wxWidgets 3.1 - en to af translation catalogue (1238 entries)

en: 
    Please send this report to the program maintainer, thank you!
af: 
    Stuur asb. die verslag aan wie ook al die program onderhou. Dankie!

en:               Thank you and we're sorry for the inconvenience!
af:               Dankie, en jammer vir die ongerief!

en:  (copy %d of %d)
af:  (kopie %d van %d)

en:  (error %ld: %s)
af:  (fout %ld: %s)

en:  Preview
af:  Voorskou

en:  bold
af:  vetdruk

en:  italic
af:  kursief

en:  light
af:  lig

en:  strikethrough
af:  deurhaal

en: #10 Envelope, 4 1/8 x 9 1/2 in
af: Koevert nr.10, 4 1/8 x 9 1/2 duim

en: #11 Envelope, 4 1/2 x 10 3/8 in
af: Koevert nr.11, 4 1/2 x 10 3/8 duim

en: #12 Envelope, 4 3/4 x 11 in
af: Koevert nr.12, 4 3/4 x 11 duim

en: #14 Envelope, 5 x 11 1/2 in
af: Koevert nr.14, 5 x 11 1/2 duim

en: #9 Envelope, 3 7/8 x 8 7/8 in
af: Koevert nr.9, 3 7/8 x 8 7/8 duim

en: %d of %lu
af: %d van %lu

en: %ld byte | %ld bytes
af[0]: %ld greep
af[1]: %ld grepe

en: %lu of %lu
af: %lu van %lu

en: %s (or %s)
af: %s (of %s)

en: %s Error
af: %s-fout

en: %s Information
af: %s-inligting

en: %s Preferences
af: %s-voorkeure

en: %s Warning
af: %s-waarskuwing

en: %s files (%s)|%s
af: %s lêers (%s)|%s

en: &About
af: &Aangaande

en: &Actual Size
af: &Werklike grootte

en: &After a paragraph:
af: N&a 'n paragraaf:

en: &Alignment
af: &Belyning

en: &Apply
af: P&as toe

en: &Apply Style
af: P&as styl toe

en: &Arrange Icons
af: R&angskik ikone

en: &Ascending
af: &Stygend

en: &Back
af: &Terug

en: &Based on:
af: Ge&baseer op:

en: &Before a paragraph:
af: &Voor 'n paragraaf:

en: &Bg colour:
af: &Agtergrondkleur:

en: &Bold
af: &Vet

en: &Bottom
af: &Onder

en: &Bottom:
af: &Onderkant:

en: &Box
af: &Boks

en: &Bullet style:
af: &Koeëltjiestyl:

en: &CD-Rom
af: &CD-ROM

en: &Cancel
af: &Kanselleer

en: &Cascade
af: &Trapsgewys

en: &Cell
af: &Sel

en: &Character code:
af: &Karakterkode:

en: &Clear
af: &Maak skoon

en: &Close
af: Maak &toe

en: &Color
af: &Kleur

en: &Colour:
af: &Kleur:

en: &Convert
af: S&kakel om

en: &Copy
af: &Kopieer

en: &Copy URL
af: &Kopieer URL

en: &Customize...
af: &Pasmaak...

en: &Delete
af: &Skrap

en: &Delete Style...
af: &Skrap styl...

en: &Descending
af: &Dalend

en: &Details
af: &Besonderhede

en: &Down
af: &Af

en: &Edit
af: R&edigeer

en: &Edit Style...
af: R&edigeer styl...

en: &File
af: &Lêer

en: &Find
af: &Soek

en: &Finish
af: &Voltooi

en: &First
af: &Eerste

en: &Font
af: &Lettertipe

en: &Font family:
af: &Lettertipe-familie

en: &Forward
af: &Vorentoe

en: &From:
af: &Van:

en: &Harddisk
af: &Hardeskyf

en: &Height:
af: &Hoogte:

en: &Help
af: &Hulp

en: &Hide details
af: &Versteek besonderhede

en: &Home
af: &Tuis

en: &Indentation (tenths of a mm)
af: &Inkeep (tiendes van 'n mm.)

en: &Indeterminate
af: N&ie gespesifiseer nie

en: &Index
af: &Indeks

en: &Info
af: &Inligting

en: &Italic
af: &Kursief

en: &Jump to
af: &Spring na

en: &Justified
af: Al&kantbelyn

en: &Last
af: &Laaste

en: &Left
af: &Links

en: &Left:
af: &Links:

en: &List level:
af: &Lysvlak:

en: &Log
af: &Boekstawing

en: &Move
af: &Verskuif

en: &Move the object to:
af: &Skuif die objek na:

en: &Network
af: &Netwerk

en: &New
af: &Nuwe

en: &Next
af: &Volgende

en: &Next >
af: &Volgende >

en: &Next Paragraph
af: Volge&nde paragraaf

en: &Next Tip
af: &Volgende wenk

en: &Next style:
af: &Volgende styl:

en: &No
af: &Nee

en: &Notes:
af: &Notas:

en: &OK
af: G&oed

en: &Page Break
af: &Bladsybreuk

en: &Paste
af: &Plak

en: &Picture
af: &Prent

en: &Point size:
af: &Puntgrootte:

en: &Position (tenths of a mm):
af: &Posisie (tiendes van 'n mm.):

en: &Position mode:
af: &Posisiemodus:

en: &Preferences
af: &Voorkeure

en: &Previous
af: Vo&rige

en: &Previous Paragraph
af: Vorige &paragraaf

en: &Print...
af: &Druk...

en: &Properties
af: &Eienskappe

en: &Quit
af: &Sluit af

en: &Redo
af: He&rdoen

en: &Redo
af: He&rdoen

en: &Rename Style...
af: He&rnoem styl...

en: &Replace
af: Ve&rvang

en: &Restart numbering
af: He&rbegin nommering

en: &Restore
af: He&rstel

en: &Right
af: &Regs

en: &Right:
af: &Regs:

en: &Save
af: &Stoor

en: &Save as
af: &Stoor as

en: &See details
af: &Wys besonderhede

en: &Show tips at startup
af: &Wys wenke as program begin

en: &Size
af: &Grootte

en: &Size:
af: &Grootte:

en: &Skip
af: &Slaan oor

en: &Spacing (tenths of a mm)
af: &Spasiëring (tiendes van 'n mm.):

en: &Spell Check
af: &Speltoets

en: &Strikethrough
af: &Deurhaal

en: &Styles:
af: &Style:

en: &Subset:
af: &Substel:

en: &Symbol:
af: &Simbool:

en: &Table
af: &Tabel

en: &Top
af: Bokan&t

en: &Top:
af: Bokan&t:

en: &Underline
af: &Onderstreep

en: &Underlining:
af: &Onderstreep:

en: &Undo
af: &Ontdoen

en: &Undo
af: &Ontdoen

en: &Unindent
af: Keep &uit

en: &Up
af: &Op

en: &Vertical alignment:
af: &Vertikale belyning:

en: &View...
af: &Bekyk...

en: &Weight:
af: Ge&wig:

en: &Width:
af: &Wydte:

en: &Window
af: &Venster

en: &Yes
af: &Ja

en: '%s' has extra '..', ignored.
af: '%s' het ekstra '..', geïgnoreer.

en: '%s' is not a correct numeric value for option '%s'.
af: '%s' is nie 'n geldige numeriese waarde vir opsie '%s' nie.

en: '%s' is not a valid message catalog.
af: '%s' is nie 'n geldige boodskapkatalogus.

en: '%s' is probably a binary buffer.
af: '%s' is waarskynlik 'n binêre buffer.

en: '%s' should be numeric.
af: '%s' moet numeries wees.

en: '%s' should only contain ASCII characters.
af: '%s' mag slegs ASCII-tekens bevat.

en: '%s' should only contain alphabetic characters.
af: '%s' mag slegs letters bevat.

en: '%s' should only contain alphabetic or numeric characters.
af: '%s' mag alleen alfa-numerieke tekens bevat.

en: (None)
af: (Geen)

en: (Normal text)
af: (Normale teks)

en: (bookmarks)
af: (gunstelinge)

en: (none)
af: (geen)

en: , 64-bit edition
af: , 64-bisweergawe

en: 1.1
af: 1,1

en: 1.2
af: 1,2

en: 1.3
af: 1,3

en: 1.4
af: 1,4

en: 1.5
af: 1,5

en: 1.6
af: 1,6

en: 1.7
af: 1,7

en: 1.8
af: 1,8

en: 1.9
af: 1,9

en: 10 x 11 in
af: 10 x 11 duim

en: 10 x 14 in
af: 10 x 14 duim

en: 11 x 17 in
af: 11 x 17 duim

en: 12 x 11 in
af: 12 x 11 duim

en: 15 x 11 in
af: 15 x 11 duim

en: 6 3/4 Envelope, 3 5/8 x 6 1/2 in
af: 6 3/4 koevert, 3 5/8 x 6 1/2 duim

en: 9 x 11 in
af: 9 x 11 duim

en: : file does not exist!
af: : lêer bestaan nie!

en: : unknown charset
af: : onbekende karakterstel

en: : unknown encoding
af: : onbekende kodering

en: < &Back
af: < &Terug

en: <Any>
af: <Enige>

en: <DIR>
af: <GIDS>

en: <DRIVE>
af: <AANDRYWER>

en: <LINK>
af: <SKAKEL>

en: <b><i>Bold italic face.</i></b><br>
af: <b><i>Vet en kursief.</i></b><br>

en: <b><i>bold italic <u>underlined</u></i></b><br>
af: <b><i>vet kursief <u>onderstreep</u></i></b><br>

en: <b>Bold face.</b>
af: <b>Vetdruk.</b>

en: <i>Italic face.</i>
af: <i>Kursief.</i>

en: A non empty collection must consist of 'element' nodes
af: 'n Nie-leë versameling moet bestaan uit 'element'-nodes

en: A0 sheet, 841 x 1189 mm
af: A0, 841 x 1189 mm

en: A1 sheet, 594 x 841 mm
af: A1, 594 x 841 mm

en: A3 Extra 322 x 445 mm
af: A3 ekstra 322 x 445 mm

en: A3 Rotated 420 x 297 mm
af: A3 geroteer 420 x 297 mm

en: A3 sheet, 297 x 420 mm
af: A3, 297 x 420 mm

en: A4 Extra 9.27 x 12.69 in
af: A4 ekstra 9.27 x 12.69 duim

en: A4 Plus 210 x 330 mm
af: A4 plus 210 x 330 mm

en: A4 Rotated 297 x 210 mm
af: A4 geroteer 297 x 210 mm

en: A4 sheet, 210 x 297 mm
af: A4, 210 x 297 mm

en: A4 small sheet, 210 x 297 mm
af: A4 klein, 210 x 297 mm

en: A5 Extra 174 x 235 mm
af: A5 ekstra 174 x 235 mm

en: A5 Rotated 210 x 148 mm
af: A5 geroteer 210 x 148 mm

en: A5 sheet, 148 x 210 mm
af: A5, 148 x 210 mm

en: A6 Rotated 148 x 105 mm
af: A6 geroteer 148 x 105 mm

en: ABCDEFGabcdefg12345
af: ABCDEÊÉFGabcdeêéfg12345

en: About
af: Aangaande

en: About %s
af: Aangaande %s

en: Absolute
af: Absoluut

en: Actual Size
af: Werklike grootte

note: TRANSLATORS: Name of keyboard key
en: Add
af: Voeg by

en: Add Column
af: Voeg kolom by

en: Add Row
af: Voeg ry by

en: Add current page to bookmarks
af: Voeg huidige bladsy by gunstelinge

en: Add to custom colours
af: Voeg by aangepaste kleure

en: AddToPropertyCollection called on a generic accessor
af: AddToPropertyCollection is geroep op 'n generiese toegangsmetode

en: AddToPropertyCollection called w/o valid adder
af: AddToPropertyCollection is geroep sonder geldige byvoeger

en: Adding book %s
af: Besig om boek %s by te voeg

en: Advanced
af: Gevorderd

en: After a paragraph:
af: Na 'n paragraaf:

en: Align Left
af: Belyn links

en: Align Right
af: Belyn regs

en: Alignment
af: Belyning

en: All
af: Almal

en: All files (%s)|%s
af: Alle lêers (%s)|%s

en: All files (*)|*
af: Alle lêers (*)|*

en: All files (*.*)|*.*
af: Alle lêers (*.*)|*.*

en: All styles
af: Alle style

en: Alphabetic Mode
af: Alfabetiese modus

en: Already Registered Object passed to SetObjectClassInfo
af: Die objek wat aangestuur is vir SetObjectClassInfo is alreeds geregistreer

en: Already dialling ISP.
af: Reeds besig om ISP te bel.

