smb4k - en to nds translation catalogue (317 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCustomBookmarkLabel), group (UserInterface)
en: Show custom bookmark label if available
nds: Egen Leesteken-Betekers wiesen, wenn verföögbor

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowCustomBookmarkLabel), group (UserInterface)
en: Do not show the name of the share that is represented by the bookmark but the custom label that was defined in the bookmark editor.
nds: Nich den Naam vun de Freegaav wiesen, op de dat Leesteken wiest, man den sülven fastleggt Beteker ut den Leestekeneditor.

note: i18n: ectx: label, entry (StartMainWindowDocked), group (UserInterface)
en: Start docked
nds: Andockt starten

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (StartMainWindowDocked), group (UserInterface)
en: Start the application docked to the system tray, i.e. only the system tray widget is shown and the main window is hidden. You can bring the main window up by clicking on the system tray widget or by choosing "Restore" from its popup menu.
nds: Dat Programm in'n Systeemafsnitt starten. Dat bedüüdt, dat Hööftfinster blifft versteken. Du kannst dat Hööftfinster mit en Klick op dat Systeemafsnitt-Lüttbild oder mit den Menüpunkt „Wedderherstellen“ binnen dat Lüttbild sien Rechtsklickmenü wedderherstellen.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowType), group (UserInterface)
en: Show the type of the share
nds: Den Freegaav-Typ wiesen

note: i18n: ectx: label, entry (ShowIPAddress), group (UserInterface)
en: Show the IP address of the server
nds: Den Server sien IP-Adress wiesen

note: i18n: ectx: label, entry (ShowComment), group (UserInterface)
en: Show the comment
nds: Kommentar wiesen

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowNetworkItemToolTip), group (UserInterface)
en: The tooltip shows various information about the current network item.
nds: De Kortinfo wiest en Reeg Informatschonen över dat aktuelle Nettwarkelement.

note: i18n: ectx: label, entry (AutoExpandNetworkItems), group (UserInterface)
en: Automatically expand domains and hosts
nds: Domänen un Reekners automaascht utfoolden

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AutoExpandNetworkItems), group (UserInterface)
en: Automatically expand domain and host items when a list of associated network items (domain members or shares) is added or updated. Please note that a domain or host item will always be expanded when you execute it.
nds: Domään- un Reekner-Indrääg automaascht utfoolden, wenn List vun tohören Nettwarkelementen (Domäänmaten oder Freegaven) toföögt oder opfrischt warrt. Beacht bitte, Domään- un Reekner-Indrääg warrt jümmers utfooldt, wenn Du ehr opröppst.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowShareToolTip), group (UserInterface)
en: The tooltip shows various information about the current share.
nds: De Kortinfo wiest en Reeg Informatschonen över de aktuelle Feregaav.

note: i18n: ectx: label, entry (SharesViewMode), group (UserInterface)
en: Icon View
nds: Lüttbildansicht

note: i18n: ectx: label, entry (SharesViewMode), group (UserInterface)
en: List View
nds: Listansicht

note: i18n: ectx: label, entry (UseWinbindCCache), group (Network)
en: Use Winbind ccache for authentication
nds: Winbind-CCache bi't Anmellen bruken

note: i18n: ectx: label, entry (EncryptionLevel), group (Network)
en: None
nds: Keen

note: i18n: ectx: label, entry (PreviewHiddenItems), group (Network)
en: Preview hidden files and directories
nds: Vöransicht för versteken Dateien un Ornern

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PreviewHiddenItems), group (Network)
en: Preview hidden files and directories. The hidden files and directories are those whose names begin with a period. They are usually needed for very specific purposes (storing the configuration information for an application, etc.). Since they are not of any importance for your regular work, you normally do not need to enable this feature.
nds: Vöransichten för versteken Dateien un Ornern wiesen. Versteken Dateien un Orneren sünd de, de ehr Naams mit en Punkt anfangt. Normaal sünd de för besünner Opgaven dor (a.B. för't Wohren vun en Programm sien Instellen usw.). För normaal Arbeit sünd se nich wichtig, Du bruukst dat also normaal nich anmaken.

note: i18n: ectx: label, entry (DetectPrinterShares), group (Network)
en: Detect printer shares
nds: Druckerfreegaven opdecken

note: i18n: ectx: label, entry (DetectHiddenShares), group (Network)
en: Detect hidden shares
nds: Versteken Freegaven opdecken

note: i18n: ectx: label, entry (EnableWakeOnLAN), group (Network)
en: Enable Wake-On-LAN features
nds: OpWaken-op-LAN-(WOL-)Funkschonen anmaken

note: i18n: ectx: label, entry (WakeOnLANWaitingTime), group (Network)
en: Waiting time:
nds: Töövtiet:

note: i18n: ectx: label, entry (UseWallet), group (Authentication)
en: Save logins in a wallet
nds: Anmelldaten binnen en Knipp sekern

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseWallet), group (Authentication)
en: Use a wallet to store the login. The username and password are stored encrypted on your hard drive. If this setting is disabled, the login is not stored permanently but only temporarily.
nds: En Knipp för't Wohren vun de Anmelldaten bruken. Brukernaam un Passwoort warrt verslötelt op de Fastplaat wohrt. Is disse Optschoon utmaakt, warrt de Anmelldaten bloots temporeer, man nich duerhaftig sekert.

note: i18n: ectx: label, entry (UseDefaultLogin), group (Authentication)
en: Use a default login
nds: En Standardanmellen bruken

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseDefaultLogin), group (Authentication)
en: Enable the usage of a default login. The provided data is used by default to authenticate to a remote server. This is very useful e.g. if you are working in an Active Directory environment or an NT domain.
nds: Den Bruuk vun en Standardanmellen anmaken. De angeven Daten warrt denn standardwies för't Anmellen an feern Servers bruukt. Dat is denn goot, wenn Du binnen en Aktiev-Verteken-Ümgeven oder en NT-Domään arbeiden deist.

note: i18n: ectx: label, entry (RsyncPrefix), group (Synchronization)
en: Synchronization prefix:
nds: Synkroniseer-Prefix:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (RsyncPrefix), group (Synchronization)
en: Under this prefix the destination directory for the synchronization will be created. However, if you want to store the data of a particular share elsewhere, you will be able to choose a different path before the actual synchronization begins.
nds: De Teelorner för't Synkroniseren warrt mit dissen Vörsett („Prefix“) opstellt. Wullt Du de Daten vun en besünner Freegaav en anner Steed afleggen, kannst Du noch en anner Padd utsöken, ehr de Synkroniseren anfangt.

note: i18n: ectx: label, entry (ArchiveMode), group (Synchronization)
en: Archive mode
nds: Archivbedrief

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ArchiveMode), group (Synchronization)
en: Use archive mode (-a, --archive). This is a short form of -rlptgoD.
nds: Archiveerbedrief (-a, --archive) bruken. Dat is en kort Form för „-rlptgoD“.

note: i18n: ectx: label, entry (RecurseIntoDirectories), group (Synchronization)
en: Recurse into subdirectories
nds: Ünnerornern insluten

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (RecurseIntoDirectories), group (Synchronization)
en: Recurse into directories (-r, --recursive).
nds: Ok all Ünnerornern insluten (-r, --recursive).

note: i18n: ectx: label, entry (UpdateTarget), group (Synchronization)
en: Update files
nds: Dateien opfrischen

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UpdateTarget), group (Synchronization)
en: Update files in the destination directory that are older than in the source directory (-u, --update).
nds: Dateien binnen den Teelorner opfrischen, de öller sünd as binnen den Bornorner (-u, --update).

note: i18n: ectx: label, entry (UpdateInPlace), group (Synchronization)
en: Update files in place
nds: Dateien direktemang opfrischen

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UpdateInPlace), group (Synchronization)
en: Update destination files in-place (--inplace). By default, rsync first creates a new copy of a file and moves it into place after its transfer finished. If you enable this feature, no copy will be created but the destination file will immediately be overwritten instead. An exception to this is if you combine this option with --backup.
nds: Dateien direktemang (--inplace) opfrischen. Standardwies stellt „rsync“ toeerst en nieg Kopie vun en Datei op un schufft ehr an ehr redige Steed, wenn de Överdregen afslaten is. Maakst Du dit an, warrt keen Kopie opstellt un de Teeldatei warrt direktemang överschreven. Utbenahmen is, wenn Du disse Optschoon tosamen mit „--backup“ angiffst.

note: i18n: ectx: label, entry (RelativePathNames), group (Synchronization)
en: Use relative path names
nds: Relatiev Padden bruken

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (RelativePathNames), group (Synchronization)
en: Use relative paths (-R, --relative). This means that the full path names specified on the command line are sent to the server rather than just the last parts of the file names.
nds: Relatiev Padden bruken (-R, --relative). Bedüüdt, de helen op de Befehlsreeg angeven Padden warrt den Server tostüert un nich bloots de Achterdelen vun de Dateinaams.

note: i18n: ectx: label, entry (NoImpliedDirectories), group (Synchronization)
en: Do not send implied directories
nds: Keen vörutsett Ornern överdregen

