smb4k - en to sl translation catalogue (440 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (MainWindowTabOrientation), group (UserInterface)
en: Tab orientation:
sl: Položaj zavihkov:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MainWindowTabOrientation), group (UserInterface)
en: Set the tab orientation for the tabified dock widgets.
sl: Nastavite usmerjenost zavihkov za pripomočke v obliki zavihkov na priključni postaji.

note: i18n: ectx: label, entry (MainWindowTabOrientation), group (UserInterface)
en: Top
sl: Vrh

note: i18n: ectx: label, entry (MainWindowTabOrientation), group (UserInterface)
en: Bottom
sl: Dno

note: i18n: ectx: label, entry (MainWindowTabOrientation), group (UserInterface)
en: Left
sl: Levo

note: i18n: ectx: label, entry (MainWindowTabOrientation), group (UserInterface)
en: Right
sl: Desno

note: i18n: ectx: label, entry (ShowCustomBookmarkLabel), group (UserInterface)
en: Show custom bookmark label if available
sl: Pokaži oznako zaznamkov po meri, če je na voljo

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowCustomBookmarkLabel), group (UserInterface)
en: Do not show the name of the share that is represented by the bookmark but the custom label that was defined in the bookmark editor.
sl: Ne prikaži imena dela diska, ki ga predstavlja zaznamek, ampak oznako po meri, kot je bila določena v urejevalniku zaznamkov.

note: i18n: ectx: label, entry (StartMainWindowDocked), group (UserInterface)
en: Start docked
sl: Začni zasidrano

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (StartMainWindowDocked), group (UserInterface)
en: Start the application docked to the system tray, i.e. only the system tray widget is shown and the main window is hidden. You can bring the main window up by clicking on the system tray widget or by choosing "Restore" from its popup menu.
sl: Zaženite aplikacijo priključeno na sistemski pladenj, tj. prikazan je samo gradnik na sistemskem pladnjuin glavno okno je skrito. Glavno okno lahko prinesete navzgor s klikom na gradnik sistemske vrstice ali z izbiro "Obnovi" iz njegovega pojavnega menija.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowType), group (UserInterface)
en: Show the type of the share
sl: Prikaži vrsto dela diska

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowType), group (UserInterface)
en: The type of a share will be displayed in a separate column in the network neighborhood browser. It can either be Disk, Print or IPC.
sl: Vrsta dela bo prikazana v ločenem stolpcu v brskalniku sosedstva omrežja. Lahko je Disk, Tisk ali IPC.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowIPAddress), group (UserInterface)
en: Show the IP address of the server
sl: Prikaži IP naslov strežnika

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowIPAddress), group (UserInterface)
en: The IP address of the server will be displayed in a separate column in the network neighborhood browser.
sl: IP naslov strežnika bo prikazan v ločenem stolpcu v polju brskalnik sosedstva omrežja.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowComment), group (UserInterface)
en: Show the comment
sl: Prikaži komentar

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowComment), group (UserInterface)
en: The comment describing the server or share will be displayed in a separate column in the network neighborhood browser.
sl: Komentar, ki opisuje strežnik ali del, bo prikazan ločeno v brskalniku sosedstva omrežja.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowNetworkItemToolTip), group (UserInterface)
en: Show tooltips for network items
sl: Prikažite namige za omrežne predmete

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowNetworkItemToolTip), group (UserInterface)
en: The tooltip shows various information about the current network item.
sl: V orodni vrstici so prikazane različne informacije o trenutnem omrežnem predmetu.

note: i18n: ectx: label, entry (AutoExpandNetworkItems), group (UserInterface)
en: Automatically expand domains and hosts
sl: Samodejno razširite domene in gostitelje

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AutoExpandNetworkItems), group (UserInterface)
en: Automatically expand domain and host items when a list of associated network items (domain members or shares) is added or updated. Please note that a domain or host item will always be expanded when you execute it.
sl: Samodejno razširite predmete domene in gostitelja, kadar se seznamu povezanega omrežja (člani domene ali deli diska) kaj doda ali posodobi. Upoštevajte, da bo domena ali gostitelj vedno razširjen, ko ga izvršite.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowShareToolTip), group (UserInterface)
en: Show tooltips for mounted shares
sl: Pokažite nasvete za nameščene dele

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowShareToolTip), group (UserInterface)
en: The tooltip shows various information about the current share.
sl: V orodni vrstici so prikazane različne informacije o trenutnem delu.

note: i18n: ectx: label, entry (SharesViewMode), group (UserInterface)
en: View mode:
sl: Način pogleda:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SharesViewMode), group (UserInterface)
en: This setting determines the view mode of the shares view. There are two modes: the icon view and the list view.
sl: Ta nastavitev določa način prikaza pogleda v skupne dele. Obstajata dva načina: pogled ikone in pogled seznama.

note: i18n: ectx: label, entry (SharesViewMode), group (UserInterface)
en: Icon View
sl: Pogled ikon

note: i18n: ectx: label, entry (SharesViewMode), group (UserInterface)
en: List View
sl: Pogled seznama

note: i18n: ectx: label, entry (SharesViewIconSizeIconView), group (UserInterface)
en: Icon size for the icon view:
sl: Velikost ikone za pogled ikon:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SharesViewIconSizeIconView), group (UserInterface)
en: Set the icon size for the icon view mode of the shares view.
sl: Določite velikost ikon za pogled ikon na skupne dele.

note: i18n: ectx: label, entry (SharesViewIconSizeListView), group (UserInterface)
en: Icon size for the list view:
sl: Velikost ikon za pogled seznama:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SharesViewIconSizeListView), group (UserInterface)
en: Set the icon size for the list view mode of the shares view.
sl: Določite velikost ikone za način pogleda seznama na skupne dele.

note: i18n: ectx: label, entry (NetworkBrowserIconSize), group (UserInterface)
en: Icon size:
sl: Velikost ikone:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (NetworkBrowserIconSize), group (UserInterface)
en: Set the icon size for the network neighborhood browser.
sl: Določite velikost ikone za brskanje po sosedstvu omrežja.

note: i18n: ectx: label, entry (UseWsDiscovery), group (Network)
en: Use Web Services Dynamic Discovery (WS-Discovery) for browsing
sl: Za brskanje uporabite Web Dynamic Discovery (WS-Discovery)

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseWsDiscovery), group (Network)
en: The Web Services Dynamic Discovery (WS-Discovery) is used to browse the local network and discover workgroups, domains and hosts. This is useful, if your network neighborhood is dominated by servers with modern Windows versions. If you use this option, there should be no need to force Samba's client library to use the SMB protocol version 1.0 for searching for workgroups and domains.
sl: Spletna storitev dinamičnega raziskovanja (WS-Discovery) se uporablja za brskanje po lokalnem omrežju, za odkrivanje delovnih skupin, domen in gostiteljev. To je koristno, če v vašem omrežnem sosedstvu prevladujejo strežniki s sodobnim sistemom različic Windowsa. Če uporabite to možnost, ni potrebe po vsiljevanju Sambinih odjemalskih knjižnic za uporabo protokola SMB različice 1.0 za iskanje delovnih skupin in domen.

note: i18n: ectx: label, entry (UseDnsServiceDiscovery), group (Network)
en: Use DNS Service Discovery (DNS-SD) for browsing
sl: Uporabljajte storitev raziskovanja DNS (DNS-SD) za brskanje

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseDnsServiceDiscovery), group (Network)
en: The DNS Service Discovery (DNS-SD) is used to browse the local network and discover servers that provide shared SMB resources. The discovered domains correspond to the local DNS domains (e. g. named LOCAL) and most likely not the ones defined in the network neighborhood. However, this does not influence the browsing. If you use this option, there is no need to force Samba's client library to use the SMB protocol version 1.0 for searching for workgroups and domains.
sl: Storitve raziskovanja DNS (DNS-SD) se uporabljajo za brskanje po lokalnem omrežju in odkrivanju strežnikov, ki nudijo skupne vire SMB. Odkrite domene ustrezajo lokalnim domenam DNS (npr. z imenom LOCAL) in najverjetneje ne tiste, ki so opredeljene v omrežnem sosedstvu. Vendar to ne vpliva na brskanje. Če uporabite to možnost, ni treba siliti Sambino odjemalno knjižnico za iskanje protokola SMB različice 1.0 za delovne skupine in domene.

note: i18n: ectx: label, entry (ForceSmb1Protocol), group (Network)
en: Force SMB protocol version 1.0 for workgroup and domain lookups
sl: Prisilite protokol SMB različice 1.0 za iskanje delovnih skupin in domen

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ForceSmb1Protocol), group (Network)
en: Smb4K will force Samba's client library to use the SMB protocol version 1.0 for browsing workgroups and domains. You should use this option only as last resort, because the SMB protocol version 1.0 is unsafe and has been disabled in newer Samba and Windows versions. However, if you have trouble discovering workgroups and domains in your network neighborhood, you might want to consider to switch this setting on. If you are using DNS Service Discovery (DNS-SD) or Web Services Dynamic Discovery (WS-Discovery), and those are working for you, you do not need it.
sl: Smb4K bo prisilil Sambino odjemalsko knjižnico, da uporablja protokol SMB različice 1.0 za brskanje po delovnih skupinah in domenah. To možnost bi morali uporabiti samo kot rešitev v sili, ker je protokol SMB različice 1.0 nevaren in je bil onemogočen v novejših različicah Sambe in Windows. Če imate težave z odkrivanjem delovnih skupin in domen v vašem računalniku in omrežnem sosedstvu, bi morda radi razmislili o vklopu te nastavitve. Smb4K bo prisilno s protokolom SMB različice 1.0 brskal za delovnimi skupinami in domenami. To pa velja samo za iskanja, opravljena z uporabo knjižnice odjemalcev Sambe. Če uporabljate storitve raziskovanja DNS (DNS-SD), bi morali imeti to možnost izklopljeno.

note: i18n: ectx: label, entry (UseClientProtocolVersions), group (Network)
en: Set minimal and maximal SMB protocol version
sl: Nastavi najstarejšo in najnovejšo verzijo protokola SMB

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseClientProtocolVersions), group (Network)
en: Smb4K will set the minimal and maximal SMB protocol version that is used by Samba's client library to browse the network neighborhood. This will overwrite the settings in the smb.conf file. Normally, you do not need to use this option, because the right protocol versions should be negotiated between the client and the server while establishing a connection. Please note that this setting might not be appropriate to make the discovering of workgroups and domains work while keeping undisturbed connectivity to servers. Use DNS Service Discovery (DNS-SD) or Web Services Dynamic Discovery (WS-Discovery) for domain and workgroup lookups instead.
sl: Smb4K bo nastavil najstarejšo in najnovejšo verzijo protokola SMB, ki jo uporablja Sambina knjižnica odjemalcev za brskanje po sosednjem omrežju. To bo prepisalo nastavitve v datoteki smb.conf. Običajno vam te možnosti ni treba uporabljati, ker se praviloma med odjemalcem in strežnikom ob vzpostavitvi povezave izpogaja ustrezna verzija protokola. Upoštevajte, da ta nastavitev morda ni primerna za odkrivanje delovnih skupin in domen, medtem ko zagotavlja ohranjanje nemotene povezljivosti s strežniki. Namesto tega uporabite DNS Service Discovery (DNS-SD) ali dinamično odkrivanje spletnih storitev (WS-Discovery) za odkrivanje domen in iskanja delovnih skupin.

note: i18n: ectx: label, entry (MinimalClientProtocolVersion), group (Network)
en: Minimal SMB protocol version:
sl: Najstarejša verzija protokola SMB:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MinimalClientProtocolVersion), group (Network)
en: This setting controls the minimum protocol version that Samba's client library will attempt to use.
sl: Ta nastavitev nadzoruje najstarejšo verzijo protokola, ki jo bo poskušala uporabiti knjižnica odjemalca Sambe.

note: i18n: ectx: label, entry (MinimalClientProtocolVersion), group (Network) i18n: ectx: label, entry (MaximalClientProtocolVersion), group (Network)
en: NT1 (Classic CIFS/SMBv1 protocol)
sl: NT1 (Classic CIFS/SMBv1 protokol)

note: i18n: ectx: label, entry (MinimalClientProtocolVersion), group (Network) i18n: ectx: label, entry (MaximalClientProtocolVersion), group (Network)
en: SMB2 (Windows Vista and above)
sl: SMB2 (Windows Vista in kasnejše)

note: i18n: ectx: label, entry (MinimalClientProtocolVersion), group (Network) i18n: ectx: label, entry (MaximalClientProtocolVersion), group (Network)
en: SMB3 (Windows 8 and above)
sl: SMB3 (Windows 8 in kasnejše)

note: i18n: ectx: label, entry (MaximalClientProtocolVersion), group (Network)
en: Maximal SMB protocol version:
sl: Najnovejša verzija protokola SMB:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MaximalClientProtocolVersion), group (Network)
en: This setting controls the maximum protocol version that Samba's client library will attempt to use.
sl: Ta nastavitev nadzoruje najnovejšo verzijo protokola, ki jo bo poskušala uporabiti knjižnica odjemalca Sambe.