en: Append log to file '%s' (choosing [No] will overwrite it)?
af: Voeg log by lêer '%s' (kies [Nee] om te oorskryf)?

en: Application
af: Toepassing

en: Apply
af: Pas toe

en: Arabic
af: Arabies (gewone syfers)

en: Arabic (ISO-8859-6)
af: Arabies (ISO-8859-6)

en: Artists
af: Kunstenaars

en: Ascending
af: Stygend

en: Attributes
af: Eienskappe

en: Available fonts.
af: Beskikbare lettertipes.

en: B4 (JIS) Rotated 364 x 257 mm
af: B4 (JIS) geroteer 364 x 257 mm

en: B4 Envelope, 250 x 353 mm
af: B4 Koevert, 250 x 353 mm

en: B4 sheet, 250 x 354 mm
af: B4, 250 x 354 mm

en: B5 (ISO) Extra 201 x 276 mm
af: B5 (ISO) ekstra 201 x 276 mm

en: B5 (JIS) Rotated 257 x 182 mm
af: B5 (JIS) geroteer 257 x 182 mm

en: B5 Envelope, 176 x 250 mm
af: B5 Koevert, 176 x 250 mm

en: B5 sheet, 182 x 257 millimeter
af: B5, 182, 257 mm

en: B6 Envelope, 176 x 125 mm
af: B6 Koevert, 176 x 125 mm

en: BMP: Couldn't allocate memory.
af: BMP: kon geen geheue toeken nie.

en: BMP: Couldn't save invalid image.
af: BMP: kon nie ongeldige beeld stoor nie

en: BMP: Couldn't write RGB color map.
af: BMP: Kon nie RGB-kleurkaart skryf nie.

en: BMP: Couldn't write data.
af: BMP: kon nie data skryf nie

en: BMP: Couldn't write the file (Bitmap) header.
af: BMP: kon nie die lêerkopreëls (Bitmap) skryf nie

en: BMP: Couldn't write the file (BitmapInfo) header.
af: BMP: Kon nie die lêerkopreëls (BitmapInfo) skryf nie.

en: BMP: wxImage doesn't have own wxPalette.
af: BMP: wxImage het nie 'n eie wxPalette nie.

note: TRANSLATORS: Name of keyboard key
en: Back
af: Terug

en: Background
af: Agtergrond

en: Background &colour:
af: Agtergrond&kleur:

en: Background colour
af: Agtergrondkleur

en: Baltic (ISO-8859-13)
af: Balties (ISO-8859-13)

en: Baltic (old) (ISO-8859-4)
af: Balties (oud) (ISO-8859-4)

en: Before a paragraph:
af: Voor 'n paragraaf:

en: Bold
af: Vet

en: Bottom
af: Onder

en: Bottom margin (mm):
af: Onderste kantlyn (mm):

en: Box Properties
af: Boks-eienskappe

en: Box styles
af: Boksstyle

en: Bullet &Alignment:
af: Koeëltjie&belyning:

en: Bullet style
af: Koeëltjiestyl

en: Bullets
af: Koeëltjies

en: C sheet, 17 x 22 in
af: C, 17 x 22 duim

en: C&lear
af: &Vee uit

en: C3 Envelope, 324 x 458 mm
af: C3 Koevert, 324 x 458 mm

en: C4 Envelope, 229 x 324 mm
af: C4 Koevert, 229 x 324 mm

en: C5 Envelope, 162 x 229 mm
af: C5 Koevert, 162 x 229 mm

en: C6 Envelope, 114 x 162 mm
af: C6 Koevert, 114 x 162 mm

en: C65 Envelope, 114 x 229 mm
af: C65 Koevert, 114 x 229 mm

en: CD-Rom
af: CD-ROM

en: CHM handler currently supports only local files!
af: CHM-hanteerder ondersteun tans slegs plaaslike lêers!

en: Ca&pitals
af: Hoof&letters

en: Can't &Undo
af: Kan nie &ontdoen nie

en: Can't close registry key '%s'
af: Kan registersleutel '%s' nie toemaak nie

en: Can't copy values of unsupported type %d.
af: Kan geen waardes van nie-ondersteunde tipe %d kopieer nie.

en: Can't create registry key '%s'
af: Kan registersleutel '%s' nie skep nie

en: Can't create thread
af: Kan uitvoerdraad nie skep nie

en: Can't create window of class %s
af: Kan venster van klas '%s' nie skep nie

en: Can't delete key '%s'
af: Kan sleutel '%s' nie skrap nie

en: Can't delete the INI file '%s'
af: Kan INI-lêer '%s' nie uitvee nie

en: Can't delete value '%s' from key '%s'
af: Kan waarde '%s' nie uit sleutel '%s' verwyder nie.

en: Can't enumerate subkeys of key '%s'
af: Kan subsleutels van sleutel '%s' nie opsom nie

en: Can't enumerate values of key '%s'
af: Kan waarden van sleutel '%s' nie opsom nie

en: Can't find current position in file '%s'
af: Kan nie huidige posisie in lêer '%s' vind nie

en: Can't get info about registry key '%s'
af: Kan geen informasie kry oor registersleutel '%s'

en: Can't initialize zlib deflate stream.
af: Kan nie zlib-afblaasstroom inisialiseer nie.

en: Can't initialize zlib inflate stream.
af: Kan nie zlib-opblaasstroom inisialiseer nie.

en: Can't monitor non-existent directory "%s" for changes.
af: Kan nie veranderinge moniteer aan niebestaande gids "%s" nie.

en: Can't open registry key '%s'
af: Kan registersleutel '%s' nie open nie

en: Can't read from inflate stream: %s
af: Kan nie van opblaasstroom lees nie: %s

en: Can't read inflate stream: unexpected EOF in underlying stream.
af: Kan nie opblaasstroom lees nie: onverwagte EOF in onderliggende stroom.

en: Can't read value of '%s'
af: Kan waarde van '%s' nie lees nie

en: Can't read value of key '%s'
af: Kan waarde van sleutel '%s' nie lees nie

en: Can't save image to file '%s': unknown extension.
af: Kan beeld nie stoor na lêer '%s': Onbekende uitgang.

en: Can't save log contents to file.
af: Boekstawing kan nie in lêer gestoor word nie.

en: Can't set thread priority
af: Kan thread-prioriteit nie instellen

en: Can't set value of '%s'
af: Kan waarde van '%s' nie verstel nie

en: Can't write to deflate stream: %s
af: Kan nie skryf na afblaasstroom nie: %s

note: TRANSLATORS: Name of keyboard key
en: Cancel
af: Kanselleer

en: Cannot enumerate files '%s'
af: Kan lêers in gids '%s' nie opsom nie

en: Cannot enumerate files in directory '%s'
af: Kan lêers in gids '%s' nie opsom nie

en: Cannot find active dialup connection: %s
af: Kan geen aktiewe inbelverbinding vind nie: %s

en: Cannot find the location of address book file
af: Kan stoorplek van adresboeklêer nie vind nie

en: Cannot get priority range for scheduling policy %d.
af: Kan nie die omvang van prioriteite bepaal vir skeduleringsbeleid %d nie.

en: Cannot get the hostname
af: Kan masjiennaam nie vasstel nie

en: Cannot get the official hostname
af: Kan die amptelike masjiennaam nie vasstel nie.

en: Cannot hang up - no active dialup connection.
af: Kan nie neersit nie - geen aktiewe inbelverbinding

en: Cannot initialize OLE
af: Kan OLE nie inisialiseer nie

en: Cannot load icon from '%s'.
af: Kan ikoon nie laai van '%s'.

en: Cannot load resources from '%s'.
af: Kan hulpbronne nie uit '%s' laai nie.

en: Cannot load resources from file '%s'.
af: Kan hulpbronne nie uit lêer '%s' laai nie.

en: Cannot open HTML document: %s
af: Kan HTML-dokument '%s' nie oopmaak nie

en: Cannot open HTML help book: %s
af: Kan nie HTML-hulplêer oopmaak nie: %s

en: Cannot open contents file: %s
af: Kan inhoudsopgawe-lêer nie oopmaak nie: %s

en: Cannot open file for PostScript printing!
af: Kan nie lêer vir PostScript-drukwerk oopmaak nie!

en: Cannot open index file: %s
af: Kan indekslêer nie oopmaak nie: %s

en: Cannot open resources file '%s'.
af: Kan hulpbronlêer '%s' nie laai nie.

en: Cannot print empty page.
af: Kan nie leë bladsy druk nie.

en: Cannot read typename from '%s'!
af: Kan nie die tipenaam van '%s' lees nie!

en: Cannot retrieve thread scheduling policy.
af: Kan nie die uitvoerdraadskeduleringsbeleid verkry nie.

en: Cannot set locale to language "%s".
af: Kan nie landinstelling na taal "%s" stel nie.

en: Cannot start thread: error writing TLS.
af: Kan uitvoerdraad nie laat begin nie: fout met skryf van TLS.

en: Cannot wait for thread termination
af: Kan nie wag vir uitvoerdraad-beëindiging nie

en: Case sensitive
af: Kassensitief

en: Categorized Mode
af: Gekategoriseerde modus

en: Cell Properties
af: Seleienskappe

en: Celtic (ISO-8859-14)
af: Kelties (ISO-8859-14)

en: Cen&tred
af: Gesen&treer

en: Centered
af: Gesentreer

en: Central European (ISO-8859-2)
af: Sentraal-Europees (ISO-8859-2)

en: Centre
af: Gesentreer

en: Centre text.
af: Sentreer teks.

en: Centred
af: Gesentreer

en: Ch&oose...
af: &Kies...

en: Change List Style
af: Verander lysstyl

en: Change Object Style
af: Verander objekstyl

en: Change Properties
af: Verander eienskappe

en: Change Style
af: Verander styl

en: Character styles
af: Karakterstyle

en: Check to add a period after the bullet.
af: Merk om 'n punt na die koeëltjie te sit.

en: Check to add a right parenthesis.
af: Merk om 'n hakie regs by te sit.

en: Check to enclose the bullet in parentheses.
af: Merk om die koeëltjie in hakies te sit.

en: Check to make the font bold.
af: Merk om die lettertipe vet te maak.

en: Check to make the font italic.
af: Merk om die lettertipe kursief te maak.

en: Check to make the font underlined.
af: Merk om die lettertipe te onderstreep.

