smb4k - en to ca@valencia translation catalogue (196 entries)

en: The mount process could not be started.
ca@valencia: No s'ha pogut iniciar el procés de muntatge.

en: The mountpoint %1 is invalid.
ca@valencia: El punt de muntatge %1 no és vàlid.

en: The unmount process could not be started.
ca@valencia: No s'ha pogut iniciar el procés de desmuntatge.

en: Advanced network neighborhood browser and Samba share mounting utility
ca@valencia: Explorador avançat del veïnatge de xarxa i utilitat de muntatge de les comparticions Samba

en: Developer
ca@valencia: Desenvolupador

en: Donator
ca@valencia: Donant

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
ca@valencia: Fi&txer

note: i18n: ectx: Menu (network)
en: &Network
ca@valencia: &Xarxa

note: i18n: ectx: Menu (shares)
en: Sh&ares
ca@valencia: Comp&articions

note: i18n: ectx: Menu (bookmarks)
en: &Bookmarks
ca@valencia: &Adreces d'interés

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
ca@valencia: Con&figuració

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ca@valencia: Barra d'eines principal

en: Bookmark Shares
ca@valencia: Adreces d'interés de les comparticions

en: All listed shares will be bookmarked. To add a label or category, double-click the respective bookmark entry.
ca@valencia: Totes les comparticions llistades s'afegiran a les adreces d'interés. Per a afegir una etiqueta o categoria, feu un doble clic damunt de l'entrada de l'adreça d'interés respectiva.

en: Label:
ca@valencia: Etiqueta:

en: Category:
ca@valencia: Categoria:

en: Bookmark Editor
ca@valencia: Editor d'adreces d'interés

en: Bookmarks
ca@valencia: Adreces d'interés

en: &Edit Bookmarks
ca@valencia: &Edita les adreces d'interés

en: Add &Bookmark
ca@valencia: Afi&g una adreça d'interés

en: Mount Bookmarks
ca@valencia: Munta les adreces d'interés

en: User Interface
ca@valencia: Interfície d'usuari

en: Network
ca@valencia: Xarxa

en: Mounting
ca@valencia: Muntatge

en: Synchronization
ca@valencia: Sincronitzeu

en: Authentication
ca@valencia: Autenticació

en:  (Profile: %1)
ca@valencia:  (Perfil: %1)

en: Custom Settings
ca@valencia: Configuració personalitzada

en: Profiles
ca@valencia: Perfils

en: An incorrect setting has been found. You are now taken
    to the corresponding configuration page to fix it.
ca@valencia: S'ha trobat una opció incorrecta. Ara aneu fins a la pàgina
    corresponent de configuració per a esmenar-la.

en: You have made changes to the profiles. You have to apply
    them in order to be able to use them in the rest of the
    configuration dialog.
ca@valencia: Heu fet canvis als perfils. Cal aplicar-los en ordre per tal
    de poder-los utilitzar a la resta del diàleg de configuració.

en: Default Login
ca@valencia: Connexió predeterminada

en: Username:
ca@valencia: Nom d'usuari:

en: Password:
ca@valencia: Contrasenya:

en: Workgroup:
ca@valencia: Grup de treball:

en: IP Address:
ca@valencia: Adreça IP:

en: Edit
ca@valencia: Edita

en: Add Category
ca@valencia: Afig una categoria

en: Remove
ca@valencia: Elimina

en: Clear List
ca@valencia: Neteja la llista

en: New Category
ca@valencia: Categoria nova

en: All fine.
ca@valencia: Tot correcte.

en: The item <b>%1</b> was removed, because all custom settings were reset.
ca@valencia: S'ha eliminat l'element <b>%1</b> perquè s'ha reiniciat tota la configuració personalitzada.