note: i18n: ectx: label, entry (UseRemoteSmbPort), group (Network)
en: Set the SMB port to:
sl: Določi SMB port na:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseRemoteSmbPort), group (Network) i18n: ectx: whatsthis, entry (RemoteSmbPort), group (Network)
en: This is the port that is used for connecting to remote servers. The default value is 139 (NetBIOS). Under FreeBSD, this setting is also used for mounting.
sl: To je port, ki se uporablja za povezovanje z oddaljenimi strežniki. Privzeta vrednost je 139 (NetBIOS). Pri FreeBSD se ta nastavitev uporablja tudi za priklop.

note: i18n: ectx: label, entry (LargeNetworkNeighborhood), group (Network)
en: This computer is on a large network neighborhood
sl: Ta računalnik je v velikem omrežnem sosedstvu

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (LargeNetworkNeighborhood), group (Network)
en: In case your computer is on a large network neighborhood, discovering all workgroups, hosts and shares might take a long time, since in the default configuration all local master browsers are queried. Enabling this setting limits the number of used local master browsers to three. This can reduced the time consumption on large network neighborhoods considerably.
sl: Če je vaš računalnik v velikem omrežnem sosedstvu, odkrivanje vse delovnih skupin, gostiteljev in skupnih delov lahko traja veliko časa, saj v privzeto poizvedbe izvajajo na vseh glavnih lokalnih brskalnikih. Omogočanje te nastavitve omeji število uporabljenih lokalnih glavnih brskalnikov na tri. To lahko precej zmanjša porabo časa v sosedstvu velikih omrežij.

note: i18n: ectx: label, entry (MasterBrowsersRequireAuth), group (Network)
en: Master browsers require authentication
sl: Glavni brskalniki zahtevajo overjanje

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MasterBrowsersRequireAuth), group (Network)
en: The master browsers in your network neighborhood require a login to return the browse list. This setting is rarely needed.
sl: Glavni brskalniki v vaši omrežnem sosedstvu za vrnitev potrebujejo prijavo brskanje po seznamu. Ta nastavitev je redko potrebna.

note: i18n: ectx: label, entry (UseKerberos), group (Network)
en: Use Kerberos for authentication
sl: Za overitve uporabite Kerberos

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseKerberos), group (Network)
en: Use Kerberos for authentication. This is only useful in an Active Directory environment.
sl: Za overitve uporabite Kerberos. To je edino uporabno v okolju aktivnih imenikov.

note: i18n: ectx: label, entry (UseWinbindCCache), group (Network)
en: Use Winbind ccache for authentication
sl: Za overovljanje uporabite predpomnilnik Winbind

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseWinbindCCache), group (Network)
en: Use the Winbind ccache for authentication.
sl: Za preverjanje pristnosti uporabite predpomnilnik Winbind.

note: i18n: ectx: label, entry (UseEncryptionLevel), group (Network)
en: Set the encryption level to:
sl: Določite raven šifriranja na:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseEncryptionLevel), group (Network) i18n: ectx: whatsthis, entry (EncryptionLevel), group (Network)
en: Set the level of encryption that is used for making connections.
sl: Nastavite raven šifriranja, ki se uporablja za vzpostavitev povezav.

note: i18n: ectx: label, entry (EncryptionLevel), group (Network)
en: None
sl: Noben

note: i18n: ectx: label, entry (EncryptionLevel), group (Network)
en: Request
sl: Zahtevek

note: i18n: ectx: label, entry (EncryptionLevel), group (Network)
en: Require
sl: Zahtevano

note: i18n: ectx: label, entry (PreviewHiddenItems), group (Network)
en: Preview hidden files and directories
sl: Predogled skritih datotek in imenikov

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PreviewHiddenItems), group (Network)
en: Preview hidden files and directories. The hidden files and directories are those whose names begin with a period. They are usually needed for very specific purposes (storing the configuration information for an application, etc.). Since they are not of any importance for your regular work, you normally do not need to enable this feature.
sl: Predogled skritih datotek in imenikov. Skrite datoteke in imeniki so tisti, katerih imena se začnejo s piko. Običajno jih potrebujemo za posebne namene (shranjevanje informacij nastavitev za aplikacijo, itd.). Ker ti navadno niso pomembni za redno delo, vam te funkcije ni treba omogočiti.

note: i18n: ectx: label, entry (DetectPrinterShares), group (Network)
en: Detect printer shares
sl: Zaznajte skupne tiskalnike

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DetectPrinterShares), group (Network)
en: Printer shares are detected.
sl: Zaznani skupni tiskalniki.

note: i18n: ectx: label, entry (DetectHiddenShares), group (Network)
en: Detect hidden shares
sl: Zaznajte skrite dele diskov

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DetectHiddenShares), group (Network)
en: Hidden shares are detected. Hidden shares are ending with a $ sign, e.g. Musik$ or IPC$.
sl: Zaznani so skriti deli diskov. Skriti deli se končajo z znakom $, npr. Musik$ ali IPC$.

note: i18n: ectx: label, entry (EnableWakeOnLAN), group (Network)
en: Enable Wake-On-LAN features
sl: Omogoči zmožnosti Wake-On-LAN

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (EnableWakeOnLAN), group (Network)
en: Wake-on-LAN (WOL) is an ethernet computer networking standard that allows a computer to be turned on or woken up by a network message. Smb4K uses a magic packet send via a UDP socket to wake up remote servers. If you want to take advantage of the Wake-On-LAN feature, you need to enable this option.
sl: Wake-on-LAN (WOL) je standard ethernetnega računalniškega omrežja, ki omogoča, da omrežno sporočilo vklopi ali zbudi računalnik. Smb4K uporablja pošiljanje čarobnega paketa prek vtičnice UDP, da zbudi oddaljene strežnike. Če želite izkoristiti funkcijo Wake-On-LAN, morate omogočiti to možnost.

note: i18n: ectx: label, entry (WakeOnLANWaitingTime), group (Network)
en: Waiting time:
sl: Čas čakanja:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (WakeOnLANWaitingTime), group (Network)
en: This is the waiting time in seconds between the sending of the magic Wake-On-LAN packets and the scanning of the network neighborhood or the mounting of a share.
sl: To je čas čakanja v sekundah med pošiljanjem čarobnega Wake-On-Paketa LAN in pregledovanje sosedstva omrežja ali priklopa skupnega diska.

note: i18n: ectx: label, entry (UseWallet), group (Authentication)
en: Save logins in a wallet
sl: Shrani prijave v listnico

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseWallet), group (Authentication)
en: Use a wallet to store the login. The username and password are stored encrypted on your hard drive. If this setting is disabled, the login is not stored permanently but only temporarily.
sl: Za shranjevanje prijav uporabite listnico. Uporabniško ime in geslo sta shranjena šifrirano na trdem disku. Če je ta nastavitev onemogočena, prijava ni shranjeno trajno, ampak le začasno.

note: i18n: ectx: label, entry (UseDefaultLogin), group (Authentication)
en: Use a default login
sl: Uporabi privzeto prijavo

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseDefaultLogin), group (Authentication)
en: Enable the usage of a default login. The provided data is used by default to authenticate to a remote server. This is very useful e.g. if you are working in an Active Directory environment or an NT domain.
sl: Omogočite privzete prijave. Navedeni podatki so privzeto uporabljeni za overitev na oddaljeni strežnik. To je zelo koristno npr. če delate v okolju Active Directory ali v domeni NT.

note: i18n: ectx: label, entry (RsyncPrefix), group (Synchronization)
en: Synchronization prefix:
sl: Usklajevanje predpone:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (RsyncPrefix), group (Synchronization)
en: Under this prefix the destination directory for the synchronization will be created. However, if you want to store the data of a particular share elsewhere, you will be able to choose a different path before the actual synchronization begins.
sl: Pod to predpono bo ustvarjen ciljni imenik za usklajevanje. Če pa želite shraniti podatke o določenem deludrugje, boste lahko izbrali drugo pot pred dejanskim začetkom usklajevanja.

note: i18n: ectx: label, entry (ArchiveMode), group (Synchronization)
en: Archive mode
sl: Arhivski način

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ArchiveMode), group (Synchronization)
en: Use archive mode (-a, --archive). This is a short form of -rlptgoD.
sl: Uporabi arhivski način (-a, --archive). To je krajša oblika od -rlptgoD.

note: i18n: ectx: label, entry (RecurseIntoDirectories), group (Synchronization)
en: Recurse into subdirectories
sl: Uporabi rekurzijo v podimenike

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (RecurseIntoDirectories), group (Synchronization)
en: Recurse into directories (-r, --recursive).
sl: Uporabi rekurzijo v podimenike (-r, --recursive).

note: i18n: ectx: label, entry (UpdateTarget), group (Synchronization)
en: Update files
sl: Posodobi datoteke

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UpdateTarget), group (Synchronization)
en: Update files in the destination directory that are older than in the source directory (-u, --update).
sl: Posodobi datoteke v ciljnem imeniku, ki so starejše kot v izvornem imeniku (-u, --update).

note: i18n: ectx: label, entry (UpdateInPlace), group (Synchronization)
en: Update files in place
sl: Posodobi datoteke na mestu

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UpdateInPlace), group (Synchronization)
en: Update destination files in-place (--inplace). By default, rsync first creates a new copy of a file and moves it into place after its transfer finished. If you enable this feature, no copy will be created but the destination file will immediately be overwritten instead. An exception to this is if you combine this option with --backup.
sl: Posodobite ciljne datoteke na mestu (--inplace). Privzeto najprej rsync ustvari novo kopijo datoteke in jo po prenosu premakne na svoje mesto. Če omogočite to funkcijo, ne bo nastala nobena kopija ustvarjena, ampak bo ciljna datoteka takoj prepisana namesto tega. Izjema od tega je, če to možnost kombinirate z --backup.

note: i18n: ectx: label, entry (RelativePathNames), group (Synchronization)
en: Use relative path names
sl: Uporabi relativna imena poti

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (RelativePathNames), group (Synchronization)
en: Use relative paths (-R, --relative). This means that the full path names specified on the command line are sent to the server rather than just the last parts of the file names.
sl: Uporabite relativne poti (-R, - relative). To pomeni, da se pošljejo strežniku imena celotne poti določeni v ukazni vrstici in ne le zadnji deli imen datotek.

note: i18n: ectx: label, entry (NoImpliedDirectories), group (Synchronization)
en: Do not send implied directories
sl: Ne pošiljaj implicitnih imenikov

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (NoImpliedDirectories), group (Synchronization)
en: Do not send implied directories with --relative (--no-implied-dirs). This means that the corresponding path elements on the destination system are left unchanged if they exist, and any missing implied directories are created with default attributes. This even allows these implied path elements to have big differences, such as being a symlink to a directory on one side of the transfer, and a real directory on the other side.
sl: Ne pošiljaj Implicitnih imenikov z --relative (--no-implicit-dirs). To pomeni, da ustrezni elementi poti v ciljnem sistemu ostanejo nespremenjeni, če obstajajo, vsi manjkajoči implicitni imeniki pa so ustvarjen s privzetimi atributi. To celo omogoča, da imajo elementi implicitne poti velike razlike, na primer povezava do imenika na eni strani prenosa in na drugi pa pravi imenik.

note: i18n: ectx: label, entry (TransferDirectories), group (Synchronization)
en: Transfer directories without recursing
sl: Prenesi imenike brez rekurzije

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TransferDirectories), group (Synchronization)
en: Transfer directories without recursing (-d, --dirs). This means that all top-level subdirectories are transferred but without their contents.
sl: Prenesite imenike brez rekurzije (-d, --dirs). To pomeni, da so vsi se prenesejo vsi imeniki na vrhnji ravni, a brez njihove vsebine.

note: i18n: ectx: label, entry (CompressData), group (Synchronization)
en: Compress data during transfer
sl: Stiskaj podatke med prenosom

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CompressData), group (Synchronization)
en: Compress data during transfer (-z, --compress). This significantly reduces the amount of data that is being transferred. You may want to use this option, if you have a slow connection.
sl: Stiskaj podatke med prenosom (-z, --compress). To bistveno zmanjša količino prenesenih podatkov. To boste morda želeli uporabiti možnost, če imate počasno povezavo.

note: i18n: ectx: label, entry (UseCompressionLevel), group (Synchronization)
en: Set compression level:
sl: Nastavi stopnjo stiskanja:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseCompressionLevel), group (Synchronization)
en: Explicitly set the compression level to use (--compress-level=NUM). If NUM is non-zero, the --compress argument is implied.
sl: Izrecno nastavi raven stiskanja (--compress-level=NUM). Če NUM ni nič, argument je mišljeno --compress.

