smb4k - en to nds translation catalogue (80 entries)

en: Developer
nds: Schriever

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
nds: &Datei

note: i18n: ectx: Menu (network)
en: &Network
nds: &Nettwark

note: i18n: ectx: Menu (shares)
en: Sh&ares
nds: &Freegaven

note: i18n: ectx: Menu (bookmarks)
en: &Bookmarks
nds: &Leestekens

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
nds: &Instellen

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
nds: Hööft-Warktüüchbalken

en: Bookmarks
nds: Leestekens

en: &Edit Bookmarks
nds: &Leestekens bewerken

en: Add &Bookmark
nds: &Leesteken tofögen

en: User Interface
nds: Böversiet

en: Network
nds: Nettwark

en: Mounting
nds: Inhangen

en: Authentication
nds: Identiteetprööv

en: Synchronization
nds: Synkroniseren

en: Load
nds: Laden

en: Save
nds: Sekern

en: Edit
nds: Bewerken

en: Remove
nds: Wegmaken

en: Default Login
nds: Standardanmellen

en: Clear List
nds: List leddig maken

en: Directories
nds: Ornern

en: Behavior
nds: Bedregen

en: Common Options
nds: Allmeen Optschonen

en: Choose a different user
nds: Söök en anner Bruker ut.

en: Choose a different group
nds: Söök en anner Koppel ut.

en: Advanced Options
nds: Verwiedert Optschonen

en: General
nds: Allmeen

en: File Transfer
nds: Dateiöverdregen

en: File Deletion
nds: Dateien wegdoon

en: Filter Rules
nds: Filterregeln

en: Filtering
nds: Filtern

en: Checksums
nds: Pröövsummen

en: Main Window
nds: Hööftfinster

en: Shares View
nds: Freegavenansicht

en: Dock Widgets
nds: Stüerelementen andocken

en: Mounted Shares
nds: Inhangt Freegaven

en: Docking
nds: Andocken

en: Sending file to printer %1...
nds: Datei warrt na Drucker %1 sendt....

en: Done.
nds: Fardig.

en: %1 has been mounted successfully.
nds: "%1" wöör mit Spood inhangt.

en: %1 has been unmounted successfully.
nds: "%1" wöör mit Spood afhangt.

en: Synchronizing %1
nds: %1 warrt synkroniseert

en: Type
nds: Typ

en: IP Address
nds: IP-Adress

en: Comment
nds: Kommentar

en: Scan Netwo&rk
nds: &Nettwark dörkieken

en: &Abort
nds: &Afbreken

en: &Search
nds: &Söken

en: &Open Mount Dialog
nds: Inhangdialoog &opmaken

en: Au&thentication
nds: &Identiteetprööv

en: Pre&view
nds: &Vöransicht

en: &Print File
nds: &Datei drucken

en: &Mount
nds: &Inhangen

en: &Unmount
nds: &Afhangen

en: Scan Compute&r
nds: Reekner dö&rkieken

en: Scan Wo&rkgroup
nds: Arbeidkoppel dö&rkieken

en: Search
nds: Söken

en: U&nmount All
nds: All afha&ngen

en: Unmount
nds: Afhangen

en: Add Bookmark
nds: Leesteken tofögen

en: Synchronize
nds: Synkroniseren

en: Open with Konsole
nds: Mit Konsool opmaken

en: Open with File Manager
nds: Mit Dateipleger opmaken

en: Icon View
nds: Lüttbildansicht

en: List View
nds: Listansicht

en: S&ynchronize
nds: S&ynkroniseren

en: Open with Konso&le
nds: Mit Konsoo&l opmaken

en: Open with F&ile Manager
nds: Mit Date&ipleger opmaken

en: yes
nds: Jo

en: no
nds: Nee

en: Type:
nds: Typ:

en: Workgroup
nds: Arbeidkoppel

en: Host
nds: Reekner

en: Comment:
nds: Kommentar:

en: IP Address:
nds: IP-Adress:

en: Workgroup:
nds: Arbeidkoppel:

en: unknown
nds: nich begäng

en: %1 free of %2 (%3 used)
nds: %1 free vun %2 (%3 bruukt)

en: Owner:
nds: Eegner:
