smb4k - en to ka translation catalogue (202 entries)

en: The computer is not online.
ka: კომპიუტერს ინტერნეტი არ აქვს.

en: Could not create mount point for share %1.
ka: გაზიარებულისთვის %1 მიმაგრების წერტილის შექმნა შეუძლებელია.

en: The mount command could not be found.
ka: ბრძანება mount აღმოჩენილი არაა.

en: Forbidden mount options were passed.
ka: გადაცემულია აკრძალული მიმაგრების პარამეტრები.

en: There is something wrong with the provided Kerberos ticket.
ka: მიწოდებულ Kerberos-ის ბილეთს რაღაც სჭირს.

en: The mount process could not be started.
ka: მიმაგრების პროცესის გაშვების შეცდომა.

en: The mountpoint %1 is illegal.
ka: მიმაგრების წერტილი %1 დაუშვებელია.

en: The umount command could not be found.
ka: ბრძანება umount აღმოჩენილი არაა.

en: Forbidden unmount options were passed.
ka: გადაცემულია აკრძალული მოხსნის პარამეტრები.

en: The unmount process could not be started.
ka: მოხსნის პროცესის გაშვების შეცდომა.

en: Advanced network neighborhood browser and Samba share mounting utility
ka: საუკეთესო ქსელური მეზობლების ბრაუზერი და Samba-ის გაზიარებულების მიმაგრების პროგრამა

en: Developer
ka: პროგრამისტი

en: Donator
ka: შემომწირავი

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
ka: &ფაილი

note: i18n: ectx: Menu (network)
en: &Network
ka: &ქსელი

note: i18n: ectx: Menu (shares)
en: Sh&ares
ka: &გაზიარებულები

note: i18n: ectx: Menu (bookmarks)
en: &Bookmarks
ka: &სანიშნეები

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
ka: &მორგება

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ka: ხელსაწყოთა მთავარი ზოლი

en: Bookmark Shares
ka: რჩეული გაზიარებულების ჩანიშვნა

en: All listed shares will be bookmarked. To add a label or category, double-click the respective bookmark entry.
ka: ყველა ჩამოთვლილის ზიარი სანიშნეებში დამატება. ჭდის ან კატეგორიის დასამატებლად შესაბამის რჩეულს ორჯერ დააწკაპუნეთ.

en: Label:
ka: ჭდე:

en: Category:
ka: კატეგორია:

en: Bookmark Editor
ka: სანიშნების რედაქტორი

en: Bookmarks
ka: სანიშნები

en: &Edit Bookmarks
ka: &სანიშნების ჩასწორება

en: Add &Bookmark
ka: &სანიშნის დამატება

en: Mount Bookmarks
ka: სანიშნების მიმაგრება

en: User Interface
ka: სამომხმარებლო ინტერფეისი

en: Network
ka: ქსელი

en: Mounting
ka: მიმაგრება

en: Synchronization
ka: სინქრონიზაცია

en: Authentication
ka: ავთენტიკაცია

en:  (Profile: %1)
ka:  (პროფილი: %1)

en: Custom Settings
ka: პარამეტრების ხელით მითითება

en: Profiles
ka: პროფილები

en: An incorrect setting has been found. You are now taken
    to the corresponding configuration page to fix it.
ka: აღმოჩენილია არასწორი პარამეტრი. ახლა შესაბამის
    გვერდზე გადაგიყვანთ, რათა ჩაასწოროთ ის.

en: You have made changes to the profiles. You have to apply
    them in order to be able to use them in the rest of the
    configuration dialog.
ka: პროფილებში ცვლილებები შეიტანეთ. იმისათვის, რომ ისინი
    კონფიგურაციის დიალოგის დანარჩენ ნაწილშიც გამოიყენოთ,
    ეს ცვლილებები, ჯერ, უნდა გადაატაროთ.

