smplayer - en to nb_NO translation catalogue (77 entries)

en: The installer is already running.
nb_NO: Installeringsveiviseren kjører allerede.

en: You must be logged in as an administrator when installing this program.
nb_NO: Du må være logget inn som administrator når du installerer dette programmet.

en: An instance of SMPlayer is running. Please exit SMPlayer and try again.
nb_NO: En instans av SMPlayer kjører allerede. Vennligst lukk SMPlayer og prøv igjen.

en: Unsupported operating system.[:n:]SMPlayer ${SMPLAYER_VERSION} requires at least Windows XP and may not work correctly on your system.[:n:]Do you really want to continue with the installation?
nb_NO: Ditt operativsystem støttes ikke.[:n:]SMPlayer ${SMPLAYER_VERSION} krever minst Windows XP og vil kanskje ikke fungere riktig på din maskin.[:n:]Vil du virkelig fortsette med installasjonen?

en: Unsupported operating system.[:n:]SMPlayer ${SMPLAYER_VERSION} requires at least Windows Vista and may not work correctly on your system.[:n:]Do you really want to continue with the installation?
nb_NO: Ditt operativsystem støttes ikke.[:n:]SMPlayer ${SMPLAYER_VERSION} krever minst Windows Vista og vil kanskje ikke fungere riktig på din maskin.[:n:]Vil du virkelig fortsette med installasjonen?

en: A 64-bit Windows operating system is required to install this software.
nb_NO: Et 64-bits Windows-operativsystem er påkrevd for å installere denne programvaren.

en: An existing 32-bit installation of SMPlayer exists. You must uninstall 32-bit SMPlayer first.
nb_NO: Det er allerede en 32-bitinstallasjon av SMPlayer her. Du må avinstallere din 32-bit SMPlayer først.

en: An existing 64-bit installation of SMPlayer exists. You must uninstall 64-bit SMPlayer first.
nb_NO: Det er allerede en 64-bitinstallasjon av SMPlayer her. Du må avinstallere din 64-bit SMPlayer først.

en: $(^NameDA) Setup
nb_NO: $(^NameDA)-oppsett

en: Setup will guide you through the installation of $(^NameDA).[:r:][:n:][:r:][:n:]It is recommended that you close all instances of SMPlayer before starting setup. This will make it possible to update relevant program files without having to reboot your computer.[:r:][:n:][:r:][:n:]$_CLICK
nb_NO: Oppsettet vil lede deg gjennom installasjonen av $(^NameDA).[:r:][:n:][:r:][:n:]Det er anbefalt at du lukker all SMPlayer-prosesser før du begynner oppsettet. Dette vil gjøre det mulig å oppdatere relevante programfiler uten at du behøver å starte maskinen din på nytt.[:r:][:n:][:r:][:n:]$_CLICK

en: Shortcuts
nb_NO: Snarveier

en: MPlayer Components
nb_NO: MPlayer-komponenter

en: Multimedia Engine
nb_NO: Multimediemotor

en: SMPlayer (required)
nb_NO: SMPlayer (påkrevd)

en: SMPlayer, shared libraries, and documentation.
nb_NO: SMPlayer, delte biblioteker og dokumentasjon.

en: Desktop
nb_NO: Skrivebord

en: Creates a shortcut to SMPlayer on the desktop.
nb_NO: Oppretter en snarvei til SMPlayer på skrivebordet.

en: Start Menu
nb_NO: Startmeny

en: Create a Start Menu entry for SMPlayer.
nb_NO: Opprett en startmenyoppføring for SMPlayer.

en: MPlayer (required)
nb_NO: MPlayer (påkrevd)

en: MPlayer; required for playback.
nb_NO: MPlayer; påkrevd for avspilling.

en: Binary Codecs
nb_NO: Binære kodeker

en: Optional codecs for MPlayer. (Internet Connection required for installation)
nb_NO: Valgfrie kodeker for MPlayer. (Internettilkobling er påkrevd for å installere dem)

en: A feature-rich fork of MPlayer && MPlayer2
nb_NO: En funksjonsrik avsporing av MPlayer && MPlayer2

en: A companion program to MPlayer that can be used to encode or transform supported audio or video streams.
nb_NO: Et følgesprogram til MPlayer som kan brukes til å omkode eller transformere støttede lyd- eller videostrømmer.

en: Icon Themes
nb_NO: Ikonstiler

en: Additional icon themes for SMPlayer.
nb_NO: Ekstra ikonstiler for SMPlayer.

en: Languages
nb_NO: Språk

en: Non-English language files for SMPlayer.
nb_NO: Språkfiler for SMPlayer for andre språk enn engelsk.

en: Deletes SMPlayer preferences leftover from previous installations.
nb_NO: Sletter SMPlayer-innstillinger fra tidligere installasjoner.

en: The binary codec packages add support for codecs that are not yet implemented natively, like newer RealVideo variants and a lot of uncommon formats.[:n:]Note that they are not necessary to play most common formats like DVDs, MPEG-1/2/4, etc.
nb_NO: De binære kodekpakkene legger til støtte for kodeker som ennå ikke er blitt innebygd, slik som nyere RealVideo-varianter og mange uvanlige formater.[:n:]Vær oppmerksom på at de ikke er nødvendige for å spille av de fleste vanlige formater som DVDer, MPEG-1/2/4, osv.