note: i18n: ectx: label, entry (CompressionLevel), group (Synchronization)
en: The value for the UseCompressionLevel config entry
sl: Vrednost nastavitve UseCompressionLevel

note: i18n: ectx: label, entry (UseSkipCompression), group (Synchronization)
en: Skip compression for following file suffixes:
sl: Preskoči stiskanje za naslednje pripone datotek:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseSkipCompression), group (Synchronization)
en: Overwrite the list of file suffixes that will not be compressed (--skip-compress=LIST). The LIST should be one or more file suffixes (without the dot) separated by slashes. You may specify an empty string to indicate that no file should be skipped. The default list of suffixes will be replaced by this list. For further details, see the manual page of rsync.
sl: Prepišite seznam priponk datotek, ki ne bodo stisnjene (--skip-compress=LIST). LIST mora biti ena ali več pripon datotek (brez pike) ločena s poševnico (/). Lahko navedete prazen niz, da označite naj ne preskoči nobene datoteke. Privzeti seznam priponk bo nadomeščen s tem seznamom. Za dodatne podrobnosti glejte stran z navodili za rsync.

note: i18n: ectx: label, entry (SkipCompression), group (Synchronization)
en: The value(s) for the UseSkipCompression config entry
sl: Vrednost(i) za vnos nastavitve UseSkipCompression

note: i18n: ectx: label, entry (PreserveSymlinks), group (Synchronization)
en: Preserve symlinks
sl: Ohrani simbolne povezave

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PreserveSymlinks), group (Synchronization)
en: Copy symlinks as symlinks (-l, --links).
sl: Kopiraj simbolne povezave kot simbolne povezave (-l, -links).

note: i18n: ectx: label, entry (TransformSymlinks), group (Synchronization)
en: Transform symlinks
sl: Pretvori simbolne povezave

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TransformSymlinks), group (Synchronization)
en: Transform symlinks into the items they are pointing to (-L, --copy-links).
sl: Preoblikujte simbolne povezave v elemente, na katere kažejo (-L, --copy-links).

note: i18n: ectx: label, entry (TransformUnsafeSymlinks), group (Synchronization)
en: Transform unsafe symlinks
sl: Preoblikuj nevarne simbolne povezave

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TransformUnsafeSymlinks), group (Synchronization)
en: Transform unsafe symlinks into the items they are pointing to (--copy-unsafe-links). This means that only those symlinks are transformed that point to items that are outside the copied tree. Absolute symlinks are treated the same way. This option has no additional effect if --copy-links has also been specified.
sl: Pretvori nevarne simbolne povezave v predmete, na katere kažejo (--copy-unsafe-links).. To pomeni, da se na ta način preoblikujejo samo tiste povezave predmeti, ki so zunaj kopiranega drevesa. Absolutne simbolne povezave se obravnavajo na enak način. Ta možnost nima dodatnega učinka, če je določeno še --copy-links.

note: i18n: ectx: label, entry (IgnoreUnsafeSymlinks), group (Synchronization)
en: Ignore unsafe symlinks
sl: Prezri nevarne simbolne povezave

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (IgnoreUnsafeSymlinks), group (Synchronization)
en: Ignore symlinks that point outside the copied tree (--safe-links). All absolute symlinks are also ignored. If you use this option in conjunction with --relative you might get unexpected results.
sl: Prezri simbole, ki kažejo zunaj kopiranega drevesa (--safe-links). Prezre se vse absolutne simbolne povezave. Če uporabite to možnost skupaj z -relative, lahko dobite nepričakovane rezultate.

note: i18n: ectx: label, entry (MungeSymlinks), group (Synchronization)
en: Munge symlinks
sl: Munge simbolna povezava

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MungeSymlinks), group (Synchronization)
en: This option tells rsync to (1) modify all symlinks on the receiving side in a way that makes them unusable but recoverable, or (2) to unmunge symlinks on the sending side that had been stored in a munged state (--munge-links). This is useful if you do not quite trust the source of the data to not try to slip in a symlink to an unexpected place. For more details, see the manual page of rsync.
sl: Ta možnost sporoča rsync (1), da spremeni vse povezave na sprejemni strani na način, da so neuporabni, vendar obnovljivi ali (2) za unmunge simbolov na strani pošiljatelja, ki so bili shranjeni v stanju munge (--munge-links). To je koristno, če ne zaupate izvoru podatkov, da ne preizkusite zdrsa v simbolni povezavi na nepričakovano mesto. Za več podrobnosti glejte priročnik strani rsync.

note: i18n: ectx: label, entry (PreserveHardLinks), group (Synchronization)
en: Preserve hard links
sl: Ohrani trde povezave

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PreserveHardLinks), group (Synchronization)
en: Preserve hard links (-H, --hard-links). This options causes rsync to preserve the hard links that are found during the transfer. Without it, hard links are treated as though they were separate files.
sl: Ohranjaj trde povezave (-H, --hard-links). Ta možnost povzroči rsync, da ohrani trde povezave, ki jih najde med prenosom. Brez tega se trde povezave se obravnavajo kot ločene datoteke.

note: i18n: ectx: label, entry (CopyDirectorySymlinks), group (Synchronization)
en: Copy directory symlinks
sl: Kopiraj simbolne povezave imenikov

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CopyDirectorySymlinks), group (Synchronization)
en: Treat symlinks to directories on the sending side as though they were real ones (-k, --copy-dirlinks). This is useful if you do not want symlinks to non-directories to be affected, as they would be using --copy-links. Without this option, if the sending side has replaced a directory with a symlink to a directory, the receiving side will delete anything that is in the way of the new symlink, including a directory hierarchy (as long as --force or --delete is in effect). For more details, see the manual page of rsync.
sl: Obravnavaj simbolne povezave do imenikov na strani pošiljanja kot da so realne (-k, --copy-dirlinks). To je koristno, če ne želite vplivov, da na povezavah z ne-imeniki, na katere bi vplivali, če bi uporabljali ---copy-links. Brez ta možnosti, če je pošiljateljeva stran zamenjala imenik s simbolično povezavo do imenika, bo sprejemna stran izbrisala vse, kar je na poti nove simbolne povezave, vključno s hierarhijo imenikov (dokler velja --force ali -delete). Za več podrobnosti glejte stran z navodili za rsync.

note: i18n: ectx: label, entry (KeepDirectorySymlinks), group (Synchronization)
en: Keep directory symlinks
sl: Ohranjaj simbolne povezave imenikov

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (KeepDirectorySymlinks), group (Synchronization)
en: Treat symlinks to directories on the receiving side as though they were real ones (-K, --keep-dirlinks). This only works if the symlink matches a real directory from the sending side. Without this option, the receiver's symlink will be deleted and replaced with a real directory.
sl: Obravnavaj povezave do imenikov na sprejemni strani, kot da bi bile resnične tiste (-K, -keep-dirlinks). To deluje le, če se simbolna povezava ujema z resničnim imenikom na strani pošiljatelja. Brez te možnosti bo simbolna povezava sprejemnika izbrisana in zamenjana s pravim imenikom.

note: i18n: ectx: label, entry (PreservePermissions), group (Synchronization)
en: Preserve permissions
sl: Ohrani dovoljenja

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PreservePermissions), group (Synchronization)
en: Preserve permissions (-p, --perms). The permissions of the destination file will be same as the source file. For what happens if this option is switched off, please read rsync's manual page.
sl: Ohrani dovoljenja (-p, --perms). Dovoljenja ciljne datoteke bodo enake izvorni datoteki. Kaj se zgodi, če to možnost izklopite, preberite stran iz priročnika za rsync.

note: i18n: ectx: label, entry (PreserveACLs), group (Synchronization)
en: Preserve access control lists (ACLs)
sl: Ohranjaj kontrolne sezname dostopov (ACL)

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PreserveACLs), group (Synchronization)
en: Preserve access control lists. This option causes rsync to update the destination ACLs to be the same as the source ACLs. The option also implies --perms. The source and destination systems must have compatible ACL entries for this option to work properly.
sl: Ohranjaj sezname kontrole dostopa. Ta možnost povzroči, da rsync posodobi cilje ACL-jev, ki so enaki virom ACL-jev. Možnost tudi pomeni --perms. Izvorni in ciljni sistemi morajo imeti združljive vnose ACL, da ta možnost deluje pravilno.

note: i18n: ectx: label, entry (PreserveExtendedAttributes), group (Synchronization)
en: Preserve extended attributes
sl: Ohranjaj razširjene atribute

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PreserveExtendedAttributes), group (Synchronization)
en: Preserve extended attributes. This option causes rsync to update the destination extended attributes to be the same as the source ones.
sl: Ohranjaj sezname kontrole dostopa. Ta možnost povzroči, da rsync posodobi cilje ACL-jev, ki so enaki virom ACL-jev.

note: i18n: ectx: label, entry (PreserveAccessTimes), group (Synchronization)
en: Preserve access times
sl: Ohranjaj čase dostopa

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PreserveAccessTimes), group (Synchronization)
en: Preserve access times. This tells rsync to set the access (use) times of the destination files to the same value as the source files.
sl: Ohranjaj čase dostopa. Ta možnost povzroči, da rsync posodobi čase dostopa do ciljev enake vrednostim izvornih datotek.

note: i18n: ectx: label, entry (PreserveCreateTimes), group (Synchronization)
en: Preserve create times
sl: Ohranjaj čase ustvarjanja

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PreserveCreateTimes), group (Synchronization)
en: Preserve create times. This tells rsync to set the create times (newness) of the destination files to the same value as the source files.
sl: Ohranjaj čase ustvarjanja. Ta možnost povzroči, da rsync nastavi čase ustvarjanja ciljnih datotek enake vrednostim izvornih datotek.

note: i18n: ectx: label, entry (PreserveGroup), group (Synchronization)
en: Preserve group
sl: Ohrani skupino

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PreserveGroup), group (Synchronization)
en: Preserve the group (-g, --group). The group of the destination file will be set to the same value as the source file.
sl: Ohranite skupino (-g, --group). Skupina ciljne datoteke bo enaka kot izvorne datoteke.

note: i18n: ectx: label, entry (PreserveOwner), group (Synchronization)
en: Preserve owner
sl: Ohrani lastnika

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PreserveOwner), group (Synchronization)
en: Preserve the owner (-o, --owner). The owner of the destination file will be set to the same value as the source file, but only if the receiving rsync is run as the super user. Without this option, the owner is set to the invoking user on the receiving side.
sl: Ohranite lastnika (-o, --owner). Lastnik ciljne datoteke bo isti kot izvorne datoteke, vendar le, če je program rsync sprejemne datoteke teče kot super uporabnik. Brez te možnosti je lastnik uporabnik na sprejemni strani.

note: i18n: ectx: label, entry (PreserveDevicesAndSpecials), group (Synchronization)
en: Preserve device and special files
sl: Ohranite napravo in posebne datoteke

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PreserveDevicesAndSpecials), group (Synchronization)
en: Preserve device and special files (-D, --devices --specials). This option causes rsync to transfer character and block devices as well as special files such as named sockets and fifos. It works only partially if rsync is not run as super user and the --super option is not specified.
sl: Ohranite napravo in posebne datoteke (-D, --devices --specials).. Ta možnost povzroči, da rsync prenese znake in blokira naprave, pa tudi posebne datoteke, kot so imenovane vtičnice in fifo-te. Deluje le delno, če rsync ne deluje kot super uporabnik in možnost --super ni določena.

note: i18n: ectx: label, entry (PreserveTimes), group (Synchronization)
en: Preserve times
sl: Ohranjaj čase

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PreserveTimes), group (Synchronization)
en: Preserve times (-t, --times). The modification times are transferred along with the files. For what happens if this option is switched off, please read rsync's manual page.
sl: Ohranjajte čase (-t, --times). Časi sprememb se prenesejo skupaj z datotekami. Kaj se zgodi, če je ta možnost izklopljena, preberite stran z navodili za rsync.

note: i18n: ectx: label, entry (OmitDirectoryTimes), group (Synchronization)
en: Omit directories when preserving times
sl: Izpusti imenike, če ohranjate čase

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (OmitDirectoryTimes), group (Synchronization)
en: Omit directories when preserving times (-O, --omit-dir-times). This means that directories are omitted when modification times are being preserved. Thus, this feature only works in conjunction with --times.
sl: Izpustite imenike, ko ohranite čase (-O, -omit-dir-times). To pomeni, da so imeniki izpuščeni, ko se ohranijo časi sprememb. Tako ta funkcija deluje le v povezavi s - times.

note: i18n: ectx: label, entry (RemoveSourceFiles), group (Synchronization)
en: Remove synchronized source files
sl: Odstranite usklajene izvorne datoteke

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (RemoveSourceFiles), group (Synchronization)
en: Remove all synchronized source files (--remove-source-files). This tells rsync to remove from the sending side the non-directory items that are a part of the transfer and have been successfully duplicated on the receiving side.
sl: Odstranite vse usklajene izvorne datoteke (--remove-source-files). To pove rsync, da odstrani elemente, ki niso imenik, s strani pošiljatelja del prenosa in so bili na strani prejema uspešno podvojeni.

note: i18n: ectx: label, entry (DeleteExtraneous), group (Synchronization)
en: Delete extraneous files
sl: Zbriši tuje datoteke

