slick-greeter - en to da translation catalogue (48 entries)

en: Enter password for %s
da: Indtast adgangskode for %s

en: Enter your username
da: Indtast dit brugernavn

en: Password:
da: Adgangskode:

en: Username:
da: Brugernavn:

en: Invalid password, please try again
da: Forkert adgangskode, prøv venligst igen

en: Failed to authenticate
da: Godkendelse mislykkedes

en: Failed to start session
da: Opstart af session mislykkedes

en: Logging in...
da: Logger ind …

en: Login Screen
da: Loginskærm

en: Back
da: Tilbage

en: Power:
da: Strøm:

en: Accessibility
da: Tilgængelighed

en: Onscreen keyboard
da: Skærmtastatur

en: High Contrast
da: Høj kontrast

en: Screen Reader
da: Skærmoplæser

en: Quit...
da: Afslut …

en: Suspend
da: Hviletilstand

en: Hibernate
da: Dvaletilstand

en: Keyboard layout:
da: Tastaturlayout:

en: More layouts...
da: Flere layout …

en: Session Options
da: Sessionsegenskaber

en: Select desktop environment
da: Vælg skrivebordsmiljø

en: Goodbye. Would you like to...
da: Farvel. Vil du  …

en: Shut Down
da: Sluk

en: Are you sure you want to shut down the computer?
da: Er du sikker på, at du vil slukke computeren?

en: Other users are currently logged in to this computer, shutting down now will also close these other sessions.
da: Der er i øjeblikket andre brugere som er logget ind på computeren - hvis den slukkes, vil de andre sessioner også blive lukket.

en: Restart
da: Genstart

en: Show release version
da: Vis udgivelsesversion

en: Run in test mode
da: Kør i testtilstand

en: Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
da: Kør “%s --help” for at se den fulde liste over tilgængelige kommandolinjetilvalg.

en: %s (Default)
da: %s (Standard)

en: Guest Session
da: Gæstesession

en: Please enter a complete e-mail address
da: Indtast venligst en komplet e-mailadresse

en: Incorrect e-mail address or password
da: Forkert e-mailadresse eller adgangskode

en: If you have an account on an RDP or Citrix server, Remote Login lets you run applications from that server.
da: Hvis du har en konto på en RDP- eller Citrix-server, så lader fjernlogin dig køre programmer fra denne server.

en: If you have an account on an RDP server, Remote Login lets you run applications from that server.
da: Hvis du har en konto på en RDP-server, så lader fjernlogin dig køre programmer på denne server.

en: Cancel
da: Annullér

en: Set Up...
da: Opsæt  …

en: You need an Ubuntu Remote Login account to use this service. Would you like to set up an account now?
da: Du skal have en konto til Ubuntu fjernlogin for at kunne bruge denne tjeneste. Vil du opsætte en konto nu?

en: You need an Ubuntu Remote Login account to use this service. Visit uccs.canonical.com to set up an account.
da: Du skal have en konto til Ubuntu fjernlogin for at kunne bruge denne tjeneste. Besøg uccs.canonical.com for at opsætte en konto.

en: Server type not supported.
da: Servertypen understøttes ikke.

en: Domain:
da: Domæne:

en: Email address:
da: E-mailadresse:

en: Log In
da: Log ind

en: Login as %s
da: Log ind som %s

en: Retry
da: Prøv igen

en: Retry as %s
da: Prøv igen som %s

en: Login
da: Log ind