en: Select Install Type
nb_NO: Velg installeringstype

en: Select Overwrite or Uninstall mode.
nb_NO: Velg Overskrivings- eller Avinstallerings-modus.

en: You have an existing installation of SMPlayer in the following folder:
nb_NO: Du har en eksisterende installasjon av SMPlayer i den følgende mappen:

en: Please select how to proceed:
nb_NO: Vennligst velg hvordan du vil fortsette:

en: Overwrite ($Inst_Type) the existing installation
nb_NO: Skriv over ($Inst_Type) den nåværende installasjonen

en: Uninstall (remove) the existing installation
nb_NO: Avinstaller (fjern) den nåværende installasjonen

en: Click Start when ready to proceed.
nb_NO: Trykk Start når du ønsker å fortsette.

en: Click Next when ready to proceed.
nb_NO: Trykk neste når du ønsker å fortsette.

en: Click Uninstall when ready to proceed.
nb_NO: Trykk Avinstaller når du ønsker å fortsette

en: Change Installation Settings
nb_NO: Endre installasjonsinnstillinger

en: Reset my SMPlayer configuration
nb_NO: Tilbakestill mitt SMPlayer-oppsett

en: Are you sure you want to reset your SMPlayer settings? This action cannot be reversed.
nb_NO: Er du sikker på at du vil tilbakestille ditt SMPlayer-oppsett? Denne handlingen kan ikke bli gjenopprettet senere.

en: reinstall
nb_NO: installer på nytt

en: downgrade
nb_NO: nedgrader

en: upgrade
nb_NO: oppgrader

en: Downloading MPlayer Codecs...
nb_NO: Laster ned MPlayer-kodeker...

en: MPlayer codecs were not successfully installed. Retry?
nb_NO: MPlayer-kodeker ble ikke riktig installert. Vil du prøve på nytt?

en: Failed to download MPlayer codecs: '$R0'.
nb_NO: Klarte ikke å laste ned MPlayer-kodeker: '$R0'.

en: Failed to install MPlayer codecs.
nb_NO: Klarte ikke å installere MPlayer-kodeker.

en: This installation can only be uninstalled by a user with administrator privileges.
nb_NO: Denne installasjonen kan bare avinstalleres av en bruker med administratorrettigheter.

en: Uninstall aborted by user.
nb_NO: Avinstalleringen ble avbrutt av brukeren.

en: It does not appear that SMPlayer is installed in the directory '$INSTDIR'.[:r:][:n:]Continue anyway (not recommended)?
nb_NO: Det ser ikke ut til at SMPlayer er installert under filplasseringen '$INSTDIR'.[:r:][:n:]Vil du fortsette likevel (ikke anbefalt)?

en: SMPlayer installation not found.
nb_NO: SMPlayer-installasjonen ble ikke funnet.

en: This installation can only be uninstalled on 64-bit Windows.
nb_NO: Denne installasjonen kan kun avinstalleres på en 64-bit Windows.

en: SMPlayer is a complete front-end for MPlayer, from basic features like playing videos, DVDs, VCDs to more advanced features like support for MPlayer filters, edl lists, and more.
nb_NO: SMPlayer er et komplett grensesnitt for MPlayer, fra grunnleggende funksjoner som å spille av videoer, DVDer og VCDer, til mer avanserte funksjoner som støtte for MPlayer-filtre, EDL-lister og mer til.

en: Backing up codecs from previous installation...
nb_NO: Tar backup av kodeker fra en tidligere installasjon...

en: Restoring codecs from previous installation...
nb_NO: Tilbakestiller kodeker fra en tidligere installasjon...

en: Deleting Files...
nb_NO: Sletter filer...

en: Deleting Registry Keys...
nb_NO: Sletter registernøkler...

en: Deleting Shortcuts...
nb_NO: Sletter snarveier...

en: Restoring file associations...
nb_NO: Gjenoppretter filtilknytninger...

en: Rolling back changes...
nb_NO: Tilbakestiller endringer...

en: Extracting files...
nb_NO: Pakker ut filer...

en: Backing up SMTube...
nb_NO: Tar backup av SMTube...

en: Restoring SMTube from previous installation...
nb_NO: Gjenoppretter SMTube fra en tidligere installasjon...

en: Backing up mpv...
nb_NO: Tar backup av mpv...

en: Restoring mpv from previous installation...
nb_NO: Gjenoppretter mpv fra en tidligere installasjon...

en: Downloading mpv...
nb_NO: Laster ned mpv...

en: mpv was not successfully installed. Retry?
nb_NO: mpv ble ikke riktig installert. Vil du prøve på nytt?

en: Failed to download mpv: '$R0'.
nb_NO: Mislyktes i å installere mpv: '$R0'.

en: Failed to install mpv.
nb_NO: Mislyktes i å installere mpv.

en: youtube-dl was not successfully installed. Retry?
nb_NO: youtube-dl ble ikke riktig installert. Vil du prøve på nytt?

en: Failed to download youtube-dl: '$R0'.
nb_NO: Klarte ikke å laste ned youtube-dl: '$R0'.

en: Checking for youtube-dl updates...
nb_NO: Leter etter oppdateringer for youtube-dl...

en: Cleaning fontconfig cache...
nb_NO: Fjerner mellomlageret for fontoppsett...

en: Cleaning SMPlayer settings...
nb_NO: Fjerner SMPlayer-innstillinger...