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DeleteExtraneous), group (Synchronization)
en: Delete extraneous files from destination (--delete). This tells rsync to delete all files from the receiving side that are not present on the sending side, but only for the directories that are being synchronized.
sl: Izbrišite tuje datoteke s cilja (--delete). To sporoča rsync, da izbriše vse datoteke s strani prejemnika, ki niso na strani pošiljatelja, vendar samo za imenike, ki se usklajujejo.

note: i18n: ectx: label, entry (DeleteBefore), group (Synchronization)
en: Delete files before transfer
sl: Izbriši datoteke pred prenosom

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DeleteBefore), group (Synchronization)
en: Delete files on the receiving side before the transfer starts (--delete-before). This is the default behavior if --delete or --delete-excluded is specified without one of the --delete-WHEN options.
sl: Pred začetkom prenosa izbriši datoteke na sprejemni strani (--delete-before). To je privzeto obnašanje , če je določeno --delete ali --delete-excluded brez ene od možnosti --delete-WHEN.

note: i18n: ectx: label, entry (DeleteAfter), group (Synchronization)
en: Delete files after transfer
sl: Briši datoteke po prenosu

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DeleteAfter), group (Synchronization)
en: Delete files on the receiving side after the transfer has completed (--delete-after, --del).
sl: Briši datoteke na sprejemni strani, ko se je prenos končal (--delete-after, --del).

note: i18n: ectx: label, entry (DeleteDuring), group (Synchronization)
en: Delete files during transfer
sl: Briši datoteke med prenosom

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DeleteDuring), group (Synchronization)
en: Delete files on the receiving side during the transfer (--delete-during). This method is faster than --delete-before or --delete-after, but it is only supported with rsync 2.6.4 or later.
sl: Med prenosom izbrišite datoteke na sprejemni strani (--delete-during). Ta metoda je hitrejša od -delete-before ali -delete-after, vendar je podprto samo z verzijo rsync 2.6.4 ali novejšo.

note: i18n: ectx: label, entry (DeleteExcluded), group (Synchronization)
en: Delete excluded files
sl: Izbriši izključene datoteke

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DeleteExcluded), group (Synchronization)
en: Also delete excluded files from destination directory (--delete-excluded). In addition to deleting the files on the receiving side that are not on the sending side, this tells rsync to also delete any files on the receiving side that are excluded. Refer to rsync's manual page for further information.
sl: Izbrišite tudi izključene datoteke iz ciljnega imenika (--delete-excluded). Poleg brisanja datotek na sprejemni strani, ki niso na oddajni strani, sporoči rsync, da tudi ob prejemu izbriše vse izključene datoteke. Za dodatne informacije poglejte stran s priročnika rsync.

note: i18n: ectx: label, entry (IgnoreErrors), group (Synchronization)
en: Delete even if I/O errors occur
sl: Zbriši tudi če pride do i/o napake

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (IgnoreErrors), group (Synchronization)
en: Delete even if I/O errors occur (--ignore-errors). This option has to be specified in conjunction with --delete to take effect.
sl: Zbriši tudi če pride do I/O napake (--ignore-errors). Da bi imelo učinek, je treba to možnost navesti skupaj z --delete.

note: i18n: ectx: label, entry (ForceDirectoryDeletion), group (Synchronization)
en: Force deletion of non-void directories
sl: Prisilno brisanje nepraznih imenikov

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ForceDirectoryDeletion), group (Synchronization)
en: Force deletion of directories even if they are not empty (--force). This option tells rsync to delete a non-empty directory when it is to be replaced by a non-directory. This is only relevant if deletions are not active.
sl: Prisilite brisanje imenikov, tudi če niso prazni (--force). Ta možnost sporoča rsync, da ob zamenjavi izbriše neprazen imenik z ne-imenikom. To je pomembno samo, če brisanja niso aktivna.

note: i18n: ectx: label, entry (UseMaximumDelete), group (Synchronization)
en: Do not delete more than this many files:
sl: Ne izbriši več kot toliko datotek:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseMaximumDelete), group (Synchronization)
en: Only delete as many files as defined here (--max-delete=NUM). This tells rsync not to delete more than NUM files or directories (NUM must be non-zero). This is useful when mirroring very large trees to prevent disasters.
sl: Izbrišite samo toliko datotek, kot je definirano tukaj (--max-delete=NUM). To pove rsync da ne ne sme izbrisati več kot NUM datotek ali imenikov (NUM mora biti ne-nič). To je uporabno pri zrcaljenju zelo velikih dreves, da preprečimo nesreče.

note: i18n: ectx: label, entry (MaximumDeleteValue), group (Synchronization)
en: Value for DeleteMaximum config entry
sl: Vrednost za nastavitev DeleteMaximum

note: i18n: ectx: label, entry (UseMinimalTransferSize), group (Synchronization)
en: Do not transfer any file smaller than:
sl: Ne prenesi datoteke, ki je manjša kot:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseMinimalTransferSize), group (Synchronization)
en: This option causes rsync to not transfer any file that is smaller than the specified size (--min-size=SIZE).
sl: Ta možnost povzroči, da rsync ne prenese nobene datoteke, ki je manjša od določene velikosti (--min-size=SIZE).

note: i18n: ectx: label, entry (MinimalTransferSize), group (Synchronization)
en: Value for MinimalTransferSize config entry
sl: Vrednost za nastavitev MinimalTransferSize

note: i18n: ectx: label, entry (UseMaximalTransferSize), group (Synchronization)
en: Do not transfer any file larger than:
sl: Ne prenesi datoteke, večje od:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseMaximalTransferSize), group (Synchronization)
en: This option causes rsync to not transfer any file that is larger than the specified size (--max-size=SIZE).
sl: Ta možnost povzroči, da rsync ne prenese nobene datoteke, večje od določene velikosti (--max-size=SIZE).

note: i18n: ectx: label, entry (MaximalTransferSize), group (Synchronization)
en: Value for MaximalTransferSize config entry
sl: Vrednost nastavitve MaximalTransferSize

note: i18n: ectx: label, entry (KeepPartial), group (Synchronization)
en: Keep partially transferred files
sl: Ohrani delno prenesene datoteke

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (KeepPartial), group (Synchronization)
en: Keep partially transferred files (--partial). The default behavior is that any partially transferred file is deleted if the transfer is interrupted.
sl: Obdrži delno prenesene datoteke (--partial). Privzeto vedenje je, da se vsaka delno prenesena datoteka izbriše, če je prenos prekinjen.

note: i18n: ectx: label, entry (UsePartialDirectory), group (Synchronization)
en: Put partially transferred files into:
sl: Postavi delno prenesene datoteke v:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UsePartialDirectory), group (Synchronization)
en: Put a partially transferred file into this directory (--partial-dir=DIR). This is a better way than the --partial option to keep partial files, because the partially transferred file is kept in a different directory and the destination file is not overwritten.
sl: V ta imenik vstavi delno preneseno datoteko (--partial-dir=DIR). To je boljši način kot možnost -partial, da delne datoteke shrani, ker se delno prenesena datoteka hrani v drugem imeniku in ciljna datoteka ni prepisana.

note: i18n: ectx: label, entry (PartialDirectory), group (Synchronization)
en: The data for the UsePartialDirectory option
sl: Podatki za možnost UsePartialDirectory

note: i18n: ectx: label, entry (UseCVSExclude), group (Synchronization)
en: Auto-ignore files in the same way CVS does
sl: Samodejno prezri datoteke na enak način kot CVS

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseCVSExclude), group (Synchronization)
en: Auto-ignore files in the same way CVS does (-C, --cvs-exclude). This is a useful shorthand for excluding a broad range of files that you often do not want to transfer between systems. This option uses the same algorithm that CVS uses to determine if a file should be ignored.
sl: Samodejno prezri datoteke na enak način kot CVS (-C, --cvs-exclude). To je uporabna okrajšava za izključitev širokega nabora datotek, ki jih pogosto nimate želijo prenesti med sistemi. Ta možnost uporablja isti algoritem kot CVS uporablja za določitev, ali je treba datoteko prezreti.

note: i18n: ectx: label, entry (UseExcludePattern), group (Synchronization)
en: Exclude files matching this pattern:
sl: Izključite datoteke, ki se ujemajo s tem vzorcem:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseExcludePattern), group (Synchronization)
en: Exclude files that match a certain pattern (--exclude=PATTERN). This is a special filter rule. For further information on filter rules see rsync's manual page.
sl: Izključite datoteke, ki ustrezajo določenemu vzorcu (--exclude=PATTERN). To je posebno pravilo filtra. Za dodatne informacije o pravilih filtrov glejte rsync stran z navodili.

note: i18n: ectx: label, entry (ExcludePattern), group (Synchronization)
en: Pattern that is used for file exclusion
sl: Vzorec, ki se uporablja za izključitev datotek

note: i18n: ectx: label, entry (UseExcludeFrom), group (Synchronization)
en: Read exclude patterns from:
sl: Preberi izključitvene vzorce iz:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseExcludeFrom), group (Synchronization)
en: Read exclude patterns from a file (--exclude-from=FILE). This option is similar to the --exclude=PATTERN option except that the exclude patterns are read from a file. This is a special filter rule. For further information on filter rules see rsync's manual page.
sl: Preberi izključitvene vzorce iz datoteke (--exclude-from=FILE). Ta možnost je podobno kot --exclude=PATTERN, le da so vzorci izključevanja prebrani iz datoteke. To je posebno pravilo filtra. Za dodatne informacije o pravila filtra glejte stran z priročniki rsync.

note: i18n: ectx: label, entry (ExcludeFrom), group (Synchronization)
en: The file from which the exclude patterns are read
sl: Datoteka iz katere so prebrani vzorci za izključitev

note: i18n: ectx: label, entry (UseIncludePattern), group (Synchronization)
en: Include files matching this pattern:
sl: Vključi datoteke, ki se ujemajo s tem vzorcem:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseIncludePattern), group (Synchronization)
en: Do not exclude files matching a certain pattern (--include=PATTERN). This is a special filter rule. For further information on filter rules see rsync's manual page.
sl: Ne izključuj datotek, ki ustrezajo določenemu vzorcu (--include=PATTERN). To je posebno pravilo filtra. Za dodatne informacije o pravilih filtrov glejte rsync stran z navodili.

note: i18n: ectx: label, entry (IncludePattern), group (Synchronization)
en: Pattern that is used for file inclusion
sl: Vzorec, ki se uporablja za vključitev datotek

note: i18n: ectx: label, entry (UseIncludeFrom), group (Synchronization)
en: Read include patterns from:
sl: Preberi vzorce vključevanja iz:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseIncludeFrom), group (Synchronization)
en: Read include patterns from a file (--include-from=FILE). This option is similar to the --include=PATTERN option except that the include patterns are read from a file. This is a special filter rule. For further information on filter rules see rsync's manual page.
sl: Preberite vključuje vzorce iz datoteke (--include-from=FILE). Ta možnost jepodobno kot --include=PATTERN, le da so vključeni vzorci prebrani iz datoteke. To je posebno pravilo filtra. Za dodatne informacije opravila filtra glejte stran z priročniki rsync.

note: i18n: ectx: label, entry (IncludeFrom), group (Synchronization)
en: The file from which the include patterns are read
sl: Datoteka, iz katere se berejo vzorci

note: i18n: ectx: label, entry (UseCustomFilteringRules), group (Synchronization)
en: Custom filter rules:
sl: Pravila filtra po meri:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseCustomFilteringRules), group (Synchronization)
en: Add custom file-filtering rules (-f, --filter=RULE). This option allows you to add rules to selectively exclude certain files from the list of files to be transferred. These rules will be added to the rsync command as they are. Thus, each rule has to start with the --filter=... argument.
sl: Dodajte pravila filtriranja datotek po meri (-f, --filter=RULE). Ta možnost vam omogoča dodati pravila za selektivno izključitev določenih datotek s seznama datotek za prenos. Ta pravila bodo dodana ukazu rsync takšna, kot so. Zato se mora vsako pravilo začeti z argumentom --filter=....

note: i18n: ectx: label, entry (CustomFilteringRules), group (Synchronization)
en: Custom filter rules
sl: Pravila filtra po meri

note: i18n: ectx: label, entry (UseFFilterRule), group (Synchronization)
en: Use --filter='dir-merge /.rsync-filter' filter rule
sl: Uporabi pravilo filtriranja --filter='dir-merge /.rsync-filter'

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseFFilterRule), group (Synchronization)
en: This filter rule tells rsync to look for per-directory .rsync-filter files that have been sprinkled through the hierarchy and use their rules to filter the files in the transfer. It has no effect, if you also choose to use the --filter='exclude .rsync-filter' rule.
sl: To pravilo filtra sporoča rsync-u, da v vsakem imeniku išče datoteke za .rsync-filter, ki so se precedile skozi hierarhijo in uporabljali svoja pravila za filtriranje datotek v prenosu. To je brez učinka, če se odločite tudi za uporabo pravila --filter='exclude .rsync-filter' .

