smb4k - en to eu translation catalogue (156 entries)

en: The mount process could not be started.
eu: Muntatzeko prozesua ezin izan da abiarazi.

en: The mountpoint %1 is invalid.
eu: %1 muntaia-puntua ez da baliozkoa.

en: The unmount process could not be started.
eu: Desmuntatzeko prozesua ezin izan da abiarazi.

en: Advanced network neighborhood browser and Samba share mounting utility
eu: Sareko auzo-arakatzaile aurreratua eta Samba partekatzeak muntatzeko baliagarritasuna

en: Developer
eu: Garatzailea

en: Donator
eu: Dohaintza emailea

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
eu: &Fitxategia

note: i18n: ectx: Menu (network)
en: &Network
eu: &Sarea

note: i18n: ectx: Menu (shares)
en: Sh&ares
eu: &Partekatzeak

note: i18n: ectx: Menu (bookmarks)
en: &Bookmarks
eu: &Laster-markak

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
eu: E&zarpenak

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
eu: Tresna-barra nagusia

en: Bookmarks
eu: Laster-markak

en: &Edit Bookmarks
eu: &Editatu Laster-markak

en: Add &Bookmark
eu: Gehitu &laster-marka

en: Mount Bookmarks
eu: Muntatu laster-markak

en: User Interface
eu: Erabiltzailearen interfazea

en: Network
eu: Sarea

en: Mounting
eu: Muntatzea

en: Authentication
eu: Autentifikatzea

en: Synchronization
eu: Sinkronizatzea

en: Custom Settings
eu: Neurrira ipintzeko ezarpenak

en: Profiles
eu: Profilak

en: <qt>An incorrect setting has been found. You are now taken to the corresponding configuration page to fix it.</qt>
eu: <qt>Ezarpen akastun bat aurkitu da. Orain hura konpontzeko, dagokion konfiguratzeko orria irekiko da.</qt>

en: Settings
eu: Ezarpenak

en: Wallet Entries
eu: Zorroko sarrerak

en: Load
eu: Zamatu

en: Save
eu: Gorde

en: Edit
eu: Editatu

en: Remove
eu: Kendu

en: Clear
eu: Garbitu

en: Default Login
eu: Saio-hasiera lehenetsia

en: Enter the default login information.
eu: Sartu saio-hasteko informazio lehenetsia.

en: Set the username and password for wallet entry %1.
eu: Ezarri zorroko %1 sarreraren erabiltzaile-izena eta pasahitza.

en: Set the username and password for the default login.
eu: Ezarri saio-haste lehenetsiaren erabiltzaile-izena eta pasahitza.

en: All fine.
eu: Dena ondo dago.

en: Clear List
eu: Garbitu zerrenda

en: The item %1 was removed, because all custom settings were reset.
eu: %1 elementua ezabatu da, neurrira ipinitako aukera guztiak berrezarri direlako.

en: Directories
eu: Direktorioak

en: Behavior
eu: Jokabidea

en: Basic Settings
eu: Oinarrizko ezarpenak

en: Common Options
eu: Ezarpen arruntak

en: CIFS Unix Extensions Support
eu: Unix-eko CIFS hedapenen euskarria

en: Choose a different user
eu: Aukeratu beste erabiltzaile bat

en: Choose a different group
eu: Aukeratu beste talde bat

en: Common Mount Settings
eu: Muntatzeko ezarpen arruntak

en: Advanced Options
eu: Aukera aurreratuak

en: Edit the additional CIFS options.
eu: Editatu gainerako CIFS aukerak.

en: Advanced Mount Settings
eu: Muntatzeko ezarpen aurreratuak

en: Character Sets
eu: Karaktere-multzoa

en: Mount Settings
eu: Muntatze-ezarpenak

en: Additional CIFS Options
eu: Gainerako CIFS aukerak

en: <qt>Enter the desired options as a comma separated list:</qt>
eu: <qt>Sartu nahi dituzun aukerak komaz bereizitako zerrenda gisa:</qt>

en: <qt>The following entry is going to be removed from the additional options: %2. Please read the handbook for details.</qt> | <qt>The following %1 entries are going to be removed from the additional options: %2. Please read the handbook for details.</qt>
eu[0]: <qt>Ondorengo sarrera gainerako aukeretatik kendu behar da: %2.Irakurri eskuliburua zehaztasun bila.</qt>
eu[1]: <qt>Ondorengo %1 sarrerak gainerako aukeretatik kendu behar dira: %2.Irakurri eskuliburua zehaztasun bila.</qt>

en: Browse Settings
eu: Arakatze ezarpenak

en: Wake-On-LAN
eu: Esnatu sare bidez (Wake-On-LAN)

en: Define the hosts that should be woken up via the custom settings editor.
eu: Definitu neurrira ipinitako aukeren elkarrizketa-koadroaren bidez esnatu beharreko ostalariak.

