smb2www - en to pl translation catalogue (20 entries)

note: Type: note Description
en: smb2www disabled by default
pl: smb2www jest domyślnie wyłączone

note: Type: note Description
en: If enabled, smb2www will, by default, allow anyone to browse the local SMB network.
pl: Po włączeniu smb2www domyślnie będzie zezwalać każdemu na przeglądanie lokalnej sieci SMB.

note: Type: note Description
en: As this may have security consequences, it is disabled by default and you should modify the web server configuration to enable smb2www securely. Please read /usr/share/doc/smb2www/index.html for more information (more particularly FAQ 4) about such configuration for Apache.
pl: Ze względu na bezpieczeństwo jest to domyślnie wyłączone i konieczna jest modyfikacja konfiguracji serwera www w celu bezpiecznego włączenia smb2www. Więcej informacji jest w dokumencie /usr/share/doc/smb2www/index.html (zwłaszcza FAQ 4), gdzie opisano konfigurację dla Apache'a.

note: Type: boolean Description
en: Do you want to enable smb2www?
pl: Czy chcesz włączyć smb2www?

note: Type: string Description
en: Master browser server:
pl: Główny serwer www:

note: Type: string Description
en: Please enter the name of the server which will be used by smb2www as a master browser.
pl: Podaj nazwę serwera, który ma być głównym serwerem przeglądania dla smb2www.

note: Type: select Choices
en: English
pl: angielski

note: Type: select Choices
en: Czech
pl: czeski

note: Type: select Choices
en: Dutch
pl: duński

note: Type: select Choices
en: German
pl: niemiecki

note: Type: select Choices
en: Finnish
pl: fiński

note: Type: select Choices
en: French
pl: francuski

note: Type: select Choices
en: Polish
pl: polski

note: Type: select Choices
en: Spanish
pl: hiszpański

note: Type: select Choices
en: Swedish
pl: szwedzki

note: Type: select Choices
en: Vietnamese
pl: wietnamski

note: Type: select Default You must NOT translate this string, but you can change its value. The comment between brackets is used to distinguish this msgid from the one in the Choices list; you do not have to worry about them, and have to simply choose a msgstr among the English values listed in the Choic
en: English[ default language ]
pl: Polish

note: Type: select Description
en: Language for smb2www pages:
pl: Język stron smb2www:

note: Type: select Description
en: Smb2www can generate its HTML pages in several languages.
pl: smb2www może tworzyć strony HTML w różnych językach.

note: Type: select Description
en: Please choose the language you want to use on generated pages.
pl: Podaj język, w którym mają być generowane strony.