en: Default Login
ka: ნაგულისხმევი მომხმარებელი

en: Username:
ka: მომხმარებელი:

en: Password:
ka: პაროლი:

en: Workgroup:
ka: სამუშაო ჯგუფი:

en: IP Address:
ka: IP მისამართი:

en: Edit
ka: ჩასწორება

en: Add Category
ka: კატეგორიის დამატება

en: Remove
ka: წაშლა

en: Clear List
ka: სიის გასუფთავება

en: New Category
ka: ახალი კატეგორია

en: All fine.
ka: ყველაფერი კარგადაა.

en: The item <b>%1</b> was removed, because all custom settings were reset.
ka: ჩანაწერი %1 წაიშალა, რადგან ყველა ხელით მითითებული პარამეტრი გასუფთავდა.

en: Behavior
ka: ქცევა

en:  min
ka:  წთ

en: Basic Settings
ka: ძირითადი პარამეტრები

en: Common Options
ka: საერთო პარამეტრები

en: CIFS Unix Extensions Support
ka: CIFS-ის Unix-ის გაფართოებების მხარდაჭერა

en: User ID:
ka: მომხმარებლის ID:

en: Group ID:
ka: ჯგუფის ID:

en: Common Mount Settings
ka: საერთო მიმაგრების პარამეტრები

en: Advanced Options
ka: დამატებითი პარამეტრები

en: Advanced Mount Settings
ka: მიმაგრების დამატებითი პარამეტრები

en: Character Sets
ka: სიმბოლოების სეტები

en: Mount Settings
ka: მიმაგრების პარამეტრები

en: Browse Settings
ka: პარამეტრების დათვალიერება

en: Wake-On-LAN
ka: ქსელით-გაღვიძება

en:  s
ka:  წმ

en: Define the hosts that should be woken up via the custom settings editor.
ka: აღწერეთ ჰოსტები, რომლებმაც მომხმარებლის პარამეტრების რედაქტორის გავლით უნდა გაიღვიძონ.

en: Advanced Settings
ka: დამატებითი პარამეტრები

en: Settings
ka: პარამეტრები

en: Add
ka: დამატება

en: Set Active
ka: აქტიურად მონიშვნა

en: Move Up
ka: აწევა

en: Move Down
ka: ჩამოწევა

en: Rename
ka: სახელის გადარქმევა

en: Synchronization Directory
ka: სინქრონიზაციის საქაღალდე

en: Backups
ka: მარქაფები

en: General
ka: ძირითადი

en: Links
ka: ბმულები

en: File Handling
ka: ფაილის დამუშავება

en: File Attributes
ka: ფაილის ატრიბუტები

en: Ownership
ka: მფლობელობა

en: File Attributes && Ownership
ka: ფაილის ატრიბუტები და მფლობელი

en: Compression
ka: შეკუმშვა

en: Files
ka: ფაილები

en:  kB
ka:  კბ

en: Miscellaneous
ka: სხვადასხვა

en:  kB/s
ka:  კბ/წმ

en: File Transfer
ka: ფაილის მიმოცვლა

en: Files && Directories
ka: ფაილები და საქაღალდეები

en: Restrictions
ka: შეზღუდვები

en: File Deletion
ka: ფაილის წაშლა

en: General Filtering Settings
ka: საერთო ფილტრის პარამეტრები

en: Filter Rules
ka: ფილტრის წესები

en: Filtering
ka: გაფილტვრა

en: Checksums
ka: საკონტროლო ჯამები

en: Main Window
ka: მთავარი ფანჯარა

en: Network Neighborhood
ka: ქსელური მეზობლები

en: Shares View
ka: გაზიარებების ხედი

en: Custom Settings Editor
ka: მომხმარებლის პარამეტრების რედაქტორი

en: No network item was set.
ka: ქსელის ელემენტი დაყენებული არაა.

en: Define custom settings for host <b>%1</b> and all the shares it provides.
ka: აღწერეთ მომხმარებლის პარამეტრები ჰოსტისთვის <b>%1</b> და ყველა გაზიარებულისთვის, რომელსაც ის გიზიარებთ.

en: Define custom settings for share <b>%1</b>.
ka: აღწერეთ მომხმარებლის პარამეტრები გაზიარებულისთვის <b>%1</b>.

