
nb: Avstand etter avsnittet.

en: The spacing before the paragraph.
nb: Avstand før avsnittet.

en: The style name.
nb: Stilnavn.

en: The style on which this style is based.
nb: Stilen som denne stilen baseres på.

en: The system cannot find the file specified.
nb: Systemet kan ikke finne den spesifiserte filen.

en: The tab position.
nb: Tab-posisjonen.

en: The tab positions.
nb: Tab-posisjonene.

en: The text couldn't be saved.
nb: Klarte ikke lagre teksten.

en: The top margin size.
nb: Margstørrelse på toppen

en: The top padding size.
nb: Polstring på toppen.

en: The top position.
nb: Plassering av topp

en: The value for the option '%s' must be specified.
nb: Verdien for opsjonen «%s» må oppgies.

en: The value of the corner radius.
nb: Størrelsen på hjørneradius.

en: There was a problem during page setup: you may need to set a default printer.
nb: Det oppstod et problem med sideoppsettet - kanskje du må installere en skriver.

en: This document doesn't fit on the page horizontally and will be truncated when it is printed.
nb: Dette dokumentet passer ikke horisontalt på siden og vil bli kuttet når det skrives ut.

en: This platform does not support background transparency.
nb: Denne plattformen støtter ikke transparente bakgrunner.

en: Thread module initialization failed: cannot store value in thread local storage
nb: Initialisering av trådmodul feilet: klarte ikke lagre verdien i det lokale trådlageret

en: Thread module initialization failed: failed to create thread key
nb: Initialisering av trådmodul feilet: klarte ikke opprette trådnøkkel

en: Thread module initialization failed: impossible to allocate index in thread local storage
nb: Initialisering av trådmodul feilet: umulig å reservere indeks i det lokale trådlager

en: Thread priority setting is ignored.
nb: Trådprioritetinnstilling ignorert.

en: Tile &Horizontally
nb: Tile &horisontalt

en: Tile &Vertically
nb: Tile &vertikalt

en: Timeout while waiting for FTP server to connect, try passive mode.
nb: Tidsavbrudd under venting på FTP-tilkobling, prøv passiv modus.

en: Tip of the Day
nb: Dagens tips

en: Tips not available, sorry!
nb: Tips er ikke tilgjengelig, beklager!

en: To:
nb: Til:

en: Too many EndStyle calls!
nb: For mange kall til EndStyle!

en: Top
nb: Topp

en: Top margin (mm):
nb: Toppmarg (mm):

en: Translations by
nb: Oversatt av

en: Translators
nb: Oversettere

en: Trying to remove file '%s' from memory VFS, but it is not loaded!
nb: Prøvde å fjerne filen «%s» fra VFS minne, men den er ikke lastet!

en: Turkish (ISO-8859-9)
nb: Tyrkisk (ISO-8859-9)

en: Type a size in points.
nb: Oppgi en størrelse i 'points'

en: Type must have enum - long conversion
nb: Type må ha enum - long conversion

en: US Std Fanfold, 14 7/8 x 11 in
nb: Amerikansk standard papir, 14 7/8 x 11 tommer

en: Unable to open requested HTML document: %s
nb: Klarte ikke åpne forespurt HTML-dokument: %s

en: Unable to play sound asynchronously.
nb: Klarte ikke spille lyd asynkront.

en: Undelete
nb: Angre sletting

en: Undo last action
nb: Angre siste handlin

en: Unexpected parameter '%s'
nb: Uventet parameter «%s»

en: Units for the bottom border width.
nb: Enheter for bredde på bunnmarg.

en: Units for the bottom margin.
nb: Enheter for bunnmarg.

en: Units for the bottom outline width.
nb: Enheter for bredde på omriss på bunnen.

en: Units for the bottom padding.
nb: Enheter for polstring på bunnen.

en: Units for the bottom position.
nb: Enheter for bunnplassering.

en: Units for the corner radius.
nb: Enheter for radius på hjørne.

en: Units for the left border width.
nb: Enheter for venstre margbredde.

en: Units for the left margin.
nb: Enheter for venstre marg.

en: Units for the left outline width.
nb: Enheter for bredden på omriss til venstre.

en: Units for the left padding.
nb: Enheter for polstring til venstre.

en: Units for the left position.
nb: Enheter for venstreplassering.