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (NoImpliedDirectories), group (Synchronization)
en: Do not send implied directories with --relative (--no-implied-dirs). This means that the corresponding path elements on the destination system are left unchanged if they exist, and any missing implied directories are created with default attributes. This even allows these implied path elements to have big differences, such as being a symlink to a directory on one side of the transfer, and a real directory on the other side.
nds: Keen vörutsett Ornern mit „--relative“ överdregen (--no-implied-dirs). Bedüüdt, de tohören Paddelementen op't Teelsysteem warrt nicht ännert, wenn ehr dat gifft, un fehlen vörutsett Ornern warrt mit Standardegenschappen opstellt. Twischen disse vörutsett Ornern dörv dat groten Verscheel geven, a.B. wenn en Orner op de een Siet vun de Överdregen en Symlink is un en rejell Orner op de anner.

note: i18n: ectx: label, entry (TransferDirectories), group (Synchronization)
en: Transfer directories without recursing
nds: Ornern ahn Ünnerornern överdregen

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TransferDirectories), group (Synchronization)
en: Transfer directories without recursing (-d, --dirs). This means that all top-level subdirectories are transferred but without their contents.
nds: Ornern ahn Ünnerornern överdregen (-d, --dirs). Bedüüdt, all Ünnerornern binnen Böverornern warrt sülven överdragen, man ehr Inholt nich.

note: i18n: ectx: label, entry (CompressData), group (Synchronization)
en: Compress data during transfer
nds: Daten bi't Överdregen komprimeren

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CompressData), group (Synchronization)
en: Compress data during transfer (-z, --compress). This significantly reduces the amount of data that is being transferred. You may want to use this option, if you have a slow connection.
nds: Daten bi't Överdregen komprimeren (-z, --compress). Dit minnert de överdragen Datenmengden un scheelt richtig wat. Överlegg man, wat Du dat bruken wullt, wenn Du en langsam Verbinnen hest.

note: i18n: ectx: label, entry (PreserveSymlinks), group (Synchronization)
en: Preserve symlinks
nds: Symboolsch Links wohren

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PreserveSymlinks), group (Synchronization)
en: Copy symlinks as symlinks (-l, --links).
nds: Symboolsch Links as „Symlinks“ koperen (-l, --links).

note: i18n: ectx: label, entry (TransformSymlinks), group (Synchronization)
en: Transform symlinks
nds: Symboolsch Links ümwanneln

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TransformSymlinks), group (Synchronization)
en: Transform symlinks into the items they are pointing to (-L, --copy-links).
nds: Symboolsch Links na de Indrääg ümwanneln, op de se wiest (-L, --copy-links).

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TransformUnsafeSymlinks), group (Synchronization)
en: Transform unsafe symlinks into the items they are pointing to (--copy-unsafe-links). This means that only those symlinks are transformed that point to items that are outside the copied tree. Absolute symlinks are treated the same way. This option has no additional effect if --copy-links has also been specified.
nds: Nich seker symboolsch Links na de Indrääg ümwanneln, op de se wiest (--copy-unsafe-links). Bedüüdt, bloots de symboolsch Links, de op en Indrag buten den kopeerten Boom wiest, warrt kopeert. Ok afsoluut Symlinks warrt so hanteert. Disse Optschoon deit nix bito, wenn ok „--copy-links“ angeven is.

note: i18n: ectx: label, entry (IgnoreUnsafeSymlinks), group (Synchronization)
en: Ignore unsafe symlinks
nds: Nich sekere symboolsch Links övergahn

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (IgnoreUnsafeSymlinks), group (Synchronization)
en: Ignore symlinks that point outside the copied tree (--safe-links). All absolute symlinks are also ignored. If you use this option in conjunction with --relative you might get unexpected results.
nds: Symboolsch Links, de na buten den kopeerten Boom wiest, övergahn (--safe-links). Ok all afsoluut Symlinks warrt övergahn. Bruukst Du dat tosamen mit „--relative“, mag nicht dat rutkamen, wat Du Di verwachten deist.

note: i18n: ectx: label, entry (PreserveHardLinks), group (Synchronization)
en: Preserve hard links
nds: Hart Links wohren

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PreserveHardLinks), group (Synchronization)
en: Preserve hard links (-H, --hard-links). This options causes rsync to preserve the hard links that are found during the transfer. Without it, hard links are treated as though they were separate files.
nds: Hart Links wohren (-H, --hard-links). Mit disse Optschoon wohrt „rsync“ de harden Links, de dat bi't Överdregen findt. Ahn disse Optschoon warrt hart Links as enkelte Dateien hanteert.

note: i18n: ectx: label, entry (KeepDirectorySymlinks), group (Synchronization)
en: Keep directory symlinks
nds: Orner-Symlinks wohren

note: i18n: ectx: label, entry (PreservePermissions), group (Synchronization)
en: Preserve permissions
nds: Verlöven wohren

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PreservePermissions), group (Synchronization)
en: Preserve permissions (-p, --perms). The permissions of the destination file will be same as the source file. For what happens if this option is switched off, please read rsync's manual page.
nds: Verlöven wohren (-p, --perms). De Teeldatei kriggt de sülven Verlöven as de Borndatei. Kiek bitte op de „man“-Siet för „rsync“ na, wenn Du weten wullt, wat passeert, maakst Du disse Optschoon ut.

note: i18n: ectx: label, entry (PreserveGroup), group (Synchronization)
en: Preserve group
nds: Koppel wohren

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PreserveGroup), group (Synchronization)
en: Preserve the group (-g, --group). The group of the destination file will be set to the same value as the source file.
nds: Den Koppel wohren (-g, --group). De Teeldatei ehr Koppel warrt op den sülven Weert sett as bi de Borndatei.

note: i18n: ectx: label, entry (PreserveOwner), group (Synchronization)
en: Preserve owner
nds: Eegner wohren

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PreserveOwner), group (Synchronization)
en: Preserve the owner (-o, --owner). The owner of the destination file will be set to the same value as the source file, but only if the receiving rsync is run as the super user. Without this option, the owner is set to the invoking user on the receiving side.
nds: Den Eegner wohren (-o, --owner). De Teeldatei ehr Eegner warrt op den sülven Weert sett as bi de Borndatei, tominnst wenn „rsync“ as Systeempleger utföhrt warrt. Ahn disse Optschoon kriggt de Teeldatei den opropen Bruker op de Teelsiet as Eegner.

note: i18n: ectx: label, entry (PreserveDevicesAndSpecials), group (Synchronization)
en: Preserve device and special files
nds: Reedschap- un besünner Dateien wohren

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PreserveDevicesAndSpecials), group (Synchronization)
en: Preserve device and special files (-D, --devices --specials). This option causes rsync to transfer character and block devices as well as special files such as named sockets and fifos. It works only partially if rsync is not run as super user and the --super option is not specified.
nds: Reedschap- un besünner Dateien wohren (-D, --devices --specials). Mit disse Optschoon överdriggt „rsync“ Teken- un Blockreedschap-Dateien un anner besünner Dateien as nöömt Sockets un FiFos. Dat funkscheneert bloots to en Deel, wenn „rsync“ nich as Systeempleger utföhrt un de Optschoon „--super“ nich angeven is.

note: i18n: ectx: label, entry (PreserveTimes), group (Synchronization)
en: Preserve times
nds: Tieden wohren

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PreserveTimes), group (Synchronization)
en: Preserve times (-t, --times). The modification times are transferred along with the files. For what happens if this option is switched off, please read rsync's manual page.
nds: Tieden wohren (-t, --times). De Ännertieden warrt tosamen mit de Dateien överdragen. Kiek bitte op de „man“-Siet för „rsync“ na, wenn Du weten wullt, wat passeert, maakst Du disse Optschoon ut.

note: i18n: ectx: label, entry (OmitDirectoryTimes), group (Synchronization)
en: Omit directories when preserving times
nds: För Ornern Tieden nich wohren

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (OmitDirectoryTimes), group (Synchronization)
en: Omit directories when preserving times (-O, --omit-dir-times). This means that directories are omitted when modification times are being preserved. Thus, this feature only works in conjunction with --times.
nds: För Ornern Tieden nich wohren (-O, --omit-dir-times). Bedüüdt, Ornern warrt utlaten, wenn Ännertieden anners wohrt warrt. Disse Funkschoon funkscheneert also bloots mit „--times“.

note: i18n: ectx: label, entry (RemoveSourceFiles), group (Synchronization)
en: Remove synchronized source files
nds: Synkroniseert Borndateien wegmaken

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (RemoveSourceFiles), group (Synchronization)
en: Remove all synchronized source files (--remove-source-files). This tells rsync to remove from the sending side the non-directory items that are a part of the transfer and have been successfully duplicated on the receiving side.
nds: All synkroniseert Borndateien wegmaken (--remove-source-files). Mit disse Optschoon deit „rsync“ op de Bornsiet all Nich-Orner-Indrääg weg, de mit Spood na de Teelsiet kopeert wöörn.

note: i18n: ectx: label, entry (DeleteExtraneous), group (Synchronization)
en: Delete extraneous files
nds: Bito-Dateien wegdoon