en: Always remount this share
ka: ამ გაზიარებულის ყოველთვის მიმაგრება

en: This server supports the CIFS Unix extensions
ka: ამ სერვერს CIFS-ის Unix-ის გაფართოებების მხარდაჭერა გააჩნია

en: MAC Address:
ka: MAC მისამართი:

en: Find MAC address
ka: MAC მისამართის ძებნა

en: Send magic packet before scanning the network neighborhood
ka: ქსელურ მეზობლების სკანირებამდე ჯადოსნური პაკეტის გაგზავნა

en: Send magic packet before mounting a share
ka: გაზიარებულის მიმაგრებამდე ჯადოსნური პაკეტის გაგზავნა

en: Wake-On-LAN Settings
ka: ქსელით-გაღვიძების მორგება

en: Specify User
ka: მიუთითეთ მომხმარებელი

en: Please specify a username.
ka: გთხოვთ, შეიყვანეთ მომხმარებლის სახელი.

en: Please specify a username for share<br><b>%1</b>.
ka: შეიყვანეთ მომხმარებლის სახელი გაზიარებულისთვის<br><b>%1</b>.

en: Dock Widgets
ka: ვიჯეტების მიმაგრება

en: Mounted Shares
ka: მიმაგრებული გაზიარებულები

en: <qt>Closing the main window will keep Smb4K running in the system tray.<br>Use <i>Quit</i> from the <i>File</i> menu to quit the application.</qt>
ka: <qt>მთავარი ფანჯრის დახურვის შემდეგ Smb4k შესრულებას სისტემის კუთხეში, საათთან გააგრძელებს. აპლიკაციიდან გასასვლელად<br><i>ფაილის</i> მენიუდან<i>გასვლა</i> აირჩიეთ.</qt>

en: Docking
ka: მიმაგრება

en: There are currently no shares mounted.
ka: ამჟამად გაზიარებულები მიმაგრებული არაა.

en: There is currently %1 share mounted. | There are currently %1 shares mounted.
ka[0]: ამჟამად მიმაგრებულია %1 გაზიარებული.
ka[1]: ამჟამად მიმაგრებულია %1 გაზიარებული.

en: Looking for workgroups and domains...
ka: სამუშაო ჯგუფებისა და დომენების ძებნა...

en: Looking for hosts in domain %1...
ka: ჰოსტების ძებნა დომენში %1...

en: Looking for shares provided by host %1...
ka: გაზიარებულების ძებნა ჰოსტზე %1...

en: Looking for files and directories in %1...
ka: ფაილებისა და საქაღალდეების ძებნა %1-ში...

en: Waking up remote hosts...
ka: ჰოსტების გაღვიძება...

en: Sending file to printer %1...
ka: იგზავნება პრინტერზე %1...

en: Searching...
ka: ძებნა...

en: Done.
ka: მზადაა.

en: Mounting...
ka: მიმაგრება...

en: Unmounting...
ka: მოხსნა...

en: Waking up host...
ka: ჰოსტის გაღვიძება...

en: %1 has been mounted successfully.
ka: %1-ის მიმაგრება წარმატებულია.

en: %1 has been unmounted successfully.
ka: %1-ის მოხსნა წარმატებულია.

en: Synchronizing %1
ka: %1-ის სინქრონიზაცია

en: Mount Dialog
ka: &მიმაგრების ფანჯარა

en: Enter the location and optionally the IP address and workgroup to mount a share.
ka: გაზიარებულის მისამაგრებლად შეიყვანეთ მისი მდებარეობა და თუ გნებავთ, IP მისამართი და სამუშაო ჯგუფი.

