smb4k - en to ca@valencia translation catalogue (494 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (MainWindowTabOrientation), group (UserInterface)
en: Tab orientation:
ca@valencia: Orientació de les pestanyes:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MainWindowTabOrientation), group (UserInterface)
en: Set the tab orientation for the tabified dock widgets.
ca@valencia: Establix l'orientació de les pestanyes per als ginys de l'acoblador en forma de pestanyes.

note: i18n: ectx: label, entry (MainWindowTabOrientation), group (UserInterface)
en: Top
ca@valencia: Dalt

note: i18n: ectx: label, entry (MainWindowTabOrientation), group (UserInterface)
en: Bottom
ca@valencia: Baix

note: i18n: ectx: label, entry (MainWindowTabOrientation), group (UserInterface)
en: Left
ca@valencia: Esquerra

note: i18n: ectx: label, entry (MainWindowTabOrientation), group (UserInterface)
en: Right
ca@valencia: Dreta

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCustomBookmarkLabel), group (UserInterface)
en: Show custom bookmark label if available
ca@valencia: Mostra una etiqueta personalitzada d'adreça d'interés si està disponible

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowCustomBookmarkLabel), group (UserInterface)
en: Do not show the name of the share that is represented by the bookmark but the custom label that was defined in the bookmark editor.
ca@valencia: No mostra el nom de la compartició que està representada per l'adreça d'interés sinó l'etiqueta personalitzada que s'ha definit en l'editor d'adreces d'interés.

note: i18n: ectx: label, entry (StartMainWindowDocked), group (UserInterface)
en: Start docked
ca@valencia: Inicia acoblat

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (StartMainWindowDocked), group (UserInterface)
en: Start the application docked to the system tray, i.e. only the system tray widget is shown and the main window is hidden. You can bring the main window up by clicking on the system tray widget or by choosing "Restore" from its popup menu.
ca@valencia: Inicia l'aplicació acoblada a la safata del sistema, és a dir, només es mostrarà el giny de la safata del sistema i la finestra principal restarà oculta. Podeu visualitzar la finestra principal clicant en el giny de la safata del sistema o seleccionant «Restaura» des del seu menú emergent.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowType), group (UserInterface)
en: Show the type of the share
ca@valencia: Mostra el tipus de compartició

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowType), group (UserInterface)
en: The type of a share will be displayed in a separate column in the network neighborhood browser. It can either be Disk, Print or IPC.
ca@valencia: El tipus d'una compartició es visualitzarà en una columna separada en l'explorador del veïnatge de xarxa. Pot ser Disc, Impressió o IPC.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowIPAddress), group (UserInterface)
en: Show the IP address of the server
ca@valencia: Mostra l'adreça IP del servidor

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowIPAddress), group (UserInterface)
en: The IP address of the server will be displayed in a separate column in the network neighborhood browser.
ca@valencia: L'adreça IP del servidor es visualitzarà en una columna separada en l'explorador del veïnatge de xarxa.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowComment), group (UserInterface)
en: Show the comment
ca@valencia: Mostra el comentari

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowComment), group (UserInterface)
en: The comment describing the server or share will be displayed in a separate column in the network neighborhood browser.
ca@valencia: El comentari que descriu el servidor o compartició es mostrarà en una columna separada en l'explorador del veïnatge de xarxa.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowNetworkItemToolTip), group (UserInterface)
en: Show tooltips for network items
ca@valencia: Mostra els consells d'eina per als elements de la xarxa

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowNetworkItemToolTip), group (UserInterface)
en: The tooltip shows various information about the current network item.
ca@valencia: El consell d'eina mostra diversa informació quant a l'element actual de la xarxa.

note: i18n: ectx: label, entry (AutoExpandNetworkItems), group (UserInterface)
en: Automatically expand domains and hosts
ca@valencia: Expandix automàticament els dominis i amfitrions

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AutoExpandNetworkItems), group (UserInterface)
en: Automatically expand domain and host items when a list of associated network items (domain members or shares) is added or updated. Please note that a domain or host item will always be expanded when you execute it.
ca@valencia: Expandix automàticament els elements de domini i l'amfitrió quan s'afig o s'actualitza una llista d'elements de xarxa associats (membres de domini o comparticions). Cal tindre en compte que un element de domini o amfitrió sempre s'expandirà quan l'executeu.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowShareToolTip), group (UserInterface)
en: Show tooltips for mounted shares
ca@valencia: Mostra els consells d'eina per a les comparticions muntades

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowShareToolTip), group (UserInterface)
en: The tooltip shows various information about the current share.
ca@valencia: El consell d'eina mostra diversa informació quant a la compartició actual.

note: i18n: ectx: label, entry (SharesViewMode), group (UserInterface)
en: View mode:
ca@valencia: Mode de vista:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SharesViewMode), group (UserInterface)
en: This setting determines the view mode of the shares view. There are two modes: the icon view and the list view.
ca@valencia: Esta opció determina el mode de vista de la vista de les comparticions. Hi ha dos modes: la vista d'icones i la vista de llista.

note: i18n: ectx: label, entry (SharesViewMode), group (UserInterface)
en: Icon View
ca@valencia: Vista d'icones

note: i18n: ectx: label, entry (SharesViewMode), group (UserInterface)
en: List View
ca@valencia: Vista de llista

note: i18n: ectx: label, entry (SharesViewIconSizeIconView), group (UserInterface)
en: Icon size for the icon view:
ca@valencia: Mida de les icones en la vista d'icones:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SharesViewIconSizeIconView), group (UserInterface)
en: Set the icon size for the icon view mode of the shares view.
ca@valencia: Establix la mida de les icones per al mode de vista d'icones de la vista de comparticions.

note: i18n: ectx: label, entry (SharesViewIconSizeListView), group (UserInterface)
en: Icon size for the list view:
ca@valencia: Mida de les icones en la vista de llista:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SharesViewIconSizeListView), group (UserInterface)
en: Set the icon size for the list view mode of the shares view.
ca@valencia: Establix la mida de les icones per al mode de vista de llista de la vista de comparticions.

note: i18n: ectx: label, entry (NetworkBrowserIconSize), group (UserInterface)
en: Icon size:
ca@valencia: Mida de les icones:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (NetworkBrowserIconSize), group (UserInterface)
en: Set the icon size for the network neighborhood browser.
ca@valencia: Establix la mida de les icones per a l'explorador del veïnatge de xarxa.

note: i18n: ectx: label, entry (UseWsDiscovery), group (Network)
en: Use Web Services Dynamic Discovery (WS-Discovery) for browsing
ca@valencia: Utilitza «Web Services Dynamic Discovery» (WS-Discovery) per a explorar

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseWsDiscovery), group (Network)
en: The Web Services Dynamic Discovery (WS-Discovery) is used to browse the local network and discover workgroups, domains and hosts. This is useful, if your network neighborhood is dominated by servers with modern Windows versions. If you use this option, there should be no need to force Samba's client library to use the SMB protocol version 1.0 for searching for workgroups and domains.
ca@valencia: El «Web Services Dynamic Discovery» (WS-Discovery) s'utilitza per a explorar la xarxa local i descobrir grups de treball, dominis i amfitrions. Açò és útil si el veïnatge de la xarxa està dominat per servidors amb versions modernes de Windows. Si utilitzeu esta opció, no caldria forçar la biblioteca del client Samba perquè utilitze la versió 1.0 del protocol SMB per a buscar grups de treball i dominis.

note: i18n: ectx: label, entry (UseDnsServiceDiscovery), group (Network)
en: Use DNS Service Discovery (DNS-SD) for browsing
ca@valencia: Utilitza «DNS Service Discovery» (DNS-SD) per a explorar

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseDnsServiceDiscovery), group (Network)
en: The DNS Service Discovery (DNS-SD) is used to browse the local network and discover servers that provide shared SMB resources. The discovered domains correspond to the local DNS domains (e. g. named LOCAL) and most likely not the ones defined in the network neighborhood. However, this does not influence the browsing. If you use this option, there is no need to force Samba's client library to use the SMB protocol version 1.0 for searching for workgroups and domains.
ca@valencia: Utilitza «DNS Service Discovery» (DNS-SD) per a explorar la xarxa local i descobrir els servidors que proporcionen recursos SMB compartits. Els dominis descoberts corresponen als dominis DNS locals (p. ex., anomenats LOCAL) i probablement no als definits al veïnatge de la xarxa. Tanmateix, açò no influirà l'exploració. En utilitzar esta opció, no caldrà forçar la biblioteca del client Samba a què faça servir el protocol SMB versió 1.0 per a buscar grups de treball i dominis.

note: i18n: ectx: label, entry (ForceSmb1Protocol), group (Network)
en: Force SMB protocol version 1.0 for workgroup and domain lookups
ca@valencia: Força el protocol SMB versió 1.0 per a les busques de grups de treball i de dominis

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ForceSmb1Protocol), group (Network)
en: Smb4K will force Samba's client library to use the SMB protocol version 1.0 for browsing workgroups and domains. You should use this option only as last resort, because the SMB protocol version 1.0 is unsafe and has been disabled in newer Samba and Windows versions. However, if you have trouble discovering workgroups and domains in your network neighborhood, you might want to consider to switch this setting on. If you are using DNS Service Discovery (DNS-SD) or Web Services Dynamic Discovery (WS-Discovery), and those are working for you, you do not need it.
ca@valencia: Smb4K forçarà que la biblioteca del client Samba utilitze la versió 1.0 del protocol SMB per a explorar grups de treball i dominis. Cal utilitzar esta opció com a últim recurs perquè la versió 1.0 del protocol SMB és insegura i s'ha inhabilitat a les versions més noves de Samba i Windows. Tanmateix, si teniu problemes per a descobrir els grups de treball i dominis en el vostre entorn de xarxa, podreu considerar seleccionar esta opció. Si utilitzeu «DNS Service Discovery» (DNS-SD) o els «Web Services Dynamic Discovery» (WS-Discovery), podreu desseleccionar esta opció.

note: i18n: ectx: label, entry (UseClientProtocolVersions), group (Network)
en: Set minimal and maximal SMB protocol version
ca@valencia: Establix la versió mínima i màxima del protocol SMB

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseClientProtocolVersions), group (Network)
en: Smb4K will set the minimal and maximal SMB protocol version that is used by Samba's client library to browse the network neighborhood. This will overwrite the settings in the smb.conf file. Normally, you do not need to use this option, because the right protocol versions should be negotiated between the client and the server while establishing a connection. Please note that this setting might not be appropriate to make the discovering of workgroups and domains work while keeping undisturbed connectivity to servers. Use DNS Service Discovery (DNS-SD) or Web Services Dynamic Discovery (WS-Discovery) for domain and workgroup lookups instead.
ca@valencia: Smb4K establirà les versions mínima i màxima del protocol SMB que utilitzarà la biblioteca del client Samba per explorar el veïnatge de xarxa. Açò sobreescriurà la configuració en el fitxer «smb.conf». Normalment no cal utilitzar esta opció perquè les versions correctes del protocol s'han de negociar entre el client i el servidor en establir una connexió. Cal tindre en compte que esta opció pot no ser apropiada per a fer que funcione el descobriment de grups de treball i dominis mentre es manté sense interrupcions la connectivitat als servidors. En el seu lloc, utilitzeu «DNS Service Discovery» (DNS-SD) o «Web Services Dynamic Discovery» (WS-Discovery) per a les busques de dominis i grups de treball.

note: i18n: ectx: label, entry (MinimalClientProtocolVersion), group (Network)
en: Minimal SMB protocol version:
ca@valencia: Versió mínima del protocol SMB:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MinimalClientProtocolVersion), group (Network)
en: This setting controls the minimum protocol version that Samba's client library will attempt to use.
ca@valencia: Esta opció controla la versió mínima del protocol que la biblioteca del client Samba intentarà utilitzar.

note: i18n: ectx: label, entry (MinimalClientProtocolVersion), group (Network) i18n: ectx: label, entry (MaximalClientProtocolVersion), group (Network)
en: NT1 (Classic CIFS/SMBv1 protocol)
ca@valencia: NT1 (Protocol CIFS/SMBv1 clàssic)

note: i18n: ectx: label, entry (MinimalClientProtocolVersion), group (Network) i18n: ectx: label, entry (MaximalClientProtocolVersion), group (Network)
en: SMB2 (Windows Vista and above)
ca@valencia: SMB2 (Windows Vista i posteriors)

note: i18n: ectx: label, entry (MinimalClientProtocolVersion), group (Network) i18n: ectx: label, entry (MaximalClientProtocolVersion), group (Network)
en: SMB3 (Windows 8 and above)
ca@valencia: SMB3 (Windows 8 i posteriors)

note: i18n: ectx: label, entry (MaximalClientProtocolVersion), group (Network)
en: Maximal SMB protocol version:
ca@valencia: Versió màxima del protocol SMB:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MaximalClientProtocolVersion), group (Network)
en: This setting controls the maximum protocol version that Samba's client library will attempt to use.
ca@valencia: Esta opció controla la versió màxima del protocol que la biblioteca del client Samba intentarà utilitzar.

note: i18n: ectx: label, entry (UseRemoteSmbPort), group (Network)
en: Set the SMB port to:
ca@valencia: Establix el port SMB a:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseRemoteSmbPort), group (Network) i18n: ectx: whatsthis, entry (RemoteSmbPort), group (Network)
en: This is the port that is used for connecting to remote servers. The default value is 139 (NetBIOS). Under FreeBSD, this setting is also used for mounting.
ca@valencia: Este és el port que s'utilitza per a connectar amb els servidors remots. El valor predeterminat és 139 (NetBIOS). Amb la FreeBSD, esta opció també s'utilitza per al muntatge.

note: i18n: ectx: label, entry (LargeNetworkNeighborhood), group (Network)
en: This computer is on a large network neighborhood
ca@valencia: Este ordinador es troba en un veïnatge de xarxa gran

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (LargeNetworkNeighborhood), group (Network)
en: In case your computer is on a large network neighborhood, discovering all workgroups, hosts and shares might take a long time, since in the default configuration all local master browsers are queried. Enabling this setting limits the number of used local master browsers to three. This can reduced the time consumption on large network neighborhoods considerably.
ca@valencia: En cas que este ordinador estiga a un veïnatge de xarxa gran, el descobriment de tots els grups de treball, amfitrions i comparticions pot tardar una estona llarga, ja que amb la configuració predeterminada es consulten tots els exploradors mestres locals. Quan se selecciona esta opció, es limita el nombre d'exploradors mestres locals a tres. Açò pot reduir considerablement el consum de temps als veïnatges de xarxa grans.