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DeleteExtraneous), group (Synchronization)
en: Delete extraneous files from destination (--delete). This tells rsync to delete all files from the receiving side that are not present on the sending side, but only for the directories that are being synchronized.
nds: Bito-Dateien op de Teelsiet wegdoon (--delete). Mit disse Optschoon deit „rsync“ all Dateien op de Teelsiet weg, de dat op de Bornsiet nich gifft, man bloots binnen Ornern, de synkroniseert warrt.

note: i18n: ectx: label, entry (DeleteBefore), group (Synchronization)
en: Delete files before transfer
nds: Dateien ehr't Överdregen wegmaken

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DeleteBefore), group (Synchronization)
en: Delete files on the receiving side before the transfer starts (--delete-before). This is the default behavior if --delete or --delete-excluded is specified without one of the --delete-WHEN options.
nds: Dateien op de Teelsiet wegmaken, ehr de Överdregen anfangt (--delete-before). Dat is dat Standardbedregen, wenn „--delete“ oder „--delete-excluded“ un keen vun de „--delete-WANNEHR“-Optschonen angeven is.

note: i18n: ectx: label, entry (DeleteAfter), group (Synchronization)
en: Delete files after transfer
nds: Dateien na't Överdregen wegmaken

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DeleteAfter), group (Synchronization)
en: Delete files on the receiving side after the transfer has completed (--delete-after, --del).
nds: Dateien op de Teelsiet wegmaken, na dat de Överdregen afslaten wöör (--delete-after, --del).

note: i18n: ectx: label, entry (DeleteDuring), group (Synchronization)
en: Delete files during transfer
nds: Dateien bi't Överdregen wegmaken

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DeleteDuring), group (Synchronization)
en: Delete files on the receiving side during the transfer (--delete-during). This method is faster than --delete-before or --delete-after, but it is only supported with rsync 2.6.4 or later.
nds: Dateien op de Teelsiet wegmaken, bides de Överdregen löppt (--delete-during). Disse Metood is gauer as „--delete-before“ un „--delete-after“, man warrt bloots vun RSync in de Verschoon 2.6.4 oder grötter ünnerstütt.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DeleteExcluded), group (Synchronization)
en: Also delete excluded files from destination directory (--delete-excluded). In addition to deleting the files on the receiving side that are not on the sending side, this tells rsync to also delete any files on the receiving side that are excluded. Refer to rsync's manual page for further information.
nds: Utslaten Dateien ok ut den Teelorner wegmaken (--delete-excluded). Blang dat „rsync“ Dateien op de Teelsiet wegdeit, de dat op de Bornsiet nich gifft, deit „rsync“ mit disse Optschoon ok Dateien op de Teelsiet weg, de utslaten wöörn. Kiek bitte op de „man“-Siet för „rsync“ na, wenn Du mehr weten wullt.

note: i18n: ectx: label, entry (IgnoreErrors), group (Synchronization)
en: Delete even if I/O errors occur
nds: Ok wegdoon, wenn dat In-/Utgaavfehlers gifft

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (IgnoreErrors), group (Synchronization)
en: Delete even if I/O errors occur (--ignore-errors). This option has to be specified in conjunction with --delete to take effect.
nds: Ok wegdoon, wenn dat In-/Utgaavfehlers gifft (--ignore-errors). Du muttst disse Opstchoon tosamen mit „--delete“ angeven, anners warkt se sik nich ut.

note: i18n: ectx: label, entry (ForceDirectoryDeletion), group (Synchronization)
en: Force deletion of non-void directories
nds: Wegdoon vun nich-leddig Ornern verdwingen

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ForceDirectoryDeletion), group (Synchronization)
en: Force deletion of directories even if they are not empty (--force). This option tells rsync to delete a non-empty directory when it is to be replaced by a non-directory. This is only relevant if deletions are not active.
nds: Wegdoon vun Ornern verdwingen, de nich leddig sünd (--force). Mit disse Optschoon wesselt „rsync“ nich-leddig Ornern mit anner Saken as Ornern ut. Dat warkt sik nich ut, wenn Du keen Wegdoon anmaakt hest.

note: i18n: ectx: label, entry (UseMaximumDelete), group (Synchronization)
en: Do not delete more than this many files:
nds: Nich mehr as so vele Dateien wegdoon:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseMaximumDelete), group (Synchronization)
en: Only delete as many files as defined here (--max-delete=NUM). This tells rsync not to delete more than NUM files or directories (NUM must be non-zero). This is useful when mirroring very large trees to prevent disasters.
nds: Bloots so vele Dateien wegdoon as hier angeven (--max-delete=TALL). Mit disse Opstchoon deit „rsync“ nich mehr as TALL Dateien oder Ornern weg (TALL mutt nich Null wesen). Dat is goot för't Verhöden vun Katastrofen, wenn een redig groot Bööm spegeln deit.

note: i18n: ectx: label, entry (MaximumDeleteValue), group (Synchronization)
en: Value for DeleteMaximum config entry
nds: Weert för TohööchstWegdoon-Instellenindrag

note: i18n: ectx: label, entry (UseMinimalTransferSize), group (Synchronization)
en: Do not transfer any file smaller than:
nds: Keen Dateien överdregen, de lütter sünd as:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseMinimalTransferSize), group (Synchronization)
en: This option causes rsync to not transfer any file that is smaller than the specified size (--min-size=SIZE).
nds: Mit disse Optschoon överdriggt „rsync“ keen Datei, de lütter is as de angeven Grött (--min-size=GRÖTT).

note: i18n: ectx: label, entry (MinimalTransferSize), group (Synchronization)
en: Value for MinimalTransferSize config entry
nds: Weert för LüttstÖverdreegGrött-Instellenindrag

note: i18n: ectx: label, entry (UseMaximalTransferSize), group (Synchronization)
en: Do not transfer any file larger than:
nds: Keen Dateien överdregen, de grötter sünd as:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseMaximalTransferSize), group (Synchronization)
en: This option causes rsync to not transfer any file that is larger than the specified size (--max-size=SIZE).
nds: Mit disse Optschoon överdriggt „rsync“ keen Datei, de grötter is as de angeven Grött (--max-size=GRÖTT).

note: i18n: ectx: label, entry (MaximalTransferSize), group (Synchronization)
en: Value for MaximalTransferSize config entry
nds: Weert för HööchstÖverdreegGrött-Instellenindrag

note: i18n: ectx: label, entry (KeepPartial), group (Synchronization)
en: Keep partially transferred files
nds: Deelwies hoochlaadt Dateien wohren

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (KeepPartial), group (Synchronization)
en: Keep partially transferred files (--partial). The default behavior is that any partially transferred file is deleted if the transfer is interrupted.
nds: Deelwies hoochlaadt Dateien wohren (--partial). Standardwies warrt Dateien wegmaakt, de bloots deelwies överdragen wöörn, warrt de Överdregen ünnerbraken.

note: i18n: ectx: label, entry (UsePartialDirectory), group (Synchronization)
en: Put partially transferred files into:
nds: Deelwies överdragen Dateien afleggen binnen:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UsePartialDirectory), group (Synchronization)
en: Put a partially transferred file into this directory (--partial-dir=DIR). This is a better way than the --partial option to keep partial files, because the partially transferred file is kept in a different directory and the destination file is not overwritten.
nds: En deelwies överdragen Dateien binnen dissen Orner afleggen (--partial-dir=ORNER). Dat is en beter Metood, wenn een deelwies överdragen Dateien wohren will, as bi de „--partial“-Optschoon, denn de Deeldatei liggt binnen en anner Orner un de Teeldatei warrt nich överschreven.

note: i18n: ectx: label, entry (PartialDirectory), group (Synchronization)
en: The data for the UsePartialDirectory option
nds: De Daten för de DeelöverdregenOrnerBruken-Optschoon

note: i18n: ectx: label, entry (UseCVSExclude), group (Synchronization)
en: Auto-ignore files in the same way CVS does
nds: Dateien jüst so as CVS automaatsch övergahn

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseCVSExclude), group (Synchronization)
en: Auto-ignore files in the same way CVS does (-C, --cvs-exclude). This is a useful shorthand for excluding a broad range of files that you often do not want to transfer between systems. This option uses the same algorithm that CVS uses to determine if a file should be ignored.
nds: Dateien jüst so as CVS automaatsch övergahn (-C, --cvs-exclude). Dat is en kort Metood, wenn Du en en heel Barg Dateien, den een normaal nich överdregen will, utsluten wullt. Disse Optschoon bruukt den sülven Algoritmus as CVS för't Utreken, wat en Datei övergahn warrn schall.

note: i18n: ectx: label, entry (UseExcludePattern), group (Synchronization)
en: Exclude files matching this pattern:
nds: Dateien utsluten, op de dit Muster passt:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseExcludePattern), group (Synchronization)
en: Exclude files that match a certain pattern (--exclude=PATTERN). This is a special filter rule. For further information on filter rules see rsync's manual page.
nds: Dateien utsluten, op den dat angeven Muster passt (--exclude=MUSTER). Dat is en besünner Filterregel. Kiek op „rsync“ sien „man“-Siet na, wenn Du mehr över Filterregeln weten wullt.