en: Units for the maximum object height.
nb: Enheter for maksimum objekthøyde.

en: Units for the maximum object width.
nb: Enheter for maksimum objektbredde.

en: Units for the minimum object height.
nb: Enheter for minimum objekthøyde.

en: Units for the minimum object width.
nb: Enheter for minimum objektbredde.

en: Units for the object height.
nb: Enheter for objekthøyden.

en: Units for the object width.
nb: Enheter for objektbredden.

en: Units for the right border width.
nb: Enheter for bredden på høyremargen.

en: Units for the right margin.
nb: Enheter for høyremargen.

en: Units for the right outline width.
nb: Enheter for bredden på omrisset til høyre.

en: Units for the right padding.
nb: Enheter for polstring til høyre.

en: Units for the right position.
nb: Enheter for høyreplassering.

en: Units for the top border width.
nb: Enheter for bredden på toppmargen.

en: Units for the top margin.
nb: Enheter for toppmargen.

en: Units for the top outline width.
nb: Enheter for  bredden på omrisset på toppen.

en: Units for the top padding.
nb: Enheter for polstring på toppen.

en: Unknown DDE error %08x
nb: Ukjent DDE-feil %08x

en: Unknown Object passed to GetObjectClassInfo
nb: Ukjent objekt sendt til GetObjectClassInfo

en: Unknown TIFF resolution unit %d ignored
nb: Ukjent enhet %d for oppløsning i TIFF ble ignorert

en: Unknown dynamic library error
nb: Ukjent feil i dynamisk bibliotek

en: Unknown encoding (%d)
nb: Ukjent koding (%d)

en: Unknown image data format.
nb: Ukjent bildeformat

en: Unknown long option '%s'
nb: Ukjent lang opsjon «%s»

en: Unknown name or named argument.
nb: Ukjent navn eller argument.

en: Unknown option '%s'
nb: Ukjent opsjon «%s»

en: Unmatched '{' in an entry for mime type %s.
nb: Ubalansert «{» i en oppføring for mime-type %s.

en: Unnamed command
nb: Ikke-navngitt kommando

note: TRANSLATORS: Text  displayed for unspecified value
en: Unspecified
nb: Uspesifisert

en: Unsupported clipboard format.
nb: Ikke-støttet utklippstavleformat.

en: Unsupported theme '%s'.
nb: Ikke-støttet tema «%s».

note: TRANSLATORS: Name of keyboard key
en: Up
nb: Opp

en: Upper case letters
nb: Store bokstaver

en: Upper case roman numerals
nb: Romerske tall i store bokstaver

en: Usage: %s
nb: Bruk: %s

en: Use &shadow
nb: Bruk &skygge

en: Use the current alignment setting.
nb: Bruk gjeldende justering.

en: Validation conflict
nb: Valideringskonflikt

en: Value
nb: Verdi

en: Value must be %s or higher.
nb: Verdien må være %s eller høyere.

en: Value must be %s or less.
nb: Verdien må være %s eller mindre.

en: View files as a detailed view
nb: Vis filer i detaljert visning

en: View files as a list view
nb: Vis filer i liste-visning

en: Views
nb: Visninger

note: TRANSLATORS: System cursor name
en: Wait
nb: Vent

en: Warning:
nb: Advarsel:

en: Western European (ISO-8859-1)
nb: Vesteuropeisk (ISO-8859-1)

en: Western European with Euro (ISO-8859-15)
nb: Vesteuropeisk med euro (ISO-8859-15)

en: Whether the font is underlined.
nb: Om skriften er understreket.

en: White
nb: Hvit

en: Whole word
nb: Hele ord

en: Whole words only
nb: Bare hele ord

en: Win32 theme
nb: Win32-tema

en: Windows Arabic (CP 1256)
nb: Windows arabisk (CP 1256)

en: Windows Baltic (CP 1257)
nb: Windows baltisk (CP 1257)

en: Windows Central European (CP 1250)
nb: Windows sentraleuropeisk (CP 1250)

en: Windows Cyrillic (CP 1251)
nb: Windows kyrillisk (CP 1251)

en: Windows Greek (CP 1253)
nb: Windows gresk (CP 1253)

en: Windows Hebrew (CP 1255)
nb: Windows hebraisk (CP 1255)

en: Windows Korean (CP 949)
nb: Windows koreansk (CP 949)

en: Windows Turkish (CP 1254)
nb: Windows tyrkisk (CP 1254)

en: Windows Western European (CP 1252)
nb: Windows vesteuropeisk (CP 1252)

en: Write error on file '%s'
nb: Skrivefeil på fil «%s»

en: XML parsing error: '%s' at line %d
nb: XML tolkefeil: «%s» på linje %d

en: XPM: Malformed pixel data!
nb: XPM: Ugyldig pikseldata

en: XPM: incorrect header format!
nb: XPM: ugylig hodeformat!