note: i18n: ectx: label, entry (MasterBrowsersRequireAuth), group (Network)
en: Master browsers require authentication
ca@valencia: Els exploradors mestres requerixen autenticació

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MasterBrowsersRequireAuth), group (Network)
en: The master browsers in your network neighborhood require a login to return the browse list. This setting is rarely needed.
ca@valencia: Els exploradors mestres del veïnatge de xarxa requerixen un inici de sessió per a retornar la llista d'exploració. Esta opció rarament es necessita.

note: i18n: ectx: label, entry (UseKerberos), group (Network)
en: Use Kerberos for authentication
ca@valencia: Utilitza Kerberos per a l'autenticació

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseKerberos), group (Network)
en: Use Kerberos for authentication. This is only useful in an Active Directory environment.
ca@valencia: Utilitza Kerberos per a l'autenticació. Açò només és útil en un entorn de Directori Actiu.

note: i18n: ectx: label, entry (UseWinbindCCache), group (Network)
en: Use Winbind ccache for authentication
ca@valencia: Utilitza la «ccache» del Winbind per a l'autenticació

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseWinbindCCache), group (Network)
en: Use the Winbind ccache for authentication.
ca@valencia: Utilitza la «ccache» del Winbind per a l'autenticació.

note: i18n: ectx: label, entry (UseEncryptionLevel), group (Network)
en: Set the encryption level to:
ca@valencia: Establix el nivell d'encriptació a:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseEncryptionLevel), group (Network) i18n: ectx: whatsthis, entry (EncryptionLevel), group (Network)
en: Set the level of encryption that is used for making connections.
ca@valencia: stableix el nivell d'encriptació que s'utilitzarà per a crear les connexions.

note: i18n: ectx: label, entry (EncryptionLevel), group (Network)
en: None
ca@valencia: Cap

note: i18n: ectx: label, entry (EncryptionLevel), group (Network)
en: Request
ca@valencia: Sol·licitat

note: i18n: ectx: label, entry (EncryptionLevel), group (Network)
en: Require
ca@valencia: Requerit

note: i18n: ectx: label, entry (PreviewHiddenItems), group (Network)
en: Preview hidden files and directories
ca@valencia: Vista prèvia dels fitxers i directoris ocults

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PreviewHiddenItems), group (Network)
en: Preview hidden files and directories. The hidden files and directories are those whose names begin with a period. They are usually needed for very specific purposes (storing the configuration information for an application, etc.). Since they are not of any importance for your regular work, you normally do not need to enable this feature.
ca@valencia: Vista prèvia dels fitxers i directoris ocults. Els fitxers i directoris ocults són els que el seu nom comença amb un punt. Normalment s'utilitzen amb finalitats molt concretes (emmagatzematge de la informació de configuració d'una aplicació, etc.). Com que no són importants per a la faena normal, generalment no cal activar esta característica.

note: i18n: ectx: label, entry (DetectPrinterShares), group (Network)
en: Detect printer shares
ca@valencia: Detecta les comparticions d'impressora

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DetectPrinterShares), group (Network)
en: Printer shares are detected.
ca@valencia: Es detectaran les comparticions d'impressora.

note: i18n: ectx: label, entry (DetectHiddenShares), group (Network)
en: Detect hidden shares
ca@valencia: Detecta les comparticions ocultes

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DetectHiddenShares), group (Network)
en: Hidden shares are detected. Hidden shares are ending with a $ sign, e.g. Musik$ or IPC$.
ca@valencia: Es detectaran les comparticions ocultes. Les comparticions ocultes acaben amb un signe $, p. ex., Musik$ o IPC$.

note: i18n: ectx: label, entry (EnableWakeOnLAN), group (Network)
en: Enable Wake-On-LAN features
ca@valencia: Activa les característiques «Wake-On-LAN»

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (EnableWakeOnLAN), group (Network)
en: Wake-on-LAN (WOL) is an ethernet computer networking standard that allows a computer to be turned on or woken up by a network message. Smb4K uses a magic packet send via a UDP socket to wake up remote servers. If you want to take advantage of the Wake-On-LAN feature, you need to enable this option.
ca@valencia: «Wake-on-LAN» (WOL) és un estàndard de xarxa ethernet per a ordinadors que permet iniciar o despertar un ordinador amb un missatge de xarxa. Smb4K utilitza un paquet màgic enviat mitjançant un sòcol UDP per a despertar els servidors remots. Si voleu disposar dels avantatges de la característica «Wake-On-LAN» cal seleccionar esta opció.

note: i18n: ectx: label, entry (WakeOnLANWaitingTime), group (Network)
en: Waiting time:
ca@valencia: Temps d'espera:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (WakeOnLANWaitingTime), group (Network)
en: This is the waiting time in seconds between the sending of the magic Wake-On-LAN packets and the scanning of the network neighborhood or the mounting of a share.
ca@valencia: Este és el temps d'espera en segons entre l'enviament dels paquets màgics «Wake-On-LAN» i l'escaneig del veïnatge de xarxa o del muntatge d'una compartició.

note: i18n: ectx: label, entry (UseWallet), group (Authentication)
en: Save logins in a wallet
ca@valencia: Guarda els inicis de sessió en una cartera

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseWallet), group (Authentication)
en: Use a wallet to store the login. The username and password are stored encrypted on your hard drive. If this setting is disabled, the login is not stored permanently but only temporarily.
ca@valencia: Utilitza una cartera per a emmagatzemar l'inici de sessió. El nom d'usuari i la contrasenya s'emmagatzemaran encriptats en el disc dur. Si es desselecciona esta opció, l'inici de sessió no es guardarà permanentment, només temporalment.

note: i18n: ectx: label, entry (UseDefaultLogin), group (Authentication)
en: Use a default login
ca@valencia: Utilitza un inici de sessió predeterminat

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseDefaultLogin), group (Authentication)
en: Enable the usage of a default login. The provided data is used by default to authenticate to a remote server. This is very useful e.g. if you are working in an Active Directory environment or an NT domain.
ca@valencia: Activa l'ús d'un inici de sessió predeterminat. Les dades proporcionades s'utilitzaran de manera predeterminada per a autenticar en un servidor remot. Açò és molt útil, p. ex., si esteu treballant en un entorn de Directori Actiu o en un domini NT.

note: i18n: ectx: label, entry (RsyncPrefix), group (Synchronization)
en: Synchronization prefix:
ca@valencia: Prefix de sincronització:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (RsyncPrefix), group (Synchronization)
en: Under this prefix the destination directory for the synchronization will be created. However, if you want to store the data of a particular share elsewhere, you will be able to choose a different path before the actual synchronization begins.
ca@valencia: El directori de destinació per a la sincronització es crearà amb este prefix. Tanmateix, si voleu emmagatzemar les dades d'una compartició en concret en un altre lloc, podreu seleccionar un camí diferent abans que comence la sincronització real.

note: i18n: ectx: label, entry (ArchiveMode), group (Synchronization)
en: Archive mode
ca@valencia: Mode d'arxiu

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ArchiveMode), group (Synchronization)
en: Use archive mode (-a, --archive). This is a short form of -rlptgoD.
ca@valencia: Utilitza el mode d'arxiu (-a, --archive). Esta és la forma curta de -rlptgoD.

note: i18n: ectx: label, entry (RecurseIntoDirectories), group (Synchronization)
en: Recurse into subdirectories
ca@valencia: Recursiu en els subdirectoris

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (RecurseIntoDirectories), group (Synchronization)
en: Recurse into directories (-r, --recursive).
ca@valencia: Recursiu en els directoris (-r, --recursive).

note: i18n: ectx: label, entry (UpdateTarget), group (Synchronization)
en: Update files
ca@valencia: Actualitza els fitxers

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UpdateTarget), group (Synchronization)
en: Update files in the destination directory that are older than in the source directory (-u, --update).
ca@valencia: Actualitza els fitxers en el directori de destinació que siguen més antics que en el directori d'origen (-u, --update).

note: i18n: ectx: label, entry (UpdateInPlace), group (Synchronization)
en: Update files in place
ca@valencia: Actualitza els fitxers en el lloc

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UpdateInPlace), group (Synchronization)
en: Update destination files in-place (--inplace). By default, rsync first creates a new copy of a file and moves it into place after its transfer finished. If you enable this feature, no copy will be created but the destination file will immediately be overwritten instead. An exception to this is if you combine this option with --backup.
ca@valencia: Actualitza els fitxers de destinació en el lloc (--inplace). De manera predeterminada, «rsync» crearà primer una còpia nova d'un fitxer i la mourà al lloc després de finalitzar la seua transferència. Si activeu esta característica, no es crearà cap còpia però el fitxer de destinació se sobreescriurà immediatament. Una excepció a açò és si combineu esta opció amb --backup.

note: i18n: ectx: label, entry (RelativePathNames), group (Synchronization)
en: Use relative path names
ca@valencia: Utilitza noms de camins relatius

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (RelativePathNames), group (Synchronization)
en: Use relative paths (-R, --relative). This means that the full path names specified on the command line are sent to the server rather than just the last parts of the file names.
ca@valencia: Utilitza camins relatius (-R, --relative). Açò significa que els noms de camins complets especificats en la línia d'ordres s'enviaran al servidor en comptes de només les últimes parts dels noms de fitxer.

note: i18n: ectx: label, entry (NoImpliedDirectories), group (Synchronization)
en: Do not send implied directories
ca@valencia: No envies directoris implícits

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (NoImpliedDirectories), group (Synchronization)
en: Do not send implied directories with --relative (--no-implied-dirs). This means that the corresponding path elements on the destination system are left unchanged if they exist, and any missing implied directories are created with default attributes. This even allows these implied path elements to have big differences, such as being a symlink to a directory on one side of the transfer, and a real directory on the other side.
ca@valencia: No envia directoris implícits amb --relative (--no-implied-dirs). Açò significa que els elements de camí corresponents en el sistema de destinació es deixaran sense canvis si existixen, i qualsevol directori implícit que falte es crearà amb els atributs predeterminats. Açò inclús permet que estos elements de camí implícits tinguen grans diferències, com que siga un enllaç simbòlic cap a un directori en un costat de la transferència, i un directori real en l'altra costat.

note: i18n: ectx: label, entry (TransferDirectories), group (Synchronization)
en: Transfer directories without recursing
ca@valencia: Transferix els directoris sense recursivitat

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TransferDirectories), group (Synchronization)
en: Transfer directories without recursing (-d, --dirs). This means that all top-level subdirectories are transferred but without their contents.
ca@valencia: Transferix els directoris sense recursivitat (-d, --dirs). Açò significa que tots els subdirectoris de nivell superior es transferiran però sense el seu contingut.

note: i18n: ectx: label, entry (CompressData), group (Synchronization)
en: Compress data during transfer
ca@valencia: Comprimix les dades durant la transferència

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CompressData), group (Synchronization)
en: Compress data during transfer (-z, --compress). This significantly reduces the amount of data that is being transferred. You may want to use this option, if you have a slow connection.
ca@valencia: Comprimix les dades durant la transferència (-z, --compress). Açò reduirà significativament la quantitat de dades que es transferiran. Si teniu una connexió lenta, potser voldreu utilitzar esta opció.

note: i18n: ectx: label, entry (UseCompressionLevel), group (Synchronization)
en: Set compression level:
ca@valencia: Establix el nivell de compressió:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseCompressionLevel), group (Synchronization)
en: Explicitly set the compression level to use (--compress-level=NUM). If NUM is non-zero, the --compress argument is implied.
ca@valencia: Establix explícitament el nivell de compressió que s'utilitzarà (--compress-level=NÚM). Si NÚM no és zero, l'argument --compress és implícit.

note: i18n: ectx: label, entry (CompressionLevel), group (Synchronization)
en: The value for the UseCompressionLevel config entry
ca@valencia: El valor per a l'entrada de configuració «UseCompressionLevel»

note: i18n: ectx: label, entry (UseSkipCompression), group (Synchronization)
en: Skip compression for following file suffixes:
ca@valencia: Omet la compressió per als sufixos següents:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseSkipCompression), group (Synchronization)
en: Overwrite the list of file suffixes that will not be compressed (--skip-compress=LIST). The LIST should be one or more file suffixes (without the dot) separated by slashes. You may specify an empty string to indicate that no file should be skipped. The default list of suffixes will be replaced by this list. For further details, see the manual page of rsync.
ca@valencia: Sobreescriu la llista de sufixos de fitxers que no es comprimiran (--skip-compress=LLISTA). La LLISTA hauria de ser un o més sufixos de fitxers (sense el punt) separats per barres. Es pot especificar una cadena buida per a indicar que no s'ha d'ometre cap fitxer. La llista predeterminada de sufixos se substituirà per esta llista. Per als detalls addicionals, vegeu la pàgina del manual de «rsync».

note: i18n: ectx: label, entry (SkipCompression), group (Synchronization)
en: The value(s) for the UseSkipCompression config entry
ca@valencia: Els valors per a l'entrada de configuració «UseSkipCompression»

note: i18n: ectx: label, entry (PreserveSymlinks), group (Synchronization)
en: Preserve symlinks
ca@valencia: Conserva els enllaços simbòlics

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PreserveSymlinks), group (Synchronization)
en: Copy symlinks as symlinks (-l, --links).
ca@valencia: Copia els enllaços simbòlics com a enllaços simbòlics (-l, --links).

note: i18n: ectx: label, entry (TransformSymlinks), group (Synchronization)
en: Transform symlinks
ca@valencia: Transforma els enllaços simbòlics

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TransformSymlinks), group (Synchronization)
en: Transform symlinks into the items they are pointing to (-L, --copy-links).
ca@valencia: Transforma els enllaços simbòlics en els elements als quals apunten (-L, --copy-links).

note: i18n: ectx: label, entry (TransformUnsafeSymlinks), group (Synchronization)
en: Transform unsafe symlinks
ca@valencia: Transforma els enllaços simbòlics insegurs