note: i18n: ectx: label, entry (ExcludePattern), group (Synchronization)
en: Pattern that is used for file exclusion
nds: Muster för't Utsluten vun Dateien

note: i18n: ectx: label, entry (UseExcludeFrom), group (Synchronization)
en: Read exclude patterns from:
nds: Utslutmustern inlesen ut:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseExcludeFrom), group (Synchronization)
en: Read exclude patterns from a file (--exclude-from=FILE). This option is similar to the --exclude=PATTERN option except that the exclude patterns are read from a file. This is a special filter rule. For further information on filter rules see rsync's manual page.
nds: Utslutmustern ut en Datei inlesen (--exclude-from=DATEI). Disse Optschoon funkscheneert liek to de Optschoon „--exclude=MUSTER“, utbenahmen de Utslutmustern warrt ut en Datei inleest. Dat is en besünner Filterregel. Kiek op „rsync“ sien „man“-Siet na, wenn Du mehr över Filterregeln weten wullt.

note: i18n: ectx: label, entry (ExcludeFrom), group (Synchronization)
en: The file from which the exclude patterns are read
nds: De Datei, ut de de Utslutmustern inleest warrt

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseIncludePattern), group (Synchronization)
en: Do not exclude files matching a certain pattern (--include=PATTERN). This is a special filter rule. For further information on filter rules see rsync's manual page.
nds: Dateien, op de dat angeven Muster passt, nich utsluten (--include=MUSTER). Dat is en besünner Filterregel. Kiek op „rsync“ sien „man“-Siet na, wenn Du mehr över Filterregeln weten wullt.

note: i18n: ectx: label, entry (IncludePattern), group (Synchronization)
en: Pattern that is used for file inclusion
nds: Muster för't Insluten vun Dateien

note: i18n: ectx: label, entry (UseIncludeFrom), group (Synchronization)
en: Read include patterns from:
nds: Inslutmustern inlesen ut:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseIncludeFrom), group (Synchronization)
en: Read include patterns from a file (--include-from=FILE). This option is similar to the --include=PATTERN option except that the include patterns are read from a file. This is a special filter rule. For further information on filter rules see rsync's manual page.
nds: Inslutmustern ut en Datei inlesen (--include-from=DATEI). Disse Optschoon funkscheneert liek to de Optschoon „--include=MUSTER“, utbenahmen de Inslutmustern warrt ut en Datei inleest. Dat is en besünner Filterregel. Kiek op „rsync“ sien „man“-Siet na, wenn Du mehr över Filterregeln weten wullt.

note: i18n: ectx: label, entry (IncludeFrom), group (Synchronization)
en: The file from which the include patterns are read
nds: De Datei, ut de de Inslutmustern inleest warrt

note: i18n: ectx: label, entry (UseCustomFilteringRules), group (Synchronization)
en: Custom filter rules:
nds: Topasst Filterregeln:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseCustomFilteringRules), group (Synchronization)
en: Add custom file-filtering rules (-f, --filter=RULE). This option allows you to add rules to selectively exclude certain files from the list of files to be transferred. These rules will be added to the rsync command as they are. Thus, each rule has to start with the --filter=... argument.
nds: Egen Dateifilter-Regeln tofögen (-f, --filter=REGEL). Mit disse Optschoon kannst Du Regeln tofögen, mit de sik enkelte Datein utsluten laat ut de List mit Dateien, de överdragen warrt. De Regeln warrt den „rsync“-Befehl toföögt, as se sünd, se mööt also all mit „--filter=“ anfangen.

note: i18n: ectx: label, entry (UseFFilterRule), group (Synchronization)
en: Use --filter='dir-merge /.rsync-filter' filter rule
nds: Regel „--filter='dir-merge /.rsync-filter'“ bruken

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseFFilterRule), group (Synchronization)
en: This filter rule tells rsync to look for per-directory .rsync-filter files that have been sprinkled through the hierarchy and use their rules to filter the files in the transfer. It has no effect, if you also choose to use the --filter='exclude .rsync-filter' rule.
nds: Mit disse Filterregel kiekt „rsync“ binnen elkeen Orner na en Filetrdatei „.rsync“ un bruukt de de Regeln dor binnen för de Dateien binnen de Överdregen. Se warkt sik nich ut, wenn Du dor de Filterregel „--filter='exclude .rsync-filter'“ mit tosamen bruukst.

note: i18n: ectx: label, entry (UseFFFilterRule), group (Synchronization)
en: Use --filter='exclude .rsync-filter' filter rule
nds: Regel „--filter='exclude .rsync-filter'“ bruken

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseFFFilterRule), group (Synchronization)
en: This rule filters out the .rsync-filter files from the transfer. These files normally contain filter rules that can be activated by choosing the --filter='dir-merge /.rsync-filter' rule and deselecting this one.
nds: Disse Regel filter de „.rsync“-Filterdateien ut de Överdregen rut. Disse Dateien bargt normaal Filterregeln, de Du bruken laten kannst, wenn Du de Regel „--filter='dir-merge /.rsync-filter'“ bruukst un disse utmaakst.

note: i18n: ectx: label, entry (EfficientSparseFileHandling), group (Synchronization)
en: Handle sparse files efficiently
nds: Verdeelt Dateien ökonoomsch hanteren

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (EfficientSparseFileHandling), group (Synchronization)
en: Handle sparse files efficiently (-S, --sparse) so that they take up less space on the destination. This option conflicts with --inplace. For further information read rsync's manual page.
nds: Verdeelt Dateien ökonoomsch hanteren (-S, --sparse), so dat se weniger Ruum op't Teel bruukt. Disse Optschoon geiht nich mit „--inplace“ tosamen. Kiek op „rsync“ sien „man“-Siet na, wenn Du mehr weten wullt.

note: i18n: ectx: label, entry (CopyFilesWhole), group (Synchronization)
en: Copy files whole (no rsync algorithm)
nds: Heel Dateien koperen (RSync-Algoritmus nich bruken)

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CopyFilesWhole), group (Synchronization)
en: Copy files whole (-W, --whole-file). With this option the incremental rsync algorithm is not used and the whole file is sent as-is instead.
nds: Dateien in't Hele koperen (-W, --whole-file). Mit disse Optschoon warrt de „rsync“-Verscheel-Algoritmus nich bruukt un ansteed de hele Datei överdragen as se is.

note: i18n: ectx: label, entry (OneFileSystem), group (Synchronization)
en: Do not cross file system boundaries
nds: Nich över Dateisysteemgrenzen gahn

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (OneFileSystem), group (Synchronization)
en: Do not cross file system boundaries (-x, --one-file-system). This tells rsync to avoid crossing a filesystem boundary when recursing. For further information on this option, read the manual page.
nds: Nich över Dateisysteemgrenzen gahn (-x, --one-file-system). Mit disse Optschoon krüüzt „rsync“ bit Daalklattern binnen en Ornerboom keen Dateisysteemgrenzen. Wenn Du dor mehr över weten wullt, kiek op „rsync“ sien „man“-Siet na.

note: i18n: ectx: label, entry (UpdateExisting), group (Synchronization)
en: Only update files that already exist
nds: Bloots Dateien opfrischen, de dat al gifft

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UpdateExisting), group (Synchronization)
en: Skip creating new files on the receiving side (--existing). This tells rsync to skip creating files (including directories) that do not exist yet on the destination. If this option is combined with the --ignore-existing option, no files will be updated (which can be useful if all you want to do is to delete extraneous files).
nds: Dat Opstellen vun nieg Dateien op de Teelsiet utlaten (--existing). Mit disse Optschoon stellt „rsync“ op't Teelsysteem keen nieg Dateien oder Ornern op, de dat dor nich al op gifft. Bruukt een disse Optschoon tosamen mit de „--ignore-existing“-Optschoon, warrt keen gor Dateien opfrischt (wat goot wesen kann, wenn Du  bloots Bito-Dateien wegmaken wullt).

note: i18n: ectx: label, entry (IgnoreExisting), group (Synchronization)
en: Ignore files that already exist
nds: Al vörhannen Dateien övergahn

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (IgnoreExisting), group (Synchronization)
en: Skip updating files that already exist on the receiving side (--ignore-existing). Existing directories are not ignored.
nds: Opfrischen vun Dateien övergahn, de dat op de Teelsiet al gifft (--ignore-existing). Vörhannen Ornern warrt nich utlaten.

note: i18n: ectx: label, entry (DelayUpdates), group (Synchronization)
en: Delay updates until the end of transfer
nds: Opfrischen na't Enn vun de Överdregen verschuven

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DelayUpdates), group (Synchronization)
en: Delay updates until the end of the transfer (--delay-updates). This option puts the temporary file from each updated file into a holding directory until the end of the transfer, at which time all the files are renamed and copied into place in rapid succession.
nds: Opfrischen na't Enn vun de Överdregen verschuven (--delay-updates). Mit disse Optschoon kummt de Temporeerdatei vun elkeen Opfrischen na en Sammelorner, bet de Överdregen to Enn is. Denn warrt all disse Dateien gau ümnöömt un kopeert.