en: XPM: no colors left to use for mask!
nb: XPM: ingen farger igjen å bruke for masken!

en: XPM: truncated image data at line %d!
nb: XPM: trunkerte bildedata på linje %d!

en: Yellow
nb: Gul

en: Yes
nb: Ja

en: You cannot add a new directory to this section.
nb: Du kan ikke legge til en ny mappe i denne seksjonen.

en: You have entered invalid value. Press ESC to cancel editing.
nb: Du har lagt inn en ugyldig verdi. Trykk ESC for å avbryte redigering.

en: Zoom &In
nb: Vis &større

en: Zoom &Out
nb: Vis &mindre

en: Zoom to &Fit
nb: Tilpass til skjerm

en: a DDEML application has created a prolonged race condition.
nb: et DDEML-program har skapt en prolongert kappløpsbetingelse.

en: a DDEML function was called without first calling the DdeInitialize function,
    or an invalid instance identifier
    was passed to a DDEML function.
nb: en DDEML-funksjon ble kalt uten at DdeInitialize-funksjonen ble kalt først,
    eller en ugyldig instanseindentifikator
    ble sendt til en DDEML-funksjon.

en: a client's attempt to establish a conversation has failed.
nb: en klients forsøk på å etablere en konversasjon feilet.

en: a memory allocation failed.
nb: en minnereservasjon feilet.

en: a parameter failed to be validated by the DDEML.
nb: en parameter ble ikke validert av DDEML-en.

en: a request for a synchronous advise transaction has timed out.
nb: tidsavbrudd i en forespørsel etter synkron rådtransaksjon

en: a request for a synchronous data transaction has timed out.
nb: tidsavbrudd i en forespørsel etter synkron datatransaksjon

en: a request for a synchronous execute transaction has timed out.
nb: en forespørsel om en synkron utførselstransaksjon har gått ut på tid.

en: a request for a synchronous poke transaction has timed out.
nb: en forespørsel om en asynkron «snuse»-transaksjon har gått ut på tid.

en: a request to end an advise transaction has timed out.
nb: en forespørsel om å avslutte en rådgivningstransaksjon har gått ut på tid.

en: a server-side transaction was attempted on a conversation
    that was terminated by the client, or the server
    terminated before completing a transaction.
nb: en tjenerside-transaksjon ble forsøkt på en samtale
    som ble avsluttet av klienten, eller tjeneren ble
    slått av før transaksjonen ble fullført.

en: a transaction failed.
nb: en transaksjon feilet.

en: an application initialized as APPCLASS_MONITOR has
    attempted to perform a DDE transaction,
    or an application initialized as APPCMD_CLIENTONLY has 
    attempted to perform server transactions.
nb: et program initialisert som APPCLASS_MONITOR har
    prøvd å utføre en DDE-transaksjon,
    eller et program initialisert som APPCMD_CLIENTONLY har
    prøvd å utføre tjenertransaksjoner.

en: an internal call to the PostMessage function has failed.
nb: Et internt kall til PostMessage-funksjonen feilet.

en: an internal error has occurred in the DDEML.
nb: En intern feil har oppstått i DDEML-en.

en: an invalid transaction identifier was passed to a DDEML function.
    Once the application has returned from an XTYP_XACT_COMPLETE callback,
    the transaction identifier for that callback is no longer valid.
nb: en ugyldig transaksjonsidentifikator ble sendt til en DDEML-funksjon.
    Når programmet har returnert fra et XTYP_XACT_COMPLETE-tilbakekall,
    så vil ikke transaksjonsidentifikatoren for det tilbakekallet lenger være gyldig.

