Smuxi - IRC client - en to ca translation catalogue (62 entries)

en: {0} invites you to {1}
ca: {0} us invita a {1}

en: Accept invite (join room)
ca: Accepta l'invitació (uneix-te)

en: away
ca: absent

note: TRANSLATOR: {0} is the amount of seconds
en: lag: {0} seconds
ca: retard: {0} segons

en: not connected
ca: no esteu connectat

en: Using proxy: {0}:{1}
ca: Utilitzant servidor intermediari: {0}:{1}

en: Connecting to {0} port {1}...
ca: S'està connectant a {0} al port {1}...

en: Connection to {0} established
ca: S'ha establert la connexió a {0}

en: Logging in...
ca: S'està iniciant sessió...

en: Connection failed!
ca: Ha fallat la connexió!

en: Connection failed! Reason:
ca: Ha fallat la connexió! Motiu:

en: Disconnecting...
ca: S'està desconnectant...

en: Disconnecting from {0}...
ca: S'està desconnectant de {0}...

en: Disconnected from {0}
ca: S'ha desconnectat de {0}

en: Connection closed
ca: S'ha tancat la connexió

en: Not connected
ca: No esteu connectat

en: Reconnecting...
ca: S'està tornant a connectar...

en: Reconnecting to {0}...
ca: S'està tornant a connectar a {0}...

en: Reconnect Error
ca: Error al tornar a connectar

en: Sleeping for {0} milliseconds
ca: S'està aturant durant {0} milisegons

note: TRANSLATOR: this line is used as label / category for a list of commands below
en: IrcProtocolManager Commands
ca: Ordres del protocol IRC

en: Invalid port: {0}
ca: Port invàlid: {0}

note: TRANSLATOR: some IRC networks dislike too many joins in a short period and thus Smuxi throttles/queues them
en: Queuing joins: {0}
ca: S'estan afegint les unions a la cua: {0}

en: Already joined to channel: {0}. Type /window {0} to switch to it.
ca: Ja esteu a la sala {0}. Escriviu /window {0} per a canviar-hi.

en: Active joins: {0} - Queued joins: {1}
ca: Unions actives: {0} - Unions a la cua: {1}

note: TRANSLATORS: final message will look like this: Joining: #chan1 - Remaining active joins: #chan2 / queued joins: #chan3
en: Joining: {0}
ca: Unint-se a: {0}

en: Remaining
ca: En cua:

en: active joins: {0}
ca: unions actives: {0}

en: queued joins: {0}
ca: unions a la cua: {0}

en: IRC Op
ca: Operador d'IRC

en: Owner
ca: Propietari

en: Voice
ca: Dóna veu

en: Topic for {0}: {1}
ca: Títol de {0}: {1}

en: No topic set for {0}
ca: No hi ha cap títol a {0}

en: ban
ca: expulsa

en: No bans in channel
ca: No hi ha bandejaments en aquesta sala

en: {0} is already on {1}
ca: {0} ja està a {1}

en: Inviting {0} to {1}
ca: S'està invitant {0} a {1}

en: Users
ca: Usuaris

en: Total of {0} users [{1} ops, {2} voices, {3} normal]
ca: Total de {0} usuaris [{1} operadors, {2} amb veus, {3} normals]

en: Connection error! Reason:
ca: Error de connexió! Motiu:

en: Not enough parameters for {0} command
ca: No heu proporcionat prou paràmetres per a l'ordre {0}

en: Not connected to server
ca: No esteu connectat al servidor

en: {0}: No such nick/channel
ca: {0}: No existeix aquest usuari o aquesta sala

en: Increased send delay to {0}ms to avoid being flooded off the server again.
ca: S'ha incrementat el retard de l'enviament a {0}ms per evitar ser expulsat un altre cop pel control d'inundacions del servidor.

en: Cannot join to channel:
ca: No podeu unir-vos a la sala:

en: You are banned
ca: Esteu bandejats

note: TRANSLATOR: {0}: nickname, {1}: ident@host, {2}: CTCP command, {3}: own nickname, {4}: CTCP parameter example: meebey [meebey@example.com] requested CTCP VERSION from meebey:
en: {0} [{1}] requested CTCP {2} from {3}: {4}
ca: {0} [{1}] ha enviat una petició CTCP {2} a {3}: {4}

en: CTCP PING reply from {0}: {1} seconds
ca: Resposta a CTCP PING de {0}: {1} segons

en: CTCP {0} reply from {1}: {2}
ca: Resposta a CTCP {0} de {1}: {2}

en: {0} [{1}] has joined {2}
ca: {0} [{1}] s'ha unit a {2}

en: {0} [{1}] has left {2}
ca: {0} [{1}] ha deixat {2}

en: You're now known as {0}
ca: El vostre sobrenom ha canviat a {0}

en: {0} is now known as {1}
ca: {0} s'ha canviat el sobrenom per {1}

en: {0} changed the topic of {1} to: {2}
ca: {0} ha canviat el títol de {1} a: {2}

en: Mode change [{0}] for user {1}
ca: S'ha canviat el mode [{0}] a l'usuari {1}

en: mode/{0} [{1}] by {2}
ca: mode/{0} [{1}] per {2}

en: {0} [{1}] has quit
ca: {0} [{1}] ha sortit

en: Connection to {0} port {1} has failed (attempt {2}), retrying in {3} seconds...
ca: La connexió a {0} utilitzant el port {1} ha fallat (intent {2}). Es tornarà a intentar en {3} segons...

en: {0} is away: {1}
ca: {0} està absent: {1}

en: You are no longer marked as being away
ca: Ja no esteu marcat com a absent

en: You have been marked as being away
ca: Heu estat marcat com a absent
