slick-greeter - en to pl translation catalogue (18 entries)

en: Enter password for %s
pl: Wkludźcie hasło dlŏ %s

en: Password:
pl: Hasło:

en: Username:
pl: Używŏcz:

en: Invalid password, please try again
pl: Złe hasło. Sprōbujcie, proszã, jeszcze rŏz

en: Failed to authenticate
pl: Uwierzytelniyniy niy zdarziło sie

en: Logging in...
pl: Logowaniy...

en: Login Screen
pl: Ôbrŏz logowaniŏ

en: Onscreen keyboard
pl: Tastatura na ôbrŏzie

en: High Contrast
pl: Wysoki kōntrast

en: Screen Reader
pl: Czytŏcz ôbrŏzu

en: Session Options
pl: Ôpcyje sesyje

en: Show release version
pl: Pokazowaniy wersyje

en: Run in test mode
pl: Włōncz w testowym trybie

en: Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
pl: Wkludźcie '%s --help' coby ôbejrzeć cŏlkõ listã ôpcyji linije byfeli.

en: Guest Session
pl: Sesyjŏ gościa

en: Log In
pl: Wchōd

en: Login as %s
pl: Logowaniy jako %s

en: Retry
pl: Jeszcze rŏz