en: Directories
ca@valencia: Directoris

en: Behavior
ca@valencia: Comportament

en: Basic Settings
ca@valencia: Configuració bàsica

en: Common Options
ca@valencia: Opcions normals

en: CIFS Unix Extensions Support
ca@valencia: Admet les ampliacions Unix de CIFS

en: Choose a different user
ca@valencia: Trieu un usuari diferent

en: Choose a different group
ca@valencia: Trieu un grup diferent

en: Common Mount Settings
ca@valencia: Configuració normal de muntatge

en: Advanced Options
ca@valencia: Opcions avançades

en: Edit the additional CIFS options.
ca@valencia: Edita les opcions addicionals de CIFS.

en: Advanced Mount Settings
ca@valencia: Configuració avançada del muntatge

en: Character Sets
ca@valencia: Jocs de caràcters

en: Mount Settings
ca@valencia: Configuració de muntatge

en: Additional CIFS Options
ca@valencia: Opcions addicionals de CIFS

en: <qt>Enter the desired options as a comma separated list:</qt>
ca@valencia: <qt>Introduïu les opcions desitjades com una llista separada per comes:</qt>

en: The following entry is going to be removed from the additional options:<br>%2.<br>Please read the handbook for details. | The following %1 entries are going to be removed from the additional options:<br>%2.<br>Please read the handbook for details.
ca@valencia[0]: L'entrada següent s'eliminarà de les opcions addicionals:<br>%2.<br> Llegiu-ne els detalls en el manual.
ca@valencia[1]: Les %1 entrades següents s'eliminaran de les opcions addicionals:<br>%2.<br>Llegiu-ne els detalls en el manual.

en: Browse Settings
ca@valencia: Configureu l'exploració

en: Wake-On-LAN
ca@valencia: Activació per LAN (Wake-On-LAN)

en: Define the hosts that should be woken up via the custom settings editor.
ca@valencia: Definix els amfitrions que s'haurien d'activar via l'editor de configuració personalitzada.

en: Advanced Settings
ca@valencia: Configuració avançada

en: Settings
ca@valencia: Configuració

en: Add
ca@valencia: Afig

en: Set Active
ca@valencia: Establix actiu

en: Move Up
ca@valencia: Mou cap amunt

en: Move Down
ca@valencia: Mou cap avall

en: Rename
ca@valencia: Canvia el nom

en: Synchronization Directory
ca@valencia: Directori de sincronització

en: Backups
ca@valencia: Còpies de seguretat

en: Links
ca@valencia: Enllaços

en: File Handling
ca@valencia: Gestió de fitxers

en: File Attributes
ca@valencia: Atributs dels fitxers

en: Ownership
ca@valencia: Propietat

en: File Attributes && Ownership
ca@valencia: Atributs dels fitxers i propietat

en: Compression
ca@valencia: Compressió

en: Files
ca@valencia: Fitxers

en: Miscellaneous
ca@valencia: Miscel·lània

en: File Transfer
ca@valencia: Transferència de fitxers

en: Files && Directories
ca@valencia: Fitxers i directoris

en: Restrictions
ca@valencia: Restriccions

en: File Deletion
ca@valencia: Suprimiu els fitxers

en: General Filtering Settings
ca@valencia: Configuració general del filtratge

en: Filter Rules
ca@valencia: Regles de filtratge

en: Filtering
ca@valencia: Filtratge

en: Checksums
ca@valencia: Sumes de verificació

en: Main Window
ca@valencia: Finestra principal

en: Network Neighborhood
ca@valencia: Veïnatge de xarxa

en: Shares View
ca@valencia: Vista de comparticions

en: Custom Settings Editor
ca@valencia: Editor de configuració personalitzada

en: No network item was set.
ca@valencia: No s'ha establit cap element de xarxa.

en: Define custom settings for host <b>%1</b> and all the shares it provides.
ca@valencia: Definix la configuració personalitzada per a l'amfitrió <b>%1</b> i totes les comparticions que proporciona.

en: Define custom settings for share <b>%1</b>.
ca@valencia: Definix la configuració personalitzada per a la compartició <b>%1</b>.

