slick-greeter - en to mr translation catalogue (16 entries)

en: Enter password for %s
mr: %s साठी गुप्तशब्द दाखल करा

en: Password:
mr: गुप्तशब्द

en: Username:
mr: युजरनेम

en: Invalid password, please try again
mr: अवैध गुप्तशब्द, कृपया पुनः प्रयत्न करा

en: Back
mr: मागे

en: High Contrast
mr: उच्च विरोधाभास

en: Screen Reader
mr: पटल वाचक

en: Session Options
mr: सत्रासाठी पर्याय

en: Run in test mode
mr: चाचणी अवस्थेत चालवा

en: Cancel
mr: रद्द करा.

en: You need an Ubuntu Remote Login account to use this service. Would you like to set up an account now?
mr: या सेवेचा लाभ घेण्याकरिता तुम्हाला उबुंतू दूरस्थ खाते वापरणे आवश्यक आहे. तुम्हाला आता खाते काढणे आवडेल का ?

en: OK
mr: ठीक

en: You need an Ubuntu Remote Login account to use this service. Visit uccs.canonical.com to set up an account.
mr: या सेवेचा लाभ घेण्याकरिता तुम्हाला उबुंतू दूरस्थ खाते वापरणे आवश्यक आहे. खाते काढण्यासाठी 'uccs.canonical.com' ला भेट द्या.

en: Domain:
mr: डोमेन:

en: Log In
mr: लॉग इन

en: Login as %s
mr: %s म्हणून प्रवेश करा