en: Check to restart numbering.
af: Merk om nommering te herbegin.

en: Check to show a line through the text.
af: Merk om 'n lyn deur die teks te wys.

en: Check to show the text in capitals.
af: Merk om die teks in hoorletters te wys.

en: Check to show the text in small capitals.
af: Merk om die teks in klein hoorletters te wys.

en: Check to show the text in subscript.
af: Merk om die teks as onderskrif te wys.

en: Check to show the text in superscript.
af: Merk om die teks as boskrif te wys.

en: Choose ISP to dial
af: Kies ISP om te bel

en: Choose a directory:
af: Kies 'n gids:

en: Choose a file
af: Kies 'n lêer

en: Choose font
af: Kies lettertipe

en: Cl&ose
af: Maak &toe

en: Class not registered.
af: Klas nie geregistreer nie.

note: TRANSLATORS: Name of keyboard key
en: Clear
af: Maak skoon

en: Clear the log contents
af: Maak boekstawing skoon

en: Click to apply the selected style.
af: Klik om die gekose styl toe te pas.

en: Click to browse for a symbol.
af: Klik om te soek vir 'n simbool.

en: Click to cancel changes to the font.
af: Klik om veranderinge aan die lettertipe te kanselleer.

en: Click to cancel the font selection.
af: Klik om dei lettertipekeuse te kanselleer.

en: Click to change the font colour.
af: Klik om die tekskleur te verander.

en: Click to change the text background colour.
af: Kliek om die agtergrond kleur te verander.

en: Click to change the text colour.
af: Klik om die tekskleur te verander.

en: Click to close this window.
af: Klik om dié venster te sluit.

en: Click to confirm changes to the font.
af: Klik om veranderinge aan die lettertipe te bevestig.

en: Click to confirm the font selection.
af: Klik om dei lettertipekeuse te bevestig.

en: Click to create a new box style.
af: Klik om 'n nuwe boksstyl te skep.

en: Click to create a new character style.
af: Klik om 'n nuwe karakterstyl te skep.

en: Click to create a new list style.
af: Klik om 'n nuwe lysstyl te skep.

en: Click to create a new paragraph style.
af: Klik om 'n nuwe paragraafstyl te skep.

en: Click to create a new tab position.
af: Klik om 'n nuwe oortjieposisie te skep.

en: Click to delete all tab positions.
af: Skrap om alle oortjieposisies te skrap.

en: Click to delete the selected style.
af: Klik om die gekose styl te skrap.

en: Click to delete the selected tab position.
af: Klik om die gekose oortjieposisie te skrap.

en: Click to edit the selected style.
af: Klik om die gekose styl te redigeer.

en: Click to rename the selected style.
af: Klik om die gekose styl te hernoem.

en: Close
af: Maak toe

en: Close All
af: Maak alles toe

en: Close current document
af: Sluit huidige dokument

en: Close this window
af: Maak hierdie venster toe

en: Color
af: Kleur

en: Colour
af: Kleur

en: Colour selection dialog failed with error %0lx.
af: Kleurseleksiedialoog het misluk met fout %0lx.

en: Colour:
af: Kleur:

en: Common dialog failed with error code %0lx.
af: Algemene dialoog het misluk met foutkode %0lx.

en: Compressed HTML Help file (*.chm)|*.chm|
af: Saamgeperste HTML-hulplêer (*.chm)|*.chm|

en: Computer
af: Rekenaar

en: Config entry name cannot start with '%c'.
af: Naam van konfigurasie-inskrywing mag nie begin met '%c' nie.

en: Confirm
af: Bevestig

en: Connecting...
af: Koppel tans...

en: Contents
af: Inhoud

en: Conversion to charset '%s' doesn't work.
af: Omskakeling na karakterstel '%s' werk nie.

en: Convert
af: Skakel om

en: Copied to clipboard:"%s"
af: Gekopieer na knipbord:"%s"

en: Copies:
af: Kopieë:

en: Copy
af: Kopieer

en: Copy selection
af: Kopieer seleksie

en: Could not create temporary file '%s'
af: Kon nie tydelike lêer '%s' skep nie

en: Could not extract %s into %s: %s
af: Kon nie %s binne-in %s uitpak nie: %s

en: Could not find tab for id
af: Kon nie die etiket vir die id vind nie

en: Could not locate file '%s'.
af: Kon nie lêer '%s' opspoor nie.

en: Could not start document preview.
af: Kon drukvoorskou nie begin nie.

en: Could not start printing.
af: Kon nie begin met drukwerk nie.

en: Could not transfer data to window
af: Kon data nie na venster oordra nie

en: Couldn't add an image to the image list.
af: Kon geen beeld by die lys voeg nie.

en: Couldn't create a timer
af: Kon nie 'n tydhouer skep nie

en: Couldn't find symbol '%s' in a dynamic library
af: Kon nie simbool %s vind in 'n dinamiese biblioteek nie

en: Couldn't get the current thread pointer
af: Kon nie wyser na die huidige uitvoerdraad verkry nie

en: Couldn't load a PNG image - file is corrupted or not enough memory.
af: Kon PNG-beeld nie laai nie: lêer is korrup of geheue is onvoldoende.

en: Couldn't load sound data from '%s'.
af: Kon nie klankdata vanaf '%s' laai nie.

en: Couldn't obtain folder name
af: Kon nie gidsnaam kry nie

en: Couldn't open audio: %s
af: Kan nie oudio oopmaak nie: %s

en: Couldn't register clipboard format '%s'.
af: Kon nie knipbord-formaat '%s' registreer nie.

en: Couldn't retrieve information about list control item %d.
af: Kon geen inligting oor lys-item %d kry nie.

en: Couldn't save PNG image.
af: Kon PNG-beeld nie stoor nie.

en: Couldn't terminate thread
af: Kon uitvoerdraad nie beëindig nie

en: Create directory
af: Maak gids

en: Create new directory
af: Maak nuwe gids

en: Cu&t
af: Kn&ip

en: Current directory:
af: Huidige gids:

en: Custom size
af: Pasgemaakte grootte

en: Customize Columns
af: Pasmaak kolomme

en: Cut
af: Knip

en: Cut selection
af: Knip seleksie

en: D sheet, 22 x 34 in
af: D, 22 x34 duim

en: DDE poke request failed
af: DDE 'poke'-versoek het misluk

en: DIB Header: Encoding doesn't match bitdepth.
af: DIB Opskrif: Kodering kom nie ooreen met bis-diepte nie.

en: DIB Header: Image height > 32767 pixels for file.
af: DIB Opskrif: Beeldhoogte > 32767 pixels in lêer.

en: DIB Header: Image width > 32767 pixels for file.
af: DIB Opskrif: Beeldbreedte > 32767 pixels in lêer.

en: DIB Header: Unknown bitdepth in file.
af: DIB Opskrif: Onbekende bisdiepte in lêer.

en: DIB Header: Unknown encoding in file.
af: DIB Opskrif: Onbekende kodering in lêer.

en: DL Envelope, 110 x 220 mm
af: Koevert DL, 110 x 220 mm

en: Dashed
af: Strepies

en: Decorative
af: Dekoratief

en: Default encoding
af: Standaard-enkodering

en: Default font
af: Versteklettertipe

en: Default printer
af: Verstekdrukker

note: TRANSLATORS: Name of keyboard key
en: Delete
af: Skrap

en: Delete A&ll
af: Skrap &almal

en: Delete Column
af: Skrap kolom

en: Delete Row
af: Skrap ry

en: Delete Style
af: Skrap styl

en: Delete Text
af: Skrap teks

en: Delete item
af: Skrap item

en: Delete selection
af: Skrap seleksie

en: Delete style %s?
af: Skrap styl %s?

en: Deleted stale lock file '%s'.
af: Verouderde slot-lêer '%s' is geskrap.

en: Descending
af: Dalend

note: TRANSLATORS: Keyword of system colour
en: Desktop
af: Werkarea

en: Developed by
af: Ontwikkel deur

en: Developers
af: Programmeerders

en: Dial up functions are unavailable because the remote access service (RAS) is not installed on this machine. Please install it.
af: Inbel-funksies is nie beskikbaar nie omdat die afstandtoegangsdiens (RAS) nie op hierdie masjien geïnstalleer is nie. Installeer dit asb.

en: Did you know...
af: Het u geweet...

en: Directories
af: Gidse

en: Directory '%s' couldn't be created
af: Gids '%s' kon nie geskep word nie

en: Directory '%s' couldn't be deleted
af: Gids '%s' kon nie geskrap word nie

en: Directory does not exist
af: Gids bestaan nie

en: Directory doesn't exist.
af: Gids bestaan nie.

en: Discard changes and reload the last saved version?
af: Verwerp veranderinge en herlaai die laaste gestoorde weergawe?

en: Display all index items that contain given substring. Search is case insensitive.
af: Wys alle indeks-items wat die gegewe substring bevat. (Nie kassensitief nie.)

en: Display options dialog
af: Wys opsies-dialoog

en: Do you want to save changes to %s?
af: Wil u die veranderinge aan %s stoor?

en: Document:
af: Dokument:

en: Documentation by
af: Dokumentasie deur

en: Documentation writers
af: Dokumentasieskrywers

en: Don't Save
af: Moenie stoor nie

en: Done
af: Klaar

en: Done.
af: Klaar.

en: Dotted
af: Stippels

en: Double
af: Dubbel

en: Double Japanese Postcard Rotated 148 x 200 mm
af: Dubbele Japannese poskaart, geroteer 148 x 200 mm

en: Doubly used id : %d
af: Dubbelgebruikte id: %d

note: TRANSLATORS: Name of keyboard key
en: Down
af: Af

en: Drag
af: Sleep

en: E sheet, 34 x 44 in
af: E, 34 x 44 duim

en: Edit
af: Redigeer

en: Edit item
af: Redigeer item

en: Elapsed time:
af: Tydsduur sovêr:

en: Enable vertical alignment.
af: Aktiveer vertikale belyning.

en: Enables a background colour.
af: Aktiveer 'n agtergrondkleur.

en: Enter a box style name
af: Tik 'n naam vir die boksstyl

en: Enter a character style name
af: Tik 'n naam vir die karakterstyl

en: Enter a list style name
af: Tik 'n naam vir die lysstyl

en: Enter a new style name
af: Tik 'n nuwe naam vir die styl

en: Enter a paragraph style name
af: Tik 'n naam vir die paragraafstyl

en: Enter command to open file "%s":
af: Gee opdrag om die lêer "%s" mee te open:

en: Entries found
af: Inskrywings gevind

en: Error
af: Fout

en: Error creating directory
af: Fout tydens skep van gids

en: Error reading config options.
af: Fout met lees van konfigurasie-opsies.

en: Error while printing:
af: Fout tydens drukwerk:

en: Error:
af: Fout:

en: Estimated time:
af: Geskatte tyd:

en: Execution of command '%s' failed
af: Uitvoering van opdrag '%s' het misluk

en: Executive, 7 1/4 x 10 1/2 in
af: VSA Executive, 7 1/4 x 10 1/2 duim

en: Extended Unix Codepage for Japanese (EUC-JP)
af: Extended Unix Codepage vir Japannees (EUC-JP)

en: Extraction of '%s' into '%s' failed.
af: Uitpak van '%s' binne-in '%s' het misluk.

en: Failed to access lock file.
af: Toegang na slotlêer het misluk.

en: Failed to change video mode
af: Videomodus kon nie verander word nie

en: Failed to close file handle
af: Toemaak van lêer het misluk.

