smb4k - en to ug translation catalogue (49 entries)

en: Developer
ug: ئىجادىيەتچى

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
ug: ھۆججەت(&F)

note: i18n: ectx: Menu (network)
en: &Network
ug: تور(&N)

note: i18n: ectx: Menu (bookmarks)
en: &Bookmarks
ug: خەتكۈچلەر(&B)

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
ug: تەڭشەك(&S)

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ug: ئاساسىي قورال بالداق

en: Bookmarks
ug: خەتكۈشلەر

en: Add &Bookmark
ug: خەتكۈش قوش(&B)

en: User Interface
ug: كۆرۈنمەيۈز

en: Network
ug: تور

en: Mounting
ug: ئېگەرلەۋاتىدۇ

en: Authentication
ug: كىملىك دەلىللەش

en: Synchronization
ug: قەدەمداشلاش

en: Load
ug: يۈك

en: Save
ug: ساقلا

en: Edit
ug: تەھرىرلەش

en: Remove
ug: چىقىرىۋەت

en: Clear List
ug: تىزىملىكنى تازىلا

en: Directories
ug: مۇندەرىجىلەر

en: Behavior
ug: ھەرىكەت

en: Advanced Options
ug: ئالىي تاللانما

en: General
ug: ئادەتتىكى

en: Links
ug: ئۇلانمىلار

en: File Transfer
ug: ھۆججەت يوللاش

en: Restrictions
ug: چەكلىمە

en: Filtering
ug: سۈزۈۋاتىدۇ

en: Done.
ug: تامام.

en: Type
ug: تىپى

en: IP Address
ug: ‍IP ئادرېس:

en: Comment
ug: ئىزاھات

en: &Abort
ug: توختات(&A)

en: &Search
ug: ئىزدە(&S)

en: Pre&view
ug: ئالدىن كۆزەت(&V)

en: &Mount
ug: ئېگەرلە(&M)

en: &Unmount
ug: ئېگەرسىزلە(&U)

en: Search
ug: ئىزدە

en: Unmount
ug: ئېگەرسىزلەش

en: Add Bookmark
ug: خەتكۈش قوش

en: Synchronize
ug: قەدەمداش

en: Open with File Manager
ug: ھۆججەت باشقۇرغۇدا ئاچ

en: Icon View
ug: سىنبەلگە كۆرۈنۈش

en: List View
ug: تىزىم كۆرۈنۈش

en: yes
ug: ھەئە

en: no
ug: ياق

en: Workgroup
ug: خىزمەت گۇرۇپپىسى

en: Host
ug: ماشىنا

en: IP Address:
ug: IP ئادرېسى:

en: Workgroup:
ug: خىزمەت گۇرۇپپىسى

en: unknown
ug: نامەلۇم
