smb4k-core - en to sk translation catalogue (382 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (MainWindowTabOrientation), group (UserInterface)
en: Tab orientation:
sk: Orientácia karty:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MainWindowTabOrientation), group (UserInterface)
en: Set the tab orientation for the tabified dock widgets.
sk: Nastavte orientáciu kariet pre tabuizované widgety doku.

note: i18n: ectx: label, entry (MainWindowTabOrientation), group (UserInterface)
en: Top
sk: Hore

note: i18n: ectx: label, entry (MainWindowTabOrientation), group (UserInterface)
en: Bottom
sk: Dole

note: i18n: ectx: label, entry (MainWindowTabOrientation), group (UserInterface)
en: Left
sk: Vľavo

note: i18n: ectx: label, entry (MainWindowTabOrientation), group (UserInterface)
en: Right
sk: Vpravo

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCustomBookmarkLabel), group (UserInterface)
en: Show custom bookmark label if available
sk: Zobraziť vlastný popis záložky, ak je dostupný

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowCustomBookmarkLabel), group (UserInterface)
en: Do not show the name of the share that is represented by the bookmark but the custom label that was defined in the bookmark editor.
sk: Nezobrazovať názov zdieľania, ktoré je reprezentované záložkou, ale vlastný popis, ktorý bol definovaný v editore záložiek.

note: i18n: ectx: label, entry (StartMainWindowDocked), group (UserInterface)
en: Start docked
sk: Spustiť dokované

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (StartMainWindowDocked), group (UserInterface)
en: Start the application docked to the system tray, i.e. only the system tray widget is shown and the main window is hidden. You can bring the main window up by clicking on the system tray widget or by choosing "Restore" from its popup menu.
sk: Spustiť aplikáciu ukotvenú na systémovej lište, t.j. je zobrazený iba prvok systémovej lišty a hlavné okno je skryté. Hlavné okno môžete zobraziť až po kliknutí na prvok na systémovej lište alebo voľbou "Obnoviť" z jeho kontextového menu.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowType), group (UserInterface)
en: Show the type of the share
sk: Zobraziť typ zdieľania

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowType), group (UserInterface)
en: The type of a share will be displayed in a separate column in the network neighborhood browser. It can either be Disk, Print or IPC.
sk: Typ zdieľania sa zobrazí v samostatnom stĺpci v sieťovom prehliadač. Môže to byť buď Disk, Tlač alebo IPC.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowIPAddress), group (UserInterface)
en: Show the IP address of the server
sk: Zobraziť IP adresu servera

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowIPAddress), group (UserInterface)
en: The IP address of the server will be displayed in a separate column in the network neighborhood browser.
sk: IP adresa servera sa zobrazí v oddelenom stĺpci v sieťovom prehliadači.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowComment), group (UserInterface)
en: Show the comment
sk: Zobraziť komentár

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowComment), group (UserInterface)
en: The comment describing the server or share will be displayed in a separate column in the network neighborhood browser.
sk: Komentár popisujúci server alebo zdieľanie sa zobrazí v samostatnom stĺpci v sieťovom prehliadači.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowNetworkItemToolTip), group (UserInterface)
en: Show tooltips for network items
sk: Zobraziť nástrojové tipy pre sieťové položky

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowNetworkItemToolTip), group (UserInterface)
en: The tooltip shows various information about the current network item.
sk: Nástrojový tip zobrazí rôzne informácie o aktuálnej sieťovej položke.

note: i18n: ectx: label, entry (AutoExpandNetworkItems), group (UserInterface)
en: Automatically expand domains and hosts
sk: Automaticky rozbaliť domény a hostiteľov

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AutoExpandNetworkItems), group (UserInterface)
en: Automatically expand domain and host items when a list of associated network items (domain members or shares) is added or updated. Please note that a domain or host item will always be expanded when you execute it.
sk: Automaticky rozbaliť položky domén a hostiteľov, ak je pridaný alebo aktualizovaný zoznam pridružených sieťových položiek (členovia domény alebo zdieľania). Doménová alebo hostiteľská položka bude vždy rozbalená, keď ju spustíte.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowShareToolTip), group (UserInterface)
en: Show tooltips for mounted shares
sk: Zobraziť nástrojové tipy pre pripojené zdieľania

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowShareToolTip), group (UserInterface)
en: The tooltip shows various information about the current share.
sk: Nástrojový tip zobrazí rôzne informácie o aktuálnom zdieľaní.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SharesViewMode), group (UserInterface)
en: This setting determines the view mode of the shares view. There are two modes: the icon view and the list view.
sk: Toto nastavenie určuje režim pohľadu zdieľaní. Sú dva režimy: ikony a zoznam.

note: i18n: ectx: label, entry (SharesViewMode), group (UserInterface)
en: Icon View
sk: Zobrazenie s ikonami

note: i18n: ectx: label, entry (SharesViewMode), group (UserInterface)
en: List View
sk: Pohľad zoznamu

note: i18n: ectx: label, entry (LargeNetworkNeighborhood), group (Network)
en: This computer is on a large network neighborhood
sk: Tento počítač je vo veľkom sieťovom okolí

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (LargeNetworkNeighborhood), group (Network)
en: In case your computer is on a large network neighborhood, discovering all workgroups, hosts and shares might take a long time, since in the default configuration all local master browsers are queried. Enabling this setting limits the number of used local master browsers to three. This can reduced the time consumption on large network neighborhoods considerably.
sk: V prípade, že váš počítač je na veľkej sieti, zistenie všetkých pracovných skupín, hostiteľov a zdieľaní môže zabrať dlhý čas, pretože predvolené nastavenia všetkých hlavných prehliadačov sa zisťujú. Povolenie tohto nastavenia obmedzí počet použitých hlavných prehliadačov na tri. Toto môže výrazne znížiť potrebný čas na veľkých sieťach.

note: i18n: ectx: label, entry (MasterBrowsersRequireAuth), group (Network)
en: Master browsers require authentication
sk: Hlavné prehliadače vyžadujú overenie

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MasterBrowsersRequireAuth), group (Network)
en: The master browsers in your network neighborhood require a login to return the browse list. This setting is rarely needed.
sk: Hlavné prehliadače vo vašom sieťovom okolí požadujú overenie, aby vrátili zoznam prehliadania. Toto nastavenie je potrebné zriedkakedy.

note: i18n: ectx: label, entry (UseKerberos), group (Network)
en: Use Kerberos for authentication
sk: Použiť Kerberos na overenie

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseKerberos), group (Network)
en: Use Kerberos for authentication. This is only useful in an Active Directory environment.
sk: Použiť overenie s Kerberos. Toto je užitočné iba v prostredí Active Directory.

note: i18n: ectx: label, entry (UseWinbindCCache), group (Network)
en: Use Winbind ccache for authentication
sk: Použiť Winbind ccache pre overovanie

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseWinbindCCache), group (Network)
en: Use the Winbind ccache for authentication.
sk: Použiť Winbind ccache pre overovanie.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseEncryptionLevel), group (Network) i18n: ectx: whatsthis, entry (EncryptionLevel), group (Network)
en: Set the level of encryption that is used for making connections.
sk: Nastaviť úroveň šifrovania, ktorá sa použije na vytvorenie pripojení.

note: i18n: ectx: label, entry (EncryptionLevel), group (Network)
en: None
sk: Žiadne

note: i18n: ectx: label, entry (EncryptionLevel), group (Network)
en: Request
sk: Požiadavka

note: i18n: ectx: label, entry (EncryptionLevel), group (Network)
en: Require
sk: Vyžadované

note: i18n: ectx: label, entry (PreviewHiddenItems), group (Network)
en: Preview hidden files and directories
sk: Náhľady skrytých súborov a adresárov

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PreviewHiddenItems), group (Network)
en: Preview hidden files and directories. The hidden files and directories are those whose names begin with a period. They are usually needed for very specific purposes (storing the configuration information for an application, etc.). Since they are not of any importance for your regular work, you normally do not need to enable this feature.
sk: Náhľad skrytých súborov a adresárov. Skryté súbory a adresáre sú tie, ktorých názov sa začína bodkou. Sú potrebné hlavne na veľmi špecifické účely (uloženie konfiguračných nastavení pre aplikácie atď.). Keďže normálne nie sú potrebné pre vašu bežnú prácu, nepotrebujete povolovať túto funkciu.

note: i18n: ectx: label, entry (DetectPrinterShares), group (Network)
en: Detect printer shares
sk: Zistiť zdieľania tlačiarní

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DetectPrinterShares), group (Network)
en: Printer shares are detected.
sk: Zdieľania tlačiarní boli zistené.

note: i18n: ectx: label, entry (DetectHiddenShares), group (Network)
en: Detect hidden shares
sk: Zistiť skryté zdieľania

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DetectHiddenShares), group (Network)
en: Hidden shares are detected. Hidden shares are ending with a $ sign, e.g. Musik$ or IPC$.
sk: Skryté zdieľania sú detekované. Skryté zdieľania sa končia znakom $ napr. Hudba$ alebo IPC$.

note: i18n: ectx: label, entry (EnableWakeOnLAN), group (Network)
en: Enable Wake-On-LAN features
sk: Povoliť funkcie Wake-On-LAN

note: i18n: ectx: label, entry (WakeOnLANWaitingTime), group (Network)
en: Waiting time:
sk: Čas čakana:

note: i18n: ectx: label, entry (UseWallet), group (Authentication)
en: Save logins in a wallet
sk: Uložiť prihlásenia v peňaženke

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseWallet), group (Authentication)
en: Use a wallet to store the login. The username and password are stored encrypted on your hard drive. If this setting is disabled, the login is not stored permanently but only temporarily.
sk: Použite peňaženku na uloženie prihlásenia. Požívateľské meno a heslo sú uložené zašifrované na vašom pevnom disku. Ak je toto nastavenie vypnuté, prihlásenie nie je uložené natrvalo, ale len dočasne.

note: i18n: ectx: label, entry (UseDefaultLogin), group (Authentication)
en: Use a default login
sk: Použiť predvolené prihlásenie

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseDefaultLogin), group (Authentication)
en: Enable the usage of a default login. The provided data is used by default to authenticate to a remote server. This is very useful e.g. if you are working in an Active Directory environment or an NT domain.
sk: Povoliť použitie predvoleného prihlásenie. Poskytnuté údaje sú využívajú v predvolenom nastavení pri overení na vzdialenom serveri. Toto je veľmi užitočné, napr. ak pracujete v prostredí služby Active Directory alebo NT doméne.

note: i18n: ectx: label, entry (RsyncPrefix), group (Synchronization)
en: Synchronization prefix:
sk: Predpona synchronizácie:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (RsyncPrefix), group (Synchronization)
en: Under this prefix the destination directory for the synchronization will be created. However, if you want to store the data of a particular share elsewhere, you will be able to choose a different path before the actual synchronization begins.
sk: S touto predponou bude vytvorený cieľový adresár pre synchronizáciu. Avšak, ak chcete ukladať dáta z určitého zdieľania inde, budete mať možnosť vybrať si inú cestu, než začne skutočná synchronizácia.

note: i18n: ectx: label, entry (ArchiveMode), group (Synchronization)
en: Archive mode
sk: Archivačný režim