en: assuming this is a multi-part zip concatenated
nb: antar dette er en mangedelt zip-fil slått sammen

en: attempt to change immutable key '%s' ignored.
nb: forsøk på å endre uforanderlig nøkkel «%s» ignorert.

en: bad arguments to library function
nb: ugyldig argument til biblioteksfunksjon

en: bad signature
nb: ugyldig signatur

en: bad zipfile offset to entry
nb: ugylidg zipfil forskyvning til oppføring

en: binary
nb: binært

en: bold
nb: fet

en: can't close file '%s'
nb: klarte ikke lukke fil «%s»

en: can't close file descriptor %d
nb: klarte ikke lukke fildeskriptor %d

en: can't commit changes to file '%s'
nb: klarte ikke utføre endringene på filen «%s»

en: can't create file '%s'
nb: klarte ikke opprette fil «%s»

en: can't delete user configuration file '%s'
nb: klarte ikke slette file «%s» for brukerkonfigurasjon

en: can't determine if the end of file is reached on descriptor %d
nb: klarte ikke avgjøre om slutten på filen er nådd for deskriptor %d

en: can't find central directory in zip
nb: Klarte ikke finne zip-sentralmappe

en: can't find length of file on file descriptor %d
nb: klarte ikke finne lengde av filen med deskriptor %d

en: can't find user's HOME, using current directory.
nb: klarte ikke finne brukerens HOME, bruker gjeldende katalog.

en: can't flush file descriptor %d
nb: klarte ikke tømme fildeskriptor %d

en: can't get seek position on file descriptor %d
nb: klarte ikke finne søkeposisjon på fildeskriptor %d

en: can't load any font, aborting
nb: klarte ikke laste noe skrifter, avbryter

en: can't open file '%s'
nb: klarte ikke åpne fil «%s»

en: can't open global configuration file '%s'.
nb: klarte ikke åpne global konfigurasjonsfil «%s».

en: can't open user configuration file '%s'.
nb: klarte ikke åpne bruker konfigurasjonsfil «%s».

en: can't open user configuration file.
nb: klarte ikke åpne bruker konfigurasjonsfil.

en: can't re-initialize zlib deflate stream
nb: Klarte ikke klargjøre zlib-strøm for nedpakking.

en: can't re-initialize zlib inflate stream
nb: Klarte ikke klargjøre zlib-strøm for utpakking.

en: can't read from file descriptor %d
nb: klarte ikke lese fra fildeskriptor %d

en: can't remove file '%s'
nb: klarte ikke slette fil «%s»

en: can't remove temporary file '%s'
nb: klarte ikke slette midlertidig fil «%s»

en: can't seek on file descriptor %d
nb: klarte ikke søke på fildeskriptor %d

en: can't write buffer '%s' to disk.
nb: klarte ikke skriver buffer «%s» til disk.

en: can't write to file descriptor %d
nb: klarte ikke skrive til deskriptor %d

en: can't write user configuration file.
nb: klarte ikke skrive til bruker konfigurasjonsfil.

en: checksum error
nb: kontrollsumfeil

en: checksum failure reading tar header block
nb: kontrollsumfeil ved lesing av hodeblokk fra tar

en: compression error
nb: kompresjonsfeil

en: conversion to 8-bit encoding failed
nb: konvertering til 8-bit koding feilet

en: date
nb: dato

en: decompression error
nb: feil ved utpakking

en: default
nb: standard

en: double
nb: dobbel

en: dump of the process state (binary)
nb: dump av prosesstilstanden (binært)

en: eighteenth
nb: attende

en: eighth
nb: åttende

en: eleventh
nb: ellevte

en: entry '%s' appears more than once in group '%s'
nb: oppføring «%s» forekommer mer enn en gang i gruppen «%s»

en: error in data format
nb: feil i dataformat

en: error opening file
nb: feil ved åpning av fil

en: error reading zip central directory
nb: Feil ved lesing av zip-sentralmappe

en: error reading zip local header
nb: feil ved lesing av lokalt zip-hode

en: error writing zip entry '%s': bad crc or length
nb: feil ved skriving av zip-oppføring «%s»: feil crc eller lengde

en: failed to flush the file '%s'
nb: klarte ikke tømme filen «%s»