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TransformUnsafeSymlinks), group (Synchronization)
en: Transform unsafe symlinks into the items they are pointing to (--copy-unsafe-links). This means that only those symlinks are transformed that point to items that are outside the copied tree. Absolute symlinks are treated the same way. This option has no additional effect if --copy-links has also been specified.
ca@valencia: Transforma els enllaços simbòlics insegurs en els elements als quals apunten (-L, --copy-links). Açò significa que només es transformaran aquells enllaços simbòlics que apunten a elements que estan fora de l'arbre copiat. Els enllaços simbòlics absoluts es tractaran de la mateixa manera. Esta opció no té efectes addicionals si s'ha especificat --copy-links.

note: i18n: ectx: label, entry (IgnoreUnsafeSymlinks), group (Synchronization)
en: Ignore unsafe symlinks
ca@valencia: Ignora els enllaços simbòlics insegurs

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (IgnoreUnsafeSymlinks), group (Synchronization)
en: Ignore symlinks that point outside the copied tree (--safe-links). All absolute symlinks are also ignored. If you use this option in conjunction with --relative you might get unexpected results.
ca@valencia: Ignora els enllaços simbòlics que apunten cap a fora de l'arbre de còpia (--safe-links). També s'ignoraran tots els enllaços simbòlics absoluts. Si utilitzeu esta opció juntament amb --relative podríeu obtindre resultats inesperats.

note: i18n: ectx: label, entry (MungeSymlinks), group (Synchronization)
en: Munge symlinks
ca@valencia: Mastega («munge») els enllaços simbòlics

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MungeSymlinks), group (Synchronization)
en: This option tells rsync to (1) modify all symlinks on the receiving side in a way that makes them unusable but recoverable, or (2) to unmunge symlinks on the sending side that had been stored in a munged state (--munge-links). This is useful if you do not quite trust the source of the data to not try to slip in a symlink to an unexpected place. For more details, see the manual page of rsync.
ca@valencia: Esta opció diu a «rsync» que (1) modifique tots els enllaços simbòlics cap a la banda de la recepció en una manera que els faça inusables però recuperables, o (2) que desmastegue els enllaços simbòlics cap a la banda de l'enviament que s'han emmagatzemat en un estat de mastegats (--munge-links). Açò és útil si no confieu suficientment en l'origen de les dades per a no intentar introduir un enllaç simbòlic cap a un lloc inesperat. Per a més detalls, vegeu la pàgina del manual de «rsync».

note: i18n: ectx: label, entry (PreserveHardLinks), group (Synchronization)
en: Preserve hard links
ca@valencia: Conserva els enllaços durs

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PreserveHardLinks), group (Synchronization)
en: Preserve hard links (-H, --hard-links). This options causes rsync to preserve the hard links that are found during the transfer. Without it, hard links are treated as though they were separate files.
ca@valencia: Conserva els enllaços durs (-H, --hard-links). Esta opció fa que «rsync» conserve els enllaços durs que es troben durant la transferència. Sense ella, els enllaços durs es tractaran com si foren fitxers separats.

note: i18n: ectx: label, entry (CopyDirectorySymlinks), group (Synchronization)
en: Copy directory symlinks
ca@valencia: Copia els enllaços simbòlics cap a directoris

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CopyDirectorySymlinks), group (Synchronization)
en: Treat symlinks to directories on the sending side as though they were real ones (-k, --copy-dirlinks). This is useful if you do not want symlinks to non-directories to be affected, as they would be using --copy-links. Without this option, if the sending side has replaced a directory with a symlink to a directory, the receiving side will delete anything that is in the way of the new symlink, including a directory hierarchy (as long as --force or --delete is in effect). For more details, see the manual page of rsync.
ca@valencia: Tracta els enllaços simbòlics cap a directoris en la banda de l'enviament com si foren reals (-k, --copy-dirlinks). Açò és útil si no voleu que es vegen afectats els enllaços simbòlics cap a no directoris, com si s'utilitza --copy-links. Sense esta opció, si la banda de l'enviament ha substituït un directori per un enllaç simbòlic cap a un directori, la banda de la recepció suprimirà tot el que estiga en el camí de l'enllaç simbòlic nou, inclosa la jerarquia a un directori (si són efectius --force o --delete). Per a més detalls, vegeu la pàgina del manual de «rsync».

note: i18n: ectx: label, entry (KeepDirectorySymlinks), group (Synchronization)
en: Keep directory symlinks
ca@valencia: Mantín els enllaços simbòlics cap a directoris

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (KeepDirectorySymlinks), group (Synchronization)
en: Treat symlinks to directories on the receiving side as though they were real ones (-K, --keep-dirlinks). This only works if the symlink matches a real directory from the sending side. Without this option, the receiver's symlink will be deleted and replaced with a real directory.
ca@valencia: Tracta els enllaços simbòlics cap a directoris en la banda de la recepció com si foren reals (-K, --keep-dirlinks). Açò només funciona si l'enllaç simbòlic coincidix amb un directori real des de la banda de l'enviament. Sense esta opció, els enllaços simbòlics del receptor s'eliminaran i se substituiran amb un directori real.

note: i18n: ectx: label, entry (PreservePermissions), group (Synchronization)
en: Preserve permissions
ca@valencia: Conserva els permisos

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PreservePermissions), group (Synchronization)
en: Preserve permissions (-p, --perms). The permissions of the destination file will be same as the source file. For what happens if this option is switched off, please read rsync's manual page.
ca@valencia: Conserva els permisos (-p, --perms). Els permisos del fitxer de destinació seran els mateixos que els del fitxer d'origen. Per a conéixer què passa si es desselecciona esta opció, llegiu la pàgina del manual de «rsync».

note: i18n: ectx: label, entry (PreserveACLs), group (Synchronization)
en: Preserve access control lists (ACLs)
ca@valencia: Conserva les llistes de control d'accés (ACL)

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PreserveACLs), group (Synchronization)
en: Preserve access control lists. This option causes rsync to update the destination ACLs to be the same as the source ACLs. The option also implies --perms. The source and destination systems must have compatible ACL entries for this option to work properly.
ca@valencia: Conserva les llistes de control d'accés. Esta opció fa que «rsync» actualitze les ACL de destinació perquè siguen les mateixes que les ACL d'origen. L'opció també implica --perms. Els sistemes d'origen i de destinació cal que tinguen les entrades ACL compatibles perquè esta opció funcione adequadament.

note: i18n: ectx: label, entry (PreserveExtendedAttributes), group (Synchronization)
en: Preserve extended attributes
ca@valencia: Conserva els atributs ampliats

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PreserveExtendedAttributes), group (Synchronization)
en: Preserve extended attributes. This option causes rsync to update the destination extended attributes to be the same as the source ones.
ca@valencia: Conserva els atributs ampliats. Esta opció fa que «rsync» actualitze els atributs ampliats de destí perquè siguen els mateixos que els d'origen.

note: i18n: ectx: label, entry (PreserveAccessTimes), group (Synchronization)
en: Preserve access times
ca@valencia: Conserva les hores d'accés

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PreserveAccessTimes), group (Synchronization)
en: Preserve access times. This tells rsync to set the access (use) times of the destination files to the same value as the source files.
ca@valencia: Conserva les hores d'accés. Açò fa que «rsync» establisca les hores d'accés (ús) dels fitxers de destinació amb els mateixos valors que els dels fitxers d'origen.

note: i18n: ectx: label, entry (PreserveCreateTimes), group (Synchronization)
en: Preserve create times
ca@valencia: Conserva les hores de creació

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PreserveCreateTimes), group (Synchronization)
en: Preserve create times. This tells rsync to set the create times (newness) of the destination files to the same value as the source files.
ca@valencia: Conserva les hores de creació. Açò fa que «rsync» establisca les hores de creació (novetat) dels fitxers de destinació amb els mateixos valors que els dels fitxers d'origen.

note: i18n: ectx: label, entry (PreserveGroup), group (Synchronization)
en: Preserve group
ca@valencia: Conserva el grup

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PreserveGroup), group (Synchronization)
en: Preserve the group (-g, --group). The group of the destination file will be set to the same value as the source file.
ca@valencia: Conserva el grup (-g, --group). El grup del fitxer de destinació s'establirà amb el mateix valor que el del fitxer d'origen.

note: i18n: ectx: label, entry (PreserveOwner), group (Synchronization)
en: Preserve owner
ca@valencia: Conserva el propietari

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PreserveOwner), group (Synchronization)
en: Preserve the owner (-o, --owner). The owner of the destination file will be set to the same value as the source file, but only if the receiving rsync is run as the super user. Without this option, the owner is set to the invoking user on the receiving side.
ca@valencia: Conserva el propietari (-o, --owner). El propietari del fitxer de destinació s'establirà amb el mateix valor que el del fitxer d'origen, però només si «rsync» de la recepció s'executa com a superusuari. Sense esta opció, el propietari s'establirà amb l'usuari invocant en la banda de la recepció.

note: i18n: ectx: label, entry (PreserveDevicesAndSpecials), group (Synchronization)
en: Preserve device and special files
ca@valencia: Conserva els dispositius i fitxers especials

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PreserveDevicesAndSpecials), group (Synchronization)
en: Preserve device and special files (-D, --devices --specials). This option causes rsync to transfer character and block devices as well as special files such as named sockets and fifos. It works only partially if rsync is not run as super user and the --super option is not specified.
ca@valencia: Conserva els dispositius i fitxers especials (-D, --devices --specials). Esta opció fa que «rsync» transferisca els dispositius de caràcters i blocs, i també els fitxers especials com els sòcols amb nom i els «fifo». Funciona només parcialment si «rsync» no s'executa com a superusuari i no s'ha especificat l'opció --super.

note: i18n: ectx: label, entry (PreserveTimes), group (Synchronization)
en: Preserve times
ca@valencia: Conserva les hores

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PreserveTimes), group (Synchronization)
en: Preserve times (-t, --times). The modification times are transferred along with the files. For what happens if this option is switched off, please read rsync's manual page.
ca@valencia: Conserva les hores (-t, --times). Les hores de modificació es transferixen junt amb els fitxers. Per a conéixer què passa si es desselecciona esta opció, llegiu la pàgina del manual de «rsync».

note: i18n: ectx: label, entry (OmitDirectoryTimes), group (Synchronization)
en: Omit directories when preserving times
ca@valencia: Omet els directoris en conservar les hores

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (OmitDirectoryTimes), group (Synchronization)
en: Omit directories when preserving times (-O, --omit-dir-times). This means that directories are omitted when modification times are being preserved. Thus, this feature only works in conjunction with --times.
ca@valencia: Omet els directoris en conservar les hores (-O, --omit-dir-times). Açò significa que els directoris s'ometran quan es conserven les hores de modificació. Per tant, esta característica només funciona conjuntament amb --times.

note: i18n: ectx: label, entry (RemoveSourceFiles), group (Synchronization)
en: Remove synchronized source files
ca@valencia: Elimina els fitxers d'origen sincronitzats

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (RemoveSourceFiles), group (Synchronization)
en: Remove all synchronized source files (--remove-source-files). This tells rsync to remove from the sending side the non-directory items that are a part of the transfer and have been successfully duplicated on the receiving side.
ca@valencia: Elimina tots els fitxers d'origen sincronitzats (--remove-source-files). Açò li indica a «rsync» que elimine de la banda de l'enviament els elements que no siguen directoris que formen part de la transferència i s'hagen duplicat correctament en la banda de la recepció.

note: i18n: ectx: label, entry (DeleteExtraneous), group (Synchronization)
en: Delete extraneous files
ca@valencia: Suprimix els fitxers estranys

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DeleteExtraneous), group (Synchronization)
en: Delete extraneous files from destination (--delete). This tells rsync to delete all files from the receiving side that are not present on the sending side, but only for the directories that are being synchronized.
ca@valencia: Suprimix els fitxers estranys de la destinació (--delete). Açò li indica a «rsync» que esborre tots els fitxers de la banda de la recepció que no estiguen presents en la banda de l'enviament, però només per als directoris que se sincronitzen.

note: i18n: ectx: label, entry (DeleteBefore), group (Synchronization)
en: Delete files before transfer
ca@valencia: Suprimix els fitxers abans de la transferència

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DeleteBefore), group (Synchronization)
en: Delete files on the receiving side before the transfer starts (--delete-before). This is the default behavior if --delete or --delete-excluded is specified without one of the --delete-WHEN options.
ca@valencia: Suprimix els fitxers en la banda de la recepció abans d'iniciar la transferència (--delete-before). Este és el comportament predeterminat si s'ha especificat --delete o --delete-excluded sense cap de les opcions --delete-QUAN.

note: i18n: ectx: label, entry (DeleteAfter), group (Synchronization)
en: Delete files after transfer
ca@valencia: Suprimix els fitxers després de la transferència

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DeleteAfter), group (Synchronization)
en: Delete files on the receiving side after the transfer has completed (--delete-after, --del).
ca@valencia: Suprimix els fitxers en la banda de la recepció després de finalitzar la transferència (--delete-after, --del).

note: i18n: ectx: label, entry (DeleteDuring), group (Synchronization)
en: Delete files during transfer
ca@valencia: Suprimix els fitxers durant la transferència

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DeleteDuring), group (Synchronization)
en: Delete files on the receiving side during the transfer (--delete-during). This method is faster than --delete-before or --delete-after, but it is only supported with rsync 2.6.4 or later.
ca@valencia: Suprimix els fitxers en la banda de la recepció durant la transferència (--delete-during). Este mètode és més ràpid que --delete-before o --delete-after, però només està acceptat amb «rsync» 2.6.4 o posterior.

note: i18n: ectx: label, entry (DeleteExcluded), group (Synchronization)
en: Delete excluded files
ca@valencia: Suprimix els fitxers exclosos

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DeleteExcluded), group (Synchronization)
en: Also delete excluded files from destination directory (--delete-excluded). In addition to deleting the files on the receiving side that are not on the sending side, this tells rsync to also delete any files on the receiving side that are excluded. Refer to rsync's manual page for further information.
ca@valencia: Suprimix també els fitxers exclosos del directori de destinació (--delete-excluded). A més de suprimir els fitxers en la banda de la recepció que no es troben en la banda de l'enviament, açò li indica a «rsync» que suprimisca qualsevol fitxer en la banda de la recepció que estiga exclòs. Consulteu la pàgina del manual de «rsync» per a més informació.