en: Failed to close lock file '%s'
af: Toemaak van slotlêer '%s' het misluk

en: Failed to close the clipboard.
af: Toemaak van knipbord het misluk.

en: Failed to connect: missing username/password.
af: Verbinding het misluk: gebruikersnaam/wagwoord ontbreek.

en: Failed to connect: no ISP to dial.
af: Verbinding het misluk: geen ISP om te bel.

en: Failed to convert file "%s" to Unicode.
af: Omskakel van lêer "%s" na Unicode het misluk.

en: Failed to copy registry value '%s'
af: Kopiëring van registerwaarde '%s' het misluk

en: Failed to copy the contents of registry key '%s' to '%s'.
af: Kopiëring van registersleutel '%s' na '%s' het misluk.

en: Failed to copy the file '%s' to '%s'
af: Kopiëring van lêer '%s' na '%s' het misluk

en: Failed to copy the registry subkey '%s' to '%s'.
af: Kopiëring van registersleutel '%s' na '%s' het misluk

en: Failed to create DDE string
af: Skepping van DDE-string het misluk

en: Failed to create MDI parent frame.
af: Skepping van MDI-hoofvenster het misluk.

en: Failed to create a temporary file name
af: 'n Tydelyke lêernaam kon nie geskep word nie

en: Failed to create an anonymous pipe
af: 'n Anonieme pyp kon nie geskep word nie

en: Failed to create connection to server '%s' on topic '%s'
af: 'n Verbinding met bediener '%s' vir onderwerp '%s' kon nie gemaak word nie

en: Failed to create cursor.
af: Wyser kon nie geskep word nie.

en: Failed to create directory "%s"
af: Gids "%s" kon nie geskep word nie

en: Failed to create directory '%s'
    (Do you have the required permissions?)
af: Die gids '%s' kon nie geskep word nie
    (Het jy die nodige magtiging?)

en: Failed to create registry entry for '%s' files.
af: Die registersleutel vir '%s'-lêers kon nie geskep word nie.

en: Failed to create the standard find/replace dialog (error code %d)
af: Die standaard soek/vervang-dialoog kon nie geskep word nie (foutkode %d)

en: Failed to display HTML document in %s encoding
af: Weergee van HTML-document in %s-kodering het misluk

en: Failed to empty the clipboard.
af: Skoonmaak van knipbord het misluk.

en: Failed to enumerate video modes
af: Videomodusse kon nie gelys word nie

en: Failed to establish an advise loop with DDE server
af: Opstelling van advies-lus met die DDE-server het misluk

en: Failed to establish dialup connection: %s
af: 'n Inbelverbinding kon nie gemaak word nie: %s

en: Failed to execute '%s'
af: Uitvoering van '%s' het misluk

en: Failed to execute curl, please install it in PATH.
af: Kon nie curl laat loop nie. Installeer dit asb. in PATH.

en: Failed to get ISP names: %s
af: ISP name %s kon nie verkry word nie

en: Failed to get data from the clipboard
af: Data kon nie vanaf die knipbord verkry word nie

en: Failed to get the local system time
af: Die plaaslike stelseltyd kon nie verkry word nie

en: Failed to get the working directory
af: Die werkgids kon nie verkry word nie

en: Failed to initialize GUI: no built-in themes found.
af: Initialisering van GUI het misluk: Geen ingeboude tema gevind nie.

en: Failed to initialize MS HTML Help.
af: Inisialisering van MS HTML Help het misluk.

en: Failed to initialize OpenGL
af: Inisialisering van OpenGL het misluk.

en: Failed to insert text in the control.
af: Kon nie teks in die tekskontrole invoeg nie.

en: Failed to join a thread, potential memory leak detected - please restart the program
af: Aansluiting by 'n uitvoerdraad het misluk, moontlik 'n geheuelekkasie teëgekom - herbegin die programma asb.

en: Failed to kill process %d
af: Process %d kon nie doodgemaak word nie

en: Failed to load bitmap "%s" from resources.
af: Laai van beeld "%s" vanuit hulpbronne het misluk.

en: Failed to load icon "%s" from resources.
af: Laai van ikoon "%s" vanuit hulpbronne het misluk.

en: Failed to load image from file "%s".
af: Laai van beeld vanuit lêer "%s" het misluk.

en: Failed to load metafile from file "%s".
af: Laai van metalêer vanuit lêer "%s" het misluk.

en: Failed to load mpr.dll.
af: Laai van mpr.dll het misluk.

en: Failed to load resource "%s".
af: Kon nie hulpbron "%s" laai nie.

en: Failed to load shared library '%s'
af: Laai van gedeelde biblioteek '%s' het misluk

en: Failed to lock resource "%s".
af: Kon nie hulpbron "%s" vassluit nie.

en: Failed to lock the lock file '%s'
af: Sluiting van die slotlêer '%s' het misluk

en: Failed to modify file times for '%s'
af: Verandering van lêertye van '%s' het misluk

en: Failed to open CHM archive '%s'.
af: CHM-argief '%s' kon nie oopgemaak word nie.

en: Failed to open URL "%s" in default browser.
af: Opening van URL "%s" in verstekblaaier het misluk.

en: Failed to open directory "%s" for monitoring.
af: Opening van gids "%s" vir monitering het misluk.

en: Failed to open temporary file.
af: Opening van tydelyk lêer het misluk.

en: Failed to open the clipboard.
af: Open van knipbord het misluk.

en: Failed to prepare playing "%s".
af: Voorbereiding vir speel van "%s" het misluk.

en: Failed to put data on the clipboard
af: Stoor van data op knipbord het misluk

en: Failed to read PID from lock file.
af: Inlees van PID vanuit slotlêer het misluk.

en: Failed to read document from the file "%s".
af: Lees van dokument vanuit lêer "%s" het misluk.

en: Failed to redirect child process input/output
af: Herleiding van toevoer/afvoer van subproses het misluk

en: Failed to redirect the child process IO
af: Herleiding van toevoer/afvoer van subproses het misluk

en: Failed to register DDE server '%s'
af: Registrasie van DDE-bediener '%s' het misluk

en: Failed to remember the encoding for the charset '%s'.
af: Die kodering vir karakterstel '%s' kon nie onthou word nie.

en: Failed to remove lock file '%s'
af: Verwydering van slotlêer '%s' het misluk

en: Failed to remove stale lock file '%s'.
af: Verwydering van verouderd slotlêer '%s' het misluk.

en: Failed to rename registry value '%s' to '%s'.
af: Hernoeming van registerwaarde '%s' na '%s' het misluk

en: Failed to rename the registry key '%s' to '%s'.
af: Hernoeming van registersleutel '%s' na '%s' het misluk

en: Failed to retrieve file times for '%s'
af: Verkryging van lêertye vir '%s' het misluk

en: Failed to retrieve text of RAS error message
af: Verkryging van teks van inbel-foutmelding het misluk

en: Failed to retrieve the supported clipboard formats
af: Verkryging van ondersteunde knipbord-formate het misluk

en: Failed to save document to the file "%s".
af: Kon nie dokument stoor na die lêer "%s" nie.

en: Failed to save the bitmap image to file "%s".
af: Die bitmap-beeld kon nie na lêer "%s" gestoor word nie.

en: Failed to send DDE advise notification
af: DDE-advieskennisgewing kon nie gestuur word nie

en: Failed to set FTP transfer mode to %s.
af: Kon nie FTP-oordragmodus na %s stel nie.

en: Failed to set clipboard data.
af: Opstelling van knipborddata het misluk.

en: Failed to set temporary file permissions
af: Opstelling van magtigings van tydelyke lêer het misluk

en: Failed to set text in the text control.
af: Kon nie teks in die tekskontrole stel nie.

en: Failed to set thread priority %d.
af: Opstelling van prioriteit van thread %d het misluk.

en: Failed to store image '%s' to memory VFS!
af: Stoor van beeld '%s' na VFS in geheue het misluk!

en: Failed to terminate a thread.
af: Beëindiging van uitvoerdraad het misluk.

en: Failed to terminate the advise loop with DDE server
af: Beëindiging van advies-lus met die DDE-server het misluk

en: Failed to terminate the dialup connection: %s
af: Verbreking van inbelverbinding het misluk: %s

en: Failed to touch the file '%s'
af: Aanraking van lêer '%s' het misluk

en: Failed to unlock lock file '%s'
af: Oopsluit van die slotlêer '%s' het misluk

en: Failed to unregister DDE server '%s'
af: Deregistrering van DDE-bediener '%s' het misluk

en: Failed to write to lock file '%s'
af: Skryfbewerking na slotlêer '%s' het misluk

note: TRANSLATORS: Name of Boolean false value
en: False
af: Vals

note: TRANSLATORS: Label of font family
en: Family
af: Familie

en: File
af: Lêer

en: File "%s" could not be opened for reading.
af: Opening van "%s" vir leeswerk het misluk.

en: File "%s" could not be opened for writing.
af: Opening van "%s" vir skryfwerk het misluk.

en: File '%s' already exists, do you really want to overwrite it?
af: Lêer '%s' bestaan al. Moet dit oorskryf word?

en: File '%s' couldn't be removed
af: Lêer '%s' kon nie verwyd word nie

en: File couldn't be loaded.
af: Lêer kon nie gelaai word nie.

en: File dialog failed with error code %0lx.
af: Lêerdialoog het misluk met foutkode %0lx.

en: File error
af: Lêerfout

en: File name exists already.
af: Lêernaam bestaan al.

en: Files
af: Lêers

en: Find
af: Soek

en: First
af: Eerste

en: First page
af: Eerste bladsy

en: Fixed
af: Vas

en: Fixed font:
af: Nie-proporsionele lettertipe:

en: Fixed size face.<br> <b>bold</b> <i>italic</i>
af: Vaste lettergrootte.<br> <b>vetdruk</b> <i>kursief</i>

en: Folio, 8 1/2 x 13 in
af: Folio, 8 1/2 x 13 duim

en: Font
af: Lettertipe

en: Font size:
af: Lettergrootte:

en: Font:
af: Lettertipe:

en: Fonts index file %s disappeared while loading fonts.
af: Indekslêer vir lettertipes %s het verdwyn terwyl lettertipes gelaai is.

en: Fork failed
af: 'Fork' het misluk

en: Forward
af: Vorentoe

en: Forward hrefs are not supported
af: Voorwaartse 'href'-verwysings word nie ondersteun nie

en: Found %i matches
af: %i ooreenkomste gevind

en: From:
af: Van:

en: GIF: data stream seems to be truncated.
af: GIF: datastroom lyk afgekap.

en: GIF: error in GIF image format.
af: GIF: fout in GIF-lêerformaat.

en: GIF: not enough memory.
af: GIF: onvoldoende geheue.

en: GTK+ installed on this machine is too old to support screen compositing, please install GTK+ 2.12 or later.
af: Die weergawe van GTK+ wat op dié rekenaar geïnstalleer is, is te oud om skermsaamstelling te ondersteun. Installeer asb. GTK+ 2.12 of later.