note: i18n: ectx: label, entry (MakeBackups), group (Synchronization)
en: Make backups
nds: Sekerheitkopien opstellen

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MakeBackups), group (Synchronization)
en: Make backups (-b, --backup). With this option, preexisting destination files are renamed as each file is transferred or deleted. You can control where the backup file goes and what (if any) suffix gets appended using the --backup-dir=DIR and --suffix=SUFFIX options.
nds: Sekerheitkopien opstellen (-b, --backup). Mit disse Optschoon warrt al vörhannen Dateien ümnöömt, wenn de Dateien nieg överdragen oder wegdaan warrt. Du kannst fastleggen, woneem de Sekerheitkopie afblifft un wat för Vör- un Nasetten mit de Opstchonen „--backup-dir=ORNER“ un „--suffix=NASETT för de Dateien bruukt warrt.

note: i18n: ectx: label, entry (UseBackupSuffix), group (Synchronization)
en: Backup suffix:
nds: Sekerheitkopie-Nasett:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseBackupSuffix), group (Synchronization)
en: Use this suffix for backups (--suffix=SUFFIX).
nds: Dissen Nasett för Sekerheitkopien bruken (--suffix=NASETT)

note: i18n: ectx: label, entry (BackupSuffix), group (Synchronization)
en: Backup suffix
nds: Sekerheitkopie-Nasett

note: i18n: ectx: label, entry (UseBackupDirectory), group (Synchronization)
en: Backup directory:
nds: Sekerheitkopien-Orner:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseBackupDirectory), group (Synchronization)
en: Store backups in this directory (--backup-dir=DIR).
nds: Sekerheitkopien binnen dissen Orner wohren (--backup-dir=ORNER)

note: i18n: ectx: label, entry (BackupDirectory), group (Synchronization)
en: Backup directory
nds: Sekerheitkopien-Orner

note: i18n: ectx: label, entry (UseBlockSize), group (Synchronization)
en: Force fixed checksum block size:
nds: Fastleggt Pröövsumm-Blockgrött verdwingen:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseBlockSize), group (Synchronization)
en: Force a fixed checksum block-size (-B, --block-size=SIZE). This forces the block size used in the rsync algorithm to a fixed value.
nds: En fast Pröövsumm-Blockgrött verdwingen (-B, --block-size=GRÖTT). Verdwingt, dat de Blockgrött för den RSync-Algoritmus en fast Weert hett.

note: i18n: ectx: label, entry (BlockSize), group (Synchronization)
en: The block size
nds: De Blockgrött

note: i18n: ectx: label, entry (UseChecksumSeed), group (Synchronization)
en: Set block/file checksum seed:
nds: Block-/Datei-Pröövsummstartweert fastleggen:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseChecksumSeed), group (Synchronization)
en: Set block/file checksum seed (--checksum-seed=NUM). Set the MD4 checksum seed to this integer. This 4 byte checksum seed is included in each block and file MD4 checksum calculation. By default the checksum seed is generated by the server and defaults to the current time.
nds: De Block-/Datei-Pröövsummstartweert fastleggen (--checksum-seed=TALL). Den MD4-Pröövsumm-Startweert op disse Heeltall setten. Disse 4-Byte-Pröövsummstartweert warrt bi elkeen MD4-Block- un Datei-Pröövsummreken bruukt. Standardwies warrt de Startweert vun den Server opstellt un is standardwies de aktuelle Tiet.

note: i18n: ectx: label, entry (UseChecksum), group (Synchronization)
en: Skip files based on checksum
nds: Dateien na ehr Pröövsumm övergahn

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseChecksum), group (Synchronization)
en: Skip files based on a checksum and not based on modification time and size (-c, --checksum). For further information on how this feature works read rsync's manual page.
nds: Dateien na ehr Pröövsumm un nich na ehr Ännertiet oder Grött övergahn (-c, --checksum). Kiek Di bitte de man-Siet vun „rsync“ an, wenn Du mehr weten wullt.

note: i18n: ectx: label, entry (UseProfiles), group (Profiles)
en: Use profiles
nds: Profilen bruken

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseProfiles), group (Profiles)
en: Make Smb4K use profiles. This enables you to define different bookmarks and custom options for each profile. This is especially useful if you are using a laptop in different network neighborhoods, e. g. at home and at work.
nds: Smb4K Profilen bruken laten. Du kannst verscheden Leestekens un topasst Optschonen för de enkelten Profilen bruken. Dat is besünners denn goot, wenn Du en Klappreekner in verscheden Ümgeven, a.B. to Huus un bi de Arbeit, bruukst.

note: i18n: ectx: label, entry (ProfilesList), group (Profiles)
en: Profiles
nds: Profilen

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ProfilesList), group (Profiles)
en: The list of profiles.
nds: De List mit Profilen

note: i18n: ectx: label, entry (ActiveProfile), group (Profiles)
en: Active profile
nds: Aktiev Profil

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ActiveProfile), group (Profiles)
en: This is the currently active profile.
nds: Dat is opstunns dat aktive Profil.

en: The format of %1 is not supported.
nds: Dat Forrmaat vun „%1“ warrt nich ünnerstütt.

en: Add Bookmarks
nds: Leestekens tofögen

en: All listed shares will be bookmarked. To edit the label or group, click the respective bookmark entry.
nds: All opföhrt Freegaven warrt de Leestekens toföögt. Klick bitte op en Indrag, wenn Du em Bewerken wullt.

note: i18n("Add this share to the bookmarks"));
en: Label:
nds: Beteker:

en: Edit Bookmarks
nds: Leestekens bewerken

en: Remove
nds: Wegmaken

en: Workgroup:
nds: Arbeidkoppel:

en: IP Address:
nds: IP-Adress:

en: Reload
nds: Nieg laden

en: Abort
nds: Afbreken

en: Up
nds: Na baven

en: Print File
nds: Datei drucken

en: Domain:
nds: Domään:

en: File:
nds: Datei:

en: Copies:
nds: Kopien:

en: Common Options
nds: Allmeen Optschonen

en: Always remount this share
nds: Disse Freegaav jümmers wedder inhangen

en: Advanced Options
nds: Verwiedert Optschonen

en: Authentication
nds: Identiteetprööv

en: MAC Address:
nds: MAC-Adress:

en: Wake-On-LAN
nds: OpWaken-Op-LAN (WOL)

en: %1 is not a version 1.0 file.
nds: „%1“ is keen Verschoon-1.0-Datei.

en: Specify User
nds: Bruker angeven

en: User:
nds: Bruker:

en: Clear List
nds: List leddig maken

en: Foreign Share
nds: Frömd Freegaav

en: Mount Share
nds: Freegaven inhangen

en: The Internet Protocol (IP) address identifies the host in the network and indicates where it is. It has two valid formats, the one known as IP version 4 (e.g. 192.168.2.11) and the version 6 format (e.g. 2001:0db8:85a3:08d3:1319:8a2e:0370:7334).
nds: De Internet-Protokoll-(IP-)Adress maakt den Reekner in't Nettwark begäng un wiest dor op, woneem he is. Dat gifft dor twee Formaten för, vun de een as „IPv4“ (IP Verschoon 4) begäng is, de anner as Verschoon 6 („IPv6“, a.B. 2001:0db8:85a3:08d3:1319:8a2e:0370:7334).

en: The workgroup or domain identifies the peer-to-peer computer network the host is located in.
nds: De Arbeitkoppel oder Domään gifft dat Partnernettwark an, dat de Reekner tohöört.

en: Add this share to the bookmarks
nds: Disse Freegaav de Leestekens tofögen

en: If you tick this checkbox, the share will be bookmarked and you can access it e.g. through the "Bookmarks" menu entry in the main window.
nds: Maakst Du dit an, warrt de Freegaav de Leestekens toföögt. Du kannst denn a.B. över den Punkt „Leestekens“ binnen dat Hööftfinster sien Menü dor op togriepen.

