smplayer - en to gl translation catalogue (85 entries)

en: The installer is already running.
gl: Xa se está executando o instalador.

en: You must be logged in as an administrator when installing this program.
gl: Debe acceder como administrador para instalar este programa.

en: An instance of SMPlayer is running. Please exit SMPlayer and try again.
gl: Xa se está executando unha instancia do SMPlayer. Peche o programa e ténteo de novo.

en: Unsupported operating system.[:n:]SMPlayer ${SMPLAYER_VERSION} requires at least Windows XP and may not work correctly on your system.[:n:]Do you really want to continue with the installation?
gl: Sistema operativo non soportado. [:n:]SMPlayer ${SMPLAYER_VERSION} precisa cando menos de Windows XP, e podería non funcionar correctamente no seu sistema. [:n:]Queres seguir coa instalación?

en: Unsupported operating system.[:n:]SMPlayer ${SMPLAYER_VERSION} requires at least Windows Vista and may not work correctly on your system.[:n:]Do you really want to continue with the installation?
gl: Sistema operativo non compatíbel. [:n:]SMPlayer ${SMPLAYER_VERSION} precisa cando menos de Windows Vista, e podería non funcionar correctamente no seu sistema. [:n:]Desexa seguir coa instalación?

en: A 64-bit Windows operating system is required to install this software.
gl: Precísase un sistema operativo Windows de 64-bits para instalar esta aplicación.

en: An existing 32-bit installation of SMPlayer exists. You must uninstall 32-bit SMPlayer first.
gl: Xa existe unha instalación de 32-bits de SMPlayer. Precisas desinstalar o SMPlayer de 32-bits.

en: An existing 64-bit installation of SMPlayer exists. You must uninstall 64-bit SMPlayer first.
gl: Xa existe unha instalación de 64-bits de SMPlayer. Precisas desinstalar o SMPlayer de 64-bits.

en: $(^NameDA) Setup
gl: Configurar $(^NameDA)

en: Setup will guide you through the installation of $(^NameDA).[:r:][:n:][:r:][:n:]It is recommended that you close all instances of SMPlayer before starting setup. This will make it possible to update relevant program files without having to reboot your computer.[:r:][:n:][:r:][:n:]$_CLICK
gl: O instalador guiarate na instalación de $(^NameDA).[:r:][:n:][:r:][:n:] Recoméndase que se pechen todas as instancias de SMPlayer antes de comezar coa instalación. Así pódese actualizar os ficheiros da aplicación que son de relevancia sen logo precisar de reiniciar o ordenador.[:r:][:n:][:r:][:n:]$_CLICK

en: Shortcuts
gl: Atallos

en: MPlayer Components
gl: Compoñentes de MPlayer

en: Multimedia Engine
gl: Motor multimedia

en: SMPlayer (required)
gl: SMPlayer (requirido)

en: SMPlayer, shared libraries, and documentation.
gl: SMPlayer, bibliotecas compartidas e documentación.

en: Desktop
gl: Escritorio

en: Creates a shortcut to SMPlayer on the desktop.
gl: Crear un atallo de escritorio para SMPlayer.

en: Start Menu
gl: Menú de Inicio

en: Create a Start Menu entry for SMPlayer.
gl: Crea unha entrada para SMPlayer no Menú de Inicio.

en: MPlayer (required)
gl: MPlayer (requirido)

en: MPlayer; required for playback.
gl: MPlayer; requirido para a reprodución.

en: Binary Codecs
gl: Códecs binarios

en: Optional codecs for MPlayer. (Internet Connection required for installation)
gl: Códecs opcionais para MPlayer (Precísase unha conexión a internet para a instalación)

en: A feature-rich fork of MPlayer && MPlayer2
gl: Unha derivación de MPlayer e MPlayer2 con moitas funcionalidades

en: Youtube support (download required)
gl: Compatibilidade co Youtube (precisa descarga)

en: Provides the possibility to play Youtube videos.
gl: Proporciona a capacidade de reproducir vídeos do Youtube.

en: A companion program to MPlayer that can be used to encode or transform supported audio or video streams.
gl: Un programa compañeiro do MPlayer que se usa para codificar ou transformar fluxos de vídeo e son compatíbeis.

en: Icon Themes
gl: Temas de iconas

en: Additional icon themes for SMPlayer.
gl: Temas adicionais de iconas para SMPlayer.

en: Languages
gl: Idiomas

en: Non-English language files for SMPlayer.
gl: Ficheiros de idiomas diferentes do inglés para SMPlayer.

en: Deletes SMPlayer preferences leftover from previous installations.
gl: Elimina as configuracións de SMPlayer das instalacións previas.

en: The binary codec packages add support for codecs that are not yet implemented natively, like newer RealVideo variants and a lot of uncommon formats.[:n:]Note that they are not necessary to play most common formats like DVDs, MPEG-1/2/4, etc.
gl: Este paquete binario de códecs engade soporte para os códecs que ainda non están implementados de xeito nativo, como é o caso das variantes de RealVideo e moitos formatos infrecuentes.[:n:]Téñase en conta que non son precisos para reproducir a meirande parte dos formatos habituais como DVDs, MPEG-1/2/4 e demais.

en: Select Install Type
gl: Seleccionar o tipo de instalación

en: Select Overwrite or Uninstall mode.
gl: Selecconar modo de sobrescritura ou desinstalación.

