smplayer - en to sq_AL translation catalogue (56 entries)

en: The installer is already running.
sq_AL: Instaluesi eshte ne egzekutim.

en: You must be logged in as an administrator when installing this program.
sq_AL: Ju duhet te jeni loguar si administator per te instaluar kete program.

en: An instance of SMPlayer is running. Please exit SMPlayer and try again.
sq_AL: Një instancë e SMPlayer është në egzekutim. Ju lutem mbyllni SMPlayer dhe riprovoni.

en: Unsupported operating system.[:n:]SMPlayer ${SMPLAYER_VERSION} requires at least Windows XP and may not work correctly on your system.[:n:]Do you really want to continue with the installation?
sq_AL: Ky sistem operativë nuk suportohet.[:n:]SMPlayer ${SMPLAYER_VERSION} kërkon të paktën Windows XP dhe mund të mos punoj në mënyrë korrekte në sistemin tuaj.[:n:]Dëshironi akoma të vazhdoni me installimin?

en: A 64-bit Windows operating system is required to install this software.
sq_AL: Një sistem operativë Windows 64-bit nevojitet për të instaluar këtë software.

en: An existing 32-bit installation of SMPlayer exists. You must uninstall 32-bit SMPlayer first.
sq_AL: Egziston një installim 32-bit i SMPlayer. Duhet të disinstaloni më parë SMPlayer 32-bit.

en: An existing 64-bit installation of SMPlayer exists. You must uninstall 64-bit SMPlayer first.
sq_AL: Egziston një installim 64-bit i SMPlayer. Duhet të disinstaloni më parë SMPlayer 64-bit.

en: Setup will guide you through the installation of $(^NameDA).[:r:][:n:][:r:][:n:]It is recommended that you close all instances of SMPlayer before starting setup. This will make it possible to update relevant program files without having to reboot your computer.[:r:][:n:][:r:][:n:]$_CLICK
sq_AL: Programi i instalimit do ju ndihmoj hap pas hapi ne instalimin e $(^NameDA).[:r:][:n:][:r:][:n:]Rekomandohet qe te mbyllni te gjitha dritaret e hapura te SMPlayer perpara se te filloni instalimin. Kjo do te bej te mundur instalimin e update-ve pa pasur nevoj te riavioni/ristartoni kompjuterin tuaj.[:r:][:n:][:r:][:n:]$_CLICK

en: MPlayer Components
sq_AL: Komponentet e MPlayer.

en: SMPlayer (required)
sq_AL: SMPlayer (nevojitet)

en: SMPlayer, shared libraries, and documentation.
sq_AL: SMPlayer, libraritë dinamike, dhe dokumentacioni.

en: Creates a shortcut to SMPlayer on the desktop.
sq_AL: Krijon një shortcut të SMPlayer në desktop.

en: Start Menu
sq_AL: Menuja Start

en: Create a Start Menu entry for SMPlayer.
sq_AL: Krijo një menu të re për SMPlayer tek Menuja Start.

en: MPlayer (required)
sq_AL: MPlayer (nevojitet)

en: MPlayer; required for playback.
sq_AL: MPlayer; nevojitet per leximin/shikimin e videos dhe audios.

en: Binary Codecs
sq_AL: Codec-et binare.

en: Optional codecs for MPlayer. (Internet Connection required for installation)
sq_AL: Codec-ët shtesë për MPlayer. (Nevojitet Lidhje në Internet për instalimin)

en: A companion program to MPlayer that can be used to encode or transform supported audio or video streams.
sq_AL: Nje program qe perdor MPlayer mund te perdoret per te enkoduar ose transformuar file audio ose video te suportuar.

en: Icon Themes
sq_AL: Tema e Ikonave.

en: Additional icon themes for SMPlayer.
sq_AL: Tema te tjera te ikonave per SMPlayer.

en: Languages
sq_AL: Gjuhët

en: Non-English language files for SMPlayer.
sq_AL: File për gjuhët jo Ingleze të SMPlayer.

en: Deletes SMPlayer preferences leftover from previous installations.
sq_AL: Fshij file e preferencave te instalimit te meparshem te SMPlayer.