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ArchiveMode), group (Synchronization)
en: Use archive mode (-a, --archive). This is a short form of -rlptgoD.
sk: Použiť archivačný režim (-a, --archive). Toto je krátka forma -rlptgoD.

note: i18n: ectx: label, entry (RecurseIntoDirectories), group (Synchronization)
en: Recurse into subdirectories
sk: Vstupovať do podadresárov

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (RecurseIntoDirectories), group (Synchronization)
en: Recurse into directories (-r, --recursive).
sk: Vstupovať do adresárov  (-r, --recursive).

note: i18n: ectx: label, entry (UpdateTarget), group (Synchronization)
en: Update files
sk: Aktualizovať súbory

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UpdateTarget), group (Synchronization)
en: Update files in the destination directory that are older than in the source directory (-u, --update).
sk: Aktualizovať súbory v cieľovom adresári, ktoré sú staršie ako v zdrojom adresári (-u, --update).

note: i18n: ectx: label, entry (UpdateInPlace), group (Synchronization)
en: Update files in place
sk: Aktualizovať súbory na mieste

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UpdateInPlace), group (Synchronization)
en: Update destination files in-place (--inplace). By default, rsync first creates a new copy of a file and moves it into place after its transfer finished. If you enable this feature, no copy will be created but the destination file will immediately be overwritten instead. An exception to this is if you combine this option with --backup.
sk: Aktualizovať cieľové súbory v mieste (--inplace). V predvolenom nastavení, rsync najskôr vytvorí novú kópiu súboru a presunie ju na miesto po dokončení prenosu. Ak povolíte túto vlastnosť, nebude vytvorená žiadna kópia, ale namiesto toho bude okamžite prepísaný cieľový súbor. Výnimkou k tomuto je, ak  túto voľbu skombinujete s --backup.

note: i18n: ectx: label, entry (RelativePathNames), group (Synchronization)
en: Use relative path names
sk: Použiť relatívne názvy ciest

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (RelativePathNames), group (Synchronization)
en: Use relative paths (-R, --relative). This means that the full path names specified on the command line are sent to the server rather than just the last parts of the file names.
sk: Použiť relatívne cesty (-R, --relative). To znamená, že všetky plné názvy ciest uvedené v príkazovom riadku sú odoslané skôr na server, než na posledné časti názvov súborov.

note: i18n: ectx: label, entry (NoImpliedDirectories), group (Synchronization)
en: Do not send implied directories
sk: Neposielať úplné adresáre

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (NoImpliedDirectories), group (Synchronization)
en: Do not send implied directories with --relative (--no-implied-dirs). This means that the corresponding path elements on the destination system are left unchanged if they exist, and any missing implied directories are created with default attributes. This even allows these implied path elements to have big differences, such as being a symlink to a directory on one side of the transfer, and a real directory on the other side.
sk: Neposielať nepriamo vyjadrené adresáre s --relative (--no-implied-dirs). To znamená, že zodpovedajúce časti cesty na cieľovom systéme sú ponechané bez zmeny, ak existujú, a prípadné chýbajúce 	implicitný adresáre sú vytvorený s predvolenými atribútmi. Toto tiež umožňuje týmto elementom nepriamo vyjadrenej cesty mať veľké rozdiely, ako napríklad byť symbolickým odkazom na adresár na jednej strane prenosu a skutočným adresárom na druhej strane.

note: i18n: ectx: label, entry (TransferDirectories), group (Synchronization)
en: Transfer directories without recursing
sk: Prenášať adresáre bez rekurzie

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TransferDirectories), group (Synchronization)
en: Transfer directories without recursing (-d, --dirs). This means that all top-level subdirectories are transferred but without their contents.
sk: Prenos adresárov bez rekurzie (-d, --dirs). To znamená, že všetky podadresáre najvyššej úrovne sa prenesú, ale bez ich obsahu.

note: i18n: ectx: label, entry (CompressData), group (Synchronization)
en: Compress data during transfer
sk: Komprimovať dáta počas prenosu

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CompressData), group (Synchronization)
en: Compress data during transfer (-z, --compress). This significantly reduces the amount of data that is being transferred. You may want to use this option, if you have a slow connection.
sk: Komprimovať dáta počas prenosu (-z, --compress). Tým sa podstatne znižuje množstvo dát, ktoré sa prenášajú. Možno by ste mali použiť túto voľbu, ak máte pomalé pripojenie.

note: i18n: ectx: label, entry (UseCompressionLevel), group (Synchronization)
en: Set compression level:
sk: Nastaviť úroveň kompresie:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseCompressionLevel), group (Synchronization)
en: Explicitly set the compression level to use (--compress-level=NUM). If NUM is non-zero, the --compress argument is implied.
sk: Explicitne nastaviť úroveň kompresie (--compress-level=NUM). Ak NUM nie je nula, použije sa parameter --compress.

note: i18n: ectx: label, entry (CompressionLevel), group (Synchronization)
en: The value for the UseCompressionLevel config entry
sk: Hodnota pre položku nastavenia UseCompressionLevel

note: i18n: ectx: label, entry (UseSkipCompression), group (Synchronization)
en: Skip compression for following file suffixes:
sk: Preskočiť kompresiu pre nasledovné prípony súborov:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseSkipCompression), group (Synchronization)
en: Overwrite the list of file suffixes that will not be compressed (--skip-compress=LIST). The LIST should be one or more file suffixes (without the dot) separated by slashes. You may specify an empty string to indicate that no file should be skipped. The default list of suffixes will be replaced by this list. For further details, see the manual page of rsync.
sk: Prepísať zoznam prípon súborov, ktoré sa nebudú komprimovať (--skip-compress=LIST). LIST by mal byť jedna alebo viac prípon (bez bodky) oddelený lomkou. Môžete určiť prázdny reťazec na určenie, že žiadny súbor sa nepreskakuje. Predvolený zoznam prípon sa nahradí týmto zoznamom. Pre ďalšie podrobnosti si pozrite manuálovú stránku rsync.

note: i18n: ectx: label, entry (SkipCompression), group (Synchronization)
en: The value(s) for the UseSkipCompression config entry
sk: Hodnota, ktorá sa použije s položkou nastavenia UseSkipCompression

note: i18n: ectx: label, entry (PreserveSymlinks), group (Synchronization)
en: Preserve symlinks
sk: Zachovať symbolické odkazy

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PreserveSymlinks), group (Synchronization)
en: Copy symlinks as symlinks (-l, --links).
sk: Kopírovať symbolické odkazy ako symbolické odkazy  (-l, --links).

note: i18n: ectx: label, entry (TransformSymlinks), group (Synchronization)
en: Transform symlinks
sk: Transformovať symbolické odkazy

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TransformSymlinks), group (Synchronization)
en: Transform symlinks into the items they are pointing to (-L, --copy-links).
sk: Transformovať symbolické odkazy na položky, na ktoré ukazujú (-L, --copy-links).

note: i18n: ectx: label, entry (TransformUnsafeSymlinks), group (Synchronization)
en: Transform unsafe symlinks
sk: Transformovať nebezpečné symbolické odkazy

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TransformUnsafeSymlinks), group (Synchronization)
en: Transform unsafe symlinks into the items they are pointing to (--copy-unsafe-links). This means that only those symlinks are transformed that point to items that are outside the copied tree. Absolute symlinks are treated the same way. This option has no additional effect if --copy-links has also been specified.
sk: Transformovať nebezpečné symbolické odkazy na položky, na ktoré ukazujú (--copy-unsafe-links). To znamená, že sú transformované len symbolické odkazy, ktoré odkazujú na položky, ktoré sú mimo kopírovaného stromu. Absolútne symbolické odkazy sú spracované rovnakým spôsobom. Táto voľba nemá žiadny ďalší účinok, ak bolo tiež uvedené --copy-links.

note: i18n: ectx: label, entry (IgnoreUnsafeSymlinks), group (Synchronization)
en: Ignore unsafe symlinks
sk: Ignorovať nebezpečné symbolické odkazy

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (IgnoreUnsafeSymlinks), group (Synchronization)
en: Ignore symlinks that point outside the copied tree (--safe-links). All absolute symlinks are also ignored. If you use this option in conjunction with --relative you might get unexpected results.
sk: Vynechať symbolické odkazy, ktoré odkazujú mimo kopírovaného stromu (--safe-links). Absolútne symbolické odkazy sa taktiež vynechajú. Ak použijete túto voľbu v kombinácii s --relative, môžete dostať neočakávané výsledky.

note: i18n: ectx: label, entry (MungeSymlinks), group (Synchronization)
en: Munge symlinks
sk: Mungovať symbolické odkazy

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MungeSymlinks), group (Synchronization)
en: This option tells rsync to (1) modify all symlinks on the receiving side in a way that makes them unusable but recoverable, or (2) to unmunge symlinks on the sending side that had been stored in a munged state (--munge-links). This is useful if you do not quite trust the source of the data to not try to slip in a symlink to an unexpected place. For more details, see the manual page of rsync.
sk: Táto voľba povie rsync (1) aby zmenil symbolické odkazy na prijímacej strane tak, aby sa nedali použiť, alebo (2) aby odmungoval symbolické odkazy na odosielacej strane, ktoré boli uložené v mungovanom stave (--munge-links). Toto je užitočné, ak celkom neveríte zdroju dát, aby ste nedostali symbolický odkaz na nečakané miesto. Pre viac podrobností si pozrite manuálovú stránku rsync.

note: i18n: ectx: label, entry (PreserveHardLinks), group (Synchronization)
en: Preserve hard links
sk: Zachovať tvrdé odkazy

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PreserveHardLinks), group (Synchronization)
en: Preserve hard links (-H, --hard-links). This options causes rsync to preserve the hard links that are found during the transfer. Without it, hard links are treated as though they were separate files.
sk: Zachovať pevné odkazy (-H, --hard-links). Táto voľba spôsobí, že rsync zachováva pevné odkazy, ktoré sa nájdu v priebehu prenosu. Bez nej, sa s pevnými odkazmi zaobchádza, ako keby to boli samostatné súbory.

note: i18n: ectx: label, entry (CopyDirectorySymlinks), group (Synchronization)
en: Copy directory symlinks
sk: Kopírovať symbolické odkazy adresárov

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CopyDirectorySymlinks), group (Synchronization)
en: Treat symlinks to directories on the sending side as though they were real ones (-k, --copy-dirlinks). This is useful if you do not want symlinks to non-directories to be affected, as they would be using --copy-links. Without this option, if the sending side has replaced a directory with a symlink to a directory, the receiving side will delete anything that is in the way of the new symlink, including a directory hierarchy (as long as --force or --delete is in effect). For more details, see the manual page of rsync.
sk: Považovať symbolické odkazy na adresáre na odosielacej strane za skutočné (-k, --copy-dirlinks). Toto je užitočné, ak nechcete, aby symbolické odkazy na neadresáre boli zmenené, ako pri použití --copy-links. Bez tejto voľby, ak odosielacia strana nahradila adresár symbolickým odkazom na adresár, prijímacia strana vymaže všetko, čo je v ceste novému symbolickému odkazu, vrátane adresárovej štruktúry (ako v prípade --force alebo --delete). Pre viac informácií si prečítajte manuálovú stránku rsync.