en: GTK+ theme
af: GTK+ tema

en: General
af: Algemeen

en: Generic PostScript
af: Generiese PostScript

en: German Legal Fanfold, 8 1/2 x 13 in
af: Duitse Legal Fanfold, 8 1/2 x 13 duim

en: German Std Fanfold, 8 1/2 x 12 in
af: Duitse Std Fanfold, 8 1/2 x 12 duim

en: GetProperty called w/o valid getter
af: GetProperty is geroep sonder 'n geldige 'get'-metode

en: GetPropertyCollection called on a generic accessor
af: GetPropertyCollection is geroep vir 'n generiese toegangsmetode

en: GetPropertyCollection called w/o valid collection getter
af: GetPropertyCollection is geroep sonder geldige metode

en: Go back
af: Gaan terug

en: Go forward
af: Gaan vorentoe

en: Go one level up in document hierarchy
af: Gaan een vlak hoër in dokument-hiërargie

en: Go to home directory
af: Gaan na tuisgids

en: Go to parent directory
af: Gaan na moedergids

en: Graphics art by
af: Grafiese kuns deur

en: Greek (ISO-8859-7)
af: Grieks (ISO-8859-7)

en: HTML Help Project (*.hhp)|*.hhp|
af: HTML-hulpprojek (*.hhp)|*.hhp|

en: HTML anchor %s does not exist.
af: HTML-anker %s bestaan nie.

en: HTML files (*.html;*.htm)|*.html;*.htm|
af: HTML-lêers (*.html;*.htm)|*.html;*.htm|

en: Harddisk
af: Hardeskyf

en: Hebrew (ISO-8859-8)
af: Hebreeus (ISO-8859-8)

note: TRANSLATORS: Name of keyboard key
en: Help
af: Hulp

en: Help Browser Options
af: Hulpblaaier-opsies

en: Help Index
af: Hulpindeks

en: Help Printing
af: Hulpdrukwerk

en: Help Topics
af: Hulponderwerpe

en: Help books (*.htb)|*.htb|Help books (*.zip)|*.zip|
af: Hulpboeke (*.htb)|*.htb|Hulpboeke (*.zip)|*.zip|

en: Help file "%s" not found.
af: Hulplêer "%s" nie gevind nie.

en: Help: %s
af: Hulp: %s

en: Hide %s
af: Versteek %s

en: Hide Others
af: Versteek ander

en: Hide this notification message.
af: Versteek dié kennisgewing.

note: TRANSLATORS: Name of keyboard key
en: Home
af: Tuis

en: Home directory
af: Tuisgids

en: ICO: Error in reading mask DIB.
af: ICO: Fout by inlees van masker DIB.

en: ICO: Error writing the image file!
af: ICO: Fout tydens wegskryf van die beeld!

en: ICO: Image too tall for an icon.
af: ICO: Beeld is te hoog vir 'n ikoon.

en: ICO: Image too wide for an icon.
af: ICO: Beeld is te breed vir 'n ikoon.

en: ICO: Invalid icon index.
af: ICO: Ongeldige ikoonindeks.

en: IFF: data stream seems to be truncated.
af: IFFF: datastroom lyk afgekap.

en: IFF: error in IFF image format.
af: IFF: fout in IFF lêerformaat.

en: IFF: not enough memory.
af: IFF: onvoldoende geheue.

en: IFF: unknown error!!!
af: IFF: onbekende fout!!!

en: If possible, try changing the layout parameters to make the printout more narrow.
af: Indien moontlik, probeer om die uitlegparameters te verander om die drukstuk maerder te maak.

en: Illegal Object Class (Non-wxEvtHandler) as Event Source
af: Ongeldige objekklas (Non-wxEvtHandler) as bron van gebeurtenis

en: Illegal Parameter Count for ConstructObject Method
af: Ongeldige aantal parameters vir ConstructObject-metode

en: Illegal Parameter Count for Create Method
af: Ongeldige aantal parameters vir Createt-metode

en: Illegal directory name.
af: Ongeldige gidsnaam.

en: Illegal file specification.
af: Ongeldige lêerspesifikasie.

en: Image and mask have different sizes.
af: Beeld en masker het verskillende groottes.

en: Impossible to create a rich edit control, using simple text control instead. Please reinstall riched32.dll
af: Onmoontlik om Rich Edit beheerelement te skep, gewone teks word gebruik. Herinstalleer riched32.dll asb.

en: Impossible to get child process input
af: Onmoontlik om subproses-toevoer te verkry

en: Impossible to get permissions for file '%s'
af: Onmoontlik om magtigings vir lêer '%s' te kry

en: Impossible to overwrite the file '%s'
af: Onmoontlik om lêer '%s' te oorskryf

en: Impossible to set permissions for the file '%s'
af: Onmoontlik om magtigings vir lêer '%s' op te stel

en: Incorrect number of arguments.
af: Verkeerde aantal argumente.

en: Indent
af: Keep in

en: Indents && Spacing
af: Inkepe en spasiëring

en: Index
af: Indeks

en: Indian (ISO-8859-12)
af: Indies (ISO-8859-12)

en: Info
af: Inligting

note: TRANSLATORS: Name of keyboard key
en: Insert
af: Voeg in

en: Insert Field
af: Voeg veld in

en: Insert Image
af: Voeg beeld in

en: Insert Object
af: Voeg objek in

en: Insert Text
af: Voeg teks in

en: Inserts a page break before the paragraph.
af: Voeg 'n bladsybreuk in voor die paragraaf.

en: Invalid GTK+ command line option, use "%s --help"
af: Ongeldige opdraglynkeuse vir GTK+. Gebruik "%s --help"

en: Invalid TIFF image index.
af: Ongeldige TIFF-beeldindeks.

en: Invalid display mode specification '%s'.
af: Spesifikasie '%s' vir vertoonskermmodus is ongeldig.

en: Invalid geometry specification '%s'
af: Ongeldige geometrie-spesifikasie '%s'

en: Invalid lock file '%s'.
af: Ongeldig slotlêer '%s'.

en: Invalid or Null Object ID passed to GetObjectClassInfo
af: Ongeldige- of Null-objek ID is aangestuur vir GetObjectClassInfo

en: Invalid or Null Object ID passed to HasObjectClassInfo
af: Ongeldige- of Null-objek ID is aangestuur vir HasObjectClassInfo

en: Invalid regular expression '%s': %s
af: Ongeldige reëlmatige uitdrukking '%s': %s

en: Italic
af: Kursief

en: Italy Envelope, 110 x 230 mm
af: Koevert 'Italy', 110 x 230 mm

en: JPEG: Couldn't load - file is probably corrupted.
af: JPEG: kon nie laai nie - lêer is waarskynlik korrup.

en: JPEG: Couldn't save image.
af: JPEG: kon beeld nie stoor nie.

en: Japanese Double Postcard 200 x 148 mm
af: Japannese dubbele poskaart 200 x 148 mm

en: Japanese Postcard 100 x 148 mm
af: Japannese poskaart 100 x 148 mm

en: Japanese Postcard Rotated 148 x 100 mm
af: Japannese poskaart, geroteer 148 x 100 mm

en: Jump to
af: Spring na

en: Justified
af: Alkantbelyn

en: Justify text left and right.
af: Belyn teks links en regs.

en: L&ine spacing:
af: &Lynspasiëring:

en: Landscape
af: Dwars

en: Last
af: Laaste

en: Last page
af: Laaste bladsy

en: Ledger, 17 x 11 in
af: VSA Ledger, 17 x 11 duim

note: TRANSLATORS: Keystroke for manipulating a tree control TRANSLATORS: Name of keyboard key
en: Left
af: Links

en: Left (&first line):
af: Links (&eerste lyn):

en: Left margin (mm):
af: Linkerkantlyn (mm):

en: Left-align text.
af: Belyn teks links.

en: Legal Extra 9 1/2 x 15 in
af: VSA Legal ekstra 9 1/2 x 15 duim

en: Legal, 8 1/2 x 14 in
af: VSA Legal, 8 1/2 x 14 duim

en: Letter Extra 9 1/2 x 12 in
af: VSA Letter ekstra 9 1/2 x 12 duim

en: Letter Plus 8 1/2 x 12.69 in
af: VSA Letter plus 8 1/2 x 12.69 duim

en: Letter Rotated 11 x 8 1/2 in
af: VSA Letter geroteer 11 x 8 1/2 duim

en: Letter Small, 8 1/2 x 11 in
af: VSA Letter Small, 8 1/2 x 11 duim

en: Letter, 8 1/2 x 11 in
af: VSA Letter, 8 1/2 x 11 duim

en: License
af: Lisensie

en: Light
af: Lig

en: Line spacing:
af: Lynspasiëring:

en: Link contained '//', converted to absolute link.
af: Skakel het '//' bevat; dit is omskep in 'n absolute skakel.

en: List Style
af: Lysstyl

en: List styles
af: Lysstyle

en: Load %s file
af: Laai %s-lêer

en: Loading :
af: Laai tans:

en: Log saved to the file '%s'.
af: Boekstawing geskryf na lêer '%s'.

en: Lower case letters
af: Kleinletters

en: Lower case roman numerals
af: Klein romeinse syfers

en: MDI child
af: MDI-subvenster

en: MS HTML Help functions are unavailable because the MS HTML Help library is not installed on this machine. Please install it.
af: MS HTML Help-funksies is nie beskikbaar nie omdat die MS HTML Help-biblioteek nie op hierdie masjien geïnstalleer is nie. Installeer dit asb.

en: Ma&ximize
af: Ma&ksimaliseer

en: Make a selection:
af: Maak 'n keuse:

en: Margins
af: Kantlyne

en: Match case
af: Kassensitief

en: Max width:
af: Maksimum wydte:

en: Memory VFS already contains file '%s'!
af: VFS in geheue bevat reeds die lêer '%s'!

note: TRANSLATORS: Name of keyboard key TRANSLATORS: Keyword of system colour
en: Menu
af: Kieslys

en: Message
af: Boodskap

en: Metal theme
af: Metaaltema

en: Mi&nimize
af: Mi&nimaliseer

en: Min height:
af: Minimum hoogte:

en: Min width:
af: Minimum wydte:

en: Modified
af: Verander

en: Monarch Envelope, 3 7/8 x 7 1/2 in
af: Koevert 'Monarch', 3 7/8 x 7 1/2 duim

en: Monitoring individual files for changes is not supported currently.
af: Die monitering van veranderinge aan individuele lêers word nie tans ondersteun nie.

en: Move down
af: Skuif af

en: Move up
af: Skuif op

en: Moves the object to the next paragraph.
af: Skuif die objek na die volgende paragraaf.

en: Moves the object to the previous paragraph.
af: Skuif die objek na die vorige paragraaf.

en: Name
af: Naam

en: Network
af: Netwerk

en: New
af: Nuwe

en: New &Box Style...
af: Nuwe &boxstyl...

en: New &Character Style...
af: Nuwe &karakterstyl...

en: New &List Style...
af: Nuwe &lysstyl...

en: New &Paragraph Style...
af: Nuwe &paragraafstyl...

en: New Style
af: Nuwe styl

en: New item
af: Nuwe item

en: NewName
af: Nuwe gids

en: Next page
af: Volgende bladsy

en: No
af: Nee

en: No entries found.
af: Geen inskrywings gevind.

en: No font for displaying text in encoding '%s' found,
    but an alternative encoding '%s' is available.
    Do you want to use this encoding (otherwise you will have to choose another one)?
af: Geen lettertipe is gevind om die teks in enkodering '%s' te wys nie,
    maar 'n alternatiewe enkodering '%s' is beskikbaar.
    Wil jy hierdie enkodering gebruik (Anders moet jy 'n ander een kies)?

en: No font for displaying text in encoding '%s' found.
    Would you like to select a font to be used for this encoding
    (otherwise the text in this encoding will not be shown correctly)?
af: Geen lettertipe is gevind om die teks in enkodering '%s' te wys nie.
    Wil jy 'n lettertipe kies vir hierdie enkodering
    (anders sal die teks in hierdie kodering nie korrek weergegee word nie)?

en: No handler found for image type.
af: Geen hanteerder is gevind vir beeldtipe.

en: No image handler for type %d defined.
af: Geen beeldhanteerder is vir die tipe %d gedefinieer nie.

en: No image handler for type %s defined.
af: Geen beeldhanteerder is vir die tipe %s gedefinieer nie.

en: No matching page found yet
af: Nog geen ooreenstemmende bladsy is gevind nie

en: No sound
af: Geen klank

en: None
af: Geen

en: Nordic (ISO-8859-10)
af: Noors (ISO-8859-10)

en: Normal
af: Normaal

en: Normal face<br>and <u>underlined</u>.
af: Normaal en<br><u>onderstreep</u>.

en: Normal font:
af: Normale lettertipe:

en: Not %s
af: Nie %s nie

en: Not available
af: Nie beskikbaar nie

en: Not underlined
af: Nie onderstreep nie

en: Note, 8 1/2 x 11 in
af: Nota, 8 1/2 x 11 duim

en: Notice
af: Kennisgewing

en: OK
af: Goed

en: OLE Automation error in %s: %s
af: OLE-outomasiefout in %s: %s

en: Object Properties
af: Objek-eienskappe

en: Objects must have an id attribute
af: Objekte moet elkeen 'n id-attribuut hê

en: Open File
af: Open Lêer

en: Open HTML document
af: Maak HTML-dokument oop

en: Open file "%s"
af: Open lêer "%s"

en: Operation not permitted.
af: Bewerking nie toelaatbaar.

en: Option '%s' requires a value.
af: Opsie '%s' vereis 'n waarde.

en: Option '%s': '%s' cannot be converted to a date.
af: Opsie '%s': '%s' kan nie na 'n datum omgeskakel word nie.

en: Options
af: Opstellings

en: Orientation
af: Oriëntasie

en: PCX: couldn't allocate memory
af: PCX: kon geen geheue reserveer

en: PCX: image format unsupported
af: PCX: lêerformaat word nie ondersteun nie

en: PCX: invalid image
af: PCX: ongeldige beeld

en: PCX: this is not a PCX file.
af: PCX: dit is nie 'n PCX-lêer nie.

en: PCX: unknown error !!!
af: PCX: onbekende fout!

en: PCX: version number too low
af: PCX: weergawenommer te laag

en: PNM: Couldn't allocate memory.
af: PNM: kon nie geheue reserveer nie.

en: PNM: File format is not recognized.
af: PNM: lêerformaat onbekend.

en: PNM: File seems truncated.
af: PNM: lêer lyk afgekap.

en: Page %d
af: Bladsy %d

en: Page %d of %d
af: Bladsy %d van %d

en: Page Setup
af: Bladsy-opstelling

en: Page setup
af: Bladsy-opstelling

en: Pages
af: Bladsye

en: Paper size
af: Papiergrootte

en: Paragraph styles
af: Paragraafstyle

en: Passing a already registered object to SetObject
af: 'n Reedsgeregistreerde objek word aangestuur vir SetObject

en: Paste
af: Plak

en: Paste selection
af: Plak seleksie

en: Peri&od
af: P&unt

en: Permissions
af: Magtigings

en: Picture Properties
af: Prent-eienskappe

en: Pipe creation failed
af: Opstel van pyp het misluk

en: Please choose a valid font.
af: Kies asb. 'n geldige lettertipe.

en: Please choose an existing file.
af: Kies asb. 'n bestaande lêer.

en: Please choose the page to display:
af: Kies die bladsy om te vertoon:

en: Please choose which ISP do you want to connect to
af: Kies asb. 'n internetdiensverskaffer om mee te koppel

en: Please wait while printing...
af: Wag asb. tydens drukwerk...

en: Portrait
af: Regop

en: Position
af: Posisie

en: PostScript file
af: PostScript-lêer

en: Preferences
af: Voorkeure

en: Preferences...
af: Voorkeure...

en: Preparing
af: Berei tans voor

en: Preview:
af: Drukvoorskou:

en: Previous page
af: Vorige bladsy

note: TRANSLATORS: Name of keyboard key
en: Print
af: Druk

en: Print Preview
af: Drukvoorskou

en: Print Preview Failure
af: Drukvoorskou het misluk

en: Print Range
af: Drukomvang

en: Print Setup
af: Drukopstelling

en: Print in colour
af: Druk in kleur

en: Print previe&w...
af: &Drukvoorskou...

en: Print preview...
af: Drukvoorskou...

en: Print spooling
af: Drukwerkskedulering

en: Print this page
af: Druk hierdie bladsy

en: Print to File
af: Druk na 'n lêer

en: Print...
af: Druk...

en: Printer
af: Drukker

en: Printer command:
af: Drukkerbevel:

en: Printer options
af: Drukker-opsies

en: Printer options:
af: Drukkeropsies:

en: Printer...
af: Drukker...

en: Printer:
af: Drukker:

en: Printing
af: Druk tans

en: Printing Error
af: Drukwerkfout

en: Printing page %d of %d
af: Druk tans bladsy %d van %d

en: Printing page %d...
af: Druk tans bladsy %d...

en: Printing...
af: Druk tans...

en: Progress:
af: Vordering:

en: Properties
af: Eienskappe

en: Property
af: Eienskap

en: Quarto, 215 x 275 mm
af: Kwarto, 215 x 275 mm

en: Question
af: Vraag

en: Quit
af: Sluit af

en: Quit %s
af: Sluit %s af

en: Quit this program
af: Sluit die program af

en: Read error on file '%s'
af: Leesfout by lêer '%s'

en: Ready
af: Gereed

en: Redo
af: Herdoen

en: Redo last action
af: Herdoen laaste aksie

en: Refresh
af: Verfris

en: Registry key '%s' already exists.
af: Registersleutel '%s' bestaan al.

en: Registry key '%s' does not exist, cannot rename it.
af: Registersleutel '%s' bestaan nie, kan dit dus nie hernoem nie.

en: Registry key '%s' is needed for normal system operation,
    deleting it will leave your system in unusable state:
    operation aborted.
af: Registersleutel '%s' is nodig vir normale stelselgebruik,
    as jy dit uitvee word jou stelsel onbruikbaar:
    bewerking is laat vaar.

en: Registry value '%s' already exists.
af: Registerwaarde '%s' bestaan al.

en: Regular
af: Gewoon

en: Relative
af: Relatief

en: Relevant entries:
af: Relevante inskrywings:

en: Remaining time:
af: Oorblywende tyd:

en: Remove
af: Verwyder

en: Remove Bullet
af: Verwyder koeëltjie

en: Remove current page from bookmarks
af: Verwyder huidige bladsy uit gunstelinge

en: Renderer "%s" has incompatible version %d.%d and couldn't be loaded.
af: Renderer "%s" het onversoenbare weergawe %d.%d en kon nie gelaai word nie.

en: Renumber List
af: Hernommeer lys

en: Rep&lace
af: &Vervang

en: Replace
af: Vervang

en: Replace &all
af: Vervang &almal

en: Replace selection
af: Vervang seleksie

en: Replace with:
af: Vervang met:

en: Ridge
af: Rif

note: TRANSLATORS: Keystroke for manipulating a tree control TRANSLATORS: Name of keyboard key
en: Right
af: Regs

en: Right margin (mm):
af: Regterkantlyn (mm):

en: Right-align text.
af: Belyn teks regs.

en: Save
af: Stoor

en: Save %s file
af: Stoor %s-lêer

en: Save &As...
af: Stoor &as...

en: Save As
af: Stoor as

en: Save as
af: Stoor as

en: Save current document
af: Stoor huidige dokument

en: Save current document with a different filename
af: Stoor huidige dokument met 'n ander lêernaam

en: Save log contents to file
af: Stoor boekstawing-inhoud na lêer

en: Script
af: Skrif-letter

en: Search
af: Soek

en: Search contents of help book(s) for all occurrences of the text you typed above
af: Soek in inhoudsopgawe van hulplêer(s) vir alle voorkomste van die teks wat bó getik is

en: Search direction
af: Soekrigting

en: Search for:
af: Soek na:

en: Search in all books
af: Soek in alle boeke

en: Searching...
af: Soek tans...

en: Sections
af: Seksies

en: Seek error on file '%s'
af: Soekfout by lêer '%s'

en: Select &All
af: Kies &alles

en: Select All
af: Kies alles

en: Select a document template
af: Kies 'n dokumentsjabloon

en: Select a document view
af: Kies 'n dokumentweergawe

en: Select regular or bold.
af: Kies tussen gewone of vetdruk.

en: Select regular or italic style.
af: Kies tussen gewone of kursiewe styl.

en: Select underlining or no underlining.
af: Kies met of sonder onderstreep.

en: Selection
af: Seleksie

en: Selects the list level to edit.
af: Kies watter lysvlak om te redigeer.

en: Separator expected after the option '%s'.
af: Skeidingsteken is verwag na die opsie '%s'.

en: SetProperty called w/o valid setter
af: SetProperty is geroep sonder geldige 'set'-metode

en: Setup...
af: Opstelling...

en: Several active dialup connections found, choosing one randomly.
af: Meer as een aktiewe inbelverbindings gevind, willekeurige keuse is gemaak.

en: Show &hidden directories
af: Wys &verborge gidse

en: Show &hidden files
af: Wys &verborge lêers

en: Show All
af: Wys almal

en: Show about dialog
af: Wys "Aangaande"-dialoog

en: Show all
af: Wys alles

en: Show all items in index
af: Wys alle items in die indeks

en: Show/hide navigation panel
af: Wys/verberg navigasiepaneel

en: Shows a Unicode subset.
af: Wys 'n Unicode-substel.

en: Shows a preview of the font.
af: Wys 'n voorskou van die lettertipe.

en: Shows a preview of the paragraph settings.
af: Wys 'n voorskou van die paragraafinstellings.

en: Shows the font preview.
af: Wys die lettertipevoorskou.

en: Simple monochrome theme
af: Eenvoudige monochroomtema

en: Single
af: Enkel

en: Size
af: Grootte

en: Size:
af: Grootte:

en: Skip
af: Slaan oor

en: Slant
af: Skuins

en: Small C&apitals
af: &Klein hoofletters

en: Solid
af: Solied

en: Sorry, could not open this file.
af: Jammer, hierdie lêer kon nie oopgemaak word nie.

en: Sorry, not enough memory to create a preview.
af: Jammer, onvoldoende geheue vir drukvoorskou.

en: Sorry, that name is taken. Please choose another.
af: Jammer, daardie naam is gevat. Kies gerus 'n ander een.

en: Sorry, the format for this file is unknown.
af: Jammer, die lêer het 'n onbekende formaat.

en: Sound data are in unsupported format.
af: Klankdata se formaat word nie ondersteun nie.

en: Sound file '%s' is in unsupported format.
af: Klanklêer '%s' se formaat word nie ondersteun nie.

en: Spacing
af: Spasiëring

en: Spell Check
af: Speltoets

en: Standard
af: Standaard

en: Statement, 5 1/2 x 8 1/2 in
af: VSA Statement, 5 1/2 x 8 1/2 duim

en: Static
af: Staties

en: Strikethrough
af: Deurhaal

en: String To Colour : Incorrect colour specification : %s
af: String-na-kleur : Verkeerde kleurspesifikasie : %s

en: Style Organiser
af: Stylorganiseerder

en: Style:
af: Styl:

en: Subscrip&t
af: Onde&rskrif

en: Supe&rscript
af: Bosk&rif

en: Swiss
af: Switsers

en: Symbol
af: Simbool

en: Symbols
af: Simbole

en: TIFF: Couldn't allocate memory.
af: TIFF: kon nie geheue reserveer nie.