en: Always remount this share
ca@valencia: Torna a muntar sempre esta compartició

en: This server supports the CIFS Unix extensions
ca@valencia: Este servidor admet les ampliacions Unix de CIFS

en: MAC Address:
ca@valencia: Adreça MAC:

en: Send magic packet before scanning the network neighborhood
ca@valencia: Envia un paquet màgic abans d'escanejar el veïnatge de xarxa

en: Send magic packet before mounting a share
ca@valencia: Envia un paquet màgic abans de muntar una compartició

en: Wake-On-LAN Settings
ca@valencia: Configureu l'activació per LAN (Wake-On-LAN)

en: Specify User
ca@valencia: Indiqueu l'usuari

en: Please specify a username.
ca@valencia: Especifiqueu un nom d'usuari.

en: Please specify a username for share<br><b>%1</b>.
ca@valencia: Especifiqueu un nom d'usuari per a la compartició<br><b>%1</b>.

en: Dock Widgets
ca@valencia: Acobla els ginys

en: Mounted Shares
ca@valencia: Comparticions muntades

en: <qt>Closing the main window will keep Smb4K running in the system tray.<br>Use <i>Quit</i> from the <i>File</i> menu to quit the application.</qt>
ca@valencia: <qt>Si es tanca la finestra principal, Smb4K seguirà funcionant en la safata del sistema.<br>Utilitzeu <i>Ix</i> des del menú <i>Fitxer</i> per a eixir de l'aplicació.</qt>

en: Docking
ca@valencia: Acoblament

en: There are currently no shares mounted.
ca@valencia: Actualment no hi ha cap compartició muntada.

en: There is currently %1 share mounted. | There are currently %1 shares mounted.
ca@valencia[0]: Actualment hi ha %1 compartició muntada.
ca@valencia[1]: Actualment hi ha %1 comparticions muntades.

en: Looking for workgroups and domains...
ca@valencia: Buscant grups de treball i dominis…

en: Looking for hosts in domain %1...
ca@valencia: Buscant amfitrions en el domini %1…

en: Looking for shares provided by host %1...
ca@valencia: Buscant comparticions proporcionades per l'amfitrió %1…

en: Looking for files and directories in %1...
ca@valencia: Buscant fitxers i directoris a %1…

en: Waking up remote hosts...
ca@valencia: Activant els amfitrions remots…

en: Sending file to printer %1...
ca@valencia: S'està enviant un fitxer a la impressora %1…

en: Searching...
ca@valencia: S'està buscant…

en: Done.
ca@valencia: Fet.

en: Mounting...
ca@valencia: S'està muntant…

en: Unmounting...
ca@valencia: S'està desmuntant…

en: Waking up host...
ca@valencia: Activant l'amfitrió…

en: %1 has been mounted successfully.
ca@valencia: %1 s'ha muntat correctament.

en: %1 has been unmounted successfully.
ca@valencia: %1 s'ha desmuntat correctament.

en: Synchronizing %1
ca@valencia: S'està sincronitzant «%1»

en: Mount Dialog
ca@valencia: Diàleg de muntatge

en: Enter the location and optionally the IP address and workgroup to mount a share.
ca@valencia: Introduïu la ubicació i de manera opcional l'adreça IP i grup de treball per a muntar una compartició.

en: Location:
ca@valencia: Ubicació:

en: Bookmark this share
ca@valencia: Afig esta compartició a les adreces d'interés

[ctx: Bookmark a share in the mount dialog.]
en: Bookmark >>
ca@valencia: Adreça d'interés >>

en: Type
ca@valencia: Tipus

en: IP Address
ca@valencia: Adreça IP

en: Comment
ca@valencia: Comentari

en: Scan Netwo&rk
ca@valencia: Escaneja la xa&rxa

en: &Abort
ca@valencia: &Interromp

en: &Search
ca@valencia: Bu&sca

en: Add &Custom Settings
ca@valencia: Afig una &configuració personalitzada

en: &Open Mount Dialog
ca@valencia: O&bri el diàleg de muntatge

en: Au&thentication
ca@valencia: Au&tenticació

en: Pre&view
ca@valencia: &Vista prèvia

en: &Print File
ca@valencia: Im&primix el fitxer

en: &Mount
ca@valencia: &Munta

en: &Unmount
ca@valencia: Desm&unta

en: Scan Compute&r
ca@valencia: Escaneja els o&rdinadors

en: Scan Wo&rkgroup
ca@valencia: Escaneja els g&rups de treball

en: Close
ca@valencia: Tanca

en: Search string
ca@valencia: Cadena de la busca

en: Search
ca@valencia: Busca

en: Stop
ca@valencia: Para

en: Item Down
ca@valencia: Element avall

en: Item Up
ca@valencia: Element amunt

en: Clear
ca@valencia: Neteja

en: Please enter a username and a password for the host <b>%1</b>.
ca@valencia: Introduïu un nom d'usuari i una contrasenya per a l'amfitrió <b>%1</b>.

en: Please enter a username and a password for the share <b>%1</b>.
ca@valencia: Introduïu un nom d'usuari i una contrasenya per a la compartició <b>%1</b>.

en: Preview Dialog
ca@valencia: Diàleg de vista prèvia

en: Reload
ca@valencia: Torna a carregar

en: Abort
ca@valencia: Interromp

en: Up
ca@valencia: Amunt

en: Preview of %1
ca@valencia: Vista prèvia de %1

en: Print Dialog
ca@valencia: Diàleg d'impressió

en: Print a file.
ca@valencia: Imprimix un fitxer.

en: File:
ca@valencia: Fitxer:

en: Copies:
ca@valencia: Còpies:

en: Print
ca@valencia: Imprimix

en: Print a file to printer <b>%1</b>.
ca@valencia: Imprimix un fitxer en la impressora <b>%1</b>.

en: U&nmount All
ca@valencia: Desmu&nta-ho tot

en: Unmount
ca@valencia: Desmunta

en: Add Bookmark
ca@valencia: Afig una adreça d'interés

en: Synchronize
ca@valencia: Sincronitza

en: Open with Konsole
ca@valencia: Obri amb Konsole

en: Open with File Manager
ca@valencia: Obri amb el gestor de fitxers

en: View Modes
ca@valencia: Modes de vista

en: Icon View
ca@valencia: Vista d'icones

en: List View
ca@valencia: Vista de llista

en: S&ynchronize
ca@valencia: S&incronitza

en: Open with Konso&le
ca@valencia: Obri amb el Konso&le

en: Open with F&ile Manager
ca@valencia: Obri amb el gestor de fi&txers

en: <qt>There is no active connection to the share <b>%1</b>! You cannot drop any files here.</qt>
ca@valencia: <qt>No hi ha cap connexió activa amb la compartició <b>%1</b>! No podeu deixar anar cap fitxer ací.</qt>

en: Source:
ca@valencia: Origen:

en: Destination:
ca@valencia: Destinació:

en: Swap Paths
ca@valencia: Intercanvia els camins

en: Please provide the source and destination directory for the synchronization of <b>%1</b>.
ca@valencia: Proporcioneu el directori d'origen i de destinació per a la sincronització de <b>%1</b>.

en: Type:
ca@valencia: Tipus:

en: DNS-SD Browsing Domain
ca@valencia: Domini d'exploració de DNS-SD

en: Workgroup
ca@valencia: Grup de treball

en: Master Browser:
ca@valencia: Explorador mestre:

en: Host
ca@valencia: Amfitrió

en: Comment:
ca@valencia: Comentari:

en: Share (%1)
ca@valencia: Compartició (%1)

en: Mounted:
ca@valencia: Muntada:

en: yes
ca@valencia: sí

en: Host:
ca@valencia: Amfitrió:

en: Mountpoint:
ca@valencia: Punt de muntatge:

en: unknown
ca@valencia: desconegut

en: Owner:
ca@valencia: Propietari:

en: File system:
ca@valencia: Sistema de fitxers:

en: %1 free of %2 (%3 used)
ca@valencia: %1 lliure de %2 (utilitzat %3)

en: Size:
ca@valencia: Mida:
