smplayer - en to ro translation catalogue (72 entries)

en: The installer is already running.
ro: Instalatorul rulează deja.

en: You must be logged in as an administrator when installing this program.
ro: Trebuie să fiți autentificat ca administrator când instalați acest program.

en: An instance of SMPlayer is running. Please exit SMPlayer and try again.
ro: O instanță a SMPlayer rulează. Închideți SMPlayer și încercați din nou.

en: Unsupported operating system.[:n:]SMPlayer ${SMPLAYER_VERSION} requires at least Windows XP and may not work correctly on your system.[:n:]Do you really want to continue with the installation?
ro: Sistem de operare nesuportat.[:n:]SMPlayer ${SMPLAYER_VERSION} este necesar cel puțin ultimul Windows XP și poate să nu funcționeze corect pe sistemul dumneavoastră.[:n:] Sigur doriți să continuați cu instalarea?

en: Unsupported operating system.[:n:]SMPlayer ${SMPLAYER_VERSION} requires at least Windows Vista and may not work correctly on your system.[:n:]Do you really want to continue with the installation?
ro: <br>

en: A 64-bit Windows operating system is required to install this software.
ro: Un sistem de operare Windows pe 64 biți este necesar pentru instalarea acestei aplicații.

en: An existing 32-bit installation of SMPlayer exists. You must uninstall 32-bit SMPlayer first.
ro: Există o instalare SMPlayer de 32-bit. Trebuie să dezinstalați întâi SMPlayer la 32-bit.

en: An existing 64-bit installation of SMPlayer exists. You must uninstall 64-bit SMPlayer first.
ro: Există o instalare SMPlayer de 64-bit. Trebuie să dezinstalați întâi SMPlayer la 64-bit.

en: $(^NameDA) Setup
ro: $(^NameDA) Configurare

en: Setup will guide you through the installation of $(^NameDA).[:r:][:n:][:r:][:n:]It is recommended that you close all instances of SMPlayer before starting setup. This will make it possible to update relevant program files without having to reboot your computer.[:r:][:n:][:r:][:n:]$_CLICK
ro: Configurarea vă va ghida prin instalarea $(^NameDA).[:r:][:n:][:r:][:n:] este recomandat să închideți toate instanțele de SMPlayer înainte să porniți configurarea. Aceasta va face posibil să actualizați fișierele de program relevante fără să fie necesară repornirea computerului.[:r:][:n:][:r:][:n:]$_CLICK

en: Shortcuts
ro: Scurtături

en: MPlayer Components
ro: Componente SMPlayer

en: Multimedia Engine
ro: Motor multimedia

en: SMPlayer (required)
ro: SMPlayer (necesar)

en: SMPlayer, shared libraries, and documentation.
ro: SMPlayer, biblioteci partajate și documentație.

en: Desktop
ro: Birou

en: Creates a shortcut to SMPlayer on the desktop.
ro: Creează o scurtătură pentru SMPlayer pe birou.

en: Start Menu
ro: Meniu pornire

en: Create a Start Menu entry for SMPlayer.
ro: Creează o intrare în meniu de pornire pentru SMPlayer.

en: MPlayer (required)
ro: MPlayer (necesar)

en: MPlayer; required for playback.
ro: MPlayer; necesar pentru redare.

en: Binary Codecs
ro: Codecuri binare

en: Optional codecs for MPlayer. (Internet Connection required for installation)
ro: Codecuri suplimentare pentru MPlayer. (Este necesară o conexiune la internet pentru instalare)

en: A feature-rich fork of MPlayer && MPlayer2
ro: O versiune îmbunătățită a MPlayer && MPlayer2

en: A companion program to MPlayer that can be used to encode or transform supported audio or video streams.
ro: Un program însoțitor pentru MPlayer care poate fi utilizat să codeze sau să transforme fluxurile audio sau video suportate.

en: Icon Themes
ro: Tematici pictograme

en: Additional icon themes for SMPlayer.
ro: Tematici pictograme suplimentare pentru SMPlayer.

en: Languages
ro: Limbi

en: Non-English language files for SMPlayer.
ro: Fișiere fără limba engleză pentru SMPlayer.

en: Deletes SMPlayer preferences leftover from previous installations.
ro: Șterge preferințele SMPlayer rămase de la instalările anterioare.

