slick-greeter - en to pa translation catalogue (41 entries)

en: Enter password for %s
pa: %s ਲਈ ਪਾਸਵਰਡ ਦਿਓ

en: Password:
pa: ਪਾਸਵਰਡ:

en: Username:
pa: ਯੂਜ਼ਰ-ਨਾਂ:

en: Invalid password, please try again
pa: ਗਲਤ ਪਾਸਵਰਡ, ਫੇਰ ਕੋਸ਼ਿਸ਼ ਕਰੋ

en: Failed to authenticate
pa: ਪਰਮਾਣਿਤ ਹੋਣ ਲਈ ਫੇਲ੍ਹ ਹੈ

en: Failed to start session
pa: ਸੈਸ਼ਨ ਸ਼ੁਰੂ ਕਰਨ ਵਿੱਚ ਫ਼ੇਲ੍ਹ ਹੋਇਆ

en: Logging in...
pa: ਲਾਗਇਨ ਕੀਤਾ ਜਾ ਰਿਹਾ ਹੈ...

en: Login Screen
pa: ਲਾਗਇਨ ਸਕਰੀਨ

en: Back
pa: ਪਿੱਛੇ

en: Onscreen keyboard
pa: ਆਨਸਕਰੀਨ ਕੀਬੋਰਡ

en: High Contrast
pa: ਵੱਧ ਕਨਟਰਾਸਟ

en: Screen Reader
pa: ਸਕਰੀਨ ਰੀਡਰ

en: Suspend
pa: ਮੁੱਅਤਲ

en: Hibernate
pa: ਹਾਈਬਰਨੇਟ

en: Session Options
pa: ਸ਼ੈਸ਼ਨ ਚੋਣਾਂ

en: Select desktop environment
pa: ਡੈਸਕਟਾਪ ਵਾਤਾਵਰਨ

en: Shut Down
pa: ਬੰਦ ਕਰੋ

en: Are you sure you want to shut down the computer?
pa: ਕੀ ਤੁਸੀਂ ਕੰਪਿਊਟਰ ਨੂੰ ਬੰਦ ਕਰਨ ਦੀ ਪੁਸ਼ਟੀ ਕਰਦੇ ਹੋ?

en: Other users are currently logged in to this computer, shutting down now will also close these other sessions.
pa: ਹੋਰ ਯੂਜ਼ਰ ਮੌਜੂਦਾ ਤੌਰ ਤੇ ਇਸ ਕੰਪਿਊਟਰ ਤੇ ਲਾਗਇਨ ਹਨ, ਹੁਣੇ ਹੀ ਬੰਦ ਕਰਨਾ ਇਹਨਾਂ ਹੋਰ ਸੈਸ਼ਨਾਂ ਨੂੰ ਵੀ ਬੰਦ ਕਰ ਦੇਵੇਗਾ।

en: Restart
pa: ਮੁੜ-ਚਾਲੂ ਕਰੋ

en: Show release version
pa: ਰੀਲਿਜ਼ ਵਰਜਨ ਵੇਖਾਓ

en: Run in test mode
pa: ਜਾਂਚ ਮੋਡ ਵਿੱਚ ਚਲਾਓ

en: Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
pa: ਪੂਰੀਆਂ ਉਪਲੱਬਧ ਕਮਾਂਡ ਲਾਈਨ ਚੋਣਾਂ ਵੇਖਣ ਵਾਸਤੇ '%s --help' ਚਲਾਓ।

en: %s (Default)
pa: %s (ਮੂਲ)

en: Guest Session
pa: ਮਹਿਮਾਨ ਸ਼ੈਸ਼ਨ

en: Please enter a complete e-mail address
pa: ਕਿਰਪਾ ਕਰਕੇ ਇੱਕ ਮੁਕੰਮਲ ਈ-ਮੇਲ ਪਤਾ ਦਰਜ ਕਰੋ

en: Incorrect e-mail address or password
pa: ਗਲਤ ਈ-ਮੇਲ ਪਤਾ ਜਾਂ ਪਾਸਵਰਡ

en: If you have an account on an RDP or Citrix server, Remote Login lets you run applications from that server.
pa: ਜੇਕਰ ਤੁਹਾਡੇ ਕੋਲ ਇੱਕ RDP ਜਾਂ Citrix ਸਰਵਰ ਖਾਤਾ ਹੈ, ਰੀਮੋਟ ਲਾਗਇਨ ਤੁਹਾਨੂੰ ਉਸ ਸਰਵਰ ਤੋਂ ਐਪਲੀਕੇਸ਼ਨਾਂ ਚਲਾਉਣ ਦੇਵੇਗਾ।

en: If you have an account on an RDP server, Remote Login lets you run applications from that server.
pa: ਜੇਕਰ ਤੁਹਾਡੇ ਕੋਲ ਇੱਕ RDP ਸਰਵਰ ਖਾਤਾ ਹੈ, ਰੀਮੋਟ ਲਾਗਇਨ ਤੁਹਾਨੂੰ ਉਸ ਸਰਵਰ ਤੋਂ ਐਪਲੀਕੇਸ਼ਨਾਂ ਚਲਾਉਣ ਦੇਵੇਗਾ।

en: Cancel
pa: ਰੱਦ ਕਰੋ

en: You need an Ubuntu Remote Login account to use this service. Would you like to set up an account now?
pa: ਤੁਹਾਨੂੰ ਇਸ ਸਰਵਿਸ ਦੀ ਵਰਤੋਂ ਕਰਨ ਲਈ ਇੱਕ ਉਬੰਤੂ ਰੀਮੋਟ ਲਾਗਇਨ ਖਾਤੇ ਦੀ ਲੋੜ ਹੈ। ਕਿ ਤੁਸੀਂ ਹੁਣੇ ਹੀ ਇੱਕ ਖਾਤਾ ਸੈੱਟ ਕਰਨਾ ਚਾਹੋਗੇ?

en: OK
pa: ਠੀਕ ਹੈ

en: You need an Ubuntu Remote Login account to use this service. Visit uccs.canonical.com to set up an account.
pa: ਤੁਹਾਨੂੰ ਇਸ ਸਰਵਿਸ ਨੂੰ ਵਰਤਣ ਲਈ ਇੱਕ ਉਬੰਤੂ ਰੀਮੋਟ ਲਾਗਇਨ ਖਾਤੇ ਦੀ ਲੋੜ ਹੈ। ਇੱਕ ਖਾਤਾ ਬਣਾਉਣ ਲਈ uccs.canonical.com ਤੇ ਜਾਓ।

en: Server type not supported.
pa: ਸਰਵਰ ਟਾਈਪ ਸਹਿਯੋਗ ਨਹੀਂ।

en: Domain:
pa: ਡੋਮੇਨ:

en: Email address:
pa: ਈਮੇਲ ਪਤਾ:

en: Log In
pa: ਲਾਗ ਇਨ

en: Login as %s
pa: %s ਵਜੋਂ ਲਾਗਇਨ

en: Retry
pa: ਮੁੜ-ਕੋਸ਼ਿਸ਼

en: Retry as %s
pa: %s ਦੇ ਤੌਰ ਤੇ ਮੁੜ ਕੋਸ਼ਿਸ

en: Login
pa: ਲਾਗ-ਇਨ