note: i18n: ectx: label, entry (IgnoreErrors), group (Synchronization)
en: Delete even if I/O errors occur
ca@valencia: Suprimix encara que hi haja un error d'E/S

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (IgnoreErrors), group (Synchronization)
en: Delete even if I/O errors occur (--ignore-errors). This option has to be specified in conjunction with --delete to take effect.
ca@valencia: Suprimix encara que hi haja un error d'E/S (--ignore-errors). Esta opció cal que s'especifique conjuntament amb --delete perquè siga efectiva.

note: i18n: ectx: label, entry (ForceDirectoryDeletion), group (Synchronization)
en: Force deletion of non-void directories
ca@valencia: Força la supressió dels directoris no buits

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ForceDirectoryDeletion), group (Synchronization)
en: Force deletion of directories even if they are not empty (--force). This option tells rsync to delete a non-empty directory when it is to be replaced by a non-directory. This is only relevant if deletions are not active.
ca@valencia: Força la supressió dels directoris encara que no estiguen buits (--force). Esta opció li indica a «rsync» que suprimisca els directoris no buits quan siguen substituïts per un no-directori. Esta opció només és important si les supressions no estan activades.

note: i18n: ectx: label, entry (UseMaximumDelete), group (Synchronization)
en: Do not delete more than this many files:
ca@valencia: No suprimisques més que este nombre de fitxers:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseMaximumDelete), group (Synchronization)
en: Only delete as many files as defined here (--max-delete=NUM). This tells rsync not to delete more than NUM files or directories (NUM must be non-zero). This is useful when mirroring very large trees to prevent disasters.
ca@valencia: Només suprimix el nombre màxim de fitxers definit ací (--max-delete=NRE). Açò li indica a «rsync» que no suprimisca més que el NRE de fitxers o directoris (NRE no pot ser zero). Açò és útil en fer rèpliques d'arbres molt grans per a previndre desastres.

note: i18n: ectx: label, entry (MaximumDeleteValue), group (Synchronization)
en: Value for DeleteMaximum config entry
ca@valencia: Valor per a l'entrada de configuració «DeleteMaximum»

note: i18n: ectx: label, entry (UseMinimalTransferSize), group (Synchronization)
en: Do not transfer any file smaller than:
ca@valencia: No transferisques cap fitxer més xicotet que:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseMinimalTransferSize), group (Synchronization)
en: This option causes rsync to not transfer any file that is smaller than the specified size (--min-size=SIZE).
ca@valencia: Esta opció fa que «rsync» no transferisca cap fitxer que siga més xicotet que la mida especificada (--min-size=MIDA).

note: i18n: ectx: label, entry (MinimalTransferSize), group (Synchronization)
en: Value for MinimalTransferSize config entry
ca@valencia: Valor per a l'entrada de configuració «MinimalTransferSize»

note: i18n: ectx: label, entry (UseMaximalTransferSize), group (Synchronization)
en: Do not transfer any file larger than:
ca@valencia: No transferisques cap fitxer més gran que:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseMaximalTransferSize), group (Synchronization)
en: This option causes rsync to not transfer any file that is larger than the specified size (--max-size=SIZE).
ca@valencia: Esta opció fa que «rsync» no transferisca cap fitxer que siga més gran que la mida especificada (--max-size=MIDA).

note: i18n: ectx: label, entry (MaximalTransferSize), group (Synchronization)
en: Value for MaximalTransferSize config entry
ca@valencia: Valor per a l'entrada de configuració «MaximalTransferSize»

note: i18n: ectx: label, entry (KeepPartial), group (Synchronization)
en: Keep partially transferred files
ca@valencia: Conserva els fitxers transferits parcialment

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (KeepPartial), group (Synchronization)
en: Keep partially transferred files (--partial). The default behavior is that any partially transferred file is deleted if the transfer is interrupted.
ca@valencia: Conserva els fitxers transferits parcialment (--partial). El comportament predeterminat és que qualsevol fitxer transferit parcialment se suprimisca si s'interromp la transferència.

note: i18n: ectx: label, entry (UsePartialDirectory), group (Synchronization)
en: Put partially transferred files into:
ca@valencia: Situa els fitxers transferits parcialment a:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UsePartialDirectory), group (Synchronization)
en: Put a partially transferred file into this directory (--partial-dir=DIR). This is a better way than the --partial option to keep partial files, because the partially transferred file is kept in a different directory and the destination file is not overwritten.
ca@valencia: Situa els fitxers transferits parcialment en este directori (--partial-dir=DIR). Esta és una opció millor que l'opció --partial per a conservar els fitxers parcials, perquè el fitxer transferit parcialment es mantindrà en un directori diferent i el fitxer de destinació no se sobreescriurà.

note: i18n: ectx: label, entry (PartialDirectory), group (Synchronization)
en: The data for the UsePartialDirectory option
ca@valencia: Les dades per a l'opció «UsePartialDirectory»

note: i18n: ectx: label, entry (UseCVSExclude), group (Synchronization)
en: Auto-ignore files in the same way CVS does
ca@valencia: Ignora automàticament els fitxers de la mateixa manera que ho fa CVS

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseCVSExclude), group (Synchronization)
en: Auto-ignore files in the same way CVS does (-C, --cvs-exclude). This is a useful shorthand for excluding a broad range of files that you often do not want to transfer between systems. This option uses the same algorithm that CVS uses to determine if a file should be ignored.
ca@valencia: Ignora automàticament els fitxers de la mateixa manera que ho fa CVS (-C, --cvs-exclude). Esta és una drecera útil per a excloure una àmplia varietat de fitxers que normalment no voleu transferir entre els sistemes. Esta opció utilitza el mateix algorisme que utilitza CVS per a determinar si s'ha d'excloure un fitxer.

note: i18n: ectx: label, entry (UseExcludePattern), group (Synchronization)
en: Exclude files matching this pattern:
ca@valencia: Exclou els fitxers que coincidisquen amb este patró:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseExcludePattern), group (Synchronization)
en: Exclude files that match a certain pattern (--exclude=PATTERN). This is a special filter rule. For further information on filter rules see rsync's manual page.
ca@valencia: Exclou els fitxers que coincidisquen amb un patró determinat (--exclude=PATRÓ). Esta és una regla de filtratge especial. Per a més informació quant a les regles de filtratge, vegeu el manual de «rsync».

note: i18n: ectx: label, entry (ExcludePattern), group (Synchronization)
en: Pattern that is used for file exclusion
ca@valencia: Patró que s'utilitza per a l'exclusió dels fitxers

note: i18n: ectx: label, entry (UseExcludeFrom), group (Synchronization)
en: Read exclude patterns from:
ca@valencia: Llig els patrons d'exclusió des de:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseExcludeFrom), group (Synchronization)
en: Read exclude patterns from a file (--exclude-from=FILE). This option is similar to the --exclude=PATTERN option except that the exclude patterns are read from a file. This is a special filter rule. For further information on filter rules see rsync's manual page.
ca@valencia: Llig els patrons d'exclusió des d'un fitxer (--exclude-from=FITXER). Esta opció és similar a l'opció --exclude=PATRÓ, excepte que els patrons d'exclusió es lligen des d'un fitxer. Esta és una regla de filtratge especial. Per a més informació quant a les regles de filtratge, vegeu el manual de «rsync».

note: i18n: ectx: label, entry (ExcludeFrom), group (Synchronization)
en: The file from which the exclude patterns are read
ca@valencia: El fitxer des del qual es lligen els patrons d'exclusió

note: i18n: ectx: label, entry (UseIncludePattern), group (Synchronization)
en: Include files matching this pattern:
ca@valencia: Inclou els fitxers que coincidisquen amb este patró:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseIncludePattern), group (Synchronization)
en: Do not exclude files matching a certain pattern (--include=PATTERN). This is a special filter rule. For further information on filter rules see rsync's manual page.
ca@valencia: No exclou els fitxers que coincidisquen amb un patró determinat (--include=PATRÓ). Esta és una regla de filtratge especial. Per a més informació quant a les regles de filtratge, vegeu el manual de «rsync».

note: i18n: ectx: label, entry (IncludePattern), group (Synchronization)
en: Pattern that is used for file inclusion
ca@valencia: Patró que s'utilitza per a la inclusió dels fitxers

note: i18n: ectx: label, entry (UseIncludeFrom), group (Synchronization)
en: Read include patterns from:
ca@valencia: Llig els patrons d'inclusió des de:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseIncludeFrom), group (Synchronization)
en: Read include patterns from a file (--include-from=FILE). This option is similar to the --include=PATTERN option except that the include patterns are read from a file. This is a special filter rule. For further information on filter rules see rsync's manual page.
ca@valencia: Llig els patrons d'inclusió des d'un fitxer (--include-from=FITXER). Esta opció és similar a l'opció --include=PATRÓ, excepte que els patrons d'inclusió es lligen des d'un fitxer. Esta és una regla de filtratge especial. Per a més informació quant a les regles de filtratge, vegeu el manual de «rsync».

note: i18n: ectx: label, entry (IncludeFrom), group (Synchronization)
en: The file from which the include patterns are read
ca@valencia: El fitxer des del qual es lligen els patrons d'inclusió

note: i18n: ectx: label, entry (UseCustomFilteringRules), group (Synchronization)
en: Custom filter rules:
ca@valencia: Regles de filtratge personalitzades:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseCustomFilteringRules), group (Synchronization)
en: Add custom file-filtering rules (-f, --filter=RULE). This option allows you to add rules to selectively exclude certain files from the list of files to be transferred. These rules will be added to the rsync command as they are. Thus, each rule has to start with the --filter=... argument.
ca@valencia: Afig regles personalitzades per al filtratge de fitxers (-f, --filter=REGLA). Esta opció permet afegir regles per a excloure selectivament determinats fitxers de la llista de fitxers que es transferiran. Estes regles s'afegiran a l'ordre «rsync» tal com estiguen. Per tant, cada regla haurà de començar amb l'argument --filter=...

note: i18n: ectx: label, entry (CustomFilteringRules), group (Synchronization)
en: Custom filter rules
ca@valencia: Regles de filtratge personalitzades

note: i18n: ectx: label, entry (UseFFilterRule), group (Synchronization)
en: Use --filter='dir-merge /.rsync-filter' filter rule
ca@valencia: Utilitza la regla de filtratge --filter='dir-merge /.rsync-filter'

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseFFilterRule), group (Synchronization)
en: This filter rule tells rsync to look for per-directory .rsync-filter files that have been sprinkled through the hierarchy and use their rules to filter the files in the transfer. It has no effect, if you also choose to use the --filter='exclude .rsync-filter' rule.
ca@valencia: Esta regla de filtratge li indica a «rsync» que busque els fitxers «.rsync-filter» a cada directori distribuït per la jerarquia i que utilitze les seues regles per a filtrar els fitxers en la transferència. No té cap efecte si heu seleccionat utilitzar la regla --filter='exclude .rsync-filter'.

note: i18n: ectx: label, entry (UseFFFilterRule), group (Synchronization)
en: Use --filter='exclude .rsync-filter' filter rule
ca@valencia: Utilitza la regla de filtratge --filter='exclude .rsync-filter'

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseFFFilterRule), group (Synchronization)
en: This rule filters out the .rsync-filter files from the transfer. These files normally contain filter rules that can be activated by choosing the --filter='dir-merge /.rsync-filter' rule and deselecting this one.
ca@valencia: Esta regla exclou els fitxers «.rsync-filter» de la transferència. Estos fitxers normalment contenen regles de filtratge que es poden activar triant la regla --filter='dir-merge /.rsync-filter' i desseleccionant esta.

note: i18n: ectx: label, entry (EfficientSparseFileHandling), group (Synchronization)
en: Handle sparse files efficiently
ca@valencia: Gestiona eficientment els fitxers dispersos

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (EfficientSparseFileHandling), group (Synchronization)
en: Handle sparse files efficiently (-S, --sparse) so that they take up less space on the destination. This option conflicts with --inplace. For further information read rsync's manual page.
ca@valencia: Gestiona eficientment els fitxers dispersos (-S, --sparse) de manera que ocupen menys espai en la destinació. Esta opció entra en conflicte amb --inplace. Per a més informació, vegeu el manual de «rsync».

note: i18n: ectx: label, entry (CopyFilesWhole), group (Synchronization)
en: Copy files whole (no rsync algorithm)
ca@valencia: Copia els fitxers sencers (sense l'algorisme de «rsync»)

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CopyFilesWhole), group (Synchronization)
en: Copy files whole (-W, --whole-file). With this option the incremental rsync algorithm is not used and the whole file is sent as-is instead.
ca@valencia: Copia els fitxers sencers (-W, --whole-file). Amb esta opció no s'utilitzarà l'algorisme incremental de «rsync» i en el seu lloc s'enviarà tot el fitxer tal com estiga.

note: i18n: ectx: label, entry (OneFileSystem), group (Synchronization)
en: Do not cross file system boundaries
ca@valencia: No ultrapasses els límits del sistema de fitxers

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (OneFileSystem), group (Synchronization)
en: Do not cross file system boundaries (-x, --one-file-system). This tells rsync to avoid crossing a filesystem boundary when recursing. For further information on this option, read the manual page.
ca@valencia: No ultrapasses els límits del sistema de fitxers (-x, --one-file-system). Açò li indica a «rsync» que evite ultrapassar un límit del sistema de fitxers en fer recursivitat. Per a més informació sobre esta opció, vegeu la pàgina del manual de «rsync».

note: i18n: ectx: label, entry (UpdateExisting), group (Synchronization)
en: Only update files that already exist
ca@valencia: Actualitza només els fitxers que ja existixen

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UpdateExisting), group (Synchronization)
en: Skip creating new files on the receiving side (--existing). This tells rsync to skip creating files (including directories) that do not exist yet on the destination. If this option is combined with the --ignore-existing option, no files will be updated (which can be useful if all you want to do is to delete extraneous files).
ca@valencia: Omet la creació de fitxers nous en la banda de la recepció (--existing). Açò li indica a «rsync» que ometa la creació de fitxers (incloent-hi els directoris) que encara no existisquen en la destinació. Si esta opció es combina amb l'opció --ignore-existing, els fitxers no s'actualitzaran (el qual pot ser útil si voleu suprimir fitxers aliens).

note: i18n: ectx: label, entry (IgnoreExisting), group (Synchronization)
en: Ignore files that already exist
ca@valencia: Ignora els fitxers que ja existixen