en: fifteenth
nb: femtende

en: fifth
nb: femte

en: files
nb: Filer

en: first
nb: først

en: font size
nb: skriftstørrelse

en: fourteenth
nb: fjortende

en: fourth
nb: fjedre

en: generate verbose log messages
nb: generer ordrike loggmeldinger

en: image
nb: bilde

en: incomplete header block in tar
nb: ukomplett hodeblokk i tar

en: incorrect event handler string, missing dot
nb: ugyldig hendelsebehandlerstreng, mangler punktum

en: incorrect size given for tar entry
nb: ugyldig størrelse for tar-innslag

en: invalid data in extended tar header
nb: ugyldig data i utvidet tar-hode

en: invalid message box return value
nb: ugyldig meldingsboks returverdi

en: invalid zip file
nb: ugyldig zipfil

en: italic
nb: kursiv

en: light
nb: lett

en: locale '%s' cannot be set.
nb: klarte ikke sette lokale «%s».

en: midnight
nb: midnatt

en: nineteenth
nb: nittende

en: ninth
nb: niende

en: no DDE error.
nb: ingen DDE-feil

en: no error
nb: ingen feil

en: no fonts found in %s, using builtin font
nb: ingen fonter funnet i %s, bruker innebygd font

en: noname
nb: ikke navn

en: noon
nb: middag

en: num
nb: nummer

en: objects cannot have XML Text Nodes
nb: objekter kan ikke ha XML-tekstnoder

en: out of memory
nb: tom for minne

en: process context description
nb: beskrivelse av prosesskonteksten

en: read error
nb: lesefeil

en: reading zip stream (entry %s): bad crc
nb: leser zip-strøm (oppføring %s): feil crc

en: reading zip stream (entry %s): bad length
nb: leser zip-strøm (oppføring %s): feil lengde

en: reentrancy problem.
nb: gjeninngangsproblem.

en: second
nb: andre

en: seek error
nb: søkefeil

en: seventeenth
nb: syttende

en: seventh
nb: sjuende

en: show this help message
nb: vis denne hjelpmeldingen

en: sixteenth
nb: sekstende

en: sixth
nb: sjette

en: specify display mode to use (e.g. 640x480-16)
nb: oppgi skjermmodus som skal brukes (f.eks. 640x480-16)

en: specify the theme to use
nb: oppgi temaet som skal bruker

en: standard/circle
nb: standard/sirkel

en: standard/circle-outline
nb: standard/sirkel-omriss

en: standard/diamond
nb: standard/diamant

en: standard/square
nb: standard/firkant

en: standard/triangle
nb: standard/triangel

en: stored file length not in Zip header
nb: lagret fillengde ikke funnet i Zip-hode

en: strikethrough
nb: overstrek

en: tar entry not open
nb: tar-innslag er ikke åpent

en: tenth
nb: tiende

en: the response to the transaction caused the DDE_FBUSY bit to be set.
nb: svaret på transaksjonen gjorde at DDE_FBUSY-biten ble satt.

en: third
nb: tredje

en: thirteenth
nb: trettende

en: today
nb: i dag

en: tomorrow
nb: i morgen

en: twelfth
nb: tolvte

en: twentieth
nb: tjuende

en: underlined
nb: understreket

en: unexpected " at position %d in '%s'.
nb: uventet " i posisjon %d i «%s».

en: unknown
nb: ukjent

en: unknown class %s
nb: ukjent klasse %s

en: unknown error
nb: ukjent feil

en: unknown error (error code %08x).
nb: ukjent feil (feilkode %08x).

en: unknown-%d
nb: ukjent-%d

en: unnamed
nb: uten navn

en: unnamed%d
nb: uten navn %d

en: unsupported Zip compression method
nb: ikke-støttet Zip-komprimeringsmetode

en: using catalog '%s' from '%s'.
nb: bruker katalog «%s» fra «%s».

en: write error
nb: skrivefeil

en: wxGetTimeOfDay failed.
nb: wxGetTimeOfDay feilet.

en: wxWidgets could not open display for '%s': exiting.
nb: wxWidgets klarte ikke åpne skjerm for '%s': avslutter.

en: wxWidgets could not open display. Exiting.
nb: wxWidgets klarte ikke åpne skjerm. Avslutter.

en: yesterday
nb: i går

en: zlib error %d
nb: zlib-feil %d
