smb2www - en to sv translation catalogue (19 entries)

note: Type: note Description
en: smb2www disabled by default
sv: smb2www är avstängd som standard

note: Type: note Description
en: If enabled, smb2www will, by default, allow anyone to browse the local SMB network.
sv: Om smb2www är aktiverat kommer det som standard tillåta vem som helst att läsa av det lokala SMB-nätverket.

note: Type: note Description
en: As this may have security consequences, it is disabled by default and you should modify the web server configuration to enable smb2www securely. Please read /usr/share/doc/smb2www/index.html for more information (more particularly FAQ 4) about such configuration for Apache.
sv: Eftersom detta kan ha säkerhetskonsekvenser, är det avaktiverat som standard och du behöver modifiera din webbserverkonfiguration för att aktivera smb2www på ett säkert sätt. Vänligen läs /usr/share/doc/smb2www/index.html för mer information (speciellt FAQ 4) om hur man gör detta för Apache.

note: Type: boolean Description
en: Do you want to enable smb2www?
sv: Vill du aktivera smb2www?

note: Type: string Description
en: Master browser server:
sv: Master browser-server:

note: Type: string Description
en: Please enter the name of the server which will be used by smb2www as a master browser.
sv: Ange namnet på den server som ska användas av smb2www som en master browser.

note: Type: select Choices
en: English
sv: Engelska

note: Type: select Choices
en: Czech
sv: Tjeckiska

note: Type: select Choices
en: Dutch
sv: Holländska

note: Type: select Choices
en: Finnish
sv: Finska

note: Type: select Choices
en: French
sv: Franska

note: Type: select Choices
en: Polish
sv: Polska

note: Type: select Choices
en: Spanish
sv: Spanska

note: Type: select Choices
en: Swedish
sv: Svenska

note: Type: select Choices
en: Vietnamese
sv: Vietnamesiska

note: Type: select Default You must NOT translate this string, but you can change its value. The comment between brackets is used to distinguish this msgid from the one in the Choices list; you do not have to worry about them, and have to simply choose a msgstr among the English values listed in the Choic
en: English[ default language ]
sv: Swedish

note: Type: select Description
en: Language for smb2www pages:
sv: Språk för smb2www-sidor:

note: Type: select Description
en: Smb2www can generate its HTML pages in several languages.
sv: Smb2www kan generera sina HTML-sidor på ett flertal språk.

note: Type: select Description
en: Please choose the language you want to use on generated pages.
sv: Välj det språk du vill använda på de genererade sidorna.