note: i18n: ectx: label, entry (UseFFFilterRule), group (Synchronization)
en: Use --filter='exclude .rsync-filter' filter rule
sl: Uporabi pravilo filtra --filter='exclude .rsync-filter'

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseFFFilterRule), group (Synchronization)
en: This rule filters out the .rsync-filter files from the transfer. These files normally contain filter rules that can be activated by choosing the --filter='dir-merge /.rsync-filter' rule and deselecting this one.
sl: To pravilo filtrira datoteke .rsync-filter iz prenosa. Te datoteke običajno vsebujejo pravila filtriranja, ki jih je mogoče aktivirati z izbiro -filter='dir-merge /.rsync-filter' in preklicem izbire tega.

note: i18n: ectx: label, entry (EfficientSparseFileHandling), group (Synchronization)
en: Handle sparse files efficiently
sl: Učinkovito ravnaj z redkimi datotekami

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (EfficientSparseFileHandling), group (Synchronization)
en: Handle sparse files efficiently (-S, --sparse) so that they take up less space on the destination. This option conflicts with --inplace. For further information read rsync's manual page.
sl: Učinkovito ravnaj z redkimi datotekami (-S, --sparse), tako da zasedejo manj prostora na cilju. Ta možnost je v nasprotju z --inplace. Nadaljnje informacije preberite na strani priročnika rsync.

note: i18n: ectx: label, entry (CopyFilesWhole), group (Synchronization)
en: Copy files whole (no rsync algorithm)
sl: Kopiraj datoteke v celoti (brez algoritma rsync)

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CopyFilesWhole), group (Synchronization)
en: Copy files whole (-W, --whole-file). With this option the incremental rsync algorithm is not used and the whole file is sent as-is instead.
sl: Kopiraj datoteke kot celoto (-W, --whole-file). S to možnostjo se ne uporablja postopni algoritem rsync in celotna datoteka je poslana taka kot je.

note: i18n: ectx: label, entry (OneFileSystem), group (Synchronization)
en: Do not cross file system boundaries
sl: Ne prečkaj meja datotečnega sistema

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (OneFileSystem), group (Synchronization)
en: Do not cross file system boundaries (-x, --one-file-system). This tells rsync to avoid crossing a filesystem boundary when recursing. For further information on this option, read the manual page.
sl: Ne prečkaj meja datotečnega sistema (-x, - one-file-system). To pove rsync, da se izogne meji sistema datotek pri rekurziji. Za nadaljnje informacije o tej možnosti, preberite stran z navodili.

note: i18n: ectx: label, entry (UpdateExisting), group (Synchronization)
en: Only update files that already exist
sl: Posodobi samo datoteke, ki že obstajajo

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UpdateExisting), group (Synchronization)
en: Skip creating new files on the receiving side (--existing). This tells rsync to skip creating files (including directories) that do not exist yet on the destination. If this option is combined with the --ignore-existing option, no files will be updated (which can be useful if all you want to do is to delete extraneous files).
sl: Preskoči ustvarjanje novih datotek na sprejemni strani (--existing). To pove rsync, da preskoči ustvarjanje datotek (vključno z imeniki), ki še ne obstajajo na cilju. Če je ta možnost združena z možnostjo --ignore-existing, ne bo posodobljena nobena datoteka (kar je lahko koristno, če želite samo brisati tuje datoteke).

note: i18n: ectx: label, entry (IgnoreExisting), group (Synchronization)
en: Ignore files that already exist
sl: Prezri datoteke, ki že obstajajo

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (IgnoreExisting), group (Synchronization)
en: Skip updating files that already exist on the receiving side (--ignore-existing). Existing directories are not ignored.
sl: Preskoči posodobitve datotek, ki že obstajajo na sprejemni strani (--ignore-existing). Obstoječi imeniki se ne upoštevajo.

note: i18n: ectx: label, entry (DelayUpdates), group (Synchronization)
en: Delay updates until the end of transfer
sl: Zakasni posodobitev do konca prenosa

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DelayUpdates), group (Synchronization)
en: Delay updates until the end of the transfer (--delay-updates). This option puts the temporary file from each updated file into a holding directory until the end of the transfer, at which time all the files are renamed and copied into place in rapid succession.
sl: Zakasni posodobitev do konca prenosa (--delay-updates). Ta možnost začasno datoteko iz vsake posodobljene datoteke prenese v začasno mapo z do konca prenosa, v tem času se vse datoteke hitro preimenujejo in skopirajo na svoje mesto.

note: i18n: ectx: label, entry (MakeBackups), group (Synchronization)
en: Make backups
sl: Izdelaj varovalne kopije

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MakeBackups), group (Synchronization)
en: Make backups (-b, --backup). With this option, preexisting destination files are renamed as each file is transferred or deleted. You can control where the backup file goes and what (if any) suffix gets appended using the --backup-dir=DIR and --suffix=SUFFIX options.
sl: Naredi varnostne kopije (-b, --backup). S to možnostjo se predhodno obstajajoče ciljne datoteke preimenujejo, ko se vsaka datoteka prenese ali izbriše. Nadzorujete lahko, kam gre varnostna kopija in kakšna pripona (če obstaja) se doda z možnostjo --backup-dir=DIR in --suffix=SUFFIX.

note: i18n: ectx: label, entry (UseBackupSuffix), group (Synchronization)
en: Backup suffix:
sl: Pripona varnostne kopije:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseBackupSuffix), group (Synchronization)
en: Use this suffix for backups (--suffix=SUFFIX).
sl: Uporabi to pripono za varnostno kopijo (--suffix=SUFFIX).

note: i18n: ectx: label, entry (BackupSuffix), group (Synchronization)
en: Backup suffix
sl: Pripona varnostne kopije

note: i18n: ectx: label, entry (UseBackupDirectory), group (Synchronization)
en: Backup directory:
sl: Imenik varnostnih kopij:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseBackupDirectory), group (Synchronization)
en: Store backups in this directory (--backup-dir=DIR).
sl: Shrani varnostne kopije v ta imenik (--backup-dir=DIR).

note: i18n: ectx: label, entry (BackupDirectory), group (Synchronization)
en: Backup directory
sl: Imenik varnostnih kopij

note: i18n: ectx: label, entry (UseBlockSize), group (Synchronization)
en: Force fixed checksum block size:
sl: Prisili velikost bloka kontrolne vsote:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseBlockSize), group (Synchronization)
en: Force a fixed checksum block-size (-B, --block-size=SIZE). This forces the block size used in the rsync algorithm to a fixed value.
sl: Prisili fiksno velikost blokov kontrolne vsote (-B, --block-size=SIZE). To prisili velikost bloka, uporabljenega v algoritmu rsync, na določeno vrednost.

note: i18n: ectx: label, entry (BlockSize), group (Synchronization)
en: The block size
sl: Velikost bloka

note: i18n: ectx: label, entry (UseChecksumSeed), group (Synchronization)
en: Set block/file checksum seed:
sl: Nastavi seme kontrolne vsote bloka/datoteke:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseChecksumSeed), group (Synchronization)
en: Set block/file checksum seed (--checksum-seed=NUM). Set the MD4 checksum seed to this integer. This 4 byte checksum seed is included in each block and file MD4 checksum calculation. By default the checksum seed is generated by the server and defaults to the current time.
sl: Nastavi seme kontrolne vsote bloka/datoteke (--checksum-seed=NUM). Nastavite seme kontrolne vsote MD4na to celo število. To 4 bytno seme kontrolne vsote je vključeno v vsak blok in izračun kontrolne vsote MD4. Privzeto seme kontrolne vsote ustvari strežnik in privzeto trenutni čas.

note: i18n: ectx: label, entry (ChecksumSeed), group (Synchronization)
en: The value for the UseChecksumSeed config option
sl: Vrednost za nastavitev UseChecksumSeed

note: i18n: ectx: label, entry (UseChecksum), group (Synchronization)
en: Skip files based on checksum
sl: Preskoči datoteke na podlagi kontrolne vsote

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseChecksum), group (Synchronization)
en: Skip files based on a checksum and not based on modification time and size (-c, --checksum). For further information on how this feature works read rsync's manual page.
sl: Preskoči datoteke na podlagi kontrolne vsote in ne na podlagi časa in velikosti sprememb (-c, --checksum). Za več informacije o tem, kako deluje ta funkcija, preberite v v navodilih za rsync.

note: i18n: ectx: label, entry (UseBandwidthLimit), group (Synchronization)
en: Set bandwidth limit:
sl: Nastavi omejitev pasovne širine:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseBandwidthLimit), group (Synchronization)
en: Set the maximum data transfer rate in kilobytes per second (--bwlimit=RATE).
sl: Nastavi najvišjo hitrost prenosa podatkov v kilobajtih na sekundo (--bwlimit=RATE).

note: i18n: ectx: label, entry (BandwidthLimit), group (Synchronization)
en: The value for the UseBandwidthLimit config option
sl: Vrednost nastavitve UseBandwidthLimit

note: i18n: ectx: label, entry (UseProfiles), group (Profiles)
en: Use profiles
sl: Uporabi profile

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseProfiles), group (Profiles)
en: Make Smb4K use profiles. This enables you to define different bookmarks and custom options for each profile. This is especially useful if you are using a laptop in different network neighborhoods, e. g. at home and at work.
sl: Uporabi profile za Smb4K. To vam omogoča, da določite različne zaznamke in možnosti po meri za vsak profil. To je še posebej koristno, če uporabljate prenosnik v različnem sosedstvu omrežij, npr. doma in v službi.

note: i18n: ectx: label, entry (ProfilesList), group (Profiles)
en: Profiles
sl: Profili

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ProfilesList), group (Profiles)
en: The list of profiles.
sl: Seznam profilov.

[ctx: default profile name for use at home]
en: Home
sl: Doma

[ctx: default profile name for use at work]
en: Work
sl: Složba

note: i18n: ectx: label, entry (ActiveProfile), group (Profiles)
en: Active profile
sl: Dejavni profil

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ActiveProfile), group (Profiles)
en: This is the currently active profile.
sl: To je trenutno dejavni profil.

note: i18n: ectx: label, entry (UseMigrationAssistant), group (Profiles)
en: Use profile migration assistant
sl: Uporabite pomočnika za selitev profila

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseMigrationAssistant), group (Profiles)
en: Use the profile migration assistant when profiles are removed or the use of profiles is enabled or disabled. The profile migration assistant allows you to migrate all settings that were saved for a certain profile to a different one.
sl: Uporabite asistenta za selitev profila, kadar odstranjujete profila, ali kadar so profili omogočeni ali onemogočeni. Pomočnik za selitev profila vam omogoča da vse nastavitve, ki so bile shranjene za določen profil, preselite v drugega.

en: %1 on %2
sl: %1 na %2

en: The format of %1 is not supported.
sl: Format %1 ni podprt.

en: Add Bookmarks
sl: Dodaj zaznamke

en: All listed shares will be bookmarked. To edit the label or group, click the respective bookmark entry.
sl: Vsi navedeni skupni diski bodo zaznamovani. Če želite urediti oznako ali skupino, kliknite na ustrezen zaznamek.

note: i18n("Add this share to the bookmarks"));
en: Label:
sl: Oznaka:

en: Category:
sl: Kategorija:

en: Edit Bookmarks
sl: Uredi zaznamke

en: Add Category
sl: Dodaj kategorijo

en: Remove
sl: Odstrani

en: Clear
sl: Očisti

en: Username:
sl: Uporabniško ime:

en: Workgroup:
sl: Delovna skupina:

en: IP Address:
sl: IP naslov:

en: Category name:
sl: Ime kategorije:

en: The file %1 could not be read
sl: Datoteke %1 ni bilo mogoče prebrati

en: The file %1 could not be printed to %2
sl: Datoteke %1 ni bilo mogoče natisniti na %2

en: The Zeroconf daemon is not running. No servers are discovered using DNS-SD.
sl: Demon Zeroconf ne teče. Ni odkritega nobenega strežnika z uporabo DNS-SD.

en: Zeroconf support is not available in this version of KDE.
sl: Podpora Zeroconf ni na voljo v tej različici KDE.

en: An unknown error with Zeroconf occurred.
sl: Nastala je neznana napaka z Zeroconf.

en: Preview of %1
sl: Predogled %1

en: Reload
sl: Ponovno naloži

en: Abort
sl: Prekliči

en: Up
sl: Gor

en: Print File
sl: Natisni datoteko

en: Information
sl: Informacije

en: Printer:
sl: Tiskalnik:

en: Domain:
sl: Domena:

en: File and Settings
sl: Datoteka in nastavitve

en: File:
sl: Datoteka:

en: This is the file you want to print on the remote printer. Currently only a few mimetypes are supported such as PDF, Postscript, plain text, and images. If the file's mimetype is not supported, you need to convert it.
sl: To je datoteka, ki jo želite natisniti na oddaljenem tiskalniku. Trenutno je podprtih je nekaj zvrsti, kot so PDF, Postscript, navadno besedilo in slike. Če tip mime datoteke ni podprt, ga morate pretvoriti.

