smb4k - en to eu translation catalogue (442 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (MainWindowTabOrientation), group (UserInterface)
en: Tab orientation:
eu: Fitxen orientazioa:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MainWindowTabOrientation), group (UserInterface)
en: Set the tab orientation for the tabified dock widgets.
eu: Ezarri fitxen orientazioa trepeta ainguragarri fitxadunetan.

note: i18n: ectx: label, entry (MainWindowTabOrientation), group (UserInterface)
en: Top
eu: Goian

note: i18n: ectx: label, entry (MainWindowTabOrientation), group (UserInterface)
en: Bottom
eu: Behean

note: i18n: ectx: label, entry (MainWindowTabOrientation), group (UserInterface)
en: Left
eu: Ezkerrean

note: i18n: ectx: label, entry (MainWindowTabOrientation), group (UserInterface)
en: Right
eu: Eskuinean

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCustomBookmarkLabel), group (UserInterface)
en: Show custom bookmark label if available
eu: Erakutsi norberak finkatutako laster-marka etiketa, erabilgarri badago

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowCustomBookmarkLabel), group (UserInterface)
en: Do not show the name of the share that is represented by the bookmark but the custom label that was defined in the bookmark editor.
eu: Ez erakutsi laster-markak ordezkatzen duen partekatzearen izena, laster-marka editorean definitu zen etiketa baizik.

note: i18n: ectx: label, entry (StartMainWindowDocked), group (UserInterface)
en: Start docked
eu: Abiatu ainguratuta

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (StartMainWindowDocked), group (UserInterface)
en: Start the application docked to the system tray, i.e. only the system tray widget is shown and the main window is hidden. You can bring the main window up by clicking on the system tray widget or by choosing "Restore" from its popup menu.
eu: Abiatu aplikazioa sistema-erretiluan ainguratuta, hau da, sistema-erretiluko trepeta erakusten da soilik eta leiho nagusia ezkutuan dago. Leiho nagusia kanpora ekarri dezakezu sistema-erretiluko trepetan klik eginez edo haren menu gainerakorrean "Lehengoratu" aukeratuz.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowType), group (UserInterface)
en: Show the type of the share
eu: Erakutsi partekatzearen mota

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowType), group (UserInterface)
en: The type of a share will be displayed in a separate column in the network neighborhood browser. It can either be Disk, Print or IPC.
eu: Partekatze baten mota bereizitako zutabe batean azalduko da sare-auzoko arakatzailean. Diskoa, inprimagailua edo IPC izan daiteke.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowIPAddress), group (UserInterface)
en: Show the IP address of the server
eu: Erakutsi zerbitzariaren IP helbidea

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowIPAddress), group (UserInterface)
en: The IP address of the server will be displayed in a separate column in the network neighborhood browser.
eu: Zerbitzariaren IP helbidea bereizitako zutabe batean azalduko da sare-auzoko arakatzailean.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowComment), group (UserInterface)
en: Show the comment
eu: Erakutsi iruzkina

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowComment), group (UserInterface)
en: The comment describing the server or share will be displayed in a separate column in the network neighborhood browser.
eu: Zerbitzaria deskribatzeko iruzkina bereizitako zutabe batean azalduko da sare-auzoko arakatzailean.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowNetworkItemToolTip), group (UserInterface)
en: Show tooltips for network items
eu: Erakutsi sareko elementuei buruzko argibideak

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowNetworkItemToolTip), group (UserInterface)
en: The tooltip shows various information about the current network item.
eu: Argibideak uneko sare-elementuari buruzko hainbat informazio erakusten ditu.

note: i18n: ectx: label, entry (AutoExpandNetworkItems), group (UserInterface)
en: Automatically expand domains and hosts
eu: Automatikoki zabaldu domeinuak eta ostalariak

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AutoExpandNetworkItems), group (UserInterface)
en: Automatically expand domain and host items when a list of associated network items (domain members or shares) is added or updated. Please note that a domain or host item will always be expanded when you execute it.
eu: Automatikoki zabaldu domeinu- eta ostalari-elementuak elkartutako sare-elementu zerrenda bat (domeinu-partaideak edo -partekatzeak) gehitzen edo eguneratzen denean. Jakin ezazu domeinu- edo ostalari-elementu bat beti zabalduko dela hura exekutatzen duzunean.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowShareToolTip), group (UserInterface)
en: Show tooltips for mounted shares
eu: Erakutsi muntatutako partekatzeen argibideak

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowShareToolTip), group (UserInterface)
en: The tooltip shows various information about the current share.
eu: Argibideak uneko partekatzeari buruzko hainbat informazio erakusten ditu.

note: i18n: ectx: label, entry (SharesViewMode), group (UserInterface)
en: View mode:
eu: Ikuspegi-modua:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SharesViewMode), group (UserInterface)
en: This setting determines the view mode of the shares view. There are two modes: the icon view and the list view.
eu: Ezarpen honek partekatze-ikuspegiaren ikuspegi modua zehazten du. Bi modu daude, ikono-ikuspegia eta zerrenda-ikuspegia.

note: i18n: ectx: label, entry (SharesViewMode), group (UserInterface)
en: Icon View
eu: Ikono-ikuspegia

note: i18n: ectx: label, entry (SharesViewMode), group (UserInterface)
en: List View
eu: Zerrenda-ikuspegia

note: i18n: ectx: label, entry (SharesViewIconSizeIconView), group (UserInterface)
en: Icon size for the icon view:
eu: Ikono-ikuspegiko ikonoen neurria:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SharesViewIconSizeIconView), group (UserInterface)
en: Set the icon size for the icon view mode of the shares view.
eu: Ezarri partekatze-ikuspegiko ikono-ikuspegi moduko ikonoen neurria.

note: i18n: ectx: label, entry (SharesViewIconSizeListView), group (UserInterface)
en: Icon size for the list view:
eu: Zerrenda-ikuspegiko ikonoen neurria:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SharesViewIconSizeListView), group (UserInterface)
en: Set the icon size for the list view mode of the shares view.
eu: Ezarri partekatze-ikuspegiko zerrenda-ikuspegi moduko ikonoen neurria.

note: i18n: ectx: label, entry (NetworkBrowserIconSize), group (UserInterface)
en: Icon size:
eu: Ikonoen neurria:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (NetworkBrowserIconSize), group (UserInterface)
en: Set the icon size for the network neighborhood browser.
eu: Ezarri sareko auzo arakatzaileko ikonoen neurria.

note: i18n: ectx: label, entry (UseWsDiscovery), group (Network)
en: Use Web Services Dynamic Discovery (WS-Discovery) for browsing
eu: Arakatzeko erabili Web Zerbitzuen Aurkitze Dinamikoa («Web Services Dynamic Discovery», WS-Discovery)

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseWsDiscovery), group (Network)
en: The Web Services Dynamic Discovery (WS-Discovery) is used to browse the local network and discover workgroups, domains and hosts. This is useful, if your network neighborhood is dominated by servers with modern Windows versions. If you use this option, there should be no need to force Samba's client library to use the SMB protocol version 1.0 for searching for workgroups and domains.
eu: Web Zerbitzuen Aurkikuntza Dinamikoa («Web Services Dynamic Discovery», WS-Discovery) sare lokala arakatzeko eta lantaldeak, domeinuak eta ostalariak aurkitzeko erabiltzen da. Hau lagungarria da, zure sarean Windows bertsio modernoak dituzten zerbitzariak nagusi direnean. Aukera hau erabiltzen baduzu, lantaldeak eta domeinuak bilatzeko ez litzateke Samba SMB protokoloaren 1.0 bertsioa erabiltzera behartu beharko.

note: i18n: ectx: label, entry (UseDnsServiceDiscovery), group (Network)
en: Use DNS Service Discovery (DNS-SD) for browsing
eu: Arakatzeko erabili DNS Zerbitzu Aurkitzea («DNS Service Discovery», DNS-SD)

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseDnsServiceDiscovery), group (Network)
en: The DNS Service Discovery (DNS-SD) is used to browse the local network and discover servers that provide shared SMB resources. The discovered domains correspond to the local DNS domains (e. g. named LOCAL) and most likely not the ones defined in the network neighborhood. However, this does not influence the browsing. If you use this option, there is no need to force Samba's client library to use the SMB protocol version 1.0 for searching for workgroups and domains.
eu: DNS Zerbitzu Aurkitzea («DNS Service Discovery», DNS-SD) sare lokala arakatzeko eta partekatutako SMB baliabideak hornitzen dituzten zerbitzariak aurkitzeko erabiltzen da. Aurkitutako domeinuak, DNS domeinu lokalei dagozkie (LOCAL izendatua adibidez) eta ziurrenik ez sareko auzoan definitutakoak. Hala ere, honek ez dio arakatzeari eragiten. Aukera hau erabiltzen baduzu, lantaldeak eta domeinuak aurkitzeko ez dago Sambaren bezero liburutegia SMB protokoloaren 1.0 bertsioa erabiltzera behartu beharrik.

note: i18n: ectx: label, entry (ForceSmb1Protocol), group (Network)
en: Force SMB protocol version 1.0 for workgroup and domain lookups
eu: Behartu SMB protokoloaren 1.0 bertsioa lantadeak eta domeinua bilatzeko

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ForceSmb1Protocol), group (Network)
en: Smb4K will force Samba's client library to use the SMB protocol version 1.0 for browsing workgroups and domains. You should use this option only as last resort, because the SMB protocol version 1.0 is unsafe and has been disabled in newer Samba and Windows versions. However, if you have trouble discovering workgroups and domains in your network neighborhood, you might want to consider to switch this setting on. If you are using DNS Service Discovery (DNS-SD) or Web Services Dynamic Discovery (WS-Discovery), and those are working for you, you do not need it.
eu: Smb4K-ak, lantaldeak eta domeinuak arakatzeko, Samba-ren bezero liburutegia SMB protokoloaren 1.0 bertsioa erabiltzera behartuko du. Aukera hau beste erremediorik ez dagoenean baino ez zenuke erabili behar, SMB 1.0 bertsioa ez ez delako segurua eta Sambaren eta Windowsen bertsio berriagoetan desgaitu delako. Hala ere, zure sareko auzoan lantaldeak eta domeinuak aurkitzeko arazoak badituzu, agian ezarpen hau piztea pentsatu beharko zenuke. DNS Zerbitzuen Aurkikuntza («DNS Service Discovery», DNS-SD) edo Web Zerbitzuen Aurkikuntza Dinamikoa («Web Services Dynamic Discovery», WS-Discovery) erabiltzen ari bazara, eta haiek erabilita ondo badabil, ez duzu hau behar.

note: i18n: ectx: label, entry (UseClientProtocolVersions), group (Network)
en: Set minimal and maximal SMB protocol version
eu: Ezarri SMB protokoloaren bertsio minimoa eta maximoa

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseClientProtocolVersions), group (Network)
en: Smb4K will set the minimal and maximal SMB protocol version that is used by Samba's client library to browse the network neighborhood. This will overwrite the settings in the smb.conf file. Normally, you do not need to use this option, because the right protocol versions should be negotiated between the client and the server while establishing a connection. Please note that this setting might not be appropriate to make the discovering of workgroups and domains work while keeping undisturbed connectivity to servers. Use DNS Service Discovery (DNS-SD) or Web Services Dynamic Discovery (WS-Discovery) for domain and workgroup lookups instead.
eu: Smb4K-ak Sambaren bezero liburutegiak sareko auzoa arakatzeko erabiltzen duen SMB protokoloaren bertsio minimoa eta maximoa ezarriko du. Horrek «smb.conf» fitxategiko ezarpenak gainidatziko ditu. Normalean, ez daukazu aukera hori erabili beharrik, konexioa finkatu bitartean, protokoloaren bertsio egokiak bezeroaren eta zerbitzariaren artean negoziatu beharko liratekeelako. Kontuan izan ezarpen hau agian ez dela egokia zerbitzariarekiko konektibitatea nahastu gabe lantalde eta domeinuen aurkikuntza ibil dadin. Horren ordez, DNS Zerbitzuen Aurkikuntza (DNS-SD) edo Web Zerbitzuen Aurkikuntza Dinamikoa («Web Services Dynamic Discovery» WS-Discovery) erabili domeinu eta lantaldeen bilaketak egiteko.

note: i18n: ectx: label, entry (MinimalClientProtocolVersion), group (Network)
en: Minimal SMB protocol version:
eu: SMB protokoloaren bertsio minimoa:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MinimalClientProtocolVersion), group (Network)
en: This setting controls the minimum protocol version that Samba's client library will attempt to use.
eu: Ezarpen honek Sambaren bezero liburutegia erabiltzen saiatuko den protokolo bertsio minimoa kontrolatzen du.

note: i18n: ectx: label, entry (MinimalClientProtocolVersion), group (Network) i18n: ectx: label, entry (MaximalClientProtocolVersion), group (Network)
en: NT1 (Classic CIFS/SMBv1 protocol)
eu: NT1 (CIFS/SMBv1 protokolo klasikoa)

note: i18n: ectx: label, entry (MinimalClientProtocolVersion), group (Network) i18n: ectx: label, entry (MaximalClientProtocolVersion), group (Network)
en: SMB2 (Windows Vista and above)
eu: SMB2 (Windows Vista eta berriagoak)

note: i18n: ectx: label, entry (MinimalClientProtocolVersion), group (Network) i18n: ectx: label, entry (MaximalClientProtocolVersion), group (Network)
en: SMB3 (Windows 8 and above)
eu: SMB3 (Windows 8 eta berriagoak)

note: i18n: ectx: label, entry (MaximalClientProtocolVersion), group (Network)
en: Maximal SMB protocol version:
eu: SMB protokoloaren bertsio maximoa:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MaximalClientProtocolVersion), group (Network)
en: This setting controls the maximum protocol version that Samba's client library will attempt to use.
eu: Ezarpen honek Sambaren bezero liburutegia erabiltzen saiatuko den protokolo bertsio maximoa kontrolatzen du.