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (IgnoreExisting), group (Synchronization)
en: Skip updating files that already exist on the receiving side (--ignore-existing). Existing directories are not ignored.
ca@valencia: Omet l'actualització de fitxers que ja existixen en la banda de la recepció (--ignore-existing). Els directoris existents no s'ignoraran.

note: i18n: ectx: label, entry (DelayUpdates), group (Synchronization)
en: Delay updates until the end of transfer
ca@valencia: Retarda les actualitzacions fins al final de la transferència

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DelayUpdates), group (Synchronization)
en: Delay updates until the end of the transfer (--delay-updates). This option puts the temporary file from each updated file into a holding directory until the end of the transfer, at which time all the files are renamed and copied into place in rapid succession.
ca@valencia: Retarda les actualitzacions fins al final de la transferència (--delay-updates). Esta opció situa el fitxer temporal per a cada fitxer actualitzat en un directori de retenció fins al final de la transferència, quan tots els fitxers es canviaran de nom i copiaran en el seu lloc en una successió ràpida.

note: i18n: ectx: label, entry (MakeBackups), group (Synchronization)
en: Make backups
ca@valencia: Fes còpies de seguretat

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MakeBackups), group (Synchronization)
en: Make backups (-b, --backup). With this option, preexisting destination files are renamed as each file is transferred or deleted. You can control where the backup file goes and what (if any) suffix gets appended using the --backup-dir=DIR and --suffix=SUFFIX options.
ca@valencia: Fa còpies de seguretat (-b, --backup). Amb esta opció, els fitxers de destinació preexistents es canviaran de nom mentre cada fitxer és transferit o eliminat. Es pot controlar cap a on va el fitxer de la còpia de seguretat i quin (si cal) sufix s'afegirà utilitzant les opcions --backup-dir=DIR i --suffix=SUFIX.

note: i18n: ectx: label, entry (UseBackupSuffix), group (Synchronization)
en: Backup suffix:
ca@valencia: Sufix de les còpies de seguretat:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseBackupSuffix), group (Synchronization)
en: Use this suffix for backups (--suffix=SUFFIX).
ca@valencia: Utilitzeu este sufix per a les còpies de seguretat: (--suffix=SUFIX).

note: i18n: ectx: label, entry (BackupSuffix), group (Synchronization)
en: Backup suffix
ca@valencia: Sufix de les còpies de seguretat

note: i18n: ectx: label, entry (UseBackupDirectory), group (Synchronization)
en: Backup directory:
ca@valencia: Directori per a les còpies de seguretat:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseBackupDirectory), group (Synchronization)
en: Store backups in this directory (--backup-dir=DIR).
ca@valencia: Emmagatzema les còpies de seguretat en este directori (--backup-dir=DIR).

note: i18n: ectx: label, entry (BackupDirectory), group (Synchronization)
en: Backup directory
ca@valencia: Directori per a les còpies de seguretat

note: i18n: ectx: label, entry (UseBlockSize), group (Synchronization)
en: Force fixed checksum block size:
ca@valencia: Força una mida fixa per al bloc de la suma de verificació:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseBlockSize), group (Synchronization)
en: Force a fixed checksum block-size (-B, --block-size=SIZE). This forces the block size used in the rsync algorithm to a fixed value.
ca@valencia: Força una mida fixa per al bloc de la suma de verificació (-B, --block-size=MIDA). Açò forçarà la mida del bloc utilitzat en l'algorisme de «rsync» a un valor fix.

note: i18n: ectx: label, entry (BlockSize), group (Synchronization)
en: The block size
ca@valencia: La mida del bloc

note: i18n: ectx: label, entry (UseChecksumSeed), group (Synchronization)
en: Set block/file checksum seed:
ca@valencia: Establix la llavor de la suma de verificació del bloc/fitxer:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseChecksumSeed), group (Synchronization)
en: Set block/file checksum seed (--checksum-seed=NUM). Set the MD4 checksum seed to this integer. This 4 byte checksum seed is included in each block and file MD4 checksum calculation. By default the checksum seed is generated by the server and defaults to the current time.
ca@valencia: Establix la llavor de la suma de verificació del bloc/fitxer: (--checksum-seed=NÚM). Establix la llavor de la suma de verificació MD4 a este enter. Esta llavor de la suma de verificació de 4 bytes s'inclourà en cada càlcul de suma de verificació del bloc i fitxer. De manera predeterminada, la llavor de la suma de verificació és generada pel servidor i està predeterminada a l'hora actual.

note: i18n: ectx: label, entry (ChecksumSeed), group (Synchronization)
en: The value for the UseChecksumSeed config option
ca@valencia: El valor per a l'entrada de configuració «UseChecksumSeed»

note: i18n: ectx: label, entry (UseChecksum), group (Synchronization)
en: Skip files based on checksum
ca@valencia: Omet els fitxers en funció de la suma de verificació

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseChecksum), group (Synchronization)
en: Skip files based on a checksum and not based on modification time and size (-c, --checksum). For further information on how this feature works read rsync's manual page.
ca@valencia: Omet els fitxers en funció de la suma de verificació i no basat en l'hora de modificació o la mida (-c, --checksum). Per a més informació sobre com funciona esta característica, vegeu el manual de «rsync».

note: i18n: ectx: label, entry (UseBandwidthLimit), group (Synchronization)
en: Set bandwidth limit:
ca@valencia: Establix el límit de l'amplada de banda:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseBandwidthLimit), group (Synchronization)
en: Set the maximum data transfer rate in kilobytes per second (--bwlimit=RATE).
ca@valencia: Establix la velocitat màxima de transferència de dades en kilobytes per segon (--bwlimit=VELOCITAT).

note: i18n: ectx: label, entry (BandwidthLimit), group (Synchronization)
en: The value for the UseBandwidthLimit config option
ca@valencia: El valor per a l'entrada de configuració «UseBandwidthLimit»

note: i18n: ectx: label, entry (UseProfiles), group (Profiles)
en: Use profiles
ca@valencia: Utilitza els perfils

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseProfiles), group (Profiles)
en: Make Smb4K use profiles. This enables you to define different bookmarks and custom options for each profile. This is especially useful if you are using a laptop in different network neighborhoods, e. g. at home and at work.
ca@valencia: Fa que Smb4K utilitze els perfils. Açò permet definir diferents adreces d'interés i opcions personalitzades per a cada perfil. És especialment útil si esteu utilitzant un ordinador portàtil en diferents veïnatges de xarxa, p. ex., a casa i a la faena.

note: i18n: ectx: label, entry (ProfilesList), group (Profiles)
en: Profiles
ca@valencia: Perfils

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ProfilesList), group (Profiles)
en: The list of profiles.
ca@valencia: La llista dels perfils.

[ctx: default profile name for use at home]
en: Home
ca@valencia: Casa

[ctx: default profile name for use at work]
en: Work
ca@valencia: Treball

note: i18n: ectx: label, entry (ActiveProfile), group (Profiles)
en: Active profile
ca@valencia: Perfil actiu

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ActiveProfile), group (Profiles)
en: This is the currently active profile.
ca@valencia: Este és el perfil actualment actiu.

note: i18n: ectx: label, entry (UseMigrationAssistant), group (Profiles)
en: Use profile migration assistant
ca@valencia: Utilitza l'assistent de migració de perfils

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseMigrationAssistant), group (Profiles)
en: Use the profile migration assistant when profiles are removed or the use of profiles is enabled or disabled. The profile migration assistant allows you to migrate all settings that were saved for a certain profile to a different one.
ca@valencia: Utilitza l'assistent de migració de perfils quan s'elimina, activa o desactiva l'ús dels perfils. L'assistent per a la migració de perfils permet migrar tota la configuració que s'han guardat per a un perfil concret a un de diferent.

en: %1 on %2
ca@valencia: %1 a %2

en: The format of %1 is not supported.
ca@valencia: El format de %1 no està admés.

en: Add Bookmarks
ca@valencia: Afig a les adreces d'interés

en: All listed shares will be bookmarked. To edit the label or group, click the respective bookmark entry.
ca@valencia: Totes les comparticions llistades s'afegiran a les adreces d'interés. Per a editar l'etiqueta o grup, cliqueu l'entrada d'adreça d'interés respectiva.

note: i18n("Add this share to the bookmarks"));
en: Label:
ca@valencia: Etiqueta:

en: Category:
ca@valencia: Categoria:

en: Edit Bookmarks
ca@valencia: Edita les adreces d'interés

en: Add Category
ca@valencia: Afig una categoria

en: Remove
ca@valencia: Elimina

en: Clear
ca@valencia: Neteja

en: Username:
ca@valencia: Nom d'usuari:

en: Workgroup:
ca@valencia: Grup de treball:

en: IP Address:
ca@valencia: Adreça IP:

en: Category name:
ca@valencia: Nom de la categoria:

en: The file %1 could not be read
ca@valencia: No s'ha pogut llegir el fitxer %1

en: The file %1 could not be printed to %2
ca@valencia: No s'ha pogut imprimir el fitxer %1 a %2

en: The Zeroconf daemon is not running. No servers are discovered using DNS-SD.
ca@valencia: El dimoni Zeroconf no s'està executant. No s'ha descobert cap servidor utilitzant DNS-SD.

en: Zeroconf support is not available in this version of KDE.
ca@valencia: La implementació de Zeroconf no està disponible en esta versió de KDE.

en: An unknown error with Zeroconf occurred.
ca@valencia: S'ha produït un error desconegut amb Zeroconf.

en: Preview of %1
ca@valencia: Vista prèvia de %1

en: Reload
ca@valencia: Actualitza

en: Abort
ca@valencia: Interromp

en: Up
ca@valencia: Amunt

en: Print File
ca@valencia: Imprimix el fitxer

en: Information
ca@valencia: Informació

en: Printer:
ca@valencia: Impressora:

en: Domain:
ca@valencia: Domini:

en: File and Settings
ca@valencia: Fitxer i configuració

en: File:
ca@valencia: Fitxer:

en: This is the file you want to print on the remote printer. Currently only a few mimetypes are supported such as PDF, Postscript, plain text, and images. If the file's mimetype is not supported, you need to convert it.
ca@valencia: Este és el fitxer que voleu imprimir en la impressora remota. Actualment només s'accepten alguns tipus MIME com PDF, Postscript, text, i imatges. Si el tipus MIME del fitxer no està admés, caldrà que el convertiu.

en: Copies:
ca@valencia: Còpies:

en: This is the number of copies you want to print.
ca@valencia: Este és el nombre de còpies que voleu imprimir.

en: Print
ca@valencia: Imprimix

en: Custom Settings
ca@valencia: Configuració personalitzada

en: <p>Define custom settings for host <b>%1</b> and all the shares it provides.</p>
ca@valencia: <p>Definix la configuració personalitzada per a l'amfitrió <b>%1</b> i totes les comparticions que proporciona.</p>

en: <p>Define custom settings for share <b>%1</b>.</p>
ca@valencia: <p>Definix la configuració personalitzada per a la compartició <b>%1</b>.</p>

en: Common Options
ca@valencia: Opcions comunes

en: Always remount this share
ca@valencia: Torna a muntar sempre esta compartició

en: CIFS Unix Extensions Support
ca@valencia: Admet les ampliacions Unix de CIFS

en: This server supports the CIFS Unix extensions
ca@valencia: Este servidor admet les ampliacions Unix de CIFS

en: Common Mount Settings
ca@valencia: Configuració normal de muntatge

en: Advanced Options
ca@valencia: Opcions avançades

en: Advanced Mount Settings
ca@valencia: Configuració avançada del muntatge

en: Authentication
ca@valencia: Autenticació

en: Browse Settings
ca@valencia: Configureu la navegació

en: MAC Address
ca@valencia: Adreça MAC

en: MAC Address:
ca@valencia: Adreça MAC:

en: Actions
ca@valencia: Accions

en: Send magic packet before scanning the network neighborhood
ca@valencia: Envia un paquet màgic abans d'escanejar el veïnatge de xarxa

en: Send magic packet before mounting a share
ca@valencia: Envia un paquet màgic abans de muntar una compartició

en: Wake-On-LAN Settings
ca@valencia: Configureu l'activació per LAN (Wake-On-LAN)

en: Mount Settings
ca@valencia: Configuració de muntatge

en: Wake-On-LAN
ca@valencia: Activació per LAN (Wake-On-LAN)

en: %1 is not a version 1.0 file.
ca@valencia: %1 no és un fitxer amb versió 1.0.

en: Specify User
ca@valencia: Indiqueu l'usuari

en: Please specify a username for share<br><b>%1</b>.
ca@valencia: Especifiqueu un nom d'usuari per a la compartició<br><b>%1</b>.

en: User:
ca@valencia: Usuari:

en: Clear List
ca@valencia: Neteja la llista

en: <p>The share <b>%1</b> is mounted to <br><b>%2</b> and owned by user <b>%3</b>.</p><p>Do you really want to unmount it?</p>
ca@valencia: <p>La compartició <b>%1</b> està muntada a <br><b>%2</b> i és propietat de l'usuari <b>%3</b>.</p<p>Segur que la voleu desmuntar?</p>

en: Foreign Share
ca@valencia: Compartició d'aliens

en: Mount Share
ca@valencia: Muntatge de la compartició

en: Enter the location and optionally the IP address and workgroup to mount a share.
ca@valencia: Introduïu la ubicació i de manera opcional l'adreça IP i grup de treball per a muntar una compartició.

en: Location:
ca@valencia: Ubicació:

en: The location of the share is provided by the Uniform Resource Locator (URL). It generally has the following syntax: [smb:]//[USER:PASSWORD@]HOST[:PORT]/SHARE. The scheme, username, password and port are optional. You should omit to enter the password here, because it is shown in cleartext.
ca@valencia: La ubicació de la compartició és proporcionada pel Localitzador Uniforme de Recursos (Uniform Resource Locator/URL). Generalment té la sintaxi següent: [smb:]//[USUARI:CONTRASENYA@]SERVIDOR[:PORT]/COMPARTICIÓ. L'esquema, nom d'usuari, contrasenya i port són opcionals. Ací hauríeu d'ometre la introducció de la contrasenya, perquè es mostra en text clar.

en: The Internet Protocol (IP) address identifies the host in the network and indicates where it is. It has two valid formats, the one known as IP version 4 (e.g. 192.168.2.11) and the version 6 format (e.g. 2001:0db8:85a3:08d3:1319:8a2e:0370:7334).
ca@valencia: L'adreça IP (Internet Protocol) identifica el servidor a la xarxa i li indica a on es troba. Té dos formats vàlids, el conegut com a IP versió 4 (p. ex., 192.168.2.11) i el format versió 6 (p. ex., 2001:0db8:85a3:08d3:1319:8a2e:0370:7334).

en: The workgroup or domain identifies the peer-to-peer computer network the host is located in.
ca@valencia: El grup de treball o domini identifica la xarxa d'ordinadors d'igual a igual on es troba el servidor.

en: Add this share to the bookmarks
ca@valencia: Afig esta compartició a les adreces d'interés

en: If you tick this checkbox, the share will be bookmarked and you can access it e.g. through the "Bookmarks" menu entry in the main window.
ca@valencia: Si seleccioneu esta casella de selecció, la compartició s'afegirà a les adreces d'interés i podreu accedir-hi, per exemple, a través de l'entrada de menú «Adreces d'interés» de la finestra principal.

en: Add a label describing your bookmark. It is then shown instead of the location.
ca@valencia: Afig una etiqueta que descriga l'adreça d'interés. Aleshores es mostrarà en lloc de la ubicació.

en: Assign a category to your bookmark. This way you can organize your bookmarks.
ca@valencia: Assigna una categoria a l'adreça d'interés. D'esta manera es poden organitzar les adreces d'interés.

