Smuxi - IRC client - en to oc translation catalogue (14 entries)

en: Connecting to campfire...
oc: Connexion a campfire...

en: Connected to campfire
oc: Connectat a campfire

note: TRANSLATOR: this line is used as a label / category for a list of commands below
en: Campfire Commands
oc: Comandas Campfire

en: Upload
oc: Mandar

en: '{0}' ({1} B) {2}
oc: '{0}' ({1} O) {2}

en: Failed to post message: {0}
oc: Impossible de pòster lo messatge : {0}

en: has uploaded '{0}' ({1} B) {2}
oc: a mandat '{0}' ({1} O) {2}

note: TRANSLATOR: {0} is the name of the room
en: has joined {0}
oc: a rejoint {0}

note: TRANSLATOR: {0} is the name of the room
en: has left {0}
oc: a quitat {0}

note: TRANSLATOR: {0} is the name of the room
en: has locked {0}
oc: a blocat {0}

note: TRANSLATOR: {0} is the name of the room
en: has unlocked {0}
oc: a déblocat {0}

en: has changed the topic
oc: a changé lo subjècte

en: has performed an unknown action
oc: a efectuat una action desconeguda

en: Error reading from stream: {0}
oc: Error pendent la lectura del flux : {0}