note: i18n: ectx: label, entry (UseRemoteSmbPort), group (Network)
en: Set the SMB port to:
eu: Ezarri SMB ataka honela:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseRemoteSmbPort), group (Network) i18n: ectx: whatsthis, entry (RemoteSmbPort), group (Network)
en: This is the port that is used for connecting to remote servers. The default value is 139 (NetBIOS). Under FreeBSD, this setting is also used for mounting.
eu: Hori da urrutiko zerbitzariekin konektatzeko erabiltzen den ataka. Balio lehenetsia 139 (NetBIOS) da. FreeBSD barruan, ezarpen hau muntatzeko ere erabiltzen da.

note: i18n: ectx: label, entry (LargeNetworkNeighborhood), group (Network)
en: This computer is on a large network neighborhood
eu: Ordenagailu hau sareko-auzo handi batean dago

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (LargeNetworkNeighborhood), group (Network)
en: In case your computer is on a large network neighborhood, discovering all workgroups, hosts and shares might take a long time, since in the default configuration all local master browsers are queried. Enabling this setting limits the number of used local master browsers to three. This can reduced the time consumption on large network neighborhoods considerably.
eu: Zure ordenagailua sare-auzo handi batean dagoen kasuan, lantalde, ostalari eta partekatze guztiak aurkitzea denbora asko har lezake, lehenetsitako konfigurazioan arakatzaile lokal guztiak itauntzen direlako. Ezarpen hau gaitzean erabiliko den arakatzaile-nagusi kopurua hirura mugatzen da. Horrek, hartutako denbora dezente murriztu dezake sare-auzo handietan.

note: i18n: ectx: label, entry (MasterBrowsersRequireAuth), group (Network)
en: Master browsers require authentication
eu: Arakatzaile nagusiak autentifikatzea eskatzen dute

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MasterBrowsersRequireAuth), group (Network)
en: The master browsers in your network neighborhood require a login to return the browse list. This setting is rarely needed.
eu: Zure sare-auzoko arakatzaile nagusiak saio-haste bat eskatzen du arakatze-zerrenda itzultzeko. Ezarpen hau oso gutxitan behar izaten da.

note: i18n: ectx: label, entry (UseKerberos), group (Network)
en: Use Kerberos for authentication
eu: Erabili Kerberos autentifikatzeko

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseKerberos), group (Network)
en: Use Kerberos for authentication. This is only useful in an Active Directory environment.
eu: Erabili Kerberos autentifikatzeko. Hau lagungarria da soilik Direktorio Aktiboko ingurune batean.

note: i18n: ectx: label, entry (UseWinbindCCache), group (Network)
en: Use Winbind ccache for authentication
eu: Erabili «Winbind ccache» autentifikatzeko

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseWinbindCCache), group (Network)
en: Use the Winbind ccache for authentication.
eu: Erabili «Winbind ccache»a autentifikatzeko.

note: i18n: ectx: label, entry (UseEncryptionLevel), group (Network)
en: Set the encryption level to:
eu: Ezarri zifratze-maila honela:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseEncryptionLevel), group (Network) i18n: ectx: whatsthis, entry (EncryptionLevel), group (Network)
en: Set the level of encryption that is used for making connections.
eu: Ezarri konexioak egiteko erabiltzen den zifratze-maila.

note: i18n: ectx: label, entry (EncryptionLevel), group (Network)
en: None
eu: Bat ere ez

note: i18n: ectx: label, entry (EncryptionLevel), group (Network)
en: Request
eu: Eskatu

note: i18n: ectx: label, entry (EncryptionLevel), group (Network)
en: Require
eu: Derrigortu

note: i18n: ectx: label, entry (PreviewHiddenItems), group (Network)
en: Preview hidden files and directories
eu: Aurreikusi ezkutuko fitxategiak eta direktorioak

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PreviewHiddenItems), group (Network)
en: Preview hidden files and directories. The hidden files and directories are those whose names begin with a period. They are usually needed for very specific purposes (storing the configuration information for an application, etc.). Since they are not of any importance for your regular work, you normally do not need to enable this feature.
eu: Aurreikusi ezkutuko fitxategiak eta direktorioak. Ezkutuko fitxategiak eta direktorioak dira haien izenak puntu batekin hasten direnak. Helburu oso zehatzetarako behar izaten dira (aplikazio bat konfiguratzeko informazioa gordetzeko, etab.). Zure ohiko lanerako inolako garrantzirik ez dutenez, normalean ez duzu izango ezaugarri hau gaitzeko beharrik.

note: i18n: ectx: label, entry (DetectPrinterShares), group (Network)
en: Detect printer shares
eu: Hauteman inprimagailu partekatzeak

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DetectPrinterShares), group (Network)
en: Printer shares are detected.
eu: Inprimagailu partekatzeak hautematen dira.

note: i18n: ectx: label, entry (DetectHiddenShares), group (Network)
en: Detect hidden shares
eu: Hauteman ezkutuko partekatzeak

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DetectHiddenShares), group (Network)
en: Hidden shares are detected. Hidden shares are ending with a $ sign, e.g. Musik$ or IPC$.
eu: Ezkutuko partekatzeak hautematen dira. Ezkutuko partekatzeak $ ikur batekin bukatzen dira, esaterako Musik$ edo IPC$.

note: i18n: ectx: label, entry (EnableWakeOnLAN), group (Network)
en: Enable Wake-On-LAN features
eu: Gaitu «esnatu sare bidez» (Wake-On-LAN) ezaugarriak

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (EnableWakeOnLAN), group (Network)
en: Wake-on-LAN (WOL) is an ethernet computer networking standard that allows a computer to be turned on or woken up by a network message. Smb4K uses a magic packet send via a UDP socket to wake up remote servers. If you want to take advantage of the Wake-On-LAN feature, you need to enable this option.
eu: «Esnatu sare bidez» (Wake-on-LAN: WOL) ordenagailuen ethernet sareko estandar bat da, sareko mezu baten bidez ordenagailu bat piztea edo esnatzea ahalbidetzen duena. Smb4K-k UDP hartune baten bitartez bidaltzen den pakete magiko bat erabiltzen du, urruneko zerbitzariak esnatzeko. Esnatu sare bidez (WOL) ezaugarriaren onurez probesteko aukera hau gaitu behar duzu.

note: i18n: ectx: label, entry (WakeOnLANWaitingTime), group (Network)
en: Waiting time:
eu: Itxarote-denbora:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (WakeOnLANWaitingTime), group (Network)
en: This is the waiting time in seconds between the sending of the magic Wake-On-LAN packets and the scanning of the network neighborhood or the mounting of a share.
eu: Hau da «esnatu sare bidez» (WOL) pakete magikoak bidali eta sare-auzoa aztertu edo partekatze bat muntatu arte itxoin beharreko denbora segundotan.

note: i18n: ectx: label, entry (UseWallet), group (Authentication)
en: Save logins in a wallet
eu: Gorde zorroan saio-hasteak

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseWallet), group (Authentication)
en: Use a wallet to store the login. The username and password are stored encrypted on your hard drive. If this setting is disabled, the login is not stored permanently but only temporarily.
eu: Erabili zorro bat saio-hastea gordetzeko. Erabiltzaile-izena eta pasahitza zifratuta gordetzen dira zure disko-zurrunean. Ezarpen hau ezgaitzen bada, saio-hastea ez da gordetzen modu iraunkorrean, aldi baterako baizik.

note: i18n: ectx: label, entry (UseDefaultLogin), group (Authentication)
en: Use a default login
eu: Erabili saio-haste lehenetsi bat

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseDefaultLogin), group (Authentication)
en: Enable the usage of a default login. The provided data is used by default to authenticate to a remote server. This is very useful e.g. if you are working in an Active Directory environment or an NT domain.
eu: Gaitu lehenetsitako saio-hasierako bat erabiltzea. Hornitutako datuak erabiltzen dira era lehenetsian urruneko zerbitzari batekin autentifikatzeko. Oso erabilgarria da hau, Direktorio Aktiboko ingurune batean edo NT domeinu batean lanean ari zarenean.

note: i18n: ectx: label, entry (RsyncPrefix), group (Synchronization)
en: Synchronization prefix:
eu: Sinkronizatzeko aurrizkia:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (RsyncPrefix), group (Synchronization)
en: Under this prefix the destination directory for the synchronization will be created. However, if you want to store the data of a particular share elsewhere, you will be able to choose a different path before the actual synchronization begins.
eu: Aurrizki honetan sortuko da sinkronizatzeko jomuga direktorioa. Hala ere, partekatze zehatz baten datuak beste nonbait gorde nahi badituzu, bide-izen desberdin bat aukeratu ahal izango duzu sinkronizatzea bera hasi baino lehen.

note: i18n: ectx: label, entry (ArchiveMode), group (Synchronization)
en: Archive mode
eu: Artxibo modua

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ArchiveMode), group (Synchronization)
en: Use archive mode (-a, --archive). This is a short form of -rlptgoD.
eu: Erabili artxibo modua (-a, --archive). Hau beste honen forma laburtua da  -rlptgoD.

note: i18n: ectx: label, entry (RecurseIntoDirectories), group (Synchronization)
en: Recurse into subdirectories
eu: Ibili azpidirektorioetan errekurtsiboki

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (RecurseIntoDirectories), group (Synchronization)
en: Recurse into directories (-r, --recursive).
eu: Ibili azpidirektorioetan errekurtsiboki (-r, --recursive).

note: i18n: ectx: label, entry (UpdateTarget), group (Synchronization)
en: Update files
eu: Eguneratu fitxategiak

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UpdateTarget), group (Synchronization)
en: Update files in the destination directory that are older than in the source directory (-u, --update).
eu: Eguneratu sorburuko direktoriokoak baino zaharragoak diren jomugako direktorioko fitxategiak (-u, --update).

note: i18n: ectx: label, entry (UpdateInPlace), group (Synchronization)
en: Update files in place
eu: Eguneratu fitxategiak tokian bertan

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UpdateInPlace), group (Synchronization)
en: Update destination files in-place (--inplace). By default, rsync first creates a new copy of a file and moves it into place after its transfer finished. If you enable this feature, no copy will be created but the destination file will immediately be overwritten instead. An exception to this is if you combine this option with --backup.
eu: Eguneratu jomugako fitxategiak tokian bertan (--inplace). Era lehenetsian, «rsync»ek aurrena fitxategi baten kopia berri bat sortzen du eta hura tokira eramaten du transferentzia amaitu ondoren. Aukera hau gaitzen baduzu, ez da kopiarik sortuko baizik eta jomugako fitxategia berehala gainidatziko da. Honen salbuespen bat da aukera hau «--backup» aukerarekin elkartzea.

note: i18n: ectx: label, entry (RelativePathNames), group (Synchronization)
en: Use relative path names
eu: Erabili bide-izen erlatiboak

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (RelativePathNames), group (Synchronization)
en: Use relative paths (-R, --relative). This means that the full path names specified on the command line are sent to the server rather than just the last parts of the file names.
eu: Erabili bide-izen erlatiboak (-R, --relative). Honek esan nahi du komando-lerroan zehaztutako bide-izenak osorik bidaltzen direla zerbitzarira fitxategi-izenen azken zatia soilik bidali ordez.

note: i18n: ectx: label, entry (NoImpliedDirectories), group (Synchronization)
en: Do not send implied directories
eu: Ez bidali iradokitako direktoriorik

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (NoImpliedDirectories), group (Synchronization)
en: Do not send implied directories with --relative (--no-implied-dirs). This means that the corresponding path elements on the destination system are left unchanged if they exist, and any missing implied directories are created with default attributes. This even allows these implied path elements to have big differences, such as being a symlink to a directory on one side of the transfer, and a real directory on the other side.
eu: Ez bidali iradokitako direktoriorik «--relative» aukerarekin (--no-implied-dirs). Honek esan nahi du jomuga-sisteman dagokien bide-izen elementuak, existitzen badira, aldatu gabe uzten direla, eta falta diren iradokitako direktorioak ezaugarri lehenetsiekin sortuko direla. Honen ondorioz iradokitako bide-izen elementu hauek ezberdintasun handiak izan ditzakete, esaterako, alde batean direktorio baten esteka sinboliko bat dena, beste aldean benetako direktorio bat izatea.

note: i18n: ectx: label, entry (TransferDirectories), group (Synchronization)
en: Transfer directories without recursing
eu: Direktorioen transferentzia errekurtsiorik gabe

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TransferDirectories), group (Synchronization)
en: Transfer directories without recursing (-d, --dirs). This means that all top-level subdirectories are transferred but without their contents.
eu: Direktorioen transferentzia errekurtsiorik gabe (-d, --dirs). Honek esan nahi du goi-mailako direktorio guztien transferentzia egitea baino haien edukirik gabe.

note: i18n: ectx: label, entry (CompressData), group (Synchronization)
en: Compress data during transfer
eu: Datuak konprimatu transferentzia garaian

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CompressData), group (Synchronization)
en: Compress data during transfer (-z, --compress). This significantly reduces the amount of data that is being transferred. You may want to use this option, if you have a slow connection.
eu: Datuak konprimatu transferentzia garaian (-z, --compress). Honek nabarmen murrizten du transferentzian bidaltzen den datu kopurua. Hau erabili nahiko duzu konexio motela baduzu.

note: i18n: ectx: label, entry (UseCompressionLevel), group (Synchronization)
en: Set compression level:
eu: Ezarri konpresio maila:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseCompressionLevel), group (Synchronization)
en: Explicitly set the compression level to use (--compress-level=NUM). If NUM is non-zero, the --compress argument is implied.
eu: Esplizituki ezarri erabili beharreko konpresio maila (--compress-level=ZNB). ZNB zero ez bada, «--compress» argumentua iradokita dago.

note: i18n: ectx: label, entry (CompressionLevel), group (Synchronization)
en: The value for the UseCompressionLevel config entry
eu: «UseCompressionLevel» konfigurazio sarreraren balioa

note: i18n: ectx: label, entry (UseSkipCompression), group (Synchronization)
en: Skip compression for following file suffixes:
eu: Saihestu konpresioa ondoko aurrizkiekin:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseSkipCompression), group (Synchronization)
en: Overwrite the list of file suffixes that will not be compressed (--skip-compress=LIST). The LIST should be one or more file suffixes (without the dot) separated by slashes. You may specify an empty string to indicate that no file should be skipped. The default list of suffixes will be replaced by this list. For further details, see the manual page of rsync.
eu: Gainidatzi konprimatuko ez diren fitxategi-atzizkien zerrenda (--skip-compress=ZERRENDA). ZERRENDA, fitxategi-atzizki batek edo gehiagok (punturik gabe), barra zeiharren bidez bereizita, osatzen dute. Kate huts bat zehaztu dezakezu, saihestu beharreko fitxategirik ez dagoela adierazteko. Atzizkien zerrenda lehenetsia beste honekin ordezkatuko da. Begiratu «rsync»en eskuliburu-orrira  zehaztasun bila.

note: i18n: ectx: label, entry (SkipCompression), group (Synchronization)
en: The value(s) for the UseSkipCompression config entry
eu: «UseSkipCompression» konfigurazio sarreraren balioak

note: i18n: ectx: label, entry (PreserveSymlinks), group (Synchronization)
en: Preserve symlinks
eu: Mantendu esteka-sinbolikoak

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PreserveSymlinks), group (Synchronization)
en: Copy symlinks as symlinks (-l, --links).
eu: Kopiatu esteka-sinbolikoak bere horretan (-l, --links).

note: i18n: ectx: label, entry (TransformSymlinks), group (Synchronization)
en: Transform symlinks
eu: Eraldatu esteka-sinbolikoak

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TransformSymlinks), group (Synchronization)
en: Transform symlinks into the items they are pointing to (-L, --copy-links).
eu: Eraldatu esteka-sinbolikoak erakusten dituzten elementuetara (-L, --copy-links).

note: i18n: ectx: label, entry (TransformUnsafeSymlinks), group (Synchronization)
en: Transform unsafe symlinks
eu: Eraldatu esteka-sinboliko ez-seguruak

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TransformUnsafeSymlinks), group (Synchronization)
en: Transform unsafe symlinks into the items they are pointing to (--copy-unsafe-links). This means that only those symlinks are transformed that point to items that are outside the copied tree. Absolute symlinks are treated the same way. This option has no additional effect if --copy-links has also been specified.
eu: Eraldatu esteka-sinboliko ez-seguruak erakusten dituzten elementuetara (--copy-unsafe-links). Honek esan nahi du eraldatuko diren esteka-sinbolikoak direla soilik kopiatutako zuhaitzetik kanpoko elementuak erakusten dituztenak. Esteka-sinboliko absolutuak era berean tratatuko dira. Aukera honek ez du efektu gehigarririk izango « --copy-links » aukera ere zehazten bada.

note: i18n: ectx: label, entry (IgnoreUnsafeSymlinks), group (Synchronization)
en: Ignore unsafe symlinks
eu: Ez-ikusi esteka-sinboliko ez-seguruak

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (IgnoreUnsafeSymlinks), group (Synchronization)
en: Ignore symlinks that point outside the copied tree (--safe-links). All absolute symlinks are also ignored. If you use this option in conjunction with --relative you might get unexpected results.
eu: Ez-ikusi kopiatutako zuhaitzetik kanpokoak erakusten dituzten esteka-sinbolikoak (--safe-links). Esteka-sinboliko absolutu guztiak ere ez-ikusiak izango dira. Aukera hau « --relative » aukerarekin batera erabiltzen baduzu ezusteko emaitzak lor zenitzake.

note: i18n: ectx: label, entry (MungeSymlinks), group (Synchronization)
en: Munge symlinks
eu: Lasdaskatu esteka-sinbolikoak

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MungeSymlinks), group (Synchronization)
en: This option tells rsync to (1) modify all symlinks on the receiving side in a way that makes them unusable but recoverable, or (2) to unmunge symlinks on the sending side that had been stored in a munged state (--munge-links). This is useful if you do not quite trust the source of the data to not try to slip in a symlink to an unexpected place. For more details, see the manual page of rsync.
eu: Aukera honek «rsync»eri esaten dio (1) alde hartzailean esteka-sinboliko denak alda ditzala erabilgaitz baino berreskuragarri egingo dituen era batean, edo (2) alde bidaltzailean lardaskatuta gorde diren esteka-sinbolikoak berreskura ditzala (--munge-links). Hau erabilgarria da datuen sorburuarekin gehiegi fidatzen ez zarenean, ustekabeko leku batera eramango zaituen esteka-sinboliko batean sartzea ekiditeko. Begiratu «rsync»en eskuliburu-orrira  zehaztasun bila.

note: i18n: ectx: label, entry (PreserveHardLinks), group (Synchronization)
en: Preserve hard links
eu: Mantendu esteka-sendoak

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PreserveHardLinks), group (Synchronization)
en: Preserve hard links (-H, --hard-links). This options causes rsync to preserve the hard links that are found during the transfer. Without it, hard links are treated as though they were separate files.
eu: Mantendu esteka-sendoak (-H, --hard-links). Aukera honek «rsync»eri transferentzia garaian aurkitzen diren esteka-sendoak mantentzea eragiten dio. Bera gabe, esteka-sendoak bereizitako fitxategiak bailiran tratatuak dira.

note: i18n: ectx: label, entry (CopyDirectorySymlinks), group (Synchronization)
en: Copy directory symlinks
eu: Kopiatu direktorioen esteka-sinbolikoak

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CopyDirectorySymlinks), group (Synchronization)
en: Treat symlinks to directories on the sending side as though they were real ones (-k, --copy-dirlinks). This is useful if you do not want symlinks to non-directories to be affected, as they would be using --copy-links. Without this option, if the sending side has replaced a directory with a symlink to a directory, the receiving side will delete anything that is in the way of the new symlink, including a directory hierarchy (as long as --force or --delete is in effect). For more details, see the manual page of rsync.
eu: Tratatu alde bidaltzaileko direktorioen esteka-sinbolikoak benetakoak balira bezala (-k, --copy-dirlinks). Hau erabilgarria da direktoriotakoak ez diren esteka-sinbolikoei eragiterik nahi ez denean, « --copy-links » erabiliz eragingo lieke. Aukera hau gabe, alde bidaltzaileak direktorio bat direktorio baten esteka-sinbolikoarekin ordeztu badu, alde hartzaileak esteka-sinbolikoaren bidean dagoen gauza oro ezabatuko du, direktorio hierarkia bat barne ( « --force » edo « --delete » indarrean dauden bitartean). Begiratu «rsync»en eskuliburu-orria  zehaztasun bila.

note: i18n: ectx: label, entry (KeepDirectorySymlinks), group (Synchronization)
en: Keep directory symlinks
eu: Mantendu direktorioen esteka-sinbolikoak

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (KeepDirectorySymlinks), group (Synchronization)
en: Treat symlinks to directories on the receiving side as though they were real ones (-K, --keep-dirlinks). This only works if the symlink matches a real directory from the sending side. Without this option, the receiver's symlink will be deleted and replaced with a real directory.
eu: Tratatu alde hartzaileko direktorioen esteka-sinbolikoak benetakoak balira bezala (-k, --keep-dirlinks). Hau ondo dabil soilik esteka-sinbolikoa alde bidaltzaileko direktorio batekin bat datorrenean. Aukera hau gabe, alde hartzaileko esteka-sinbolikoa ezabatu eta benetako direktorioarekin ordezkatuko da.

note: i18n: ectx: label, entry (PreservePermissions), group (Synchronization)
en: Preserve permissions
eu: Mantendu baimenak

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PreservePermissions), group (Synchronization)
en: Preserve permissions (-p, --perms). The permissions of the destination file will be same as the source file. For what happens if this option is switched off, please read rsync's manual page.
eu: Mantendu baimenak (-p, --perms). Jomuga-fitxategiko baimenak sorburu-fitxategikoaren berdinak izango dira. Aukera hau kentzen bada zer gertatzen den jakiteko, irakurri «rsync»en eskuliburu-orria.

note: i18n: ectx: label, entry (PreserveACLs), group (Synchronization)
en: Preserve access control lists (ACLs)
eu: Mantendu sarbide kontrolerako zerrendak (ACLak)

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PreserveACLs), group (Synchronization)
en: Preserve access control lists. This option causes rsync to update the destination ACLs to be the same as the source ACLs. The option also implies --perms. The source and destination systems must have compatible ACL entries for this option to work properly.
eu: Mantendu sarbide kontrolerako zerrendak. Aukera honek «rsync»ek helburuko ACLak eguneratzea eragiten du sorburuko ACLen berdinak izan daitezen. Aukerak «--perms» ere berekin dakar. Sorburuko eta helburuko sistemek ACL sarrera bateragarriak izan behar dituzte aukera hau behar bezala ibili dadin..

note: i18n: ectx: label, entry (PreserveExtendedAttributes), group (Synchronization)
en: Preserve extended attributes
eu: Mantendu atributu hedatuak

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PreserveExtendedAttributes), group (Synchronization)
en: Preserve extended attributes. This option causes rsync to update the destination extended attributes to be the same as the source ones.
eu: Mantendu atributu hedatuak. Aukera honek «rsync»ek helburuko atributu hedatuak eguneratzea eragiten du sorburukoen berdinak izan daitezen.

note: i18n: ectx: label, entry (PreserveAccessTimes), group (Synchronization)
en: Preserve access times
eu: Mantendu atzipen orduak

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PreserveAccessTimes), group (Synchronization)
en: Preserve access times. This tells rsync to set the access (use) times of the destination files to the same value as the source files.
eu: Mantendu atzipen orduak. Horrek «rsync»eri helburuko fitxategien atzipen (erabilera) orduak sorburuko fitxategien balio berdinera ezartzeko esaten dio.

note: i18n: ectx: label, entry (PreserveCreateTimes), group (Synchronization)
en: Preserve create times
eu: Mantendu sorrera orduak

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PreserveCreateTimes), group (Synchronization)
en: Preserve create times. This tells rsync to set the create times (newness) of the destination files to the same value as the source files.
eu: Mantendu sorrera orduak. Horrek «rsync»eri helburuko fitxategien sorrera orduak (berritasuna) sorburuko fitxategien balio berdinera ezartzeko esaten dio.

note: i18n: ectx: label, entry (PreserveGroup), group (Synchronization)
en: Preserve group
eu: Mantendu taldea

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PreserveGroup), group (Synchronization)
en: Preserve the group (-g, --group). The group of the destination file will be set to the same value as the source file.
eu: Mantendu taldea (-g, --group). Jomuga-fitxategiko taldea sorburu-fitxategikoaren balio berdinera ezarriko da.

note: i18n: ectx: label, entry (PreserveOwner), group (Synchronization)
en: Preserve owner
eu: Mantendu jabea

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PreserveOwner), group (Synchronization)
en: Preserve the owner (-o, --owner). The owner of the destination file will be set to the same value as the source file, but only if the receiving rsync is run as the super user. Without this option, the owner is set to the invoking user on the receiving side.
eu: Mantendu jabea (-o, --owner). Jomuga-fitxategiko jabea sorburu-fitxategiko bera izango da, baino soilik hartzaileko «rsync» super-erabiltze gisa exekutatzen bada. Aukera hau gabe, alde hartzailean, deitzen duen erabiltzailea ezarriko da jabe gisa.

note: i18n: ectx: label, entry (PreserveDevicesAndSpecials), group (Synchronization)
en: Preserve device and special files
eu: Mantendu gailua eta fitxategi bereziak

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PreserveDevicesAndSpecials), group (Synchronization)
en: Preserve device and special files (-D, --devices --specials). This option causes rsync to transfer character and block devices as well as special files such as named sockets and fifos. It works only partially if rsync is not run as super user and the --super option is not specified.
eu: Mantendu gailua eta fitxategi bereziak (-D, --devices --specials). Aukera honek «rsync»ek transferentzian karaktere- eta bloke-gailuak, baita fitxategi bereziak ere, hala nola hargune («socket») eta «FIFO» izendunak, bidaltzea eragiten du. Partzialki baino ez dabil, «rsync» ez bada super erabiltzaile gisa exekutatzen eta « --super » aukera zehazten ez bada.

note: i18n: ectx: label, entry (PreserveTimes), group (Synchronization)
en: Preserve times
eu: Mantendu denborak

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PreserveTimes), group (Synchronization)
en: Preserve times (-t, --times). The modification times are transferred along with the files. For what happens if this option is switched off, please read rsync's manual page.
eu: Mantendu denborak (-t, --times). Aldatze denborak fitxategiekin batera transferentzian bidaltzen dira. Aukera hau kentzen bada zer gertatzen den jakiteko, irakurri «rsync»en eskuliburu-orria.

note: i18n: ectx: label, entry (OmitDirectoryTimes), group (Synchronization)
en: Omit directories when preserving times
eu: Ahaztu direktorioak denborak mantentzean

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (OmitDirectoryTimes), group (Synchronization)
en: Omit directories when preserving times (-O, --omit-dir-times). This means that directories are omitted when modification times are being preserved. Thus, this feature only works in conjunction with --times.
eu: Ahaztu direktorioak denborak mantentzean (-O, --omit-dir-times). Honek esan nahi du direktorioak alde batera uzten direla aldatze denborak mantentzetik. Beraz, aukera hau dabil soilik « --times » aukerarekin batera erabiltzen bada.

note: i18n: ectx: label, entry (RemoveSourceFiles), group (Synchronization)
en: Remove synchronized source files
eu: Kendu sinkronizatutako sorburu-fitxategiak

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (RemoveSourceFiles), group (Synchronization)
en: Remove all synchronized source files (--remove-source-files). This tells rsync to remove from the sending side the non-directory items that are a part of the transfer and have been successfully duplicated on the receiving side.
eu: Kendu sinkronizatutako sorburu-fitxategiak (--remove-source-files). Honek «rsync»eri esaten dio, alde bidaltzailetik kentzeko direktorioak ez diren eta transferentziaren zati izanda alde hartzailean ondo bikoiztu diren elementuak.

note: i18n: ectx: label, entry (DeleteExtraneous), group (Synchronization)
en: Delete extraneous files
eu: Ezabatu fitxategi estrak

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DeleteExtraneous), group (Synchronization)
en: Delete extraneous files from destination (--delete). This tells rsync to delete all files from the receiving side that are not present on the sending side, but only for the directories that are being synchronized.
eu: Ezabatu fitxategi estrak jomugatik (--delete). Honek «rsync»eri esaten dio alde hartzailean dauden baino alde bidaltzailean ez dauden fitxategiak ezabatzeko, baino soilik sinkronizatzen ari diren direktorioetan.

note: i18n: ectx: label, entry (DeleteBefore), group (Synchronization)
en: Delete files before transfer
eu: Ezabatu fitxategiak transferentzia aurretik

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DeleteBefore), group (Synchronization)
en: Delete files on the receiving side before the transfer starts (--delete-before). This is the default behavior if --delete or --delete-excluded is specified without one of the --delete-WHEN options.
eu: Ezabatu alde hartzaileko fitxategiak transferentzia hasi aurretik (--delete-before). Hau da jokabide lehenetsia «--delete» edo «--delete-excluded» zehazten bada «--delete-NOIZ» aukeretako bat gabe.

note: i18n: ectx: label, entry (DeleteAfter), group (Synchronization)
en: Delete files after transfer
eu: Ezabatu fitxategiak transferentzia ondoren

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DeleteAfter), group (Synchronization)
en: Delete files on the receiving side after the transfer has completed (--delete-after, --del).
eu: Ezabatu alde hartzaileko fitxategiak transferentzia bukatu ondoren (--delete-after, --del).

note: i18n: ectx: label, entry (DeleteDuring), group (Synchronization)
en: Delete files during transfer
eu: Ezabatu fitxategiak transferentzia bitartean

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DeleteDuring), group (Synchronization)
en: Delete files on the receiving side during the transfer (--delete-during). This method is faster than --delete-before or --delete-after, but it is only supported with rsync 2.6.4 or later.
eu: Ezabatu alde hartzaileko fitxategiak transferentzia egin bitartean (--delete-during). Metodo hau «--delete-before» edo «--delete-after» erabilita baino azkarragoa da, baino soilik «rsync» 2.6.4 edo berriagoek onartzen dute.

note: i18n: ectx: label, entry (DeleteExcluded), group (Synchronization)
en: Delete excluded files
eu: Ezabatu kanporatutako fitxategiak

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DeleteExcluded), group (Synchronization)
en: Also delete excluded files from destination directory (--delete-excluded). In addition to deleting the files on the receiving side that are not on the sending side, this tells rsync to also delete any files on the receiving side that are excluded. Refer to rsync's manual page for further information.
eu: Ezabatu ere jomuga-direktorioan kanporatutako fitxategiak (--delete-excluded). Alde bidaltzailean ez dauden alde hartzaileko fitxategiak ezabatzeaz gain, honek «rsync»eri esaten dio alde hartzailean kanporatutako fitxategiak ere ezabatzeko. Jo «rsync»en eskuliburu-orrira informazio gehiago nahi baduzu.

note: i18n: ectx: label, entry (IgnoreErrors), group (Synchronization)
en: Delete even if I/O errors occur
eu: Ezabatu S/I erroreak gertatuta ere

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (IgnoreErrors), group (Synchronization)
en: Delete even if I/O errors occur (--ignore-errors). This option has to be specified in conjunction with --delete to take effect.
eu: Ezabatu S/I erroreak gertatuta ere (--ignore-errors). Aukera hau « --delete » aukerarekin batera zehaztu behar da eragina izan dezan.

note: i18n: ectx: label, entry (ForceDirectoryDeletion), group (Synchronization)
en: Force deletion of non-void directories
eu: Hutsik ez dauden direktorioak ezabatzea behartu

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ForceDirectoryDeletion), group (Synchronization)
en: Force deletion of directories even if they are not empty (--force). This option tells rsync to delete a non-empty directory when it is to be replaced by a non-directory. This is only relevant if deletions are not active.
eu: Behartu direktorioak ezabatzea hutsik ez badaude ere (--force). Aukera honek «rsync»eri esaten dio, ezabatu dezala hutsik ez dagoen direktorio bat, direktorioa ez den zerbaitekin ordezkatu behar denean. Hau beharrezkoa da soilik ezabatzeak aktibo ez daudenean.

note: i18n: ectx: label, entry (UseMaximumDelete), group (Synchronization)
en: Do not delete more than this many files:
eu: Ez ezabatu fitxategi kopuru hau baino gehiago:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseMaximumDelete), group (Synchronization)
en: Only delete as many files as defined here (--max-delete=NUM). This tells rsync not to delete more than NUM files or directories (NUM must be non-zero). This is useful when mirroring very large trees to prevent disasters.
eu: Soilik hemen adierazitakoa adina fitxategi ezabatu (--max-delete=ZNB). Honek «rsync»eri esaten dio ZNB baino fitxategi edo direktorio kopuru handiagoa ez ezabatzeko (ZNB ez da zero izan behar). Hau baliagarria da zuhaitz oso handiak ispilatzean hondamendia saihesteko.

note: i18n: ectx: label, entry (MaximumDeleteValue), group (Synchronization)
en: Value for DeleteMaximum config entry
eu: «DeleteMaximum» konfigurazio sarreraren balioa

note: i18n: ectx: label, entry (UseMinimalTransferSize), group (Synchronization)
en: Do not transfer any file smaller than:
eu: Ez egin hau baino txikiagoa den fitxategien transferentziarik:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseMinimalTransferSize), group (Synchronization)
en: This option causes rsync to not transfer any file that is smaller than the specified size (--min-size=SIZE).
eu: Aukera honek eragiten du, «rsync»ek zehaztutako neurria baino txikiagoak diren fitxategien transferentziarik ez egitea (--min-size=NEURRI).

note: i18n: ectx: label, entry (MinimalTransferSize), group (Synchronization)
en: Value for MinimalTransferSize config entry
eu: «MinimalTransferSize» konfigurazio sarreraren balioa

note: i18n: ectx: label, entry (UseMaximalTransferSize), group (Synchronization)
en: Do not transfer any file larger than:
eu: Ez egin hau baino handiagoa den fitxategien transferentziarik:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseMaximalTransferSize), group (Synchronization)
en: This option causes rsync to not transfer any file that is larger than the specified size (--max-size=SIZE).
eu: Aukera honek eragiten du, «rsync»ek zehaztutako neurria baino handiagoak diren fitxategien transferentziarik ez egitea (--max-size=NEURRI).

note: i18n: ectx: label, entry (MaximalTransferSize), group (Synchronization)
en: Value for MaximalTransferSize config entry
eu: «MaximalTransferSize» konfigurazio sarreraren balioa

note: i18n: ectx: label, entry (KeepPartial), group (Synchronization)
en: Keep partially transferred files
eu: Mantendu transferentzia partzialak dituzten fitxategiak

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (KeepPartial), group (Synchronization)
en: Keep partially transferred files (--partial). The default behavior is that any partially transferred file is deleted if the transfer is interrupted.
eu: Mantendu transferentzia partzialak dituzten fitxategiak (--partial). Lehenetsitako jokabidea da transferentzia eteten bada transferentzia partzialak ezabatzea.

note: i18n: ectx: label, entry (UsePartialDirectory), group (Synchronization)
en: Put partially transferred files into:
eu: Ipini transferentzia partzialak dituzten fitxategiak hemen:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UsePartialDirectory), group (Synchronization)
en: Put a partially transferred file into this directory (--partial-dir=DIR). This is a better way than the --partial option to keep partial files, because the partially transferred file is kept in a different directory and the destination file is not overwritten.
eu: Ipini transferentzia partzialak dituzten fitxategiak direktorio honetan (--partial-dir=DIR). Hau, fitxategi partzialak mantentzeko « --partial » aukera baino bide egokiagoa da, transferentzia partziala duten fitxategiak beste direktorio batean gordetzen direlako eta jomugako fitxategia ez delako gainidazten.

note: i18n: ectx: label, entry (PartialDirectory), group (Synchronization)
en: The data for the UsePartialDirectory option
eu: «UsePartialDirectory» aukeraren datuak

note: i18n: ectx: label, entry (UseCVSExclude), group (Synchronization)
en: Auto-ignore files in the same way CVS does
eu: Ez-ikusi fitxategiak automatikoki CVS-k egiten duen bezala

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseCVSExclude), group (Synchronization)
en: Auto-ignore files in the same way CVS does (-C, --cvs-exclude). This is a useful shorthand for excluding a broad range of files that you often do not want to transfer between systems. This option uses the same algorithm that CVS uses to determine if a file should be ignored.
eu: Ez-ikusi fitxategiak automatikoki CVS-k egiten duen bezala (-C, --cvs-exclude). Hau, sistemen artean transferentzia bidez bidali nahi izaten ez den fitxategi-sorta zabala kanporatzeko baliagarria da. Aukera honek CVS-k erabiltzen duen algoritmo bera erabiltzen du fitxategi bat kanporatu behar den erabakitzeko.

note: i18n: ectx: label, entry (UseExcludePattern), group (Synchronization)
en: Exclude files matching this pattern:
eu: Kanporatu eredu honekin bat datozen fitxategiak:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseExcludePattern), group (Synchronization)
en: Exclude files that match a certain pattern (--exclude=PATTERN). This is a special filter rule. For further information on filter rules see rsync's manual page.
eu: Kanporatu eredu jakin batekin bat datozen fitxategiak(--exclude=EREDUA). Hau, iragazteko arau berezi bat da. Iragazteko arauen inguruko informazio gehiago aurkituko duzu «rsync»en eskuliburu-orrian.

note: i18n: ectx: label, entry (ExcludePattern), group (Synchronization)
en: Pattern that is used for file exclusion
eu: Fitxategiak kanporatzeko erabiltzen den eredua

note: i18n: ectx: label, entry (UseExcludeFrom), group (Synchronization)
en: Read exclude patterns from:
eu: Irakurri kanporatzeko ereduak hemendik:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseExcludeFrom), group (Synchronization)
en: Read exclude patterns from a file (--exclude-from=FILE). This option is similar to the --exclude=PATTERN option except that the exclude patterns are read from a file. This is a special filter rule. For further information on filter rules see rsync's manual page.
eu: Irakurri kanporatzeko ereduak fitxategi batetik (--exclude-from=FITXATEGIA). Aukera hau « --exclude=EREDUA » aukeraren antzekoa da, kanporatzeko ereduak fitxategi batetik irakurtzen direla salbu. Hau, iragazteko arau berezi bat da. Iragazteko arauen inguruko informazio gehiago aurkituko duzu «rsync»en eskuliburu-orrian.

note: i18n: ectx: label, entry (ExcludeFrom), group (Synchronization)
en: The file from which the exclude patterns are read
eu: Kanporatzeko ereduak irakurtzeko erabiltzen den fitxategia

note: i18n: ectx: label, entry (UseIncludePattern), group (Synchronization)
en: Include files matching this pattern:
eu: Barneratu eredu honekin bat datozen ereduak:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseIncludePattern), group (Synchronization)
en: Do not exclude files matching a certain pattern (--include=PATTERN). This is a special filter rule. For further information on filter rules see rsync's manual page.
eu: Ez kanporatu eredu jakin batekin bat datozen fitxategiak (--include=EREDUA). Hau, iragazteko arau berezi bat da. Iragazteko arauen inguruko informazio gehiago aurkituko duzu «rsync»en eskuliburu-orrian.

note: i18n: ectx: label, entry (IncludePattern), group (Synchronization)
en: Pattern that is used for file inclusion
eu: Fitxategiak barneratzeko erabiltzen den eredua

note: i18n: ectx: label, entry (UseIncludeFrom), group (Synchronization)
en: Read include patterns from:
eu: Irakurri barneratzeko ereduak hemendik:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseIncludeFrom), group (Synchronization)
en: Read include patterns from a file (--include-from=FILE). This option is similar to the --include=PATTERN option except that the include patterns are read from a file. This is a special filter rule. For further information on filter rules see rsync's manual page.
eu: Irakurri barneratzeko ereduak fitxategi batetik (--include-from=FITXATEGIA). Aukera hau « --include=EREDUA » aukeraren antzekoa da, barneratzeko ereduak fitxategi batetik irakurtzen direla salbu. Hau, iragazteko arau berezi bat da. Iragazteko arauen inguruko informazio gehiago aurkituko duzu «rsync»en eskuliburu-orrian.

note: i18n: ectx: label, entry (IncludeFrom), group (Synchronization)
en: The file from which the include patterns are read
eu: Barneratzeko ereduak irakurtzeko erabiltzen den fitxategia

note: i18n: ectx: label, entry (UseCustomFilteringRules), group (Synchronization)
en: Custom filter rules:
eu: Iragazteko, neurrira ipinitako arauak:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseCustomFilteringRules), group (Synchronization)
en: Add custom file-filtering rules (-f, --filter=RULE). This option allows you to add rules to selectively exclude certain files from the list of files to be transferred. These rules will be added to the rsync command as they are. Thus, each rule has to start with the --filter=... argument.
eu: Gehitu fitxategiak iragazteko norberak finkatutako arauak (-f, --filter=ARAUA). Aukera honek transferentzian bidali beharreko fitxategi-zerrendatik fitxategi jakin batzuk kanporatzeko arauak gehitzen uzten dizu. Arau hauek dauden bezala gehituko zaizkio «rsync» komandoari. Beraz, komando bakoitza « --filter=... » argumentuarekin hasi behar da.

note: i18n: ectx: label, entry (CustomFilteringRules), group (Synchronization)
en: Custom filter rules
eu: Iragazteko, neurrira ipinitako arauak

note: i18n: ectx: label, entry (UseFFilterRule), group (Synchronization)
en: Use --filter='dir-merge /.rsync-filter' filter rule
eu: Erabili iragazteko « --filter='dir-merge /.rsync-filter' » araua

