smplayer - en to th translation catalogue (57 entries)

en: The installer is already running.
th: ตัวติดตั้งกำลังรันอยู่แล้ว

en: You must be logged in as an administrator when installing this program.
th: คุณต้องลงชื่อเข้าใช้เป็น administrator เมื่อจะติดตั้งโปรแกรมนี้

en: An instance of SMPlayer is running. Please exit SMPlayer and try again.
th: มี SMPlayer กำลังรันอยู่ โปรดออกจาก SMPlayer แล้วลองอีกครั้ง

en: Unsupported operating system.[:n:]SMPlayer ${SMPLAYER_VERSION} requires at least Windows XP and may not work correctly on your system.[:n:]Do you really want to continue with the installation?
th: ไม่รองรับระบบปฏิบัติการ [:n:]SMPlayer ${SMPLAYER_VERSION} ต้องการอย่างน้อยคือ Windows XP และอาจจะทำงานได้ไม่ถูกต้องบนระบบของคุณ [:n:]คุณต้องการติดตั้งต่อไปหรือไม่?

en: A 64-bit Windows operating system is required to install this software.
th: ต้องการระบบปฏิบัติการ 64-bit Windows เพื่อติดตั้งซอฟต์แวร์นี้

en: An existing 32-bit installation of SMPlayer exists. You must uninstall 32-bit SMPlayer first.
th: มีการติดตั้งแบบ 32-bit ของ SMPlayer อยู่แล้ว คุณต้องถอนการติดตั้งแบบ 32-bit SMPlayer ออกก่อน

en: An existing 64-bit installation of SMPlayer exists. You must uninstall 64-bit SMPlayer first.
th: มีการติดตั้ง 64-bit ของ SMPlayer อยู่แล้ว คุณต้องถอนการติดตั้งแบบ 64-bit SMPlayer ออกก่อน

en: $(^NameDA) Setup
th: ติดตั้ง $(^NameDA)

en: Setup will guide you through the installation of $(^NameDA).[:r:][:n:][:r:][:n:]It is recommended that you close all instances of SMPlayer before starting setup. This will make it possible to update relevant program files without having to reboot your computer.[:r:][:n:][:r:][:n:]$_CLICK
th: ตัวติดตั้งจะแนะนำคุณในการติดตั้ง $(^NameDA).[:r:][:n:][:r:][:n:]ขอแนะนำให้คุณปิดโปรแกรม SMPlayer ก่อนที่จะเริ่มติดตั้ง ซึ่งสิ่งนี้จะทำให้การอัพเดตโปรแกรมเป็นไปได้โดยไม่ต้องบู๊ทคอมพิวเตอร์ของคุณใหม่[:r:][:n:][:r:][:n:]$_CLICK

en: Shortcuts
th: ทางลัด

en: MPlayer Components
th: ส่วนประกอบ MPlayer

en: SMPlayer (required)
th: SMPlayer (จำเป็น)

en: SMPlayer, shared libraries, and documentation.
th: SMPlayer, ไลบรารี่ที่แชร์, และเอกสารประกอบ

en: Creates a shortcut to SMPlayer on the desktop.
th: สร้างทางลัดสู่ SMPlayer บน desktop

en: Create a Start Menu entry for SMPlayer.
th: สร้างทางเข้าที่ Start Menu สำหรับ SMPlayer

en: MPlayer (required)
th: MPlayer (จำเป็น)

en: MPlayer; required for playback.
th: MPlayer; จำเป็นสำหรับการเล่น

en: Optional codecs for MPlayer. (Internet Connection required for installation)
th: Codecs ทางเลือกสำหรับ MPlayer (ต้องมีการเชื่อมต่ออินเตอร์เน็ตในการติดตั้ง)

en: A companion program to MPlayer that can be used to encode or transform supported audio or video streams.
th: โปรแกรมสหายของ MPlayer ที่สามารถใช้เข้ารหัสหรือแปลงกระแสเสียงหรือวิดีโอที่รองรับ

en: Icon Themes
th: รูปลักษณ์ไอคอน

en: Additional icon themes for SMPlayer.
th: รูปลักษณ์ไอคอนสำหรับ SMPlayer

en: Languages
th: ภาษา

en: Non-English language files for SMPlayer.
th: ไฟล์ภาษาอื่นที่ไม่ใช่ภาษาอังกฤษสำหรับ SMPlayer

en: Deletes SMPlayer preferences leftover from previous installations.
th: ลบการตั้งค่าที่ชอบที่เหลืออยู่ของการติดตั้ง SMPlayer ครั้งก่อนหน้า