en: TIFF: Error loading image.
af: TIFF: fout by laai van beeld.

en: TIFF: Error reading image.
af: TIFF: fout by lees van beeld.

en: TIFF: Error saving image.
af: TIFF: fout by stoor van beeld.

en: TIFF: Error writing image.
af: TIFF: fout by skryf van beeld.

en: TIFF: Image size is abnormally big.
af: TIFF: beeldgrootte is abnormaal groot.

en: Table Properties
af: Tabel-eienskappe

en: Tabloid Extra 11.69 x 18 in
af: VSA Tabloid ekstra 11.69 x 18 duim

en: Tabloid, 11 x 17 in
af: VSA Tabloid, 11 x 17 duim

en: Teletype
af: Nie-proporsioneel (Teletype)

en: Templates
af: Sjablone

en: Thai (ISO-8859-11)
af: Thais (ISO-8859-11)

en: The FTP server doesn't support passive mode.
af: Die FTP-bediener ondersteun nie passiewe modus nie.

en: The FTP server doesn't support the PORT command.
af: Die FTP-bediener ondersteun nie die PORT-opdrag nie.

en: The available bullet styles.
af: Die beskikbare koeëltjiestyle.

en: The available styles.
af: Die beskikbare style.

en: The background colour.
af: Die agtergrondkleur.

en: The bullet character.
af: Die koeëltjiekarakter.

en: The character code.
af: Die karakterkode.

en: The charset '%s' is unknown. You may select
    another charset to replace it with or choose
    [Cancel] if it cannot be replaced
af: Die karakterstel '%s' is onbekend. Jy kan 'n ander
    karakterstel kies om te vervang of kies [Kanselleer]
    as dit nie vervang kan word nie

en: The clipboard format '%d' doesn't exist.
af: Die knipbord-formaat '%d' bestaan nie.

en: The default style for the next paragraph.
af: Die verstekstyl vir die volgende paragraaf.

en: The directory '%s' does not exist
    Create it now?
af: Die gids '%s' bestaan nie
    Moet dit nou gemaak word?

en: The document "%s" doesn't fit on the page horizontally and will be truncated if printed.
    
    Would you like to proceed with printing it nevertheless?
af: Die dokument "%s" pas nie horisontaal op die bladsy nie en sal afgekap word as dit gedruk word.
    
    Wil u nogtans voortgaan om te druk?

en: The file '%s' doesn't exist and couldn't be opened.
    It has been removed from the most recently used files list.
af: Die lêer '%s' bestaan nie en kon nie oopgemaak word nie.
    Dit is verwyder van die lys van 'onlangse lêers'.

en: The first line indent.
af: Die eerste lyn se keep.

en: The following standard GTK+ options are also supported:
af: Die volgende standaard-GTK+-keuses word ook ondersteun:

en: The font colour.
af: Die tekskleur.

en: The font family.
af: Die lettertipe se familie.

en: The font point size.
af: Die puntgrootte van die lettertipe.

en: The font size in points.
af: Lettergrootte in punte.

en: The font style.
af: Die lettertipestyl.

en: The font weight.
af: Die lettertipegewig.

en: The left indent.
af: Die linkerkeep

en: The line spacing.
af: Die lynspasiëring.

en: The object height.
af: Die objekhoogte.

en: The object width.
af: Die objekwydte.

en: The previous message repeated once.
af: Die vorige boodskap het een keer herhaal.

en: The range to show.
af: Die omvang om te wys.

en: The required parameter '%s' was not specified.
af: Die vereiste parameter '%s' is nie gespesifiseer nie.

en: The right indent.
af: Die regterkeep.

en: The spacing after the paragraph.
af: Die spasiëring ná die paragraaf.

en: The spacing before the paragraph.
af: Die spasiëring voor die paragraaf.

en: The style name.
af: Die stylnaam.

en: The style on which this style is based.
af: Die styl waarop hierdie styl gebaseer is.

en: The style preview.
af: Die stylvoorskou.

en: The system cannot find the file specified.
af: Die stelsel kan nie die gespesifiseerde lêer kry nie.

en: The tab position.
af: Die oortjieposisie.

en: The tab positions.
af: Die oortjieposisies.

en: The text couldn't be saved.
af: Die teks kon nie gestoor word nie.

en: The value for the option '%s' must be specified.
af: Die waarde voor die opsie '%s' moet gespesifiseer word.

en: The version of remote access service (RAS) installed on this machine is too old, please upgrade (the following required function is missing: %s).
af: Die weergawe van die inbelprogrammatuur (RAS) op hierdie masjien is te oud (die volgende benodigde funksie ontbreek: %s).

en: There was a problem during page setup: you may need to set a default printer.
af: Daar was 'n probleem tydens bladsy-opstelling: Jy moet dalk 'n standaarddrukker opstel.

en: This document doesn't fit on the page horizontally and will be truncated when it is printed.
af: Hierdie dokument pas nie horisontaal op die bladsy nie en sal afgekap word as dit gedruk word.

en: Thread module initialization failed: cannot store value in thread local storage
af: Inisialisasie van uitvoerdraadmodule het misluk: kan geen waarde in lokale uitvoerdraad-geheueruimte stoor nie.

en: Thread module initialization failed: failed to create thread key
af: Inisialisasie van uitvoerdraadmodule het misluk: 'n uitvoerdraad-sleutel kon nie geskep word nie

en: Thread module initialization failed: impossible to allocate index in thread local storage
af: Inisialisasie van uitvoerdraadmodule het misluk: onmoontlik om 'n indeks te reserveer in lokale uitvoerdraad-geheueruimte.

en: Thread priority setting is ignored.
af: Uitvoerdraad-prioriteitstelling is geïgnoreer.

en: Tile &Horizontally
af: Teël &horisontaal

en: Tile &Vertically
af: Teël &vertikaal

en: Timeout while waiting for FTP server to connect, try passive mode.
af: Wagtyd vir FTP-bediener om te koppel het uitgetel. Probeer passiewe modus.

en: Tip of the Day
af: Wenk van die dag

en: Tips not available, sorry!
af: Wenke is nie beskikbaar nie, jammer!

en: To:
af: Aan:

en: Too many EndStyle calls!
af: Te veel EndStyle-roepe!

en: Top
af: Bokant

en: Top margin (mm):
af: Boonste kantlyn (mm):

en: Translations by
af: Vertalings deur

en: Translators
af: Vertalers

note: TRANSLATORS: Name of Boolean true value
en: True
af: Waar

en: Trying to remove file '%s' from memory VFS, but it is not loaded!
af: Poging om lêer '%s' uit VFS in geheue te verwyder, maar dit is nie gelaai nie!

en: Turkish (ISO-8859-9)
af: Turks (ISO-8859-9)

en: Type
af: Tipe

en: Type a size in points.
af: Tik 'n grootte in punte.

en: Type must have enum - long conversion
af: Tipe moet 'n enum - long omskakeling bevat

en: US Std Fanfold, 14 7/8 x 11 in
af: VSA Std Fanfold, 14 7/8 x 11 duim

en: Unable to close path '%s'
af: Kan nie die pad '%s' toemaak nie

en: Unable to initialize GTK+, is DISPLAY set properly?
af: Kan nie GTK+ inisialiseer nie. Is DISPLAY reg ingestel?

en: Unable to open path '%s'
af: Kan nie die pad '%s' open nie

en: Unable to open requested HTML document: %s
af: Kan gevraagde HTML-dokument nie oopmaak nie: %s

en: Unable to play sound asynchronously.
af: Klank kan nie asinkronies gespeel word nie.

en: Underline
af: Onderstreep

note: TRANSLATORS: Label of underlined font
en: Underlined
af: Onderstreep

en: Undo
af: Ontdoen

en: Undo last action
af: Ontdoen laaste aksie

en: Unexpected characters following option '%s'.
af: Onverwagte karakters wat volg op opsie '%s'.

en: Unexpected parameter '%s'
af: Onverwagte parameter '%s'

en: Unicode 16 bit (UTF-16)
af: Unicode 16 bis (UTF-16)

en: Unicode 16 bit Big Endian (UTF-16BE)
af: Unicode 16 bis Big Endian (UTF-16BE)

en: Unicode 16 bit Little Endian (UTF-16LE)
af: Unicode 16 bis Little Endian (UTF-16LE)

en: Unicode 32 bit (UTF-32)
af: Unicode 32 bis (UTF-32)

en: Unicode 32 bit Big Endian (UTF-32BE)
af: Unicode 32 bis Big Endian (UTF-32BE)

en: Unicode 32 bit Little Endian (UTF-32LE)
af: Unicode 32 bis Little Endian (UTF-32LE)

en: Unicode 7 bit (UTF-7)
af: Unicode 7-bis (UTF-7)

en: Unicode 8 bit (UTF-8)
af: Unicode 8-bis (UTF-8)

en: Unindent
af: Keep uit

en: Units for the object height.
af: Eenhede vir die objekhoogte.

en: Units for the object width.
af: Eenhede vir die objekwydte.

en: Unknown
af: Onbekend

en: Unknown DDE error %08x
af: Onbekende DDE-fout %08x

en: Unknown Object passed to GetObjectClassInfo
af: Onbekende objek is aangestuur vir GetObjectClassInfo

en: Unknown encoding (%d)
af: Onbekende kodering (%d)

en: Unknown error %08x
af: Onbekende fout %08x

en: Unknown long option '%s'
af: Onbekende lang opsie '%s'

en: Unknown option '%s'
af: Onbekende opsie '%s'

en: Unmatched '{' in an entry for mime type %s.
af: On-afgeslote '{' in mime-tipe %s inskrywing.

en: Unnamed command
af: Naamlose bevel

note: TRANSLATORS: Text  displayed for unspecified value
en: Unspecified
af: Nie gespesifiseer nie

en: Unsupported clipboard format.
af: Nie-ondersteunde knipbord-formaat.

en: Unsupported theme '%s'.
af: Nie-ondersteunde tema '%s'.

note: TRANSLATORS: Name of keyboard key
en: Up
af: Op

en: Upper case letters
af: Hoofletters

en: Upper case roman numerals
af: Groot romeinse syfers

en: Usage: %s
af: Gebruik: %s

en: Use the current alignment setting.
af: Gebruik die huidige instelling vir belyning.

en: Validation conflict
af: Geldigheidskonflik

en: Value
af: Waarde

en: Value must be %s or higher.
af: Waarde moet %s of meer wees.

en: Value must be %s or less.
af: Waarde moet %s of minder wees.

en: Value must be between %s and %s.
af: Waarde moet tussen %s en %s wees.

en: Version
af: Weergawe

en: Vertical alignment.
af: Vertikale belyning

en: View files as a detailed view
af: Wys lêers in detail-aansig

en: View files as a list view
af: Wys lêers in lys-aansig

en: Views
af: Aansigte

en: Warning:
af: Waarskuwing:

note: TRANSLATORS: Label of font weight
en: Weight
af: Gewig

en: Western European (ISO-8859-1)
af: Wes-Europees (ISO-8859-1)

en: Western European with Euro (ISO-8859-15)
af: Wes-Europees met Euro teken (ISO-8859-15)

en: Whether the font is underlined.
af: Of die lettertipe onderstreep word.