en: The binary codec packages add support for codecs that are not yet implemented natively, like newer RealVideo variants and a lot of uncommon formats.[:n:]Note that they are not necessary to play most common formats like DVDs, MPEG-1/2/4, etc.
ro: Pachetele de codecuri binare adaugă suport pentru codecurile care încă nu sunt implementate nativ, precum noile variante RealVideo și o mulțime de formate particulare.[:n:] Rețineți că acestea nu sunt necesare pentru redarea celor mai multor formate precum DVD-uri, MPEG-1/2/4, etc.

en: Select Install Type
ro: Selectați tipul de instalare

en: Select Overwrite or Uninstall mode.
ro: Selectați mod suprascriere sau dezinstalare.

en: You have an existing installation of SMPlayer in the following folder:
ro: Există o instalare a SMPlayer în următorul dosar:

en: Please select how to proceed:
ro: Selectați cum se procedează:

en: Overwrite ($Inst_Type) the existing installation
ro: Suprascrie ($Inst_Type) instalarea existentă

en: Uninstall (remove) the existing installation
ro: Dezinstalează (elimină) instalarea existentă

en: Click Start when ready to proceed.
ro: Apăsați pornire când este gata de continuat.

en: Click Next when ready to proceed.
ro: Apăsați următorul când este gata de continuare.

en: Click Uninstall when ready to proceed.
ro: Apăsați dezinstalează când este gata de continuare.

en: Change Installation Settings
ro: Modifică configurările de instalare

en: Reset my SMPlayer configuration
ro: Resetează configurările mele SMPlayer

en: Are you sure you want to reset your SMPlayer settings? This action cannot be reversed.
ro: Sigur doriți să resetați setările dumneavoastră pentru SMPlayer? Această acțiune nu poate fi revocată.

en: reinstall
ro: reinstalare

en: downgrade
ro: versiune anterioară

en: upgrade
ro: actualizare

en: Start
ro: Pornire

en: Downloading MPlayer Codecs...
ro: Se descarcă codecurile MPlayer...

en: MPlayer codecs were not successfully installed. Retry?
ro: Codecurile MPlayer nu au fost instalate cu succes. Se reîncearcă?

en: Failed to download MPlayer codecs: '$R0'.
ro: A eșuat descărcarea codecurilor MPlayer: '$R0'.

en: Failed to install MPlayer codecs.
ro: A eșuat instalarea codecurilor MPlayer.

en: This installation can only be uninstalled by a user with administrator privileges.
ro: Această instalare poate fi dezinstalată numai de un utilizator cu drepturi de administrator.

en: Uninstall aborted by user.
ro: Dezinstalarea abandonată de utilizator.

en: It does not appear that SMPlayer is installed in the directory '$INSTDIR'.[:r:][:n:]Continue anyway (not recommended)?
ro: Nu apare că SMPlayer este instalat în dosarul '$INSTDIR'.[:r:][:n:] Se continuă oricum (nerecomandat)?

en: SMPlayer installation not found.
ro: Nu a fost găsită instalarea SMPlayer.

en: This installation can only be uninstalled on 64-bit Windows.
ro: Această instalare poate fi dezinstalată numai pe Windows 64-bit.

en: SMPlayer is a complete front-end for MPlayer, from basic features like playing videos, DVDs, VCDs to more advanced features like support for MPlayer filters, edl lists, and more.
ro: SMPlayer este o interfață completă pentru MPlayer, de la funcțiile de bază precum redarea video, DVD-uri, VCD-uri la mai multe funcții avansate precum suportul pentru filtrele MPlayer, liste edl și mai multe.

en: Backing up codecs from previous installation...
ro: Se recuperează codecurile din instalarea anterioară...

en: Restoring codecs from previous installation...
ro: Se restaurează codecurile din instalarea anterioară...

en: Deleting Files...
ro: Se șterg fișiere...

en: Deleting Registry Keys...
ro: Se șterg cheile regiștrilor...

en: Deleting Shortcuts...
ro: Se șterg scurtăturile...

en: Restoring file associations...
ro: Se restaurează asocierea fișierelor...

en: Rolling back changes...
ro: Se reiau modificările...

en: Extracting files...
ro: Se extrag fișierele...

en: Backing up SMTube...
ro: Se recuperează SMTube...

en: Restoring SMTube from previous installation...
ro: Se restaurează SMTube din instalarea anterioară...

en: Backing up mpv...
ro: <br>

en: Downloading mpv...
ro: Se descarcă mpv...

en: Failed to download mpv: '$R0'.
ro: Nu s-a reușit descărcarea mpv: '$R0'.

en: Failed to install mpv.
ro: A eșuat instalarea mpv.

en: Checking for youtube-dl updates...
ro: Se verifică actualizările pentru youtube-dl...
