Smuxi - IRC client - en to pt_BR translation catalogue (14 entries)

en: Connecting to campfire...
pt_BR: Conectando ao campfire...

en: Connected to campfire
pt_BR: Conectado ao campfire

note: TRANSLATOR: this line is used as a label / category for a list of commands below
en: Campfire Commands
pt_BR: Comandos do Campfire

en: Upload
pt_BR: Enviar

en: Failed to post message: {0}
pt_BR: Falha ao publicar mensagem: {0}

en: has uploaded '{0}' ({1} B) {2}
pt_BR: enviou "{0}" ({1} B) {2}

note: TRANSLATOR: {0} is the name of the room
en: has joined {0}
pt_BR: ingressou em {0}

note: TRANSLATOR: {0} is the name of the room
en: has left {0}
pt_BR: saiu de {0}

note: TRANSLATOR: {0} is the name of the room
en: has locked {0}
pt_BR: travou {0}

note: TRANSLATOR: {0} is the name of the room
en: has unlocked {0}
pt_BR: destravou {0}

en: has changed the topic
pt_BR: mudou o tópico

en: has pasted a tweet by {0}: {1}
pt_BR: colou um tweet de {0}: {1}

en: has performed an unknown action
pt_BR: fez uma ação desconhecida

en: Error reading from stream: {0}
pt_BR: Erro de leitura do fluxo: {0}