en: Copies:
sl: Kopij:

en: This is the number of copies you want to print.
sl: To je število kopij, ki jih želite natisniti.

en: Print
sl: Tiskaj

en: Custom Settings
sl: Nastavitve po meri

en: <p>Define custom settings for host <b>%1</b> and all the shares it provides.</p>
sl: <p>Določite nastavitve po meri za gostitelja <b>%1</b> in skupne diske, ki jih ponuja.</p>

en: <p>Define custom settings for share <b>%1</b>.</p>
sl: <p>Določite nastavitve po meri za skupni disk<b>%1</b>.</p>

en: Common Options
sl: Običajne možnosti

en: Always remount this share
sl: Vedno ponovno priklopi ta disk

en: CIFS Unix Extensions Support
sl: Podpora razširitev CIFS Unix

en: This server supports the CIFS Unix extensions
sl: Ta strežnik podpira razširitve CIFS Unix

en: Common Mount Settings
sl: Običajne možnosti priklopa

en: Advanced Options
sl: Napredne možnosti

en: Advanced Mount Settings
sl: Napredne možnosti priklopa

en: Authentication
sl: Overjanje

en: Browse Settings
sl: Brskaj po nastavitvah

en: MAC Address
sl: Naslov MAC

en: MAC Address:
sl: Naslov MAC:

en: Actions
sl: Dejavnosti

en: Send magic packet before scanning the network neighborhood
sl: Pošlji čarobni paket pred pregledovanjem sosedstva omrežja

en: Send magic packet before mounting a share
sl: Pošlji čarobni paket pred priklopom skupnega diska

en: Wake-On-LAN Settings
sl: Nastavitve Wake-On-LAN

en: Mount Settings
sl: Nastavitve priklopa

en: %1 is not a version 1.0 file.
sl: %1 ni datoteka verzije 1.0.

en: Specify User
sl: Določi uporabnika

en: Please specify a username for share<br><b>%1</b>.
sl: Navedite uporabniško ime za mrežni disk<br><b>%1</b>.

en: User:
sl: Uporabnik:

en: Clear List
sl: Očisti seznam

en: <p>The share <b>%1</b> is mounted to <br><b>%2</b> and owned by user <b>%3</b>.</p><p>Do you really want to unmount it?</p>
sl: <qt><p>Mrežni disk <b>%1</b> je priklopljen na<br><b>%2</b> in v lasti uporabnika <b>%3</b>.</p><p>Ali ga zares želite odklopiti?</p></qt>

en: Foreign Share
sl: Tuji mrežni disk

en: Mount Share
sl: Priklopi mrežni disk

en: Enter the location and optionally the IP address and workgroup to mount a share.
sl: Vnesite lokacijo in neobvezno IP naslov in delovno skupino za priklop skupnega mrežnega diska.

en: Location:
sl: Lokacija:

en: The location of the share is provided by the Uniform Resource Locator (URL). It generally has the following syntax: [smb:]//[USER:PASSWORD@]HOST[:PORT]/SHARE. The scheme, username, password and port are optional. You should omit to enter the password here, because it is shown in cleartext.
sl: Lokacijo skupnega mrežnega diska zagotavlja enotni lokator virov (URL). Na splošno ima to skladnjo: [smb:]//[USER:PASSWORD@]HOST:PORT/SHARE. Shema, uporabniško ime, geslo in vrata so neobvezni. Bolje je izpustiti geslo, ker je tu navedeno v odprtem besedilu.

en: The Internet Protocol (IP) address identifies the host in the network and indicates where it is. It has two valid formats, the one known as IP version 4 (e.g. 192.168.2.11) and the version 6 format (e.g. 2001:0db8:85a3:08d3:1319:8a2e:0370:7334).
sl: Naslov Internetnega protokola (IP) identificira gostitelja v omrežju in označuje, kje je. Ima dva veljavna formata, tisti, znan kot IP različica 4 (npr. 192.168.2.11) in format različice 6 (npr. 2001:0db8:85a3:08d3:1319:8a2e:0370:7334).

en: The workgroup or domain identifies the peer-to-peer computer network the host is located in.
sl: Delovna skupina ali domena identificira računalniško omrežje enakovrednih računalnikov, kjer se nahaja gostitelj.

en: Add this share to the bookmarks
sl: Dodaj skupni mrežni disk med zaznamke

en: If you tick this checkbox, the share will be bookmarked and you can access it e.g. through the "Bookmarks" menu entry in the main window.
sl: Če odkljukate to rubriko, bo skupini mrežni disk v zaznamkih in lahko dostopate do njega npr. prek vnosa v meniju "Zaznamki" v glavnem oknu.

en: Add a label describing your bookmark. It is then shown instead of the location.
sl: Dodajte oznako, ki opisuje vaš zaznamek. Potem se prikaže namesto lokacije.

en: Assign a category to your bookmark. This way you can organize your bookmarks.
sl: Zaznamku dodelite kategorijo. Na ta način lahko organizirate svoje zaznamke.

[ctx: Bookmark this share. Show input widgets in the dialog for this.]
en: Bookmark >>
sl: Zaznamek >>

note: i18n: ectx: label, entry (UseUserId), group (Mounting)
en: User ID:
sl: Id uporabnika:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseUserId), group (Mounting) i18n: ectx: whatsthis, entry (UserId), group (Mounting)
en: This is the user ID (a number) that the files and directories of the mounted share will have.
sl: To je ID uporabnika (številka), ki ga bodo imele datoteke in imeniki priklopljenega skupnega diska.

note: i18n: ectx: label, entry (UseGroupId), group (Mounting)
en: Group ID:
sl: Id skupine:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseGroupId), group (Mounting) i18n: ectx: whatsthis, entry (GroupId), group (Mounting)
en: This is the group ID (a number) that the files and directories of the mounted share will have.
sl: To je ID skupine (številka), ki ga bodo imele datoteke in imeniki priklopljenega skupnega diska.

note: i18n: ectx: label, entry (UseFileMode), group (Mounting)
en: File mode:
sl: Način datoteke:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseFileMode), group (Mounting) i18n: ectx: whatsthis, entry (FileMode), group (Mounting)
en: This is the file mode that will be used for creating files. It must be defined in octal.
sl: To je način datoteke, ki bo uporabljen za ustvarjanje datotek. Mora biti določen v oktalnih številkah.

note: i18n: ectx: label, entry (UseDirectoryMode), group (Mounting)
en: Directory mode:
sl: Način imenika:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseDirectoryMode), group (Mounting) i18n: ectx: whatsthis, entry (DirectoryMode), group (Mounting)
en: This is the directory mode that will be used for creating directories. It must be defined in octal.
sl: To je način imenika, ki bo uporabljen za ustvarjanje imenikov. Mora biti določen v oktalnih številkah.

note: i18n: ectx: label, entry (UseCharacterSets), group (Mounting)
en: Use character sets
sl: Uporabi nabore znakov

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseCharacterSets), group (Mounting) i18n: ectx: whatsthis, entry (ClientCharset), group (Mounting)
en: This is the character set that is used by the client side (i.e. your side) for codepage to charset translations. If you keep the default setting, Smb4K will try to automatically determine the charset by looking up the "unix charset" option in the smb.conf.
sl: To je nabor znakov, ki ga uporablja odjemalec (tj. vaša stran) za prevod ustrezen nabor. Če obdržite privzeto nastavitev, bo Smb4K poskusil samodejno določiti nabor znakov tako, da pogleda nastavitev "unix charset " v smb.conf.

note: i18n: ectx: label, entry (ClientCharset), group (Mounting) i18n: ectx: label, entry (UseClientCharset), group (Mounting)
en: Client character set:
sl: Nabor znakov odjemalca:

note: i18n: ectx: label, entry (ClientCharset), group (Mounting) i18n: ectx: label, entry (ServerCodepage), group (Mounting)
en: default
sl: privzeto

note: i18n: ectx: label, entry (ServerCodepage), group (Mounting)
en: Server character set:
sl: Nabor znakov strežnika:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ServerCodepage), group (Mounting)
en: This is the character set that is used by the server. If you keep the default setting, Smb4K will try to automatically determine the codepage by looking up the "dos charset" option in the smb.conf file.
sl: To je nabor znakov, ki ga uporablja strežnik. Če obdržite privzeto nastavitev bo Smb4K poskušal samodejno določiti kodno stran prek nastavitve "dos charset" v datoteki smb.conf.

note: i18n: ectx: label, entry (MountPrefix), group (Mounting)
en: Mount prefix:
sl: Predpona priklopa:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MountPrefix), group (Mounting)
en: This is the prefix where Smb4K will create the mount points and mount the remote shares.
sl: To je predpona, kjer bo Smb4K ustvaril točke priklopa in priklopil oddaljene skupne diske.

note: i18n: ectx: label, entry (ForceLowerCaseSubdirs), group (Mounting)
en: Force generated subdirectories to be lower case
sl: Prisili, da so ustvarjeni podimeniki v malih črkah

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ForceLowerCaseSubdirs), group (Mounting)
en: All names of the subdirectories created by Smb4K below the mount prefix will be lowercase.
sl: Vsa imena podimenikov, ki jih je ustvaril Smb4K pod predpono priklopa, bodo v malih črkah.

note: i18n: ectx: label, entry (UnmountSharesOnExit), group (Mounting)
en: Unmount all personal shares on exit
sl: Odklopi vse osebne skupne diske pri odjavi

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UnmountSharesOnExit), group (Mounting)
en: Unmount all shares that belong to you when the program exits. Shares that are owned by other users are ignored.
sl: Odstrani vse skupne mrežne diske, ki vam pripadajo, ko program zaprete. Diske, ki so v lasti drugih uporabnikov prezri.

note: i18n: ectx: label, entry (RemountShares), group (Mounting)
en: Remount shares
sl: Ponovno priklopi mrežne diske

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (RemountShares), group (Mounting)
en: Remount all your shares that were mounted when you exited the program or changed a profile. If the remounting of a share fails, Smb4K will retry the next time it is started. Shares that were mounted by other users are ignored. Please note that this setting does not affect the automatic remounting of shares when your computer woke up from a sleep state.
sl: Ponovno priklopi vse skupne mrežne diske, ki so bili priklopljeni ob izhodu iz programa oz. spremembi profila. Če ponovni priklop diska ne uspe, bo Smb4K poskusil znova ob naslednjem zagonu. Mrežni diski, ki so jih priklopili drugi uporabniki, so prezrti. Upoštevajte, da ta nastavitev ne vpliva na samodejno ponovni priklop diskov, ko se je računalnik prebudil iz stanja spanja.

note: i18n: ectx: label, entry (RemountAttempts), group (Mounting)
en: Number of remount attempts:
sl: Število poskusov ponovnega priklopa:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (RemountAttempts), group (Mounting)
en: Set the number of attempts that are made to remount shares before Smb4K gives up.
sl: Nastavite število poskusov ponovnega priklopa mrežnih diskov predenj Smb4K odneha.

note: i18n: ectx: label, entry (RemountInterval), group (Mounting)
en: Interval between remount attempts:
sl: Interval med ponovnimi poskusi priklopa:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (RemountInterval), group (Mounting)
en: Set the time that elapses between attempts to remount shares.
sl: Nastavite čas, ki preteče med poskusi ponovnega priklopa mrežnih diskov.

note: i18n: ectx: label, entry (UnmountForeignShares), group (Mounting)
en: Allow the unmounting of shares that are owned by other users
sl: Dovoli odklop mrežnih diskov, ki so v lasti drugih uporabnikov

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UnmountForeignShares), group (Mounting)
en: Allow the unmounting of shares that were mounted by other users. Please think before you enable this option.
sl: Dovoli odklop mrežnih diskov, ki so jih priklopili drugi uporabniki. Prosim premislite, preden omogočite to možnost.

note: i18n: ectx: label, entry (ForceUnmountInaccessible), group (Mounting)
en: Force the unmounting of inaccessible shares
sl: Prisili odklop nedostopnih mrežnih diskov

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ForceUnmountInaccessible), group (Mounting)
en: Force the unmounting of inaccessible shares (Linux only). In case a share is inaccessible, a lazy unmount is performed. Before the actual unmount is performed, a warning dialog is shown asking to approve the unmount.
sl: Prisilni odklop nedostopnih mrežnih diskov (samo za Linux). V primeru, da je mrežni disk nedostopen, se izvede leni odklop. Preden je izveden dejanski odklop, se prikaže opozorilno pogovorno okno s prošnjo za odobritev odklopa.

note: i18n: ectx: label, entry (DetectAllShares), group (Mounting)
en: Detect all shares that are mounted on the system
sl: Zaznajte vse skupne diske, ki so priklopljeni v sistemu

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DetectAllShares), group (Mounting)
en: You will not only see the shares that were mounted and are owned by you, but also all other mounts using the SMBFS and CIFS file system that are present on the system.
sl: Ne boste videli samo skupnih diskov, ki so bili priklopljeni in so v vaši lasti, ampak tudi vse druge skupne diske, ki trenutno uporabljajo datotečni sistem SMBFS in CIFS v sistemu.

