Smuxi - IRC client - en to nl translation catalogue (15 entries)

en: Connecting to campfire...
nl: Verbinden met campfire…

en: Connected to campfire
nl: Verbonden met campfire

note: TRANSLATOR: this line is used as a label / category for a list of commands below
en: Campfire Commands
nl: Campfire-opdrachten

en: Upload
nl: Uploaden

en: '{0}' ({1} B) {2}
nl: ‘{0}’ ({1} B) {2}

en: Failed to post message: {0}
nl: Plaatsen van bericht mislukt: {0}

en: has uploaded '{0}' ({1} B) {2}
nl: heeft ‘{0}’ geüpload ({1} B) {2}

note: TRANSLATOR: {0} is the name of the room
en: has joined {0}
nl: neemt nu deel aan {0}

note: TRANSLATOR: {0} is the name of the room
en: has left {0}
nl: heeft {0} verlaten

note: TRANSLATOR: {0} is the name of the room
en: has locked {0}
nl: heeft {0} vergrendeld

note: TRANSLATOR: {0} is the name of the room
en: has unlocked {0}
nl: heeft {0} ontgrendeld

en: has changed the topic
nl: heeft het onderwerp gewijzigd

en: has pasted a tweet by {0}: {1}
nl: heeft een tweet door {0} geplakt: {1}

en: has performed an unknown action
nl: heeft een onbekende actie uitgevoerd

en: Error reading from stream: {0}
nl: Fout tijdens lezen van datastroom: {0}