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseFFilterRule), group (Synchronization)
en: This filter rule tells rsync to look for per-directory .rsync-filter files that have been sprinkled through the hierarchy and use their rules to filter the files in the transfer. It has no effect, if you also choose to use the --filter='exclude .rsync-filter' rule.
eu: Iragazki-arau honek «rsync»eri esaten dio hierarkian zehar sakabanatuta dauden direktorioetako .rsync-filter fitxategiak bilatu eta haien arauak transferentziako fitxategiak iragazteko erabiltzeko. Ez du eraginik « --filter='exclude .rsync-filter' » iragazkiarekin batera erabiltzen denean.

note: i18n: ectx: label, entry (UseFFFilterRule), group (Synchronization)
en: Use --filter='exclude .rsync-filter' filter rule
eu: Erabili iragazteko « --filter='exclude .rsync-filter' » araua

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseFFFilterRule), group (Synchronization)
en: This rule filters out the .rsync-filter files from the transfer. These files normally contain filter rules that can be activated by choosing the --filter='dir-merge /.rsync-filter' rule and deselecting this one.
eu: Arau honek «.rsync-filter» fitxategiak transferentziatik iragazten ditu. Fitxategi hauek « --filter='dir-merge /.rsync-filter' » araua aukeratu eta beste hau desautatuz aktibatu daitezkeen iragazki-arauak izan ohi dituzte.

note: i18n: ectx: label, entry (EfficientSparseFileHandling), group (Synchronization)
en: Handle sparse files efficiently
eu: Kudeatu sakabanatutako fitxategiak modu eraginkorrean

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (EfficientSparseFileHandling), group (Synchronization)
en: Handle sparse files efficiently (-S, --sparse) so that they take up less space on the destination. This option conflicts with --inplace. For further information read rsync's manual page.
eu: Kudeatu sakabanatutako fitxategiak modu eraginkorrean (-S, --sparse) jomugan leku gutxiago erabil dezaten. Aukera hau « --inplace » aukerarekin gatazka du. Informazio zabalagoa jasotzeko irakurri «rsync» eskuliburu-orria.

note: i18n: ectx: label, entry (CopyFilesWhole), group (Synchronization)
en: Copy files whole (no rsync algorithm)
eu: Kopiatu fitxategiak osorik («rsync» algoritmorik ez)

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CopyFilesWhole), group (Synchronization)
en: Copy files whole (-W, --whole-file). With this option the incremental rsync algorithm is not used and the whole file is sent as-is instead.
eu: Kopiatu fitxategiak osorik (-W, --whole-file). Aukera honekin ez da erabiltzen «rsync»en algoritmo inkrementala, eta horren ordez, fitxategia osorik kopiatzen da.

note: i18n: ectx: label, entry (OneFileSystem), group (Synchronization)
en: Do not cross file system boundaries
eu: Ez zeharkatu fitxategi-sistemetako mugak

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (OneFileSystem), group (Synchronization)
en: Do not cross file system boundaries (-x, --one-file-system). This tells rsync to avoid crossing a filesystem boundary when recursing. For further information on this option, read the manual page.
eu: Ez zeharkatu fitxategi-sistemetako mugak (-x, --one-file-system). Honek «rsync»eri esaten dio errekurtsioa egitean saihestu dezala fitxategi-sistema bat zeharkatzea. Aukera honi buruzko informazio zabalagoa eskuliburu-orrian aurkituko duzu.

note: i18n: ectx: label, entry (UpdateExisting), group (Synchronization)
en: Only update files that already exist
eu: Eguneratu soilik dagoeneko existitzen diren fitxategiak

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UpdateExisting), group (Synchronization)
en: Skip creating new files on the receiving side (--existing). This tells rsync to skip creating files (including directories) that do not exist yet on the destination. If this option is combined with the --ignore-existing option, no files will be updated (which can be useful if all you want to do is to delete extraneous files).
eu: Ez sortu fitxategi berriak alde hartzailean (--existing). Honek «rsync»eri jomugan oraindik ez dauden fitxategiak ez sortzeko (direktorioak barne) esaten dio. Aukera hau « --ignore-existing» aukerarekin batera erabiltzen bada, ez da fitxategirik eguneratuko (erabilgarria izan daiteke fitxategi arrotzak ezabatzeko).

note: i18n: ectx: label, entry (IgnoreExisting), group (Synchronization)
en: Ignore files that already exist
eu: Ez-ikusi dagoeneko existitzen diren fitxategiak

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (IgnoreExisting), group (Synchronization)
en: Skip updating files that already exist on the receiving side (--ignore-existing). Existing directories are not ignored.
eu: Ez eguneratu alde hartzailean dagoeneko existitzen diren fitxategiak (--ignore-existing). Existitzen diren direktorioei begiratzen zaie.

note: i18n: ectx: label, entry (DelayUpdates), group (Synchronization)
en: Delay updates until the end of transfer
eu: Atzeratu eguneratzeak transferentzia amaiera arte

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DelayUpdates), group (Synchronization)
en: Delay updates until the end of the transfer (--delay-updates). This option puts the temporary file from each updated file into a holding directory until the end of the transfer, at which time all the files are renamed and copied into place in rapid succession.
eu: Atzeratu eguneratzeak transferentzia amaiera arte (--delay-updates). Aukera honek eguneratutako fitxategi bakoitzaren aldi baterako fitxategia atxikitzeko direktorio batean ipintzen du transferentzia amaiera arte, eta une horretan fitxategi guztiak berrizendatu eta dagokien lekura kopiatzen dira bata bestearen atzetik segida azkarrean.

note: i18n: ectx: label, entry (MakeBackups), group (Synchronization)
en: Make backups
eu: Egin babes-kopiak

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MakeBackups), group (Synchronization)
en: Make backups (-b, --backup). With this option, preexisting destination files are renamed as each file is transferred or deleted. You can control where the backup file goes and what (if any) suffix gets appended using the --backup-dir=DIR and --suffix=SUFFIX options.
eu: Egin babes-kopiak (-b, --backup). Aukera honekin, aurrez dauden jomuga-fitxategiak berrizendatu egiten dira fitxategi bakoitzaren transferentzia egin edo ezabatu ahala. Babes-kopia fitxategia nora doan eta zein atzizki (izatekotan) eransten zaion kontrolatu dezakezu « --backup-dir=DIR » eta « --suffix=ATZIZKIA » aukerak erabiliz.

note: i18n: ectx: label, entry (UseBackupSuffix), group (Synchronization)
en: Backup suffix:
eu: Babes-kopia atzizkia:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseBackupSuffix), group (Synchronization)
en: Use this suffix for backups (--suffix=SUFFIX).
eu: Erabili atzizki hau babes-kopiatarako (--suffix=ATZIZKIA).

note: i18n: ectx: label, entry (BackupSuffix), group (Synchronization)
en: Backup suffix
eu: Babes-kopia atzizkia

note: i18n: ectx: label, entry (UseBackupDirectory), group (Synchronization)
en: Backup directory:
eu: Babes-kopia direktorioa:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseBackupDirectory), group (Synchronization)
en: Store backups in this directory (--backup-dir=DIR).
eu: Gorde babes-kopiak direktorio honetan (--backup-dir=DIR).

note: i18n: ectx: label, entry (BackupDirectory), group (Synchronization)
en: Backup directory
eu: Babes-kopia direktorioa

note: i18n: ectx: label, entry (UseBlockSize), group (Synchronization)
en: Force fixed checksum block size:
eu: Behartu egiaztapen-batura bloke-neurri finkoa:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseBlockSize), group (Synchronization)
en: Force a fixed checksum block-size (-B, --block-size=SIZE). This forces the block size used in the rsync algorithm to a fixed value.
eu: Behartu egiaztapen-batura bloke-neurri finko bat (-B, --block-size=NEURRIA). Honek «rsync» algoritmoan erabilitako bloke-neurria balio finko batera behartzen du.

note: i18n: ectx: label, entry (BlockSize), group (Synchronization)
en: The block size
eu: Bloke-neurria

note: i18n: ectx: label, entry (UseChecksumSeed), group (Synchronization)
en: Set block/file checksum seed:
eu: Ezarri bloke/fitxategi egiaztapen-baturaren hazia:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseChecksumSeed), group (Synchronization)
en: Set block/file checksum seed (--checksum-seed=NUM). Set the MD4 checksum seed to this integer. This 4 byte checksum seed is included in each block and file MD4 checksum calculation. By default the checksum seed is generated by the server and defaults to the current time.
eu: Ezarri bloke/fitxategi egiaztapen-baturaren hazia (--checksum-seed=ZENB). Ezarri MD4 egiaztapen-baturaren hazia oso honetara. 4 byteko hazi hau bloke eta fitxategi guztien MD4 egiaztapen-baturan erantsiko da. Era lehenetsian egiaztapen-batura zerbitzariak sortzen du uneko denbora oinarri hartuta.

note: i18n: ectx: label, entry (ChecksumSeed), group (Synchronization)
en: The value for the UseChecksumSeed config option
eu: «UseChecksumSeed» konfigurazio aukeraren balioa

note: i18n: ectx: label, entry (UseChecksum), group (Synchronization)
en: Skip files based on checksum
eu: Saltatu egiaztapen-baturan oinarritutako fitxategiak

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseChecksum), group (Synchronization)
en: Skip files based on a checksum and not based on modification time and size (-c, --checksum). For further information on how this feature works read rsync's manual page.
eu: Saltatu egiaztapen-batura batean eta ez aldatze-denbora eta neurrian oinarritutako fitxategiak (-c, --checksum). Ezaugarri hau nola dabilen informazio zabalagoa izateko irakurri «rsync» eskuliburu-orria.

note: i18n: ectx: label, entry (UseBandwidthLimit), group (Synchronization)
en: Set bandwidth limit:
eu: Ezarri banda-zabalera muga:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseBandwidthLimit), group (Synchronization)
en: Set the maximum data transfer rate in kilobytes per second (--bwlimit=RATE).
eu: Ezarri gehienezko datu transferentzia tasa segunduko kilobytetan (--bwlimit=TASA).

note: i18n: ectx: label, entry (BandwidthLimit), group (Synchronization)
en: The value for the UseBandwidthLimit config option
eu: «UseBandwidthLimit» konfigurazio aukeraren balioa

note: i18n: ectx: label, entry (UseProfiles), group (Profiles)
en: Use profiles
eu: Erabili profilak

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseProfiles), group (Profiles)
en: Make Smb4K use profiles. This enables you to define different bookmarks and custom options for each profile. This is especially useful if you are using a laptop in different network neighborhoods, e. g. at home and at work.
eu: Egin Smb4K-k profilak erabili ditzan. Honek profil bakoitzerako laster-markak eta norberak finkatutako aukerak definitzen uzten dizu. Bereziki baliagarria da magaleko bat sareko-auzo ezberdinetan erabiltzen duzunean, adib. etxean eta lanean.

note: i18n: ectx: label, entry (ProfilesList), group (Profiles)
en: Profiles
eu: Profilak

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ProfilesList), group (Profiles)
en: The list of profiles.
eu: Profilen zerrenda.

[ctx: default profile name for use at home]
en: Home
eu: Etxekoa

[ctx: default profile name for use at work]
en: Work
eu: Lanekoa

note: i18n: ectx: label, entry (ActiveProfile), group (Profiles)
en: Active profile
eu: Profil aktiboa

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ActiveProfile), group (Profiles)
en: This is the currently active profile.
eu: Hau da une honetan profil aktiboa.

note: i18n: ectx: label, entry (UseMigrationAssistant), group (Profiles)
en: Use profile migration assistant
eu: Erabili profilak migratzeko laguntzailea

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseMigrationAssistant), group (Profiles)
en: Use the profile migration assistant when profiles are removed or the use of profiles is enabled or disabled. The profile migration assistant allows you to migrate all settings that were saved for a certain profile to a different one.
eu: Erabili profilak migratzeko laguntzailea profilak kentzen direnean edo haien erabilera (ez)gaitzen denean. Profilak migratzeko laguntzaileak profil zehatz batean gordetako ezarpen guztiak beste profil batera migratzen uzten dizu.

en: %1 on %2
eu: %1 %2(e)an

en: The format of %1 is not supported.
eu: %1(r)en formatua ez da onartzen.

en: Add Bookmarks
eu: Gehitu laster-markak

en: All listed shares will be bookmarked. To edit the label or group, click the respective bookmark entry.
eu: Zerrendatutako partekatze guztien laster-markak egingo dira. Etiketa edo taldea editatzeko, egin klik dagokion laster-marka sarrerari.

note: i18n("Add this share to the bookmarks"));
en: Label:
eu: Etiketa:

en: Category:
eu: Kategoria:

en: Edit Bookmarks
eu: Editatu laster-markak

en: Add Category
eu: Gehitu kategoria

en: Remove
eu: Kendu

en: Clear
eu: Garbitu

en: Username:
eu: Erabiltzaile-izena:

en: Workgroup:
eu: Lantaldea:

en: IP Address:
eu: IP helbidea:

en: Category name:
eu: Kategoria-izena:

en: The file %1 could not be read
eu: %1 fitxategia ezin izan da irakurri

en: The file %1 could not be printed to %2
eu: %1 fitxategia ezin izan da inprimatu %2 bidez

en: The Zeroconf daemon is not running. No servers are discovered using DNS-SD.
eu: «Zeroconf» daimona ez da ibiltzen ari. Ez da zerbitzaririk aurkitu DNS-SD erabiliz.

en: Zeroconf support is not available in this version of KDE.
eu: «Zeroconf» euskarria ez dago erabilgarri KDEren bertsio honetan.

en: An unknown error with Zeroconf occurred.
eu: «Zeroconf»ekin errore ezezagun bat gertatu da.