note: i18n: ectx: label, entry (CifsUnixExtensionsSupport), group (Mounting)
en: All or most of the servers support the CIFS Unix extensions
sl: Vsi ali večina strežnikov podpira razširitve CIFS Unix

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CifsUnixExtensionsSupport), group (Mounting)
en: Most versions of Samba support the CIFS Unix or POSIX extensions. For these servers, some options are not needed, because the right values are negotiated during the mount process. For other servers, you might want to uncheck this option, so that predefined values can be passed to the server. Please note that if your computer is located in a Windows dominated network neighborhood with only a few Samba servers, you can safely uncheck this option and define custom options for the Samba servers.
sl: Večina različic Sambe podpira razširitve CIFS Unix ali POSIX. Za te strežnike, nekatere možnosti niso potrebne, ker so prave vrednosti dogovorjene med postopkom priklopa diska. Za druge strežnike boste morda želeli počistiti to možnost, tako da se lahko vnaprej določene vrednosti posredujejo strežniku.Upoštevajte, da če je vaš računalnik v omrežju z okolico Windows okolico in le nekaj Samba strežniki, lahko varno počistite to možnost in določite možnosti po meri za strežnike Samba.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseUserId), group (Mounting) i18n: ectx: whatsthis, entry (UserId), group (Mounting)
en: This is the user ID (a number) that the files and directories of the mounted share will have. If you are using the CIFS filesystem under Linux and the remote server supports the CIFS Unix Extensions, this setting will be ignored unless the assignment of the user ID is forced.
sl: To je ID uporabnika (številka), ki ga imajo nameščene datoteke in imeniki na priklopljenem skupnem disku. Če uporabljate datotečni sistem CIFS pod Linuxom in oddaljeni strežnik podpira razširitve CIFS Unix, bo ta nastavitev prezrta, razen če dodelitev uporabniškega ID-ja ni posebej zahtevana.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseGroupId), group (Mounting) i18n: ectx: whatsthis, entry (GroupId), group (Mounting)
en: This is the group ID (a number) that the files and directories of the mounted share will have. If you are using the CIFS filesystem under Linux and the remote server supports the CIFS Unix Extensions, this setting will be ignored unless the assignment of the group ID is forced.
sl: To je ID skupine (številka), ki jo imajo datoteke in imeniki na priklopljenem skupnem disku. Če uporabljate datotečni sistem CIFS pod Linuxom in oddaljeni strežnik podpira razširitve CIFS Unix, ta nastavitev nene upoštevana, razen če je dodelitev ID-ja skupine posebej zahtevana.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseFileMode), group (Mounting)
en: This is the file mode that will be used for creating files. It must be defined in octal. In case the CIFS file system is used, this setting only takes effect if the server does not support the CIFS Unix Extensions.
sl: To je način datoteke, ki bo uporabljen pri ustvarjanju datotek. Mora biti opredeljeno v oktalnem. Če se uporablja datotečni sistem CIFS, ta nastavitev začne veljati, samo če strežnik ne podpira razširitev CIFS Unix.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FileMode), group (Mounting)
en: This is the filemode that will be used for creating files. It must be defined in octal. In case the CIFS file system is used, this setting only takes effect if the server does not support the CIFS Unix Extensions.
sl: To je način datoteke, ki bo uporabljen pri ustvarjanju datotek. Mora biti opredeljeno v oktalnem. Če se uporablja datotečni sistem CIFS, ta nastavitev začne veljati, samo če strežnik ne podpira razširitev CIFS Unix.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseDirectoryMode), group (Mounting) i18n: ectx: whatsthis, entry (DirectoryMode), group (Mounting)
en: This is the directory mode that will be used for creating directories. It must be defined in octal. In case the CIFS file system is used, this setting only takes effect if the server does not support the CIFS Unix Extensions.
sl: To je način imenika, ki bo uporabljen pri ustvarjanju imenikov. Mora biti opredeljeno v oktalnem. Če se uporablja datotečni sistem CIFS, ta nastavitev začne veljati, samo če strežnik ne podpira razširitev CIFS Unix.

note: i18n: ectx: label, entry (UseRemoteFileSystemPort), group (Mounting)
en: File system port:
sl: Vrata sistema datotek:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseRemoteFileSystemPort), group (Mounting) i18n: ectx: whatsthis, entry (RemoteFileSystemPort), group (Mounting)
en: This is the port that is exclusively used to mount shares from remote servers. The default value is 445 (CIFS file system).
sl: To so vrata, ki se izključno uporabljajo za priklop diskov na oddaljenih strežnikih. Privzeta vrednost je 445 (datotečni sistem CIFS).

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseClientCharset), group (Mounting) i18n: ectx: whatsthis, entry (ClientCharset), group (Mounting)
en: This is the character set that is used by the client side (i.e. your side) either to convert local path names to and from Unicode (CIFS, Linux) or for codepage to charset translations (SMBFS, FreeBSD). If you keep the default setting, Smb4K will try to automatically determine the charset by looking up the "unix charset" option in the smb.conf.
sl: To je nabor znakov, ki ga uporablja odjemalec (tj. vaša stran) bodisi za pretvorbo imen lokalnih poti v in iz nabora Unicode (CIFS, Linux) ali za kodna stran za prevode (SMBFS, FreeBSD). Če obdržite privzeto nastavitev, bo Smb4K poskušal samodejno določiti nabor znakov tako, da pogleda nastavitev "unix charset" v smb.conf.

note: i18n: ectx: label, entry (UseWriteAccess), group (Mounting)
en: Write access:
sl: Dostop za pisanje:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseWriteAccess), group (Mounting) i18n: ectx: whatsthis, entry (WriteAccess), group (Mounting)
en: Here you can choose if the shares should be mounted in read-write or read-only mode.
sl: Tu lahko izberete, ali naj bodo skupni diski priklopljeni za branje in pisanje ali za samo-bralni način.

note: i18n: ectx: label, entry (WriteAccess), group (Mounting)
en: read-write
sl: branje-pisanje

note: i18n: ectx: label, entry (WriteAccess), group (Mounting)
en: read-only
sl: samo za branje

note: i18n: ectx: label, entry (ForceUID), group (Mounting)
en: Definitely assign the UID
sl: Definitivno dodeli UID

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ForceUID), group (Mounting)
en: Instruct the client (i.e. your side) to ignore any user ID (UID) provided by the server for files and directories and to always assign the owner to be the value of the transmitted UID.
sl: Odjemalcu (tj. vaši strani) naročite, da prezre kateri koli ID uporabnika (UID), ki ga ponujastrežnik za datoteke in mape in za vedno dodeli lastnika glede na vrednost poslanega UID-a.

note: i18n: ectx: label, entry (ForceGID), group (Mounting)
en: Definitely assign the GID
sl: Definitivno dodeli GID

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ForceGID), group (Mounting)
en: Instruct the client (i.e. your side) to ignore any group ID (GID) provided by the server for files and directories and to always assign the owner to be the value of the transmitted GID.
sl: Naročite stranki (tj. vaši stran), da prezre kateri koli ID skupine (GID) s strani strežnika za datoteke in mape in za vedno dodeli lastnika vrednosti posredovanega GID-a.

note: i18n: ectx: label, entry (PermissionChecks), group (Mounting)
en: Do permission checks
sl: Opravi preverjanje dovoljenj

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PermissionChecks), group (Mounting)
en: The client side (i.e. your side) will check if you have the right UID/GID to manipulate a file or directory. You might want to switch this feature off if the server(s) support the CIFS Unix Extensions and you are not allowed to access the files and directories. This setting does not affect the normal ACL check.
sl: Odjemalec (tj. vaša stran) bo preveril, ali imate ustrezen UID/GID za manipuliranje datoteke ali imenika. Morda boste želeli izklopiti to funkcijo, če strežniki podpirajo razširitve CIFS Unix in vam ni dovoljendostop do datotek in imenikov. Ta nastavitev ne vpliva na normalno preverjanje ACL.

note: i18n: ectx: label, entry (ClientControlsIDs), group (Mounting)
en: Attempt to set UID and GID
sl: Poskus nastavitve UID in GID

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ClientControlsIDs), group (Mounting)
en: In case the server supports the CIFS Unix Extensions, the client side (i.e. your side) attempts to set the effective UID and GID of the current process on newly created files, directories and devices. If this feature is turned off, the server will set the UID and GID to the default for the share. It is recommended that you read the manual page of mount.cifs before you change this setting.
sl: V primeru, da strežnik podpira razširitve CIFS Unix, stran odjemalca (tj. vaša stran) poskuša nastaviti UID in GID trenutnega postopka na novo ustvarjenih datotekah, imenikih in napravah. Če je ta funkcija izklopljena, bo strežnik nastavil UID in GID na privzeto za skupni disk. Priporočamo, da pred spremembo te nastavitve preberete stran priročnika za mount.cifs.

note: i18n: ectx: label, entry (ServerInodeNumbers), group (Mounting)
en: Use server inode numbers
sl: Uporabite številke inode na strežniku

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ServerInodeNumbers), group (Mounting)
en: Use inode numbers (unique persistent file identifiers) returned by the server instead of automatically generating temporary inode numbers on the client side.
sl: Uporabite inode številke (edinstveni stalni identifikatorji datotek), ki jih vrne strežnik, namesto da samodejno generira začasne številke inode na odjemalcu.

note: i18n: ectx: label, entry (NoLocking), group (Mounting)
en: Do not send byte range lock requests
sl: Ne pošiljaj zahtevkov zaklepov obsegov bytov

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (NoLocking), group (Mounting)
en: Do not send byte range lock requests to the server. This is necessary for certain applications that break with CIFS style mandatory byte range locks (and most CIFS servers do not yet support requesting advisory byte range locks).
sl: Ne pošiljajte zahtevkov zaklepanja bytov na strežnik. To je potrebno za nekatere aplikacije, ki se lomijo z obveznimi zaklepanji v slogu ciifs (in večina strežnikov cifs še ne podpira zahtevkov za zaklepanje obsega bytov).

note: i18n: ectx: label, entry (TranslateReservedChars), group (Mounting)
en: Translate reserved characters
sl: Prevedi rezervirane znake

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TranslateReservedChars), group (Mounting)
en: Translate six of the seven reserved characters (including the colon, question mark, pipe, asterisk, greater than and less than characters but not the backslash) to remap range (above 0xF000). This allows you to open files that were created with such characters. This has no effect if the server does not support Unicode.
sl: Prevedite šest od sedmih rezerviranih znakov (vključno dvopičje, vprašaj, pipa, zvezdica, večje in manjše, a brez poševnice nazaj) v prevedene nastavitve (nad 0xF000). To vam omogoča odpiranje datotekki so bili ustvarjeni s takimi znaki. To nima učinka, če strežnik ne podpira Unicode.

note: i18n: ectx: label, entry (UseSmbProtocolVersion), group (Mounting)
en: SMB protocol version:
sl: Verzija protokola SMB:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseSmbProtocolVersion), group (Mounting) i18n: ectx: whatsthis, entry (SmbProtocolVersion), group (Mounting)
en: Define which version of the SMB protocol is to be used.
sl: Določite, katera verzija protokola SMB naj bo uporabljena.

note: i18n: ectx: label, entry (SmbProtocolVersion), group (Mounting)
en: 1.0 (Classic CIFS/SMBv1 protocol)
sl: 1.0 (Classic CIFS/SMBv1 protokol)

note: i18n: ectx: label, entry (SmbProtocolVersion), group (Mounting)
en: 3.0.2 (Windows 8.1/Windows Server 2012R2)
sl: 3.0.2 (Windows 8/Windows Server 2012R2)

note: i18n: ectx: label, entry (SmbProtocolVersion), group (Mounting)
en: 3 (Version 3.0 and above)
sl: 3 (Verzija 3 in kasnejše)

note: i18n: ectx: label, entry (SmbProtocolVersion), group (Mounting)
en: default (Negotiate the highest version)
sl: privzeto (Pogajaj se za najnovejšo verzijo)

note: i18n: ectx: label, entry (UseCacheMode), group (Mounting)
en: Cache mode:
sl: Način predpomnilnika:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseCacheMode), group (Mounting) i18n: ectx: whatsthis, entry (CacheMode), group (Mounting)
en: Define how read and write requests are handled. In case you choose to not cache file data at all, the client never utilizes the cache for normal reads and writes. It always accesses the server directly to satisfy a read or write request. If you choose to follow the CIFS/SMB2 protocol strictly, the cache is only trusted if the client holds an oplock. If the client does not hold an oplock, then the client bypasses the cache and accesses the server directly to satisfy a read or write request. Choosing to allow loose caching semantics can sometimes provide better performance on the expense of cache coherency. This option might cause data corruption, if several clients access the same set of files on the server at the same time. Because of this, the strict cache mode is recommended.
sl: Določite, kako naj se obravnava zahteve za branje in pisanje. V primeru, da se odločite, da ne podatkov sploh ne hranite v predpomnilnikih, odjemalec nikoli ne uporablja predpomnilnika za normalno branje in pisanje. Do strežnika vedno dostopa neposredno, da izpolni zahtevek za branje oz. pisanje. Če se odločite, da boste dosledno upoštevali protokol CIFS/SMB2, je predpomnilnik zaupanja vreden le, če odjemalec poseduje oplock. Če stranka ne poseduje oplock-a, potem odjemalec zaobide predpomnilnik in neposredno dostopi do strežnika za izpolnitev zahtevka za branje ali pisanje. Izbira ohlapnega predpomnjenja lahko včasih zagotovi boljše delovanje na račun skladnosti predpomnilnika. Ta možnost lahko povzroči poškodbe podatkov, če več odjemalcev hkrati dostopa do istega nabora datotek na strežniku. Zaradi tega je priporočljiv strog način rabe predpomnilnika.

