slick-greeter - en to he translation catalogue (49 entries)

en: Enter password for %s
he: נא להזין סיסמה עבור %s

en: Enter your username
he: נא להזין שם משתמש

en: Password:
he: סיסמה

en: Username:
he: שם משתמש:

en: Invalid password, please try again
he: סיסמה שגויה, נא לנסות שוב

en: Failed to authenticate
he: אימות כשל

en: Failed to start session
he: אירע כשל בפתיחת שיח

en: Logging in...
he: מתבצעת התחברות...

en: Login Screen
he: מסך כניסה

en: Back
he: חזרה

en: Power:
he: צריכת חשמל:

en: Accessibility
he: נגישות

en: Onscreen keyboard
he: מקלדת על גבי המסך

en: High Contrast
he: ניגודיות גבוהה

en: Screen Reader
he: קורא מסך

en: Quit...
he: יציאה…

en: Suspend
he: השהיה

en: Hibernate
he: תרדמת

en: Keyboard layout:
he: פריסת מקלדת:

en: More layouts...
he: עימודים נוספים...

en: Session Options
he: אפשרויות שיח

en: Select desktop environment
he: נא לבחור סביבת שולחן עבודה

en: Goodbye. Would you like to...
he: להתראות. האם ברצונך…

en: Shut Down
he: כיבוי

en: Are you sure you want to shut down the computer?
he: לכבות את המחשב?

en: Other users are currently logged in to this computer, shutting down now will also close these other sessions.
he: משתמשים אחרים מחוברים למחשבזה, כיבוי המחשב יביא גם לסגירת השיחות הללו.

en: Restart
he: הפעלה מחדש

en: Show release version
he: הצגת גרסת השחרור

en: Run in test mode
he: הרצה במצב בדיקה

en: Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
he: נא להריץ את הפקודה '%s --help' לצפיה ברשימה המלאה של אפשרויות שורת הפקודה הזמינות.

en: %s (Default)
he: %s (ברירת מחדל)

en: Guest Session
he: שיח אורח

en: Please enter a complete e-mail address
he: נא להזין כתובת דוא״ל מלאה

en: Incorrect e-mail address or password
he: כתובת הדוא״ל או הסיסמה שגויים

en: If you have an account on an RDP or Citrix server, Remote Login lets you run applications from that server.
he: אם קיים חשבון בשרת RDP או Citrix, התחברות מרחוק מאפשרת להריץ יישומים מאותו השרת.

en: If you have an account on an RDP server, Remote Login lets you run applications from that server.
he: אם קיים חשבון בשרת RDP, התחברות מרוחק מאפשרת להריץ יישומים על שרת זה.

en: Cancel
he: ביטול

en: Set Up...
he: הגדרה...

en: You need an Ubuntu Remote Login account to use this service. Would you like to set up an account now?
he: לשימוש בשירות זה נדרש חשבון התחברות מרוחק של אובונטו. האם ליצור חשבון כזה כעת?

en: OK
he: אישור

en: You need an Ubuntu Remote Login account to use this service. Visit uccs.canonical.com to set up an account.
he: לשימוש בשירות זה נדרש חשבון התחברות מרוחק של אובונטו. נא לבקר ב־uccs.canonical.com כדי להגדיר חשבון.

en: Server type not supported.
he: סוג שרת לא נתמך.

en: Domain:
he: שם תחום:

en: Email address:
he: כתובת דוא״ל:

en: Log In
he: כניסה

en: Login as %s
he: כניסה בתור %s

en: Retry
he: ניסיון חוזר

en: Retry as %s
he: ניסיון חוזר בתור %s

en: Login
he: כניסה