note: i18n: ectx: label, entry (UseUserId), group (Mounting)
en: User ID:
nds: Bruker-Nummer:

note: i18n: ectx: label, entry (UseGroupId), group (Mounting)
en: Group ID:
nds: Koppel-Nummer:

note: i18n: ectx: label, entry (ClientCharset), group (Mounting) i18n: ectx: label, entry (UseClientCharset), group (Mounting)
en: Client character set:
nds: Client-Tekensett:

note: i18n: ectx: label, entry (ClientCharset), group (Mounting) i18n: ectx: label, entry (ServerCodepage), group (Mounting)
en: default
nds: Standard

note: i18n: ectx: label, entry (ClientCharset), group (Mounting)
en: iso8859-1
nds: ISO-8859-1

note: i18n: ectx: label, entry (ClientCharset), group (Mounting)
en: iso8859-2
nds: ISO-8859-2

note: i18n: ectx: label, entry (ClientCharset), group (Mounting)
en: iso8859-3
nds: ISO-8859-3

note: i18n: ectx: label, entry (ClientCharset), group (Mounting)
en: iso8859-4
nds: ISO-8859-4

note: i18n: ectx: label, entry (ClientCharset), group (Mounting)
en: iso8859-5
nds: ISO-8859-5

note: i18n: ectx: label, entry (ClientCharset), group (Mounting)
en: iso8859-6
nds: ISO-8859-6

note: i18n: ectx: label, entry (ClientCharset), group (Mounting)
en: iso8859-7
nds: ISO-8859-7

note: i18n: ectx: label, entry (ClientCharset), group (Mounting)
en: iso8859-8
nds: ISO-8859-8

note: i18n: ectx: label, entry (ClientCharset), group (Mounting)
en: iso8859-9
nds: ISO-8859-9

note: i18n: ectx: label, entry (ClientCharset), group (Mounting)
en: iso8859-13
nds: ISO-8859-13

note: i18n: ectx: label, entry (ClientCharset), group (Mounting)
en: iso8859-14
nds: ISO-8859-14

note: i18n: ectx: label, entry (ClientCharset), group (Mounting)
en: iso8859-15
nds: ISO-88159-5

note: i18n: ectx: label, entry (ClientCharset), group (Mounting)
en: utf8
nds: UTF-8

note: i18n: ectx: label, entry (ClientCharset), group (Mounting)
en: koi8-r
nds: KOI8-R

note: i18n: ectx: label, entry (ClientCharset), group (Mounting)
en: koi8-u
nds: KOI8-U

note: i18n: ectx: label, entry (ClientCharset), group (Mounting)
en: koi8-ru
nds: KOI8-RU

note: i18n: ectx: label, entry (ClientCharset), group (Mounting) i18n: ectx: label, entry (ServerCodepage), group (Mounting)
en: cp1251
nds: CP1251

note: i18n: ectx: label, entry (ClientCharset), group (Mounting)
en: gb2312
nds: GB2312

note: i18n: ectx: label, entry (ClientCharset), group (Mounting)
en: big5
nds: BIG5

note: i18n: ectx: label, entry (ClientCharset), group (Mounting)
en: euc-jp
nds: EUC-JP

note: i18n: ectx: label, entry (ClientCharset), group (Mounting)
en: euc-kr
nds: EUC-KR

note: i18n: ectx: label, entry (ClientCharset), group (Mounting)
en: tis-620
nds: TIS-620

note: i18n: ectx: label, entry (ServerCodepage), group (Mounting)
en: cp437
nds: CP437

note: i18n: ectx: label, entry (ServerCodepage), group (Mounting)
en: cp720
nds: CP720

note: i18n: ectx: label, entry (ServerCodepage), group (Mounting)
en: cp737
nds: CP737

note: i18n: ectx: label, entry (ServerCodepage), group (Mounting)
en: cp775
nds: CP775

note: i18n: ectx: label, entry (ServerCodepage), group (Mounting)
en: cp850
nds: CP850

note: i18n: ectx: label, entry (ServerCodepage), group (Mounting)
en: cp852
nds: CP852

note: i18n: ectx: label, entry (ServerCodepage), group (Mounting)
en: cp855
nds: CP855

note: i18n: ectx: label, entry (ServerCodepage), group (Mounting)
en: cp857
nds: CP857

note: i18n: ectx: label, entry (ServerCodepage), group (Mounting)
en: cp858
nds: CP858

note: i18n: ectx: label, entry (ServerCodepage), group (Mounting)
en: cp860
nds: CP860

note: i18n: ectx: label, entry (ServerCodepage), group (Mounting)
en: cp861
nds: CP861

note: i18n: ectx: label, entry (ServerCodepage), group (Mounting)
en: cp862
nds: CP862

note: i18n: ectx: label, entry (ServerCodepage), group (Mounting)
en: cp863
nds: CP863

note: i18n: ectx: label, entry (ServerCodepage), group (Mounting)
en: cp864
nds: CP864

note: i18n: ectx: label, entry (ServerCodepage), group (Mounting)
en: cp865
nds: CP865

note: i18n: ectx: label, entry (ServerCodepage), group (Mounting)
en: cp866
nds: CP866

note: i18n: ectx: label, entry (ServerCodepage), group (Mounting)
en: cp869
nds: CP869

note: i18n: ectx: label, entry (ServerCodepage), group (Mounting)
en: cp874
nds: CP874

note: i18n: ectx: label, entry (ServerCodepage), group (Mounting)
en: cp932
nds: CP932

note: i18n: ectx: label, entry (ServerCodepage), group (Mounting)
en: cp936
nds: CP936

note: i18n: ectx: label, entry (ServerCodepage), group (Mounting)
en: cp949
nds: CP949

note: i18n: ectx: label, entry (ServerCodepage), group (Mounting)
en: cp950
nds: CP950

note: i18n: ectx: label, entry (ServerCodepage), group (Mounting)
en: cp1250
nds: CP1250

note: i18n: ectx: label, entry (ServerCodepage), group (Mounting)
en: cp1252
nds: CP1252

note: i18n: ectx: label, entry (ServerCodepage), group (Mounting)
en: cp1253
nds: CP1253

note: i18n: ectx: label, entry (ServerCodepage), group (Mounting)
en: cp1254
nds: CP1254

note: i18n: ectx: label, entry (ServerCodepage), group (Mounting)
en: cp1255
nds: CP1255

note: i18n: ectx: label, entry (ServerCodepage), group (Mounting)
en: cp1256
nds: CP1256

note: i18n: ectx: label, entry (ServerCodepage), group (Mounting)
en: cp1257
nds: CP1257

note: i18n: ectx: label, entry (ServerCodepage), group (Mounting)
en: cp1258
nds: CP1258

note: i18n: ectx: label, entry (ServerCodepage), group (Mounting)
en: unicode
nds: Unicode

note: i18n: ectx: label, entry (MountPrefix), group (Mounting)
en: Mount prefix:
nds: Inhangprefix:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MountPrefix), group (Mounting)
en: This is the prefix where Smb4K will create the mount points and mount the remote shares.
nds: Dat is dat Prefix, mit dat Smb4K de Inhangsteden opstellt un de feern Freegaven inhangt.

note: i18n: ectx: label, entry (ForceLowerCaseSubdirs), group (Mounting)
en: Force generated subdirectories to be lower case
nds: Verdwingen, dat nieg opstellt Ünnerornern keen Grootbookstaven bargt

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ForceLowerCaseSubdirs), group (Mounting)
en: All names of the subdirectories created by Smb4K below the mount prefix will be lowercase.
nds: All Naams vun Ünnerornern, de Smb4K binnen dat Inhangprefix opstellt, warrt lüttschreven.

note: i18n: ectx: label, entry (UnmountSharesOnExit), group (Mounting)
en: Unmount all personal shares on exit
nds: Bi't Utmaken all persöönlich Freegaven uthangen

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UnmountSharesOnExit), group (Mounting)
en: Unmount all shares that belong to you when the program exits. Shares that are owned by other users are ignored.
nds: All Freegaven, de Di tohöört, bi't Utmaken vun't Programm afhangen. Freegaven, de anner Brukers tohöört, warrt nich uthangt.

note: i18n: ectx: label, entry (RemountAttempts), group (Mounting)
en: Number of remount attempts:
nds: Wedderinhang-Versöök:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (RemountAttempts), group (Mounting)
en: Set the number of attempts that are made to remount shares before Smb4K gives up.
nds: De Tall vun Versöök fastleggen, wo faken Smb4K dat Wedderinhangen versöcht, ehr dat dor mit ophöllt.

note: i18n: ectx: label, entry (RemountInterval), group (Mounting)
en: Interval between remount attempts:
nds: Tiet twischen tweemaal versöken:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (RemountInterval), group (Mounting)
en: Set the time that elapses between attempts to remount shares.
nds: De Tiet twischen fastleggen, de vergeiht, ehr Smb4K dat Inhangen nochmaal versöcht.

note: i18n: ectx: label, entry (UnmountForeignShares), group (Mounting)
en: Allow the unmounting of shares that are owned by other users
nds: Dat Afhangen vun anner Brukers ehr Freegaven tolaten

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UnmountForeignShares), group (Mounting)
en: Allow the unmounting of shares that were mounted by other users. Please think before you enable this option.
nds: Dat Afhangen vun Freegaven tolaten, de anner Brukers inhangt hebbt. Denk dor bitte noch maal över na, ehr Du dat anmaakst.

note: i18n: ectx: label, entry (ForceUnmountInaccessible), group (Mounting)
en: Force the unmounting of inaccessible shares
nds: Afhangen vun Freegaven verdwingen, wenn dat keen Togriep dor op gifft

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ForceUnmountInaccessible), group (Mounting)
en: Force the unmounting of inaccessible shares (Linux only). In case a share is inaccessible, a lazy unmount is performed. Before the actual unmount is performed, a warning dialog is shown asking to approve the unmount.
nds: Afhangen vun Freegaven verdwingen, wenn dat keen Togriep dor op gifft (bloots ünner Linux). Gifft dat keen Togriep (mehr) op en Freegaav, warrt en so nöömt fuul Afhangen (engl. „lazy“) maakt. Ehr de Afhangen redig utföhrt warrt, warrt en Wohrschoendialoog wiest.

note: i18n: ectx: label, entry (DetectAllShares), group (Mounting)
en: Detect all shares that are mounted on the system
nds: All inhangt Freegaven binnen dat Systeem opdecken