[ctx: Bookmark this share. Show input widgets in the dialog for this.]
en: Bookmark >>
ca@valencia: Adreça d'interés >>

note: i18n: ectx: label, entry (UseUserId), group (Mounting)
en: User ID:
ca@valencia: ID d'usuari:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseUserId), group (Mounting) i18n: ectx: whatsthis, entry (UserId), group (Mounting)
en: This is the user ID (a number) that the files and directories of the mounted share will have.
ca@valencia: Este és l'ID d'usuari (un número) que tindran els fitxers i directoris de la compartició muntada.

note: i18n: ectx: label, entry (UseGroupId), group (Mounting)
en: Group ID:
ca@valencia: ID del grup:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseGroupId), group (Mounting) i18n: ectx: whatsthis, entry (GroupId), group (Mounting)
en: This is the group ID (a number) that the files and directories of the mounted share will have.
ca@valencia: Este és l'ID de grup (un número) que tindran els fitxers i directoris de la compartició muntada.

note: i18n: ectx: label, entry (UseFileMode), group (Mounting)
en: File mode:
ca@valencia: Mode del fitxer:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseFileMode), group (Mounting) i18n: ectx: whatsthis, entry (FileMode), group (Mounting)
en: This is the file mode that will be used for creating files. It must be defined in octal.
ca@valencia: Esta és el mode de fitxer que s'utilitzarà per a crear els fitxers. S'ha de definir en octal.

note: i18n: ectx: label, entry (UseDirectoryMode), group (Mounting)
en: Directory mode:
ca@valencia: Mode del directori:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseDirectoryMode), group (Mounting) i18n: ectx: whatsthis, entry (DirectoryMode), group (Mounting)
en: This is the directory mode that will be used for creating directories. It must be defined in octal.
ca@valencia: Este és el mode de directori que s'utilitzarà per a crear els directoris. S'ha de definir en octal.

note: i18n: ectx: label, entry (UseCharacterSets), group (Mounting)
en: Use character sets
ca@valencia: Utilitza els jocs de caràcters

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseCharacterSets), group (Mounting) i18n: ectx: whatsthis, entry (ClientCharset), group (Mounting)
en: This is the character set that is used by the client side (i.e. your side) for codepage to charset translations. If you keep the default setting, Smb4K will try to automatically determine the charset by looking up the "unix charset" option in the smb.conf.
ca@valencia: Este és el joc de caràcters que s'utilitza en la banda del client (és a dir, a la vostra banda) per a les traduccions de la pàgina de codis al joc de caràcters. Si manteniu l'opció predeterminada, Smb4K intentarà determinar automàticament el joc de caràcters buscant l'opció «unix charset» en «smb.conf».

note: i18n: ectx: label, entry (ClientCharset), group (Mounting) i18n: ectx: label, entry (UseClientCharset), group (Mounting)
en: Client character set:
ca@valencia: Joc de caràcters del client:

note: i18n: ectx: label, entry (ClientCharset), group (Mounting) i18n: ectx: label, entry (ServerCodepage), group (Mounting)
en: default
ca@valencia: Predeterminat

note: i18n: ectx: label, entry (ClientCharset), group (Mounting)
en: iso8859-1
ca@valencia: ISO-8859-1

note: i18n: ectx: label, entry (ClientCharset), group (Mounting)
en: iso8859-2
ca@valencia: ISO-8859-2

note: i18n: ectx: label, entry (ClientCharset), group (Mounting)
en: iso8859-3
ca@valencia: ISO-8859-3

note: i18n: ectx: label, entry (ClientCharset), group (Mounting)
en: iso8859-4
ca@valencia: ISO-8859-4

note: i18n: ectx: label, entry (ClientCharset), group (Mounting)
en: iso8859-5
ca@valencia: ISO-8859-5

note: i18n: ectx: label, entry (ClientCharset), group (Mounting)
en: iso8859-6
ca@valencia: ISO-8859-6

note: i18n: ectx: label, entry (ClientCharset), group (Mounting)
en: iso8859-7
ca@valencia: ISO-8859-7

note: i18n: ectx: label, entry (ClientCharset), group (Mounting)
en: iso8859-8
ca@valencia: ISO-8859-8

note: i18n: ectx: label, entry (ClientCharset), group (Mounting)
en: iso8859-9
ca@valencia: ISO-8859-9

note: i18n: ectx: label, entry (ClientCharset), group (Mounting)
en: iso8859-13
ca@valencia: ISO-8859-13

note: i18n: ectx: label, entry (ClientCharset), group (Mounting)
en: iso8859-14
ca@valencia: ISO-8859-14

note: i18n: ectx: label, entry (ClientCharset), group (Mounting)
en: iso8859-15
ca@valencia: ISO-8859-15

note: i18n: ectx: label, entry (ClientCharset), group (Mounting)
en: utf8
ca@valencia: UTF-8

note: i18n: ectx: label, entry (ClientCharset), group (Mounting)
en: koi8-r
ca@valencia: KOI8-R

note: i18n: ectx: label, entry (ClientCharset), group (Mounting)
en: koi8-u
ca@valencia: KOI8-U

note: i18n: ectx: label, entry (ClientCharset), group (Mounting)
en: koi8-ru
ca@valencia: KOI8-RU

note: i18n: ectx: label, entry (ClientCharset), group (Mounting) i18n: ectx: label, entry (ServerCodepage), group (Mounting)
en: cp1251
ca@valencia: CP1251

note: i18n: ectx: label, entry (ClientCharset), group (Mounting)
en: gb2312
ca@valencia: GB2312

note: i18n: ectx: label, entry (ClientCharset), group (Mounting)
en: big5
ca@valencia: Big5

note: i18n: ectx: label, entry (ClientCharset), group (Mounting)
en: euc-jp
ca@valencia: EUC-JP

note: i18n: ectx: label, entry (ClientCharset), group (Mounting)
en: euc-kr
ca@valencia: EUC-KR

note: i18n: ectx: label, entry (ClientCharset), group (Mounting)
en: tis-620
ca@valencia: TIS-620

note: i18n: ectx: label, entry (ServerCodepage), group (Mounting)
en: Server character set:
ca@valencia: Joc de caràcters del servidor:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ServerCodepage), group (Mounting)
en: This is the character set that is used by the server. If you keep the default setting, Smb4K will try to automatically determine the codepage by looking up the "dos charset" option in the smb.conf file.
ca@valencia: Este és el joc de caràcters que utilitza el servidor. Si manteniu l'opció predeterminada, Smb4K intentarà determinar automàticament la pàgina de codis buscant l'opció «dos charset» en el fitxer «smb.conf».

note: i18n: ectx: label, entry (ServerCodepage), group (Mounting)
en: cp437
ca@valencia: CP437

note: i18n: ectx: label, entry (ServerCodepage), group (Mounting)
en: cp720
ca@valencia: CP720

note: i18n: ectx: label, entry (ServerCodepage), group (Mounting)
en: cp737
ca@valencia: CP737

note: i18n: ectx: label, entry (ServerCodepage), group (Mounting)
en: cp775
ca@valencia: CP775

note: i18n: ectx: label, entry (ServerCodepage), group (Mounting)
en: cp850
ca@valencia: CP850

note: i18n: ectx: label, entry (ServerCodepage), group (Mounting)
en: cp852
ca@valencia: CP852

note: i18n: ectx: label, entry (ServerCodepage), group (Mounting)
en: cp855
ca@valencia: CP855

note: i18n: ectx: label, entry (ServerCodepage), group (Mounting)
en: cp857
ca@valencia: CP857

note: i18n: ectx: label, entry (ServerCodepage), group (Mounting)
en: cp858
ca@valencia: CP858

note: i18n: ectx: label, entry (ServerCodepage), group (Mounting)
en: cp860
ca@valencia: CP860

note: i18n: ectx: label, entry (ServerCodepage), group (Mounting)
en: cp861
ca@valencia: CP861

note: i18n: ectx: label, entry (ServerCodepage), group (Mounting)
en: cp862
ca@valencia: CP862

note: i18n: ectx: label, entry (ServerCodepage), group (Mounting)
en: cp863
ca@valencia: CP863

note: i18n: ectx: label, entry (ServerCodepage), group (Mounting)
en: cp864
ca@valencia: CP864

note: i18n: ectx: label, entry (ServerCodepage), group (Mounting)
en: cp865
ca@valencia: CP865

note: i18n: ectx: label, entry (ServerCodepage), group (Mounting)
en: cp866
ca@valencia: CP866

note: i18n: ectx: label, entry (ServerCodepage), group (Mounting)
en: cp869
ca@valencia: CP869

note: i18n: ectx: label, entry (ServerCodepage), group (Mounting)
en: cp874
ca@valencia: CP874

note: i18n: ectx: label, entry (ServerCodepage), group (Mounting)
en: cp932
ca@valencia: CP932

note: i18n: ectx: label, entry (ServerCodepage), group (Mounting)
en: cp936
ca@valencia: CP936

note: i18n: ectx: label, entry (ServerCodepage), group (Mounting)
en: cp949
ca@valencia: CP949

note: i18n: ectx: label, entry (ServerCodepage), group (Mounting)
en: cp950
ca@valencia: CP950

note: i18n: ectx: label, entry (ServerCodepage), group (Mounting)
en: cp1250
ca@valencia: CP1250

note: i18n: ectx: label, entry (ServerCodepage), group (Mounting)
en: cp1252
ca@valencia: CP1252

note: i18n: ectx: label, entry (ServerCodepage), group (Mounting)
en: cp1253
ca@valencia: CP1253

note: i18n: ectx: label, entry (ServerCodepage), group (Mounting)
en: cp1254
ca@valencia: CP1254

note: i18n: ectx: label, entry (ServerCodepage), group (Mounting)
en: cp1255
ca@valencia: CP1255

note: i18n: ectx: label, entry (ServerCodepage), group (Mounting)
en: cp1256
ca@valencia: CP1256

note: i18n: ectx: label, entry (ServerCodepage), group (Mounting)
en: cp1257
ca@valencia: CP1257

note: i18n: ectx: label, entry (ServerCodepage), group (Mounting)
en: cp1258
ca@valencia: CP1258

note: i18n: ectx: label, entry (ServerCodepage), group (Mounting)
en: unicode
ca@valencia: Unicode

note: i18n: ectx: label, entry (MountPrefix), group (Mounting)
en: Mount prefix:
ca@valencia: Prefix de muntatge:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MountPrefix), group (Mounting)
en: This is the prefix where Smb4K will create the mount points and mount the remote shares.
ca@valencia: Este és el prefix amb el qual Smb4K crearà els punts de muntatge i muntarà les comparticions remotes.

note: i18n: ectx: label, entry (ForceLowerCaseSubdirs), group (Mounting)
en: Force generated subdirectories to be lower case
ca@valencia: Força que els subdirectoris generats estiguen en minúscules

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ForceLowerCaseSubdirs), group (Mounting)
en: All names of the subdirectories created by Smb4K below the mount prefix will be lowercase.
ca@valencia: Tots els noms dels subdirectoris creats per Smb4K davall el prefix de muntatge estaran en minúscules.

note: i18n: ectx: label, entry (UnmountSharesOnExit), group (Mounting)
en: Unmount all personal shares on exit
ca@valencia: Desmunta totes les comparticions personals en eixir

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UnmountSharesOnExit), group (Mounting)
en: Unmount all shares that belong to you when the program exits. Shares that are owned by other users are ignored.
ca@valencia: Desmunta totes les comparticions que vos pertanyen quan el programa acaba. S'ignoraran les comparticions que pertanguen a altres usuaris.

note: i18n: ectx: label, entry (RemountShares), group (Mounting)
en: Remount shares
ca@valencia: Torna a muntar les comparticions

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (RemountShares), group (Mounting)
en: Remount all your shares that were mounted when you exited the program or changed a profile. If the remounting of a share fails, Smb4K will retry the next time it is started. Shares that were mounted by other users are ignored. Please note that this setting does not affect the automatic remounting of shares when your computer woke up from a sleep state.
ca@valencia: Torna a muntar totes les vostres comparticions que estaven muntades quan vàreu eixir del programa o canviar un perfil. Si un dels muntatges falla, Smb4K ho tornarà a intentar la pròxima vegada que s'inicie. S'ignoraran les comparticions que pertanguen a altres usuaris. Cal tindre en compte que esta opció no afectarà el remuntatge automàtic de les comparticions quan l'ordinador s'activa des d'un estat de suspensió.

note: i18n: ectx: label, entry (RemountAttempts), group (Mounting)
en: Number of remount attempts:
ca@valencia: Nombre d'intents de remuntatge:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (RemountAttempts), group (Mounting)
en: Set the number of attempts that are made to remount shares before Smb4K gives up.
ca@valencia: Establix el nombre d'intents que es faran per a tornar a muntar les comparticions abans que Smb4K desistisca.

