smb4k - en to ga translation catalogue (34 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (SharesViewMode), group (UserInterface)
en: Icon View
ga: Amharc le Deilbhíní

note: i18n: ectx: label, entry (SharesViewMode), group (UserInterface)
en: List View
ga: Amharc Liosta

note: i18n: ectx: label, entry (EncryptionLevel), group (Network)
en: None
ga: Neamhní

note: i18n: ectx: label, entry (RecurseIntoDirectories), group (Synchronization)
en: Recurse into subdirectories
ga: Athchúrsáil i bhfochomhadlanna

note: i18n: ectx: label, entry (PreservePermissions), group (Synchronization)
en: Preserve permissions
ga: Caomhnaigh ceadanna

en: Add Bookmarks
ga: Cruthaigh Leabharmharcanna

note: i18n("Add this share to the bookmarks"));
en: Label:
ga: Lipéad:

en: Edit Bookmarks
ga: Cuir Leabharmharcanna in Eagar

en: Remove
ga: Bain

en: Workgroup:
ga: Grúpa Oibrithe:

en: IP Address:
ga: Seoladh IP:

en: Reload
ga: Athluchtaigh

en: Abort
ga: Tobscoir

en: Up
ga: Suas

en: Domain:
ga: Fearann:

en: File:
ga: Comhad:

en: Copies:
ga: Líon na gCóipeanna:

en: Common Options
ga: Roghanna Coitianta

en: Advanced Options
ga: Ardroghanna

en: Authentication
ga: Fíordheimhniú

en: User:
ga: Úsáideoir:

note: i18n: ectx: label, entry (UseUserId), group (Mounting)
en: User ID:
ga: Aitheantas an Úsáideora:

note: i18n: ectx: label, entry (ClientCharset), group (Mounting) i18n: ectx: label, entry (ServerCodepage), group (Mounting)
en: default
ga: réamhshocraithe

note: i18n: ectx: label, entry (WriteAccess), group (Mounting)
en: read-only
ga: inléite amháin

note: i18n: ectx: label, entry (UseCustomCifsOptions), group (Mounting)
en: Additional options:
ga: Roghanna breise:

en: Disk
ga: Diosca

en: Printer
ga: Printéir

en: Synchronizing
ga: Sioncrónú

en: Source
ga: Foinse

en: Destination
ga: Sprioc

en: Synchronization
ga: Sioncrónú

en: Synchronize
ga: Sioncrónaigh

en: Source:
ga: Foinse:

en: Destination:
ga: Sprioc:
