smb4k - en to is translation catalogue (59 entries)

en: Developer
is: Forritari

note: i18n: ectx: Menu (network)
en: &Network
is: &Net

note: i18n: ectx: Menu (shares)
en: Sh&ares
is: S&ameignir

en: Bookmarks
is: Bókamerki

en: &Edit Bookmarks
is: &Sýsla með bókamerki

en: Add &Bookmark
is: &Bæta við bókamerki

en: Network
is: Netkerfi

en: Mounting
is: Tengi

en: Authentication
is: Auðkenning

en: Synchronization
is: Samræming

en: Load
is: Hlaða inn

en: Edit
is: Breyta

en: Remove
is: Fjarlægja

en: Default Login
is: Sjálfgefin innskráning

en: Clear List
is: Hreinsa lista

en: Directories
is: Möppur

en: Common Options
is: Algengar stillingar

en: Choose a different user
is: Veldu annan notanda

en: Choose a different group
is: Veldu annan hóp

en: Advanced Options
is: Ítarlegri valkostir

en: General
is: Almennt

en: Links
is: Tenglar

en: File Transfer
is: Skráarflutningur

en: Restrictions
is: Takmarkanir

en: File Deletion
is: Eyðing skráa

en: Filter Rules
is: Síureglur

en: Filtering
is: Síun

en: Checksums
is: Gátsummur

en: Network Neighborhood
is: Netumhverfi

en: Mounted Shares
is: Tengdar sameignir

en: Looking for workgroups and domains...
is: Leita að vinnuhópum og lénum...

en: Looking for hosts in domain %1...
is: Leita að miðlurum á léninu %1...

en: Looking for shares provided by host %1...
is: Leita að sameignum sem boðið er upp á af miðlaranum %1...

en: Done.
is: Lokið.

en: Type
is: Tegund

en: IP Address
is: IP vistfang

en: Comment
is: Athugasemd

en: Scan Netwo&rk
is: &Skanna net

en: &Abort
is: Hætt&a við

en: &Search
is: &Leita

en: &Open Mount Dialog
is: &Opna tengingarglugga

en: Au&thentication
is: Auð&kenning

en: Pre&view
is: For&sýna

en: &Print File
is: &Prenta skrá

en: &Mount
is: &Tengja

en: &Unmount
is: &Aftengja

en: Scan Compute&r
is: &Skanna vél

en: Scan Wo&rkgroup
is: &Skanna vinnuhóp

en: Search
is: Leit

en: U&nmount All
is: Afte&ngja allt

en: S&ynchronize
is: Samr&æma

en: Open with Konso&le
is: Opna með Konso&le skjáhermi

en: Open with F&ile Manager
is: Opna í s&kráastjóra

en: yes
is: já

en: no
is: nei

en: Host
is: Vél

en: IP Address:
is: IP vistfang:

en: Workgroup:
is: Vinnuhópur:

en: unknown
is: óþekkt