note: i18n: ectx: label, entry (KeepDirectorySymlinks), group (Synchronization)
en: Keep directory symlinks
sk: Ponechať symbolické odkazy adresárov

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (KeepDirectorySymlinks), group (Synchronization)
en: Treat symlinks to directories on the receiving side as though they were real ones (-K, --keep-dirlinks). This only works if the symlink matches a real directory from the sending side. Without this option, the receiver's symlink will be deleted and replaced with a real directory.
sk: Zaobchádzať so symbolickými odkazmi adresárov na prijímacej strane, ako by to boli skutočné adresáre (-K, --keep-dirlinks). Toto funguje iba v prípade, že symbolický odkaz zodpovedá skutočnému adresáru na odosielacej strane. Bez tejto voľby bude symbolický odkaz prijímača odstránený a nahradený skutočným adresárom.

note: i18n: ectx: label, entry (PreservePermissions), group (Synchronization)
en: Preserve permissions
sk: Zachovať oprávnenia

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PreservePermissions), group (Synchronization)
en: Preserve permissions (-p, --perms). The permissions of the destination file will be same as the source file. For what happens if this option is switched off, please read rsync's manual page.
sk: Zachovať prístupové práva (-p, --perms). Prístupové práva cieľového súboru bude rovnaké ako zdrojového súboru. Čo sa stane, ak je táto voľba vypnutá, si prečítajte, prosím, v manuálovej stránke rsync.

note: i18n: ectx: label, entry (PreserveGroup), group (Synchronization)
en: Preserve group
sk: Zachovať skupinu

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PreserveGroup), group (Synchronization)
en: Preserve the group (-g, --group). The group of the destination file will be set to the same value as the source file.
sk: Zachovať skupinu (-g, --group). Skupina cieľového súboru bude nastavená na rovnakú hodnotu ako zdrojový súbor.

note: i18n: ectx: label, entry (PreserveOwner), group (Synchronization)
en: Preserve owner
sk: Zachovať vlastníka

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PreserveOwner), group (Synchronization)
en: Preserve the owner (-o, --owner). The owner of the destination file will be set to the same value as the source file, but only if the receiving rsync is run as the super user. Without this option, the owner is set to the invoking user on the receiving side.
sk: Zachovať vlastníka (-o, --owner). Majiteľ cieľového súboru bude nastavený na rovnakú hodnotu ako v zdrojovom súbore, ale iba v prípade, že prijímací rsync je spustený pod administrátorom. Bez tejto možnosti je vlastník nastavený na používateľa na prijímacej strane, ktorý akciu vyvolal.

note: i18n: ectx: label, entry (PreserveDevicesAndSpecials), group (Synchronization)
en: Preserve device and special files
sk: Zachovať zariadenie a špeciálne súbory

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PreserveDevicesAndSpecials), group (Synchronization)
en: Preserve device and special files (-D, --devices --specials). This option causes rsync to transfer character and block devices as well as special files such as named sockets and fifos. It works only partially if rsync is not run as super user and the --super option is not specified.
sk: Zachovať zariadenia a špeciálne súbory (-D, --devices --specials). Táto voľba spôsobí, že rsync prenesie znakové a blokové zariadenia, ako aj špeciálne súbory, napríklad pomenované sokety a fifo. Toto funguje len čiastočne, ak rsync je nebeží pod administrátorom a voľba --super nie je uvedená.

note: i18n: ectx: label, entry (PreserveTimes), group (Synchronization)
en: Preserve times
sk: Zachovať časy

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PreserveTimes), group (Synchronization)
en: Preserve times (-t, --times). The modification times are transferred along with the files. For what happens if this option is switched off, please read rsync's manual page.
sk: Zachovať časy (-t, --times). Časy zmeny sú prenesené spoločne so súbormi. Čo sa stane, ak je táto voľba vypnutá, si prečítajte, prosím, v manuálovej stránke rsync.

note: i18n: ectx: label, entry (OmitDirectoryTimes), group (Synchronization)
en: Omit directories when preserving times
sk: Vynechať adresáre pri zachovaní časov

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (OmitDirectoryTimes), group (Synchronization)
en: Omit directories when preserving times (-O, --omit-dir-times). This means that directories are omitted when modification times are being preserved. Thus, this feature only works in conjunction with --times.
sk: Vynechať adresáre pri zachovaní časov (-O, --omit-dir-times). To znamená, že adresáre sa vynechajú pri zachovaní časov zmeny. Preto táto funkcia funguje len v spojení s --times.

note: i18n: ectx: label, entry (RemoveSourceFiles), group (Synchronization)
en: Remove synchronized source files
sk: Odstrániť synchronizované zdrojové súbory

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (RemoveSourceFiles), group (Synchronization)
en: Remove all synchronized source files (--remove-source-files). This tells rsync to remove from the sending side the non-directory items that are a part of the transfer and have been successfully duplicated on the receiving side.
sk: Odstrániť všetky synchronizované zdrojové súbory (--remove-source-files). Voľba oznamuje rsync, že má odstrániť z odosielacej strany neadresárové položky, ktoré sú súčasťou prenosu a boli úspešne skopírované na prijímacej strane.

note: i18n: ectx: label, entry (DeleteExtraneous), group (Synchronization)
en: Delete extraneous files
sk: Vymazať nadbytočné súbory

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DeleteExtraneous), group (Synchronization)
en: Delete extraneous files from destination (--delete). This tells rsync to delete all files from the receiving side that are not present on the sending side, but only for the directories that are being synchronized.
sk: Odstrániť nadbytočné súbory z cieľa (--delete). Voľba oznamuje rsync, že má vymazať všetky súbory z prijímacej strany, ktoré nie sú prítomné na odosielacej strane, ale iba v adresároch, ktoré sú synchronizované.

note: i18n: ectx: label, entry (DeleteBefore), group (Synchronization)
en: Delete files before transfer
sk: Vymazať súbory pred prenosom

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DeleteBefore), group (Synchronization)
en: Delete files on the receiving side before the transfer starts (--delete-before). This is the default behavior if --delete or --delete-excluded is specified without one of the --delete-WHEN options.
sk: Vymazať súbory na prijímacej strane pred začiatkom prenosu (--delete-before). Toto je predvolené správanie, keď je uvedené --delete alebo --delete-excluded bez jednej z volieb --delete-KEĎ.

note: i18n: ectx: label, entry (DeleteAfter), group (Synchronization)
en: Delete files after transfer
sk: Vymazať súbory po prenose

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DeleteAfter), group (Synchronization)
en: Delete files on the receiving side after the transfer has completed (--delete-after, --del).
sk: Vymazať súbory na prijímacej strane po dokončení prenosu (--delete-after, --del).

note: i18n: ectx: label, entry (DeleteDuring), group (Synchronization)
en: Delete files during transfer
sk: Vymazať súbory počas prenosu

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DeleteDuring), group (Synchronization)
en: Delete files on the receiving side during the transfer (--delete-during). This method is faster than --delete-before or --delete-after, but it is only supported with rsync 2.6.4 or later.
sk: Vymazať súbory na prijímacej strane počas prenosu (--delete-during). Táto metóda je rýchlejšia ako --delete-before alebo --delete-after, ale je podporovaná iba s rsync 2.6.4 alebo novší.

note: i18n: ectx: label, entry (DeleteExcluded), group (Synchronization)
en: Delete excluded files
sk: Vymazať vylúčené súbory

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DeleteExcluded), group (Synchronization)
en: Also delete excluded files from destination directory (--delete-excluded). In addition to deleting the files on the receiving side that are not on the sending side, this tells rsync to also delete any files on the receiving side that are excluded. Refer to rsync's manual page for further information.
sk: Tiež odstrániť vylúčené súbory z cieľového adresára (--delete--excluded). Okrem mazania súborov na prijímacej strane, ktoré nie sú na odosielacej strane, voľba oznamuje rsyn, že má tiež vymazať všetky súbory na prijímacej strane, ktoré sú vylúčené. Viac sa dozviete v manuálovej stránke rsync.

note: i18n: ectx: label, entry (IgnoreErrors), group (Synchronization)
en: Delete even if I/O errors occur
sk: Vymazať ak vtedy, ak nastane I/O chyba

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (IgnoreErrors), group (Synchronization)
en: Delete even if I/O errors occur (--ignore-errors). This option has to be specified in conjunction with --delete to take effect.
sk: Vymazať, aj keď sa vyskytnú I/O chyby (--ignore-errors). Táto voľba musí byť uvedená v kombinácii s --delete, aby nadobudla účinnosť.

note: i18n: ectx: label, entry (ForceDirectoryDeletion), group (Synchronization)
en: Force deletion of non-void directories
sk: Vynútiť vymazanie adresárov, ktoré nie sú prázdne

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ForceDirectoryDeletion), group (Synchronization)
en: Force deletion of directories even if they are not empty (--force). This option tells rsync to delete a non-empty directory when it is to be replaced by a non-directory. This is only relevant if deletions are not active.
sk: Vynútiť mazanie adresárov, aj keď nie sú prázdne (--force). Táto voľba hovorí rsync, že má zmazať adresár, ktorý nie je prázdny, keď nebude nahradený adresárom. Toto je relevantné len v prípade, že nie sú aktívne žiadne mazania.

note: i18n: ectx: label, entry (UseMaximumDelete), group (Synchronization)
en: Do not delete more than this many files:
sk: Nemazať viac ako tento počet súborov:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseMaximumDelete), group (Synchronization)
en: Only delete as many files as defined here (--max-delete=NUM). This tells rsync not to delete more than NUM files or directories (NUM must be non-zero). This is useful when mirroring very large trees to prevent disasters.
sk: Zmazať iba toľko súborov, koľko je tu definované (--max-delete=POČET). Táto voľba oznamuje rsyn, že nemá vymazať viac ako POČET súborov alebo adresárov (POČET byť nenulový). Toto je užitočné pri zrkadlení veľmi veľkých stromov, aby sa zabránilo katastrofám.

note: i18n: ectx: label, entry (MaximumDeleteValue), group (Synchronization)
en: Value for DeleteMaximum config entry
sk: Hodnota pre položku nastavenia DeleteMaximum

note: i18n: ectx: label, entry (UseMinimalTransferSize), group (Synchronization)
en: Do not transfer any file smaller than:
sk: Neprenášať súbory menšie ako:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseMinimalTransferSize), group (Synchronization)
en: This option causes rsync to not transfer any file that is smaller than the specified size (--min-size=SIZE).
sk: Táto voľba spôsobí, že rsync neprenesie žiadny súbor, ktorý je menší ako zadaná veľkosť (--min-size=VEĽKOSŤ).

note: i18n: ectx: label, entry (MinimalTransferSize), group (Synchronization)
en: Value for MinimalTransferSize config entry
sk: Hodnota pre položku nastavenia MinimalTransferSize

note: i18n: ectx: label, entry (UseMaximalTransferSize), group (Synchronization)
en: Do not transfer any file larger than:
sk: Neprenášať súbory väčšie ako:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseMaximalTransferSize), group (Synchronization)
en: This option causes rsync to not transfer any file that is larger than the specified size (--max-size=SIZE).
sk: Táto voľba spôsobí, že rsync neprenesie žiadny súbor, ktorý je väčší ako zadaná veľkosť (--max-size=VEĽKOSŤ).