note: i18n: ectx: label, entry (RemountInterval), group (Mounting)
en: Interval between remount attempts:
ca@valencia: Interval entre els intents de remuntatge:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (RemountInterval), group (Mounting)
en: Set the time that elapses between attempts to remount shares.
ca@valencia: Establix el temps d'espera entre els intents per a tornar a muntar les comparticions.

note: i18n: ectx: label, entry (UnmountForeignShares), group (Mounting)
en: Allow the unmounting of shares that are owned by other users
ca@valencia: Permet el desmuntatge de les comparticions que són propietat d'altres usuaris

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UnmountForeignShares), group (Mounting)
en: Allow the unmounting of shares that were mounted by other users. Please think before you enable this option.
ca@valencia: Permet el desmuntatge de les comparticions que van ser muntades per altres usuaris. Penseu-ho bé abans de seleccionar esta opció.

note: i18n: ectx: label, entry (ForceUnmountInaccessible), group (Mounting)
en: Force the unmounting of inaccessible shares
ca@valencia: Força el desmuntatge de les comparticions inaccessibles

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ForceUnmountInaccessible), group (Mounting)
en: Force the unmounting of inaccessible shares (Linux only). In case a share is inaccessible, a lazy unmount is performed. Before the actual unmount is performed, a warning dialog is shown asking to approve the unmount.
ca@valencia: Força el desmuntatge de comparticions inaccessibles (només per a Linux). En cas d'una compartició inaccessible, es porta a terme un desmuntatge fluix. Abans de portar a terme el desmuntatge real, es mostrarà un diàleg d'avís sol·licitant l'aprovació del desmuntatge.

note: i18n: ectx: label, entry (DetectAllShares), group (Mounting)
en: Detect all shares that are mounted on the system
ca@valencia: Detecta totes les comparticions que hi ha muntades al sistema

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DetectAllShares), group (Mounting)
en: You will not only see the shares that were mounted and are owned by you, but also all other mounts using the SMBFS and CIFS file system that are present on the system.
ca@valencia: Veureu les comparticions que hi ha muntades i de les que en sou el propietari, i també totes les altres muntades que utilitzen el sistema de fitxers SMBFS i CIFS que estiguen presents en el sistema.

note: i18n: ectx: label, entry (CifsUnixExtensionsSupport), group (Mounting)
en: All or most of the servers support the CIFS Unix extensions
ca@valencia: Tots o la majoria dels servidors admeten les ampliacions Unix de CIFS

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CifsUnixExtensionsSupport), group (Mounting)
en: Most versions of Samba support the CIFS Unix or POSIX extensions. For these servers, some options are not needed, because the right values are negotiated during the mount process. For other servers, you might want to uncheck this option, so that predefined values can be passed to the server. Please note that if your computer is located in a Windows dominated network neighborhood with only a few Samba servers, you can safely uncheck this option and define custom options for the Samba servers.
ca@valencia: La majoria de les versions de Samba admeten les ampliacions CIFS de Unix o POSIX. Per a estos servidors, algunes opcions no són necessàries, perquè els valors correctes es negocien durant el procés de muntatge. Per als altres servidors, és possible que vulgueu desmarcar estes opcions, de manera que es puguen passar al servidor els valors predefinits. Cal tindre en compte que si l'ordinador està ubicat en un veïnatge de xarxa dominat per Windows amb només alguns servidors de Samba, podeu desmarcar esta opció amb seguretat i definir opcions personalitzades per als servidors de Samba.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseUserId), group (Mounting) i18n: ectx: whatsthis, entry (UserId), group (Mounting)
en: This is the user ID (a number) that the files and directories of the mounted share will have. If you are using the CIFS filesystem under Linux and the remote server supports the CIFS Unix Extensions, this setting will be ignored unless the assignment of the user ID is forced.
ca@valencia: Este és l'ID d'usuari (un número) que tindran els fitxers i directoris de la compartició muntada. Si esteu utilitzant el sistema de fitxers CIFS davall Linux i el servidor remot permet les ampliacions Unix de CIFS, esta opció s'ignorarà a menys que es force l'assignació de l'ID d'usuari.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseGroupId), group (Mounting) i18n: ectx: whatsthis, entry (GroupId), group (Mounting)
en: This is the group ID (a number) that the files and directories of the mounted share will have. If you are using the CIFS filesystem under Linux and the remote server supports the CIFS Unix Extensions, this setting will be ignored unless the assignment of the group ID is forced.
ca@valencia: Este és l'ID de grup (un número) que tindran els fitxers i directoris de la compartició muntada. Si esteu utilitzant el sistema de fitxers CIFS davall Linux i el servidor remot permet les ampliacions Unix de CIFS, esta opció s'ignorarà a menys que es force l'assignació de l'ID de grup.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseFileMode), group (Mounting)
en: This is the file mode that will be used for creating files. It must be defined in octal. In case the CIFS file system is used, this setting only takes effect if the server does not support the CIFS Unix Extensions.
ca@valencia: Este és el mode de fitxer que s'utilitzarà en crear els fitxers. S'ha de definir en octal. En cas que s'utilitze el sistema de fitxers CIFS, esta opció només tindrà efecte si el servidor no permet les ampliacions Unix de CIFS.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FileMode), group (Mounting)
en: This is the filemode that will be used for creating files. It must be defined in octal. In case the CIFS file system is used, this setting only takes effect if the server does not support the CIFS Unix Extensions.
ca@valencia: Este és el mode de fitxer que s'utilitzarà en crear els fitxers. S'ha de definir en octal. En cas que s'utilitze el sistema de fitxers CIFS, esta opció només tindrà efecte si el servidor no permet les ampliacions Unix de CIFS.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseDirectoryMode), group (Mounting) i18n: ectx: whatsthis, entry (DirectoryMode), group (Mounting)
en: This is the directory mode that will be used for creating directories. It must be defined in octal. In case the CIFS file system is used, this setting only takes effect if the server does not support the CIFS Unix Extensions.
ca@valencia: Este és el mode de directori que s'utilitzarà en crear els directoris. S'ha de definir en octal. En cas que s'utilitze el sistema de fitxers CIFS, esta opció només tindrà efecte si el servidor no permet les ampliacions Unix de CIFS.

note: i18n: ectx: label, entry (UseRemoteFileSystemPort), group (Mounting)
en: File system port:
ca@valencia: Port del sistema de fitxers:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseRemoteFileSystemPort), group (Mounting) i18n: ectx: whatsthis, entry (RemoteFileSystemPort), group (Mounting)
en: This is the port that is exclusively used to mount shares from remote servers. The default value is 445 (CIFS file system).
ca@valencia: Este és el port que s'utilitzarà exclusivament per a muntar les comparticions des dels servidors remots. El valor predeterminat és 445 (sistema de fitxers CIFS).

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseClientCharset), group (Mounting) i18n: ectx: whatsthis, entry (ClientCharset), group (Mounting)
en: This is the character set that is used by the client side (i.e. your side) either to convert local path names to and from Unicode (CIFS, Linux) or for codepage to charset translations (SMBFS, FreeBSD). If you keep the default setting, Smb4K will try to automatically determine the charset by looking up the "unix charset" option in the smb.conf.
ca@valencia: Este és el joc de caràcters que s'utilitzarà en la banda del client (és a dir, a la vostra banda), tant per a convertir els noms de camins locals a i des d'Unicode (CIFS, Linux) o per a traduccions de la pàgina de codis al joc de caràcters (SMBFS, FreeBSD). Si manteniu l'opció predeterminada, Smb4K intentarà determinar automàticament el joc de caràcters buscant l'opció «unix charset» a «smb.conf».

note: i18n: ectx: label, entry (UseWriteAccess), group (Mounting)
en: Write access:
ca@valencia: Accés d'escriptura:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseWriteAccess), group (Mounting) i18n: ectx: whatsthis, entry (WriteAccess), group (Mounting)
en: Here you can choose if the shares should be mounted in read-write or read-only mode.
ca@valencia: Ací podeu triar si les comparticions s'han de muntar en el mode de lectura i escriptura o només de lectura.

note: i18n: ectx: label, entry (WriteAccess), group (Mounting)
en: read-write
ca@valencia: Lectura-escriptura

note: i18n: ectx: label, entry (WriteAccess), group (Mounting)
en: read-only
ca@valencia: Només de lectura

note: i18n: ectx: label, entry (ForceUID), group (Mounting)
en: Definitely assign the UID
ca@valencia: Assigna definitivament l'UID

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ForceUID), group (Mounting)
en: Instruct the client (i.e. your side) to ignore any user ID (UID) provided by the server for files and directories and to always assign the owner to be the value of the transmitted UID.
ca@valencia: Demana al client (és a dir, a la vostra banda) que ignore qualsevol ID d'usuari (UID) proporcionat pel servidor per als fitxers i directoris, i que assigne sempre el propietari al valor de l'UID transmés.

note: i18n: ectx: label, entry (ForceGID), group (Mounting)
en: Definitely assign the GID
ca@valencia: Assigna definitivament el GID

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ForceGID), group (Mounting)
en: Instruct the client (i.e. your side) to ignore any group ID (GID) provided by the server for files and directories and to always assign the owner to be the value of the transmitted GID.
ca@valencia: Demana al client (és a dir, a la vostra banda) que ignore qualsevol ID de grup (GID) proporcionat pel servidor per als fitxers i directoris, i que assigne sempre el propietari al valor del GID transmés.

note: i18n: ectx: label, entry (PermissionChecks), group (Mounting)
en: Do permission checks
ca@valencia: Fes les comprovacions dels permisos

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PermissionChecks), group (Mounting)
en: The client side (i.e. your side) will check if you have the right UID/GID to manipulate a file or directory. You might want to switch this feature off if the server(s) support the CIFS Unix Extensions and you are not allowed to access the files and directories. This setting does not affect the normal ACL check.
ca@valencia: La banda del client (és a dir, a la vostra banda) comprovarà si disposeu de l'UID/GID correcte per a manipular un fitxer o directori. Potser voldreu desactivar esta característica si el servidors permet les ampliacions Unix de CIFS i no teniu permís per a accedir als fitxers i els directoris. Esta opció no afectarà la comprovació ACL normal.

note: i18n: ectx: label, entry (ClientControlsIDs), group (Mounting)
en: Attempt to set UID and GID
ca@valencia: Intenta establir l'UID i el GID

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ClientControlsIDs), group (Mounting)
en: In case the server supports the CIFS Unix Extensions, the client side (i.e. your side) attempts to set the effective UID and GID of the current process on newly created files, directories and devices. If this feature is turned off, the server will set the UID and GID to the default for the share. It is recommended that you read the manual page of mount.cifs before you change this setting.
ca@valencia: En cas que el servidor permeta les ampliacions Unix de CIFS, la banda del client (és a dir, a la vostra banda) intentarà establir l'UID i el GID efectius del procés actual en els fitxers, directoris i dispositius creats de nou. Si esta característica es desactiva, el servidor establirà l'UID i el GID als predeterminats per a la compartició. Es recomana que llegiu la pàgina del manual del mount.cifs abans de canviar esta opció.

note: i18n: ectx: label, entry (ServerInodeNumbers), group (Mounting)
en: Use server inode numbers
ca@valencia: Utilitza els números de node-i del servidor

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ServerInodeNumbers), group (Mounting)
en: Use inode numbers (unique persistent file identifiers) returned by the server instead of automatically generating temporary inode numbers on the client side.
ca@valencia: Utilitza els números de node-i (identificadors de fitxers únics i persistents) retornats pel servidor en lloc dels números de node-i temporals generats automàticament en la banda del client.

note: i18n: ectx: label, entry (NoLocking), group (Mounting)
en: Do not send byte range lock requests
ca@valencia: No envies sol·licituds de bloqueig d'intervals de bytes

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (NoLocking), group (Mounting)
en: Do not send byte range lock requests to the server. This is necessary for certain applications that break with CIFS style mandatory byte range locks (and most CIFS servers do not yet support requesting advisory byte range locks).
ca@valencia: No envies sol·licituds de bloqueig d'intervals de bytes al servidor. Açò és necessari per a determinades aplicacions que trenquen amb els bloqueigs d'intervals de bytes obligatoris de l'estil CIFS (i la majoria dels servidors CIFS encara no permeten sol·licituds d'avís de bloqueig d'intervals de bytes).

note: i18n: ectx: label, entry (TranslateReservedChars), group (Mounting)
en: Translate reserved characters
ca@valencia: Traduïx els caràcters reservats

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TranslateReservedChars), group (Mounting)
en: Translate six of the seven reserved characters (including the colon, question mark, pipe, asterisk, greater than and less than characters but not the backslash) to remap range (above 0xF000). This allows you to open files that were created with such characters. This has no effect if the server does not support Unicode.
ca@valencia: Traduïx sis dels set caràcters reservats (incloent-hi els caràcters de dos punts, interrogant, barra vertical, asterisc, més gran que i més xicotet que, però no la barra inversa) a l'interval de reassignació (superior a 0xF000). Açò permet obrir els fitxers que s'han creat amb estos caràcters. Açò no tindrà cap efecte si el servidor no permet Unicode.

note: i18n: ectx: label, entry (UseSmbProtocolVersion), group (Mounting)
en: SMB protocol version:
ca@valencia: Versió del protocol SMB:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseSmbProtocolVersion), group (Mounting) i18n: ectx: whatsthis, entry (SmbProtocolVersion), group (Mounting)
en: Define which version of the SMB protocol is to be used.
ca@valencia: Definix quina versió del protocol SMB s'utilitzarà.