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DetectAllShares), group (Mounting)
en: You will not only see the shares that were mounted and are owned by you, but also all other mounts using the SMBFS and CIFS file system that are present on the system.
nds: Een süht denn nich bloots de Freegaven, de een sülven tohöört un de een sülven inhangt hett, man ok all anner vörhannen Inhangen op't Systeem, de dat SMBFS- oder CIFS-Dateisysteem bruukt.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseUserId), group (Mounting) i18n: ectx: whatsthis, entry (UserId), group (Mounting)
en: This is the user ID (a number) that the files and directories of the mounted share will have. If you are using the CIFS filesystem under Linux and the remote server supports the CIFS Unix Extensions, this setting will be ignored unless the assignment of the user ID is forced.
nds: Dat is de Bruker-ID (en Tall), de för de Dateien un Ornern op dat inhangte Dateisysteem bruukt warrt. Bruukst Du bi Linux dat CIFS-Dateisysteem un ünnerstütt de anner Server de CIFS-Unix-Verwiederen, warrt disse Instellen övergahn, wenn dat Towiesen vun de Bruker-ID nich verdwingen deist.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseGroupId), group (Mounting) i18n: ectx: whatsthis, entry (GroupId), group (Mounting)
en: This is the group ID (a number) that the files and directories of the mounted share will have. If you are using the CIFS filesystem under Linux and the remote server supports the CIFS Unix Extensions, this setting will be ignored unless the assignment of the group ID is forced.
nds: Dat is de Koppel-ID (en Tall), de för de Dateien un Ornern op dat inhangte Dateisysteem bruukt warrt. Bruukst Du bi Linux dat CIFS-Dateisysteem un ünnerstütt de anner Server de CIFS-Unix-Verwiederen, warrt disse Instellen övergahn, wenn dat Towiesen vun de Koppel-ID nich verdwingen deist.

note: i18n: ectx: label, entry (UseRemoteFileSystemPort), group (Mounting)
en: File system port:
nds: Dateisysteemport:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseRemoteFileSystemPort), group (Mounting) i18n: ectx: whatsthis, entry (RemoteFileSystemPort), group (Mounting)
en: This is the port that is exclusively used to mount shares from remote servers. The default value is 445 (CIFS file system).
nds: Dat is de Port, de bloots bi't Inhagen vun Freegaven vun feern Servers bruukt warrt. De Standardweert is 445 (CIFS-Dateisysteem),

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseClientCharset), group (Mounting) i18n: ectx: whatsthis, entry (ClientCharset), group (Mounting)
en: This is the character set that is used by the client side (i.e. your side) either to convert local path names to and from Unicode (CIFS, Linux) or for codepage to charset translations (SMBFS, FreeBSD). If you keep the default setting, Smb4K will try to automatically determine the charset by looking up the "unix charset" option in the smb.conf.
nds: Dat is de Tekensett, mit den op den Client (d.h. Dien Reekner) lokaal Padden ut un na Unicode ümwannelt warrt (op CIFS un Linux), oder mit den Kodesiet- to Tekensettüwanneln utföhrt warrt (bi SMBFS op FreeBSD). Ännerst Du de Standardinstellen nich, versöcht Smb4K dat un stellt den richtigen Tekensett över de Optschoon „unix charset“ binnen Dien „smb.conf“ fast.

note: i18n: ectx: label, entry (UseWriteAccess), group (Mounting)
en: Write access:
nds: Schrievtogriep:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseWriteAccess), group (Mounting) i18n: ectx: whatsthis, entry (WriteAccess), group (Mounting)
en: Here you can choose if the shares should be mounted in read-write or read-only mode.
nds: Hier kannst Du fastleggen, wat de Freegaven lees- un schriefbor oder bloots leesbor inhangt warrt.

note: i18n: ectx: label, entry (WriteAccess), group (Mounting)
en: read-write
nds: lees- un schriefbor

note: i18n: ectx: label, entry (WriteAccess), group (Mounting)
en: read-only
nds: bloots-leesbor

note: i18n: ectx: label, entry (ForceUID), group (Mounting)
en: Definitely assign the UID
nds: Towiesen vun de UID verdwingen

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ForceUID), group (Mounting)
en: Instruct the client (i.e. your side) to ignore any user ID (UID) provided by the server for files and directories and to always assign the owner to be the value of the transmitted UID.
nds: Den Client (d.h. Dien Reekner) anwiesen, he schall de vun den Server angeven Bruker-ID (UID) för Dateien un Ornern övergahn un jümmers de överdregen UID as Eegner towiesen.

note: i18n: ectx: label, entry (ForceGID), group (Mounting)
en: Definitely assign the GID
nds: Towiesen vun de GID verdwingen

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ForceGID), group (Mounting)
en: Instruct the client (i.e. your side) to ignore any group ID (GID) provided by the server for files and directories and to always assign the owner to be the value of the transmitted GID.
nds: Den Client (d.h. Dien Reekner) anwiesen, he schall de vun den Server angeven Koppel-ID (GID) för Dateien un Ornern övergahn un jümmers de överdregen GID as Eegner towiesen.

note: i18n: ectx: label, entry (PermissionChecks), group (Mounting)
en: Do permission checks
nds: Verlöven pröven

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PermissionChecks), group (Mounting)
en: The client side (i.e. your side) will check if you have the right UID/GID to manipulate a file or directory. You might want to switch this feature off if the server(s) support the CIFS Unix Extensions and you are not allowed to access the files and directories. This setting does not affect the normal ACL check.
nds: De Client (d.h. Dien Reekner) pröövt, wat Du de richtige UID/GID för't Ännern vun en Datei oder Orner hest. Du kannst disse Funkschoon utmaken, wenn de Server de CIFS-Unix-Verwiedern ünnerstütten deit un Du nich op de Dateien un Ornern togriepen dörvst. Disse Instellen warkt sik nich op de normale TKL-Prööv ut.

note: i18n: ectx: label, entry (ClientControlsIDs), group (Mounting)
en: Attempt to set UID and GID
nds: Dat versöken un UID un GID fastleggen

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ClientControlsIDs), group (Mounting)
en: In case the server supports the CIFS Unix Extensions, the client side (i.e. your side) attempts to set the effective UID and GID of the current process on newly created files, directories and devices. If this feature is turned off, the server will set the UID and GID to the default for the share. It is recommended that you read the manual page of mount.cifs before you change this setting.
nds: Wenn de Server de CIFS-Unix-Verwiedern ünnerstütten deit, versöcht de Client (d.h. Dien Reekner) dat un sett de EUID un EGID vun den aktuellen Perzess för nieg opstellt Dateien, Ornern un Reedschappen. Is disse Funkschoon utmaakt, sett de Server UID un GID op den Standardweert för disse Freegaav. Lees bitte de „man“-Siet vun „mount.cifs“, ehr Du hier wat ännerst.

note: i18n: ectx: label, entry (ServerInodeNumbers), group (Mounting)
en: Use server inode numbers
nds: Den Server sien Inode-Nummern bruken

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ServerInodeNumbers), group (Mounting)
en: Use inode numbers (unique persistent file identifiers) returned by the server instead of automatically generating temporary inode numbers on the client side.
nds: De Inode-Nummern (eenkennig duerhaftig Nummern för de Dateien) bruken, de de Server levert, un nich automaatsch temporeer Inode-Nummern op den Client-Reekner opstellen.

note: i18n: ectx: label, entry (TranslateReservedChars), group (Mounting)
en: Translate reserved characters
nds: Reserveert Tekens överdregen

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TranslateReservedChars), group (Mounting)
en: Translate six of the seven reserved characters (including the colon, question mark, pipe, asterisk, greater than and less than characters but not the backslash) to remap range (above 0xF000). This allows you to open files that were created with such characters. This has no effect if the server does not support Unicode.
nds: Söss vun de söven reserveert Tekens (Dubbelpunkt, Fraagteken, Pielrecht Streek, Steern, Grötter As un Lütter As, man nich den Torüchstreek) na't towiest Rebeet (baven 0xF000) toornen. So laat sik Dateien opmaken, de ehr Naams reserveert Tekens bargt. Disse Instellen warkt sik nich ut, wenn de Server Unicode nich ünnerstütten deit.

note: i18n: ectx: label, entry (UseSmbProtocolVersion), group (Mounting)
en: SMB protocol version:
nds: SMB-Protokollverschoon:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseSmbProtocolVersion), group (Mounting) i18n: ectx: whatsthis, entry (SmbProtocolVersion), group (Mounting)
en: Define which version of the SMB protocol is to be used.
nds: De Verschoon vun't SMB-Protokoll fastleggen, de Du bruken wullt.