note: i18n: ectx: label, entry (MaximalTransferSize), group (Synchronization)
en: Value for MaximalTransferSize config entry
sk: Hodnota pre položku nastavenia MaximalTransferSize

note: i18n: ectx: label, entry (KeepPartial), group (Synchronization)
en: Keep partially transferred files
sk: Ponechať čiastočne prenesené súbory

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (KeepPartial), group (Synchronization)
en: Keep partially transferred files (--partial). The default behavior is that any partially transferred file is deleted if the transfer is interrupted.
sk: Ponechať čiastočne prenesené súbory (--partial). Predvolené správanie je, že každý čiastočne prenesený súbor sa odstráni, ak je prenos prerušený.

note: i18n: ectx: label, entry (UsePartialDirectory), group (Synchronization)
en: Put partially transferred files into:
sk: Čiastočne prenesené súbory dať do:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UsePartialDirectory), group (Synchronization)
en: Put a partially transferred file into this directory (--partial-dir=DIR). This is a better way than the --partial option to keep partial files, because the partially transferred file is kept in a different directory and the destination file is not overwritten.
sk: Dať čiastočne prenesený súbor do tohto adresára (--partial-dir=ADRESÁR). Je to lepší spôsob, ako voľba --partial ponechania čiastočných súborov, pretože čiastočne prenesený súbor je uložený v inom adresári a cieľový súbor nie je prepísaný.

note: i18n: ectx: label, entry (PartialDirectory), group (Synchronization)
en: The data for the UsePartialDirectory option
sk: Dáta pre možnosť UsePartialDirectory

note: i18n: ectx: label, entry (UseCVSExclude), group (Synchronization)
en: Auto-ignore files in the same way CVS does
sk: Automatické vynechanie súborov rovnakým spôsobom ako CVS

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseCVSExclude), group (Synchronization)
en: Auto-ignore files in the same way CVS does (-C, --cvs-exclude). This is a useful shorthand for excluding a broad range of files that you often do not want to transfer between systems. This option uses the same algorithm that CVS uses to determine if a file should be ignored.
sk: Automatické vynechanie súborov rovnakým spôsobom ako CVS  (-C, --cvs-exclude). Toto je užitočná skratka pre vylúčenie širokej škály súborov, ktoré často nechcete preniesť medzi systémami. Tento voľba používa rovnaký algoritmus, ktorý CVS používa na určenie, či má byť súbor vynechaný.

note: i18n: ectx: label, entry (UseExcludePattern), group (Synchronization)
en: Exclude files matching this pattern:
sk: Vylúčiť súbory zodpovedajúce tomuto vzoru:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseExcludePattern), group (Synchronization)
en: Exclude files that match a certain pattern (--exclude=PATTERN). This is a special filter rule. For further information on filter rules see rsync's manual page.
sk: Vylúčiť súbory, ktoré zodpovedajú určitému vzoru  (--exclude=VZOR). Toto je špeciálne pravidlo filtra. Viac sa o pravidlách filtra dozviete v manuálovej stránke rsync.

note: i18n: ectx: label, entry (ExcludePattern), group (Synchronization)
en: Pattern that is used for file exclusion
sk: Vzor, ktorý sa použije na vylúčenie súboru

note: i18n: ectx: label, entry (UseExcludeFrom), group (Synchronization)
en: Read exclude patterns from:
sk: Čítať vzory vylúčenia z:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseExcludeFrom), group (Synchronization)
en: Read exclude patterns from a file (--exclude-from=FILE). This option is similar to the --exclude=PATTERN option except that the exclude patterns are read from a file. This is a special filter rule. For further information on filter rules see rsync's manual page.
sk: Čítať vzory vylúčenia zo súboru (--exclude-from=SÚBOR). Táto voľba je podobná možnosti --exclude=VZOR okrem toho, že vzory vylúčenia sa čítajú zo súboru.  Toto je špeciálne pravidlo filtra. Viac sa o pravidlách filtra dozviete v manuálovej stránke rsync.

note: i18n: ectx: label, entry (ExcludeFrom), group (Synchronization)
en: The file from which the exclude patterns are read
sk: Súbor, z ktorého sa čítajú vzory vylúčenia

note: i18n: ectx: label, entry (UseIncludePattern), group (Synchronization)
en: Include files matching this pattern:
sk: Vylúčiť súbory zodpovedajúce tomuto vzoru:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseIncludePattern), group (Synchronization)
en: Do not exclude files matching a certain pattern (--include=PATTERN). This is a special filter rule. For further information on filter rules see rsync's manual page.
sk: Nevylúčiť súbory, ktoré zodpovedajú určitému vzoru  (--include=VZOR). Toto je špeciálne pravidlo filtra. Viac sa o pravidlách filtra dozviete v manuálovej stránke rsync.

note: i18n: ectx: label, entry (IncludePattern), group (Synchronization)
en: Pattern that is used for file inclusion
sk: Vzor, ktorý sa použije na zahrnutie súboru

note: i18n: ectx: label, entry (UseIncludeFrom), group (Synchronization)
en: Read include patterns from:
sk: Čítať vzory začlenenia z:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseIncludeFrom), group (Synchronization)
en: Read include patterns from a file (--include-from=FILE). This option is similar to the --include=PATTERN option except that the include patterns are read from a file. This is a special filter rule. For further information on filter rules see rsync's manual page.
sk: Čítať vzory zahrnutia zo súboru (--include-from=SÚBOR). Táto voľba je podobná možnosti --include=VZOR okrem toho, že vzory zahrnutia sa čítajú zo súboru.  Toto je špeciálne pravidlo filtra. Viac sa o pravidlách filtra dozviete v manuálovej stránke rsync.

note: i18n: ectx: label, entry (IncludeFrom), group (Synchronization)
en: The file from which the include patterns are read
sk: Súbor, z ktorého sa čítajú vzory začlenenia

note: i18n: ectx: label, entry (UseCustomFilteringRules), group (Synchronization)
en: Custom filter rules:
sk: Pravidlá vlastného filtra:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseCustomFilteringRules), group (Synchronization)
en: Add custom file-filtering rules (-f, --filter=RULE). This option allows you to add rules to selectively exclude certain files from the list of files to be transferred. These rules will be added to the rsync command as they are. Thus, each rule has to start with the --filter=... argument.
sk: Pridať vlastné pravidlá filtrovanie súborov (-f, --filter=PRAVIDLO). Táto voľba vám umožní pridať pravidlá, ktoré selektívne vylúčia určité súbory zo zoznamu súborov, ktoré majú byť prenesené. Tieto pravidlá budú pridané do príkazu rsync tak, ako sú. Preto, musí každé pravidlo začať s argumentom  --filter =....

note: i18n: ectx: label, entry (UseFFilterRule), group (Synchronization)
en: Use --filter='dir-merge /.rsync-filter' filter rule
sk: Použiť pravidlo filtra --filter='dir-merge /.rsync-filter'

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseFFilterRule), group (Synchronization)
en: This filter rule tells rsync to look for per-directory .rsync-filter files that have been sprinkled through the hierarchy and use their rules to filter the files in the transfer. It has no effect, if you also choose to use the --filter='exclude .rsync-filter' rule.
sk: Toto pravidlo oznamuje rsync, že má hľadať filtrovacie súbory .rsync vytvorené na adresár,  ktoré boli roztrúsené cez hierarchiu a používajú svoje pravidlá pre filtrovanie súbory pri prenose. Toto nemá žiadny vplyv, ak sa zároveň rozhodnete použiť pravidlo --filter='exclude .rsync-filter'.

note: i18n: ectx: label, entry (UseFFFilterRule), group (Synchronization)
en: Use --filter='exclude .rsync-filter' filter rule
sk: Použiť pravidlo filtra --filter='exclude .rsync-filter'

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseFFFilterRule), group (Synchronization)
en: This rule filters out the .rsync-filter files from the transfer. These files normally contain filter rules that can be activated by choosing the --filter='dir-merge /.rsync-filter' rule and deselecting this one.
sk: Toto pravidlo odfiltruje filtrovacie súbory .rsync z prenosu. Tieto súbory zvyčajne obsahujú pravidlá filtra, ktoré je možné aktivovať výberom pravidla --filter='dir-merge /.rsync-filter' a zrušením výberu tohto uvedeného.

note: i18n: ectx: label, entry (EfficientSparseFileHandling), group (Synchronization)
en: Handle sparse files efficiently
sk: Spracovať roztrúsené súbory efektívne.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (EfficientSparseFileHandling), group (Synchronization)
en: Handle sparse files efficiently (-S, --sparse) so that they take up less space on the destination. This option conflicts with --inplace. For further information read rsync's manual page.
sk: Spracovať roztrúsené súbory efektívne (-S, --sparse), takže zaberajú menej miesta v cieli. Táto voľba je v rozpore s  --inplace. Viac sa dozviete v manuálovej stránke rsync.

note: i18n: ectx: label, entry (CopyFilesWhole), group (Synchronization)
en: Copy files whole (no rsync algorithm)
sk: Kopírovať súbory celé (bez algoritmu rsync)

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CopyFilesWhole), group (Synchronization)
en: Copy files whole (-W, --whole-file). With this option the incremental rsync algorithm is not used and the whole file is sent as-is instead.
sk: Kopírovať súbory vcelku (-W, --whole-file). S touto voľbou nie je použitý prírastkový algoritmus rsync a miesto toho sa odošle celý súbor tak, ako je.

note: i18n: ectx: label, entry (OneFileSystem), group (Synchronization)
en: Do not cross file system boundaries
sk: Neprekročiť hranice súborového systému

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (OneFileSystem), group (Synchronization)
en: Do not cross file system boundaries (-x, --one-file-system). This tells rsync to avoid crossing a filesystem boundary when recursing. For further information on this option, read the manual page.
sk: Neprekročiť hranice súborového systému (-x, --one-file-system). Táto voľba oznamuje rsyn, že má vyhnúť prekročeniu hranice súborového systému pri rekurzii. Viac sa o tejto voľbe dozviete v manuálovej stránke.

note: i18n: ectx: label, entry (UpdateExisting), group (Synchronization)
en: Only update files that already exist
sk: Aktualizovať iba súbory, ktoré už existujú

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UpdateExisting), group (Synchronization)
en: Skip creating new files on the receiving side (--existing). This tells rsync to skip creating files (including directories) that do not exist yet on the destination. If this option is combined with the --ignore-existing option, no files will be updated (which can be useful if all you want to do is to delete extraneous files).
sk: Preskočiť vytváranie nových súborov na prijímacej strane (--existing). Voľba oznamuje rsync, že má preskočiť vytváranie súborov (vrátane adresárov), ktoré ešte neexistujú v cieli. Ak je táto možnosť kombinovaná s voľbou --ignore-existing, žiadne súbory nebudú aktualizované (čo môže byť užitočné, ak všetko, čo chcete urobiť, je odstránenie nadbytočných súborov).

note: i18n: ectx: label, entry (IgnoreExisting), group (Synchronization)
en: Ignore files that already exist
sk: Ignorovať súbory, ktoré už existujú

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (IgnoreExisting), group (Synchronization)
en: Skip updating files that already exist on the receiving side (--ignore-existing). Existing directories are not ignored.
sk: Preskočiť aktualizáciu súborov, ktoré už existujú na prijímacej strane (--ignore-existing). Existujúce adresáre sa nevynechajú.

note: i18n: ectx: label, entry (DelayUpdates), group (Synchronization)
en: Delay updates until the end of transfer
sk: Odložiť aktualizácie až do konca prenosu

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DelayUpdates), group (Synchronization)
en: Delay updates until the end of the transfer (--delay-updates). This option puts the temporary file from each updated file into a holding directory until the end of the transfer, at which time all the files are renamed and copied into place in rapid succession.
sk: Delay updates until the end of transfer (--delay-updates). Táto voľba dáva dočasný súbor z každého aktualizovaného súboru do pozdržiavacieho adresára až do konca prenosu, kedy sa všetky súbory premenujú a skopírujú na miesto v rýchlom slede za sebou.

note: i18n: ectx: label, entry (MakeBackups), group (Synchronization)
en: Make backups
sk: Vytvoriť zálohy

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MakeBackups), group (Synchronization)
en: Make backups (-b, --backup). With this option, preexisting destination files are renamed as each file is transferred or deleted. You can control where the backup file goes and what (if any) suffix gets appended using the --backup-dir=DIR and --suffix=SUFFIX options.
sk: Zálohovať (-b, --backup). S touto voľbou, sa už existujúce cieľové súbory premenujú tak, ako je každý súbor prenesený alebo odstránený. Môžete riadiť, kde záložný súbor ide a akú (ak existuje) príponu dostane pripojenú pomocou -backup-dir=ADRESÁR a voľby --suffix=PRÍPONA.

note: i18n: ectx: label, entry (UseBackupSuffix), group (Synchronization)
en: Backup suffix:
sk: Prípona záložnej kópie:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseBackupSuffix), group (Synchronization)
en: Use this suffix for backups (--suffix=SUFFIX).
sk: Použiť túto príponu pre zálohu  (--suffix=SUFFIX).

note: i18n: ectx: label, entry (BackupSuffix), group (Synchronization)
en: Backup suffix
sk: Prípona záložnej kópie

note: i18n: ectx: label, entry (UseBackupDirectory), group (Synchronization)
en: Backup directory:
sk: Priečinok pre zálohu:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseBackupDirectory), group (Synchronization)
en: Store backups in this directory (--backup-dir=DIR).
sk: Uložiť zálohy v tomto adresári (--backup-dir=ADRESÁR).

note: i18n: ectx: label, entry (BackupDirectory), group (Synchronization)
en: Backup directory
sk: Priečinok pre zálohu

note: i18n: ectx: label, entry (UseBlockSize), group (Synchronization)
en: Force fixed checksum block size:
sk: Vynútiť pevnú veľkosť bloku kontrolného súčtu:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseBlockSize), group (Synchronization)
en: Force a fixed checksum block-size (-B, --block-size=SIZE). This forces the block size used in the rsync algorithm to a fixed value.
sk: Vynútiť pevnú veľkosť bloku kontrolného súčtu (-B, --block-size=VEĽKOSŤ). Toto núti používať veľkosť bloku v algoritme rsync na pevnej hodnote.

note: i18n: ectx: label, entry (BlockSize), group (Synchronization)
en: The block size
sk: Veľkosť bloku

note: i18n: ectx: label, entry (UseChecksumSeed), group (Synchronization)
en: Set block/file checksum seed:
sk: Nastaviť zdroj kontrolného súčtu bloku/súboru:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseChecksumSeed), group (Synchronization)
en: Set block/file checksum seed (--checksum-seed=NUM). Set the MD4 checksum seed to this integer. This 4 byte checksum seed is included in each block and file MD4 checksum calculation. By default the checksum seed is generated by the server and defaults to the current time.
sk: Nastaviť zdroj kontrolného súčtu bloku/súboru (--checksum-seed=ČÍSLO). Nastavte zdroj kontrolného súčtu MD4 na toto celé číslo. Tento 4 bajtový zdroj kontrolného súčtu je zahrnutý v každom bloku a súbore výpočtu kontrolného súčtu MD4. V predvolenom nastavení je vytvorený zdroj kontrolného súčtu serverom a jeho predvolená hodnota je podľa aktuálneho času.

note: i18n: ectx: label, entry (ChecksumSeed), group (Synchronization)
en: The value for the UseChecksumSeed config option
sk: Dáta pre možnosť UseChecksumSeed

note: i18n: ectx: label, entry (UseChecksum), group (Synchronization)
en: Skip files based on checksum
sk: Preskočiť súbory založené na kontrolnom súčte

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseChecksum), group (Synchronization)
en: Skip files based on a checksum and not based on modification time and size (-c, --checksum). For further information on how this feature works read rsync's manual page.
sk: Preskočiť súbory založené na kontrolnom súčte a nie na čase zmeny a veľkosti (-c, --checksum). Viac sa o tejto funkcii dozviete v manuálovej stránke rsync.

note: i18n: ectx: label, entry (UseBandwidthLimit), group (Synchronization)
en: Set bandwidth limit:
sk: Nastaviť šírku pásma:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseBandwidthLimit), group (Synchronization)
en: Set the maximum data transfer rate in kilobytes per second (--bwlimit=RATE).
sk: Nastaviť maximálnu prenosovú rýchlosť dát v kilobajtoch za sekundu (--bwlimit=RATE).

note: i18n: ectx: label, entry (BandwidthLimit), group (Synchronization)
en: The value for the UseBandwidthLimit config option
sk: Dáta pre možnosť UseBandwidthLimit

note: i18n: ectx: label, entry (UseProfiles), group (Profiles)
en: Use profiles
sk: Použiť profily

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseProfiles), group (Profiles)
en: Make Smb4K use profiles. This enables you to define different bookmarks and custom options for each profile. This is especially useful if you are using a laptop in different network neighborhoods, e. g. at home and at work.
sk: Použivajte profily v Smb4K. Toto vám umožní definovať rôzne záložky a vlastné voľby pre každý profil. Toto je hlavne užitočné pri používaní prenosného počítača v inej sieti, napr. doma a v práci.

note: i18n: ectx: label, entry (ProfilesList), group (Profiles)
en: Profiles
sk: Profily

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ProfilesList), group (Profiles)
en: The list of profiles.
sk: Zoznam profilov.

[ctx: default profile name for use at home]
en: Home
sk: Domov

[ctx: default profile name for use at work]
en: Work
sk: Práca

note: i18n: ectx: label, entry (ActiveProfile), group (Profiles)
en: Active profile
sk: Aktívny profil

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ActiveProfile), group (Profiles)
en: This is the currently active profile.
sk: Toto je aktuálny aktívny profil.

note: i18n: ectx: label, entry (UseMigrationAssistant), group (Profiles)
en: Use profile migration assistant
sk: Použiť asistent migrácie profilov

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseMigrationAssistant), group (Profiles)
en: Use the profile migration assistant when profiles are removed or the use of profiles is enabled or disabled. The profile migration assistant allows you to migrate all settings that were saved for a certain profile to a different one.
sk: Použiť asistent migrácie profilov pri odstraňovaní profilov alebo povoľovaní alebo zakazovaní použitia profilov. Asistent migrácie profilov vám umožní premigrovať všetky nastavenia, ktoré sú uložené pre určitý profil do iného profilu.

en: %1 on %2
sk: %1 na %2

en: The format of %1 is not supported.
sk: Formát %1 nie je podporovaný.

en: Add Bookmarks
sk: Pridať záložky

en: All listed shares will be bookmarked. To edit the label or group, click the respective bookmark entry.
sk: Všetky uvedené zdieľania budú uložené medzi záložky. Ak chcete upraviť popis alebo skupinu, kliknite na príslušnú položku záložky.

note: i18n("Add this share to the bookmarks"));
en: Label:
sk: Popis:

en: Category:
sk: Kategória:

en: Edit Bookmarks
sk: Upraviť záložky

en: Add Category
sk: Pridať kategóriu

en: Remove
sk: Odstrániť

en: Clear
sk: Vyčistiť

en: Workgroup:
sk: Pracovná skupina:

en: IP Address:
sk: IP adresa:

en: Category name:
sk: Názov kategórie:

en: The file %1 could not be read
sk: Súbor %1 nie je možné načítať

en: The file %1 could not be printed to %2
sk: Súbor %1 nie je možné vytlačiť do %2

en: Preview of %1
sk: Náhľad %1

en: Reload
sk: Znovu načítať

en: Abort
sk: Prerušiť

en: Up
sk: Hore

en: Print File
sk: Vytlačiť súbor

en: Information
sk: Informácia

en: Printer:
sk: Tlačiareň:

en: Domain:
sk: Doména:

en: File and Settings
sk: Súbor a nastavenia

en: File:
sk: Súbor:

en: This is the file you want to print on the remote printer. Currently only a few mimetypes are supported such as PDF, Postscript, plain text, and images. If the file's mimetype is not supported, you need to convert it.
sk: Toto je súbor, ktorý chcete vytlačiť na vzdialenej tlačiarni. V súčasnosti je iba niekoľko typov MIME podporovaných, ako PDF, Postscript, jednoduchý text a obrázky. Pokiaľ nie je súbor typu MIME podporovaný, musíte ho konvertovať.

en: Copies:
sk: Kópie:

en: This is the number of copies you want to print.
sk: Toto je počet kópií, ktoré chcete tlačiť.

en: Print
sk: Tlačiť

en: Common Options
sk: Obvyklé možnosti

en: Always remount this share
sk: Vždy znovu pripojiť toto zdieľanie

en: CIFS Unix Extensions Support
sk: Podpora unixových rozšírení CIFS

en: This server supports the CIFS Unix extensions
sk: Tento server podporuje unixové rozšírenia CIFS

en: Common Mount Settings
sk: Obvyklé možnosti pripojenia

en: Advanced Options
sk: Pokročilé možnosti

en: Advanced Mount Settings
sk: Pokročilé nastavenia pripojenia

en: Authentication
sk: Overenie

en: Browse Settings
sk: Prehliadať nastavenia

en: MAC Address
sk: MAC adresa

en: MAC Address:
sk: MAC adresa:

en: Actions
sk: Akcie

en: Wake-On-LAN Settings
sk: Nastavenia Wake-On-LAN

en: Mount Settings
sk: Voľby pripojenia

en: %1 is not a version 1.0 file.
sk: %1 nie je súbor verzie 1.0.

en: Specify User
sk: Špecifikujte užívateľa

en: Please specify a username for share<br><b>%1</b>.
sk: Prosím, zadajte meno používateľa na zdieľanie<br><b>%1</b>.

en: User:
sk: Užívateľ:

en: Clear List
sk: Vyčistiť zoznam

en: Foreign Share
sk: Cudzie zdieľanie

en: Mount Share
sk: Pripojiť zdieľanie

en: Enter the location and optionally the IP address and workgroup to mount a share.
sk: Zadať umiestnenie a voliteľne IP adresu a pracovnú skupinu pre pripojenie zdieľania.