en: Preview of %1
eu: %1(r)en aurreikuspegia

en: Reload
eu: Birzamatu

en: Abort
eu: Utzi

en: Up
eu: Gora

en: Print File
eu: Inprimatu fitxategia

en: Information
eu: Informazioa

en: Printer:
eu: Inprimagailua:

en: Domain:
eu: Domeinua:

en: File and Settings
eu: Fitxategia eta ezarpenak

en: File:
eu: Fitxategia:

en: This is the file you want to print on the remote printer. Currently only a few mimetypes are supported such as PDF, Postscript, plain text, and images. If the file's mimetype is not supported, you need to convert it.
eu: Hau da urruneko inprimagailuan inprimatu nahi duzun fitxategia. Une honetan MIME-mota gutxi batzuk onartzen dira, PDF, Postscript, testu arrunta, eta irudiak esaterako. Fitxategiko MIME-mota onartzen ez bada, hura bihurtu behar duzu.

en: Copies:
eu: Kopiak:

en: This is the number of copies you want to print.
eu: Hau da inprimatu nahi duzun kopia kopurua.

en: Print
eu: Inprimatu

en: Custom Settings
eu: Neurrira ipinitako ezarpenak

en: <p>Define custom settings for host <b>%1</b> and all the shares it provides.</p>
eu: <p>Definitu neurrira ipinitako ezarpenak <b>%1</b> ostalariarentzako eta hornitzen dituen partekatze guztietarako.</p>

en: <p>Define custom settings for share <b>%1</b>.</p>
eu: <p>Definitu <b>%1</b> partekatzeari neurrira ipinitako ezarpenak.</p>

en: Common Options
eu: Ezarpen arruntak

en: Always remount this share
eu: Birmuntatu beti partekatze hau

en: CIFS Unix Extensions Support
eu: Unix-eko CIFS hedapenen euskarria

en: This server supports the CIFS Unix extensions
eu: Zerbitzari honek Unix-eko CIFS hedapenak onartzen ditu

en: Common Mount Settings
eu: Muntatzeko ezarpen arruntak

en: Advanced Options
eu: Aukera aurreratuak

en: Advanced Mount Settings
eu: Muntatzeko ezarpen aurreratuak

en: Authentication
eu: Autentifikatzea

en: Browse Settings
eu: Arakatze ezarpenak

en: MAC Address
eu: MAC helbidea

en: MAC Address:
eu: MAC helbidea:

en: Actions
eu: Ekintzak

en: Send magic packet before scanning the network neighborhood
eu: Bidali pakete magikoa sareko auzoa aztertu aurretik

en: Send magic packet before mounting a share
eu: Bidali pakete magikoa partekatze bat muntatu aurretik

en: Wake-On-LAN Settings
eu: Sare bidez esnatzeko (Wake-On-LAN) ezarpenak

en: Mount Settings
eu: Muntatze-ezarpenak

en: Wake-On-LAN
eu: Esnatu sare bidez (Wake-On-LAN)

en: %1 is not a version 1.0 file.
eu: %1 ez da 1.0 bertsioko fitxategi bat.

en: Specify User
eu: Zehaztu erabiltzailea

en: Please specify a username for share<br><b>%1</b>.
eu: Zehaztu ondoko partekatzerako erabiltzaile-izen bat<br><b>%1</b>.

en: User:
eu: Erabiltzailea:

en: Clear List
eu: Garbitu zerrenda

en: <p>The share <b>%1</b> is mounted to <br><b>%2</b> and owned by user <b>%3</b>.</p><p>Do you really want to unmount it?</p>
eu: <p><b>%1</b> partekatzea <br><b>%2</b>(e)an muntatuta dago eta <b>%3</b> erabiltzailea du jabe gisa.</p><p>Benetan desmuntatu nahi duzu?</p>

en: Foreign Share
eu: Partekatze arrotza

en: Mount Share
eu: Muntatu partekatzea

en: Enter the location and optionally the IP address and workgroup to mount a share.
eu: Sartu partekatze bat muntatzeko kokapena eta, aukeran, IP helbidea eta lantaldea.

en: Location:
eu: Kokalekua:

en: The location of the share is provided by the Uniform Resource Locator (URL). It generally has the following syntax: [smb:]//[USER:PASSWORD@]HOST[:PORT]/SHARE. The scheme, username, password and port are optional. You should omit to enter the password here, because it is shown in cleartext.
eu: Partekatzearen kokalekua URLak (Uniform Resource Locator/Baliabideen Bilatzaile Uniformea) ematen du. Orokorrean ondoko sintaxia izaten du: [smb:]//[ERABILTZAILE:PASAHITZ@]OSTALARI:[ATAKA]/PARTEKATZEA. Antolaera, erabiltzaile-izena, pasahitza eta ataka hautazkoak dira. Hobe duzu hemen pasahitza ez sartzea, testu-argian erakusten da eta.

en: The Internet Protocol (IP) address identifies the host in the network and indicates where it is. It has two valid formats, the one known as IP version 4 (e.g. 192.168.2.11) and the version 6 format (e.g. 2001:0db8:85a3:08d3:1319:8a2e:0370:7334).
eu: Internet Protokolo (IP)  helbideak sarean ostalaria identifikatzen du eta non dagoen adierazten du. Balio duten bi formatu ditu, IP 4 bertsiokoa (adib. 192.168.2.11) eta 6 bertsioko formatua (adib. 2001:0db8:85a3:08d3:1319:8a2e:0370:7334).

en: The workgroup or domain identifies the peer-to-peer computer network the host is located in.
eu: Lantaldeak edo domeinuak identifikatzen du ostalaria kokatuta dagoen parekoen arteko ordenagailu-sarea.

en: Add this share to the bookmarks
eu: Gehitu partekatze hau laster-marketara

en: If you tick this checkbox, the share will be bookmarked and you can access it e.g. through the "Bookmarks" menu entry in the main window.
eu: Kontrol-lauki hau markatzen baduzu, partekatzearen laster-marka egingo da eta leiho-nagusiko "Laster-markak" menu sarreraren bidez atzitu ahal izango duzu.

en: Add a label describing your bookmark. It is then shown instead of the location.
eu: Gehitu zure laster-marka deskribatzeko etiketa bat. Gero, kokalekuaren ordez erakutsiko da.

en: Assign a category to your bookmark. This way you can organize your bookmarks.
eu: Esleitu kategoria bat zure laster-markari. Horrela zure laster-markak antola ditzakezu.

[ctx: Bookmark this share. Show input widgets in the dialog for this.]
en: Bookmark >>
eu: Laster-markak >>

note: i18n: ectx: label, entry (UseUserId), group (Mounting)
en: User ID:
eu: Erabiltzailea IDa:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseUserId), group (Mounting) i18n: ectx: whatsthis, entry (UserId), group (Mounting)
en: This is the user ID (a number) that the files and directories of the mounted share will have.
eu: Hau da muntatutako partekatzeko fitxategiek eta direktorioek izango duten erabiltzaile IDa (zenbaki bat).

note: i18n: ectx: label, entry (UseGroupId), group (Mounting)
en: Group ID:
eu: Talde IDa:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseGroupId), group (Mounting) i18n: ectx: whatsthis, entry (GroupId), group (Mounting)
en: This is the group ID (a number) that the files and directories of the mounted share will have.
eu: Hau da muntatutako partekatzeko fitxategiek eta direktorioek izango duten talde IDa (zenbaki bat).

note: i18n: ectx: label, entry (UseFileMode), group (Mounting)
en: File mode:
eu: Fitxategi modua:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseFileMode), group (Mounting) i18n: ectx: whatsthis, entry (FileMode), group (Mounting)
en: This is the file mode that will be used for creating files. It must be defined in octal.
eu: Hau da fitxategiak sortzeko erabiliko den fitxategi-modua. Zortzitarrean definitu behar da.

note: i18n: ectx: label, entry (UseDirectoryMode), group (Mounting)
en: Directory mode:
eu: Direktorio modua:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseDirectoryMode), group (Mounting) i18n: ectx: whatsthis, entry (DirectoryMode), group (Mounting)
en: This is the directory mode that will be used for creating directories. It must be defined in octal.
eu: Hau da direktorioak sortzeko erabiliko den direktorio-modua. Zortzitarrean definitu behar da.

note: i18n: ectx: label, entry (UseCharacterSets), group (Mounting)
en: Use character sets
eu: Erabili karaktere-multzoak

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseCharacterSets), group (Mounting) i18n: ectx: whatsthis, entry (ClientCharset), group (Mounting)
en: This is the character set that is used by the client side (i.e. your side) for codepage to charset translations. If you keep the default setting, Smb4K will try to automatically determine the charset by looking up the "unix charset" option in the smb.conf.
eu: Hau da bezero aldean (zure aldea adib.) kode-orrietatik karaktere-multzoetara itzultzeko erabiltzen den karaktere-multzoa. Lehenetsitako ezarpenak mantentzen badituzu, Smb4K karaktere-multzoa automatikoki zehazten saiatuko da «smb.conf» fitxategiko «unix charset» (unix karaktere-multzoa) sarrera bilatuz.

note: i18n: ectx: label, entry (ClientCharset), group (Mounting) i18n: ectx: label, entry (UseClientCharset), group (Mounting)
en: Client character set:
eu: Bezero aldeko karaktere-multzoa:

note: i18n: ectx: label, entry (ClientCharset), group (Mounting) i18n: ectx: label, entry (ServerCodepage), group (Mounting)
en: default
eu: Lehenetsia

note: i18n: ectx: label, entry (ServerCodepage), group (Mounting)
en: Server character set:
eu: Zerbitzari aldeko karaktere-multzoa:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ServerCodepage), group (Mounting)
en: This is the character set that is used by the server. If you keep the default setting, Smb4K will try to automatically determine the codepage by looking up the "dos charset" option in the smb.conf file.
eu: Hau da zerbitzariak erabiltzen duen karaktere-multzoa. Lehenetsitako ezarpenak mantentzen badituzu, Smb4K kode-orria automatikoki zehazten saiatuko da «smb.conf» fitxategiko «dos charset» (dos karaktere-multzoa) sarrera bilatuz.

note: i18n: ectx: label, entry (MountPrefix), group (Mounting)
en: Mount prefix:
eu: Muntai-aurrizkia:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MountPrefix), group (Mounting)
en: This is the prefix where Smb4K will create the mount points and mount the remote shares.
eu: Aurrizki honetan sortuko ditu muntaia-puntuak eta muntatuko ditu partekatzeak Smb4K-k.

note: i18n: ectx: label, entry (ForceLowerCaseSubdirs), group (Mounting)
en: Force generated subdirectories to be lower case
eu: Behartu sortutako azpidirektorioak letra xehetan egotea

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ForceLowerCaseSubdirs), group (Mounting)
en: All names of the subdirectories created by Smb4K below the mount prefix will be lowercase.
eu: Muntatzeko aurrizkipean sortutako azpidirektorio guztiak letra xehetan egongo dira.

note: i18n: ectx: label, entry (UnmountSharesOnExit), group (Mounting)
en: Unmount all personal shares on exit
eu: Desmuntatu partekatze pertsonal guztiak irtetean

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UnmountSharesOnExit), group (Mounting)
en: Unmount all shares that belong to you when the program exits. Shares that are owned by other users are ignored.
eu: Desmuntatu zure jabetzakoak diren partekatze guztiak programa ixten denean. Beste erabiltzaileen jabetzakoak diren partekatzeei ez zaie jaramon egingo.

note: i18n: ectx: label, entry (RemountShares), group (Mounting)
en: Remount shares
eu: Birmuntatu partekatzeak

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (RemountShares), group (Mounting)
en: Remount all your shares that were mounted when you exited the program or changed a profile. If the remounting of a share fails, Smb4K will retry the next time it is started. Shares that were mounted by other users are ignored. Please note that this setting does not affect the automatic remounting of shares when your computer woke up from a sleep state.
eu: Birmuntatu programa itxi zenuen edo profila aldatu zenuenean muntatuta zenituen partekatze guztiak. Partekatze bat birmuntatzea huts egiten badu, Smb4K berriz saiatuko da abiatzen den hurrengo aldian. Beste erabiltzaileek muntatu zituzten partekatzeak baztertzen dira. Jakizu ezarpen honek ez diola eragiten partekatzeen birmuntatze automatikoari zure ordenagailua lo-kuluxkatik esnatzen denean.

note: i18n: ectx: label, entry (RemountAttempts), group (Mounting)
en: Number of remount attempts:
eu: Birmuntatzeko saiakera kopurua:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (RemountAttempts), group (Mounting)
en: Set the number of attempts that are made to remount shares before Smb4K gives up.
eu: Ezarri amore eman aurretik Smb4k-k egingo duen birmuntatzeko saiakera kopurua.

note: i18n: ectx: label, entry (RemountInterval), group (Mounting)
en: Interval between remount attempts:
eu: Birmuntatze saiakeren arteko bitartea:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (RemountInterval), group (Mounting)
en: Set the time that elapses between attempts to remount shares.
eu: Ezarri partekatzeak birmuntatzeko saiakeren artean iragaten den denbora.

note: i18n: ectx: label, entry (UnmountForeignShares), group (Mounting)
en: Allow the unmounting of shares that are owned by other users
eu: Baimendu beste erabiltzaile batzuen jabetzakoak diren partekatzeak desmuntatzea

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UnmountForeignShares), group (Mounting)
en: Allow the unmounting of shares that were mounted by other users. Please think before you enable this option.
eu: Baimendu beste erabiltzaile batzuk muntatu dituzten partekatzeak desmuntatzea. Aukera hau gaitu aurretik ondo pentsatu.

note: i18n: ectx: label, entry (ForceUnmountInaccessible), group (Mounting)
en: Force the unmounting of inaccessible shares
eu: Behartu eskuraezinak diren partekatzeen desmuntatzea

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ForceUnmountInaccessible), group (Mounting)
en: Force the unmounting of inaccessible shares (Linux only). In case a share is inaccessible, a lazy unmount is performed. Before the actual unmount is performed, a warning dialog is shown asking to approve the unmount.
eu: Behartu eskuraezin dauden partekatzeak desmuntatzea (Linux-erako soilik). Partekatze bat eskuraezin dagoenean, desmuntatze «nagi» bat burutuko da. Desmuntatzea bera egin aurretik, abisua duen elkarrizketa-koadro bat erakusten da desmuntatzea onartzeko eskatuz.