en: Advanced Settings
eu: Ezarpen aurreratuak

en: Synchronization Directory
eu: Sinkronizatzeko direktorioa

en: Backups
eu: Babes-kopiak

en: General
eu: Orokorra

en: Links
eu: Estekak

en: File Handling
eu: Fitxategiak manipulatzea

en: File Attributes
eu: Fitxategi-atributuak

en: Ownership
eu: Jabegoa

en: File Attributes && Ownership
eu: Fitxategi-atributuak eta jabegoa

en: Compression
eu: Konprimatzea

en: Files
eu: fitxategiak

en: Miscellaneous
eu: Beste zenbait

en: File Transfer
eu: Fitxategi-transferentzia

en: Files && Directories
eu: Fitxategiak eta direktorioak

en: Restrictions
eu: Murrizketak

en: File Deletion
eu: Fitxategi ezabatzea

en: General Filtering Settings
eu: Iragazteko ezarpen orokorrak

en: Filter Rules
eu: Iragazte arauak

en: Filtering
eu: Iragaztea

en: Checksums
eu: Egiaztapen-baturak

en: Main Window
eu: Leiho nagusia

en: Network Neighborhood
eu: Sareko auzoa

en: Shares View
eu: Partekatze ikuspegia

en: Dock Widgets
eu: Trepeta ainguragarriak

en: Mounted Shares
eu: Muntatutako partekatzeak

en: <qt>Closing the main window will keep Smb4K running in the system tray.<br>Use <i>Quit</i> from the <i>File</i> menu to quit the application.</qt>
eu: <qt>Leiho nagusia ixtean Smb4K-k sistemako erretiluan martxan jarraituko du.<br>Erabili <i>Fitxategia</i> menuko <i>Irten</i> aplikaziotik irteteko.</qt>

en: Docking
eu: Ainguratzea

en: There are currently no shares mounted.
eu: Une honetan ez dago muntatutako partekatzerik.

en: There is currently %1 share mounted. | There are currently %1 shares mounted.
eu[0]: Une honetan partekatze %1 muntatuta dago.
eu[1]: Une honetan %1 partekatze muntatuta daude.

en: The wallet is used.
eu: Zorroa erabiltzen da.

en: The password dialog is used.
eu: Pasahitz elkarrizketa-koadroa erabiltzen da.

en: Looking for workgroups and domains...
eu: Lantaldeen eta domeinuen bila...

en: Looking for hosts in domain %1...
eu: %1 domeinuko ostalarien bila...

en: Looking for shares provided by host %1...
eu: %1 ostalariak hornitzen dituen partekatzeen bila...

en: Looking for files and directories in %1...
eu: %1(e)ko fitxategien eta direktorioen bila...

en: Waking up remote hosts...
eu: Urruneko ostalaria esnatzen...

en: Sending file to printer %1...
eu: Fitxategia %1 inprimagailura bidaltzen...

en: Searching...
eu: Bilatzen...

en: Done.
eu: Eginda.

en: Mounting...
eu: Muntatzen...

en: Unmounting...
eu: Desmuntatzen...

en: Waking up host...
eu: Ostalaria esnatzen...

en: %1 has been mounted successfully.
eu: %1 ondo muntatu da.

en: %1 has been unmounted successfully.
eu: %1 ondo desmuntatu da.

en: Synchronizing %1
eu: %1 sinkronizatzea

en: Type
eu: Mota

en: IP Address
eu: IP helbidea

en: Comment
eu: Iruzkina

en: Scan Netwo&rk
eu: Miatu sa&rea

en: &Abort
eu: &Utzi

en: &Search
eu: &Bilatu

en: Add &Custom Settings
eu: Gehitu &neurrira ipinitako ezarpenak

en: &Open Mount Dialog
eu: &Ireki muntatzeko elkarrizketa-koadroa

en: Au&thentication
eu: Au&tentifikatzea

en: Pre&view
eu: Aurrei&kusi

en: &Print File
eu: In&primatu fitxategia

en: &Mount
eu: &Muntatu

en: &Unmount
eu: &Desmuntatu

en: Scan Compute&r
eu: Miatu o&rdenagailua

en: Scan Wo&rkgroup
eu: Miatu la&ntaldea

en: Close
eu: Itxi

en: Search string
eu: Bilatu katea

en: Search
eu: Bilatu

en: Stop
eu: Gelditu

en: Item Down
eu: Elementua zama-jaitsi

en: Item Up
eu: Elementua zama-igo

en: U&nmount All
eu: De&smuntatu guztiak

en: Unmount
eu: Desmuntatu

en: Add Bookmark
eu: Gehitu laster-marka

en: Synchronize
eu: Sinkronizatu

en: Open with Konsole
eu: Ireki Konsole-rekin

en: Open with File Manager
eu: Ireki fitxategi-kudeatzailearekin

en: View Modes
eu: Ikuspegi moduak

en: Icon View
eu: Ikono-ikuspegia

en: List View
eu: Zerrenda-ikuspegia

en: S&ynchronize
eu: S&inkronizatu

en: Open with Konso&le
eu: Ireki Konso&le-rekin

en: Open with F&ile Manager
eu: Ireki fit&xategi-kudeatzailearekin

en: <qt>There is no active connection to the share <b>%1</b>! You cannot drop any files here.</qt>
eu: <qt>Ez dago <b>%1</b> partekatzeko konexio aktiborik! Hemen ezin duzu fitxategirik jaregin.</qt>

en: yes
eu: bai

en: no
eu: ez

en: Type:
eu: Mota:

en: Workgroup
eu: Lantaldea

en: Master Browser:
eu: Nabigatzaile nagusia:

en: Host
eu: Ostalaria

en: Comment:
eu: Iruzkina:

en: IP Address:
eu: IP helbidea:

en: Workgroup:
eu: Lantaldea:

en: Share (%1)
eu: Baliabide partekatua (%1)

en: Mounted:
eu: Muntatuta:

en: Host:
eu: Ostalaria:

en: Location:
eu: Kokalekua:

en: unknown
eu: ezezaguna

en: %1 free of %2 (%3 used)
eu: %1/%2 hutsik (%3 erabilita)

en: Mountpoint:
eu: Muntaia-puntua:

en: Username:
eu: Erabiltzaile-izena:

en: Owner:
eu: Jabea:

en: File system:
eu: Fitxategi-sistema:

en: Size:
eu: Neurria:
