smb4k - en to eo translation catalogue (46 entries)

en: Developer
eo: Kreinto

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
eo: &Dosiero

note: i18n: ectx: Menu (network)
en: &Network
eo: &Reto

note: i18n: ectx: Menu (bookmarks)
en: &Bookmarks
eo: &Legosignoj

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
eo: A&gordo

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
eo: Ĉefa ilobreto

en: Bookmarks
eo: Legosignoj

en: &Edit Bookmarks
eo: &Redakti legosignojn

en: Add &Bookmark
eo: Aldoni &legosignon

en: User Interface
eo: Uzant-interfaco

en: Network
eo: Reto

en: Authentication
eo: Aŭtentigo

en: Synchronization
eo: Sinkronigado

en: Settings
eo: Agordo

en: Load
eo: Ŝargi

en: Save
eo: Konservi

en: Edit
eo: Redakti

en: Remove
eo: Forigi

en: Clear List
eo: Forigi la liston

en: Directories
eo: Dosierujoj

en: Behavior
eo: Konduto

en: Common Options
eo: Ĝeneralaj opcioj

en: Advanced Options
eo: Pliaj opcioj

en: General
eo: Ĝeneralo

en: Filter Rules
eo: Filtroreguloj

en: Filtering
eo: Filtrado

en: Done.
eo: Farita.

en: Type
eo: Tipo

en: IP Address
eo: IP-adreso

en: Comment
eo: Komento

en: &Abort
eo: &Haltigu

en: &Search
eo: &Serĉi

en: Pre&view
eo: &Antaŭrigardu

en: &Mount
eo: &Kroĉi

en: &Unmount
eo: &Malkroĉi

en: Search
eo: Serĉi

en: Unmount
eo: Malkroĉu

en: Add Bookmark
eo: Aldoni legosignon

en: Synchronize
eo: Sinkronigu

en: yes
eo: jes

en: no
eo: ne

en: Type:
eo: Tipo:

en: Comment:
eo: Komento:

en: Workgroup:
eo: Laborgrupo:

en: unknown
eo: nekonata

en: Owner:
eo: Posedanto:
