smb4k - en to ar translation catalogue (20 entries)

en: <font size="-1">on %1</font>
ar: <font size="-1">على %1</font>

en: Go back
ar: عُد

en: Edit bookmarks
ar: حرّر العلامات

en: Configuration Dialog
ar: حواري الضبط

en: Network Neighborhood
ar: الشبكة المجاورة

en: Bookmark
ar: العلامة

en: Preview
ar: معاينة

en: Configure
ar: اضبط

en: Rescan
ar: أعد الاستكشاف

en: Abort
ar: أجهض

en: Go one level up
ar: انتقل مستوى للأعلى

en: Open the mount dialog
ar: افتح حواري الضم

en: Mounted Shares
ar: المجلدات المشاركة المضمومة

en: Bookmarks
ar: العلامات

en: Profiles
ar: التّشكيلات

en: Configuration
ar: الضّبط

en: (active)
ar: (نشط)

en: Synchronize
ar: زامِن

en: Unmount
ar: أزل الوصل

en: Unmount all shares
ar: فك وصل جميع المشاركات
