Smuxi - IRC client - en to lt translation catalogue (14 entries)

en: Connecting to campfire...
lt: Jungiamasi prie campfire...

en: Connected to campfire
lt: Prisijungta prie campfire

note: TRANSLATOR: this line is used as a label / category for a list of commands below
en: Campfire Commands
lt: Campfire Komandos

en: Upload
lt: Įkelti

en: Failed to post message: {0}
lt: Nepavyko išsiųsti pranešimo: {0}

en: has uploaded '{0}' ({1} B) {2}
lt: įkėlė '{0}' ({1} B) {2}

note: TRANSLATOR: {0} is the name of the room
en: has joined {0}
lt: prisijungė prie {0}

note: TRANSLATOR: {0} is the name of the room
en: has left {0}
lt: paliko {0}

note: TRANSLATOR: {0} is the name of the room
en: has locked {0}
lt: užrakino {0}

note: TRANSLATOR: {0} is the name of the room
en: has unlocked {0}
lt: atrakino {0}

en: has changed the topic
lt: pakeitė temą

en: has pasted a tweet by {0}: {1}
lt: įdėjo naudotojo {0} tauškalą: {1}

en: has performed an unknown action
lt: atliko nežinomą veiksmą

en: Error reading from stream: {0}
lt: Klaida, skaitant iš srauto: {0}