note: i18n: ectx: label, entry (CacheMode), group (Mounting)
en: Do not cache file data at all
sl: Sploh ne uporabljaj predpomnilnika

note: i18n: ectx: label, entry (CacheMode), group (Mounting)
en: Follow the CIFS/SMB2 protocol strictly
sl: Strogo sledi protokolu CIFS/SMB2

note: i18n: ectx: label, entry (CacheMode), group (Mounting)
en: Allow loose caching semantics
sl: Dovoli ohlapno semantiko predpomnilnika

note: i18n: ectx: label, entry (UseSecurityMode), group (Mounting)
en: Security mode:
sl: Varnostni način:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseSecurityMode), group (Mounting) i18n: ectx: whatsthis, entry (SecurityMode), group (Mounting)
en: Security mode for mount.cifs. To be able to use this mode, the CIFS kernel module 1.40 or later is required.
sl: Varnostni način za mount.cifs. Če želite uporabljati ta način, je potreben modul jedra CIFS 1.40 ali novejši.

note: i18n: ectx: label, entry (SecurityMode), group (Mounting)
en: Connect as a null user (no name)
sl: Poveži se kot uporabnik null (brez imena)

note: i18n: ectx: label, entry (SecurityMode), group (Mounting)
en: Kerberos 5 authentication
sl: Overitev Kerberos 5

note: i18n: ectx: label, entry (SecurityMode), group (Mounting)
en: Kerberos 5 authentication and packet signing
sl: Overitev Kerberos 5 in podpisovanje paketov

note: i18n: ectx: label, entry (SecurityMode), group (Mounting)
en: NTLM protocol
sl: Protokol NTLM

note: i18n: ectx: label, entry (SecurityMode), group (Mounting)
en: NTLM protocol and packet signing
sl: Protokol NTLM in podpisovanje paketov

note: i18n: ectx: label, entry (SecurityMode), group (Mounting)
en: NTLMv2 protocol
sl: Protokol NTLMv2

note: i18n: ectx: label, entry (SecurityMode), group (Mounting)
en: NTLMv2 protocol and packet signing
sl: Protokol NTLMv2 in podpisovanje paketov

note: i18n: ectx: label, entry (SecurityMode), group (Mounting)
en: NTLMSSP protocol
sl: Protokol NTLMSSP

note: i18n: ectx: label, entry (SecurityMode), group (Mounting)
en: NTLMSSP protocol and packet signing
sl: Protokol NTLMSSP in podpisovanje paketov

note: i18n: ectx: label, entry (UseCustomCifsOptions), group (Mounting)
en: Additional options:
sl: Dodatne možnosti:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseCustomCifsOptions), group (Mounting) i18n: ectx: whatsthis, entry (CustomCIFSOptions), group (Mounting)
en: Here you can enter advanced options for the CIFS file system in a comma-separated list (refer to the manual page of mount.cifs to learn more). The list will be added AS IS to the "-o" argument of mount.cifs. Please do not enter options that have already been defined in the configuration dialog.
sl: Tu lahko vnesete napredne možnosti za datotečni sistem CIFS z vejico ločenem seznamu (za več informacij glejte navodila za mount.cifs). Seznam bo dodan KOT JE argumentu "-o" ukaza mount.cifs. Prosim, ne vnašajte možnosti, ki so že bile določene v pogovornem oknu za nastavitev.

en: <p>The share <b>%1</b> has been mounted to <b>%2</b>.</p>
sl: <p>Skupni disk <b>%1</b> je bil priklopljen na <b>%2</b>.</p>

[ctx: Open the contents of the share with the file manager]
en: Open
sl: Odpri

en: <p>The share <b>%1</b> has been unmounted from <b>%2</b>.</p>
sl: <p>Skupni disk <b>%1</b> je bil odklopljen od <b>%2</b>.</p>

en: <p>%1 share has been mounted.</p> | <p>%1 shares have been mounted.</p>
sl[0]: <p>%1 skupni disk je bil priklopljen.</p>
sl[1]: <p>%1 skupna diska sta bila priklopljena.</p>
sl[2]: <p>%1 skupni diski so bili priklopljeni.</p>
sl[3]: <p>%1 skupnih diskov je bilo priklopljenih.</p>

en: <p>%1 share has been unmounted.</p> | <p>%1 shares have been unmounted.</p>
sl[0]: <p>%1 skupni disk je bil odklopljen.</p>
sl[1]: <p>%1 skupna diska sta bila odklopljena.</p>
sl[2]: <p>%1 skupni diski so bili odklopljeni.</p>
sl[3]: <p>%1 skupnih diskov je bilo odklopljenih.</p>

en: <p>Opening the wallet <b>%1</b> failed.</p>
sl: <p>Odpiranje listnice <b>%1</b> ni uspelo.</p>

en: <p>The credentials stored in the wallet could not be accessed. There is either no wallet available or it could not be opened.</p>
sl: <p>Do poverilnic, shranjenih v listnici, ni bilo mogoče dostopati. Tukaj bodisi ni na voljo nobena listnice ali pa je ni bilo mogoče odpreti.</p>

en: <p>The mimetype <b>%1</b> is not supported for printing. Please convert the file to PDF or Postscript and try again.</p>
sl: <p>Vrsta mime <b>%1</b> za tiskanje ni podprta. Pretvorite datoteko v PDF ali Postscript in poskusite znova.</p>

en: <p>The bookmark for share <b>%1</b> already exists and will be skipped.</p>
sl: <p>Zaznamek za skupni disk <b>%1</b> že obstaja in bo preskočen.</p>

en: <p>The label <b>%1</b> of the bookmark for the share <b>%2</b> is already being used and will automatically be renamed.</p>
sl: <p>Oznaka <b>%1</b> zaznamka za skupni disk <b>%2</b> je že v uporabi in bo samodejno preimenovana.</p>

en: <p>Mounting the share <b>%1</b> failed:</p><p><tt>%2</tt></p>
sl: <p>Priklop skupnega diska <b>%1</b> ni uspel:</p><p><tt>%2</tt></p>

en: <p>Mounting the share <b>%1</b> failed.</p>
sl: <p>Priklop skupnega diska <b>%1</b> ni uspel:</p>

en: <p>Unmounting the share <b>%1</b> from <b>%2</b> failed:</p><p><tt>%3</tt></p>
sl: <p>Odklop skupnega diska <b>%1</b> od <b>%2</b> ni uspel:</p><p><tt>%3</tt></p>

en: <p>Unmounting the share <b>%1</b> from <b>%2</b> failed.</p>
sl: <p>Odklop skupnega diska <b>%1</b> od <b>%2</b> ni uspel:</p>

en: <p>You are not allowed to unmount the share <b>%1</b> from <b>%2</b>. It is owned by the user <b>%3</b>.</p>
sl: <p>Nimate dovoljenja za doklop skupnega diska <b>%1</b> od <b>%2</b>. Je v lasti uporabnika <b>%3</b>.</p>

en: <p>Synchronizing <b>%1</b> with <b>%2</b> failed:</p><p><tt>%3</tt></p>
sl: <p>Usklajevanje <b>%1</b> z <b>%2</b> ni uspelo:</p><p><tt>%3</tt></p>

en: <p>Synchronizing <b>%1</b> with <b>%2</b> failed.</p>
sl: <p>Usklajevanje <b>%1</b> z <b>%2</b> ni uspelo:</p>

en: <p>The command <b>%1</b> could not be found. Please check your installation.</p>
sl: <p>Ukaza <b>%1</b> ni bilo mogoče najti. Prosim preverite vašo namestitev.</p>

en: <p>The share <b>%1</b> is a printer and cannot be bookmarked.</p>
sl: <p>Skupni vir <b>%1</b> je tiskalnik in ne more biti predmet zaznamka.</p>

en: <p>The file <b>%1</b> could not be found.</p>
sl: <p>Datoteke <b>%1</b> ni bilo mogoče najti.</p>

en: <p>Opening the file <b>%1</b> failed:</p><p><tt>%2</tt></p>
sl: <p>Odpiranje datoteke <b>%1</b> ni uspelo:</p><p><tt>%2</tt></p>

en: <p>Opening the file <b>%1</b> failed.</p>
sl: <p>Odpiranje datoteke <b>%1</b> ni uspelo:</p>

en: <p>Reading from file <b>%1</b> failed:</p><p><tt>%2</tt></p>
sl: <p>Branje datoteke <b>%1</b> ni uspelo:</p><p><tt>%2</tt></p>

en: <p>Reading from file <b>%1</b> failed.</p>
sl: <p>Branje datoteke <b>%1</b> ni uspelo:</p>

en: <p>The following directory could not be created:</p><p><tt>%1</tt></p>
sl: <p>Tega imenika ni bilo mogoče ustvariti:</p><p><tt>%1</tt></p>

en: <p>The process failed to start (error code: <tt>%1</tt>).</p>
sl: <p>Zagon programa ni uspel (koda napake: <tt>%1</tt>).</p>

en: <p>The process crashed (error code: <tt>%1</tt>).</p>
sl: <p>Program se je sesul (koda napake: <tt>%1</tt>).</p>

en: <p>The process timed out (error code: <tt>%1</tt>).</p>
sl: <p>Postopek je potekel (koda napake: <tt>%1</tt>).</p>

en: <p>Could not write to the process (error code: <tt>%1</tt>).</p>
sl: <p>Procesu ni bilo mogoče zapisati (koda napake: <tt>%1</tt>).</p>

en: <p>Could not read from the process (error code: <tt>%1</tt>).</p>
sl: <p>Procesa ni bilo mogoče prebrati (koda napake: <tt>%1</tt>).</p>

en: <p>The process reported an unknown error.</p>
sl: <p>Proces je prijavil neznano napako.</p>

en: <p>Executing an action with root privileges failed (error code: <tt>%1</tt>).</p>
sl: <p>Izvedba dejanja s korenskimi pravicami ni uspela (koda napake: <tt>%1</tt>).</p>

en: <p>Executing an action with root privileges failed.</p>
sl: <p>Izvedba dejanja s korenskimi pravicami ni uspela.</p>

en: <p>The URL that was passed is invalid.</p>
sl: <p>Poslan URL ni veljaven.</p>

en: <p>The network communication failed with the following error message: <s>%1</s></p>
sl: <p>Omrežna komunikacija ni uspela z naslednjim sporočilom o napaki: <s>%1</s></p>

en: <p>An error with the Zeroconf service occurred: <s>%1</s></p>
sl: <p>Prišlo je do napake s storitvijo Zeroconf: <s>%1</s></p>

en: Profile Migration Assistant
sl: Pomočnik selitve profila

en: Migrate all relevant settings of one profile to another.
sl: Preseli vse bistvene nastavitve iz enega profila v drugega.

en: Old Profile:
sl: Stari profil:

en: <Default Profile>
sl: <Privzeti profil>

en: <All Profiles>
sl: <Vsi profili>

en: New Profile:
sl: Novi profil:

en: Printer
sl: Tiskalnik

en: Synchronizing
sl: Usklajevanje

en: Source
sl: Vir

en: Destination
sl: Cilj

en: Synchronization
sl: Usklajevanje

en: Swap Paths
sl: Zamenjaj poti

en: Swap source and destination
sl: Zamenjaj vir in cilj

en: Synchronize
sl: Usklajevanje

en: Synchronize the destination with the source
sl: Uskladi cilj z virom

en: Please provide the source and destination directory for the synchronization.
sl: Vnesite izvorni in ciljni imenik za usklajevanje.

en: Source:
sl: Vir:

en: This is the source directory. The data that it contains is to be written to the destination directory.
sl: To je izvorni imenik. Podatke, ki jih vsebuje, je treba zapisati ciljni imenik.

en: Destination:
sl: Cilj:

en: This is the destination directory. It will be updated with the data from the source directory.
sl: To je ciljni imenik. Posodobljen bo s podatki iz izvornega imenika.

en: <qt>Please enter a username and a password for the host <b>%1</b>.</qt>
sl: <qt>Prosim vnesite uporabniško ime in geslo za gostitelja <b>%1</b>.</qt>

en: <qt>Please enter a username and a password for the share <b>%1</b>.</qt>
sl: <qt>Prosim vnesite uporabniško ime in geslo za skupni disk <b>%1</b>.</qt>
