slick-greeter - en to sq translation catalogue (45 entries)

en: Enter password for %s
sq: Vendosni fjalëkalimin për %s

en: Password:
sq: Fjalëkalimi:

en: Username:
sq: Emri i përdoruesit:

en: Invalid password, please try again
sq: Fjalëkalim i pavlefshëm, ju lutemi provoni përsëri

en: Failed to authenticate
sq: Dështoi në identifikim

en: Failed to start session
sq: Dështoi në nisjen e seksionit

en: Logging in...
sq: Duke hyrë...

en: Login Screen
sq: Ekrani në Hyrje

en: Back
sq: Mbrapa

en: Power:
sq: Energjia:

en: Accessibility
sq: Mundësitë e hyrjes

en: Onscreen keyboard
sq: Tastierë në ekran

en: High Contrast
sq: Kontrast i Lartë

en: Screen Reader
sq: Lexues Ekrani

en: Quit...
sq: Lini...

en: Suspend
sq: Pezullo

en: Hibernate
sq: Hiberno

en: Keyboard layout:
sq: Paraqitja e tastierës:

en: Session Options
sq: Opsionet e Seancës

en: Select desktop environment
sq: Zgjidh ambientin e desktopit

en: Goodbye. Would you like to...
sq: Mirupafshim Do të dëshironit të ...

en: Shut Down
sq: Fike

en: Are you sure you want to shut down the computer?
sq: Jeni i sigurtë që dëshironi ta fikni kompjuterin tuaj?

en: Other users are currently logged in to this computer, shutting down now will also close these other sessions.
sq: Përdorues të tjerë kanë hyrë për momentin në këtë kompjuter, fikja do mbyllë gjithashtu këto seksione të tjera.

en: Restart
sq: Rifillo

en: Show release version
sq: Shfaq versionin e lëshimit

en: Run in test mode
sq: Ekzekutoni në modalitetin e provës

en: Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
sq: Ekzekuto '%s --help' për të parë një listë të plotë të opsioneve të komandave në dispozicion.

en: %s (Default)
sq: %s (E parazgjedhur)

en: Guest Session
sq: Seksioni Vizitor

en: Please enter a complete e-mail address
sq: Ju lutemi të vendosni një adresë email të plotë

en: Incorrect e-mail address or password
sq: Adresë e-mail ose fjalëkalim i pasaktë

en: If you have an account on an RDP or Citrix server, Remote Login lets you run applications from that server.
sq: Nëse keni një llogari në një server RDP apo Citrix, Hyrja në Distancë ju lejon të nisni programet nga ai server.

en: If you have an account on an RDP server, Remote Login lets you run applications from that server.
sq: Nëse keni llogari në një server RDP, Hyrja në Distancë ju lejon të nisni programet nga ai server.

en: Cancel
sq: Anullo

en: Set Up...
sq: Konfiguro ...

en: You need an Ubuntu Remote Login account to use this service. Would you like to set up an account now?
sq: Ju nevojitet një llogari e Hyrjes në Distancë nga Ubuntu për ta përdorur këtë shërbim. Do të dëshironit të krijonit një llogari tani?

en: You need an Ubuntu Remote Login account to use this service. Visit uccs.canonical.com to set up an account.
sq: Ju nevojitet një llogari e Hyrjes në Distancë nga Ubuntu për ta përdorur këtë shërbim. Vizitoni uccs.canonical.com për të krijuar një llogari.

en: Server type not supported.
sq: Lloji i serverit nuk suportohet.

en: Email address:
sq: Adresa email:

en: Log In
sq: Hyr

en: Login as %s
sq: Hyr si %s

en: Retry
sq: Riprovo

en: Retry as %s
sq: Riprovoje si %s

en: Login
sq: Hyrje