note: i18n: ectx: label, entry (DetectAllShares), group (Mounting)
en: Detect all shares that are mounted on the system
eu: Hauteman sisteman muntatuta dauden partekatze guztiak

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DetectAllShares), group (Mounting)
en: You will not only see the shares that were mounted and are owned by you, but also all other mounts using the SMBFS and CIFS file system that are present on the system.
eu: Ez dituzu soilik ikusiko zure jabetzakoak diren eta zuk muntatu dituzun partekatzeak, zure sisteman SMBFS eta CIFS fitxategi-sistemak erabiltzen dituzten muntatutakoak ere ikusiko dituzu.

note: i18n: ectx: label, entry (CifsUnixExtensionsSupport), group (Mounting)
en: All or most of the servers support the CIFS Unix extensions
eu: Zerbitzari guztiek edo ia guztiek onartzen dute CIFS Unix hedapena

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CifsUnixExtensionsSupport), group (Mounting)
en: Most versions of Samba support the CIFS Unix or POSIX extensions. For these servers, some options are not needed, because the right values are negotiated during the mount process. For other servers, you might want to uncheck this option, so that predefined values can be passed to the server. Please note that if your computer is located in a Windows dominated network neighborhood with only a few Samba servers, you can safely uncheck this option and define custom options for the Samba servers.
eu: Sambaren bertsio gehientsuenek CIFS Unix edo POSIX hedapena onartzen dute. Zerbitzari hauek ez dituzte behar aukeretako batzuk, balio egokiak muntatzeko prozesuan negoziatzen direlako. Beste zerbitzari batzuetarako, agian, aukera hau desmarkatu nahiko duzu, zerbitzariak aurrez definitutako balioak jaso ditzan. Kontuan izan zure ordenagailua Windows nagusi den sare-auzo batean kokatua badago, Samba zerbitzari gutxi batzuk baino ez dituena, aukera hau desmarkatzea segurua dela eta definitu Samba zerbitzarirako norberak finkatutako aukerak.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseUserId), group (Mounting) i18n: ectx: whatsthis, entry (UserId), group (Mounting)
en: This is the user ID (a number) that the files and directories of the mounted share will have. If you are using the CIFS filesystem under Linux and the remote server supports the CIFS Unix Extensions, this setting will be ignored unless the assignment of the user ID is forced.
eu: Hau da, muntatutako partekatzearen fitxategiek eta direktorioek izango duten erabiltzaile IDa (zenbaki bat). CIFS fitxategi-sistema Linux-ekin erabiltzen baduzu eta urruneko zerbitzariak CIFS Unix hedapena onartzen badu, ezarpen honi ezikusi egingo zaio, erabiltzaile ID-aren esleipena behartzen denean salbu.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseGroupId), group (Mounting) i18n: ectx: whatsthis, entry (GroupId), group (Mounting)
en: This is the group ID (a number) that the files and directories of the mounted share will have. If you are using the CIFS filesystem under Linux and the remote server supports the CIFS Unix Extensions, this setting will be ignored unless the assignment of the group ID is forced.
eu: Hau da, muntatutako partekatzearen fitxategiek eta direktorioek izango duten talde IDa (zenbaki bat). CIFS fitxategi-sistema Linux-ekin erabiltzen baduzu eta urruneko zerbitzariak CIFS Unix hedapena onartzen badu, ezarpen honi ezikusi egingo zaio, talde ID-aren esleipena behartzen denean salbu.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseFileMode), group (Mounting)
en: This is the file mode that will be used for creating files. It must be defined in octal. In case the CIFS file system is used, this setting only takes effect if the server does not support the CIFS Unix Extensions.
eu: Hau da fitxategiak sortzeko erabiliko den fitxategi-modua. Zortzitarrean definitu behar da. CIFS fitxategi-sistema erabiltzen bada, ezarpen hau indarrean jarriko da soilik zerbitzariak CIFS Unix hedapena onartzen ez duenean.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FileMode), group (Mounting)
en: This is the filemode that will be used for creating files. It must be defined in octal. In case the CIFS file system is used, this setting only takes effect if the server does not support the CIFS Unix Extensions.
eu: Hau da fitxategiak sortzeko erabiliko den fitxategi-modua. Zortzitarrean definitu behar da. CIFS fitxategi-sistema erabiltzen bada, ezarpen hau indarrean jarriko da soilik zerbitzariak CIFS Unix hedapena onartzen ez duenean.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseDirectoryMode), group (Mounting) i18n: ectx: whatsthis, entry (DirectoryMode), group (Mounting)
en: This is the directory mode that will be used for creating directories. It must be defined in octal. In case the CIFS file system is used, this setting only takes effect if the server does not support the CIFS Unix Extensions.
eu: Hau da direktorioak sortzeko erabiliko den direktorio-modua. Zortzitarrean definitu behar da. CIFS fitxategi-sistema erabiltzen bada, ezarpen hau indarrean jarriko da soilik zerbitzariak CIFS Unix hedapena onartzen ez duenean.

note: i18n: ectx: label, entry (UseRemoteFileSystemPort), group (Mounting)
en: File system port:
eu: Fitxategi-sistemako ataka:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseRemoteFileSystemPort), group (Mounting) i18n: ectx: whatsthis, entry (RemoteFileSystemPort), group (Mounting)
en: This is the port that is exclusively used to mount shares from remote servers. The default value is 445 (CIFS file system).
eu: Hau da urruneko zerbitzarietatik bakar-bakarrik partekatzeak muntatzeko erabiltzen den ataka. Balio lehenetsia 445 da (CIFS fitxategi-sistema).

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseClientCharset), group (Mounting) i18n: ectx: whatsthis, entry (ClientCharset), group (Mounting)
en: This is the character set that is used by the client side (i.e. your side) either to convert local path names to and from Unicode (CIFS, Linux) or for codepage to charset translations (SMBFS, FreeBSD). If you keep the default setting, Smb4K will try to automatically determine the charset by looking up the "unix charset" option in the smb.conf.
eu: Hau da bezero aldean (zure aldea adib.) erabiltzen den karaktere-multzoa,dela bide-izen lokalak Unicode-ra/-tik bihurtzeko (CIFS, Linux), edo kode-orrietatik karaktere-multzoetara itzultzeko (SMBFS, FreeBSD). Lehenetsitako ezarpenak mantentzen badituzu, Smb4K karaktere-multzoa automatikoki zehazten saiatuko da «smb.conf» fitxategiko «unix charset» (unix karaktere-multzoa) sarrera bilatuz.

note: i18n: ectx: label, entry (UseWriteAccess), group (Mounting)
en: Write access:
eu: Idazteko sarbidea:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseWriteAccess), group (Mounting) i18n: ectx: whatsthis, entry (WriteAccess), group (Mounting)
en: Here you can choose if the shares should be mounted in read-write or read-only mode.
eu: Hemen aukeratu dezakezu partekatzeak irakurri-idatzi edo irakurri-soilik moduan muntatu behar diren.

note: i18n: ectx: label, entry (WriteAccess), group (Mounting)
en: read-write
eu: irakurtzeko-idazteko

note: i18n: ectx: label, entry (WriteAccess), group (Mounting)
en: read-only
eu: Irakurtzeko soilik

note: i18n: ectx: label, entry (ForceUID), group (Mounting)
en: Definitely assign the UID
eu: Behin betiko esleitu UID

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ForceUID), group (Mounting)
en: Instruct the client (i.e. your side) to ignore any user ID (UID) provided by the server for files and directories and to always assign the owner to be the value of the transmitted UID.
eu: Agindu bezeroari (zure aldea adib.) zerbitzariek ematen dituzten fitxategi eta direktorioen erabiltzaile IDei (UID) ez-ikusi egiteko eta beti esleitzeko jabe gisa transmisioan bidalitako UIDaren balioa.

note: i18n: ectx: label, entry (ForceGID), group (Mounting)
en: Definitely assign the GID
eu: Behin betiko esleitu GID

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ForceGID), group (Mounting)
en: Instruct the client (i.e. your side) to ignore any group ID (GID) provided by the server for files and directories and to always assign the owner to be the value of the transmitted GID.
eu: Agindu bezeroari (zure aldea adib) zerbitzariek ematen dituzten fitxategi eta direktorioen talde IDei (GID) ez-ikusi egiteko eta beti esleitzeko jabe gisa transmisioan bidalitako GIDaren balioa.

note: i18n: ectx: label, entry (PermissionChecks), group (Mounting)
en: Do permission checks
eu: Baimenen ikuskapenak egin

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PermissionChecks), group (Mounting)
en: The client side (i.e. your side) will check if you have the right UID/GID to manipulate a file or directory. You might want to switch this feature off if the server(s) support the CIFS Unix Extensions and you are not allowed to access the files and directories. This setting does not affect the normal ACL check.
eu: Bezero aldeak (zure aldea adib.) ikuskatuko du fitxategi bat edo direktorio bat manipulatzeko UID/GID egokiak dituzun. Agian ezaugarri hau desaktibatu nahiko duzu zerbitzari(a/e)k CIFS Unix hedapena onartuta, ez bazaizu fitxategiak eta direktorioak atzitzen uzten. Ezarpen honek ez dio eragiten ACL ikuskapen arruntari.

note: i18n: ectx: label, entry (ClientControlsIDs), group (Mounting)
en: Attempt to set UID and GID
eu: Saiatu UID eta GID ezartzen

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ClientControlsIDs), group (Mounting)
en: In case the server supports the CIFS Unix Extensions, the client side (i.e. your side) attempts to set the effective UID and GID of the current process on newly created files, directories and devices. If this feature is turned off, the server will set the UID and GID to the default for the share. It is recommended that you read the manual page of mount.cifs before you change this setting.
eu: Zerbitzariak CIFS Unix hedapena onartzen duen kasuan, bezero aldea (zure aldea adib.) fitxategi, direktorio eta gailu sortu berrietan, uneko prozesuko benetako UID eta GID ezartzen saiatzen da. Ezaugarri hau desaktibatzen bada, zerbitzaria saiatuko da partekatzearen UID eta GID lehenetsitako balioetan ezartzen. Gomendagarria da ezarpen hau aldatzen hasi aurretik «mount.cifs»ren eskuliburu-orria irakurtzea.

note: i18n: ectx: label, entry (ServerInodeNumbers), group (Mounting)
en: Use server inode numbers
eu: Erabili zerbitzariko inodo zenbakiak

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ServerInodeNumbers), group (Mounting)
en: Use inode numbers (unique persistent file identifiers) returned by the server instead of automatically generating temporary inode numbers on the client side.
eu: Erabili zerbitzariak itzulitako inodo zenbakiak (fitxategi-identifikatzaile bakar iraunkorrak), bezero aldean aldi baterako inodo zenbaki automatikoak sortu ordez.

note: i18n: ectx: label, entry (NoLocking), group (Mounting)
en: Do not send byte range lock requests
eu: Ez bidali byte barrutiak giltzatzeko eskaerarik

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (NoLocking), group (Mounting)
en: Do not send byte range lock requests to the server. This is necessary for certain applications that break with CIFS style mandatory byte range locks (and most CIFS servers do not yet support requesting advisory byte range locks).
eu: Ez bidali zerbitzariari byte barrutiak giltzatzeko eskaerarik. Hori beharrezkoa da CIFS estiloko derrigorrezko byte barrutiak giltzatzearekin hausten duten aplikazio jakin batzuetarako (eta CIFS zerbitzari gehienek ez dute oraindik byte barrutiak giltzatzeko eskaera aholkurik onartzen).

note: i18n: ectx: label, entry (TranslateReservedChars), group (Mounting)
en: Translate reserved characters
eu: Itzuli erreserbatutako karaktereak

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TranslateReservedChars), group (Mounting)
en: Translate six of the seven reserved characters (including the colon, question mark, pipe, asterisk, greater than and less than characters but not the backslash) to remap range (above 0xF000). This allows you to open files that were created with such characters. This has no effect if the server does not support Unicode.
eu: Itzuli erreserbatutako zazpi karaktereetatik sei (tartean bi puntuak, galdera ikurra, marra bertikala, asteriskoa, handiagoa baino eta txikiagoa baino karaktereak baino ez alderantzizko barra zeiharra) esleipen berrien bitartera (0xF000-tik gora). Honekin halako karaktereak dituzten fitxategiak ireki ahal izango dituzu. Ez du eraginik zerbitzariak Unicode onartu ezean.

note: i18n: ectx: label, entry (UseSmbProtocolVersion), group (Mounting)
en: SMB protocol version:
eu: SMB protokoloaren bertsioa:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseSmbProtocolVersion), group (Mounting) i18n: ectx: whatsthis, entry (SmbProtocolVersion), group (Mounting)
en: Define which version of the SMB protocol is to be used.
eu: Zehaztu SMB protokoloaren zein bertsio erabili behar den.