en: Location:
sk: Umiestnenie:

en: The Internet Protocol (IP) address identifies the host in the network and indicates where it is. It has two valid formats, the one known as IP version 4 (e.g. 192.168.2.11) and the version 6 format (e.g. 2001:0db8:85a3:08d3:1319:8a2e:0370:7334).
sk: Internet Protocol (IP) adresa identifikuje hostiteľa v sieti a označuje miesto, kde je. Má dva platné formáty, jeden známy ako IP verzie 4 (napr. 192.168.2.11) a vo formáte verzie 6 (napr. 2001:0db8:85a3:08d3:1319:8a2e:0370:7334).

en: The workgroup or domain identifies the peer-to-peer computer network the host is located in.
sk: Pracovná skupina alebo doména identifikuje počítačovú sieť peer-to-peer, v ktorej sa nachádza hostiteľ.

en: Add this share to the bookmarks
sk: Pridať toto zdieľanie do záložiek

en: If you tick this checkbox, the share will be bookmarked and you can access it e.g. through the "Bookmarks" menu entry in the main window.
sk: Ak začiarknete toto políčko, zdieľanie bude uložené medzi záložky a môžete k nemu pristupovať napr. cez položku menu "Záložky" v hlavnom okne.

note: i18n: ectx: label, entry (UseUserId), group (Mounting)
en: User ID:
sk: ID užívateľa:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseUserId), group (Mounting) i18n: ectx: whatsthis, entry (UserId), group (Mounting)
en: This is the user ID (a number) that the files and directories of the mounted share will have.
sk: Toto je ID používateľa (číslo), ktoré budú mať pripojené súbory a adresáre zdieľania.

note: i18n: ectx: label, entry (UseGroupId), group (Mounting)
en: Group ID:
sk: ID skupiny:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseGroupId), group (Mounting) i18n: ectx: whatsthis, entry (GroupId), group (Mounting)
en: This is the group ID (a number) that the files and directories of the mounted share will have.
sk: Toto je ID skupiny (číslo), ktoré budú mať pripojené súbory a adresáre zdieľania.

note: i18n: ectx: label, entry (UseFileMode), group (Mounting)
en: File mode:
sk: Režim súboru:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseFileMode), group (Mounting) i18n: ectx: whatsthis, entry (FileMode), group (Mounting)
en: This is the file mode that will be used for creating files. It must be defined in octal.
sk: Toto je režim súborov, ktorý sa použije na vytvorenie súborov. Musí byť definovaný v osmičkovom tvare.

note: i18n: ectx: label, entry (UseDirectoryMode), group (Mounting)
en: Directory mode:
sk: Režim adresára:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseDirectoryMode), group (Mounting) i18n: ectx: whatsthis, entry (DirectoryMode), group (Mounting)
en: This is the directory mode that will be used for creating directories. It must be defined in octal.
sk: Toto je režim adresárov, ktorý sa použije na vytvorenie adresárov. Musí byť definovaný v osmičkovom tvare.

note: i18n: ectx: label, entry (UseCharacterSets), group (Mounting)
en: Use character sets
sk: Použiť znakové sady

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseCharacterSets), group (Mounting) i18n: ectx: whatsthis, entry (ClientCharset), group (Mounting)
en: This is the character set that is used by the client side (i.e. your side) for codepage to charset translations. If you keep the default setting, Smb4K will try to automatically determine the charset by looking up the "unix charset" option in the smb.conf.
sk: Toto je znaková sada, ktorá sa používa na strane klienta (t.j. vašej strane) buď na konvertovanie lokálnych názvov ciest do a z Unicode (CIFS, Linux) alebo ako kódová stránka pre znakové preklady (SMBFS, FreeBSD). Ak ponecháte predvolené nastavenie, Smb4K sa pokúsi automaticky určiť znakovú sadu vyhľadaním voľby "unix charset" v smb.conf.

note: i18n: ectx: label, entry (ClientCharset), group (Mounting) i18n: ectx: label, entry (UseClientCharset), group (Mounting)
en: Client character set:
sk: Znaková sada klienta:

note: i18n: ectx: label, entry (ClientCharset), group (Mounting) i18n: ectx: label, entry (ServerCodepage), group (Mounting)
en: default
sk: predvolené

note: i18n: ectx: label, entry (ServerCodepage), group (Mounting)
en: Server character set:
sk: Znaková sada servera:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ServerCodepage), group (Mounting)
en: This is the character set that is used by the server. If you keep the default setting, Smb4K will try to automatically determine the codepage by looking up the "dos charset" option in the smb.conf file.
sk: Toto je kódová stránka, ktorá sa používa na serveri. Ak ponecháte predvolené nastavenie, Smb4K sa pokúsi automaticky určiť kódovú stránku vyhľadaním voľby "dos charset" v súbore smb.conf.

note: i18n: ectx: label, entry (MountPrefix), group (Mounting)
en: Mount prefix:
sk: Predpona pripojenia:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MountPrefix), group (Mounting)
en: This is the prefix where Smb4K will create the mount points and mount the remote shares.
sk: Toto je predpona, kde Smb4K vytvorí body pripojenia body a pripojí vzdialené zdieľania.

note: i18n: ectx: label, entry (ForceLowerCaseSubdirs), group (Mounting)
en: Force generated subdirectories to be lower case
sk: Vynútiť generovanie podadresárov malými písmenami

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ForceLowerCaseSubdirs), group (Mounting)
en: All names of the subdirectories created by Smb4K below the mount prefix will be lowercase.
sk: Všetky názvy podadresárov vytvorených s Smb4K pod predponou pripojenia budú malými písmenami.

note: i18n: ectx: label, entry (UnmountSharesOnExit), group (Mounting)
en: Unmount all personal shares on exit
sk: Pri ukončení odpojiť všetky osobné zdieľania

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UnmountSharesOnExit), group (Mounting)
en: Unmount all shares that belong to you when the program exits. Shares that are owned by other users are ignored.
sk: Odpojiť všetky zdieľania, ktoré vám patria, keď sa program ukončí. Zdieľania, ktoré vlastnia iný používatelia sú ignorované.

note: i18n: ectx: label, entry (RemountShares), group (Mounting)
en: Remount shares
sk: Znovu pripojiť zdieľania

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (RemountShares), group (Mounting)
en: Remount all your shares that were mounted when you exited the program or changed a profile. If the remounting of a share fails, Smb4K will retry the next time it is started. Shares that were mounted by other users are ignored. Please note that this setting does not affect the automatic remounting of shares when your computer woke up from a sleep state.
sk: Znovu pripojiť všetky zdieľania, ktoré boli pripojené, keď ste ukončili program. Ak opätovné pripojenie zlyhá, Smb4K ho skúsi znovu druhýkrát, keď sa spustí. Zdieľania, ktoré boli pripojené ostatnými používateľmi, sú ignorované. Prosím pamätajte, že toto nastavenie neovplyvní automatické znovupripojenie zdieľaní pri prebudení počítača zo stavu spánku.

note: i18n: ectx: label, entry (RemountAttempts), group (Mounting)
en: Number of remount attempts:
sk: Počet pokusov o znovupripojenie:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (RemountAttempts), group (Mounting)
en: Set the number of attempts that are made to remount shares before Smb4K gives up.
sk: Nastaviť počet pokusov, ktoré sa vykonajú na nové pripojenie zdieľaní.

note: i18n: ectx: label, entry (RemountInterval), group (Mounting)
en: Interval between remount attempts:
sk: Interval medzi pokusmi o opätovné pripojenie:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (RemountInterval), group (Mounting)
en: Set the time that elapses between attempts to remount shares.
sk: Nastaviť čas, ktorý prejde medzi pokusmi o nové pripojenie zdieľaní.

note: i18n: ectx: label, entry (UnmountForeignShares), group (Mounting)
en: Allow the unmounting of shares that are owned by other users
sk: Dovoliť odpájať zdieľania, ktoré sú vlastnené inými používateľmi

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UnmountForeignShares), group (Mounting)
en: Allow the unmounting of shares that were mounted by other users. Please think before you enable this option.
sk: Povoliť odpájanie zdieľaní, ktoré boli pripojené inými používateľmi. Prosím, porozmýšľajte predtým, než povolíte túto možnosť.

note: i18n: ectx: label, entry (ForceUnmountInaccessible), group (Mounting)
en: Force the unmounting of inaccessible shares
sk: Vynútiť odpojenie neprístupných zdieľaní

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ForceUnmountInaccessible), group (Mounting)
en: Force the unmounting of inaccessible shares (Linux only). In case a share is inaccessible, a lazy unmount is performed. Before the actual unmount is performed, a warning dialog is shown asking to approve the unmount.
sk: Vynútiť odpojenie neprístupných zdieľaní (iba Linux). V prípade, že je zdieľanie neprístupné, vykoná sa lenivé odpojenie. Predtým, než sa vykoná samotné odpojenie, zobrazí sa dialóg upozornenia požadujúci schválenie odpojenia.

note: i18n: ectx: label, entry (DetectAllShares), group (Mounting)
en: Detect all shares that are mounted on the system
sk: Zistiť všetky zdieľania pripojené v systéme

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DetectAllShares), group (Mounting)
en: You will not only see the shares that were mounted and are owned by you, but also all other mounts using the SMBFS and CIFS file system that are present on the system.
sk: Nevidíte nielen zdieľania, ktoré boli pripojené a sú vo vašom vlastníctve, ale tiež všetky ostatné pripojenia používajúce sieťové protokoly SMBFS a CIFS, ktoré sú prítomné v systéme.

note: i18n: ectx: label, entry (CifsUnixExtensionsSupport), group (Mounting)
en: All or most of the servers support the CIFS Unix extensions
sk: Všetky alebo väčšina serverov podporuje unixové rozšírenia CIFS