en: Select Install Type
th: เลือกประเภทการติดตั้ง

en: Select Overwrite or Uninstall mode.
th: เลือกโหมด เขียนทับ หรือ ถอนการติดตั้ง

en: You have an existing installation of SMPlayer in the following folder:
th: คุณมีการติดตั้ง SMPlayer อยู่แล้วในโฟลเดอร์ต่อไปนี้:

en: Please select how to proceed:
th: โปรดเลือกว่าจะดำเนินการอย่างไร:

en: Overwrite ($Inst_Type) the existing installation
th: เขียนทับ ($Inst_Type) การติดตั้งที่มีอยู่เดิม

en: Uninstall (remove) the existing installation
th: ถอนการติดตั้ง (ลบออก) การติดตั้งที่มีอยู่เดิม

en: Click Start when ready to proceed.
th: คลิก เริ่ม เมื่อพร้อมดำเนินการ

en: Click Next when ready to proceed.
th: คลิก ถัดไป เมื่อพร้อมดำเนินการ

en: Click Uninstall when ready to proceed.
th: คลิก ถอนการติดตั้ง เมื่อพร้อมดำเนินการ

en: Change Installation Settings
th: เปลี่ยนการตั้งค่าการติดตั้ง

en: Reset my SMPlayer configuration
th: คืนค่าการกำหนดค่า SMPlayer ของฉัน

en: reinstall
th: ติดตั้งอีกครั้ง

en: downgrade
th: ลดระดับรุ่น

en: upgrade
th: เพิ่มระดับรุ่น

en: Start
th: เริ่ม

en: Downloading MPlayer Codecs...
th: กำลังดาวน์โหลด MPlayer Codecs...

en: MPlayer codecs were not successfully installed. Retry?
th: MPlayer codecs ติดตั้งไม่สำเร็จ ลองอีกครั้งหรือไม่?

en: Failed to download MPlayer codecs: '$R0'.
th: ล้มเหลวในการดาวน์โหลด MPlayer codecs: '$R0'.

en: Failed to install MPlayer codecs.
th: ล้มเหลวในการติดตั้ง MPlayer codecs

en: This installation can only be uninstalled by a user with administrator privileges.
th: การติดตั้งนี้สามารถถอนการติดตั้งได้เฉพาะผู้ใช้ที่มีสิทธิเป็น administrator

en: Uninstall aborted by user.
th: การถอนการติดตั้ง ถูกยกเลิกโดยผู้ใช้

en: It does not appear that SMPlayer is installed in the directory '$INSTDIR'.[:r:][:n:]Continue anyway (not recommended)?
th: ไม่ปรากฏว่า SMPlayer ได้ถูกติดตั้งในเส้นทาง '$INSTDIR'.[:r:][:n:]จะทำต่อไปหรือเปล่า (ไม่แนะนำ)?

en: SMPlayer installation not found.
th: ไม่พบการติดตั้ง SMPlayer

en: This installation can only be uninstalled on 64-bit Windows.
th: การติดตั้งนี้สามารถถอนการติดตั้งเฉพาะบน 64-bit Windows

en: SMPlayer is a complete front-end for MPlayer, from basic features like playing videos, DVDs, VCDs to more advanced features like support for MPlayer filters, edl lists, and more.
th: SMPlayer คือ front-end ที่สมบูรณ์สำหรับ MPlayer, มีคุณลักษณะพื้นฐานอย่างเช่น การเล่นวิดีโอ, DVD, VCD จนถึงคุณลักษณะขั้นสูงอย่างเช่น การรองรับสำหรับตัวกรอง MPlayer, บัญชี edl, และอื่นๆ

en: Backing up codecs from previous installation...
th: กำลังสำรอง codecs จากการติดตั้งก่อนหน้า...

en: Restoring codecs from previous installation...
th: กำลังคืนค่าเดิมของ codecs จากการติดตั้งก่อนหน้า

en: Deleting Files...
th: กำลังลบไฟล์...

en: Deleting Registry Keys...
th: กำลังลบคีย์ทะเบียน...

en: Deleting Shortcuts...
th: กำลังลบทางลัด...

en: Restoring file associations...
th: กำลังคืนค่าการสัมพันธ์ไฟล์...

en: Rolling back changes...
th: กำลังคืนกลับการเปลี่ยนแปลง...

en: Extracting files...
th: กำลังแยกไฟล์...