note: i18n: ectx: label, entry (SmbProtocolVersion), group (Mounting)
en: 1.0 (Classic CIFS/SMBv1 protocol)
nds: 1.0 (Klass'sch CIFS-/SMBv1-Protokoll)

note: i18n: ectx: label, entry (UseCacheMode), group (Mounting)
en: Cache mode:
nds: Twischenspieker-Bedrief:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseCacheMode), group (Mounting) i18n: ectx: whatsthis, entry (CacheMode), group (Mounting)
en: Define how read and write requests are handled. In case you choose to not cache file data at all, the client never utilizes the cache for normal reads and writes. It always accesses the server directly to satisfy a read or write request. If you choose to follow the CIFS/SMB2 protocol strictly, the cache is only trusted if the client holds an oplock. If the client does not hold an oplock, then the client bypasses the cache and accesses the server directly to satisfy a read or write request. Choosing to allow loose caching semantics can sometimes provide better performance on the expense of cache coherency. This option might cause data corruption, if several clients access the same set of files on the server at the same time. Because of this, the strict cache mode is recommended.
nds: Fastleggen, wodennig Lees- un Schriefanfragen afarbeidt warrt. Wullt Du gor keen Dateidaten twischenspiekern, bruukt de Client de Twischenspieker nienich för normaal Lees- oder Schriefakschonen; he griept denn bi Lees- un Schriefanfragen jümmers direktemang op den Server to. Wullt Du Di streng na't CIFS-/SMB2-Protokoll hollen, warrt den Twischenspieker bloots troot, wenn de Client en so nöömt OpLock hett. Hett he dat nich, ümgeiht de Client den Twischenspieker un griept bi Lees- un Schriefanfragen direktemang op den Server to. Lettst Du weniger streng Twischenspiekerregeln to, magst sik dat goot op de Leisten utwarken, man op Kösten vun den Twischenspieker sien Stimmigkeit. Dat kann to schaadhaftig Daten föhren, wenn mehr Clients to de sülve Tiet op de sülven Dateien op den Server togriepen doot. Dorüm is de strenge Twischenspiekerbedrief anraadt.

note: i18n: ectx: label, entry (CacheMode), group (Mounting)
en: Do not cache file data at all
nds: Gor keen Dateidaten twischenspiekern

note: i18n: ectx: label, entry (CacheMode), group (Mounting)
en: Follow the CIFS/SMB2 protocol strictly
nds: Streng na't CIFS-/SMB2-Protokoll hollen

note: i18n: ectx: label, entry (CacheMode), group (Mounting)
en: Allow loose caching semantics
nds: Nagevern Twischenspiekerregeln bruken

note: i18n: ectx: label, entry (UseSecurityMode), group (Mounting)
en: Security mode:
nds: Sekerheitbedrief:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseSecurityMode), group (Mounting) i18n: ectx: whatsthis, entry (SecurityMode), group (Mounting)
en: Security mode for mount.cifs. To be able to use this mode, the CIFS kernel module 1.40 or later is required.
nds: Sekerheitbedrief för „mount.cifs“. Du bruukst dat CIFS-Kernelmoduul in de Verschoon 1.40 oder grötter, wenn Du disse Bedriefoort bruken wullt.

note: i18n: ectx: label, entry (SecurityMode), group (Mounting)
en: Connect as a null user (no name)
nds: As „Nullbruker“ (ahn Naam) tokoppeln

note: i18n: ectx: label, entry (SecurityMode), group (Mounting)
en: Kerberos 5 authentication
nds: Kerberos-5-Identiteetprööv

note: i18n: ectx: label, entry (SecurityMode), group (Mounting)
en: Kerberos 5 authentication and packet signing
nds: Identiteetprööv un Paketünnerschrieven mit Kerberos-5

note: i18n: ectx: label, entry (SecurityMode), group (Mounting)
en: NTLM protocol
nds: NTLM-Protokoll

note: i18n: ectx: label, entry (SecurityMode), group (Mounting)
en: NTLM protocol and packet signing
nds: NTLM-Protokoll un -Paketünnerschrieven

note: i18n: ectx: label, entry (SecurityMode), group (Mounting)
en: NTLMv2 protocol
nds: NTLMv2-Protokoll

note: i18n: ectx: label, entry (SecurityMode), group (Mounting)
en: NTLMv2 protocol and packet signing
nds: NTLMv2-Protokoll un -Paketünnerschrieven

note: i18n: ectx: label, entry (SecurityMode), group (Mounting)
en: NTLMSSP protocol
nds: NTLMSSP-Protokoll

note: i18n: ectx: label, entry (SecurityMode), group (Mounting)
en: NTLMSSP protocol and packet signing
nds: NTLMSSP-Protokoll un -Paketünnerschrieven

note: i18n: ectx: label, entry (UseCustomCifsOptions), group (Mounting)
en: Additional options:
nds: Anner Optschonen:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseCustomCifsOptions), group (Mounting) i18n: ectx: whatsthis, entry (CustomCIFSOptions), group (Mounting)
en: Here you can enter advanced options for the CIFS file system in a comma-separated list (refer to the manual page of mount.cifs to learn more). The list will be added AS IS to the "-o" argument of mount.cifs. Please do not enter options that have already been defined in the configuration dialog.
nds: Hier kannst Du bito Optschonen för't CIFS-Dateisysteem as mit Kommas tosamensett List angeven (kiek bitte op de „man“-Siet vun „mount.cifs“ na, wenn Du mehr weten wullt). De List warrt SO AS SE IS na't „-o“-Argument vun „mount.cifs“ anföögt. Bitte keen Optschonen angeven, de al binnen den Instellendialoog fastleggt sünd.

en: <p>The share <b>%1</b> has been mounted to <b>%2</b>.</p>
nds: <p>De Freegaav <b>%1</b> wöör op <b>%2</b> inhangt.</p>

en: <p>The share <b>%1</b> has been unmounted from <b>%2</b>.</p>
nds: <p>De Freegaav <b>%1</b> wöör vun <b>%2</b> afhangt.</p>

en: <p>Opening the wallet <b>%1</b> failed.</p>
nds: <p>Opmaken vun de Knipp <b>%1</b> is fehlslaan.</p>

en: <p>The credentials stored in the wallet could not be accessed. There is either no wallet available or it could not be opened.</p>
nds: <p>Dta Togriepen op de Anmelldaten binnen de Knipp hett nich funkscheneert. Dor is keen Knipp verföögbor oder se lett sik nich opmaken.</p>

en: <p>The mimetype <b>%1</b> is not supported for printing. Please convert the file to PDF or Postscript and try again.</p>
nds: <p>De MIME-Typ <b>%1</b> warrt bi't Drucken nich ünnerstütt. Wannel de Datei bitte na PDF oder PostScript üm un versöök dat denn nochmaal.</p>

en: <p>The bookmark for share <b>%1</b> already exists and will be skipped.</p>
nds: <p>Dat gifft dat Leesteken för de Freegaav <b>%1</b> al, se warrt utlaten.</p>

en: <p>The label <b>%1</b> of the bookmark for the share <b>%2</b> is already being used and will automatically be renamed.</p>
nds: <p>De Beteker <b>%1</b> för't de Freegaav <b>%2</b> ehr Leesteken is al in Bruuk, he warrt automaatsch ümnöömt.</p>

en: <p>Mounting the share <b>%1</b> failed:</p><p><tt>%2</tt></p>
nds: <p>Inhangen vun de Freegaav <b>%1</b> is fehlslaan:</p><p><tt>%2</tt></p>

en: <p>Mounting the share <b>%1</b> failed.</p>
nds: <p>Inhangen vun de Freegaav <b>%1</b> is fehlslaan.</p>

en: <p>Unmounting the share <b>%1</b> from <b>%2</b> failed:</p><p><tt>%3</tt></p>
nds: <p>Afhangen vun de Freegaav <b>%1</b> vun <b>%2</b> is fehlslaan:</p><p><tt>%3</tt></p>

en: <p>Unmounting the share <b>%1</b> from <b>%2</b> failed.</p>
nds: <p>Afhangen vun de Freegaav <b>%1</b> vun <b>%2</b> is fehlslaan.</p>

en: <p>You are not allowed to unmount the share <b>%1</b> from <b>%2</b>. It is owned by the user <b>%3</b>.</p>
nds: <p>Du muttst de Freegaav <b>%1</b> nich vun <b>%2</b> afhangen; se höört den Bruker <b>%3</b> to.</p>

en: <p>Synchronizing <b>%1</b> with <b>%2</b> failed:</p><p><tt>%3</tt></p>
nds: <p>Synkroniseren vun <b>%1</b> mit <b>%2</b> is fehlslaan:</p><p><tt>%3</tt></p>

en: Disk
nds: Fastplaat

en: Printer
nds: Drucker

en: Source
nds: Born

en: Destination
nds: Teel

en: Synchronization
nds: Synkroniseren

en: Swap source and destination
nds: Born un Teel tuschen

en: Synchronize
nds: Synkroniseren

en: Synchronize the destination with the source
nds: Teel mit Born synkroniseren

en: Source:
nds: Born:

en: Destination:
nds: Teel:

en: <qt>Please enter a username and a password for the host <b>%1</b>.</qt>
nds: <qt>Bitte Brukernaam un Passwoort för Reekner <b>%1</b> ingeven.</qt>

en: <qt>Please enter a username and a password for the share <b>%1</b>.</qt>
nds: <qt>Bitte Brukernaam un Passwoort för Freegaav <b>%1</b> ingeven.</qt>
