Smuxi - IRC client - en to fi translation catalogue (13 entries)

en: Connecting to campfire...
fi: Yhdistetään campfireen...

en: Connected to campfire
fi: Yhdistetty campfireen

note: TRANSLATOR: this line is used as a label / category for a list of commands below
en: Campfire Commands
fi: Campfire-komennot

en: Upload
fi: Lähetä

en: Failed to post message: {0}
fi: Viestin lähetys epäonnistui: {0}

en: has uploaded '{0}' ({1} B) {2}
fi: on lähettänyt '{0}' ({1} B) {2}

note: TRANSLATOR: {0} is the name of the room
en: has joined {0}
fi: on liittynyt huoneeseen {0}

note: TRANSLATOR: {0} is the name of the room
en: has left {0}
fi: on lähtenyt huoneesta {0}

note: TRANSLATOR: {0} is the name of the room
en: has locked {0}
fi: on lukinnut huoneen {0}

note: TRANSLATOR: {0} is the name of the room
en: has unlocked {0}
fi: on avannut huoneen {0}

en: has changed the topic
fi: on vaihtanut aihetta

en: has performed an unknown action
fi: on suorittanut tuntemattoman toiminnon

en: Error reading from stream: {0}
fi: Virhe luettaessa virrasta: {0}