en: You have an existing installation of SMPlayer in the following folder:
gl: Xa existe unha instalación do SMPlayer no cartafol seguinte:

en: Please select how to proceed:
gl: Seleccione como proceder:

en: Overwrite ($Inst_Type) the existing installation
gl: Sobrescribir ($Inst_Type) a instalación existente

en: Uninstall (remove) the existing installation
gl: Desinstalar (eliminar) a instalación existente

en: Click Start when ready to proceed.
gl: Prema Iniciar cando estea listo.

en: Click Next when ready to proceed.
gl: Prema Seguinte cando estea listo.

en: Click Uninstall when ready to proceed.
gl: Prema Desinstalar cando estea listo.

en: Change Installation Settings
gl: Cambiar os axustes da instalación

en: Reset my SMPlayer configuration
gl: Restabelecer a configuración do SMPlayer

en: Are you sure you want to reset your SMPlayer settings? This action cannot be reversed.
gl: Confirma o restabelecemento dos axustes do SMPlayer? Esta acción non se pode desfacer.

en: reinstall
gl: reinstalar

en: downgrade
gl: desanovar

en: upgrade
gl: anovar

en: Start
gl: Iniciar

en: Downloading MPlayer Codecs...
gl: Descargando os códecs de MPlayer...

en: MPlayer codecs were not successfully installed. Retry?
gl: Os códecs do MPlayer non se instalaron correctamente. Desexar tentalo de novo?

en: Failed to download MPlayer codecs: '$R0'.
gl: Produciuse un fallo ao descargar os códecs do MPlayer: «$R0».

en: Failed to install MPlayer codecs.
gl: Produciuse un fallo ao instalar os códecs de MPlayer.

en: This installation can only be uninstalled by a user with administrator privileges.
gl: Esta desinstalación precisa ter permisos de administrador.

en: Uninstall aborted by user.
gl: Desinstalación cancelada polo usuario.

en: It does not appear that SMPlayer is installed in the directory '$INSTDIR'.[:r:][:n:]Continue anyway (not recommended)?
gl: Non semella que SMPlayer estea instalado no cartafol '$INSTDIR'.[:r:][:n:]. Continuar de calquera xeito (aínda que non se aconsella)?

en: SMPlayer installation not found.
gl: Non se atopou ningunha instalación do SMPlayer

en: This installation can only be uninstalled on 64-bit Windows.
gl: Só se pode facer a desinstalación en Windows 64-bit.

en: SMPlayer is a complete front-end for MPlayer, from basic features like playing videos, DVDs, VCDs to more advanced features like support for MPlayer filters, edl lists, and more.
gl: SMPlayer é unha interface completa para MPlayer. Dispón desde funcionalidades básicas como reproducir vídeos, DVD, VCD ata algunhas máis avanzadas como a compatibilidade con filtros de MPlayer, listas edl e máis.

en: Backing up codecs from previous installation...
gl: Facendo copia de seguranza dos códecs da instalación anterior...

en: Restoring codecs from previous installation...
gl: Restabelecendo os códecs desde a instalación anterior...

en: Deleting Files...
gl: Eliminando ficheiros...

en: Deleting Registry Keys...
gl: Eliminando chaves de rexistro...

en: Deleting Shortcuts...
gl: Eliminando atallos...

en: Restoring file associations...
gl: Restabelecendo as asociacións do ficheiro...

en: Rolling back changes...
gl: Desfacendo os cambios...

en: Extracting files...
gl: Extraendo ficheiros...

en: Backing up SMTube...
gl: Facendo copia de seguranza de SMTube...

en: Restoring SMTube from previous installation...
gl: Restabelecendo SMTube desde a instalación anterior...

en: Backing up mpv...
gl: Facendo copia de seguranza do mpv...

en: Restoring mpv from previous installation...
gl: Restabelecendo o mpv desde a instalación anterior...

en: Downloading mpv...
gl: Descargando mpv...

en: mpv was not successfully installed. Retry?
gl: Os códecs do mpv non se instalaron correctamente. Desexa tentalo de novo?

en: Failed to download mpv: '$R0'.
gl: A descarga do mpv fallou: «$R0».

en: Failed to install mpv.
gl: Produciuse un fallo ao instalar o mpv.

en: youtube-dl was not successfully installed. Retry?
gl: Non se instalou correctamente youtube-dl. Desexa tentalo de novo?

en: Failed to download youtube-dl: '$R0'.
gl: A descarga de youtube-dl fallou: «$R0».

en: Checking for youtube-dl updates...
gl: Buscando actualizacións para o youtube-dl...

en: Warning: youtube-dl exited abnormally with exit code: $YTDL_Exit_code
gl: Aviso: youtube-dl saiu de xeito anormal co código de saída: $YTDL_Exit_code

en: Visual C++ 2010 Runtime (x86) is required for youtube-dl.
gl: Precísase Visual C++ 2010 Runtime (x86) para youtube-dl.

en: The current SMTube installation is incompatible with this version of SMPlayer.
gl: A instalación actual do SMTube é compatíbel con esta versión do SMPlayer.

en: Please upgrade to a newer version of SMTube.
gl: Actualice a unha versión máis recente do SMTube.

en: Cleaning fontconfig cache...
gl: Borrando a caché do fontconfig...

en: Cleaning SMPlayer settings...
gl: Borrando os axustes do SMPlayer...

en: Binary codecs are not supported in this version.
gl: Os códecs binarios non son compatíbeis con esta versión