en: The binary codec packages add support for codecs that are not yet implemented natively, like newer RealVideo variants and a lot of uncommon formats.[:n:]Note that they are not necessary to play most common formats like DVDs, MPEG-1/2/4, etc.
sq_AL: Paketa software e codec-ve binare shton suportin per codec-et qe nuk jane implementuar akoma ne menyre native, si versione e reja te RealVideo dhe shume formateve video jo te famshem.[:n:]Shenim: keto codec-ek nuk jane te domosdoshem per te pare/shikuar file video me formate te famshem si DVDs, MPEG-1/2/4, etj.

en: Select Install Type
sq_AL: Zgjidh tipin e instalimit

en: Select Overwrite or Uninstall mode.
sq_AL: Zgjidh mënyrën e Mbishkruarjes ose Disinstallimit.

en: You have an existing installation of SMPlayer in the following folder:
sq_AL: Ju keni një instalim të SMPlayer në këtë direktori:

en: Please select how to proceed:
sq_AL: Ju lutem zgjidhni si të veproni:

en: Overwrite ($Inst_Type) the existing installation
sq_AL: Mbishkruani ($Inst_Type) instalimi egzistues

en: Uninstall (remove) the existing installation
sq_AL: Disinstalo (fshij) instalimin eksistues

en: Click Start when ready to proceed.
sq_AL: Kliko Start kur te jeni gati për të vazhduar.

en: Click Next when ready to proceed.
sq_AL: Kliko Next kur te jeni gati për të vazhduar.

en: Click Uninstall when ready to proceed.
sq_AL: Kliko Uninstall kur te jeni gati për të vazhduar.

en: Change Installation Settings
sq_AL: Ndrysho karakteristikat e Instalimit

en: Reset my SMPlayer configuration
sq_AL: Reseto configurimin tim te SMPlayer

en: reinstall
sq_AL: riinstallo

en: Start
sq_AL: Fillo

en: Downloading MPlayer Codecs...
sq_AL: Duke shkarkuar MPlayer Codecs...

en: MPlayer codecs were not successfully installed. Retry?
sq_AL: MPlayer codecs nuk u installuan me sukses. Riprovo?

en: Failed to download MPlayer codecs: '$R0'.
sq_AL: Nuk u arrit shkarkimi i codec-vë te MPlayer: '$R0'.

en: Failed to install MPlayer codecs.
sq_AL: Dështim gjatë instalimit të MPlayer codecs.

en: This installation can only be uninstalled by a user with administrator privileges.
sq_AL: Ky instalim mund të disinstalohet nga një përdorues me të drejta administratori.

en: Uninstall aborted by user.
sq_AL: Disinstalimi u ndërpre nga përdoruesi.

en: It does not appear that SMPlayer is installed in the directory '$INSTDIR'.[:r:][:n:]Continue anyway (not recommended)?
sq_AL: SMPlayer nuk është instaluar në këtë direktori '$INSTDIR'.[:r:][:n:]Dëshironi të vazhdoni gjithsesi (nuk rekomandohet)?

en: SMPlayer installation not found.
sq_AL: Nuk u gjend instalimi i SMPlayer.

en: This installation can only be uninstalled on 64-bit Windows.
sq_AL: Ky instalim mund të disinstalohet vetëm në 64-bit Windows.

en: SMPlayer is a complete front-end for MPlayer, from basic features like playing videos, DVDs, VCDs to more advanced features like support for MPlayer filters, edl lists, and more.
sq_AL: SMPlayer mbështet tek MPlayer, nga veprimtaritë bazë si shikimi i video-ve, DVD-ve, VCD-ve deri te veprimtaritë më të avancuara të MPlayer, si filtratë, listat edl, etj.

en: Backing up codecs from previous installation...
sq_AL: Krijimi i një kopje rezervë për codec-ët nga instalimi i mëparshëm.

en: Restoring codecs from previous installation...
sq_AL: Duke gjetur codec-ët nga instalimi i vjetër...

en: Deleting Files...
sq_AL: Duke fshire File...

en: Deleting Registry Keys...
sq_AL: Duke fshire Registry Keys...

en: Deleting Shortcuts...
sq_AL: Duke fshire Shortcuts...

en: Restoring file associations...
sq_AL: Duke gjetur file associations...

en: Rolling back changes...
sq_AL: Kthimi mbrapa i ndryshimeve...

en: Extracting files...
sq_AL: Ekstratimi i file...
