Smuxi - IRC client - en to es translation catalogue (14 entries)

en: Connecting to campfire...
es: Conectando a campfire...

en: Connected to campfire
es: Conectado a campfire

note: TRANSLATOR: this line is used as a label / category for a list of commands below
en: Campfire Commands
es: Comandos de campfire

en: Upload
es: Subir

en: Failed to post message: {0}
es: No se pudo publicar el mensaje: {0}

en: has uploaded '{0}' ({1} B) {2}
es: ha subido «{0}» ({1} B) {2}

note: TRANSLATOR: {0} is the name of the room
en: has joined {0}
es: entró a {0}

note: TRANSLATOR: {0} is the name of the room
en: has left {0}
es: ha dejado {0}

note: TRANSLATOR: {0} is the name of the room
en: has locked {0}
es: ha bloqueado {0}

note: TRANSLATOR: {0} is the name of the room
en: has unlocked {0}
es: ha desbloqueado {0}

en: has changed the topic
es: ha cambiado el tema

en: has pasted a tweet by {0}: {1}
es: ha pegado un tweet de {0}: {1}

en: has performed an unknown action
es: ha realizado una acción desconocida

en: Error reading from stream: {0}
es: Ocurrió un error al leer del flujo: {0}