en: Whole word
af: Heelwoorde

en: Whole words only
af: Slegs heelwoorde

en: Win32 theme
af: Win32-tema

en: Windows Arabic (CP 1256)
af: Windows Arabies (CP 1256)

en: Windows Baltic (CP 1257)
af: Windows Balties (CP 1257)

en: Windows Central European (CP 1250)
af: Windows Sentraal Europees (CP 1250)

en: Windows Chinese Simplified (CP 936) or GB-2312
af: Windows Vereenvoudigde Sjinees (CP 936) of GB-2312

en: Windows Chinese Traditional (CP 950) or Big-5
af: Windows Tradisionele Sjinees (CP 950) of Big-5

en: Windows Cyrillic (CP 1251)
af: Windows Cyrillies (CP 1251)

en: Windows Greek (CP 1253)
af: Windows Grieks (CP 1253)

en: Windows Hebrew (CP 1255)
af: Windows Hebreeus (CP 1255)

en: Windows Japanese (CP 932) or Shift-JIS
af: Windows Japannees (CP 932) of Shift-JIS

en: Windows Korean (CP 949)
af: Windows Koreaans (CP 949)

en: Windows Turkish (CP 1254)
af: Windows Turks (CP 1254)

en: Windows Vietnamese (CP 1258)
af: Windows Viëtnamees (CP 1258)

en: Windows Western European (CP 1252)
af: Windows Wes Europees (CP 1252)

en: Windows/DOS OEM Cyrillic (CP 866)
af: Windows/DOS OEM Cyrillies (CP 866)

en: Write error on file '%s'
af: Skryffout by lêer '%s'

en: XML parsing error: '%s' at line %d
af: XML-ontledingsfout: '%s' in lyn %d

en: XPM: Malformed pixel data!
af: XPM: Misvormde pixel data!

en: XPM: incorrect colour description in line %d
af: XPM: verkeerde kleurbeskrywing in lyn %d

en: Yes
af: Ja

en: You cannot add a new directory to this section.
af: Jy kan nie 'n nuwe gids by hierdie seksie voeg nie.

en: Zoom &In
af: Zoem &in

en: Zoom &Out
af: Zoem &uit

en: Zoom In
af: Zoem in

en: Zoom Out
af: Zoem uit

en: Zoom to Fit
af: Zoem om te pas

en: a DDEML application has created a prolonged race condition.
af: 'n DDEML-toepassing het deur 'n wedrentoestand geheuegebrek veroorsaak.

en: a DDEML function was called without first calling the DdeInitialize function,
    or an invalid instance identifier
    was passed to a DDEML function.
af: 'n DDEML-funksie is geroep sonder om eers die DdeInitialize-funksie te roep
    of 'n ongeldige proses-ID is deurgegee aan 'n DDEML-funksie.

en: a client's attempt to establish a conversation has failed.
af: Kliënt se poging om 'n gesprek te begin, het misluk.

en: a memory allocation failed.
af: 'n geheuereservering het misluk.

en: a parameter failed to be validated by the DDEML.
af: 'n parameter kon nie deur die DDEML gevalideer word nie.

en: a request for a synchronous advise transaction has timed out.
af: 'n versoek vir 'n sinkrone advies-transaksie se tyd is verstreke.

en: a request for a synchronous data transaction has timed out.
af: 'n versoek vir 'n sinkrone data-transaksie se tyd is verstreke.

en: a request for a synchronous execute transaction has timed out.
af: 'n versoek vir 'n sinkrone uitvoer-transaksie se tyd is verstreke.

en: a request for a synchronous poke transaction has timed out.
af: 'n versoek vir 'n sinkrone 'poke'-transaksie se tyd is verstreke.

en: a request to end an advise transaction has timed out.
af: 'n versoek vir beëindiging van 'n advies-transaksie se tyd is verstreke.

en: a server-side transaction was attempted on a conversation
    that was terminated by the client, or the server
    terminated before completing a transaction.
af: vanaf die bediener is gepoog om 'n transaksie op die gesprek uit te voer
    wat deur die kliënt beëindig is of deur die bediener laat vaar is
    voordat die transaksie voltooi is.

en: a transaction failed.
af: 'n transaksie het misluk.

en: an application initialized as APPCLASS_MONITOR has
    attempted to perform a DDE transaction,
    or an application initialized as APPCMD_CLIENTONLY has 
    attempted to perform server transactions.
af: 'n toepassing wat as APPCLASS_MONITOR begin is, het probeer om
    'n DDE-transaksie uit te voer of 'n toepassing wat as APPCMD_CLIENTONLY 
    begin is, het probeer om 'n bediener-transaksie uit te voer.

en: an internal call to the PostMessage function has failed.
af: 'n interne oproep van die PostMessage-funksie het misluk.

en: an internal error has occurred in the DDEML.
af: 'n interne fout het voorgekom in die DDEML.

en: an invalid transaction identifier was passed to a DDEML function.
    Once the application has returned from an XTYP_XACT_COMPLETE callback,
    the transaction identifier for that callback is no longer valid.
af: 'n ongeldige transaksie-id is deurgegee aan 'n DDEML-funksie.
    As die toepassing verdergaan na 'n XTYP_XACT_COMPLETE-callback dan is
    die transaksie-id vir die callback nie meer geldig nie.

en: attempt to change immutable key '%s' ignored.
af: poging tot wysiging van onveranderbare sleutel '%s' geïgnoreer.

en: bad arguments to library function
af: verkeerde argumente vir biblioteekfunksie

en: bad signature
af: slegte handtekening

en: binary
af: binêr

en: bold
af: vet

en: can't close file '%s'
af: kan lêer '%s' nie toemaak nie

en: can't close file descriptor %d
af: kan lêeretiket %d nie toemaak nie

en: can't commit changes to file '%s'
af: kan verandering nie deurvoer na lêer '%s' nie

en: can't create file '%s'
af: kan lêer '%s' nie maak nie

en: can't delete user configuration file '%s'
af: kan lêer met gebruikersopstelling '%s' nie uitvee nie

en: can't determine if the end of file is reached on descriptor %d
af: kan nie bepaal of lêereinde bereik is vir lêeretiket %d nie

en: can't find length of file on file descriptor %d
af: kan lêerlengte nie vind vir lêeretiket %d nie

en: can't find user's HOME, using current directory.
af: kan gebruiker se tuisgids nie vind nie, gebruik dus huidige gids.

en: can't flush file descriptor %d
af: kan lêeretiket %d nie leegmaak nie

en: can't get seek position on file descriptor %d
af: kan nie soekposisie verkry by lêeretiket %d nie

en: can't load any font, aborting
af: kan geen lettertipe laai nie, besig om te laat vaar

en: can't open file '%s'
af: kan lêer '%s' nie oopmaak nie

en: can't open global configuration file '%s'.
af: kan globale konfigurasielêer '%s' nie oopmaak nie.

en: can't open user configuration file '%s'.
af: kan gebruikers-konfigurasielêer '%s' nie oopmaak nie.

en: can't open user configuration file.
af: kan gebruikers-konfigurasielêer nie oopmaak nie.

en: can't read from file descriptor %d
af: kan nie lees van lêeretiket %d

en: can't remove file '%s'
af: kan lêer '%s' nie verwyder nie

en: can't remove temporary file '%s'
af: kan tydelike lêer '%s' nie verwyder nie

en: can't seek on file descriptor %d
af: kan nie 'n soekbewerking doen op lêeretiket %d nie

en: can't write buffer '%s' to disk.
af: kan buffer '%s' nie na skyf skryf nie.

en: can't write to file descriptor %d
af: kan nie skryf na lêeretiket %d nie

en: can't write user configuration file.
af: kan gebruikers-konfigurasielêer nie skryf nie.

en: checksum error
af: toetssomfout

en: compression error
af: inpakfout

en: date
af: datum

en: decompression error
af: uitpakfout

en: default
af: standaard

en: eighteenth
af: agtiende

en: eighth
af: agtste

en: eleventh
af: elfde

en: entry '%s' appears more than once in group '%s'
af: inskrywing '%s' kom meer as één keer voor in groep '%s'

en: error in data format
af: fout in dataformaat

en: error opening file
af: fout tydens oopmaak van lêer

en: failed to flush the file '%s'
af: leegmaak van lêer '%s' het misluk

en: fifteenth
af: vyftiende

en: fifth
af: vyfde

en: files
af: lêers

en: first
af: eerste

en: font size
af: lettergrootte

en: fourteenth
af: veertiende

en: fourth
af: vierde

en: generate verbose log messages
af: genereer uitgebreide boekstaafboodskappe

en: image
af: beeld

en: incorrect event handler string, missing dot
af: verkeerde gebeurtenishanteerder, punt ontbreek

en: invalid message box return value
af: ongeldige teruggee-waarde van boodskapvenster

en: invalid zip file
af: ongeldig ZIP-lêer

en: italic
af: kursief

en: light
af: lig

en: locale '%s' cannot be set.
af: landinstelling '%s' kan nie opgestel word nie.

en: midnight
af: middernag

en: nineteenth
af: negentiende

en: ninth
af: negende

en: no DDE error.
af: geen DDE-fout.

en: no error
af: geen fout

en: no fonts found in %s, using builtin font
af: Geen lettertipes in %s gevind nie. Gebruik ingeboude een.

en: noname
af: naamloos

en: noon
af: middag

en: normal
af: normaal

en: objects cannot have XML Text Nodes
af: objekte kan nie XML-teksnodusse bevat nie

en: out of memory
af: te min geheue

en: read error
af: leesfout

en: reentrancy problem.
af: probleem met hertoetreding.

en: second
af: tweede

en: seek error
af: soekfout

en: seventeenth
af: sewentiende

en: seventh
af: sewende

en: show this help message
af: Wys hierdie hulpboodskap

en: sixteenth
af: sestiende

en: sixth
af: sesde

en: specify display mode to use (e.g. 640x480-16)
af: Kies die vertoonskerm modus (bv. 640x480-16) om te gebruik

en: specify the theme to use
af: Kies die tema om te gebruik

en: standard/circle
af: standaard/sirkel

en: standard/circle-outline
af: standaard/sirkelbuitelyn

en: standard/diamond
af: standaard/diamant

en: standard/square
af: standaard/vierkant

en: standard/triangle
af: standaard/driehoek

en: strikethrough
af: deurhaal

en: tenth
af: tiende

en: the response to the transaction caused the DDE_FBUSY bit to be set.
af: die antwoord op die transaksie het die DDE_FBUSY-bit na 1 gestel.

en: third
af: derde

en: thirteenth
af: dertiende

en: today
af: vandag

en: tomorrow
af: môre

en: twelfth
af: twaalfde

en: twentieth
af: twintigste

en: underlined
af: onderstreep

en: unexpected " at position %d in '%s'.
af: onverwagte " op posisie %d in '%s'.

en: unknown
af: onbekend

en: unknown class %s
af: onbekende klas %s

en: unknown error
af: onbekende fout

en: unknown error (error code %08x).
af: onbekende fout (foutnommer %08x).

en: unknown-%d
af: onbekend-%d

en: unnamed
af: naamloos

en: unnamed%d
af: naamloos%d

en: using catalog '%s' from '%s'.
af: katalogus '%s' van '%s' word gebruik.

en: write error
af: skryffout

en: wxGetTimeOfDay failed.
af: wxGetTimeOfDay het misluk.

en: wxWidgets could not open display for '%s': exiting.
af: wxWidgets kon vertoonskerm nie oopmaak vir '%s' nie: gaan afsluit.

en: wxWidgets could not open display. Exiting.
af: wxWidgets kon vertoonskerm nie oopmaak nie. Gaan dus uit.

en: yesterday
af: gister

en: zlib error %d
af: zlib fout %d
