slick-greeter - en to el translation catalogue (48 entries)

en: Enter password for %s
el: Πληκτρολογήστε κωδικό πρόσβασης για %s

en: Enter your username
el: Εισάγετε το όνομα χρήστη σας

en: Password:
el: Κωδικός:

en: Username:
el: Όνομα χρήστη:

en: Invalid password, please try again
el: Λανθασμένος κωδικός, παρακαλώ δοκιμάστε ξανά

en: Failed to authenticate
el: Αποτυχία ταυτοποίησης

en: Failed to start session
el: Αποτυχία εκκίνησης της συνεδρίας

en: Logging in...
el: Σύνδεση...

en: Login Screen
el: Οθόνη εισόδου

en: Back
el: Πίσω

en: Power:
el: Ισχύς:

en: Accessibility
el: Προσβασιμότητα

en: Onscreen keyboard
el: Πληκτρολόγιο οθόνης

en: High Contrast
el: Υψηλή αντίθεση

en: Screen Reader
el: Εφαρμογή ανάγνωσης οθόνης

en: Quit...
el: Τερματισμός...

en: Suspend
el: Αναστολή λειτουργίας

en: Hibernate
el: Αδρανοποίηση

en: Keyboard layout:
el: Διάταξη πληκτρολογίου:

en: More layouts...
el: Περισσότερες διατάξεις...

en: Session Options
el: Επιλογές Συνεδρίας

en: Select desktop environment
el: Επιλέξτε περιβάλλον εργασίας

en: Goodbye. Would you like to...
el: Αντιο σας. Θα θέλατε να...

en: Shut Down
el: Τερματισμός

en: Are you sure you want to shut down the computer?
el: Θέλετε σίγουρα να τερματίσετε τη λειτουργία του υπολογιστή;

en: Other users are currently logged in to this computer, shutting down now will also close these other sessions.
el: Αυτή τη στιγμή υπάρχουν κι άλλοι χρήστες συνδεδεμένοι σε αυτόν τον υπολογιστή. Αν τερματίσετε τώρα, αυτό θα προκαλέσει τον τερματισμό και εκείνων των συνεδριών.

en: Restart
el: Επανεκκίνηση

en: Show release version
el: Εμφάνιση έκδοσης κυκλοφορίας

en: Run in test mode
el: Εκτέλεση σε λειτουργία δοκιμής

en: Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
el: Εκτελέστε «%s --help» για να δείτε μια πλήρη λίστα των διαθέσιμων επιλογών της γραμμής εντολών.

en: %s (Default)
el: %s (Προεπιλογή)

en: Guest Session
el: Συνεδρία επισκέπτη

en: Please enter a complete e-mail address
el: Παρακαλώ εισάγετε μια πλήρη διεύθυνση e-mail

en: Incorrect e-mail address or password
el: Λανθασμένo e-mail ή κωδικός πρόσβασης

en: If you have an account on an RDP or Citrix server, Remote Login lets you run applications from that server.
el: Αν διαθέτετε λογαριασμό σε RDP ή Citrix  διακομιστή, με την Απομακρυσμένη σύνδεση μπορείτε να εκτελείτε εφαρμογές από αυτόν τον εξυπηρετητή.

en: If you have an account on an RDP server, Remote Login lets you run applications from that server.
el: Αν έχετε λογαριασμό σε έναν εξυπηρετητή RDP, τότε η Απομακρυσμένη σύνδεση σας επιτρέπει να εκτελέσετε εφαρμογές από αυτόν τον εξυπηρετητή.

en: Cancel
el: Ακύρωση

en: Set Up...
el: Στήσιμο...

en: You need an Ubuntu Remote Login account to use this service. Would you like to set up an account now?
el: Χρειάζεστε ένα λογαριασμό Απομακρυσμένης σύνδεσης στο Ubuntu για να χρησιμοποιήσετε αυτή την υπηρεσία. Θέλετε να δημιουργήσετε λογαριασμό τώρα;

en: You need an Ubuntu Remote Login account to use this service. Visit uccs.canonical.com to set up an account.
el: Χρειάζεστε ένα λογαριασμό Απομακρυσμένης σύνδεσης στο Ubuntu για να χρησιμοποιήσετε αυτή την υπηρεσία. Επισκεφτείτε τον ιστότοπο uccs.canonical.com για να δημιουργήσετε λογαριασμό.

en: Server type not supported.
el: Αυτός ο τύπος διακομιστή δεν υποστηρίζεται.

en: Domain:
el: Τομέας:

en: Email address:
el: Διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου:

en: Log In
el: Σύνδεση

en: Login as %s
el: Σύνδεση ως %s

en: Retry
el: Επανάληψη

en: Retry as %s
el: Επανάληψη ως %s.

en: Login
el: Σύνδεση
