slick-greeter - en to sv translation catalogue (49 entries)

en: Enter password for %s
sv: Ange lösenord för %s

en: Enter your username
sv: Ange ditt användarnamn

en: Password:
sv: Lösenord:

en: Username:
sv: Användarnamn:

en: Invalid password, please try again
sv: Ogiltigt lösenord. Försök igen

en: Failed to authenticate
sv: Misslyckades med att autentisera

en: Failed to start session
sv: Misslyckades med att starta sessionen

en: Logging in...
sv: Loggar in...

en: Login Screen
sv: Inloggningsskärm

en: Back
sv: Bakåt

en: Power:
sv: Ström:

en: Accessibility
sv: Tillgänglighet

en: Onscreen keyboard
sv: Skärmtangentbord

en: High Contrast
sv: Hög kontrast

en: Screen Reader
sv: Skärmläsare

en: Quit...
sv: Avsluta...

en: Suspend
sv: Vänteläge

en: Hibernate
sv: Viloläge

en: Keyboard layout:
sv: Tangentbordsupplägg:

en: More layouts...
sv: Fler varianter...

en: Session Options
sv: Sessionsalternativ

en: Select desktop environment
sv: Välj skrivbordsmiljö

en: Goodbye. Would you like to...
sv: Hejdå. Vill du...

en: Shut Down
sv: Stäng av

en: Are you sure you want to shut down the computer?
sv: Är du säker på att du vill stänga av datorn?

en: Other users are currently logged in to this computer, shutting down now will also close these other sessions.
sv: Andra användare är för nuvarande inloggade på den här datorn, att stänga ner nu kommer också stänga ner de andra sessionerna.

en: Restart
sv: Starta om

en: Show release version
sv: Visa utgåvans version

en: Run in test mode
sv: Kör i testläge

en: Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
sv: Kör ”%s --help” för en komplett lista över tillgängliga kommandoradsflaggor.

en: %s (Default)
sv: %s (Förval)

en: Guest Session
sv: Gästsession

en: Please enter a complete e-mail address
sv: Ange en fullständig e-postadress

en: Incorrect e-mail address or password
sv: Felaktig e-postadress eller lösenord

en: If you have an account on an RDP or Citrix server, Remote Login lets you run applications from that server.
sv: Om du har ett konto på en RDP- eller Citrix-server kan du via fjärrinloggning köra program från den servern.

en: If you have an account on an RDP server, Remote Login lets you run applications from that server.
sv: Om du har ett konto på en RDP-server kan fjärrinloggning låta dig köra program därifrån.

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Set Up...
sv: Ställa In...

en: You need an Ubuntu Remote Login account to use this service. Would you like to set up an account now?
sv: Du behöver ett Ubuntu-fjärrinloggningskonto för att använda den här tjänsten. Vill du skapa ett konto nu?

en: OK
sv: Ok

en: You need an Ubuntu Remote Login account to use this service. Visit uccs.canonical.com to set up an account.
sv: Du behöver ett Ubuntu-fjärrinloggningskonto för att använda den här tjänsten. Besök uccs.canonical.com för att skapa ett konto.

en: Server type not supported.
sv: Servertypen stöds inte.

en: Domain:
sv: Domän:

en: Email address:
sv: E-postadress:

en: Log In
sv: Logga in

en: Login as %s
sv: Logga in som %s

en: Retry
sv: Försök igen

en: Retry as %s
sv: Försök på nytt som %s

en: Login
sv: Logga in