note: i18n: ectx: label, entry (SmbProtocolVersion), group (Mounting)
en: 1.0 (Classic CIFS/SMBv1 protocol)
eu: 1.0 (CIFS/SMBv1 protokolo klasikoa)

note: i18n: ectx: label, entry (SmbProtocolVersion), group (Mounting)
en: 3.0.2 (Windows 8.1/Windows Server 2012R2)
eu: 3.0.2 (Windows 8.1/Windows Server 2012)

note: i18n: ectx: label, entry (SmbProtocolVersion), group (Mounting)
en: 3 (Version 3.0 and above)
eu: 3 (3.0 bertsioa eta berriagoak)

note: i18n: ectx: label, entry (SmbProtocolVersion), group (Mounting)
en: default (Negotiate the highest version)
eu: lehenetsia (negoziatu bertsiorik altuena)

note: i18n: ectx: label, entry (UseCacheMode), group (Mounting)
en: Cache mode:
eu: Cache modua:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseCacheMode), group (Mounting) i18n: ectx: whatsthis, entry (CacheMode), group (Mounting)
en: Define how read and write requests are handled. In case you choose to not cache file data at all, the client never utilizes the cache for normal reads and writes. It always accesses the server directly to satisfy a read or write request. If you choose to follow the CIFS/SMB2 protocol strictly, the cache is only trusted if the client holds an oplock. If the client does not hold an oplock, then the client bypasses the cache and accesses the server directly to satisfy a read or write request. Choosing to allow loose caching semantics can sometimes provide better performance on the expense of cache coherency. This option might cause data corruption, if several clients access the same set of files on the server at the same time. Because of this, the strict cache mode is recommended.
eu: Finkatu irakurtzeko eta idazteko eskaerak nola kudeatzen diren. Fitxategiaren daturik ez cacheratzea erabakitzen baduzu, bezeroak ez du sekula erabiliko cachea irakurketa edo idazketa arruntetarako. Zerbitzaria atzituko du beti irakurtzeko edo idazteko eskaera bat asetzeko. CIFS/SMB2 protokoloa hertsiki jarraitzea erabakitzen baduzu, cachean fidatuko da soilik bezeroak «oplock»bat daukanean. Bezeroak «oplock»ik ez badauka, cachea inguratuko du eta zerbitzaria zuzenean atzitzen da irakurtzeko edo idazteko eskaera bat asetzeko. Cacheratze laxoa baimentzeak, batzuetan performantzia hobea eman dezake cache koherentziaren kaltean. Aukera horrek datuak hondatzea eragin lezake, bezero batzuk aldi berean zerbitzariko fitxategi-multzo bera atzitzen badute. Hori dela eta, cache modu zorrotza gomendatzen da.

note: i18n: ectx: label, entry (CacheMode), group (Mounting)
en: Do not cache file data at all
eu: Ez cacheratu fitxategi daturik

note: i18n: ectx: label, entry (CacheMode), group (Mounting)
en: Follow the CIFS/SMB2 protocol strictly
eu: Bete CIFS/SMB2 protokoloa zehatz-mehatz

note: i18n: ectx: label, entry (CacheMode), group (Mounting)
en: Allow loose caching semantics
eu: Baimendu cache semantika laxoa

note: i18n: ectx: label, entry (UseSecurityMode), group (Mounting)
en: Security mode:
eu: Segurtasun modua:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseSecurityMode), group (Mounting) i18n: ectx: whatsthis, entry (SecurityMode), group (Mounting)
en: Security mode for mount.cifs. To be able to use this mode, the CIFS kernel module 1.40 or later is required.
eu: «mount.cifs»ren segurtasun modua. Modulu hau erabili ahal izateko, muineko («kernel») 1.40 modulua edo berriagoa behar da.

note: i18n: ectx: label, entry (SecurityMode), group (Mounting)
en: Connect as a null user (no name)
eu: Konektatu erabiltzaile nulu gisa (izenik ez)

note: i18n: ectx: label, entry (SecurityMode), group (Mounting)
en: Kerberos 5 authentication
eu: Kerberos 5 autentifikazioa

note: i18n: ectx: label, entry (SecurityMode), group (Mounting)
en: Kerberos 5 authentication and packet signing
eu: Kerberos 5 autentifikazioa eta paketeak sinatzea

note: i18n: ectx: label, entry (SecurityMode), group (Mounting)
en: NTLM protocol
eu: NTLM protokoloa

note: i18n: ectx: label, entry (SecurityMode), group (Mounting)
en: NTLM protocol and packet signing
eu: NTLM protokoloa eta paketeak sinatzea

note: i18n: ectx: label, entry (SecurityMode), group (Mounting)
en: NTLMv2 protocol
eu: NTLMv2 protokoloa

note: i18n: ectx: label, entry (SecurityMode), group (Mounting)
en: NTLMv2 protocol and packet signing
eu: NTLMv2 protokoloa eta paketeak sinatzea

note: i18n: ectx: label, entry (SecurityMode), group (Mounting)
en: NTLMSSP protocol
eu: NTLMSSP protokoloa

note: i18n: ectx: label, entry (SecurityMode), group (Mounting)
en: NTLMSSP protocol and packet signing
eu: NTLMSSP protokoloa eta paketeak sinatzea

note: i18n: ectx: label, entry (UseCustomCifsOptions), group (Mounting)
en: Additional options:
eu: Aukera osagarriak:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseCustomCifsOptions), group (Mounting) i18n: ectx: whatsthis, entry (CustomCIFSOptions), group (Mounting)
en: Here you can enter advanced options for the CIFS file system in a comma-separated list (refer to the manual page of mount.cifs to learn more). The list will be added AS IS to the "-o" argument of mount.cifs. Please do not enter options that have already been defined in the configuration dialog.
eu: Hemen CIFS fitxategi-sistemaren aukera aurreratuak sar ditzakezu koma bidez banatuta (jo ezazu «mount.cifs»en eskuliburu-orrira gehiago jakiteko). Zerrenda dagoen bezala gehituko zaio «mount.cifs»en « -o » argumentuari. Mesedez, ez sartu konfigurazioko elkarrizketa-koadroan dagoeneko sartu diren aukerak.

en: <p>The share <b>%1</b> has been mounted to <b>%2</b>.</p>
eu: <p><b>%1</b> partekatzea <b>%2</b>(e)an muntatu da.</p>

[ctx: Open the contents of the share with the file manager]
en: Open
eu: Ireki

en: <p>The share <b>%1</b> has been unmounted from <b>%2</b>.</p>
eu: <p><b>%1</b> partekatzea <b>%2</b>(e)tik desmuntatu da.</p>

en: <p>%1 share has been mounted.</p> | <p>%1 shares have been mounted.</p>
eu[0]: <p>Partekatze %1 muntatu da.</p>
eu[1]: <p>%1 partekatze muntatu dira.</p>

en: <p>%1 share has been unmounted.</p> | <p>%1 shares have been unmounted.</p>
eu[0]: <p>Partekatze %1 desmuntatu da.</p>
eu[1]: <p>%1 partekatze desmuntatu dira.</p>

en: <p>Opening the wallet <b>%1</b> failed.</p>
eu: <p><b>%1</b> zorroa irekitzea huts egin du.</p>

en: <p>The credentials stored in the wallet could not be accessed. There is either no wallet available or it could not be opened.</p>
eu: <p>Zorroan gordetako egiaztagiriak ezin izan dira atzitu. Ez dago zorro eskuragarririk edo ezin izan da ireki.</p>

en: <p>The mimetype <b>%1</b> is not supported for printing. Please convert the file to PDF or Postscript and try again.</p>
eu: <p><b>%1</b> MIME-mota inprimatzeko ez da onartzen. Bihurtu fitxategia PDFra edo Postscript-era eta berriz saiatu.</p>

en: <p>The bookmark for share <b>%1</b> already exists and will be skipped.</p>
eu: <p><b>%1</b> partekatzearen laster-marka jada badago eta salto egingo zaio.</p>

en: <p>The label <b>%1</b> of the bookmark for the share <b>%2</b> is already being used and will automatically be renamed.</p>
eu: <p><b>%2</b> partekatzearen laster-markako <b>%1</b> etiketa erabiltzen ari da dagoeneko eta automatikoki berrizendatuko da.</p>

en: <p>Mounting the share <b>%1</b> failed:</p><p><tt>%2</tt></p>
eu: <p><b>%1</b> partekatzea muntatzea huts egin du:</p><p><tt>%2</tt></p>

en: <p>Mounting the share <b>%1</b> failed.</p>
eu: <p><b>%1</b> partekatzea muntatzea huts egin du..</p>

en: <p>Unmounting the share <b>%1</b> from <b>%2</b> failed:</p><p><tt>%3</tt></p>
eu: <p><b>%1</b> partekatzea <b>%2</b>(e)tik desmuntatzea huts egin du:</p><p><tt>%3</tt></p>

en: <p>Unmounting the share <b>%1</b> from <b>%2</b> failed.</p>
eu: <p><b>%1</b> partekatzea <b>%2</b>(e)tik desmuntatzea huts egin du.</p>

en: <p>You are not allowed to unmount the share <b>%1</b> from <b>%2</b>. It is owned by the user <b>%3</b>.</p>
eu: <p>Ez duzu <b>%1</b> partekatzea <b>%2</b>(e)tik muntatzeko baimenik. <b>%3</b> erabiltzailearena da.</p>

en: <p>Synchronizing <b>%1</b> with <b>%2</b> failed:</p><p><tt>%3</tt></p>
eu: <p><b>%1</b> <b>%2</b>rekin sinkronizatzea huts egin du:</p><p><tt>%3</tt></p>

en: <p>Synchronizing <b>%1</b> with <b>%2</b> failed.</p>
eu: <p><b>%1</b> <b>%2</b>(r)ekin sinkronizatzea huts egin du.</p>

en: <p>The command <b>%1</b> could not be found. Please check your installation.</p>
eu: <p>Ez da aurkitu <b>%1</b> komandoa. Ikuskatu zure instalazioa.</p>

en: <p>The share <b>%1</b> is a printer and cannot be bookmarked.</p>
eu: <p><b>%1</b> partekatzea inprimagailu bat da eta ezin da bere laster-marka egin.</p>

en: <p>The file <b>%1</b> could not be found.</p>
eu: <p>Ezin izan da <b>%1</b> fitxategia aurkitu.</p>

en: <p>Opening the file <b>%1</b> failed:</p><p><tt>%2</tt></p>
eu: <p><b>%1</b> fitxategia irekitzea huts egin du:</p><p><tt>%2</tt></p>

en: <p>Opening the file <b>%1</b> failed.</p>
eu: <p><b>%1</b> fitxategia irekitzea huts egin du.</p>

en: <p>Reading from file <b>%1</b> failed:</p><p><tt>%2</tt></p>
eu: <p><b>%1</b> fitxategitik irakurtzea huts egin du:</p><p><tt>%2</tt></p>

en: <p>Reading from file <b>%1</b> failed.</p>
eu: <p><b>%1</b> fitxategitik irakurtzea huts egin du.</p>

en: <p>The following directory could not be created:</p><p><tt>%1</tt></p>
eu: <p>Ondoko direktorioa ezin izan da sortu:</p><p><tt>%1</tt></p>

en: <p>The process failed to start (error code: <tt>%1</tt>).</p>
eu: <p>Prozesua abiatzea huts egin du (errore kodea: <tt>%1</tt>).</p>

en: <p>The process crashed (error code: <tt>%1</tt>).</p>
eu: <p>Prozesua kraskatu egin da (errore kodea: <tt>%1</tt>).</p>

en: <p>The process timed out (error code: <tt>%1</tt>).</p>
eu: <p>Prozesuak denbora-muga gainditu du (errore kodea: <tt>%1</tt>).</p>

en: <p>Could not write to the process (error code: <tt>%1</tt>).</p>
eu: <p>Ezin izan da prozesura idatzi (errore kodea: <tt>%1</tt>).</p>

en: <p>Could not read from the process (error code: <tt>%1</tt>).</p>
eu: <p>Ezin izan da prozesutik irakurri (errore kodea: <tt>%1</tt>).</p>

en: <p>The process reported an unknown error.</p>
eu: <p>Prozesuak errore ezezagun baten berri eman du.</p>

en: <p>Executing an action with root privileges failed (error code: <tt>%1</tt>).</p>
eu: <p>Ekintza bat root pribilegioekin exekutatzea huts egin du (errore kodea: <tt>%1</tt>).</p>

en: <p>Executing an action with root privileges failed.</p>
eu: <p>Ekintza bat root pribilegioekin exekutatzea huts egin du.</p>

en: <p>The URL that was passed is invalid.</p>
eu: <p>Pasatu den URLa baliogabea da.</p>

en: <p>The network communication failed with the following error message: <s>%1</s></p>
eu: <p>Sareko komunikazioak ondoko errore mezuarekin huts egin du: <s>%1</s></p>

en: <p>An error with the Zeroconf service occurred: <s>%1</s></p>
eu: <p>«Zeroconf» zerbitzuarekin errore bat gertatu da: <s>%1</s></p>

en: Profile Migration Assistant
eu: Profil migratze laguntzailea

en: Migrate all relevant settings of one profile to another.
eu: Migratu ezarpen garrantzitsu guztiak profil batetik bestera.

en: Old Profile:
eu: Profil zaharra:

en: <Default Profile>
eu: <Profil lehenetsia>

en: <All Profiles>
eu: <Profil guztiak>

en: New Profile:
eu: Profil berria:

en: Disk
eu: Diskoa

en: Printer
eu: Inprimagailua

en: Synchronizing
eu: Sinkronizatzea

en: Source
eu: Sorburua

en: Destination
eu: Jomuga

en: Synchronization
eu: Sinkronizatzea

en: Swap Paths
eu: Trukatu bide-izenak

en: Swap source and destination
eu: Trukatu sorburua eta jomuga

en: Synchronize
eu: Sinkronizatzea

en: Synchronize the destination with the source
eu: Sinkronizatu jomuga sorburuarekin

en: Please provide the source and destination directory for the synchronization.
eu: Hornitu sinkronizatzeko sorburu eta jomuga direktorioa.

en: Source:
eu: Sorburua:

en: This is the source directory. The data that it contains is to be written to the destination directory.
eu: Hau da sorburu direktorioa. Barnean dituen datuak jomugako direktoriora idatziko da.

en: Destination:
eu: Jomuga:

en: This is the destination directory. It will be updated with the data from the source directory.
eu: Hau da jomugako direktorioa. Sorburuko direktorioak barnean dituen datuekin eguneratuko da.

en: <qt>Please enter a username and a password for the host <b>%1</b>.</qt>
eu: <qt>Sartu erabiltzaile-izen bat eta pasahitz bat <b>%1</b> ostalarirako.</qt>

en: <qt>Please enter a username and a password for the share <b>%1</b>.</qt>
eu: <qt>Sartu erabiltzaile-izen bat eta pasahitz bat <b>%1</b> partekatzerako.</qt>
