slick-greeter - en to fi translation catalogue (48 entries)

en: Enter password for %s
fi: Kirjoita salasana käyttäjälle %s

en: Enter your username
fi: Kirjoita käyttäjänimesi

en: Password:
fi: Salasana:

en: Username:
fi: Käyttäjänimi:

en: Invalid password, please try again
fi: Virheellinen salasana, yritä uudelleen

en: Failed to authenticate
fi: Tunnistautuminen epäonnistui

en: Failed to start session
fi: Istunnon käynnistäminen epäonnistui

en: Logging in...
fi: Kirjaudutaan...

en: Login Screen
fi: Kirjautumisnäyttö

en: Back
fi: Takaisin

en: Power:
fi: Teho:

en: Accessibility
fi: Esteettömyys

en: Onscreen keyboard
fi: Virtuaalinäppäimistö

en: High Contrast
fi: Suuri kontrasti

en: Screen Reader
fi: Näytönlukija

en: Quit...
fi: Lopeta...

en: Suspend
fi: Valmiustila

en: Hibernate
fi: Lepotila

en: Keyboard layout:
fi: Näppäimistön asettelu:

en: More layouts...
fi: Lisää asetteluja...

en: Session Options
fi: Istunnon asetukset

en: Select desktop environment
fi: Valitse työpöytäympäristö

en: Goodbye. Would you like to...
fi: Näkemiin. Haluaisitko...

en: Shut Down
fi: Sammuta

en: Are you sure you want to shut down the computer?
fi: Haluatko varmasti sammuttaa tietokoneen?

en: Other users are currently logged in to this computer, shutting down now will also close these other sessions.
fi: Tietokoneelle on kirjautunut myös muita käyttäjiä. Tietokoneen sammuttaminen sulkee myös toisten käyttäjien istunnot.

en: Restart
fi: Käynnistä uudelleen

en: Show release version
fi: Näytä julkaisuversio

en: Run in test mode
fi: Suorita testitilassa

en: Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
fi: Suorita '%s --help' nähdäksesi täyden listan komentorivin valitsimista.

en: %s (Default)
fi: %s (oletus)

en: Guest Session
fi: Vieras

en: Please enter a complete e-mail address
fi: Anna sähköpostiosoite kokonaisuudessaan

en: Incorrect e-mail address or password
fi: Virheellinen sähköpostiosoite tai salasana

en: If you have an account on an RDP or Citrix server, Remote Login lets you run applications from that server.
fi: Jos käytössäsi on tili RDP- tai Citrix-palvelimelle, etäkäyttö mahdollistaa sovellusten käytön kyseisiltä palvelimilta.

en: If you have an account on an RDP server, Remote Login lets you run applications from that server.
fi: Jos sinulla on tili RDP-palvelimella, etäkirjautuminen mahdollistaa sovellusten käytön kyseiseltä palvelimelta.

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Set Up...
fi: Aseta...

en: You need an Ubuntu Remote Login account to use this service. Would you like to set up an account now?
fi: Tarvitset tilin Ubuntu Remote Login, käyttääksesi tätä palvelua. Haluatko luoda tilin nyt?

en: You need an Ubuntu Remote Login account to use this service. Visit uccs.canonical.com to set up an account.
fi: Tarvitset tilin Ubuntu Remote Login, käyttääksesi tätä palvelua. Luo tili osoitteessa uccs.canonical.com.

en: Server type not supported.
fi: Palvelimen tyyppi ei ole tuettu.

en: Domain:
fi: Verkkotunnus:

en: Email address:
fi: Sähköpostiosoite:

en: Log In
fi: Kirjaudu sisään

en: Login as %s
fi: Kirjaudu käyttäjänä %s

en: Retry
fi: Yritä uudelleen

en: Retry as %s
fi: Yritä uudelleen käyttäjänä %s

en: Login
fi: Kirjaudu
