slick-greeter - en to la translation catalogue (49 entries)

en: Enter password for %s
la: Tesseram pro %s scribe

en: Enter your username
la: nomen utentis inmitte

en: Password:
la: Tessera:

en: Username:
la: Nomen:

en: Invalid password, please try again
la: Tessera mendosa, rursum scribe quaeso

en: Failed to authenticate
la: Non comprobatus

en: Failed to start session
la: Sessio operari non potuit

en: Logging in...
la: Init ...

en: Login Screen
la: Scrinium Ingressus

en: Back
la: Reverte

en: Power:
la: Alimonia:

en: Accessibility
la: Pervietas

en: Onscreen keyboard
la: Clavatura in scrinio

en: High Contrast
la: Summa Vivacitas

en: Screen Reader
la: Scrinii Lector

en: Quit...
la: Relinque ...

en: Suspend
la: Suspende

en: Hibernate
la: Hiberna

en: Keyboard layout:
la: Structura clavaturae:

en: More layouts...
la: Structurae additiciae ...

en: Session Options
la: Optiones Sessionis

en: Select desktop environment
la: Scriptorii ambientem elige

en: Goodbye. Would you like to...
la: Salve. Visne ...

en: Shut Down
la: Extingue

en: Are you sure you want to shut down the computer?
la: Computatorem extinguere visne?

en: Other users are currently logged in to this computer, shutting down now will also close these other sessions.
la: Alii utents in hoc computatore sunt: sessiones illae delebuntur si nunc computatorem extingues.

en: Restart
la: Iterum suscita

en: Show release version
la: Versionem ostende

en: Run in test mode
la: Experimenti modo pelle

en: Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
la: '%s --help' scribe ut indicem totum optionum linae iussi ostendere.

en: %s (Default)
la: %s (Praedesignatum)

en: Guest Session
la: Hospite Sessio

en: Please enter a complete e-mail address
la: Perfectum cursum electronicum scribe quaeso

en: Incorrect e-mail address or password
la: Cursus electronicus aut tessera mendosi

en: If you have an account on an RDP or Citrix server, Remote Login lets you run applications from that server.
la: Si inscriptio in RDP aut Citricis serviente habes, cum Conexu Remoto applicationes ex illo serviente pellere potes.

en: If you have an account on an RDP server, Remote Login lets you run applications from that server.
la: Si inscriptio in RDP serviente habes, cum Conexu Remoto applicationes ex illo serviente pellere potes.

en: Cancel
la: Interrumpe

en: Set Up...
la: Ordinare...

en: You need an Ubuntu Remote Login account to use this service. Would you like to set up an account now?
la: Inscriptio Conexus Remoti Ubuntus necesse est ut daemonem illum uti. Inscriptionem creare nunc visne?

en: OK
la: Bene

en: You need an Ubuntu Remote Login account to use this service. Visit uccs.canonical.com to set up an account.
la: Inscriptio Conexus Remoti Ubuntus necesse est ut daemonem illum uti. Ad uccs.canonical.com naviga up inscriptionem creare.

en: Server type not supported.
la: Servientis genus alienum.

en: Domain:
la: Dominium:

en: Email address:
la: Cursus electronicus:

en: Log In
la: Ini

en: Login as %s
la: Ini sicut %s

en: Retry
la: Retenta

en: Retry as %s
la: Retenta cum %s

en: Login
la: Inscriptio