en: Location:
ka: მდებარეობა:

en: Bookmark this share
ka: ამ გაზიარებულის სანიშნებში ჩამატება

[ctx: Bookmark a share in the mount dialog.]
en: Bookmark >>
ka: სანიშნი >>

en: Type
ka: _ტიპი

en: IP Address
ka: IP მისამართი

en: Comment
ka: კომენტარი

en: Scan Netwo&rk
ka: ქსელის &სკანირება

en: &Abort
ka: გაუქმება

en: &Search
ka: &ძებნა

en: Add &Custom Settings
ka: &პარამეტრების ხელით მითითება

en: &Open Mount Dialog
ka: &მიმაგრების ფანჯრის გახსნა

en: Au&thentication
ka: &ავთენტიკაცია

en: Pre&view
ka: &გადახედვა

en: &Print File
ka: &ფაილის დაბეჭდვა

en: &Mount
ka: &მიმაგრება

en: &Unmount
ka: &მიმაგრების მოხსნა (unmount)

en: Scan Compute&r
ka: &კომპიუტერში ძებნა

en: Scan Wo&rkgroup
ka: სამუშაო &ჯგუფში ძებნა

en: Close
ka: დახურვა

en: Search string
ka: საძებნი სტრიქონი

en: Search
ka: ძებნა

en: Stop
ka: შეჩერება

en: Item Down
ka: ჩანაწერი დაბლა

en: Item Up
ka: ჩანაწერი მაღლა

en: Clear
ka: სუფთა ცა

en: Please enter a username and a password for the host <b>%1</b>.
ka: შეიყვანეთ მომხმარებლის სახელი და პაროლი ჰოსტისთვის <b>%1</b>.

en: Please enter a username and a password for the share <b>%1</b>.
ka: შეიყვანეთ მომხმარებლის სახელი და პაროლი გაზიარებულისთვის <b>%1</b>.

en: Preview Dialog
ka: მინიატურის ფანჯარა

en: Reload
ka: თავიდან ჩატვირთვა

en: Abort
ka: გაუქმება

en: Up
ka: მაღლა

en: Preview of %1
ka: %1-ის მინიატურა

en: Print Dialog
ka: ბეჭდვის ფანჯარა

en: Print a file.
ka: ფაილის დაბეჭდვა.

en: File:
ka: ფაილი:

en: Copies:
ka: ასლები:

en: Print
ka: დაბეჭდვა

en: Print a file to printer <b>%1</b>.
ka: ფაილის დაბეჭდვა პრინტერზე <b>%1</b>.

en: U&nmount All
ka: &ყველას მოხსნა

en: Unmount
ka: მოხსნა

en: Add Bookmark
ka: სანიშნის დამატება

en: Synchronize
ka: სინქრონიზაცია

en: Open with Konsole
ka: Konsole-ით გახსნა

en: Open with File Manager
ka: ფაილთა მმართველში გახსნა

en: View Modes
ka: ნახვის რეჟიმები

en: Icon View
ka: ხატულებით ჩვენება

en: List View
ka: სიისებრი ხედი

en: S&ynchronize
ka: &სინქრონიზაცია

en: Open with Konso&le
ka: &Konsole-ით გახსნა

en: Open with F&ile Manager
ka: &ფაილების მმართველში გახსნა

en: <qt>There is no active connection to the share <b>%1</b>! You cannot drop any files here.</qt>
ka: <qt>გაზიარებულამდე <b>%1</b> აქტიური მიერთება არ არსებობს! აქ ფაილებს ვერ დაყრით.</qt>

en: Source:
ka: წყარო:

en: Destination:
ka: დანიშნულება:

en: Swap Paths
ka: ბილიკების მიმოცვლა

en: Please provide the source and destination directory for the synchronization of <b>%1</b>.
ka: შეიყვანეთ წყარო და სამიზნე საქაღალდე <b>%1</b>-ის სინქრონიზებისთვის.

en: Type:
ka: ტიპი:

en: DNS-SD Browsing Domain
ka: DNS-SD დათვალიერების დომენი

en: Workgroup
ka: სამუშაო ჯგუფი

en: Host
ka: ჰოსტი

en: Comment:
ka: კომენტარი:

en: Share (%1)
ka: გაზიარებული (%1)

en: Mounted:
ka: მიმაგრებულია:

en: no
ka: არა

en: Host:
ka: ჰოსტი:

en: Mountpoint:
ka: მიმაგრების წერტილი:

en: unknown
ka: უცნობი

en: Owner:
ka: მეპატრონე:

en: File system:
ka: ფაილური სისტემა:

en: %1 free of %2 (%3 used)
ka: %2-დან %1 (%3 დაკავებულია)
