slick-greeter - en to hu translation catalogue (48 entries)

en: Enter password for %s
hu: Adja meg %s jelszavát

en: Enter your username
hu: Adja meg felhasználónevét

en: Password:
hu: Jelszó:

en: Username:
hu: Felhasználónév:

en: Invalid password, please try again
hu: Érvénytelen jelszó, próbálja újra

en: Failed to authenticate
hu: A hitelesítés sikertelen

en: Failed to start session
hu: A munkamenet indítása meghiúsult

en: Logging in...
hu: Bejelentkezés…

en: Login Screen
hu: Bejelentkezési képernyő

en: Back
hu: Vissza

en: Power:
hu: Energia:

en: Accessibility
hu: Akadálymentesítés

en: Onscreen keyboard
hu: Képernyő-billentyűzet

en: High Contrast
hu: Nagy kontraszt

en: Screen Reader
hu: Képernyőolvasó

en: Quit...
hu: Kilépés…

en: Suspend
hu: Felfüggesztés

en: Hibernate
hu: Hibernálás

en: Keyboard layout:
hu: Billentyűzetkiosztás:

en: More layouts...
hu: További billentyűzetkiosztások…

en: Session Options
hu: Munkamenet beállításai

en: Select desktop environment
hu: Válasszon asztali környezetet

en: Goodbye. Would you like to...
hu: Viszontlátásra! Szeretne…

en: Shut Down
hu: Leállítás

en: Are you sure you want to shut down the computer?
hu: Biztosan ki akarja kapcsolni a számítógépet?

en: Other users are currently logged in to this computer, shutting down now will also close these other sessions.
hu: Jelenleg más felhasználók is be vannak jelentkezve a számítógépre, a leállítás az ő munkameneteiket is bezárja.

en: Restart
hu: Újraindítás

en: Show release version
hu: Verziószám megjelenítése

en: Run in test mode
hu: Futtatás tesztüzemmódban

en: Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
hu: Futtassa a(z) „%s --help” parancsot az elérhető parancssori kapcsolók listájáért.

en: %s (Default)
hu: %s (Alapértelmezett)

en: Guest Session
hu: Vendég munkamenet

en: Please enter a complete e-mail address
hu: Írja be a teljes e-mail címét

en: Incorrect e-mail address or password
hu: Hibás e-mail cím vagy jelszó

en: If you have an account on an RDP or Citrix server, Remote Login lets you run applications from that server.
hu: A távoli bejelentkezéssel alkalmazásokat futtathat azon az RDP vagy Citrix kiszolgálókon, amelyeken van fiókja.

en: If you have an account on an RDP server, Remote Login lets you run applications from that server.
hu: A távoli bejelentkezéssel alkalmazásokat futtathat azon RDP kiszolgálókon, amelyeken van fiókja.

en: Cancel
hu: Mégse

en: Set Up...
hu: Állítsa be…

en: You need an Ubuntu Remote Login account to use this service. Would you like to set up an account now?
hu: A szolgáltatás használatához Ubuntu távoli bejelentkezési fiók szükséges. Szeretne most létrehozni egy fiókot?

en: You need an Ubuntu Remote Login account to use this service. Visit uccs.canonical.com to set up an account.
hu: A szolgáltatás használatához Ubuntu távoli bejelentkezési fiók szükséges. Fiók létrehozásához keresse fel az uccs.canonical.com weboldalt.

en: Server type not supported.
hu: A megadott kiszolgálótípus nem támogatott.

en: Domain:
hu: Tartomány:

en: Email address:
hu: E-mail cím:

en: Log In
hu: Bejelentkezés

en: Login as %s
hu: Bejelentkezés mint %s

en: Retry
hu: Újra

en: Retry as %s
hu: Ismét, mint %s

en: Login
hu: Bejelentkezés