note: i18n: ectx: label, entry (SmbProtocolVersion), group (Mounting)
en: 1.0 (Classic CIFS/SMBv1 protocol)
ca@valencia: 1.0 (Protocol CIFS/SMBv1 clàssic)

note: i18n: ectx: label, entry (SmbProtocolVersion), group (Mounting)
en: 3 (Version 3.0 and above)
ca@valencia: 3 (Versió 3.0 i superior)

note: i18n: ectx: label, entry (SmbProtocolVersion), group (Mounting)
en: default (Negotiate the highest version)
ca@valencia: predeterminat (Negocia la versió més alta)

note: i18n: ectx: label, entry (UseCacheMode), group (Mounting)
en: Cache mode:
ca@valencia: Mode de la memòria cau:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseCacheMode), group (Mounting) i18n: ectx: whatsthis, entry (CacheMode), group (Mounting)
en: Define how read and write requests are handled. In case you choose to not cache file data at all, the client never utilizes the cache for normal reads and writes. It always accesses the server directly to satisfy a read or write request. If you choose to follow the CIFS/SMB2 protocol strictly, the cache is only trusted if the client holds an oplock. If the client does not hold an oplock, then the client bypasses the cache and accesses the server directly to satisfy a read or write request. Choosing to allow loose caching semantics can sometimes provide better performance on the expense of cache coherency. This option might cause data corruption, if several clients access the same set of files on the server at the same time. Because of this, the strict cache mode is recommended.
ca@valencia: Definix com es gestionen les sol·licituds de lectura i escriptura. En cas que trieu no guardar les dades dels fitxers a la memòria cau, el client mai utilitzarà la memòria cau per a les lectures i escriptures normals. Sempre accedirà directament al servidor per a satisfer una sol·licitud de lectura o escriptura. Si trieu seguir estrictament el protocol CIFS/SMB2, la memòria cau només serà confiable si el client ha establit un bloqueig d'operació («oplock»). Si el client no ha establit cap bloqueig d'operació, llavors el client ometrà la memòria cau i accedirà directament al servidor per a la sol·licitud de lectura o escriptura. Triant permetre una semàntica més laxa de la memòria cau, a vegades pot proporcionar un rendiment millor a canvi de la coherència de la memòria cau. Esta opció pot provocar corrupció de les dades, si diversos clients accedixen al mateix conjunt de fitxers en el servidor al mateix temps. Per açò, es recomana el mode estricte de la memòria cau.

note: i18n: ectx: label, entry (CacheMode), group (Mounting)
en: Do not cache file data at all
ca@valencia: No guardes a la memòria cau les dades dels fitxers

note: i18n: ectx: label, entry (CacheMode), group (Mounting)
en: Follow the CIFS/SMB2 protocol strictly
ca@valencia: Seguix estrictament el protocol CIFS/SMB2

note: i18n: ectx: label, entry (CacheMode), group (Mounting)
en: Allow loose caching semantics
ca@valencia: Permet una semàntica més laxa de la memòria cau

note: i18n: ectx: label, entry (UseSecurityMode), group (Mounting)
en: Security mode:
ca@valencia: Mode de seguretat:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseSecurityMode), group (Mounting) i18n: ectx: whatsthis, entry (SecurityMode), group (Mounting)
en: Security mode for mount.cifs. To be able to use this mode, the CIFS kernel module 1.40 or later is required.
ca@valencia: Mode de seguretat per al mount.cifs. Per a poder utilitzar este mode, es requerix el mòdul 1.40 o superior del nucli CIFS.

note: i18n: ectx: label, entry (SecurityMode), group (Mounting)
en: Connect as a null user (no name)
ca@valencia: Connecta com a usuari nul (sense nom)

note: i18n: ectx: label, entry (SecurityMode), group (Mounting)
en: Kerberos 5 authentication
ca@valencia: Autenticació Kerberos 5

note: i18n: ectx: label, entry (SecurityMode), group (Mounting)
en: Kerberos 5 authentication and packet signing
ca@valencia: Autenticació Kerberos 5 i signatura dels paquets

note: i18n: ectx: label, entry (SecurityMode), group (Mounting)
en: NTLM protocol
ca@valencia: Protocol NTLM

note: i18n: ectx: label, entry (SecurityMode), group (Mounting)
en: NTLM protocol and packet signing
ca@valencia: Protocol NTLM i signatura dels paquets

note: i18n: ectx: label, entry (SecurityMode), group (Mounting)
en: NTLMv2 protocol
ca@valencia: Protocol NTLMv2

note: i18n: ectx: label, entry (SecurityMode), group (Mounting)
en: NTLMv2 protocol and packet signing
ca@valencia: Protocol NTLMv2 i signatura dels paquets

note: i18n: ectx: label, entry (SecurityMode), group (Mounting)
en: NTLMSSP protocol
ca@valencia: Protocol NTLMSSP

note: i18n: ectx: label, entry (SecurityMode), group (Mounting)
en: NTLMSSP protocol and packet signing
ca@valencia: Protocol NTLMSSP i signatura dels paquets

note: i18n: ectx: label, entry (UseCustomCifsOptions), group (Mounting)
en: Additional options:
ca@valencia: Opcions addicionals:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseCustomCifsOptions), group (Mounting) i18n: ectx: whatsthis, entry (CustomCIFSOptions), group (Mounting)
en: Here you can enter advanced options for the CIFS file system in a comma-separated list (refer to the manual page of mount.cifs to learn more). The list will be added AS IS to the "-o" argument of mount.cifs. Please do not enter options that have already been defined in the configuration dialog.
ca@valencia: Ací podeu introduir les opcions avançades per al sistema de fitxers CIFS en una llista separada per comes (consulteu la pàgina del manual del mount.cifs per a conéixer més). La llista s'afegirà tal qual a l'argument «-o» del mount.cifs. No introduïu opcions que ja s'han definit en el diàleg de configuració.

en: <p>The share <b>%1</b> has been mounted to <b>%2</b>.</p>
ca@valencia: <p>La compartició <b>%1</b> s'ha muntat a <b>%2</b>.</p>

[ctx: Open the contents of the share with the file manager]
en: Open
ca@valencia: Obri

en: <p>The share <b>%1</b> has been unmounted from <b>%2</b>.</p>
ca@valencia: <p>La compartició <b>%1</b> s'ha desmuntat des de <b>%2</b>.</p>

en: <p>%1 share has been mounted.</p> | <p>%1 shares have been mounted.</p>
ca@valencia[0]: <p>S'ha muntat %1 compartició.</p>
ca@valencia[1]: <p>S'han muntat %1 comparticions.</p>

en: <p>%1 share has been unmounted.</p> | <p>%1 shares have been unmounted.</p>
ca@valencia[0]: <p>S'ha desmuntat %1 compartició.</p>
ca@valencia[1]: <p>S'han desmuntat %1 comparticions.</p>

en: <p>Opening the wallet <b>%1</b> failed.</p>
ca@valencia: <p>No s'ha pogut fer l'obertura de la cartera <b>%1</b>.</p>

en: <p>The credentials stored in the wallet could not be accessed. There is either no wallet available or it could not be opened.</p>
ca@valencia: <p>No s'ha pogut accedir a les credencials emmagatzemades en la cartera. No hi ha cap cartera disponible o no s'ha pogut obrir.</p>

en: <p>The mimetype <b>%1</b> is not supported for printing. Please convert the file to PDF or Postscript and try again.</p>
ca@valencia: <p>El tipus MIME <b>%1</b> no permet la impressió. Per favor, convertiu el fitxer a PDF o Postscript i torneu-ho a intentar.</p>

en: <p>The bookmark for share <b>%1</b> already exists and will be skipped.</p>
ca@valencia: <p>L'adreça d'interés per a la compartició <b>%1</b> ja existix i serà omesa.</p>

en: <p>The label <b>%1</b> of the bookmark for the share <b>%2</b> is already being used and will automatically be renamed.</p>
ca@valencia: <p>L'etiqueta <b>%1</b> de l'adreça d'interés per a la compartició <b>%2</b> ja s'està utilitzant i es canviarà automàticament el seu nom.</p>

en: <p>Mounting the share <b>%1</b> failed:</p><p><tt>%2</tt></p>
ca@valencia: <p>No s'ha pogut muntar la compartició <b>%1</b>:</p><p><tt>%2</tt></p>

en: <p>Mounting the share <b>%1</b> failed.</p>
ca@valencia: <p>No s'ha pogut muntar la compartició <b>%1</b>.</p>

en: <p>Unmounting the share <b>%1</b> from <b>%2</b> failed:</p><p><tt>%3</tt></p>
ca@valencia: <p>No s'ha pogut desmuntar la compartició <b>%1</b> des de <b>%2</b>:</p><p><tt>%3</tt></p>

en: <p>Unmounting the share <b>%1</b> from <b>%2</b> failed.</p>
ca@valencia: <p>No s'ha pogut desmuntar la compartició <b>%1</b> des de <b>%2</b>.</p>

en: <p>You are not allowed to unmount the share <b>%1</b> from <b>%2</b>. It is owned by the user <b>%3</b>.</p>
ca@valencia: <p>No es permet desmuntar la compartició <b>%1</b> des de <b>%2</b>. És propietat de l'usuari <b>%3</b>.</p>

en: <p>Synchronizing <b>%1</b> with <b>%2</b> failed:</p><p><tt>%3</tt></p>
ca@valencia: <p>No s'ha pogut sincronitzar <b>%1</b> amb <b>%2</b>:</p><p><tt>%3</tt></p>

en: <p>Synchronizing <b>%1</b> with <b>%2</b> failed.</p>
ca@valencia: <p>No s'ha pogut sincronitzar <b>%1</b> amb <b>%2</b>.</p>

en: <p>The command <b>%1</b> could not be found. Please check your installation.</p>
ca@valencia: <p>No s'ha pogut trobar l'ordre <b>%1</b>. Comproveu la instal·lació.</p>

en: <p>The share <b>%1</b> is a printer and cannot be bookmarked.</p>
ca@valencia: <p>La compartició <b>%1</b> és una impressora i no es pot afegir a les adreces d'interés.</p>

en: <p>The file <b>%1</b> could not be found.</p>
ca@valencia: <p>No s'ha pogut trobar el fitxer <b>%1</b>.</p>

en: <p>Opening the file <b>%1</b> failed:</p><p><tt>%2</tt></p>
ca@valencia: <p>No s'ha pogut obrir el fitxer <b>%1</b>:</p><p><tt>%2</tt></p>

en: <p>Opening the file <b>%1</b> failed.</p>
ca@valencia: <p>No s'ha pogut obrir el fitxer <b>%1</b>.</p>

en: <p>Reading from file <b>%1</b> failed:</p><p><tt>%2</tt></p>
ca@valencia: <p>No s'ha pogut llegir des del fitxer <b>%1</b>:</p><p><tt>%2</tt></p>

en: <p>Reading from file <b>%1</b> failed.</p>
ca@valencia: <p>No s'ha pogut llegir des del fitxer <b>%1</b>.</p>

en: <p>The following directory could not be created:</p><p><tt>%1</tt></p>
ca@valencia: <p>No s'ha pogut crear el directori següent:</p><p><tt>%1</tt></p>

en: <p>The process failed to start (error code: <tt>%1</tt>).</p>
ca@valencia: <p>No s'ha pogut iniciar el procés (codi d'error: <tt>%1</tt>).</p>

en: <p>The process crashed (error code: <tt>%1</tt>).</p>
ca@valencia: <p>El procés ha fallat (codi d'error: <tt>%1</tt>).</p>

en: <p>The process timed out (error code: <tt>%1</tt>).</p>
ca@valencia: <p>El procés ha excedit el temps límit (codi d'error: <tt>%1</tt>).</p>

en: <p>Could not write to the process (error code: <tt>%1</tt>).</p>
ca@valencia: <p>No s'ha pogut escriure en el procés (codi d'error: <tt>%1</tt>).</p>

en: <p>Could not read from the process (error code: <tt>%1</tt>).</p>
ca@valencia: <p>No s'ha pogut llegir des del procés (codi d'error: <tt>%1</tt>).</p>

en: <p>The process reported an unknown error.</p>
ca@valencia: <p>El procés ha informat d'un error desconegut.</p>

en: <p>Executing an action with root privileges failed (error code: <tt>%1</tt>).</p>
ca@valencia: <p>No s'ha pogut executar una acció amb privilegis de superusuari (codi d'error:<tt>%1</tt>).</p>

en: <p>Executing an action with root privileges failed.</p>
ca@valencia: <p>No s'ha pogut executar una acció amb privilegis de superusuari.</p>

en: <p>The URL that was passed is invalid.</p>
ca@valencia: <p>L'URL que s'ha indicat no és vàlid.</p>

en: <p>The network communication failed with the following error message: <s>%1</s></p>
ca@valencia: <p>La xarxa de comunicació ha fallat amb el missatge d'error següent:<s>%1</s></p>

en: <p>An error with the Zeroconf service occurred: <s>%1</s></p>
ca@valencia: <p>S'ha produït un error desconegut amb Zeroconf: <s>%1</s></p>

en: Profile Migration Assistant
ca@valencia: Assistent de migració de perfils

en: Migrate all relevant settings of one profile to another.
ca@valencia: Migra totes les opcions de configuració més importants d'un perfil a un altre.

en: Old Profile:
ca@valencia: Perfil antic:

en: <Default Profile>
ca@valencia: <Perfil predeterminat>

en: <All Profiles>
ca@valencia: <Tots els perfils>

en: New Profile:
ca@valencia: Perfil nou:

en: Disk
ca@valencia: Disc

en: Printer
ca@valencia: Impressora

en: Synchronizing
ca@valencia: Sincronització

en: Source
ca@valencia: Origen

en: Destination
ca@valencia: Destinació

en: Synchronization
ca@valencia: Sincronització

en: Swap Paths
ca@valencia: Intercanvia els camins

en: Swap source and destination
ca@valencia: Intercanvia l'origen i la destinació

en: Synchronize
ca@valencia: Sincronitza

en: Synchronize the destination with the source
ca@valencia: Sincronitza la destinació amb l'origen

en: Please provide the source and destination directory for the synchronization.
ca@valencia: Proporcioneu el directori d'origen i de destinació per a la sincronització.

en: Source:
ca@valencia: Origen:

en: This is the source directory. The data that it contains is to be written to the destination directory.
ca@valencia: Este és el directori d'origen. Les dades que conté s'escriuran al directori de destinació.

en: Destination:
ca@valencia: Destinació:

en: This is the destination directory. It will be updated with the data from the source directory.
ca@valencia: Este és el directori de destinació. S'actualitzarà amb les dades del directori d'origen.

en: <qt>Please enter a username and a password for the host <b>%1</b>.</qt>
ca@valencia: <qt>Introduïu un nom d'usuari i una contrasenya per a l'amfitrió <b>%1</b>.</qt>

en: <qt>Please enter a username and a password for the share <b>%1</b>.</qt>
ca@valencia: <qt>Introduïu un nom d'usuari i una contrasenya per a la compartició <b>%1</b>.</qt>