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CifsUnixExtensionsSupport), group (Mounting)
en: Most versions of Samba support the CIFS Unix or POSIX extensions. For these servers, some options are not needed, because the right values are negotiated during the mount process. For other servers, you might want to uncheck this option, so that predefined values can be passed to the server. Please note that if your computer is located in a Windows dominated network neighborhood with only a few Samba servers, you can safely uncheck this option and define custom options for the Samba servers.
sk: Väčšina verzií Samby podporuje unixové CIFS alebo POSIX rozšírenia. Pre tieto servery nie sú potrebné niektoré voľby, pretože správne hodnoty sú zistené počas procesu pripojenia. Pre ostatné servery budete potrebovať odznačiť toto pole, teda serveru sa pošlú preddefinované hodnoty. Nezabudnite, že ak sa váš počítač nachádza v sieti Windows iba s niekoľkými Samba servermi, môžete bezpečne odznačiť túto voľbu a zadefinovať vlastné voľby pre Samba servery.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseUserId), group (Mounting) i18n: ectx: whatsthis, entry (UserId), group (Mounting)
en: This is the user ID (a number) that the files and directories of the mounted share will have. If you are using the CIFS filesystem under Linux and the remote server supports the CIFS Unix Extensions, this setting will be ignored unless the assignment of the user ID is forced.
sk: Toto je ID používateľa (číslo), ktoré budú mať súbory a adresáre na pripojenom zdieľaní. Ak používate súborový systém CIFS pod Linuxom a vzdialený server podporuje CIFS unixové rozšírenia, toto nastavenie bude ignorované, kým sa nevynúti priradenie ID používateľa.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseGroupId), group (Mounting) i18n: ectx: whatsthis, entry (GroupId), group (Mounting)
en: This is the group ID (a number) that the files and directories of the mounted share will have. If you are using the CIFS filesystem under Linux and the remote server supports the CIFS Unix Extensions, this setting will be ignored unless the assignment of the group ID is forced.
sk: Toto je ID skupiny (číslo), ktoré budú mať súbory a adresáre na pripojenom zdieľaní. Ak používate súborový systém CIFS pod Linuxom a vzdialený server podporuje CIFS unixové rozšírenia, toto nastavenie bude ignorované, kým sa nevynúti priradenie ID skupiny.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseFileMode), group (Mounting)
en: This is the file mode that will be used for creating files. It must be defined in octal. In case the CIFS file system is used, this setting only takes effect if the server does not support the CIFS Unix Extensions.
sk: Toto je režim súborov​​, ktorý bude použitá na vytváranie súborov. Musí byť definovaný osmičkovo. V prípade, že je použitý sieťový protokol CIFS, toto nastavenie má vplyv, len ak server nepodporuje CIFS Unix Extensions.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FileMode), group (Mounting)
en: This is the filemode that will be used for creating files. It must be defined in octal. In case the CIFS file system is used, this setting only takes effect if the server does not support the CIFS Unix Extensions.
sk: Toto je režim súborov​​, ktorý bude použitá na vytváranie súborov. Musí byť definovaný osmičkovo. V prípade, že je použitý sieťový protokol CIFS, toto nastavenie má vplyv, len ak server nepodporuje CIFS Unix Extensions.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseDirectoryMode), group (Mounting) i18n: ectx: whatsthis, entry (DirectoryMode), group (Mounting)
en: This is the directory mode that will be used for creating directories. It must be defined in octal. In case the CIFS file system is used, this setting only takes effect if the server does not support the CIFS Unix Extensions.
sk: Toto je režim adresárov​​, ktorý bude použitý na vytváranie adresárov Musí byť definovaný osmičkovo. V prípade, že je použitý sieťový protokol CIFS, toto nastavenie má vplyv, len ak server nepodporuje CIFS Unix Extensions.

note: i18n: ectx: label, entry (UseRemoteFileSystemPort), group (Mounting)
en: File system port:
sk: Port súborového systému:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseRemoteFileSystemPort), group (Mounting) i18n: ectx: whatsthis, entry (RemoteFileSystemPort), group (Mounting)
en: This is the port that is exclusively used to mount shares from remote servers. The default value is 445 (CIFS file system).
sk: Toto je port, ktorý sa používa výhradne pre pripojenie zdieľaní zo vzdialených serverov. Predvolená hodnota je 445 (sieťový protokol CIFS).

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseClientCharset), group (Mounting) i18n: ectx: whatsthis, entry (ClientCharset), group (Mounting)
en: This is the character set that is used by the client side (i.e. your side) either to convert local path names to and from Unicode (CIFS, Linux) or for codepage to charset translations (SMBFS, FreeBSD). If you keep the default setting, Smb4K will try to automatically determine the charset by looking up the "unix charset" option in the smb.conf.
sk: Toto je znaková sada, ktorá sa používa na strane klienta (t.j. vašej strane) buď na konvertovanie lokálnych názvov ciest do a z Unicode (CIFS, Linux) alebo ako kódová stránka pre znakové preklady (SMBFS, FreeBSD). Ak ponecháte predvolené nastavenie, Smb4K sa pokúsi automaticky určiť znakovú sadu vyhľadaním voľby "unix charset" v smb.conf.

note: i18n: ectx: label, entry (UseWriteAccess), group (Mounting)
en: Write access:
sk: Prístup na zápis:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseWriteAccess), group (Mounting) i18n: ectx: whatsthis, entry (WriteAccess), group (Mounting)
en: Here you can choose if the shares should be mounted in read-write or read-only mode.
sk: Tu si môžete vybrať, či by mali byť zdieľania pripojené v režime čítanie-zápis alebo iba na čítanie.

note: i18n: ectx: label, entry (WriteAccess), group (Mounting)
en: read-write
sk: čítanie-zápis

note: i18n: ectx: label, entry (WriteAccess), group (Mounting)
en: read-only
sk: iba čítanie

note: i18n: ectx: label, entry (ForceUID), group (Mounting)
en: Definitely assign the UID
sk: Definitívne priradiť UID

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ForceUID), group (Mounting)
en: Instruct the client (i.e. your side) to ignore any user ID (UID) provided by the server for files and directories and to always assign the owner to be the value of the transmitted UID.
sk: Inštruovať klienta (teda vašu stranu), aby ignoroval ID používateľa (UID) poskytnuté serverom pre súbory a adresáre a aby vždy priradil vlastníka hodnote vysielaného UID.

note: i18n: ectx: label, entry (ForceGID), group (Mounting)
en: Definitely assign the GID
sk: Definitívne priradiť GID

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ForceGID), group (Mounting)
en: Instruct the client (i.e. your side) to ignore any group ID (GID) provided by the server for files and directories and to always assign the owner to be the value of the transmitted GID.
sk: Inštruovať klienta (teda vašu stranu), aby ignoroval ID skupiny (GID) poskytnuté serverom pre súbory a adresáre a aby vždy priradil vlastníka hodnote vysielaného GID.

note: i18n: ectx: label, entry (PermissionChecks), group (Mounting)
en: Do permission checks
sk: Vykonať kontrolu oprávnení

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PermissionChecks), group (Mounting)
en: The client side (i.e. your side) will check if you have the right UID/GID to manipulate a file or directory. You might want to switch this feature off if the server(s) support the CIFS Unix Extensions and you are not allowed to access the files and directories. This setting does not affect the normal ACL check.
sk: Na strane klienta (t.j. vašej strane) skontroluje, či máte správne UID / GID pre manipuláciu so súborom alebo adresárom. Možno budete chcieť vypnúť túto vlastnosť, ak server(y), podporuje CIFS Unix Extensions a nemáte dovolené pristupovať k súborom a adresárom. Toto nastavenie nemá vplyv na normálnu kontrolu ACL.

note: i18n: ectx: label, entry (ClientControlsIDs), group (Mounting)
en: Attempt to set UID and GID
sk: Pokus o nastavenie UID a GID

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ClientControlsIDs), group (Mounting)
en: In case the server supports the CIFS Unix Extensions, the client side (i.e. your side) attempts to set the effective UID and GID of the current process on newly created files, directories and devices. If this feature is turned off, the server will set the UID and GID to the default for the share. It is recommended that you read the manual page of mount.cifs before you change this setting.
sk: V prípade, že server podporuje CIFS unixové rozšírenia, klientska strana (teda vaša strana) sa pokúsi nastaviť dané UID a GID aktuálneho procesu na novovytvorených súboroch, adresároch a zariadeniach. Ak je táto funkcia vypnutá, server nastaví UID a GID na predvolenú hodnotu pre zdieľanie. Odporúča sa prečítať si manuálovú stránku mount.cifs pred zmenou tohto nastavenia.

note: i18n: ectx: label, entry (ServerInodeNumbers), group (Mounting)
en: Use server inode numbers
sk: Použiť serverové čísla inode

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ServerInodeNumbers), group (Mounting)
en: Use inode numbers (unique persistent file identifiers) returned by the server instead of automatically generating temporary inode numbers on the client side.
sk: Používanie čísiel inode (unikátne trvalé identifikátory súborov) vrátené serverom namiesto automaticky generovaných dočasných čísiel inode na na strane klienta.

note: i18n: ectx: label, entry (TranslateReservedChars), group (Mounting)
en: Translate reserved characters
sk: Preložiť vyhradené znaky

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TranslateReservedChars), group (Mounting)
en: Translate six of the seven reserved characters (including the colon, question mark, pipe, asterisk, greater than and less than characters but not the backslash) to remap range (above 0xF000). This allows you to open files that were created with such characters. This has no effect if the server does not support Unicode.
sk: Preložiť šesť zo siedmich vyhradených znakov (zahŕňajúce dvojbodku, otáznik, zvislá čiara, hviezdička, znaky väčší ako a menší ako, ale nie spätná lomka) na opätovné mapovanie rozsahu (nad 0xF000). To vám umožní otvoriť súbory , ktoré boli vytvorené s takýmito znakmi. Toto nemá žiadny vplyv, pokiaľ server nepodporuje Unicode.

note: i18n: ectx: label, entry (UseSmbProtocolVersion), group (Mounting)
en: SMB protocol version:
sk: Verzia protokolu SMB:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseSmbProtocolVersion), group (Mounting) i18n: ectx: whatsthis, entry (SmbProtocolVersion), group (Mounting)
en: Define which version of the SMB protocol is to be used.
sk: Definovať, ktorú verziu SMB protokolu použiť.

note: i18n: ectx: label, entry (SmbProtocolVersion), group (Mounting)
en: 1.0 (Classic CIFS/SMBv1 protocol)
sk: 1.0 (Klasický CIFS/SMBv1 protokol)

note: i18n: ectx: label, entry (UseCacheMode), group (Mounting)
en: Cache mode:
sk: Režim cachovania:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseCacheMode), group (Mounting) i18n: ectx: whatsthis, entry (CacheMode), group (Mounting)
en: Define how read and write requests are handled. In case you choose to not cache file data at all, the client never utilizes the cache for normal reads and writes. It always accesses the server directly to satisfy a read or write request. If you choose to follow the CIFS/SMB2 protocol strictly, the cache is only trusted if the client holds an oplock. If the client does not hold an oplock, then the client bypasses the cache and accesses the server directly to satisfy a read or write request. Choosing to allow loose caching semantics can sometimes provide better performance on the expense of cache coherency. This option might cause data corruption, if several clients access the same set of files on the server at the same time. Because of this, the strict cache mode is recommended.
sk: Definuje, ako sa spracúvajú požiadavky na čítanie a zápis. V prípade, že vyberiere necachovať údaje súborov vôbec, klient nikdy nepoužije cache pre normálne čítania a zápisy. Vždy pristupuje k serveru priamo na vykonanie požiadavky čítania alebo zápisu. Ak zvolíte sledovať protokol CIFS/SMB2 prísne, cache sa dôveruje len vtedy, ak klient má oplock. Ak klient nemá oplock, potom klient obíde cache a pristupuje k serveru priamo na vykonanie požiadavky čítania alebo zápisu. Vybranie povolenia voľnej sémantiky cachovania môže niekedy zlepšiť výkon na úkor koherencie cache. Táto voľba môže spôsobiť poškodenie dát, ak niekoľko klientov pristupuje k rovnakej sade súborov na serveri v rovnaký čas. Z tohto dôvodu sa odporúča prísny režim cache.

note: i18n: ectx: label, entry (CacheMode), group (Mounting)
en: Do not cache file data at all
sk: Vôbec necachovať údaje súborov

note: i18n: ectx: label, entry (CacheMode), group (Mounting)
en: Follow the CIFS/SMB2 protocol strictly
sk: Sledovať protokol CIFS/SMB2 prísne

note: i18n: ectx: label, entry (CacheMode), group (Mounting)
en: Allow loose caching semantics
sk: Povoliť voľnú sémantiku cachovania

note: i18n: ectx: label, entry (UseSecurityMode), group (Mounting)
en: Security mode:
sk: Bezpečnostný režim:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseSecurityMode), group (Mounting) i18n: ectx: whatsthis, entry (SecurityMode), group (Mounting)
en: Security mode for mount.cifs. To be able to use this mode, the CIFS kernel module 1.40 or later is required.
sk: Bezpečnostný režim pre mount.cifs. Aby bolo možné použiť tento režim, je potrebný modul jadra CIFS 1.40 alebo novší.

note: i18n: ectx: label, entry (SecurityMode), group (Mounting)
en: Connect as a null user (no name)
sk: Pripojiť ako nulový používateľ (bez mena)

note: i18n: ectx: label, entry (SecurityMode), group (Mounting)
en: Kerberos 5 authentication
sk: Overenie Kerberos 5

note: i18n: ectx: label, entry (SecurityMode), group (Mounting)
en: Kerberos 5 authentication and packet signing
sk: Overovanie Kerberos 5 a paketové podpisovanie

note: i18n: ectx: label, entry (SecurityMode), group (Mounting)
en: NTLM protocol
sk: Protokol NTLM

note: i18n: ectx: label, entry (SecurityMode), group (Mounting)
en: NTLM protocol and packet signing
sk: Protokol NTLM a paketové podpisovanie

note: i18n: ectx: label, entry (SecurityMode), group (Mounting)
en: NTLMv2 protocol
sk: Protokol NTLMv2

note: i18n: ectx: label, entry (SecurityMode), group (Mounting)
en: NTLMv2 protocol and packet signing
sk: Protokol NTLMv2 a paketové podpisovanie

note: i18n: ectx: label, entry (SecurityMode), group (Mounting)
en: NTLMSSP protocol
sk: Protokol NTLMSSP

note: i18n: ectx: label, entry (SecurityMode), group (Mounting)
en: NTLMSSP protocol and packet signing
sk: Protokol NTLMSSP a paketové podpisovanie

note: i18n: ectx: label, entry (UseCustomCifsOptions), group (Mounting)
en: Additional options:
sk: Ďalšie voľby:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseCustomCifsOptions), group (Mounting) i18n: ectx: whatsthis, entry (CustomCIFSOptions), group (Mounting)
en: Here you can enter advanced options for the CIFS file system in a comma-separated list (refer to the manual page of mount.cifs to learn more). The list will be added AS IS to the "-o" argument of mount.cifs. Please do not enter options that have already been defined in the configuration dialog.
sk: Tu môžete zadať pokročilé voľby pre sieťový protokol CIFS v čiarkami oddelenom zozname (viac sa dozviete v manuálovej stránke mount.cifs). Zoznam bude pridaný ako je na "-o" argument z mount.cifs. Prosím nezadávajte voľby, ktoré už boli definované v konfiguračnom dialógu.

en: <p>The share <b>%1</b> has been mounted to <b>%2</b>.</p>
sk: <p>Zdieľanie <b>%1</b> bolo pripojené k <b>%2</b>.</p>

en: <p>The share <b>%1</b> has been unmounted from <b>%2</b>.</p>
sk: <p>Zdieľanie <b>%1</b> bolo odpojené z <b>%2</b>.</p>

en: <p>%1 share has been mounted.</p> | <p>%1 shares have been mounted.</p>
sk[0]: <p>%1 zdieľanie bolo pripojené.</p>
sk[1]: <p>%1 zdieľania boli pripojené.</p>
sk[2]: <p>%1 zdieľaní bolo pripojených.</p>

en: <p>%1 share has been unmounted.</p> | <p>%1 shares have been unmounted.</p>
sk[0]: <p>%1 zdieľanie bolo odpojené.</p>
sk[1]: <p>%1 zdieľaní bolo odpojených.</p>
sk[2]: <p>%1 zdieľaní bolo odpojených.</p>

en: <p>Opening the wallet <b>%1</b> failed.</p>
sk: <p>Otvorenie peňaženky <b>%1</b> zlyhalo.</p>

en: <p>The credentials stored in the wallet could not be accessed. There is either no wallet available or it could not be opened.</p>
sk: <p>Prihlasovacie údaje uložené v peňaženke nie sú prístupné. Buď nie je žiadna dostupná peňaženka, alebo ju nie je možné otvoriť.</p>

en: <p>The mimetype <b>%1</b> is not supported for printing. Please convert the file to PDF or Postscript and try again.</p>
sk: <p>Typ MIME <b>%1</b> nie je pre tlač podporovaný. Prosím konvertujte súbor do PDF alebo Postscript a skúste znovu.</p>

en: <p>The bookmark for share <b>%1</b> already exists and will be skipped.</p>
sk: <p>Záložka pre zdieľanie <b>%1</b> už existuje a bude preskočená.</p>

en: <p>The label <b>%1</b> of the bookmark for the share <b>%2</b> is already being used and will automatically be renamed.</p>
sk: <p>Popis <b>%1</b> záložky pre zdieľanie <b>%2</b> sa už používa a bude automaticky premenovaný.</p>

en: <p>Mounting the share <b>%1</b> failed:</p><p><tt>%2</tt></p>
sk: <p>Pripojenie zdieľania <b>%1</b> zlyhalo:</p><p><tt>%2</tt></p>

en: <p>Mounting the share <b>%1</b> failed.</p>
sk: <p>Pripojenie zdieľania <b>%1</b> zlyhalo.</p>

en: <p>Unmounting the share <b>%1</b> from <b>%2</b> failed:</p><p><tt>%3</tt></p>
sk: <p>Odpojenie zdieľania <b>%1</b> z <b>%2</b> zlyhalo:</p><p><tt>%3</tt></p>

en: <p>Unmounting the share <b>%1</b> from <b>%2</b> failed.</p>
sk: <p>Odpojenie zdieľania <b>%1</b> z <b>%2</b> zlyhalo.</p>

en: <p>You are not allowed to unmount the share <b>%1</b> from <b>%2</b>. It is owned by the user <b>%3</b>.</p>
sk: <p>Nemáte povolené odpojiť zdieľanie <b>%1</b> z <b>%2</b>.  Je vlastnené iným používateľom <b>%3</b>.</p>

en: <p>Synchronizing <b>%1</b> with <b>%2</b> failed:</p><p><tt>%3</tt></p>
sk: <p>Synchronizácia <b>%1</b> s <b>%2</b> zlyhala:</p><p><tt>%3</tt></p>

en: <p>Synchronizing <b>%1</b> with <b>%2</b> failed.</p>
sk: <p>Synchronizácia <b>%1</b> s <b>%2</b> zlyhala.</p>

en: <p>The command <b>%1</b> could not be found. Please check your installation.</p>
sk: <p>Príkaz <b>%1</b> nebol nájdený. Prosím, overte inštaláciu.</p>

en: <p>The share <b>%1</b> is a printer and cannot be bookmarked.</p>
sk: <p>Zdieľanie <b>%1</b> je tlačiareň a nie je možné ju pridať ako záložku.</p>

en: <p>The file <b>%1</b> could not be found.</p>
sk: <p>Súbor <b>%1</b> nie je možné nájsť.</p>

en: <p>Opening the file <b>%1</b> failed:</p><p><tt>%2</tt></p>
sk: <p>Otvorenie súboru <b>%1</b> zlyhalo.</p><p><tt>%2</tt></p>

en: <p>Opening the file <b>%1</b> failed.</p>
sk: <p>Otvorenie súboru <b>%1</b> zlyhalo.</p>

en: <p>Reading from file <b>%1</b> failed:</p><p><tt>%2</tt></p>
sk: <p>Čítanie zo súboru <b>%1</b> zlyhalo:</p><p><tt>%2</tt></p>

en: <p>Reading from file <b>%1</b> failed.</p>
sk: <p>Čítanie zo súboru <b>%1</b> zlyhalo.</p>

en: <p>The following directory could not be created:</p><p><tt>%1</tt></p>
sk: <p>Nasledovný adresár nie je možné vytvoriť:</p><p><tt>%1</tt></p>

en: <p>The process failed to start (error code: <tt>%1</tt>).</p>
sk: <p>Zlyhalo spustenie procesu (chybový kód: <tt>%1</tt>).</p>

en: <p>The process crashed (error code: <tt>%1</tt>).</p>
sk: <p>Proces spadol (chybový kód: <tt>%1</tt>).</p>

en: <p>The process timed out (error code: <tt>%1</tt>).</p>
sk: <p>Vypršal čas procesu (chybový kód: <tt>%1</tt>).</p>

en: <p>Could not write to the process (error code: <tt>%1</tt>).</p>
sk: <p>Nie je možné zapisovať do procesu (chybový kód: <tt>%1</tt>).</p>

en: <p>Could not read from the process (error code: <tt>%1</tt>).</p>
sk: <p>Nie je možné čítať z procesu (chybový kód: <tt>%1</tt>).</p>

en: <p>The process reported an unknown error.</p>
sk: <p>Proces oznámil neznámu chybu.</p>

en: <p>Executing an action with root privileges failed (error code: <tt>%1</tt>).</p>
sk: <p>Vykonávanie akcie s administrátorskými právami zlyhalo (chybový kód:<tt>%1</tt>).</p>

en: <p>Executing an action with root privileges failed.</p>
sk: <p>Spustenia akcie s oprávneniami roota zlyhalo.</p>

en: <p>The URL that was passed is invalid.</p>
sk: <p> URL, ktorý bol odovzdaný, je neplatný.</p>

en: Profile Migration Assistant
sk: Asistent migrácie profilov

en: Migrate all relevant settings of one profile to another.
sk: Premigrovať všetky relevantné nastavenia jedného profilu na iný.

en: Old Profile:
sk: Starý profil:

en: <Default Profile>
sk: <Predvolený profil>

en: <All Profiles>
sk: <Všetky profily>

en: New Profile:
sk: Nový profil:

en: Printer
sk: Tlačiareň

en: Synchronizing
sk: Synchronizujem

en: Source
sk: Zdroj

en: Destination
sk: Cieľ

en: Synchronization
sk: Synchronizácia

en: Swap Paths
sk: Vymeniť cesty

en: Swap source and destination
sk: Vymeniť zdroj a cieľ

en: Synchronize
sk: Synchronizovať

en: Synchronize the destination with the source
sk: Synchronizovať cieľ so zdrojom

en: Please provide the source and destination directory for the synchronization.
sk: Prosím, uveďte zdrojový a cieľový adresár pre synchronizáciu.

en: Source:
sk: Zdroj:

en: This is the source directory. The data that it contains is to be written to the destination directory.
sk: Toto je zdrojový adresár. Dáta v ňom obsiahnuté budú zapísané do cieľového adresára.

en: Destination:
sk: Cieľ:

en: This is the destination directory. It will be updated with the data from the source directory.
sk: To je cieľový adresár. Bude aktualizovaný dátami zo zdrojového adresára.

en: <qt>Please enter a username and a password for the host <b>%1</b>.</qt>
sk: <qt>Prosím zadajte meno používateľa a heslo pre hostiteľa <b>%1</b>.</qt>

en: <qt>Please enter a username and a password for the share <b>%1</b>.</qt>
sk: <qt>Prosím zadajte meno používateľa a heslo pre zdieľanie <b>%1</b>.</qt>
